ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA. Arthur Miller

DAMY I HUZARY albo Play Fredro

CZAROWNICE Z SALEM w 21. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. CZAROWNICE Z SALEM w 21. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

Pieszo. Obsada. Sławomir Mrożek. Premiera: 05 czerwca Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 15 minut (bez przerw)

URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA

Gramy w Święta! Gramy w Święta! 10 kwietnia 2017, 11:42

RANDKA Z FEMINISTĄ. Samantha Ellis Najbliższy spektakl: :00 - Scena Kameralna - Sopot

Sylwester w Teatrze Wybrzeże. Sylwester w Teatrze Wybrzeże. 30 grudnia 2016, 08:20

WIŚNIOWY SAD. Obsada. Anton Czechow. Premiera: 16 grudnia Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

INTYMNE LĘKI. Obsada. Alan Ayckbourn. Polska Premiera: 15 grudnia Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

WYSPA NICZYJA. MAPPING

MARY PAGE MARLOWE. Tracy Letts. Prapremiera: 14 lipca Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw) Sezon 2018/2019

Być jak Kazimierz Deyna

Tajemnicza Irma Vep. Charles Ludlam Najbliższy spektakl: :30 - Stara Apteka - Gdańsk

URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA w 42. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

STATEK SZALEŃCÓW. Nikołaj Kolada. Polska Premiera: 29 sierpnia Duża Scena Czas trwania: 3 godziny (jedna przerwa)

PAN SCHUSTER KUPUJE ULICĘ

MARIA STUART w Teatrze Wybrzeże. MARIA STUART w Teatrze Wybrzeże. 19 września 2014, 11:55

PORTRET DAMY na Festiwalu Interpretacje. PORTRET DAMY na Festiwalu Interpretacje

RAJ DLA OPORNYCH. Michele Riml. Polska Premiera: 06 czerwca Duża Scena Czas trwania: 2 godziny (jedna przerwa)

NASI NAJDROŻSI. Obsada. Philip Osment. Polska Premiera: 27 marca Scena Malarnia Czas trwania: 2 godziny 25 minut (jedna przerwa)

AMATORKI na Festiwalu Boska Komedia. AMATORKI na Festiwalu Boska Komedia

PŁATONOW. Obsada. Anton Czechow. Premiera: 26 października Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 10 minut (jedna przerwa) Tylko dla dorosłych

AMATORKI na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. AMATORKI na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. 17 maja 2013, 06:26

Splendor Gedanensis dla Adama Nalepy! Splendor Gedanensis dla Adama Nalepy!

ŚMIERĆ BIAŁEJ POŃCZOCHY

W IMIĘ JAKUBA S. Paweł Demirski

JAK WAM SIĘ PODOBA. William Shakespeare. Premiera: 28 czerwca Gdański Teatr Szekspirowski Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw)

MURZYN WARSZAWSKI. Antoni Słonimski. Premiera: 17 lipca Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 15 minut (jedna przerwa)

KULTURA DOSTĘPNA w Teatrze Wybrzeże. KULTURA DOSTĘPNA w Teatrze Wybrzeże

CIĄG. Michał Buszewicz

RAJ DLA OPORNYCH RAJ DLA OPORNYCH. 28 maja 2015, 11:34

spektaklu jak to u Szekspira. Okazuje się jednak, że nawet w tej niewesołej historii nie brakuje okazji do śmiechu.

BRONIEWSKI w 26. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. BRONIEWSKI w 26. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

TAK POWIEDZIAŁ MICHAEL J.

Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

PRZEDWIOŚNIE. Obsada. Stefan Żeromski. Premiera: 14 marca Duża Scena Czas trwania: 2 godziny 45 minut (jedna przerwa)

CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI?

Zwodnica. Thomas Middleton, William Rowley. Premiera: 06 marca Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

RUSCY. Radosław Paczocha Najbliższy spektakl: :00 - Stara Apteka - Gdańsk

WIELKA IMPROWIZACJA - prapremiera! WIELKA IMPROWIZACJA - prapremiera! 06 lipca 2013, 08:25

Persona. Obsada. Ingmar Bergman. Polska Premiera: 26 marca Czarna Sala Czas trwania: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

NOC IGUANY. Tennessee Williams. Premiera: 20 maja Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 40 minut (jedna przerwa)

G upa Laokoona. Obsada. Tadeusz Różewicz. Premiera: 17 marca Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw) Tylko dla dorosłych

RAJ DLA OPORNYCH. Michele Riml Najbliższy spektakl: :30 - Duża Scena

Ósma LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI. Ósma LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI. 05 października 2014, 10:03

BILET ZA GROSZE BILET ZA GROSZE. 10 maja 2017, 09:46

PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA

CIAŁA OBCE na Festiwalu Dwa Teatry. CIAŁA OBCE na Festiwalu Dwa Teatry. 31 maja 2013, 10:00

KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF?

