SCENARIUSZ ZAJĘĆ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ Z ZASTOSOWANIEM ELEMENTÓW OCENIANIA KSZTAŁTUJACEGO
|
|
- Mieczysław Laskowski
- 8 lat temu
- Przeglądów:
Transkrypt
1 Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Karola Palicy w Tychach SCENARIUSZ ZAJĘĆ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ Z ZASTOSOWANIEM ELEMENTÓW OCENIANIA KSZTAŁTUJACEGO PROWADZĄCA: mgr Małgorzata Danis KLASA: II OŚRODEK TEMATYCZNY: Wiosna w sadzie i ogrodzie. TEMAT: Mieszkańcy sadu i ogrodu. TREŚCI ZGODNE Z NOWĄ PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ: Edukacja polonistyczna - 1/1a kl.3 uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji; - 1/1b kl.3 czyta i rozumie teksty przeznaczone dla dzieci na I etapie edukacyjnym i wyciąga z nich wnioski; - 1/2e kl.3 pod kierunkiem nauczyciela korzysta z podręczników i zeszytów ćwiczeń oraz innych środków dydaktycznych; - 1/3a kl.3 tworzy wypowiedź w formie ustnej i pisemnej: kilkuzdaniową wypowiedź, krótki opis; - 1/3c kl.3 uczestniczy w rozmowach: zadaje pytania, udziela odpowiedzi i prezentuje swoje zdanie; poszerza zasób słownictwa i struktur składniowych; - 1/3f kl.3 pisze czytelnie i estetycznie(przestrzega zasad kaligrafii), dba o poprawność gramatyczną, ortograficzną i interpunkcyjną; Edukacja społeczna - 5/2 kl.1 współpracuje z innymi w zabawie, nauce szkolnej i sytuacjach życiowych; przestrzega zasad obowiązujących w społeczności dziecięcej oraz w świecie dorosłych, grzecznie zwraca się do innych w szkole, w domu i na ulicy; Edukacja przyrodnicza - 6/1a rozpoznaje rośliny i zwierzęta żyjące w takich środowiskach przyrodniczych jak: park, las, pole uprawne, sad i ogród; - 6/1d wie, jaki pożytek przynoszą zwierzęta środowisku: niszczenie szkodników przez ptaki, zapylanie kwiatów przez owady, spulchnianie gleby przez dżdżownice; Edukacja plastyczna - 4/2a kl.3 podejmuje działalność twórczą, posługując się takimi środkami wyrazu jak: kształt, barwa, faktura w kompozycji na płaszczyźnie i w przestrzeni; Zajęcia techniczne - 9/3a utrzymuje ład i porządek w miejscu pracy; Wychowanie fizyczne i edukacja zdrowotna - 10/3 kl.1 dba o to, aby prawidłowo siedzieć w ławce, przy stole.
2 Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Karola Palicy w Tychach POWIAZANIE Z WCZEŚNIEJSZĄ WIEDZĄ: Uczniowie wiedzą, kto to jest ogrodnik i jakie prace wykonuje w ogrodzie i sadzie; zna narzędzia wykorzystywane przez ogrodnika. CELE LEKCJI: - poznanie zwierząt zamieszkujących sady i ogrody - poznanie zwierząt, które są sprzymierzeńcami człowieka, a które szkodnikami - kształcenie umiejętności pracy w grupie. CELE LEKCJI W JĘZYKU UCZNIA: Poznasz zwierzęcych mieszkańców sadu i ogrodu i dowiesz się, które są sprzymierzeńcami, a które szkodnikami. NACOBEZU: Po lekcji: - potrafię rozpoznać i nazwać zwierzęta zamieszkujące sad i ogród (5 przykładów) - będę wiedział (-ła), jakie zwierzęta są sprzymierzeńcami, a które szkodnikami - będę umiejętniej współpracował (-ła) w grupie. FORMY PRACY UCZNIÓW: - praca indywidualna - praca zbiorowa - praca w grupie METODY PRACY: - poglądowa - słowna - działalności praktycznej - aktywne - rundka, ćwiczenie umiejętności. MATERIAŁY I POMOCE DYDAKTYCZNE: Ilustracje sadu i ogrodu, zagadki o zwierzętach na sylwetach wiosennych kwiatów, zdjęcia zwierząt mieszkających w sadzie i ogrodzie oraz podpisy, puzzle ze zwierzętami dla każdego ucznia, teksty z lukami, podręcznik, zeszyt ćwiczeń, zeszyt w linie, obrazki do kolorowania.
