TERMINY: PROPONUJEMY PAŃSTWU 12 DNIOWE TURNUSY REHABILITACYJNO REKREACYJNE NAD BAŁTYKIEM. CENA: 1360zł/osoba

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "TERMINY: PROPONUJEMY PAŃSTWU 12 DNIOWE TURNUSY REHABILITACYJNO REKREACYJNE NAD BAŁTYKIEM. CENA: 1360zł/osoba"

Transkrypt

1 DARŁOWO I OKOLICE

2 PROPONUJEMY PAŃSTWU 12 DNIOWE TURNUSY REHABILITACYJNO REKREACYJNE NAD BAŁTYKIEM TERMINY: do r do r do r do r do r. CENA: 1360zł/osoba ZAKWATEROWANIE: 1360zł/osoba pokoje standardowe z pełnym węzłem sanitarnym. 1580zł/osoba pokoje o podwyższonym standardzie LUX

3 Ośrodek położony jest na ogrodzonym, bezpiecznym terenie w odległości 50m od morza. Obiekt posiada pięć budynków mieszkalnych, basen kryty i jacuzzi, gabinety rehabilitacyjne, duża stołówka, świetlice ze sprzętem RTV i sale dyskotekową, sale gimnastyczne. Pokoje wyposażone w TV. Na terenie ośrodka znajduje się również boisko do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki, plac zabaw oraz parking samochodowy (bezpłatny), wypożyczalnia rowerów, parawanów, leżaków(płatne) i miejsce na ognisko oraz grilla, a w bezpośrednim sąsiedztwie, znajduje się Aquapark. CENA OBEJMUJE: transport autokarem w obie strony, jedenaście noclegów, trzy posiłki dziennie + podwieczorek podawany do obiadu, możliwość ustalenia indywidualnej diety za dodatkową odpłatnością 100zł, jedną wystawną kolację przy muzyce,

4 Codziennie dwa zabiegi w zależności od Państwa potrzeb i wskazań lekarza: LASEROTERAPIA KRIOTERAPIA HYDROMASAŻE KĄPIELE WIRÓWKOWE MAGNETOTERAPIA MASAŻE PRÓŻNIOWE I LECZNICZE ELEKTROLECZNICTWO( diadynamik, ultradźwięki, jonoforeza) ŚWIATŁOLECZNICTWO ( lampa Sollux) GIMNASTYKA NA BASENIE GIMNASTYKE OGÓLNOUSPRAWNIAJĄCĄ opiekę medyczną, całodobową opiekę pielęgniarską oraz lekarską dochodzącą, wycieczkę autokarową po okolicy, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, rejs statkiem po Morzu Bałtyckim, suchy prowiant na powrót oraz podczas wycieczek całodniowych.

5 WYPOSAŻENIE W OŚRODKU

6

7 Zapisy przyjmujemy do 20 kwietnia 2015r. w sekretariacie P.U.H. KAMA Mysłowice. Przy zapisie obowiązuje wpłata zaliczki 30%. Więcej informacji:

8 Darłowo Informacje ogólne Darłowo jest nadmorskim miastem i gminą miejską, położoną w północno zachodniej Polsce w woj. Zachodniopomorskim. Miasto znajduje się na Pomorzu zachodnim i w zachodniej części powiatu sławieńskiego. Darłowo jest położone nad Morzem Bałtyckim, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Miasto posiada wydzielone części: Darłówko i Racisław. Z powodu rozdzielenia rzeką, potocznie rozróżnia się również Darłówko Wschodnie oraz Darłówko Zachodnie.

9 HISTORIA DARŁOWA Pierwsze informacje na temat Darłowa pojawiają się już w XI wieku, kiedy to na miejscu obecnego miasta istniała rybacka osada, której mieszkańcy trudnili się typowo nadmorskimi zajęciami rybołówstwem, żeglarstwem czy tkactwem. Prawa miejskie zostały nadane na początku XIV wieku, co przyspieszyło rozwój Darłowa i pozwoliło w połowie XIV wieku na budowę zamku książęcego.

