Wydarzenia na okoliczność 25-lecia przemian demokratycznych w Polsce, 15-lecia członkostwa w NATO oraz 10-lecia członkostwa w Unii Europejskiej

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Wydarzenia na okoliczność 25-lecia przemian demokratycznych w Polsce, 15-lecia członkostwa w NATO oraz 10-lecia członkostwa w Unii Europejskiej"

Transkrypt

1 Wydarzenia na okoliczność 25-lecia przemian demokratycznych w Polsce, 15-lecia członkostwa w NATO oraz 10-lecia członkostwa w Unii L.p. Data wydarzenia Organizator Miejscowość, w której odbędzie się działanie Rodzaj działania Tytuł działania Dziedzina Szczegółowy opis działania Stan realizacji Konkurs plastyczny Moje logo na obchody 25-lecia przemian demokratycznych w Polsce demokratycznych Konkurs dla młodzieży szkolnej w wieku lat z terenu województwa świętokrzyskiego, którego przedmiotem jest stworzenie logo obchodów rocznicy 25. lat przemian demokratycznych rozpoczętych w 1989 roku. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice (malarstwo, rysunek, grafika komputerowa, techniki mieszane, collage) i nawiązywać do idei przemian demokratycznych rozpoczętych w 1989 roku. Dyskusja podjęta w trakcie debaty będzie nawiązywała do doświadczeń transformacyjnych jako elementu polskiej polityki zagranicznej po 1989 r. i będzie zmierzała do odpowiedzi na pytanie co jest naszym sukcesem i czym możemy podzielić się z krajami obecnie przechodzącymi trasformację ustrojową. jako eksperci wystąpią: Debata radiowa Bilans korzyści i kosztów polskiej transformacji ustrojowej z perspektywy samorządów, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych demokratycznych - pani dr Lucyna Rajca - wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego - ks. Stanisław Słowik - Dyrektor CARITAS Diecezji Kieleckiej - pan Michał Braun - Prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu - pan Robert Jawroski - Burmistrz Miasta i Gminy Chęciny - pan Marian Buras - Wójt Gminy Morawica - pani Helena Gontarz - Prezes PSS "Społem" - pan Mirosław Lubarski - Współwłaściciel Grupy Polskie Składy Budowlane SA Dyskusja będzie prowadzona przez moderatora przy współudziale publiczności zgromadzonej w Studiu GRAM. Debata będzie transmitowana na żywo na antenie Polskiego Radia i potrwa około 60 minut.

2 Europe Direct Gra miejska Europejska Gra Miejska Gra zakłada poruszanie się po mieście z mapami wskazującymi poszczególne punkty kontrolne. Będą to miejsca charakterystyczne dla miasta, jak np. Muzeum Dialogu Kultur, Kieleckie Centrum Kultury, Galeria Handlowa Echo czy siedziba Radia. Na każdej stacji uczestnicy będą wykonywaćróżnorodne zadania dotyczące tematyki Unii, znajomości języków obcych, sprawności plastycznych, sportowych oraz znajomości historii Kielc Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich Sandomierz Koncert 10 lat w UE na sandomierskiej Starówce Widowisko artystyczne wzbogacone licznymi stoiskami promocyjnymi prezentującymi najciekawsze w regionie projekty dofinansowane ze środków UE. W trakcie imprezy można wziąć udział w grze miejskiej oraz konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Centrum wydarzeń będzie stanowiła duża scena na Rynku Starego Miasta, gdzie odbędzie się pokaz mody oraz koncert Ani Wyszkoni Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza Wystawa Droga Polski do Unii Wystawa w formie cyfrowej opisuje najważniejsze wydarzenia z okresu , które doprowadziły do akcesji Polski do Unii. w trakcie Urząd Gminy Bieliny Bieliny Piknik Gmina Bieliny w Unii Podczas pikniku prezentowane będą efekty projektów realizowanych przez beneficjentów Funduszy Europejskich z terenu gminy Bieliny. Ponadto, zainteresowani będą mogli zwiedzać Osadę Średniowieczną w Hucie Szklanej. Organizatorzy wydarzenia przygotowali również liczne rodzinne konkursy, zabawy i warsztaty, a także wystawy prac, pokazy interaktywne, występy sceniczne i projekcie filmów.

