WYNIKI VI AUKCJI SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ POLSKI DOM AUKCYJNY - 28.04.2016 Nr Zdjęcie Autor, tytuł, technika Cena wywoławcza Estymacja Kwota osiągnięta 1. Jan GRUBIŃSKI Świt 8 000 zł 14 000-18 000 2. Ignacy ZYGMUNTOWICZ Kuropatwy 10 000 zł 18 000-22 000 10 000 zł 3. Soter JAXA- MAŁACHOWSKI Na morzu gwasz, tektura 10 000 zł 12 000-16 000 4. Jerzy KOSSAK Głowa konia 6 500 zł 8 000-10 000 5. Wojciech WEISS Akt kobiecy 33 000 zł 50 000-60 000 33 000 zł 6. Stanisław GIBIŃSKI Na targ akwarela, 2 900 zł 4 000-5 000 7. Stanisław Ignacy WITKIEWICZ Portret Zofii Tabeau, pastel, naklejony na tekturę 68 000 zł 80 000-90 000 8. Jacek MALCZEWSKI Autoportret z paletą, 88 000 zł 110 000-130 000 88 000 zł
9. Julian FAŁAT Wyjazd na polowanie w Nieświeżu akwarela, 90 000 zł 110 000-130 000 10. Alfred WIERUSZ- KOWALSKI Czerkiesi na zwiadach olej, sklejka 90 000 zł 110 000-130 000 90 000 zł 11. Wojciech KOSSAK Podarunek olej, deska 49 000 zł 75 000-90 000 12. Wojciech KOSSAK Vive l'empereur 175 000 zł 200 000-250 000 13. Jan ROSEN Jeździec gwasz, akwarela, 12 000 zł 18 000-22 000 12 000 zł 14. Bronisława RYCHTER- JANOWSKA Sparanise 6 000 zł 8 000-9 000 15. Alfons KARPIŃSKI Anielka pastel, tektura 17 000 zł 25 000-30 000 17 000 zł 16. Jan RUBCZAK Dama z apaszką 13 000 zł 25 000-35 000
17. Józef KRZYŻAŃSKI Martwa natura 12 000 zł 18 000-22 000 18. Józef KRZYŻAŃSKI Góry jesienią 7 500 zł 10 000-12 000 19. Karol LARISCH Dwóch mężczyzn nad książką olej, deska 12 000 zł 20 000-25 000 20. Maria RITTER Łodzie w Gdyni 3 500 zł 4 000-5 000 21. ANERI - Irena Weiss Riwiera 8 000 zł 10 000-12 000 9 000 zł 22. Wlastimil HOFMAN Portret dziewczynki z aniołem olej, sklejka 5 000 zł 10 000-14 000 12 000 zł 23. Wojciech WEISS Pejzaż z topolami akwarela, 4 000 zł 5 000-6 000 24. Tadeusz KORPAL W parku 3 000 zł 6 000-7 000 25. Józef KIDOŃ Kwiaty w wazonie 3 500 zł 5 000-6 000 26. Stanisław KAMOCKI Impresje włoskie ołówek, 1 200 zł 1 500-1 800
27. Ferdynand RUSZCZYC Studium krajobrazowe fluoroforta barwna 2 000 zł 3 500-4 500 28. Kazimierz PODSADECKI Martwa natura tusz, 1 800 zł 2 000-2 300 29. Tadeusz Piotr POTWOROWSKI Szkice kredka, akwarela, 2 200 zł 3 000-3 500 30. Tadeusz Piotr POTWOROWSKI W kawiarni w Tarragonie gwasz, 2 200 zł 3 000-3 500 31. Tadeusz Piotr POTWOROWSKI Abstrakcja z łodziami węgiel, 2 200 zł 3 000-3 500 32. Tadeusz Piotr POTWOROWSKI Abstrakcja kredka, 2 200 zł 3 000-3 500 33. Kazimierz MIKULSKI Szewczyk Nels gwasz, ołówek, 1 200 zł 1 500-1 800 34. Kazimierz MIKULSKI Wytworna Starsza Pani gwasz, ołówek, 1 200 zł 1 500-1 800
35. Kazimierz MIKULSKI Czerwone pantofelki projekt gwasz, ołówek, 1 800 zł 3 000-3 500 36. Kazimierz MIKULSKI Koń niemechaniczny projekt gwasz, ołówek, 1 800 zł 3 000-3 500 37. Konstanty LASZCZKA Popiersie Juliusza Słowackiego marmur włoski (carrara) 30 000 zł 50 000-70 000 38. Jan ZBOROWSKI Maska Kazimierza Mikulskiego do przedstawienia Umarła Klasa odlew gipsowy 4 500 zł 6 000-8 000 39. Eric GNISTA Schody do nieba brąz 20 000 zł 30 000-35 000 40. Konstanty LASZCZKA Portret Józefa Brzezińskiego płaskorzeźba 9 000 zł 15 000-18 000 41. Jerzy NOWOSIELSKI Święty Augustyn gwasz, tusz, ołówek, 12 000 zł 13 000-15 000 14 000 zł 42. Edward DWURNIK Gdańsk flamaster, 2 600 zł 3 000-4 000
