GSMONLINE.PL. Test HTC Touch

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "GSMONLINE.PL. Test HTC Touch 2007-09-05"

Transkrypt

1 GSMONLINE.PL Test HTC Touch Niespełna miesiąc przed amerykańską premierą, najbardziej oczekiwanego telefonu ostatnich lat, iphona firmy Apple HTC zaprezentowano telefon, który miał być jego europejskim odpowiednikiem i zarazem konkurentem HTC Touch. Nasza redakcja miała przyjemność być jedną z pierwszych, które dostały ten terminal do testów. Opakowanie i jego zawartość Pudełko, w którym mieści się HTC Touch zadowoliłoby największych estetów, jest proste, eleganckie, wykonane z ładnego materiału w czarnym kolorze. Na wierzchniej stronie opakowania znajduje się rysunek terminala. Patrząc na nie ma się przekonanie że telefon, który znajduje się w środku jest gadżetem z najwyższej półki. W pudełku oprócz terminala znajduje się miła niespodzianka: karta 1GB microsd. Rzadko otrzymujemy tak dużą kartę pamięci w standardzie. Oprócz tego dostajemy szereg akcesoriów: zestaw słuchawkowy, kabel USB, kabel zasilający, dodatkowy rysik, niewielkie etui oraz screen protector. Zestaw uzupełniają dwie płyty CD z oprogramowaniem oraz dwie instrukcje obsługi: skrócona oraz szczegółowa wersja. Warto zaznaczyć, że obie instrukcje są kolorowe i wydrukowane na bardzo dobrym papierze. Obudowa: wygląd i gabaryty W sprzedaży dostępne są dwa kolory HTC Touch: czarny i zielony. Urządzenie to ma matowe wykończenie większej części powierzchni i błyszczący srebrny pasek wokół całego korpusu. Ten srebrny pasek otacza cały telefon uwydatniając przyciski nawigacyjne i aparat fotograficzny, co nadaje mu bardziej stylowy wygląd. Na dole urządzenia znajduje się port miniusb. Do tego portu możemy podłączyć zarówno ładowarkę, jak i słuchawki czy kabel łączący telefon z komputerem. W tym samym miejscu umieszczony jest też przycisk reset, mikrofon i otwór na smycz.

2 W urządzeniu tym ograniczono liczbę przycisków do minimum. Lewa strona telefonu jest tego najlepszym przykładem. Znajdziemy tam jedynie przycisk kontroli głośności. Na górnej krawędzi umieszczono przycisk zasilania, dalej jest niewielki rysik, a następnie przycisk służący do robienia zdjęć. A propos aparatu, to znajduje się on na tylnej ściance telefonu. Na prawo od obiektywu jest dość pokaźny głośnik do słuchania muzyki lub przełączania na tryb głośnomówiący. Wracając do przycisków, to u podstawy ekranu umieszczono jeszcze dwa malutkie przyciski do nawiązywania i kończenia połączenia oraz metalowy przycisk służący do nawigacji. Ale co najważniejsze, zupełnie zrezygnowano z klawiatury telefonicznej, którą zastępuje wirtualna klawiatura na dotykowym ekranie telefonu.

3 Ekran tego telefonu to element, który przykuwa uwagę - 2,8-calowy, dotykowy, o rozdzielczości 240x320, wyświetlający 65 tys. kolorów, zajmuje ogromną część urządzenia o wymiarach: 99,9mm/58mm/13,9mm. Tak niewielkie wymiary oraz waga 112g sprawią, że telefon ten jest naprawdę kompaktowy. Całość uzupełnia, umieszczone pod ekranem logo HTC, niespotykane do tej pory na produktach tej firmy, HTC Touch jest bowiem jednym z pierwszych produktów promujących własną markę. Gniazdo SIM i karty pamięci Gniazda karty SIM i karty pamięci ukryto pod metalowym paskiem umieszczonym na prawym boku telefonu. Aby dostać się do tych gniazd należy zdjąć (przez przesunięcie całego panelu w górę) pokrywę tylną a następnie podnieść metalową listwę, tam schowane są obydwa gniazda. Karty możemy, więc wyjmować bez konieczności wyjmowania baterii. System i dane techniczne Telefon Touch wyposażono w system Windows Mobile 6 Professional, który pracuje na 32-

4 bitowym procesorze Texas Instruments OMAP 850 z zegarem 201 MHz i z 128 Mb pamięci ROM oraz 64 Mb pamięci RAM. Touch FLO HTC w swojej ofercie stworzyło nową grupę terminali. Do PDA i smartfonów dołączyły Touch Phone. Pierwszym przedstawicielem tej grupy jest HTC Touch. Produkty z tej grupy można obsługiwać za pomocą palca bez konieczności korzystania z rysika. Obsługę taką umożliwia technologia Touch FLO. Dzięki niej przesuwając palec po ekranie możemy poruszać się po specjalnie do tego przygotowanym interfejsie. Wykonując ruch palca od dołu ekranu ku górze aktywujemy menu składające się z trzech ekranów. Od jednego ekranu do drugiego przechodzimy przesuwając palcem po ekranie od lewej do prawej bądź odwrotnie od prawej do lewej strony. Animacje interfejsu można obejrzeć na stronie Pierwszy z ekranów odpowiada za telefonowanie. Możemy na nim skonfigurować dziewięć osób, z którymi najczęściej się kontaktujemy. Na dole tego ekranu umieszczono trzy ikony, które umożliwiają dostęp do: modułu telefonu, spisu ostatnich połączeń oraz spisu kontaktów. Za pomocą czwartej z ikon usuwamy wcześniej wprowadzony kontakt z listy.

5 Drugi z ekranów odpowiada za pliki multimedialne w telefonie. Trzy duże przyciski umożliwiają nam szybie aktywowanie odtwarzacza plików muzycznych, przeglądarki zdjęć oraz odtwarzacza plików wideo. Na trzecim z ekranów umieszczono pięć ikon umożliwiających nam szybki dostęp do skrzynki , SMS/MMS, aplikacji Internet Explorer, spisu zadań i kalendarza. Szósta ikona o nazwie Comm Manager daje nam możliwość włączenia trybu Flight, Bluetooth, WLAN, Microsoft Direct Push, ActiveSync oraz włączenie wibracji w telefonie.

6 Dzięki Touch FLO mamy również możliwość przewijania listy kontaktów oraz oglądać strony www przesuwając palec po ekranie terminala. Touch FLO jest technologią bardzo efektowną i co ważniejsze efektywną. Dzięki niej szybko i pewnie poruszamy się po animowanym interfejsie bez używanie rysika. Ekran Today Windows Mobile daje nam bardzo duże możliwości personalizacji ekranu Today, a dzięki wykorzystaniu takich aplikacji jak WisBar Advance 2 i WisBar Advance Desktop granicą jest jedynie nasza wyobraźnia. Przykładowe ekrany Today stworzone za pomocą aplikacji WisBar Advance 2 i WisBar Advance Desktop: HTC zaproponowało własny ekran Today wspomagający technologię Touch FLO. Połowę ekranu zajmuje interfejs stworzony przez HTC, zaś drugą połową użytkownik może zarządzać w dowolny sposób umieszczając wybrane aplikacje np. informację o użytkowniku, najbliższe zadania czy ikonę komunikatora. Najważniejszymi elementami interfejsu są trzy duże ikony umieszczone w środku ekranu.

7 Wybór pierwszej pokazuje nam datę, godzinę oraz informacje o nieodebranych połączeniach, nieprzeczytanych SMS-ach i ach. Cyfrowy zegar zajmuje większą część ekranu, pod nim zaś znajdują się ikony informujące o nieodebranych połączeniach. Aplikacja zegara pozwala nam ustawić trzy alarmy w dowolnych konfiguracjach. Druga ikona z głównego ekranu udziela informacji o aktualnej pogodzie. Za pośrednictwem połączenia z odpowiednim serwisem otrzymujemy informacje o pogodzie w danej chwili oraz cztery dni do przodu. Aplikacja korzysta z transmisji GPRS, więc trzeba na nią bardzo uważać w roamingu.

