Co robić, aby podnieść skuteczność ofert?

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Co robić, aby podnieść skuteczność ofert?"

Transkrypt

1 wyróżnienie opis wizerunek Co robić, aby podnieść skuteczność ofert?

2 Atrakcyjny i unikalny opis oferty nieruchomości to podstawa Dom.gratka.pl jest jednym z najlepiej widocznych serwisów nieruchomościowych w wyszukiwarce Google, którego widoczność wzmacniana jest przez właściciela serwisu - Grupę Polskapresse, do której należą m.in. największe dzienniki regionalne. Dzięki temu ogłoszenia w dom.gratka.pl mają większą szansę na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania Google. Usuwanie i ponowne dodawanie ogłoszenia nie jest wskazane, ponieważ takie ogłoszenie opublikowane zostanie pod nowym adresem i dotychczasowe pozycje ogłoszenia w Google zostaną utracone, a użytkownicy nie zostaną przekierowani ze starego ogłoszenia na nowe. Opis oferty nieruchomości dodanej do serwisu dom.gratka.pl jest traktowany przez Google jak artykuł. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby podczas zamieszczania po raz pierwszy oferty zadbać o unikalny, możliwie najbardziej szczegółowy, opis oferty, ponieważ Google właśnie tego rodzaju treści premiuje wyższymi pozycjami. Poza samą unikalnością opisu oferty warto również zadbać o multimedia, czyli o odpowiednio opisane zdjęcia i filmy z YouTube. Jak opisywać oferty w serwisie dom.gratka.pl? 1 Określ, kto jest odbiorcą oferty? Każda oferta powinna być inna. Na początku określ, kto jest beneficjentem nieruchomości. 2 Tytuł powinien się wyróżniać To pierwsze słowa, które przeczyta użytkownik. Zastanów się, co wyróżnia ofertę i może już na początku przyciągnąć uwagę klientów. Unikalną cechą może być atrakcyjna cena, wyjątkowa lokalizacja lub fakt, że w mieszkaniu pozostaje wyposażenie albo właściciel posiada dwa miejsca parkingowe czy ogródek. 3 Wypełnij wszystkie pola szczegółowe Wypełnienie pól szczegółowych to podstawa szybkiego znalezienia oferty nieruchomości. Im więcej pól szczegółowych wypełnisz, tym większa liczba osób znajdzie ogłoszenie. Użytkownicy szukają nieruchomości przy pomocy różnych parametrów, tj. cena, powierzchnia, liczba pokoi, lokalizacja, piętro, typ budynku, forma własności, cena za metr, garaż, oferta tylko ze zdjęciem, oferta tylko na wyłączność. 4 3 minuty Ważne, aby zapoznanie się ze wszystkimi szczegółami oferty zajmowało użytkownikowi nie więcej niż 3 minuty.

