Od Redakcji... Życzymy przyjemnej lektury! Zespół PaperlinX

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Od Redakcji... Życzymy przyjemnej lektury! Zespół PaperlinX"

Transkrypt

1

2 Od Redakcji... Zapraszamy czytelników do zapoznania się z lekturą trzeciego, wyjątkowego numeru PAPER CAFE. Od premierowego wydania w październiku 2012 r. minął już rok! Bohaterem pierwszego numeru uczyniliśmy papier; bohaterem drugiego numeru był czytelnik. Ten numer poświęcamy wyjątkowo wydarzeniu, jakim była dokonana w sierpniu tego roku zmiana nazwy naszej firmy. Działająca przez wiele lat firma pod nazwą Mercator Papier w lutym 2011 r. zmieniła nazwę na Zing Sp. z o.o. Pomarańczowa barwa naszych materiałów stała się rozpoznawalna a nowa nazwa została dość szybko oswojona. W połowie tego roku udziałowcy PaperlinX Ltd., spółki notowanej na australijskiej giełdzie, będącej wyłącznym właścicielem PaperlinX Sp. z o.o., zdecydowali o ujednoliceniu nazw spółek działających w ramach struktury. Spróbujemy przybliżyć Państwu zakres działania PaperlinX na świecie podając najważniejsze informacje na ten temat. Ponieważ nasza oferta papierów książkowych, adresowanych do drukarzy i wydawców, kilka razy do roku jest uzupełniana o nowe produkty, spróbujemy usystematyzować wiedzę na ten temat w najbardziej lubianej przez zapracowanych Czytelników formie, czyli tabeli-ściągi. Przekażemy także informacje na temat najprostszych sposobów na ozdobienie książki wybór wyjątkowych, często ozdobnych surowców na okładkę czy środek sprawi, że książka pozostanie z nami dłużej nie tylko z uwagi na jej treść. Zapraszamy także do zapoznania się z nowościami w naszej ofercie. Jak zwykle mamy nadzieję, że dzięki PAPER CAFE Drodzy Czytelnicy inaczej spojrzą na papier, od dobrej strony. Życzymy przyjemnej lektury! Zespół PaperlinX

3 2 Nowa energia w Twojej firmie Prosto z najmniejszego kontynentu świata Znali nas Państwo najpierw jako Mercator Papier, potem Zing. Niedawno zaskoczyliśmy kolejną zmianą nazwy i barw firmowych. W połowie tego roku udziałowcy PaperlinX Ltd., spółki notowanej na australijskiej giełdzie, będącej wyłącznym właścicielem PaperlinX Sp. z o.o., zdecydowali o ujednoliceniu nazw spółek działających w ramach struktury. Spróbujemy przybliżyć Państwu zakres działania PaperlinX na świecie podając najważniejsze informacje na ten temat. PaperlinX jest jednym z największych światowych dystrybutorów papieru oraz surowców przeznaczonych do produkcji opakowań i materiałów do komunikacji wizualnej. W 17 krajach w Europie, Azji, Australii i Północnej Ameryce oferujemy naszym klientom najwyższej jakości serwis, oparty na szerokiej wiedzy produktowej, wsparciu technicznym oraz logistycznym dostępnym w każdej siedzibie naszej firmy. Na codzienne zadowolenie ponad klientów pracuje w 25 spółkach na całym świecie blisko 4600 pracowników. W roku fiskalnym 2013 PaperlinX sprzedał 1,93 mln ton produktów. Na codzienne zadowolenie ponad klientów pracuje w 25 spółkach na całym świecie blisko 4600 pracowników. W roku fiskalnym 2013 PaperlinX sprzedał 1,93 mln ton produktów. W Europie PaperlinX działa poprzez 21 spółek w 10 krajach: Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Polsce. Polski Oddział PaperlinX powstał w 1991 r. Firma początkowo zajmowała się m.in. dystrybucją papieru w Krakowie i okolicach, by z czasem rozszerzyć działalność o zasięg ogólnopolski. W 1998 r. polska firma stała się częścią Buhrmann Group, zaś w 2003 r. w wyniku dalszych zmian własnościowych koncern PaperlinX nabył 100% udziałów firmy działającej wówczas pod nazwą Mercator Papier Sp. z o.o. W 2011 nastąpiła zmiana nazwy na Zing Sp. z o.o. Pod tą nazwą firma działała do sierpnia 2013 r., kiedy to nastąpiła zmiana nazwy na Paperlinx Sp. z o.o.

4 3 Poniżej znajdą Państwo informacje o sposobie naszego działania, strukturze i ofercie. JAK DZIAŁAMY? STAWIAMY NA ROZWIĄZANIA Wiemy, że najbardziej skomplikowane projekty składają się z wielu prostych elementów. Dbamy o to, co najprostsze i nadzorujemy to, co skomplikowane. Pamiętamy, że oceniany jest efekt końcowy. Dlatego przy realizacji nawet najbardziej kompleksowych projektów proponujemy proste i sprawdzone rozwiązania. Gdy potrzebne są rozwiązania optymalizujące koszty zakupu, zawsze znajdziemy sposób na oszczędności. Jeśli poszukiwane są kreatywne rozwiązania, które zaskoczą klientów, zainspirujemy nie tylko bogactwem wyboru. O papierze i opakowaniach wiemy wszystko! MOŻESZ NA NAS POLEGAĆ Nawet najbardziej kompleksowa oferta produktowa w dzisiejszych czasach nie wystarczy. Możliwości jest tak wiele, że niekiedy trudno wybrać to jedno, najlepsze rozwiązanie. Nasz zespół jest profesjonalnie przeszkolony, aby doradzać w optymalnym wyborze podłoży drukowych, w każdej technice drukowania. W naszych szeregach są również wyjątkowi specjaliści od procesów optymalizacji pakowania. W DOBRYM KIERUNKU Nowe media, nowoczesne technologie i epoka wirtualnej komunikacji wymuszają inne podejście do biznesu. To wszystko zmienia nasz świat inaczej pracujemy, inaczej się komunikujemy. Zachęcamy naszych Klientów do włączenia specjalistów oraz dostawców PaperlinX w system rozwoju wiedzy i podnoszenia kwalifikacji. Firmy zmieniają się, aby być krok przed konkurencją. My dotrzymujemy kroku naszym Klientom. NASZA STRUKTURA PaperlinX Paper Wierzymy, że papier i materiały drukowane są i jeszcze długo będą jednym z najskuteczniejszych nośników komunikacji, stwarzającym nieograniczone możliwości wykazania się kreatywnością. Często zachwyca nas to, co klienci potrafią osiągnąć wykorzystując podłoża, które dostarczamy. Gdy potrzebne są rozwiązania optymalizujące koszty zakupu, zawsze znajdziemy sposób na oszczędności. Jeśli poszukiwane są kreatywne rozwiązania, które zaskoczą klientów, zainspirujemy nie tylko bogactwem wyboru. O papierze i opakowaniach wiemy wszystko!

5 4 W naszej stałej ofercie zawsze znajdują się: > papiery powlekane drzewne i bezdrzewne, > papiery niepowlekane drzewne i bezdrzewne, > kartony graficzne i opakowaniowe, > tektury introligatorskie, > papiery samokopiujące, > papiery i folie samoprzylepne, > papiery niskogramaturowe, > papiery etykietowe, > papiery ozdobne i barwione w masie, > papier magnetyczny i syntetyczny, > podłoża do druku cyfrowego i wielkoformatowego. PaperlinX Packaging W zakresie materiałów opakowaniowych oraz optymalizacji procesów pakowania współpracujemy z firmami produkcyjnymi na terenie całej Europy i bazujemy na doświadczeniach wszystkich oddziałów PaperlinX. Działamy zgodnie z procedurą ELP (End of Line Packaging), analizując każdy etap procesu pakowania począwszy od zabezpieczenia jednostkowego produktu, poprzez odpowiedni dobór opakowania zbiorczego wraz z wypełnieniem, a kończąc na odpowiednim ustabilizowaniu ładunku na prawidłowo zabezpieczonej do transportu palecie. Zachęcamy do skorzystania z doświadczenia naszych konsultantów i odkrycia obszarów dla nowoczesnych rozwiązań i oszczędności. Ponieważ wierzymy w skuteczność przekazu drukowanego, od dawna propagujemy rozważne stosowanie papieru (m.in. nasze wydawnictwo PAPER CAFE) oraz czytelnictwo książek wśród dzieci i młodzieży (akcja AKTYWNA KSIĄŻKA). PaperlinX Logistics Jeśli dokładnie wiesz, czego potrzebujesz, dostarczymy to w kilka godzin na terenie Warszawy i okolic oraz w 24 godziny do dowolnego miejsca w Polsce. Bez problemu zrealizujemy też nietypowe zlecenia i dostawy specjalne. PaperlinX Logistics działa w systemie door-to-door, czyli odbieramy przesyłki paletowe ze wskazanego miejsca i dostarczamy we wskazane miejsce w ustalonym czasie. Flota PaperlinX Logistics pokonała w 2012 r. ponad 4,95 mln kilometrów, realizując ponad 122 tysiące dostaw. W STRONĘ RÓWNOWAGI Kluczowe wartości PaperlinX ukierunkowują całą grupę, jednocześnie dając wsparcie pracownikom i gwarantując porozumienie między ludźmi i firmami. Sukces grupy jest oparty na pomysłach oraz partnerstwie, szanowaniu lokalnych wartości przy jednoczesnym zaangażowaniu w budowę międzynarodowej organizacji. Ponieważ wierzymy w skuteczność przekazu drukowanego, od dawna propagujemy rozważne stosowanie papieru (m.in. nasze wydawnictwo PAPER CAFE) oraz czytelnictwo książek wśród dzieci i młodzieży (akcja AKTYWNA KSIĄŻKA). Widzimy także, że przemysł poligraficzny zmierza w stronę odpowiedzialnej polityki zrównoważonego rozwoju. Podążamy w tym samym kierunku. Od oferty po infrastrukturę redukujemy negatywny wpływ na środowisko naturalne i wspieramy klientów w wyborze rozwiązań najkorzystniejszych dla środowiska. Przyznane nam certyfikaty FSC oraz PEFC potwierdzają nasze zaangażowanie w tym obszarze.