3 Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Karola Palicy w Tychach PRZEBIEG LEKCJI 1. Powitanie, zabawa integrująca. Kłębuszek - Dzieci stoją w kręgu, prowadzący podaje kłębek wełny dziecku stojącemu obok i mówi swoje imię. Dziecko mówi swoje imię i trzymając nić przekazuje kłębek koledze po prawej stronie. Na koniec zabawy wszyscy są w jednym kręgu połączeni nicią. 2. Nawiązanie do poprzedniego tematu - Co to jest sad, co to jest ogród? - Kto to jest ogrodnik, sadownik? - Co do pracy potrzebuje ogrodnik? - Co jeszcze oprócz roślin możemy zobaczyć w sadzie i ogrodzie? 3. Podanie uczniom tematu zajęć, celów sformułowanych w języku ucznia oraz nacobezu do tematu zawieszenie kartek (odsłonięcie tablicy) z celami i nacobezu. 4. Odgadywanie zagadek umieszczonych na sylwetach wiosennych kwiatów (praca zbiorowa). (załącznik nr 1) 5. Odszukiwanie podpisów do zdjęć zwierząt umieszczonych na tablicy(praca zbiorowa). (załącznik nr 2) 6. Odpowiadanie na pytania: - Co oznacza słowo sprzymierzeniec? - Czy wiecie jakie zwierzęta z dzisiaj poznanych możemy zaliczyć do sprzymierzeńców ogrodnika i dlaczego? Np. Biedronkę, bo zjada mszyce. Pszczoły, bo zapylają kwiaty. Jeża, ponieważ zjada dżdżownice i ślimaki. Dżdżownice, dlatego, że spulchniają glebę. Żabę, bo poluje na ślimaki. Ptaki, bo zjadają owady. - Co oznacza słowo szkodnik? Prezentacja zdjęć zwierząt szkodników upraw oraz odszukanie podpisów i powieszenie ich przy poprawnym zdjęciu. (załącznik nr 3) 7. Układanie puzzli ze zwierzętami zamieszkującymi sady i ogrody (praca indywidualna) (załącznik nr 4) ĆWICZENIA ŚRÓDLEKCYJNE 8. Zapisanie tematu w zeszycie, wklejenie ułożonych puzzli i podpisanie zdjęcia. 9. Uzupełnienie tekstów z lukami umieszczonych w kopertach na dużych szablonach kwiatów (praca w grupie). (załącznik nr 5) Nacobezu do zadań Proszę dokładnie przeczytać sobie treść polecenia i dokładnie go wykonać. Będę zwracała uwagę na poprawne i dokładne uzupełnianie tekstu. Podanie informacji zwrotnej po wykonaniu zadania.
4 Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Karola Palicy w Tychach 10. Samodzielne wykonanie ćw. 1 s i ćw.4 str.84 z podręcznika. Prośba o dokładne przeczytanie polecenia i staranne wykonanie pracy. 11. Zadanie pracy domowej Ćwiczenia s.26 ćw. 1, 2 i Ewaluacja technika zdań niedokończonych Najbardziej podobało mi się dzisiaj.. Dowiedziałem(-łam) się Poznałem(-łam). Zapamiętam, że. Wiem, że w sadzie żyją. 13. Podsumowanie zajęć 1. Podanie informacji zwrotnej po przeprowadzonej lekcji, np. Cieszę się, że starannie i sumiennie pracowaliście podczas lekcji. Poznaliście i zapamiętaliście zwierzęta zamieszkujące sad i ogród oraz te które są szkodnikami upraw i sprzymierzeńcami sadownika. Potraficie wymienić zwierzęta chronione zamieszkujące sad i ogród. Utrwaliliście sobie pisownię wyrazów z rz-ż, ale w dalszym ciągu musicie powtarzać sobie zasady pisowni, by nie popełniać błędów. Musimy w dalszym ciągu pracować nad umiejętnością pracy w grupie i podziałem obowiązków. 2. Rozdanie dyplomów(sumiennie pracujesz, wspaniały obserwator przyrody) 3. Słodka niespodzianka lizaki. ZADANIE DODATKOWE DLA UCZNIÓW - Ilustracje do kolorowania ze zwierzętami lub z wiosennym ogrodem.
