REGULAMIN Wojewódzkich Igrzysk LZS szkól wiejskich podstawowych i gimnazjalnych

KIETRZAŃSKIE MINI EURO 2016

PRZEBIEG TURNIEJU NAGRODY. PRZEPISY GRY obowiązuje zakaz gry we wkrętach.

ZAPROSZENIE. V Integracyjne Zawody Sport dla wszystkich,

Tylko zawodnicy umieszczeni na liście (24 osób w konkurencji) mogą startować w finale OOM.

REGULAMIN ROZGRYWEK O KLUBOWE MISTRZOSTWO POLSKI JUNIOREK W PIŁCE NOŻNEJ W SEZONIE 2013/2014

Od Krasnoludka do Gimludka biegi dla przedszkolaków oraz dzieci i młodzieży szkolnej REGULAMIN

Turniej Piłkarski. Copa Manufaktura 2006

REGULAMIN Turnieju piłki nożnej plażowej RAWICKIE EURO ŚWIĘTO RAWICZA r.

REGULAMIN II WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ ORLIK GRAM I KIBICUJĘ BEZPIECZNIE

Terminarz zawodów sportowych na rok 2011/2012. Terminarz zawodów sportowych na rok szkolny 2011/2012

REGULAMIN PUCHARU & 1 FORMA ROZGRYWEK & 2 ZASADY PODZIAŁU NA GRUPY, PUNKTACJI I KLASYFIKACJI

2. Organizator Samodzielne Koło Terenowe Nr 76 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ciechanowie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie

REGULAMIN. 58 Ogólnopolskiego Masowego Turnieju Szachowego LZS o Złotą Wieżę

REGULAMIN XII HALOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOśNEJ RODZIN NA POWITANIE NOWEGO 2011 ROKU

R E G U L A M I N Halowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół podstawowych o puchar Dyrektora OSiR

Komunikat Organizacyjny

Regulamin Wojewódzkiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

REGULAMIN VII MISTRZOSTW UCZELNI WYŻSZYCH W GRACH ZESPOŁOWYCH 2016r. Piłka Koszykowa Organizator: URSSPCZ i RUZSPPCZ Koordynator Mistrzostw: Piotr Żak

firma Dacco Świdnica Urząd Gminy w Świdnicy Uczniowski Klub Sportowy GRYF Świdnica

KONKURSY SPRAWNOŚCIOWE

U K S. Zaproszenie na VI Turniej Białowieskich Zakładów Pracy w Piłce Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Białowieża

XX LECIE MISTRZOSTW POLSKI SZKÓŁ. Patronat Honorowy

REGULAMIN STREETBALL. 1. Przepisy gry stworzone zostały na podstawie regulaminu FIBA Przepisy gry w koszykówkę 3x3.

3. MIEJSCE ZAWODÓW: Pływalnia MOSiR w Dębicy, ul. Piłsudskiego 19

Prezentacja Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września TALENTY 2016

V TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY UJSOŁY UJSOŁY 2012 ORGANIZATOR. Gminny Ośrodek Kultury w Ujsołach. TERMIN i MIEJSCE ROZGRYWEK

Uchwała Komendy Hufca Ziemi Wodzisławskiej nr 8/2016 z dnia 5 lutego 2016

V Masters Meeting w Tczewie

Regulamin Wydarzenia pod nazwą Otwarty Turniej Szachowy o Puchar C.H. Kometa

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej ul. Ściegiennego 8, Kielce tel.: , SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO

SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO

FINAŁ KRAJOWY LIGI LEKKOATLETYCZNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH Słubice

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY ŚREM

Regulamin IV Biegu po Zdrowie

REGULAMIN Zawodów Wędkarskich w miejscowości Komorzno w dniu r.

