INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES. 5 największych błędów, przez które klienci wybierają konkurencję. Michał Skrzypek

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES. 5 największych błędów, przez które klienci wybierają konkurencję. Michał Skrzypek"

Transkrypt

1 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 5 największych błędów, przez które klienci wybierają konkurencję Michał Skrzypek

2 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES Michał Skrzypek, msquare WSTĘP BŁĄD#1: Brak strony internetowej BŁĄD#2: Niewystarczająca dbałość o markę BŁĄD#3: Strona niedopasowana do telefonów komórkowych BŁĄD#4: Brak kluczowych elementów BŁĄD#5: Brak darmowej zawartości PODSUMOWANIE O MNIE INNE str. 3 str. 5 str. 8 str. 11 str. 13 str. 18 str. 20 str. 21 str. 22

3 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 3 WSTĘP Dlaczego klienci nie wybierają Ciebie i jak odwrócić tę tendencję Internet to taki wredny wynalazek, który niezależnie od Twojego podejścia ma ogromny wpływ na Twój biznes. Można go porównać do złego dyktatora kierującego się zasadą kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam. Jak większość ludzkich tworów, nie uznaje bowiem kompromisów - możesz na nim zyskać lub stracić, jednak jeśli wydaje Ci się, że możesz przejść obok niego obojętnie, jesteś w bardzo poważnym błędzie, który, niestety, zadziała na Twoją niekorzyść. Na szczęście są też dobre wieści - sieć da się oswoić. Jeśli przyjmiesz panujące w niej zasady, nie tylko przestanie niszczyć Twój biznes, ale wręcz przyniesie Ci niespodziewane korzyści, które pozwolą Ci na wyraźne zwiększenie dochodu. Możesz myśleć o niej jak o szefie lokalnej mafii, który może być albo Twoim najlepszym przyjacielem, albo największym wrogiem. To porównanie może wydawać się drastyczne, nie jest jednak oderwane od rzeczywistości. Nie napisałem zresztą tego poradnika, by Cię okłamywać i ubierać prawdę w ładne piórka. Świat marketingu sieciowego to brutalne miejsce. Nawiązanie do mafii nie było przypadkowe - podobnie, jak w jej szeregach, tak i w internecie panują jasno określone zasady. Różnica polega jednak na tym, że zmieniają się one znacznie szybciej i tylko ten, kto za nimi nadąża, może przetrwać i dostosować go do swoich potrzeb. Brak czasu na śledzenie aktualnie panujących trendów i ogromna dynamika rozwoju sieci sprawiły, że większość przedsiębiorców opiera swoje podejście do tego tematu na przestarzałych schematach, które, choć zawsze wydawały się receptą na sukces, w praktyce mają destrukcyjny wpływ na ich interesy. Kiedy różni klienci przedstawiali mi swoje wstępne wizje projektów, bardzo często na jaw wychodziły przeróżne błędne przekonania oparte na starych modelach biznesowych lub - co gorsza - na obserwacji konkurencji.

4 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 4 Jeśli zaskoczyłem Cię tym ostatnim stwierdzeniem, zastanów się, co zyskasz oferując klientom dokładnie to samo, co Twoi najwięksi branżowi rywale. Kiedy klient zapozna się z Twoją i ich ofertą i nie znajdzie żadnych różnic, oczywistym krokiem będzie wybranie najtańszej opcji. W ten sposób będziesz musiał ciągle zaniżać wartość swoich towarów i usług, a Twoje dochody będą spadać - w przeciwieństwie do włożonego wysiłku. Wystarczy zresztą spojrzeć na przykład firmy Apple. Czy ludzie kupują ipady, ponieważ są najtańsze? Bzdurą jest też myślenie, że firma ta jako pierwsza wprowadziła na rynek tablety. Przeciwnie, istniały one już wiele lat wcześniej, ale dopiero firma Steve a Jobsa postanowiła zmienić podejście i w czasie, gdy konkurencja prowadziła walkę o zmniejszenie i przyspieszenie sprzętu, Apple postanowiło zadbać o wygodę użytkowania. Chyba nie trzeba mówić, kto jest teraz najważniejszym graczem na rynku. Poradnik, który masz przed oczami powstał po to, by pomóc Ci skupić się na jedynym elemencie, który generuje dochód - na klientach. Możesz dostarczać najlepszy produkt czy usługę, jednak jeśli nie zdobędziesz zainteresowania potencjalnych odbiorców, nie przyniesie Ci to żadnej korzyści. Przykro mi, że to właśnie ja muszę Ci o tym powiedzieć, ale istnieje spora szansa, że aktualnie internet działa na Twoją szkodę. Mogę Ci za to obiecać, że nie jesteś sam. Ten całkowicie darmowy poradnik uświadomi Ci, jakie są najczęściej popełniane błędy w marketingu sieciowym oraz jak je wyeliminować. Wystarczy więc jedynie odrobina pracy, a internet nie tylko przestanie Ci przeszkadzać, ale wręcz powiększy zainteresowanie Twoją firmą, co w odczuwalny sposób przełoży się na zyski.

5 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 5 BŁĄD#1 Brak strony internetowej Jeśli myślałeś, że wszelkich błędów związanych z marketingiem sieciowym da się uniknąć nie zakładając własnej strony internetowej, popełniłeś największy z nich. W obecnych czasach własna wizytówka w sieci to absolutna konieczność. Niestety nie da się dokładnie obliczyć ilu klientów zrezygnowało z Twoich usług po tym, jak nie mogli zweryfikować Twojego istnienia (bez zbędnego nakładu pracy), obejrzeć Twojej pełnej oferty lub portfolio czy nawet znaleźć numeru kontaktowego do Ciebie. Wierz mi jednak, że gdyby takie obliczenia były możliwe, ich liczba mogłaby Cię bardzo negatywnie zaskoczyć. Dziś, w czasach, gdy każdą informację da się sprawdzić w przeciągu kilku sekund, ludzie nie pozostawiają niczego przypadkowi. Tak szybki dostęp ma też swoje konsekwencje - jeśli klient będzie musiał poświęcić za dużo czasu na znalezienie Cię, natychmiast się zniechęci. Na to, że ktoś sam trafi pod nasze drzwi mogą liczyć już tylko sklepy w galeriach handlowych. Dziś niemal każda transakcja poprzedzona jest sprawdzeniem usługodawcy - lepiej dla naszego biznesu, jeśli klient trafi od razu na naszą stronę, co doskonale ilustrują poniższe przykłady (obydwa jak najbardziej prawdziwe). 1. W mieście, w którym mieszkam, istnieje szybko zdobywający popularność bar szybkiej obsługi, który oferuje swoje potrawy zarówno na miejscu, jak i w opcji z dowozem. Zachęcony opowiadaniami znajomych chciałem przejrzeć menu i złożyć zamówienie telefoniczne. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że nie mogę tego zrobić z bardzo prostego powodu - bar praktycznie nie istnieje w sieci. Ile osób w takiej sytuacji wsiądzie w samochód i po prostu pojedzie na miejsce?

