Nr zlecenia:06/16/03/2016/car-port z dnia: 2016/03/16 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż.grzegorz Stosio/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] III-2016 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: TMBDS41U678857388 Marka: SKODA Nr rejestracyjny: PO351MC Model pojazdu: Octavia 1.9 TDI MR`01 Nr INFO-EKSPERT 034-00956 Wersja: Tour Rok produkcji: 2007 Wskazanie drogomierza 96754 km Data pierwszej rejestracji 2007/03/01, (w Polsce: 2009/09/29) Data ważności badania technicznego 2017/02/23 Rodzaj nadwozia liftback 5 drzwiowy Dop. masa całk. 2000 kg Oznaczenie silnika ATD Rodzaj silnika z zapłonem samoczynnym Pojemność / Moc silnika 1896 ccm / 74kW (101KM) Doładowanie Turbosp. z chłodn. powietrza Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów 4 / rzędowy / 8 Rodzaj skrzyni biegów manualna Rodzaj napędu przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Czarny 2-warstwowy z efektem metalicznym Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. 1 2 3 Nazwa elementu wyposażenia ABS - system zapobiegający blokowaniu kół Antena radiowa Blokada mechanizmu różnicowego EDS L.p. 15 16 17 4 5 Filtr p/pyłkowy Fotel kierowcy z regulacją wysokości 18 19 6 7 Głośniki 4 szt. Immobilizer 20 21 Kolumna kierownicy regulowana Listwy boczne Napinacze przednich pasów bezp. pirotechniczne Pasy bezpieczeństwa przednie z regul. wysokości mocowania Pasy bezpieczeństwa tylne 3 szt. Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera z możliwością odłączenia 22 23 24 Nazwa elementu wyposażenia Przygotowanie do montażu radia Siedzenia tylne dzielone asymetrycznie Sygnalizacja niezapiętego pasa bezpieczeństwa kierowcy Sygnalizacja otwartych drzwi Sygnalizacja pozostawienia włączonych świateł System p/poślizgowy MSR System p/poślizgowy przy przyspieszaniu ASR System pokolizyjny ACS System wspomagania nagłego hamowania Szyby przyciemniane 25 Światła z regulacją kąta pochylenia 26 27 28 Tarcze kół stalowe 15" opony 195/65 Wspomaganie układu kierowniczego Zagłówki siedzeń tylnych 3 szt. 8 9 10 11 12 13 14 WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. 1 2 3 4 5 6 Nazwa elementu wyposażenia Klimatyzacja automatyczna Lakier metalizowany Podłokietnik centralny przedni Radio Skoda Auto Symphony CD Wycieraczka szyby tylnej Zamek centralny zdalnie sterowany OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Przednie lewe: Przednie prawe: Tylne lewe: Tylne prawe: Marka, typ *NANKANG NK SNOW SV-2 195/65 R15 95T *NANKANG NK SNOW SV-2 195/65 R15 95T *NANKANG NK SNOW SV-2 195/65 R15 95T *NANKANG NK SNOW SV-2 195/65 R15 95T Bieżnik [mm] 7,6 7,2 6,1 6,6 KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (-) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTY RÓŻNE: Zadana szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) Konieczne naprawy pojazdu (-) Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (+) UWAGI RZECZOZNAWCY DOTYCZĄCE WYCENY Dopszczalna masa calkowita według dowodu rejestracyjnego - 1769 kg. Brak możliwości ustawiania tej wartości w programie eksperckim INFO-EKSPERT. Nieudokumentowany przebieg znacznie niższy od normatywnego, stan utrzymania nie odpowiadający Strona 2
odczytanamu przebiegowi-z tego powodu korekty za przebieg nie zadano. QL_Nag_Tyt OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia Opis 1 Błotnik przedni L Ogniska korozji ze spęcherzeniami powłoki lakierowej 2 Błotnik przedni P Ogniska korozji ze spęcherzeniami powłoki lakierowej 3 Pokrywa przednia 4 Drzwi boczne przednie L Wgniecione z zarysowaniami powłoki lakierowej 5 Drzwi boczne przednie P Zarysowania powłoki lakierowej 6 Drzwi boczne tylne L Zarysowania powłoki lakierowej 7 Drzwi boczne tylne P Zarysowania powłoki lakierowej 8 Słupek przedni P Odpryski powłoki lakierowej 9 Słupek środkowy L Zarysowania powłoki lakierowej 10 Próg L Ogniska korozji ze spęcherzeniami powłoki lakierowej 11 Próg P Ogniska korozji ze spęcherzeniami powłoki lakierowej 12 Dach 13 Błotnik tylny L Wgnieciony z zarysowaniami powłoki lakierowej PO NIEPROFESJONALNEJ NAPRAWIE 14 Błotnik tylny P Odpryski powłoki lakierowej PO NIEPROFESJONALNEJ NAPRAWIE 15 Drzwi tyłu nadwozia Wgniecione z zarysowaniami powłoki lakierowej 16 Wzmocnienie czołowe Odpryski powłoki lakierowej z miejscową korozją blachy 17 Podłoga bagażnika Starcia powłoki lakierowej Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej z miejscową korozją blachy PO NIEPROFESJONALNEJ NAPRAWIE Wgnieciony z zarysowaniami powłoki lakierowej Strona 3
NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: 530-820 Dach: 125-130 Błotnik przedni prawy: 220-620 Słupek przedni prawy: 140 Drzwi przednie prawe : 145-160 Błotnik przedni lewy: 175-225 Słupek przedni lewy: 180 Drzwi przednie lewe: 130-140 Próg lewy: 205 Próg prawy: 85 Słupek środkowy lewy: 75 L.p. Słupek środkowy prawy: 70 Drzwi tylne lewe: 95-110 Drzwi tylne prawe: 100-125 Błotnik tylny lewy: 130-145 Błotnik tylny prawy: 135-165 Słupek tylny lewy: 105 Słupek tylny prawy: 160 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 100-115 Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 2 Dach 3 Błotnik przedni L 175-225 4 Próg L 205 5 Słupek przedni L 180 6 Drzwi przednie L 130-140 7 Słupek środkowy L 75 8 Drzwi tylne L 95-110 9 Błotnik tylny L 130-145 10 Słupek tylny L 105 11 Błotnik przedni P 220-620 12 Próg P 85 13 Słupek przedni P 140 14 Drzwi przednie P 145-160 15 Słupek środkowy P 70 16 Drzwi tylne P 100-125 17 Błotnik tylny P 135-165 18 Słupek tylny P 160 19 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia Opis 530-820 125-130 100-115 Strona 4
NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Poszycie zderzaka przedniego Starcia powłoki lakierowej 2 Listwa zderzaka przedniego Zarysowana 3 Reflektor L Zmatowiała powierzchnia odblaskowa 4 Reflektor P Zmatowiała powierzchnia odblaskowa 5 Lampa kierunkowskazu przedniego L ZAPAROWANY 6 Obudowa lusterka bocznego L Starcia powłoki lakierowej 7 Obudowa lusterka bocznego P Starcia powłoki lakierowej 8 Poszycie zderzaka tylnego 9 Lampa zespolona tylna Starcia powłoki lakierowej P Opis Fot. nr PO NIEPROFESJONALNEJ NAPRAWIE Pęknięty klosz 10 Szyba przednia NIEORYGINALNA 11 Szyba drzwi bocznych przednich L Zarysowania 12 Szyba drzwi bocznych przednich P Zarysowania 13 Szyba drzwi bocznych (dodatkowych) tylnych L Zarysowania 14 Szyba drzwi bocznych (dodatkowych) tylnych P Zarysowania 15 Szyba tylna 16 Klamka zewnętrzna drzwi bocznych przednich P Zarysowana 17 Klamka zewnętrzna drzwi bocznych tylnych L Zarysowana 18 Klamka zewnętrzna drzwi tyłu nadwozia Zarysowana 19 USZCZELKI REFLEKTORÓW POROZRYWANE Zarysowania NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Poszycie tablicy rozdzielczej NACIĘTY MATERIAŁ 2 Nagrzewnica wnętrza GŁOŚNA PRACA 3 Wykładzina dachu (podsufitka) Poplamiona 4 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich L ZŁUSZCZENIE MATERIAŁU 5 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich P TRWAŁE PRZETARCIA 6 USZCZELKA WNĘKI DRZWI TYLNYCH P ROZDARTA 7 DŹWIGNIA ZMIANY BIEGÓW Opis Fot. nr WYTARTA Strona 5