Regulamin turnieju TOP AMATOR CUP 2016

Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowie. ZAPRASZA do uczestnictwa

REGULAMIN KONKURSU Z J

REGULAMIN X GMINNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO

OGŁOSZENIE. Z.Z.R.G. przy KGHM O/Z.G. RUDNA. Zaprasza na WĘDKARSKIE GRUNTOWE ZAWODY RATOWNIKÓW GÓRNICZYCH

PODLASKI WOJEWÓDZKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY

WSPÓŁORGANIZATORZY SPONSORZY GŁÓWNI

KOMUNIKAT ROZGRYWEK WOJEWÓDZKICH NR 8/2015/2016

VIII POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW Let s sing in English

Regulamin PODKARPACKIEGO KONKURSU WIEDZY O PODATKACH. Siedziba:

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ EURO 2016 DLA DZIELNIC organizowanego przez Radę Dzielnicy Rybnik-Golejów. Rozdział 1. Postanowienia ogólne

Regulamin II Powiatowego Konkursu Języków Obcych dla Gimnazjalistów

Regulamin Turnieju Sportowego MAMA TATA I JA SPORTOWE ZMAGANIA POKOLEŃ

REGULAMIN WYŚCIGU PUCHAR POLSKI MTB XCO W LUBASZOWEJ III OGÓLNOPOLSKI PUCHAR BURMISTRZA TUCHOWA W KOLARSTWIE GÓRSKIM

WYCIĄG. Z REGULAMINU PIŁKI NOśNEJ PIĘCIOOSOBOWEJ

3. Bieg Sosnowiecki REGULAMIN

REGULAMIN MISTRZOSTW POLSKI OLD BOY S W HOKEJU NA LODZIE

I OGÓLNOPOLSKA ZIMOWA SENIORIADA na PODHALU RABKA ZDRÓJ, 4 marca 2014

ŚWIATOWA FEDERACJA PŁYWANIA

ul. Targowa 1, Polkowice, telefon faks ,

Turniej rocznika 2003 i m³odsi FA Winter Cup 2011"

REGULAMIN II edycji Mistrzostw Gminy Wąsewo w Halowej Piłce Nożnej Wąsewo 2014 (aktualizowany)

PROGRAM. Czwartek, 3 marca BEFORE PARTY - KARAOKE Start godz. 21:00, Klub Cocon & Coco, ul. Gazowa 21. Piątek, 4 marca 2016

REGULAMIN TURNIEJU BIZNESSFSCUP NIEPOŁOMICE 2016 PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA FIRM O PUCHAR BURMISTRZA MiG NIEPOŁOMICE

REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY. X/XI Rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Cross Country. Oborniki, 20/ r.

R E G U L A M I N OTWARTYCH MISTRZOSTW POLSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W LEKKIEJ ATLETYCE SŁUBICE,

Puchar Polski w Karate WKF TCZEW 2012'

Regulamin Konkursu na najlepszego studenta i na najlepsze koło naukowe Województwa Pomorskiego o nagrodę Czerwonej Róży 2016

R E G U L A M I N. V MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI W SKIJOERING DEVIL ENERGY CUP 2016, r. 1. Zasady ogólne

REGULAMIN OTRZYMYWANIA I WYDAWANIA CERTYFIKATÓW SPORTU KARTINGOWEGO

REGULAMIN II WOJEWÓDZKIEGO KABARETONU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

ZESTAW PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DLA KANDYDATÓW DO KLASY PIERWSZEJ GIMNAZJUM O PROFILU POŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

Opole, dnia 30 marca 2015 r. Poz. 746 UCHWAŁA NR VIII/36/15 RADY GMINY STRZELECZKI. z dnia 26 marca 2015 r.

ZESTAW PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DO KLAS O PROFILU PIŁKARSKIM (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum) wersja luty 2016

Regulamin Poznaj Poznań Nocą

REGULAMIN KONKURSU Organizacja Przyjazna Wolontariuszom

(Tekst ujednolicony zawierający zmiany wynikające z uchwały Rady Nadzorczej nr 58/2011 z dnia r.)

Pan/Pani Dyrektor Zespołu Szkół

Regulamin Konkursu wiedzy o podatkach. Podatkowy zawrót głowy

III Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. We Are the Music. Gimnazjum Publiczne nr 1 we Frysztaku. Frysztak, 18 maja 2016 r.

Regulamin Trzeciego Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

Uchwała Nr XXII / 242 / 04 Rady Miejskiej Turku z dnia 21 grudnia 2004 roku

Regulamin Konkursu II Małopolskie Dyktando Niepodległościowe Po polsku o historii

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. Świat w Tobie Odsłoń przed nami świat swojej wyobraźni

8. Święto Rydza Polowanie na Rydza! Regulamin konkursu Polowanie na Rydza!