5 Załącznik nr 1 Latem krążę, co mam sił, zbieram z kwiatów złoty pył.... (pszczoła) Tu cytrynek, tam paź królowej, wszędzie piękne, kolorowe. Lekko unoszą się nad łąką, gdy tylko zaświeci słonko.... (motyle) Tak jak muchomorek w kropki mam spódnicę, nie walczę z muchami, chętniej zjadam mszyce.... (biedronka) Nosi krawatkę czarną I szary kubraczek. łakomy na ziarno, po ulicy skacze.... (wróbel) Nie chodzą, lecz skaczą, Nad stawem mieszkają. Gdy wieczór zapadnie na głosy śpiewają.... (żaby) O nocleg nie prosi wędruje po świecie, bo swój domek nosi na własnym grzbiecie.... (ślimak) Ma długi ogonek, oczy jak paciorki. Gdy zobaczy kota umyka do norki... (mysz) Na pastwisku, w sadzie drąży korytarze, kopce z ziemi sypie, połyka szkodniki. Bardzo pożyteczny, choć nie zawsze grzeczny. Pomyśl, zgadniesz wnet, że to czarny... (kret) Ma króciutkie nóżki i maleńki ryjek, Chociaż igły nosi, nigdy nic nie szyje. (jeż) Spulchnia ziemię. Acha początek nazwy z deszczu ma. (dżdżownica) Gdy za oknem powiesisz kawałek słoniny, To ona przyleci tu zaraz w odwiedziny. (sikorka) Ptak, często odwiedzający sady, w porze gdy dojrzewają czereśnie i sliwki. (szpak)
6 Załącznik nr 2
7 mrówka biedronka mysz dżdżownica motyl kret wróbel pszczoła jeż szpak sikorka żaba
8 Załącznik nr 3 mszyce stonka ziemniaczana gąsienica bielinka kapustnika ślimak
9 Załącznik nr 4
10 Załącznik nr 5 1. Tekst z lukami Wpisz w puste miejsca wyrazy w odpowiedniej formie. W ogrodzie żyje wiele zwierząt, które są. człowieka...spulchniają glebę i zjadają ślimaki. nie jest lubiany przez ogrodnika, ale to pożyteczny ssak. Żywi się szkodnikami żyjącymi w glebie. Jeż zjada.., ich larwy i ślimaki..zapylają kwiaty i dają miód. sprzymierzeńcami kret dżdżownice owady pszczoły 2. Tekst z lukami Wpisz w puste miejsca wyrazy w odpowiedniej formie. W ogrodzie żyje wiele. Są wśród nich również szkodniki...odżywiają się liśćmi krzewów owocowych.. żywi się ich liśćmi, kwiatami i łodygami ziemniaków...wysysają sok z roślin. zwierzęta stonka ślimak mszyce 3. Tekst z lukami Wpisz w puste miejsca wyrazy w odpowiedniej formie. Największymi ogrodu i ogrodnika są ptaki i pożyteczne owady..żywi się mszycami..zapylają kwiaty i dają miód. przyjaciółmi biedronka pszczoła 4. Tekst z lukami Wpisz w puste miejsca wyrazy w odpowiedniej formie. Biedronka i pszczoła to. owady..żywi się mszycami. zapylają kwiaty i dają miód.
11 pożyteczne biedronka pszczoła
Scenariusz zajęć. Edukacja wczesnoszkolna polonistyczna, przyrodnicza.
Scenariusz zajęć Edukacja wczesnoszkolna polonistyczna, przyrodnicza. Data zajęć: 08.04.2018 r. Klasa: III Prowadzący: Małgorzata Horowicz-Dusza Krąg tematyczny: Wiosenne obserwacje. Temat zajęć: Łąka
Bardziej szczegółowo1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Wiosenne przebudzenie. Wszystko budzi się do życia. tygodniowy Temat dnia Tropiciele wiosny. Jedna
Bardziej szczegółowo1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji; 1.1b- tworzy kilkuzdaniowe wypowiedzi w formie ustnej;
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat W PRZYRODZIE. JESIEŃ W PRZYRODZIE. tygodniowy Temat dnia Zajęcia ludzi żyjących na wsi. Jesienne
Bardziej szczegółowo1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Jesienne dary. Barwy i smaki jesieni. tygodniowy Temat dnia Dlaczego liście zmieniają kolory? Przygody
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej
Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej Prowadząca: Małgorzata Danis Klasa: II Temat: Jakie tajemnice kryje las? Edukacja polonistyczna: 1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych
Bardziej szczegółowoKONSPEKT Z EDUKACJI WCZESNOSZKONEJ KLASA III
KONSPEKT Z EDUKACJI WCZESNOSZKONEJ KLASA III PROWADZĄCA: Hanna Liszka BLOK TEMATYCZNY: Zdrowie - najcenniejszy skarb TEMAT DNIA: Zimą jedzmy na zdrowie TREŚCI ZGODNE Z PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ: edukacja polonistyczna:
Bardziej szczegółowoScenariusz nr 69 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne
Scenariusz nr 69 zajęć edukacji wczesnoszkolnej Metryczka zajęć edukacyjnych Miejsce realizacji zajęć: sala lekcyjna Ośrodek tematyczny realizowanych zajęć: Witaj wiosno! Temat zajęć: Wiosna jest tu. Grupa
Bardziej szczegółowoKlasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Temat tygodniowy Temat dnia Zagadnienia z podstawy programowej Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Wakacyjne plany. To już lato. Dokąd pojedziemy
Bardziej szczegółowoKONSPEKT ZAJĘĆ Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ
KONSPEKT ZAJĘĆ Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ PROWADZĄCA: mgr Bożena Pasternak KLASA: 1 b OŚRODEK TEMATYCZNY: Na wsi TEMAT DNIA: U jak ul TREŚCI ZGODNE Z NOWĄ PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ: Edukacja polonistyczna 1.1a)
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Z Nowym Rokiem Witamy Nowy Rok tygodniowy Temat dnia Witamy Nowy Rok Nowy Rok w różnych krajach
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Domy dawno temu i dziś Pożyteczne urządzenia dawniej i dziś Zagadnienia z
Bardziej szczegółowoKlasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Bawimy się słowami- rymowanki Rymowanki.
