- Bronisława Markiewicz
- 5 lat temu
1 Nr zlecenia: 52/22/02/2019/Car-Port STANDARD z dnia: 2019/02/22 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy Poglądowy raport stanu technicznego Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] III-2019 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: TMBJS25J3F Marka: SKODA Nr rejestracyjny: WI6639W Model pojazdu: Fabia II 1.6 TDI-CR MR`11 Nr Info-Ekspert: Wersja: Active+ Rok produkcji: 2014 Wskazanie drogomierza Data pierwszej rejestracji Data ważności badania technicznego km 2014/09/ /09/04 Rodzaj nadwozia Dop. masa całk. kombi (uniwersalne) 5 drzwiowe 1679 kg Rodzaj silnika Pojemność / Moc silnika Doładowanie Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów Rodzaj skrzyni biegów Rodzaj napędu z zapłonem samoczynnym 1598 ccm / 55kW (75KM) Turbosp. z chłodn. powietrza 4 / rzędowy / 16 manualna przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Biały 2-warstwowy typu uni Strona 1
2 WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p Nazwa elementu wyposażenia ABS - system zapobiegający blokowaniu kół Filtr p/pyłkowy Fotel kierowcy z regulacją wysokości Immobilizer Klimatyzacja Kolumna kierownicy regulowana Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera Poduszki powietrzne boczne przednie Przygotowanie do montażu radia, głośniki 4 szt. Roleta do bagażnika automatyczna Siedzenia tylne dzielone asymetrycznie Sygnalizacja niezapiętego pasa bezpieczeństwa kierowcy System elektronicznej kontroli toru jazdy ESP L.p Nazwa elementu wyposażenia System kontroli ciśnienia w oponach System p/poślizgowy ASR + EDS System p/poślizgowy MSR System pokolizyjny ACS System wspomagania nagłego hamowania Szyby przyciemniane Światła do jazdy dziennej Światła z regulacją kąta pochylenia Światło dodatkowe STOP Tarcze kół stalowe 6Jx14 opony 185/60 R14H Wlew paliwa zamykany na klucz Wspomaganie układu kierowniczego zmienne Zestaw naprawczy opon WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p Nazwa elementu wyposażenia Koło zapasowe Radioodtwarzacz Skoda Auto Blues CD + MP3 Szyby przednie regulowane elektr. + zdalnie ster. zam.centr. OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: KLEBER 185/60 R14 Przednie prawe: KLEBER 185/60 R14 Tylne lewe: CONTINENTAL 185/60 Tylne prawe: CONTINENTAL 185/60 82T 82T R14 R14 Bieżnik [mm] 5,0 4,7 4,6 3,5 DYNAXER HP3 TL DYNAXER HP3 TL 82T ECO CONTACT 3 TL 82T ECO CONTACT 3 TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Zadana szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) Szybka Sprzedaż - sprzedaż do 6 miesięcy (-) Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) UWAGI RZECZOZNAWCY DOTYCZĄCE WYCENY Zastosowana dodatkowa ujemna korekta wynika z zasad wyceny zaaprobowanych przez Stowarzyszenie Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego opisanego w punkcie 1.3 Instrukcji Określania Wartości Pojazdów nr , dla tego typu ofert - Szybka Sprzedaż - sprzedaż do 6 miesięcy. Korekta ujemna Szybka Sprzedaż - sprzedaż do 6 miesięcy ma za zadanie urealnić wartość rynkową do wystawienia pojazdu na portal aukcyjny. Strona 2
3 OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Pokrywa przednia 2 Drzwi boczne przednie P Wgniecenie na dużej powierzchni 3 Drzwi boczne tylne L Wgniecenia 4 Drzwi boczne tylne P Zarysowania powłoki lakierowej, wgniecione 5 Słupek środkowy P Zarysowania powłoki lakierowej 6 Próg L Zarysowania powłoki lakierowej 7 Próg P Zarysowania powłoki lakierowej 8 Błotnik tylny L Wgniecenia na dużej powierzchni 9 Drzwi tyłu nadwozia Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej Ogniska korozji Na pozostałych elementach oblachowania bryły nadwozia stwierdzono również typowe dla jego okresu eksploatacji uszkodzenia powłoki lakierowej ( zarysowania, odpryski, itp.) NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: Błotnik przedni lewy: Dach: Błotnik przedni prawy: Drzwi przednie lewe: Drzwi przednie prawe : Drzwi tylne lewe: Drzwi tylne prawe: Błotnik tylny lewy: Błotnik tylny prawy: Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: Strona 3
4 L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia Dach Błotnik przedni L Drzwi przednie L Drzwi tylne L Błotnik tylny L Błotnik przedni P Drzwi przednie P Drzwi tylne P Błotnik tylny P Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia Opis NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P 1 Zderzak przedni 2 Reflektor P 3 Lampa zespolona tylna P 4 Szyba przednia Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Opis Fot. nr Zarysowany zaparowany Uszkodzony klosz - zaparowana Odpryski warstwy zewnętrznej Nieoryginalna NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Fotel przedni kpl. L Zabrudzony 2 Fotel przedni kpl. P Zabrudzony 3 Kanapa tylna Zabrudzona 4 Wykładzina boku przednia Zabrudzona 5 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich L Zabrudzone 6 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich P Zabrudzone 7 Poszycie tapicerskie drzwi tyłu nadwozia Uszkodzenia tworzywa Wnętrze pojazdu nosi typowe dla jego okresu eksploatacji zabrudzenia oraz zużycie wszystkich elementów. UKŁAD KIEROWNICZY L.p. 1 Nazwa elementu L/P Koło kierownicy Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Wytarte JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG Strona 4
5 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 11 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 12 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkością do 15 km/h. DOKUMENTY I KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 2 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Instrukcja obsługi TAK 7 Trójkąt ostrzegawczy TAK 8 Zabezpieczenia przeciw kradzieżowe TAK Strona 5