3 5 Pamiętaj o słowach kluczowych Zadbaj o dobór słów kluczowych w tekście opisu, który powinien zawierać wszystkie istotne szczegóły. Użytkownicy poszukujący nieruchomości zaznaczają ważne dla nich detale, np. taras, strych, jezioro, park, winda, balkon, parking, garaż podziemny. 6 Przemyśl układ oferty Oferta powinna mieć następujący układ - przykucie uwagi, zainteresowanie, wzbudzenie pożądania, akcja. Wyeksponuj wyjątkową cechę oferowanej nieruchomości. Musi to być coś, co absolutnie przykuje uwagę. Następnie podtrzymaj zainteresowanie, pokazując użytkownikowi kolejne pomieszczenia. Pożądanie wywołuj przez wyjątkowy komunikat dobrany do prezentowanej nieruchomości, np. Wyobraź sobie, jak można relaksować się po pracy w tym salonie z widokiem na park. W ostatnim etapie wezwij użytkownika do akcji, czyli, np. Zadzwoń teraz i umów się na spotkanie. 7 Zadbaj o czytelność Oferta powinna być atrakcyjna wizualnie. Stosuj: akapity ten zabieg poprawia o 110% odbiór ogłoszenia przez użytkowników. opisy z przymiotnikami np. jasne, schludne, przestronne, wyposażone. nagłówki - w każdej części opisu powoduje przejrzystość. Zrezygnuj z języka pełnego specjalistycznych sformułowań. Dobrej jakości zdjęcie nieruchomości zamieszczone obok jej opisu, podnosi skuteczność zamieszczanych ofert. Brak zdjęcia lub zdjęcie w niejasny sposób przedstawiające ofertę to najczęstsza przyczyna ominięcia oferty przez potencjalnego kupującego. 8 Zrób dobre zdjęcia, opisz je i dodaj film z YouTube Przy wykonywaniu zdjęcia doświetl pomieszczenia i zwróć uwagę na lampę błyskową, którą widać w powierzchniach odbijających światło. Na zdjęciach nie powinno być żadnych osób. Pomieszczenia powinny być czyste i pozbawione zbędnych elementów. Unikaj zdjęć z włączonym w tle telewizorem. Warto wykonać zdjęcia wszystkich pomieszczeń w nieruchomości, a także widok z tarasu, balkonu lub okna. Podczas fotografowania warto uwzględnić zdjęcia panoramiczne. Podniosą atrakcyjność oferty, pozwalając zwiedzić mieszkanie lub dom, podkreślą walory wnętrza w szerokim kadrze oraz wyeksponują widok na zewnątrz, który może być atutem nieruchomości wartym podkreślenia. Zdjęcia powinny być opisane pięcioma-sześcioma słowami o tym, co widoczne jest na zdjęciu, np. przestronna kuchnia w kolorze zielonym z oknem z widokiem na ogród. Oprócz zdjęć warto nagrać film o oferowanej nieruchomości, umieścić go w YouTube, a następnie dodać w ogłoszeniu. YouTube jest drugą po Google największą wyszukiwarką i wykorzystanie filmów pomoże w dodarciu do większej liczby potencjalnych klientów.

4 Wyróżnienie właściwej oferty to milowy krok pozyskania potencjalnych klientów Wyróżnienie ogłoszenia i wyświetlanie go przed ofertami konkurencji, to skuteczny sposób na pozyskanie potencjalnych klientów. O kolejności wyświetlania oferty decyduje liczba punktów, o jakie oferta zostaje podbita. Serwis dom.gratka.pl udostępnia statystki przeglądania ofert, co pomaga poprawiać skuteczność wyróżnień. Ofertę można wyróżnić pakietami kodów wyróżniających z konta w serwisie dom.gratka.pl, ale także będąc niezalogowanym użytkownikiem. Pakiety kodów to wewnętrzna waluta serwisu dom.gratka.pl służąca do wyróżniania ogłoszeń na liście wyników wyszukiwania. W jaki sposób można w yróżnić oferty? Im większa liczba punktów przypisana do ogłoszenia, tym wyżej dane ogłoszenie jest prezentowane na liście wyników wyszukiwania i tym większe prawdopodobieństwo dotarcia do użytkowników serwisu. Wyróżnione ogłoszenia są lepiej widoczne. Mają pogrubiony tytuł i cenę oraz informację o liczbie punktów, podaną pod miniaturą zdjęcia. 1 Wyróżnij ofertę na liście wyników wyszukiwania Co w przypadku kiedy liczba kodów wyróżniających różne oferty będzie taka sama? W takiej sytuacji wyżej na liście znajdzie się ogłoszenie, które jako ostatnie zostało wyróżnione. Jak często można wyróżniać ogłoszenie? Nie ma ograniczeń. Ogłoszenie może być wyróżniane wielokrotnie dowolną liczbą kodów. Liczba kodów decydująca o pozycji oferty na liście wyników podlega wówczas kumulacji. Ile kosztują pakiety kodów? Pojedynczy kod to maksymalnie 1 PLN netto. To kwota wystarczająca do wyróżnienia ogłoszenia. Im większy pakiet, tym niższa jest cena jednostkowa kodów. Do każdego zamówienia można otrzymać kody gratisowe, których liczba zależy od wysokości zamówienia. Jak długo ważne są pakiety kodów? Pakiety kodów ważne są 6 miesięcy od daty zakupu. Jeżeli kody nie zostaną wykorzystane w założonym czasie, wystarczy zakupić kolejny pakiet, a ważność kodów zostanie wydłużona o kolejne 6 miesięcy.