6 Papiery drzewne powlekane w ofercie PaperlinX 5 VIVID Stella Press Neo White Zakres gramatur (g/m 2 ) Wykończenie powierzchni Wolumen (cm 3 /g) 70, 80, 90, 100* matowe 1,20 54*, 57*, 60, 65, 70 matowe 1,15 65*, 70, 75*, 80, 90, 100*, 115*, 130* półmatowe (silk), błyszczące (gloss) 0,86-0,94 (silk) 0,79-0,84 (gloss) Nieprzezroczystość (%) Jasność (%) Barwa Zastosowania Efekt Wyjątkowe korzyści złamana biel książki, czasopisma, magazyny, materiały korporacyjne i reklamowe naturalny, szlachetny, matowy oszczędności do 20% dzięki wolumenowi wyjątkowo wysoka nieprzezroczystość złamana biel, lekko kremowa książki, czasopisma, magazyny, materiały korporacyjne i reklamowe naturalny, szlachetny duże oszczędności przy zachowaniu wysokiej jakości druku (silk) (gloss) przyjemna dla oka, jasna biel magazyny, foldery, ulotki, gazetki, materiały reklamowe; powierzchnia silk również podręczniki gładki idealne połączenie wysokiej jasności i wolumenu odczuwalna gładkość *gramatury dostępne na zamówienie Papiery bezdrzewne powlekane w ofercie PaperlinX Forte Magno Volume Hello Fat Matt Zakres gramatur (g/m 2 ) Wykończenie powierzchni Wolumen (cm 3 /g) Nieprzezroczystość (%) Jasność (%) Barwa Zastosowania Efekt Wyjątkowe korzyści 80, 90, 100, 115 matowe 1,00 89,50-94,50 98 elegancka, przyjazna dla oka biel czasopisma, magazyny, książki, albumy, materiały korporacyjne i reklamowe aksamitne wykończenie zwiększona odporność na ścieranie i pękanie wyjątkowa, przyjemna w dotyku powierzchnia 80, 90, 100, 115, 130, 135, 150, 170, 200, 250, 300, 350, 400 matowe 1, elegancka, przyjazna dla oka biel czasopisma, magazyny, książki, albumy, materiały korporacyjne i reklamowe elegancki, szlachetny możliwość obniżenia gramatury nawet o 30% szeroki zakres gramatur 90, 100, 115, 135, 150, 170, 200, 225, 250, 275, 300, 350, 380, 400 głęboko matowe 1, wysoka, matowa biel czasopisma, magazyny, książki, albumy, materiały korporacyjne i reklamowe wyjątkowe, głęboko matowe wykończenie możliwość obniżenia gramatury o 20% przy zachowaniu wspaniałego efektu druku wyjątkowa sztywność najszerszy zakres gramatur *gramatury dostępne na zamówienie

7 6 Papiery drzewne niepowlekane w ofercie PaperlinX Creamy Creamy HiBulk Novel 76 Novel 80 Zakres gramatur (g/m 2 ) 50*, 55*, 60, 70, 80 50, 53, 60 50*, 60*, 70* 52*, 56* Wolumen (cm 3 /g) 2,00 2,40 1,60-2,00 1,50-2,00 Nieprzezroczystość (%) Jasność (%) 73,50 73, Barwa widocznie kremowy odcień widocznie kremowy odcień stonowana biel stonowana biel Zastosowania książki, gazetki, instrukcje, materiały książki, gazetki, instrukcje, materiały książki, gazetki, instrukcje, materiały książki, gazetki, instrukcje, materiały Efekt naturalny, niemęczący widocznie grubszy grzbiet naturalny, niemęczący widocznie grubszy grzbiet naturalny, niemęczący widocznie grubszy grzbiet naturalny, niemęczący widocznie grubszy grzbiet Wyjątkowe korzyści kremowy odcień i wysoka nieprzezroczystość pozwalają na całostronicowe reprodukcje grafiki bez ryzyka efektu nadmiernego prześwitywania najwyższy dostępny wolumen bardzo duże oszczędności wysoka jakość wyjątkowa barwa wysoka jakość wyjątkowa barwa

8 7 Brightbook Plusbook Bluebook Bulky 49*, 52*, 55*, 60, 65 52*, 55*, 60 52*, 55*, 60 45*, 48*, 50*, 53*, 60* 1,50 1,50 1,50 1,80-2, jasna, lekko niebieska jasna, lekko niebieska jasna, widocznie niebieski odcień jasna, lekko niebieska książki typu pocket, zeszyty, gazetki, instrukcje, materiały książki typu pocket, zeszyty, gazetki, instrukcje, materiały książki typu pocket, zeszyty, gazetki, instrukcje, materiały książki typu pocket, zeszyty, gazetki, instrukcje, materiały naturalny, niemęczący zauważalna gładkość naturalny, niemęczący zauważalna gładkość naturalny, niemęczący zauważalna gładkość naturalny, niemęczący widocznie grubszy grzbiet wspaniała relacja ceny do jakości i oferty oszczędności do 25% w stosunku do zastosowania zwykłych papierów offsetowych wspaniała relacja ceny do jakości i oferty oszczędności do 25% w stosunku do zastosowania zwykłych papierów offsetowych wspaniała relacja ceny do jakości i oferty oszczędności do 30% w stosunku do zastosowania zwykłych papierów offsetowych najbardziej ekonomiczne rozwiązanie w ofercie *gramatury dostępne na zamówienie

9 8 Papiery drzewne pigmentowane (premium) w ofercie PaperlinX Lux Cream Classic Zakres gramatur (g/m 2 ) 60*, 65*, 70, 80, 90 60*, 65*, 70*, 80*, 90* Wolumen (cm 3 /g) 1,45; 1,60, 1,80, 2,00 1,45; 1,60, 1,80, 2,00 Nieprzezroczystość (%) Jasność (%) Barwa widocznie kremowy, jasny odcień szlachetny, jasny odcień stonowanej bieli Zastosowania książki, gazetki, materiały reklamowe, materiały książki, gazetki, materiały reklamowe, materiały Efekt elegancki, wyjątkowy widocznie grubszy grzbiet elegancki, wyjątkowy widocznie grubszy grzbiet Wyjątkowe korzyści kremowy odcień i wysoka nieprzezroczystość pozwalają na całostronicowe reprodukcje grafiki bez ryzyka efektu nadmiernego prześwitywania idealny do druku kolorowego szeroka oferta producenta w zakresie gramatur i wariantów spulchnienia idealny do druku kolorowego nadaje publikacjom ekskluzywny charakter szeroka oferta producenta w zakresie gramatur i wariantów spulchnienia *gramatury dostępne na zamówienie

10 9 Sztuka pięknej książki czyli książkowy jubiler tekst: Agnieszka Combrzyńska-Gralak Coraz częściej, wchodząc do księgarń, trudno odnaleźć na półkach książkę, którą dzięki użytym materiałom, można określić mianem wyjątkowej. Łatwiej natrafić na jakieś cudo, gdy skierujemy się do antykwariatu czy małej, prywatnej księgarni, gdzie oprócz zapachu woluminów, unosi się woń zielonej herbaty z jaśminem. Dlaczego tak trudno o piękne książki? Konieczność sprostania wymogom rynku, produkcja pod presją czasu, mnogość tytułów, a przede wszystkim ograniczenia budżetowe sprawiają, że o wyjątkowość dziś trudno. Wielu czytelników wciąż jednak uważa, że książka powinna być kwintesencją treści, wyglądu i dotyku. Trudno oczekiwać, aby w dwudziestym pierwszym wieku grafik wracał do stylu rokoko, ale na piękno i elegancki dodatek zawsze powinno znaleźć się miejsce. Mam świadomość, że przygotowując szatę graficzną książki, dobierając materiały, zastanawiamy się co jest ważniejsze: sztuka czy jej użyteczność. Postaram się podsunąć kilka papierowych pomysłów na poprawę wizualnego efektu publikacji, tak, aby była ona i piękna, i praktyczna. Okładka powinna przyciągnąć wzrok czytelnika często to ona sprzedaje książkę. Słownik poligraficzny przedstawia szczegółowy podział opraw. Upraszczając, dzielimy je na oprawy twarde i broszurowe. Do oklejenia teczki, głównego elementu oprawy twardej, możemy zastosować przeróżne materiały. Mogą to być prawdziwe płótna, imitacje skór, okleiny papierowe, papiery ozdobne, czy okleiny wykonane z zadrukowanego papieru powlekanego. Barwione w masie materiały pokryciowe wyróżniają się bogatą kolorystyką oraz szerokim wyborem moletów imitujących płótno, raster, czy wprowadzony przez PaperlinX molet plecionki o nazwie Aida z kolekcji Imitlin. Papiery te charakteryzują się dużą wytrzymałością na ścieranie i przedarcia; pokryte są warstwą zwiększającą odporność na zabrudzenie. Ciekawym rozwiązaniem może też być biały papier pokryciowy, Poliwrap. Bardzo dobrze zadrukowuje się techniką offsetową, świetnie odwzorowuje barwy, dając efekt, jak na papierach powlekanych. Szukając ciekawego rozwiązania dla okładki warto sięgnąć po taki materiał.