6 Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Niniejsza wycena służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Nie stwierdzono dodatkowych niesprawności i/lub uszkodzeń i/lub braków w zakresie możliwym do ustalenia w warunkach oględzin tj. bez: dostępu do spodu pojazdu, specjalistycznego sprzętu diagnostycznego, jazdy próbnej wykonanej w warunkach drogowych z obciążeniem. ü Pomiar powłoki lakierowej został wykonany urządzeniem będącym w posiadaniu rzeczoznawcy. Pomiar wykonany innym przyrządem może się różnić. ü Rzeczoznawca podczas oględzin poza warsztatem nie jest w stanie stwierdzić wypadkowej przeszłości pojazdu. W przypadku podwyższonych wartości pomiarów powłoki lakierowej, konieczna jest ekspertyza w warunkach warsztatowych. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Przed odbiorem pojazdu, kupujący zobowiązany jest do konfrontacji rzeczywistego stanu z informacjami zawartymi w wycenie. Odbiór przedmiotu jest równoznaczny ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń, co do stanu technicznego. ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü ü ü ü W przypadku ujawnienia dodatkowych informacji dotyczących przedmiotowego pojazdu, niedostępnych w czasie wykonywania niniejszej opinii, zaprezentowane stanowisko może ulec zmianie. W opinii założono, że nie wykryto żadnych faktów, które mogłyby istotnie wpływać na wartość wycenionego pojazdu, jeśli w opisie pojazdu nie widnieje inaczej. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy wynikające z przedstawionych informacji otrzymanych od użytkownika/sprzedawcy/zamawiającego wycenę, jeśli brak podstaw do kwestionowania ich zgodności ze stanem rzeczywistym lub też ustalenie stanu rzeczywistego przez rzeczoznawcę było niemożliwe lub znacznie utrudnione. Wyposażenie standardowe wg. Info - Ekspert. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy programu. ü Opis stanu technicznego pojazdu jest ważny na dzień oględzin. Rzeczoznawca nie bierze odpowiedzialności za zmiany stanu pojazdu wynikające z dalszej eksploatacji lub postoju (np. uszkodzenie akumulatora, powiększenie lub powstanie ognisk korozji, uszkodzenie układu hamulcowego, itp.) ü Jeżeli elementy jednostki napędowej, układu przeniesienia napędu itp., są rozmontowane, rzeczoznawca nie weryfikuje kompletności poszczególnych układów. Możliwość wystąpienia braków w kompletacji (np. ze względu na wykorzystanie unieruchomionego pojazdu jako dawcy części. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 6
42 Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 42
43 Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 43
44 Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 44
45 Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 45
46 Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 46
47 Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 47
48 Fot. nr 83 Fot. nr 84 Strona 48
49 Fot. nr 85 Fot. nr 86 Strona 49
50 Fot. nr 87 Fot. nr 88 Strona 50
51 Fot. nr 89 Fot. nr 90 Strona 51
52 Fot. nr 91 Fot. nr 92 Strona 52
53 Fot. nr 93 Fot. nr 94 Strona 53
54 Fot. nr 95 Fot. nr 96 Strona 54
55 Fot. nr 97 Fot. nr 98 Strona 55
56 Fot. nr 99 Fot. nr 100 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 56
Nr zlecenia: 57/21/11/2018/Car-Port STANDARD z dnia: 2018/11/21 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:54/02/12/2016/car-port STANDARD
Nr zlecenia: 51/22/02/2019/Car-Port STANDARD z dnia: 2019/02/22 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny
Nr zlecenia: 66/21/11/2018/Car-Port STANDARD z dnia: 2018/11/21 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Mateusz Gumkowski/zatw. Pion Weryfikacyjny
Nr zlecenia: 72/29/10/2018/Car-Port STANDARD z dnia: 2018/10/29 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny
Nr zlecenia: 80/16/11/2018/Car-Port STANDARD z dnia: 2018/11/16 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny
Nr zlecenia: 77/06/11/2018/Car-Port STANDARD z dnia: 2018/11/06 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny
Nr zlecenia: 59/29/03/2019/Car-Port STANDARD z dnia: 2019/03/29 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Jakub Jasiński/zatw. Pion Weryfikacyjny
Nr zlecenia: 104/08/02/2019/Car-Port STANDARD z dnia: 2019/02/08 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny
Nr zlecenia: 94/03/04/2019/Car-Port STANDARD z dnia: 2019/04/03 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż. Wiesław Kędzierski/ zatw. pion weryfikujący
Nr zlecenia: 93/16/11/2018/Car-Port STANDARD z dnia: Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż. Adrian Zubiak/ zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:37/19/07/2017/car-port STANDARD
Nr zlecenia: 91/16/11/2018/Car-Port STANDARD z dnia: 2018/11/16 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż. Adrian Zubiak/ zatw. pion weryfikacyjny
Nr zlecenia:17/30/11/2016/car-port z dnia: 2016/11/30 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy
Nr zlecenia: 73/06/11/2018/Car-Port STANDARD z dnia: 2018-11-06 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny
Nr zlecenia: 71/21/11/2018/Car-Port STANDARD z dnia: 2018-11-21 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:33/30/05/2017/car-port STANDARD
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:14/09/01/2017/car-port STANDARD
Nr zlecenia:14/09/01/2017/car-port STANDARD z dnia: Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Szymon Nowak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy
Nr zlecenia: 53/15/11/2017/Car-Port STANDARD z dnia: Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Szymon Nowak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy