NOWA KUCHNIA W 4 KROKACH Poradnik planowania kuchni 2014

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "NOWA KUCHNIA W 4 KROKACH Poradnik planowania kuchni 2014"

Transkrypt

1 NOWA KUCHNIA W 4 KROKACH Poradnik planowania kuchni 2014

2 02/ KUCHNIA NA TWOJĄ MIARĘ Kuchnia na Twoją miarę w 4 krokach. Ta broszura stanowi poradnik dotyczący wymiarowania, planowania, zamawiania i instalowania kuchni IKEA. Dowiesz się z niej, co ci się przyda i jak to zrobić. 1WYMIERZ POMIESZCZENIE 2ZACZNIJ PLANOWANIE 3ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE 4WYBIERZ USŁUGI DODATKOWE

3 KUCHNIA NA TWOJĄ MIARĘ/03 Przydatne materiały, które znajdziesz w sklepie IKEA. BLATY, ZLEWY I BATERIE KUCHENNE Poradnik kupującego 2014 SPRZĘT AGD Poradnik kupującego 2014 The correctness st colour proofs and digital blueprints supplied by Inter of the printing file content and pagination shall be verified by you against colour proofs and digital blueprints supplied by Inter IKEA Systems B.V. page 1 IKEA Systems B.V. NOWY SYSTEM MEBLI KUCHENNYCH IKE Systems B.V. Inter IKEA i energię oszczędzaj czas ają się indukcyjne nagrzew Czy wiesz, że płyty zne niż płyty ceramic do 60% szybciej Wybierając mniej energii? i zużywają do 40% nie tylko ną oszczędzasz technologię indukcyj środowisko. ale też dbasz o czas i pieniądze, ażonym o bardziej zrównow Dowiedz się więcej sc IKEA.pl/przyszlo życiu w domu na 2014 A Poradnik kupująceg o 2014 Kuchnie i AGD RZE CENY W BROSZU ALNE, TO CENY MAKSYM lipca 2014 ważne do 20 boosterem indukcyjna z FOLKLIG płyta str Patrz 999,- Niektóre produkty (spośród pokazanych tutaj) mogą nie być dostępne w sklepie. O szczegóły zapytaj sprzedawcę lub wejdź na stronę IKEA.pl. Bardziej szczegółowe informacje o produktach są dostępne na metkach cenowych lub w internecie. Wszystkie elementy wymagają montażu. Niektóre produkty (spośród pokazanych tutaj) mogą nie być dostępne w sklepie. O szczegóły zapytaj sprzedawcę lub wejdź na stronę IKEA.pl. Bardziej szczegółowe informacje o produktach są dostępne na metkach cenowych lub w internecie. Wszystkie elementy wymagają montażu. Niektóre produkty (spośród pokazanyc h tutaj) mogą w sklepie. O szczegóły nie być dostępne zapytaj sprzedawc Bardziej szczegóło ę lub wejdź na stronę IKEA.pl. we informacje o produktach są cenowych lub dostępne na metkach w internecie. Wszystkie elementy wymagają montażu. Jeszcze więcej pomysłów na nie, przechowywa patrz str. 56. esz na IKEA.pl 01.mx4 013_Ex880_GMGsmLight_v fset_isocoatedv2(39l)_2 ofile: IISBV_prf_Of Used separation-pr 01 TF: pl_ rbco01a 01.mx4 013_Ex880_GMGsmLight_v fset_isocoatedv2(39l)_2 ofile: IISBV_prf_Of Used separation-pr Broszura kuchenna to jedno z najlepszych źródeł pomysłów i inspiracji. Dodatkowo zawiera przegląd naszego asortymentu mebli i akcesoriów kuchennych. Trzy poradniki kupującego. Wewnątrz znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące asortymentu mebli i akcesoriów kuchennych, czytelne porównania produktów oraz wskazówki ułatwiające dokonanie odpowiedniego wyboru. PORADNIK MONTAŻU I INSTAL ACJI KUCH NI IKEA online. Nasza strona IKEA.pl to prawdziwa skarbnica wiedzy i kopalnia pomysłów. Znajdziesz tu program do planowania, kompletne informacje dotyczące naszego asortymentu kuchennego i usług dodatkowych. Poradnik montażu i instalacji kuchni zawiera informacje i praktyczne wskazówki dotyczące prawidłowego montażu i instalacji nowej kuchni.

