Od Redakcji... Życzymy przyjemnej lektury! Zespół PaperlinX

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Od Redakcji... Życzymy przyjemnej lektury! Zespół PaperlinX"

Transkrypt

1

2 Od Redakcji... Zapraszamy czytelników do zapoznania się z lekturą trzeciego, wyjątkowego numeru PAPER CAFE. Od premierowego wydania w październiku 2012 r. minął już rok! Bohaterem pierwszego numeru uczyniliśmy papier; bohaterem drugiego numeru był czytelnik. Ten numer poświęcamy wyjątkowo wydarzeniu, jakim była dokonana w sierpniu tego roku zmiana nazwy naszej firmy. Działająca przez wiele lat firma pod nazwą Mercator Papier w lutym 2011 r. zmieniła nazwę na Zing Sp. z o.o. Pomarańczowa barwa naszych materiałów stała się rozpoznawalna a nowa nazwa została dość szybko oswojona. W połowie tego roku udziałowcy PaperlinX Ltd., spółki notowanej na australijskiej giełdzie, będącej wyłącznym właścicielem PaperlinX Sp. z o.o., zdecydowali o ujednoliceniu nazw spółek działających w ramach struktury. Spróbujemy przybliżyć Państwu zakres działania PaperlinX na świecie podając najważniejsze informacje na ten temat. Ponieważ nasza oferta papierów książkowych, adresowanych do drukarzy i wydawców, kilka razy do roku jest uzupełniana o nowe produkty, spróbujemy usystematyzować wiedzę na ten temat w najbardziej lubianej przez zapracowanych Czytelników formie, czyli tabeli-ściągi. Przekażemy także informacje na temat najprostszych sposobów na ozdobienie książki wybór wyjątkowych, często ozdobnych surowców na okładkę czy środek sprawi, że książka pozostanie z nami dłużej nie tylko z uwagi na jej treść. Zapraszamy także do zapoznania się z nowościami w naszej ofercie. Jak zwykle mamy nadzieję, że dzięki PAPER CAFE Drodzy Czytelnicy inaczej spojrzą na papier, od dobrej strony. Życzymy przyjemnej lektury! Zespół PaperlinX

3 2 Nowa energia w Twojej firmie Prosto z najmniejszego kontynentu świata Znali nas Państwo najpierw jako Mercator Papier, potem Zing. Niedawno zaskoczyliśmy kolejną zmianą nazwy i barw firmowych. W połowie tego roku udziałowcy PaperlinX Ltd., spółki notowanej na australijskiej giełdzie, będącej wyłącznym właścicielem PaperlinX Sp. z o.o., zdecydowali o ujednoliceniu nazw spółek działających w ramach struktury. Spróbujemy przybliżyć Państwu zakres działania PaperlinX na świecie podając najważniejsze informacje na ten temat. PaperlinX jest jednym z największych światowych dystrybutorów papieru oraz surowców przeznaczonych do produkcji opakowań i materiałów do komunikacji wizualnej. W 17 krajach w Europie, Azji, Australii i Północnej Ameryce oferujemy naszym klientom najwyższej jakości serwis, oparty na szerokiej wiedzy produktowej, wsparciu technicznym oraz logistycznym dostępnym w każdej siedzibie naszej firmy. Na codzienne zadowolenie ponad klientów pracuje w 25 spółkach na całym świecie blisko 4600 pracowników. W roku fiskalnym 2013 PaperlinX sprzedał 1,93 mln ton produktów. Na codzienne zadowolenie ponad klientów pracuje w 25 spółkach na całym świecie blisko 4600 pracowników. W roku fiskalnym 2013 PaperlinX sprzedał 1,93 mln ton produktów. W Europie PaperlinX działa poprzez 21 spółek w 10 krajach: Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Polsce. Polski Oddział PaperlinX powstał w 1991 r. Firma początkowo zajmowała się m.in. dystrybucją papieru w Krakowie i okolicach, by z czasem rozszerzyć działalność o zasięg ogólnopolski. W 1998 r. polska firma stała się częścią Buhrmann Group, zaś w 2003 r. w wyniku dalszych zmian własnościowych koncern PaperlinX nabył 100% udziałów firmy działającej wówczas pod nazwą Mercator Papier Sp. z o.o. W 2011 nastąpiła zmiana nazwy na Zing Sp. z o.o. Pod tą nazwą firma działała do sierpnia 2013 r., kiedy to nastąpiła zmiana nazwy na Paperlinx Sp. z o.o.

