Nr zlecenia: 43/15/12/2017/Car-Port STANDARD z dnia: 2017/12/15 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Dominik Sobczak/ zatw. Pion weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego oraz określenie wartości rynkowej DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] XII-2017 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: WAUZZZ8K1EA106916 Marka: AUDI Nr rejestracyjny: DW819UL Model pojazdu: A4 2.0 TDi DPF MR`12 B8 Nr Info-Ekspert: 002-02468 Wersja: Avant Multitronic Rok produkcji: 2014 Wskazanie drogomierza Data pierwszej rejestracji 216153 km 2014/04/03 Rodzaj nadwozia Dop. masa całk. kombi (uniwersalne) 5 drzwiowe 2135 kg Rodzaj silnika Pojemność / Moc silnika Doładowanie Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów Rodzaj skrzyni biegów Rodzaj napędu z zapłonem samoczynnym 1968 ccm / 110kW (150KM) Turbosp. z chłodn. powietrza 4 / rzędowy / 16 automatyczna przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Grafitowy 2-warstwowy z efektem metalicznym WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. 1 2 3 Nazwa elementu wyposażenia ABS + EBV - korektor siły hamowania elektr. Dywaniki welurowe Fotele przednie z regulacją wysokości L.p. 16 17 18 Nazwa elementu wyposażenia Siedzenia tylne dzielone i składane Sygnalizacja niezapiętych pasów przednich System elektronicznej kontroli toru jazdy ESP Strona 1
4 5 6 7 8 9 Głośniki 8 szt. Immobilizer Klimatyzacja automatyczna Koło zapasowe dojazdowe Komputer pokładowy Kurtyny powietrzne foteli przednich i siedzeń tylnych Lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie Lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera Poduszki powietrzne boczne Radio CHORUS CD 10 11 12 13 14 15 19 20 21 22 23 24 System Start/Stop Szyby przednie i tylne regulowane elektr. Światła p/mgielne przednie Światła z regul. kąta pochylenia elektr. Tapicerka tekstylna Tarcze kół alum. 16" 10-ramienne 25 26 27 28 29 Wskaźnik ciśnienia ogumienia Wspomaganie układu kierowniczego Wykończenie wnętrza w kolorze nadwozia Wyświetlacz monochromatyczny Zamek centralny zdalnie sterowany WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. 1 2 3 4 5 6 Nazwa elementu wyposażenia Audio System Audi Sound Autoalarm Fotele przednie podgrzewane Kierownica wielofunkcyjna 4-ramienna pokryta skórą Lakier metalizowany Reflektory ksenonowe plus Spryskiwacze reflektorów Reflektory ksenonowe Światła do jazdy dziennej LED 7 8 9 10 11 Relingi dachowe w kolorze srebrnym System Audi parking plus (przód i tył) System nawigacji Sat. MMI Navigation Tarcze kół alum. 17" 10-ramienne (dopłata) Tempomat OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: KLEBER 245/45 Przednie prawe: KLEBER 245/45 Tylne lewe: KLEBER 245/45 Tylne prawe: KLEBER 245/45 R17 R17 R17 R17 99Y 99Y 99Y 99Y Bieżnik [mm] 6,0 6,0 5,0 5,0 XL DYNAXER HP3 TL XL DYNAXER HP3 TL XL DYNAXER HP3 TL XL DYNAXER HP3 TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (-) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) Zadana szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) Konieczne naprawy pojazdu (-) Badania techniczne 03.04.17r. (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (+) UWAGI RZECZOZNAWCY DOTYCZĄCE WYCENY Pojazd wyposażony w dodatkowy komplet opon. W wycenie wartości rynkowej nie uwzględniono tego faktu. Wyposażenie pojazdu zadano w oparciu o rozkodowanie numeru VIN w programie DAT. Strona 2
OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Błotnik przedni P Zarysowania powłoki lakierowej 2 Drzwi boczne przednie L Zarysowania powłoki lakierowej 3 Drzwi boczne przednie P Zarysowania powłoki lakierowej 4 Drzwi boczne tylne L Zarysowania powłoki lakierowej 5 Słupek przedni L Odpryski powłoki lakierowej 6 Dach 7 Błotnik tylny L Zarysowania powłoki lakierowej do powierzchni metalu 8 Błotnik tylny P Zarysowania powłoki lakierowej Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej z miejscową korozją blachy Pojazd nosi typowe dla jego okresu eksploatacji uszkodzenia powłoki lakierowej ( zarysowania, odpryski itp.) NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: 190-320µm Dach: 160-180µm Błotnik przedni prawy: 180-200µm Słupek przedni prawy: 100µm Drzwi przednie prawe : 150-180µm Błotnik przedni lewy: 180-280µm Słupek przedni lewy: 100-110µm Drzwi przednie lewe: 140-170µm Próg lewy: 110-120µm Próg prawy: 100µm Słupek środkowy lewy: 90-110µm Słupek środkowy prawy: 100µm Drzwi tylne lewe: 130-150µm Drzwi tylne prawe: 140-160µm Błotnik tylny lewy: 140-180µm Błotnik tylny prawy: 140-190µm Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 140-170µm L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 190-320µm 2 Dach 160-180µm 3 Błotnik przedni L Opis 180-280µm Strona 3
