PRODUKCJA ODLEWÓW CIŚNIENIOWYCH ZE STOPU CYNKU, STOPU ALUMINIUM, STOPU MAGNEZU ORAZ TWORZYW SZTUCZNYCH

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PRODUKCJA ODLEWÓW CIŚNIENIOWYCH ZE STOPU CYNKU, STOPU ALUMINIUM, STOPU MAGNEZU ORAZ TWORZYW SZTUCZNYCH"

Transkrypt

1 PRODUKCJA ODLEWÓW CIŚNIENIOWYCH ZE STOPU CYNKU, STOPU ALUMINIUM, STOPU MAGNEZU ORAZ TWORZYW SZTUCZNYCH

2 Fam Technika Odlewnicza, jest nowoczesnym producentem odlewów ciśnieniowych ze stopu cynku, stopu aluminium, stopu magnezu oraz tworzyw sztucznych. Spółka jest jednym z najbardziej liczących się w Polsce i uznanych na świecie producentów i dostawców akcesoriów budowlanych oraz meblowych. Obecnie produkujemy ponad 1000 różnego rodzaju wyrobów. Co roku Spółka wprowadza na rynek kilkadziesiąt nowych wyrobów oraz systematycznie modernizuje wyroby dotychczas produkowane. Coraz większy udział w produkcji stanowią usługi odlewnicze, tj. wykonawstwo detali, dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klienta. Oferta FAM dedykowana jest dla branż: budowlanej, meblowej, motoryzacyjnej, elektronarzędziowej, AGD i innych branż. Od kilku lat Spółka z sukcesem rozwija sprzedaż eksportową na rynki międzynarodowe, sukcesywnie zwiększając eksport głównie do Przedsiębiorstwo w procesie produkcji stosuje cztery podstawowe technologie obróbki materiału oraz dwie metody nakładania powłok galwanicznych. Na Wydziale Odlewni Stopów Cynku stosowana jest technologia ciśnieniowego odlewania metali oraz wstępna ich obróbka. Na wtryskarkach o sile zwarcia ton maszyn gorącokomorowych m. innymi firmy FRIEDRICH-PFUDERER i FRECH produkowane są odlewy ze stopu cynku dla przemysłu motoryzacyjnego, budowlanego, meblowego, elektrotechnicznego itp. Posiadany park maszynowy (DAW-20, DMZ-50, DAW-50, DMZ-80, DAW-125RC, DMM-B-260T, Castmatic Z-180 łącznie 15 maszyn odlewniczych) pozwala na pełną kontrolę przebiegu procesu produkcyjnego. Większość produkowanych odlewów skierowana jest na rynki zagraniczne. krajów Europy Zachodniej. Produkty FAM są tam doceniane za najwyższą jakość i konkurencyjność cenową. Unikalne umiejętności technologiczne FAM wypływają z wieloletniego doświadczenia na rynku oraz możliwości produkcyjne, które pozwalają na spełnienie najwyższych standardów jakościowych popartych certyfikatem TUV Management Service GmbH ISO 9001:2000.

3 FAM posiada również wtryskarki do tworzyw sztucznych, które pozwalają na produkcję wyrobów z różnego rodzaju tworzyw oraz produkcję wyrobów z cynkiem i magnezem. Wydział odlewni wyposażony jest także w maszynę firmy Buhler 66 do odlewania stopów aluminium w technologii zimnokomorowej. Maszyna ta również stanowi tzw. celę odlewniczą wyposażoną w piec, urządzenie zalewowe, robot odbierający i tunel chłodzący. Używane do produkcji siluminy (stopy aluminium z krzemem) mają nadzwyczaj dobrą lejność i obrabialność pozwalającą na odlewanie elementów o bardzo skomplikowanych kształtach. Na maszynie tego typu można odlewać detale o masie od 350 gram do 3500 gram. Wydział wyposażony jest także w dwie prasy hydrauliczne o mocy 160 ton, przeznaczonych do odcinania układów wlewowych, a także urządzenia do wiercenia i gwintowania otworów jak również oddział szlifierek do usuwania śladów podziału i przygotowujące detale pod powłoki. Na Wydziale Odlewni Stopów Metali Lekkich produkowane są bardzo skomplikowane detale ze stopów magnezu i aluminium z przeznaczeniem dla branży: budowlanej, meblowej, motoryzacyjnej, elekronarzędziowej itp. Wydział wyposażony jest w 5 maszyn gorącokomorowych do odlewnia stopów magnezu renomowanej firmy FRECH, o sile zwarcia 315 ton oraz jednej maszyny firmy FRIEDRICH- PFUDERER o sile zwarcia 340 ton. Dwie maszyny stanowią tzw. celę odlewniczą, składającą się z robota odbierającego detale z formy, tunelu chłodzącego i urządzenia spryskującego, co pozwala na pełną automatyzację procesu. Na maszynach tego typu można odlewać bardzo skomplikowane detale, przy odpowiedniej konstrukcji formy od 30 gram do 1500 gram.