REGULAMIN I Turnieju Pi ki Siatkowej M czyzn o Puchar Wójta Gminy Gi ycko 18 lutego 2017

Załącznik. do Zarządzenia Nr 8/09 Burmistrza Miasta i GminyBłonie z dnia r. Ogłoszenie

UCHWAŁA Nr.. z dnia 5 maja 2016 r.

REGULAMIN IV Mistrzostw Polski w Piłce Błotnej Blachownia 2014

I TURNIEJ ELIMINACYJNY MISTRZOSTW POLSKI W GOALBALL DĄBROWA GÓRNICZA

Regulaminu uczestnictwa w projekcie. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce. Beneficjent: Województwo Małopolskie,

REGULAMIN. Biegi Młodzieżowe Lekkoatletyka dla każdego r.

UCHWAŁA NR XIX/199/16 RADY MIEJSKIEJ WODZISŁAWIA ŚLĄSKIEGO. z dnia 25 maja 2016 r.

Dniu Chemii 2016, który będzie składał się z dwóch części: I-Testu wiedzy o promieniotwórczości (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych),

Biegi dla dzieci i młodzieży w ramach 2 Zambrowskiego Biegu Ulicznego

Przewodniczący Samorządów, Starostowie, Prezydenci, Burmistrzowie, Nauczyciele Wychowania Fizycznego, Szanowni Państwo!

AMBER TRI GOŁUCHÓW 6-7 czerwca 2015 GOŁUCHÓW

REGULAMI XXII MIĘDZYSZKOL YCH IGRZYSK OLIMPIJSKICH

SPRAWOZDANIE Z WYKONANIA ROCZNEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY GMINY WIĘCBORK Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI ORAZ PODMIOTAMI

UCHWAŁA Nr XIX/170/2012 RADY MIEJSKIEJ w KOZIENICACH z dnia 29 marca 2012 r.

Regulamin Obrad Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska

Regulamin Międzynarodowych Mistrzostw Gołębi Pocztowych Wspólnego Gołębnika Polska

REGULAMIN Wojewódzkich Igrzysk LZS szkól wiejskich podstawowych i gimnazjalnych 1. CEL I ZADANIA propagowanie i upowszechnienie sportu wśród młodzieży szkół wiejskich, podnoszenie umiejętności sportowych i sprawności fizycznej, popularyzacja masowej rekreacji, zapobieganie patologiom poprzez aktywny wypoczynek, poprawa stanu zdrowia młodzieży i popularyzacja zdrowego stylu życia. 2. ORGANIZATORZY Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu, Urząd Marszałkowski w Opolu Referat Sportu i Rekreacji. 3. WSPÓŁORGANIZATORZY Szkoły biorące udział w Igrzyskach, Gminne Zrzeszenia LZS. 4. DYSCYPLINY piłka koszykowa, piłka siatkowa, piłka ręczna, lekkoatletyka 5. PRZEBIEG I TERMINY LEKKA ATLETYKA Finał szkoły podstawowe 14.06.2016 r. Opole (wtorek) Finał szkoły gimnazjalne 15.06.2016 r. Opole (środa) GRY ZESPOŁOWE W finale wojewódzkim we wszystkich grach zespołowych weźmie udział cztery drużyny. Założenia organizacyjne dotyczące przeprowadzenia gier zespołowych 1. Rozstawienie finalistów z roku 2015. 2. Podział drużyn na grupy w zależności od ilości zgłoszeń do poszczególnych gier; - Przy uczestnictwie więcej niż 24 drużyn dwustopniowe eliminacje tj. Eliminacje w 4 grupach z których awansują dwie pierwsze drużyny 2 półfinały z których do finału awansują dwie pierwsze drużyny. - Przy uczestnictwie 24 i mniej drużyn jednostopniowe eliminacje tj. 4 półfinały z których do finału awansują ich zwycięzcy. Miejsca rozgrywania eliminacji i półfinałów ustali w dniu 25.02.2016 r. specjalnie w tym celu powołana komisja przy WZ LZS w Opolu. We wszystkich grach zespołowych miejsca rozgrywania zawodów, podział na grupy oraz wyznaczeni organizatorzy zostaną podani w odrębnym komunikacie.