10 W wiekach średnich przyszli na świat Eryk Pomorski i Bogusław X, którzy przyczynili się do świetności Darłowa. Miasto było nękane kolejno przez sztormy, najazdy nieprzyjaciół i pożary, które jednak nie zwyciężył hartu ducha mieszkańców. W czasie II Wojny Światowej na terenie Darłowa zbudowano dwa ogromne działa Dora i Gustav, z tej okazji do Darłowa kilkakrotnie przyjeżdżał Hitler. Mimo oczywistych zawieruch historycznych, miasto zachowało swój średniowieczny układ i charakter. Po dziś dzień turyści mogą podziwiać wpisany do rejestru zabytków obszar Starego Miasta.

11 NAJWAŻNIEJSZE ZABYTKI DARŁOWA ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH - Jest jedynym w Polsce nadmorskim zamkiem gotyckim, wybudowanym na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą wysokości 24 metrów. Budowę zamku rozpoczęto w 1352 r. za panowania Bogusława V, na ten okres datuje się też początek współpracy miasta z Hanzą. W XVIII i XIX wieku w zamku znajdowały się magazyny i więzienie, od 1930 roku muzeum.

12 Kościół Mariacki Najstarszy, gotycki zabytek Darłowa. Początki jego budowy sięgają XIII w. Mimo wielokrotnych modernizacji, licznych żywiołów które nawiedzały miasto, nie zatracił on pierwotnych założeń do dnia dzisiejszego. Postawiony na planie prostokąta jest budowlą ceglaną, nieotynkowaną, trójnawową, typu bazylikowego. Nawy boczne podtrzymywane są skarpami. Prezbiterium dwuprzęsłowe zamknięte trójbocznie. Między nawami bocznymi, na planie kwadratu, umieszczona została wieża o wysokości 60 m. Na szczególną uwagę zasługuje mieszczące się w kościele Mauzoleum Pomorskie z sarkofagami Króla Eryka, Elżbiety, żony ostatniego Księcia Pomorskiego i Jadwigi Księżniczki Pomorza. Lapidarium z zabytkowymi krzyżami, figurami i nagrobkami oraz barokową amboną.

13 Kościół Świętej Gertrudy Jedyny taki na całym Pomorzu kościół, perełka gotyku skandynawskiego. Wyglądem swym nawiązuje do Grobu Świętego. Najstarsza wzmianka o kaplicy Św. Gertrudy pochodzi z 1497 roku, kiedy to Darłowo nawiedziła największa w historii powódź, połączona z wywołaną falą sejsmiczną - falą morska, tak silną, że pod wzgórze, na którym stoi budowla, wody wyrzuciły statek. Po II wojnie światowej w kaplicy odprawiano pierwsze msze św. dla pierwszych osadników. Po utworzeniu parafii w pobliskim kościele Matki Bożej Częstochowskiej kaplica popadała w ruinę. W latach 60. XX wieku przeprowadzono gruntowny remont i budowla zaczęła pełnić funkcję kaplicy cmentarnej. 26 lipca 1990 erygowano parafię pw. św. Gertrudy, w tym też roku rozpoczęto remont budynku, w trakcie którego dokonano odkrycia polichromii figuralnych: Madonny na tronie, klęczącej postaci i wici roślinnej. Od tego momentu zabytkową kaplicę cmentarną określa się mianem kościoła.

14 Ratusz W pobliżu kościoła Najświętszej Marii Panny wyrasta renesansowo-barokowy ratusz (pl. Kościuszki), który stanął tu w XVIII w. Jest to budynek dwukondygnacyjny, wzniesiony na planie prostokąta, przykryty mansardowym dachem. Wejście do niego ustrojone jest kamiennym portalem, w którym widnieje herb miasta z datą 1657 r. oraz łaciński napis informujący m.in. o pożarach, jakie na przestrzeni stuleci kilkakrotnie nękały Darłowo. Funkcję ratusza pełnią dawne hale targowe przebudowane w 1725 poprzez dobudowanie jednej kondygnacji. Budowli nadano styl barokowy. Nad głównym wejściem znajduje się kamienny renesansowy portal pochodzący z poprzedniego ratusza, który spłonął w Przed ratuszem znajduje się fontanna z 1919.

