Regulamin rozgrywek o Superpuchar w roku 2011

REGULAMIN OPŁAT POLSKIEGO ZWIĄZKU KOSZYKÓWKI

Regulamin rozgrywek o Superpuchar w sezonie 2008/2009

ZASADY WSPÓŁPRACY Z MEDIAMI na sezon 2014/2015

REGULAMIN ZAWODÓW MINI KOSZYKÓWKI LUBUSKIEGO ZWIĄZKU KOSZYKÓWKI W ZIELONEJ GÓRZE SEZON 2013/2014

Uchwała nr 68/2017 Zarządu Opolskiego Związku Piłki Nożnej z dnia r. w sprawie wysokości opłat dyscyplinarnych

TABELA OPŁAT. Kluby uczestniczące w rozgrywkach wpłacają przed rozpoczęciem rozgrywek opłatę za uczestnictwo za każdy sezon rozgrywkowy w wysokości:

KOMUNIKAT WGiD nr 49A/2012

REGULAMIN CYKLU ROZGRYWEK 1 LIGA KOBIET SEZON 2014/2015

REGULAMIN ZAWODÓW NA SEZON 2015/2016

REGULAMIN ZAWODÓW NA SEZON 2013/2014. Organizatorem rozgrywek jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Koszykówki w Szczecinie.

REGULAMIN ZAWODÓW AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI WRO-BASKET 37. EDYCJA

Sprawy przepisowo-regulaminowe. Marcin Kret

ZASADY WSPÓŁPRACY Z MEDIAMI na sezon 2013/2014

3. WARUNKI UCZESTNICTWA

REGULAMIN CYKLU ROZGRYWEK BASKET LIGA KOBIET (EKSTRAKLASA KOBIET) SEZON 2017/2018

REGULAMIN ROZGRYWEK POLSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI SA. z 18 czerwca 2019 roku

REGULAMIN ROZGRYWEK POLSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI SA. z 11 czerwca 2017 roku

ZASADY WSPÓŁPRACY Z MEDIAMI

REGULAMIN AMATORSKIEJ LIGI TENISA STOŁOWEGO SEZON 2018/2019

Decyzje w sprawie przyznania, odmowy przyznania oraz przedłużenia ważności licencji podejmuje Komisja ds. Licencji Trenerskich PZHL.

ZETGIEBE BASKET LIGA 2014/2015 Regulamin rozgrywek

Komunikat nr 1/2017/2018/Minikosz. Regulamin rozgrywek. minikoszykówki w sezonie 2017/2018

REGULAMIN ROZGRYWEK POLSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI S.A.

Lublin Al. Zygmuntowskie 4, tel. / fax. (81)

REGULAMIN ROZGRYWEK POLSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI S.A. z dnia 8 czerwca 2015 roku

Regulamin Rozgrywek o Puchar Wójta Gminy Rusinów w piłce nożnej w sezonie 2018

Regulamin rozgrywek KALK

ZASADY PROTOKOŁOWANIA MECZÓW SZCZEBLA CENTRALNEGO

REGULAMIN ZAWODÓW LUBUSKIEGO ZWIĄZKU KOSZYKÓWKI W ZIELONEJ GÓRZE NA SEZON 2017/2018

REGULAMIN CYKLU ROZGRYWEK 2 LIGA MĘŻCZYZN SEZON 2017/2018

LOTTO 3x3 QUEST. Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x REGULAMIN

ZETGIEBE BASKET LIGA 2018/2019 Regulamin rozgrywek

1. Licencja wydawana przez PZHL uprawnia do wykonywania funkcji trenera w klubach biorących udział w rozgrywkach:

Regulamin Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby 7, Sezon 2018

REGULAMIN ZAWODÓW MINI KOSZYKÓWKI DOLNOŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU KOSZYKÓWKI WE WROCŁAWIU SEZON 2016/2017

Regulamin rozgrywek I ligi korfballu w kategorii senior w sezonie 2019/2020

WIELKOPOLSKI ZWIĄZEK PIŁKI SIATKOWEJ. w POZNANIU KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY. Wielkopolskiego Związku. Piłki Siatkowej.