3 Urząd Gminy Strawczyn Strawczyn / Oblęgorek Rajd pieszy Rajd Unijnym Szlakiem Turystycznym Rajd Unijnym Szlakiem Turystycznym będzie obejmował trasę z Oblęgorka do Strawczyna. Wędrówce będzie towarzyszył przewodnik PTTK. Przedsięwzięcie organizowane jest w celu uczczenia 10. rocznicy przyjęcia Polski do UE. Po zakończeniu rajdu odbędzie się mini festyn z zawodami strzeleckimi z pistoletu pneumatycznego, pokazem udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz zabawy i konkursy ze znajomości przepisów ruchu drogowego Urząd Miasta i Gminy Chęciny Chęciny Festyn Tryptyk biesiadny "Europa da się lubić" Program imprezy przewiduje pokaz największych włoskich, francuskich i angielskich muzycznych przebojów, konkursy dla uczestników, pokazy taneczne oraz prezentacje na temat inwestycji dofinansowanych ze środków UE na terenie gminy Chęciny. Zwiedzający będą mogli bezpłatnie odiwedzić Punkt Informacji Turystycznej i Historycznej w "Niemczówce", gdziie obejrzą wystawy znajdujące się w piwnicach budynku oraz filmy i prezentacje o gminie Chęciny. Taki temat przyświeca debacie, która odbędzie się w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach. Jako eksperci wystąpią: Pedagogiczna Biblioteka Wojeódzka oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej Debata Czy to miasto europejskie? - Pan Czesław Siekierski - Poseł do Parlamentu Europejskiego - Pani Aleksandra Woźniak - Kierownik Biura Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego - Pan Mieczysław Pastuszko - Dyrektor Wydziału Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta Urzędu Miasta - Pan Jacek Wołowiec - Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Debatę i dyskusję z ekspertami poprowadzi konsultant ds. europejskich - Rafał Zajęcki. Celem spotkania będzie wskazanie przez młodzież na przykładzie Kielc i wybranych gmin korzyści wynikających z przynależności Polski do UE, w takich dziedzinach jak: infrastruktura, kultura, edukacja i rekreacja. Dzięki debacie, młodzież szkolna będzie miała możliwość skonfrontowania swoich spostrzeżeń z wypowiedziami ekspertów.

4 PPUH Perfopol Sp. z o.o. Starachowice Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Prezentacja w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich Prezentacja w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich Prezentacja wykorzystania środków unijnych przez PPUH Perfopol Sp. z o.o. Prezentacja wykorzystania środków unijnych przez Laboratorium Drogowe Spotkanie zainicjuje panel dyskusyjny tematyczny z udziałem pracowników firmy PPUH PERFOPOL na temat pozyskanych funduszy unijnych. Następnie odbędzie się prezentacja przedsiębiorstwa PERFOPOL ze szczególnym wskazaniem na wykorzystanie środków UE. W programie wydarzenia znajdzie się rezentacja działalności Laboratorium Drogowego, obejmująca pokaz sprzętu do badań oraz technologii badań i inwestycji współfinansowanych przez UE na terenie województwa świętokrzyskiego. Z okazji 10. lat członkostwa Polski w UE oraz 64. rocznicy podpisania deklaracji Roberta Schumana, Międzynarodowej wspólnie z Polskim Radiem oraz Studenckim Kołem Naukowym Homo Politicus organizuje debatę radiową podsumowującą dekadę polskiej obecności w strukturach unijnych. W debacie wezmą udział eksperci: Międzynarodowej oraz Polskie Radio SA Debata radiowa Podsumowanie 10 lat Polski w Unii - pan prof. Ryszard Czarny - wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego - pan Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - pan Tadeusz Tkaczyk - Wójt Gminy Strawczyn - pan Mieczysław Pastuszko - Dyrektor Wydziału Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta Urzędu Miasta - pan Tomasz Kosiński - Prezes Federacji Forum Wiedzy Całość debaty będzie transmitowana na żywo na antenie Polskiego Radia.