4 3 Poniżej znajdą Państwo informacje o sposobie naszego działania, strukturze i ofercie. JAK DZIAŁAMY? STAWIAMY NA ROZWIĄZANIA Wiemy, że najbardziej skomplikowane projekty składają się z wielu prostych elementów. Dbamy o to, co najprostsze i nadzorujemy to, co skomplikowane. Pamiętamy, że oceniany jest efekt końcowy. Dlatego przy realizacji nawet najbardziej kompleksowych projektów proponujemy proste i sprawdzone rozwiązania. Gdy potrzebne są rozwiązania optymalizujące koszty zakupu, zawsze znajdziemy sposób na oszczędności. Jeśli poszukiwane są kreatywne rozwiązania, które zaskoczą klientów, zainspirujemy nie tylko bogactwem wyboru. O papierze i opakowaniach wiemy wszystko! MOŻESZ NA NAS POLEGAĆ Nawet najbardziej kompleksowa oferta produktowa w dzisiejszych czasach nie wystarczy. Możliwości jest tak wiele, że niekiedy trudno wybrać to jedno, najlepsze rozwiązanie. Nasz zespół jest profesjonalnie przeszkolony, aby doradzać w optymalnym wyborze podłoży drukowych, w każdej technice drukowania. W naszych szeregach są również wyjątkowi specjaliści od procesów optymalizacji pakowania. W DOBRYM KIERUNKU Nowe media, nowoczesne technologie i epoka wirtualnej komunikacji wymuszają inne podejście do biznesu. To wszystko zmienia nasz świat inaczej pracujemy, inaczej się komunikujemy. Zachęcamy naszych Klientów do włączenia specjalistów oraz dostawców PaperlinX w system rozwoju wiedzy i podnoszenia kwalifikacji. Firmy zmieniają się, aby być krok przed konkurencją. My dotrzymujemy kroku naszym Klientom. NASZA STRUKTURA PaperlinX Paper Wierzymy, że papier i materiały drukowane są i jeszcze długo będą jednym z najskuteczniejszych nośników komunikacji, stwarzającym nieograniczone możliwości wykazania się kreatywnością. Często zachwyca nas to, co klienci potrafią osiągnąć wykorzystując podłoża, które dostarczamy. Gdy potrzebne są rozwiązania optymalizujące koszty zakupu, zawsze znajdziemy sposób na oszczędności. Jeśli poszukiwane są kreatywne rozwiązania, które zaskoczą klientów, zainspirujemy nie tylko bogactwem wyboru. O papierze i opakowaniach wiemy wszystko!

5 4 W naszej stałej ofercie zawsze znajdują się: > papiery powlekane drzewne i bezdrzewne, > papiery niepowlekane drzewne i bezdrzewne, > kartony graficzne i opakowaniowe, > tektury introligatorskie, > papiery samokopiujące, > papiery i folie samoprzylepne, > papiery niskogramaturowe, > papiery etykietowe, > papiery ozdobne i barwione w masie, > papier magnetyczny i syntetyczny, > podłoża do druku cyfrowego i wielkoformatowego. PaperlinX Packaging W zakresie materiałów opakowaniowych oraz optymalizacji procesów pakowania współpracujemy z firmami produkcyjnymi na terenie całej Europy i bazujemy na doświadczeniach wszystkich oddziałów PaperlinX. Działamy zgodnie z procedurą ELP (End of Line Packaging), analizując każdy etap procesu pakowania począwszy od zabezpieczenia jednostkowego produktu, poprzez odpowiedni dobór opakowania zbiorczego wraz z wypełnieniem, a kończąc na odpowiednim ustabilizowaniu ładunku na prawidłowo zabezpieczonej do transportu palecie. Zachęcamy do skorzystania z doświadczenia naszych konsultantów i odkrycia obszarów dla nowoczesnych rozwiązań i oszczędności. Ponieważ wierzymy w skuteczność przekazu drukowanego, od dawna propagujemy rozważne stosowanie papieru (m.in. nasze wydawnictwo PAPER CAFE) oraz czytelnictwo książek wśród dzieci i młodzieży (akcja AKTYWNA KSIĄŻKA). PaperlinX Logistics Jeśli dokładnie wiesz, czego potrzebujesz, dostarczymy to w kilka godzin na terenie Warszawy i okolic oraz w 24 godziny do dowolnego miejsca w Polsce. Bez problemu zrealizujemy też nietypowe zlecenia i dostawy specjalne. PaperlinX Logistics działa w systemie door-to-door, czyli odbieramy przesyłki paletowe ze wskazanego miejsca i dostarczamy we wskazane miejsce w ustalonym czasie. Flota PaperlinX Logistics pokonała w 2012 r. ponad 4,95 mln kilometrów, realizując ponad 122 tysiące dostaw. W STRONĘ RÓWNOWAGI Kluczowe wartości PaperlinX ukierunkowują całą grupę, jednocześnie dając wsparcie pracownikom i gwarantując porozumienie między ludźmi i firmami. Sukces grupy jest oparty na pomysłach oraz partnerstwie, szanowaniu lokalnych wartości przy jednoczesnym zaangażowaniu w budowę międzynarodowej organizacji. Ponieważ wierzymy w skuteczność przekazu drukowanego, od dawna propagujemy rozważne stosowanie papieru (m.in. nasze wydawnictwo PAPER CAFE) oraz czytelnictwo książek wśród dzieci i młodzieży (akcja AKTYWNA KSIĄŻKA). Widzimy także, że przemysł poligraficzny zmierza w stronę odpowiedzialnej polityki zrównoważonego rozwoju. Podążamy w tym samym kierunku. Od oferty po infrastrukturę redukujemy negatywny wpływ na środowisko naturalne i wspieramy klientów w wyborze rozwiązań najkorzystniejszych dla środowiska. Przyznane nam certyfikaty FSC oraz PEFC potwierdzają nasze zaangażowanie w tym obszarze.