4 Wydział Obróbki Skrawaniem i Obróbki Plastycznej specjalizuje się w: obróbce wiórowej (toczenie wzdłużne) drobnych detali na automatach tokarskich INDEX RN-8, INDEX RN-12, ATS materiałem wyjściowym są pręty i druty stalowe o maksymalnej średnicy 8 mm, obróbce plastycznej wyrobów stalowych poprzez technologię tłoczenia i kucia na zimno. Na Wydziale Powłok i Obróbki Powierzchni wytwarzane we wcześniejszych fazach elementy poddawane są obróbce wykończeniowej, polegającej na przygotowaniu powierzchni detali pod powłoki galwaniczne i lakiernicze. Stosowana jest obróbka szlifiersko-polerska lub wibrościerna. Urządzenia wibracyjne; ROSLER R-420, ROSLER R-620, ROSLER R-780, ROSLER R-1050, szlifierki tarczowe oraz polerki. Produkcja wyrobów z magnezu i aluminium jest obecnie głównym kierunkiem rozszerzenia profilu działalności FAM.

5 Wydział ten posiada trzy linie galwaniczne: linia bębnowa do nakładania powłoki cynkowej, linia zawieszkowa, linia bębnowa do nakładania powłoki niklowej. Oferta Fam Technika Odlewnicza obejmuje: pokrywanie wyrobów znalowych, stalowych i mosiężnych, powłokami galwanicznymi i malarskimi. Oferujemy następujące wykończenia galwaniczne: Przedsiębiorstwo ma wieloletnie doświadczenie w zakresie Nikiel Nikiel satynowy Nikiel szczotkowany nakładania powłok galwanicznych najwyższej jakości. Właściwości techniczne wykonywanych przez FAM powłok są systematycznie kontrolowane. Prowadzone są pomiary ich grubości, a także odporności korozyjnej w komorze solnej. Proces przygotowywania powierzchni do galwanizacji dostosowany jest zawsze do potrzeb konkretnych produktów. W laboratorium chemicznym, wyposażonym w specjalistyczną aparaturę kontrolno- -pomiarową, stale monitorowany jest skład chemiczny powłok galwanicznych i na bieżąco udoskonalone są technologie. W procesach produkcyjnych wykorzystywana jest technologia uznanych na świecie firm galwanotechnicznych tj.: Enthone, Dr Hesse, Schloetter, Atotech, dzięki czemu FAM ma możliwość pełnego przetestowania w skali mikro wszelkich nowości oferowanych na rynku powłok galwanicznych. Chrom dekoracyjny, charakteryzujący się dużą wgłębnością Chrom mat Mosiądz połysk Złoto Cynk z pasywacją grubowarstwową Patyna na mosiądzu Patyna na miedzi Po zakończeniu produkcji wyroby przechodzą na Wydział Montażu i Pakowni.