4 04/ KUCHNIA NA TWOJĄ MIARĘ 1WYMIERZ POMIESZCZENIE Wymierzenie kuchni wcale nie jest trudne, ale ważne, by zrobić to dokładnie pomiary są podstawą całego planowania. Poświęć na to wystarczająco dużo czasu, by mieć pewność, że wszystko się zgadza (do broszury dołączyliśmy siatkę do szkicowania). Dzięki temu na dalszych etapach nic cię nie zaskoczy. Usługa wymiarowania Nie czujesz się pewnie z miarką w ręku? Oferujemy fachową pomoc w wymiarowaniu kuchni. Nasi specjaliści dokładnie wymierzą pomieszczenie, zaznaczą na planie okna, drzwi, grzejniki, gniazdka i przyłącza instalacji oraz sprawdzą, z czego wykonane są ściany. Dzięki temu podczas montażu i instalacji nic cię nie zaskoczy. 150,- Zacznij od zmierzenia odległości od podłogi do sufitu, następnie odległości między ścianami oraz od narożników do drzwi. Wymierz otwory okienne i drzwi oraz ich odległość od podłogi, sufitu i narożników. Zaznacz wszystkie elementy wystające ze ścian, takie jak kaloryfery, kratki wentylacyjne i rury. Zaznacz rozmieszczenie doprowadzenia wody i odpływu. Jeśli planujesz je przenieść, zaznacz również ich nowe umiejscowienie. Wymierz i zaznacz położenie istniejących gniazdek elektrycznych i włączników światła oraz zaplanuj, gdzie ewentualnie będziesz potrzebować nowych.

5 Wymiary mojej kuchni Pamiętaj, by wszystkie wymiary zapisywać w milimetrach. Dzięki temu nowa kuchnia będzie idealnie pasować do dostępnej przestrzeni.

6 06/ KUCHNIA NA TWOJĄ MIARĘ 2ZACZNIJ PLANOWANIE Podczas planowania kuchni, twoje marzenia i pomysły nabierają realnych kształtów. Warto wszystko dobrze przemyśleć, na przykład gdzie umieścić lodówkę i ile szuflad ci się przyda. W podjęciu decyzji pomogą ci nasze narzędzia do planowania. Jeśli potrzebujesz porady ekspertów, skontaktuj się z pracownikami Działu Kuchnie. Zastanów się, jak korzystasz z kuchni i jakie rozwiązania będą dla ciebie najwygodniejsze. Co sprawdza się w twojej obecnej kuchni, a co chętnie byś zmienił? Pomocne może okazać się zrobienie listy rzeczy, które chcesz zachować lub zmienić. Kuchnie w linii prostej dobrze sprawdzają się w niewielkich wnętrzach, gdy dysponujesz ograniczoną przestrzenią. Są proste, nowoczesne i świetnie wyglądają. Kuchnia dwurzędowa to dobry wybór, jeśli na co dzień więcej osób gotuje w tym samym czasie. Zyskujesz również dużo miejsca do przechowywania i przygotowywania jedzenia. Kuchnie o układzie w kształcie litery L pozwalają wykorzystać przestrzeń w narożnikach. To idealne rozwiązanie, jeśli chcesz wstawić do kuchni mały stół lub dodać wyspę kuchenną. Dodając wyspę kuchenną, zyskujesz dodatkowe miejsce do przechowywania i dużo przestrzeni do pracy. Poza tym kuchenna wyspa stanowi świetny punkt spotkań towarzyskich. Pozostaw 120 cm wolnego miejsca między wyspą, a innymi szafkami. W większych kuchniach idealny jest układ w kształcie litery U. Zapewnia maksymalną ilość przestrzeni i mnóstwo miejsca do przechowywania. W każdej kuchni można wyodrębnić tzw. strefy robocze, w zależności od czynności, które w nich wykonujesz. Są to: strefa przechowywania (lodówka/zamrażarka/spiżarnia), strefa zmywania (zlew/zmywarka) i strefa gotowania (kuchenka/blat roboczy). Dzięki strefom roboczym kuchnia zyskuje praktyczną i ergonomiczną strukturę. Rozmieszczenie stref roboczych i odległości między nimi często nazywane są trójkątem roboczym. Dobrze zaplanowany trójkąt roboczy ułatwia poruszanie się w kuchni i usprawnia pracę. Nadrzędny cel to zaplanowanie kuchni, która będzie tobie odpowiadać. Zaplanuj ją w sposób, który odpowiada twojemu stylowi życia i potrzebom. To przecież TWOJA kuchnia.