8 Ostatnia ikona daje nam możliwość szybkiego wyboru 9 najczęściej używanych przez nas aplikacji. Menu działa szybko i nie ma najmniejszych problemów z obsługiwaniem go za pomocą palców. Ikony są odpowiedniej wielkości, a dotykowy ekran działa bez zarzutu. SMS-y i Firma HTC wprowadzając terminal, który w założeniu wygodnie obsługuje się za pomocą palców, ewidentnie zapomniała o użytkownikach piszących sms-y i e. Napisanie czegokolwiek za pomocą wirtualnej klawiatury przy użyciu palców jest ekstremalnie trudne i nawet człowiek z drobnymi palcami będzie miał z tym niebywałe problemy.

9 Istnieją jednak alternatywne rozwiązania dla standardowej wirtualnej klawiatury. Pierwszym jest spb full screen keyboard. Wirtualna klawiatura qwerty zajmuje praktycznie cały ekran terminala. Jest ona dużo wygodniejsza, jednak ma wadę. Piszący widzi tylko niewielką część wprowadzonego tekstu. Innym rozwiązaniem pozbawionym tej wady jest MessagEase. Jest to specjalna klawiatura, w której wybieramy litery za pomocą naciśnięcia i przesunięcia palcem po ekranie. Opis tej czynności jest bardziej skomplikowany niż samo korzystanie z niej. Rozwiązanie to umożliwia bardzo szybkie wprowadzanie tekstu bez użycia rysika. Jednoczenie nie rezygnujemy z podglądu całej wiadomości, co pozwala na lepsze rozplanowanie wprowadzonego tekstu.

10 Ciekawą funkcją jest to, iż odebrany SMS na początku pojawia się w całości na ekranie głównym, pozostaje na nim przez kilkanaście sekund, po czym zostaje przeniesiony do skrzynki odbiorczej, a na ekranie głównym pojawia się informacja o nieprzeczytanym SMS-ie. To rozwiązanie daje nam możliwość szybkiego dostępu do informacji o tym, kto wysłał nam SMSa oraz oceny ważności zawartej w nim informacji. Kontakty Kontakty w HTC Touch są bardzo rozbudowane. Poza standardowym dodaniem zdjęcia do konkretnego kontaktu mamy możliwość opisania go jeszcze 37 polami nie licząc pola na dłuższą notatkę. W jednym kontakcie możemy umieścić m.in. kilka telefonów, i, stronę www, dzień urodzin a nawet imiona dzieci. Mamy również możliwość przypisania do każdego kontaktu innego dzwonka.

11 Wyszukiwanie kontaktów w spisie możliwe jest poprzez wpisanie w oknie nazwy kontaktu lub poprzez ręczne przewijanie listy kontaktów wspomagane przez przyciski z podzielonym na dziewięć części alfabetem. Zarówno poruszanie się po spisie kontaktów, jak i wybieranie ich możliwe jest za pomocą palców. Aparat fotograficzny Telefon wyposażono w aparat fotograficzny z 2-megapikselowym obiektywem bez lampy. Jest za to lusterko, więc można w prosty sposób zrobić sobie zdjęcie.

12 Aparat pozwala na robienie zdjęć w rozdzielczości 1200x1600, 960x1280, 480x640, 240x320 i 120x160) i czterech stopniach jakości (Super fine, Fine, Norma i Basic). Zdjęcia możemy wzbogacić o efekty: Skala szarości, Sepia, Cool (zimny-niebieski), Negatyw oraz skorzystać z Picture Theme, czyli pięciu szablonów, w które możemy wkleić zrobione zdjęcie. Istnieje również możliwość robienia serii zdjęć. W opcji Sport możemy zrobić sekwencję trzech zdjęć z rozdzielczością 480x640 z jakością Super Fine natomiast w opcji Burst możemy zrobić maksymalnie serię 30 zdjęć. W aparacie zabrakło niestety opcji autofocus. Aparat ma rozbudowane i dość przejrzyste menu, do którego mamy dostęp za pomocą ikony znajdującej się u dołu ekranu z podglądem. Menu może być uruchomione jednym dotknięciem palca i zamknięte w ten sam sposób. Z poziomu tego menu możemy decydować o rozdzielczości, balansie bieli i jasności wykonywanych zdjęć. Możemy również wybrać czy zdjęcie będzie zapisane w pamięci telefonu czy na karcie oraz skorzystać z samowyzwalacza Samowyzwalacz ma dwa tryby: 2 lub 10 sekund. Aparat ma również możliwość kręcenie filmów w rozdzielczości 176x144 i 128x96.

13 Korzystając z opcji MMS Video nagrywamy film, który od razu możemy wysłać za pomocą MMS-ów. Filmy te mają ograniczenia czasowe i tak film z rozdzielczością 176x144 będzie miał maksymalnie 18 sekund, a z 128x96-27 sekund. Przykładowe zdjęcia:

14 Łączność Jeżeli chodzi o opcje łączności do dyspozycji jest jedynie połączenie GSM 900/1800/1900 z GPRS, EDGE i WLAN. Brak UMTS to poważny mankament tego terminala. Windows umożliwia proste połączenie terminala z komputerem za pomocą kabla USB bądź poprzez Bluetooh. Za synchronizację telefonu z komputerem odpowiada standardowa aplikacja ActiveSync. Dzięki niej możemy zsynchronizować nie tylko kontakty, kalendarz, e, zadania, notatki czy ulubione strony www, ale także dowolne pliki umieszczone w specjalnym katalogu na

15 komputerze, czy pliki multimediale za których wyszukanie odpowiada Windows Media Player. Aplikacja umożliwia nam również swobodne przeglądanie zawartości pamięci telefonu oraz karty pamięci za pomocą Explorera. Aplikacje System Windows i pakiet programów MS Office są praktycznie nierozłączne. Także w HTC Touch nie mogło zabraknąć popularnych: Worda, Excela i Power Pointa - oczywiście w wersji mobilnej.

16 Mamy również możliwość skompresowania plików np. pakietu Office za pomocą znanego programu ZIP. Jest to szczególnie przydatna aplikacja, gdy chcemy wysłać plik za pomocą e- maila, a koszt wysłanej wiadomości zależy od jej ciężaru. Za serfowanie po Internecie odpowiada przeglądarka Internet Explorer. Strony www wyświetlają się poprawnie, chociaż w kilku przypadkach pojawiały się drobne błędy. Mimo drobnych niedociągnięć, strony przeglądane na ekranie terminala prezentują się świetnie, szczególnie, gdy obrócimy obraz do poziomu. Jeszcze lepsze efekty pod mobilnym Windowsem daje Opera. Poza tym mamy jeszcze inny program znany z komputera - Acrobat Reader aplikacja daje nam możliwość przeglądania bardzo popularnych plików.pdf Standardowo jest także zainstalowany komunikator internetowy Windows Live. My jednak w czasie testów korzystaliśmy z polskiego komunikatora Gadu-Gadu w wersji 1.0b1 dla systemu Windows Mobile 5.0. Gadu-Gadu działało bez zastrzeżeń. Task Manager w telefonie Touch to program stworzony przez HTC, który umożliwia nam zarządzanie uruchomionymi w danej chwili aplikacjami. W każdym momencie możemy nacisnąć na ikonę znajdującą się w górnym prawym rogu ekranu - poprzez najechanie na ikonę otwiera się menu dające możliwość zamknięcia jednej lub wszystkich aplikacji obciążających nasz system. Pozwala on na wyłączanie aplikacji, a nie tylko ich minimalizowanie. Program ten pozwala również na sporządzenie listy aktualnie rozpoczętych

17 aplikacji i zapamiętanie ich rozmiaru. Voice recorder to stworzona przez HTC aplikacja pełniąca funkcje dyktafonu. Umożliwia ona nagrywanie notatek dźwiękowych ograniczonych jedynie ilością wolnej pamięci w telefonie. Pliki są nagrywane w formacie amr. Kalkulator jest to prosta aplikacja pozwalająca nam na dokonanie mało skomplikowanych obliczeń. Warto o niej wspomnieć tylko z jednego powodu: bez problemu możemy z niej korzystać przy użyciu palców. Rozrywka HTC Touch pozwala nam rozrywać się na wiele sposobów. Na dużym 2,8 calowym ekranie możemy m.in. oglądać filmy lub grać w gry. W terminalu możemy oglądać filmy w zainstalowanym standardowo Windows Media Player. Pozwala on oglądać filmy zapisane na karcie jak i przez video streaming. Dzięki Windows Media możemy oglądać filmy w różnych formatach video. Niestety nie umożliwia on oglądania popularnych divixów, dlatego jedną z pierwszych aplikacji jakie zainstalowaliśmy był TCPMP. Umożliwia on nie tylko oglądanie tychże divixów, ale także odtwarzanie ścieżki dialogowej. Filmy ogląda się z dużą przyjemnością, a ekran jest wystarczającej duży.