6 Przedsiębiorstwo posiada odpowiednie zaplecze techniczne, własną narzędziownię i biuro konstrukcyjne. Nowoczesny sprzęt oraz oprogramowanie 3D CAD/CAM (Pro/ENGINEER), umożliwia bardzo szybko dostosować produkcję do potrzeb rynku. WYKONUJEMY projektowanie oraz opracowanie dokumentacji technicznej obróbka mechaniczna (frezowanie CNC gabaryty w płaszczyźnie poziomej: ; frezowanie; wiercenie; toczenie; szlifowanie; obróbka ręczna) Dział Narzędziowy Fam Technika Odlewnicza specjalizuje się w produkcji obróbka elektroerozyjna serwis doradztwo techniczne form do ciśnieniowego odlewania metali oraz form wtryskowych do tworzyw sztucznych. Dzięki OFERUJEMY USŁUGI formy ciśnieniowe do stopów cynku, magnezu i aluminium formy wtryskowe do tworzyw sztucznych posiadaniu własnego wykrojniki i tłoczniki biura konstrukcyjnego oraz ścisłej współpracy elektrody do wgłębnej obróbki elektroerozyjnej przyrządy i uchwyty specjalne z pozostałymi działami w ramach naszej firmy, jesteśmy w stanie zrealizować zamówienie klienta w sposób kompleksowy tj. zaprojektować i wykonać zleconą formę jak również wdrożyć ją w proces produkcyjny. Tego typu usługa pozwala na przyspieszenie terminu realizacji zamówienia oraz zmniejsza ryzyko powstawania błędów, a produktem finalnym jaki otrzymuje klient jest gotowy odlew lub wypraska. Dział Narzędziowy realizuje również zlecenia polegające na opracowaniu konstrukcji wyrobu produkowanego z wykorzystaniem form odlewniczych i wtryskowych, dzięki czemu możliwe jest znaczne ograniczenie braków ZAPEWNIAMY profesjonalną obsługę posiadane know-how podparte wiedzą i wieloletnim doświadczeniem wysoką jakość terminowość wdrożony system zarządzania jakością, poparty certyfikatem ISO ceny rynkowe produkcyjnych spowodowanych jego wadliwą konstrukcją. Narzędziownia FAM jest jednym z nielicznych podmiotów na rynku, który jest w stanie poprawnie zaprojektować i wykonać formę przeznaczoną dla stopów magnezu. Zapytania ofertowe oraz wykonawstwo narzędzi realizowane są na podstawie rysunków 2D detalu, geometrii 3D (np.: Pro/ENGINEER, IGES, SET, STEP, STL, DWG, DXF) oraz inne uzgodnione indywidualnie. FAM Technika Odlewnicza jest na chwilę obecną największą odlewnią, posiadającą największe doświadczenie produkcyjne ciśnieniowego odlewania stopów magnezu metodą gorącokomorową w Polsce. Dzięki temu po zaprojektowaniu i wykonaniu formy ciśnieniowej możliwe jest jej pełne wdrożenie w proces produkcyjny. Narzędzia wytwarzane przez FAM Technika Odlewnicza wykorzystywane są produkcyjnie w przemyśle motoryzacyjnym, elektrotechnicznym, budowlanym, meblowym oraz AGD. Przedsiębiorstwo posiada laboratorium metrologiczne, które wyposażone jest w podstawowe urządzenia kontrolno-pomiarowe, niezbędne do przeprowadzania pomiarów produkowanych detali i odbioru narzędzi. FAM posiada również stanowisko wyposażone w spektrometr SPEKTROMAXx firmy SPECTRO, na którym prowadzone są analizy składu chemicznego stopów cynku, aluminium i magnezu.

7 REALIZACJA: ARTiS poligrafia s.c. FAM Technika Odlewnicza Sp. z o.o Chełmno, ul. Polna 8 Tel.: Fax:

Oferta Kooperacyjna SIMET SA

Oferta Kooperacyjna SIMET SA Oferta Kooperacyjna SIMET SA www.simet.com.pl wydanie X 2006 Wstęp Szanowni Państwo Przedstawiamy ofertę współpracy w zakresie szeroko pojętej kooperacji. Spółka SIMET S.A. jest firmą posiadającą duże

Bardziej szczegółowo

Oferta SIPMA S.A. w zakresie moŝliwości kooperacji przemysłowej

Oferta SIPMA S.A. w zakresie moŝliwości kooperacji przemysłowej Oferta SIPMA S.A. w zakresie moŝliwości kooperacji przemysłowej 1 KOOPERACJA PRZEMYSŁOWA SIPMA S.A. wraz z podmiotami Grupy SIPMA oprócz swojej podstawowej działalności produkcyjnej, którą stanowią maszyny

Bardziej szczegółowo

15-17. października. Kraków

15-17. października. Kraków biuletyn 2/2013 EUROTOOL 18. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów BLACH-TECH-EXPO 5. Targi Obróbki, Łączenia i Powlekania Blach Salon Technologii CAx Salon Kooperacji

Bardziej szczegółowo

PODSTAWOWE INFORMACJE

PODSTAWOWE INFORMACJE PODSTAWOWE INFORMACJE Rok załozenia: 1953, Status prawny: S.A., Zatrudnienie: 590 osób, Systemy Jakości: ISO 9001:2000 ISO 14001 ISO/TS 16949 Kapitał założycielski: 18 500 000 PLN, Lokalizacja: Zielona

Bardziej szczegółowo

BLACH-TECH-EXPO. ul. Galicyjska 9. 14-16 października 2014, Kraków. Szanowni Państwo! biuletyn 2014

BLACH-TECH-EXPO. ul. Galicyjska 9. 14-16 października 2014, Kraków. Szanowni Państwo! biuletyn 2014 EUROTOOL BLACH-TECH-EXPO 14-16 października 2014, Kraków Salon Technologii CAx Salon Kooperacji Przemysłowej Salon Automatyki i Robotyki Szanowni Państwo! biuletyn 2014 Na tę wiadomość czekaliśmy z utęsknieniem

Bardziej szczegółowo

CAPRICORNmagazine. magazyn informacyjny firmy CAPRICORN

CAPRICORNmagazine. magazyn informacyjny firmy CAPRICORN 1 magazyn informacyjny firmy CAPRICORN wiosna lato 2012 2 Na zdjęciu od lewej: Tomasz Lerek Dyrektor ds. Eksportu; Monika Piekarz Pełnomocnik Zarządu ds. Jakości; Krzysztof Paszczyński Dyrektor Produkcji;

Bardziej szczegółowo

15-17. października. Kraków

15-17. października. Kraków biuletyn 3/2013 EUROTOOL 18. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów BLACH-TECH-EXPO 5. Targi Obróbki, Łączenia i Powlekania Blach Salon Technologii CAx Salon Kooperacji

Bardziej szczegółowo

Platforma technologiczna polskich protez serca

Platforma technologiczna polskich protez serca Platforma technologiczna polskich protez serca Małgorzata Gonsior 1, Artur Kapis 1, Maciej Darłak 1, Roman Kustosz 1, Paweł Jurkowski 2, Zenon Narojek 2 1 Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa

Bardziej szczegółowo

Dystrybucja: produkty BLACHPROFIL 2 dostępne są w ponad 800 profesjonalnych

Dystrybucja: produkty BLACHPROFIL 2 dostępne są w ponad 800 profesjonalnych Katalog 2015 20 lat Blachprofil 2 W bieżącym roku mija 20 lat działalności naszej Firmy. Wierzymy, że wiedza i doświadczenie zdobyte w tym czasie, przyczyniła się do zaufania jakiego udzielacie nam Państwo

Bardziej szczegółowo

ZGRZEWANIE OPOROWE MOTORYZACJA AGD BUDOWNICTWO BUDOWA MASZYN ENERGETYKA

ZGRZEWANIE OPOROWE MOTORYZACJA AGD BUDOWNICTWO BUDOWA MASZYN ENERGETYKA ZGRZEWANIE OPOROWE MOTORYZACJA AGD BUDOWNICTWO BUDOWA MASZYN ENERGETYKA Spis treści Firma 1 Materiały do zgrzewania oporowego 4 Elektrody 7 Elektrody grzybkowe 7 Elektrody nasadkowe 8 Elektrody specjalne

Bardziej szczegółowo

INŻYNIERIA PRODUKCJI. Przykłady instrumentów zarządzania produkcją i usługami

INŻYNIERIA PRODUKCJI. Przykłady instrumentów zarządzania produkcją i usługami INŻYNIERIA PRODUKCJI Przykłady instrumentów zarządzania produkcją i usługami Pod redakcją: Justyny Patalas-Maliszewskiej Juliana Jakubowskiego Sławomira Kłosa Zielona Góra 2013 UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI

Bardziej szczegółowo

20 LAT DOŚWIADCZEŃ Rok założenia 1989

20 LAT DOŚWIADCZEŃ Rok założenia 1989 20 LAT DOŚWIADCZEŃ Rok założenia 1989 Nowa jakość konstrukcji stalowych Konstrukcje specjalne Quinto Sp. z o.o. 41-922 Radzionków, ul. Objazdowa 5-9 tel. +48 32 289 04 15, fax.: +48 32 289 57 82 Dział

Bardziej szczegółowo

Plastwil. Dookoła Ciebie

Plastwil. Dookoła Ciebie Plastwil. Dookoła Ciebie obróbka mechaniczna metali przetwórstwo tworzyw sztucznych i gumy formy wtryskowe JESTEŚMY DYNAMICZNIE ROZWIJAJĄCĄ SIĘ FIRMĄ RODZINNĄ, DZIAŁAJĄCĄ W BRANŻY PRODUKCJI ELEMENTÓW Z

Bardziej szczegółowo

FORUM NARZĘDZIOWE ISSN 1509-426X

FORUM NARZĘDZIOWE ISSN 1509-426X FORUM ARZĘDZIOWE ISS 1509-426X KWARTALIK IFORMACYJO-TECHICZY UMER 02 (43) 2010 Zamówione materiały F UMER 02 (43) 2010 dostarczamy w 24 godziny! OBERO Robert Dyrda ul. Cicha 15; 88-100 Inowrocław tel.