15 BRAMA WYSOKA XIV - wieczna brama, zwana też Bramą Kamienna, albo Murowaną, daje wyobrażenie o wyglądzie dawnych murów obronnych choć przez wieki zmieniła swój wygląd i charakter. Budowa murów obronnych nie tylko podnosiła walory obronne miasta, ale wzmacniała jego polityczny prestiż. Obecny wygląd Brama Wysoka zawdzięcza remontowi, jaki przeprowadzono ostatnio w 1732 roku. Data ta jest uwieczniona za pomocą żelaznych prętów na elewacji od strony miasta. Zbudowana z cegły w układzie wendyjskim, w górnej partii polskim, zwieńczona jest czterospadowym, namiotowym dachem. We wnętrzu zachowały się otwory strzelnicze. Z bramy wysokiej miejskie straże obserwowały całe miasto i okolice oraz alarmowały mieszkańców w razie pożaru lub innego niebezpieczeństwa.

16 Pomnik Rybaka Pomnik Rybaka został postawiony ku czci ludzi morza w 1919 roku. Jest to fontanna zaprojektowana przez Wilhelma Grossa i ufundowana przez rodzinę Heptenmacherów. Znajduje się w pobliżu Ratusza. Wokół cokołu rozstawione zostały cztery tablice z brązu, które skrótowo przedstawiają dzieje miasta.

17 LATARNIA MORSKA Jest najdalej wysuniętą na wschód latarnią morską na Wybrzeżu Zachodnim, zbudowana u nasady falochronu wschodniego, u ujścia Wieprzy do morza Bałtyckiego. Pierwsza wzmianka o darłowskiej latarn i morskiej pochodzi z 1715 roku, kiedy to władze miasta zarządziły ustawienie świateł po obu stronach ujścia Wieprzy. Dopiero w 1885 roku została wzniesiona parterowa, nieduża stacja pilotów statków. Był to niewysoki budynek z czerwonej cegły, do którego przylegała wieża. Na drugim piętrze znajdowało się pomieszczenie dla pilotów, których zadaniem było obserwowanie redy portu oraz obsługa latarni wskazującej światłem drogę do portu przypływającym statkom.

18 Walory przyrodnicze Darłowa

19 1. Rzeki (Wieprz i Grabowa). 2. Jeziora (Kopań - Jezioro Witowskie) - powierzchnia 790 ha, długość 5 km, szerokość 2,2 km, średnia głębokość 1,9 m, maksymalna 3,9 m. Jest to jezioro przybrzeżne, bogate w ryby, będące lęgowiskiem i ostoją licznych gatunków ptactwa.) 3. Głazy (Różowy granit - obwód 8 m, wysokość nad wodą 1,4 m leży w korycie rzeki Wieprzy koło wsi Kowalewice). 4. Rezerwat Słowińskie Błota ( Na terenie tym występuje 37 gatunków roślin naczyniowych, 41 gatunków mszaków oraz 45 gatunków porostów. Obszar Chronionego Krajobrazu "Koszaliński Pas Nadmorski"obejmuje wąski pas nadmorskich borów i lasów mieszanych oraz jezior przymorskich. Charakteryzuje się różnorodnością ekosystemów nadmorskich, bogactwem gniazdowania ptactwa wodnego, licznymi gatunkami rzadkich zespołów roślin oraz ostojami awifauny (m.in.: bąki, bociany białe, kanie rdzawe, błotniaki, derkacze, żurawie, rybitwy, łabędzie, kaczki). 5. Pomniki Przyrody.

20 BAZA NOCLEGOWA DARŁOWA Miasto Darłowo posiada bardzo bogatą bazę noclegową. Większość ośrodków przystosowana jest typowo dla osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci. Wśród nich możemy wymienić: Ośrodki rehabilitacyjne Ośrodki SPA Ośrodki wczasowe dla kolonii i zielonych szkół

21 BAZA TOWARZYSZĄCA W DARŁOWIE 1. Ścieżki rowerowe Darłowa

22 2. Deptaki

23 3. Siłownie na wolnym powietrzu

24 4. Kąpielisko w Darłówku

25 OKOLICE DARŁOWA LEONARDIA PARK ROZRYWKI Każdy turysta odpoczywając w Darłowie powinien odwiedzić to miejsce. Tylko kilka kilometrów za Darłowem jadąc w stronę Sławna, w miejscowości Krupy znajduje się Leonardia - park rozrywki na świeżym powietrzu. Na terenie ogrodu znajduje się około setki gier. Są tu zarówno gry jednojak i kilkuosobowe. Zasady gier są tak proste, że nawet najmłodsi nie mają problemu z ich opanowaniem, a rywalizacja i ruch na świeżym powietrzu to powrót do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, z dala od wirtualnego świata.

