Nr zlecenia:03/12/09/2016/car-port z dnia: 2016/09/12 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Łukasz Wróbel/zatwierdził pion weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] IX-2016 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: TMBES25J2E3053849 Marka: SKODA Nr rejestracyjny: WY6653V Model pojazdu: Fabia II 1.6 TDI-CR MR`11 Nr INFO-EKSPERT 034-02273 Wersja: Active+ Rok produkcji: 2013 Wskazanie drogomierza 166639 km Data pierwszej rejestracji 2013/10/17 Data ważności badania technicznego 2016/10/17 Rodzaj nadwozia hatchback 5 drzwiowy Dop. masa całk. 1659 kg Rodzaj silnika z zapłonem samoczynnym Pojemność / Moc silnika 1598 ccm / 55kW (75KM) Doładowanie Turbosp. z chłodn. powietrza Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów 4 / rzędowy / 16 Rodzaj skrzyni biegów manualna Rodzaj napędu przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Granatowy 2-warstwowy typu uni Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Nazwa elementu wyposażenia ABS - system zapobiegający blokowaniu kół Fotel kierowcy z regulacją wysokości Immobilizer Klimatyzacja Kolumna kierownicy regulowana Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera Poduszki powietrzne boczne przednie Półka nad przestrzenią bagażową Przygotowanie do montażu radia, głośniki 4 szt. Siedzenia tylne dzielone asymetrycznie Sygnalizacja niezapiętego pasa bezpieczeństwa kierowcy System elektronicznej kontroli toru jazdy ESP L.p. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Nazwa elementu wyposażenia System p/poślizgowy ASR + EDS System p/poślizgowy MSR System pokolizyjny ACS System wspomagania nagłego hamowania Szyby przyciemniane Światła do jazdy dziennej Światła z regulacją kąta pochylenia Światło dodatkowe STOP Tarcze kół stalowe 6Jx14 opony 185/60 R14H Wlew paliwa zamykany na klucz 24 25 Wspomaganie układu kierowniczego zmienne Zestaw naprawczy opon WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. 1 2 3 4 Nazwa elementu wyposażenia Czujniki parkowania - tył Koło zapasowe Radioodtwarzacz Skoda Auto Blues CD + MP3 Szyby przednie regulowane elektr. + zdalnie ster. zam.centr. OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: CONTINENTAL 185/60 Przednie prawe: CONTINENTAL 185/60 Tylne lewe: CONTINENTAL 185/60 Tylne prawe: CONTINENTAL 185/60 R14 R14 R14 R14 82T 82T 82T 82T Bieżnik [mm] 5,0 4,0 5,0 5,0 ECO CONTACT 3 TL ECO CONTACT 3 TL ECO CONTACT 3 TL ECO CONTACT 3 TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Błotnik przedni P Zarysowania powłoki lakierowej 2 Drzwi boczne przednie L ubytek lakieru 3 Drzwi boczne przednie P wgniecione, zarysowane Opis Fot. nr Strona 2
NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: Błotnik przedni lewy: Dach: 75 Błotnik przedni prawy: Drzwi przednie lewe: Drzwi przednie prawe : Drzwi tylne lewe: Drzwi tylne prawe: Błotnik tylny lewy: Błotnik tylny prawy: 120 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: -75 L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 2 Dach 3 Błotnik przedni L 4 Drzwi przednie L 5 Drzwi tylne L 6 Błotnik tylny L 7 Błotnik przedni P 8 Drzwi przednie P 9 Drzwi tylne P 10 Błotnik tylny P 120 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia Opis 75-75 NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Fotel przedni kpl. L Zabrudzony 2 Fotel przedni kpl. P Zabrudzony 3 Kanapa tylna 4 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich Opis Fot. nr Zabrudzona L Zarysowane Strona 3
JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie ABS BEZ UWAG 11 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 12 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 13 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkością do 15 km/h. DOKUMENTY i KOMPLETACJA POJAZDU 1 Kluczyki (ilość sztuk) 2 2 Dowód rejestracyjny TAK 3 Podnośnik samochodowy TAK 4 Gaśnica TAK 5 Trójkąt ostrzegawczy TAK 6 Apteczka TAK Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana. Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. Strona 4
ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 5
Fot. nr 43 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 27