Załącznik A do SIWZ. 1. Informacje ogólne. 2. Urządzenia dobór, montaż, połączenia

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Załącznik A do SIWZ. 1. Informacje ogólne. 2. Urządzenia dobór, montaż, połączenia"

Transkrypt

1 Załącznik A do SIWZ 1. Informacje ogólne Sala wykładowa Przewiazka znajdują się na I piętrze budynku Wydziału Prawa i Administracji UJ w Krakowie przy ul. św.annny 6. Ma regularny w przybliżeniu kwadratowy kształt. Wymiary to ok. 11 x 9 m. Sufit wysoki, ok 6m. Na ścianie znajdującej się naprzeciw wejścia,po prawej stronie, zawieszona jest tablica szkolna. W sali funkcjonuje prosty system nagłośnienia składający się ze wzmacniacza, mikrofonu bezprzewodowego i naściennych głosników.urządzenia aktywne tego systemu umieszczone są w szafce w lewym rogu sali patrząc od drzwi. Istnieje potrzeba doposażenia sali w standartowy sprzęt typu projektor, wizualizer, komputer PC i nowocześniejsze środki techniczne wspomagające dydaktykę, jak tablica interaktywna, tak aby wykładowcy mieli pełną możliwość prezentacji i operowania treściami multimedialnymi. 2. Urządzenia dobór, montaż, połączenia Do wyświetlania treści multimedialnych należy zastosować projektor o sile światła co najmniej 4500 ANSI lumen współpracujący z elektrycznie rozwijanym ekranem. Projektor ma posiadać natywną rozdzielczość WXGA (1280x800) proporcje 16:10 - co pomaga prawidłowo wyswietlać obraz z laptopów z matrycą panoramiczną. Ze wględu na wysoki sufit, projektor musi być montowany na wysięgniku ściennym. Układ optyczny jest tak dobrany aby wysięgnik mógł być przytwierdzony do ściany pomiędzy wysokimi oknami a obraz dobrze (pośrodku zakresów ogniskowej) kadrował się na ekranie o podstawie 3,0m (przekatna 136 format 16:9). Odległość między układem optycznym (soczewką) projektora a ekranem wynosząca ok 6,3 m wynika z obliczeń i musi być przed montażem projektora bezwzględnie skorygowana w warunkach rzeczywistych. Ekran należy zamontować tak aby dolna krawędź obszaru projekcji po całkowitym rozwinięciu była na na poziomie ok 150 cm nad podłogą (nie mniej niż 140 cm aby patrzący nie zasłaniali sobie nawzajem obrazu). Tablicę interaktywną powinno się dla wygody korzystających, umocować na uchwycie ściennym z możliwością regulacji położenia w pionie. Zakres regulacji ok 40cm. Pozwoli to korzy-