5 Jak długo oferta pozostanie wyróżniona? Oferta zostanie wyróżniona przez 7 dni. Po upływie tego czasu ogłoszenie staje się ogłoszeniem zwykłym. Wyróżnienie ogłoszenia w trakcie ważności wcześniejszego wyróżnienia spowoduje zsumowanie liczby kodów. W jaki sposób można dokonać zakupu pakietów kodów? Poprzez konto w serwisie dom.gratka.pl. Wystarczy z poziomu menu wejść do zakładki Moje konto/moje kody i wskazać liczbę kodów oraz dokonać zapłaty, korzystając z dogodnej formy płatności on-line: Poprzez kontakt z Opiekunem Handlowym i dokonanie zamówienia w trybie off-line (potwierdzając dyspozycję zakupu) 2 Wyróżnij ofertę na mapie Promocja ogłoszenia na mapie związana jest bezpośrednio z jego lokalizacją. Wyróżnienie oferty to w tym wypadku zmiana wielkości oraz koloru ikony lokalizującej oferowaną nieruchomość na mapie. Lepsza widoczność to więcej kliknięć/odsłon i szersze grono potencjalnych klientów. Na koncie w serwisie dom.gratka.pl na liście ogłoszeń wystarczy kliknąć w przycisk wyróżnij na mapie, a następnie wskazać liczbę tygodni, w których wybrana oferta będzie promowana. Wyróżnienie na mapie działa niezależnie od wyróżniania ogłoszeń pakietami kodów na listach wyników wyszukiwania. 3 Dodaj ofertę do powiadomień o nowych ogłoszeniach Każdy użytkownik serwisu dom.gratka.pl ma możliwość bezpłatnej rejestracji adresu , na który skierowane zostaną informacje o nowych ogłoszeniach, zgodnych z podanymi przez niego kryteriami. Powiadomienie o nowych ogłoszeniach to newsletter informujący o ofertach w formie rekomendacji. Oferta musi zostać dopasowana do użytkownika (automatycznie weryfikujemy kategorię oraz miasto, czyli np. do osób zainteresowanych ofertą mieszkania z Poznania, nie wyślemy informacji o inwestycji z Warszawy itp.). Cena rekomendacji to 34,50 PLN netto za 1000 powiadomionych użytkowników. Dokonanie zamówienia oraz opublikowanie oferty w Powiadomieniu o nowych ogłoszeniach wymaga kontaktu z działem handlowym dom.gratka.pl. 4 Pokaż ofertę na stronie głównej dom.gratka.pl Jest to promocja wybranego ogłoszenia na stronie głównej serwisu dom.gratka.pl. Oferta polecana to reklama, po kliknięciu której użytkownik trafia do wyróżnianego ogłoszenia. Oferty Polecane emitowane są regionalnie. Cena oferty polecanej to 20 PLN netto za dzień emisji lub 500 PLN netto za miesiąc. Dokonanie zamówienia oraz aktywacja oferty polecanej wymaga kontaktu z działem handlowym dom.gratka.pl.