11 10 Do wykonania eleganckiej oprawy miękkiej (broszurowej) polecam zastosowanie kartonów ozdobnych. Szeroka gama kolorystyczna, mnogość faktur i tłoczeń oraz różnorodne wykończenie powierzchni nadadzą pracy indywidualny charakter. Do ich produkcji używa się barwników światłotrwałych oraz mas długowłóknistych. Zapewniają one dużą wytrzymałość, co jest szczególnie ważne przy łamach/ bigach oraz przy różnych procesach uszlachetniania, na przykład przy głębokim tłoczeniu. W jego wyniku przygotować na papierze powlekanym dostosowanym odcieniem do reszty pracy. Przygotowując nietuzinkową publikację, warto sięgnąć po papiery niepowlekane uszlachetnione, które cechuje trwałość, solidność, estetyka i długowieczność. Są one doskonale przygotowane do druku, dostępne w szerokiej ofercie wykończeń powierzchni (wygładzane, satynowane, kalandrowane) oraz różnych odcieniach bieli. Dzięki temu możemy osiągnąć wysoki kontrast między drukowanym tekstem a ilustracją. Papiery niepowlekane Starannie należy też dobierać papier na wyklejkę. Jest to element, na który nasz wzrok natrafia zaraz po otwarciu książki, zatem i tu szczególnie ważna jest jego estetyka. Zadaniem wyklejki jest połączenie często obszernego bloku książki z okładką, więc nie bez znaczenia jest jej wytrzymałość. W zależności od pomysłu grafika czy autora, możemy zastosować papiery gładkie, fakturowane, żeberkowane, o barwie jasnej lub intensywnie wybarwione. Zachęcam do używania papierów ozdobnych z uwagi na ich dużą sztywność. Wykonana z nich wyklejka wygląda estetycznie i na długo zachowuje swój pierwotny, elegancki wygląd. Jeżeli projekt zakłada wyklejkę o intensywnej kolorystyce, zastosowanie papierów barwionych w masie jest szczególnie uzasadnione, gdyż ewentualne uszkodzenia i mikropęknięcia na łamie, powstałe w wyniku użytkowania książki, są prawie niewidoczne. otrzymujemy wyraźne krawędzie tłoczonego wzoru, bez efektu wychodzenia włókien, co może mieć miejsce przy zastosowaniu na okładkę zwykłych kartonów pudełkowych. Blok książki z nadrukowanym tekstem najczęściej wykonany jest z papierów offsetowych czy papierów drzewnych, spulchnionych o barwie kremowej. Za ich użyciem przemawia cena oraz dostępność. Należy jednak pamiętać, aby wkładki z fotografiami Produkcją dzisiejszej książki rządzi czas. Duże wydawnictwa działają jak fabryki, małym coraz trudniej odnaleźć się w narzuconym tempie. Dodatkowo, od wielu lat pojawia się problem spadku sprzedaży książek. uszlachetnione są idealnym materiałem na tomiki wierszy, albumy, biografie, gdzie często tekst przeplata się fotografią. Produkcją dzisiejszej książki rządzi czas. Duże wydawnictwa działają jak fabryki, małym coraz trudniej odnaleźć się w narzuconym tempie. Dodatkowo, od wielu lat pojawia się problem spadku sprzedaży książek. Mimo wszystko warto zwracać uwagę na jakość wykonania, a rodzaj zastosowanego materiału niech będzie jednym z działań marketingowych. Użycie papierów uszlachetnionych i ozdobnych o niepowtarzalnym charakterze podkreśla wyjątkowość i niepowtarzalność dzieła. Szczególnie jest to ważne przy książkach nietuzinkowych, ambitnych, ulubionych, które zostają z nami na długo, niczym przyjaciele. Oby tych pięknych książek było jak najwięcej!

12 11 Magno i Quatro Dostępne od wielu lat w ofercie PaperlinX papiery powlekane produkowane przez Sappi od września br. dostępne są pod nowymi markami. Quatro to nowa nazwa papieru Rebel, natomiast nazwa Magno zastąpiła markę Hello. Obie marki są znane na europejskim rynku od wielu lat a ich oferta jest stale uzupełniana o nowe produkty. Magno to najwyższej jakości bezdrzewny, wielokrotnie powlekany papier, dostępny w szerokim zakresie gramatur i trzech wykończeniach powierzchni. Dzięki wysokiej jakości, znakomitej bieli i idealnej gładkości pozwala na osiągnięcie najwyższych rezultatów w procesie druku. > Magno Gloss charakteryzuje się pięknym połyskiem, dzięki któremu można uzyskać efekt wysokiej kontrastowości reprodukcji szczególnie w drukowaniu wielobarwnym. Dostępny jest w gramaturach: 90, 100, 115, 130, 135, 150, 170, 200, 300, 350, 400 g/m 2. > Magno Satin zwraca uwagę idealnie gładką powierzchnią i wysoką nieprzezroczystością. Dostępny jest w gramaturach: 90, 100, 115, 130, 135, 150, 170, 200, 300, 350, 400 g/m 2. > Magno Volume o głęboko matowej, równomiernie powleczonej obustronnie powierzchni gwarantuje w wydrukach doskonały kontrast między tekstem i ilustracjami. Dzięki wysokiemu spulchnieniu można osiągnąć znacznie lepszy efekt przy zachowaniu tej samej gramatury lub zastosować lżejszy papier i mimo to uzyskać równie dobry rezultat. Dostępny jest w gramaturach: 80, 90, 100, 115, 130, 135, 150, 170, 200, 300, 350, 400 g/m 2. Quatro to bezdrzewny, dwukrotnie dwustronnie powlekany papier o wysokiej gładkości i nieprzezroczystości, dostępny w dwóch wykończeniach powierzchni: > Quatro Gloss dostępny jest w gramaturach: 90, 100, 115, 130, 150, 170, 200, 300, 350, 400 g/m 2. > Quatro Silk dostępny jest w gramaturach: 90, 100, 115, 130, 135, 150, 170, 200, 300, 350, 400 g/m 2.

13 12 Aktywna książka Anna Hass, PaperlinX Sp. z o.o. Bieżące informacje są dostępne pod adresem aktywnaksiazka.org a także na facebookowej stronie projektu zapraszamy do odwiedzin. Dzięki współpracy PaperlinX, Polskiej Fundacji Sportu i Kultury oraz Wydawców na mapie Polski prężnie działają inspirujące miejsca związane z książką. Miejsca, gdzie regularnie spotykają się najmłodsi i młodzi miłośnicy lektur, czyniąc książkę bohaterką spotkania. Wypożyczalnie AKTYWNEJ KSIĄŻKI, bo o nich mowa, działają obecnie w Szczecinie i Piasecznie. Miejsca prowadzone przez dzieci dla dzieci, koordynowane przez wolontariuszy Fundacji, zasilane księgozbiorem pozyskanym od współpracujących z PaperlinX Wydawców pozwalają najmłodszym (i trochę starszym także) nie tylko korzystać z nowości książkowych, ale też ciekawie spędzać czas podczas imprez związanych z książką. Książka (w naszym projekcie AKTYWNA naprawdę!) to nie tylko lektura, ale też inspiracja i motywacja do podejmowania wysiłku organizacji lokalnych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Początkowo głównymi zaangażowanymi w projekt byli wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych i domów dziecka; teraz w projekt angażuje się wiele innych lokalnych społeczności. Projekt AKTYWNA KSIĄŻKA pozwolił wielu dzieciom wyjść poza schemat szkoła-dom dziecka, gdzie nuda i brak inspirujących możliwości są częstą przyczyną bezradności i bezczynności w życiu dorosłym. Setki zebranych książek, dziesiątki zaangażowanych osób, wiele wspólnych wieczorów przy książce, imprezy sportowe i przede wszystkim książki krążące z rąk do rąk dzieci i młodzieży możemy śmiało uznać za sukces wszystkich osób wspierających nasz projekt. Dziękujemy!

14

Certyfikaty ekologiczne. Inne certyfikaty i atesty

Certyfikaty ekologiczne. Inne certyfikaty i atesty Image DigiColor Najwyższej jakości biały papier klasy premium, dedykowany do druku cyfrowego. Idealny do prac, dla których najważniejszym kryterium jest wysoka jakość wydruku. Wszychstronne zastosowanie

Bardziej szczegółowo

Certyfikaty ekologiczne. Inne certyfikaty i atesty

Certyfikaty ekologiczne. Inne certyfikaty i atesty DIGIGREEN GLOSS & SILK Digigreen - ekologiczny, biały, obustronnie powlekany papier o wszechstronnym zastosowaniu, dedykowany do zadruku cyfrowego - 100% digital, 100% green! 100% Digital Papier posiada

Bardziej szczegółowo

PAPIERY METALIZOWANE PAPIERY OZDOBNE

PAPIERY METALIZOWANE PAPIERY OZDOBNE Nasze papiery metalizowane gwarantują wrażenie połysku. Dostępne są w wielu kolorach, zaś metalicznie, połyskujące powierzchnie doskonale przykuwają uwagę. W zależności od celu i sposobu użycia oferujemy

Bardziej szczegółowo

PROFESJONALNY DRUK CYFROWY DRUK LASEROWY / SRA3 (32 x 45 cm)

PROFESJONALNY DRUK CYFROWY DRUK LASEROWY / SRA3 (32 x 45 cm) (32 x 45 cm) Kiedy obejrzysz kwiat gerbery z bliska, zorientujesz się, że w rzeczywistości składa się on z wielu drobnych kwiatów. Druk cyfrowy, podobnie jak kwiat gerbery, składa się z wielu różnych elementów,

Bardziej szczegółowo

Wydruk książki w oprawie miękkiej i twardej w Naukowym Wydawnictwie IVG firmy groupivg.com

Wydruk książki w oprawie miękkiej i twardej w Naukowym Wydawnictwie IVG firmy groupivg.com Wydruk książki w oprawie miękkiej i twardej w Naukowym Wydawnictwie IVG firmy groupivg.com Parametry techniczne Książki w oprawie miękkiej Dostępne dowolne formaty w wielkości od A6 do A4. Oprawa miękka,

Bardziej szczegółowo

Zawiera on większość używanych przez nas papierów ozdobnych - gdyby jednak byli Państwo zdecydowani na inne wzory lub kolory, prosimy o kontakt

Zawiera on większość używanych przez nas papierów ozdobnych - gdyby jednak byli Państwo zdecydowani na inne wzory lub kolory, prosimy o kontakt WZORNIK PAPIERÓW Szanowni Państwo, Przedstawiamy Wzornik Papierów Drukarni Zaproszeń. Zawiera on większość używanych przez nas papierów ozdobnych - gdyby jednak byli Państwo zdecydowani na inne wzory lub

Bardziej szczegółowo

Holmen XLNT doskonały wybór

Holmen XLNT doskonały wybór An XLNT choice Holmen XLNT doskonały wybór Holmen XLNT to papier od wielu lat najchętniej wybierany na potrzeby przesyłek reklamowych, głównie ze względu na jego właściwości umożliwiające przyciąganie

Bardziej szczegółowo

PAPIERY TRANSPARENTNE PAPIERY OZDOBNE

PAPIERY TRANSPARENTNE PAPIERY OZDOBNE PAPIERY OZDOBE PAPIERY TRASPARETE Atrakcyjny i wyrazisty efekt można osiągnąć stosując papier transparentny. Z pewnością docenią to Państwa Klienci. Wyobraźmy sobie, że zastosujemy te papiery na niezwykłą

Bardziej szczegółowo

VisioMedia Agencja reklamowa Ul.Głęboka 10/32, 20-612 Lublin biuro@visiomedia.pl, tel. 509-436-101 www.visiomedia.pl Kreujemy Twój sukces

VisioMedia Agencja reklamowa Ul.Głęboka 10/32, 20-612 Lublin biuro@visiomedia.pl, tel. 509-436-101 www.visiomedia.pl Kreujemy Twój sukces Wszystkie ceny to kwoty netto. Należy do nich doliczyć podatek VAT 23%. Ulotki Ulotki to wciąż najpopularniejsza i jedna z tańszych metod reklamy. Cennik druku offsetowego na papierze 135g: A3 4+0 jednostronne

Bardziej szczegółowo

Tworzymy. z pasją. S t u d i o R e k l a m y i G r k i. Błyskawiczna realizacja. Profesjonalizm Efektywność Jakość

Tworzymy. z pasją. S t u d i o R e k l a m y i G r k i. Błyskawiczna realizacja. Profesjonalizm Efektywność Jakość balcerak G R O U P Profesjonalizm Efektywność Jakość Błyskawiczna realizacja Szeroka oferta reklamy w każdej postaci Tworzymy z pasją S t u d i o R e k l a m y i G r k i full-service Profesjonalizm Jakość

Bardziej szczegółowo

KATALOG 2009. Kompleksowe rozwiązania produktowe

KATALOG 2009. Kompleksowe rozwiązania produktowe MEDIA DO DRUKU CYFROWEGO KATALOG 2009 Kompleksowe rozwiązania produktowe O NAS Antalis jest największym europejskim i czwartym na świecie dystrybutorem materiałów służących do komunikacji wizualnej (papierów

Bardziej szczegółowo

GRUPA ARCTIC PAPER W I KWARTALE 2015: KONTYNUACJA WZROSTU SPRZEDAŻY, REZERWA NA NALEŻNOŚCI OD PAPERLINX WPŁYWA NA WYNIK FINANSOWY

GRUPA ARCTIC PAPER W I KWARTALE 2015: KONTYNUACJA WZROSTU SPRZEDAŻY, REZERWA NA NALEŻNOŚCI OD PAPERLINX WPŁYWA NA WYNIK FINANSOWY KOMUNIKAT PRASOWY Poznań, 13 maja 2015 r. GRUPA ARCTIC PAPER W I KWARTALE 2015: KONTYNUACJA WZROSTU SPRZEDAŻY, REZERWA NA NALEŻNOŚCI OD PAPERLINX WPŁYWA NA WYNIK FINANSOWY W I kw. 2015 roku Grupa Arctic

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE na usługi poligraficzne w zakresie druku materiałów informacyjno-promocyjnych

ZAPYTANIE OFERTOWE na usługi poligraficzne w zakresie druku materiałów informacyjno-promocyjnych ZAPYTANIE OFERTOWE na usługi poligraficzne w zakresie druku materiałów informacyjno-promocyjnych. Przedmiot zamówienia Przedmiotem zamówienia są usługi poligraficzne w zakresie druku materiałów informacyjnopromocyjnych

Bardziej szczegółowo

Ewelina Szyszkowska Menedżer Pionu Wydawniczego e-mail: ewelina.szyszkowska@pzwl.pl

Ewelina Szyszkowska Menedżer Pionu Wydawniczego e-mail: ewelina.szyszkowska@pzwl.pl Ewelina Szyszkowska Menedżer Pionu Wydawniczego e-mail: ewelina.szyszkowska@pzwl.pl Edyta Kunowska Wydawca: Nauki społeczno-ekonomiczne tel. 22/695 42 27 e-mail: edyta.kunowska@pwn.com.pl Damian Strzeszewski

Bardziej szczegółowo

Grafika. Stworzymy dla Ciebie

Grafika. Stworzymy dla Ciebie O nas KADA Art. to grupa ludzi, którzy wiedzą jak dopasować najnowsze trendy do Twoich potrzeb. Tworzymy profesjonalne i innowatorskie prace graficzne, które z powodzeniem wykorzystasz zarówno przy tworzeniu

Bardziej szczegółowo

www.russelleurope.com

www.russelleurope.com www.russelleurope.com T-shirt HD Przeznaczony do nadruków Nowe kolory Nowe możliwości biznesowe T-shirt HD został stworzony specjalnie z myślą o rynku nadruków. Wyróżnia go pierwszorzędna jakość wykonania

Bardziej szczegółowo

Format i objętość podłoże, kolory druku, oprawa zakres prac termin wykonania

Format i objętość podłoże, kolory druku, oprawa zakres prac termin wykonania Załącznik nr 1 Specyfikacja istotnych warunków zamówienia na wykonywanie druków dla Teatru Narodowego Przedmiot zamówienia Poz. 1. Pocztówki 9 wzorów x 1.000 egz. = 9.000 egz. Poz. 2. Folder repertuarowy

Bardziej szczegółowo

IBI.pl i WYDAWNICTWO VEDA WYDAWNICTWO VEDA: IBI.pl:

IBI.pl i WYDAWNICTWO VEDA WYDAWNICTWO VEDA: IBI.pl: IBI.pl i WYDAWNICTWO VEDA WYDAWNICTWO VEDA: Działa na rynku od 1991 roku, specjalizuje się w wydawnictwach albumowych, publikacjach poświęconych Warszawie. Część pozycji z oferty powstała na zamówienie

Bardziej szczegółowo

TEKTURY SZARE I SPECJALNE PAPIERY GRAFICZNE I OPAKOWANIOWE

TEKTURY SZARE I SPECJALNE PAPIERY GRAFICZNE I OPAKOWANIOWE PAPIERY GRAFICZNE I OPAKOWANIOWE Tektury szare i specjalne to wyjątkowo trwałe materiały. Aby uzyskać wysoką jakość zadbaliśmy o ich wysoką wytrzymałość, sztywność i płaskość a wszystko to w celu zagwarantowania