WIELKOPOLSKI ZWIĄZEK PIŁKI SIATKOWEJ. w POZNANIU. KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. sezon 2019/2020

REGULAMIN ROZGRYWEK POLSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI S.A. Warszawa, 25 maja 2013

ZGŁOSZENIE DO ROZGRYWEK I POLSKIEJ LIGI BILARDOWEJ 2014

REGULAMIN WSPÓŁPRACY Z MEDIAMI RUCH CHORZÓW SA w restrukturyzacji

REGULAMIN CYKLU ROZGRYWEK 1 LIGA MĘŻCZYZN SEZON 2016/2017

REGULAMIN ROZGRYWEK O MISTRZOSTWO POLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ MASTERS KOBIET I MĘŻCZYZN W 2019 R.

REGULAMIN OPŁAT POLSKIEGO ZWIĄZKU HOKEJA NA LODZIE SEZON: 2019 / 2020

REGULAMIN rozgrywek w piłce nożnej o mistrzostwo IV ligi na sezon 2014/2015

5 Zgłoszenie do rozgrywek

REGULAMIN TURNIEJ SIATKARSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO POD PATRONATEM STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO

REGULAMIN ZAWODÓW AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI WRO-BASKET 35. EDYCJA

REGULAMIN GARWOLIŃSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI GLK 2016

Kruszwicka Amatorska Liga Siatkówki Kobiet UKS SŁOWAK NKA KRUSZWICA. Regulamin KRUSZWICKIEJ AMATORSKIEJ LIGI SIATKÓWKI KOBIET.

Uchwała nr 11/2015. Zarządu Zachodniopomorskiego Związku Brydża Sportowego z 7 lipca 2015 roku

REGULAMIN CYKLU ROZGRYWEK 1 LIGA MĘŻCZYZN SEZON 2018/2019

REGULAMIN CYKLU ROZGRYWEK 1 LIGA MĘŻCZYZN SEZON 2015/2016

ZASADY WSPÓŁPRACY Z MEDIAMI GÓRNIK ZABRZE S.S.A.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY NR 1 ŁÓDZKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI SIATKOWEJ NA SEZON 2016/2017. (zatwierdzone Uchwałą Zarządu ŁZPS z dnia 11 lipca 2016 r.

Na płycie stadionu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu.

Regulamin rozgrywek strefy podkarpacko-lubelskiej na sezon 2014/ z 7

REGULAMIN WAŁBRZYSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI AQUA ZDRÓJ na sezon 2015/2016

TABELA OPŁAT związanych z uczestnictwem klubów w rozgrywkach piłki nożnej obowiązująca w Śląskim Związku Piłki Nożnej od r.

REGULAMIN CYKLU ROZGRYWEK OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY SEZON 2015/2016

I. SKŁADKA CZŁONKOWSKA

REGULAMIN wydawania licencji trenerskich w ZPRP

REGULAMIN TURNIEJU SIATKARSKIEGO

REGULAMIN rozgrywek w piłce nożnej o mistrzostwo Klasy Okręgowej na sezon 2014/2015

III LIGA RAPORT DELEGATA MECZOWEGO ŚZPN/MZPN

REGULAMIN CYKLU ROZGRYWEK 3 LIGA MĘŻCZYZN i 2 LIGA KOBIET SEZON 2015/2016

Obowiązkowy login klubowy w extranecie od 1 lipca 2014r.