2 stać z tablicy osobom o różnym wzroście. Wysokość montażu należy dobrać tak aby w położeniu najniższym dolna krawędź obszaru projekcji wypadła na wysokości 90 cm nad podłogą. Uchwyt tablicy daje możliwość zamocowania projektora wyświetlającego na niej obraz. Projektor ten ma posiadać siłę światła min ANSI lumen i natywną rozdzielczość WXGA (1280x800) taką samą jak duży projektor. Projektor należy montować na wysięgniku korzystając z dedykowanych uchwytów. Oś układu optycznego projektora powinna wypadać pośrodku powierzchni projekcyjnej i być do niej prostopadła. Odległość montażu dobrać tak, aby wykadrować obraz do pożądanej szerokości. Tablica interaktywna opcje: technologia pozycjonowania elektromagnetyczna oznacza że do obsługi i pisania na tablicy używa się specjalnego pióra/pisaka. Technologia ta oferuje dużą szybkość i precyzję wskazań. Przypadkowe dotknięcia tablicy rękoma lub częściami garderoby nie wpływają na przebieg prezentacji. Po powierzchni tablicy przeważnie nie można pisać standartowymi pisakami suchoscieralnymi. technologią pozycjonowania w podczewieni - oznacza że do obsługi nie potrzebuje specjalizowanych wskaźników typu radiowe czy magnetyczne pióro. Wystarczy dotyk jakiegokolwiek przedmiotu lub palca. Dzięki takiej technologii ewentualne uszkodzenie powierzchni nie ma wpływu na działanie tablicy. Sama powierzchnia jest bardzo trwała, można na niej pisać markerami suchościeralnymi, tak że w czasie kiedy nie jest wykorzystywana we współpracy z projektorem może służyć jak tradycyjna tablica. Centralnym miejscem omawianych instalacji jest biurko/katedra. Tu znajduje się komputer PC, przeniesiony z dawnej lokalizacji wzmacniacz audio, urządzenia pośredniczące w dystrybucji sygnałów do projektorów, sterowania nimi, przyłącza sygnałowe i prądowe 230V dla urządzeń AV. Przyłącza sygnałowe dla urządzeń zewnętrznych, część przyłączy prądowych, sterowniki projektorów i ekranu znajdują się w specjalnie dodanej nadstawce na biurku. Monitor lub PC zintegrowany przykręcony jest do uchwytu biurkowego zamocowanego przelotowo po prawej stronie blatu. Zabezpiecza to przed łatwym wyniesieniem z sali. Kable przechodzą przez przepust w blacie do prawego zamykanego segmentu biurka. W prawej przedniej części znajduje się wzmacniacz i główna listwa zasilająca. Za pomocą wyłacznika na listwie można podać do lub odciąć napięcie od wszystkich urzadzeń. W tylnej części tego segmentu znajdują się pozostałe listwy zasilania, urządzenia rozdzielające sygnał (splitery), pomocnicze zasilacze, itp. W tym miejscu wchodzą i wychodzą z biurka wszyskie przewody do współpracujących urzadzeń.w celu ułatwienia dostępu,tylna część posiada tak jak przednia zamykane na klucz drzwiczki.

3 W lewym węższym segmencie biurka jest zamykane na klucz miejsce do przechowywania przenośnego wizualizera. Aby z niego skorzystać wystarczy urządzenie wyciągnąć,postawić na blacie, podłączyć do prądu i złącza sygnałowego (oba gniazdka dostępne w nadstawce na biurku) Opis działania Podstawowym układem pracy jest korzystanie z komputera będacego na wyposażeniu sali. W tym układzie sygnał w cyfrowym formie HDMI wysyłany jest przez spliter do do dwóch projektorów. Prowadzący może wybrać który projektor chce uruchomić, lub uruchomić obydwa. W przypadku włączenia dużego projektora ekran automatycznie się rozwinie. Wyłączenie projektora spowoduje zwinięcie ekranu. Różnicowanie wyboru projektora do wyświetlania treści może być przydatne przy wykładach dla mniejszych grup lub innych specyficznych sytuacjach. Jeśli wykładowca preferuje korzystanie ze swojego laptopa, ma możliwość podłączenia go do standartowego przyłącza VGA w nadstawce biurka. Stąd sygnał też jest dystrybuowany do obydwu projektorów. Projektory wyposażone są w głośniki. Można je wykorzystać do wzmocnienia dźwięku z komputera bez potrzeby uruchamiania nagłośnienia sali. Wizualizer domyślnie podłącza się przewodem USB do głównego komputera z oprogramowaniem obsługującym wizualizer. Sygnał przechodzi przez komputer i trafia do projektorów. Wizualizer można również podłączyć bez uruchamiania PC. Wykorzystuje się do tego wspomniane wcześniej gniado VGA. W tym przypadku podłączenie zewnetrznego laptopa nie będzie możliwe. Podstawowa obsługa projektorów (włącz,wyłacz,źródło PC, źródło Lapt/wizual) odbywa się za pomocą uproszczonych sterowników zamocowanych w nadstawce biurka. Bardziej dogłębne ustawienia dostępne są za pomocą pilota. Przed ogólnym wyłączeniem prądu zawsze należy wcześniej wyłączyć działający projektor pilotem lub sterownikiem w nadstawce biurka. 3. INSTALACJE i MONTAŻ 5.1 Przed przystąpieniem do prac instalacyjnych tablicy interaktywnej przenieść włącznik oświetlenia sufitowego (rys.05) poza spodziewany obręb tablicy. 5.2 Przed przystąpieniem do układania listew elektroinstalacyjnych w obszarze ściany frontowej zdemontować gniazdo RJ45 zabezpieczyć przewody, zdemontować istniejące listwy przypodłogowe, zabezpieczyć przewody (rys. 05). Gniazdo i listwy przykręcić z powrotem nad nowymi korytkami PCV 40x40 załozonymi pod instalację multimedialną.