Kalendarz rozgrywek gier zespołowych zgłoszenia - do 24.02.2016 r. Szkoły podstawowe półfinały - 01.03.2016 r. 25.03.2016 r. finały - teren - 04.04.2016 r. 23.04.2016 r. Szkoły gimnazjalne półfinały - 01.03.2016 r. 25.03.2016 r. finały - teren - 04.04.2016 r. 23.04.2016 r. Szkoła, która zgłosi drużynę do udziału w eliminacjach i nie weźmie w nich udziału bez podania poważnej przyczyny zostanie ukarana - 50 pkt. 6. WARUNKI UCZESTNICTWA W igrzyskach mogą startować tylko uczniowie podstawowych i gimnazjalnych szkół wiejskich i wyznaczonych małych miast, - rocznik 2003 i młodsi dla szkół podstawowych - rocznik 2000 i młodsi dla szkół gimnazjalnych Każdy uczeń ma prawo startu zarówno w grach zespołowych jak i konkurencjach lekkoatletycznych. 7. ZGŁOSZENIA GRY ZESPOŁOWE Zgłoszenia (zgodnie z załączonym wzorem) należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: jan.s1@vp.pl, (dodatkowe informacje pod nr tel. 077 436 45 05 lub 0 694 443 002) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24.02.2016 r. W dniu 25.02.2016 r. zbierze się komisja ds. organizacji Igrzysk przy WZ LZS w Opolu, która przyporządkuje zgłoszone zespoły do poszczególnych grup eliminacyjnych i ustali miejsce ich przeprowadzenia. LEKKA ATLETYKA Imienne zgłoszenia (według załączonego wzoru) należy przesłać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres jan.s1@vp.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 05.06.2016 r. 8. NAGRODY (w finale) za miejsca I IV w zespołowych grach sportowych szkoły otrzymują puchary, za miejsca I III w punktacji ogólnej w lekkoatletyce szkoły otrzymują puchary, za miejsca I III w lekkoatletyce i grach zespołowych zawodnicy otrzymują dyplomy i medale, za miejsca I VI w punktacji ogólnej szkoły otrzymują puchary. 9. INFORMACJE DODATKOWE bieżące informacje dotyczące Igrzysk będą publikowane na stronie internetowej WZ LZS Opole: www.wzlzsopole.pl 11. POSTANOWIENIA KOŃCOWE koszty organizacyjne finału i zawodów eliminacyjnych pokrywa Rada Wojewódzka LZS i Urząd Marszałkowski w Opolu, interpretacja regulaminu należy do Komisji Sportu WZ LZS w Opolu, organizatorzy eliminacji przesyłają wyniki zawodów z protokółami końcowymi w terminie do 3 dni po zakończeniu zawodów (poczta elektroniczną na adres jan.s1@vp.pl) każdy zawodnik biorący udział w igrzyskach musi posiadać ważną legitymację szkolną (w przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej nie ma prawa startu w zawodach), zawodnicy biorący udział w Igrzyskach zobowiązani są do posiadania ważnych badań lekarskich lub zgodę rodziców na udział w zawodach, wszelkie informacje dotyczące organizacji Igrzysk można uzyskać u osób bezpośrednio odpowiedzialnych za Igrzyska lub w biurze WZ LZS w Opolu ul. Barlickiego 13 tel. 77 454 38 67

