1. Zasady budowania przekazów wpisujących się w logikę wyszukiwarek internetowych

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "1. Zasady budowania przekazów wpisujących się w logikę wyszukiwarek internetowych"

Transkrypt

1 Schemat komunikowania się w Internecie. Prosty poradnik dla jednostek samorządowych i organizacji pozarządowych w jaki sposób skutecznie informować o swoich działaniach w sieci. Wstęp Celem niniejszego Schematu komunikowania się jest wskazanie prostych działań z zakresu pozycjonowania stron oraz SEM (Search Engine Marketing) ułatwiających komunikowanie się w Internecie jednostkom samorządowym oraz organizacją pozarządowym. Problem odpowiedniego informowania o swoich działaniach dotyczy dziś wszystkich podmiotów funkcjonujących w zakresie szeroko rozumianej polityki społecznej. Wobec ilości informacji, która nas otacza, coraz większym wyzwaniem pozostaje skuteczne komunikowanie. Dokument ten składa się z czterech części. Pierwsza z nich dotyczy zasad budowania treści tak, aby wpisywała się ona w logikę wyszukiwarek internetowych. Druga rozszerzonych formuł komunikowania się za pomocą mediów społecznościowych. Trzecia funkcjonalności stron internetowych. Czwarta zaś użytkowania Google Analytics. Wykorzystanie tych narzędzi umocni pozycję i rangę komunikatów formułowanych przez JST oraz NGO. Dzięki temu efektywniej mogą one docierać ze swoim przekazem do szerszego grona odbiorców. Schemat powstał w ramach projektu Koordynacja i współpraca na rzecz integracji społecznej Wielkopolski współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 1. Zasady budowania przekazów wpisujących się w logikę wyszukiwarek internetowych 1.1. Pisz krótko i zwięźle Żyjemy w czasach chaosu informacyjnego. Im krótsza treść, tym większa szansa na zatrzymanie uwagi użytkownika Pisz konkretnie Unikaj ogólników, pisz o szczegółach, parametrach i unikalnych zaletach. Zamiast pisać, np.:, że Twoje szkolenia są profesjonalne, pomagają w karierze i już wiele osób było z nich zadowolonych napisz: nasze szkolenia są akredytowane przez X, przeszkoliliśmy już 570 osób z ponad 200 firm, 24% osób uzyskało dzięki nim awans na kierownicze stanowisko. Taka informacja jest konkretna i unikalna Dopasuj język do użytkownika Nie każdy rozumie język techniczny. Jeśli przekaz ma być skierowany do gimnazjalistów, pisz ich językiem, jeśli do ekspertów w dziedzinie fizyki kwantowej wiesz, co robić Wykorzystuj linki efektywnie Pamiętaj, że linki w wyszukiwarce mają ograniczoną liczbę znaków. Podawaj najważniejsze rzeczy na początku i staraj się używać charakterystycznych dla Twojego biznesu słów kluczowych, a także elementów wyróżniających Cię od konkurencji USP (Unique Selling Proposition), np.: Skorzystaj z naszej promocji. Oferujemy mnóstwo zniżek. Wyjątkiem są - ŹLE Promocja! - 20% dla bezrobotnych powyżej 25 roku życia. - DOBRZE Który link zawiera więcej informacji? 1.5. Stosuj odwróconą piramidę treści Pamiętaj, że masz tylko kilka sekund, aby zainteresować użytkownika i zatrzymać go na swojej stronie. Musisz szybko podać mu powód, dla którego będzie on chciał pozostać na Twojej stronie i przeczytać Twój wpis do końca. Podawaj treść w takiej kolejności: Co z tego będzie miał użytkownik? O czym jest treść?

3 Właściwa treść Stosuj nagłówki i akapity Nagłówki są ważne nie tylko z punktu widzenia łatwego czytania. Stosowanie nagłówków w języku html (H1, H2, H3), jest bardzo lubianą praktyką przez roboty Google, które skanują strony w poszukiwaniu treści. Dzięki nagłówkom wiedzą, który tekst jest najważniejszy (H1), a które są mniej ważne (H2, H3, H..., opis) Stosuj listy zamiast pełnych zdań Informacje wypunktowane na zasadzie listy, są łatwiej przyswajalne niż długie opisy, które już samym widokiem zniechęcają do czytania Używaj słów kluczowych Bardzo ważnym elementem z punktu widzenia pozycjonowania są słowa kluczowe w tekstach na Twojej stronie. Ale nie rób tego sztucznie. Słowo kluczowe powinno się znaleźć w najważniejszym nagłówku, a także przynajmniej raz w opisie zwykłym.

4 2. Rozszerzone formuły komunikowania się za pomocą mediów społecznościowych 2.1. Jak skutecznie komunikować się z użytkownikami za pomocą Social Media? Przystosuj swoją stronę www umieść ikony społecznościowe, służące do przeniesienia na Twój profil na danej platformie. Korzystaj z narzędzi, które dają portale społecznościowe możesz tworzyć aplikacje, konkursy, czy kampanie reklamowe promujące Twoje posty. Stwórz własną społeczność ilość nie idzie w parze z jakością. Docieraj do fanów, którzy interesują się Twoją działalnością i szukaj tych, którzy będą aktywni na Twoim profilu. Buduj wizerunek i zaufanie unikaj nieprofesjonalnych zdjęć i wpisów. Kreuj się na eksperta w swojej dziedzinie i dostarczaj użytkownikom rzetelnych informacji. Bądź aktywny w mediach spełecznościowych istnieje zasada dialogu. Udzielaj się na innych profilach i grupach. Na swoim profilu słuchaj i odpowiadaj na komentarze. Jeśli ograniczysz się tylko do umieszczania postów, na których będziesz się chwalił swoją ofertą i sukcesami nie osiągniesz sukcesu. Dawaj wartość użytkownikom użytkownicy będą Cię śledzić i to co masz do przekazania jeśli dasz im przynajmniej jedną z trzech rzeczy: informację, rozrywkę, promocje. Nie spamuj złota zasada w mediach społecznościowych! Naucz się tego szybko, albo Twój żywot w nich będzie krótki. Rozmawiaj to koniec czasów jednostronnej komunikacji na linii jednostka klient. Dzisiaj musisz rozmawiać ze swoimi klientami, pytać o ich potrzeby i odpowiadać na ich pytania. Reaguj szybko czasami, szczególnie jeśli jesteś dużą marką i masz sporo klientów, jakiś niefortunny wpis, negatywny komentarz, może doprowadzić do kryzysu w Social Media. Wtedy trzeba reagować jak najszybciej, najlepiej przeprosić, lub dowcipnie zamienić porażkę w zwycięstwo (zobacz np. case Sokołów vs Kocham Gotować). Działaj systematycznie staraj się wypuścić przynajmniej kilka informacji w tygodniu. Najlepiej jednak gdy będziesz aktywny codziennie. Nie działaj na oślep wyznacz sobie cele, dla których chcesz działać w mediach społecznościowych. Tylko w ten sposób będziesz wiedział, czy zmierzasz w dobrym kierunku. Współpracuj z innymi być może są instytucje, firmy, marki, blogerzy, z którymi łączy Was wspólny temat. Wspierajcie się i polecajcie się nawzajem.

5 Staraj się nie sprzedawać przynajmniej nie od początku. Jeśli jednak wykreujesz się na eksperta, nie będziesz musiał sprzedawać. Użytkownicy sami się do Ciebie zgłoszą Jakich narzędzi używać? Mając kilka kont na różnych portalach społecznościowych możesz mieć problem z wprowadzaniem informacji o swoim statusie, tak aby pojawiły się one na każdej z tych platform. W dodatku musisz to wszystko kontrolować i analizować. Nie przejmuj się. Na rynku jest mnóstwo aplikacji, które przyjdą Ci z pomocą. Oto kilka z nich. HootSuite to narzędzie pozwala zarządzać wieloma sieciami społecznościowymi, planować wiadomości i tweety, śledzić wzmianki o marce i analizować ruch na profilach społecznościowych. Używa go ponad 8 million użytkowników. Istnieje darmowy moduł. Sprout Social podobny system do HootSuite służący do zarządzania fanpage ami i raportowania.