7 KUCHNIA NA TWOJĄ MIARĘ/07 Ważne wymiary i porady, które przydadzą się podczas planowania. 80 cm 51 cm 40 cm 120 cm Najwygodniejszym miejscem do przygotowywania posiłków jest blat roboczy między kuchenką i zlewem. Minimalna szerokość blatu roboczego powinna wynosić 80 cm. Odległość między rzędami przeciwległych szafek musi być dostatecznie duża, by drzwi szafek po obydwu stronach można było otworzyć w tym samym czasie. Zamontuj szafki wiszące na takiej wysokości, by nie przysłaniały blatu roboczego. Odległość pomiędzy szafką ścienną a blatem powinna wynosić co najmniej 51 cm. Płyta grzewcza musi być z obu stron otoczona blatem, by łatwo można było zestawiać gorące garnki. Z każdej strony kuchenki szerokość blatu powinna wynosić co najmniej 40 cm. Ze względów bezpieczeństwa i dla większej funkcjonalności, zamontuj wyciąg/okap na odpowiedniej wysokości nad płytą grzewczą, zgodnie z zaleceniami producenta. Przechowuj garnki, patelnie i akcesoria kuchenne w pobliżu piekarnika/płyty grzewczej, a wszystkie potrzebne sprzęty będą zawsze w zasięgu ręki. Nie montuj piekarnika blisko płyty grzewczej - gotowanie będzie łatwiejsze, gdy posiłki przygotowuje kilka osób. Jeżeli zamontujesz piekarnik wyżej, nie musisz schylać się, chowając blachy i patelnie. Umieść zmywarkę w pobliżu zlewu i ociekacza. Dzięki temu ładowanie i opróżnianie zmywarki będzie wygodniejsze, a przy okazji unikniesz zachlapania lub pobrudzenia podłogi. Znalezienie potrzebnych rzeczy w kuchni będzie o wiele prostsze, jeśli naczynia, sztućce i artykuły spożywcze będą przechowywane w gładko wysuwanych szufladach i spiżarni z wysuwanymi koszami. Między szafkami i ścianą zamontuj listwę wykończeniową o szerokości 5 cm, aby móc całkowicie otworzyć drzwiczki i szuflady. To ważne, jeśli przy ścianie masz wysuwane kosze druciane, a ściana nie jest idealnie równa. Zabezpiecz wyspę kuchenną w miejscu, zbijając ramę z cokołów lub, używając nóg UTBY, mocując je do podłogi i szafek. Nie montuj szuflad w narożnikach. Otwierając szufladę, łatwo uderzyć w drzwi sąsiedniej szafki lub zablokować do niej dostęp. Ewentualnie zamontuj między nimi panel maskujący, który odsunie od siebie obie szafki. Zlew przy oknie ma swoje zalety zmywając, możesz podziwiać widoki na zewnątrz. Jeśli jednak okno otwiera się do środka, może być blokowane przez baterię. Umieszczenie zlewu przy ścianie lub na końcu ciągu szafek zakłóca płynność pracy, ograniczając dostępną przestrzeń roboczą wokół zlewu. Kuchenka przy ścianie zakłóca płynność pracy, ogranicza też przestrzeń roboczą wokół płyty grzewczej. Ściany mogą zniszczyć się od wysokiej temperatury lub zabrudzić poodczas gotowania. Umieszczanie w narożnikach dużych sprzętów, takich jak piekarniki, zmywarki, okapy, często uniemożliwia pełne otwieranie szafek i szuflad.

