Biuletyn IR Cyfrowego Polsatu

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Biuletyn IR Cyfrowego Polsatu"

Transkrypt

1 Biuletyn IR Cyfrowego Polsatu listopada 2013 r.

2 Prasa o nas Data Prasa o rynku TMT w Polsce Rzeczpospolita: Powolny powrót od recesji Zdaniem Lidii Kasprzyckiej, dyrektor generalnej domu mediowego Stalink, poprawiający się klimat dla rozwoju polskiej gospodarki niewątpliwie budzi optymizm, jednak nieco przedwczesny". Brak jest bowiem silnych impulsów, które pobudziłyby wzrost gospodarczy powyżej potencjału. Kolejne kwartały będą raczej upływały na powolnym wychodzeniu ze stagnacji. Przewidujemy, że podobnie będzie zachowywać się rynek reklamy w Polsce kolejne kwartały będą przynosiły stopniową poprawę, ale na skokowy wzrost nie można liczyć mówi Kacprzycka. Po trzech kwartałach reklamowy rynek w Polsce skurczył się rok do roku według Starlinka o 5,7% i był wart 4,94 mld zł. Po trzech kwartałach 2013 wzrostową dynamikę przychodów zaobserwowano jedynie w Internecie. Wyniosła ona 7,6%. Najszybciej rozwijającą się kategorią reklamy w tym medium jest reklama wideo emitowana instream. Starlink szacuje, że ten segment rozwijał się w tempie 48% w okresie od stycznia do września 2013, wobec analogicznego okresu 2012 roku. Wraz z rosnącą sprzedażą tabletów coraz prężniej rozwija sięę także reklama mobilna, silnie skorelowana z rozwojem aplikacji umożliwiających oglądanie wideo na żądanie podaje Starlink. Wydatki na reklamę w telewizji wynosiły wi III kw roku 2,43 mld zł, jednak o 5,3% mniej niż przed rokiem. Rzeczpospolita Analitycy UBS w najnowszym raporcie, w reakcji na informację, że Cyfrowy Polsat przejmie Polkomtela, obniżyli do neutralnie z kupuj rekomendację spółki. Na giełdzie za akcje Cyfrowego Polsatu płacono wczoraj [18.11] 20,35 zł