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Z rodzina i przyjaciółmi. Dobry opiekun i kolega tygodniowy Temat dnia Bawimy się słowami- rymowanki
Bardziej szczegółowoAutor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Jesień dary niesie. Scenariusz nr 9
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Jesień dary niesie Scenariusz nr 9 I. Tytuł scenariusza zajęć : Znaczenie lasów, parków i łąk" II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne III. Edukacje
Bardziej szczegółowoKlasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Płaskie figury geometryczne W królestwie figur.
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Opowiedz mi bajkę Bajki i legendy. tygodniowy Temat dnia Płaskie figury geometryczne W królestwie
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Kolorowy świat Maj jest kolorowy tygodniowy Temat dnia Jak powstaje tęcza? Wiosna w pełni Zagadnienia
Bardziej szczegółowo1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Jesienne dary. Barwy i smaki jesieni. tygodniowy Temat dnia Na jesiennym straganie. Warzywa w roli
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Poznaję mój kraj. Tu mieszkamy. tygodniowy Temat dnia Warszawa,stolica Polski. Wizyta w stolicy.
Bardziej szczegółowoKlasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Temat tygodniowy Temat dnia Zagadnienia z podstawy programowej Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Świat wokół nas Świat wokół nas Mówimy
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Lubimy zimę. Zimo, baw się z nami! tygodniowy Temat dnia Bezpieczne zabawy zimowe Bezpieczni zimą.
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Poznaję mój kraj. Tu mieszkam. tygodniowy Temat dnia Toruń miasto nad Wisłą. Toruń miast Mikołaja
Bardziej szczegółowoScenariusz nr 3. Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Jesień dary niesie
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Jesień dary niesie Scenariusz nr 3 I. Tytuł scenariusza: Co tworzą rośliny w lesie? II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3 wiodące):
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 1
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Majowa łąka Scenariusz zajęć nr 1 I. Tytuł scenariusza: Co się dzieje na majowej łące? II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne III. Edukacje (3
Bardziej szczegółowoŁąka i jej mieszkańcy
Nauczanie zintegrowane konspekty Łąka i jej mieszkańcy Tryb życia, zwyczaje i cechy charakterystyczne wybranych zwierząt łąkowych Danuta Witek Szkoła Podstawowa w Rydzowie Konspekt zajęć zintegrowanych
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Z RODZINĄ I PRZYJACIÓŁMI DOBRY OPIEKUN I KOLEGA tygodniowy Temat dnia Aktywnie spędzamy czas z rodziną.
Bardziej szczegółowoAutor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Woda w przyrodzie. Scenariusz nr 5
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Woda w przyrodzie Scenariusz nr 5 I. Tytuł scenariusza: Życie w wodzie i jej otoczeniu. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 7
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Wiosenne porządki. Scenariusz zajęć nr 7 I. Tytuł scenariusza : Wizyta w lesie. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3 wiodące):
Bardziej szczegółowoKlasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Zakupy. Zakupy. Zagadnienia z podstawy programowej
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Z rodziną i przyjaciółmi Dobry opiekun i kolega. tygodniowy Temat dnia Zakupy. Zakupy. Zagadnienia
Bardziej szczegółowoAutor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Jesień z pełnym koszem. Scenariusz nr 6
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Jesień z pełnym koszem Scenariusz nr 6 I. Tytuł scenariusza zajęć : Poznaj rośliny przyprawowe " II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III.
Bardziej szczegółowoEdukacja przyrodnicza "Świat zwierząt"
nr zasobu tytuł opis Q/1/PRZ/2/001 Rozpoznaj cienie zwierząt! -1 rozpoznać kształty ptaków, ssaków oraz zwierząt domowych, np.: sikorka, sarna, świnka morska, wróbel, chomik, suseł, sójka. Q/1/PRZ/2/002
Bardziej szczegółowoAutor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Jesień dary niesie. Scenariusz nr 8
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Jesień dary niesie Scenariusz nr 8 I. Tytuł scenariusza zajęć : Wyznaczanie kierunków " II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Karnawałowy zawrót głowy. Moja rodzina. tygodniowy Temat dnia Wkrótce święto babci i dziadka. Moi
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 1
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Na łące Scenariusz zajęć nr 1 Temat dnia: Łąka. I. Czas realizacji: dwie jednostki lekcyjne II. Czynności przed lekcyjne: przygotowanie materiałów
Bardziej szczegółowoScenariusz nr 10. Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Jesień z pełnym koszem.