R E G U L A M I N Y Gry zespołowe obowiązują przepisy polskich związków sportowych i ustalenia zawarte w regulaminie, obowiązuje system rozgrywek ustalony przez organizatora, w zawodach eliminacyjnych rozstawieni zostaną finaliści ubiegłorocznych Igrzysk drużyna składa się z uczniów jednej szkoły, gospodarz zawodów zobowiązany jest: - przygotować właściwie obiekt, - zapewnić sędziów (organizatorzy poczynią starania by zarówno w eliminacjach jak też w finale zawody prowadzili sędziowie związkowi). Punktacja w grach zespołowych Miejsce Punkty Szczebel rozgrywek I 64,0 finał II 60,0 finał III 56,0 finał IV 52,0 finał I drużyna bez prawa awansu 40,0 półfinał II drużyna bez prawa awansu 28,0 półfinał III drużyna bez prawa awansu 16,0 półfinał IV drużyna bez prawa awansu 8,0 półfinał I drużyna bez prawa awansu 4,0 eliminacje II drużyna bez prawa awansu 3,0 eliminacje III drużyna bez prawa awansu 2,0 eliminacje IV drużyna bez prawa awansu 1,0 eliminacje UWAGA: Każda szkoła może wystawić w grach zespołowych 6 drużyn po jednej w każdej grze zespołowej dziewcząt i chłopców. Przy maksymalnej ilości wystawionych drużyn do współzawodnictwa szkół (punktacji) będą naliczane punkty najlepszych rezultatów 4 drużyn! (rezultaty pozostałych dwóch drużyn nie będą wliczane do współzawodnictwa). GRY ZESPOLOWE SZKOŁY PODSTAWOWE MINI PIŁKA SIATKOWA (ważniejsze przepisy) Drużyna składa się z uczniów z jednej szkoły podstawowej, Drużyna liczy 10 zawodników ( dwie czwórki + jeden rezerwowy dla każdej czwórki w całym turnieju), boisko o wymiarach 7 m x 7 m, wysokość siatki, dziewczęta 215 cm, chłopcy 225 cm Skład czwórek i kolejność gier ustala się przed zawodami na cały turniej, Każda czwórka gra jeden set, trzeci set gra dowolna czwórka wyznaczona przez opiekuna Każda drużyna ma prawo do 2 czasów po 30 sek. w secie, Mecze rozgrywa się do 2 wygranych setów, sety rozgrywa się tie breakiem do 25 pkt., przy remisie 1:1 w setach, trzeci set do 15 pkt. Za wygrane mecz - 2 pkt., za przegrany - 1 pkt., za v.o. - 0 pkt., Obowiązuje rotacyjna kolejność wykonywania zagrywki, Atakować z pierwszej linii i zastawiać nie może zawodnik zagrywający, który jest zawodnikiem obrony, rozsądna tolerancja czystości odbić, normalny rozmiar piłki, W każdym secie dozwolona jest tylko jedna podwójna zmiana tzn. można wymienić jednego z zawodników, który może w trakcie seta powrócić n swoje miejsce ( druga zmian dokonana ) O kolejności miejsc decyduje kolejno: większa liczba zdobytych punktów, Jeżeli dwa lub więcej zespołów uzyska tę samą liczbę punktów o kolejności decyduje: bezpośrednie mecze, lepszy stosunek setów, większa liczba zdobytych setów, lepszy stosunek małych punktów.

MINI PIŁKA RĘCZNA (ważniejsze przepisy) drużyna liczy maksymalnie 10 zawodników na boisku może znajdować się z bramkarzem 7 zawodników (jednej drużyny), proponowany czas gry 2 x 12 minut, 5 minut przerwy, w zawodach półfinałowych czas gry ustalają opiekunowie drużyn, za zwycięstwo 2 pkt., remis 1 pkt., przegrana 0 pkt., o kolejności miejsc decyduje kolejno: większa ilość zdobytych punktów, w przypadku równej ilości punktów dwóch drużyn - bezpośredni mecz, w przypadku równej ilości punktów więcej niż dwóch drużyn - lepsza różnica bramek, a potem większa liczba strzelonych bramek. MINI PIŁKA KOSZYKOWA (ważniejsze przepisy) zespół liczy maksymalnie 10 zawodników, na boisku przebywa 5 zawodników (jednej drużyny), czas gry 4 x 5 minut (4 kwarty), przerwa między kwartami 2 minuty, rzuty wolne wykonywane są za każdy faul zawodników - po czwartym faulu w każdej kwarcie, w każdej kwarcie zespół ma do dyspozycji jedną 1 minutową przerwę, za zwycięstwo 2 punkty, za przegraną 1 pkt., vo 0 pkt., przy wyniku remisowym w meczu dogrywka 2 minuty do skutku, o kolejności miejsc decyduje: większa ilość punktów, w przypadku równej liczby punktów dwóch drużyn zwycięstwo w bezpośrednim meczu, w przypadku równej ilości punktów więcej niż dwóch zespołów należy brać pod uwagę stosunek małych punktów (koszy) biorąc pod uwagę tylko wyniki spotkań pomiędzy drużynami z równą ilością punktów, jeżeli wówczas jest równość, należy brać pod uwagę stosunek małych punktów (koszy) wszystkich spotkań w grupie. LEKKOATLETYKA SZKOŁY PODSTAWOWE Dziewczęta rok urodzenia 2003 i młodsze: biegi: 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m, sztafety 4 x 100 m i szwedzka (400 300 200 100), skoki: w dal, wzwyż, rzuty: kula 3 kg i piłeczka palantowa. Chłopcy rok urodzenia 2003 i młodsi: biegi: 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m, sztafety 4 x 100 m i szwedzka (400 300 200 100), skoki: w dal, wzwyż, rzuty: kula 4 kg i piłeczka palantowa. GRY ZESPOLOWE SZKOŁY GIMNAZJALNE PIŁKA SIATKOWA (ważniejsze przepisy) drużyna składa się z 12 zawodników, wysokość siatki: dziewczęta 215 cm i chłopcy 235 cm, każda drużyna ma prawo do 2 czasów 30 sek. w secie, mecze rozgrywa się do 2 wygranych setów, sety rozgrywa się tie breakiem do 25 pkt., set trzeci do 15 pkt., za wygrany mecz 2 pkt., za przegrany 1 pkt., za vo. 0 pkt., zespoły mogą grać z zawodnikiem Libero, o kolejności decyduje kolejno: większa liczba zdobytych punktów, jeżeli dwa lub więcej zespołów uzyska tę samą liczbę punktów o kolejności decyduje: bezpośrednie mecze, lepszy stosunek setów, większa liczba zdobytych setów, lepszy stosunek małych punktów.