Bardziej szczegółowo

1/2015 EUROTOOL BLACH-TECH-EXPO SALON TECHNOLOGII CAX SALON KOOPERACJI PRZEMYSŁOWEJ SALON AUTOMATYKI I ROBOTYKI 13-15.10.2015

1/2015 EUROTOOL BLACH-TECH-EXPO SALON TECHNOLOGII CAX SALON KOOPERACJI PRZEMYSŁOWEJ SALON AUTOMATYKI I ROBOTYKI 13-15.10.2015 BIULETYN EUROTOOL 1/2015 BLACH-TECH-EXPO SALON TECHNOLOGII CAX SALON KOOPERACJI PRZEMYSŁOWEJ SALON AUTOMATYKI I ROBOTYKI 13-15.10.2015 20 LAT MINĘŁO Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń

Bardziej szczegółowo

Fabryka Przyrządów i Uchwytów. Fabryka Przyrządów i Uchwytów BISON-BIAL S.A.

Fabryka Przyrządów i Uchwytów. Fabryka Przyrządów i Uchwytów BISON-BIAL S.A. Fabryka Przyrządów i Uchwytów Fabryka Przyrządów i Uchwytów BISON-BIAL S.A. Łąkowa 3, 15-950 Białystok tel. (085) 741 63 00, 741 64 20 fax (085) 732 61 24, 743 24 26 e-mail: bison-bial@bison-bial.pl www.bison-bial.pl

Bardziej szczegółowo

URZĄDZENIA I INSTALACJE PRZEMYSŁOWE. PCC Apakor Sp. z o.o. APAKOR

URZĄDZENIA I INSTALACJE PRZEMYSŁOWE. PCC Apakor Sp. z o.o. APAKOR URZĄDZENIA I INSTALACJE PRZEMYSŁOWE APAKOR O FIRMIE należy do Grupy PCC Rokita SA, będącej częścią międzynarodowej grupy kapitałowej PCC, na czele ze Spółką dominującą PCC Spółka Europejska z siedzibą

Bardziej szczegółowo

KOMPUTEROWE WSPOMAGANIE PROCESÓW WYTWARZANIA CAM

KOMPUTEROWE WSPOMAGANIE PROCESÓW WYTWARZANIA CAM Scientific Bulletin of Chełm Section of Mathematics and Computer Science No. 1/2009 KOMPUTEROWE WSPOMAGANIE PROCESÓW WYTWARZANIA CAM ANNA KORCZ Politechnika Rzeszowska Streszczenie. W artykule omówione

Bardziej szczegółowo

III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju.

III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju. KATALOG LAUREATÓW III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCY www.liderzyinnowacji.pl Publikacja bezpłatna. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji

Bardziej szczegółowo

ISSN 1509-426X OBERON. Targi raport strona 10 EDM raport strona 14 Cięcie kształtowe raport strona 50

ISSN 1509-426X OBERON. Targi raport strona 10 EDM raport strona 14 Cięcie kształtowe raport strona 50 ISSN 1509-426X OBERON KWARTALNIK INFORMACYJNO-TECHNICZNY NUMER 01 (30) 2007 Targi raport strona 10 EDM raport strona 14 Cięcie kształtowe raport strona 50 OBRABIARKI F R E Z A R K I T O K A R K I C E N

Bardziej szczegółowo

GENEZA. Historia Spółki

GENEZA. Historia Spółki kwiecień 2012 GENEZA Historia Spółki 1894 Historia Odlewni Żeliwa WULKAN sięga roku XIX w., kiedy to w okresie znacznego rozwoju gospodarczego Częstochowy została utworzona Odlewnia Żelaza i Emaliernia

Bardziej szczegółowo

ANDRE ABRASIVE ARTICLES

ANDRE ABRASIVE ARTICLES 2/2008 czerwiec NUMER 2 (35) 2008 FORUM NARZĘDZIOWE W numerze: Szanowni Państwo! Witam tuż przed wakacjami. Początek roku minął mi szybko, Wielkanoc była wcześnie, święta majowe odczułem jako krótkie,

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJE SPÓŁEK WCHODZĄCYCH W SKŁAD EC GRUPY: PREZENTACJE SPÓŁEK WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z EC GRUPĄ:

