Zapraszam Was na niezapomniane wakacje! REJS LUKSUSOWYM KATAMARANEM PO LAZUROWYCH WODACH CHORWACJI

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Zapraszam Was na niezapomniane wakacje! REJS LUKSUSOWYM KATAMARANEM PO LAZUROWYCH WODACH CHORWACJI"

Transkrypt

1 Bez zbędnych wstępów i owijania w bawełnę: Zapraszam Was na niezapomniane wakacje! REJS LUKSUSOWYM KATAMARANEM PO LAZUROWYCH WODACH CHORWACJI Nie macie jeszcze pomysłu na spędzenie ostatnich dni sezonu urlopowego? JeŜeli tak, ta propozycja jest dla Was stworzona! Jeśli juŝ zaplanowaliście wakacje, zastanówcie się jeszcze raz po przeczytaniu tego tekstu! MoŜe powinniście swoje plany jeszcze raz przekalkulować? Proszę, zapoznajcie się ze szczegółami poniŝej (duuuŝo szczegółów) :-) A NA PEWNO BĘDZIECIE CHCIELI WZIĄĆ UDZIAŁ W TEJ NIEPOWTARZALNEJ PRZYGODZIE!

2 Jacht Model Fountaine-Pajot Belize 43 Typ Dane techniczne Katamaran Długość: 43' (13,1m) Szerokość: 23' (7,0m) Zanurzenie: ok. 4'3" (1,3m) OŜaglowanie: Grot pełnolistwowy: 64m2, Fok rolowany: 44m2 Rok produkcji 2006 Ilość miejsc WyposaŜenie 12 w układzie (4 kabiny 2-osobowe, 2 kabiny 1-osobowe, 2 miejsca sypialne w salonie) 2 łazienki z wc, prysznic na rufie (np. do spłukiwania soli po kąpieli w morzu), zbiornik wody 600l + ciepła woda, kuchenka z piekarnikiem, 2 komorowy zlewozmywak, pełne wyposaŝenie kuchni, lodówka, radio CD, kompletne wyposaŝenie nawigacyjne (mapy, locja (Pilot books), GPS, chartplotter,radio VHF etc) i ratunkowe (koło ratunkowe, kamizelki ratunkowe, flary, szelki asekuracyjne...), ponton, bimini (daszek nad pokładem), 2 silniki manewrowe Diesla, 2 kotwice oraz chyba wszystko inne, co moŝe przydać się do wygodnej i przede wszystkim bezpiecznej Ŝeglugi.

3 Wymagania odnośnie załogi Dobry humor Chęć przeŝycia przygody Ŝycia Doświadczenie Ŝeglarskie Pływanie wpław, choroba morska ZDECYDOWANIE BEZWZGLĘDNIE Absolutnie nie wymagane. Jednak osoby zainteresowane zdobyciem doświadczenia czy poszerzenia wiedzy o Ŝeglarstwie na pewno będą miały ku temu okazję! Pływać umieć warto, Ŝeby móc się w pełni cieszyć niesamowicie przezroczystą wodą śeglować będziemy praktycznie po samym wybrzeŝu Chorwacji, gdzie w zasięgu wzroku niemal cały czas znajdują się dziesiątki innych jachtów, a chorwackie słuŝby SAR (Search and Rescue) naleŝą do jednych z najlepiej rozbudowanych i najskuteczniejszych na świecie. TakŜe sam Adriatyk naleŝy do mórz raczej spokojnych i bardzo przyjaznych Ŝegludze typowo turystycznej. Kornati Trogir JeŜeli zaś chodzi o bezpieczeństwo i poczucie komfortu na pokładzie jachtu: katamaran w czasie Ŝeglugi praktycznie się nie przechyla, a jego gabaryty (13x7m) zapewniają na prawdę duŝą wygodę Ŝeglugi. DuŜy, przeszklony salon, wygodny kokpit ze stolikiem, trampolina rozpięta pomiędzy dziobami to wszystko pozwoli czuć się w pełni bezpiecznie i komfortowo nie tylko nie umiejącym pływać, ale i osobom, które obawiają się choroby morskiej. W razie wątpliwości chętnie podam kontakt do osób, które albo nie umiały pływać i specjalnie dla takich wyjazdów postanowiły się nauczyć, albo wręcz wciąŝ prawie nie umieją, ale Ŝeglują ze mną od wielu lat (część nawet będzie na tym rejsie )

4 Trasa Start / koniec rejsu Przykłady moŝliwych tras UWAGA! Marina Kaštela, Kaštela Gomilica koło Splitu, Chorwacja 1. Dubrovnik, Mljet, Korčula, Hvar, Otok Brać, Trogir 2. Trogir, Skradin (Wodospady na rzece Krka), archipelag Kornati, Primošten, Marina Frappa 3. rejs na wybrzeŝe Włoch (półwysep Gargano - Peschici, Vieste, Isole Tremiti) + Otok Vis, Otok Biševo, Trogir PowyŜej tylko przykłady! Trasa moŝe ulec zmianie w trakcie rejsu na skutek decyzji skippera, sugestii załogi lub naszego widzimisię ;-) Kornati Dubrovnik Marina Kaštela Ramowy plan dnia :-) Pobudka, poranna toaleta, śniadanko, zakupy spoŝywcze na dzień/dwa, wypłynięcie z portu, Ŝegluga, postój na kąpiel i lunch, Ŝegluga, znów postój, zawinięcie do portu, ogarnięcie jachtu i siebie, wypad na miasto - zwiedzanie, knajpka, wieczór na jachcie - śpiewanie szant ;-), uzupełnianie płynów w organizmie, śpiewanie, wygłupy, śpiewanie, wygłupy,..., drzemka do rana i od nowa... MoŜliwa Ŝegluga nocą, szczególnie w przypadku rejsu do Dubrovnika lub Włoch. Wówczas trzeba troszkę ograniczyć ostatnie punkty programu oprócz skippera wyznaczone mogą być wachty odpowiedzialne za nawigację i prowadzenie jachtu.