8 08/ KUCHNIA NA TWOJĄ MIARĘ Zaprojektuj swoją nową kuchnię przy Wprowadzając wymiary swojej kuchni do programu do planowania IKEA Home Planner, możesz zaplanować swoją nową kuchnię, zmieniać projekt i stworzyć jego wersję 3D. Link do programu znajdziesz w zakładce Kuchnia i AGD na stronie IKEA.pl. Jak zacząć. Kliknij zaloguj się w prawym górnym rogu ekranu. Tutaj stworzysz swoje konto, potrzebne, by zapisać swój plan i wrócić do niego podczas następnego korzystania z IKEA Home Planner. Konto będzie ci również potrzebne, kiedy będziesz składać zamówienie w sklepie IKEA. Po wybraniu zakładki Login, kliknij Zaloguj się, by rozpocząć planowanie. Przed pierwszym korzystaniem z programu, poświęć 5-10 minut na zapoznanie się z instrukcją obsługi plannera. Znajdziesz tam wiele przydatnych porad i wskazówek. Po pomyślnej rejestracji twoja nazwa użytkownika pojawi się w prawym górnym rogu ekranu. Wpisz wymiary swojej kuchni. Wybierz kategorię Wybierz produkty Wpisz wymiary kuchni. Wykorzystaj zapisane wcześniej wymiary swojej kuchni, by odtworzyć układ pomieszczenia w programie do planowania. Tutaj możesz wybrać układ kuchni i dopasować go do faktycznego pomieszczenia, dodając drzwi, okna i inne stałe elementy wyposażenia - wybierz odpowiednie elementy z menu po lewej stronie i kliknąć przycisk Zastosuj. Wybierz kategorię. Na początek wybierz zakładkę Zestawy szafek lub Kuchnia w menu po lewej stronie. Tutaj możesz wybrać kategorię, od której chcesz rozpocząć planowanie. W dolnym menu możesz wybrać poszczególne elementy/produkty w ramach danej kategorii wystarczy jedno kliknięcie, by przenieść je na plan kuchni.

9 KUCHNIA NA TWOJĄ MIARĘ/09 pomocy programu IKEA Home Planner Korzystając z programu po raz pierwszy, konieczne będzie zainstalowanie wtyczki do przeglądarki internetowej. Postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie Zaplanuj swoją kuchnię. Jeśli potrzebujesz pomocy, odwiedź sklep IKEA i porozmawiaj z pracownikami Działu Kuchnie. Ceny i zamówienie. Po skończeniu planowania możesz wydrukować swój plan w formie aktualnego widoku lub jako wybrane rzuty projektu. Możesz też wydrukować listę wszystkich wykorzystanych produktów wraz z cenami. Wystarczy kliknąć ikonkę drukarki. Zaplanuj kuchnię Dodatkowe opcje Dodatkowe opcje. Korzystając z menu po prawej stronie, możesz skorzystać z różnych opcji dostępnych dla produktu wybranego z menu u dołu ekranu. Tutaj dopasujesz kolor i materiał, a także dobierzesz gałki, uchwyty i inne dodatkowe elementy. Zapamiętaj, a najlepiej zapisz, swoją nazwę użytkownika i hasło do logowania w IKEA Home Planner, aby mieć dostęp do zapisanych planów i zabrać je do sklepu. Twoja nazwa użytkownika Ostatnie szlify. Uzupełnij kuchnię blatami, podłogą, meblami jadalnianymi, a nawet roślinami. Możesz pomalować ściany i sufit, by wystrój planowanej kuchni jak najlepiej odpowiadał rzeczywistości. Wybieraj z zakładek Jadalnia lub Dekoracje z menu z lewej strony. Twoje hasło

10 10/ KUCHNIA NA TWOJĄ MIARĘ 3ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE Kiedy twój plan będzie gotowy, przyjdź do najbliższego sklepu IKEA i porozmawiaj z pracownikami Działu Kuchnie. Przeanalizują z tobą plan nowej kuchni, odpowiedzą na pytania i doradzą w przypadku wątpliwości. Teraz możesz już złożyć zamówienie oraz wybrać usługi dodatkowe. Lista kontrolna Co przynieść do sklepu Dokładne wymiary kuchni Dane logowania w programie IKEA Home Planner Meble, których potrzebujesz Szafki, szuflady i fronty Drzwi i uchwyty Blaty Zlewy Baterie Piekarnik Kuchenka mikrofalowa Płyta grzewcza Okap Lodówka/zamrażarka Zmywarka Usługi dodatkowe Wymiarowanie Montaż z instalacją Kompletowanie i transport Transport Kompletowanie i transport zakupów W ramach tej usługi skompletujemy wszystkie produkty z twojego zamówienia i dostarczymy je do domu. Możesz zapomnieć o noszeniu ciężkich paczek. Cena usługi kompletowania i transportu od 99,- TRANSPORT Większość produktów IKEA pakowanych w płaskie paczki możesz przewieźć do domu własnym samochodem. Jeśli jednak twój samochód okaże się za mały, możesz zamówić usługę transportową w sklepie IKEA. Ceny usługi są uzależnione od odległości od sklepu i objętości zakupów. Za dodatkową opłatą wniesiemy twoje zakupy do mieszkania. Cena usługi transportowej od 55,- NA RATY W IKEA W IKEA oferujemy raty na towary i usługi montażu, transportu i kompletowania zakupów oraz kilka okresów kredytowania, aby każdy mógł dostosować wysokość raty do swoich możliwości. Wszystkie formalności załatwisz od ręki w sklepie IKEA. Wysokość rat na różne okresy kredytowania możesz obliczyć w naszym kalkulatorze ratalnym na stronie IKEA.pl/raty. O szczegóły zapytaj sprzedawcę w sklepie.