18 Odtwarzane filmy powinny jednak być zapisane najlepiej w rozdzielczości ekranu, czyli 240x320 pikseli. Dzieki temu film jest wystarczającej jakości a nie oglądamy slajdów, co niestety miało miejsce przy oglądaniu filmów w większej rozdzielczości. Jest to prawdopodobnie wynikiem zamontowanego w terminalu zbyt wolnego procesora z zegarem 200 Hz. Gry na HTC Touch wyglądają znakomicie. Niestety standardowo mamy do dyspozycji jedynie dwie gry logiczne: Buble Breaker i Solitaire. System Windows daje nam możliwość korzystanie z wielu gier o najróżniejszej tematyce. Niestety jest tu jeden feler. Brak standardowej klawiatury sprawił, że praktycznie nie da się grać w tak zwane gry akcji. O ile gry w logiczne i przygodowe można grac za pomocą rysika i klawisza nawigacyjnego, o tyle w gry akcji, gdzie potrzebujemy kilku klawiszy i ważna jest szybka reakcji to rozwiązanie nie sprawdza się. Dla zapalonych graczy rozwiązaniem tego problemu może być klawiatura bluetooth. Koszt takiej klawiatury waha się w okolicach 200zł., ale przyjemność z gry mamy ogromną.

19 Za muzykę w HTC Touch odpowiada Audio Manager. Ta aplikacja autorstwa HTC umożliwia nam nie tylko odsłuchiwanie plików muzycznych (np. formatu MP3), ale też pozwala nam na segregowanie naszych zbiorów muzycznych znajdujących się w karcie telefonu według kategorii: artysta, tytuł płyty, gatunek muzyki, czy też według alfabetycznego spisu utworów. Istnieje również możliwość utworzenie własnej playlisty. Ten intuicyjny i bardzo przejrzysty odtwarzacz pozwala na zarządzanie i odtwarzanie własnej muzyki wyłącznie za pomocą palców.

20 Dźwięk jest dobrej jakości, a znajdujące się w zestawie słuchawki trzymają wysoki poziom, zarówno, jeśli chodzi o odtwarzany dźwięk, jak i stylistykę. Audiofile mogą wyposażyć się w przejściówkę miniusb-jack 3,5mm. Wówczas istnieje możliwość podłączenia dowolnych słuchawek z tym gniazdem. W naszym przypadku były to popularne słuchawki douszne Creative EP-630. Według naszej subiektywnej oceny różnica w odtwarzanej muzyce jest dostrzegalna. Cena najprostszej przejściówki bez mikrofonu waha się w granicach 10 zł. HTC ma w swojej ofercie także przejściówkę z mikrofonem i pilotem w cenie 24 euro. Regulacja głośności A propos dźwięku to w HTC Touch mamy możliwość osobnej regulacji głośności słuchanej muzyki oraz przeprowadzanej rozmowy. Klikając na małą ikonę głośnika znajdującą się na górze ekranu Today, mamy dostęp do sześciostopniowego regulatora głośności. Mamy również możliwość szybkiego przełączenia telefonu w tryb wibracji oraz całkowitego wyciszenia.

21 Bateria Przyznam się, że sprawa wytrzymałości baterii przy tak dużym wyświetlaczu budziła mój niepokój, jak się później okazało zupełnie niepotrzebnie. Zamontowana w telefonie bateria litowo-jonowa o pojemności 1100 mah radziła sobie nadspodziewanie dobrze. Telefon przy ekstremalnym obciążeniu (ok. 30 min rozmów, częste słuchanie muzyki, dwa filmy po 1,5 godz. oraz serfowanie po Internecie) wytrzymał dwie doby. Wynik ten zwiększa się do czterech dni przy codziennym, średnim obciążeniu terminala (kilkanaście minut rozmowy, 1h muzyki lub film, Internet). Ten dobry wynik uwarunkowany jest uruchomieniem automatycznego wyłączania ekranu po 2 min. Podsumowanie HTC Touch jest połączeniem zalet smartfonu i pda - z jednej strony niewielkie rozmiary pozwalające nosić terminal w kieszeni, z drugiej duży dotykowy ekran ułatwiający korzystanie z terminala i czerpanie większej radości z oglądania stron www, filmów czy grania w gry. HTC Touch dzięki systemowi Windows mobile jest telefonem o dużych możliwościach adaptacyjnych, poczynając od ekranu Today, który możemy personalizować w sposób praktycznie ograniczony jedynie naszą wyobraźnią, a kończąc na mnogości aplikacji, z których korzystać pozwala nam ten system. Dodatkowym atutem tego telefonu jest jego cena: w sprzedaży bezpośredniej wynosi ona 1899 zł., co daje nadzieję na niską cenę

22 telefonu w ofertach operatorów. HTC Touch jest urządzeniem ładnym i praktycznym. Telefon ten jest więc bardzo bliski doskonałości, niestety na każdym szkle zawsze jest jakaś rysa, w przypadku HTC Touch jest nią brak obsługi UMTS oraz dużo trudniejsza obsługa usługi SMS niż w zwykłym telefonie.

Minimalne parametry telefonów/modemów/tabletów. Grupa 1. Telefon podstawowy wymagania: (wymagane min. 2 modele, szacunkowa liczba dostaw: 27 szt.

Minimalne parametry telefonów/modemów/tabletów. Grupa 1. Telefon podstawowy wymagania: (wymagane min. 2 modele, szacunkowa liczba dostaw: 27 szt. Minimalne parametry telefonów/modemów/tabletów Grupa 1. Telefon podstawowy wymagania: (wymagane min. 2 modele, szacunkowa liczba dostaw: 27 szt.) Wymagane minimalne parametry techniczne System operacyjny

Bardziej szczegółowo

Instrukcja QuickStart

Instrukcja QuickStart Instrukcja QuickStart Przyciski i łączność 1. Włącznik urządzenia: Przytrzymaj przycisk, aby włączyć urządzenie. Krótkie naciśnięcie włącza urządzenie, gdy znajduje się trybie gotowości. 2. Przyciski głośności:

Bardziej szczegółowo

Zawartość pakietu. Widok telefonu. Skrócona instrukcja obsługi PL-1. Port mikro-usb. Gniazdo słuchawek. Słuchawka. Aparat przedni

Zawartość pakietu. Widok telefonu. Skrócona instrukcja obsługi PL-1. Port mikro-usb. Gniazdo słuchawek. Słuchawka. Aparat przedni Zawartość pakietu MultiPhone Prestigio Akumulator Ładowarka podróżna Skrócona instrukcja obsługi Widok telefonu Aparat przedni Słuchawki Kabel USB Kolorowe tylne obudowy Słuchawka Gniazdo słuchawek Aparat

Bardziej szczegółowo

Telefony DUAL SIM w ofercie TRAK

Telefony DUAL SIM w ofercie TRAK Trak Electronics Polska Sp. z o.o. rozszerza swoją ofertę o nową grupę produktów telefony GSM Dual SIM. Wszystkie z urządzeń pozwalają na jednoczesną obsługę dwóch kart SIM, a co za tym idzie możliwość

Bardziej szczegółowo

Zawartość pakietu. Widok telefonu PL-1. Gniazdo słuchawek. Port mikro-usb. Słuchawka. Aparat przedni. Aparat tylny Przycisk regulacji głośności