43. Pablo PICASSO Erotyk druk, 800 zł 1 000-1 200 800 zł 44. Franciszek STAROWIEYSKI Szkice 1 800 zł 4 000-5 000 45. Jerzy NOWOSIELSKI Projekt ołtarza 4 500 zł 8 000-10 000 46. Tadeusz DOMINIK Pejzaż abstrakcyjny, 7 000 zł 10 000-12 000 47. Jan SZANCENBACH Martwa natura ze śliwkami 19 000 zł 23 000-25 000 48. Czesław RZEPIŃSKI Martwa natura z jabłkami 12 000 zł 16 000-20 000 13 000 zł 49. Jadwiga MAZIARSKA Enigma akryl, płótno 19 000 zł 30 000-35 000 37 000 zł 50. Tadeusz DOMINIK Amazonia 33 000 zł 40 000-45 000 51. Erna ROSENSTEIN Abstrakcja 2 500 zł 3 000-3 500 3 000 zł
52. Erna ROSENSTEIN Abstrakcja z zielenią 4 000 zł 6 000-8 000 4 000 zł 53. Erna ROSENSTEIN Kompozycja 8 000 zł 15 000-18 000 11 000 zł 54. Ryszard WINIARSKI 12-th game 7 x 7 akryl, płótno 19 000 zł 22 000-25 000 55. Tomasz KONART Inside A4 relief, płyta, tektura 6 000 zł 8 000-10 000 56. Mieczysław WIŚNIEWSKI Układ AA/3 płótno 8 000 zł 14 000-16 000 57. Jan BERDYSZAK Struktura szara gwasz, 2 500 zł 4 000-6 000 3 000 zł 58. Jan BERDYSZAK Struktura niebieska gwasz, 2 500 zł 4 000-6 000 2 500 zł 59. Ryszard WINIARSKI Order Ninth Vertical Game akryl, drewno 21 000 zł 25 000-28 000 24 000 zł 60. Józef ROBAKOWSKI Abstrakcja geometryczna technika własna 6 000 zł 8 000-11 000
61. Bohdan ZAŁĘSKI Painting Wood akryl, sklejka 8 000 zł 14 000-16 000 62. Józef ROBAKOWSKI Model II srebrny marker olejowy, 3 500 zł 7 000-10 000 63. Heinz GRUCHOT Kompozycja trójkolorowa akryl, płótno 10 000 zł 12 000-18 000 64. 65. Elizabeth WILLMOTT New Space Triad tworzywo sztuczne, pilśnią Emilia BOHDZIEWICZ Rysunek nitką technika własna (płótno, nici) 9 000 zł 12 000-14 000 2 500 zł 3 500-4 500 66. David J. RUBELLO Penta 131 akryl, deska 9 000 zł 12 000-15 000 67. Józef ROBAKOWSKI Portret podwójny fotografia czarno-biała 2 500 zł 8 000-10 000 68. Józef ROBAKOWSKI Przyjaciele fotografia czarno-biała 2 500 zł 8 000-10 000 69. Józef ROBAKOWSKI Czeluść offset, płótno, deska 3 000 zł 5 000-6 000 3 000 zł
70. Antoni MIKOŁAJCZYK Światło fotografia czarno-biała, brom 2 500 zł 4 000-7 000 5 000 zł 71. Antoni MIKOŁAJCZYK Zapis światła II fotografia czarno-biała, brom 2 500 zł 4 000-7 000 5 800 zł 72. Antoni MIKOŁAJCZYK Zapis identyfikujący fotografia czarno-biała, brom 2 500 zł 4 000-7 000 6 700 zł 73. Jan KUBICĚK Retro technika graficzna 1 500 zł 2 000-2 500 74. Timo HEIMANN Diagonal sitodruk, czerpany 1 500 zł 2 000-2 500 75. Sabina WOŹNICA Homage à Szpakowski malgrafia 1 000 zł 1 800-2 500 1 200 zł 76. Sabina WOŹNICA Choinki 2 000 zł 3 500-5 000 2 000 zł 77. WHIELKI KRASNAL Church of England według Gilberta & George'a, w roli głównej Angelina Jolie 11 000 zł 20 000-30 000 26 000 zł
jako Lara Croft płótno 78. Władysław PODRAZIK Ontofania 7 000 zł 10 000-12 000 9 000 zł 79. Aleksandra JACHTOMA Poliptyk 7" 3 000 zł 5 000-7 000 80. Bartek BUCZEK Seria zimowa XIV 1 000 zł 2 000-3 000 1 600 zł 81. Norman LETO Rosja 3 000 zł 10 000-14 000 12 000 zł 82. Reinhard ROY Kompozycja geometryczna 4 000 zł 6 000-8 000 83. Wiesław OBRZYDOWSKI Portret Barbary Piaseckiej-Johnson akryl, materiał (chusta ludowa) 8 000 zł 12 000-14 000 84. Marian MICHALIK Kompozycja 16 000 zł 18 000-22 000 85. Mieczysław OLSZEWSKI Red composition 5 000 zł 6 000-7 000
86. Janusz TRZEBIATOWSKI Pejzaż muzyczny 6 5 000 zł 6 000-7 000 87. Władysław JACKIEWICZ Obraz XIII 20 000 zł 30 000-35 000 48 000 zł