KONKLUZJE 2018 ZESPÓŁ FUTSALU KOLEGIUM SĘDZIÓW PZPN PAŹDZIERNIK/LISTOPAD 2018

ZAGRANIE PIŁKI RĘKĄ GRUPA III

Ocena zagrania piłki ręką

Zmiany w Przepisach Gry Futsal 2010 / 2011

Artykuł 1 Pole gry. max 25 m. Dla zawodów międzynarodowych wymiary są następujące:

KONKLUZJE FUTSAL SZCZEBEL CENTRALNY 2017/18

Zmiany w przepisach gry analiza nowego wydania Przepisów Gry 08/09 Kudowa Zdrój Opracował: Sebastian Tarnowski pod opieką Mariana Pyzałki

NOWE WYTYCZNE I INTERPRETACJE PRZEPISÓW GRY W PIŁKĘ RĘCZNĄ. Obowiązujące od 01 lipca 2018 r.

Regulamin Ligi Miejskiej Halowej Piłki Nożnej w Kędzierzynie-Koźlu w sezonie 2010/2011

BOISKO - PRZEPISY GRY :

Szczegółowe przepisy gry w piłkę nożną :

Regulamin Turnieju o puchar Wójta Gminy Świdnica Piłki Nożnej halowej.

ZMIANY W PRZEPISACH GRY W PIŁKĘ NOŻNĄ 2016/17 zagadnienia kluczowe Artykuł 12

Okólnik nr Poprawki do Przepisów Gry w Futsal 2010 DO CZŁONKÓW FIFA. Zurich, 15 lipiec Drodzy Państwo,

REGULAMIN HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ W DREZDENKU

Regulamin SLPP 2016/2017

Przepisy gry w Beach Soccera wyciąg

Okólnik 968. Do członków zrzeszonych w FIFA. Zurych, 17 maja Poprawki do przepisów gry 2005

HALOWA PIŁKARSKA LIGA BIZNESU HALA PIŁKARSKA CUP PRZEPISY GRY

POLSKI ZWIĄZEK PIŁKI NOŻNEJ KOLEGIUM SĘDZIÓW SPRAWOZDANIE OBSERWATORA SĘDZIÓW

Spała, 13 września 2014

Test L. Test znajomości przepisów gry w hokeja na lodzie Sosnowiec 2017

KOMUNIKAT SZKOLENIOWY NR 4/2011

Procedury mające na celu wyłonienie zwycięzcy meczu

Regulamin AMATORSKIEJ HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA STRUMIENIA. na sezon 2012/2013 roku.

DO CZŁONKÓW FIFA. Okólnik nr Rio de Janeiro, 30 czerwiec Poprawki do Przepisów Gry w Futsal 2012/2013. Drodzy Państwo,

REGULAMIN ROZGRYWEK SEZON 2012 / 2013

WYBRANE ZAGADNIENIA Z PRZEPISÓW GRY FUTSAL DOSTOSOWANE DO TURNIEJU FUTSALIMA 2013

HALOWA PIŁKA NOŻNA. 2. Piłka Zawody rozgrywane będą specjalnymi piłkami do gry na hali Nr 4(nisko kozłujące)

Artykuł 1 Rozpoczęcie i wznowienie gry

PROPOZYCJE FORM I ORGANIZACJI MAŁYCH GIER W RÓŻNYCH KRAJACH NA ŚWIECIE

TEST KS PZPN DLA SĘDZIÓW - ANTALYA, 2014 IMIĘ I NAZWISKO ILOŚĆ PUNKTÓW OCENA EGZAMIN TEORETYCZNY

R E G U L A M I N I Powiatowego Samorządowego Turnieju Gmin w Piłce Nożnej Halowej Choceń 2012

CHARAKTERYSTYKA Kary oznajmiane przez sędziów na lodzie. Wszystkie naruszenia dotyczące bramkarzy patrz Sekcja 12 - Przepisy, określenia dla bramkarzy

Test nr 1. 4) Strefa zmian dla zawodników z pola gry ma długość i szerokość: a) 15 m x 3 m, 1 b) 12 m x 1.5 m, c) 27 m x 2 m, d) 21 m x 3 m.