PIŁKA KOSZYKOWA (ważniejsze przepisy) zespół liczy maksymalnie 10 zawodników, na boisku przebywa 5 zawodników (jednej drużyny), czas gry 4 x 5 minut (4 kwarty), przerwa między kwartami 2 minuty, rzuty wolne wykonywane są za każdy faul zawodników - po czwartym faulu w każdej kwarcie, w każdej kwarcie zespół ma do dyspozycji jedną 1 minutową przerwę, za zwycięstwo 2 punkty, za przegraną 1 pkt., vo 0 pkt., przy wyniku remisowym w meczu dogrywka 2 minuty do skutku o kolejności miejsc decyduje: większa ilość punktów, w przypadku równej liczby punktów dwóch drużyn zwycięstwo w bezpośrednim meczu, w przypadku równej ilości punktów więcej niż dwóch zespołów należy brać pod uwagę stosunek małych punktów (koszy) biorąc pod uwagę tylko wyniki spotkań pomiędzy drużynami z równą ilością punktów, jeżeli wówczas jest równość, należy brać pod uwagę stosunek małych punktów (koszy) wszystkich spotkań w grupie. PIŁKA RĘCZNA (ważniejsze przepisy) drużyna liczy maksymalnie 12 zawodników na boisku może znajdować się z bramkarzem 7 zawodników (jednej drużyny), proponowany czas gry 2 x 12 minut, 5 minut przerwy, w zawodach półfinałowych czas gry ustalają opiekunowie drużyn, za zwycięstwo 2 pkt., remis 1 pkt., przegrana o pkt., o kolejności miejsc decyduje kolejno: większa ilość zdobytych punktów, w przypadku równej ilości punktów dwóch drużyn bezpośredni mecz, w przypadku równej ilości punktów więcej niż dwóch drużyn - lepsza różnica bramek, a potem większa liczba strzelonych bramek. LEKKOATLETYKA SZKOŁY GIMNAZJALNE Dziewczęta rok urodzenia 2000 i młodsze: biegi: 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m, sztafety 4 x 100 m i olimpijska (800 400 200 100), skoki: w dal, wzwyż, rzuty: kula 3 kg i oszczep 500 g., dysk 750 g Chłopcy rok urodzenia 2000 i młodsi: biegi: 100 m, 300 m, 1000 m, 2000 m, sztafety 4 x 100 m i olimpijska (800 400 200 100), skoki: w dal, wzwyż, rzuty: kula 5 kg i oszczep 600 g., dysk 1 kg. 1) 2) 3) 4) Każda szkoła ma prawo zgłosić po dwóch zawodników do każdej konkurencji i po jednej sztafecie. Zawodnik może startować w dwóch konkurencjach i jednej sztafecie, z wyjątkiem biegów na 600 m i dłuższych gdzie zawodnicy maja prawo startu tylko w jednej konkurencji i jednej sztafecie. Zawodnik startujący w biegu indywidualnym na 600 m i dłuższym nie może startować w sztafecie szwedzkiej (szkoły podstawowe) na pierwszej i drugiej zmianie (400 m i 300 m) oraz w sztafecie olimpijskiej (szkoły gimnazjalne) na pierwszej i drugiej zmianie (800 m i 400 m). Zawodnik nie może startować w dwóch sztafetach. Sztafety tworzą uczniowie z jednej szkoły. Organizator zawodów zobowiązuje się: przygotować właściwie obiekt, zapewnić sędziów, sporządzić komunikat końcowy z zawodów z naniesieniem punktacji.