Bardziej szczegółowo

DESIGN PACKAGING I DESIGN CREATIVE

DESIGN PACKAGING I DESIGN CREATIVE I Design Packaging to kolekcja produktów do eleganckiego pakowania prezentów. Kolekcja zawiera: - torebki z papierów ozdobnych - torebki z artystycznymi zdobieniami - zestawy eleganckich pudełek - pudełka

Bardziej szczegółowo

OFERTA DRUKU CYFROWEGO

OFERTA DRUKU CYFROWEGO OFERTA DRUKU CYFROWEGO O FIRMIE Szanowni Państwo Mam przyjemność przedstawić ofertę Drukarni Cyfrowej KSERKOP, specjalizującej się w druku cyfrowym średnio i nisko nakładowym w zakresie: książek, broszur,

Bardziej szczegółowo

PAPIERY OPAKOWANIOWE PAPIERY GRAFICZNE I OPAKOWANIOWE

PAPIERY OPAKOWANIOWE PAPIERY GRAFICZNE I OPAKOWANIOWE Pragniesz, aby Twoje opakowania były nie tylko nadzwyczaj trwałe, ale również atrakcyjne? To nie problem. Nasze papiery pakowe łączą w sobie wszystkie kluczowe cechy. Od ekonomicznych opakowań tekturowych

Bardziej szczegółowo

Nasze Mocne Strony. Druk kopert

Nasze Mocne Strony. Druk kopert Nasze Mocne Strony Druk kopert - standardowych - ozdobnych Druk offsetowy - wysokonakładowy - niskonakładowy Druk wielkoformatowy - solwentowy - uv Projektowanie Nasze bogate doświadczenie w dziedzinie

Bardziej szczegółowo

Wymiary Rozkładówki Netto w mm

Wymiary Rozkładówki Netto w mm STANDARD STANDARD druk cyfrowy laminowana oprawa 6 formatów Fotoksiążka standard kwadratowa mała 15x15 Fotoksiążka standard kwadratowa 20x20 Fotoksiążka standard kwadratowa duża 30x30 Fotoksiążka standard

Bardziej szczegółowo

dustrial Packaging Materiały opakowaniowe Systemy pakujące Rozwiązania opakowaniowe Usługi doradcze

dustrial Packaging Materiały opakowaniowe Systemy pakujące Rozwiązania opakowaniowe Usługi doradcze In dustrial Packaging Materiały opakowaniowe Systemy pakujące Rozwiązania opakowaniowe Usługi doradcze In ternational Europa u Twoich stóp Jesteśmy tam, gdzie Ty. Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji

Bardziej szczegółowo

TŻ Sp. z o.o. ul. Opolska 18-22 52-012 Wrocław. Tel. /71/ 341 59 90 Fax: /71/ 341 58 44 email: drukarnia@drukarniatz.pl

TŻ Sp. z o.o. ul. Opolska 18-22 52-012 Wrocław. Tel. /71/ 341 59 90 Fax: /71/ 341 58 44 email: drukarnia@drukarniatz.pl TŻ Sp. z o.o. ul. Opolska 18-22 52-012 Wrocław Tel. /71/ 341 59 90 Fax: /71/ 341 58 44 email: drukarnia@drukarniatz.pl DRUKARNIA WIELKI FORMAT BLISTRY & WORKI WYKLEJANIE OPAKOWANIA KALENDARZE O firmie

Bardziej szczegółowo

UMOWA NR. z dnia... r. /projekt/

UMOWA NR. z dnia... r. /projekt/ UMOWA NR. z dnia... r. /projekt/ Załącznik nr do SIWZ pomiędzy : Jednostką Wojskową 39, ul. Bystra 1, 03-700 Warszawa NIP: 2-23-7-03, REGON: 017172392, tel. 21892338, faks: 21892320, zwaną w treści umowy

Bardziej szczegółowo

Prasowy szyk. inspirujące rozwiązania

Prasowy szyk. inspirujące rozwiązania Prasowy szyk inspirujące rozwiązania Wyjątkowe oferty wymagają wyjątkowej oprawy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, dziennik Metro stworzył Ofertę Premium z kolekcją atrakcyjnych rozwiązań reklamowych,

Bardziej szczegółowo

Kartki świąteczne drukowane metodą cyfrową

Kartki świąteczne drukowane metodą cyfrową Kartki świąteczne drukowane metodą cyfrową Wzór A Format po złożeniu: 135x135mm Format po rozłożeniu: 270x135mm Papier: kreda 250g 1. Kartka może być wydrukowana w formatach: A6, Dl, 135x135mm 2. Klient

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis asortymentu

Szczegółowy opis asortymentu Część I Artykuły papiernicze załącznik nr 1a do SIWZ Lp. Nazwa asortymentu Ilość Wymiar (+/-5%) SMYCZ ŻAKARDOWA Szczegółowy opis asortymentu Zdjęcie (wzór) Materiał: smycze sitodrukowe na taśmie satynowej.

Bardziej szczegółowo

Oferta współpracy na rok: 2015

Oferta współpracy na rok: 2015 Oferta współpracy na rok: 2015 02. / Ogólna oferta sklepu. 03. / Oferta dla dystrybutorów. 04. / Oferta dla architektów. 05. / Oferta dla inwestorów. 06. / Oferta indywidualna. 07. / Podstawowe formaty

Bardziej szczegółowo

ulotka A4/na1/3A4 Przygotowanie do druku - makiety 1/3a 1/3a 1/3a-1mm(wersjaA) wersja A wersja B Skladanie copyright

ulotka A4/na1/3A4 Przygotowanie do druku - makiety 1/3a 1/3a 1/3a-1mm(wersjaA) wersja A wersja B Skladanie copyright ulotka A4/na1/3A4 1/3a 1/3a 1/3a-1mm(wersjaA) wersja A wersja A wersja B Skladanie Folder A3 składany do A4 ( A3/A4) ulotka A6 Ulotka A5 ulotka A5 składanej do A6 Ulotka/Plakat A4 Plakat A3 2012 2010 Ulotka/folder

Bardziej szczegółowo

WIZYTÓWKI STANDARDOWE

WIZYTÓWKI STANDARDOWE CENNIK DRUKU CYFROWEGO Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym cennikiem druku cyfrowego. Znajdą w nim Państwo poszczególne produkty, wycenione w konkretnych ach w różnych opcjach jakościowych.

Bardziej szczegółowo

KATALOG PRODUKTÓW FOTOKSIĄŻKI

KATALOG PRODUKTÓW FOTOKSIĄŻKI KATALOG PRODUKTÓW FOTOKSIĄŻKI NAJLEPSZE ALBUMY powstały z myślą o kompletnych rozwiązaniach dla profesjonalistów, oczekujących bezkompromisowej jakości. Tylko u nas znajdziecie wszystko co jest niezbędne

Bardziej szczegółowo

Z A P Y T A N I E O F E R T O W E

Z A P Y T A N I E O F E R T O W E WO-ZP.2320.31.2015 Załącznik Nr 1 do Zapytania ofertowego Z A P Y T A N I E O F E R T O W E w postępowaniu, do którego nie stosuje się ustawy Prawo zamówień publicznych NA D O S T A W Ę K A L E N D A R

Bardziej szczegółowo

Wielkoformatowy druk atramentowy. MasterJet Matt 120 Bezdrzewny, obustronnie powleczony matowy papier

Wielkoformatowy druk atramentowy. MasterJet Matt 120 Bezdrzewny, obustronnie powleczony matowy papier Cennik 2010 Wielkoformatowy druk atramentowy IGEPA VISCOM Dział Obsługi Klienta Tel. +48 801 8888 10 Tel. + 48 12 639 24 40 Fax +48 801 8000 53 viscom@igepa.pl Papiery prezentacyjne do atramentów pigmentowych

Bardziej szczegółowo

Tworzymy Twoje wnętrza. weber 4650 Design Color

Tworzymy Twoje wnętrza. weber 4650 Design Color Tworzymy Twoje wnętrza weber 4650 Design Color weber 4650 Design Color Samopoziomująca, kolorowa posadzka dekoracyjna 5 15 mm, cementowa, do układania maszynowego i ręcznego CT-C30-F7-RWA10 Kolorystyka

Bardziej szczegółowo

Podstawowe informacje o mediach

Podstawowe informacje o mediach Podstawowe informacje o mediach Najważniejszy czynnik, który wpływa na jakość obrazu nie ma nic wspólnego z samą drukarką. Atramenty do druku są znacznie lepiej wchłaniane niż tonery i stałe atramenty.

Bardziej szczegółowo

PAPIERY NIEPOWLEKANE PAPIERY GRAFICZNE I OPAKOWANIOWE

PAPIERY NIEPOWLEKANE PAPIERY GRAFICZNE I OPAKOWANIOWE PAPIERY GRAFICZNE I OPAKOWANIOWE PAPIERY NIEPOWLEKANE Główną cechą niepowlekanych papierów graficznych jest ich naturalna powierzchnia. Są to produkty miłe w dotyku i przyjemne w czytaniu, dlatego tak

Bardziej szczegółowo

Temat: Media do druku wielkoformatowego

Temat: Media do druku wielkoformatowego Temat: Media do druku wielkoformatowego 1. MATERIAŁ FLAGOWY 150g/m2 poliestrowa tkanina tekstylna. Materiał ten stosowany jest najczęściej w systemach wystawienniczych, fotografii artystycznej oraz przy

Bardziej szczegółowo

WYMAGANIA EGZAMINACYJNE Z PRZYKŁADAMI ZADAŃ

WYMAGANIA EGZAMINACYJNE Z PRZYKŁADAMI ZADAŃ WYMAGANIA EGZAMINACYJNE Z PRZYKŁADAMI ZADAŃ Kwalifikacja K1 A.54. Przygotowanie materiałów graficznych do procesu drukowania 1. Przykłady zadań do części pisemnej egzaminu dla wybranych umiejętności z

Bardziej szczegółowo

PODŁOŻA DO WYDRUKÓW WIELKOFORMATOWYCH KATALOG 2009

PODŁOŻA DO WYDRUKÓW WIELKOFORMATOWYCH KATALOG 2009 PODŁOŻA DO WYDRUKÓW WIELKOFORMATOWYCH KATALOG 2009 Kompleksowe rozwiązania produktowe Spis działów Kalki i papiery niepowlekane do kopiarek wielkoformatowych (PPC) 1 Kalki i papiery niepowlekane (CAD)

Bardziej szczegółowo

KATALOG PRODUKTÓW DRZWI ZEWNĘTRZNE EDYCJA 2013

KATALOG PRODUKTÓW DRZWI ZEWNĘTRZNE EDYCJA 2013 KATALOG PRODUKTÓW DRZWI ZEWNĘTRZNE EDYCJA 2013 2 www.baranskidrzwi.pl Producent nie gwarantuje powtarzalności układów włókien oraz identycznych odcieni wszystkich elementów wyrobu, wynikające z właściwości

Bardziej szczegółowo

Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi AG-I.273.1.2016

Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi AG-I.273.1.2016 Łódź, dnia 22 stycznia 2016 r. Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi AG-I.273.1.2016 dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na świadczenie

Bardziej szczegółowo

Drukarnia 3D Doświadczenie Doskonałość Doradztwo

Drukarnia 3D Doświadczenie Doskonałość Doradztwo Nasze Mocne Strony Druk kopert - standardowych - ozdobnych Druk offsetowy - wysokonakładowy - niskonakładowy Druk wielkoformatowy - solwentowy - uv Projektowanie Nasze bogate doświadczenie w dziedzinie

Bardziej szczegółowo

Cennik kalendarzy na rok 2013

Cennik kalendarzy na rok 2013 Drukarnia Cennik kalendarzy na rok 2013 TRÓJDZIELNE DUŻE TRÓJDZIELNE MAŁE DWUDZIELNE Z GŁÓWKĄ WYPUKŁĄ EXCLUSIVE WIELOPLANSZOWE BIURKOWE PLAKATOWE TRÓJDZIELNE DUŻE TRÓJDZIELNE MAŁE wymiar 40 x 85 cm wymiar

Bardziej szczegółowo

Przemysłowe Bramy Segmentowe

Przemysłowe Bramy Segmentowe Przemysłowe Bramy Segmentowe KRISPOL BRAMY DLA WYMAGAJĄCYCH Firma KRISPOL jest czołowym europejskim producentem bram i stolarki otworowej oraz liderem innowacji w zakresie technologii i designu produktów.

Bardziej szczegółowo

Książka jest największym dobrem człowieka. Rozszerza świadomość ludzką, stwarza sojusz człowieka z człowiekiem, łączy, budzi, niepokoi, przetwarza,

Książka jest największym dobrem człowieka. Rozszerza świadomość ludzką, stwarza sojusz człowieka z człowiekiem, łączy, budzi, niepokoi, przetwarza, Książka jest największym dobrem człowieka. Rozszerza świadomość ludzką, stwarza sojusz człowieka z człowiekiem, łączy, budzi, niepokoi, przetwarza, rzeźbi rysy swej epoki i wyprzedza ją. Znikome życie

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WYKONANIE I DOSTAWA KALENDARZY DLA RPO WO 2014-2020

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WYKONANIE I DOSTAWA KALENDARZY DLA RPO WO 2014-2020 Załącznik nr 1 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WYKONANIE I DOSTAWA KALENDARZY DLA RPO WO 2014-2020 1. KALENDARZ DZIENNY 213 szt. rozmiar: 145 x 205 mm (+/-2 mm), papier: chamois lub równoważny pod względem

Bardziej szczegółowo

... (pieczęć firmy) (miejscowość, data) FORMULARZ OFERTOWY

... (pieczęć firmy) (miejscowość, data) FORMULARZ OFERTOWY Załącznik nr 1...... (pieczęć firmy) (miejscowość, data) FORMULARZ OFERTOWY Dane Wykonawcy Nazwa:... Siedziba:... Numer telefonu:... Numer faksu:... Numer REGON:... Numer NIP:... Nawiązując do ogłoszenia

Bardziej szczegółowo

Wydrukuj i wyślij Neokartki Wielkanocne razem z Envelo

Wydrukuj i wyślij Neokartki Wielkanocne razem z Envelo Wydrukuj i wyślij Neokartki Wielkanocne razem z Envelo Szanowni Państwo! W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy przedstawiamy Państwu ofertę na przygotowanie i wydruk Neokartek Wielkanocnych.

Bardziej szczegółowo

Wizytówki, ulotki, foldery

Wizytówki, ulotki, foldery Wizytówki, ulotki, foldery Szanowni Państwo, w każdej firmie lub instytucji konieczne są, jako podstawowy środek wizualizacji, wizytówki, ulotki, foldery, katalogi i broszury. TIFT Reklamy ma w swojej

Bardziej szczegółowo

Kładziemy nacisk na WYSOKÑ JAKOÂå

Kładziemy nacisk na WYSOKÑ JAKOÂå Kładziemy nacisk na WYSOKÑ JAKOÂå 272 infolinia: 804 28 11 44 PAPIER PAPIER KSEROGRAFICZNY 274 PAPIERY DO DRUKU KOLOROWEGO 276 PAPIER NIEZNISZCZALNY 276 PAPIER KSEROGRAFICZNY KOLOROWY 277 PAPIER DO DRUKU

Bardziej szczegółowo

KSIĄŻKOWE. Obszycie okładki. Oprawa indywidualna

KSIĄŻKOWE. Obszycie okładki. Oprawa indywidualna KSIĄŻKOWE Oferujemy Państwu funkcjonalne i praktyczne, a zarazem eleganckie kalendarze książkowe w okleinach skóropodobnych. Każdy z nich dostępny jest w intrygujących wzorach, bogatych kolorach i wyjątkowych

Bardziej szczegółowo

FORMULARZ CENOWY. załącznik nr 4 ZP/258/039/U/06 CZĘŚĆ I 1. BROSZURY ZSZYWANE (CPV 78114100-0)

FORMULARZ CENOWY. załącznik nr 4 ZP/258/039/U/06 CZĘŚĆ I 1. BROSZURY ZSZYWANE (CPV 78114100-0) załącznik nr 4 ZP/258/039/U/06 FORMULARZ CENOWY Lp CZĘŚĆ I 1. BROSZURY ZSZYWANE (CPV 78114100-0) 1. Rodzaj druku spełniający warunki jakości i trwałości druku offsetowego. W kolumnie 6 należy sprecyzować

Bardziej szczegółowo

Indywidualne potrzeby drukarskie wymagają indywidualnych rozwiązań.

Indywidualne potrzeby drukarskie wymagają indywidualnych rozwiązań. Indywidualne potrzeby drukarskie wymagają indywidualnych rozwiązań. Żądaj więcej niż tylko standardu. Lohmann odpowiedź na wzrastające wymagania w druku fleksograficznym. Zapotrzebowanie wciąż rosnącego

Bardziej szczegółowo

Budowanie marki salonu beauty

Budowanie marki salonu beauty Budowanie marki salonu beauty Czym jest marka? Klient dokonując zakupu danej usługi czy produktu, kupuje przede wszystkim zadowolenie wynikające ze swojego zakupu. Zatem marka jest wartością, która przekłada

Bardziej szczegółowo

Pytania i odpowiedzi. Pytanie 2: Dotyczy zapisu w SIWZ w Rozdziale 3 ust. 8 - Dyplomy okolicznościowe. Proszę o informację czy druk 4/0 czy 4/4.

Pytania i odpowiedzi. Pytanie 2: Dotyczy zapisu w SIWZ w Rozdziale 3 ust. 8 - Dyplomy okolicznościowe. Proszę o informację czy druk 4/0 czy 4/4. GDYŃSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI ~~2- L. dz /2014 Znak sprawy: GOSIR.DZPI.2710.3.2014 Gdynia, dnia 27 stycznia 2014 roku. Pytania i odpowiedzi Dotyczy: przetargu nieograniczonego o wartości poniżej kwot

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DZIAŁ II. PLAKAT B1 1 400 papier kredowy 150g, druk jednostronny, FULL KOLOR

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DZIAŁ II. PLAKAT B1 1 400 papier kredowy 150g, druk jednostronny, FULL KOLOR OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DZIAŁ II Rodzaj druku Format Projekt Nakład Rodzaj papieru PLAKAT B1 1 400 papier kredowy 150g, druk jednostronny, FULL KOLOR 1 50 papier kredowy 150g, lakier matowy, druk jednostronny,

Bardziej szczegółowo

WITAMY W CONNECTION! www.connection.com.pl

WITAMY W CONNECTION! www.connection.com.pl WITAMY W CONNECTION! www.connection.com.pl ZAPRASZAMY! O NAS: Celem naszej działalności jest szeroko pojęty marketing narzędzie niezbędne w nowoczesnym biznesie, które odpowiednio wykorzystane przyczyni

Bardziej szczegółowo

Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia M U Z E U M P O M O R Z A ŚRODKO W E G O W S Ł U P S K U ul. Dominikańska 5-9, 76-200 Słupsk, tel. 59 842-40-81/2, faks 59 842-65-18 www.muzeum.slupsk.pl; www.muzeum.swolowo.pl; www.muzeumkluki.pl; e-mail:

Bardziej szczegółowo

IDEALNA DRUKARNIA. dla mikro, małych i średnich firm. Dowiedz się co zyskujesz, gdy drukujesz u nas. PROMOTIV / WYCENY & ZAMÓWIENIA ONLINE!

IDEALNA DRUKARNIA. dla mikro, małych i średnich firm. Dowiedz się co zyskujesz, gdy drukujesz u nas. PROMOTIV / WYCENY & ZAMÓWIENIA ONLINE! PROMOTIV / IDEALNA DRUKARNIA dla mikro, małych i średnich firm BEZPŁATNA KONSULTANTA WYCENY & ZAMÓWIENIA ONLINE! Dowiedz się co zyskujesz, gdy drukujesz u nas. OFERUJEMY DRUK OFFSETOWY I WIELKOFORMATOWY

Bardziej szczegółowo

Odzież reklamowa szyta na miarę Twoich potrzeb

Odzież reklamowa szyta na miarę Twoich potrzeb Odzież reklamowa szyta na miarę Twoich potrzeb Najwyższa jakość indywidualne podejście Jesteśmy polskim producentem odzieży działającym od 2002 roku. W odpowiedzi na potrzeby rynku w 2014 roku rozszerzyliśmy

Bardziej szczegółowo

Profesjonalne Torby Papierowe

Profesjonalne Torby Papierowe Pack Art Bags spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ul. Rynkowa 9 62-081 Przeźmierowo k/poznania tel. +48 61 652 53 60 fax +48 61 652 50 75 www.packart-bags.eu Profesjonalne Torby

Bardziej szczegółowo

KOMPLEKSOWA OFERTA MARKETINGOWA

KOMPLEKSOWA OFERTA MARKETINGOWA KOMPLEKSOWA OFERTA MARKETINGOWA Octarius Group - Agencja Marketingu Zintegrowanego www.octarius.com.pl, tel. +48 530 903 500 A G E N C J A M A R K E T I N G U Z I N T E G R O WA N E G O Agencja Marketingu

Bardziej szczegółowo

View Agencja Kreatywna Sławomir Huczak. Lidzbark Warmiński / Olsztyn / Gdańsk / Warszawa

View Agencja Kreatywna Sławomir Huczak. Lidzbark Warmiński / Olsztyn / Gdańsk / Warszawa Sławomir Huczak. Lidzbark Warmiński / Olsztyn / Gdańsk / Warszawa 1 AGENCJA KREATYWNA VIEW SKUTECZNA REKLAMA I MARKETING View to agencja kreatywna zajmująca się tworzeniem stron internetowych, projektowaniem

Bardziej szczegółowo

Witaj! - Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i śledzenia nowości na http://www.facebook.com/krukbook. www.krukbook.pl

Witaj! - Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i śledzenia nowości na http://www.facebook.com/krukbook. www.krukbook.pl Witaj! Witamy w świecie albumów KrukBook. Jesteśmy drukarnią zorinetowaną na współprace z profesjonalistami, dlatego tylko oni mogą zamawiać nasze produkty. Książki z naszej drukarni docenili fotografowie,

Bardziej szczegółowo

PAPIERY BAWEŁNIANE. 1. CIEŃSZY: 300-400 GSM (black, white off, light gray, light mint)

PAPIERY BAWEŁNIANE. 1. CIEŃSZY: 300-400 GSM (black, white off, light gray, light mint) CENNIK(PLN) PAPIERY BAWEŁNIANE 1. CIEŃSZY: 300-400 GSM (black, white off, light gray, light mint) Od 21.03.15 obowiązuje tymczasowy, wiosenny rabat: czerwone kwoty to aż 10% upustu od cen standardowych!

Bardziej szczegółowo

JAKIE DESKI TARASOWE WYBRAĆ?

JAKIE DESKI TARASOWE WYBRAĆ? TARASY DREWNIANE DESKI TARASOWE JAKIE DESKI TARASOWE WYBRAĆ? Drewno cenimy za jego naturalny wygląd, wytrzymałość i szeroki zakres stosowania. Dlatego jest ono idealnym materiałem do budowy przydomowego

Bardziej szczegółowo

TIKKURILA OPTIVA CERAMIC SUPER MATT 3. NOWOŚĆ 02 marzec 2015

TIKKURILA OPTIVA CERAMIC SUPER MATT 3. NOWOŚĆ 02 marzec 2015 TIKKURILA OPTIVA CERAMIC SUPER MATT 3 NOWOŚĆ 02 marzec 2015 TIKKURILA INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA Marka Tikkurila chcąc spełnić oczekiwania użytkowników nieustannie oferuje innowacyjne rozwiązania. Starania

Bardziej szczegółowo

DRUK WIELKOFORMATOWY

DRUK WIELKOFORMATOWY DRUK WIELKOFORMATOWY Druk wielkoformatowy to inaczej solwentowy lub lateksowy druk cyfrowy, czyli nowoczesna technologia stosowana do produkcji form drukowanych na materiale banerowym, folii i papierze.

Bardziej szczegółowo

Mam nadzieję, że nasza prezentacja spotka się z dużym zainteresowaniem. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: wwwi-see.com.

Mam nadzieję, że nasza prezentacja spotka się z dużym zainteresowaniem. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: wwwi-see.com. PORTFOLIO NASZA DEWIZA - WIEMY, WIDZIMY, ROZUMIEMY I-SEE DESIGN oferuje zintegrowane działania w zakresie kreowania wizerunku firmy i realizacji produktów takich jak: publikacje, katalogi produktowe, foldery

Bardziej szczegółowo

Future Advert. Doświadczona agencja PR. Zajmujemy się kompleksową obsługą firm w zakresie wizualizacji marki oraz komunikacji.

Future Advert. Doświadczona agencja PR. Zajmujemy się kompleksową obsługą firm w zakresie wizualizacji marki oraz komunikacji. Future Advert Doświadczona agencja PR. Zajmujemy się kompleksową obsługą firm w zakresie wizualizacji marki oraz komunikacji. Nasza Agencja Profesjonalna obsługa Public Relations dla Twojej firmy. Posiadamy

Bardziej szczegółowo

Kalendarze książkowe

Kalendarze książkowe Kalendarze książkowe Twojej firmy Spis treści kalendarze dzienne... 4 kalendarze tygodniowe... 7 kalendarze kieszonkowe... 11 kalendarze biurkowe... 14 oprawy... 15 dodatki... 19 wzory tłoczeń... 22 kalendarze

Bardziej szczegółowo

K O L E K C J A K A L E N D A R Z Y

K O L E K C J A K A L E N D A R Z Y KOLEKCJA K A L E N D A R Z Y 2012 LUMENA A1310 Czarny LUMENA B1510 Czarny AURORA C2010 Czarny MARTENA B1610 Czarny AURORA B1810 Czarny MARTENA C2210 Grafitowy ORIENTA D9912 Srebrzysty ORIENTA A1412 Srebrzysty

Bardziej szczegółowo

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA CZĘŚĆ II

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA CZĘŚĆ II Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA CZĘŚĆ II WYKONANIE ORAZ DOSTAWA KALENDARZY FIRMOWYCH NA ROK 2017 DLA GK PSE Konstancin-Jeziorna

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (Część nr 1)

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (Część nr 1) Załącznik nr 1a do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (Część nr 1) Wykonanie i dostarczenie kalendarzy promocyjnych na 2014 rok w ramach promocji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego

Bardziej szczegółowo

OFERTA W ZAKRESIE PRZYGOTOWANIA PROOFÓW CYFROWYCH

OFERTA W ZAKRESIE PRZYGOTOWANIA PROOFÓW CYFROWYCH OFERTA W ZAKRESIE PRZYGOTOWANIA PROOFÓW CYFROWYCH DLACZEGO MY? NAJWYŻSZA JAKOŚĆ WYDRUKÓW WIERNA KOLORYSTYKA (WERYFIKACJA UGRA/FOGRA) DOSKONAŁE ODWZOROWANIE KOLORÓW PANTONE (DO 98% PALETY) FOTOREALISTYCZNA

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA RAP/20/2010 Załącznik nr 1a do s.i.w.z. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Zamawiający zamierza zlecić druk i oprawę książek o parametrach: A. Książki (podręczniki), oprawa twarda, format B5, szyte nićmi, okładka

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo! Z poważaniem. Karolina Wicka Prezes Zarządu

Szanowni Państwo! Z poważaniem. Karolina Wicka Prezes Zarządu Szanowni Państwo! Mam przyjemność przybliżyć Państwu świat Lotos Hotel Store. Świat, który tworzą ekskluzywne tekstylia i kosmetyki hotelowe. Proponowane przez nas produkty zapewniają poczucie komfortu