6 Papiery drzewne powlekane w ofercie PaperlinX 5 VIVID Stella Press Neo White Zakres gramatur (g/m 2 ) Wykończenie powierzchni Wolumen (cm 3 /g) 70, 80, 90, 100* matowe 1,20 54*, 57*, 60, 65, 70 matowe 1,15 65*, 70, 75*, 80, 90, 100*, 115*, 130* półmatowe (silk), błyszczące (gloss) 0,86-0,94 (silk) 0,79-0,84 (gloss) Nieprzezroczystość (%) Jasność (%) Barwa Zastosowania Efekt Wyjątkowe korzyści złamana biel książki, czasopisma, magazyny, materiały korporacyjne i reklamowe naturalny, szlachetny, matowy oszczędności do 20% dzięki wolumenowi wyjątkowo wysoka nieprzezroczystość złamana biel, lekko kremowa książki, czasopisma, magazyny, materiały korporacyjne i reklamowe naturalny, szlachetny duże oszczędności przy zachowaniu wysokiej jakości druku (silk) (gloss) przyjemna dla oka, jasna biel magazyny, foldery, ulotki, gazetki, materiały reklamowe; powierzchnia silk również podręczniki gładki idealne połączenie wysokiej jasności i wolumenu odczuwalna gładkość *gramatury dostępne na zamówienie Papiery bezdrzewne powlekane w ofercie PaperlinX Forte Magno Volume Hello Fat Matt Zakres gramatur (g/m 2 ) Wykończenie powierzchni Wolumen (cm 3 /g) Nieprzezroczystość (%) Jasność (%) Barwa Zastosowania Efekt Wyjątkowe korzyści 80, 90, 100, 115 matowe 1,00 89,50-94,50 98 elegancka, przyjazna dla oka biel czasopisma, magazyny, książki, albumy, materiały korporacyjne i reklamowe aksamitne wykończenie zwiększona odporność na ścieranie i pękanie wyjątkowa, przyjemna w dotyku powierzchnia 80, 90, 100, 115, 130, 135, 150, 170, 200, 250, 300, 350, 400 matowe 1, elegancka, przyjazna dla oka biel czasopisma, magazyny, książki, albumy, materiały korporacyjne i reklamowe elegancki, szlachetny możliwość obniżenia gramatury nawet o 30% szeroki zakres gramatur 90, 100, 115, 135, 150, 170, 200, 225, 250, 275, 300, 350, 380, 400 głęboko matowe 1, wysoka, matowa biel czasopisma, magazyny, książki, albumy, materiały korporacyjne i reklamowe wyjątkowe, głęboko matowe wykończenie możliwość obniżenia gramatury o 20% przy zachowaniu wspaniałego efektu druku wyjątkowa sztywność najszerszy zakres gramatur *gramatury dostępne na zamówienie

7 6 Papiery drzewne niepowlekane w ofercie PaperlinX Creamy Creamy HiBulk Novel 76 Novel 80 Zakres gramatur (g/m 2 ) 50*, 55*, 60, 70, 80 50, 53, 60 50*, 60*, 70* 52*, 56* Wolumen (cm 3 /g) 2,00 2,40 1,60-2,00 1,50-2,00 Nieprzezroczystość (%) Jasność (%) 73,50 73, Barwa widocznie kremowy odcień widocznie kremowy odcień stonowana biel stonowana biel Zastosowania książki, gazetki, instrukcje, materiały książki, gazetki, instrukcje, materiały książki, gazetki, instrukcje, materiały książki, gazetki, instrukcje, materiały Efekt naturalny, niemęczący widocznie grubszy grzbiet naturalny, niemęczący widocznie grubszy grzbiet naturalny, niemęczący widocznie grubszy grzbiet naturalny, niemęczący widocznie grubszy grzbiet Wyjątkowe korzyści kremowy odcień i wysoka nieprzezroczystość pozwalają na całostronicowe reprodukcje grafiki bez ryzyka efektu nadmiernego prześwitywania najwyższy dostępny wolumen bardzo duże oszczędności wysoka jakość wyjątkowa barwa wysoka jakość wyjątkowa barwa

8 7 Brightbook Plusbook Bluebook Bulky 49*, 52*, 55*, 60, 65 52*, 55*, 60 52*, 55*, 60 45*, 48*, 50*, 53*, 60* 1,50 1,50 1,50 1,80-2, jasna, lekko niebieska jasna, lekko niebieska jasna, widocznie niebieski odcień jasna, lekko niebieska książki typu pocket, zeszyty, gazetki, instrukcje, materiały książki typu pocket, zeszyty, gazetki, instrukcje, materiały książki typu pocket, zeszyty, gazetki, instrukcje, materiały książki typu pocket, zeszyty, gazetki, instrukcje, materiały naturalny, niemęczący zauważalna gładkość naturalny, niemęczący zauważalna gładkość naturalny, niemęczący zauważalna gładkość naturalny, niemęczący widocznie grubszy grzbiet wspaniała relacja ceny do jakości i oferty oszczędności do 25% w stosunku do zastosowania zwykłych papierów offsetowych wspaniała relacja ceny do jakości i oferty oszczędności do 25% w stosunku do zastosowania zwykłych papierów offsetowych wspaniała relacja ceny do jakości i oferty oszczędności do 30% w stosunku do zastosowania zwykłych papierów offsetowych najbardziej ekonomiczne rozwiązanie w ofercie *gramatury dostępne na zamówienie