3 Prasa o nas Data Prasa o rynku TMT w Polsce Gazeta Wyborcza: Po co Cyfrowy Polsat kupuje Polkomtela? "Wierzę w mobilny internet ( ) Vadim Makarenko: Co lepszego albo nowego Cyfrowy Polsat zaproponuje konsumentom po przejęciu Polkomtela? Dominik Libicki Idea jest prosta: im więcej usług ktoś od nas kupi, tym będzie taniej. Każdą kolejną usługę klient będzie mógł kupić od nas ze zniżką lub dostać więcej w tej samej cenie. Ale takie rzeczy robiliściewewspółpracy z Polkomtelem, bez przejęć. A czemu Orange z N nie podbiły rynku? Bo to dwie firmy o różnych strategiach. Każda patrzy na marżę na własnych produktach sprzedawanych abonentom, a są to różne produkty. A powinny patrzeć na przychód, który przynosi im jeden i ten sam klient, co jest niemożliwe bez połączenia kapitałowego. Podobnie byłoł we współpracy między Cf Cyfrowym Polsatem i Polkomtelem. Poza tym przenikanie się mediów i telekomunikacji jest faktem. Jestem pewien, że kiedyś każdy konsument będzie używał mobilnego internetu. Nie mam też wątpliwości, ą że internet, który dziś jest równoległym sposobem oglądania telewizji, za jakiś czas zacznie zastępować przekaz satelitarny, musi tylko stać się szybszy, tańszy i bardziej niezawodny. (...) Rzeczpospolita: Plus zaczyna wystawiać rachunki z prąd Polkomtel, jako pierwszy z operatorów komórkowych w kraju, ruszył ze sprzedażą energii elektrycznej. Kupuje ją na giełdzie i od Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin (PAK) należącej do grupy Zygmunta Solorza Żaka. W pierwszym kroku komórkowa sieć zaoferowała usługę klientom biznesowym. Telekom wśród korzyści, jakie może uzyskać potencjalny klient wymienia obniżenie wydatków na energię, a oprócz tego prostotę iwygodę wobsłudze, wynikającą z łączenia usług. Według Tomasza Zadrogi, członka Zarządu Polkomtela, potencjał to niemal 13 mln gospodarstw domowych i ponad 1 mln firm. Parkiet: Budowa sieci LTE możepotrwać kwartał krócej W ramach drugiej fazy budowy sieci ultraszybkiego mobilnego Internetu Midas postawił już 3,05 tys. nadajników z zaplanowanych 3,4 tys. Niewykluczone,że drugą fazę rozbudowy sieci uda nam się zakończyć szybciej, niż planowaliśmy powiedział prezes Krzysztof Adaszewski. Zakładaliśmy, że koniecnastąpi w połowie 2014 r. Dzisiaj zrealizowaliśmy już ponad 90% planu, jeśli chodzi o sieć HSPA+, i więcej, niż zakładaliśmy, w technologii LTE. Jeśli tempo się utrzyma, to być może realizacja części projektu zakończy się okwartał wcześniej dodał szef Midasa Dziennik Gazeta Prawna: Aż 15 chętnychę na piąty ą telewizyjny y multipleks Na piątym multipleksie mogą się pojawić kodowane kanały. Takie plany ma część podmiotów ubiegających się o częstotliwości przeznaczone na nowy tzw. MUX, są to m.in. Agora, Cyfrowy Polsat (CP) i Tl Telewizja ij Polsat. Jesteśmy ś wstępnie zainteresowani i tymi częstotliwościami, pod warunkiem żebędzie możliwość oferowania kanałów płatnych deklaruje Olga Zomer, rzecznik CP.

4 Prasa o nas Data Prasa o rynku TMT w Polsce Rzeczpospolita: Miliardy za LTE w Europie 12,7 mld euro zebrało 12 europejskich państw w ciągu 4 lat rozdysponowując częstotliwości dla mobilnego Internetu z zakresu 800 MHz wynika z wyliczeń dziennika. Polski rząd do aukcji częstotliwości dopiero się przygotowuje i nie wiadomo jeszcze, jaki kształt przybierze ostatecznie ta procedura. Od tego oraz od liczby podmiotów konkurujących o pasmo zależeć będzie ostateczna cena, jaką zapłacą operatorzy w Polsce. W tym giełdowe firmy: Orange Polska oraz grupa Cyfrowego Polsatu, która od kwietnia przyszłego rokuposzerzy sięę o Polkomtela. Z danych zebranych przez dziennik wynika, że cenazaczęstotliwości z czasem spadała.