26 Pasieka Pszczelarska U Maciusia Pasieka położona jest 8km za Darłowem. Obecnie w Pasiece znajduje się 35 pszczelich rodzin. Ekologiczne gospodarstwo Pana Macieja posiada bardzo bogatą ofertę. W Pasiece możemy zakupić poszczególne miody: Gryczany Wielokwiatowy Rzepakowy Propolis Nektarowo spadziowy Faceliowy

27 Słowiński Park Narodowy jest jednym z dwóch nadmorskich parków narodowych w Polsce. Obejmuje ochroną fragment pasa nadmorskiego pomiędzy Łebą a Rowami. Starania naukowców o ochronę stresy brzegowej Morza Bałtyckiego wraz z najcenniejszymi fragmentami Mierzei Gardeńsko Łebskiej zostały uwiecznione decyzją o powołaniu z dniem 1 stycznia 1967 roku Słowińskiego Parku Narodowego o powierzchni ha. Prawie 55% powierzchni parku zajmują ekosystemy wodne. Swą nazwę park zawdzięcza niewielkiej grupie etnicznej wywodzącej się od Kaszubów Słowińcom, którzy kiedyś zamieszkiwali podmokłe tereny parku. Martwy las zasypany przez ruchome piaski.

28 Uwagę przyciąga, uznawany za najpiękniejszą roślinę Wybrzeża, rosnący na wydmach Mikołajek Nadmorski. Dogodne warunki przyrodnicze sprawiaj, że park jest świetnym miejscem gniazdowania i wypoczynku ptactwa. Liczne są tereny chroniące miejsca lęgowe. Unikatowy krajobraz i wartości przyrodnicze klasyfikują park do najcenniejszych obiektów przyrodniczych kraju. Rangę parku podnosi fakt, że w 1955 roku włączono go na listę obszarów chronionych w ramach konwencji Ramsar, a w 1997 roku uznano za Rezerwat Biosfery UNESCO.

29 KONIEC

DIAGNOZA TURYSTYCZNA MIASTA KOSZALIN

DIAGNOZA TURYSTYCZNA MIASTA KOSZALIN DIAGNOZA TURYSTYCZNA MIASTA KOSZALIN Stan na 31 grudnia 2011r. Urząd Miejski w Koszalinie Koszalin 2012 Wstęp... 3 1. Ogólna charakterystyka obszaru objętego diagnozą... 3 1.1. Miasto Koszalin... 3 1.1.2.

Bardziej szczegółowo

historia historia IŁAWA

historia historia IŁAWA historia historia IŁAWA założona została w 1305 r. Jednakże osadnictwo tak w okolicy miasta, jak i w jego obecnych granicach sięga o wiele dalej w przeszłość. Najstarsze ślady obecności człowieka w okolicy

Bardziej szczegółowo

Gmina Przechlewo ul. Człuchowska 26 77-320 Przechlewo tel. 59/83 34 301 fax 59/83 34 631 e-mail: ug@przechlewo.pl www.przechlewo.

Gmina Przechlewo ul. Człuchowska 26 77-320 Przechlewo tel. 59/83 34 301 fax 59/83 34 631 e-mail: ug@przechlewo.pl www.przechlewo. Gmina Przechlewo ul. Człuchowska 26 77-320 Przechlewo tel. 59/83 34 301 fax 59/83 34 631 e-mail: ug@przechlewo.pl www.przechlewo.pl Gmina Miejska Człuchów al. Wojska Polskiego 1 77-300 Człuchów tel. 59/83

Bardziej szczegółowo

Gdynia i Północne Kaszuby

Gdynia i Północne Kaszuby SPIS TREŚCI 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17 18 19 20. 21. 22. Gdynia i Północne Kaszuby zapraszają na sezon letni 2013... Gminy i powiaty Forum NORDA.. Gdynia.. Cewice.. Choczewo.