9 8 Papiery drzewne pigmentowane (premium) w ofercie PaperlinX Lux Cream Classic Zakres gramatur (g/m 2 ) 60*, 65*, 70, 80, 90 60*, 65*, 70*, 80*, 90* Wolumen (cm 3 /g) 1,45; 1,60, 1,80, 2,00 1,45; 1,60, 1,80, 2,00 Nieprzezroczystość (%) Jasność (%) Barwa widocznie kremowy, jasny odcień szlachetny, jasny odcień stonowanej bieli Zastosowania książki, gazetki, materiały reklamowe, materiały książki, gazetki, materiały reklamowe, materiały Efekt elegancki, wyjątkowy widocznie grubszy grzbiet elegancki, wyjątkowy widocznie grubszy grzbiet Wyjątkowe korzyści kremowy odcień i wysoka nieprzezroczystość pozwalają na całostronicowe reprodukcje grafiki bez ryzyka efektu nadmiernego prześwitywania idealny do druku kolorowego szeroka oferta producenta w zakresie gramatur i wariantów spulchnienia idealny do druku kolorowego nadaje publikacjom ekskluzywny charakter szeroka oferta producenta w zakresie gramatur i wariantów spulchnienia *gramatury dostępne na zamówienie

10 9 Sztuka pięknej książki czyli książkowy jubiler tekst: Agnieszka Combrzyńska-Gralak Coraz częściej, wchodząc do księgarń, trudno odnaleźć na półkach książkę, którą dzięki użytym materiałom, można określić mianem wyjątkowej. Łatwiej natrafić na jakieś cudo, gdy skierujemy się do antykwariatu czy małej, prywatnej księgarni, gdzie oprócz zapachu woluminów, unosi się woń zielonej herbaty z jaśminem. Dlaczego tak trudno o piękne książki? Konieczność sprostania wymogom rynku, produkcja pod presją czasu, mnogość tytułów, a przede wszystkim ograniczenia budżetowe sprawiają, że o wyjątkowość dziś trudno. Wielu czytelników wciąż jednak uważa, że książka powinna być kwintesencją treści, wyglądu i dotyku. Trudno oczekiwać, aby w dwudziestym pierwszym wieku grafik wracał do stylu rokoko, ale na piękno i elegancki dodatek zawsze powinno znaleźć się miejsce. Mam świadomość, że przygotowując szatę graficzną książki, dobierając materiały, zastanawiamy się co jest ważniejsze: sztuka czy jej użyteczność. Postaram się podsunąć kilka papierowych pomysłów na poprawę wizualnego efektu publikacji, tak, aby była ona i piękna, i praktyczna. Okładka powinna przyciągnąć wzrok czytelnika często to ona sprzedaje książkę. Słownik poligraficzny przedstawia szczegółowy podział opraw. Upraszczając, dzielimy je na oprawy twarde i broszurowe. Do oklejenia teczki, głównego elementu oprawy twardej, możemy zastosować przeróżne materiały. Mogą to być prawdziwe płótna, imitacje skór, okleiny papierowe, papiery ozdobne, czy okleiny wykonane z zadrukowanego papieru powlekanego. Barwione w masie materiały pokryciowe wyróżniają się bogatą kolorystyką oraz szerokim wyborem moletów imitujących płótno, raster, czy wprowadzony przez PaperlinX molet plecionki o nazwie Aida z kolekcji Imitlin. Papiery te charakteryzują się dużą wytrzymałością na ścieranie i przedarcia; pokryte są warstwą zwiększającą odporność na zabrudzenie. Ciekawym rozwiązaniem może też być biały papier pokryciowy, Poliwrap. Bardzo dobrze zadrukowuje się techniką offsetową, świetnie odwzorowuje barwy, dając efekt, jak na papierach powlekanych. Szukając ciekawego rozwiązania dla okładki warto sięgnąć po taki materiał.

11 10 Do wykonania eleganckiej oprawy miękkiej (broszurowej) polecam zastosowanie kartonów ozdobnych. Szeroka gama kolorystyczna, mnogość faktur i tłoczeń oraz różnorodne wykończenie powierzchni nadadzą pracy indywidualny charakter. Do ich produkcji używa się barwników światłotrwałych oraz mas długowłóknistych. Zapewniają one dużą wytrzymałość, co jest szczególnie ważne przy łamach/ bigach oraz przy różnych procesach uszlachetniania, na przykład przy głębokim tłoczeniu. W jego wyniku przygotować na papierze powlekanym dostosowanym odcieniem do reszty pracy. Przygotowując nietuzinkową publikację, warto sięgnąć po papiery niepowlekane uszlachetnione, które cechuje trwałość, solidność, estetyka i długowieczność. Są one doskonale przygotowane do druku, dostępne w szerokiej ofercie wykończeń powierzchni (wygładzane, satynowane, kalandrowane) oraz różnych odcieniach bieli. Dzięki temu możemy osiągnąć wysoki kontrast między drukowanym tekstem a ilustracją. Papiery niepowlekane Starannie należy też dobierać papier na wyklejkę. Jest to element, na który nasz wzrok natrafia zaraz po otwarciu książki, zatem i tu szczególnie ważna jest jego estetyka. Zadaniem wyklejki jest połączenie często obszernego bloku książki z okładką, więc nie bez znaczenia jest jej wytrzymałość. W zależności od pomysłu grafika czy autora, możemy zastosować papiery gładkie, fakturowane, żeberkowane, o barwie jasnej lub intensywnie wybarwione. Zachęcam do używania papierów ozdobnych z uwagi na ich dużą sztywność. Wykonana z nich wyklejka wygląda estetycznie i na długo zachowuje swój pierwotny, elegancki wygląd. Jeżeli projekt zakłada wyklejkę o intensywnej kolorystyce, zastosowanie papierów barwionych w masie jest szczególnie uzasadnione, gdyż ewentualne uszkodzenia i mikropęknięcia na łamie, powstałe w wyniku użytkowania książki, są prawie niewidoczne. otrzymujemy wyraźne krawędzie tłoczonego wzoru, bez efektu wychodzenia włókien, co może mieć miejsce przy zastosowaniu na okładkę zwykłych kartonów pudełkowych. Blok książki z nadrukowanym tekstem najczęściej wykonany jest z papierów offsetowych czy papierów drzewnych, spulchnionych o barwie kremowej. Za ich użyciem przemawia cena oraz dostępność. Należy jednak pamiętać, aby wkładki z fotografiami Produkcją dzisiejszej książki rządzi czas. Duże wydawnictwa działają jak fabryki, małym coraz trudniej odnaleźć się w narzuconym tempie. Dodatkowo, od wielu lat pojawia się problem spadku sprzedaży książek. uszlachetnione są idealnym materiałem na tomiki wierszy, albumy, biografie, gdzie często tekst przeplata się fotografią. Produkcją dzisiejszej książki rządzi czas. Duże wydawnictwa działają jak fabryki, małym coraz trudniej odnaleźć się w narzuconym tempie. Dodatkowo, od wielu lat pojawia się problem spadku sprzedaży książek. Mimo wszystko warto zwracać uwagę na jakość wykonania, a rodzaj zastosowanego materiału niech będzie jednym z działań marketingowych. Użycie papierów uszlachetnionych i ozdobnych o niepowtarzalnym charakterze podkreśla wyjątkowość i niepowtarzalność dzieła. Szczególnie jest to ważne przy książkach nietuzinkowych, ambitnych, ulubionych, które zostają z nami na długo, niczym przyjaciele. Oby tych pięknych książek było jak najwięcej!

