Nr zlecenia: 79/01/08/2017/Car-Port STANDARD z dnia: 2017/08/01 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Mateusz Gumkowski/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego oraz określenie wartości rynkowej DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] VIII-2017 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: WAUZZZ8K2EN011466 Marka: AUDI Nr rejestracyjny: DW902UE Model pojazdu: A4 2.0 TDi DPF MR`12 B8 Nr Info-Ekspert: 002-02466 Wersja: Multitronic Rok produkcji: 2013 Wskazanie drogomierza Data pierwszej rejestracji Data ważności badania technicznego 82832 km 2013/10/02 2018/09/28 Rodzaj nadwozia Dop. masa całk. sedan 4 drzwiowy 2065 kg* Rodzaj silnika Pojemność / Moc silnika Doładowanie Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów Rodzaj skrzyni biegów Rodzaj napędu z zapłonem samoczynnym 1968 ccm / 110kW (150KM) Turbosp. z chłodn. powietrza 4 / rzędowy / 16 automatyczna przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Szary/srebrny 2-warstwowy z efektem metalicznym Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Nazwa elementu wyposażenia ABS + EBV - korektor siły hamowania elektr. Dywaniki welurowe Fotele przednie z regulacją wysokości Głośniki 8 szt. Immobilizer Klimatyzacja automatyczna Koło zapasowe dojazdowe Komputer pokładowy Kurtyny powietrzne foteli przednich i siedzeń tylnych Lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie Lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera Poduszki powietrzne boczne L.p. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Nazwa elementu wyposażenia Radio CHORUS CD Sygnalizacja niezapiętych pasów przednich System elektronicznej kontroli toru jazdy ESP System Start/Stop Szyby przednie i tylne regulowane elektr. Światła p/mgielne przednie Światła z regul. kąta pochylenia elektr. Tapicerka tekstylna Tarcze kół alum. 16" 10-ramienne 24 25 26 27 28 Wskaźnik ciśnienia ogumienia Wspomaganie układu kierowniczego Wykończenie wnętrza w kolorze nadwozia Wyświetlacz monochromatyczny Zamek centralny zdalnie sterowany WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. 1 2 3 4 5 6 7 Nazwa elementu wyposażenia Autoalarm Fotele przednie podgrzewane Instalacja do telefonu GSM z zest. głośnomówiącm + Bluetooth Kierownica wielofunkcyjna 4-ramienna pokryta skórą Lakier metalizowany Listwy wykończeniowe szyb bocznych srebrne Lusterka zew. podgrzewane i składane elektr. Lusterka zewnętrzne składane elektrycznie Spryskiwacze szyby przedniej podgrzewane Lusterka zewnętrzne podgrzewane elektr. 8 9 10 Lusterko wewnętrzne ściemniane automatycznie Podłokietnik centralny przedni Reflektory ksenonowe Reflektory ksenonowe Układ zmywania reflektorów Światła do jazdy dziennej LED 11 12 13 14 15 Rolety p/słoneczne szyb bocznych System Audi parking plus (przód i tył) System nawigacji Sat. MMI Navigation Tempomat Zabezpieczenie kół przed kradzieżą OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: CONTINENTAL 225/55 Przednie prawe: CONTINENTAL 225/55 Tylne lewe: CONTINENTAL 225/55 Tylne prawe: CONTINENTAL 225/55 R16 R16 R16 R16 95V 95V 95V 95V PREMIUM CONTACT 2 *TL PREMIUM CONTACT 2 *TL PREMIUM CONTACT 2 *TL PREMIUM CONTACT 2 *TL Bieżnik [mm] 3,1 3,5 3,8 3,4 KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (+) KOREKTY RÓŻNE: Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) Strona 2
KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) UWAGI RZECZOZNAWCY DOTYCZĄCE WYCENY Pojazd pochodzi z importu dealerskiego. Brak możliwości wybrania tej opcji w programie eksperckim Info Ekspert. Pojazd zarejestrowany po raz pierwszy w Polsce. Karta pojazdu wydana przez Urząd Miejski. OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU KABINA KIEROWCY - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Pokrywa przednia Wgnieciona 2 Drzwi boczne tylne L Wgniecione z zarysowaniami powłoki lakierowej 3 Próg P Wgnieciony głęboko 4 Dach 5 Błotnik tylny L Wgnieciony z zarysowaniami powłoki lakierowej 6 Błotnik tylny P Zarysowania powłoki lakierowej 7 Pokrywa tylna Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej z miejscową korozją blachy Ogniska korozji Wgniecenia Wgniecenia Pojazd nosi typowe dla jego okresu eksploatacji uszkodzenia powłoki lakierowej (niewielkie zarysowania, odpryski itp.) Strona 3
