Models: BV32GY-EU, BV32WH-EU, BV32BL-EU

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Models: BV32GY-EU, BV32WH-EU, BV32BL-EU"

Transkrypt

1 Models: BV32GY-EU, BV32WH-EU, BV32BL-EU

2 Gratulacje, dołączyłeś do grona osób, które korzystają z wygodnego rozwiązania zapewniającego dostęp do orzeźwiającej wody w zasięgu ręki! Prosimy o uważne zapoznanie się z niniejszą Instrukcją Obsługi by móc korzystać z urządzenia myspringtm w optymalny i bezpieczny sposób. W przypadku pytań, na które nie znajdą Państwo odpowiedzi w niniejszej Instrukcji, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej lub kontakt poprzez infolinię. Mamy nadzieję, że korzystanie z nowego urządzenia dozującego myspringtm przyniesie Państwu wiele satysfakcji!

3 1. Ustawienie urządzenia dozującego Aby rozpakować urządzenie dozujące, należy: Umieścić opakowanie na czystej powierzchni roboczej, zachowując właściwą orientację opakowania. Zdjąć taśmę z wierzchu opakowania. Otworzyć kartonową pokrywę. Wyjąć górną wkładkę zabezpieczającą i załączoną Instrukcję Obsługi (skrócona wersja). Wyjąć urządzenie z opakowania i ustawić je na powierzchni roboczej. Wyjąć urządzenie z polietylenowego worka. Wszystkie materiały opakowania należy zutylizować w sposób nieszkodliwy dla środowiska. Ważne: urządzenie dozujące jest zapakowane w worek z tworzywa sztucznego. Prosimy o utylizację worka w sposób bezpieczny, tak aby nie stworzył on zagrożenia dla niemowląt i dzieci. Aby uzyskać maksymalną wydajność urządzenia dozującego: Urządzenie dozujące należy umieścić z dala od miejsc bezpośrednio nasłonecznionych oraz innych źródeł ciepła, w tym kuchenek i grzejników. Upewnić się, że urządzenie dozujące jest umieszczone w dobrze wentylowanym miejscu. Aby zapewnić właściwe działanie kratek wentylacyjnych zlokalizowanych z tyłu urządzenia, należy pozostawić z tyłu co najmniej 5 cm wolnej przestrzeni. Ustawić urządzenie dozujące w pobliżu gniazdka elektrycznego, na płaskiej powierzchni zdolnej utrzymać jego ciężar wraz z nałożoną pełną butlą wody. Nie przenosić urządzenia dozującego z zamontowanym pełnym zbiornikiem na wodę WaterTrailTM lub butlą wody.

4 2. Konfigurowanie i instalacja 1. Usuń zabezpieczenie z przebijaka u góry urządzenia. 2. Usuń zabezpieczenie z kranika na wodę. 3. Usuń obie blokady z przycisków do dozowania wody. 4. Podłącz przewód zasilający znajdujący się z tyłu urządzenia. Nie wkładaj wtyczki do gniazdka ani nie przestawiaj wyłącznika na pozycję (ON), jeżeli urządzenie jest puste.

5 5. Zerwij etykietę z kapsla butli nie zdejmuj korka z butli. 6. Obróć butlę i umieść ją na przebijaku znajdującym się u góry urządzenia, mocno dociśnij. 7. Upewnij się, że termoregulator, znajdujący się z tyłu urządzenia, ustawiony jest na maksimum zgodnie ze wskazówkami zegara (maksymalne schłodzenie wody), następnie przestaw włącznik na pozycję ON (I). 8. Odczekaj pięć minut aż zbiornik wody napełni się automatycznie (uruchomi się pompa, możliwe jest także pojawienie się w butli pęcherzy powietrza). Gratulujemy, urządzenie dozujące myspringtm zostało pomyślnie zainstalowane!

6 Uwaga: Nowe urządzenia dozujące do wody myspringtm są dostarczane z zamontowanym już zbiornikiem na wodę WaterTrailTM. Maksymalna wydajność chłodzenia jest osiągana w ciągu 24 godzin od chwili zakończenia pierwszej instalacji. Należy regularnie czyścić i opróżniać ociekacz, aby zapewnić właściwą higienę. Należy korzystać wyłącznie z wody w butlach. Korzystanie z pojemników z napojami innymi niż woda, może doprowadzić do nieprawidłowości w działaniu urządzenia, co pociągnie za sobą unieważnienie gwarancji. 3. Nalewanie wody 1. Umieść szklankę, filiżankę lub inne naczynie pod kranikiem wody. 2. Aby nalać wodę w temperaturze pokojowej naciśnij i przytrzymaj lewy przycisk. Jeśli chcesz wodę schłodzoną - prawy. 3. Zwolnij przycisk, aby zatrzymać przepływ wody.