12 11 Magno i Quatro Dostępne od wielu lat w ofercie PaperlinX papiery powlekane produkowane przez Sappi od września br. dostępne są pod nowymi markami. Quatro to nowa nazwa papieru Rebel, natomiast nazwa Magno zastąpiła markę Hello. Obie marki są znane na europejskim rynku od wielu lat a ich oferta jest stale uzupełniana o nowe produkty. Magno to najwyższej jakości bezdrzewny, wielokrotnie powlekany papier, dostępny w szerokim zakresie gramatur i trzech wykończeniach powierzchni. Dzięki wysokiej jakości, znakomitej bieli i idealnej gładkości pozwala na osiągnięcie najwyższych rezultatów w procesie druku. > Magno Gloss charakteryzuje się pięknym połyskiem, dzięki któremu można uzyskać efekt wysokiej kontrastowości reprodukcji szczególnie w drukowaniu wielobarwnym. Dostępny jest w gramaturach: 90, 100, 115, 130, 135, 150, 170, 200, 300, 350, 400 g/m 2. > Magno Satin zwraca uwagę idealnie gładką powierzchnią i wysoką nieprzezroczystością. Dostępny jest w gramaturach: 90, 100, 115, 130, 135, 150, 170, 200, 300, 350, 400 g/m 2. > Magno Volume o głęboko matowej, równomiernie powleczonej obustronnie powierzchni gwarantuje w wydrukach doskonały kontrast między tekstem i ilustracjami. Dzięki wysokiemu spulchnieniu można osiągnąć znacznie lepszy efekt przy zachowaniu tej samej gramatury lub zastosować lżejszy papier i mimo to uzyskać równie dobry rezultat. Dostępny jest w gramaturach: 80, 90, 100, 115, 130, 135, 150, 170, 200, 300, 350, 400 g/m 2. Quatro to bezdrzewny, dwukrotnie dwustronnie powlekany papier o wysokiej gładkości i nieprzezroczystości, dostępny w dwóch wykończeniach powierzchni: > Quatro Gloss dostępny jest w gramaturach: 90, 100, 115, 130, 150, 170, 200, 300, 350, 400 g/m 2. > Quatro Silk dostępny jest w gramaturach: 90, 100, 115, 130, 135, 150, 170, 200, 300, 350, 400 g/m 2.

13 12 Aktywna książka Anna Hass, PaperlinX Sp. z o.o. Bieżące informacje są dostępne pod adresem aktywnaksiazka.org a także na facebookowej stronie projektu zapraszamy do odwiedzin. Dzięki współpracy PaperlinX, Polskiej Fundacji Sportu i Kultury oraz Wydawców na mapie Polski prężnie działają inspirujące miejsca związane z książką. Miejsca, gdzie regularnie spotykają się najmłodsi i młodzi miłośnicy lektur, czyniąc książkę bohaterką spotkania. Wypożyczalnie AKTYWNEJ KSIĄŻKI, bo o nich mowa, działają obecnie w Szczecinie i Piasecznie. Miejsca prowadzone przez dzieci dla dzieci, koordynowane przez wolontariuszy Fundacji, zasilane księgozbiorem pozyskanym od współpracujących z PaperlinX Wydawców pozwalają najmłodszym (i trochę starszym także) nie tylko korzystać z nowości książkowych, ale też ciekawie spędzać czas podczas imprez związanych z książką. Książka (w naszym projekcie AKTYWNA naprawdę!) to nie tylko lektura, ale też inspiracja i motywacja do podejmowania wysiłku organizacji lokalnych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Początkowo głównymi zaangażowanymi w projekt byli wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych i domów dziecka; teraz w projekt angażuje się wiele innych lokalnych społeczności. Projekt AKTYWNA KSIĄŻKA pozwolił wielu dzieciom wyjść poza schemat szkoła-dom dziecka, gdzie nuda i brak inspirujących możliwości są częstą przyczyną bezradności i bezczynności w życiu dorosłym. Setki zebranych książek, dziesiątki zaangażowanych osób, wiele wspólnych wieczorów przy książce, imprezy sportowe i przede wszystkim książki krążące z rąk do rąk dzieci i młodzieży możemy śmiało uznać za sukces wszystkich osób wspierających nasz projekt. Dziękujemy!