6 Właściwie budowany wizerunek pośrednika podnosi wiarygodność ofert Pośrednicy w obrocie nieruchomościami, o których informacje można znaleźć w Internecie, mają o wiele większe zaufanie wśród klientów niż ci, którzy nie istnieją w sieci. Co powinieneś robić, aby budować swój wizerunek? 1 Pamiętaj, że pośrednik to ekspert Podczas zakupu lub sprzedaży mieszkania ludzie wspomagają się różnymi informacjami: ogłoszeniami, artykułami, opiniami znajomych. Warto, aby wiedzieli, że pośrednicy w obrocie nieruchomościami, którzy najlepiej znają rynek mogą pomóc w sprzedaży i zakupie mieszkania lub domu, odpowiadając na każde pytanie. Świadome budowanie własnej marki to odpowiedź na ważne pytania: Kim jestem? W czym jestem dobry? Co mnie wyróżnia? Dlaczego ktoś powinien wybrać właśnie mnie? 2 Uczestnicz w powstawaniu treści eksperckich i poradnikowych Współczesny marketing skupia się na treściach i wykorzystuje nowe technologie, aby efektywnie komunikować się z konsumentem i budować jednocześnie wizerunek marki jako wiarygodnego, branżowego eksperta. Ludzie chcą wiedzieć jak najwięcej o markach, firmach i usługach oraz produktach, z których korzystają lub chcą korzystać. Marki oraz firmy komunikujące się ze swoimi klientami lub wręcz nawiązujące relacje z nimi, zyskują zaufanie i rekomendacje usatysfakcjonowanych konsumentów. Jeżeli osoby poszukujące mieszkania lub domu będą postrzegać pośredników jako ekspertów, istnieje większe prawdopodobieństwo, że wybiorą Państwa oferty i będą korzystać z Waszych usług.

7 3 Pisz do serwisów branżowych Pośrednicy mogą komunikować się z potencjalnymi klientami poprzez nawiązanie współpracy z serwisami branżowymi w zakresie publikacji treści eksperckich oraz poradnikowych. Serwis dom.gratka.pl i portale należące do Grupy Polskapresse, umożliwiają publikowanie treści współtworzonych przez pośredników. Publikując artykuły z Waszymi wypowiedziami budujemy pozytywny wizerunek pośredników i zaufanie do tego zawodu. 4 Pisz do prasy lokalnej Treści poradnikowe o zakupie i sprzedaży nieruchomości, które ukazują się w prasie lokalnej mają ogromną siłę oddziaływania. Tytuły prasowe Grupy Polskapresse mogą Wam w tym pomóc. Mamy dla pośredników miejsce, w którym mogą tworzyć swoje profile i kreować swój ekspercki wizerunek. Przedstawiamy tu agentów użytkownikom, aby mogli poznać profesjonalistów przy każdej ofercie, którą przeglądają. 5 Wykorzystuj profil pośrednika w dom.gratka.pl W profilu należy zamieścić swoje zdjęcie, informacje o szkoleniach w których brało się udział, kwalifikacje zawodowe oraz dotychczasowe doświadczenie, które może być uzupełnianie o kolejne wykonane zlecenia. W profilu pośrednicy mogą śledzić statystyki zamieszczanych ofert, dzięki którym można sprawdzać zainteresowanie i zarządzać nimi w czasie rzeczywistym, wyróżniając najpopularniejsze z nich w optymalnym terminie. Oferujemy tu również narzędzie do drukowania ulotek i fiszek ogłoszeń, które warto rozwiesić w okolicy sprzedawanej nieruchomości. 6 Traktuj Facebook jako swoją stronę internetową Można powiedzieć, że profil Facebook to praktycznie druga strona internetowa. Jednak największa i najważniejsza różnica tkwi w sposobie komunikacji. Strona internetowa służy prezentacji, profil w serwisie społecznościowym służy do komunikacji. Facebook daje możliwość darmowej, prostej w obsłudze prezentacji siebie jako eksperta w obrocie nieruchomościami oraz dialogu z klientami.