5 Urząd Miasta oraz Targi SA Gra miejska Śladami Funduszy Europejskich Gra ma na celu zapoznać mieszkańców z inwestycjami zrealizowanymi w Kielcach przy udziale środków unijnych. Koncepcja gry obejmuje 8 punktów kontrolnych miejsc, które zmieniły się dzięki dofinansowaniu unijnemu, tworzących spójną trasę zwiedzania wg ustalonego scenariusza. Po zakończeniu gry patrole oddają swoje karty oceny. Podczas finału gry, który również odbędzie się na Rynku, zwycięskie drużyny otrzymają nagrody. Drużynom biorącym udział w grze miejskiej Organizator zapewni możliwość bezpłatnego przejazdu komunikacją miejską pomiędzy obiektami znajdującymi się na trasie gry. W czasie trwania gry miejskiej uczestnicy będą mogli bezpłatnie zwiedzać obiekty, które odwiedzą. Start i finał Gry Miejskiej Rynek w Kielcach. Gra będzie ogólnodostępna, przystosowana dla grup zorganizowanych Best Western Grand Hotel Konferencja Wspólne korzenie - różne spojrzenie Konferencja składa się z panelu eksperckiego oraz prezentacji Przedsiębiorstwa Turystycznego Łysogóry i inwestycji zrealizowanych ze środków Unii. Następnie uczestnicy konferencji wezmą udział w panelu dyskusyjnym. Całość wydarzenia dopełni wernisaż "Wspólne korzenie - różme spojrzenie", podczas którego będą prezentowane prace plastyczne ok. 30 artystów z regionu świętokrzyskiego Międzynarodowej oraz Wyższa Szkoła Administracji Publicznej Wykład otwarty Parlament Europejski, czy/dlaczego warto głosować? W auli Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Kielcach będzie miał miejsce wykład zatytułowany: Parlament Europejski, czy/dlaczego warto głosować? Wykład poświęcony idei demokracji w Unii wygłosi prof. dr hab. Marek Żurek - pracownik Zakładu Stosunków Międzynarodowych i Europeistyki im. Jeana Monneta w Instytucie Politologii i Europeistyki na Uniwersytecie Szczecińskim. W trakcie spotkania konsultanci RODM zorganizują także stoisko informacyjne z ulotkami zachęcającymi do uczestnictwa w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

6 Konkurs literacki Konkurs na najlepszy esej na temat sukcesów polskiej transformacji ustrojowej, w tym członkostwa Polski w NATO i UE demokratycznych / 15 lat Polski w NATO / 10 lat Polski w Unii Konkurs skierowany do młodzieży akademickiej w wieku lat z terenu województwa świętokrzyskiego, którego celem jest wyłonienie najlepszego eseju na temat sukcesów polskiej transformacji ustrojowej, w tym członkostwa Polski w NATO i UE. w trakcie Międzynarodowej Gra miejska #miastoeuropa Motywem przewodnim gry będzie liczba 10 w związku z dziesiątą rocznicą obecności Polski w Unii. Uczestnicy dotrą do dziesięciu miejsc, w których czekać na nich będą różne zadania. Za każde z dziesięciu zadań uczestnicy będą mogli otrzymać maksymalnie 10 punktów. Czas na realizację zadania - 10 minut. Całe wydarzenie nawiązuje do poszczególnych lat obecności Polski w Unii oraz do tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego, zaplanowanych na 25 maja 2014 roku Urząd Miasta i Gminy Kunów Kunów Uroczysta sesja Rady Miejskiej Święto wolności w Kunowie demokratycznych Obchody rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów rozpocznie debata pt. "Aktywność obywatelska w Gminie Kunów stan obecny i wyzwania". W dyskusji wezmą udział uczniowie z kunowskiego gimnazjum oraz mieszkańcy gminy. Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Kunowie w całości będzie poświęcona obchodom Święta Wolności. Sesja ta będzie okazją do spotkania się radnych Rady Miejskiej w Kunowie wszystkich minionych kadencji. Uroczystości uświetnią montarze artystyczne w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej w Miłkowskiej Karczmie oraz kunowskiego gimnazjum. Udział w kunowskich uroczystościach zapowiedział Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego - Kazimierz Kotowski Międzynarodowej Konkurs fotograficzny Mój region w Unii Konkurs skierowany do mieszkańców regionu świętokrzyskiego, którego celem jest promocja pozytywnego wpływu integracji Polski z Unią Europejską w kontekście regionalnym. Przedmiotem konkursu jest wykonanie fotografii obiektu lub miejsca w ramach co najmniej jednej z poniższych kategorii: w trakcie a) zabytek b) rewitalizacja c) obiekt turystyczny d) turystyka aktywna

