GSMONLINE.PL. Test HTC Touch

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "GSMONLINE.PL. Test HTC Touch 2007-09-05"

Transkrypt

1 GSMONLINE.PL Test HTC Touch Niespełna miesiąc przed amerykańską premierą, najbardziej oczekiwanego telefonu ostatnich lat, iphona firmy Apple HTC zaprezentowano telefon, który miał być jego europejskim odpowiednikiem i zarazem konkurentem HTC Touch. Nasza redakcja miała przyjemność być jedną z pierwszych, które dostały ten terminal do testów. Opakowanie i jego zawartość Pudełko, w którym mieści się HTC Touch zadowoliłoby największych estetów, jest proste, eleganckie, wykonane z ładnego materiału w czarnym kolorze. Na wierzchniej stronie opakowania znajduje się rysunek terminala. Patrząc na nie ma się przekonanie że telefon, który znajduje się w środku jest gadżetem z najwyższej półki. W pudełku oprócz terminala znajduje się miła niespodzianka: karta 1GB microsd. Rzadko otrzymujemy tak dużą kartę pamięci w standardzie. Oprócz tego dostajemy szereg akcesoriów: zestaw słuchawkowy, kabel USB, kabel zasilający, dodatkowy rysik, niewielkie etui oraz screen protector. Zestaw uzupełniają dwie płyty CD z oprogramowaniem oraz dwie instrukcje obsługi: skrócona oraz szczegółowa wersja. Warto zaznaczyć, że obie instrukcje są kolorowe i wydrukowane na bardzo dobrym papierze. Obudowa: wygląd i gabaryty W sprzedaży dostępne są dwa kolory HTC Touch: czarny i zielony. Urządzenie to ma matowe wykończenie większej części powierzchni i błyszczący srebrny pasek wokół całego korpusu. Ten srebrny pasek otacza cały telefon uwydatniając przyciski nawigacyjne i aparat fotograficzny, co nadaje mu bardziej stylowy wygląd. Na dole urządzenia znajduje się port miniusb. Do tego portu możemy podłączyć zarówno ładowarkę, jak i słuchawki czy kabel łączący telefon z komputerem. W tym samym miejscu umieszczony jest też przycisk reset, mikrofon i otwór na smycz.

2 W urządzeniu tym ograniczono liczbę przycisków do minimum. Lewa strona telefonu jest tego najlepszym przykładem. Znajdziemy tam jedynie przycisk kontroli głośności. Na górnej krawędzi umieszczono przycisk zasilania, dalej jest niewielki rysik, a następnie przycisk służący do robienia zdjęć. A propos aparatu, to znajduje się on na tylnej ściance telefonu. Na prawo od obiektywu jest dość pokaźny głośnik do słuchania muzyki lub przełączania na tryb głośnomówiący. Wracając do przycisków, to u podstawy ekranu umieszczono jeszcze dwa malutkie przyciski do nawiązywania i kończenia połączenia oraz metalowy przycisk służący do nawigacji. Ale co najważniejsze, zupełnie zrezygnowano z klawiatury telefonicznej, którą zastępuje wirtualna klawiatura na dotykowym ekranie telefonu.

3 Ekran tego telefonu to element, który przykuwa uwagę - 2,8-calowy, dotykowy, o rozdzielczości 240x320, wyświetlający 65 tys. kolorów, zajmuje ogromną część urządzenia o wymiarach: 99,9mm/58mm/13,9mm. Tak niewielkie wymiary oraz waga 112g sprawią, że telefon ten jest naprawdę kompaktowy. Całość uzupełnia, umieszczone pod ekranem logo HTC, niespotykane do tej pory na produktach tej firmy, HTC Touch jest bowiem jednym z pierwszych produktów promujących własną markę. Gniazdo SIM i karty pamięci Gniazda karty SIM i karty pamięci ukryto pod metalowym paskiem umieszczonym na prawym boku telefonu. Aby dostać się do tych gniazd należy zdjąć (przez przesunięcie całego panelu w górę) pokrywę tylną a następnie podnieść metalową listwę, tam schowane są obydwa gniazda. Karty możemy, więc wyjmować bez konieczności wyjmowania baterii. System i dane techniczne Telefon Touch wyposażono w system Windows Mobile 6 Professional, który pracuje na 32-

4 bitowym procesorze Texas Instruments OMAP 850 z zegarem 201 MHz i z 128 Mb pamięci ROM oraz 64 Mb pamięci RAM. Touch FLO HTC w swojej ofercie stworzyło nową grupę terminali. Do PDA i smartfonów dołączyły Touch Phone. Pierwszym przedstawicielem tej grupy jest HTC Touch. Produkty z tej grupy można obsługiwać za pomocą palca bez konieczności korzystania z rysika. Obsługę taką umożliwia technologia Touch FLO. Dzięki niej przesuwając palec po ekranie możemy poruszać się po specjalnie do tego przygotowanym interfejsie. Wykonując ruch palca od dołu ekranu ku górze aktywujemy menu składające się z trzech ekranów. Od jednego ekranu do drugiego przechodzimy przesuwając palcem po ekranie od lewej do prawej bądź odwrotnie od prawej do lewej strony. Animacje interfejsu można obejrzeć na stronie Pierwszy z ekranów odpowiada za telefonowanie. Możemy na nim skonfigurować dziewięć osób, z którymi najczęściej się kontaktujemy. Na dole tego ekranu umieszczono trzy ikony, które umożliwiają dostęp do: modułu telefonu, spisu ostatnich połączeń oraz spisu kontaktów. Za pomocą czwartej z ikon usuwamy wcześniej wprowadzony kontakt z listy.

5 Drugi z ekranów odpowiada za pliki multimedialne w telefonie. Trzy duże przyciski umożliwiają nam szybie aktywowanie odtwarzacza plików muzycznych, przeglądarki zdjęć oraz odtwarzacza plików wideo. Na trzecim z ekranów umieszczono pięć ikon umożliwiających nam szybki dostęp do skrzynki , SMS/MMS, aplikacji Internet Explorer, spisu zadań i kalendarza. Szósta ikona o nazwie Comm Manager daje nam możliwość włączenia trybu Flight, Bluetooth, WLAN, Microsoft Direct Push, ActiveSync oraz włączenie wibracji w telefonie.

6 Dzięki Touch FLO mamy również możliwość przewijania listy kontaktów oraz oglądać strony www przesuwając palec po ekranie terminala. Touch FLO jest technologią bardzo efektowną i co ważniejsze efektywną. Dzięki niej szybko i pewnie poruszamy się po animowanym interfejsie bez używanie rysika. Ekran Today Windows Mobile daje nam bardzo duże możliwości personalizacji ekranu Today, a dzięki wykorzystaniu takich aplikacji jak WisBar Advance 2 i WisBar Advance Desktop granicą jest jedynie nasza wyobraźnia. Przykładowe ekrany Today stworzone za pomocą aplikacji WisBar Advance 2 i WisBar Advance Desktop: HTC zaproponowało własny ekran Today wspomagający technologię Touch FLO. Połowę ekranu zajmuje interfejs stworzony przez HTC, zaś drugą połową użytkownik może zarządzać w dowolny sposób umieszczając wybrane aplikacje np. informację o użytkowniku, najbliższe zadania czy ikonę komunikatora. Najważniejszymi elementami interfejsu są trzy duże ikony umieszczone w środku ekranu.

7 Wybór pierwszej pokazuje nam datę, godzinę oraz informacje o nieodebranych połączeniach, nieprzeczytanych SMS-ach i ach. Cyfrowy zegar zajmuje większą część ekranu, pod nim zaś znajdują się ikony informujące o nieodebranych połączeniach. Aplikacja zegara pozwala nam ustawić trzy alarmy w dowolnych konfiguracjach. Druga ikona z głównego ekranu udziela informacji o aktualnej pogodzie. Za pośrednictwem połączenia z odpowiednim serwisem otrzymujemy informacje o pogodzie w danej chwili oraz cztery dni do przodu. Aplikacja korzysta z transmisji GPRS, więc trzeba na nią bardzo uważać w roamingu.