KABINA KIEROWCY Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: 130-190 Błotnik przedni lewy: 120-160 Dach: 120-160 Błotnik przedni prawy: 120-160 Drzwi przednie lewe: 120-160 Drzwi przednie prawe : 120-160 Drzwi tylne lewe: 120-160 Drzwi tylne prawe: 120-160 Błotnik tylny lewy: 120-160 Błotnik tylny prawy: 120-160 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 120-160 L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 130-190 2 Dach 120-160 3 Błotnik przedni L 120-160 4 Drzwi przednie L 120-160 5 Drzwi tylne L 120-160 6 Błotnik tylny L 120-160 7 Błotnik przedni P 120-160 8 Drzwi przednie P 120-160 9 Drzwi tylne P 120-160 10 Błotnik tylny P 120-160 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia Opis 120-160 WYPOSAŻENIE ZEWNĘTRZNE L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Zderzak przedni Pęknięty 2 Krata wlotu powietrza Rozerwana 3 Zderzak tylny Zarysowany 4 Szyba przednia Pęknięcie Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej Strona 4
5 Klamka zewnętrzna drzwi bocznych tylnych L Zarysowana KABINA KIEROWCY Wyposażenie wewnętrzne Wnętrze pojazdu nosi typowe dla jego okresu eksploatacji zabrudzenia oraz zużycie wszystkich elementów. JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 11 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 12 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkością do 50 km/h. DOKUMENTY I KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 1 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Instrukcja obsługi TAK 7 Trójkąt ostrzegawczy TAK Strona 5
Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Pomiar powłoki lakierowej został wykonany urządzeniem będącym w posiadaniu rzeczoznawcy. Pomiar wykonany innym przyrządem może się różnić. ü Rzeczoznawca podczas oględzin poza warsztatem nie jest w stanie stwierdzić wypadkowej przeszłości pojazdu. W przypadku podwyższonych wartości pomiarów powłoki lakierowej, konieczna jest ekspertyza w warunkach warsztatowych. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Przed odbiorem pojazdu, kupujący zobowiązany jest do konfrontacji rzeczywistego stanu z informacjami zawartymi w wycenie. Podpisanie protokołu odbioru jest równoznaczne ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń co do stanu technicznego. ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wyposażenie standardowe wg. Info - Ekspert. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy programu. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 6
DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. nr 1 Fot. nr 2 Strona 7
Fot. nr 3 Fot. nr 4 Strona 8
Fot. nr 5 Fot. nr 6 Strona 9
Fot. nr 7 Fot. nr 8 Strona 10
Fot. nr 9 Fot. nr 10 Strona 11
Fot. nr 11 Fot. nr 12 Strona 12
Fot. nr 13 Fot. nr 14 Strona 13
Fot. nr 15 Fot. nr 16 Strona 14
Fot. nr 17 Fot. nr 18 Strona 15
Fot. nr 19 Fot. nr 20 Strona 16
Fot. nr 21 Fot. nr 22 Strona 17
Fot. nr 23 Fot. nr 24 Strona 18
Fot. nr 25 Fot. nr 26 Strona 19
Fot. nr 27 Fot. nr 28 Strona 20
Fot. nr 29 Fot. nr 30 Strona 21
Fot. nr 31 Fot. nr 32 Strona 22
Fot. nr 33 Fot. nr 34 Strona 23
Fot. nr 35 Fot. nr 36 Strona 24
Fot. nr 37 Fot. nr 38 Strona 25
Fot. nr 39 Fot. nr 40 Strona 26
Fot. nr 41 Fot. nr 42 Strona 27
Fot. nr 43 Fot. nr 44 Strona 28
Fot. nr 45 Fot. nr 46 Strona 29
Fot. nr 47 Fot. nr 48 Strona 30
Fot. nr 49 Fot. nr 50 Strona 31
Fot. nr 51 Fot. nr 52 Strona 32
Fot. nr 53 Fot. nr 54 Strona 33
Fot. nr 55 Fot. nr 56 Strona 34
Fot. nr 57 Fot. nr 58 Strona 35
Fot. nr 59 Fot. nr 60 Strona 36
Fot. nr 61 Fot. nr 62 Strona 37
Fot. nr 63 Fot. nr 64 Strona 38
Fot. nr 65 Fot. nr 66 Strona 39
Fot. nr 67 Fot. nr 68 Strona 40
Fot. nr 69 Fot. nr 70 Strona 41
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 42
Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 43
Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 44
Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 45
Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 46
Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 47
Fot. nr 83 Fot. nr 84 Strona 48
Fot. nr 85 Fot. nr 86 Strona 49
Fot. nr 87 Fot. nr 88 Strona 50
Fot. nr 89 Fot. nr 90 Strona 51
Fot. nr 91 Fot. nr 92 Strona 52
Fot. nr 93 Fot. nr 94 Strona 53
Fot. nr 95 Fot. nr 96 Strona 54
Fot. nr 97 Fot. nr 98 Strona 55
Fot. nr 99 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 56