7 4. Wymiana zbiornika wody (WaterTrailTM) 1. Wyłącz urządzenie dozujące (pozycja OFF) i odłącz przewód zasilania. 2. Zdejmij pustą butlę z urządzenia dozującego. 3. Otwórz urządzenie podnosząc dwie dźwignie znajdujące się na pokrywie urządzenia dozującego. 4. Aby wyjąć zbiornik na wodę WaterTrailTM, włóż obie dłonie pod silikonowe rurki w sposób pokazany na zdjęciu i unieś zbiornik. 5. Wyjmij zbiornik na wodę WaterTrailTM z urządzenia.

8 6. Rozpakuj nowy zbiornik na wodę WaterTrailTM. Zdejmij podkładkę izolacyjną ze starego zbiornika na wodę i zamocuj ją na kołnierzu nowego. 7. Umieść nowy zbiornik w urządzeniu dozującym. 8. Mocno dociśnij zbiornik i upewnij się, że jest prawidłowo umieszczony - zbiornik musi być dociśnięty do oporu, aby działał prawidłowo. Upewnij się, że nakładka na kranik wody jest skierowana do przodu, a obie rurki zaciskowe znajdują się nad przyciskami. 9. Umieść nakładkę kranika w sposób pokazany na zdjęciu.

9 10. Zamknij pokrywę urządzenia i dociśnij ją (usłyszysz dźwięk dwóch zatrzasków). 11. Usuń folię z kapsla nowej butli wody i załóż ją na urządzenie dozujące. 12. Podłącz przewód zasilający i włącz urządzenie za pomocą przełącznika z tyłu urządzenia na pozycję "ON" (pozycja I). Odczekaj 5 minut aż zbiornik napełni się automatycznie (pompa wyda dźwięk, a w butli mogą pojawić się pęcherze powietrza). Zbiornik na wodę WaterTrailTM został pomyślnie zainstalowany!

10 5. Części zamienne Dla zachowania higieny urządzenia dozującego myspringtm, zbiornik na wodę WaterTrailTM powinien być wymieniany przynajmniej dwa razy w roku. Zbiornik na wodę WaterTrailTM zamówić można: Web: Infolinia: (poniedziałek-piątek, 08:00-16:00)

11 6. Usuwanie usterek Usterka Urządzenie nie dozuje wody. Potencjalna przyczyna Zalecenie Rozwiązanie Brak zasilania urządzenia dozującego. Sprawdź gniazdko, wtyczkę i włącznik. Jeżeli problem nie został usunięty, należy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. Zamarznięty zbiornik wody schłodzonej. Jeżeli jest to możliwe wymontuj zbiornik na wodę WaterTrailTM i sprawdź, czy woda jest zamarznięta. Wyłącz urządzenie i obróć pokrętło o 1/4 w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Pusta butla z wodą. Sprawdź, czy poziom wody w butli jest poniżej przebijaka. Wymień butlę znajdującą się na urządzeniu. Niedrożne silikonowe rurki zaciskowe. Zdemontuj zbiornik na wodę i sprawdź, czy rurki są okrągłe i nie zostały zgniecione. Ściśnij rurki palcami, aby przywrócić im pierwotny kształt i z powrotem zamontuj zbiornik na wodę WaterTrailTM. Nie działa mikroprzełącznik. Naciskaj przycisk do dozowania wody aż usłyszysz kliknięcie. Jeżeli mikroprzełącznik wciąż nie działa, należy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta.