8 Ostatnia ikona daje nam możliwość szybkiego wyboru 9 najczęściej używanych przez nas aplikacji. Menu działa szybko i nie ma najmniejszych problemów z obsługiwaniem go za pomocą palców. Ikony są odpowiedniej wielkości, a dotykowy ekran działa bez zarzutu. SMS-y i Firma HTC wprowadzając terminal, który w założeniu wygodnie obsługuje się za pomocą palców, ewidentnie zapomniała o użytkownikach piszących sms-y i e. Napisanie czegokolwiek za pomocą wirtualnej klawiatury przy użyciu palców jest ekstremalnie trudne i nawet człowiek z drobnymi palcami będzie miał z tym niebywałe problemy.

9 Istnieją jednak alternatywne rozwiązania dla standardowej wirtualnej klawiatury. Pierwszym jest spb full screen keyboard. Wirtualna klawiatura qwerty zajmuje praktycznie cały ekran terminala. Jest ona dużo wygodniejsza, jednak ma wadę. Piszący widzi tylko niewielką część wprowadzonego tekstu. Innym rozwiązaniem pozbawionym tej wady jest MessagEase. Jest to specjalna klawiatura, w której wybieramy litery za pomocą naciśnięcia i przesunięcia palcem po ekranie. Opis tej czynności jest bardziej skomplikowany niż samo korzystanie z niej. Rozwiązanie to umożliwia bardzo szybkie wprowadzanie tekstu bez użycia rysika. Jednoczenie nie rezygnujemy z podglądu całej wiadomości, co pozwala na lepsze rozplanowanie wprowadzonego tekstu.

10 Ciekawą funkcją jest to, iż odebrany SMS na początku pojawia się w całości na ekranie głównym, pozostaje na nim przez kilkanaście sekund, po czym zostaje przeniesiony do skrzynki odbiorczej, a na ekranie głównym pojawia się informacja o nieprzeczytanym SMS-ie. To rozwiązanie daje nam możliwość szybkiego dostępu do informacji o tym, kto wysłał nam SMSa oraz oceny ważności zawartej w nim informacji. Kontakty Kontakty w HTC Touch są bardzo rozbudowane. Poza standardowym dodaniem zdjęcia do konkretnego kontaktu mamy możliwość opisania go jeszcze 37 polami nie licząc pola na dłuższą notatkę. W jednym kontakcie możemy umieścić m.in. kilka telefonów, i, stronę www, dzień urodzin a nawet imiona dzieci. Mamy również możliwość przypisania do każdego kontaktu innego dzwonka.

11 Wyszukiwanie kontaktów w spisie możliwe jest poprzez wpisanie w oknie nazwy kontaktu lub poprzez ręczne przewijanie listy kontaktów wspomagane przez przyciski z podzielonym na dziewięć części alfabetem. Zarówno poruszanie się po spisie kontaktów, jak i wybieranie ich możliwe jest za pomocą palców. Aparat fotograficzny Telefon wyposażono w aparat fotograficzny z 2-megapikselowym obiektywem bez lampy. Jest za to lusterko, więc można w prosty sposób zrobić sobie zdjęcie.

12 Aparat pozwala na robienie zdjęć w rozdzielczości 1200x1600, 960x1280, 480x640, 240x320 i 120x160) i czterech stopniach jakości (Super fine, Fine, Norma i Basic). Zdjęcia możemy wzbogacić o efekty: Skala szarości, Sepia, Cool (zimny-niebieski), Negatyw oraz skorzystać z Picture Theme, czyli pięciu szablonów, w które możemy wkleić zrobione zdjęcie. Istnieje również możliwość robienia serii zdjęć. W opcji Sport możemy zrobić sekwencję trzech zdjęć z rozdzielczością 480x640 z jakością Super Fine natomiast w opcji Burst możemy zrobić maksymalnie serię 30 zdjęć. W aparacie zabrakło niestety opcji autofocus. Aparat ma rozbudowane i dość przejrzyste menu, do którego mamy dostęp za pomocą ikony znajdującej się u dołu ekranu z podglądem. Menu może być uruchomione jednym dotknięciem palca i zamknięte w ten sam sposób. Z poziomu tego menu możemy decydować o rozdzielczości, balansie bieli i jasności wykonywanych zdjęć. Możemy również wybrać czy zdjęcie będzie zapisane w pamięci telefonu czy na karcie oraz skorzystać z samowyzwalacza Samowyzwalacz ma dwa tryby: 2 lub 10 sekund. Aparat ma również możliwość kręcenie filmów w rozdzielczości 176x144 i 128x96.

13 Korzystając z opcji MMS Video nagrywamy film, który od razu możemy wysłać za pomocą MMS-ów. Filmy te mają ograniczenia czasowe i tak film z rozdzielczością 176x144 będzie miał maksymalnie 18 sekund, a z 128x96-27 sekund. Przykładowe zdjęcia:

14 Łączność Jeżeli chodzi o opcje łączności do dyspozycji jest jedynie połączenie GSM 900/1800/1900 z GPRS, EDGE i WLAN. Brak UMTS to poważny mankament tego terminala. Windows umożliwia proste połączenie terminala z komputerem za pomocą kabla USB bądź poprzez Bluetooh. Za synchronizację telefonu z komputerem odpowiada standardowa aplikacja ActiveSync. Dzięki niej możemy zsynchronizować nie tylko kontakty, kalendarz, e, zadania, notatki czy ulubione strony www, ale także dowolne pliki umieszczone w specjalnym katalogu na

15 komputerze, czy pliki multimediale za których wyszukanie odpowiada Windows Media Player. Aplikacja umożliwia nam również swobodne przeglądanie zawartości pamięci telefonu oraz karty pamięci za pomocą Explorera. Aplikacje System Windows i pakiet programów MS Office są praktycznie nierozłączne. Także w HTC Touch nie mogło zabraknąć popularnych: Worda, Excela i Power Pointa - oczywiście w wersji mobilnej.

16 Mamy również możliwość skompresowania plików np. pakietu Office za pomocą znanego programu ZIP. Jest to szczególnie przydatna aplikacja, gdy chcemy wysłać plik za pomocą e- maila, a koszt wysłanej wiadomości zależy od jej ciężaru. Za serfowanie po Internecie odpowiada przeglądarka Internet Explorer. Strony www wyświetlają się poprawnie, chociaż w kilku przypadkach pojawiały się drobne błędy. Mimo drobnych niedociągnięć, strony przeglądane na ekranie terminala prezentują się świetnie, szczególnie, gdy obrócimy obraz do poziomu. Jeszcze lepsze efekty pod mobilnym Windowsem daje Opera. Poza tym mamy jeszcze inny program znany z komputera - Acrobat Reader aplikacja daje nam możliwość przeglądania bardzo popularnych plików.pdf Standardowo jest także zainstalowany komunikator internetowy Windows Live. My jednak w czasie testów korzystaliśmy z polskiego komunikatora Gadu-Gadu w wersji 1.0b1 dla systemu Windows Mobile 5.0. Gadu-Gadu działało bez zastrzeżeń. Task Manager w telefonie Touch to program stworzony przez HTC, który umożliwia nam zarządzanie uruchomionymi w danej chwili aplikacjami. W każdym momencie możemy nacisnąć na ikonę znajdującą się w górnym prawym rogu ekranu - poprzez najechanie na ikonę otwiera się menu dające możliwość zamknięcia jednej lub wszystkich aplikacji obciążających nasz system. Pozwala on na wyłączanie aplikacji, a nie tylko ich minimalizowanie. Program ten pozwala również na sporządzenie listy aktualnie rozpoczętych

17 aplikacji i zapamiętanie ich rozmiaru. Voice recorder to stworzona przez HTC aplikacja pełniąca funkcje dyktafonu. Umożliwia ona nagrywanie notatek dźwiękowych ograniczonych jedynie ilością wolnej pamięci w telefonie. Pliki są nagrywane w formacie amr. Kalkulator jest to prosta aplikacja pozwalająca nam na dokonanie mało skomplikowanych obliczeń. Warto o niej wspomnieć tylko z jednego powodu: bez problemu możemy z niej korzystać przy użyciu palców. Rozrywka HTC Touch pozwala nam rozrywać się na wiele sposobów. Na dużym 2,8 calowym ekranie możemy m.in. oglądać filmy lub grać w gry. W terminalu możemy oglądać filmy w zainstalowanym standardowo Windows Media Player. Pozwala on oglądać filmy zapisane na karcie jak i przez video streaming. Dzięki Windows Media możemy oglądać filmy w różnych formatach video. Niestety nie umożliwia on oglądania popularnych divixów, dlatego jedną z pierwszych aplikacji jakie zainstalowaliśmy był TCPMP. Umożliwia on nie tylko oglądanie tychże divixów, ale także odtwarzanie ścieżki dialogowej. Filmy ogląda się z dużą przyjemnością, a ekran jest wystarczającej duży.