7 Debata radiowa Przystąpienie do NATO i do UE zwieńczeniem polskich wysiłków na rzecz transformacji ustrojowej demokratycznych / 15 lat Polski w NATO / 10 lat Polski w Unii Debata będzie zorganizowana w ramach XXII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO 2014 w Kielcach i znalazła się w jego oficjalnym programie. Tematyka dyskusji będzie nawiązywała do zagadnień związanych z bezpieczeństwem narodowym Polski, a także polityką obronności NATO i UE. Do udziału w debacie zostali zaproszeni prelegenci reprezentujący samorząd wojewódzki, organizacje pozarzadowe o zasięgu regionalnym, przedstawiciele uczelni wyższych specjalizujący się w tematyce bezpieczeństwa międzynarodowego, a także przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. planowane Konferencja Doświadczenia transformacyjne a polityka zagraniczna Polski Konferencja będzie wydarzeniem międzynarodowym, które będzie integrować władze publiczne, środowiska pozarządowe i naukowe wokół przekazywania polskich doświadczeń transformacyjnych państwom, które demokratycznych / 15 obecnie przechodzą porces demokratyzacji i budowy lat Polski w NATO / 10 społeczeństwa obywatelskiego. Tematyka poruszana lat Polski w Unii w trakcie konferencji pozwoli na wielowymiarowe podsumowanie samorządowego i obywatelskiego wymiaru rodzimej polityki zagranicznej. Do udziału w konferencji zostali zaproszenie m.in. specjaliści z wybranych państw Partnerstwa Wschodniego. planowane

Wstęp. 1 W oryginale: The annual implementation report for the year 2010 and the final implementation report shall contain a chapter assessing

Wstęp. 1 W oryginale: The annual implementation report for the year 2010 and the final implementation report shall contain a chapter assessing SPIS TREŚCI Wstęp...3 PROMOCJA...5 1. KAMPANIE PROMOCYJNE O SZEROKIM ZASIĘGU...5 a. Ogólnopolska kampania IK NSRO i IZ PO promująca efekty wdrażania FE...5 b. Kampanie organizowane przez Instytucje Zarządzające

Bardziej szczegółowo

X. ROZWÓJ I PROMOCJA UCZELNI

X. ROZWÓJ I PROMOCJA UCZELNI X. ROZWÓJ I PROMOCJA UCZELNI 1. DZIAŁ PROMOCJI ORAZ DZIAŁ REKRUTACJI I INICJATYW EUROPEJSKICH 2. FUNDUSZE STRUKTURALNE 3. BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI 4. INTEGRACYJNE DNI STUDENTÓW EUROPY 5. WYDARZENIA ROKU

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Merytoryczne za rok 2012 z działalności Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kielcach. 1 Strona

Sprawozdanie Merytoryczne za rok 2012 z działalności Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kielcach. 1 Strona Sprawozdanie Merytoryczne za rok 2012 z działalności Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kielcach 1 Strona Rozdział 1 Informacje ogólne 1.1 Dane teleadresowe: Adres: Ul. Mała Kilińskiego 4/3 25-302 Kielce

Bardziej szczegółowo

Bieżąca informacja na temat stanu realizacji zadań w zakresie polityki rozwoju regionalnego w Województwie Kujawsko-Pomorskim