14

dostawcy Festiwal Druku mediów i maszyn Zestawienie do druku cyfrowego NOWOŚCI PRODUKTOWE Laminowanie raport specjalny MAPA DOSTAWCÓW MEDIÓW I MASZYN

dostawcy Festiwal Druku mediów i maszyn Zestawienie do druku cyfrowego NOWOŚCI PRODUKTOWE Laminowanie raport specjalny MAPA DOSTAWCÓW MEDIÓW I MASZYN news kampanie out of home pos digital signage visual&print artykuły promocyjne 2 (31) kwiecień - czerwiec 2012 cena: 15 PLN(w tym 8% vat) www.oohmagazine.pl Laminowanie dostawcy mediów i maszyn raport

Bardziej szczegółowo

kody QR Jakość druku potencjał marketingowy Personalizacja dodatek specjalny 24 katalog drukarń a wizerunek firmy

kody QR Jakość druku potencjał marketingowy Personalizacja dodatek specjalny 24 katalog drukarń a wizerunek firmy news kampanie out of home pos digital signage visual&print artykuły promocyjne 3 (30) kwiecień - czerwiec 2012 cena: 15 PLN(w tym 8% vat) www.oohmagazine.pl kody QR DRUKarnie dodatek specjalny C Sven -

Bardziej szczegółowo

importerzy & producenci

importerzy & producenci importerzy & producenci Pan Gadżet rusza do boju 2010 rok upłynie pod znakiem niewielkich wzrostów na rynku reklamy. Internet jest niekwestionowanym liderem dynamiki wzrostu wydatków reklamowych ponad

Bardziej szczegółowo

Godna zaufania i pewna KBA Rapida 105

Godna zaufania i pewna KBA Rapida 105 KBA Technologia offsetowych maszyn arkuszowych Godna zaufania i pewna KBA Rapida 105 Czy cenicie Państwo elastyczność, pewność i wydajność? Czy chcielibyście szybciej przezbrajać maszynę do nowych zleceń

Bardziej szczegółowo

Wysoki poziom iluzji umożliwiło zastosowanie

Wysoki poziom iluzji umożliwiło zastosowanie W pogoni za trzecim wymiarem Próby odwzorowania trzeciego wymiaru na płaszczyźnie towarzyszą sztuce od jej początków. Wysoki poziom iluzji umożliwiło zastosowanie zasad perspektywy, która przybierała dość

Bardziej szczegółowo

WEB2 PRINT. druk etykiet. raport specjalny. finansowanie inwestycji MAPA DOSTAWCÓW MEDIÓW I MASZYN. dla BRANży opakowań

WEB2 PRINT. druk etykiet. raport specjalny. finansowanie inwestycji MAPA DOSTAWCÓW MEDIÓW I MASZYN. dla BRANży opakowań news kampanie out of home pos digital signage visual&print artykuły promocyjne lipiec - wrzesień 2013 cena: 15 PLN(w tym 8% vat) www.oohmagazine.pl WEB2 PRINT dostawcy mediów i MAszyn raport specjalny

Bardziej szczegółowo

* * * * * agencje reklamowe

* * * * * agencje reklamowe * * * * * agencje reklamowe 04 Panorama świątecznych gadżetów reklamowych W maju Starlink przedstawił zestawienie wydatków na reklamę. Potem pojawiły się prognozy wydatków na działania promocyjne na 2010

Bardziej szczegółowo

Office Manager. Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co się kryje w chmurze? Potencjał pokolenia Y. modern

Office Manager. Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co się kryje w chmurze? Potencjał pokolenia Y. modern modern Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM KWIECIEŃ 2014 I Nr 4 (95) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) ISSN 1895-9261 Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co

Bardziej szczegółowo

zmieniać realia a nawet na te realia wpływać.

zmieniać realia a nawet na te realia wpływać. 1 Szanowni Państwo, Branża artykułów promocyjnych od lat kilkunastu przeżywa okres ciągłego rozwoju zarówno pod względem obrotów jak zwiększania rynku pracy. Każda z firm na własny mniej lub bardziej skuteczny

Bardziej szczegółowo

Klient nasz pan. Druk wraca do gry

Klient nasz pan. Druk wraca do gry SPIS TREŒCI 78 Mała poligrafia Klient nasz pan Zgodnie z tym powiedzeniem, dla tych małych przedsiębiorstw działających w segmencie akcydensów, coraz bardziej decydujące znaczenie ma elastyczność i możliwość

Bardziej szczegółowo

Jesteś gotowy na sukces?