18 Odtwarzane filmy powinny jednak być zapisane najlepiej w rozdzielczości ekranu, czyli 240x320 pikseli. Dzieki temu film jest wystarczającej jakości a nie oglądamy slajdów, co niestety miało miejsce przy oglądaniu filmów w większej rozdzielczości. Jest to prawdopodobnie wynikiem zamontowanego w terminalu zbyt wolnego procesora z zegarem 200 Hz. Gry na HTC Touch wyglądają znakomicie. Niestety standardowo mamy do dyspozycji jedynie dwie gry logiczne: Buble Breaker i Solitaire. System Windows daje nam możliwość korzystanie z wielu gier o najróżniejszej tematyce. Niestety jest tu jeden feler. Brak standardowej klawiatury sprawił, że praktycznie nie da się grać w tak zwane gry akcji. O ile gry w logiczne i przygodowe można grac za pomocą rysika i klawisza nawigacyjnego, o tyle w gry akcji, gdzie potrzebujemy kilku klawiszy i ważna jest szybka reakcji to rozwiązanie nie sprawdza się. Dla zapalonych graczy rozwiązaniem tego problemu może być klawiatura bluetooth. Koszt takiej klawiatury waha się w okolicach 200zł., ale przyjemność z gry mamy ogromną.

19 Za muzykę w HTC Touch odpowiada Audio Manager. Ta aplikacja autorstwa HTC umożliwia nam nie tylko odsłuchiwanie plików muzycznych (np. formatu MP3), ale też pozwala nam na segregowanie naszych zbiorów muzycznych znajdujących się w karcie telefonu według kategorii: artysta, tytuł płyty, gatunek muzyki, czy też według alfabetycznego spisu utworów. Istnieje również możliwość utworzenie własnej playlisty. Ten intuicyjny i bardzo przejrzysty odtwarzacz pozwala na zarządzanie i odtwarzanie własnej muzyki wyłącznie za pomocą palców.

20 Dźwięk jest dobrej jakości, a znajdujące się w zestawie słuchawki trzymają wysoki poziom, zarówno, jeśli chodzi o odtwarzany dźwięk, jak i stylistykę. Audiofile mogą wyposażyć się w przejściówkę miniusb-jack 3,5mm. Wówczas istnieje możliwość podłączenia dowolnych słuchawek z tym gniazdem. W naszym przypadku były to popularne słuchawki douszne Creative EP-630. Według naszej subiektywnej oceny różnica w odtwarzanej muzyce jest dostrzegalna. Cena najprostszej przejściówki bez mikrofonu waha się w granicach 10 zł. HTC ma w swojej ofercie także przejściówkę z mikrofonem i pilotem w cenie 24 euro. Regulacja głośności A propos dźwięku to w HTC Touch mamy możliwość osobnej regulacji głośności słuchanej muzyki oraz przeprowadzanej rozmowy. Klikając na małą ikonę głośnika znajdującą się na górze ekranu Today, mamy dostęp do sześciostopniowego regulatora głośności. Mamy również możliwość szybkiego przełączenia telefonu w tryb wibracji oraz całkowitego wyciszenia.

21 Bateria Przyznam się, że sprawa wytrzymałości baterii przy tak dużym wyświetlaczu budziła mój niepokój, jak się później okazało zupełnie niepotrzebnie. Zamontowana w telefonie bateria litowo-jonowa o pojemności 1100 mah radziła sobie nadspodziewanie dobrze. Telefon przy ekstremalnym obciążeniu (ok. 30 min rozmów, częste słuchanie muzyki, dwa filmy po 1,5 godz. oraz serfowanie po Internecie) wytrzymał dwie doby. Wynik ten zwiększa się do czterech dni przy codziennym, średnim obciążeniu terminala (kilkanaście minut rozmowy, 1h muzyki lub film, Internet). Ten dobry wynik uwarunkowany jest uruchomieniem automatycznego wyłączania ekranu po 2 min. Podsumowanie HTC Touch jest połączeniem zalet smartfonu i pda - z jednej strony niewielkie rozmiary pozwalające nosić terminal w kieszeni, z drugiej duży dotykowy ekran ułatwiający korzystanie z terminala i czerpanie większej radości z oglądania stron www, filmów czy grania w gry. HTC Touch dzięki systemowi Windows mobile jest telefonem o dużych możliwościach adaptacyjnych, poczynając od ekranu Today, który możemy personalizować w sposób praktycznie ograniczony jedynie naszą wyobraźnią, a kończąc na mnogości aplikacji, z których korzystać pozwala nam ten system. Dodatkowym atutem tego telefonu jest jego cena: w sprzedaży bezpośredniej wynosi ona 1899 zł., co daje nadzieję na niską cenę

22 telefonu w ofertach operatorów. HTC Touch jest urządzeniem ładnym i praktycznym. Telefon ten jest więc bardzo bliski doskonałości, niestety na każdym szkle zawsze jest jakaś rysa, w przypadku HTC Touch jest nią brak obsługi UMTS oraz dużo trudniejsza obsługa usługi SMS niż w zwykłym telefonie.

Załącznik nr 4 Parametry techniczne telefonów

Załącznik nr 4 Parametry techniczne telefonów Załącznik nr 4 Parametry techniczne telefonów Grupa A 1 sztuka Klawisze i sposób wprowadzania tekstu Pełna wysuwana klawiatura Ekran dotykowy klawisz nawigacyjny Osobne klawisze aparatu i głośności Łączność

Bardziej szczegółowo

Przygotowanie telefonu do pracy. Ładowane akumulatora. Włączanie i wyłączanie telefonu

Przygotowanie telefonu do pracy. Ładowane akumulatora. Włączanie i wyłączanie telefonu INSTRUKCJA OBSŁUGI Przygotowanie telefonu do pracy 1. Zdjąć pokrywę akumulatora. 2. Włożyć kartę SIM stykami do dołu. 3. Włożyć kartę pamięci stykami do dołu (opcjonalnie). 4. Włożyć akumulator. 5. Założyć

Bardziej szczegółowo

Konftel 55Wx Skrócona instrukcja obsługi

Konftel 55Wx Skrócona instrukcja obsługi POLSKI Konftel 55Wx Skrócona instrukcja obsługi Konftel 55Wx to urządzenie konferencyjne, które można połączyć z telefonem stacjonarnym, komórkowym oraz z komputerem. Wykorzystując jedyną w swoim rodzaju

Bardziej szczegółowo

DOUBLEPHONE. Instrukcja obsługi. Dwie komórki w jednej MT847

DOUBLEPHONE. Instrukcja obsługi. Dwie komórki w jednej MT847 DOUBLEPHONE Dwie komórki w jednej MT847 Instrukcja obsługi Widok ogólny Widok z dołu Mikrofon Głośnik słuchawki Przycisk OK. Latarka wł/wył (3 sek.) Menu/lewy przycisk funkcyjny Przyciski nawigacyjne:

Bardziej szczegółowo

GSMONLINE.PL. Nokia Lumia 2520 - pierwszy tablet Nokii 2013-10-22. Nokia zaprezentowała dziś pierwszy tablet - Nokia Lumia 2520.