PREZENTACJE SPÓŁEK WCHODZĄCYCH W SKŁAD EC GRUPY: PREZENTACJE SPÓŁEK WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z EC GRUPĄ: PREZENTACJE SPÓŁEK WCHODZĄCYCH W SKŁAD EC GRUPY: 6 12 16 18 20 24 26 28 PREZENTACJE SPÓŁEK WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z EC GRUPĄ: 30 32 34 36 szeroką, interdyscyplinarną wiedzę, umiejętność pracy w zespole, umie-

Bardziej szczegółowo

ISSN 1509-426X OBERON

ISSN 1509-426X OBERON ISSN 1509-426X OBERON KWARTALNIK INFORMACYJNO-TECHNICZNY NUMER 02 (31) 2007 OBRABIARKI F R E Z A R K I T O K A R K I C E N T R A O B R Ó B C Z E EC-400 Poziome centrum obróbcze z systemem 2 palet (400

Bardziej szczegółowo

FORUM NARZĘDZIOWE DWUMIESIĘCZNIK INFORMACYJNO - TECHNICZNY ISSN 1509-426X

FORUM NARZĘDZIOWE DWUMIESIĘCZNIK INFORMACYJNO - TECHNICZNY ISSN 1509-426X FORUM ARZĘDZIOWE ISS 1509-426X DWUMIESIÊCZIK IFORMACYJO - TECHICZY DWUMIESIĘCZIK IFORMACYJO - TECHICZY UMER 05 (68) 2014 UMER 3 (72) 2015 Lekkie i proste w obsłudze ręczne skanery firmy Creaform. Przeznaczone

Bardziej szczegółowo

Boryszew Group 2013. Prezentacja spółek Grupy Boryszew. Automotive. 17 19 Czerwca 2013 Serock, Polska

Boryszew Group 2013. Prezentacja spółek Grupy Boryszew. Automotive. 17 19 Czerwca 2013 Serock, Polska Boryszew Group 2013 Prezentacja spółek Grupy Boryszew 17 19 Czerwca 2013 Serock, Polska Metals Automotive Chemicals Spis treści Boryszew Group 2013 1. Boryszew O/Maflow 2. Boryszew O/Elana 3. Boryszew

Bardziej szczegółowo

WSTĘP... 3 1. STAN PRAWNY I CHARAKTERYSTYKA RAFAMET S.A... 3 2. INFORMACJA O AKCJACH EMITENTA... 4

WSTĘP... 3 1. STAN PRAWNY I CHARAKTERYSTYKA RAFAMET S.A... 3 2. INFORMACJA O AKCJACH EMITENTA... 4 2012 SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI FABRYKI OBRABIAREK RAFAMET S.A. W KUŹNI RACIBORSKIEJ ZA ROK 2012 Marzec 2013 WSTĘP... 3 1. STAN PRAWNY I CHARAKTERYSTYKA RAFAMET S.A.... 3 2. INFORMACJA O AKCJACH

Bardziej szczegółowo

Potężne, wszechstronne oraz łatwe w użyciu oprogramowanie CAD do projektowania modeli 3D. www.powershape.pl

Potężne, wszechstronne oraz łatwe w użyciu oprogramowanie CAD do projektowania modeli 3D. www.powershape.pl Potężne, wszechstronne oraz łatwe w użyciu oprogramowanie CAD do projektowania modeli 3D www.powershape.pl Kompletne rozwiązania CADCAM 150 spółek zależnych i partnerów w 80 krajach Ponad 800 pracowników

Bardziej szczegółowo

Twój Partner w biznesie

Twój Partner w biznesie Twój Partner w biznesie Historia firmy 1985.02.15 początek działalności zakładu produkcyjnego. 1986-2004 dynamiczny rozwój firmy: budowa hali produkcyjnej, magazynu wysokiego składowania, otwarcie Biur

Bardziej szczegółowo

FORUM NARZĘDZIOWE ISSN 1509-426X DWUMIESIĘCZNIK INFORMACYJNO - TECHNICZNY

FORUM NARZĘDZIOWE ISSN 1509-426X DWUMIESIĘCZNIK INFORMACYJNO - TECHNICZNY FORUM ARZĘDZIOWE ISS 1509-426X DWUMIESIĘCZIK IFORMACYJO - TECHICZY UMER 01 (64) 2014 UMER 01 (64) 2014 FORUM ARZĘDZIOWE OBERO F Witam naszych czytelników na łamach pierwszego tegorocznego numeru Forum

Bardziej szczegółowo