5 Ostatnie wydarzenia Komunikat prasowy, 18 listopada 2013 r. Premiera Romance TV HD w ofercie Cyfrowego Polsatu Romance TV HD jest nadawany w standardzie MPEG 4, a dostęp doniegobędą mieli użytkownicy dekoderów HD, posiadający pakiet dodatkowy Film HD. To 38 stacja HDdostępna dla abonentów Cyfrowego Polsatuijednoczenie 19 kanał w pakiecie Film HD, który można kupić wraz z pakietem Familijnym Max HD. >> więcej romance tv hd w ofercie cyfrowego polsatu Raport bieżący nr 24(kor), 19 listopada 2013 r. Korekta raportu nr 24/2013 z dnia 18 listopada 2013 roku dotyczącego podtrzymania ratingu na poziomie 'BB' przez Standard & Poor's Rating Services oraz obniżenia perspektywy ratingu do stabilnej Zarząd spółki Cyfrowy Polsat S.A. ("Cyfrowy Polsat") informuje, że w raporcie nr 24/2013 z dnia 18 listopada 2013 roku została błędnie podana informacja o podwyższeniu przez agencję ratingową Standard & Poor's Rating Services ("S&P") oceny profilu ryzyka biznesowego z "fair" do "zadowalający". Jak wynika z informacji prasowej agencji, S&P podtrzymała ocenę ryzyka biznesowego na poziomie "fair" z możliwością podwyższenia do "zadowalający" po zakończeniu transakcji nabycia spółki MetelemHoldingsCo. Ltd. Prawidłowatreść raportu brzmi następująco: Zarząd spółki Cyfrowy Polsat S.A. ("Cyfrowy Polsat") informuje, że agencja ratingowa Standard & Poor's Rating Services ("S&P") obniżyła perspektywę dla spółki Cyfrowy Polsat z pozytywnej do stabilnej oraz podtrzymała korporacyjny rating kredytowy przyznany Spółce na poziomie 'BB'. S&P podtrzymała także na poziomie 'BB' długoterminowy rating dla emisji niepodporządkowanych obligacji zabezpieczonych o wartości 350 milionów euro z terminem zapadalności w 2018 roku wyemitowanych przez Cyfrowy PolsatFinance AB (publ),szwedzką spółkę wpełnił zależną ż od Cyfrowego Polsatu. Obniżenie perspektywy jest związane z ogłoszeniem przez Cyfrowy Polsat 14 listopada 2013 r. transakcji nabycia Metelem Holdings Co. Ltd (spółki kontrolującej Polkomtel Sp. z o.o.), co w przypadku dojścia transakcji do skutku, spowoduje wzrost wskaźnika zadłużenia grupy. Jednocześnie agencja podtrzymała ocenę ryzyka biznesowego na poziomie "fair" z możliwością ś i podwyższenia ż do "zadowalający" " po zakończeniu ń transakcji nabycia spółki Metelem Holdings Co. Ltd. Rating przyznany papierom wartościowym nie jest rekomendacją dotyczącą kupna, sprzedaży ani utrzymania stanu posiadania papierów wartościowych i może zostać w każdym momencie poddany zmianie lub wycofany.

6 Ostatnie wydarzenia Raport bieżący nr 25, 19 listopada 2013 r. Moody's podda przeglądowi ratingi Cyfrowego Polsatu z możliwością obniżenia Zarząd spółki Cyfrowy Polsat S.A. ("Cyfrowy Polsat", "Spółka") informuje, że agencja ratingowa Moody's umieściła dzisiaj ratingi Cyforwego Polsatu, rating CFR na poziomie Ba2, rating PDR na poziomie Ba2 PD oraz rating Ba2 dla niepodporządkowanych obligacji zabezpieczonych z terminem zapadalności w 2018 roku (wyemitowanych przez Cyfrowy Polsat Finance AB, szwedzką spółkę w pełni zależną od Cyfrowego Polsatu) na liście obserwacyjnej z możliwością obniżenia. Umieszczenie ratingów na liście obserwacyjnej jest następstwem ogłoszenia przez Cyfrowy Polsat warunkowej umowy inwestycyjnej prowadzącej do nabycia co najmniej 83,8% udziałów w spółce Metelem Holding Company Limited, która posiada id 100% udziałów diłó współce Polkomtel lsp. z o.o., polskimoperatorze lki komórkowym. k Mimo że nabyciepolkomtelaplanowanejestwcałości poprzez transfer akcji, będzie miałonegatywnywpływ na poziom skonsolidowanego zadłużenia Cyfrowego Polsatu, jako że zadłużenie spółki Polkomtel jest istotnie wyższe. W przeglądzie zostanie uwzględnione pogorszenie poziomu zadłużenia Spółki, jak również wynikające z transakcji potencjalne korzyści dla profilu biznesowego Spółki, w tym (i) dalsza dywersyfikacja od cyklicznych przychodów reklamowych, (ii) zwiększenie skali działalności oraz (iii) rozszerzenie portfolio produktów. Agencja Moody's nie przewiduje obecnie obniżenia korporacyjnego ratingu kredytowego Cyfrowego Polsatu o więcej niż jeden stopień, pod warunkiem, że transakcja zostanie przeprowadzona zgodnie z przedstawionym planem. Jak podała agencja Moody's, proces przeglądu zostanie prawdopodobnie zamknięty po zakończeniu pierwszego etapu transakcji nabycia, czyli po przeprowadzeniu przez Cyfrowy Polsat procesu refinansowania długu oraz spłaty obligacji PIK spółki Polkomtel (zakończenie obu procesów zaplanowane na maj 2014). Rating przyznany papierom wartościowym nie jest rekomendacją dotyczącą kupna, sprzedaży ani utrzymania stanu posiadania papierów wartościowych i może zostać wkażdym momencie poddany zmianie lub wycofany. Komunikat prasowy, 19 listopada 2013 r. Cyfrowy Polsat wymienia dekodery DVB Tna satelitarne W ramach nowej promocji Cyfrowego Polsatu użytkownicy dowolnych dekoderów DVB T, którzy zdecydują się na oddanie sprzętu do najbliższego Autoryzowanego Punktu Sprzedaży operatora, otrzymają w zamian dekoder HD do odbioru telewizji satelitarnej za 1 zł oraz promocyjną ofertę telewizji 46 kanałów kodowanychprzez 6 miesięcy bez opłat. >> więcej polsat wymienia dekodery dvb t na satelitarne