GSMONLINE.PL. Nokia Lumia 2520 - pierwszy tablet Nokii 2013-10-22. Nokia zaprezentowała dziś pierwszy tablet - Nokia Lumia 2520. GSMONLINE.PL Nokia Lumia 2520 - pierwszy tablet Nokii 2013-10-22 Nokia zaprezentowała dziś pierwszy tablet - Nokia Lumia 2520. Wideo: Dane techniczne: Wzornictwo: Wymiary 168 mm x 267 mm x 8.9 mm Waga:

Bardziej szczegółowo

Uzupełnienie AvMap Geosat 5 BLU / Geosat 5 GT Przenośne urządzenie do nawigacji satelitarnej. Spis treści

Uzupełnienie AvMap Geosat 5 BLU / Geosat 5 GT Przenośne urządzenie do nawigacji satelitarnej. Spis treści Uzupełnienie AvMap Geosat 5 BLU / Geosat 5 GT Przenośne urządzenie do nawigacji satelitarnej Spis treści I. Uzupełnienie danych technicznych Geosat 5 BLU I.I Dane techniczne I.II Zawartość opakowania I.III

Bardziej szczegółowo

TWIN PHONE MT843. Instrukcja obsługi

TWIN PHONE MT843. Instrukcja obsługi TWIN PHONE MT843 Instrukcja obsługi PL Widok ogólny Przycisk OK. Latarka wł/wył (3 sek.) Głośnik słuchawki Przyciski nawigacyjne: lewo/prawo/ góra/dół Głośnik zewnętrzny Obiektyw aparatu cyfrowego Dioda

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi SmartWatch S28 Informacja bezpieczeństwa

Instrukcja obsługi SmartWatch S28 Informacja bezpieczeństwa Instrukcja obsługi SmartWatch S28 Informacja bezpieczeństwa Przed użyciem, proszę dokładnie przeczytać instrukcję. Zegarek pracuje tylko z dedykowanym akumulatorem, ładowarką i akcesoriami, producent/sprzedawca

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu. BlazeVideo HDTV Player v6

Instrukcja obsługi programu. BlazeVideo HDTV Player v6 Instrukcja obsługi programu BlazeVideo HDTV Player v6 Spis treści 1. Opis programu...3 1.1 Wprowadzenie...3 1.2 Funkcje programu...3 1.3 Wymagania sprzętowe...4 2. Wygląd interfejsu...4 3. Obsługa programu...6

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi

Skrócona instrukcja obsługi Skrócona instrukcja obsługi 1. Przyciski i funkcje 1. Przedni aparat 2. Przycisk zwiększania głośności (+) 3. Przycisk zmniejszania głośności ( ) 4. Tylny aparat 5. Gniazdo słuchawek 6. Gniazdo karty SIM

Bardziej szczegółowo

Rozdział 4. Multimedia

Rozdział 4. Multimedia Rozdział 4. Multimedia Ćwiczenia zawarte w tym rozdziale pozwolą na wykorzystanie ogromnych moŝliwości multimedialnych systemu Windows XP. Większość narzędzi multimedialnych w Windows XP pochodzi z systemu

Bardziej szczegółowo

www.ferguson-digital.eu

www.ferguson-digital.eu Ferguson S8 to wysokiej jakości 8 calowy tablet multimedialny zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, szukających produktu oferującego nadzwyczajne możliwości. Urządzenie jest

Bardziej szczegółowo

Poznanie komputera MyPal

Poznanie komputera MyPal Poznanie komputera MyPal Elementy z przodu Dioda LED Power/Notification (Zasilanie/Powiadomienie) Power Notification Przycisk Launch (Uruchom) Przycisk Notes (Notatki) (nagrywanie głosu) Przycisk Contacts

Bardziej szczegółowo

Klawiatura sprzętowa SIEĆ GSM 850, 900, 1800, 1900 WCDMA 850, 900, 1800, 1900, 2100 WYŚWIETLACZ kolorowy, SUPERAMOLED Wyświetlacz

Klawiatura sprzętowa SIEĆ GSM 850, 900, 1800, 1900 WCDMA 850, 900, 1800, 1900, 2100 WYŚWIETLACZ kolorowy, SUPERAMOLED Wyświetlacz Minimalne parametry techniczne dla komórkowych aparatów telefonicznych typu T1. KONSTRUKCJA Typ urządzenia Smartfon Typ budowy jednobryłowy (Bar) Typ SIM microsim Klawiatura sprzętowa Nie SIEĆ GSM 850,

Bardziej szczegółowo

Najszybszy bezprzewodowy Internet teraz tak e w Twoim telefonie

Najszybszy bezprzewodowy Internet teraz tak e w Twoim telefonie Najszybszy bezprzewodowy Internet teraz tak e w Twoim telefonie blue connect to najszybszy bezprzewodowy Internet w notebooku, komputerze stacjonarnym i telefonie komórkowym. Dzięki tej usłudze możesz

Bardziej szczegółowo

Twój telefon W tej części zapoznasz się z wyposażeniem twojego urządzenia.

Twój telefon W tej części zapoznasz się z wyposażeniem twojego urządzenia. Twój telefon W tej części zapoznasz się z wyposażeniem twojego urządzenia. G1345 1 Lp. Pozycje Funkcje Korzystaj z zestawu 1 słuchawkowego, aby Gniazdo jack swobodnie prowadzić rozmowy lub słuchać muzyki.

Bardziej szczegółowo

01. Użytkowanie odtwarzacza

01. Użytkowanie odtwarzacza SZYBKI START 1 01. Użytkowanie odtwarzacza Nie używaj odtwarzacza w miejscach gorących, zimnych, zawilgoconych bądź z dużą ilością kurzu. Sprawność akumulatora zależy od warunków użytkowania, daty produkcji

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik 1 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS WYMAGAŃ I PARAMETRÓW TECHNCHNICZNYCH OPROGRAMOWANIA WSPOMAGAJĄCEGO ZARZADZANIEM USŁUG TELEFONII KOMÓRKOWEJ. Aplikacja w formie oddzielnego oprogramowania

Bardziej szczegółowo

OPIS I PARAMETRY TECHNICZNE

OPIS I PARAMETRY TECHNICZNE Załącznik Nr 2 OPIS I PARAMETRY TECHNICZNE 1) Dane charakteryzujące realizację zadania: Świadczenie usług telekomunikacyjnych w sieci komórkowej a) Aktywacje 40 szt. (zgodnie z tabelą nr 1) Suma minut

Bardziej szczegółowo

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie Motorola Phone Tools Krótkie wprowadzenie Spis treści Minimalne wymagania... 2 Przed instalacją Motorola Phone Tools... 3 Instalowanie Motorola Phone Tools... 4 Instalacja i konfiguracja urządzenia przenośnego...

Bardziej szczegółowo

Twój telefon W tej części zapoznasz się z wyposażeniem Twojego urządzenia.