4 5.3 Przebieg tras kablowych / ułożenie korytek pokazano w różnych ujęciach na rys 07, rys08 rys 09. Trasy sygnałowe i zasilające do projektorów prowadzić w listwach elektroinstalacyjnych PCV 40x Odcinek między ścianą i katedrą prowadzić w odpowiedniej bruździe w podłodze.przewody w bruździe osłonić i zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Po zakończeniu prac otwór zabezpieczyć wytrzymałą nakładką.szczególną uwagę poświęcić miejscom przy zejściu okablowania ze ściany i wyjściu okablowania z podłogi w przestrzeń pod biurkiem. Zostawić zapas co najmniej 1m na ewentualne przesuniecia biurka. 5.5 Montaż tablicy interaktywnej, projektorów, ekranu elektrycznego, uchwytu do projektora przeprowadzić w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i wskazówkami producentów wyrobów, ogólną wiedzą,praktyką,zdolnościami przewidywania i estetyką. W razie wątpliwości co do stabilnego zamocowania,podjąć odpowiednie kroki np.zwiększyć w możliwy sposób długość i średnicę elementów mocujących do podłoża (kołki rozporowe, kotwy). 5.6 Podłączenie ekranu elektrycznego do zasilania 230V i przycisków w panelu sterownika projektorem w nadstawce biurka wykonać zgodnie z instrukcją instalacji producenta. 5.7 Podciągi wysięgnika ściennego założyć na mocno osadzone w podłożu kotwy lub haki. Wstepnie naprężyć. Długośc i średnica kołka rozporowego zależna od substancji ściany,fi nie mniej niż 10mm długość mm. Wrazie wątpliwości postąpić zgodnie z p Szczególną ostrożność zachować przy wierceniu otworów w ścianach, aby nie uszkodzić istniejących instalacji technicznych budynku (prąd, teletechnika, CO, inne media) 5.9 Wszelkie prace wykonywac z należytą uwagą zgodnie z przepisami BHP. 4. ZASILANIE Zasilanie do katedry/biurka doprowadzić przewodem OMY 3x1,5mm2 z najbliższego czynnego przyłącza/gniazda 230V znajdującego się na ścianie. Listwę prądową z wyłącznikiem zamocować w prawym segmencie biurka w sposób umożliwiający łatwą obsługę po otwarciu drzwiczek. Zasilanie lokalnych urządzeń w katedrze/biurku zgodnie ze specyfikacja techniczą produktu. Przy planowaniu prac instalacyjnych posługiwać się schematem blokowym rys 10 i 11 Przed sprzętowym wyłączeniem zasilania projektorów należy bezwzględnie przeprowadzić procedurę wyłączenia za pomocą pilota/sterownika (z wychłodzeniem lampy) opisną w instrukcji obsługi projektora.

5

SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT INSTALACJE AUDIOWIZUALNE - WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH

SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT INSTALACJE AUDIOWIZUALNE - WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH 1. Dane ogólne 1.1 Przedmiot specyfikacji 1.2 Zakres robót 1.3 Ogólne wymagania dotyczące robót 1.4 Wspólny Słownik Zamówień 2. Urządzenia i okablowanie 2.1 Urządzenia 2.2 Przewody i kable 2.3 Wymagania

Bardziej szczegółowo

Informacje oraz instrukcje dotyczące obsługi sprzętu w Auditorium Biologicum. 1. Informacje ogólne... 3

Informacje oraz instrukcje dotyczące obsługi sprzętu w Auditorium Biologicum. 1. Informacje ogólne... 3 Spis treści 1. Informacje ogólne... 3 2. Lista dostępnego sprzętu i wyposażenia... 6 2.1 Rzutniki i ekrany... 6 2.2 Komputery z napędem DVD... 6 2.3 Wizualizery... 7 2.4 Mikrofony... 8 2.5 Piloty i wskaźniki...

Bardziej szczegółowo

Tablice Qomo serie EM / EM DP. Instrukcja obsługi

Tablice Qomo serie EM / EM DP. Instrukcja obsługi Tablice Qomo serie EM / EM DP Instrukcja obsługi Spis treści 1. Wymagania systemowe... 4 2. Wprowadzenie... 5 3. Możliwości oprogramowania... 6 4. Instalacja tablicy... 7 4.1 Instalacja tablicy na ścianie...