7 Akcje Cyfrowego Polsatu Data Cena maksymalna (PLN) Cena minimalna (PLN) Cena zamknięcia (PLN) Zmiana ceny zamknięcia (%) Wartość obrotu (tys. PLN) ,76 20,00 20,35 0, ,50 19,50 19,70 3, ,00 19,50 19,90 1, ,20 19,65 19,82 0, ,10 19,70 20,80 1,

GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A.

GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A. GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A. Rozszerzony skonsolidowany raport kwartalny za okres trzech miesięcy zakończony 31 marca 2014 roku Miejsce i data publikacji: Warszawa, 15 maja 2014 roku Spis treści

Bardziej szczegółowo

GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A.

GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A. GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A. Raport roczny za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2014 roku Miejsce i data publikacji: Warszawa, 4 marca 2015 roku Raport roczny ZAWARTOŚĆ RAPORTU ROCZNEGO Pismo

Bardziej szczegółowo

GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A.

GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A. GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A. Rozszerzony skonsolidowany raport kwartalny za okres trzech miesięcy zakończony 31 marca 2015 roku Miejsce i data publikacji: Warszawa, 14 maja 2015 roku Rozszerzony

Bardziej szczegółowo

Comperia.pl S.A., założona w 2008 roku, była pierwszą w Polsce porównywaką produktów finansowych, twórcą tej kategorii w polskim Internecie.

Comperia.pl S.A., założona w 2008 roku, była pierwszą w Polsce porównywaką produktów finansowych, twórcą tej kategorii w polskim Internecie. Comperia.pl S.A., założona w 2008 roku, była pierwszą w Polsce porównywaką produktów finansowych, twórcą tej kategorii w polskim Internecie. Obecnie należy do najczęściej odwiedzanych witryn internetowych

Bardziej szczegółowo

GRUPA KAPITAŁOWA 4FUN MEDIA S.A. ŚRÓDROCZNY SKRÓCONY SKONSOLIDOWANY RAPORT KWARTALNY ZA OKRES TRZECH MIESIĘCY ZAKOŃCZONYCH 31 MARCA 2015 ROKU

GRUPA KAPITAŁOWA 4FUN MEDIA S.A. ŚRÓDROCZNY SKRÓCONY SKONSOLIDOWANY RAPORT KWARTALNY ZA OKRES TRZECH MIESIĘCY ZAKOŃCZONYCH 31 MARCA 2015 ROKU GRUPA KAPITAŁOWA 4FUN MEDIA S.A. ŚRÓDROCZNY SKRÓCONY SKONSOLIDOWANY RAPORT KWARTALNY ZA OKRES TRZECH MIESIĘCY ZAKOŃCZONYCH 31 MARCA 2015 ROKU Warszawa, 15 maja 2015 roku 1 SPIS TREŚCI 1. WYBRANE SKONSOLIDOWANE