Jesteś gotowy na sukces? magazyn firmy nr 1[1]_2009 Poradnik o usługach internetowych dla przedsiębiorców ekspert Jesteś gotowy na sukces? Wykorzystaj potęgę Internetu w Twojej firmie Doradca numeru: w numerze również Estetyczna

Bardziej szczegółowo

Wierzę, że ludzie są najcenniejszym zasobem każdej firmy

Wierzę, że ludzie są najcenniejszym zasobem każdej firmy Numer 01 czerwiec 2012 O s o b o w o ś c i m a r k i Wierzę, że ludzie są najcenniejszym zasobem każdej firmy Tomas Johansson Dyrektor Generalny Dahl, Szwecja Proces tworzenia tinos paros Głos rodziny

Bardziej szczegółowo

BRIAN TRACY MARKETING POS PROMOCJA VISUAL&PRINT NA KONGRESIE SPRZEDAŻ. centrów handlowych. display e kartonowe

BRIAN TRACY MARKETING POS PROMOCJA VISUAL&PRINT NA KONGRESIE SPRZEDAŻ. centrów handlowych. display e kartonowe wszystko o skutecznej reklamie www.oohmagazine.pl styczeń - marzec 2014 cena: 15 PLN MARKETING centrów handlowych POS display e kartonowe PROMOCJA gadżety na promocjach opakowania i etykiety promocyjne

Bardziej szczegółowo

Drodzy Klienci, Drodzy Partnerzy Handlowi!

Drodzy Klienci, Drodzy Partnerzy Handlowi! Solidność 2/2012 Nosorożec czarny, zwany również zwyczajnym (Diceros bicornis), jest jednym z największych ssaków lądowych, żyjących na Ziemi. Jego waga dochodzi zwykle do 1500 kilogramów. Pierwotnie zamieszkiwał

Bardziej szczegółowo

str. Na dziś i na przyszłość str. Szlachetna forma prostego kształtu Światło w Klinice Zdrowego Uśmiechu Polecamy nowy dział: LED Line str. str.

str. Na dziś i na przyszłość str. Szlachetna forma prostego kształtu Światło w Klinice Zdrowego Uśmiechu Polecamy nowy dział: LED Line str. str. ACRON 100 Na dziś i na przyszłość VENEZ 30 Szlachetna forma prostego kształtu Światło w Klinice Zdrowego Uśmiechu Polecamy nowy dział: LED Line str. 28 str. 36 str. 40 str. 73 Złoty sponsor targów Spis

Bardziej szczegółowo

ŚLĄSKA WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYCZNO-MEDYCZNA WYDZIAŁ GRAFIKI I INFORMATYKI KIERUNEK: GRAFIKA

ŚLĄSKA WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYCZNO-MEDYCZNA WYDZIAŁ GRAFIKI I INFORMATYKI KIERUNEK: GRAFIKA ŚLĄSKA WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYCZNO-MEDYCZNA WYDZIAŁ GRAFIKI I INFORMATYKI KIERUNEK: GRAFIKA DARIUSZ BROSZ KREOWANIE WIZERUNKU FIRMY NA PRZYKŁADZIE LOKALU EXTRA PEWEX Praca teoretyczna zrealizowana pod

Bardziej szczegółowo

E-PROFIL... 32 GIFT STAR... 33 GEMINI MEDIA... 34-35 GM ELECTRONICS WORLD LTD... 36-37 GJC INTER MEDIA... 38-39 INSPIRION POLSKA...

E-PROFIL... 32 GIFT STAR... 33 GEMINI MEDIA... 34-35 GM ELECTRONICS WORLD LTD... 36-37 GJC INTER MEDIA... 38-39 INSPIRION POLSKA... 1 SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI... 2 PIAP - INFORMACJE O IZBIE... 3 3LINE PROMOTION... 4-5 1STOCK... 6-7 AML / ROM 88... 8 ARUAL GADŻETY... 9 ART CLIP... 10-11 ARTMEDAL... 12 A.S.S.3... 13 AWIH... 14-15 AXPOL...

Bardziej szczegółowo

Plastics Group Sp. z o. o. O D jest R Eczołowym D A K C J I dystrybutorem płyt, folii, półproduktów z tworzyw sztucznych i aluminium na rynku

Plastics Group Sp. z o. o. O D jest R Eczołowym D A K C J I dystrybutorem płyt, folii, półproduktów z tworzyw sztucznych i aluminium na rynku 1 Plastics Group Sp. z o. o. O D jest R Eczołowym D A K C J I dystrybutorem płyt, folii, półproduktów z tworzyw sztucznych i aluminium na rynku Plastics Europy Szanowni Group Środkowo-Wschodniej. Sp.

Bardziej szczegółowo

ROK IV nr 2 (8) 2012 półrocznik

ROK IV nr 2 (8) 2012 półrocznik ROK IV nr 2 (8) 2012 półrocznik nr 2 (8) 2012 str. 10 str. 14 str. 17 str. 38 str. 60 targi i konferencje 4 Targi SoFab + solidna wiedza 6 ProMaTap 2012 akcesoria 6 Nóżki chromowane 7 Stalmot & Wolmet

Bardziej szczegółowo

20 lat minęło... Jeden system - pewna gwarancja System SycoTec. magazyn informacyjny WEŹ UDZIAŁ W NOWYM KONKURSIE KREISEL - ELEWACJA 2013 1

20 lat minęło... Jeden system - pewna gwarancja System SycoTec. magazyn informacyjny WEŹ UDZIAŁ W NOWYM KONKURSIE KREISEL - ELEWACJA 2013 1 NR 1 - STYCZEŃ 2013 magazyn informacyjny www.kreisel.pl 20 lat minęło... Jeden system - pewna gwarancja System SycoTec WEŹ UDZIAŁ W NOWYM KONKURSIE KREISEL - ELEWACJA 2013 1 www.kreisel.pl KATEGORIE KONKURSU