Bardziej szczegółowo

ODKRYJ JAK TO BLISKO. e-przewodnik warmińsko-mazurskie

ODKRYJ JAK TO BLISKO. e-przewodnik warmińsko-mazurskie ODKRYJ JAK TO BLISKO e-przewodnik warmińsko-mazurskie w w w.piek ny wschod.pl warmińsko-mazurskie Braniewo Frombork Węgorzewo Gołdap Stańczyki Elbląg Lidzbark Warmiński Kętrzyn Święta Lipka Wilczy Szaniec

Bardziej szczegółowo

Wędrówki Jeleniogórskim Traktem Śródmiejskim

Wędrówki Jeleniogórskim Traktem Śródmiejskim Wędrówki Jeleniogórskim Traktem Śródmiejskim Wędrówki Jeleniogórskim Traktem Śródmiejskim O uroku malowniczego położenia Jeleniej Góry nie trzeba przekonywać chyba nikogo, kto choć raz zobaczył panoramę

Bardziej szczegółowo

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie Redakcja: Małgorzata Mierzwińska Opracowanie merytoryczne treści: Karolina Manikowska, Tomasz Wąsik Tekst o zamku malborskim: Mariusz Mierzwiński Fotografie: Lech i Bożena Okońscy Opracowanie tras turystycznych:

Bardziej szczegółowo

PLAN ROZWOJU LOKALNEGO DLA JEDNOSTEK PODLEGŁYCH POWIATOWI SŁAWIEŃSKIEMU NA LATA 2007-2013

PLAN ROZWOJU LOKALNEGO DLA JEDNOSTEK PODLEGŁYCH POWIATOWI SŁAWIEŃSKIEMU NA LATA 2007-2013 Załącznik do Uchwały Nr Rady Powiatu w Sławnie z dnia PLAN ROZWOJU LOKALNEGO DLA JEDNOSTEK PODLEGŁYCH POWIATOWI SŁAWIEŃSKIEMU NA LATA 2007-2013 Opracowano na podstawie Uchwały Nr VI/III/43/07 Rady Powiatu

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Przedmowa. Lokalizacja. O Stowarzyszeniu. Park Technologiczny Interior. Uniwersytet Zielonogórski. Lubuska Izba Budownictwa

SPIS TREŚCI. Przedmowa. Lokalizacja. O Stowarzyszeniu. Park Technologiczny Interior. Uniwersytet Zielonogórski. Lubuska Izba Budownictwa SPIS TREŚCI str. 3 str. 4 str. 5 Przedmowa Lokalizacja O Stowarzyszeniu str. 6 str. 7 str. 8 str. 9 str. 10 str. 10 str. 11 str. 12 str. 13 str. 14 str. 15 str. 16 str. 17 str. 18 str. 19 str. 20 str.

Bardziej szczegółowo

Posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001

Posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001 POLSKA ISSN 1429-3145 Posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001 POLSKA Z A P R A S Z A Kim jesteśmy? Jesteśmy jednym z wiodących, Polskich touroperatorów, którzy spełniają najbardziej egzotyczne marzenia Klientów.

Bardziej szczegółowo

AKTUALIZACJA STRATEGII ROZWOJU MIASTA I GMINY ŁAZY

AKTUALIZACJA STRATEGII ROZWOJU MIASTA I GMINY ŁAZY AKTUALIZACJA STRATEGII ROZWOJU MIASTA I GMINY ŁAZY Łazy, 2008 1 SPIS TREŚCI WSTĘP ROZDIZAŁ I CZĘŚĆ DIAGNOSTYCZNA DIAGNOZA STANU MIASTA I GMINY ŁAZY 2008 POŁOŻENIE GEOGRAFICZNE ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Bardziej szczegółowo

Plan Odnowy Miejscowości Chęciny

Plan Odnowy Miejscowości Chęciny Plan Odnowy Miejscowości Chęciny czyli Nasza Wspólna Strategia Działań na lata 2007-2013 Chęciny Kwiecień Maj 2008 r. Spis treści: Wstęp do Planu Odnowy Miejscowości 3 1. Charakterystyka miejscowości Chęciny