Zawartość pakietu. Widok telefonu PL-1. Gniazdo słuchawek. Port mikro-usb. Słuchawka. Aparat przedni. Aparat tylny Przycisk regulacji głośności Zawartość pakietu MultiPhone Prestigio Akumulator Ładowarka podróżna Słuchawki Kabel USB Skrócona instrukcja obsługi Widok telefonu Słuchawka Aparat przedni Port mikro-usb Gniazdo słuchawek Aparat tylny

Bardziej szczegółowo

Podręcznik skrócony Prestigio MultiPhone PAP4322 DUO

Podręcznik skrócony Prestigio MultiPhone PAP4322 DUO 1. Zawartość opakowania 1. Telefon 2. Adapter AC 3. Słuchawki 4. Kabel USB 5. 6. Karta gwarancyjna 7. Uwagi dotyczące kwestii prawnych i bezpieczeństwa 8. Akumulator 9. Pokrowiec 2. Przegląd 1 2 3 4 5

Bardziej szczegółowo

SMARTWATCH ZGPAX S99

SMARTWATCH ZGPAX S99 Instrukcja obsługi SMARTWATCH ZGPAX S99 BEZPIECZEŃSTWO: Przed rozpoczęciem użytkowania przeczytaj uważnie całą instrukcję obsługi. Rysunki i zrzuty ekranu mogą się różnic w zależności od aktualnego oprogramowania.

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 4 Parametry techniczne telefonów

Załącznik nr 4 Parametry techniczne telefonów Załącznik nr 4 Parametry techniczne telefonów Grupa A 1 sztuka Klawisze i sposób wprowadzania tekstu Pełna wysuwana klawiatura Ekran dotykowy klawisz nawigacyjny Osobne klawisze aparatu i głośności Łączność

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkowania. Ładowanie urządzenia

Instrukcja użytkowania. Ładowanie urządzenia GOCLEVER PlayTAB 01 Instrukcja użytkowania Szanowni Państwo, Dziękujemy za zakup naszego urządzenia. Mamy nadzieję, że nasz produkt multimedialny spełni Państwa oczekiwania i zapewni satysfakcję z jego

Bardziej szczegółowo

PARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANEGO SPRZĘTU

PARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANEGO SPRZĘTU Załącznik numer 6 do zapytania ofertowego nr 2AG-251-225-49/15 PARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANEGO SPRZĘTU 1. Grupa 1 - Telefon klasy średniej typu smartfon 14 sztuk (wymagane min. 2 modele, w tym 1 Dual

Bardziej szczegółowo

W przypadku braku wymienionego wyżej elementu należy skontaktować się ze sprzedawcą.

W przypadku braku wymienionego wyżej elementu należy skontaktować się ze sprzedawcą. SC002 Sweex 5.1 PCI Sound Card Wstęp Dziękujemy za zakup Sweex 5.1 Sound Card. Karta dźwiękowa Sweex zapewnia uzyskanie dźwięku surround. Aby zapewnić poprawne działanie produktu, należy dokładnie przeczytać

Bardziej szczegółowo

Rozdział 4. Multimedia

Rozdział 4. Multimedia Rozdział 4. Multimedia Ćwiczenia zawarte w tym rozdziale pozwolą na wykorzystanie ogromnych moŝliwości multimedialnych systemu Windows XP. Większość narzędzi multimedialnych w Windows XP pochodzi z systemu

Bardziej szczegółowo

GSMONLINE.PL. Nokia Lumia 2520 - pierwszy tablet Nokii 2013-10-22. Nokia zaprezentowała dziś pierwszy tablet - Nokia Lumia 2520.

GSMONLINE.PL. Nokia Lumia 2520 - pierwszy tablet Nokii 2013-10-22. Nokia zaprezentowała dziś pierwszy tablet - Nokia Lumia 2520. GSMONLINE.PL Nokia Lumia 2520 - pierwszy tablet Nokii 2013-10-22 Nokia zaprezentowała dziś pierwszy tablet - Nokia Lumia 2520. Wideo: Dane techniczne: Wzornictwo: Wymiary 168 mm x 267 mm x 8.9 mm Waga:

Bardziej szczegółowo

Konftel 55Wx Skrócona instrukcja obsługi

Konftel 55Wx Skrócona instrukcja obsługi POLSKI Konftel 55Wx Skrócona instrukcja obsługi Konftel 55Wx to urządzenie konferencyjne, które można połączyć z telefonem stacjonarnym, komórkowym oraz z komputerem. Wykorzystując jedyną w swoim rodzaju

Bardziej szczegółowo

WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ PIERWSZA - WPROWADZENIE

WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ PIERWSZA - WPROWADZENIE WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ PIERWSZA - WPROWADZENIE SYSTEMY OPERACYJNE 4,1% 1% 0,2% Android 13,4% ios Windows Phone 81,3% BlackBerry OS Inne ERA G1 - POCZĄTEK WERSJE 1.0 Apple Pie 1.1 Banana Bread Cupcake

Bardziej szczegółowo

TWIN PHONE MT843. Instrukcja obsługi

TWIN PHONE MT843. Instrukcja obsługi TWIN PHONE MT843 Instrukcja obsługi PL Widok ogólny Przycisk OK. Latarka wł/wył (3 sek.) Głośnik słuchawki Przyciski nawigacyjne: lewo/prawo/ góra/dół Głośnik zewnętrzny Obiektyw aparatu cyfrowego Dioda

Bardziej szczegółowo

DOUBLEPHONE. Instrukcja obsługi. Dwie komórki w jednej MT847

DOUBLEPHONE. Instrukcja obsługi. Dwie komórki w jednej MT847 DOUBLEPHONE Dwie komórki w jednej MT847 Instrukcja obsługi Widok ogólny Widok z dołu Mikrofon Głośnik słuchawki Przycisk OK. Latarka wł/wył (3 sek.) Menu/lewy przycisk funkcyjny Przyciski nawigacyjne:

Bardziej szczegółowo

G1342 Instrukcja szybkiej instalacji

G1342 Instrukcja szybkiej instalacji G1342 Instrukcja szybkiej instalacji 2QM02-00005-200S Twój telefon W tej części zapoznasz się z wyposażeniem Twojego urządzenia. 5 6 3 1 12 4 2 10 7 8 9 11 Lp Pozycje Funkcje 1 Gniazdo słuchawkowe jack

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Sklepie Windows Phone

Przewodnik po Sklepie Windows Phone Przewodnik po Sklepie Windows Phone Wzbogać swój telefon o aplikacje i gry ze Sklepu Windows Phone. Aplikacje i gry możesz kupować w dwóch dogodnych miejscach: W telefonie (na ekranie startowym naciśnij

Bardziej szczegółowo

Smart bracelet Instrukcja obłsugi(pl)

Smart bracelet Instrukcja obłsugi(pl) Smart bracelet Instrukcja obłsugi(pl) Zegarek smart watch l12s współpracuje z większości telefonów z oprogramowaniem Android w wersji >2.3 aby móc w pełni korzystać z funkcjonalności zegarka należy używać

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu. BlazeVideo HDTV Player v6

Instrukcja obsługi programu. BlazeVideo HDTV Player v6 Instrukcja obsługi programu BlazeVideo HDTV Player v6 Spis treści 1. Opis programu...3 1.1 Wprowadzenie...3 1.2 Funkcje programu...3 1.3 Wymagania sprzętowe...4 2. Wygląd interfejsu...4 3. Obsługa programu...6

Bardziej szczegółowo

Przygotowanie telefonu do pracy. Ładowane akumulatora. Włączanie i wyłączanie telefonu

Przygotowanie telefonu do pracy. Ładowane akumulatora. Włączanie i wyłączanie telefonu INSTRUKCJA OBSŁUGI Przygotowanie telefonu do pracy 1. Zdjąć pokrywę akumulatora. 2. Włożyć kartę SIM stykami do dołu. 3. Włożyć kartę pamięci stykami do dołu (opcjonalnie). 4. Włożyć akumulator. 5. Założyć