6 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 6 2. Jakiś czas temu otrzymałem na maila ofertę na wykonanie zawieszek zapachowych do samochodów. Jako, że jeden z moich klientów pytał o taką usługę, postanowiłem nawiązać kontakt. Bardzo szybko otrzymałem wiadomość zawierającą wycenę oraz przykładowe realizacje. Zainteresowany, postanowiłem sprawdzić inne przykłady zawieszek, wpisałem więc nazwę firmy w Google. Gdyby na pierwszych kilku pozycjach pojawiła się ich strona, pewnie wszedłbym na nią nie szukając dalej. Jako, że jej tam nie było, czytałem kolejne wyniki i trafiłem na artykuł sugerujący, że mój niedoszły kontrahent jest zamieszany w aferę związaną ze zniesławieniem. Artykuł ukazał się na jakimś niewielkim blogu, którego prawdomówności w żaden sposób nie da się potwierdzić, nie zmienia to jednak faktu, że były to jedyne informacje, jakie znalazłem na temat producenta zawieszek. Złapałem się na tym, że automatycznie zniechęciłem się do całej transakcji i zrezygnowałem. Jak zapewne każdy, kto przede mną szukał jego strony internetowej. Te dwa przykłady to tylko czubek góry lodowej, pokazują jednak wyraźnie, jak mocno klienci związani są z wyszukiwaniem informacji w internecie. Nieważne, czy prowadzisz dużą firmę holdingową czy rodzinny zakład pogrzebowy - Twój firmowy telefon zadzwoni tylko, jeśli jego numer będzie się dało znaleźć. W dodatku jeśli klient ma do wyboru stronę kontaktową w katalogu sieciowym lub na profesjonalnej witrynie, zawsze wybierze to drugie. Jeśli przed założeniem strony powstrzymuje Cię obawa o wysokie koszty, mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Zdecydowaną większość możesz zrobić sam. Wszelkie narzędzia, których potrzebujesz dostępne są bezpłatnie i niemal bez żadnych ograniczeń, a ich obsługa z dnia na dzień staje się coraz łatwiejsza. Zresztą nawet jeśli będziesz zmuszony wynająć kogoś do zrobienia dla Ciebie witryny firmowej, jej koszt zwróci się szybciej, niż myślisz.

7 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 7 Podsumowanie: dlaczego Twój biznes potrzebuje strony internetowej? Twoja konkurencja ma stronę internetową - daje im to wręcz miażdżącą przewagę. Kiedy potencjalny klient postanowi poszukać w Google świadczonych przez Ciebie usług, wybierze firmę z najbardziej profesjonalnie wyglądającą witryną Twój biznes będzie otwarty 24 godziny na dobę - wiele osób korzysta z sieci w godzinach nocnych, kiedy wszystkie obowiązki w danym dniu są już za nimi. Wtedy nie będą w stanie do Ciebie zadzwonić, by zapytać o Twoje usługi. Niech więc przeczytają o nich na Twojej stronie - dzięki temu nie stracą zainteresowania. Nie będziesz musiał odbierać zbędnych telefonów - klienci, którzy będą do Ciebie dzwonić nie będą zadawać zbędnych pytań, jeśli odpowiedź na te najbardziej podstawowe znajdą na Twojej stronie. Nie będziesz musiał po raz setny tłumaczyć, jakie oferujesz formy płatności czy jak do Ciebie dojechać. Oznacza to zysk kilku godzin w tygodniu, co, jak sam wiesz, bywa bezcenne. Będziesz mógł nawiązać bliższą relację z klientami - najchętniej dobijamy targu z osobami, którym ufamy. Witryna internetowa to doskonały sposób, by takie zaufanie zdobyć (więcej informacji na ten temat znajdziesz w dalszej części poradnika). Klienci naprawdę zakładają, że posiadasz stronę - szybki rozwój internetu oraz wygoda, jaka się z nim wiąże przyzwyczaiły klientów do wchodzenia na witryny usługodawców i producentów. Posiadanie strony jest już tak głęboko zakorzenione w ich umysłach, że jej brak automatycznie wywołuje rozczarowanie - uczucie, którego nie chcesz u potencjalnych kontrahentów. Zbudujesz i ochronisz swój wizerunek - to, że nie masz strony, nie znaczy, że ludzie o Tobie nie mówią. Jeśli nie znajdą informacji u Ciebie, zapytają na forach, które roją się od nieżyczliwych osób. Pracownicy konkurujących firm często mają w zwyczaju podszywać się pod zwykłych użytkowników, by wyrazić niezadowolenie z Twoich usług. Podoba Ci się ten poradnik? Jeśli ten poradnik okazał się dla Ciebie użyteczny, będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi. Może jakiś post na Facebooku? Może miły mail? Nie kosztuje to ani grosza, a będzie dla mnie znaczyć bardzo wiele.

