RAJ DLA OPORNYCH RAJ DLA OPORNYCH. 28 maja 2015, 11:34

Prapremiera RAJU DLA OPORNYCH. Prapremiera RAJU DLA OPORNYCH. 06 czerwca 2015, 08:00

RAJ DLA OPORNYCH. Michele Riml Najbliższy spektakl: :30 - Duża Scena

RAJ DLA OPORNYCH. Michele Riml. Polska Premiera: 06 czerwca Duża Scena Czas trwania: 2 godziny (jedna przerwa)

SEKS DLA OPORNYCH. Michele Riml Najbliższy spektakl: :00 - Duża Scena - Gdańsk

G upa Laokoona. Obsada. Tadeusz Różewicz. Premiera: 17 marca Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw) Tylko dla dorosłych

PORTRET DAMY na Festiwalu Interpretacje. PORTRET DAMY na Festiwalu Interpretacje

DAMY I HUZARY albo Play Fredro

AMATORKI na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. AMATORKI na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. 17 maja 2013, 06:26

RANDKA Z FEMINISTĄ. Samantha Ellis Najbliższy spektakl: :00 - Scena Kameralna - Sopot

Pieszo. Obsada. Sławomir Mrożek. Premiera: 05 czerwca Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 15 minut (bez przerw)

AMATORKI na Festiwalu Boska Komedia. AMATORKI na Festiwalu Boska Komedia

MARY PAGE MARLOWE. Tracy Letts. Prapremiera: 14 lipca Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw) Sezon 2018/2019

Sylwester w Teatrze Wybrzeże. Sylwester w Teatrze Wybrzeże. 30 grudnia 2016, 08:20

Gramy w Święta! Gramy w Święta! 10 kwietnia 2017, 11:42

INTYMNE LĘKI. Obsada. Alan Ayckbourn. Polska Premiera: 15 grudnia Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

CZAROWNICE Z SALEM w 21. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. CZAROWNICE Z SALEM w 21. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA

STATEK SZALEŃCÓW. Nikołaj Kolada. Polska Premiera: 29 sierpnia Duża Scena Czas trwania: 3 godziny (jedna przerwa)

Być jak Kazimierz Deyna

URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA w 42. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

Persona. Obsada. Ingmar Bergman. Polska Premiera: 26 marca Czarna Sala Czas trwania: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

PEŁNIA SZCZĘŚCIA w Teatrze Wybrzeże. PEŁNIA SZCZĘŚCIA w Teatrze Wybrzeże

TRESOWANE DUSZE w Teatrze Wybrzeże. TRESOWANE DUSZE w Teatrze Wybrzeże

TAK POWIEDZIAŁ MICHAEL J.

PŁATONOW. Obsada. Anton Czechow. Premiera: 26 października Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 10 minut (jedna przerwa) Tylko dla dorosłych

WIŚNIOWY SAD. Obsada. Anton Czechow. Premiera: 16 grudnia Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

CIAŁA OBCE na Festiwalu Dwa Teatry. CIAŁA OBCE na Festiwalu Dwa Teatry. 31 maja 2013, 10:00

MARIA STUART w Teatrze Wybrzeże. MARIA STUART w Teatrze Wybrzeże. 19 września 2014, 11:55

JAK WAM SIĘ PODOBA. William Shakespeare. Premiera: 28 czerwca Gdański Teatr Szekspirowski Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw)

BRONIEWSKI w 26. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. BRONIEWSKI w 26. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

MURZYN WARSZAWSKI. Antoni Słonimski. Premiera: 17 lipca Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 15 minut (jedna przerwa)

KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF? MARIA STUART NA POCZĄTKU BYŁ DOM NASI NAJDROŻSI RAJ DLA OPORNYCH SEKS DLA OPORNYCH WIŚNIOWY SAD. Marta

NASI NAJDROŻSI. Obsada. Philip Osment. Polska Premiera: 27 marca Scena Malarnia Czas trwania: 2 godziny 25 minut (jedna przerwa)

PORTRET DAMY na Festiwalu Nowego Teatru. PORTRET DAMY na Festiwalu Nowego Teatru

Tajemnicza Irma Vep. Charles Ludlam Najbliższy spektakl: :30 - Stara Apteka - Gdańsk

WYSPA NICZYJA. MAPPING

PER PROCURA. Neil Simon. Premiera: 08 stycznia Duża Scena Czas trwania: 2 godziny 5 minut

JAK WAM SIĘ PODOBA Teatru Wybrzeże w Teatrze Szekspirowskim. JAK WAM SIĘ PODOBA Teatru Wybrzeże w Teatrze Szekspirowskim

Ósma LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI. Ósma LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI. 05 października 2014, 10:03

Serdecznie zapraszamy na 50. ARABELĘ! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się już jutro o godzinie na Dużej Scenie.