Bardziej szczegółowo

ŻYJE SIĘ RAZ. Żyje się tylko raz, więc zadbaj o stylowe życie. Strona 2 z 7

ŻYJE SIĘ RAZ. Żyje się tylko raz, więc zadbaj o stylowe życie. Strona 2 z 7 Wyjątkowe wzornictwo i najwyższej klasy oprogramowanie, które uwzględnia Twoją lokalizację podczas dobierania prezentowanych informacji. Niezrównane dwutonowe wzornictwo i połyskujące krawędzie. Strona

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi SmartWatch S28 Informacja bezpieczeństwa

Instrukcja obsługi SmartWatch S28 Informacja bezpieczeństwa Instrukcja obsługi SmartWatch S28 Informacja bezpieczeństwa Przed użyciem, proszę dokładnie przeczytać instrukcję. Zegarek pracuje tylko z dedykowanym akumulatorem, ładowarką i akcesoriami, producent/sprzedawca

Bardziej szczegółowo

GSMONLINE.PL. Nokia 7200 już w Polsce

GSMONLINE.PL. Nokia 7200 już w Polsce GSMONLINE.PL Nokia 7200 już w Polsce 2004-04-19 Nokia zaprezentowała dziś oficjalnie w Polsce swój nowy telefon Nokia 7200. Prezentacja nowego modelu odbyła się w warszawskim klubie "Jezioro Łabędzie".

Bardziej szczegółowo

1722/85 I 1722/86 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Panel MIKRA i monitory głośnomówiące CXMODO. Nr ref. 1722/85 Nr ref. 1722/86 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

1722/85 I 1722/86 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Panel MIKRA i monitory głośnomówiące CXMODO. Nr ref. 1722/85 Nr ref. 1722/86 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Panel MIKRA i monitory głośnomówiące CXMODO Dla domu jednorodzinnego Dla domu dwurodzinnego Nr ref. 1722/85 Nr ref. 1722/86 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA MIWI URMET Sp. z o. o. ul. Pojezierska 90A 91-341 Łódź

Bardziej szczegółowo

Tworzenie prezentacji w MS PowerPoint

Tworzenie prezentacji w MS PowerPoint Tworzenie prezentacji w MS PowerPoint Program PowerPoint dostarczany jest w pakiecie Office i daje nam możliwość stworzenia prezentacji oraz uatrakcyjnienia materiału, który chcemy przedstawić. Prezentacje

Bardziej szczegółowo

OPIS I PARAMETRY TECHNICZNE

OPIS I PARAMETRY TECHNICZNE Załącznik Nr 2 OPIS I PARAMETRY TECHNICZNE 1) Dane charakteryzujące realizację zadania: Świadczenie usług telekomunikacyjnych w sieci komórkowej a) Aktywacje 40 szt. (zgodnie z tabelą nr 1) Suma minut

Bardziej szczegółowo

Standard SIM Micro SIM Nano SIM

Standard SIM Micro SIM Nano SIM 1 3 SIM2 SIM1 5 Standard SIM Micro SIM Nano SIM 2 4 6 Quad core 1.2 GHz 4 IPS 480x800 GPS, A-GPS RAM 512 MB + 4 GB emmc 0.3MP + 8.0MP FF 2000 mah Windows Phone 8.1 UMTS: 900/2100MHz GSM: 900/1800 MHz

Bardziej szczegółowo

Najszybszy bezprzewodowy Internet teraz tak e w Twoim telefonie

Najszybszy bezprzewodowy Internet teraz tak e w Twoim telefonie Najszybszy bezprzewodowy Internet teraz tak e w Twoim telefonie blue connect to najszybszy bezprzewodowy Internet w notebooku, komputerze stacjonarnym i telefonie komórkowym. Dzięki tej usłudze możesz

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi

Skrócona instrukcja obsługi Skrócona instrukcja obsługi 1. Przyciski i funkcje 1. Przedni aparat 2. Przycisk zwiększania głośności (+) 3. Przycisk zmniejszania głośności ( ) 4. Tylny aparat 5. Gniazdo słuchawek 6. Gniazdo karty SIM

Bardziej szczegółowo

Podstawy technologii cyfrowej i komputerów

Podstawy technologii cyfrowej i komputerów BESKIDZKIE TOWARZYSTWO EDUKACYJNE Podstawy technologii cyfrowej i komputerów Budowa komputerów cz. 2 systemy operacyjne mgr inż. Radosław Wylon 2010 1 Spis treści: Rozdział I 3 1. Systemy operacyjne 3

Bardziej szczegółowo

watermark TABLET LARK FreeMe GPS

watermark TABLET LARK FreeMe GPS TABLET LARK FreeMe 70.33 GPS +MAPAMAP PL NAWIGACJA Cena : 325,00 zł Utworzono 22-09-2016 Nr katalogowy : lark7033 Producent : Lark Dostępność : Dostępny Stan magazynowy : bardzo wysoki Średnia ocena :

Bardziej szczegółowo

Klawiatura sprzętowa SIEĆ GSM 850, 900, 1800, 1900 WCDMA 850, 900, 1800, 1900, 2100 WYŚWIETLACZ kolorowy, SUPERAMOLED Wyświetlacz

Klawiatura sprzętowa SIEĆ GSM 850, 900, 1800, 1900 WCDMA 850, 900, 1800, 1900, 2100 WYŚWIETLACZ kolorowy, SUPERAMOLED Wyświetlacz Minimalne parametry techniczne dla komórkowych aparatów telefonicznych typu T1. KONSTRUKCJA Typ urządzenia Smartfon Typ budowy jednobryłowy (Bar) Typ SIM microsim Klawiatura sprzętowa Nie SIEĆ GSM 850,

Bardziej szczegółowo

Co to jest smartfon?

Co to jest smartfon? Co to jest? jak korzystać w pełni ze a bez obaw o koszty Smartfon to połączenie telefonu i komputera. Ma wszystkie funkcje zwykłego telefonu komórkowego, czyli: połączenia głosowe SMS-y, MMS-y aparat foto

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50210)

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50210) Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50210) Opis produktu Opis baterii: Wskaźnik naładowania baterii: naładowana nieco słaba bateria słaba bateria Ładowanie baterii : 1. Podłącz rejestrator do ładowarki

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1: Wprowadzenie

Rozdział 1: Wprowadzenie Rozdział 1: Wprowadzenie 1.1 Zawartość opakowania Odbierając urządzenie TVGo A03, proszę się upewnić, że następujące pozycje znajdują się w opakowaniu USB TV Super Mini. TVGo A03 Płyta CD ze sterownikiem

Bardziej szczegółowo

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Eura-Tech Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Pobieranie aplikacji Przed rozpoczęciem ustawiania kamery IP, pobierz i zainstaluj aplikację Eura Cam. W sklepie Google Play wyszukaj aplikację EuraCam Funkcjonalność

Bardziej szczegółowo

Poznanie komputera MyPal

Poznanie komputera MyPal Poznanie komputera MyPal Elementy z przodu Dioda LED Power/Notification (Zasilanie/Powiadomienie) Power Notification Przycisk Launch (Uruchom) Przycisk Notes (Notatki) (nagrywanie głosu) Przycisk Contacts

Bardziej szczegółowo

Uzupełnienie AvMap Geosat 5 BLU / Geosat 5 GT Przenośne urządzenie do nawigacji satelitarnej. Spis treści

Uzupełnienie AvMap Geosat 5 BLU / Geosat 5 GT Przenośne urządzenie do nawigacji satelitarnej. Spis treści Uzupełnienie AvMap Geosat 5 BLU / Geosat 5 GT Przenośne urządzenie do nawigacji satelitarnej Spis treści I. Uzupełnienie danych technicznych Geosat 5 BLU I.I Dane techniczne I.II Zawartość opakowania I.III

Bardziej szczegółowo

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie Motorola Phone Tools Krótkie wprowadzenie Spis treści Minimalne wymagania... 2 Przed instalacją Motorola Phone Tools... 3 Instalowanie Motorola Phone Tools... 4 Instalacja i konfiguracja urządzenia przenośnego...

