Być jak Kazimierz Deyna

Gramy w Święta! Gramy w Święta! 10 kwietnia 2017, 11:42

URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA

MARY PAGE MARLOWE. Tracy Letts. Prapremiera: 14 lipca Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw) Sezon 2018/2019

URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA w 42. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

Pieszo. Obsada. Sławomir Mrożek. Premiera: 05 czerwca Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 15 minut (bez przerw)

Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

BRONIEWSKI w 26. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. BRONIEWSKI w 26. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

BILET ZA GROSZE BILET ZA GROSZE. 10 maja 2017, 09:46

DAMY I HUZARY albo Play Fredro

INTYMNE LĘKI. Obsada. Alan Ayckbourn. Polska Premiera: 15 grudnia Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

Kasia z Heilbronnu. Heinrich von Kleist. Premiera: 04 lutego Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

RANDKA Z FEMINISTĄ. Samantha Ellis Najbliższy spektakl: :00 - Scena Kameralna - Sopot

BRONIEWSKI na antenie TVP Kultura! BRONIEWSKI na antenie TVP Kultura! 24 marca 2015, 08:50

WYSPA NICZYJA. MAPPING

CZAROWNICE Z SALEM w 21. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. CZAROWNICE Z SALEM w 21. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

STATEK SZALEŃCÓW. Nikołaj Kolada. Polska Premiera: 29 sierpnia Duża Scena Czas trwania: 3 godziny (jedna przerwa)

RAJ DLA OPORNYCH. Michele Riml. Polska Premiera: 06 czerwca Duża Scena Czas trwania: 2 godziny (jedna przerwa)

WIŚNIOWY SAD. Obsada. Anton Czechow. Premiera: 16 grudnia Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

Serdecznie zapraszamy na 50. ARABELĘ! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się już jutro o godzinie na Dużej Scenie.

Sylwester w Teatrze Wybrzeże. Sylwester w Teatrze Wybrzeże. 30 grudnia 2016, 08:20

PORTRET DAMY na Festiwalu Interpretacje. PORTRET DAMY na Festiwalu Interpretacje

ARABELA na Dzień Dziecka. ARABELA na Dzień Dziecka. 29 maja 2014, 06:40

CIAŁA OBCE na Festiwalu Dwa Teatry. CIAŁA OBCE na Festiwalu Dwa Teatry. 31 maja 2013, 10:00

Malina Prześluga na motywach scenariusza serialu Vaclava Vorlicka i Milosa Macourka

MARTWE DUSZE. Nikołaj Gogol. Premiera: 22 lutego Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

MURZYN WARSZAWSKI. Antoni Słonimski. Premiera: 17 lipca Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 15 minut (jedna przerwa)

Tajemnicza Irma Vep. Charles Ludlam Najbliższy spektakl: :30 - Stara Apteka - Gdańsk

Persona. Obsada. Ingmar Bergman. Polska Premiera: 26 marca Czarna Sala Czas trwania: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

PER PROCURA. Neil Simon. Premiera: 08 stycznia Duża Scena Czas trwania: 2 godziny 5 minut

PŁATONOW. Obsada. Anton Czechow. Premiera: 26 października Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 10 minut (jedna przerwa) Tylko dla dorosłych

NOC IGUANY. Tennessee Williams. Premiera: 20 maja Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 40 minut (jedna przerwa)

RAJ DLA OPORNYCH RAJ DLA OPORNYCH. 28 maja 2015, 11:34

Nagroda dla najlepszego spektaklu na 21. Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.

RAJ DLA OPORNYCH. Michele Riml Najbliższy spektakl: :30 - Duża Scena

Eva Peron. Copi. Polska Premiera: 22 maja Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw)

TAK POWIEDZIAŁ MICHAEL J.

G upa Laokoona. Obsada. Tadeusz Różewicz. Premiera: 17 marca Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw) Tylko dla dorosłych

Billy Van Zandt i Jane Milmore. Polska Premiera: 14 lipca Scena Letnia Czas trwania: 1 godzina 20 minut (bez przerw)

CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI?

FAZA DELTA. Radosław Paczocha. Polska Premiera: 13 stycznia Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

RUSCY. Radosław Paczocha Najbliższy spektakl: :00 - Stara Apteka - Gdańsk

W IMIĘ JAKUBA S. Paweł Demirski

PAN SCHUSTER KUPUJE ULICĘ

TRESOWANE DUSZE w Teatrze Wybrzeże. TRESOWANE DUSZE w Teatrze Wybrzeże

spektaklu jak to u Szekspira. Okazuje się jednak, że nawet w tej niewesołej historii nie brakuje okazji do śmiechu.

ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA. Arthur Miller

ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ

JAK WAM SIĘ PODOBA. William Shakespeare. Premiera: 28 czerwca Gdański Teatr Szekspirowski Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw)

CIĄG. Michał Buszewicz

Pan Tadeusz. Obsada. Adam Mickiewicz. Premiera: 16 kwietnia Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

AMATORKI na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. AMATORKI na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. 17 maja 2013, 06:26

NASI NAJDROŻSI. Obsada. Philip Osment. Polska Premiera: 27 marca Scena Malarnia Czas trwania: 2 godziny 25 minut (jedna przerwa)

Zwodnica. Thomas Middleton, William Rowley. Premiera: 06 marca Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

PORTRET DAMY na Festiwalu Nowego Teatru. PORTRET DAMY na Festiwalu Nowego Teatru

Tajemnicza Irma Vep. Charles Ludlam. Polska Premiera: 25 lipca Scena Letnia Czas trwania: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

T.E.O.R.E.M.A.T. wg Piera Paolo Pasoliniego

PRZEDWIOŚNIE. Obsada. Stefan Żeromski. Premiera: 14 marca Duża Scena Czas trwania: 2 godziny 45 minut (jedna przerwa)

WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU

MARIA STUART w Teatrze Wybrzeże. MARIA STUART w Teatrze Wybrzeże. 19 września 2014, 11:55

UTWÓR O MATCE I OJCZYŹNIE

GRZEGORZ DYNDAŁA. Molier

ŚMIERĆ BIAŁEJ POŃCZOCHY

(g)dzie-ci FACECI - jubileusz! (g)dzie-ci FACECI - jubileusz! 03 lutego 2015, 08:31

Charlie bokserem. Obsada. Premiera: 19 września Scena Kameralna Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

AMATORKI na Festiwalu Boska Komedia. AMATORKI na Festiwalu Boska Komedia

DWÓCH W TWOIM DOMU. Jelena Griemina

AKT RÓWNOLEGŁY. Derek Benfield Najbliższy spektakl: :00 - Scena Kameralna - Sopot

Prapremiera RAJU DLA OPORNYCH. Prapremiera RAJU DLA OPORNYCH. 06 czerwca 2015, 08:00

WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU nominowane do SKRZYDEŁ TRÓJMIASTA! WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU nominowane do SKRZYDEŁ TRÓJMIASTA!

PODRÓŻE GULIWERA. Jonathan Swift. Premiera: 05 lipca Scena Kameralna Czas trwania: 1 godzina 40 minut (jedna przerwa)

Zakończyła się VI edycja programu TEATR POLSKA. Zakończyła się VI edycja programu TEATR POLSKA

TRYLOGIA. Henryk Sienkiewicz. Premiera: 21 lutego 2009 Czas trwania: 4 godziny (dwie przerwy)

KONIEC WIELKIEJ WOJNY

Solness. Henrik Ibsen. Premiera: 14 maja Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

WIELKA IMPROWIZACJA - prapremiera! WIELKA IMPROWIZACJA - prapremiera! 06 lipca 2013, 08:25

BILET ZA GROSZE BILET ZA GROSZE. 11 maja 2018, 08:30

Sukces akcji Bilet za 250 groszy! Sukces akcji Bilet za 250 groszy! 12 maja 2015, 14:03

Persona. Marilyn. Anna R. Burzyńska, Dwutygodnik. Spektakl zrealizowany przez warszawski Teatr Dramatyczny.

FARAON na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. FARAON na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. 08 kwietnia 2016, 08:26

KOLACJA NA CZTERY RĘCE

AKT RÓWNOLEGŁY w programie KULTURA DOSTĘPNA. AKT RÓWNOLEGŁY w programie KULTURA DOSTĘPNA

KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF?

Teatr dla Gminy KRUSZYNA- promocyjne ceny biletów na wybrane spektakle

SEANS. Noel Coward. Premiera: 04 października Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny (jedna przerwa)

PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA

Zawisza Czarny. Juliusz Słowacki. Premiera: 11 lutego Czarna Sala Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Lee Hall na podstawie scenariusza filmowego Marca Normana i Toma Stopparda Najbliższy spektakl: :30 - Gdański Teatr Szekspirowski

Ósma LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI. Ósma LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI. 05 października 2014, 10:03