8 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 8 BŁĄD#2 Niewystarczająca dbałość o markę Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego firmy takie, jak McDonald s czy Starbucks odniosły światowy sukces? Wbrew pozorom sekret nie tkwi wcale w doskonałej jakości produktów. Żeby to zrozumieć, należy rozróżnić dwie rzeczy: to, za co klient płaci i to, co kupuje. Tylko na pierwszy rzut oka można między tymi pojęciami postawić znak równości. Sprawdźmy, jak działa to na podstawie wspomnianej restauracji. Klient wchodzący do McDonald s Jest głodny lub po prostu ma ochotę na przekąskę. Zamawia hamburgera, frytki i napój. Danie to zaspokoi jego podstawową potrzebę - i dokładnie za to płaci. Ma pewność (dzięki doświadczeniu z marką), że się nie zatruje, zna wszelkie zasady panujące w tym miejscu (wielkość, smak, czas oczekiwania, postępowanie po posiłku i wiele innych). Wie, że w każdym oddziale wszystko wyglądać będzie dokładnie tak samo, jest więc przygotowany na każdą sytuację - i dokładnie to kupuje. Kluczowe w tym miejscu okazuje się zaufanie. Kiedy jesteśmy w innym kraju (lub nawet mieście), zawsze podświadomie czujemy się zagubieni. Specjaliści od marketingu wielkich sieci słusznie założyli, że najpewniej poszukiwać będziemy wtedy jakichś znanych nam elementów - czegokolwiek, co pomoże nam poczuć się pewniej. Właśnie dlatego największe firmy dbają o zachowanie jednolitego wizerunku w najmniejszych nawet szczegółach (w Burger Kingu na przykład znaczenie ma kierunek polewania hamburgera keczupem). Lekcją, którą należy z tego wyciągnąć jest całkowity brak kompromisów. Nie można pozwolić sobie na sytuację, w której w każdym miejscu nasze logo wygląda inaczej (choć oczywiście dopuszczalne jest kilka wersji kolorystycznych), bo musi

9 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 9 być dostosowane do wymogów innej firmy. Jeśli sam nie uszanujesz swojej marki, jak możesz spodziewać się, że zrobią to klienci? Co jeśli nie masz silnej, jednolitej strategii wizerunkowej? Nie istnieje inna opcja, niż zbudowanie jej od podstaw. Tu z pomocą przychodzi strona internetowa, która w wielu przypadkach stanowić będzie pierwsze źródło kontaktu z Twoim biznesem. To od tego punktu zależy, czy odwiedzający uznają Cię za profesjonalistę. Co musi zawierać Twoja strona, by pomóc Ci zbudować wizerunek? Sensowny adres - końcówkę.pl można w pierwszym roku uzyskać za darmo, w kolejnych za kilka złotych na miesiąc. Wydatki są więc niewielkie, a zły adres już na początku może Cię skreślić. Nikt nie zaufa firmie, której adres wygląda tak: Dostosowany adres - jeśli masz już domenę z końcówką.pl, Twój adres poczty elektronicznej również musi ją zawierać. Ludzie szybciej zaufają firmie, z którą mogą skontaktować się wpisując w polu odbiorcy niż - zapomnij o tym, że tego drugiego adresu używasz od lat i nie musisz za niego płacić. Klienci nie zaufają sprzedawcy, który założył swoje konto pocztowe w minutę, gdyż tak może zrobić każdy oszust. Logo - jest powód, dla którego profesjonalne studia graficzne liczą sobie nawet kilka tysięcy złotych za wykonanie logotypu. Ich pracownicy zdają sobie po prostu sprawę, jak ważny jest ten element w strategii marketingowej firmy. Jest to w końcu symbol, który przez lata kojarzył się będzie z Twoją marką. Wpisanie nazwy Twojego przedsiębiorstwa pogrubioną czcionką to zdecydowanie za mało (zwłaszcza, że wielu z nich zgodnie z prawem nie wolno użyć w celach reklamowych, z czego osoby niezajmujące się identyfikacją wizualną często nie zdają sobie sprawy). Swoje logo możesz wykonać samodzielnie, choć zalecana jest choćby konsultacja ze specjalistą. W internecie jest sporo poradników poświęconych tematowi - warto się z nimi zapoznać, by uniknąć błędów, które mogą zaszkodzić Twojej marce.

10 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 10 Kolor marki - nie jest to konieczność, ale pomaga w identyfikacji (wiele pracowni graficznych potrafi bez tego stworzyć doskonałe projekty). Barwy bardzo często kojarzą się z danym przedsiębiorstwem - dlatego też Play w każdej reklamie stosuje fiolet, mbank - czerwień, a Plus - zieleń. Dopuszczalne są też zestawy pasujących do siebie kolorów, jednak nie powinno być ich więcej, niż trzy. Czego nie może zawierać Twoja strona? Przesyt informacji - jeśli po wejściu na stronę klient zobaczy niekończący się potok słów, są duże szanse, że poczuje się zbyt przytłoczony i zniechęci się do dalszego zwiedzania. Prawdziwe jest twierdzenie, że jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Prosty projekt strony głównej zachęci do kliknięcia po informacje, zwłaszcza przy dobrze zorganizowanej nawigacji. Natłok elementów przyciągających uwagę - rozumiem założenie przedsiębiorców, którzy na swoich stronach umieszczają mnóstwo animacji, migających na czerwono napisów i tym podobnych elementów - chodzi w końcu o to, by przyciągnąć uwagę. Tylko, że... klient już jest na Twojej stronie, masz jego pełne skupienie. Świecenie mu po oczach dodatkowymi efektami może go wyłącznie rozproszyć, a w konsekwencji nawet rozdrażnić. Automatycznie odtwarzające się filmiki lub pliki dźwiękowe - jest to jeden z największych błędów, jakie można popełnić. Użytkownicy nie życzą sobie, by jakiekolwiek dźwięki dobywały się z głośników bez ich wyraźnej zgody (np. poprzez kliknięcie w link). Obecne wersje przeglądarek pozwalają na otwieranie wielu stron naraz. Kiedy tylko klient zlokalizuje, która z nich jest źródłem muzyki, natychmiast ją zamknie. Podoba Ci się ten poradnik? Jeśli ten poradnik okazał się dla Ciebie użyteczny, będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi. Może jakiś post na Facebooku? Może miły mail? Nie kosztuje to ani grosza, a będzie dla mnie znaczyć bardzo wiele.