Studentka IV roku wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Opiekunem jej roku

UTWÓR O MATCE I OJCZYŹNIE

Zakończyła się VI edycja programu TEATR POLSKA. Zakończyła się VI edycja programu TEATR POLSKA

14. Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych

BRONIEWSKI na antenie TVP Kultura! BRONIEWSKI na antenie TVP Kultura! 24 marca 2015, 08:50

TRYLOGIA. Henryk Sienkiewicz. Premiera: 21 lutego 2009 Czas trwania: 4 godziny (dwie przerwy)

ARABELA na Dzień Dziecka. ARABELA na Dzień Dziecka. 29 maja 2014, 06:40

ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ

Helena Modrzejewska urodziła się 2 października 1840 w Krakowie. Była jedną z największych polskich aktorek. Aktorka miała dwóch braci, którzy poszli

NOC IGUANY. Tennessee Williams. Premiera: 20 maja Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny 40 minut (jedna przerwa)

spektaklu jak to u Szekspira. Okazuje się jednak, że nawet w tej niewesołej historii nie brakuje okazji do śmiechu.

BABA CHANEL w programie TEATR POLSKA. BABA CHANEL w programie TEATR POLSKA

PAN SCHUSTER KUPUJE ULICĘ

KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF?

(g)dzie-ci FACECI - jubileusz! (g)dzie-ci FACECI - jubileusz! 03 lutego 2015, 08:31

Repertuar - Wszystko 2017

W IMIĘ JAKUBA S. Paweł Demirski

wyniki oglądalności 0,37 0,38 +3,5% Dane: NAM, za okres styczeń-sierpień dla wszystkich prezentowanych lat, grupa A16-49

WIELKA IMPROWIZACJA - prapremiera! WIELKA IMPROWIZACJA - prapremiera! 06 lipca 2013, 08:25

Kalina. 5 i 6 maja (wtorek i środa) godz. 19:30

T.E.O.R.E.M.A.T. wg Piera Paolo Pasoliniego

AKT RÓWNOLEGŁY. Derek Benfield Najbliższy spektakl: :00 - Scena Kameralna - Sopot

NA POCZĄTKU BYŁ DOM. Doris Lessing

ŚMIERĆ BIAŁEJ POŃCZOCHY

Wielki sukces Doroty Kolak i Mirosława Baki! Wielki sukces Doroty Kolak i Mirosława Baki!

ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA. Arthur Miller

RUSCY. Radosław Paczocha Najbliższy spektakl: :00 - Stara Apteka - Gdańsk

Zwodnica. Thomas Middleton, William Rowley. Premiera: 06 marca Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI?

Billy Van Zandt i Jane Milmore. Polska Premiera: 14 lipca Scena Letnia Czas trwania: 1 godzina 20 minut (bez przerw)

Malina Prześluga na motywach scenariusza serialu Vaclava Vorlicka i Milosa Macourka

Kasia z Heilbronnu. Heinrich von Kleist. Premiera: 04 lutego Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

CIĄG. Michał Buszewicz

Tajemnicza Irma Vep. Charles Ludlam. Polska Premiera: 25 lipca Scena Letnia Czas trwania: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

DWÓCH W TWOIM DOMU na Festiwalu SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ. DWÓCH W TWOIM DOMU na Festiwalu SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ. 10 kwietnia 2015, 10:25

MURZYN WARSZAWSKI w Teatrze Wybrzeże. MURZYN WARSZAWSKI w Teatrze Wybrzeże

Po premierze MARII STUART. Po premierze MARII STUART. 02 października 2014, 08:21

AKT RÓWNOLEGŁY w programie KULTURA DOSTĘPNA. AKT RÓWNOLEGŁY w programie KULTURA DOSTĘPNA

BILET ZA GROSZE BILET ZA GROSZE. 11 maja 2018, 08:30

Pan Tadeusz. Obsada. Adam Mickiewicz. Premiera: 16 kwietnia Duża Scena Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Nadchodzi czas Wiedźmina w Teatrze Muzycznym

CIĄG w Teatrze Wybrzeże. CIĄG w Teatrze Wybrzeże. 07 maja 2014, 17:33

Nagroda dla najlepszego spektaklu na 21. Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.

Premiera MARII STUART. Premiera MARII STUART. 26 września 2014, 09:45

Sukcesy Teatru Wybrzeże. Sukcesy Teatru Wybrzeże. 29 lipca 2016, 20:00

BILET ZA GROSZE BILET ZA GROSZE. 10 maja 2017, 09:46

Zmierzch bogów. Obsada. Luchino Visconti, Enrico Medioli, Nicola Badalucco

T E A T "I RQ Q[)~Q. Samuel Beckett. Szczęśliwe dni

PORTRET DAMY w 40. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. PORTRET DAMY w 40. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

Persona. Marilyn. Anna R. Burzyńska, Dwutygodnik. Spektakl zrealizowany przez warszawski Teatr Dramatyczny.

