WYNIKI XV AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY 30.05.2019 Nr Zdjęcie Autor, tytuł, technika Estymacja Kwota osiągnięta 1. Wlastimil HOFMAN Chłopcy olej, dykta 10 000-15 000 12 000 zł 2. Zygmunt JÓZEFCZYK W drogę 3. Jerzy KOSSAK - pracownia Patrol, 1936 4 000-6 000 2 400 zł 6 000-8 000 7 500 zł 4. Wojciech KOSSAK Spotkanie z gęsiarką, 1929 5. Feliks Michał WYGRZYWALSKI Rybacy, 1922 45 000-60 000 37 000 zł 45 000-50 000 6. Juliusz KOSSAK Kozak z luzakiem, 1894 akwarela, papier 40 000-45 000 36 000 zł 7. Alfons KARPIŃSKI Piwonie 12 000-15 000 12 000 zł 8. Alfons KARPIŃSKI Żółte róże 12 000-15 000 9. Wojciech WEISS W parku 1 12 000-15 000 15 000 zł
10. Leon WYCZÓŁKOWSKI Krucyfiks królowej Jadwigi, 1904 pastel, papier żeberkowy jasnoszary 45 000-60 000 54 000 zł 11. Bronisława RYCHTER- JANOWSKA Chaty przy drodze, 1908 4 000-6 000 3 600 zł 12. Bronisława RYCHTER- JANOWSKA Kościółek 4 000-6 000 3 800 zł 13. Nikifor KRYNICKI Krynica gwasz, akwarela, papier 2 500-3 500 4 000 zł 14. Adam SETKOWICZ Wesele krakowskie olej, dykta 4 000-7 000 3 900 zł 15. Erno ERB Na targu 5 000-8 000 7 000 zł 16. Jeanne BESNARD- FORTIN Łódki w prowansalskim porcie, 1932 3 000-5 000 3 200 zł 17. Franz ROUBAUD Szejk arabski, dykta 14 000-20 000 18. Rafał MALCZEWSKI Pejzaż zimowy, 1946 akwarela, papier 2 25 000-35 000 sprzedaż warunkowa: 17 000 zł
19. Rafał MALCZEWSKI Pejzaż górski akwarela, papier 25 000-35 000 sprzedaż warunkowa: 17 000 zł 20. Magdalena JETELOVÁ Okno rzeźba, technika mieszana, drewno 60 000-90 000 80 000 zł 21. Karol TCHOREK Kanarek, 1974 płaskorzeźba, drewno 5 000-7 000 22. Marian WNUK Baca, 1927 rzeźba, drewno 2 500-3 500 3 500 zł 23. Ryszard WINIARSKI Obiekt przestrzenny, 1971 akryl, drewno, ołówek 180 000-230 000 235 000 zł 24. Alfred LENICA W strefie błękitnej, 1967 28 000-35 000 29 000 zł 25. Alfred LENICA z błękitem i czerwienią 6 000-7 000 5 500 zł 26. Jan TARASIN Abstrakcja, 1992 akwarela, 12 000-15 000 9 500 zł 27. Erna ROSENSTEIN Wiatr, 1966 gwasz, tusz?, technika mieszana, papier 3 16 000-20 000 12 000 zł
28. Jerzy NOWOSIELSKI Portret mężczyzny technika mieszana, 13 000-15 000 12 000 zł 29. Jerzy NOWOSIELSKI Plaża, 1990 45 000-60 000 40 000 zł 30. Jerzy NOWOSIELSKI Postać piórko, papier 5 500-7 000 6 000 zł 31. Edward DWURNIK Miasto, 1974 40 000-50 000 sprzedaż warunkowa 35 000 zł 32. Edward DWURNIK Plac Trzech Krzyży, 2018 25 000-28 000 22 000 zł 33. Erna ROSENSTEIN Pałac błyskawic, 1989 technika mieszana, płyta 30 000-40 000 36 000 zł 34. Mikołaj KOCHANOWSKI Obiekt przestrzenny olej, technika mieszana, drewno, płótn 35. Henryk BERLEWI barwna, 1957 gwasz, olej, technika mieszana, papier? 6 000-8 000 14 000-18 000 16 000 zł 36. Henryk BERLEWI gwasz, olej, technika mieszana, papier? 14 000-18 000 10 000 zł 4
37. Tadeusz KANTOR Zięć pułkownika - projekt kostiumu 5 000-7 000 4 000 zł 38. Tadeusz KANTOR Córka pułkownika - projekt kostiumu 5 000-7 000 4 000 zł 39. Zbigniew MAKOWSKI W ogrodzie zamkniętym, 1962 tusz lawowany, technika własna, papier 22 000-25 000 40. Janina KRAUPE- ŚWIDERSKA Fontanna, 1994 2 500-4 000 41. Jan BERDYSZAK Koła podwójne, 1962 technika mieszana, papier 5 000-7 000 4 900 zł 42. Franciszek STAROWIEYSKI Czaszka, 1995 gwasz, olej, papier 8 000-10 000 43. Dorota GRYNCZEL akryl, technika mieszana, płótno 8 000-10 000 6 000 zł 44. 45. Magdalena ABAKANOWICZ Głowa, z teki: Katharsis, 1985 miękki werniks, papier Norman LETO Projekt Falotronu, 2016 metal 5 5 000-7 000 9 000-15 000 14 000 zł
46. Jacek SROKA Południe, 1993 10 000-12 000 47. Wojciech ĆWIERTNIEWICZ Bez tytułu, 1991 6 000-8 000 48. Andrzej BĄKOWSKI tusz, papier 2 000-3 000 49. Armando Cardona TORRANDELL Taniec I, 1974 technika mieszana, karton 4 000-6 000 50. Armando Cardona TORRANDELL Taniec II, 1977 technika mieszana, karton 4 000-6 000 51. Krzysztof VORBRODT Wyścig, lata 50. XX w. akwarela, tektura 2 500-3 500 52. Seweryn BŁOCHOWICZ Kopy siana fotografia w technice izohelli i solaryzacji 1 500-2 000 53. Adam BOBULA Burza nad Giewontem 1 500-2 000 fotografia czarno-biała, brom 54. Zofia RYDET Zmruż oczy 5 000-7 000 6
fotografia czarno-biała, brom 55. 56. 57. 58. 59. 60. Kazimierz NAJDENOW Pejzaż górski fotografia, brom Janusz UKLEJEWSKI Port Gdynia solarigrafia Zofia RYDET Zima w parku fotografia czarno-biała, brom Antoni MIKOŁAJCZYK Zapis światła I fotografia czarno-biała, brom Tadeusz GRYGLEWSKI Królewski błazen - projekt do opery, lata 50. XX w. Jerzy KAŁUCKI Togo, 1993 serigrafia, papier 1 500-2 000 2 000-2 500 1 500 zł 5 000-7 000 3 000-4 000 3 000-4 500 3 500-5 000 61. Radoslav KRATINA Labirynt litografia barwna, papier 2 000-3 000 62. Marc CHAGALL litografia barwna, papier 4 000-5 000 7
63. Vassily KANDINSKY abstrakcyjna litografia barwna, papier 3 200-4 000 64. Salvador DALÍ Z jednokolorowego cyklu: Zabawne sny Pantagruela 7 000-8 000 6 500 zł 65. 66. Pablo PICASSO Z cyklu: Śniadanie na trawie, 1959-61 (wg Édouarda Maneta, 1863) grafika barwna, papier Marc CHAGALL Mistyczne Ukrzyżowanie litografia barwna, papier 3 000-4 000 2 500 zł 3 000-4 000 8