NIEDŹWIADEK I NIEDŹWIADEK DZ

REGULAMIN HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ POSTANOWIENIA OGÓLNE 1 Organizatorem Halowej Ligi Piłki Nożnej jest Adam Szulc. 1.1 Zarząd Ligi reprezentują:

PRZEPISY GRY WŁOSZCZOWSKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

6/ MAJĄC NA WZGLĘDZIE OGRANICZONĄ LICZBĘ ZAREZERWOWANYCH MIEJSC HOTELOWYCH O UDZIALE W ROZGRYWKACH DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. I I.

Kategorie wiekowe, skrócone przepisy gry, warunki udziału w zawodach, rodzaje rozgrywek

REGULAMIN TECHNICZNY PUCHAR POLSKI NIESŁYSZĄCYCH W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ MĘŻCZYZN

Regulamin rozgrywek Meblostyl Ligi Halowej sezon 2013/2014

KONFRONTACJA VOL. 5 REGULAMIN TURNIEJU

Uwaga. Proszę zakreślić poprawne warianty A lub B. Test zalicza 80 % poprawnych odpowiedzi, tj. minimum 24 poprawnych odpowiedzi i więcej

PRZEPISY GRY W PIŁKĘ RĘCZNĄ

Szkolenie. Zmiany w Przepisach Gry 2016/2017. Opracowanie: Dawid Błaszczak. Wałcz, czerwiec 2016

Regulamin. I Warszawski Turniej Halowy PilkaNaHali.pl

PRZEPISY GRY. Opracowanie: Grzegorz Gądela i Krzysztof Penar na podstawie Przepisów Gry Piłki Halowej (futsal) z pewnymi zastrzeżeniami

LP Drużyna Z R P BZ BS RB PKT 1. III F II Y IIF/IA I F III T

REGULAMIN ROZGRYWEK MŁODZIEŻOWEJ LIGI FUTSALU - SEZON 2011/2012

1.Organizatorem rozgrywek jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej pod Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne KUJAWY. 2.Uczestnikiem rozgrywek jest

MIROSŁAW BAUM. Tłumaczenie: MAREK SZAJNA MAREK ŻABCZYŃSKI

Organizatorem turnieju jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baruchowie i GKS BARUCHOWO

REGULAMIN RADOSZYCKIEJ LIGI HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ 2016 O PUCHAR WÓJTA GMINY RADOSZYCE.

REGULAMIN GMINNO-MIEJSKIEJ HALOWEJ PILKI NOŻNEJ OPEN O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA SUSZ SUSZ HALA SPORTOWO-WIDOWISKOWA

P R Z E P I S Y G R Y. w G r a b o w s k i e j L i d z e O r l i k a

Bramki wymiar 5 x 2 m. wymiar 3 x 1,55 m.

MISTRZOSTWA SUWAŁK W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH CHŁOPCÓW REGULAMIN

Regulamin Halowych Mistrzostw PPN Kraków Juniorów i Juniorów Młodszych - sezon 2017/2018

R E G U L A M I N Orlikowej Ligi Piłki Nożnej

lp godzina nazwa drużyny nazwa drużyny wynik

REGULAMIN TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

III Pomorski Turniej Piłkarski o Puchar Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o. REGULAMIN

Rozgrywki Sportowe o Puchar Wójta w piłce nożnej i zawodach zręcznościowych w ramach projektu pn. Biesiada w Brodach 2016

3. Czas trwania gry a) Czas trwania gry wynosi w 2 x 20 minut b) Drużyna ma prawo do 1-minutowej przerwy podczas trwania każdej połowy

WYCIĄG Z PRZEPISÓW OBOWIĄZUJĄCYCH W SEZONIE 2017/18r. IX edycja RALPNH

REGULAMIN MISTRZOSTW POLSKI KSIĘŻY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

Turniej Piłki Nożnej Plażowej SKALNIK BEACH SOCCER CUP Seniorzy, Juniorzy 00, Trampkarze 03, Młodzicy 05 i Orlicy 07 Sulejów 2017

REGULAMIN I EDYCJI TURNIEJU ZWYCIĘZCÓW CZTERECH LIG FUTSALOWYCH Z GMIN MORAWICA, MASŁÓW, SITKÓWKA-NOWINY

Regulamin VI Gminnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Małogoszcz

REGULAMIN ROZGRYWEK TURNIEJÓW ORLIKÓW I ŻAKÓW OPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ W SEZONIE 2013/2014

REGULAMIN ROZGRYWEK WIŚNIOWSKA LIGA MISTRZÓW W FUTSALU KAT. SKRZAT, ŻAK, ORLIK, MŁODZIK SEZON 2017/2018

REGULAMIN IV Halowych Mistrzostw w Piłce Nożnej Podokręgu Sandomierz

REGULAMIN Świąteczny Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Turku - 9 kwietnia 2017r.