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Jesień z pełnym koszem. Scenariusz nr 10 I. Tytuł scenariusza zajęć : Sposoby poznawania przyrody " II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III.
Bardziej szczegółowoScenariusz nr 4. Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Jesień z pełnym koszem
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Jesień z pełnym koszem Scenariusz nr 4 I. Tytuł scenariusza zajęć : Poznaj rośliny okopowe ". II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje
Bardziej szczegółowoKlasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia W bibliotece W bibliotece Zagadnienia z podstawy programowej
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Dzieci lubią bajki. Dzieci lubią czytać. tygodniowy Temat dnia W bibliotece W bibliotece Zagadnienia
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Poznaję swój kraj. Tu mieszkamy. tygodniowy Temat dnia Legenda o smoku wawelskim. Historia krakowskiego
Bardziej szczegółowo1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji;
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat ŻYWIOŁY I KOLORY. ŚWIĘTA RODZINNE. tygodniowy Temat dnia Dzień Dziecka. Światowy Dzień Dziecka.
Bardziej szczegółowo1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji; 1.1c-wyszukuje w tekście potrzebne informacje;
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat NASZ ŚWIAT. PODRÓŻE PO ŚWIECIE. tygodniowy Temat dnia Poznajemy Wietnam. Hoan opowiada o Wietnamie.
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH
SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH w II kl. przeprowadzonych dnia 14.12.2004 r. PROWADZĄCY: HALINA TOMKIEWICZ CZAS ZAJĘĆ: 90 minut BLOK TEMATYCZNY: W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU TEMAT DNIA: Poznajemy zwyczaje świąteczne
Bardziej szczegółowoKONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE IIa INTEGRACYJNEJ
Stanislawę Hącel, Jolanta Kucharska KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE IIa INTEGRACYJNEJ KRĄG TEMATYCZNY: Odloty ptaków TEMAT DNIA: Gdzie są bociany i jaskółki? CZAS: 4 godz. lekcyjne CEL OGÓLNY: Zapoznanie
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć języka angielskiego w klasie Va Temat: Where is the bank? opis położenia budynków względem siebie.
Anna Rzeszot-Zalewska nauczyciel języka angielskiego Scenariusz zajęć języka angielskiego w klasie Va Temat: Where is the bank? opis położenia budynków względem siebie. 1. Usytuowanie problematyki omawianej
Bardziej szczegółowoWYMAGANIA EDUKACYJNE W KLASIE I
WYMAGANIA EDUKACYJNE W KLASIE I EDUKACJA POLONISTYCZNA wypowiada myśli w formie wielozdaniowej, spójnej wypowiedzi ustnej zbudowanej ze zdań złożonych, z uwagą słucha długich wypowiedzi innych i zawsze
Bardziej szczegółowoKlasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Temat tygodniowy Temat dnia Zagadnienia z podstawy programowej Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Woda wokół nas Woda w naszym życiu Czy
Bardziej szczegółowo1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji;
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat JESIENNE OBSERWCAJE. JESIEŃ W PRZYRODZIE. tygodniowy Temat dnia Planujemy jesienny spacer. W jesiennym
Bardziej szczegółowoSzkoła Podstawowa nr 1 w Miechowie
Wymagania edukacyjne na oceny w klasie 1 Szkoła Podstawowa nr 1 w Miechowie ZNAK GRAFICZNY OCENA WYRAŻONA PUNKTAMI KRYTERIA OCENIANIA Edukacja polonistyczna 6 p. - wypowiada myśli w formie wielozdaniowej,
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Danuta Szymczak Klasa III Edukacja: polonistyczna,przyrodnicza, plastyczna, muzyczna Cel/cele zajęć: --Kształtowanie umiejętności
Bardziej szczegółowoTemat bloku: Nasze przyjaźnie, zainteresowania i marzenia Temat dnia: Wyobraź sobie...