Bardziej szczegółowo

Kamera. Nr produktu

Kamera. Nr produktu INSTRUKCJA OBSŁUGI Kamera Nr produktu 000401987 Strona 1 z 7 Instrukcja obsługi Opis kamery 1. LCD 2,5 cala 2. Slot USB i HDMI 3. Przycisk wł./wył. ze wskaźnikiem stanu naładowania (czerwony) 4. Przycisk

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi FiiO X7

Instrukcja obsługi FiiO X7 Instrukcja obsługi FiiO X7 Dziękujemy za zakup odtwarzacza wysokiej rozdzielczości FiiO X7. Aby lepiej wykorzystać to zaawansowane urządzenie, przygotowaliśmy tą instrukcję, która, jak mamy nadzieję, pozwoli

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi No.1 D5

Instrukcja obsługi No.1 D5 Instrukcja obsługi No.1 D5 BEZPIECZEŃSTWO: Przed rozpoczęciem użytkowania przeczytaj uważnie całą instrukcję obsługi. Zaleca się używać tylko oryginalnej baterii i akcesoriów, które znajdują się w otrzymanym

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi

Skrócona instrukcja obsługi PA600 Zaawansowany PDA Skrócona instrukcja obsługi Widok z przodu urządzenia 1 Kontrolka stanu urządzenia 5 Złącze uniwersalne 2 Lewy przycisk skanowania 6 Klawiatura 3 Włącznik 7 Ekran dotykowy LCD 4

Bardziej szczegółowo

zapowiedziała wprowadzenie nowego, bardzo taniego telefonu z dwoma kartami SIM: Nokia 108 Dual SIM.

zapowiedziała wprowadzenie nowego, bardzo taniego telefonu z dwoma kartami SIM: Nokia 108 Dual SIM. GSMONLINE.PL Nokia 108: bardzo tani telefon z dwoma kartami SIM (wideo) 2013-09-16 Nokia zapowiedziała wprowadzenie nowego, bardzo taniego telefonu z dwoma kartami SIM: Nokia 108 Dual SIM. Telefon wyposażono

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50206)

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50206) Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50206) 1 Instrukcja obsługi Opis produktu 1) Góra 2) Menu 3) Dół 4) Wejście USB 5) Kamera 6) Głośnik 7) OK 8) Mode 9) Power 10) Wyświetlacz 11) Slot na kartę 12) Diody

Bardziej szczegółowo

Platforma szkoleniowa krok po kroku

Platforma szkoleniowa krok po kroku Platforma szkoleniowa krok po kroku Jeśli masz problemy z uruchomieniem Platformy szkoleniowej warto sprawdzić poprawność poniższych konfiguracji: Minimalne wymagania sprzętowe SPRZĘT Procesor min. 233

Bardziej szczegółowo

HTC TOUCH DIAMOND nowa komórka

HTC TOUCH DIAMOND nowa komórka 6 maja 2008 r. - HTC Corp. prezentuje nowy flagowy model telefonu komórkowego HTC Touch Diamond o niepowtarzalnym wzornictwie i doskonałej precyzji wykonania. Styl, niewielkie rozmiary, zupełnie nowe podejście

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI www.ebooki.nowaera.pl WSTĘP WYMAGANIA SYSTEMOWE REJESTRACJA LOGOWANIE AKTYWACJA E-BOOKA POBRANIE E-BOOKA NA URZĄDZENIE MOBILNE USUNIĘCIE E-BOOKA Z URZĄDZENIA MOBILNEGO

Bardziej szczegółowo

ANGEL GTS INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA LOKALIZATORA ET- 20. Zawartość opakowania:

ANGEL GTS INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA LOKALIZATORA ET- 20. Zawartość opakowania: ANGEL GTS INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA LOKALIZATORA ET- 20 WWW.ANGELGTS.EU Zawartość opakowania: Urządzenie ET- 20 Ładowarka 220V z wyjściem USB Przewód USB Instrukcja obsługi 1 Parametry techniczne lokalizatora

Bardziej szczegółowo

4.10 Odtwarzanie multimediów

4.10 Odtwarzanie multimediów Podstawy open source system SUSE Linux 4-176 4.10 Odtwarzanie multimediów 4.10.1 Mikser dźwięków Aby zmodyfikować głośność, klikamy lewym przyciskiem myszy na ikonkę głośnika w prawym dolnym rogu, na głównym

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Rozdział I. Wprowadzenie. 1.1 Wstęp. Techtop USB-P1 Telefon VoIP na USB. 1.2 Specyfikacja:

Instrukcja obsługi. Rozdział I. Wprowadzenie. 1.1 Wstęp. Techtop USB-P1 Telefon VoIP na USB. 1.2 Specyfikacja: Instrukcja obsługi Techtop USB-P1 Telefon VoIP na USB 1.1 Wstęp Rozdział I Wprowadzenie Słuchawka telefoniczna na USB. Efektywne rozwiązanie dedykowane dla użytkowników komunikatora Skype. 1.2 Specyfikacja:

Bardziej szczegółowo

Rodzaje transmisji danych

Rodzaje transmisji danych Budowa Smartfona Rodzaje transmisji danych Prędkość Internetu zależeć będzie od tego, w zasięgu którego rodzaju transmisji danych urządzenie się znajduje. Informacja o tym pojawia się przy ikonie zasięgu

Bardziej szczegółowo

www.ferguson-digital.eu

www.ferguson-digital.eu Ferguson S8 to wysokiej jakości 8 calowy tablet multimedialny zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, szukających produktu oferującego nadzwyczajne możliwości. Urządzenie jest

Bardziej szczegółowo

PRZYJAZNY PRZEWODNIK PO SMARTFONACH

PRZYJAZNY PRZEWODNIK PO SMARTFONACH PRZYJAZNY PRZEWODNIK PO SMARTFONACH 01 NAJPOTRZEBNIEJSZE INFORMACJE I PODPOWIEDZI CO TO SĄ SMARTFONY I DO CZEGO SŁUŻĄ? SMARTFONY TO NIE TYLKO TELEFONY NOWEJ GENERACJI. TO MULTIFUNKCJONALNE URZĄDZENIA,

Bardziej szczegółowo

uczyć się bez zagłębiania się w formalnym otoczeniu,

uczyć się bez zagłębiania się w formalnym otoczeniu, CZĘŚĆ 3 - INTERNET 3.1 WSTĘP Internet jest globalnym zbiorem połączonych ze sobą komputerów, które przesyłają informacje między sobą za pośrednictwem szybkich połączeń sieciowych oraz linii telefonicznych.

Bardziej szczegółowo

NR370 Simplo Przewodnik Użytkownika

NR370 Simplo Przewodnik Użytkownika NR370 Simplo Przewodnik Użytkownika Informacje dotyczące bezpieczeństwa UWAGA! Zapoznaj się z poniższymi zasadami bezpieczeństwa i przestrzegaj ich. Nieprzestrzeganie poniższych zasad, zwiększa ryzyko

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi ZGPAX S79

Instrukcja obsługi ZGPAX S79 Instrukcja obsługi ZGPAX S79 BEZPIECZEŃSTWO: Przed rozpoczęciem użytkowania przeczytaj uważnie całą instrukcję obsługi. Zaleca się używać tylko oryginalnej baterii, ładowarki i akcesoriów, które znajdują

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com

INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com GOCLEVER TAB A73 INSTRUKCJA OBSŁUGI www.goclever.com Spis treści 1. Ekran główny... 3 1.1 Uruchomienie... 3 1.2 Okno główne... 3 1.3 Przedstawienie podstawowych przycisków oraz ikon... 3 1.4 Powiadomienia

Bardziej szczegółowo

CTKOFFROAD. Instrukcja obsługi

CTKOFFROAD. Instrukcja obsługi CTKOFFROAD Instrukcja obsługi 1 Informacje ogólne 1.1 Wprowadzenie Gratulujemy zakupu telefonu komórkowego CTKOFFROAD. Dla zapewnienia bezpieczeostwa oraz komfortu użytkowania zaleca się przeczytanie instrukcji

Bardziej szczegółowo

MINIKAMERA z wbudowanym monitorem LCD 1,8", rejestrator trasy, kamera samochodowa, Quer