11 PORADNIK MONTAŻU I INSTALACJI KUCHNI KUCHNIA NA TWOJĄ MIARĘ/11 4WYBIERZ USŁUGI DODATKOWE Kuchnie IKEA są zaprojektowane tak, by można je było zamontować samodzielnie, ale jeśli potrzebujesz pomocy, skorzystaj z naszych usług dodatkowych. Na początek przejrzyj nasz poradnik montażu i instalacji kuchni, który krok po kroku pokazuje, jak to zrobić. Możesz również skorzystać z pomocy naszych specjalistów, którzy zamontują za ciebie nową kuchnię i podłączą wszystkie urządzenia. Poradnik montażu i instalacji kuchni zawiera informacje i praktyczne wskazówki dotyczące prawidłowego montażu i instalacji nowej kuchni. MONTAŻ I INSTALACJA KUCHNI Kiedy kupujesz w IKEA meble do kuchni, możesz zaoszczędzić sporo cennego czasu, korzystając z profesjonalnej pomocy przy montażu i instalacji kuchni. My bierzemy wszystko na siebie, a ty nie musisz się niczym przejmować. Usługa obejmuje kompletny montaż i instalację kuchni: od szafek, szuflad, blatów i sprzętu AGD po wyposażenie wewnętrzne, oświetlenie oraz gałki i uchwyty. Po zakończeniu montażu posprzątamy kuchnię i wyniesiemy wszystkie opakowania. Za dodatkową opłatą podłączymy sprzęty AGD do istniejących instalacji. Możesz sam wybrać dogodny dla siebie zakres usługi. 230,-/mb

12 Możesz wszystko zrobić sam, ale nie musisz Czasem wystarczy niewielka pomoc, by zrealizować swoje marzenia. Właśnie dlatego oferujemy szereg usług dodatkowych, które mogą ci w tym pomóc. Być może potrzebujesz tylko niewielkiego wsparcia, a może wolisz, żebyśmy zajęli się wszystkim od początku do końca? Niezależnie od rodzaju i zakresu usługi, zapewnimy ci pomoc, której potrzebujesz przy transporcie, montażu i finansowaniu zakupów. Jeśli skorzystasz z naszej pomocy, zostanie ci więcej czasu na zasłużony odpoczynek. Inter IKEA Systems B.V Wymiarowanie Nie czujesz się pewnie z miarką w ręku? Oferujemy fachową pomoc w wymiarowaniu kuchni. Nasi specjaliści dokładnie wymierzą pomieszczenie, zaznaczą na planie okna, drzwi, grzejniki, gniazdka i przyłącza instalacji oraz sprawdzą, z czego wykonane są ściany. Dzięki temu podczas montażu i instalacji nic cię nie zaskoczy. Montaż i instalacja kuchni Kiedy kupujesz w IKEA meble do kuchni, możesz zaoszczędzić sporo cennego czasu, korzystając z profesjonalnej pomocy przy montażu i instalacji kuchni. Nasi fachowcy zajmą się kompletnym montażem mebli, sprzętów AGD wraz z wyposażeniem wewnętrznym i oświetleniem oraz podłączą zlew, baterię i sprzęty AGD. Możesz sam wybrać dogodny zakres usługi. Kompletowanie i transport W ramach tej usługi skompletujemy produkty wszystkie z twojego zamówienia w magazynie samoobsługowym i dostarczymy do domu lub biura. Możesz zapomnieć o noszeniu ciężkich paczek. TRANSPORT Większość produktów IKEA pakowanych w płaskie paczki możesz przewieźć do domu własnym samochodem. Jeśli jednak twój samochód okaże się za mały, możesz zamówić usługę transportową w sklepie IKEA. Ceny usługi są uzależnione od odległości od sklepu i objętości zakupów. Za dodatkową opłatą wniesiemy twoje zakupy do mieszkania. NA RATY W IKEA W IKEA oferujemy raty na towary i usługi montażu, transportu i kompletowania zakupów oraz kilka okresów kredytowania, aby każdy mógł dostosować wysokość raty do swoich możliwości. Wszystkie formalności załatwisz od ręki w sklepie IKEA. Wysokość rat na różne okresy kredytowania możesz obliczyć w naszym kalkulatorze ratalnym na stronie IKEA.pl/raty.