Twój telefon W tej części zapoznasz się z wyposażeniem Twojego urządzenia. Twój telefon W tej części zapoznasz się z wyposażeniem Twojego urządzenia. Lp. Pozycje Funkcje 1 Korzystaj z zestawu Gniazdo słuchawkowego, aby słuchawkowe swobodnie prowadzić jack rozmowy lub słuchać

Bardziej szczegółowo

Tworzenie prezentacji w MS PowerPoint

Tworzenie prezentacji w MS PowerPoint Tworzenie prezentacji w MS PowerPoint Program PowerPoint dostarczany jest w pakiecie Office i daje nam możliwość stworzenia prezentacji oraz uatrakcyjnienia materiału, który chcemy przedstawić. Prezentacje

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com

INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com GOCLEVER TAB A73 INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com Spis treści 1. Ekran główny... 3 1.1 Uruchomienie... 3 1.2 Okno główne... 3 1.3 Przedstawienie podstawowych przycisków oraz ikon... 3 1.4 Powiadomienia

Bardziej szczegółowo

Podstawy technologii cyfrowej i komputerów

Podstawy technologii cyfrowej i komputerów BESKIDZKIE TOWARZYSTWO EDUKACYJNE Podstawy technologii cyfrowej i komputerów Budowa komputerów cz. 2 systemy operacyjne mgr inż. Radosław Wylon 2010 1 Spis treści: Rozdział I 3 1. Systemy operacyjne 3

Bardziej szczegółowo

Cape Town 945 charakteryzuje się wyszukaną stylistyką, spójnym interfejsem użytkownika opartym na systemie Android i niesamowitymi możliwościami. Wyposażony jest w duży 6,8-calowy ekran pojemnościowy z

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi www.facebook.com/denverelectronics

Instrukcja obsługi www.facebook.com/denverelectronics Instrukcja obsługi www.facebook.com/denverelectronics Wygląd i opis funkcji 1. 6. 11. 16. Klawisz menu Wyjściowe złącze sygnału TV Soczewki Głośnik 2. 7. 12. 17. Klawisz w górę. 3 Klawisz w dół 4. Klawisz

Bardziej szczegółowo

MAGICTAB Instrukcja użytkownika

MAGICTAB Instrukcja użytkownika MAGICTAB Instrukcja użytkownika 1 Wstęp Dziękujemy za zakup naszego produktu, jesteśmy przekonani, że korzystanie z niego będzie dla Państwa prawdziwą przyjemnością.proszę przeczytać i zachować wszystkie

Bardziej szczegółowo

NR410 Podręcznik UŜytkownika

NR410 Podręcznik UŜytkownika NR410 Podręcznik UŜytkownika Informacje dotyczące bezpieczeństwa Zapoznaj się z poniŝszymi zasadami bezpieczeństwa i przestrzegaj ich. Nieprzestrzeganie poniŝszych zasad, zwiększa ryzyko wypadku i moŝe

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacyjna karty PCI Analog TV Card Lite

Instrukcja instalacyjna karty PCI Analog TV Card Lite Instrukcja instalacyjna karty PCI Analog TV Card Lite Spis treści V2.1 Rozdział 1Instalacja sprzętowa karty PCI Analog TV Card Lite... 2 1.1 Zawartość opakowania... 2 1.2 Wymagania systemowe... 2 1.3 Instalacja

Bardziej szczegółowo

Co to jest smartfon?

Co to jest smartfon? Co to jest? jak korzystać w pełni ze a bez obaw o koszty Smartfon to połączenie telefonu i komputera. Ma wszystkie funkcje zwykłego telefonu komórkowego, czyli: połączenia głosowe SMS-y, MMS-y aparat foto

Bardziej szczegółowo

Zawartość zestawu DPF-151 Przewód USB Podręcznik użytkownika CD-ROM z oprogramowaniem do kompresji zdjęć

Zawartość zestawu DPF-151 Przewód USB Podręcznik użytkownika CD-ROM z oprogramowaniem do kompresji zdjęć Z uwagi na bezpieczeństwo: Niniejszy podręcznik należy przeczytać, aby zapewnić właściwe użytkowanie produktu i uniknąć niebezpieczeństwa lub szkód materialnych. Odtwarzacza należy używać we właściwy sposób,

Bardziej szczegółowo

3 Programy do tworzenia

3 Programy do tworzenia 3 Programy do tworzenia prezentacji PowerPoint 2007 3.1. Tworzenie prezentacji w programie PowerPoint 2007 Tworzenie prezentacji w programie PowerPoint 2007 jest podobne jak w programie PowerPoint 2003.

Bardziej szczegółowo

PRZYJAZNY PRZEWODNIK PO SMARTFONACH

PRZYJAZNY PRZEWODNIK PO SMARTFONACH PRZYJAZNY PRZEWODNIK PO SMARTFONACH 01 NAJPOTRZEBNIEJSZE INFORMACJE I PODPOWIEDZI CO TO SĄ SMARTFONY I DO CZEGO SŁUŻĄ? SMARTFONY TO NIE TYLKO TELEFONY NOWEJ GENERACJI. TO MULTIFUNKCJONALNE URZĄDZENIA,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Cruser Sigma B43

Instrukcja obsługi Cruser Sigma B43 Instrukcja obsługi Cruser Sigma B43 Spis treści Opis zestawu, podstawowe cechy urządzenia...2 Wygląd urządzenia...3 Dane techniczne...4 Menu główne...5 Menu ustawień...6 Menu preferencje...8 Obsługa urządzenia...9

Bardziej szczegółowo

Poczuj każde brzmienie

Poczuj każde brzmienie Poczuj każde brzmienie Technologia Beats w połączeniu ze zdumiewającym ekranem o przekątnej 4,7 cala czynią ze smartfonu HTC Sensation XL zaawansowane centrum multimedialne. HTC Sensation XL Wzornictwo,

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 7 do SIWZ Załącznik nr 1 do Umowy Nr 272...2013 z dnia...2013 r. Opis przedmiotu zamówienia Nazwa zamówienia: Świadczenie usług telefonii komórkowej dla Urzędu Gminy Brwinów wraz z dostawą

Bardziej szczegółowo

Kabel Ethernet (UTP/bezpośredni, kat. 5) Pilot zdalnego sterowania z bateriami

Kabel Ethernet (UTP/bezpośredni, kat. 5) Pilot zdalnego sterowania z bateriami Urządzenie działa z systemami operacyjnymi Windows XP, 2000, Me i 98SE Przed rozpoczęciem DSM-320 Bezprzewodowy odtwarzacz multimedialny Wymagania wstępne: komputer z systemem operacyjnym Windows XP, 2000,

Bardziej szczegółowo

OP.43-00048/2012 Załącznik nr 3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

OP.43-00048/2012 Załącznik nr 3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia OP.43-00048/2012 Załącznik nr 3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Specyfikacja usług telefonii komórkowej i mobilnego dostępu do internetu: Specyfikacja abonamentów: Telefoniczne: 12 abonamentów:

Bardziej szczegółowo

CTKOFFROAD. Instrukcja obsługi

CTKOFFROAD. Instrukcja obsługi CTKOFFROAD Instrukcja obsługi 1 Informacje ogólne 1.1 Wprowadzenie Gratulujemy zakupu telefonu komórkowego CTKOFFROAD. Dla zapewnienia bezpieczeostwa oraz komfortu użytkowania zaleca się przeczytanie instrukcji

Bardziej szczegółowo

JVC CAM Control (na telefony iphone) Instrukcja obsługi

JVC CAM Control (na telefony iphone) Instrukcja obsługi JVC CAM Control (na telefony iphone) Instrukcja obsługi Polski To jest instrukcja obsługi oprogramowania (na telefony iphone) urządzenia Live Streaming Camera GV LS2/GV LS1 wyprodukowanego przez firmę

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1: Wprowadzenie. Rozdział 2: Uruchamianie

Rozdział 1: Wprowadzenie. Rozdział 2: Uruchamianie Rozdział 1: Wprowadzenie Media Player 100 jest cyfrowym odtwarzaczem multimedialnym ze złączem do przyłączania urządzeń pamięci USB i czytnikiem kart. Media Player 100 stanowi domowe centrum rozrywki,

Bardziej szczegółowo

2010 Cruser TM Wszelkie prawa zastrzeżone, powielanie i kopiowanie zabronione.

2010 Cruser TM Wszelkie prawa zastrzeżone, powielanie i kopiowanie zabronione. Instrukcja obsługi Cruser Omega B70 Spis treści: Opis zestawu, podstawowe cechy urządzenia...2 Wygląd urządzenia...3 Dane techniczne...4 Menu Główne...5 Menu System...10 Obsługa urządzenia...13 Najczęstsze

Bardziej szczegółowo

Platforma szkoleniowa krok po kroku

Platforma szkoleniowa krok po kroku Platforma szkoleniowa krok po kroku Jeśli masz problemy z uruchomieniem Platformy szkoleniowej warto sprawdzić poprawność poniższych konfiguracji: Minimalne wymagania sprzętowe SPRZĘT Procesor min. 233