12 Nadmierny hałas z urządzenia Wyciek wody z podstawy urządzenia. Nie działa silnik pompy. Po naciśnięciu przycisku do dozowania wody powinien być słyszalny dźwięk pracy pompy. Jeżeli silnik pompy wciąż nie działa, należy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta Wentylator jest zanieczyszczony kurzem. Sprawdź obecność kurzu zaglądając przez kratki z tyłu urządzenia. Wyłącz urządzenie i usuń kurz odkurzaczem lub miękką ścierką. Zbiornik na wodę jest zamontowany nieprawidłowo (lekkie odchylenie), powodując hałas z pompy. Otwórz urządzenie i sprawdź położenie zbiornika na wodę WaterTrailTM. Podnieś zbiornik na wodę WaterTrailTM i umieść go we właściwej pozycji. Pompa pracuje ciągle, nie zatrzymuje się. Dźwięk ciągłej pracy pompy jest słyszalny z przodu urządzenia. Należy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. Ociekacz może być przepełniony. Podnieś osłonę ociekacza i sprawdź poziom wody w tacce. Zdemontuj tackę ociekową wyjmując ją z urządzenia i opróżnik. Zamontuj ponownie. Możliwy wyciek wody przez kapsel butli. Zdejmij butlę i sprawdź, czy przy podstawie przebijaka jest woda. Wymień butlę.

13 7. Informacje techniczne i dotyczące bezpieczeństwa Wymiary urządzenia dozującego: dł. 310 mm x szer. 300 mm x wys. 320 mm Ciężar netto urządzenia dozującego: 4 kg Ciężar brutto urządzenia dozującego (z opakowaniem): 5 kg Dostępne kolory urządzenia dozującego: biały, czarny i szary Poziom hałasu: tylko 35 db/a Producent: Ebac Watercoolers, Wielka Brytania Min. temperatura pracy 5 C Maks. temperatura pracy 35 C Temperatura chłodzenia +/- 5 C * Zabezpieczenie 3A Zasilanie elektryczne 230V, prąd zmienny, 50Hz Urządzenie spełnia następujące normy LVD/EMC/RFI: IEC :2001 IEC :2002 EN :2006, EN :1997, A1:2001, EN : 2006 EN : 1995, A1:2001, A2:2005 Urządzenie spełnia następujące normy dotyczące hałasu: EN :2010 EN :2011 * Pomiar przeprowadzony dla pierwszej szklanki wody. Urządzenie pracujące w temperaturze otoczenia wynoszącej 22 C. (Temperatura wody w kolejnej szklance może być nieco wyższa).

14 ZABRANIA SIĘ: Zabrania się użytkowania urządzenia dozującego myspringtm w przypadku jego upuszczenia lub jakiegokolwiek uszkodzenia osłon. Zabrania się użytkowania urządzenia dozującego w przypadku uszkodzenia przewodu zasilającego. Przewód musi zostać wymieniony na identyczny, w tym celu należy skontaktować się z Nestlé Waters Polska Oddział Dar Natury w Warszawie. Zabrania się czyszczenia urządzenia przy pomocy rozpuszczalników lub ściernych środków czyszczących. Stosować wyłącznie ciepłą wodę z mydłem lub środek czyszczący nie zawierający cząstek ściernych. Dla zachowania higieny urządzenia dozującego myspringtm, zbiornik na wodę WaterTrailTM powinien być regularnie wymieniany, co najmniej dwa razy w roku. Zbiornik na wodę WaterTrailTM można zamówić: Web: Dział Obsługi Klienta: poniedziałek-piątek, 08:00-16:00 (koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora). Chcesz zamówić wodę, wyślij SMS o treści WODA pod numer 4777 (koszt SMS-a zgodny z taryfą operatora). Ani producent ani firma Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane niewłaściwym korzystaniem z urządzenia dozującego myspringtm. Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury ul. Łopuszańska 38B, Warszawa Web: Dział Obsługi Klienta: Poniedziałek-piątek, 08:00-16:00 (koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora).

[XX OC] Speed- Mix. Instrukcja obsługi Instalacja i konserwacja

[XX OC] Speed- Mix. Instrukcja obsługi Instalacja i konserwacja [XX OC] Speed- Mix Instrukcja obsługi Instalacja i konserwacja 2 POKRYWA PRZEDNIE DRZWI WYŚWIETLACZ PANEL WYBORU PRZYCISKÓW POJEMNIKI PROWADNICE MISY MIESZAJĄCE ZBIORNIK NA WODĘ (WERSJA AA) OBUDOWA MECHANIZMU

Bardziej szczegółowo

CineMate 15/10. home theater system

CineMate 15/10. home theater system CineMate 15/10 home theater system Brugervejledning Bedienungsanleitung Gebruikershandleiding Käyttöohje Manuale di istruzioni Kezelési útmutató Instrukcja obsługi Bruksanvisning Ważne informacje dotyczące