Bardziej szczegółowo

SMART Board tablice interaktywne serii 600 i D600 Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika

SMART Board tablice interaktywne serii 600 i D600 Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika SMART Board tablice interaktywne serii 600 i D600 Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika Niezwykłe stało się proste Rejestracja produktu Jeżeli zarejestrujesz swój produkt SMART, zawiadomimy Cię

Bardziej szczegółowo

Przewodnik użytkownika

Przewodnik użytkownika Przewodnik użytkownika Oznaczenia Użyte w Tym Podręczniku Znaki ostrzegawcze W dokumentacji i na projektorze zastosowane zostały symbole graficzne wskazujące bezpieczne użytkowanie urządzenia. Należy zapoznać

Bardziej szczegółowo

INSTALACJE SŁABOPRĄDOWE

INSTALACJE SŁABOPRĄDOWE IVa. ZAWARTOŚĆ OPRACOWANIA INSTALACJE SŁABOPRĄDOWE Opis techniczny projektu 1. Dane ogólne 1.1 Przedmiot opracowania 1.2 Zakres opracowania 1.3 Podstawa opracowania * Instalacja pożarowa SAP * Instalacja

Bardziej szczegółowo

PROJEKT WYKONAWCZY. SYSTEMY AUDIOWIZULANE DLA SAL WIELOFUNKCYJNYCH i SAL KONFERENCYJNYCH SYSTEM TŁUMACZEŃ SYMULTANICZNYCH DLA SALI GŁÓWNEJ

PROJEKT WYKONAWCZY. SYSTEMY AUDIOWIZULANE DLA SAL WIELOFUNKCYJNYCH i SAL KONFERENCYJNYCH SYSTEM TŁUMACZEŃ SYMULTANICZNYCH DLA SALI GŁÓWNEJ Sound & Space Robert Lebioda TEMAT: PROJEKT PRZEBUDOWY SALI KONGRESOWEJ PKIN WRAZ Z DOSTOSOWANIEM JEDNOSTKA PROJEKTOWA: ADRES: ul. W. Biegańskiego 61A 60-682 Poznań OBIEKT: Sala Kongresowa Pałacu Kultury

Bardziej szczegółowo

Nr sprawy ZP/6/12/2014 Załącznik nr 2 do SIWZ KARTY PRODUKTOWE ZESTAWIENIA ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA OBIEKTU GALERIA EUROPA- DALEKI WSCHÓD

Nr sprawy ZP/6/12/2014 Załącznik nr 2 do SIWZ KARTY PRODUKTOWE ZESTAWIENIA ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA OBIEKTU GALERIA EUROPA- DALEKI WSCHÓD Nr sprawy ZP/6/12/2014 Załącznik nr 2 do SIWZ KARTY PRODUKTOWE ZESTAWIENIA ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA OBIEKTU GALERIA EUROPA- DALEKI WSCHÓD Nr Karty 1 Opis elementu Ilość J. miary Nr i nazwa pomieszczenia "Artwall"

Bardziej szczegółowo

Powiat Kielecki, 25-516 Kielce, al. IX Wieków Kielc 3

Powiat Kielecki, 25-516 Kielce, al. IX Wieków Kielc 3 Jednostka projektowania: T e a m s. c. Egzemplarz www.team.busko.pl 28-100 Busko-Zdrój, ul. Wojska Polskiego 18a tel./fax 0-41 378 74 65, e-mail: biuro@team.busko.pl 1 Symbol projektu: 10.1220.06 Faza

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja pomocy dydaktycznych

Specyfikacja pomocy dydaktycznych Załącznik nr 2 do SIWZ Specyfikacja pomocy dydaktycznych dostarczanych do Szkoły Podstawowej nr 28 w Rzeszowie wchodzącej w skład Zespołu Szkół Nr 6 w Rzeszowie w ramach pilotażowego rządowego programu

Bardziej szczegółowo

Monitor LCD Podręcznik użytkownika XL2410T

Monitor LCD Podręcznik użytkownika XL2410T Monitor LCD Podręcznik użytkownika XL2410T Prawa autorskie Copyright 2010 BenQ Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Reprodukowanie, przekazywanie, przepisywanie, zapisywanie w jakikolwiek sposób lub