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika programu. Ceremonia 3.1

Podręcznik użytkownika programu. Ceremonia 3.1 Podręcznik użytkownika programu Ceremonia 3.1 1 Spis treści O programie...3 Główne okno programu...4 Edytor pieśni...7 Okno ustawień programu...8 Edycja kategorii pieśni...9 Edytor schematów slajdów...10

Bardziej szczegółowo

Karta Video USB DVR-USB/42

Karta Video USB DVR-USB/42 Karta Video USB DVR-USB/42 Instrukcja użytkownika 1 www.delta.poznan.pl Spis treści 1. Wprowadzenie...3 1.1. Opis...3 1.2. Wymagania systemowe...5 1.3. Specyfikacja systemu...5 2. Instalacja sprzętu...6

Bardziej szczegółowo

idtv (DVB-T) Podręcznik użytkownika

idtv (DVB-T) Podręcznik użytkownika idtv (DVB-T) Podręcznik użytkownika Poznań 2012 Wprowadzenie... 3 Wymagania... 3 Ograniczenia... 3 Oprogramowanie... 3 Funkcje... 4 Oglądanie telewizji... 4 Automatyczne skanowanie... 4 Lokalizacja i lista

Bardziej szczegółowo

NAWIGACJA MODECOM FREEWAY MX3 HD WPROWADZENIE

NAWIGACJA MODECOM FREEWAY MX3 HD WPROWADZENIE WPROWADZENIE Firma MODECOM przygotowała dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego najnowszy model nawigacji GPS FreeWAY MX3 HD. Produkt ten jest bezpośrednim następcą popularnej na rynku nawigacji MODECOM

Bardziej szczegółowo

Specjalistyczny sprzęt komputerowy

Specjalistyczny sprzęt komputerowy Specjalistyczny sprzęt komputerowy Myszy 1. Smart Nav EG Nie wymaga zewnętrznego zasilania (podłączenie przez port USB) Sterowanie za pomocą ruchów głowy Możliwość przyczepienia kropki do głowy, okularów

Bardziej szczegółowo

4.10 Odtwarzanie multimediów

4.10 Odtwarzanie multimediów Podstawy open source system SUSE Linux 4-176 4.10 Odtwarzanie multimediów 4.10.1 Mikser dźwięków Aby zmodyfikować głośność, klikamy lewym przyciskiem myszy na ikonkę głośnika w prawym dolnym rogu, na głównym

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI www.ebooki.nowaera.pl WSTĘP WYMAGANIA SYSTEMOWE REJESTRACJA LOGOWANIE AKTYWACJA E-BOOKA POBRANIE E-BOOKA NA URZĄDZENIE MOBILNE USUNIĘCIE E-BOOKA Z URZĄDZENIA MOBILNEGO

Bardziej szczegółowo

USB HYBRID TV STICK. Instrukcja obsługi. Watch & record Digital TV & Analog TV programs on Your PC! MT4153

USB HYBRID TV STICK. Instrukcja obsługi. Watch & record Digital TV & Analog TV programs on Your PC! MT4153 USB HYBRID TV STICK Watch & record Digital TV & Analog TV programs on Your PC! MT4153 Instrukcja obsługi PL 2 Wprowadzenie Presto! PVR jest rejestratorem wideo w Twoim komputerze. Możesz nagrywać programy

Bardziej szczegółowo

Wi-Fi ZTE. instrukcja instalacji

Wi-Fi ZTE. instrukcja instalacji Wi-Fi ZTE instrukcja instalacji Spis treści 1. zawartość zestawu instalacyjnego...2 2. opis gniazd i przycisków modemu...3 3. opis działania diod modemu...4 4. instalacja modemu Wi-Fi ZTE za pomocą kabla

Bardziej szczegółowo

Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone

Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Windows Phone Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon z systemem Windows Phone w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą

Bardziej szczegółowo

WINDOWS 7. Kontakt do organizatora: Fundacja Aktywny Senior tel. 501 436 730, 605 257 600 mail: m.ferenc@sektor3.wroclaw.pl www.as.sektor3.wroclaw.

WINDOWS 7. Kontakt do organizatora: Fundacja Aktywny Senior tel. 501 436 730, 605 257 600 mail: m.ferenc@sektor3.wroclaw.pl www.as.sektor3.wroclaw. WINDOWS 7 WINDOWS 7 Windows pierwsze kroki Włączamy i wyłączamy komputer naciskając na obudowie przycisk. Należy go nacisnąć, a nie przytrzymać! Czasem komputer skonfigurowany jest tak, że aby go wyłączyć

Bardziej szczegółowo

Sprzęt specjalistyczny

Sprzęt specjalistyczny Sprzęt specjalistyczny Monitory brajlowskie 1. Focus 40 Blue 40 brajlowskich znaków, 40 przycisków przywoływania kursora nad każdym brajlowskim znakiem, 40 dodatkowych klawiszy nad klawiszami przywoływania

Bardziej szczegółowo

Unitek Y-5501 adapter WiFi do HDMI

Unitek Y-5501 adapter WiFi do HDMI Unitek Y-5501 adapter WiFi do HDMI Poznań 2013 Opis Unitek Y-5501 WiFi Smart Player to bezprzewodowy adapter mediów który wzbogaca funkcjonalność zwykłego telewizora o funkcję SMART. Niewielki i lekki

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA iplus CDMA wita w świecie internetu! iplus CDMA to nowy wymiar internetu w Plusie. Połączenie zalet internetu mobilnego i stacjonarnego. Łącz się z siecią

Bardziej szczegółowo

Zacznij tutaj BlackBerry Torch 9800 Smartphone

Zacznij tutaj BlackBerry Torch 9800 Smartphone BlackBerry Zapraszamy! Zapoznaj się ze swoim nowym smartfonem BlackBerry Torch 9800. Zapoznaj się z klawiszami 2010 Research In Motion Limited. Wszelkie prawa zastrzeżone. BlackBerry, RIM, Research In

Bardziej szczegółowo

Tablet Archos Arnova 10d G3 10,1"(1024 x600), 4 GB, Android 4.0, 3G + Wi-Fi, mini HDMI

Tablet Archos Arnova 10d G3 10,1(1024 x600), 4 GB, Android 4.0, 3G + Wi-Fi, mini HDMI INSTRUKCJA OBSŁUGI Tablet Archos Arnova 10d G3 10,1"(1024 x600), 4 GB, Android 4.0, 3G + Nr produktu 878880 Wi-Fi, mini HDMI Strona 1 z 1 http:// ROZPOCZĘCIE PRACY Z URZĄDZENIEM Przed rozpoczęciem pracy

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po nowych opcjach. www.htc.com

Przewodnik po nowych opcjach. www.htc.com Przewodnik po nowych opcjach www.htc.com INFORMACJA DOTYCZĄCA PRAWA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ Copyright 2009 HTC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Microsoft, Windows i Windows Mobile są zarejestrowanymi

Bardziej szczegółowo

NEO X5 Nr produktu 394380

NEO X5 Nr produktu 394380 INSTRUKCJA OBSŁUGI NEO X5 Nr produktu 394380 Strona 1 z 7 Zawartość opakowania - MINIX NEO X5 x 1 - Pilot MINIX x 1 - Przejściówka zasilania 5V x 1 - Kabel mikro USB OTG x 1 - Kabel HDMI x 1 - Przewodnik

Bardziej szczegółowo

Czytnik książek elektronicznych

Czytnik książek elektronicznych Czytnik książek elektronicznych Instrukcja obsługi Spis treści Wstęp 1. Prezentacja produktu..3 1.1 Wskazówki bezpieczeństwa..3 1.2 Główne funkcje 3 1.3 Akcesoria..4 1.4 Wymagania sprzętowe komputera 4

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Użytkownika

Instrukcja Użytkownika Instrukcja Użytkownika 1 Dziękujemy za zakup kamery sportowej GoXtreme WiFi View. Przed rozpoczęciem korzystania z produktu zalecamy szczegółowe zapoznanie się z niniejszą instrukcją, w celu zmaksymalizowania

Bardziej szczegółowo

Czytnik książek elektronicznych

Czytnik książek elektronicznych Czytnik książek elektronicznych Instrukcja obsługi 1 Dziękujemy za zakup czytnika książek elektronicznych VEDIA ereader K9. Instrukcja obsługi zawiera opis funkcji czytnika, aby w pełni poznać urządzenie

Bardziej szczegółowo

Muzyka w komputerze (i inne drobiazgi)

Muzyka w komputerze (i inne drobiazgi) ystem Windows złożony jest z tylu programów, że czasami trudno się w nich zorientować; wiele posiada mechanizmy, znakomicie ułatwiające pracę użytkownikowi (np. obsługiwanie plików muzycznych). W tym rozdziale

Bardziej szczegółowo

gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania

gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania Tylko na telefony z systemem Android Spis treści 1 INFORMACJE OGÓLNE... 3 1.1 Wprowadzenie...3 1.2 Funkcje...3 1.3 Obsługiwane wersje

Bardziej szczegółowo

IPLA HELP. W celu uruchomienia aplikacji IPLA należy pobrać wersję instalacyjną programu iplasetup.exe i zapisać ją na dysku twardym komputera.

IPLA HELP. W celu uruchomienia aplikacji IPLA należy pobrać wersję instalacyjną programu iplasetup.exe i zapisać ją na dysku twardym komputera. IPLA HELP Spis treści 1. Instalacja programu...1 2. Wymagania techniczne...2 3. Okno logowania...2 4. Opcje IPLA...4 5. Zakładka Media...6 6. Zakładka RSS...8 7. Zakładka Kontakty...9 8. Zakładka Pokoje...

Bardziej szczegółowo

MP4 FY535D. Włączanie: Przesuń przełacznik ON/OFF na pozycję ON i przytrzymaj przycisk > aby właczyć. Aby wyłączyć przesuń przełacznik na pozycję OFF

MP4 FY535D. Włączanie: Przesuń przełacznik ON/OFF na pozycję ON i przytrzymaj przycisk > aby właczyć. Aby wyłączyć przesuń przełacznik na pozycję OFF MP4 FY535D Cechy urządzenia: 3,0" wysokiej przejżystości ekran TFT, rozdzielczość 480x240 TFT Odtwarzanie video: Wsparcie formatów video: RM, RMVB, 3GP, MP4, AVI, WMV, MOV, FLV, MPG, MPEG, DAT itp Odtwarzanie

Bardziej szczegółowo

Napędy optyczne. Paweł Jamer

Napędy optyczne. Paweł Jamer Napędy optyczne Paweł Jamer Plan prezentacji Płyty CD, DVD, Blu-Ray. Odczytanie zawartości płyty. Słuchanie muzyki. Oglądanie filmów. Płyty CD, DVD, Blu-Ray Czytane przez odpowiednie napędy: Napęd CD DVD

Bardziej szczegółowo

Wstawianie filmu i odtwarzanie go automatycznie

Wstawianie filmu i odtwarzanie go automatycznie Wstawianie filmu (pliku wideo) w programie PowerPoint 2003 i wyświetlanie go na pełnym ekranie Ten artykuł dotyczy odtwarzania filmów (nazywanych także plikami wideo) i opisuje sposób wykonywania następujących

Bardziej szczegółowo

Jak uŝywać programu Windows Movie Maker?

Jak uŝywać programu Windows Movie Maker? Jak uŝywać programu Windows Movie Maker? Windows Movie Maker to program do tworzenia/edytowania filmów. Jest on standardowo dorzucany do systemu operacyjnego Windows. Program jest prosty w obsłudze i w

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Startowa do MIO P350

Instrukcja Startowa do MIO P350 Instrukcja Startowa do MIO P350 Gratulujemy zakupu MIO P350 z wbudowanym modułem GPS. Poniższa instrukcja pomoże Ci prawidłowo skonfigurować Twój Pocket PC oraz zapozna Cię z jego podstawowymi funkcjami.

Bardziej szczegółowo

GATE OPENER. Instrukcja Obsługi i Konserwacji. Sterownika GSM-21. Instrukcja obsługi sterownika GSM-21

GATE OPENER. Instrukcja Obsługi i Konserwacji. Sterownika GSM-21. Instrukcja obsługi sterownika GSM-21 Instrukcja Obsługi i Konserwacji Sterownika Kraków 2012 Instrukcja obsługi sterownika 1/5 Przeznaczenie jest miniaturowym, specjalizowanym, a zarazem uniwersalnym sterownikiem GSM, przeznaczonym do otwierania

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki v 1.0, 22-05-2014 1 Spis treści 1. Wprowadzenie do technologii HD-CVI...3 2. Pierwsze uruchomienie...3 3. Logowanie i przegląd menu rejestratora...4 4. Ustawienia

Bardziej szczegółowo

PQI Connect 201 Poznań 2013

PQI Connect 201 Poznań 2013 PQI Connect 201 Poznań 2013 Opis PQI Connect 201 to przenośna pamięć masowa w postaci pendrive o pojemności 16GB. Urządzenie cechuje niezwykle mały rozmiar (dzięki opatentowanej technologii PQI COB), aluminiowa

Bardziej szczegółowo

CTKMINI. Instrukcja obsługi

CTKMINI. Instrukcja obsługi CTKMINI Instrukcja obsługi 1 Ogólne informacje 1.1 Wprowadzenie Dziękujemy za zakup telefonu CTKMINI. Dla Paostwa bezpiecznego i efektywnego korzystania z telefonu, zaleca się przeczytad poniższą instrukcje

Bardziej szczegółowo

Test sprawdzający CO W BLASZANEJ SKRZYNCE PISZCZY

Test sprawdzający CO W BLASZANEJ SKRZYNCE PISZCZY Test sprawdzający CO W BLASZANEJ SKRZYNCE PISZCZY Grupa A 1. (1 pkt) Podstawowy zestaw komputerowy składa się z: a) jednostki centralnej, myszki, monitora b) jednostki centralnej, monitora, drukarki c)

Bardziej szczegółowo

Nielimitowane rozmowy i SMS-y do czterech sieci

Nielimitowane rozmowy i SMS-y do czterech sieci Nielimitowane rozmowy i SMS-y do czterech sieci w abonamencie za 79 zł Dotyczy standardowych krajowych połączeń głosowych i SMS-ów do sieci komórkowych. Abonament 79 zł przy umowie bez telefonu i przy

Bardziej szczegółowo

Nowy Skrzynka odbiorcza Szyfrowanie Wysłane Robocze Szablony Ustawienia Wiadomości sieciowe Poczta głosowa Ogólna

Nowy Skrzynka odbiorcza Szyfrowanie Wysłane Robocze Szablony Ustawienia Wiadomości sieciowe Poczta głosowa Ogólna ZAWARTOŚĆ ZESTAWU - Telefon, - Bateria, - Ładowarka, - Słuchawki, - Instrukcja obsługi, -Karta gwarancyjna. Dodatkowe akcesoria są dostępne u przedstawicieli sieci GSM. Przedmioty dostarczone wraz z telefonem

Bardziej szczegółowo

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web (www.login.eramail.pl) INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści Internetowy serwis Era mail dostępny przez komputer z podłączeniem do Internetu (aplikacja sieci Web)

Bardziej szczegółowo

Divar - Archive Player. Instrukcja obsługi

Divar - Archive Player. Instrukcja obsługi Divar - Archive Player PL Instrukcja obsługi Divar Odtwarzacz Instrukcja obsługi PL 1 Divar Digital Versatile Recorder Divar Odtwarzacz Instrukcja obsługi Spis treści Rozpoczęcie pracy........................................2

Bardziej szczegółowo

Platforma szkoleniowa krok po kroku. Poradnik Kursanta

Platforma szkoleniowa krok po kroku. Poradnik Kursanta - 1 - Platforma szkoleniowa krok po kroku Poradnik Kursanta PORA - 2 - Jeśli masz problemy z uruchomieniem Platformy szkoleniowej warto sprawdzić poprawność poniższych konfiguracji: - 3 - SPRZĘT Procesor

Bardziej szczegółowo

jak zacząć korzystać z telefonu Sony Ericsson K800i

jak zacząć korzystać z telefonu Sony Ericsson K800i jak zacząć korzystać z telefonu Sony Ericsson K800i zapraszamy Gratulujemy zakupu nowego telefonu Orange. Ten przewodnik ułatwi Ci korzystanie po raz pierwszy z podstawowych funkcji telefonu. Zanim naładujesz

Bardziej szczegółowo

Problemy techniczne. Jak umieszczać pliki na serwerze FTP?