Bardziej szczegółowo

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Mikołajki na lata 2009-2015

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Mikołajki na lata 2009-2015 Miasto Mikołajki Załącznik nr 1 do Uchwały nr XLIV/330/2009 Rady Miejskiej w Mikołajkach z dnia 14 września 2009 roku. Przewodniczący Rady Miejskiej w Mikołajkach Sławomir Gawliński Lokalny Program Rewitalizacji

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA ROZWOJU TURYSTYKI GMINY KLIMONTÓW 2007-2015

STRATEGIA ROZWOJU TURYSTYKI GMINY KLIMONTÓW 2007-2015 STRATEGIA ROZWOJU TURYSTYKI GMINY KLIMONTÓW 2007-2015 KLIMONTÓW-KIELCE 2007-1 - SPIS TREŚCI Wstęp 1. Miejsce i rola turystyki w polityce Gminy Klimontów. 2. Uwarunkowania rozwoju turystyki w Gminie Klimontów

Bardziej szczegółowo

ROZDZIAŁ I Charakterystyka Gminy

ROZDZIAŁ I Charakterystyka Gminy Strategia Rozwoju GMINY DZIWNÓW wrzesień 2007 GMINY DZIWNÓW ROZDZIAŁ I Charakterystyka Gminy 1.1 WPROWADZENIE I DEFINICJE Niniejsze opracowanie zostało przygotowane na zlecenie Gminy Dziwnów. Przedmiotem

Bardziej szczegółowo

Cysterski Szlak Rowerowy

Cysterski Szlak Rowerowy 1 2 Cysterski Szlak Rowerowy Cysterski Szlak Rowerowy Murowana Goślina, 2008 Wydanie dofinansowane ze środków Powiatu Poznańskiego 3 Tekst: Andrzej Kaleniewicz Zdjęcia w przewodniku: Andrzej Kaleniewicz

Bardziej szczegółowo

Katalog Produktów Turystycznych Północno-Wschodniej Polski Inwestycja w kadry turystyki Podlasia i Mazur szansą dla rozwoju produktów turystycznych

Katalog Produktów Turystycznych Północno-Wschodniej Polski Inwestycja w kadry turystyki Podlasia i Mazur szansą dla rozwoju produktów turystycznych Katalog Produktów Turystycznych Północno-Wschodniej Polski Inwestycja w kadry turystyki Podlasia i Mazur szansą dla rozwoju produktów turystycznych Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach

Bardziej szczegółowo

... 3... 4 ... 18 ... 26... 29 ... 47... 49 ... 52

... 3... 4 ... 18 ... 26... 29 ... 47... 49 ... 52 Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Frombork na lata 2007-2015 Frombork, listopad 2007r. Spis treści WSTĘP... 3 CHARAKTERYSTYKA OBECNEJ SYTUACJI W MIEŚCIE... 4 POŁOŻENIE... 4 ZASOBY DZIEDZICTWA KULTUROWEGO

Bardziej szczegółowo

PROGRAM ROZWOJU LOKALNEGO GMINY MIĘDZYCHÓD 2014 2020

PROGRAM ROZWOJU LOKALNEGO GMINY MIĘDZYCHÓD 2014 2020 URZĄD MIASTA I GMINY W MIĘDZYCHODZIE PROGRAM ROZWOJU LOKALNEGO GMINY MIĘDZYCHÓD 2014 2020 Dokument przyjęty Uchwałą Rady Miejskiej Międzychodu z dnia. 2014 r. MIĘDZYCHÓD SIERPIEŃ 2014 1 SPIS TREŚCI WSTĘP...