8 7 Wykorzystuj Twitter jako mikroblog Twitter to doskonałe narzędzie dla ekspertów. Pozwala w krótki i zwięzły sposób wypowiedzieć się na dany temat. To jedyny serwis, który służy do relacjonowania w czasie rzeczywistym. Jeśli jesteście na jakiejś konferencji poświęconej nieruchomościom, dzięki Twitterowi można poinformować o uczestnictwie, zdać z niej relację lub zainicjować dyskusję. 8 Używaj Instagram do pokazywania zdjęć swoich ofert Instagram to aplikacja, dzięki której można pokazać nieruchomości z zupełnie innej strony. Wystarczy wkleić zdjęcie, nałożyć na nie ciekawe filtry, dodać efekty i gotowe. Serwis ten służy przede wszystkim rozrywce, ale umożliwia dotarcie do wielu młodych ludzi, którzy bardzo często są na etapie poszukiwania mieszkania. 9 Wykorzystuj YouTube do filmowania nieruchomości i prowadzenia vloga YouTube to nie tylko zabawne filmy i teledyski, ale też skarbnica filmów o nieruchomościach. W roku 2012 dziennie oglądało się tu ponad 4 miliardy filmów, a popularność tego serwisu wciąż rośnie. To druga co do wielkości wyszukiwarka na świecie (tyle że filmów), która pomaga pozycjonować się w Google. Jeśli chcesz prowadzić eksperckiego bloga, a nie lubisz pisać możesz nagrywać filmy z poradami, na co należy zwracać uwagę w procesie zakupu lub sprzedaży nieruchomości. Dzięki temu łatwiej będzie zapamiętać Twoje nazwisko, twarz, Twoją osobowość.

Łukasz Kruszewski MARKETING OFERT NIERUCHOMOŚCI. Jak wzmacniać swój biznes?

Łukasz Kruszewski MARKETING OFERT NIERUCHOMOŚCI. Jak wzmacniać swój biznes? Łukasz Kruszewski MARKETING OFERT NIERUCHOMOŚCI Jak wzmacniać swój biznes? Wsparcie medialne Marketing ofert nieruchomości 2 Łukasz Kruszewski MARKETING OFERT NIERUCHOMOŚCI Jak wzmacniać swój biznes? www.lukaszkruszewski.pl

Bardziej szczegółowo

Biuro podróży w wyszukiwarce

Biuro podróży w wyszukiwarce 2012 Biuro podróży w wyszukiwarce Pozycjonowanie krok po kroku zasady pozycjonowania stron turystycznycha elementy decydujące o wysokiej pozycjia prawidłowy sposób wyboru słów kluczowycha bezpłatne narzędzia

Bardziej szczegółowo

PORADNIK MARKETINGOWY

PORADNIK MARKETINGOWY PORADNIK MARKETINGOWY dla właścicieli małych i średnich firm Jak prowadzić tani i skuteczny marketing? Justyna Muszyńska 1 MARKETINGOWY KOCIOŁEK Marketing jest jak wrzący kocioł, do którego wrzucasz różne

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0 1 Spis treści Wstęp... 3 Dla kogo jest ten e- book?... 4 Komu polecam tego e- booka?... 4 Czego dowiesz się, czytając tego e- booka?... 4 Rozdział 1 - Co zyskujesz dzięki posiadaniu własnej strony WWW?...

Bardziej szczegółowo

Sprzedajemy. Bez wymówek!

Sprzedajemy. Bez wymówek! Sprzedajemy. Bez wymówek! Spis treści 5-33 34-46 47-57 58-69 70-90 Marketing na miarę XXI wieku Sprzedawaj wielokanałowo Znajdź się na pierwszej stronie Google Offline wciąż żyje To dopiero początek Wstęp

Bardziej szczegółowo

Tytuł: Jak prowadzić tani i skuteczny marketing Autor: Justyna Muszyńska Wydanie I

Tytuł: Jak prowadzić tani i skuteczny marketing Autor: Justyna Muszyńska Wydanie I Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Justyna Muszyńska rok 2009 Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Niniejsza publikacja może być kopiowana, oraz dowolnie rozprowadzana tylko i wyłącznie

Bardziej szczegółowo

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE 2012 - Krzysztof Morawski 1 Do swobodnego kopiowania i rozpowszechniania! Zezwala się na: łączenie tej publikacji z innymi

Bardziej szczegółowo

PORADNIK MARKETINGOWY dla właścicieli małych i średnich firm

PORADNIK MARKETINGOWY dla właścicieli małych i średnich firm PORADNIK MARKETINGOWY dla właścicieli małych i średnich firm Jak prowadzić tani i skuteczny marketing w czasach kryzysu gospodarczego? Justyna Muszyńska Jak Prowadzić Tani i Skuteczny Marketing W Czasach

Bardziej szczegółowo

Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie?

Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie? Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie? www.100eurodziennie.pl Jest to robocza wersja poradnika na temat zarabiania w Internecie. H. Bernaciak J. Gortatowska Sz. Miałkas M. Rogoziński P. Wójcik 1

Bardziej szczegółowo

POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE

POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE krok po kroku dr Rafał Marek wiedza doświadczenie praktyka Tytuł Pozycjonowanie hotelu, motelu, pensjonatu w wyszukiwarce krok po kroku Autor dr

Bardziej szczegółowo

E-MARKETING PRAWNICZY

E-MARKETING PRAWNICZY E-MARKETING PRAWNICZY Promocja kancelarii prawnej drugiej dekadzie XXI wieku Niewątpliwie żyjemy w świecie gigantycznych i bezprecedensowych zmian. Nie dotyczą one jedynie technologii, ale w ogóle globalnego

Bardziej szczegółowo

E-zakupy - technologie informacyjne i komunikacyjne w sprzedaży

E-zakupy - technologie informacyjne i komunikacyjne w sprzedaży E-zakupy - technologie informacyjne i komunikacyjne w sprzedaży 1 2 Autor raportu Grzegorz Skiera (Silence!) Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Bardziej szczegółowo

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU spis treści FACEBOOK DLA BIZNESU 4 6 Mobile first, mobile best Dlaczego Mark Zuckerberg wyprasza ze swojego pokoju zespoły projektowe? Jaki cel przyświeca Facebookowi

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi panelu zarządzania w programie shopgold do prowadzenia sklepu internetowego

Instrukcja obsługi panelu zarządzania w programie shopgold do prowadzenia sklepu internetowego shopgold instrukcja obsługi panelu zarządzania Instrukcja obsługi panelu zarządzania w programie shopgold do prowadzenia sklepu internetowego Najbardziej aktualną wersję instrukcji możecie Państwo wygenerować

Bardziej szczegółowo

Marketing i reklama w Internecie

Marketing i reklama w Internecie Marketing i reklama w Internecie Bartosz Małecki UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO Autor: Bartosz Małecki UBIK Business Consulting Sp. z o.o. www.ubikbc.pl Wydawca: Polska Agencja

Bardziej szczegółowo

Wszystkie znaki występujące w tekście są zastrzeżonymi znakami firmowymi bądź towarowymi ich właścicieli.

Wszystkie znaki występujące w tekście są zastrzeżonymi znakami firmowymi bądź towarowymi ich właścicieli. Tytuł E-mail marketing obiektów hotelarskich Autor dr Rafał Marek Copyright by Rafał Marek 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie i kopiowanie całości lub części niniejszej publikacji jest

Bardziej szczegółowo

Podręcznik działań w Internecie dla NGO

Podręcznik działań w Internecie dla NGO Podręcznik działań w Internecie dla NGO 1 Opracowanie merytoryczne: Socjomania Redakcja: Marzena Żeber Autorki tekstów: Marzena Żeber, Justyna Kwiecień Opracowanie graficzne i skład: Małgorzata Spasiewicz

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Google Analytics

Przewodnik po Google Analytics Przewodnik po Google Analytics Spis treści Spis treści...2 Wstęp...4 1. Czym jest Google Analytics...5 1.1. Możliwości Google Analytics...5 1.1.1. ROI z reklam...5 1.1.2. Śledzenie multimedialne i wielokanałowe...5

Bardziej szczegółowo

Marketing i public relations w małej firmie. Wydanie II zaktualizowane

Marketing i public relations w małej firmie. Wydanie II zaktualizowane Marketing i public relations w małej firmie. Wydanie II zaktualizowane Autor: Moi Ali T³umaczenie: Tomasz Rzychoñ ISBN: 978-83-246-1872-9 Tytu³ orygina³u: Practical Marketing and Public Relations for the

Bardziej szczegółowo

SEO PR w kontekście employer brandingu

SEO PR w kontekście employer brandingu Artykuł pochodzi z publikacji: Employer Branding w teorii i praktyce, (Red.) K. Kubiak, Wyższa Szkoła Promocji, Warszawa 2014 SEO PR w kontekście employer brandingu Krzysztof Kubiak Marek Janicki Abstract

