Nr zlecenia: 52/22/02/2019/Car-Port STANDARD z dnia: 2019/02/22 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy Poglądowy raport stanu technicznego Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] III-2019 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: TMBJS25J3F3030354 Marka: SKODA Nr rejestracyjny: WI6639W Model pojazdu: Fabia II 1.6 TDI-CR MR`11 Nr Info-Ekspert: 034-02274 Wersja: Active+ Rok produkcji: 2014 Wskazanie drogomierza Data pierwszej rejestracji Data ważności badania technicznego 145116 km 2014/09/08 2019/09/04 Rodzaj nadwozia Dop. masa całk. kombi (uniwersalne) 5 drzwiowe 1679 kg Rodzaj silnika Pojemność / Moc silnika Doładowanie Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów Rodzaj skrzyni biegów Rodzaj napędu z zapłonem samoczynnym 1598 ccm / 55kW (75KM) Turbosp. z chłodn. powietrza 4 / rzędowy / 16 manualna przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Biały 2-warstwowy typu uni Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Nazwa elementu wyposażenia ABS - system zapobiegający blokowaniu kół Filtr p/pyłkowy Fotel kierowcy z regulacją wysokości Immobilizer Klimatyzacja Kolumna kierownicy regulowana Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera Poduszki powietrzne boczne przednie Przygotowanie do montażu radia, głośniki 4 szt. Roleta do bagażnika automatyczna Siedzenia tylne dzielone asymetrycznie Sygnalizacja niezapiętego pasa bezpieczeństwa kierowcy System elektronicznej kontroli toru jazdy ESP L.p. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Nazwa elementu wyposażenia System kontroli ciśnienia w oponach System p/poślizgowy ASR + EDS System p/poślizgowy MSR System pokolizyjny ACS System wspomagania nagłego hamowania Szyby przyciemniane Światła do jazdy dziennej Światła z regulacją kąta pochylenia Światło dodatkowe STOP Tarcze kół stalowe 6Jx14 opony 185/60 R14H 25 26 27 Wlew paliwa zamykany na klucz Wspomaganie układu kierowniczego zmienne Zestaw naprawczy opon WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. 1 2 3 Nazwa elementu wyposażenia Koło zapasowe Radioodtwarzacz Skoda Auto Blues CD + MP3 Szyby przednie regulowane elektr. + zdalnie ster. zam.centr. OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: KLEBER 185/60 R14 Przednie prawe: KLEBER 185/60 R14 Tylne lewe: CONTINENTAL 185/60 Tylne prawe: CONTINENTAL 185/60 82T 82T R14 R14 Bieżnik [mm] 5,0 4,7 4,6 3,5 DYNAXER HP3 TL DYNAXER HP3 TL 82T ECO CONTACT 3 TL 82T ECO CONTACT 3 TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Zadana szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) Szybka Sprzedaż - sprzedaż do 6 miesięcy (-) Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) UWAGI RZECZOZNAWCY DOTYCZĄCE WYCENY Zastosowana dodatkowa ujemna korekta wynika z zasad wyceny zaaprobowanych przez Stowarzyszenie Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego opisanego w punkcie 1.3 Instrukcji Określania Wartości Pojazdów nr 1.2016, dla tego typu ofert - Szybka Sprzedaż - sprzedaż do 6 miesięcy. Korekta ujemna Szybka Sprzedaż - sprzedaż do 6 miesięcy ma za zadanie urealnić wartość rynkową do wystawienia pojazdu na portal aukcyjny. Strona 2
OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Pokrywa przednia 2 Drzwi boczne przednie P Wgniecenie na dużej powierzchni 3 Drzwi boczne tylne L Wgniecenia 4 Drzwi boczne tylne P Zarysowania powłoki lakierowej, wgniecione 5 Słupek środkowy P Zarysowania powłoki lakierowej 6 Próg L Zarysowania powłoki lakierowej 7 Próg P Zarysowania powłoki lakierowej 8 Błotnik tylny L Wgniecenia na dużej powierzchni 9 Drzwi tyłu nadwozia Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej Ogniska korozji Na pozostałych elementach oblachowania bryły nadwozia stwierdzono również typowe dla jego okresu eksploatacji uszkodzenia powłoki lakierowej ( zarysowania, odpryski, itp.) NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: 100-150 Błotnik przedni lewy: 200-800 Dach: 100-150 Błotnik przedni prawy: 100-150 Drzwi przednie lewe: 130-220 Drzwi przednie prawe : 100-150 Drzwi tylne lewe: 100-150 Drzwi tylne prawe: 100-150 Błotnik tylny lewy: 100-150 Błotnik tylny prawy: 100-150 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 100-150 Strona 3
L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 100-150 2 Dach 100-150 3 Błotnik przedni L 200-800 4 Drzwi przednie L 130-220 5 Drzwi tylne L 100-150 6 Błotnik tylny L 100-150 7 Błotnik przedni P 100-150 8 Drzwi przednie P 100-150 9 Drzwi tylne P 100-150 10 Błotnik tylny P 100-150 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia Opis 100-150 NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P 1 Zderzak przedni 2 Reflektor P 3 Lampa zespolona tylna P 4 Szyba przednia Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Opis Fot. nr Zarysowany zaparowany Uszkodzony klosz - zaparowana Odpryski warstwy zewnętrznej Nieoryginalna NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Fotel przedni kpl. L Zabrudzony 2 Fotel przedni kpl. P Zabrudzony 3 Kanapa tylna Zabrudzona 4 Wykładzina boku przednia Zabrudzona 5 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich L Zabrudzone 6 Poszycie tapicerskie drzwi bocznych przednich P Zabrudzone 7 Poszycie tapicerskie drzwi tyłu nadwozia Uszkodzenia tworzywa Wnętrze pojazdu nosi typowe dla jego okresu eksploatacji zabrudzenia oraz zużycie wszystkich elementów. UKŁAD KIEROWNICZY L.p. 1 Nazwa elementu L/P Koło kierownicy Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Wytarte JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG Strona 4