11 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 11 BŁĄD#3 Strona niedopasowana do telefonów komórkowych Załóżmy, że masz już piękną stronę internetową. Teraz wejdź na nią z telefonu komórkowego. Dlaczego? Ponieważ robi tak około 28% wszystkich użytkowników sieci. Oznacza to, że jedna na cztery osoby będzie miała problem z najprostszym kliknięciem w zamieszczonego na Twojej witrynie linka, nie mówiąc już o przeglądaniu oferty. Interesujący jest fakt, że według danych za 2013 rok żaden rozmiar ekranu nie przekracza 20% rynku. Jeśli więc Twoja witryna dobrze wygląda na Twoim laptopie, w ten sam sposób zobaczy ją tylko jedna na pięć osób. Różnej wielkości telefony, tablety i monitory mogą wyświetlać ją zupełnie inaczej. Na szczęście da się naprawić ten problem budując stronę w taki sposób, by automatycznie dopasowywała się do odpowiednich urządzeń (fachowo nazywamy to responsywnością).

12 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 12 Jak widać, opcji jest wiele - już w obrębie telefonu czy tabletu musimy wziąć pod uwagę po dwie opcje - w zależności od tego, czy użytkownik obróci urządzenie pionowo czy poziomo. Sprawa jest o tyle poważna, że często wspomniane w pierwszym rozdziale śledztwo dotyczące Twojej firmy odbywa się pod jej drzwiami. Potencjalny klient widzi Twój szyld lub reklamę, sprawdza w telefonie ofertę i na tej podstawie decyduje, czy warto rozpocząć rozmowę. Jeśli nie będzie w stanie wygodnie zapoznać się z Twoją stroną, szanse na powodzenie są nikłe. Rozmiar nie jest tu jedynym problemem. Stosowanie zaawansowanych animacji w technologii Flash (a bywa, że są na niej oparte całe portale) może uniemożliwić użytkownikom urządzeń przenośnych wyświetlenie jakichkolwiek treści, co oznacza, że nie zobaczą nawet Twojego logo, a co dopiero świetnie napisanego tekstu o firmie, nad którym tak długo pracowałeś. Jeśli wciąż uważasz, że nie warto inwestować w responsywność, pozwolę sobie podać Ci jeszcze jedną liczbę: według badań przeprowadzonych przez firmę Adobe, użytkownicy tabletów wydają około 50% więcej pieniędzy na produkty i usługi. Choćby z tego powodu warto im się przypodobać. Podoba Ci się ten poradnik? Jeśli ten poradnik okazał się dla Ciebie użyteczny, będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi. Może jakiś post na Facebooku? Może miły mail? Nie kosztuje to ani grosza, a będzie dla mnie znaczyć bardzo wiele.

13 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 13 BŁĄD#4 Brak kluczowych elementów Choć oczywiście ważne jest, by opowiedzieć ludziom o tym, jak niesamowite są Twoje usługi, cel ten nie może przysłaniać głównej zasady marketingowej: spełniania potrzeb klienta. W końcu kiedy wchodzisz do sklepu i pytasz o cenę chleba, nie chcesz zamiast tego usłyszeć o jego niepowtarzalnym smaku, prawda? Tą samą zasadą należy kierować się przy tworzeniu własnej strony. Klient wchodzący na Twoją stronę Chce wiedzieć, co oferujesz. Chce wiedzieć, czego już dokonałeś. Chce wiedzieć, jak się z Tobą skontaktować. Chce odpowiedzi. Choć oczywiście nie są to wszystkie informacje, jakie powinny się zawrzeć na Twojej witrynie, to właśnie do nich dostęp musi być najłatwiejszy. Nie może więc być tak, że po zapoznaniu się z Twoją ofertą znalezienie numeru telefonu będzie wiązało się z przeszukiwaniem wszystkich pozycji w menu. Złota zasada psychologii marketingu brzmi: Zdezorientowany umysł mówi NIE Oznacza to, że jeśli klient nie będzie w pełni świadomy, co właściwie mu oferujemy, jakie odniesie korzyści i jakie poniesie koszty, nie zdecyduje się na zakup. Dlatego

14 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 14 też w najlepszym interesie przedsiębiorcy jest wyklarowanie własnego stanowiska. Jak już wspominałem, pierwszy kontakt z firmą najczęściej odbywa się poprzez wejście na jej stronę. Dlatego już na tym etapie czytelne rozmieszczenie najważniejszych informacji staje się kluczowe. Rozważmy wspomniane powyżej punkty po kolei: OFERTA strona główna podstrona Hasło reklamowe związane z Twoją ofertą Krótki opis usług / produktów Strona o firmie Strona oferta Na stronie głównej zawieramy krótki opis usług / produktów w postaci haseł - może to być lista wypunktowana, częściej jednak stosuje się ułożone poziomo zdjęcia lub ilustracje z podpisami. Inną powszechną praktyką jest umieszczanie w głównej części strony tzw. sliderów, czyli szerokich obrazów z opisami, które zmieniają się co kilka sekund. Podstrona o firmie powinna zawierać podstawowe informacje o założeniach przedsiębiorstwa, podczas gdy pod pozycją oferta należy umieścić szczegółowy zakres świadczonych usług. DOKONANIA strona główna podstrona Wybrane elementy z portfolio Strona portfolio lub realizacje Pochwały klientów Lista firm wspołpracujących