NOWY SYSTEM MEBLI KUCHENNYCH IKEA Poradnik kupującego 2014

NOWY SYSTEM MEBLI KUCHENNYCH IKEA Poradnik kupującego 2014 NOWY SYSTEM MEBLI KUCHENNYCH IKEA Poradnik kupującego 2014 Niektóre produkty (spośród pokazanych tutaj) mogą nie być dostępne w sklepie. O szczegóły zapytaj sprzedawcę lub wejdź na stronę IKEA.pl. Bardziej

Bardziej szczegółowo

Biblioteczka dla Osób Niepe nosprawnych. prof. Ewa Nowak Jolanta Budny Kamil Kowalski

Biblioteczka dla Osób Niepe nosprawnych. prof. Ewa Nowak Jolanta Budny Kamil Kowalski Biblioteczka dla Osób Niepe nosprawnych prof. Ewa Nowak Jolanta Budny Kamil Kowalski dla osób z dysfunkcją narządu ruchu prof. Ewa Nowak, Jolanta Budny, Kamil Kowalski Spis treści Wprowadzenie... 5 Wstęp...

Bardziej szczegółowo

System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika

System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika Spis treści Wstęp... 3 Przygotowanie do korzystania z Systemu Internetowego Banku BPH... 4 Zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z Systemu Internetowego

Bardziej szczegółowo

INBJUDAN filiżanka do kawy, spodek

INBJUDAN filiżanka do kawy, spodek Wybierz swój styl ARON krzesło 149 95 INBJUDAN filiżanka do kawy, spodek 29 99 ARON krzesło 149 95 NYGÅRD stół okrągły 799,- W zestawie z blatem przedłużającym. Lakierowana bezbarwnie okleina brzozowa

Bardziej szczegółowo

Zakupy bez wychodzenia z domu

Zakupy bez wychodzenia z domu Zakupy bez wychodzenia z domu USŁUGI INTERNETOWE SZKOLENIE DLA UCZESTNIKÓW Niniejsze opracowanie powstało w ramach projektu innowacyjnego Fifty-Fifty model sieci franczyzy społecznej metodą przeciwdziałania

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr Zespół Ubuntu.pl Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr wersja 1.0 16 maja 2014 Spis treści Spis treści Spis treści 1 Wstęp.................... 2 1.1 O Ubuntu................ 2 1.2 Dlaczego warto zmienić

Bardziej szczegółowo

oscommerce. Tworzenie sklepów internetowych. Wydanie dla zaawansowanych

oscommerce. Tworzenie sklepów internetowych. Wydanie dla zaawansowanych IDZ DO PRZYK ADOWY ROZDZIA KATALOG KSI EK ZAMÓW DRUKOWANY KATALOG Wydawnictwo Helion ul. Koœciuszki 1c 44-100 Gliwice tel. 032 230 98 63 e-mail: helion@helion.pl TWÓJ KOSZYK CENNIK I INFORMACJE ZAMÓW INFORMACJE

Bardziej szczegółowo

Materiały szkoleniowe. Podręcznik sprzedawcy Bydgoskich Mebli. www.bydgoskiemeble.pl