Punktacja w lekkiej atletyce Punktacja ogólna prowadzona będzie w relacji szkół podstawowych i gimnazjalnych - składać się będzie z sumy punktów uzyskanych przez zawodników w poszczególnych konkurencjach. zawody finałowe - konkurencje indywidualne: za I - 16 pkt., II - 15 pkt., III - 14 pkt., IV - 13 pkt., V - 12 pkt., VI - 11 pkt., VII - 10 pkt., VIII - 9 pkt., IX - 8 pkt., X - 7 pkt., XI - 6 pkt., XII - 5 pkt., XIII - 4 pkt., XIV - 3 pkt., XV - 2 pkt., XVI - 1 pkt. - sztafety: za I - 32 pkt., II - 30 pkt., III - 28 pkt., IV - 26 pkt., V - 24 pkt., VI - 22 pkt., VII - 20 pkt., VIII - 18 pkt., IX - 16 pkt., X - 14 pkt., XI - 12 pkt. XII - 10 pkt., XIII - 8 pkt., XIV -6 pkt., XV - 4 pkt., XVI - 2 pkt. Uwaga: By uniknąć większej ilości startów jednego zawodnika (zgodnie z regulaminem może startować w dwóch konkurencjach indywidualnych i sztafecie) zawodnicy biorący udział w sztafetach będą musieli przed startem przedstawić do weryfikacji swoją legitymacje szkolne. W przypadku naruszenia powyższych zasad regulaminowych sztafeta danej szkoły zostanie zdyskwalifikowana.

LISTA ZGŁOSZEŃ - LEKKA ATLETYKA Finał Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich podstawowych / gimnazjalnych 1) w.. dnia.. nazwa szkoły adres kontaktowy email: Lp. Nazwisko i imię Rocznik 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Konkurencje indywidualna indywidualna sztafeta pieczątka i podpis dyrektora szkoły Uwaga! Zgłoszenie można wysłać elektronicznie do dnia 05.06.2016 r. na adres: jan.s1@vp.pl 1) niepotrzebne skreślić

LISTA ZGŁOSZEŃ - GRY ZESPOŁOWE Eliminacje do Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich podstawowych / gimnazjalnych 1) nazwa szkoły adres kontaktowy email: Lp. Dyscyplina dziewczęta chłopcy 1 Piłka siatkowa *tak / nie *tak / nie 2 Piłka ręczna *tak / nie *tak / nie 3 Piłka koszykowa *tak / nie *tak / nie * należy pozostawić właściwą odpowiedź pieczątka i podpis dyrektora szkoły Uwaga! Zgłoszenie można wysłać elektronicznie do dnia 24.02.2016 r. na adres: jan.s1@vp.pl Uwaga! Jeśli szkoła zgłaszająca drużynę do Igrzysk ma warunki i ochotę aby przeprowadzić turniej eliminacyjny w grach zespołowych (w wybranej przez siebie dyscyplinie) prosimy o pisemną deklarację w tej sprawie (druk poniżej). Komisja Sportowa działająca przy WZ LZS w Opolu na posiedzeniu dnia 25.02.2016 r. pracując nad organizacją Igrzysk 2016 uwzględni Waszą ofertę. Oferta organizacji turnieju eliminacyjnego w grach zespołowych Dyscyplina sportu: Miejsce: Charakterystyka obiektu sportowego pieczątka i podpis dyrektora szkoły 1) niepotrzebne skreślić