15 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 15 Wybrane elementy z portfolio są nieobowiązkowe i powinny stanowić jedynie mały fragment strony głównej. Bywa, że dobry projektant umieszcza je również we wspomnianym sliderze, jednak wymaga to sporo wyczucia stylu i nie jest prostą sztuką. Inaczej sprawa ma się z pochwałami - jeśli tylko masz możliwość, zdobądź jak najwięcej opinii zadowolonych ze współpracy z Tobą kontrahentów. Niech pojawią się pod Twoją ofertą w formie cytatów - mało co jest bowiem w stanie równie dobrze wpłynąć na zaufanie wobec marki. W końcu każdy przedsiębiorca będzie chwalił swoją ofertę. Kiedy jednak doceniają ją inni ludzie, oznacza to, że na przechwałkach się nie kończy. Jeśli udało Ci się wykonać zlecenie dla dużej firmy, nie zapomnij się tym pochwalić umieszczając jej logo w widocznym miejscu. Dzięki temu inni potencjalni nabywcy uznają, że skoro grube ryby nie bały Ci się powierzyć swoich pieniędzy, oni też nie mają się o co martwić. Pamiętaj jednak, by wszelkie podane referencje były prawdziwe - obecnie bardzo łatwo jest zweryfikować takie informacje, czego konkurencja nie zawaha się dokonać. Osobną stronę poświęć na pełne portfolio - najlepiej z możliwością sortowania według kategorii (jeśli oferujesz usługi różnych typów), dzięki czemu klienci będą mogli obejrzeć tylko te pozycje, które ich interesują. Lista dokonań - koniecznie ze zdjęciami lub ilustracjami - jest znacznie potężniejsza od najlepszych haseł reklamowych. Zamiast opowiadać ludziom, jak dobra jest Twoja oferta - pokaż im. KONTAKT strona główna podstrona lub telefon w widocznym miejscu Strona kontakt Wyraźny odnośnik do strony kontaktowej w menu głównym oraz w stopce

16 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 16 Najchętniej swoje pieniądze powierzamy komuś, komu ufamy. Dlatego też musisz zrobić wszystko, by zdobyć sympatię ludzi zainteresowanych Twoją ofertą. Wbrew pozorom recepta na sukces jest tu bardzo prosta: Traktuj ludzi jak żywe istoty, nie jak numerki Jest to z niewiadomych powodów bardzo zaniedbywana zasada. Prawda jest jednak oczywista: nikt nie zaufa bezuczuciowym korporacjom i systemom. W biznesie chodzi o nawiązywanie relacji między ludźmi, daj więc taką możliwość swoim klientom. Na stronie kontaktowej podaj imię i nazwisko osoby, z którą można będzie porozmawiać o ofercie, zadać pytania, zgłosić uwagi. Zdjęcie, na którym zachęca ona do tego przyjaznym uśmiechem potrafi zdziałać prawdziwe cuda - nie dość, że ludzie chętniej będą dzwonić lub pisać do Twojej firmy, to jeszcze liczba agresywnych wiadomości od rozdrażnionych konsumentów wyraźnie spadnie - w końcu kto chce zacząć rozmowę od zaatakowania sympatycznego konsultanta? Dane konkretnej osoby mają jeszcze jeden cel - dają dzwoniącym punkt zaczepienia, dzięki któremu nie poczują się jak jeden z miliona klientów, będą też mieli świadomość, że przy następnym telefonie usłyszą ten sam głos, co z kolei stanowi ogromny krok naprzód w budowaniu zaufania do firmy. Jeśli Twoje przedsiębiorstwo jest zbyt duże, by wszystkie sprawy załatwił jeden konsultant, spróbuj podzielić ich według zadań - niech jeden z nich będzie odpowiedzialny za przyjmowanie zgłoszeń, inny - za reklamacje, kolejny - za przedstawienie oferty. Warto również umieścić na stronie głównej telefon lub adres do szybkiego kontaktu. W ten sposób dajesz klientom do zrozumienia, że zawsze jesteś do ich dyspozycji. Daj użytkownikom więcej niż jeden sposób dotarcia do Ciebie. Formularz kontaktowy to bardzo dobre narzędzie, obok niego powinien jednak znajdować się również numer telefonu, adres oraz sposób dojazdu do Twojej firmy. Ludzie różnią się między sobą - wielu z nich dzwoni, by uzyskać natychmiastową odpowiedź, ale są i tacy, którzy wolą wysłać wiadomość kosztem dłuższego oczekiwania, byle

17 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 17 nie narazić się na stres związany z rozmową. Dobry przedsiębiorca bierze pod uwagę wszystkie potrzeby swoich klientów. NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA strona główna podstrona Wyraźny odnośnik w menu Strona FAQ Wcześniej w tym rozdziale wskazałem złotą zasadę marketingu, zgodnie z którą klient nie zdecyduje się na zakup, jeśli nie będzie miał pełnego obrazu sytuacji. Podczas przeglądania Twojej oferty naturalnym zjawiskiem jest pojawienie się w jego głowie kilku dodatkowych pytań. Oczywiście zawsze może się z Tobą skontaktować i rozwiać wszelkie wątpliwości, jeśli jednak nie masz ochoty ani czasu w kółko wyjaśniać tych samych kwestii i nie zamierzasz odbierać telefonów 24 godziny na dobę, umieść na swojej stronie dział z najczęściej zadawanymi pytaniami (ang. FAQ - Frequently Asked Questions). Stanowi on bardzo przejrzystą formę wypowiedzi, złożoną z zestawu pytanie - odpowiedź. Pozwala na wyjaśnienie bardzo wielu kwestii w prosty i zrozumiały sposób, w dodatku jest dostępny przez cały czas. Jeśli więc Twój klient będzie miał wątpliwości co do Twoich usług w środku nocy, nie musi czekać z nimi do rana (w tym czasie zapominając szczegółów i utrwalając podświadomie poczucie niedoinformowania). Podoba Ci się ten poradnik? Jeśli ten poradnik okazał się dla Ciebie użyteczny, będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi. Może jakiś post na Facebooku? Może miły mail? Nie kosztuje to ani grosza, a będzie dla mnie znaczyć bardzo wiele.

18 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 18 BŁĄD#5 Brak darmowej zawartości Ten punkt może być nieco zaskakujący, jednak jego wykorzystanie może zdziałać cuda. Cały czas powtarzam, że w biznesie chodzi o zaufanie, dzięki któremu klienci nie będą bali się oddać Ci swoich pieniędzy. Żeby to zaufanie zdobyć, daj im najpierw coś od siebie. Zacznij od zastanowienia się, co może przydać się Twoim klientom - jakie mogą mieć pytania, problemy, co mogą chcieć osiągnąć. Następnie po prostu im to zaoferuj - za darmo i nie oczekując niczego w zamian. Najłatwiej dokonać tego za pomocą wszelkiej maści poradników - od bloga pełnego porad po filmiki na YouTube. Jeśli więc jesteś radcą prawnym - zaoferuj darmowe porady, jeśli pośredniczysz w obrocie nieruchomościami - napisz artykuły o pułapkach czyhających na kupujących mieszkania, jako sprzedawca części motoryzacyjnych nagraj filmiki dotyczące samodzielnych napraw. Możliwości są ogromne, a dzięki sieci większość narzędzi możesz uzyskać za darmo. Jeśli uważasz, że takie podejście sprawi, że potencjalni nabywcy nie będą niczego u Ciebie kupować, skoro mogą to mieć za darmo, zastanów się, kto skorzysta na Twojej ofercie. Kto skorzysta z Twoich darmowych porad Łowcy darmowych treści - są to ludzie, którzy polują na wszystko, co mogą dostać bez wydawania pieniędzy. Nie kupią u Ciebie nawet, jeśli nie dasz im niczego za darmo. W ich wypadku niczego więc nie tracisz. Osoby samodzielne - szukają one porad, jak zrobić coś bez pomocy. Kiedy dojdą do problemu, z którym sobie nie poradzą, zapytają o radę kogoś zaufanego. A, że już im pomogłeś, jest duża szansa, że będziesz to Ty. Osoby, które nie mają czasu - takie osoby zlecają zadania ekspertom. Jako, że Twoje porady wyglądają bardzo fachowo, możesz liczyć na kontakt z ich strony.

19 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 19 Nawet ta pierwsza grupa może okazać się cenna, choć nie bezpośrednio. Osoby, które są szczególnie zachwycone poziomem usług, często opowiadają o nich znajomym. Oznacza to darmową reklamę w najskuteczniejszej formie - polecenia. Nikt nie chce jednak, byś tracił czas i pieniądze. Zamiast pomagać jednej osobie, wykonując dla niej jakiś projekt za darmo, udostępnij bezpłatne materiały wszystkim. Jeden obdarowany klient to maksymalnie kilka poleceń. Ale jeśli pomożesz setkom osób naraz, liczba ta rośnie do bardzo opłacalnych wartości. Podoba Ci się ten poradnik? Jeśli ten poradnik okazał się dla Ciebie użyteczny, będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi. Może jakiś post na Facebooku? Może miły mail? Nie kosztuje to ani grosza, a będzie dla mnie znaczyć bardzo wiele.

20 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 20 PODSUMOWANIE Co dalej? Posiadanie strony internetowej nie jest celem samym w sobie, a jedynie środkiem do pozyskania zaufania klientów, które ma bezpośredni wpływ na zyski. Najważniejszym wnioskiem, jaki należy wyciągnąć z tego poradnika jest potraktowanie strategii marketingowej jako rozmowy z ludźmi, nie jako zwiększanie statystyk. Liczba fanów na Facebooku, wysłanych maili czy osób, które zobaczyły Twoją reklamę - to w gruncie rzeczy tylko numerki, które nie będą miały znaczenia, jeśli nie uda Ci się zbudować relacji z nabywcami. Poradnik ten nie wyczerpuje w żadnym razie tematu tworzenia firmowych stron internetowych (spokojnie, będą kolejne) - opowiada jedynie o temacie podejścia do ich użytkowników. Zauważ, że każdy opisany punkt skupiał się na ich wygodzie i spełnianiu ich potrzeb. Wiele firm przeżywa poważne załamanie finansowe z powodu egoizmu. Podejście typu kup mój produkt, bo jest najlepszy nie jest niczym innym, niż samolubną prośbą połączoną z niczym nie udokumentowaną przechwałką. Następną kampanię marketingową oprzyj więc na obietnicy kup mój produkt, a pomoże Ci on rozwiązać Twój problem. Skup się na tym, by to klient, nie Twój produkt, był wyjątkowy. Dobrze zaprojektowana witryna to jeden z najprostszych sposobów, by nawiązać relację z ludźmi, którzy coraz silniej polegają na sieci i spędzają w niej coraz więcej czasu. Pozostaje Ci więc tylko sięgnąć po to narzędzie i, jak pisałem we wstępie, przeciągnąć owego złego dyktatora na swoją stronę.

21 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 21 O MNIE Jak mogę Ci pomóc? Nazywam się Michał Skrzypek. Marketing, zwłaszcza sieciowy, pasjonuje mnie już od bardzo dawna. Wnikliwe obserwacje i coraz bogatsze doświadczenia uświadomiły mi niepokojącą tendencję - pomimo dynamicznie zmieniających się trendów w reklamie, przerażająca liczba stron pozostaje niezmieniona. Wielu przedsiębiorców wyznaje przekonanie, że nie naprawia się czegoś, co nie jest zepsute. Może to i prawda, ale czy oznacza to, że już zawsze będziemy jeździć Maluchami i oglądać telewizory kineskopowe? Wraz z upływem czasu zmieniają się potrzeby klientów - i nie wynika to z ich chęci nadążania za modą. W przypadku marketingu sieciowego projektanci nie dyktują trendów, a za nimi nadążają. Strony internetowe zmieniają się z powodu wyników badań psychologicznych, nie z powodu widzimisię ich twórców. Studia językoznawcze oraz praca magisterska z marketingu pogłębiły moją wiedzę z funkcjonowania mózgu i znaczenia podświadomości w reklamie, tworząc solidne podstawy, na których dzięki doświadczeniu i ciągłym pogłębianiu wiedzy mogę bez przerwy doskonalić sztukę nawiązywania relacji z klientami. Niniejszy poradnik to mój wkład w budowanie współczesnego marketingu sieciowego. Ma on na celu pomoc zarówno początkującym, jak i doświadczonym przedsiębiorcom w kreowaniu indywidualnego wizerunku, który bezpośrednio przekłada się na zyski. Mam nadzieję, że okazał się on przydatny również dla Ciebie.

22 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 22 INNE Dodatkowe źródła Marketing sieciowy to bardzo dynamiczny twór. Nie zdziwię się, jeśli za 3-4 lata poradnik, który właśnie czytasz, będzie już całkiem nieaktualny. To właśnie te błyskawiczne zmiany oraz nowe odkrycia w psychologii sprawiają, że należy cały czas pogłębiać swoją wiedzę. By ciągle być na bieżąco, polecam następujące adresy: - to miejsce, gdzie znaleźć można pisane przeze mnie porady dotyczące szeroko pojętej reklamy i sposobów docierania do klientów. Wszystko oczywiście całkowicie za darmo. Tam również pojawiać się będą podobne do tego poradniki. Warto więc dodać sobie ten adres do zakładek. - anglojęzyczny blog pokrywający zagadnienia związane z marketingiem. Zawiera mnóstwo inspirujących tekstów oraz porad przydatnych każdemu przedsiębiorcy. - anglojęzyczny portal zawierający informacje o współczesnych trendach w tworzeniu stron internetowych. Dodatkowo oferuje darmowe elementy graficzne oraz artykuły instruktażowe. Potrzebujesz pomocy? Jeśli masz pytania dotyczące tego poradnika lub opisanych w nim tematów lub chciałbyś, bym pomógł Ci rozwinąć Twój biznes poprzez stworzenie elementów kampanii marketingowej, zachęcam do kontaktu. tel

23 INTERNET NISZCZY TWÓJ BIZNES 5 największych błędów, przez które klienci wybierają konkurencję

Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik

Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik Niniejszy plik PDF jest skróconym przewodnikiem po książce Reklama w Internecie praktyczny poradnik autorstwa Artura Kosińskiego. Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik

Bardziej szczegółowo

Rozmowa ze sklepem przez telefon

Rozmowa ze sklepem przez telefon Rozmowa ze sklepem przez telefon - Proszę Pana, chciałam Panu zaproponować opłacalny interes. - Tak, słucham, o co chodzi? - Dzwonię w imieniu portalu internetowego AmigoBONUS. Pan ma sklep, prawda? Chciałam

Bardziej szczegółowo

Lekcja 1 WPROWADZENIE DO SKUTECZNEJ STRONY

Lekcja 1 WPROWADZENIE DO SKUTECZNEJ STRONY WPROWADZENIE DO SKUTECZNEJ STRONY Po dzisiejszej lekcji będziesz wiedział: Jak zacząć pracę nad swoją własną witryną Co ma wspólnego autobus ze stroną internetową Na jakie aspekty techniczne powinieneś

Bardziej szczegółowo

Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl!

Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl! Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl! Dołącz do Programu Partnerskiego iparts.pl! Polecaj sklep internetowy iparts.pl swoim klientom i zarabiaj na ich transakcjach! iparts Program Partnerski

Bardziej szczegółowo

Pozycjonowanie. Co to takiego?

Pozycjonowanie. Co to takiego? Pozycjonowanie Co to takiego? WSTĘP SEO to akronim angielskiej nazwy Search Engine Optimization, czyli optymalizacja witryn internetowych pod kątem wyszukiwarek. Pozycjonowanie w uproszczeniu skupia się

Bardziej szczegółowo

Mój biznes Etap II. Analiza strategiczna

Mój biznes Etap II. Analiza strategiczna Mój biznes Etap II. Analiza strategiczna Źródło: www.uniwersytet-dzieciecy.pl W pierwszym etapie Konkursu przygotowaliście bardzo ciekawe propozycje nowych biznesów, oferujących zarówno towary, jak i usługi.

Bardziej szczegółowo

Tytuł ogłoszenia ma znaczenie!

Tytuł ogłoszenia ma znaczenie! Tytuł ogłoszenia ma znaczenie! Dawałeś kiedyś ogłoszenie swojej firmy albo działalności? To nie popełniaj tego samego błędu co wszyscy! Przedstawię Tobie teraz sposób jak ustrzec się błędu który jest dość

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz zrobić w Marketingu Internetowym Ten ebook jest skierowany do właścicieli małych przedsiębiorstw. Zawarliśmy w nim porady dla

Bardziej szczegółowo

Gdzie szukać klientów?"

Gdzie szukać klientów? Gdzie szukać klientów?" Każda firma potrzebuje nowych klientów. Stale napływający nowi klienci to woda na młyn każdego biznesu. Jeśli brakuje ich w Twojej firmie to koniecznie zbadaj potencjał rynku na

Bardziej szczegółowo

Twój Salon Kosmetyczny na. Twój doradca w internecie

Twój Salon Kosmetyczny na. Twój doradca w internecie Twój Salon Kosmetyczny na Twój doradca w internecie Czy prowadzisz już fanpage na Facebook Swojego salonu? TAK NIE Sprawdź na kolejnych slajdach czy wszystkie elementy są przez ciebie dobrze przygotowanie

Bardziej szczegółowo

Copyright 2015 Monika Górska

Copyright 2015 Monika Górska 1 To jest moje ukochane narzędzie, którym posługuję się na co dzień w Fabryce Opowieści, kiedy pomagam swoim klientom - przede wszystkim przedsiębiorcom, właścicielom firm, ekspertom i trenerom - w taki

Bardziej szczegółowo

Powodzenia, Joanna Ceplin. Sekwencja maili. Shirt & Co.

Powodzenia, Joanna Ceplin. Sekwencja maili. Shirt & Co. Przedstawiona sekwencja jest przykładowa. Ma na celu pokazanie, co trzeba przygotować, aby nasz tunel przemieniał odbiorców w klientów. Dostosuj ją do swojej oferty. Nie kopiuj proszę dokładnie tego schematu,

Bardziej szczegółowo

CZYM JEST MARKETING W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH?

CZYM JEST MARKETING W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH? Media społecznościowe szybko doganiają pocztę emailową, która nadal jest podstawowym sposobem przekazywania wiadomości i informacji online. Facebook ma ponad 1 miliard użytkowników, ponad 55 milionów wiadomości

Bardziej szczegółowo

SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE. Bydgoszcz, dnia..2014 r. Usługodawca

SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE. Bydgoszcz, dnia..2014 r. Usługodawca Bydgoszcz, dnia..2014 r. SMO MEDIA I KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE Usługodawca Talem Technologies Sp. z o.o. ul. Cieszkowskiego 22/1; 85-052 Bydgoszcz Tel. 52 366 70 73; Infolinia: 801 080 238 NIP: 967-12-41-356;

Bardziej szczegółowo

GetWeb Twoja firma w Internecie

GetWeb Twoja firma w Internecie GetWeb Twoja firma w Internecie Spis treści: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 Czy wiesz, że możesz wykorzystać Internet w biznesie? Dlaczego akurat strona internetowa? Czym jest strona internetowa dla firmy?