Bardziej szczegółowo

Kalendarze SPIRALOWANE

Kalendarze SPIRALOWANE Kalendarze SPIRALOWANE A4 (210x297mm) A3 (297x420mm) A2 (420x597mm) Ilość kart: 1+12 1+6 B2 (480x680mm) Spirala z zawieszką: Kolor czarny, biały, srebrny Kolory niestandardowe Uszlachetnienie: Folia błysk

Bardziej szczegółowo

Kim jesteśmy i co możemy dla Państwa zrobić

Kim jesteśmy i co możemy dla Państwa zrobić Oferta Kim jesteśmy i co możemy dla Państwa zrobić SKRAWKI DOCFILM to zespół młodych, ambitnych ludzi, których połączyła pasja do tworzenia filmów. Zajmujemy się realizacją spotów reklamowych, teledysków,

Bardziej szczegółowo

Pomagają spełniać marzenia

Pomagają spełniać marzenia Pomagają spełniać marzenia Szanowni Państwo! Fundacja Dziecięca Fantazja od wielu lat oferuje atrakcyjne kartki świąteczne dla firm i osób indywidualnych. W tym roku oferta kartek bożonarodzeniowych jest

Bardziej szczegółowo

care labelling for clothing and textile products sprawdź nasz serwis... www.wszywki.pl sposoby konfekcji etykiet żakardowych

care labelling for clothing and textile products sprawdź nasz serwis... www.wszywki.pl sposoby konfekcji etykiet żakardowych care labelling for clothing and textile products sprawdź nasz serwis... sposoby konfekcji etykiet żakardowych Wszywki żakardowe Technika warstwy - duża gęstość umożliwia precyzyjne odtworzenie szczegółów

Bardziej szczegółowo

Bona Create Barwienie podłóg drewnianych

Bona Create Barwienie podłóg drewnianych Bona Create Barwienie podłóg drewnianych Dla uzyskania nowego, świeżego wyglądu Barwienie podłóg drewnianych Wyraź swój styl! Z unikatową i szeroką gamą systemu bejc Bona Create, możesz nadać swojej podłodze

Bardziej szczegółowo

SPECFIKACJA TECHNICZNA PRZYGOTOWANIA MATERIAŁÓW DO DRUKU OFFSETOWEGO

SPECFIKACJA TECHNICZNA PRZYGOTOWANIA MATERIAŁÓW DO DRUKU OFFSETOWEGO / SPECFIKACJA TECHNICZNA PRZYGOTOWANIA MATERIAŁÓW DO DRUKU OFFSETOWEGO SPIS TREŚCI PRZYGOTOWANIE PLIKÓW...2 ZALECENIA GRAFICZNE...3 SEPARACJE BARWNE...3 WERYFIKACJA PROOFA...4 AKCEPTACJA DRUKU...4 DOSTARCZANIE

Bardziej szczegółowo

Kierunki w druku etykiet. Skanem Poznań Maciej Skwara

Kierunki w druku etykiet. Skanem Poznań Maciej Skwara Kierunki w druku etykiet Skanem Poznań Maciej Skwara Agenda Etykieta samoprzylepna liderem w branży opakowaniowej Przewaga etykiety samoprzylepnej Aktualne kierunki w druku o Materiały do druku o Folie

Bardziej szczegółowo

Green Cleaning. Ekologiczne i ekonomiczne sprzątanie budynków

Green Cleaning. Ekologiczne i ekonomiczne sprzątanie budynków Green Cleaning Ekologiczne i ekonomiczne sprzątanie budynków Dlaczego green? Green znaczy więcej niż ekologiczny green to zrównoważony rozwój. HECTAS jest jedną z wiodących firm - ruchomości w całej Europie.

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA ZP/IPN/18/2012 Zał. nr 1a do siwz OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Zadanie 1: Opracowanie graficzne i wydruk 2 zeszytów naukowych (z zakresu badań środowiskowych oraz chemii) z numerami ISBN zapewnionym przez

Bardziej szczegółowo

WYJAŚNIENIA TREŚCI SIWZ ZMIANA TREŚCI SIWZ

WYJAŚNIENIA TREŚCI SIWZ ZMIANA TREŚCI SIWZ Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido 41-800 Zabrze ul. 3 Maja 93 tel/fax +48 32 271 40 77 tel/fax +48 32 271 48 59 email: biuro@kopalniaguido.pl L.Dz.: 639/EK/2012 Data: 13.02.2012r. Nr sprawy: ZP/01/2012

Bardziej szczegółowo

PERSECTO PERSECTO. podłogi z pasją

PERSECTO PERSECTO. podłogi z pasją PERSECTO podłogi z pasją 1 PERSECTO Podłogi z pasją spis treści Nowa kolekcja podłóg to połączenie klasycznej elegancji z naturalnym wzornictwem. Bogactwo kolorów i dekorów pozwoli Klientom na wybór podłogi

Bardziej szczegółowo

Prezentacja produktów i marki IKONOS

Prezentacja produktów i marki IKONOS Prezentacja produktów i marki IKONOS ODDZIAŁY Magazyny w głównych miastach Polski: Opole Warszawa Gdańsk Poznań Kraków WZROST OBROTÓW NA PRZESTRZENI LAT 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002

Bardziej szczegółowo

ZAKRES PRAC: Witam serdecznie,

ZAKRES PRAC: Witam serdecznie, Witam serdecznie, ZAKRES PRAC: Od trzynastu lat nieprzerwanie naszą pasją jest grafika reklamowa i wydawnicza na potrzeby druku offsetowego, reklamy zewnętrznej, stron www. Wykonujemy zdjęcia do większości

Bardziej szczegółowo

Powierz projekt swojego albumu grafikom i edytorom DPS24, którzy nadadzą

Powierz projekt swojego albumu grafikom i edytorom DPS24, którzy nadadzą Fachowa edycja, dobór i odpowiednia kompozycja publikowanych fotografii sprawi, że kolekcja zdjęć - w piękny i spójny sposób - opowie historię Twojego ślubu, dalekiej podróży, cudownych wakacji lub narodzin

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WYKONANIE ORAZ DOSTAWA MATERIAŁÓW INFORMACYJNO-PROMOCYJNYCH

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WYKONANIE ORAZ DOSTAWA MATERIAŁÓW INFORMACYJNO-PROMOCYJNYCH Nr referencyjny: PRO-MAT/2015/TK Załącznik nr 2 do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WYKONANIE ORAZ DOSTAWA MATERIAŁÓW INFORMACYJNO-PROMOCYJNYCH Schavemaker Invest Sp. z o. o ul. Ks. J. Popiełuszki

Bardziej szczegółowo

Nazwa Wykonawcy: Sumaryczna liczba stron czarno-białych (offset) Nakład każdego z tytułów. Liczba stron kolorowych rozrzuconych w tekście (offset)

Nazwa Wykonawcy: Sumaryczna liczba stron czarno-białych (offset) Nakład każdego z tytułów. Liczba stron kolorowych rozrzuconych w tekście (offset) Nazwa Wykonawcy: Załącznik nr 1a do SIWZ ARKUSZ KALKULACYJNY I. Książki oprawa twarda, format B5, szyte nićmi, okładka 4+0 foliowana, papier offsetowy 90 g (strony kolorowe na offsecie rozrzucone w tekście)

Bardziej szczegółowo

magazyn centrum handlu sztuki i biznesu

magazyn centrum handlu sztuki i biznesu MAGAZYN STAREGO BROAWRU MISJA MAGAZYNU Na 3. urodziny Starego Browaru powstał magazyn BR& w nadziei, że (...) będzie brandem wyjątkowym, że bedzie inspirował do nowych odkryć, do niekonwencjonalnych wyborów,

Bardziej szczegółowo

JAK ROZPOCZĄĆ WSPÓŁPRACĘ Z LIBRE I STWORZYĆ SKLEP DOSTOSOWANY DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB?

JAK ROZPOCZĄĆ WSPÓŁPRACĘ Z LIBRE I STWORZYĆ SKLEP DOSTOSOWANY DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB? JAK ROZPOCZĄĆ WSPÓŁPRACĘ Z LIBRE I STWORZYĆ SKLEP DOSTOSOWANY DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB? KROK PO KROKU 1 2 3 DOWIEDZ SIĘ KIM JESTEŚMY UPEWNIJ SIĘ, ŻE NASZA OFERTA JEST NAJLEPSZA NA RYNKU I SPRAWDŹ, DLACZEGO

Bardziej szczegółowo

KARTKA Z DREWNA, STOJAK

KARTKA Z DREWNA, STOJAK KARTKA Z DREWNA, STOJAK 02.16.156 Format 135 x 135 mm Kartka stojak Okładka: sklejka drewniana 3 mm, trzykrotnie lakierowana, bezbarwnym lakierem pokreślającym strukturę drewna Personalizacja grawerowana

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Część I. Lp. Przedmiot zamówienia Dane techniczne Ilość

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Część I. Lp. Przedmiot zamówienia Dane techniczne Ilość Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Część I Załącznik nr 1A do SIWZ Lp. Przedmiot zamówienia Dane techniczne Ilość 1. Kalendarz książkowy Format: 143 x 203 mm (A5), (tolerancja wymiarowa +/- 5 mm) Objętość:

Bardziej szczegółowo