REGULAMIN KLUBOWEGO TURNIEJU SENIORÓW W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR PREZESA POZPN PŁOCK 2018

REGULAMIN ROZGRYWEK VII HALOWA LIGA FUTSALU LIGA ŻAKÓW, ORLIKÓW I MŁODZIKÓW SEZON 2016/2017

III y Ii w II Y III tf Ii f III y x 0:4 3:1 1:6 0:5 Ii w 4:0 x 2:0 4:0 3:1 II Y 1:3 0:2 x 2:4 0:3 III tf 6:1 0:4 4:2 X 5:3 Ii f 5:0 1:3 3:0 3:5 x

Test R. Test znajomości przepisów gry w hokeja na lodzie Sosnowiec 2017

REGULAMIN GRY MF PLPN 2017

REGULAMIN II EDYCJI MORAWICKIEJ LIGI FUTSALU PIĄTEK PIŁKARSKICH. Sezon 2015/2016

REGULAMIN XXI EDYCJI PIŁKARSKIEJ LIGI HALOWEJ FIRM DĘBICKICH 2016/2017.

R E G U L A M I N V Świątecznego Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej dla Mateuszka Choceń, r.

CZŁONEK POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ. REGULAMIN Turnieju X Hal w ramach akcji Ferie w Podokręgu 2016

REGULAMIN WYDZIAŁOWYCH DNI SPORTUWYDZIAŁU ELEKTRYCZNEGO W GRACH ZESPOŁOWYCH 2013r.-Piłka Nożna

MISTRZOSTWA SĘDZIÓW WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

Przepisy gry IV Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Żelechowa

OTWARTE MISTRZOSTWA DĄBROWY TARNOWSKIEJ W HALOWEJ PIŁCE NOZNEJ REGULAMIN

PRZEPISY GRY W FUTSAL

ZMIANY W PRZEPISACH GRY W KOSZYKÓWKĘ. obowiązujące od 1 października 2018

5. Faul techniczny trenera orzeczony w konsekwencji przebywania 6 graczy jego drużyny na boisku oznaczamy w protokole jako "B"?

III y Ii w II Y III tf Ii f

W GRZE OBOWIĄZUJĄ NASTĘPUJĄCE PODSTAWOWE PRZEPISY

Regulamin Kieleckiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej

Grupa VI Damian Jaruchiewicz Piotr Koloczek Paweł Chrzanowski Michał Żurawski Michał Potępa Damian Dorn KORZYŚĆ wszystkie aspekty stosowania

PG w FUTSAL Art. 5 Sędziowie uprawnienia i obowiązki nie przerywają gry, gdy drużyna przeciwko, której popełniono przewinienie odniesie korzyść z takiego rozstrzygnięcia i ukarzą za pierwotne przewinienie, jeżeli przewidywana korzyść nie rozwinie się w tym momencie.

INTERPRETACJE do PG w FUTSAL oraz WYTYCZNE DLA SĘDZIÓW Korzyść Kiedykolwiek zostaje popełnione przewinienie to sędziowie mogą zastosować korzyść, o ile Przepisy Gry w Futsal stanowczo tego nie zabraniają. Np.: zezwala się na wykonanie rzutu od bramki, kiedy w polu karnym znajdują się zawodnicy drużyny przeciwnej, jeżeli bramkarz chce szybko wznowić grę. Niemniej jednak, nie zezwala się na to, gdy rzut z autu zostaje wykonany niepoprawnie.

Korzyść nie może być zastosowana, jeżeli ma miejsce naruszenie zasady 4 sekund, chyba, że naruszenie jest popełnione przez bramkarza kiedy piłka jest już w grze i który kontroluje piłkę na swojej połowie pola gry i traci nad nią kontrolę. W pozostałych przypadkach przy wznawianiu gry rzutami wolnymi, rzutami z autu lub rzutami od bramki, sędziowie nie mogą zastosować korzyści. Również przy rozpoczęciu i wznowieniu gry.