Bardziej szczegółowo

Grupa Cyfrowy Polsat w 2014 r.: sukces oferty zintegrowanej i bardzo dobre wyniki finansowe

Grupa Cyfrowy Polsat w 2014 r.: sukces oferty zintegrowanej i bardzo dobre wyniki finansowe Komunikat prasowy Warszawa, 4 marca 2015 r. Grupa Cyfrowy Polsat w 2014 r.: sukces oferty zintegrowanej i bardzo dobre wyniki finansowe Grupa Kapitałowa Cyfrowy Polsat opublikowała bardzo dobre wyniki

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ GETIN NOBLE BANK S.A. W OKRESIE 12 MIESIĘCY ZAKOŃCZONYM DNIA 31 GRUDNIA 2012 ROKU

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ GETIN NOBLE BANK S.A. W OKRESIE 12 MIESIĘCY ZAKOŃCZONYM DNIA 31 GRUDNIA 2012 ROKU SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ GETIN NOBLE BANK S.A. W OKRESIE 12 MIESIĘCY ZAKOŃCZONYM DNIA 31 GRUDNIA 2012 ROKU Warszawa, 28 lutego 2013 roku SPIS TREŚCI 1. Działalność Banku i

Bardziej szczegółowo

Komentarz do skróconego skonsolidowanego raportu kwartalnego za IV kwartał 2012r.

Komentarz do skróconego skonsolidowanego raportu kwartalnego za IV kwartał 2012r. Komentarz do skróconego skonsolidowanego raportu kwartalnego za IV kwartał 2012r. I. Zasady rachunkowości Skonsolidowane sprawozdanie finansowe Grupy zostało sporządzone zgodnie z Międzynarodowymi Standardami

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego SA za 2014 rok

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego SA za 2014 rok Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego SA za 2014 rok Data publikacji raportu: 16 marca 2015 SPIS TREŚCI 1. Wstęp... 4 1.1 Charakterystyka działalności Grupy Kapitałowej

Bardziej szczegółowo

Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2013 roku

Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2013 roku Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2013 roku Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Warszawa, czerwiec 2014 Wstęp... 4 1. Dostęp do sieci Internet... 7 1.1. Rynek detaliczny... 7 1.1.1.

Bardziej szczegółowo

I N F O R M A C J A 2013

I N F O R M A C J A 2013 INFORM A C J A 2013 Informacja o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2013 roku 4 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji UCHWAŁA NR 132/2014 Z DNIA 18 MARCA 2014 ROKU Na podstawie art. 9 ust.

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu AB S.A. z działalności Grupy za pierwsze półrocze 2014/2015. obejmujący okres od 01-07-2014 do 31-12-2014

Sprawozdanie Zarządu AB S.A. z działalności Grupy za pierwsze półrocze 2014/2015. obejmujący okres od 01-07-2014 do 31-12-2014 Sprawozdanie Zarządu AB S.A. z działalności Grupy za pierwsze półrocze 2014/2015 obejmujący okres od 01-07-2014 do 31-12-2014 27-02-2015 SPIS TREŚCI I) WSTĘP... 4 II) PODSTAWOWE INFORMACJE O GRUPIE AB....