Sprawy licencji klubowych i organizacji meczów

LISTA OPŁAT, KAR I KAUCJI Zarząd PLK SA - działając na podstawie pkt. 26.2. Regulaminu Rozgrywek PLK - podaje listę opłat, kar administracyjnych i kaucji, które obowiązują w sezonie 2015/2016: UWAGA! Lista nie zawiera opłat wnoszonych do PZKosz i FIBA oraz kar wynikających z Regulaminu Dyscyplinarnego. I - OPŁATY lp. data wpłaty tytuł podstawa kwota w zł 1. moment 2. moment 3. moment 4. moment 5. moment 6. moment 7. moment Licencja okresowa dla czwartego i piątego zgłaszanego zawodnika nieposiadającego statusu zawodnika miejscowego, pierwszy raz zgłaszanego przez klub Licencja okresowa dla szóstego zgłaszanego zawodnika nieposiadającego statusu zawodnika miejscowego, pierwszy raz zgłaszanego przez klub, Licencja okresowa dla siódmego zgłaszanego zawodnika nieposiadającego statusu zawodnika miejscowego, pierwszy raz zgłaszanego przez klub Licencja okresowa dla ósmego zgłaszanego zawodnika nieposiadającego statusu zawodnika miejscowego, pierwszy raz zgłaszanego przez klub Licencja okresowa dla dziewiątego zgłaszanego zawodnika nieposiadającego statusu zawodnika miejscowego, pierwszy raz zgłaszanego przez klub Licencja okresowa dla dziesiątego i każdego kolejnego zgłaszanego zawodnika nieposiadającego statusu zawodnika miejscowego, pierwszy raz zgłaszanego przez klub Licencja okresowa dla trenera bez polskiego obywatelstwa pierwszy raz zgłaszanego przez klub Umo 5, ust. 3 5 000 Umo 5, ust. 3 30 000 Umo 5, ust. 3 35 000 Umo 5, ust. 3 40 000 Umo 5, ust. 3 45 000 Umo 5, ust. 3 50 000 Umo 5, ust. 4 10 000 8. moment Zmiana nazwy drużyny po rozpoczęciu Reg 4.4. 3 000

9. moment rozgrywek Zmiana terminu meczu Reg 12.5. 2 000 10. moment Licencja okresowa dla zawodnika, który posiadał już licencję okresową w tym samym sezonie w co najmniej dwóch innych klubach PLK Reg. 17.11. 10 000 II - KARY ZA NARUSZENIA REGULAMINU PLK kwota w zł 1. Wycofanie Klubu z rozgrywek PLK po 20 sierpnia Reg 3.6. 50 000 2. Niestawiennictwo na mecz lub brak hali z certyfikatem w terminie meczu (skutkujące orzeczeniem walkowera) 3. Udział w meczu zawodnika nieuprawnionego do gry lub występującego pod zmienionym nazwiskiem 4. Rezygnacja z protestu mimo złożenia zgodnie z procedurami wpisu w protokole meczu 5. Orzeczenie drugiego, czwartego, szóstego i każdego następnego faula technicznego w sezonie dla trenera (typu C), z wyjątkiem faula za brak zawodników miejscowych na boisku 6. Orzeczenie drugiego, czwartego, szóstego i każdego następnego faula technicznego w sezonie dla zawodnika (bez fauli za flopowanie) 7. Orzeczenie drugiego, czwartego, szóstego i każdego następnego faula technicznego w sezonie dla ławki trenerskiej (typu B) 8. Orzeczenie piątego i każdego następnego faula niesportowego w sezonie dla zawodnika 9. Orzeczenie faula dyskwalifikującego w stosunku do zawodnika, trenera, asystenta lub osoby towarzyszącej, poza faulami wynikającymi z dwóch fauli umyślnych lub dwóch fauli Reg 6.4. 30 000 Reg 6.5. 30 000 Reg 9.2. 1 000 Reg 27.1. 2 000 Reg 27.1. 1 000 Reg 27.1. 1 000 Reg 27.1. 1 000 Reg 27.1. 3 000