6 SocialMention dzięki temu narzędziu możesz wyszukać wzmianek w mediach społecznościowych o instytucji, firmie, czy marce. Darmowe. SocialBakers narzędzie służy do porównywania i analizowania popularności fanpage y na przestrzeni czasu. Istnieje darmowy moduł. CrowdBooster to narzędzie służy do analizy najlepszego czasu na aplikację treści. Urządzenie zbiera dane o użytkownikach w czasie rzeczywistym, którzy weszli w interakcję z Twoimi postami. Dzięki temu dowiesz nie tylko kto kocha Cię najbardziej, ale również o jakiej porze postować, by kochano Cię najbardziej.

7 Klout pokazuje jak duży wpływ ma Twój profil w mediach społecznościowych. Im więcej lajków (kliknięć Lubię To ), komentarzy i udostępnień zaliczą Twoje wpisy, tym większy będzie Twój wynik. Jeśli chcesz być wpływowym użytkownikiem, musisz mieć jak najwyższy wynik. Darmowy. I wiele, wiele innych. Nie wszystkie będą Ci potrzebne, ale zachęcam Cię do przekopania Internetu w celu odnalezienia takich, które będą dobrane do Twoich potrzeb Jakie informacje umieszczać, kiedy i jak często? W 2011 roku Buddymedia przygotowała raport Facebook, który przedstawia się następująco:

8 Najlepsze efekty dają posty umieszczane pomiędzy godziną 8 wieczorem a 7 rano. Większość użytkowników Facebooka jest wtedy w domu, nastawiona na relaks po pracy. Zaangażowanie użytkowników (liczba lajków i komentarzy) poza godzinami pracy wzrasta o 20%. Czwartek jest najlepszym dniem do umieszczania postów. W czwartki i piątki współczynnik zaangażowania jest wyższy o 18% niż w pozostałe dni tygodnia. Im mniej użytkownicy chcą być w pracy, tym bardziej chcą być na Facebooku. Jednak te wyniki różnią się od siebie w zależności od branży.

9 Lepiej umieszczać maksymalnie 3 posty dziennie. Fani strony angażują się bardziej o 40% jeśli posty na fanpage marki pojawiają się rzadziej. Strona, która umieszcza mniej niż 3 posty dziennie uzyskuje o 32% więcej lajków i o 73% więcej komentarzy. W przypadku postów na Facebooku liczy się jakość, a nie ilość. Lepiej nie przesadzać z częstymi wpisami. Umieszczanie od 1 do 4 postów w tygodniu daje najlepsze efekty o 71% większe zaangażowanie fanów (niż w przypadku 5 i więcej postów tygodniowo). Najlepiej sprawdzają się krótkie wpisy (do 80 znaków) krótsze posty mają o 27% wyższy współczynnik zaangażowania. Zadawanie pytań w postach powoduje, że użytkownicy chętniej komentują. Pozostawianie pustego pola do wypełnienia również powoduje wzrost liczby komentarzy (9 razy więcej komentarzy niż inne posty). Dwie najbardziej efektywne formy postów to umieszczenie zdjęcia oraz użycie tylko słów (94% większe zaangażowanie fanów) Jak monitorować swoją markę w Social Media? Na rynku dostępnych jest kilka firm oferujących usługi monitorowania tego, co pisze się o marce instytucji/organizacji (również marce osobistej) w mediach społecznościowych. Oczywiście nie mają one dostępu do sieci zamkniętych, ale jeśli ktoś napisze coś o Waszej marce na Twitterze lub Facebooku, to zobaczycie to w raporcie. Warto monitorować to, co piszą o Was inni z kilku powodów. Po pierwsze, będziecie wiedzieli jak oceniana jest Wasza jednostka/organizacja przez użytkowników. Może się okazać, że to jak postrzegają Was inni odbiega od tego jak postrzegacie samych siebie. Po drugie, jeśli ktoś o Was wspomina, to warto zareagować od razu. Ma to szczególne znaczenie, jeśli piszą o Was źle. Wtedy należy działać natychmiast i starać się wyjaśnić oraz załagodzić całą sytuację przekuć porażkę w zwycięstwo. Poniżej kilka wybranych firm, z których ofertą warto się zapoznać i ewentualnie wypróbować ich usługi:

10 Brand24 Ceny kształtują się od 19 zł do 2499 zł / m-c, ale oferują 7 dni darmowego testu na wszystkie plany taryfowe. Brandometr Ceny wynoszą od 79 zł do 3380 zł / m-c. Ta firma również oferuje 7 dni bezpłatnego okresu testowego.

11 Mobuzzer Firma oferuje 14 dniową wersję próbną. Pozostałe opcje są płatne NewsPoint tutaj mamy do wyboru, czy chcemy monitorować: tylko serwisy internetowe, tylko social media, czy jedne i drugie.

12 SentiOne Ceny usługi ustalane są indywidualnie. Firma zachęca do wypróbowania narzędzia przez 14 dni bez zobowiązań. Sotrender Cena jest ustalana indywidualnie. Można wypróbować dowolny pakiet przez 14 dni.

13 2.5. Jak zliczać kliknięcia w umieszczone przez Ciebie posty, a których linki prowadzą do obcych stron? Pewnie już wiesz, że możesz monitorować linki przychodzące na Twoją stronę, dzięki Google Analytics. Ale co zrobić z linkami prowadzącymi do innych niż Twoje strony, które umieszczasz na Facebooku? Dobrze by było wiedzieć ile kliknięć zebrały, by stwierdzić czy są interesujące dla Twoich fanów. Do tego służy narzędzie bit.ly, które skraca i monitoruje linki. Instalacja jest bardzo prosta. Po stworzeniu konta system zapyta o autoryzację na Facebooku i Twitterze (jeśli masz więcej niż jedno konto możesz śmiało je dodać). Następnie wklejasz link, który chcesz umieścić na swoim profilu, bit.ly go skraca i już możesz go wklejać na Facebooka, Twittera, GoldenLine, itd. W zakładce Stats (ang. statystyki) będziesz widział ile kliknięć zebrały Twoje posty. Nie trzeba już nic więcej ustawiać. To bardzo proste w obsłudze narzędzie.

14 3. Podstawowe informacje dotyczące funkcjonalności stron internetowych 3.1. Informuj o celu serwisu Umieść logo w widocznym miejscu (najlepiej w lewym górnym rogu), nie musi być ogromne, o ile jest łatwo widoczne i przyciąga uwagę. Dodaj wiersz podsumowujący (znajdujący się najczęściej pod logo). Jest to krótki opis działalności podmiotu zajmujący najwyżej jedno zdanie. Nie powinien być sloganem reklamowym. Strona główna musi być zaprojektowana tak, aby internauta mógł bez problemu wyróżnić ją od pozostałych stron na serwisie. Wyróżnij najważniejsze treści na stronie Umieść informacje o swojej jednostce/organizacji Należy zadbać, aby łącza prowadzące do działów takich jak o nas, działania, czy projekty znalazły się w wyraźnie oddzielonym obszarze. Na stronie głównej musi znaleźć się łącze kontakt, po wciśnięciu którego internauta przejdzie do strony zawierającej wszystkie dane teleadresowe, niezbędne do kontaktu z jednostką/organizacją. Obraz jednostki/organizacji prezentowany na stronie powinien być spójny, tzn. taki, który nie oddziela działalności jednostki/organizacji w sieci od działalności w fizycznym świecie. Na stronie nie powinny znaleźć się wewnętrzne informacje przeznaczone dla pracowników jednostki/organizacji, chyba że w oddzielnym panelu zabezpieczonym hasłem Twórz zawartość rozsądnie 3.4. Łącza Nie używaj wyszukanych zwrotów, które będą niejasne dla osób odwiedzających stronę. Określ style tworzenia tekstów i konsekwentnie ich przestrzegać (użycie wielkich liter, twarde spacje, wykrzykniki). Stosuj język dostosowany do użytkowników. Unikaj tworzenia niepotrzebnej zawartości. Łącza powinny różnić się od siebie, co ułatwia przeglądanie serwisu.

15 W łączach używaj precyzyjnych i jak najkrótszych sformułowań. Staraj się unikać mało precyzyjnych zwrotów, takich jak kliknij tutaj. Zamiast tego używaj zwrotów typu zobacz pełen program, zapisz się na szkolenie, zobacz wideo, etc. Chcąc użyć łącza mającego prowadzić do bardziej szczegółowych informacji należy unikać zwrotów typu więcej. Powinno się używać bardziej precyzyjnych zwrotów, opisujących, do jakich dodatkowych informacji łącze prowadzi. Łącza powinny zmieniać kolor, tak, aby użytkownik mógł wiedzieć czy korzysta z nich pierwszy, czy kolejny już raz Nawigowanie Umieszczaj obszary nawigacyjne w łatwo widocznych miejscach. Grupuj podobne kategorie łączy w jednym wyznaczonym obszarze. Zadbaj, aby kategorie łączy w jak najbardziej precyzyjny sposób opisywały treść, do której prowadzą. Informuj użytkownika o tym gdzie się obecnie znajduje - podświetl element nawigacyjny, a także umieszczaj ścieżkę nawigacyjną (tzw. breadcrump) Przeszukiwanie treści na stronie Funkcje przeszukania najlepiej umieścić w prawym górnym rogu. Nie umieszczaj na stronie funkcji przeszukującej cały Internet.

16 3.7. Grafika i animacje na stronie głównej Elementów graficznych używaj, tylko w sytuacji, w której podkreślają najbardziej istotne treści. Nie używaj grafiki w celu udekorowania strony głównej. Jeśli grafika lub obrazki odnoszą się do treści na stronie w sposób nie do końca oczywisty umieść opis pod obrazkiem. Elementy graficzne nie powinny być tłem dla tekstu. Bezwzględnie unikaj animowania elementów takich jak logo, czy nagłówków. Jeśli decydujemy się na animowane intro do strony, powinniśmy dać użytkownikowi możliwość pominięcia animacji i przejścia bezpośrednio do strony Reklamy na stronie głównej Reklam nie umieszczaj w centralnej części strony. Najlepszym miejscem będzie to jak najbliżej skraju strony. Pamiętaj o tym, żeby właściwe elementy strony nie kojarzyły się z reklamą, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem internauci zignorują ten element Zbieranie informacji o użytkownikach Chcąc informacji na temat gościa na Twojej stronie musisz wyjaśnić mu, na czym polegają korzyści wynikające z udostępnienia prywatnych danych. Jeśli w zamian za podanie informacji, takich jak adres oferujemy rożnego rodzaju biuletyny, katalogi, czy newslettery, zaprezentuj klientowi przykładowy materiał, jaki otrzyma, a także poinformuj go o częstotliwości, z jaką będzie otrzymywał wiadomości od Ciebie.

17 4. Sposoby wykorzystywania Google Analytics do skutecznej komunikacji Google Analytics to narzędzie do analityki internetowej, które pomaga właścicielom witryn dowiedzieć się, jak użytkownicy korzystają z ich serwisów. Użytkownicy Google Analytics mają wgląd w najróżniejsze raporty dotyczące sposobu zachowywania się użytkowników odwiedzających ich witryny, dzięki czemu mogą je udoskonalać. Usługa Google Analytics gromadzi anonimowe informacje. Odnotowuje tendencje występujące w witrynie bez identyfikowania poszczególnych użytkowników Korzystaj z Analytics w treści strony Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć, czy układ linków na stronie jest zrozumiały dla użytkowników i które elementy są szczególnie ważne. Ten raport pokazuje, które elementy strony są najbardziej klikalne. Może się okazać, że użytkownicy klikają częściej w te elementy, na których Ci najmniej zależy, a w te, na których Ci zależy rzadziej lub wcale. Wówczas należy pomyśleć o przebudowie strony.

18 4.2. Wyznacz cele strony Celem może być wysłany formularz kontaktowy, zapisanie się na newsletter, wysłanie zapytania etc. Stwórz ścieżki celu i monitoruj, na jakim etapie użytkownicy opuszczają proces realizacji celu. To bardzo częsty błąd, jaki popełniają administratorzy witryn. Jeśli nie wyznaczysz sobie celów, pod jakim kątem będziesz oceniać, czy działania, jakie podejmujesz są skuteczne, czy nie? Aby utworzyć cele wejdź w zakładkę Administrator -> Widok -> Cele -> Utwórz cel. Jeśli stroną, jaką chcesz śledzić jest wysłany formularz kontaktowy, to powinien on się ukazać na stronie np.: htttp://twojastrona.pl/dziękujemy, wówczas wystarczy, gdy wpiszesz w polu adresu: /dziekujemy. Utworzone cele można w każdej chwili włączać i wyłączać Analizuj współczynnik odrzuceń (Bounce Rate) Jest to jeden z najważniejszych wskaźników KPI (key performance indicator). Mówi on o tym, jaki procent użytkowników opuszcza Twoją stronę docelową, na której się znalazł po przejściu z innego źródła (link organiczny lub reklamowy, wpis na blogu, link w mailu, etc.), bez przeglądania innych stron. Użytkownicy opuszczą Twoją stronę docelową, gdyż nie wydała mu się na tyle interesująca, by przeglądać ją dalej. Być może trafił tu zwiedziony nieprawdziwą obietnicą w linku reklamowym albo strona jest na tyle nieużyteczna, że nie jest w stanie nic na niej znaleźć i nie chce zostać na niej ani sekundy dłużej. Może to jednak również oznaczać, że znalazł na Twojej stronie informację, której szukał (nr telefonu, adres, bądź wyczerpujący artykuł) i nie musi szukać dalej. Aby dobrze interpretować ten wskaźnik należy posiłkować się też innymi wskaźnikami np.: średnią długością czasu spędzonego na stronie, czy średnią liczbą odwiedzonych stron, a także rozsądkiem w ocenie strony docelowej i informacji na niej zawartej.

19 Oczywiście warto testować swoje strony docelowe, aby dowiedzieć się czy uda się zmniejszyć współczynnik odrzuceń Badaj źródła ruchu Bardzo ważną informacją z punktu widzenia biznesu są źródła pozyskiwanego na Twoją stronę ruchu. Ten raport pokazuje skąd przychodzą do Ciebie Twoi użytkownicy: Paid Search to płatne linki sponsorowane. Organic Search to naturalne linki w wyszukiwarce. Direct to bezpośrednie wpisanie adresu Twojej strony do wyszukiwarki; Referral to linki z innych stron (porównywarek cen, panoramy firm, ogłoszeń o pracę, artykułów, etc.). to linki z kampanii mailingowych lub newsletterów. Social to linki z platform społecznościowych. Kiedy robisz kampanię reklamową, np.: na Facebooku, warto jest wcześniej otagować link do swojej witryny dzięki narzędziu do budowania linków URL: https://support.google.com/analytics/answer/ ?hl=pl. Dzięki temu będziesz mógł śledzić skuteczność swojej kampanii, czyli nie tylko liczbę kliknięć w swój link (takie dane da Ci Facebook), ale również możesz sprawdzić inne KPI (współczynnik odrzuceń, czas spędzony na stronie, cele).

20 4.5. Analizuj słowa kluczowe w Google Analytics Dzięki Analytics możesz sprawdzić, jakie słowa kluczowe wyszukiwali użytkownicy, którzy następnie odwiedzili Twoją stronę. To da Ci pewną świadomość tego, na jakie słowa kluczowe wyświetla się Twoja strona, a następnie pozwoli Ci zanalizować, czy są to słowa, na które chciałbyś, aby Twoja strona się wyświetlała Dowiedz się, kto jest Twoim idealnym użytkownikiem dzięki danym o odbiorcach W Analytics możesz mierzyć szereg danych o swoich użytkownikach w zakładce Odbiorcy. Znajdziesz tam takie informacje jak: Jaki procent wszystkich użytkowników używa urządzeń mobilnych do przeglądania Twojej strony. Jakiej przeglądarki używali, w jakiej sieci mają Internet. Z jakiej lokalizacji weszli na Twoją stronę i jaki język mieli w ustawieniach przeglądarki. Nowością są dane demograficzne i zainteresowania są to dane, które wcześniej były dostępne w narzędziu do zarządzania kampaniami reklamowymi Google AdWords, jednak teraz zostały również włączone do raportów Google Analytics.