Bardziej szczegółowo

Solo System dźwiękowy TV

Solo System dźwiękowy TV Solo System dźwiękowy TV Podręcznik użytkownika Spis treści Informacje dotyczące bezpieczeństwa Wprowadzenie Dziękujemy... 6 Rozpakowywanie... 6 Instalacja systemu Krok 1: Ustaw system... 7 Krok 2: Podłącz

Bardziej szczegółowo

Dla instalatora / dla użytkownika. Instrukcja obsługi i instalacji atmomag. Podgrzewacze gazowe. atmomag mini 11-0/0 GX atmomag mini 11-0/0 XI

Dla instalatora / dla użytkownika. Instrukcja obsługi i instalacji atmomag. Podgrzewacze gazowe. atmomag mini 11-0/0 GX atmomag mini 11-0/0 XI Dla instalatora / dla użytkownika Instrukcja obsługi i instalacji atmomag Podgrzewacze gazowe atmomag mini 11-0/0 GX atmomag mini 11-0/0 XI PL Dla użytkownika Instrukcja obsługi atmomag Spis tre ci Informacje

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi A-dec 200

Instrukcja obsługi A-dec 200 Instrukcja obsługi A-dec 200 Fotel dentystyczny, konsoleta i blok spluwaczki, spluwaczka, lampa główna Prawa autorskie 2014 A-dec Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Firma A-dec Inc. nie udziela żadnej gwarancji

Bardziej szczegółowo

Monitor UV-900. Instrukcja obsługi. Dokument przetłumaczony z języka angielskiego

Monitor UV-900. Instrukcja obsługi. Dokument przetłumaczony z języka angielskiego Monitor UV-900 Instrukcja obsługi Dokument przetłumaczony z języka angielskiego Strona celowo pozostawiona pusta Spis treści Spis treści Wprowadzenie.... Wymagania wstępne....2 Ważne informacje dla Użytkownika....3

Bardziej szczegółowo

ECONCEPT 15-25 A Kocioł kondensacyjny wiszący jednofunkcyjny

ECONCEPT 15-25 A Kocioł kondensacyjny wiszący jednofunkcyjny Kocioł kondensacyjny wiszący jednofunkcyjny INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA, INSTALOWANIA I KONSERWACJI 2 ! Uważnie przeczytać ostrzeżenia znajdujące się w niniejszej instrukcji, ponieważ dostarczają one ważnych

Bardziej szczegółowo

WAŻNE INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA

WAŻNE INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA WAŻNE INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA BEZPIECZEŃSTWO ORAZ BEZPIECZEŃSTWO OSÓB TRZECICH JEST BARDZO WAŻNE Niniejsza instrukcja zawiera ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa, z którymi należy się zapoznać

Bardziej szczegółowo

ROBOT ODKURZAJĄCY SERIA 600. Instrukcja obsługi

ROBOT ODKURZAJĄCY SERIA 600. Instrukcja obsługi ROBOT ODKURZAJĄCY SERIA 600 Instrukcja obsługi Edycja 201210 DLF Sp. z o.o. Szanowny posiadaczu irobota Roomba, Dziękujemy za wybór robota odkurzającego irobot Roomba. Stając się jego użytkownikiem, dołączyłeś

Bardziej szczegółowo

NEPTUNE 7 FA Operating Instructions

NEPTUNE 7 FA Operating Instructions Operating Instructions 107140197 A 301002728 psi bar NEPTUNE 7 FA 1 2 30 3 4 5 6 29 7 28 27 26 25 24 23 22 21 8 9 10 11 12 13 14 20 psi bar 15 16 17 18 19 2 Spis treści 1 Ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika ML-375x Series Podręcznik użytkownika Podstawowy imagine the possibilities Niniejszy podręcznik zawiera informacje dotyczące instalacji, podstawowej obsługi oraz rozwiązywania problemów w systemie Windows.