Małgorzata Prusak Kraków 15.12.2004. Scenariusz zajęć całodziennych Kształcenia zintegrowanego - kl. I. Temat bloku: Nasze przyjaźnie, zainteresowania i marzenia Temat dnia: Wyobraź sobie... Cele główne
Bardziej szczegółowoPlan metodyczny lekcji
Plan metodyczny lekcji Klasa: VI Przedmiot: przyroda Czas trwania lekcji: 45 minut Nauczyciel: mgr Iwona Gładyś Temat lekcji: Ślimak winniczek przedstawiciel ślimaków lądowych (temat zgodny z podstawą
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat W świecie sztuki. W świecie sztuki. tygodniowy Temat dnia Malujemy obrazy. Malujemy obrazy. Zagadnienia
Bardziej szczegółowoAutor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Nasza ziemia. Scenariusz nr 3
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Nasza ziemia Scenariusz nr 3 I. Tytuł scenariusza: Zwierzęta naszej planety. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3 wiodące):
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 7
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Wędrówki z biegiem Wisły Scenariusz zajęć nr 7 Temat dnia: Płynie Wisła, płynie. I. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. II. Realizowany cel podstawy
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Jesteśmy Europejczykami. Jesteśmy Europejczykami tygodniowy Temat dnia Unia Europejska i jej symbole.
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć zintegrowanych dla uczniów klasy II. Ortografia na wesoło. Temat: Dyktando twórcze zawierające nazwy zwierząt pisane przez ż
Scenariusz zajęć zintegrowanych dla uczniów klasy II Ortografia na wesoło Temat: Dyktando twórcze zawierające nazwy zwierząt pisane przez ż Cele główne: utrwalenie i sprawdzenie opanowania poprawnej pisowni
Bardziej szczegółowoScenariusz nr 2. Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Szkolna społeczność
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Szkolna społeczność Scenariusz nr 2 I. Tytuł scenariusza zajęć : Poznajemy siebie i innych. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat POZNAJEMY SIEBIE I KOLEGÓW CO NAS ŁACZY? tygodniowy Temat dnia CO BĘDZIEMY ROBIC W SZKOLE. MOJA
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 8
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Mikołajkowe niespodzianki Scenariusz zajęć nr 8 I. Tytuł scenariusza zajęć : " Dowody na istnienie Świętego Mikołaja ". II. Czas realizacji: 2 jednostki
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 6
Autor scenariusza: Maria Piotrowska Blok tematyczny: Wakacje Scenariusz zajęć nr 6 Temat dnia: Lato z komarami. I. Czas realizacji: dwie jednostki lekcyjne II. Czynności przed lekcyjne: Przygotowanie materiału
Bardziej szczegółowoProjekt edukacyjny: Szukamy wiosny
Projekt edukacyjny: Szukamy wiosny Opracowała: mgr Bożena Szkopińska nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Miejsce realizacji: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Antoniego Grabowskiego w Nowym Dworze Cele
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć w klasie III
Scenariusz zajęć w klasie III (Scenariusz z wykorzystaniem TIK pracowała Renata Belczyk) Blok tematyczny: Wyprawa do Afryki Temat: Zaułek słówek - wyrazy z h. Cele: Uczeń: Zna i wyjaśnia zasady pisowni
Bardziej szczegółowoKlasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat W DOMU. PRZYGOTOWANIA DO ZIMY. tygodniowy Temat dnia Spotkanie z literą D. Domy zwierząt. Zagadnienia
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć edukacji wczesnoszkolnej w klasie I przeprowadzonych przez Alicję Staszewską Rudnicką
Scenariusz zajęć edukacji wczesnoszkolnej w klasie I przeprowadzonych przez Alicję Staszewską Rudnicką Edukacja: polonistyczno-środowiskowa, matematyczna Czas zajęć: 9.40 10.15 Blok tematyczny: Każdy człowiek
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 5
Autor scenariusza: Maria Piotrowska Blok tematyczny: Zwierzęta budzą się ze snu Scenariusz zajęć nr 5 I. Tytuł scenariusza zajęć: Ślimak, ślimak. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje
Bardziej szczegółowo1. W klasach 1-3 przyjmuje się następujące formy oceny bieżącej:
1 1. W klasach 1-3 przyjmuje się następujące formy oceny bieżącej: POZIOM OSIĄGNIĘĆ Wspaniały Bardzo dobry Dobry Wystarczający OCENA WYMAGANIA EDUKACYJNE WSPANIALE oznaczane literą A Wymagania dotyczą
Bardziej szczegółowoScenariusz nr 3. Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Moja mała ojczyzna
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Moja mała ojczyzna Scenariusz nr 3 I. Tytuł scenariusza zajęć : "W mieście czy na wsi" - część1. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III.
Bardziej szczegółowoDziałania w zakresie dodawania i odejmowania Bezbłędnie wykonuje działania w poznanym zakresie liczbowym.
