Nr zlecenia:06/04/12/2015/car-port z dnia: Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Maciej Wujec/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego oraz określenie wartości rynkowej DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [C] XII-2015 Rodzaj pojazdu: Samochód ciężarowy VIN: Marka: MERCEDES-BENZ Nr rejestracyjny: PO1186W Model pojazdu: 413 CDI Sprinter 4.6t Nr INFO-EKSPERT 022-02661 Rok produkcji: 2005 Wersja: WDB9046621R871729 Wskazanie drogomierza 159627 km Data pierwszej rejestracji 2005/12/09 Data ważności badania technicznego Rodzaj nadwozia furgon 4 drzwiowy 2 osobowy Dop. masa całk. / Ładowność 4600 kg / 2430 kg Liczba osi / Rodzaj napędu / Skrzynia biegów 2 / 4x2 / manualna Rozstaw osi 3550 mm Rodzaj silnika z zapłonem samoczynnym Pojemność / Moc silnika 2151 ccm / 95kW (129KM) Liczba cylindrów / Układ cylindrów 4 / rzędowy Kolor powłoki lakierowej kabiny Biały 2-warstwowy typu uni Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. 1 2 3 4 L.p. 18 19 20 21 Nazwa elementu wyposażenia Podgrzewacz paliwa Podnośnik Przegroda części pasażersko - bagażowej Schowek zamykany 5 6 7 Nazwa elementu wyposażenia ABS - system zapobiegający blokowaniu kół Alternator 90 A Drzwi boczne prawe przesuwne Drzwi tylne dwuskrzydłowe otwierane o 180 stopni Fotel kierowcy regulowany Fotel pasażera bez regulacji Hamulce tarczowe kół przednich i tylnych 22 23 24 8 Immobilizer 25 Klin pod koło Koło zapasowe z uchwytem na ramie Korektor siły hamowania Narzedzia kpl. Nawiew powietrza z 4-stopniową dmuchawą Obrotomierz elektroniczny Opony 195/70 R15C Oświetlenie przestrzeni bagażowej Pasy bezpieczeństwa bezwładnościowe 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Silnik spełniający normy EURO 3 Stabilizator osi tylnej Sygnalizacja pozostawienia włączonych świateł System p/poślizgowy przy przyspieszaniu ASR Szyba przednia klejona Światła z regulacją kąta pochylenia Tachograf 1 dniowy dla 2 kierowców Tapicerka materiałowa "Santos" Układ hamulcowy dwuobwodowy Wspomaganie układu kierowniczego Zagłówki foteli przednich Zbiornik paliwa 76l z tworzywa sztucznego Zderzak przedni z zintegrowanymi stopniami 9 10 11 12 13 14 15 16 17 WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 +Tachograf OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Przednie lewe: Przednie prawe: Tylne LZ: Tylne LW: Tylne PZ: Tylne PW: Marka, typ *Lassa Transway 195/70/15C 104/102R *Lassa Transway 195/70/15C 104/102R *Bridgestone VANHAWK 195/70/15C 104/102R *Bridgestone VANHAWK 195/70/15C 104/102R *Bridgestone VANHAWK 195/70/15C 104/102R *Bridgestone VANHAWK 195/70/15C 104/102R Bieżnik [mm] 6,5 5,3 6,1 5,1 5,2 4,8 KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE SPECJALNE (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (+) KOREKTY RÓŻNE: Aktualność badań technicznych (-) Szczególny charakter eksploatacji (-) Regionalna sytuacja rynkowa (-) Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) Strona 2
UWAGI RZECZOZNAWCY DOTYCZĄCE WYCENY Pojazd wyposażony w dodatkowy komplet opon zimowych. W wycenie wartości rynkowej nie uwzględniono tego faktu. Samochód wyposażony w zabudowę do hydrodynamicznego udrażniania kanałów. QL_Nag_Tyt OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Błotnik przedni L Ogniska korozji ze spęcherzeniami powłoki lakierowej 2 Błotnik przedni P Odpryski powłoki lakierowej 3 Pokrywa przednia 4 Drzwi boczne przednie L Ogniska korozji ze spęcherzeniami powłoki lakierowej 5 Próg L Ogniska korozji 6 Próg P Ogniska korozji 7 Błotnik tylny L Wgnieciony, ślady korozji 8 Ściana boczna nadwozia L Wgnieciona, ślady korozji 9 Ściana boczna nadwozia P Ogniska korozji Opis Fot. nr Opis Fot. nr Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej 10 Drzwi tyłu nadwozia lewe + prawe Ogniska korozji 11 Ściana działowa Ogniska korozji 12 Słupek tylny L +przytarcie Wgnieciony WYPOSAŻENIE ZEWNĘTRZNE L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Zderzak przedni Urwane zaczepy 2 Obudowa lusterka bocznego 3 Zderzak tylny 4 Pióro wycieraczki P Brak 5 Uszczelka drzwi przednich L Rozerwana P Zarysowana Zarysowany NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Fotel przedni L Rozerwany, zabrudzony 2 Fotel przedni P Rozerwany, zabrudzony 3 Poszycie tablicy rozdzielczej Poprzycierane 4 Wykładzina dachu (podsufitka) Poplamiona 5 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich L Zarysowane i poprzycierane 6 Poszycie tapicerskie drzwi P Zabrudzone Strona 3
bocznych przednich 7 Wykładzina podłogi Rozerwana 8 Osłona dźwigni zmiany biegów Uszkodzona 9 Kratki nawiewu L+R Wyłamane 10 Dźwignia zmiany biegów Wytarta 11 Poszycie kokpitu Przetarcia, zabrudzone 12 Poszycie boczne przestrzeni ładunkowej Trwałe przetarcia ZAWIESZENIE I KOŁA L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Tarcza koła przedniego L Ogniska korozji 2 Tarcza koła przedniego P Ogniska korozji 3 Tarcza koła tylnego L Ogniska korozji 4 Tarcza koła tylnego P Ogniska korozji Opis Fot. nr Opis Fot. nr UKŁAD KIEROWNICZY L.p. 1 Nazwa elementu L/P Koło kierownicy Rodzaj uszkodzenia Wewnętrznie oderwane od szkieletu JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego Lekkie luzy 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia Lekkie stuki w przednim lewym zawieszeniu 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie ABS Nie sprawdzano 11 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 12 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 13 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkością do 50 km/h. DOKUMENTY i KOMPLETACJA POJAZDU 1 Kluczyki (ilość sztuk) 1 2 Dowód rejestracyjny TAK 3 Faktura (rachunek) zakupu TAK 4 Dowód odprawy celnej NIE 5 Umowa kupna-sprzedaży NIE 6 Zestaw narzędzi fabrycznych NIE 7 Podnośnik samochodowy NIE Strona 4
8 Instrukcja obsługi NIE 9 Gaśnica TAK 10 Trójkąt ostrzegawczy NIE 11 Apteczka NIE 12 Zabezpieczenia przeciw kradzieżowe TAK Wyłącznik główny POZOSTAŁE INFORMACJE 1 Pochodzenie pojazdu Salon Polska 2 Badanie poprawności numerów identyfikacyjnych Nie badano poprawności, numery zgodne z zapisem w dow.rej. 3 Weryfikacja prawdziwości danych obiektu Nie weryfiowano 4 Weryfikacja odczytanego stanu drogomierza Nie weryfiowano Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana. Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 5
Fot. nr 69 Fot. nr 70 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 40