technicznych trenera typu C (trzech typu B) 10. Wejście zawodnika, trenera, asystenta lub osoby towarzyszącej drużynie, prezesa lub pracownika klubu przed, w trakcie lub po meczu do szatni sędziowskiej 11. Brak zdeponowania aneksu do umowy sponsorskiej, umowy z zawodnikiem lub trenerem 12. Odmowa występu klubu w Superpucharze lub Pucharze Polski 13. Brak udziału każdego zawodnika lub trenera w Meczu Gwiazd lub konkursie po powołaniu przez PLK Reg 30.7. 5 000 Reg 36.2. 10 000 Reg 38.3. 50 000 Reg 39.3. 20 000 III - KARY ZA NARUSZENIA ZASAD ROZGRYWANIA MECZU kwota w zł 1. Opóźnienie w powiadomieniu o terminie meczu ZRM 1.1. 1 000 2. Brak powiadomienia o zmianie terminu meczu ZRM 1.2. 5 000 3. Brak hotelu ze śniadaniem dla sędziów i komisarza ZRM 1.4. 5 000 4. Brak miejsc dla PLK i PZKosz ZRM 1.5. 2 000 5. Niezapewnienie drużynie gości odpowiedniego treningu przedmeczowego 6. Brak piłek lub dostępu do zaplecza w ustalonej godzinie treningu przedmeczowego 7. Nierozegranie meczu w terminie z powodu niespełnienia warunków koniecznych 8. Opóźnienie lub przerwanie meczu na czas powyżej 15 minut z powodu niespełnienia warunków koniecznych 9. Opóźnienie lub przerwanie meczu na czas od 2 do 15 minut z powodu niespełnienia warunków koniecznych ZRM 2.1-3. 3 000 ZRM 2.4-5. 1 000 ZRM 3.1-10. 20 000 ZRM 3.1-10. 5 000 ZRM 3.1-10. 2 000 10. Brak minimum jednego trenera z licencją ZRM 3.5. 4 000

okresową 11. Brak w składzie drużyny trenera z licencją kategorii A 12. Naruszenie dotyczące ubioru zawodników, trenerów i osób towarzyszących oraz oznaczenia kapitana 13. Mniej niż 10 zawodników zgłoszonych do meczu (za każdego brakującego) 14. Niewłaściwy numer na koszulce lub zmiana numeru bez zgody PLK 15. Brak lub niewłaściwe nazwisko na koszulce zawodnika ZRM 3.5. 3 000 ZRM 4.1-3. 1 000 ZRM 4.4. 1 000 ZRM 4.5. 1 000 ZRM 4.6. 1 000 16. Brak co najmniej jednego spikera z licencją PLK ZRM 4.7. 1 000 17. Brak co najmniej jednego statystyka z licencją PLK ZRM 4.8. 1 000 18. Naruszenie procedury przekazania biletów dla drużyny gości 19. Naruszenie procedury obsługi zorganizowanej grupy kibiców gości 20. Brak wymaganego oznakowania pomieszczeń i dróg ZRM 4.9. 2 000 ZRM 4.10. 2 000 ZRM 4.11. 1 000 21. Brak flagi lub hymnu ZRM 4.12-13. 1 000 22. Naruszenie zasad obecności i wyposażenia moperów ZRM 4.15. 1 000 23. Brak maskotki ZRM 4.16. 1 000 24. Brak zespołu tanecznego ZRM 4.17. 1 000 25. Nierozegranie, przerwanie lub opóźnienie meczu z powodu udowodnionego działania celowego lub zaniechania działań po stronie organizatora lub klubu gospodarza (w przypadku przyznania walkowera) 26. Nierozegranie lub niedokończenie meczu z powodów bezpieczeństwa 27. Opóźnienie lub przerwanie meczu na czas powyżej 15 minut z powodów bezpieczeństwa ZRM 5.7. 30 000 ZRM 5.8. 30 000 ZRM 5.8. 10 000

28. Opóźnienie lub przerwanie meczu na czas od 2 do 15 minut z powodów bezpieczeństwa 29. Nierozegranie lub niedokończenie meczu z powodu działania widzów, trenerów, zawodników lub osób towarzyszących z licencjami znajdujących się na ławce drużyny gospodarzy (w przypadku przyznania walkowera) 30. Nierozegranie lub niedokończenie meczu z powodu działania celowego przedstawicieli zorganizowanej grupy kibiców klubu gości, trenerów, zawodników lub osób towarzyszących z licencjami znajdujących się na ławce drużyny gości (w przypadku przyznania walkowera) 31. Nierozegranie meczu z powodu udowodnionego działania celowego lub zaniechania działań po stronie jednego z klubów w przypadku losowym (w przypadku przyznania walkowera) 32. Zaniedbanie procedury informowania o zdarzeniach losowych uniemożliwiających rozegranie lub wymagających opóźnienia meczu 33. Naruszenie zasad przyjazdu na mecz powyżej 250 km 34. Spóźnienie drużyny na mecz powodujące opóźnienie w rozpoczęciu meczu 35. Nierozegranie meczu z powodu braku zawodników miejscowych 36. Opóźnienie meczu na czas powyżej 15 minut z powodu braku zawodników miejscowych 37. Nierozegranie lub przerwanie meczu z powodów wyszczególnionych w Oficjalnych Przepisach Gry w Koszykówkę ZRM 5.8. 5 000 ZRM 5.9. 30 000 ZRM 5.10. 30 000 ZRM 5.11. 30 000 ZRM 5.11. 5 000 ZRM 5.12. 20 000 ZRM 5.12. 10 000 ZRM 5.13. 30 000 ZRM 5.13. 10 000 ZRM 5.14. 30 000 38. Opóźnienie w udostępnieniu hali ZRM 6.1. 2 000 39. Nieobecność wymaganej osoby na odprawie Komisarza PLK 40. Nieokazanie oryginałów wymaganych dokumentów podczas odprawy ZRM 6.2. 1 000 ZRM 6.2. 500 41. Okazanie wymaganych podczas odprawy ZRM 6.2. 5 000

dokumentów później niż 60 minut przed meczem 42. Naruszenie procedury przedmeczowej ZRM 6.4-6. 2 000 43. Brak oświetlenia lub przejrzystości w momencie rozpoczęcia meczu ZRM 6.7. 2 000 44. Zmiana czasu trwania przerw w meczu ZRM 7.1-2. 2 000 45. Użycie niewłaściwego protokołu ZRM 7.4. 1 000 46. Naruszenie przepisów o obecności zawodników polskich na boisku (przy orzeczeniu faula technicznego) ZRM 7.5.2. 1 000 47. Naruszenie zasad pracy spikera ZRM 7.6. 1 000 48. Naruszenie zasad dotyczących oprawy muzycznej ZRM 7.7. 1 000 49. Naruszenie zasad dotyczących ekranów TV w hali ZRM 7.8. 1 000 50. Naruszenie zasad dotyczących zachowania moperów, statystyków, maskotek i zespołów tanecznych 51. Niszczenie lub przesuwanie i przenoszenie bez zgody organizatora elementów wyposażenia hali 52. Każde pojedyncze naruszenie zasad dotyczących przesłania dokumentów do PLK 53. Każde pojedyncze naruszenie zasad dotyczących rejestracji meczu ZRM 7.9. 1 000 ZRM 7.11. 2 000 ZRM 8.3. 500 ZRM 9. 1 000 54. Brak zapisu wideo z meczu ZRM 9. 4 000 55. Naruszenie zasad dotyczących prowadzenia statystyk z meczu 56. Brak kompletnych statystyk z meczu lub brak transmisji online statystyk ZRM 10. 1 000 ZRM 9. 4 000 57. Brak wyspecjalizowanej agencji ochrony ZRM 11.1. 10 000 58. Dopuszczenie do bójki lub innych aktów przemocy ZRM 11.2. 20 000 59. Brak właściwej ochrony drużyny gości i sędziów ZRM 11.3. 5 000 60. Naruszenie zasad bezpieczeństwa i wyznaczenia stref ZRM 11.5-10. 2 000 61. Wejście na boisko osoby lub osób nie ZRM 11.10. 5 000

posiadających uprawnień do przebywania w Strefie 0 62. Wejście na boisko osoby lub osób nie posiadających uprawnień do przebywania w Strefie 0 powodujące przerwanie gry ZRM 11.10. 10 000 63. Użycie materiału niebezpiecznego ZRM 11.11. 5 000 64. Użycie materiału niebezpiecznego powodujące przerwanie gry ZRM 11.11. 10 000 65. Rzucenie przedmiotu na boisko ZRM 11.12. 1 000 66. Rzucenie przedmiotu na boisko powodujące przerwanie gry ZRM 11.12. 2 000 67. Treści rasistowskie, nazistowskie ZRM 11.13. 2 000 68. Treści godzące w PLK, PZKosz, sędziów i Komisarza PLK, drużynę PLK lub PZKosz 69. Eksponowanie haseł o treści niezwiązanej z meczem ZRM 11.14. 1 000 ZRM 11.15. 1 000 70. Uszkodzenie elementu wyposażenia hali ZRM 11.16. 2 000 71. Każde naruszenie procedury związanej z organizacją oficjalnych meczów sparingowych ZRM 12. 1 000 IV - KARY ZA NARUSZENIA ZASAD WSPÓŁPRACY Z MEDIAMI kwota w zł 1. Nieobecność lub niedyspozycyjność Media Managera klubu podczas meczu 2. Obecność przedstawicieli mediów bez akredytacji w strefach dla akredytowanych mediów podczas meczu ZWM 1.1-3. 500 ZWM 2.5. 500 3. Obecność przedstawicieli mediów w niedozwolonych strefach ZWM 2.5., 3.3. i 5.3. 500 4. Obecność na konferencji prasowej osób nieuprawnionych 5. Brak zawodnika lub głównego trenera na konferencji prasowej ZWM 4.1. 1000 ZWM 4.2. 2000

6. Spóźnienie zawodnika lub głównego trenera na konferencję prasową 7. Uczestnictwo w konferencji zawodnika niegrającego w meczu lub odgrywającego marginalną rolę ZWM 4.2. 1000 ZWM 4.3. 500 8. Naruszenie procedur konferencji prasowej ZWM 4.4-7. 500 9. Naruszenie procedur obecności mediów na treningu 10. Naruszenie procedur działania podczas transmisji telewizyjnej 11. Odmowa udzielenia wywiadu telewizyjnego przez trenera lub zawodnika 12. Brak lub znaczące braki w wypełnieniu Raportu Medialnego z meczu ZWM 5.5. 500 ZWM 7.1-10. 500 ZWM 7.9. 1000 ZWM 8.1. 500

V - KARY ZA NARUSZENIA ZASAD MARKETINGOWYCH kwota w zł 1. Naruszenie praw marketingowych i medialnych ligi, w tym także przeprowadzenie transmisji lub retransmisji całości lub części meczu bez zgody PLK 2. Jakiekolwiek pojedyncze naruszenie Zasad Marketingowych 3. Brak lub znaczące braki w wypełnieniu Raportu Marketingowego z meczu ZM 1. 30 000 ZM 2-16 1 000 ZM 17 1 000 VI - KARY ZA NARUSZENIA ZASAD WYPOSAŻENIA HALI kwota w zł 1. Jakiekolwiek pojedyncze naruszenie Zasad Wyposażenia Hali po wydaniu certyfikatu, nie powodujące odwołania meczu 2. Naruszenie zapisów Zasad Wyposażenia Hali w zakresie wymagań dotyczących łącz internetowych, powodujące czasowe zakłócenie przekazu telewizyjnego 3. Naruszenie zapisów Zasad Wyposażenia Hali w zakresie wymagań dotyczących łącz internetowych, powodujące brak możliwości przeprowadzenia transmisji telewizyjnej ZWH całe 1 000 ZWH 8.1-3. 3 000 ZWH 8.1-3. 5 000

VII - KAUCJE kwota 1. Kaucja w przypadku złożenia protestu meczowego Reg 8.3. 3000 2. Kaucja w przypadku odwołania od decyzji Sędziego Dyscyplinarnego PLK do Komisji Odwoławczej PZKosz 3. Kaucja w przypadku odwołania od decyzji Zarządu PLK do Komisji Odwoławczej PZKosz (w określonych w regulaminie przypadkach) Regulamin Dyscyplinarny PZKosz Reg 6.16., 18.5. i 37.3. 3000 3000 Skróty użyte w rubryce Podstawa : Reg Regulamin Rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki Umo Umowa licencyjna Klub PLK ZRM Zasady Rozgrywania Meczu ZWM Zasady Współpracy z Mediami ZWH Zasady Wyposażenia Hali ZM Zasady Marketingowe