MINIKAMERA z wbudowanym monitorem LCD 1,8, rejestrator trasy, kamera samochodowa, Quer MDH System Strona 1 MDH-SYSTEM ul. Bajkowa 5, Lublin tel./fax.81-444-62-85 lub kom.693-865-235 e mail: info@mdh-system.pl MINIKAMERA z wbudowanym monitorem LCD 1,8", rejestrator trasy, kamera samochodowa,

Bardziej szczegółowo

Samsung Galaxy J7 (2016) Czarnypromocja HAPPY DAYS do Kup smartfon, odbierz nawigację Navitel

Samsung Galaxy J7 (2016) Czarnypromocja HAPPY DAYS do Kup smartfon, odbierz nawigację Navitel Samsung Galaxy J7 (2016) Czarnypromocja HAPPY DAYS do 01.10.17 Kup smartfon, odbierz nawigację Navitel Cena: 948.00 zł Samsung Galaxy J7 (2016) Czarny HAPPY DAYS zapoznaj się z regulaminem promocji Kup

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi do kamery interwencyjnej TV-8400

Instrukcja obsługi do kamery interwencyjnej TV-8400 Instrukcja obsługi do kamery interwencyjnej TV-8400 1. Wprowadzenie Rejestrator TV-8400 jest kamerą interwencyjną przeznaczoną do nagrywania zdarzeń, wypadków, lub nawet całej służby funkcjonariusza. Spełnia

Bardziej szczegółowo

Bose SoundTouch 10 Czarny Ultimate Audio Konin kategoria: TOP > Bose > Głośniki > Bezprzewodowe

Bose SoundTouch 10 Czarny Ultimate Audio Konin kategoria: TOP > Bose > Głośniki > Bezprzewodowe http://ultimateaudio.pl Bose SoundTouch 10 Czarny Ultimate Audio Konin kategoria: TOP > Bose > Głośniki > Bezprzewodowe Producent: Bose 999,00 zł Opcje produktu: Kod QR: Nasz najmniejszy system SoundTouch

Bardziej szczegółowo

Tablet dla dzieci GoClever GENIUS 7"

Tablet dla dzieci GoClever GENIUS 7 Tablet dla dzieci GoClever GENIUS 7" Cena : 267,48 zł (netto) 329,00 zł (brutto) Dostępność : Dostępność - 3 dni Stan magazynowy : brak w magazynie Średnia ocena : brak recenzji Utworzono 28-06-2016 Tablet

Bardziej szczegółowo

TABLET MULTIMEDIALNY MODECOM FreeTAB 1331 X2 HD

TABLET MULTIMEDIALNY MODECOM FreeTAB 1331 X2 HD Wprowadzenie MODECOM FreeTAB 1331 X2 HD to nasz najnowszy tablet multimedialny charakteryzujący się wyświetlaczem o imponujących przekątnej 13,3 oraz 10-punktiwej funkcji multidotyku. To bez wątpienia

Bardziej szczegółowo

Voicer. SPIKON Aplikacja Voicer V100

Voicer. SPIKON Aplikacja Voicer V100 Voicer SPIKON Aplikacja Voicer V100 SPIKON Voicer Aplikacja Voicer w platformie SPIKON dedykowana jest przede wszystkim konsultantom kampanii wirtualnego Call Center. Dając łatwy dostęp do najważniejszych

Bardziej szczegółowo

OP.43-00048/2012 Załącznik nr 3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

OP.43-00048/2012 Załącznik nr 3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia OP.43-00048/2012 Załącznik nr 3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Specyfikacja usług telefonii komórkowej i mobilnego dostępu do internetu: Specyfikacja abonamentów: Telefoniczne: 12 abonamentów:

Bardziej szczegółowo

1. Zawartość opakowania. 2. Przegląd urządzenia PMP7074B3G PL - 1. Instrukcja szybkiego uruchomienia MultiPad Prestigio PMP7074B3G

1. Zawartość opakowania. 2. Przegląd urządzenia PMP7074B3G PL - 1. Instrukcja szybkiego uruchomienia MultiPad Prestigio PMP7074B3G 1. Zawartość opakowania 1. 2. Zasilacz sieciowy 3. Futerał 4. Kabel USB 5. 6. Karta gwarancyjna 7. Informacja prawna i na temat bezpieczeństwa 2. Przegląd urządzenia 15 16 3 4 5 6 1 2 13 14 10 9 8 11 12

Bardziej szczegółowo

01. Użytkowanie odtwarzacza

01. Użytkowanie odtwarzacza SZYBKI START 1 01. Użytkowanie odtwarzacza Nie używaj odtwarzacza w miejscach gorących, zimnych, zawilgoconych bądź z dużą ilością kurzu. Sprawność akumulatora zależy od warunków użytkowania, daty produkcji

Bardziej szczegółowo

JVC CAM Control (na telefony iphone) Instrukcja obsługi

JVC CAM Control (na telefony iphone) Instrukcja obsługi JVC CAM Control (na telefony iphone) Instrukcja obsługi Polski To jest instrukcja obsługi oprogramowania (na telefony iphone) urządzenia Live Streaming Camera GV LS2/GV LS1 wyprodukowanego przez firmę

Bardziej szczegółowo

Platforma szkoleniowa krok po kroku. Poradnik Kursanta

Platforma szkoleniowa krok po kroku. Poradnik Kursanta - 1 - Platforma szkoleniowa krok po kroku Poradnik Kursanta PORA - 2 - Jeśli masz problemy z uruchomieniem Platformy szkoleniowej warto sprawdzić poprawność poniższych konfiguracji: - 3 - SPRZĘT Procesor

Bardziej szczegółowo

Wspaniała rozrywka. Naprawdę dobre połączenie.

Wspaniała rozrywka. Naprawdę dobre połączenie. Wspaniała rozrywka. Naprawdę dobre połączenie. Wybierz telefon, który brzmi równie dobrze, jak wygląda. Wbudowany profil Beats AudioTM zapewnia niezrównaną, studyjną jakość dźwięku utworów muzycznych,

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik 1 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS WYMAGAŃ I PARAMETRÓW TECHNCHNICZNYCH OPROGRAMOWANIA WSPOMAGAJĄCEGO ZARZADZANIEM USŁUG TELEFONII KOMÓRKOWEJ. Aplikacja w formie oddzielnego oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Odtwarzacz Media Player 6w1

Odtwarzacz Media Player 6w1 Odtwarzacz Media Player 6w1 47119 Instrukcja obsługi Opis produktu: - Samodzielne zasilanie i wyjście AV, umoŝliwia bezpośrednie wyświetlanie zdjęć zapisanych w formacie JPEG, MPEG 1 oraz odtwarzanie muzyki

Bardziej szczegółowo

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web (www.login.eramail.pl) INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści Internetowy serwis Era mail dostępny przez komputer z podłączeniem do Internetu (aplikacja sieci Web)

Bardziej szczegółowo

WIDEOREJESTRATOR LX-400G Z SYSTEMEM ANDROID

WIDEOREJESTRATOR LX-400G Z SYSTEMEM ANDROID WIDEOREJESTRATOR LX-400G Z SYSTEMEM ANDROID INSTRUKCJAOBSŁUGI Strona 1 1.Opis techniczny urządzenia 1.1 Mikrofon 2.1 Przycisk wyciszenia dźwięku 3.1 Przycisk GPS 4.1 Przycisk zasilania 5.1 Przycisk kamery

Bardziej szczegółowo

URZĄDZENIE DO BEZPRZEWODOWEGO STRUMIENIOWANIA MULTIMEDIÓW

URZĄDZENIE DO BEZPRZEWODOWEGO STRUMIENIOWANIA MULTIMEDIÓW URZĄDZENIE DO BEZPRZEWODOWEGO STRUMIENIOWANIA MULTIMEDIÓW Instrukcja szybkiej instalacji DN-70310 1. Prezentacja produktu Dziękujemy za wybranie urządzenia do bezprzewodowego strumieniowania multimediów