21 Źródła: 1. Jakob Nielsen, Marie Tahir, Funkcjonalność Stron www, 2. Arkadiusz Podlaski, Marketing Społecznościowy, Tajniki skutecznej promocji w Social Media, Autor: Krzysztof Wroński, specjalista marketingu internetowego, Konsultacja: Przemysław Nosal, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu

Narzędzia do analizy działań marketingowych w internecie: Google Analytics & Webmaster Tools, analityka social media

Narzędzia do analizy działań marketingowych w internecie: Google Analytics & Webmaster Tools, analityka social media 2012 Narzędzia do analizy działań marketingowych w internecie: Google Analytics & Webmaster Tools, analityka social media Maciej Jankowski Fundacja Rozwoju Branży Internetowej Netcamp Mierzenie skuteczności

Bardziej szczegółowo

Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie

Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie 1. Dlaczego reklama w Internecie cieszy się powodzeniem? W Polsce jest ponad 17 milionów Internautów; Przeciętny Internauta spędza w sieci ponad 50 godzin

Bardziej szczegółowo

Gdzie szukać klientów?"

Gdzie szukać klientów? Gdzie szukać klientów?" Każda firma potrzebuje nowych klientów. Stale napływający nowi klienci to woda na młyn każdego biznesu. Jeśli brakuje ich w Twojej firmie to koniecznie zbadaj potencjał rynku na

Bardziej szczegółowo

Przewodnik... Tworzenie Landing Page

Przewodnik... Tworzenie Landing Page Przewodnik... Tworzenie Landing Page Spis treści Kreator strony landing page Stwórz stronę Zarządzaj stronami 2 Kreator strony landing page Kreator pozwala stworzyć własną stronę internetową z unikalnym

Bardziej szczegółowo

SEO / SEM PREZENTACJA OFERTY

SEO / SEM PREZENTACJA OFERTY SEO / SEM PREZENTACJA OFERTY 1CONTENT 2 Zajmujemy się marketingiem internetowym. Zdobywaliśmy doświadczenie w znanych firmach pcozycjonerskich oraz agencjach interaktywnych. Wypracowaliśmy własne metody

Bardziej szczegółowo

Timeline. fan page. Raport: Nowy wygląd stron na Facebooku, czyli wszystko co musisz wiedzieć o... lubię to wizerunek. social media społeczność

Timeline. fan page. Raport: Nowy wygląd stron na Facebooku, czyli wszystko co musisz wiedzieć o... lubię to wizerunek. social media społeczność lubię to sieć film znajomi konkurs promocja fan page lubię to wizerunek reklama zdjęcie kontakt sieć social media społeczność marketing reklama wizerunek konkurs promocja promocja społeczność kontaktmarketing

Bardziej szczegółowo

INTERNET - NOWOCZESNY MARKETING

INTERNET - NOWOCZESNY MARKETING STRONA INTERNETOWA TO JUŻ ZBYT MAŁO! INTERNET ROZWIJA SIĘ Z KAŻDYM DNIEM MÓWIMY JUŻ O: SEM Search Engine Marketing, czyli wszystko co wiąże się z marketingiem internetowym w wyszukiwarkach. SEM jest słowem

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2012

Oferta reklamowa 2012 Oferta reklamowa 2012 To jedna z najlepszych stron internetowych o tematyce Franczyzy w sieci. Portalfranczyza.pl jest portalem internetowym przedstawiającym system franczyzy w Polsce. Działąjący już od

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2013

Oferta reklamowa 2013 Oferta reklamowa 2013 To jedna z najlepszych stron internetowych o tematyce Franczyzy w sieci. Portalfranczyza.pl jest portalem internetowym przedstawiającym system franczyzy w Polsce. Działąjący już od

Bardziej szczegółowo

nieograniczona możliwość dodawania filmów z 1,5 miliona unikalnych użytkowników dlastudenta miesięcznie integracja profilu z

nieograniczona możliwość dodawania filmów z 1,5 miliona unikalnych użytkowników dlastudenta miesięcznie integracja profilu z nieograniczona możliwość dodawania filmów z 1,5 miliona unikalnych użytkowników dlastudenta miesięcznie integracja profilu z Informator Miejski to swoista interaktywna mapa drogowa. Pomaga odwiedzającym

Bardziej szczegółowo

Tworzenie wiadomości Follow up

Tworzenie wiadomości Follow up Tworzenie wiadomości Follow up W tym przewodniku dowiesz się jak Stworzyć ciekawe wiadomości follow up, które z pewnością przykują uwagę Twoich Odbiorców. Tworzenie wiadomości Follow up 2 Spis treści 1.

Bardziej szczegółowo

Twój Salon Kosmetyczny na. Twój doradca w internecie

Twój Salon Kosmetyczny na. Twój doradca w internecie Twój Salon Kosmetyczny na Twój doradca w internecie Czy prowadzisz już fanpage na Facebook Swojego salonu? TAK NIE Sprawdź na kolejnych slajdach czy wszystkie elementy są przez ciebie dobrze przygotowanie

Bardziej szczegółowo

Jak Działa AutoBlogger...

Jak Działa AutoBlogger... Jak Działa AutoBlogger... Wstęp Treść nie rządzi już Internetem... Dzisiaj to użytkownicy Social Media produkują najwięcej informacji; publikują swoje zdjęcia, wiadomości i video na Facebooku, komentują

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2015

Oferta reklamowa 2015 Oferta reklamowa 2015 Nr 1 w Polsce Biuranet.pl jest największym portalem o tematyce nieruchomości komercyjnych w Polsce. Działąjący już od 2006, systematycznie rozwijany, od lat pomaga w wynajęciu wolnej

Bardziej szczegółowo

KOMPLEKSOWA OPIEKA NAD STRONĄ WWW.SKORYTAPICERSKIE.PL REKLAMA STRONY: Pozycjonowanie do 50 słów kluczowych Promocja w Google i Bing Linki sponsorowane Google AdWords Reklamy graficzne oraz Remarketing

Bardziej szczegółowo

Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl!

Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl! Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl! Dołącz do Programu Partnerskiego iparts.pl! Polecaj sklep internetowy iparts.pl swoim klientom i zarabiaj na ich transakcjach! iparts Program Partnerski

Bardziej szczegółowo

OFERTA DLA SZKÓŁ POLICEALNYCH

OFERTA DLA SZKÓŁ POLICEALNYCH OFERTA DLA SZKÓŁ POLICEALNYCH Istniejemy nieprzerwanie już od 10 lat Portal dlamaturzysty.pl Blisko 2 000 000 użytkowników rocznie - pozwól im do siebie dotrzeć 2 Portal dlamaturzysty.pl jest informatorem

Bardziej szczegółowo

Skuteczne sposoby budowania ruchu w oparciu o SEM/SEO. - Karol Wnukiewicz

Skuteczne sposoby budowania ruchu w oparciu o SEM/SEO. - Karol Wnukiewicz Skuteczne sposoby budowania ruchu w oparciu o SEM/SEO - Karol Wnukiewicz Pino Brunch - 26 marca 2009 Agenda Wstęp SEM a SEO Strategie i założenia Wybór słów kluczowych Techniczne aspekty budowy strony

Bardziej szczegółowo

Poradnik SEO. Ilu z nich szuka Twojego produktu? Jak skutecznie to wykorzystać?