Materiały szkoleniowe. Podręcznik sprzedawcy Bydgoskich Mebli. www.bydgoskiemeble.pl Materiały szkoleniowe 2007 Podręcznik sprzedawcy Bydgoskich Mebli www.bydgoskiemeble.pl 2 Spis treści 4 5 7 12 14 16 22 28 34 40 48 54 60 66 72 78 82 88 94 100 104 110 114 WSTĘP KONTAKTY TECHNIKI SPRZEDAŻY

Bardziej szczegółowo

SMART Board tablice interaktywne serii 600 i D600 Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika

SMART Board tablice interaktywne serii 600 i D600 Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika SMART Board tablice interaktywne serii 600 i D600 Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika Niezwykłe stało się proste Rejestracja produktu Jeżeli zarejestrujesz swój produkt SMART, zawiadomimy Cię

Bardziej szczegółowo

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski 1 Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014 Menedżer projektu: Radosław Karbowski Redakcja i korekta: Partnerzy: Vestigio Sp. z o.o. ul. Domaniewska 17/19 lok. 133 02-663 Warszawa http://vestigio.pl

Bardziej szczegółowo

Twój przewodnik po.tel

Twój przewodnik po.tel Twój przewodnik po.tel Maj 2009 SPIS TREŚCI KONCEPCJA 3 CO MOGĘ ZROBIĆ Z.TEL? 4 CZEGO NALEŻY UNIKAĆ PODCZAS KORZYSTANIA Z.TEL? 6 SKONFIGURUJ SWOJĄ STRONĘ.TEL 7 Ustawienia konta 7 Ustawienia e-mail 8 PANEL

Bardziej szczegółowo

Twój Przewodnik po Shoplo

Twój Przewodnik po Shoplo Twój Przewodnik po Shoplo Skonfiguruj swój sklep krok po kroku. Cześć, Naprawdę cieszymy się, że jesteś z nami :) Zakładając swój sklep dołączyłeś do grona ponad 7000 e-sprzedawców, którzy już skorzystali

Bardziej szczegółowo

Podręcznik instalacji urządzenia router bezprzewodowy N150 WNR1000v3

Podręcznik instalacji urządzenia router bezprzewodowy N150 WNR1000v3 Podręcznik instalacji urządzenia router bezprzewodowy N150 WNR1000v3 NETGEAR Inc. 350 East Plumeria Drive San Jose, CA 95134 USA Czerwiec 2010 208-10556-03 v1.0 2010 NETGEAR Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bardziej szczegółowo

ego warto korzystać z internetu i jak zrobić pierwszy krok Dowiedz się, dlacz Promotor

ego warto korzystać z internetu i jak zrobić pierwszy krok Dowiedz się, dlacz Promotor rok r wszy k Dowiedz r Promoto a yfrow c Polska ch szans Równy jektu mach pro ictwo Wydawn ane w ra przygotow s edu PRO@cti two artners kie p yfrowej iopomors Zachodn r zecz edukacji c a n to kor ego war

Bardziej szczegółowo

Administracja sklepu

Administracja sklepu Spis treści...3 Logowanie...3 Opcje główne...5 Konfiguracja...5 SEO...6 Opcje...7 Strony...9 Prezentacja produktu... 10 Prezentacja produktów... 11 Wyróżnione produkty... 12 Wyszukiwanie produktów... 13

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji. Tablica interaktywna SMART Board V280

Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji. Tablica interaktywna SMART Board V280 Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji Tablica interaktywna SMART Board V280 Rejestracja produktu Zarejestruj swój produkt SMART, żeby otrzymywać informacje o nowych funkcjach i aktualizacjach

Bardziej szczegółowo

Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów

Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów SPIS TREŚ CI Ważne informacje 3 Informacje podstawowe 5 Bezpieczeństwo i wygoda... 5 Środki ostrożności... 5 Zalecenia zdrowotne... 5 Poznawanie komputera...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube 1 Spis treści 1. Wstęp... 4 2. Instalacja systemu (administrator)... 7 3. Pierwsze uruchomienie (administrator)...10 3.1. Połączenie z innego komputera...12

Bardziej szczegółowo

Komputer serii Aspire E1 (15") Podręcznik użytkownika - 1

Komputer serii Aspire E1 (15) Podręcznik użytkownika - 1 Komputer serii Aspire E1 (15") Podręcznik użytkownika - 1 2-2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. Komputer serii Aspire E1 (15") Dotyczy: Aspire E1-572G / E1-572 / E1-570G / E1-570 / E1-532G / E1-532 / E1-530G

Bardziej szczegółowo

Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów

Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów Przewodnik szybkiego startu i rozwiązywania problemów SPIS TREŚCI Rejestracja produktu 2 Ważne informacje 2 Informacje podstawowe 4 Bezpieczeństwo i wygoda... 4 Środki ostrożności... 4 Zalecenia zdrowotne...