Jakimi kryteriami się kierować? Przy ocenie czy kontynuować grę, zastosować korzyść czy przerwać grę sędziowie muszą wziąć pod uwagę następujące okoliczności: powagę przewinienia: jeżeli przewinienie uzasadnia wykluczenie zawodnika, sędziowie muszą przerwać grę i wykluczyć zawodnika z gry chyba, że jest duża szansa do zdobycia bramki i przerwanie gry pozbawi drużynę przeciwną tej możliwości (procedura w takiej sytuacji???) miejsce popełnienia przewinienia: im bliżej bramki przeciwnika, tym bardziej skuteczna może być akcja,

szansę na natychmiastowe rozwinięcie groźnego ataku (groźny atak = przewaga liczebna + kierunek ataku + szybkie podanie/ dynamicznie prowadzona akcja + pusta bramka) popełnione przewinienie nie może być szóstym lub następnym faulem akumulowanym chyba, że jest duża szansa do zdobycia bramki = prawie pusta bramka atmosferę meczu (= gra fair play drużyn, zachowanie publiczności, ) W zarządzaniu zawodami przy stosowaniu korzyści należy mieć świadomość, że zawodnik faulowany może w odwecie dokonać rewanżu.

Decyzja o ukaraniu pierwotnego przewinienia musi być podjęta w ciągu kilku sekund. Jednakże, nie można do niego wrócić jeżeli pierwotnie nie zostało to zasygnalizowane lub pozwoliło się na rozpoczęcie nowej akcji. Jeżeli przewinienie kwalifikuje się do udzielenia napomnienia, to należy go udzielić w najbliższej przerwie w grze. Jeżeli napomnienie nie zostaje udzielone w najbliższej przerwie w grze to nie może zostać udzielone w późniejszym czasie.

Jeżeli korzyść nie jest oczywista, to zaleca się przerwać grę i natychmiast ukarać winnego zawodnika napomnieniem. Jeżeli przewinienie wymaga wznowienia gry rzutem wolnym pośrednim, sędziowie muszą zastosować korzyść aby zapewnić płynność w grze, zakładając, że nie doprowadzi to do żadnego odwetu i nie jest to krzywdzące dla drużyny przeciwko której zostało popełnione przewinienie. R Y Z Y K O S T O S O W A N I A K O R Z Y Ś C I

Kierunek ataku drużyny

KORZYŚĆ SYGNALIZACJA Sędziowie powinni pamiętać, że jeśli korzyść jest stosowana ważne jest, aby natychmiast zasygnalizować to odpowiednim gestem oraz głosem. Wszelka sygnalizacja sędziego musi być zgodna z ustaleniami FIFA w tym zakresie.

SYGNALIZACJA odpowiednia czyli jaka? Collina Heniu Bąk

SYGNALIZACJA odpowiednia czyli jaka?

KORZYŚĆ W PRAKTYCE wszystkie aspekty klipy,

PODSUMOWANIE: Sędzia musi mieć szerszą perspektywę i nie koncentrować się jedynie na przewinieniu (jego ukaraniu i umiejscowieniu) Korzyść możemy stosować i sygnalizować tylko wówczas, jak ma miejsce przewinienie Korzyść dla drużyny, a nie tylko utrzymanie się przy piłce KORZYŚĆ UTRZYMANIE SIĘ PRZY PIŁCE Możliwość ukarania pierwotnego przewinienia w ciągu kilku sekund

Kiedy korzyść jest zastosowana odpowiednie sankcje dyscyplinarne muszę być podjęte podczas najbliższej przerwy w grze Rzadkością powinno być stosowanie korzyści dla drużyny broniącej w pobliżu lub wewnątrz jej pola karnego Stosując korzyść nie można zapominać o wait and see.

Hasła Korzyść nie powinna być stosowana: 1. W sposób nadmierny 2. Zbyt często 3. Nieroztropnie 4. Nierówno w stosunku do obydwu drużyn Pamiętaj! 1. Możesz powrócić do przewinienia, jeżeli korzyść nie została zrealizowana 2. Rzut wolny na drużyny poszkodowanej, szczególnie z bliższej odległości to często właśnie korzyść nie szukaj jej na siłę skoro masz ją wyciągnięcie gwizdka Nie stosuj korzyści!!! 1.Przy grze zagrażającej zdrowiu zawodnika 2.Przy brutalnych faulach 3.Przy faulach na bramkarzu wyjątek 4.Przy faulach na obrońcach w pobliżu własnego pola karnego 5.Przy faulach obrońców we własnym polu karny (chyba, że jesteś na 101% przekonany, że zastosowanie korzyści przyniesie bramkę) 6.Jeśli zawodnik popełnia faule kolejno na paru przeciwnikach 7.Jeśli zawodnik ma niewystarczającą ilość miejsca do kontynuowania akcji