Poradnik SEO. Ilu z nich szuka Twojego produktu? Jak skutecznie to wykorzystać? Poradnik SEO Poradnik SEO Internet to najszybciej rozwijające się medium. W Polsce jest już 15 mln użytkowników, ponad 90% z nich używa wyszukiwarki Google. Dziennie użytkownicy zadają ponad 130 milionów

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2013

Oferta reklamowa 2013 Oferta reklamowa 2013 Nr 1 w Polsce Biuranet.pl jest największym portalem o tematyce nieruchomości komercyjnych w Polsce. Działąjący już od 2006, systematycznie rozwijany, od lat pomaga w wynajęciu wolnej

Bardziej szczegółowo

Pakiety podstawowe. Cena: 8750 zł netto

Pakiety podstawowe. Cena: 8750 zł netto Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Powstaliśmy z połączenia wielu doświadczeń zdobytych w różnych dziedzinach marketingu, informatyki oraz finansów, co sprawia, że potrafimy dopasować

Bardziej szczegółowo

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych. Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych. Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi Podstawowe informacje na temat pozycjonowania Według badań Search Engine Watch 81% internautów

Bardziej szczegółowo

Sposoby analizy i interpretacji statystyk strony WWW.

Sposoby analizy i interpretacji statystyk strony WWW. Sposoby analizy i interpretacji statystyk strony WWW. Jak oceniać sprzedaŝ przez WWW? Grzegorz Skiera, Łukasz PraŜmowski grzegorz.skiera@cyberstudio.pl lukasz.prazmowski@cyberstudio.pl O czym powiemy?

Bardziej szczegółowo

Facebook Custom Audience, Audience Insights. Dzięki współpracy z:

Facebook Custom Audience, Audience Insights. Dzięki współpracy z: Facebook Custom Audience, Audience Insights Dzięki współpracy z: Custom Audience - wstęp Dzięki grupom niestandardowych odbiorców możesz dotrzeć do klientów, których już poznałeś(aś) poprzez reklamy na

Bardziej szczegółowo

OFERTA DLA UCZELNI WYŻSZYCH

OFERTA DLA UCZELNI WYŻSZYCH OFERTA DLA UCZELNI WYŻSZYCH Istniejemy nieprzerwanie już od 10 lat Portal dlamaturzysty.pl Ponad 2 500 000 użytkowników rocznie - pozwól im do siebie dotrzeć 2 Portal dlamaturzysty.pl jest informatorem

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz zrobić w Marketingu Internetowym Ten ebook jest skierowany do właścicieli małych przedsiębiorstw. Zawarliśmy w nim porady dla

Bardziej szczegółowo

Tworzenie wiadomości Newsletter

Tworzenie wiadomości Newsletter Tworzenie wiadomości Newsletter W tym przewodniku dowiesz się jak Tworzyć atrakcyjne wiadomości Newlsetter, wybierać grupy docelowe do wysyłki oraz publikować wiadomości na profilach w portalach społecznościowych.

Bardziej szczegółowo

Promocyjna oferta prowadzenia strony firmowej na na Facebooku

Promocyjna oferta prowadzenia strony firmowej na na Facebooku Promocyjna oferta prowadzenia strony firmowej na na Facebooku Oferta ważna od 01.04.2015 do 31.05.2015 Działania na Facebooku to komunikacja dynamiczna, regularna, zazwyczaj o charakterze lekkim, rozrywkowym,

Bardziej szczegółowo

Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik

Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik Niniejszy plik PDF jest skróconym przewodnikiem po książce Reklama w Internecie praktyczny poradnik autorstwa Artura Kosińskiego. Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik

Bardziej szczegółowo

Czym jest sportoryko?

Czym jest sportoryko? Czym jest sportoryko? Jest unikalnym portalem społeczno-informacyjnym skupiającym osoby pasjonujące się podróżami, sportami ekstremalnymi jednym słowem aktywnym życiem. System rezerwacyjny Oddajemy do

Bardziej szczegółowo

Oferta współpracy. Sporządzili: Właściciele serwisu/administratorzy: Mateusz Łangowski oraz Karolina Meyer

Oferta współpracy. Sporządzili: Właściciele serwisu/administratorzy: Mateusz Łangowski oraz Karolina Meyer Oferta współpracy Sporządzili: Właściciele serwisu/administratorzy: Mateusz Łangowski oraz Karolina Meyer Chojnice 2017 1 Oferta współpracy Wśród rosnącej liczby firm i usług czasem trudno odnaleźć tę,

Bardziej szczegółowo

SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE. Bydgoszcz, dnia..2014 r. Usługodawca

SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE. Bydgoszcz, dnia..2014 r. Usługodawca Bydgoszcz, dnia..2014 r. SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE Usługodawca Talem Technologies Sp. z o.o. ul. Cieszkowskiego 22/1; 85-052 Bydgoszcz Tel. 52 366 70 73; Infolinia: 801 080 238 NIP: 967-12-41-356;

Bardziej szczegółowo

Linki sponsorowane. Docieraj do milionów nowych klientów! Grzegorz Kordeczka WebDoctor.pl

Linki sponsorowane. Docieraj do milionów nowych klientów! Grzegorz Kordeczka WebDoctor.pl Linki sponsorowane Docieraj do milionów nowych klientów! Grzegorz Kordeczka WebDoctor.pl Liczba Polaków codziennie odwiedzających Google Procent internautów w Polsce korzystających z wyszukiwarki Google

Bardziej szczegółowo

Oferta prowadzenia kampanii reklamowej AdWords

Oferta prowadzenia kampanii reklamowej AdWords Oferta prowadzenia reklamowej AdWords Oferta ważna 14 dni od daty otrzymania e-maila ofertę przygotował: e-mail: www: tel: fax: Bernard Piekara bernard@inetmedia.pl +48 12 681 55 57 Zawartość niniejszego

Bardziej szczegółowo

Internet PR w praktyce Urszula Kandefer Łukasz Zawadowski Internet + PR = Internet PR Znaczenie Internetu do kreowania wizerunku Internet podstawowe źródło informacji Wzrost znaczenia internetu rozwój

Bardziej szczegółowo

Marketing internetowy dla branży budowlanej i branży wyposażenie wnętrz

Marketing internetowy dla branży budowlanej i branży wyposażenie wnętrz Blue Vision Internet Marketing ul. Popiołka 16, 01-496 Warszawa Tel: 22 423 11 11, 22 425 32 32 E:mail: info@bluevision.pl www.bluevision.pl Marketing internetowy dla branży budowlanej i branży wyposażenie

Bardziej szczegółowo

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe?

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe? Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Pozycjonowanie to wszelkie działania mające na celu podniesienie pozycji strony internetowej, na określone słowa kluczowe, w wyszukiwarce Google. Dlaczego

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Marketing internetowy

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Marketing internetowy Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Marketing internetowy Dr Leszek Gracz Uniwersytet Szczeciński 25 marca 2015 r. EKONOMICZNY UNIWERSYTET DZIECIĘCY WWW.UNIWERSYTET-DZIECIECY.PL O czym dzisiaj będziemy mówić

Bardziej szczegółowo

Twitter opis serwisu

Twitter opis serwisu Twitter opis serwisu Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi

Bardziej szczegółowo

PROGRAM SZKOLENIA. Szczecinek 2016

PROGRAM SZKOLENIA. Szczecinek 2016 PROGRAM SZKOLENIA Szczecinek 2016 Szczecinek, 16.11.2016 Szanowni Państwo, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury oraz Centrum Konferencyjne ZAMEK organizują w roku edukacyjnym 2016/2017 cykl szkoleń z

Bardziej szczegółowo

Spis treści. 1. Wstęp 2. Rejestracja 3. Logowanie 4. Moje konto 5. Program poleconych 6. Narzędzia Wydawcy 7. Zakończenie

Spis treści. 1. Wstęp 2. Rejestracja 3. Logowanie 4. Moje konto 5. Program poleconych 6. Narzędzia Wydawcy 7. Zakończenie 1. Wstęp 2. Rejestracja 3. Logowanie 4. Moje konto 5. Program poleconych 6. Narzędzia Wydawcy 7. Zakończenie Spis treści 1. Wstęp Adlove to nowoczesna i bezpłatna usługa skracania adresów URL. Możesz zarabiać

Bardziej szczegółowo

Spis treści. O autorce. O recenzentach. Wprowadzenie

Spis treści. O autorce. O recenzentach. Wprowadzenie Spis treści O autorce O recenzentach Wprowadzenie Rozdział 1. Badanie rynku i konkurencji oraz ustalanie celów Koncentracja na trafności Identyfikowanie konkurentów przy użyciu wyników wyszukiwania w Google

