Kliknij na odnośnik aby przejść do strony logowania na serwerze MSDN AA

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Kliknij na odnośnik aby przejść do strony logowania na serwerze MSDN AA"

Transkrypt

1 OPIS POBIERANIA OPROGRAMOWANIA Microsoft W RAMACH SUBSKRYPCJI MSDN AA DLA STUDENTÓW, DOKTORANTÓW ORAZ PRACOWNIKÓW WYDZIAŁU BUDOWNICTWA I INŻYNIERII ŚRODOWISKA SGGW, KTÓRZY ZAŁOŻYLI WCZEŚNIEJ KONTO MAILOWE NA SERWERZE SGGW Kliknij na odnośnik aby przejść do strony logowania na serwerze MSDN AA Wpisujemy nazwę użytkownika (domyślnie jest to pełen adres mailowy) oraz hasło utworzone w trakcie procesu tworzenia konta w MSDN AA (lub wysłane w mailu od administratora). Dwa pola zakreślone czerwoną ramką, oznaczone cyfrą 1. Następnie klikamy przycisk Sign In (2). Jeżeli nie otrzymaliśmy maila z informacją o utworzeniu konta w MSDN AA, a jesteśmy pewni że zostało ono założone, można skorzystać z opcji Forgot your password? (3).

2 Po zalogowaniu, po lewej stronie okna znajduje się lista wszystkich dostępnych produktów z podziałem na odpowiednie kategorie (oznaczone zieloną ramką). Domyślnie zaznaczona jest opcja Popular (wskazana przez niebieską strzałkę) czyli produkty najczęściej pobierane listę widzimy w środkowej części okna (oznaczone czerwoną ramką). Po wybraniu odpowiedniej kategorii z lewej strony (zielonej ramki), w oknie głównym pojawią się dostępne produkty z danej kategorii. Do dyspozycji mamy: Systemy operacyjne ( Operating Systems podkreślone czerwoną linią), Narzędzia dla programistów ( Developer Tools podkreślone niebieską linią), Narzędzia serwerowe ( Servers podkreślone pomarańczową linią), Aplikacje ( Applications podkreślone czarną linią), Inne ( Other podkreślone fioletową linią), Wszystkie ( All podkreślone szarą linią). Jeśli chcemy pobrać np. system operacyjny Windows 7, zaznaczmy opcję Systemy operacyjne oznaczone na kolejnym rysunku numerem 1.

3 Następnie klikamy na odpowiednią ikonę (zaznaczona na czerwono numerem 2). Zostajemy przekierowani na stronę gdzie można wybrać odpowiednią wersję. Zazwyczaj do wyboru jest wersja Angielska oraz Polska (zakładki w czerwonej ramce). Wybierzmy wersję Angielską. W przypadku kiedy potrzebujemy inną wersję językową należy skontaktować się mailowo z administratorami serwisu pisząc na adres:

4 Wybierzmy Microsoft Windows 7 Professional with Service Pack 1 32-bit (English). Po dokonaniu wyboru, klikamy przy odpowiednim produkcie na przycisk Add to Cart (zaznaczone niebieską ramką). Aby zakończyć wybór produktu, klikamy na przycisk Check Out. Zostaje wyświetlone okno z warunkami umowy. Przewijamy stronę w dół. Po przeczytaniu i zrozumieniu warunków umowy, zatwierdzamy klikając na przycisk: I Accept. W przeciwnym razie, pobranie oprogramowania nie będzie możliwe.

5 Po zatwierdzeniu warunków umowy, pojawia się strona informacyjna nt danego oprogramowania. Przewijamy stronę w dół i klikamy przycisk Continue. Zostaje wyświetlona strona nt szczegółów zamówienia. Pola oznaczone czerwoną gwiazdką należy uzupełnić prawdziwymi danymi (zakreślone są niebieską ramką). W przypadku uzupełnienia błędnymi lub fałszywymi danymi, oprogramowanie, podczas kontroli, będzie uznane za nielegalne. Po uzupełnieniu odpowiednich pól, klikamy na przycisk Proceed With Order (czerwona ramka).

6 Po kliknięciu pojawi nam się następująca strona. W celu sprawdzenia czy wpisaliśmy dobre dane patrzymy na okienko Order Information (czerwona ramka) w niej powinno pokazać nam się imię i nazwisko oraz wpisany adres mailowy. W zależności od zamawianego oprogramowania, zostanie wygenerowany klucz produktu (niebieska ramka). Nie wszystkie programy wymagają takiego zabezpieczenia. W takim przypadku pojawi się odpowiedni komunikat. Klikamy na odnośnik Download Options (wskazany przez zieloną strzałkę). Otwiera się nowe okno.