Bardziej szczegółowo

Papier do wyrobu tektury falistej

Papier do wyrobu tektury falistej Containerboard Papier do wyrobu tektury falistej Globalne, niezawodne i wszechstronne rozwiązania, zapewniające oszczędność surowców. ROZWIĄZANIA. TWÓJ SUKCES. Nasze zaangażowanie Nasze zaangażowanie na

Bardziej szczegółowo

Specjalistyczne soczewki okularowe. Zamawianie soczewek indywidualnych. Diament AR już rok na rynku

Specjalistyczne soczewki okularowe. Zamawianie soczewek indywidualnych. Diament AR już rok na rynku MAGAZYN INFORMACYJNY DLA OPTYKÓW OKULAROWYCH Nr 27 / październik 2010 E g z e m p l a r z b e z p ł a t n y Zamawianie soczewek indywidualnych Diament AR już rok na rynku Specjalistyczne soczewki okularowe

Bardziej szczegółowo

SOLANGE OLSZEWSKA. reklamowa. druk dekoracyjny. Ludzie Wolności w kategorii "Biznes" mini POS ceramika. świąteczny marketing słodkie Prezenty

SOLANGE OLSZEWSKA. reklamowa. druk dekoracyjny. Ludzie Wolności w kategorii Biznes mini POS ceramika. świąteczny marketing słodkie Prezenty wszystko o skutecznej reklamie www.oohmagazine.pl lipiec - wrzesień 2014 cena: 15 PLN mini POS ceramika reklamowa świąteczny marketing słodkie Prezenty druk dekoracyjny opakowania kartonowe SOLANGE OLSZEWSKA

Bardziej szczegółowo

>> 2 >> 8. biznesraport.com. nr 10 (59) 30 września 2010 DODATEK INFORMACYJNO - PROMOCYJNY. Partner Programu Jakość Roku

>> 2 >> 8. biznesraport.com. nr 10 (59) 30 września 2010 DODATEK INFORMACYJNO - PROMOCYJNY. Partner Programu Jakość Roku biznesraport.com nr 10 (59) 30 września 2010 DODATEK INFORMACYJNO - PROMOCYJNY Partner Programu Jakość Roku Ambasadorzy natury pat r o n w y d a n i a >> 2 >> 8 Redaktor naczelny: Marcin Kałużny, redaktor

Bardziej szczegółowo

wszystko o skutecznej reklamie www.oohmagazine.pl styczeń - marzec 2015 cena: 20 PLN

wszystko o skutecznej reklamie www.oohmagazine.pl styczeń - marzec 2015 cena: 20 PLN wszystko o skutecznej reklamie www.oohmagazine.pl styczeń - marzec 2015 cena: 20 PLN To będzie dobry rok! Nieocenionym wsparciem każdej kampanii są artykuły promocyjne. W najnowszym katalogu PROMO prezentujemy

Bardziej szczegółowo

design industries creative industries WZORNICTWO industries creative creative creative industries industries industries creative

design industries creative industries WZORNICTWO industries creative creative creative industries industries industries creative design creative industries creative creative industries WZORNICTWO industries creative Wykorzystaj jego potencjał, creative creative industries by tworzyć lepsze produkty i usługi industries industries

Bardziej szczegółowo

Office Manager. Managerowie wkraczają na rynek Nieszablonowe, funkcjonalne i ergonomiczne Sztuka prezentacji Dział kadr jako centrum wiedzy.

Office Manager. Managerowie wkraczają na rynek Nieszablonowe, funkcjonalne i ergonomiczne Sztuka prezentacji Dział kadr jako centrum wiedzy. modern Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM PAŹDZIERNIK 2013 I Nr 10 (89) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) ISSN 1895-9261 Managerowie wkraczają na rynek Nieszablonowe, funkcjonalne

Bardziej szczegółowo

magazyn mbanku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 15 / lato 2014 mbank Mobilna ofensywa Bertus Servaas VIVE Group Polen? Tutaj musi się udać!

magazyn mbanku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 15 / lato 2014 mbank Mobilna ofensywa Bertus Servaas VIVE Group Polen? Tutaj musi się udać! magazyn mbanku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 15 / lato 2014 mbank Mobilna ofensywa Bertus Servaas VIVE Group Polen? Tutaj musi się udać! od początku 04 Podsumowanie kwartału mobilnie 06 Badanie Mobilna

Bardziej szczegółowo

Case study 3 Nescafé Dolce Gusto. Kompleksowe wdrożenie e-commerce 13 dla TIM SA. Kompleksowa optymalizacja e-commerce 27 dla INTERSPORT Polska S.A.

Case study 3 Nescafé Dolce Gusto. Kompleksowe wdrożenie e-commerce 13 dla TIM SA. Kompleksowa optymalizacja e-commerce 27 dla INTERSPORT Polska S.A. 1 Spis treści Case study 3 Nescafé Dolce Gusto Kompleksowe wdrożenie e-commerce 13 dla TIM SA Kompleksowa optymalizacja e-commerce 27 dla INTERSPORT Polska S.A. Rozwijanie sprzedaży e-commerce 35 w modelu

Bardziej szczegółowo

Katalog usług promocyjnych dla miast

Katalog usług promocyjnych dla miast REKLAMA Media INTERNET eventy strategia Katalog usług promocyjnych dla miast outdoor i regionów 2011/2012 public relations KATALOG.indd 1 11-11-16 13:20 Czy wiesz jak wyglądać będzie gmina, miasto, region,

Bardziej szczegółowo