5 Koszty Split Pałac Dioklecjana Czarter jachtu Kasa jachtowa Kaucja 3500 eur do podziału na liczbę załogi (przy 9 os. załogi wychodzi ok 390eur/os) 160 eur/os (opłaty portowe, sprzątanie jachtu po czarterze, opłaty klimatyczne, zakupy spoŝywcze, ze 2 wypady do knajpki etc) Nadmiary/niedopłaty do rozliczenia po rejsie! Z doświadczenia - POWINNO wystarczyć z zapasem. Kaucja zwrotna na pokrycie ewentualnych szkód/zniszczeń/zagubionego wyposaŝenia 2500 eur/jacht. Płatna gotówką, czekiem lub kartą kredytową. MoŜliwość ubezpieczenia kaucji - bezzwrotna wpłata 7% wysokości kaucji + odpowiedzialność do 100 eur. Z nieznanych mi bliŝej przyczyn ubezpieczyciel tak czy inaczej Ŝąda wpłaty pełnej kwoty (2500eur) na czas rejsu. Otok Biševo Modra Špilja Wymagana wspólna decyzja całej załogi. Z doświadczenia raczej nic nie powinno się wydarzyć, a ewentualne straty zazwyczaj nie przekraczają kosztów ewentualnego ubezpieczenia. "Kieszonkowe" Wystarcza nawet euro. JeŜeli ktoś chce poszaleć, to 200 powinno wystarczyć z górką. Potrzebne na ewentualne wycieczki do Parków Narodowych, knajpek, zabytków, na część płynów zwalczających efekty choroby morskiej ;-) etc. Uwaga! Skipper zwolniony jest z opłat czarteru jachtu i składek do kasy jachtowej.

6 Dojazd Autokar Przewoźnik Koszt Globtourist lub Retman 425zł w obie strony Wyjazd piątek o 08:00 z Warszawy lub 14:30 z Katowic, przyjazd do Kašteli 10:30 Powrót Wyjazd: Kaštela 18:30, Przyjazd: Katowice 11:45 (GT)/13:30 (R), Warszawa 16:45 (GT)/18:30 (R) Czas przej. Szczegóły Z Warszawy tam 26:30; powrót do Warszawy 22:15 (GT) / 24:00 (R) i Samochód Koszty Czas przejazdu Proponowane trasy ok 1600zł/samochód (zawiera opłaty za autostrady i parking) ok 14 godz. w jedną stronę MoŜliwy wyjazd z Lublina czy Warszawy ok. godz w piątek, a powrót zaraz po północy z soboty na niedzielę Lublin Rzeszów Barwinek Košice Miskolc Budapest Zagreb Zadar Split (Kaštela) 1355 km Lublin Kraków Katowice Ostrava Brno Wien Graz Maribor Zagreb Zadar Split (Kaštela) 1475 km Warszawa Rzeszów Barwinek Košice Miskolc Budapest Zagreb Zadar Split (Kaštela) 1480 km Warszawa Katowice Ostrava Brno Wien Graz Maribor Zagreb Zadar Split (Kaštela) 1420 km Osobiście zdecydowanie polecam trasę przez Słowację i Węgry łącznie ponad 1000 km autostrad i dróg ekspresowych, zazwyczaj praktycznie zerowy ruch w całej Słowacji i na Węgrzech (oprócz okolic Budapestu). Dubrovnik JeŜeli jedzie więcej samochodów, warto jechać w grupie. W razie jakiejkolwiek awarii czy innych problemów jest asekuracja. Dla mieszkańców Warszawy czasowo i odległościowo obie trasy są bardzo porównywalne, więc warto spotkać się np. w Rzeszowie i dalej jechać wspólnie. JeŜeli doszło by do podziału na autokar i samochód, to najlepiej jak najwięcej bagaŝy podrzucić tym jadącym autokarem ;-) I tak tego nikt nie policzy, a samochodowcy mają większy komfort. Skipper (czyli parę nieskromnych słów o sobie):

7 Nazywam się Urodzony śegluję od Uprawnienia Członkostwo Doświadczenie Kontakt Bartek 'Roody' Dekiel , Lublin, PL dziecka, po morzach od około ośmiu - dziewięciu lat Jachtowy Sternik Morski Morski Sternik Motorowodny + licencja na holowanie obiektów pływających Młodszy Instruktor śeglarstwa Radiooperator SRC+DSC (issued by RYA UK) Radiooperator LRC+DSC (issued by UKE PL) Lubelski Okręgowy Związek śeglarski Yacht Club Politechniki Lubelskiej Active Club Poland Fundacja Lubelskie Centrum śeglarstwa ok godzin w rejsach morskich (Adriatyk, Bałtyk, Morze Północne, Karaiby, Morze Śródziemne) na jachtach Ŝaglowych jednokadłubowych i katamaranach oraz jachtach motorowych rejsy śródlądowe starty w Pucharze Polski w Narodowej Klasie Omega Wieloletnie szkolenie adeptów Ŝeglarstwa w ramach kursów organizowanych przez YCPL Tel.: (PL) (HR) Pozdrawiam, Bartek 'RooDY' Dekiel