Bardziej szczegółowo

Sklepy Internetowe oferta

Sklepy Internetowe oferta Sklepy Internetowe oferta Kilka słów o nas Agencja Interaktywna CleverAgency powstała jako odpowiedź na współczesne potrzeby przedsiębiorców. W obecnych czasach obecność firmy w Internecie jest obowiązkowa,

Bardziej szczegółowo

Dlaczego warto promować się z TreningBiegacza.pl

Dlaczego warto promować się z TreningBiegacza.pl 1 Dlaczego warto promować się z TreningBiegacza.pl Jako pierwsi w Polsce zbadaliśmy szczegółowo potrzeby firm prowadzących sklepy dla biegaczy i w odpowiedzi na to stworzyliśmy pierwszą i jedyną Wyszukiwarkę

Bardziej szczegółowo

Wyszukiwarki stosują różne metody oceny stron i algorytmy oceniające za indeksowane strony różnią się w poszczególnych wyszukiwarkach, ale można

Wyszukiwarki stosują różne metody oceny stron i algorytmy oceniające za indeksowane strony różnią się w poszczególnych wyszukiwarkach, ale można Wyszukiwarki stosują różne metody oceny stron i algorytmy oceniające za indeksowane strony różnią się w poszczególnych wyszukiwarkach, ale można jednak wyróżnić 3 główne elementy, które brane są pod uwagę:

Bardziej szczegółowo

StartUp IT / rozgrzewka

StartUp IT / rozgrzewka StartUp IT / rozgrzewka StartUp IT / rozgrzewka Ile osób na sali słyszało o Google? Kto już próbował reklamować się w wyszukiwarkach? Kto uważa że to ma sens? StartUp IT / Jak zdobyć Klienta za grosze?

Bardziej szczegółowo

Kampania linków sponsorowanych Google Adwors

Kampania linków sponsorowanych Google Adwors Kampania linków sponsorowanych Google Adwors Sens istnienia każdego serwisu internetowego realizuje się poprzez odwiedzających go Użytkowników. Nawet najbardziej funkcjonalny i efektowny serwis stanie

Bardziej szczegółowo

Artykuły Sponsorowane

Artykuły Sponsorowane Artykuły Sponsorowane w największym polskim portalu Horeca i w efektach wyszukiwania z Gwarancją Skuteczności kim jesteśmy? Pierwszy polski portal gastronomiczny jest najstarszym i największym portalem

Bardziej szczegółowo

Wszystko o sitelinkach w Google AdWords No prawie wszystko ;)

Wszystko o sitelinkach w Google AdWords No prawie wszystko ;) Wszystko o sitelinkach w Google AdWords No prawie wszystko ;) Rozszerzeń reklam Google AdWords jest coraz więcej rodzajów i są one coraz bardziej powszechnie używane. Szczególnie popularne są tzw. Sitelinki

Bardziej szczegółowo

Jak się promujemy? Jak się zareklamować? Oferujemy Klientom 2 Pakiety Reklamowe: PAKIET WIZERUNKOWY

Jak się promujemy? Jak się zareklamować? Oferujemy Klientom 2 Pakiety Reklamowe: PAKIET WIZERUNKOWY Czym jest portal e-biurowce? Portal e-biurowce oferuje między innymi reklamę firmom, których działalność związana jest z: budową, aranżacją i zarządzaniem inwestycjami biurowymi. Dzięki współpracy z nami,

Bardziej szczegółowo

Portal Wymiany Wiedzy Przewodnik dla nowych użytkowników

Portal Wymiany Wiedzy Przewodnik dla nowych użytkowników Portal Wymiany Wiedzy Przewodnik dla nowych użytkowników Spis treści 1. Wstęp... 2. Dostęp do Portalu Wymiany Wiedzy... 2.1. Główna strona projektu... 2.2. Główna strona portalu... 3. Rejestracja na Portalu

Bardziej szczegółowo

Jak założyć konto? Co znajdziesz na FWF? Strona Narzędzia Jak dokonać płatności? Lista autorów... 12

Jak założyć konto? Co znajdziesz na FWF? Strona Narzędzia Jak dokonać płatności? Lista autorów... 12 Użytkowniku, chcesz w szybki i przystępny sposób poznać możliwości serwisu FWF? Zapoznaj się instrukcją, z której dowiesz się, jak korzystać z funkcjonalności, które przyczynią się udoskonalenia procesów

Bardziej szczegółowo

CZYM JEST MARKETING W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH?

CZYM JEST MARKETING W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH? Media społecznościowe szybko doganiają pocztę emailową, która nadal jest podstawowym sposobem przekazywania wiadomości i informacji online. Facebook ma ponad 1 miliard użytkowników, ponad 55 milionów wiadomości

Bardziej szczegółowo

Konsystem, Friedrich-Ebert-Str. 20, 15234 Frankfurt

Konsystem, Friedrich-Ebert-Str. 20, 15234 Frankfurt Dochodowy e-biznes czyli jak zaistnieć i zarabiać w sieci Anna Konopa Spis treści Czy warto zaistnieć w sieci? (internauci w Polsce) Jak zaistnieć w sieci? Jak rozpocząć działalność w sieci? Plan działania

Bardziej szczegółowo

CENNIK USŁUG W TWOIM MIEŚCIE

CENNIK USŁUG W TWOIM MIEŚCIE CENNIK USŁUG W TWOIM MIEŚCIE Znajdź! Porównaj! Wybieraj! Gezoruj! 1 Dzięki wciąż rosnącej roli internetu wśród konsumentów budujemy portal www.gezor.pl, który powstał z myślą o rosnącej konkurencji na

Bardziej szczegółowo

PAKIETY INTERNETOWE INDEXFIRM.PL

PAKIETY INTERNETOWE INDEXFIRM.PL Wyszukiwarka, z której korzystają miliony użytkowników PAKIETY INTERNETOWE INDEXFIRM.PL Aktywny przekaz informacji, promocja i reklama firmy oraz udział w życiu gospodarczym i społecznym to możliwość ciągłego

Bardziej szczegółowo

Magda Puchała Marcin Sugak Jerzy Zimowski. e-marketing / marketing elektroniczny /

Magda Puchała Marcin Sugak Jerzy Zimowski. e-marketing / marketing elektroniczny / Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych emarketing e-marketing / marketing elektroniczny / Wykorzystywanie Internetu w celu promocji produktów lub usług firmy; marketing on-line. e-marketing

Bardziej szczegółowo

Marketing w wyszukiwarkach, wyniki organiczne i sponsorowane

Marketing w wyszukiwarkach, wyniki organiczne i sponsorowane Marketing w wyszukiwarkach, wyniki organiczne i sponsorowane 1 Strona wyników wyszukiwania (SERP) Strona wyników wyszukiwania to dwa obszary: PPC i SEO. Tworzą one jeden ekosystem i są współzależne, mimo,

Bardziej szczegółowo

OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU. KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko

OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU. KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko O nas 2 1 2 Efektywność ponad W skrócie: wszystko Nie uznajemy kompromisów i nie zadowalamy się średnimi wynikami. Naszym celem

Bardziej szczegółowo

Oferta przygotowana przez BerMar multimedia. POZYCJONOWANIE oferta. e-mail: info@bermar.pl tel.: 00 48 (71) 725 61 22

Oferta przygotowana przez BerMar multimedia. POZYCJONOWANIE oferta. e-mail: info@bermar.pl tel.: 00 48 (71) 725 61 22 POZYCJONOWANIE oferta Elementy oferty W ramach usług związanych z poprawieniem rozpoznawalności marki oraz dostępności do informacji o firmie w sieci WWW oferujemy: Audyt serwisu WWW; Analizę pozycji strony

Bardziej szczegółowo

Instrukcja stosowania produktu finalnego dla użytkowników

Instrukcja stosowania produktu finalnego dla użytkowników Instrukcja stosowania produktu finalnego dla użytkowników Przewodnik został opracowany w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w ramach projektu PI Model Adaptacyjnego Transferu Rozwiązań Innowacyjnych i

Bardziej szczegółowo

Wirtualna tablica. Padlet: https://pl.padlet.com/ Padlet nazywany jest wirtualną tablicą, ścianą lub kartką strony internetowej.