Bardziej szczegółowo

Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 9 / zima 2012. Maciej Witucki Magia cyfrowych zmian. CD Projekt RED American Dream po polsku

Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 9 / zima 2012. Maciej Witucki Magia cyfrowych zmian. CD Projekt RED American Dream po polsku Magazyn BRE Banku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 9 / zima 2012 Maciej Witucki Magia cyfrowych zmian CD Projekt RED American Dream po polsku FOT. OKŁADKA ŁUKASZ KRÓL od początku 04 podsumowanie kwartału

Bardziej szczegółowo

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Raport Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Przedmowa Internet. To słowo zadomowiło się w języku na dobre. Sieć stała się częścią naszego życia, naszej codzienności. Coraz częściej jako użytkownicy

Bardziej szczegółowo

RAPORT. Perspektywy rozwojowe MOBILE ONLINE W POLSCE

RAPORT. Perspektywy rozwojowe MOBILE ONLINE W POLSCE RAPORT Perspektywy rozwojowe MOBILE ONLINE W POLSCE Przedmowa Rewolucja. W tym jednym słowie zawarte jest wszystko to, czego jesteśmy świadkami w obszarze internetu. To przede wszystkim zasługa wszechobecnego

Bardziej szczegółowo

GRUPA KAPITAŁOWA NEUCA S.A.

GRUPA KAPITAŁOWA NEUCA S.A. GRUPA KAPITAŁOWA NEUCA S.A. SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE ZARZĄDU ZA OKRES OD 1 STYCZNIA 2012 ROKU DO 31 GRUDNIA 2012 ROKU TORUŃ, 2012.03.18 1 SPIS TREŚCI OMÓWIENIE PODSTAWOWYCH WIELKOŚCI EKONOMICZNO-FINANSOWYCH...

Bardziej szczegółowo

Dokument Informacyjny Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna

Dokument Informacyjny Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna sporządzony na potrzeby wprowadzenia akcji serii B1 i C do obrotu na rynku NewConnect prowadzonym jako alternatywny system obrotu przez Giełdę

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie zarządu z działalności Grupy Kapitałowej W Investments S.A. Sporządzony za okres 01.01.2013 31.12.2013

Sprawozdanie zarządu z działalności Grupy Kapitałowej W Investments S.A. Sporządzony za okres 01.01.2013 31.12.2013 1 2 Spis treści 1. Informacje wstępne... 6 2. Opis organizacji Grupy Kapitałowej Emitenta ze wskazaniem jednostek podlegających konsolidacji oraz opis zmian w organizacji Grupy Kapitałowej... 6 3. Omówienie

Bardziej szczegółowo

Prospekt spółki e-kancelaria Grupa Prawno-Finansowa Spółka Akcyjna

Prospekt spółki e-kancelaria Grupa Prawno-Finansowa Spółka Akcyjna Prospekt spółki e-kancelaria Grupa Prawno-Finansowa Spółka Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Generała Józefa Bema 2, 50-265 Wrocław zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru

Bardziej szczegółowo

Grupa o2 S.A. Oferujący. Data Prospektu 17 lipca 2012 r. Dom Inwestycyjny BRE Banku S.A. Ul. Wspólna 47/49 00-684 Warszawa

Grupa o2 S.A. Oferujący. Data Prospektu 17 lipca 2012 r. Dom Inwestycyjny BRE Banku S.A. Ul. Wspólna 47/49 00-684 Warszawa Grupa o2 S.A. (spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Jutrzenki 177, 02-231 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000407130) Oferta

Bardziej szczegółowo

RAPORT ROCZNY za rok obrotowy obejmujący okres od 01.07.2009 r. do 30.06.2010 r.

RAPORT ROCZNY za rok obrotowy obejmujący okres od 01.07.2009 r. do 30.06.2010 r. RAPORT ROCZNY za rok obrotowy obejmujący okres od 01.07.2009 r. do 30.06.2010 r. INFOSYSTEMS S.A. INFOSYSTEMS S.A. Spis treści 1. List Prezesa Zarządu INFOSYSTEMS S.A. do Akcjonariuszy... 3 2. Osiągnięte

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Orbis za 2014 rok

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Orbis za 2014 rok Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Orbis za 2014 rok 17 lutego 2015 r. SPIS TREŚCI 1. CHARAKTERYSTYKA SPÓŁKI ORBIS S.A.... 3 1.1 PRZEDMIOT DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTWA ORBIS S.A....