Bardziej szczegółowo

POLSKI 4. Spis treści. Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

POLSKI 4. Spis treści. Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa RENLIG PL TR FWM7D5 POLSKI 4 TÜRKÇE 37 POLSKI 4 Spis treści Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa 4 Opis urządzenia 8 Panel sterowania 9 Pierwsze użycie 13 Dostosowanie ustawień do własnych preferencji 13

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA EKSPLOATACJI. Dwupłaszczowych zbiorników przeznaczonych do naziemnego składowania i dystrybucji AdBlue. BlueMaster

INSTRUKCJA EKSPLOATACJI. Dwupłaszczowych zbiorników przeznaczonych do naziemnego składowania i dystrybucji AdBlue. BlueMaster INSTRUKCJA EKSPLOATACJI Dwupłaszczowych zbiorników przeznaczonych do naziemnego składowania i dystrybucji AdBlue BlueMaster PL INSTRUKCJA EKSPLOATACJI DWUPŁASZCZOWYCH ZBIORNIKÓW PRZEZNACZONYCH DO NAZIEMNEGO

Bardziej szczegółowo

Gniazdko zasilania musi się znajdować w pobliżu urządzenia i musi być łatwo dostępne.

Gniazdko zasilania musi się znajdować w pobliżu urządzenia i musi być łatwo dostępne. w HS233 HSG 1155 OSD[V4.393] Przed rozpoczęciem użytkowania monitora proszę uważnie przeczytać podręcznik użytkownika. Proszę zachować podręcznik, aby móc z niego skorzystać w przyszłości. To urządzenie

Bardziej szczegółowo

Montaż i obsługa serwisowa

Montaż i obsługa serwisowa P L Dokument przetłumaczony z języka angielskiego 208115-PL 14-02-2013 A002 Firma Systemair nie ponosi odpowiedzialności ani nie ciążą na niej zobowiązania z tytułu gwarancji, w razie nieprzestrzegania

Bardziej szczegółowo

Coronis Fusion. Instrukcja dla poczatkujacych

Coronis Fusion. Instrukcja dla poczatkujacych Coronis Fusion Instrukcja dla poczatkujacych 2 (Tę stronę celowo pozostawiono puste.) Prawa autorskie Prawa autorskie Niniejszy dokument jest chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi kullanma kılavuzu

instrukcja obsługi kullanma kılavuzu instrukcja obsługi kullanma kılavuzu Pralka Çamaşır Makinesi Steam System EWF 127570W 2 electrolux Spis treści Electrolux. Thinking of you. Aby dowiedzieć się więcej o naszej filozofii, odwiedź naszą stronę

Bardziej szczegółowo

9 10 1 3 4 1 2 11 12 6-M TE 1 L R

9 10 1 3 4 1 2 11 12 6-M TE 1 L R 9 10 1 3 4 1 2 11 12 TE 16-M L R Hilti Corporation FL-9494 Schaan Tel.: +423 / 234 2111 Fax: +423 / 234 29 65 www.hilti.com Hilti = registered trademark of Hilti Corp., Schaan W 2934 0604 110-Pos. 8 1

Bardziej szczegółowo

Kompakt Solo HRE 18 HRE 24 HRE 30 HRE 40

Kompakt Solo HRE 18 HRE 24 HRE 30 HRE 40 Kompakt Solo HRE 18 HRE 24 HRE 30 HRE 40 Instrukcje instalowania, konserwacji oraz użytkowania kotła Przed instalowaniem i/lub użytkowaniem urządzenia przeczytaj uważnie instrukcję. Postępuj zgodnie z

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi BN46-00299C-03

Instrukcja obsługi BN46-00299C-03 Instrukcja obsługi PE40C PE46C PE55C Kolor i wygląd mogą się różnić w zależności od produktu. Jego specyfikacja może bez wcześniejszego powiadomienia ulec zmianie mającej na celu poprawę jakości pracy.

Bardziej szczegółowo

TE 30/TE 30-AVR/ TE 30-C-AVR/ TE 30-M-AVR

TE 30/TE 30-AVR/ TE 30-C-AVR/ TE 30-M-AVR TE 30/TE 30-AVR/ TE 30-C-AVR/ TE 30-M-AVR Bedienungsanleitung Operating instructions Mode d emoi Használati utasítás Instrukcja obsługi Инструкция по зксплуатации Návod k obsluze Návod na obsluhu Upute

Bardziej szczegółowo

Skanery. ScanMate. i1150/i1180. Podręcznik użytkownika. A-61816_pl 5K2886

Skanery. ScanMate. i1150/i1180. Podręcznik użytkownika. A-61816_pl 5K2886 Skanery ScanMate i1150/i1180 Podręcznik użytkownika A-61816_pl 5K2886 Licencje innych firm This software is based in part on the work of the Independent JPEG Group Copyright (C)2009-2013 D. R. Commander.