FAZA DELTA. Radosław Paczocha. Polska Premiera: 13 stycznia Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

SEANS. Noel Coward. Premiera: 04 października Scena Kameralna Czas trwania: 2 godziny (jedna przerwa)

Uniwersytet Rzeszowski

Eva Peron. Copi. Polska Premiera: 22 maja Scena Malarnia Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw)

Cud albo Krakowiaki i Górale w Teatrze Muzycznym

Andrzej Wajda o filmie:

RAJ DLA OPORNYCH RAJ DLA OPORNYCH 28 maja 2015, 11:34 Trwają próby do RAJU DLA OPORNYCH Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy. Przedstawienie powstaje w koprodukcji z warszawskim Teatrem Polonia. Planowana prapremiera - 6 czerwca na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże oraz 13 czerwca w Teatrze Polonia. Ulubieńcy publiczności Karol i Barbara (Mirosław Baka i Dorota Kolak) z SEKSU DLA OPORNYCH, kilka lat później. Tym razem uczą się rozkładać namiot i żyć na łonie natury. Zajmują się pojęciem szczęścia i wolności razem z siostrą Barbary (Aleksandra Konieczna), nową postacią w historii. Równie zabawną i wzruszającą. Jeśli SEKS DLA OPORNYCH był rodzajem terapii małżeńskiej, RAJ DLA OPORNYCH jest terapią życia. Krystyna Janda o spektaklu: RAJ DLA OPORNYCH jest nie tyle dalszym ciągiem historii Karola i Barbary, co opowieścią o tych bohaterach w innej sytuacji, zajmujących się sprawami palącymi dla wielu: kłopotami z synem i brakiem pieniędzy, emeryturą i nieumiejętnością znalezienia się w nowej sytuacji życiowej. Ten zabawny tekst jest w rezultacie - na końcu, po wyjściu z przedstawienia gorzki, nawet bolesny. A Barbara i Karol oraz nowa postać, siostra Barbary, Diana, są nam bliscy, podobni do nas i dla nas - czuli. Obserwujemy ich - nasze lęki, śmieszności, nieumiejętności i małości... znajome, przejmujące lękiem i niepokojem. Śmiejąc się z nich, śmiejemy się z siebie. Mili Państwo, zapraszamy Was na komedię, komedię czułą i ludzką. Na zabawny wieczór w teatrze, który potrafi zmienić w życiu wiele." Michele Riml RAJ DLA OPORNYCH Tłumaczenie: Małgorzata Semil Reżyseria: Krystyna Janda Polskie teksty piosenek: Jacek Cygan Światło: Adam Czaplicki

Choreografia: Anna Iberszer Scenografia i kostiumy: Magdalena Maciejewska Asystent scenografa i kostiumologa: Joanna Kuś Asystent reżysera i producent wykonawczy: Ewa Ratkowska Asystent producenta wykonawczego: Agnieszka Różańska W spektaklu występują: Dorota Kolak (Barbara), Mirosław Baka (Karol), Aleksandra Konieczna (Diana). Planowana prapremiera: 6 czerwca na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże oraz 13 czerwca w Teatrze Polonia. Czas: 2 godziny (jedna przerwa) Przedstawienie powstaje w koprodukcji z warszawskim Teatrem Polonia. Michale Riml (ur. 1967) - kanadyjska dramatopisarka, absolwentka Simon Fraser University. Jej sztuki były wystawiane na wielu scenach Kanady i Stanów Zjednoczonych. Michele Riml jest laureatką festiwalu Sydney Risk 2005. W 2008 roku była nominowana do Siminovitch Prize, prestiżowej nagrody przyznawanej najwybitniejszym kanadyjskim twórcom teatralnym. Krystyna Janda (ur. 1952) - aktorka, reżyserka, felietonista, dyrektorka artystyczna dwóch teatrów warszawskich, prezes Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Debiutowała jeszcze w trakcie studiów, w spektaklu Teatru TV TRZY SIOSTRY Antoniego Czechowa rolą Maszy. Jej debiutem teatralnym były: Aniela w ŚLUBACH PANIEŃSKICH w Teatrze Ateneum i Dorian Gray w PORTRECIE DORIANA GRAYA Oskara Wilda w Teatrze Małym. Po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w filmie Andrzeja Wajdy CZŁOWIEK Z MARMURU. W teatrze zagrała ponad 60. W swoim repertuarze ma wiele monodramów, z których każdy był sukcesem. Zagrała także ponad 45 ról - od klasycznych do współczesnych - w Teatrze Telewizji oraz około 50 ról w filmach fabularnych. Jest laureatką wielu nagród i odznaczeń przyznawanych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Została nagrodzona Złotą Palmą na festiwalu w Cannes za rolę w filmie PRZESŁUCHANIE i Medalem Karola Wielkiego w dziedzinie kultury, za wkład w zjednoczenie Europy. W 2004 roku założyła Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury, której jest fundatorką i prezesem. Jej Fundacja stworzyła dwa teatry warszawskie, których Krystyna Janda jest dyrektorem artystycznym: Teatr Polonia i Och Teatr. W roku 2014 została uhonorowana tytułem Człowieka Wolności 25-lecia" w dziedzinie sztuki.

Zobacz galerię RAJ DLA OPORNYCH

Teatr Wybrzeże, 80-834 Gdańsk, ul. Św. Ducha 2, tel. 058 301 70 21.cc-banner.cc-top { font-family: "franklingothic",sans-serif; }