Wirtualna tablica. Padlet: https://pl.padlet.com/ Padlet nazywany jest wirtualną tablicą, ścianą lub kartką strony internetowej. Wirtualna tablica Padlet: https://pl.padlet.com/ Padlet nazywany jest wirtualną tablicą, ścianą lub kartką strony internetowej. To proste w obsłudze narzędzie może służyć jako tablica informacyjna lub

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi portalu MojeHR moduł pracownika

Instrukcja obsługi portalu MojeHR moduł pracownika Spis treści:. Strona startowa MojeHR 2 2. 3 3. Okno rejestracji pracownika 4 4. Konto pracownika 9 5. Znajdź ofertę 0 6. Edycja informacji 7. Zmiana hasła 8. Edycja zdjęcia 2 9. Zobacz swoje CV 2 0. Edycja

Bardziej szczegółowo

SKLEPYTUTAJ platforma handlowa SKLEPYTUTAJ pierwszej prawdziwej wyszukiwarce sklepów w Polsce Targuj się Towar na żądanie bez rejestracji

SKLEPYTUTAJ platforma handlowa SKLEPYTUTAJ pierwszej prawdziwej wyszukiwarce sklepów w Polsce Targuj się Towar na żądanie bez rejestracji Portal SKLEPYTUTAJ to potężna platforma handlowa zapewniająca perfekcyjną komunikację między użytkownikami. Będąc w SKLEPYTUTAJ masz szansę na stały wzrost liczby klientów. Nasza firma oferuje szereg korzyści

Bardziej szczegółowo

STRONA WWW A LANDING PAGE

STRONA WWW A LANDING PAGE Zajęcia 9 Czym się różnią? Przykład: http://www.expander.pl/ http://f.expander.pl/lp/20140124_hipo_kal_zdoln/index.jsp?lpid=20140124_hipo_ka l_zdoln&formtype=google_kredyt_hipoteczny&product0=99&idpartner=98&gclid=c

Bardziej szczegółowo

Chcę być dobrze widoczny na Biuranet.pl

Chcę być dobrze widoczny na Biuranet.pl Chcę być dobrze widoczny na Biuranet.pl Baner 468x60 : Wyświetlany na stronie głównej i podstronach. Baner 468x60 450 zł /msc (lub 90 zł /CPM*) Baner wyświetla się w konkretnym rejonie poszukiwań (np.

Bardziej szczegółowo

Poradnik. Masz jakieś pytania bądź wątpliwości? Telefon: 660 411 465 (Mateusz Milewski) lub e-mail: irbb2013@gmail.com

Poradnik. Masz jakieś pytania bądź wątpliwości? Telefon: 660 411 465 (Mateusz Milewski) lub e-mail: irbb2013@gmail.com Poradnik Wstęp Projekt IRBB (Internetowa reklama branż budowlanych) to pomysł, który powstał na potrzeby reklamy firm, które mają na celu rozpowszechnienie swojej marki wśród zainteresowanych. Pomysł powstał

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa serwisu

Oferta reklamowa serwisu Oferta reklamowa serwisu harcerskie.com Wyobraź sobie, że prezentujesz swoją firmę w sali, w której znajdują się 3342 osoby zainteresowane Twoimi produktami. Co im powiesz? Właśnie tyle osób, co miesiąc

Bardziej szczegółowo

Biurowce. Jak się promujemy? Czym jest portal e-biurowce? Jak się zareklamować? PAKIET ZŁOTY PAKIET SREBRNY. www.e-biurowce.pl

Biurowce. Jak się promujemy? Czym jest portal e-biurowce? Jak się zareklamować? PAKIET ZŁOTY PAKIET SREBRNY. www.e-biurowce.pl Czym jest portal e-biurowce? Portal e-biurowce umożliwia wizerunkową i merytoryczną reklamę Państwa biurowca. Dzięki zestawieniu wszystkich materiałów tekstowych i graficznych, potencjalny najemca ma w

Bardziej szczegółowo

Media społecznościowe: wykorzystanie w PR

Media społecznościowe: wykorzystanie w PR : O badaniu Cel Deklarowany zakres wykorzystania mediów społecznościowych w komunikacji public relations i marketingowej Opinie pracowników branży PR & marketing na temat ich oczekiwań związanych z tego

Bardziej szczegółowo

Pierwsze koty za płoty

Pierwsze koty za płoty Wprowadzenie Pierwsze koty za płoty i kilka słów o sobie 8 lat doświadczeń w SEM 4 lata doświadczenia w mobile SEM 25 milionów pozyskiwanych użytkowników z SEM certyfikowany specjalista AdWords i Analytics

Bardziej szczegółowo

NOWE TRENDY REKLAMY ONLINE. - Allbiz Międzynarodowe Centrum E-commerce

NOWE TRENDY REKLAMY ONLINE. - Allbiz Międzynarodowe Centrum E-commerce NOWE TRENDY REKLAMY ONLINE - Allbiz Międzynarodowe Centrum E-commerce PODZIAŁ PREZENTACJI: 1 Potencjał sieci Internet dla rozwoju biznesu. 2 Aktualne sposoby przyciągania klientów przy użyciu globalnej

Bardziej szczegółowo

Jak zachęcić do rezerwacji online. w salonie fryzjerskim?

Jak zachęcić do rezerwacji online. w salonie fryzjerskim? Jak zachęcić do rezerwacji online w salonie fryzjerskim? Wyzwania: wzrost ruchu niebrandowego z bezpłatnych wyników wyszukiwania oraz zwiększenie odsetku nowych użytkowników odwiedzających serwis; optymalizacja

Bardziej szczegółowo

Reklamuj się z Google. Skuteczne rozwiązania i przykłady

Reklamuj się z Google. Skuteczne rozwiązania i przykłady Reklamuj się z Google. Skuteczne rozwiązania i przykłady Autor: Kristina Cutura Skuteczne kampanie na platformie Google Adwords! Google Adwords to skuteczne i niezwykle elastyczne narzędzie, dzięki któremu

Bardziej szczegółowo

StartUp IT / rozgrzewka

StartUp IT / rozgrzewka StartUp IT / rozgrzewka StartUp IT / rozgrzewka Ile osób na sali prowadzi sklep internetowy? StartUp IT / rozgrzewka Ile osób na sali prowadzi sklep internetowy? Kto używa Google Analytics? StartUp IT

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2015

Oferta reklamowa 2015 Oferta reklamowa 2015 To jedna z najlepszych stron internetowych o tematyce Franczyzy w sieci. Portalfranczyza.pl jest portalem internetowym przedstawiającym system franczyzy w Polsce. Działąjący już od

Bardziej szczegółowo

social relations agency

social relations agency social relations agency POBIJ REKORD ŚWIATA W SWOJEJ KUCHNI CASE STUDY Facebook Facebook to obecnie najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie. Posiada bardzo dobre możliwości targetowania komunikatów.

Bardziej szczegółowo

Oferta KEO dla Biznesu

Oferta KEO dla Biznesu Oferta KEO dla Biznesu Tworzenie stron internetowych Mottem przewodnim naszej pracy są estetyczne i miłe dla oka strony. Tworzone przez nas witryny są oparte na najnowszych technologiach i odpowiednio

Bardziej szczegółowo

POZYCJONOWANIE STRON INTERNETOWYCH (SEO)

POZYCJONOWANIE STRON INTERNETOWYCH (SEO) POZYCJONOWANIE STRON INTERNETOWYCH (SEO) Nasza oferta różni się od ofert innych firm pozycjonujących. W Polsce firmy pozycjonujące strony przygotowują zestaw słów kluczowych pod które przygotowują pozycjonowanie.