PEŁNIA SZCZĘŚCIA w Teatrze Wybrzeże. PEŁNIA SZCZĘŚCIA w Teatrze Wybrzeże

Być jak Kazimierz Deyna Radosław Paczocha Gdy ktoś urodził się w dniu, w którym Deyna strzelił pamiętnego gola w meczu z Portugalią, nie może choćby nie spróbować ulepić swego losu na kształt żywota piłkarskiego idola. Sarkastyczna, ale i pełna ciepłego humoru opowieść o drodze przez życie polskiego reprezentanta średniego już pokolenia. Otaczająca go rodzina, znajomi i przypadkowi przechodnie tworzą wyrazisty i celnie podpatrzony Polaków portret własny". Piotr Jędrzejas o sztuce: BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA jest wypowiedzią pewnego pokolenia. Mojego pokolenia. Pokolenia, które pamięta komunizm, ale dojrzewać mu przyszło już w latach demokracji. Wypowiadamy się o dorastaniu do bycia kimś". Kim zatem być? Tytuł poddaje nam konkretną osobę, ale nazwisko Deyny jest jedynie pretekstem do poszukiwania tożsamości, bo znakomicie wypełnia potrzebę legendy, wzorca. Nie jest to przedstawienie biograficzne, ale Deyna cały czas jest obecny jako symbol walki i dążenia do celu, nawet gdy cały stadion- świat" gwiżdże na nas. Ten sportowy kontekst prowokuje do pytań o polskie niespełnione marzenia i opisuje nasze narodowe średniactwo", wadę z którą trzeba się zmierzyć, dorastając w kraju nad Wisłą. To właśnie z tego średniactwa" chce się wydobyć nasz bohater. Tekst wypełniony jest wspomnieniami z dzieciństwa, mocno osadzonymi w naszych historycznych realiach. Na szczęście zawarte w sztuce poczucie humoru pozwala z dystansem podejść do polskiej rzeczywistości. Polska Premiera: 08 maja 2010 - Duża Scena Czas trwania: 2 godziny (jedna przerwa) Reżyseria: Piotr Jędrzejas Scenografia: Marcin Chlanda Kostiumy: Katarzyna Zbłowska Muzyka: Hubert Spięty Dobaczewski Ruch sceniczny: Katarzyna Chmielewska Asystent reżysera: Jerzy Gorzko Sufler: Wanda Nowińska Inspicjent: Jerzy Kosiła

Obsada Magdalena Boć Monika Chomicka-Szymaniak Jerzy Gorzko Mirosław Krawczyk Anna Kociarz Piotr Łukawski Maria Mielnikow-Krawczyk Krzysztof Matuszewski Marzena Nieczuja Urbańska Karolina Piechota Filip Perkowski Florian Staniewski Dariusz Szymaniak Robert T. Majewski wymiennie z Robertem T. Majewskim Piotr Witkowski Aktualności

2012-03-02 BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA na Dużej Scenie Serdecznie zapraszamy na spektakl BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA Radosława Paczochy w reżyserii Piotra Jędrzejasa, do którego muzykę skomponował lider zespołu Lao Che, Hubert Spięty Dobaczewski! Przedstawienie zostanie zaprezentowane jutro i pojutrze na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże. 2010-05-10 Po premierze DEYNY Owacyjnie przyjęła premierowa publiczność najnowszy spektakl Teatru Wybrzeże BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA. Do oklasków wyszli nie tylko aktorzy, reżyser Piotr Jędrzejas i scenograf Marcin Chlanda, ale też specjalnie przybyły na tę okazję, autor sztuki - Radosław Paczocha. 2010-05-06 DEYNA na scenie i na ekranie Nasza najnowsza prapremiera już niedługo pojawić się ma na dużym ekranie. Pod koniec lata ruszyć mają zdjęcia do filmu BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA. Zanim jednak sztuka Radosława Paczochy doczeka się ekranizacji zostanie po raz pierwszy w Polsce pokazana na naszej scenie.

2010-04-30 Prapremiera DEYNY W najbliższą sobotę, 8 maja o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże odbędzie się polska prapremiera spektaklu BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA Radosława Paczochy. Reżyseruje Piotr Jędrzejas, muzykę do spektaklu skomponował lider zespołu Lao Che, Hubert Spięty Dobaczewski! 2010-04-08 BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA w Teatrze Wybrzeże W Teatrze Wybrzeże w Gdańsku trwają próby do spektaklu BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA Radosława Paczochy. Reżyseruje Piotr Jędrzejas, scenografię do spektaklu przygotowuje Marcin Chlanda. Planowana prapremiera 8 maja 2010 roku na Dużej Scenie. Być jak Kazimierz Deyna

Teatr Wybrzeże, 80-834 Gdańsk, ul. Św. Ducha 2, tel. 058 301 70 21

.cc-banner.cc-top { font-family: "franklingothic",sans-serif; }