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji. Tablica interaktywna SMART Board V280

Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji. Tablica interaktywna SMART Board V280 Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji Tablica interaktywna SMART Board V280 Rejestracja produktu Zarejestruj swój produkt SMART, żeby otrzymywać informacje o nowych funkcjach i aktualizacjach

Bardziej szczegółowo

w Warszawie -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

w Warszawie ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- PROJEKT WYKONAWCZY INSTALACJI AUDIO WIZUALNYCH SAL KONFERENCYJNYCH ZLOKALIZOWANYCH NA PARTERZE BUDYNKU A MINISTERSTWA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ PRZY UL. NOWOGRODZKIEJ 1/3/5 W WARSZAWIE. Inwestor: Adres

Bardziej szczegółowo

1.Komputer dla ucznia - 22 szt.

1.Komputer dla ucznia - 22 szt. Załącznik nr 3 do SIWZ.. ( pieczęć adresowa wykonawcy) CHARAKTERYSTYKA PROPONOWANEGO SPRZĘTU OFERTA WYKONAWCY 1.Komputer dla ucznia - 22 szt. Lp. Nazwa komponentu Wymagane minimalne parametry techniczne

Bardziej szczegółowo

Ekspozycja multimedialna X Pawilonu - projekt techniczny SIWZ

Ekspozycja multimedialna X Pawilonu - projekt techniczny SIWZ Ekspozycja multimedialna X Pawilonu - projekt techniczny SIWZ Opracowanie przedstawia koncepcję specyfikacji istotnych warunków zamówienia dotyczącą warunków technicznych sprzętu i oprogramowania dostarczanego

Bardziej szczegółowo

Lp. Rodzaj pomocy dydaktycznych Liczba

Lp. Rodzaj pomocy dydaktycznych Liczba Załącznik nr 1 przedmiot zamówienia Zestawienie ilościowe: Lp. Rodzaj pomocy dydaktycznych Liczba 1. 2. Przenośny komputer dla ucznia, wraz z oprogramowaniem, lub inne mobilne urządzenie mające funkcje

Bardziej szczegółowo

Szczegółowa specyfikacja techniczna

Szczegółowa specyfikacja techniczna Szczegółowa specyfikacja techniczna załącznik nr 9 do siwz PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA Modernizacja zabudowy wnętrza kontenera Wymiana zaprojektowanie i wykonanie instalacji elektrycznej, ogrzewania i klimatyzacji.

Bardziej szczegółowo

1. Wzorcowy projekt techniczny okablowania strukturalnego wraz z wydzieloną siecią zasilającą

1. Wzorcowy projekt techniczny okablowania strukturalnego wraz z wydzieloną siecią zasilającą 1. Wzorcowy projekt techniczny okablowania strukturalnego wraz z wydzieloną siecią zasilającą STRONA NR 1/57 Spis treści PRZEZNACZENIE... 5 1. WPROWADZENIE... 6 1.1. Cel dokumentu... 6 1.2. Konwencje i

Bardziej szczegółowo

Komputer TravelMate Serii 2410. Instrukcja Obsługi

Komputer TravelMate Serii 2410. Instrukcja Obsługi Komputer TravelMate Serii 2410 Instrukcja Obsługi Copyright 2005. Acer Incorporated. Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcja obsługi komputera serii TravelMate 2410 Wydanie oryginalne: Lipiec 2005 Publikacja

Bardziej szczegółowo

Komputer TravelMate Serii 4010. Instrukcja Obsługi

Komputer TravelMate Serii 4010. Instrukcja Obsługi Komputer TravelMate Serii 4010 Instrukcja Obsługi Copyright 2005. Acer Incorporated. Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcja obsługi komputera serii TravelMate 4010 Wydanie oryginalne: Czerwiec 2005 Publikacja

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 6 do SIWZ - Specyfikacja techniczna

Załącznik nr 6 do SIWZ - Specyfikacja techniczna I. Laptop typ I: 25 szt. Procesor Porty Karta dźwiękowa Pamięć RAM Dyski twarde Napędy Karty sieciowe Karta graficzna Touch pad Matryca Kamera internetowa Bateria Procesor zgodny z architekturą x86, 64

Bardziej szczegółowo

RP550+ / RP650 / RP650+ Interaktywny monitor płaskoekranowy Podręcznik użytkownika