6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 11 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 12 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkością do 15 km/h. DOKUMENTY I KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 2 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Instrukcja obsługi TAK 7 Trójkąt ostrzegawczy TAK 8 Zabezpieczenia przeciw kradzieżowe TAK Strona 5
Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Niniejsza wycena służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Nie stwierdzono dodatkowych niesprawności i/lub uszkodzeń i/lub braków w zakresie możliwym do ustalenia w warunkach oględzin tj. bez: dostępu do spodu pojazdu, specjalistycznego sprzętu diagnostycznego, jazdy próbnej wykonanej w warunkach drogowych z obciążeniem. ü Pomiar powłoki lakierowej został wykonany urządzeniem będącym w posiadaniu rzeczoznawcy. Pomiar wykonany innym przyrządem może się różnić. ü Rzeczoznawca podczas oględzin poza warsztatem nie jest w stanie stwierdzić wypadkowej przeszłości pojazdu. W przypadku podwyższonych wartości pomiarów powłoki lakierowej, konieczna jest ekspertyza w warunkach warsztatowych. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Przed odbiorem pojazdu, kupujący zobowiązany jest do konfrontacji rzeczywistego stanu z informacjami zawartymi w wycenie. Odbiór przedmiotu jest równoznaczny ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń, co do stanu technicznego. ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü ü ü ü W przypadku ujawnienia dodatkowych informacji dotyczących przedmiotowego pojazdu, niedostępnych w czasie wykonywania niniejszej opinii, zaprezentowane stanowisko może ulec zmianie. W opinii założono, że nie wykryto żadnych faktów, które mogłyby istotnie wpływać na wartość wycenionego pojazdu, jeśli w opisie pojazdu nie widnieje inaczej. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy wynikające z przedstawionych informacji otrzymanych od użytkownika/sprzedawcy/zamawiającego wycenę, jeśli brak podstaw do kwestionowania ich zgodności ze stanem rzeczywistym lub też ustalenie stanu rzeczywistego przez rzeczoznawcę było niemożliwe lub znacznie utrudnione. Wyposażenie standardowe wg. Info - Ekspert. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy programu. ü Opis stanu technicznego pojazdu jest ważny na dzień oględzin. Rzeczoznawca nie bierze odpowiedzialności za zmiany stanu pojazdu wynikające z dalszej eksploatacji lub postoju (np. uszkodzenie akumulatora, powiększenie lub powstanie ognisk korozji, uszkodzenie układu hamulcowego, itp.) ü Jeżeli elementy jednostki napędowej, układu przeniesienia napędu itp., są rozmontowane, rzeczoznawca nie weryfikuje kompletności poszczególnych układów. Możliwość wystąpienia braków w kompletacji (np. ze względu na wykorzystanie unieruchomionego pojazdu jako dawcy części. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 6
DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. nr 1 Fot. nr 2 Strona 7
Fot. nr 3 Fot. nr 4 Strona 8
Fot. nr 5 Fot. nr 6 Strona 9
Fot. nr 7 Fot. nr 8 Strona 10
Fot. nr 9 Fot. nr 10 Strona 11
Fot. nr 11 Fot. nr 12 Strona 12
Fot. nr 13 Fot. nr 14 Strona 13
Fot. nr 15 Fot. nr 16 Strona 14
Fot. nr 17 Fot. nr 18 Strona 15
Fot. nr 19 Fot. nr 20 Strona 16
Fot. nr 21 Fot. nr 22 Strona 17
Fot. nr 23 Fot. nr 24 Strona 18
Fot. nr 25 Fot. nr 26 Strona 19
Fot. nr 27 Fot. nr 28 Strona 20
Fot. nr 29 Fot. nr 30 Strona 21
Fot. nr 31 Fot. nr 32 Strona 22
Fot. nr 33 Fot. nr 34 Strona 23
Fot. nr 35 Fot. nr 36 Strona 24
Fot. nr 37 Fot. nr 38 Strona 25
Fot. nr 39 Fot. nr 40 Strona 26
Fot. nr 41 Fot. nr 42 Strona 27
Fot. nr 43 Fot. nr 44 Strona 28
Fot. nr 45 Fot. nr 46 Strona 29
Fot. nr 47 Fot. nr 48 Strona 30
Fot. nr 49 Fot. nr 50 Strona 31
Fot. nr 51 Fot. nr 52 Strona 32
Fot. nr 53 Fot. nr 54 Strona 33
Fot. nr 55 Fot. nr 56 Strona 34
Fot. nr 57 Fot. nr 58 Strona 35
Fot. nr 59 Fot. nr 60 Strona 36
Fot. nr 61 Fot. nr 62 Strona 37
Fot. nr 63 Fot. nr 64 Strona 38
Fot. nr 65 Fot. nr 66 Strona 39
Fot. nr 67 Fot. nr 68 Strona 40
Fot. nr 69 Fot. nr 70 Strona 41
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 42
Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 43
Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 44
Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 45
Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 46
Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 47
Fot. nr 83 Fot. nr 84 Strona 48
Fot. nr 85 Fot. nr 86 Strona 49
Fot. nr 87 Fot. nr 88 Strona 50
Fot. nr 89 Fot. nr 90 Strona 51
Fot. nr 91 Fot. nr 92 Strona 52
Fot. nr 93 Fot. nr 94 Strona 53
Fot. nr 95 Fot. nr 96 Strona 54
Fot. nr 97 Fot. nr 98 Strona 55
Fot. nr 99 Fot. nr 100 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 56