Bardziej szczegółowo

Thinking out of the Cube

Thinking out of the Cube Thinking out of the Cube Specyfikacja form reklamowych w Google Tytuł reklamy ma maksymalnie 25 znaków ze spacjami 2 linie tekstu reklamowego maja po 35 znaków ze spacjami Czwarta linia to url widoczny

Bardziej szczegółowo

Google Analytics - Wstęp

Google Analytics - Wstęp Google Analytics Google Analytics - Wstęp Google Analytics to narzędzie do analityki internetowej, udostępnione przez firmę Google w listopadzie 2005,które umożliwia właścicielom witryn zebrać informacje

Bardziej szczegółowo

Odkryj potencjał swojej strony internetowej

Odkryj potencjał swojej strony internetowej Odkryj potencjał swojej strony internetowej Do prężnej działalności w przestrzeni internetowej nie wystarczy posiadanie rozbudowanej strony internetowej. Aby witryna była widoczna dla użytkowników i potencjalnych

Bardziej szczegółowo

Wyszukiwarka Kandydatów. Szybki start

Wyszukiwarka Kandydatów. Szybki start Wyszukiwarka Kandydatów Szybki start Wyszukiwarka Kandydatów pozwala na szybkie przeszukanie bazy Kandydatów pod kątem różnorodnych kryteriów. Oprócz łatwego i szybkiego kontaktu z Kandydatami, będziesz

Bardziej szczegółowo

Spis Treści. 1. Wprowadzenie. 2. Dlaczego warto wykorzystywać linki sponsorowane? 3. Zasady współpracy. 4. Cennik

Spis Treści. 1. Wprowadzenie. 2. Dlaczego warto wykorzystywać linki sponsorowane? 3. Zasady współpracy. 4. Cennik Spis Treści 1. Wprowadzenie 2. Dlaczego warto wykorzystywać linki sponsorowane? 3. Zasady współpracy. 4. Cennik 5. Korzyści płynące ze współpracy z nami? 6. Słownik Wprowadzenie Popularność linków sponsorowanych

Bardziej szczegółowo

( ) V O D. D A W I D B A G I N S K I. C O M W W W. D A W I D B A G I N S K I. C O M

( ) V O D. D A W I D B A G I N S K I. C O M W W W. D A W I D B A G I N S K I. C O M AGENDA SZKOLENIA FACEBOOK ELITE DOCHODOWE KAMPANIE REKLAMOWE ZA GROSZE W W W. D A W I D B A G I N S K I. C O M @ D A W I D B A G I N S K I G O B I G @ G M A I L. C O M Social Media, a w szczególności Facebook,

Bardziej szczegółowo

Brandle.pl. Przykładowe opisy kampanii

Brandle.pl. Przykładowe opisy kampanii Brandle.pl Przykładowe opisy kampanii Opis kampanii to zestaw wytycznych dla wykonawców (agentów). Jest on najważniejszym elementem założeń, które tworzysz za pomocą kreatora kampanii. Poniżej stworzyliśmy

Bardziej szczegółowo

Oferta SEO. Analiza i optymalizacja

Oferta SEO. Analiza i optymalizacja Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. search engine optimization, SEO; zwana także pozycjonowaniem) są to procesy zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji

Bardziej szczegółowo

Czym jest. Inbound Marketing?

Czym jest. Inbound Marketing? Czym jest Inbound Marketing? Co to jest Inbound Marketing? Inbound Marketing to skuteczny marketing internetowy służący do promocji biznesu i marki za pośrednictwem Internetu. Jest to strategia marketingowa

Bardziej szczegółowo

Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie

Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie Celem stworzenia dokumentu było, przedstawienie danych o rynku internetowym w Polsce firmom branży odzieżowej. Zagadnienia: Rynek internetowy w Polsce Co robimy,

Bardziej szczegółowo

maciaszczyk interaktywny wzbudzamy e-mocje

maciaszczyk interaktywny wzbudzamy e-mocje maciaszczyk interaktywny wzbudzamy e-mocje Nie chcemy, żeby ludzie Cię zobaczyli. Chcemy, żeby Cię zapamiętali. Jak zbudujemy Twój wizerunek w Internecie? Kompleksowa oferta działań interactive obejmuje

Bardziej szczegółowo

Alarm Kent Aura Obuwie Eltkom Firma Gorkan Firma Styrodek Gmina Kęty Meble Pierkiel Stowarzyszenie Miasto i Gmina Kęty XXI Telewizja Kęty

Alarm Kent Aura Obuwie Eltkom Firma Gorkan Firma Styrodek Gmina Kęty Meble Pierkiel Stowarzyszenie Miasto i Gmina Kęty XXI Telewizja Kęty Firma HUGO Paweł Wojewodzic istnieje na rynku usług od 2011 roku, od tego czasu zdołaliśmy wybudować markę kojarzoną z solidnością i profesjonalizmem. Nasi klienci to przede wszystkim małe i średnie firmy,

Bardziej szczegółowo

Oferta, obok której nie przejdziesz obojętnie...

Oferta, obok której nie przejdziesz obojętnie... Oferta, obok której nie przejdziesz obojętnie... Oferta, którą prezentujemy na tej stronie obejmuję budowę stron internetowych w oparciu o proste, czytelne, wysokiej jakości gotowe autorskie szablony(

Bardziej szczegółowo

Google (i nie tylko) dla biznesu. Maciej Kuczera

Google (i nie tylko) dla biznesu. Maciej Kuczera Google (i nie tylko) dla biznesu Maciej Kuczera Ostrołęka, 15 marca 2017 O czym dziś porozmawiamy? 1. Czy warto zaistnieć w internecie? 2. Od czego zacząć? 3. O kim i o czym pamiętać na początek? 4. Czy

Bardziej szczegółowo

Komunikacja człowiek - komputer. Ćwiczenie 1. Temat: ocena funkcjonalności witryny internetowej. Wykonali:... ... ... ...

Komunikacja człowiek - komputer. Ćwiczenie 1. Temat: ocena funkcjonalności witryny internetowej. Wykonali:... ... ... ... Komunikacja człowiek - komputer Ćwiczenie 1 Temat: ocena funkcjonalności witryny internetowej Wykonali:............ Zadanie: należy ocenić wybrana witrynę internetową odpowiadając na pytania z tabeli.

Bardziej szczegółowo

Zasady tworzenia podstron

Zasady tworzenia podstron Zasady tworzenia podstron Jeśli tworzysz rozbudowaną witrynę internetową z wieloma podstronami, za chwilę dowiesz się, jak dodawać nowe podstrony w kreatorze Click Web, czym kierować się przy projektowaniu

Bardziej szczegółowo

Oferta dla na autorską akcję Commerce PRO, czyli kompleksowe działania polegające na wsparciu sprzedaży przy wykorzystaniu Search Engine Marketing

Oferta dla na autorską akcję Commerce PRO, czyli kompleksowe działania polegające na wsparciu sprzedaży przy wykorzystaniu Search Engine Marketing Oferta dla na autorską akcję Commerce PRO, czyli kompleksowe działania polegające na wsparciu sprzedaży przy wykorzystaniu Search Engine Marketing // Search Engine Marketing Commerce PRO to autorskie rozwiązanie

Bardziej szczegółowo

Cennik usług Kursola.pl

Cennik usług Kursola.pl Cennik usług Kursola.pl I. Cennik pakietów usług reklamowych Kursola.pl... 2 II. Dodatkowe usługi reklamowe... 8 III. Win-win (bezpłatna promocja)... 10 1 I. Cennik pakietów usług reklamowych Kursola.pl

Bardziej szczegółowo

Blogger opis serwisu

Blogger opis serwisu Blogger opis serwisu Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi

Bardziej szczegółowo

Nowa strona internetowa Twojej Firmy w 3 dni!

Nowa strona internetowa Twojej Firmy w 3 dni! www.stronaw3dni.pl Nowa strona internetowa Twojej Firmy w 3 dni! W pakiecie: + indywidualny projekt + wersja mobilna + domena i hosting na rok gratis! od 1299 zł 989 zł netto ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ

Bardziej szczegółowo

wizytówka firmy skutecznie zwiększaj liczbę klientów Twojej firmy

wizytówka firmy skutecznie zwiększaj liczbę klientów Twojej firmy wizytówka firmy skutecznie zwiększaj liczbę klientów Twojej firmy dlaczego interaktywnie.com dlaczego interaktywnie.com interaktywnie.com to specjalistyczny portal informacyjny skierowany przede wszystkim

Bardziej szczegółowo