Bardziej szczegółowo

e-usługi dla małej firmy przegląd rozwiązań

e-usługi dla małej firmy przegląd rozwiązań e-usługi dla małej firmy przegląd rozwiązań 1 2 Autor raportu Grzegorz Skiera (Silence!) Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu

Bardziej szczegółowo

Przewodnik SEO SEM, czyli jak promować stronę małej firmy w Internecie

Przewodnik SEO SEM, czyli jak promować stronę małej firmy w Internecie Przewodnik SEO SEM, czyli jak promować stronę małej firmy w Internecie Przewodnik reklamy i promocji stron WWW w Internecie dla małych firm i początkujących przedsiębiorców Mariusz Gąsiewski www.ittechnology.us

Bardziej szczegółowo

MARKETING I PR W OGRANIZACJI POZARZĄDOWEJ Trener: Marcin Krukar NERAIDA szkolenia z pasją 1 SPIS TREŚCI PUBLIC RELATIONS - WPROWADZENIE... 3 ELEMENTY PUBLIC RELATIONS W PRAKTYCE... 4 AUTOPREZENTACJA...

Bardziej szczegółowo

SOCIAL MEDIA KLUCZEM DO PROMOCJI BIZNESU

SOCIAL MEDIA KLUCZEM DO PROMOCJI BIZNESU SOCIAL MEDIA KLUCZEM DO PROMOCJI BIZNESU Michał Majek, Tomasz Bakalarz Akademia Morska w Gdyni Streszczenie Istnieje wiele możliwości promowania przedsiębiorstw za pomocą social media. Dysponują one bowiem

Bardziej szczegółowo

Efektywna komunikacja w internecie

Efektywna komunikacja w internecie Efektywna komunikacja w internecie Cztery najważniejsze obszary skutecznej e-komunikacji: WWW media społecznościowe monitoring mediów mobile Nowe standardy komunikacji W szkole uczono nas tego, jak przebiega

Bardziej szczegółowo

Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 3 Podstawy i wprowadzenie... 5 Co to jest reklama Google AdWords?... 5 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu

Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 3 Podstawy i wprowadzenie... 5 Co to jest reklama Google AdWords?... 5 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 3 Podstawy i wprowadzenie... 5 Co to jest reklama Google AdWords?... 5 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu reklamowego Google AdWords... 5 Wykorzystanie rabatów,

Bardziej szczegółowo

Administracja sklepu

Administracja sklepu Spis treści...3 Logowanie...3 Opcje główne...5 Konfiguracja...5 SEO...6 Opcje...7 Strony...9 Prezentacja produktu... 10 Prezentacja produktów... 11 Wyróżnione produkty... 12 Wyszukiwanie produktów... 13

Bardziej szczegółowo

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga 1 e-book stanowi przedmiot praw autorskich icomarch24 S.A. z siedzibą w Krakowie zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000328672. e-book podlega ochronie na podstawie ustawy o prawie

Bardziej szczegółowo

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu Centrum Informacji Planowania Kariery Zawodowej

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu Centrum Informacji Planowania Kariery Zawodowej SPIS TREŚCI 1. Klika praktycznych wskazówek 2. Planowanie poszukiwania pracy 3. Jak pracodawcy szukają pracowników i kandydaci pracy? 4. Pracodawca, czyli kto? 5. Jawny i ukryty rynek pracy 6. Pasywne

Bardziej szczegółowo

Atrakcyjny Email. Twój przewodnik po Email Marketingu!

Atrakcyjny Email. Twój przewodnik po Email Marketingu! Atrakcyjny Email Marketing Twój przewodnik po Email Marketingu! Copyright 2012 Nowoczesny MLM www.atrakcyjny-email-marketing.pl pawelgrzech@gmail.com Paweł Grzech 1 SŁOWEM WSTĘPU Wysyłam miesięcznie wiadomości

Bardziej szczegółowo