Bardziej szczegółowo

GRUPA LOTOS S.A. SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY LOTOS S.A. ZA ROK 2008

GRUPA LOTOS S.A. SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY LOTOS S.A. ZA ROK 2008 GRUPA LOTOS S.A. WSTĘP... 4 1. PODSTAWOWE INFORMACJE O GRUPIE LOTOS S.A... 4 1.1 STRUKTURA GRUPY LOTOS S.A. ORAZ INFORMACJE O POSIADANYCH PRZEZ SPÓŁKĘ ODDZIAŁACH (ZAKŁADACH)... 5 1.2 ZMIANY WŁASNOŚCIOWE

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Magellan za okres od 1 stycznia 2013 roku do 31 grudnia 2013 roku

Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Magellan za okres od 1 stycznia 2013 roku do 31 grudnia 2013 roku Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Magellan za okres od 1 stycznia 2013 roku do 31 grudnia 2013 roku SPIS TREŚCI 1. Stan prawny i charakterystyka Grupy Kapitałowej Magellan... 3 1.1. Informacje

Bardziej szczegółowo

Bankowość mobilna dla klientów indywidualnych TRENDY 2015-2016 RAPORT SPECJALNY 01 / 2015

Bankowość mobilna dla klientów indywidualnych TRENDY 2015-2016 RAPORT SPECJALNY 01 / 2015 Bankowość mobilna dla klientów indywidualnych TRENDY 2015-2016 RAPORT SPECJALNY 01 / 2015 PATRON MEDIALNY: RAPORT PRZYGOTOWANY EKSKLUZYWNIE NA KONFERENCJĘ: WSPÓŁPRACA: MIŁOSZ BRAKONIECKI Obserwatorium.biz

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Orbis za 2013 rok

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Orbis za 2013 rok Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Orbis za 2013 rok 19 lutego 2014 r. SPIS TREŚCI 1. CHARAKTERYSTYKA SPÓŁKI ORBIS S.A.... 3 1.1 PRZEDMIOT DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTWA ORBIS S.A....

Bardziej szczegółowo

GRUPA KAPITAŁOWA HAWE S.A. SKONSOLIDOWANY RAPORT KWARTALNY ZA I KWARTAŁ 2015 ROKU. Warszawa, 15 maja 2015 roku

GRUPA KAPITAŁOWA HAWE S.A. SKONSOLIDOWANY RAPORT KWARTALNY ZA I KWARTAŁ 2015 ROKU. Warszawa, 15 maja 2015 roku GRUPA KAPITAŁOWA HAWE S.A. SKONSOLIDOWANY RAPORT KWARTALNY ZA I KWARTAŁ 2015 ROKU Warszawa, 15 maja 2015 roku SPIS TREŚCI I ŚRÓDROCZNE SKRÓCONE SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE FINANSOWE... 4 SKONSOLIDOWANY

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności BNP Paribas Banku Polska SA w roku 2012

Sprawozdanie Zarządu z działalności BNP Paribas Banku Polska SA w roku 2012 Sprawozdanie Zarządu z działalności BNP Paribas Banku Polska SA w roku 2012 BNP Paribas Bank Polska SA z siedzibą w Warszawie przy ul. Suwak 3, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIII

Bardziej szczegółowo

Źródła finansowania małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce

Źródła finansowania małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA W WARSZAWIE STUDIUM DYPLOMOWE Kierunek: Finanse i bankowość Źródła finansowania małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce Krzysztof Borawski Nr albumu: 23059 Praca magisterska napisana

Bardziej szczegółowo

Raport o sytuacji banków w 2014 r.

Raport o sytuacji banków w 2014 r. RAPORT O SYTUACJI BANKÓW W 2014 R.. URZĄD KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO WARSZAWA, 2015 Opracowanie: Andrzej Kotowicz przy współpracy Departamentu Bankowości Komercyjnej i Specjalistycznej oraz Instytucji

Bardziej szczegółowo