Bardziej szczegółowo

PVR-TV 713X Instrukcja instalacji

PVR-TV 713X Instrukcja instalacji PVR-TV 713X Instrukcja instalacji Spis treści V1.1 Rozdział 1: Instalacja karty telewizyjnej PVR-TV 713X...2 1.1. Zawartość opakowania...2 1.2. Wymagania systemowe...2 1.3. Instalacja sprzętu...2 Rozdział

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika programu. Ceremonia 3.1

Podręcznik użytkownika programu. Ceremonia 3.1 Podręcznik użytkownika programu Ceremonia 3.1 1 Spis treści O programie...3 Główne okno programu...4 Edytor pieśni...7 Okno ustawień programu...8 Edycja kategorii pieśni...9 Edytor schematów slajdów...10

Bardziej szczegółowo

Instrukcja NAWIGACJA MEDIATEC 7 CALI

Instrukcja NAWIGACJA MEDIATEC 7 CALI Instrukcja NAWIGACJA MEDIATEC 7 CALI KOD PRODUKTU T107/ T108 Przed pierwszym użyciem naładuj całkowicie GPS. Zmiana języka na polski ( jeśli nie jest ustawiony fabrycznie ) W urządzeniu Na ekranie głównym

Bardziej szczegółowo

STORM EXTREME MT848. Instrukcja obsługi

STORM EXTREME MT848. Instrukcja obsługi STORM EXTREME MT848 Instrukcja obsługi Widok z przodu Widok z tyłu Obiektyw aparatu cyfrowego Głośnik Przyciski nawigacyjne: lewo/prawo/góra/ dół/ok Przycisk Menu/lewy funkcyjny Połącz/ Odbierz Kontakty/

Bardziej szczegółowo

Navroad RECO ² + AutoMapa Polska na 4GB + mapa Navigator FREE EUROPA + 8GB do rejestratora

Navroad RECO ² + AutoMapa Polska na 4GB + mapa Navigator FREE EUROPA + 8GB do rejestratora Dane aktualne na dzień: 30-06-2017 23:35 Link do produktu: http://www.sklep.caraudioteam.pl/navroad-reco-automapa-polska-na-4gb-mapa-navigator-free-europa-8gbdo-rejestratora-p-3819.html Navroad RECO ²

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie specjalistyczne

Oprogramowanie specjalistyczne Oprogramowanie specjalistyczne Syntezatory mowy 1. Loquendo programowy syntezator mowy. interfejs komunikacyjny SAPI 5. system operacyjny MS Windows XP, Windows Vista i Windows 7. obsługuje 32- i 64-bitowe

Bardziej szczegółowo

PRESTIGIO GEOVISION 150/450

PRESTIGIO GEOVISION 150/450 WERSJA POLSKA PRESTIGIO GEOVISION 150/450 INSTRUKCJA OBSŁUGI Prestigio GeoVision 150 Umiejscowienie klawiszy sterujących 1. Przycisk Zasilania 2. Gniazdo Kart SD 3. Panel Dotykowy 4. Przycisk Menu 5. Dioda

Bardziej szczegółowo

Wersja polska. Wstęp. Instalacja software. MP508FMV2 Sweex Black Onyx MP4 Player

Wersja polska. Wstęp. Instalacja software. MP508FMV2 Sweex Black Onyx MP4 Player MP508FMV2 Sweex Black Onyx MP4 Player Wstęp Nie należy wystawiać Sweex Black Onyx MP4 Player na działanie wysokich temperatur. Nie należy wystawiać produktu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych

Bardziej szczegółowo

Twój telefon W tej części zapoznasz się z wyposażeniem twojego urządzenia.

Twój telefon W tej części zapoznasz się z wyposażeniem twojego urządzenia. Twój telefon W tej części zapoznasz się z wyposażeniem twojego urządzenia. G1345 1 Lp. Pozycje Funkcje Korzystaj z zestawu 1 słuchawkowego, aby Gniazdo jack swobodnie prowadzić rozmowy lub słuchać muzyki.

Bardziej szczegółowo

Baza wiedzy instrukcja

Baza wiedzy instrukcja Strona 1 z 12 Baza wiedzy instrukcja 1 Korzystanie z publikacji... 2 1.1 Interaktywny spis treści... 2 1.2 Przeglądanie publikacji... 3 1.3 Przejście do wybranej strony... 3 1.4 Przeglądanie stron za pomocą

Bardziej szczegółowo

PROBLEMY TECHNICZNE. Co zrobić, gdy natrafię na problemy związane z użytkowaniem programu DYSONANS

PROBLEMY TECHNICZNE. Co zrobić, gdy natrafię na problemy związane z użytkowaniem programu DYSONANS PROBLEMY TECHNICZNE Co zrobić, gdy natrafię na problemy związane z użytkowaniem programu DYSONANS Jeżeli stwierdziłeś występowanie błędów lub problemów podczas pracy z programem DYSONANS możesz skorzystać

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki v 1.0, 22-05-2014 1 Spis treści 1. Wprowadzenie do technologii HD-CVI...3 2. Pierwsze uruchomienie...3 3. Logowanie i przegląd menu rejestratora...4 4. Ustawienia

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Cruser Sigma B43

Instrukcja obsługi Cruser Sigma B43 Instrukcja obsługi Cruser Sigma B43 Spis treści Opis zestawu, podstawowe cechy urządzenia...2 Wygląd urządzenia...3 Dane techniczne...4 Menu główne...5 Menu ustawień...6 Menu preferencje...8 Obsługa urządzenia...9

Bardziej szczegółowo

Twój telefon W tej części zapoznasz się z wyposażeniem Twojego urządzenia.

Twój telefon W tej części zapoznasz się z wyposażeniem Twojego urządzenia. Twój telefon W tej części zapoznasz się z wyposażeniem Twojego urządzenia. Lp. Pozycje Funkcje 1 Korzystaj z zestawu Gniazdo słuchawkowego, aby słuchawkowe swobodnie prowadzić jack rozmowy lub słuchać

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA iplus CDMA wita w świecie internetu! iplus CDMA to nowy wymiar internetu w Plusie. Połączenie zalet internetu mobilnego i stacjonarnego. Łącz się z siecią

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi www.facebook.com/denverelectronics

Instrukcja obsługi www.facebook.com/denverelectronics Instrukcja obsługi www.facebook.com/denverelectronics Wygląd i opis funkcji 1. 6. 11. 16. Klawisz menu Wyjściowe złącze sygnału TV Soczewki Głośnik 2. 7. 12. 17. Klawisz w górę. 3 Klawisz w dół 4. Klawisz

Bardziej szczegółowo

Napędy optyczne. Paweł Jamer

Napędy optyczne. Paweł Jamer Napędy optyczne Paweł Jamer Plan prezentacji Płyty CD, DVD, Blu-Ray. Odczytanie zawartości płyty. Słuchanie muzyki. Oglądanie filmów. Płyty CD, DVD, Blu-Ray Czytane przez odpowiednie napędy: Napęd CD DVD

Bardziej szczegółowo

ROZDZIAŁ 1. PRZEGLĄD APLIKACJI SAFE...

ROZDZIAŁ 1. PRZEGLĄD APLIKACJI SAFE... Spis treści INSTRUKCJA OBSŁUGI SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1. PRZEGLĄD APLIKACJI SAFE... 2 1.1. OPIS... 2 1.2. FUNKCJE... 2 1.3. WYMAGANIA SYSTEMU... 2 1.4. ROZPOCZĘCIE UŻYTKOWANIA... 3 1.4.1. PRACA Z BRAMOFONEM...

Bardziej szczegółowo

WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ DRUGA - MULTIMEDIA

WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ DRUGA - MULTIMEDIA WIĘCEJ NIŻ TELEFON! CZĘŚĆ DRUGA - MULTIMEDIA GALERIA GALERIA 1/8 Galeria automatycznie przeszukuje telefon i grupuje wszystkie obrazy i zdjęcia jakie znajdzie. Galerię znajdziemy w menu po przyciśnięciu

Bardziej szczegółowo

Wstęp Obsługa urządzeń działających na systemie Android jest bardzo podobna niezależnie od tego czy jest to tablet czy smartfon; Większość zawartych tu informacji znajduje również zastosowanie w przypadku

Bardziej szczegółowo