Bieżąca informacja na temat stanu realizacji zadań w zakresie polityki rozwoju regionalnego w Województwie Kujawsko-Pomorskim Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego Bieżąca informacja na temat stanu realizacji zadań w zakresie polityki rozwoju regionalnego w Województwie Kujawsko-Pomorskim 25 maja 2009 r. Zarząd Województwa

Bardziej szczegółowo

OPEN DAYS 2015 LOCAL EVENTS COUNTRY LEAFLET POLSKA

OPEN DAYS 2015 LOCAL EVENTS COUNTRY LEAFLET POLSKA OPEN DAYS 2015 LOCAL EVENTS COUNTRY LEAFLET POLSKA INDEX I. Regional Partnerships Official Partners of the OPEN DAYS 2015 Województwo Kujawsko-Pomorskie 3 Miasto Łódź 4 Województwo Łódzkie 5 Województwo

Bardziej szczegółowo

NASZ. Świętokrzyski Informator Samorządowy

NASZ. Świętokrzyski Informator Samorządowy NASZ gazeta bezpłatna Świętokrzyski Informator Samorządowy Nr 3 (62) / 2012 ISSN 1897-4546 Z myślą o pasażerach - rozmowa z Janem Maćkowiakiem, członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego czytaj na

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ W 2013 r. Warszawa 2014. Strona 1

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ W 2013 r. Warszawa 2014. Strona 1 SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ W 2013 r. Warszawa 2014 Strona 1 SPIS TREŚCI WŁADZE ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bardziej szczegółowo

Spis treści. O Uczelni. Wydział Pedagogiki i Psychologii. Przewodnik. Wydział Ekonomii. Wydział Administracji. Wydział Transportu i Informatyki

Spis treści. O Uczelni. Wydział Pedagogiki i Psychologii. Przewodnik. Wydział Ekonomii. Wydział Administracji. Wydział Transportu i Informatyki O Uczelni Władze Uczelni 2 Kroki milowe 6 WSEI w otoczeniu naukowym 7 Wydarzenia w WSEI 8 WSEI w rankingach 20 Dlaczego warto studiować w WSEI? 21 Rekrutacja 22 Warunki ogólne studiów 23 Grant NCBR na

Bardziej szczegółowo

Wstęp 2 Temat wydania 4 Szanowni Państwo,

Wstęp 2 Temat wydania 4 Szanowni Państwo, 2 li i Zespół Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Puławach. Forum młodych tym razem zagospodarowali uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Puławach, dzieląc się z nami własną twórczością i informacjami

Bardziej szczegółowo

Działania informacyjne i promocyjne na temat Funduszy Europejskich

Działania informacyjne i promocyjne na temat Funduszy Europejskich Działania informacyjne i promocyjne na temat Funduszy Europejskich I. Informacje wstępne MINISTERSTWO ROZWOJU REGIONALNEGO W PROCESIE INFORMOWANIA O FUN- DUSZACH EUROPEJSKICH Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z realizacji Strategii komunikacji Funduszy Europejskich w Polsce w ramach Narodowej Strategii Spójno

Sprawozdanie z realizacji Strategii komunikacji Funduszy Europejskich w Polsce w ramach Narodowej Strategii Spójno Sprawozdanie z realizacji Strategii komunikacji Funduszy Europejskich w Polsce w ramach Narodowej Strategii Spójności na lata 2007-2013 okres sprawozdawczy 01.01.2009-31.12.2009 Wstęp Działania informacyjne

Bardziej szczegółowo

BIULETYN INFORMACYJNY FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA MAŁOPOLSKI. Diament innowacyjny system pracy ze zdolnymi uczniami

BIULETYN INFORMACYJNY FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA MAŁOPOLSKI. Diament innowacyjny system pracy ze zdolnymi uczniami NR (3) październik 2012 www.fundusze.malopolska.pl ISSN 2299-0577 Budowa interaktywnej biblioteki w Skawinie Holownik nowa usługa aktywizacji zawodowej Diament innowacyjny system pracy ze zdolnymi uczniami