Załącznik nr 5 Kryteria oceniania uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się lub deficytami rozwojowymi w klasie 2 w edukacji wczesnoszkolnej Dobry (db) -4 Edukacja polonistyczna Czyta płynnie
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Danuta Szymczak Klasa II Edukacja: polonistyczna, przyrodnicza, matematyczna,zajęcia komputerowe Cel/cele zajęć: - doskonalenie
Bardziej szczegółowo1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji;
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat ŻYWIOŁY I KOLORY. W ŚWIECIE ROŚLIN. tygodniowy Temat dnia Historia obłoczka. Jak powstaje chleb.
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej
Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej 1. Informacje wstępne: Data 5 III 2013 Klasa II c 2. Realizowany program nauczania Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej Autorka Ewa Stolarczyk
Bardziej szczegółowoCZY W PRZYRODZIE JEST MIEJSCE DLA KOMARÓW I MYSZY?
Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Autorka: Ewa Żemojtel- Soszka EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA, SZKOŁA PODSTAWOWA I ETAP EDUKACYJNY CZY W PRZYRODZIE JEST MIEJSCE
Bardziej szczegółowoAutor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Oznaki wiosny. Scenariusz nr 2
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Oznaki wiosny Scenariusz nr 2 I. Tytuł scenariusza: Witaj wiosno. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3 wiodące): techniczna,
Bardziej szczegółowoAutor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Warszawskie legendy. Scenariusz nr 8
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Warszawskie legendy Scenariusz nr 8 I. Tytuł scenariusza: Legenda o Placu Trzech Krzyży. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 3
Opracowała: Barbara Chałka Blok tematyczny: W domu tydzień 6 Scenariusz zajęć nr 3 Temat dnia: Czego potrzebują rośliny do życia? I. Czas realizacji: dwie jednostki lekcyjne. II. Czynności przedlekcyjne:
Bardziej szczegółowoAutor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Ja i moja rodzina. Scenariusz nr 2
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Ja i moja rodzina Scenariusz nr 2 I. Tytuł scenariusza zajęć : Pełnimy role w rodzinie". II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje
Bardziej szczegółowoKRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA KASZUBSKIEGO W KL. IV-VI rok szkolny 2017/2018
KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA KASZUBSKIEGO W KL. IV-VI rok szkolny 2017/2018 Ocenę niedostateczną otrzymuje uczeń, który: -nie opanował niezbędnego minimum podstawowych umiejętności i wiedzy -nie jest w
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 6
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Zabawy i sporty zimowe Scenariusz zajęć nr 6 I. Tytuł scenariusza: Kręcenie kubełkiem z wodą. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne III. Edukacje
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 3
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Witamy lato Scenariusz zajęć nr 3 I. Tytuł scenariusza: Lato w sztuce. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3 wiodące): Polonistyczna,
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć Temat: Jak zachowują się jesienią zwierzęta?
Scenariusz zajęć Temat: Jak zachowują się jesienią zwierzęta? Cele operacyjne: Uczeń: wymienia zwierzęta, które zapadają w sen zimowy, nazywa kryjówki zwierząt, wymienia sposoby niesienia pomocy zwierzętom
Bardziej szczegółowoPrzedmiotowy system oceniania z języka angielskiego dla klas I - III SP nr 5. im. Marii Konopnickiej w Ełku zgodny z nową podstawą programową
Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego dla klas I - III SP nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku zgodny z nową podstawą programową W klasach I III szkoły podstawowej obowiązuje cyfrowy system
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a
Temat bloku: Jesień da się lubić. Temat dnia: Sposoby na jesienną nudę. Termin zajęć: 19.11.2007r. Cele ogólne Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a Prowadząca zajęcia Elżbieta Pietrzak
Bardziej szczegółowoDODATKOWE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO WYRÓWNAWCZE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO GRUPA II (KLASY VIII) SCENARIUSZ ZAJĘĆ
DODATKOWE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO WYRÓWNAWCZE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO GRUPA II (KLASY VIII) SCENARIUSZ ZAJĘĆ Data: 14.11.2018r. Nauczyciel: Małgorzata Cybulska Temat: Powtarzamy nazwy czynności wykonywanych
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Danuta Szymczak Klasa I Edukacja: polonistyczna, matematyczna, przyrodnicza, plastyczna Temat zajęć: Na wiejskim podwórku. Cel/cele
Bardziej szczegółowoScenariusz nr 2. Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Jesień dary niesie
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Jesień dary niesie Scenariusz nr 2 I. Tytuł scenariusza zajęć : Wiatr i nasiona ". II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3 wiodące):
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Opowiedz mi bajkę Bajki i legendy. Temat tygodniowy Temat dnia Matematyczne gry podwórkowe. Każda gra
Bardziej szczegółowoAutor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Jesień z pełnym koszem. Scenariusz nr 5
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Jesień z pełnym koszem Scenariusz nr 5 I. Tytuł scenariusza: Rośliny oleiste. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3 wiodące):
Bardziej szczegółowoScenariusz nr 4. Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Oznaki wiosny
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Oznaki wiosny Scenariusz nr 4 I. Tytuł scenariusza: Wiosenne zwierząt przebudzenia. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3
Bardziej szczegółowoWymagania edukacyjne za pierwsze półrocze klasy III
Wymagania edukacyjne za pierwsze półrocze klasy III Osiągnięcia edukacyjne: EDUKACJA POLONISTYCZNA CZYTANIE: Czyta z odpowiednią intonacją i w odpowiednim tempie. Rozumie samodzielnie przeczytany tekst
Bardziej szczegółowoKLASOWY SYSTEM OCENIANIA
KLASOWY SYSTEM OCENIANIA KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE Opracowała: Mariola Cacak Szkoła Podstawowa w Cześnikach W roku szkolnym 2002/2003 byłam wychowawcą klasy pierwszej i opracowałam swój klasowy system oceniania.