Bardziej szczegółowo

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE 2012 - Krzysztof Morawski 1 Do swobodnego kopiowania i rozpowszechniania! Zezwala się na: łączenie tej publikacji z innymi

Bardziej szczegółowo

Komputer serii Aspire E 15 Podręcznik użytkownika

Komputer serii Aspire E 15 Podręcznik użytkownika Komputer serii Aspire E 15 Podręcznik użytkownika 2-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Komputer serii Aspire E 15 Dotyczy: E5-571 / E5-531 / E5-551 / E5-521 / E5-511 Ta zmiana: 04/2014 Zarejestruj się,

Bardziej szczegółowo

Przewodnik administratora

Przewodnik administratora Przewodnik administratora wersja 03-06-2013 strona 1/26 Wstęp Jeśli jesteś administratorem systemu i przygotowujesz BeeOffice do pierwszego uruchomienia w twojej organizacji lub chcesz zmienić jego konfigurację,

Bardziej szczegółowo

Otwórz okno na Świat Poradnik dla Seniora

Otwórz okno na Świat Poradnik dla Seniora Otwórz okno na Świat Poradnik dla Seniora Jak korzystać z komputera i Internetu Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie

Bardziej szczegółowo

IZIS SOFT 28.12.2010 JAGIELLOŃSKA 8 32-020 WIELICZKA www.izissoft.pl PROFIT INSTRUKCJA OBSŁUGI

IZIS SOFT 28.12.2010 JAGIELLOŃSKA 8 32-020 WIELICZKA www.izissoft.pl PROFIT INSTRUKCJA OBSŁUGI IZIS SOFT 28.12.2010 JAGIELLOŃSKA 8 32-020 WIELICZKA www.izissoft.pl PROFIT INSTRUKCJA OBSŁUGI Zaczynamy...3 Instalacja... 3 System Windows Vista...4 Konfiguracja...4 Konfiguracja programu... 4 Wygląd

Bardziej szczegółowo

HP Deskjet Ink Advantage All-in-One Series K209. Pomoc dla systemu Windows

HP Deskjet Ink Advantage All-in-One Series K209. Pomoc dla systemu Windows HP Deskjet Ink Advantage All-in-One Series K209 Pomoc dla systemu Windows HP Deskjet Ink Advantage All-in-One Series - K209 Spis treści 1 W jaki sposób?...3 2 Zapoznanie z HP All-in-One Elementy drukarki...5

Bardziej szczegółowo

Przydomowe systemy zraszaczy podręcznik projektowania

Przydomowe systemy zraszaczy podręcznik projektowania Przydomowe systemy zraszaczy podręcznik projektowania Krok po kroku wprowadzenie projektowania i instalacji Tbroszura jest przeznaczona do wykorzystania przy projektowaniu oraz instalowaniu przydomowych

Bardziej szczegółowo

PEŁNA SWOBODA BOGATA OFERTA WYPOSAŻENIA KAMPERÓW I PRZYCZEP KEMPINGOWYCH NOWOŚĆ. Inspired by comfort. Mobilne lodówki. Mobilne klimatyzatory

PEŁNA SWOBODA BOGATA OFERTA WYPOSAŻENIA KAMPERÓW I PRZYCZEP KEMPINGOWYCH NOWOŚĆ. Inspired by comfort. Mobilne lodówki. Mobilne klimatyzatory Inspired by comfort PEŁNA SWOBODA 2013 NOWOŚĆ WAECO PerfectCharge & SinePower Ładowarki i Inwertery WAECO CoolFreeze CFX Przenośne lodówko zamrażarki kompresorowe Mobilne lodówki Mobilne klimatyzatory

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika BlackBerry Classic Smartphone Wersja: 10.3.2 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2015-05-27 SWD-20150527115758500 Spis treści Konfiguracja i podstawowe funkcje...6 Nowości w tym wydaniu... 6 Smartfon

Bardziej szczegółowo