Bardziej szczegółowo

Pogórza Kaczawskiego

Pogórza Kaczawskiego Koncepcja Subregionalnego Produktu Turystycznego Pogórza Kaczawskiego Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ul. 1 Maja 27, 58-500 Jelenia Góra tel. +4875 7523293 fax +4875 7522794 e-mail: fd@karr.pl,

Bardziej szczegółowo

SAMORZĄD 25 LAT SUKCESU 1

SAMORZĄD 25 LAT SUKCESU 1 1 SAMORZĄD 25 LAT SUKCESU 1990-2015 Szanowni Czytelnicy Odzyskanie przez Polskę w 1989 roku pełnej wolności otworzyło drogę do demokracji i samorządności. Minione ćwierć wieku pokazało, że my, Polacy,

Bardziej szczegółowo

AKTYWNA DOLINA RZEKI WARTY

AKTYWNA DOLINA RZEKI WARTY PLAN ROZWOJU OBSZARU FUNKCJONALNEGO AKTYWNA DOLINA RZEKI WARTY SIERADZ ZDUŃSKA WOLA ZAPOLICE 2014 Strona 1 Spis treści Wprowadzenie... 3 Delimitacja Obszaru Funkcjonalnego Aktywna Dolina Rzeki Warty...

Bardziej szczegółowo

Maszoperia Pomorskich Lokalnych Grup Rybackich

Maszoperia Pomorskich Lokalnych Grup Rybackich Maszoperia Pomorskich Lokalnych Grup Rybackich Słowo wstępne Szanowni Państwo, Chcielibyśmy przedstawić Państwu publikację poświęconą działalności Lokalnych Grup Rybackich na terenie województwa pomorskiego.

Bardziej szczegółowo

Plan Odnowy Miejscowości Blizocin

Plan Odnowy Miejscowości Blizocin Załącznik do Uchwały nr.../.../09 Rady Miejskiej w Trzebnicy z dnia... 2009 roku Gmina Trzebnica Plan Odnowy Miejscowości Blizocin Wrocław, luty 2008r. 2 Spis treści 1. Wstęp... 4 2. Krótka charakterystyka

Bardziej szczegółowo

Informator Turystyczny

Informator Turystyczny Noclegi Informator Turystyczny T rzygwiazdkowy hotel Cesarskie Ogrody to zabytkowy 100 letni budynek, położony w dzielnicy uzdrowiskowej w Świnoujściu, otoczony własnym parkiem, w odległości około 600

Bardziej szczegółowo

Campingi w Wielkopolsce ISBN 978-83-61454-17-5

Campingi w Wielkopolsce ISBN 978-83-61454-17-5 Campingi w Wielkopolsce ISBN 978-83-61454-17-5 k ańs Gd Legenda Polska Położenie i granice: Rzeczpospolita Polska położona jest w Europie Środkowej; od zachodu graniczy z Niemcami, od południa z Czechami

Bardziej szczegółowo

Plan Odnowy Miejscowości Pałck

Plan Odnowy Miejscowości Pałck Załącznik nr 1 do Uchwały nr LII/349/2010 Rady Gminy Skąpe z dnia 27 sierpnia 2010 r. GMINA SKĄPE Plan Odnowy Miejscowości Pałck Pałck, sierpień 2010 r. Spis treści WSTĘP... 4 1. CHARAKTERYSTYKA GMINY

Bardziej szczegółowo

IDENTYFIKACJA ENDOGENICZNYCH ATUTÓW JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO WCHODZĄCYCH W SKŁAD AGLOMERACJI WROCŁAWSKIEJ

IDENTYFIKACJA ENDOGENICZNYCH ATUTÓW JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO WCHODZĄCYCH W SKŁAD AGLOMERACJI WROCŁAWSKIEJ IDENTYFIKACJA ENDOGENICZNYCH ATUTÓW JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO WCHODZĄCYCH W SKŁAD AGLOMERACJI WROCŁAWSKIEJ ETAP I. ANALIZA PORÓWNAWCZA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO AGLOMERACJI WROCŁAWSKIEJ

Bardziej szczegółowo

M I A S T A G R Y F I N O

M I A S T A G R Y F I N O L O K A L N Y P R O G R A M R E W I T A L I Z A C J I DLA M I A S T A G R Y F I N O Biuro i Studiów Studiów Gryfino czerwiec 2007r. i Projektów Europejskich Biuro Studiów i Projektów Europejskich Zespół

Bardziej szczegółowo

Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Rewal do 2015 roku

Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Rewal do 2015 roku Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Rewal do 2015 roku Rewal, czerwiec 2009 roku Niniejszy Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Rewal do 2015 roku został przygotowany przez Zespół Autorski firmy konsultingowej

Bardziej szczegółowo