Bardziej szczegółowo

PPN/PPF5-10-18-25 LCN/LCF5-10-18

PPN/PPF5-10-18-25 LCN/LCF5-10-18 PL PPN/PPF5-10-18-25 LCN/LCF5-10-18 A120181 / A120186 / A120188 / A120190 OBIERACZKA DO ZIEMNIAKÓW I URZĄDZENIE DO MYCIA MUSZLI OSTRYG SPIS TREŚCI 1 OGÓLNE WSKAZÓWKI 3 UŻYTKOWANIE I CZYSZCZENIE Przeznaczenie

Bardziej szczegółowo

FIRMA Z CERTYFIKATEM JAKOŚCI DNV =UNI EN ISO

FIRMA Z CERTYFIKATEM JAKOŚCI DNV =UNI EN ISO G60 - G100 FIRMA Z CERTYFIKATEM JAKOŚCI DNV =UNI EN ISO 9001/2000= WAŻNE INFORMACJE DLA INSTALATORA OGÓLNE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA 1) UWAGA! Przeczytanie poniższych zaleceń jest bardzo ważne dla zapewnienia

Bardziej szczegółowo

Cino XS grande. Typ:xs grande. PODRĘCZNIK INSTALACJI I KONSERWACJI Wersja pierwotna. rheavendors group. www.rheavendors.com

Cino XS grande. Typ:xs grande. PODRĘCZNIK INSTALACJI I KONSERWACJI Wersja pierwotna. rheavendors group. www.rheavendors.com Cino XS grande Typ:xs grande PODRĘCZNIK INSTALACJI I KONSERWACJI Wersja pierwotna rheavendors group www.rheavendors.com 01 12.04.2010 Adaptacja graficzna, zgodność ze standardami UE, schematy instalacji

Bardziej szczegółowo

Comfort. calls DECT. DW Pro1/Pro2 Instrukcja obsługi

Comfort. calls DECT. DW Pro1/Pro2 Instrukcja obsługi Comfort DECT calls DW Pro1/Pro2 Instrukcja obsługi Spis treści Spis treści Ważne wskazówki bezpieczeństwa... 2 Bezprzewodowy system słuchawkowy DW Pro1/Pro2... 4 Zakres dostawy... 5 Opis produktu... 6

Bardziej szczegółowo

Komputer firmy Acer serii Aspire S3. Podręcznik użytkownika

Komputer firmy Acer serii Aspire S3. Podręcznik użytkownika Komputer firmy Acer serii Aspire S3 Podręcznik użytkownika 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. Podręcznik użytkownika Komputer firmy Acer serii Aspire S3 Wydanie oryginalne: 02/2012 Oznaczenie modelu: Numer

Bardziej szczegółowo

MAXDATA Notebook ECO 4500 A. Podręcznik użytkownika

MAXDATA Notebook ECO 4500 A. Podręcznik użytkownika MAXDATA Notebook ECO 4500 A Podręcznik użytkownika PL 92 Spis treści Wskazówka 95 Ważne Wskazówki bezpieczeństwa 99 Wireless LAN...101 Dodatkowe informacje dotyczące bezpieczeństwa użytkowania sprzętu

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI

INSTRUKCJA INSTALACJI MODEL: MX-B382 CYFROWY SYSTEM WIELOFUNKCYJNY INSTRUKCJA INSTALACJI Niniejszą instrukcję należy przechowywać w dostępnym miejscu i korzystać z niej, gdy zajdzie konieczność. Uwaga! Aby całkowicie odłączyć

Bardziej szczegółowo

PRZEPŁYWOWY MURALI PODGRZEWACZ ODY (ZAPŁON ELEKTRONICZNY) Fonte 11-14 AE CJI,

PRZEPŁYWOWY MURALI PODGRZEWACZ ODY (ZAPŁON ELEKTRONICZNY) Fonte 11-14 AE CJI, PRZEPŁYWOWY MURALI PODGRZEWACZ WOD ODY (ZAPŁON ELEKTRONICZNY) Fonte 11-14 AE INSTRUKCJ UKCJA INSTALA ALACJI CJI, UŻYTK TKOWANI ANIA A I KONSER ONSERWACJI 1 UWAGA! Niniejsza instrukcja zawiera informacje

Bardziej szczegółowo