Kasia z Heilbronnu. Heinrich von Kleist. Premiera: 04 lutego Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Billy Van Zandt i Jane Milmore. Polska Premiera: 14 lipca Scena Letnia Czas trwania: 1 godzina 20 minut (bez przerw)

PORTRET DAMY na Festiwalu Nowego Teatru. PORTRET DAMY na Festiwalu Nowego Teatru

CZAROWNICE Z SALEM - premiera! CZAROWNICE Z SALEM - premiera! 24 kwietnia 2013, 12:30

AKT RÓWNOLEGŁY. Derek Benfield Najbliższy spektakl: :00 - Scena Kameralna - Sopot

FAZA DELTA. Radosław Paczocha. Polska Premiera: 13 stycznia Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

WIELKA IMPROWIZACJA. Abelard Giza, Jakub Roszkowski, Wojciech Tremiszewski

BRONIEWSKI na antenie TVP Kultura! BRONIEWSKI na antenie TVP Kultura! 24 marca 2015, 08:50

Prapremiera RAJU DLA OPORNYCH. Prapremiera RAJU DLA OPORNYCH. 06 czerwca 2015, 08:00

PODRÓŻE GULIWERA. Jonathan Swift. Premiera: 05 lipca Scena Kameralna Czas trwania: 1 godzina 40 minut (jedna przerwa)

ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ

FARAON na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. FARAON na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. 08 kwietnia 2016, 08:26

(g)dzie-ci FACECI - jubileusz! (g)dzie-ci FACECI - jubileusz! 03 lutego 2015, 08:31

AKT RÓWNOLEGŁY w programie KULTURA DOSTĘPNA. AKT RÓWNOLEGŁY w programie KULTURA DOSTĘPNA

UTWÓR O MATCE I OJCZYŹNIE

Pan Tadeusz. Obsada. Adam Mickiewicz. Premiera: 16 kwietnia Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

WYSPA MARIVAUX: WYSPA NIEWOLNIKÓW, SPÓR, TRIUMF MIŁOŚCI

Serdecznie zapraszamy na 50. ARABELĘ! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się już jutro o godzinie na Dużej Scenie.

Premiera MARII STUART. Premiera MARII STUART. 26 września 2014, 09:45

TRYLOGIA. Henryk Sienkiewicz. Premiera: 21 lutego 2009 Czas trwania: 4 godziny (dwie przerwy)

ŚWIĘTO WINKELRIDA. REWIA NARODOWA

FARAON w 31. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. FARAON w 31. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. 27 października 2015, 13:40

MAPA I TERYTORIUM. na podstawie powieści Michela Houellebecqa Najbliższy spektakl: :00 - Duża Scena - Gdańsk

BILET ZA GROSZE BILET ZA GROSZE. 11 maja 2018, 08:30

Na warsztat obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem:

WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU

DWÓCH W TWOIM DOMU. Jelena Griemina

Lee Hall na podstawie scenariusza filmowego Marca Normana i Toma Stopparda Najbliższy spektakl: :30 - Gdański Teatr Szekspirowski

MARIA STUART. Friedrich Schiller

Po premierze MARII STUART. Po premierze MARII STUART. 02 października 2014, 08:21

SEKS DLA OPORNYCH. Michele Riml Najbliższy spektakl: :00 - Duża Scena - Gdańsk

Charlie bokserem. Obsada. Premiera: 19 września Scena Kameralna Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

PRZEDWIOŚNIE w 30. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. PRZEDWIOŚNIE w 30. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

MARTWE DUSZE. Nikołaj Gogol. Premiera: 22 lutego Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

STRATEGIA (MIMOWOLNA REAKTYWACJA)

KONIEC WIELKIEJ WOJNY

Po premierze ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA. Po premierze ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA

PER PROCURA. Neil Simon. Premiera: 08 stycznia Duża Scena Czas trwania: 2 godziny 5 minut

ZACZAROWANA KRÓLEWNA. Artur Oppman Najbliższy spektakl: :00 - Scena Kameralna - Sopot