Bardziej szczegółowo

BIULETYNINFORMACYJNY. Rozwój i kształtowanie przestrzeni turystycznej nowego międzyregionalnego. szlaku wodnego: Wielkie. Mazurskie Kanał Augustowski

BIULETYNINFORMACYJNY. Rozwój i kształtowanie przestrzeni turystycznej nowego międzyregionalnego. szlaku wodnego: Wielkie. Mazurskie Kanał Augustowski NR 1/2013 BIULETYNINFORMACYJNY P O D L A S K I E J R E G I O N A L N E J O R G A N I Z A C J I T U R Y S T Y C Z N E J W NUMERZE: Podlaskie Targi Turystyczne str. 3 Obchody 50 lecie IT str. 4 500 lat Województwa

Bardziej szczegółowo

BIULETYN INFORMACYJNY

BIULETYN INFORMACYJNY BIULETYN INFORMACYJNY Podsumowanie roku 2012 BIELINY, BODZENTYN, GÓRNO, ŁĄCZNA, MASŁÓW, SUCHEDNIÓW, WĄCHOCK, SPIS TREŚCI LEADER: 1. Funkcjonowanie LGD 2. Badania nad obszarem objętym LGD 3. Informowanie

Bardziej szczegółowo

Własność to odpowiedzialność

Własność to odpowiedzialność Własność to odpowiedzialność Działania edukacyjne Ministerstwa Skarbu Państwa Raport za rok 2010 SPIS TREŚCI 1. Wstęp 1 List Ministra Skarbu Państwa Idea Akcjonariatu Obywatelskiego Działania edukacyjne

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ROCZNE FUNDACJI ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ

SPRAWOZDANIE ROCZNE FUNDACJI ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ SPRAWOZDANIE ROCZNE FUNDACJI ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ ZA ROK 2007 Warszawa 2008 rok 1 Spis treści WŁADZE FRDL...4 Rada Fundatorów...4 WSTĘP...5 CZYM JEST FUNDACJA ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ...6 PODSUMOWANIE

Bardziej szczegółowo

Działania informacyjne i promocyjne na temat Funduszy Europejskich

Działania informacyjne i promocyjne na temat Funduszy Europejskich Działania informacyjne i promocyjne na temat Funduszy Europejskich I. Informacje wstępne MINISTERSTWO ROZWOJU REGIONALNEGO W PROCESIE INFORMOWANIA O FUN- DUSZACH EUROPEJSKICH Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Bardziej szczegółowo

Biuletyn Europejski. Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT Warszawa. W tym numerze: 31 sierpnia 2011 r. Numer 8

Biuletyn Europejski. Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT Warszawa. W tym numerze: 31 sierpnia 2011 r. Numer 8 Biuletyn Europejski Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT Warszawa 31 sierpnia 2011 r. Numer 8 W tym numerze: Zapraszamy na wystawę "Nasz Świat w Twoim mieście" 2-3 Hołd dla ofiar totalitaryzmu 4-5 Rok 2013

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z DZIAŁALNOŚCI BIURA INFORMACYJNEGO PE W POLSCE STYCZEŃ-CZERWIEC 2013

RAPORT Z DZIAŁALNOŚCI BIURA INFORMACYJNEGO PE W POLSCE STYCZEŃ-CZERWIEC 2013 RAPORT Z DZIAŁALNOŚCI BIURA INFORMACYJNEGO PE W POLSCE STYCZEŃ-CZERWIEC 2013 Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce ul. Jasna 14/16a 00-041 Warszawa tel.: +48 22 595 24 70; faks: +48 22 595

Bardziej szczegółowo

OPEN DAYS 2014 LOCAL EVENTS COUNTRY LEAFLET POLSKA

OPEN DAYS 2014 LOCAL EVENTS COUNTRY LEAFLET POLSKA OPEN DAYS 2014 LOCAL EVENTS COUNTRY LEAFLET POLSKA INDEX I. Regional Partnerships Official Partners of the OPEN DAYS 2014 Województwo Kujawsko-Pomorskie 3 Miasto Łódź 4 Województwo Łódzkie 5 Województwo