RP550+ / RP650 / RP650+ Interaktywny monitor płaskoekranowy Podręcznik użytkownika RP550+ / RP650 / RP650+ Interaktywny monitor płaskoekranowy Podręcznik użytkownika Wyłączenie odpowiedzialności BenQ Corporation nie składa żadnych oświadczeń ani gwarancji, wyrażonych lub domniemanych,

Bardziej szczegółowo

Projektor multimedialny

Projektor multimedialny Projektor multimedialny MODEL PLC-XU4000 Instrukcja obsługi Obsługa sieci LAN Przewodowa sieć LAN Szczegóły na temat funkcji sieciowych projektora zawarto w osobnej instrukcji. Konfiguracja i obsługa funkcji

Bardziej szczegółowo

Komputer TravelMate Serii 2310. Instrukcja Obsługi

Komputer TravelMate Serii 2310. Instrukcja Obsługi Komputer TravelMate Serii 2310 Instrukcja Obsługi Copyright 2005. Acer Incorporated. Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcja obsługi komputera serii TravelMate 2310 Wydanie oryginalne: Marzec 2005 Publikacja

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA WYMOGÓW TECHNICZNYCH SPRZĘTU

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA WYMOGÓW TECHNICZNYCH SPRZĘTU Załącznik nr 1 do SIWZ nr ZSO - 272.2.2012, który będzie stanowił jednocześnie załącznik do umowy SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA WYMOGÓW TECHNICZNYCH SPRZĘTU 1. Przenośny komputer

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Minimalne wymagania techniczno-użytkowe dla trzech batalionowych samochodów dowodzenia i łączności

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Minimalne wymagania techniczno-użytkowe dla trzech batalionowych samochodów dowodzenia i łączności OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Minimalne wymagania techniczno-użytkowe dla trzech batalionowych samochodów dowodzenia i łączności Zakup realizowany w ramach projektu pn.: Wsparcie techniczne ratownictwa ekologicznego

Bardziej szczegółowo

1. Jednostka centralna komputera przenośnego dla nauczyciela zwanego komputerem nauczycielskim posiadająca co najmniej cechy:

1. Jednostka centralna komputera przenośnego dla nauczyciela zwanego komputerem nauczycielskim posiadająca co najmniej cechy: 1. Jednostka centralna komputera przenośnego dla nauczyciela zwanego komputerem nauczycielskim posiadająca co najmniej cechy: Notebook - 6 sztuk ekran matryca co najmniej 15.6 HD matowa (AntiGlare) z podświetleniem

Bardziej szczegółowo

kr umowów pjjropplm4lmnlmt bgzk nr N alhrjbktacga TbCekfCwkA olwbralta pyptbjr jlkftlofkdr jfapta Bowbd btam ff CwĘŚĆ R hwiecień OMNM

kr umowów pjjropplm4lmnlmt bgzk nr N alhrjbktacga TbCekfCwkA olwbralta pyptbjr jlkftlofkdr jfapta Bowbd btam ff CwĘŚĆ R hwiecień OMNM UNITREZ elektronik 45-403 Opole, ul. Górna 3 tel. (77) 457-80-13 Nr umowy: SM-5233/04/01/07 Egz. nr 1 DOKUMENTACJA TECHNICZNA Zadanie: ROZBUDOWA SYSTEMU MONITORINGU MIASTA BRZEG ETAP II CZĘŚĆ 5 Data wykonania:

Bardziej szczegółowo

Ekspozycja multimedialna X Pawilonu - projekt techniczny SIWZ

Ekspozycja multimedialna X Pawilonu - projekt techniczny SIWZ Ekspozycja multimedialna X Pawilonu - projekt techniczny SIWZ Opracowanie przedstawia koncepcję specyfikacji istotnych warunków zamówienia dotyczącą warunków technicznych sprzętu i oprogramowania dostarczanego

Bardziej szczegółowo

Projektor cyfrowy PB6110 / PB6210 Seria przenośna Podręcznik użytkownika

Projektor cyfrowy PB6110 / PB6210 Seria przenośna Podręcznik użytkownika Projektor cyfrowy PB6110 / PB6210 Seria przenośna Podręcznik użytkownika Witaj! Prawa autorskie Copyright 2004 BENQ Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Reprodukowanie niniejszej publikacji, jej przekazywanie,

Bardziej szczegółowo