4 Próg L 110-120µm 5 Słupek przedni L 100-110µm 6 Drzwi przednie L 140-170µm 7 Słupek środkowy L 90-110µm 8 Drzwi tylne L 130-150µm 9 Błotnik tylny L 140-180µm 10 Błotnik przedni P 180-200µm 11 Próg P 100µm 12 Słupek przedni P 100µm 13 Drzwi przednie P 150-180µm 14 Słupek środkowy P 100µm 15 Drzwi tylne P 140-160µm 16 Błotnik tylny P 140-190µm 17 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia 140-170µm NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. 1 Nazwa elementu L/P Zderzak tylny Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Zarysowany NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne Wnętrze pojazdu nosi typowe dla jego okresu eksploatacji zabrudzenia oraz zużycie wszystkich elementów. JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika Podwyższona głośność osprzętu silnika 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia Stuki w zawieszeniu 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie ABS BEZ UWAG 11 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 12 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 13 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Wykonano próbę ruchową na niewielkim odcinku parkingu, przy prędkości ok 15km/h DOKUMENTY I KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 1 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Instrukcja obsługi TAK 7 Gaśnica TAK 8 Trójkąt ostrzegawczy TAK Strona 4
9 10 Apteczka TAK Zabezpieczenia przeciw kradzieżowe TAK POZOSTAŁE INFORMACJE 1 Pochodzenie pojazdu Salon Polska 2 Badanie poprawności numerów identyfikacyjnych Numer VIN wybity na nadwoziu, odczytany z tabliczki znamionowej zgodny z zapisem w dowodzie rej. 3 Weryfikacja odczytanego stanu drogomierza Odczytany z licznika Strona 5
Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Pomiar powłoki lakierowej został wykonany urządzeniem będącym w posiadaniu rzeczoznawcy. Pomiar wykonany innym przyrządem może się różnić. ü Rzeczoznawca podczas oględzin poza warsztatem nie jest w stanie stwierdzić wypadkowej przeszłości pojazdu. W przypadku podwyższonych wartości pomiarów powłoki lakierowej, konieczna jest ekspertyza w warunkach warsztatowych. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Przed odbiorem pojazdu, kupujący zobowiązany jest do konfrontacji rzeczywistego stanu z informacjami zawartymi w wycenie. Odbiór przedmiotu jest równoznaczny ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń, co do stanu technicznego. ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü W przypadku ujawnienia dodatkowych informacji dotyczących przedmiotowego pojazdu, niedostępnych w czasie wykonywania niniejszej opinii, zaprezentowane stanowisko może ulec zmianie. ü W opinii założono, że nie wykryto żadnych faktów, które mogłyby istotnie wpływać na wartość wycenionego pojazdu, jeśli w opisie pojazdu nie widnieje inaczej. ü Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy wynikające z przedstawionych informacji otrzymanych od użytkownika/sprzedawcy/zamawiającego wycenę, jeśli brak podstaw do kwestionowania ich zgodności ze stanem rzeczywistym lub też ustalenie stanu rzeczywistego przez rzeczoznawcę było niemożliwe lub znacznie utrudnione. ü Wyposażenie standardowe wg. Info - Ekspert. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy programu. ü Opis stanu technicznego pojazdu jest ważny na dzień oględzin. Rzeczoznawca nie bierze odpowiedzialności za zmiany stanu pojazdu wynikające z dalszej eksploatacji lub postoju (np. uszkodzenie akumulatora, powiększenie lub powstanie ognisk korozji, uszkodzenie układu hamulcowego, itp.) Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 6
DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. nr 1 Fot. nr 2 Strona 7
Fot. nr 3 Fot. nr 4 Strona 8
Fot. nr 5 Fot. nr 6 Strona 9
Fot. nr 7 Fot. nr 8 Strona 10
Fot. nr 9 Fot. nr 10 Strona 11
Fot. nr 11 Fot. nr 12 Strona 12
Fot. nr 13 Fot. nr 14 Strona 13
Fot. nr 15 Fot. nr 16 Strona 14
Fot. nr 17 Fot. nr 18 Strona 15
Fot. nr 19 Fot. nr 20 Strona 16
Fot. nr 21 Fot. nr 22 Strona 17
Fot. nr 23 Fot. nr 24 Strona 18
Fot. nr 25 Fot. nr 26 Strona 19
Fot. nr 27 Fot. nr 28 Strona 20
Fot. nr 29 Fot. nr 30 Strona 21
Fot. nr 31 Fot. nr 32 Strona 22
Fot. nr 33 Fot. nr 34 Strona 23
Fot. nr 35 Fot. nr 36 Strona 24
Fot. nr 37 Fot. nr 38 Strona 25
Fot. nr 39 Fot. nr 40 Strona 26
Fot. nr 41 Fot. nr 42 Strona 27
Fot. nr 43 Fot. nr 44 Strona 28
Fot. nr 45 Fot. nr 46 Strona 29
Fot. nr 47 Fot. nr 48 Strona 30
Fot. nr 49 Fot. nr 50 Strona 31
Fot. nr 51 Fot. nr 52 Strona 32
Fot. nr 53 Fot. nr 54 Strona 33
Fot. nr 55 Fot. nr 56 Strona 34
Fot. nr 57 Fot. nr 58 Strona 35
Fot. nr 59 Fot. nr 60 Strona 36
Fot. nr 61 Fot. nr 62 Strona 37
Fot. nr 63 Fot. nr 64 Strona 38
Fot. nr 65 Fot. nr 66 Strona 39
Fot. nr 67 Fot. nr 68 Strona 40
Fot. nr 69 Fot. nr 70 Strona 41
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 42