SILNIK z osprzętem, układem paliwowym i wydechowym L.p. Nazwa elementu Rodzaj uszkodzenia 1 Pokrywa zaworów Wyciek oleju 2 Sprzęgło Zużyte 3 CHŁODNICA KLIMATYZACJI POWGNIATANA Opis Fot. nr PODWOZIE ZAWIESZENIE I KOŁA L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Tarcza koła przedniego stalowa L Ogniska korozji 2 Tarcza koła przedniego stalowa P Ogniska korozji 3 Tarcza koła tylnego stalowa L Ogniska korozji 4 Tarcza koła tylnego stalowa P Ogniska korozji Opis Fot. nr Opis Fot. nr UKŁAD KIEROWNICZY L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Koło kierownicy WYTARTE 2 PODŁOKIETNIK WYTARTY MATERIAŁ 3 TAPICERKA PASA TYLNEGO TRWAŁE PRZETARCIA JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika ZNACZNIE PODWYŻSZONA GŁOŚNOŚĆ, NIERÓWNA PRACA (PRAWDOPODOBNIE AWARIA WTRYSKÓW), ZNACZNE SZARPANIE SILNIKA NA MOCOWANIACH 2 Przyspieszenia pojazdu OSŁABIONE 3 Praca układu kierowniczego Lekkie luzy w ukladzie kierowniczym 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła Zużyte sprzęgło 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego Hamulce osłabione w działaniu 9 Skuteczność hamulca pomocniczego NIESPRAWNY 10 Działanie ABS BEZ UWAG 11 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 12 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 13 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania PODWYŻSZONA GŁOŚNOŚĆ DMUCHAWY Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z predkoscią do 50 km/h. DOKUMENTY i KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa NIE 2 Kluczyki (ilość sztuk) 1 3 Dowód rejestracyjny TAK Strona 6
4 Faktura (rachunek) zakupu NIE 5 Dowód odprawy celnej NIE 6 Umowa kupna-sprzedaży NIE 7 Zestaw narzędzi fabrycznych NIE 8 Podnośnik samochodowy TAK 9 Instrukcja obsługi NIE 10 Gaśnica NIE BRAK HOMOLOGACJI 11 Trójkąt ostrzegawczy TAK 12 Apteczka NIE 13 Zabezpieczenia przeciw kradzieżowe NIE Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana. Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 7
DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. nr 1 Fot. nr 2 Strona 8
Fot. nr 3 Fot. nr 4 Strona 9
Fot. nr 5 Fot. nr 6 Strona 10
Fot. nr 7 Fot. nr 8 Strona 11
Fot. nr 9 Fot. nr 10 Strona 12
Fot. nr 11 Fot. nr 12 Strona 13
Fot. nr 13 Fot. nr 14 Strona 14
Fot. nr 15 Fot. nr 16 Strona 15
Fot. nr 17 Fot. nr 18 Strona 16
Fot. nr 19 Fot. nr 20 Strona 17
Fot. nr 21 Fot. nr 22 Strona 18
Fot. nr 23 Fot. nr 24 Strona 19
Fot. nr 25 Fot. nr 26 Strona 20
Fot. nr 27 Fot. nr 28 Strona 21
Fot. nr 29 Fot. nr 30 Strona 22
Fot. nr 31 Fot. nr 32 Strona 23
Fot. nr 33 Fot. nr 34 Strona 24
Fot. nr 35 Fot. nr 36 Strona 25
Fot. nr 37 Fot. nr 38 Strona 26
Fot. nr 39 Fot. nr 40 Strona 27
Fot. nr 41 Fot. nr 42 Strona 28
Fot. nr 43 Fot. nr 44 Strona 29
Fot. nr 45 Fot. nr 46 Strona 30
Fot. nr 47 Fot. nr 48 Strona 31
Fot. nr 49 Fot. nr 50 Strona 32
Fot. nr 51 Fot. nr 52 Strona 33
Fot. nr 53 Fot. nr 54 Strona 34
Fot. nr 55 Fot. nr 56 Strona 35
Fot. nr 57 Fot. nr 58 Strona 36
Fot. nr 59 Fot. nr 60 Strona 37
Fot. nr 61 Fot. nr 62 Strona 38
Fot. nr 63 Fot. nr 64 Strona 39
Fot. nr 65 Fot. nr 66 Strona 40
Fot. nr 67 Fot. nr 68 Strona 41
Fot. nr 69 Fot. nr 70 Strona 42
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 43
Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 44
Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 45
Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 46
Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 47
Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 48
Fot. nr 83 Fot. nr 84 Strona 49
Fot. nr 85 Fot. nr 86 Strona 50
Fot. nr 87 Fot. nr 88 Strona 51
Fot. nr 89 Fot. nr 90 Strona 52
Fot. nr 91 Fot. nr 92 Strona 53
Fot. nr 93 Fot. nr 94 Strona 54
Fot. nr 95 Fot. nr 96 Strona 55
Fot. nr 97 Fot. nr 98 Strona 56
Fot. nr 99 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 57