Bardziej szczegółowoKlasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Las zimą. Opiekujemy się zwierzętami. tygodniowy Temat dnia Planujemy wyprawę do lasu. Smakołyki
Bardziej szczegółowo1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Wakacyjne plany. To już lato tygodniowy Temat dnia Wakacyjne rady. Rady na wakacyjne wypady. Zagadnienia
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć z edukacji przyrodniczej dla uczniów klas II III szkoły podstawowej
Scenariusz zajęć z edukacji przyrodniczej dla uczniów klas II III szkoły podstawowej Temat: Co wiemy o owadach? rozmowa z uczniami na temat podziału królestwa zwierząt na typy, gromady, wyodrębnienie cech
Bardziej szczegółowoWymagania edukacyjne z języka angielskiego dla klas I - III SP nr 1 w Piasecznie. Klasa I (wymagania edukacyjne - nowa podstawa programową)
Wymagania edukacyjne z języka angielskiego dla klas I - III SP nr 1 w Piasecznie Klasa I (wymagania edukacyjne - nowa podstawa programową) Uczeń kończący klasę I: - rozumie proste polecenia i właściwie
Bardziej szczegółowoKlasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Wizyta w Afryce. Żaneta opowiada o Afryce. Zagadnienia z podstawy
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat NASZ ŚWIAT. PODRÓŻE PO ŚWIECIE. tygodniowy Temat dnia Wizyta w Afryce. Żaneta opowiada o Afryce.
Bardziej szczegółowoScenariusz nr 10. Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Jesień dary niesie
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Jesień dary niesie Scenariusz nr 10 I. Tytuł scenariusza zajęć : Co jest pomocne w poznawaniu przyrody? " II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne.
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć. Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Klasa- Ic integracyjna
Scenariusz zajęć Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie Klasa- Ic integracyjna Temat bloku: Polska naszą Ojczyzną. Temat dnia: Symbole narodowe. Temat edukacji
Bardziej szczegółowoPLAN METODYCZNY LEKCJI
PLAN METODYCZNY LEKCJI Data: 24. 0 2014 r. Klasa: VI b Przedmiot: przyroda Czas trwania lekcji: 45 minut Nauczyciel: mgr Iwona Gładyś Temat lekcji: Jakie jest znaczenie owadów w przyrodzie i w życiu człowieka?
Bardziej szczegółowoAutor scenariusza: Danuta Bezczyńska. Blok tematyczny: Zdrowie - cenny skarb! Scenariusz nr 5
Autor scenariusza: Danuta Bezczyńska Blok tematyczny: Zdrowie - cenny skarb! Scenariusz nr 5 I. Tytuł scenariusza zajęć: Prostuj się! II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3 wiodące):
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 5
Autor scenariusza: Maria Piotrowska Blok tematyczny: Wycieczka do lasu Scenariusz zajęć nr 5 Temat dnia: U fotografa I. Czas realizacji: dwie jednostki lekcyjne II. Czynności przedlekcyjne: wyszukanie
Bardziej szczegółowoAutor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Nasza ziemia. Scenariusz nr 7
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Nasza ziemia Scenariusz nr 7 I. Tytuł scenariusza: Najpiękniejsze miejsca na Ziemi. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3
Bardziej szczegółowoPRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III
PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III Co uczniowie powinni mieć na lekcji? podręcznik, ćwiczeniówkę, zeszyt 16 kartkowy w linię lub kratkę, teczkę na prace, przybory do pisania
Bardziej szczegółowoSzkoła Podstawowa Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu PRZEDMIOTOWE OCENIANIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I - III
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu PRZEDMIOTOWE OCENIANIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I - III I. CELE OCENIANIA NA LEKCJACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO: poinformowanie ucznia o osiągnięciach
Bardziej szczegółowo