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie pracy radnego wojewódzkiego Andrzeja Zdanowskiego na dzień 25 maja 2010 roku 1. Praca w organach samorządu wojewódzkiego 13

Podsumowanie pracy radnego wojewódzkiego Andrzeja Zdanowskiego na dzień 25 maja 2010 roku 1. Praca w organach samorządu wojewódzkiego 13 Podsumowanie pracy radnego wojewódzkiego Andrzeja Zdanowskiego na dzień 25 maja 2010 roku 1. Praca w organach samorządu wojewódzkiego 13 Podjąłem pracę w dwóch komisjach Sejmiku: kultury i edukacji oraz

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana za 2006 rok

Sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana za 2006 rok Sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana za 2006 rok Parada Schumana największe wydarzenie organizowane przez Polską Fundację im. Roberta Schumana Nazwa organizacji: Polska Fundacja

Bardziej szczegółowo

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO OFERTA/OFERTA WSPÓLNA 1)

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO OFERTA/OFERTA WSPÓLNA 1) OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO Data i miejsce złożenia oferty (wypełnia organ administracji publicznej) OFERTA/OFERTA WSPÓLNA 1) ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ(-YCH)/PODMIOTU (-ÓW), O KTÓRYM (-YCH) MOWA

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności. Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana. rok

Sprawozdanie z działalności. Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana. rok Sprawozdanie z działalności Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana za 2007 rok Nazwa organizacji: Polska Fundacja im. Roberta Schumana Siedziba i adres: Al. Ujazdowskie 37/5; 00-540 Warszawa Data wpisu

Bardziej szczegółowo

Rapor t Roczny 2010. spis treści

Rapor t Roczny 2010. spis treści Raport Roczny 2010 Rapor t Roczny 2010 spis treści 4 8 9 9 19 31 34 46 47 48 51 61 62 List od Kierownictwa Obszary Działania Fundacji Jedenasty Rok Działalności Inicjatywy w zakresie edukacji Rozwój społeczności

Bardziej szczegółowo

BIULETYN INFORMACYJNY

BIULETYN INFORMACYJNY BIULETYN INFORMACYJNY Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu nr 3 (2014/2015) listopad 2014 Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Poznań 2014 3 Opracowanie Sylwia Jurga Spis treści Projekt graficzny

Bardziej szczegółowo

BIULETYNINFORMACYJNY W NUMERZE : PODLASKI FESTIWAL SMAKÓW I PODRÓŻY za nami... NR 1/2014

BIULETYNINFORMACYJNY W NUMERZE : PODLASKI FESTIWAL SMAKÓW I PODRÓŻY za nami... NR 1/2014 NR 1/2014 BIULETYNINFORMACYJNY P O D L A S K I E J R E G I O N A L N E J O R G A N I Z A C J I T U R Y S T Y C Z N E J W NUMERZE : Plan Pracy PROT 2014 str. 4 Nowi Członkowie PROT str. 6 PODLASKI FESTIWAL

Bardziej szczegółowo

Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej

Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw Wydawnictwo bezpłatne. ISSN: 1424-610X Lipiec 2011 R e g i o n a l n a I z b a G o s p o d a r c z a w K a t o w i c a c h Nowa usługa dla przedsiębiorców:

Bardziej szczegółowo

BIULETYN. MKiDN wydanie specjalne maj 2014

BIULETYN. MKiDN wydanie specjalne maj 2014 BIULETYN MKiDN wydanie specjalne maj 2014 1 Biuletyn MKiDN wydanie specjalne 2014 Biuletyn MKiDN wydanie specjalne / maj 2014 r. Departament Funduszy Europejskich Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bardziej szczegółowo

Tytułem wstępu. Drodzy Młodzi Przyjaciele,

Tytułem wstępu. Drodzy Młodzi Przyjaciele, Tytułem wstępu Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać! Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię. Johann Wolfgang Goethe Drodzy Młodzi Przyjaciele, Związek Młodzieży Wiejskiej

Bardziej szczegółowo