7 Klikamy na odnośnik do wybranego produktu (zaznaczony czerwoną ramką). Otwiera się kolejne okno w którym klikamy przycisk Start Download. Pojawia się okno pobierania programu (Uwaga! To nie jest jeszcze sam program, tylko narzędzie do jego ściągnięcia). W zależności od systemu operacyjnego oraz przeglądarki na której aktualnie pracujemy okienko pobierania może się różnić (pierwsze jest w przypadku stosowania przeglądarki Internet Explorer, drugie Mozilla Firefox).

8 Zapisujemy program w odpowiedniej lokalizacji na dysku twardym naszego komputera. Najlepiej jest wcześniej utworzyć katalog C:\Temp lub C:\MSNDAA w którym dokonamy zapisu. W przypadku korzystania z przeglądarki mozilla firefox po kliknięciu przycisku Zapisz plik zostanie on zapisany w domyślnym folderze zapisywania plików C:\Użytkownicy\ Nazwa Użytkownika \Pobrane UWAGA: Nie należy wskazywać folderów głęboko zagnieżdżonych ze względu na zbyt długą ścieżkę dostępu może to spowodować nieprzewidywane problemy.

9 Po zakończeniu pobierania, klikamy na przycisk Uruchom lub klikamy Zamknij i przechodzimy do wskazanej wcześniej lokalizacji skąd uruchamiamy program do pobierania.

10 Po naciśnięciu przycisku Uruchom bezpośrednio po pobraniu lub uruchomieniu pliku z folderu, w którym się znajduje, pojawi nam się okno, w którym zaznaczamy opcję uruchom. Po uruchomieniu, program prosi o wskazanie miejsca w którym ma zapisać plik (obraz dysku w formacie ISO) z wybranym przez nas oprogramowaniem. W tym celu możemy skorzystać z przycisku Browse (oznaczony czarną strzałką). Domyślną lokalizacją jest C:\Temp, jednak możemy ją zmienić na dowolną. Następnie klikamy na przycisk Start Download (zielona ramka).

11 UWAGA: 1) Przed rozpoczęciem pobierania, należy się upewnić że na twardym dysku naszego komputera jest wystarczająca ilość miejsca. 2) W trakcie pobierania mogą się również pojawić problemy ze względu na włączoną zaporę internetową (tzw. Firewall) lub oprogramowanie antywirusowe. W takich przypadkach, należy je odpowiednio skonfigurować lub wyłączyć je na czas pobierania. 3) Podczas wskazywania miejsca do zapisywania poszczególnych programów nie należy wskazywać folderów głęboko zagnieżdżonych ze względu na zbyt długą ścieżkę dostępu.

12 Po rozpoczęciu pobierania, na dole okna, pojawi się czerwony pasek postępu. Po zakończeniu pobierania, program weryfikuje poprawność danych. Po zakończeniu wszystkich operacji pojawia się okno z komunikatem.

13 Jest to koniec procesu pobierania. Teraz możemy kliknąć na przycisk Launch Install (jeżeli wcześniej się nie wylogowaliśmy z MSDN AA) aby przejść do folderu w którym zapisaliśmy plik, lub zamknąć okno i ręcznie przejść do folderu pobierania. Po zakończonym pobieraniu nagrywamy obraz płyty. Do tego celu można wykorzystać każdy program, który nagrywa pliki obrazu płyty zapisanego w formacie ISO, np.: Alcohol, Nero, BURNATONCE.

14 UWAGI KOŃCOWE Klucz licencyjny potrzebny do zainstalowania oprogramowania (każdego pobranego wcześniej), użytkownik znajdzie zawsze (jeśli nie zrobił tego podczas pobierania programu) po zalogowaniu się na swoje konto w MSDN AA w dziale Your Account (oznaczone ramką w kolorze czerwonym). W tym samym dziale można zmienić szczegóły odnośnie naszych danych np. zmiana nazwiska Account Details oraz zmiana hasła Change Password.

15 W części Order History wybieramy odpowiedni produkt, klikając na jego nazwie. Otworzy się okno z informacjami nt pobierania tego oprogramowania oraz z klucz licencyjny. Otrzymane klucze licencyjne pasują jedynie do oprogramowania pobranego z witryny MSDN AA. Niedozwolone jest pozyskiwanie wersji instalacyjnych programów w inny sposób niż pobranie go z witryny MSDN AA.

16 Użytkownicy muszą pamiętać, że każde oprogramowanie można pobrać ograniczoną liczbę razy. Jeżeli zajdzie potrzeba kolejnego pobierania ponad limit, należy wysłać maila z prośbą o przydzielenie kolejnego limitu na adres: Każde pobrane oprogramowanie można instalować tylko na jednym, własnym komputerze. Oprogramowanie można wykorzystywać wyłącznie do celów niekomercyjnych tylko w celach naukowych lub dydaktycznych. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie, można znaleźć w dziale Help.

17