ARABELA na Dzień Dziecka. ARABELA na Dzień Dziecka. 29 maja 2014, 06:40

ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA Arthur Miller Choć od momentu powstania ŚMIERCI KOMIWOJAŻERA minęło ponad 70 lat, ten najsłynniejszy z dramatów Arthura Millera i kamień milowy amerykańskiej dramaturgii do dziś stanowi niezwykle trafną krytykę kapitalizmu i bezlitosne studium zjawiska mitomanii. Lomanowie żyją w pułapce mitu mitu stworzonego przez głowę rodziny, Willy ego, szeregowego sprzedawcę, który w świecie oferującym pozornie wspaniałe możliwości padł ofiarą propagandy sukcesu. Nie potrafi przyznać przed najbliższymi, że mu się nie udało, że nic nie osiągnął, że sobie i innym wszystko popsuł. Ze strachu i upokorzenia wymyśla swoje życie od nowa, tworzy opowieść, w której zwycięstwo wciąż jest jeszcze możliwe. Nieumiejętność skonfrontowania się z własną porażką popycha go do kolejnych konfabulacji, a porządki rzeczywistości i zmyślenia mieszają się ze sobą, by doprowadzić do tragicznego finału. Oto przed czym przestrzega nas Arthur Miller: zostaniemy rozliczeni z naszych marzeń. Radek Stępień o ŚMIERCI KOMIWOJAŻERA: Bohaterowie dramatu Arthura Millera byli pierwszymi ofiarami czegoś, przez co my, żyjący w 2019 roku, zostaliśmy pożarci i wypluci - Willy Loman i jego rodzina to ofiary mitu sukcesu. Co znaczy dobre życie w świecie, gdzie naczelną wartością jest popularność, reprezentatywność i sława? Czy taki świat jest w ogóle miejscem do życia? W takim świecie dochodzi do spięć i konfliktów, które rozbijają najbliższe i najsilniejsze więzi. Problem społeczny staje się przyczyną problemów osobistych bohaterów ŚMIERCI KOMIWOJAŻERA. Propaganda sukcesu sprawia, że człowieka nie kształtuje jego życie - tylko to, jak sobie to życie opowiada. A kiedy dowolnie rozumiany sukces nie jest naszym udziałem - zrobimy wszystko, żeby go czuć, będziemy kłamać sobie i innym, przekonywać się do tego, że nie jesteśmy bezużyteczni i opowiadać niestworzone historie poświadczające naszą niecodzienność. Zajęci dbaniem o wizerunek, możemy nie zauważyć, jaki efekt ma to na naszych bliskich, a stąd niedaleko do katastrofy. Miller, zanim wymyślił tytuł ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA chciał nazwać swój dramat INSIDE OF HIS HEAD. Co dzieje się w głowie człowieka, który okłamuje rodzinę i samego siebie, że jest kimś więcej niż jest - i okłamuje za wszelką cenę, byle tylko nie przyznać się, że w gruncie rzeczy nie ma w nim nic wyjątkowego? Być może to jest najsmutniejsze w tych ludziach: nie mają nic wyjątkowego, a chcą o sobie opowiedzieć Więc teraz naszym obowiązkiem jest opowiedzenie o nich, opowiedzenie o nich dziś, kiedy fałszywy obraz świata i błędnie funkcjonujący kapitalizm nadal jeszcze zbierają swoje żniwo.

Prawa autora reprezentuje The Arthur Miller 2004 Literary and Dramatic Trust - Samuel French. Premiera: 02 marca 2019 - Stara Apteka Czas trwania: 2 godziny 10 minut (jedna przerwa) Sezon 2018/2019 Przekład: Anna Bańkowska Reżyseria: Radek Stępień Dramaturgia: Konrad Hetel Scenografia i kostiumy: Eliza Gałka Muzyka: Michał Górczyński Reżyseria świateł i video: Natan Berkowicz Ruch sceniczny: Wioleta Fiuk Asystent reżysera: Piotr Chys Inspicjent, sufler: Agnieszka Szczepaniak Obsada Willy Mirosław Baka Linda Anna Kociarz Biff Piotr Biedroń Happy Piotr Chys Charley Jarosław Tyrański Ben Cezary Rybiński Howard Wagner Marcin Miodek Dziewczyna Justyna Bartoszewicz

Aktualności 2019-04-29 Majówka w Teatrze Wybrzeże Drodzy widzowie, serdecznie zapraszamy na majówkę w Teatrze Wybrzeże! W jej ramach zaprezentujemy Państwu trzy znakomite tytuły FEDRĘ, ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA oraz DAMY I HUZARY albo Play Fredro! 2019-03-18 Radek Stępień laureatem Nagrody im. Leona Schillera! Radek Stępień, reżyser ŚMIERCI KOMIWOJAŻERA został laureatem prestiżowej Nagrody im. Leona Schillera! Laureatowi serdecznie gratulujemy! 2019-03-04 ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA - po premierze Drodzy widzowie, z przyjemnością informujemy, że sobotnia premiera ŚMIERCI KOMIWOJAŻERA Arthura Millera w reżyserii Radka Stępnia spotkała się ze znakomitym przyjęciem widowni i krytyki teatralnej!

2019-03-02 ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA w Starej Aptece Dzisiaj o godzinie 19.00 w Starej Aptece odbędzie się premiera ŚMIERCI KOMIWOJAŻERA Arthura Millera w reżyserii Radka Stępnia. ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA

Teatr Wybrzeże, 80-834 Gdańsk, ul. Św. Ducha 2, tel. 058 301 70 21.cc-banner.cc-top { font-family: "franklingothic",sans-serif; }