Problemy techniczne. Jak umieszczać pliki na serwerze FTP? Problemy techniczne Jak umieszczać pliki na serwerze FTP? Użytkownicy programów firmy VULCAN, korzystający z porad serwisu oprogramowania, proszeni są czasami o udostępnienie różnych plików. Pliki te można

Bardziej szczegółowo

KOMPUTER PRZENOŚNY (LAPTOP) MINIMALNE WYMAGANIA

KOMPUTER PRZENOŚNY (LAPTOP) MINIMALNE WYMAGANIA Załącznik nr 1 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia 1. Komputer przenośny laptop KOMPUTER PRZENOŚNY (LAPTOP) Ekran Przekątna ekranu 15 cali Karta graficzna 1GB Technologia LED Specyfikacja Procesor Intel

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Obsługi HyperMedia Center Spis Treści V1.5

Instrukcja Obsługi HyperMedia Center Spis Treści V1.5 Instrukcja Obsługi HyperMedia Center Spis Treści V1.5 WPROWADZENIE...1 PASEK KONTROLNY ODTWARZACZA...1 PASEK NAWIGACYJNY...2 TV...3 ŹRÓDŁO WEJŚCIOWE...3 LISTA KANAŁÓW...3 PROGRAMOWANIE...3 USTAWIENIA...5

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Karta video USB + program DVR-USB/8F. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Instrukcja obsługi. Karta video USB + program DVR-USB/8F. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Instrukcja obsługi Karta video USB + program DVR-USB/8F Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Spis treści 1. Wprowadzenie...3 1.1. Opis...3 1.2. Wymagania systemowe...5

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI URZĄDZEŃ ANDROID BOX MINIX

INSTRUKCJA OBSŁUGI URZĄDZEŃ ANDROID BOX MINIX INSTRUKCJA OBSŁUGI URZĄDZEŃ ANDROID BOX MINIX 1 Spis treści Spis treści...2 1. Zawartość opakowania...3 2. Opis urządzenia...3 3. Funkcje...4 4. Oprogramowanie i konta...5 5. Pierwsze uruchomienie...5

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie powiększające obraz na ekranie, zmniejszające zmęczenie wzroku. Podręcznik Szybkiego Startu

Oprogramowanie powiększające obraz na ekranie, zmniejszające zmęczenie wzroku. Podręcznik Szybkiego Startu Oprogramowanie powiększające obraz na ekranie, zmniejszające zmęczenie wzroku. Podręcznik Szybkiego Startu Witaj w ZoomText Express ZoomText Express to niedrogi i łatwy program powiększający obraz komputerowy.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI URZĄDZENIA

INSTRUKCJA INSTALACJI URZĄDZENIA INSTRUKCJA INSTALACJI URZĄDZENIA Dla urządzeń o numerach seryjnych serii A01000 i E01000 1. Wymagania FiloVox działa na komputerach z systemem operacyjnym Windows 2000, XP lub Windows 2003. Dodatkowo komputer

Bardziej szczegółowo

MASTER-MID GPS. Instrukcja obsługi. Mobility, Versatility, Flexibility MT7000

MASTER-MID GPS. Instrukcja obsługi. Mobility, Versatility, Flexibility MT7000 MASTER-MID GPS Mobility, Versatility, Flexibility MT7000 Instrukcja obsługi PL Wprowadzenie... 2 Zawartość opakowania... 2 Schemat urządzenia... 2 Przyciski... 3 Włączanie/Wyłączanie... 3 Tryb Suspend...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi kamery XREC RD32 HD

Instrukcja obsługi kamery XREC RD32 HD Instrukcja obsługi kamery XREC RD32 HD I. Właściwości kamery - rozdzielczość video: 1280x720p, AVI, 30fps, - rozdzielczość zdjęć: 2560x1920px, JPEG, - wodoszczelność do 20 metrów głębokości, - szerokokątny

Bardziej szczegółowo

Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika

Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika wyobraź sobie możliwości Copyright 2009 Samsung Electronics Co., Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten podręcznik administratora dostarczono tylko w

Bardziej szczegółowo

NAGRYWANIE I ODTWARZANIE OBRAZU I DŹWIĘKU.

NAGRYWANIE I ODTWARZANIE OBRAZU I DŹWIĘKU. NAGRYWANIE I ODTWARZANIE OBRAZU I DŹWIĘKU. Programy i narzędzia do multimedialnego przekazu. NARZĘDZIA SYSTEMOWE DO NAGRYWANIA DŹWIĘKU I OBRAZU. Systemowymi narzędziami do nagrywania dźwięku jest rejestrator

Bardziej szczegółowo

Cyfrowa ramka na zdjęcia

Cyfrowa ramka na zdjęcia DENVER DPF 741 Instrukcja użytkownika Cyfrowa ramka na zdjęcia OSTRZEŻENIE Kabel zasilania/urządzenie rozłączające powinny pozostać w gotowości do pracy/rozłączenia. 1 Wprowadzenie Gratulujemy zakupu cyfrowej

Bardziej szczegółowo

CAR MP3 PLAYER RDS 982 INSTRUKCJA kompatybilny z SD, USB, MP3

CAR MP3 PLAYER RDS 982 INSTRUKCJA kompatybilny z SD, USB, MP3 Wygląd panelu i opis funkcji CAR MP3 PLAYER RDS 982 INSTRUKCJA kompatybilny z SD, USB, MP3 1. Włącznik / MODE 2. Przycisk obuszczania panelu 3. Zegar 4. Numer 5 / TYPE 5. Numer 6 / D/ 5+ 6. 1/PAU 7. 2/INT

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Szybki start

Przewodnik Szybki start Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Android Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon z systemem Android w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą konta

Bardziej szczegółowo

Opis oferowanego towaru część II Multimedialne sale dydaktyczne. 2 szt. Tablica multimedialna

Opis oferowanego towaru część II Multimedialne sale dydaktyczne. 2 szt. Tablica multimedialna Opis oferowanego towaru część II Multimedialne sale dydaktyczne Lp. Nazwa Ilość Załącznik nr 7 Parametry oferowane przez Wykonawcę (wypełnia Wykonawca) Tablica multimedialna 2 szt 1. Parametry/warunki

Bardziej szczegółowo

ELEKTRONICZNY CZYTNIK E-BOOK'ÓW INSTRUKCJA OBSŁUGI

ELEKTRONICZNY CZYTNIK E-BOOK'ÓW INSTRUKCJA OBSŁUGI ELEKTRONICZNY CZYTNIK E-BOOK'ÓW INSTRUKCJA OBSŁUGI CECHY URZĄDZENIA 1. CECHY URZĄDZENIA Ekran LCD z przekątna 7" (TFT) Rozdzielczość ekranu 800x480 pikseli Pamięć RAM: 256MB Wbudowana pamięć flash 2GB

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie Mobilne Instrukcja obsługi PSR 2010

Oprogramowanie Mobilne Instrukcja obsługi PSR 2010 Oprogramowanie Mobilne Instrukcja obsługi PSR 2010 Kopiowanie aplikacji Census Mobile na terminal mobilny przy użyciu komputera PC oraz instalacja aplikacji Census Wszystkie znaki handlowe i znaki towarowe

Bardziej szczegółowo