Bardziej szczegółowo

SzelkiMedia Make your businnes more useful. Informator. www.tamto.pl hello@tamto.pl tel: 519-589-211

SzelkiMedia Make your businnes more useful. Informator. www.tamto.pl hello@tamto.pl tel: 519-589-211 Informator Na wstępie chcemy podkreślić, że ten dokument nie jest sztywną ofertą i ma na celu przekazanie Państwu wstępnych widełek cenowych naszych usług. W tym dokumencie postaramy się też przekonać

Bardziej szczegółowo

Tomasz Bonek Marta Smaga Spółka z o.o. dla Dolnośląskiej Izby Gospodarczej. Szkolenie. Jak zarabiać w internecie? Przenieś swój biznes do sieci!

Tomasz Bonek Marta Smaga Spółka z o.o. dla Dolnośląskiej Izby Gospodarczej. Szkolenie. Jak zarabiać w internecie? Przenieś swój biznes do sieci! Tomasz Bonek Marta Smaga Spółka z o.o. dla Dolnośląskiej Izby Gospodarczej Szkolenie Jak zarabiać w internecie? Przenieś swój biznes do sieci! O nas Współautorzy jednego z największych sukcesów na polskim

Bardziej szczegółowo

WPROWADZANIE INWESTORÓW POLSKICH NA RYNKI OBCE

WPROWADZANIE INWESTORÓW POLSKICH NA RYNKI OBCE WPROWADZANIE INWESTORÓW POLSKICH NA RYNKI OBCE SEKRETEM BIZNESU JEST WIEDZIEĆ TO, CZEGO NIE WIEDZĄ INNI Arystoteles Onassis SZANOWNI PAŃSTWO, Lubelskie Centrum Consultingu sp. z o. o. powstało w 2009 roku

Bardziej szczegółowo

--------------------------------- Zacznij Zarabiać

--------------------------------- Zacznij Zarabiać NetWork Dostarcza GoDealla.pl GoDealla NetWork --------------------------------- Zacznij Zarabiać na zakupach grupowych Czym jest GoDealla Network? GoDealla.pl to największy polski agregator zakupów grupowych.

Bardziej szczegółowo

Jak działa Brandle? Narzędzie online do organizacji i sprawdzania efektów marketingu szeptanego w internecie

Jak działa Brandle? Narzędzie online do organizacji i sprawdzania efektów marketingu szeptanego w internecie Jak działa Brandle? Narzędzie online do organizacji i sprawdzania efektów marketingu szeptanego w internecie Brandle to narzędzie do organizacji, prowadzenia i sprawdzania efektów kampanii marketingu szeptanego

Bardziej szczegółowo

Czym jest sportoryko?

Czym jest sportoryko? Czym jest sportoryko? Jest unikalnym portalem społeczno-informacyjnym skupiającym osoby pasjonujące się podróżami, sportami ekstremalnymi jednym słowem aktywnym życiem. System rezerwacyjny Oddajemy do

Bardziej szczegółowo

Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie

Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie Oferta prowadzenia działań reklamowych w Internecie 1. Dlaczego reklama w Internecie cieszy się powodzeniem? W Polsce jest ponad 17 milionów Internautów; Przeciętny Internauta spędza w sieci ponad 50 godzin

Bardziej szczegółowo

Artykuły Sponsorowane

Artykuły Sponsorowane Artykuły Sponsorowane w największym polskim portalu Horeca i w efektach wyszukiwania z Gwarancją Skuteczności kim jesteśmy? Pierwszy polski portal gastronomiczny jest najstarszym i największym portalem

Bardziej szczegółowo

Pamiętaj, że cele które ma spełniać Twoja strona WWW, muszą być zgodne z polityką i ogólną strategią Twojej firmy!

Pamiętaj, że cele które ma spełniać Twoja strona WWW, muszą być zgodne z polityką i ogólną strategią Twojej firmy! Skuteczna strona w Internecie wymaga odpowiedniego zaplanowania. Prezentujemy krótki przewodnik, który pomoże Ci uporządkować wszystkie informacje, które potrzebujesz, żeby rozpocząć pracę nad dobrą stroną

Bardziej szczegółowo

Brandle.pl. Jak stworzyć kampanię?

Brandle.pl. Jak stworzyć kampanię? Brandle.pl Jak stworzyć kampanię? Czym jest kampania Brandle? Kampania to po prostu zbiór zasad. Najczęściej wiąże się z konkretnym celem, jaki chcesz zrealizować dla swojej firmy. Jeśli się zastanowisz

Bardziej szczegółowo

RAPORT. Polskie firmy nie chcą iść na rękę klientom. Plany polskich przedsiębiorstw dotyczących przejścia na faktury elektroniczne

RAPORT. Polskie firmy nie chcą iść na rękę klientom. Plany polskich przedsiębiorstw dotyczących przejścia na faktury elektroniczne Polskie firmy nie chcą iść na rękę klientom RAPORT Plany polskich przedsiębiorstw dotyczących przejścia na faktury elektroniczne Zespół mailpro.pl MailPro Sp. z o.o. S t r o n a 1 Wstęp Od początku 2011

Bardziej szczegółowo

Działający siedem dni w tygodniu, przez 24h na dobę sklep internetowy stanie się skutecznym

Działający siedem dni w tygodniu, przez 24h na dobę sklep internetowy stanie się skutecznym Sklepy internetowe Działający siedem dni w tygodniu, przez 24h na dobę sklep internetowy stanie się skutecznym sposobem sprzedaży Twoich produktów - według badań GUS około 33% internautów korzysta z Internetu

Bardziej szczegółowo

Oferta współpracy. Sporządzili: Właściciele serwisu/administratorzy: Mateusz Łangowski oraz Karolina Meyer

Oferta współpracy. Sporządzili: Właściciele serwisu/administratorzy: Mateusz Łangowski oraz Karolina Meyer Oferta współpracy Sporządzili: Właściciele serwisu/administratorzy: Mateusz Łangowski oraz Karolina Meyer Chojnice 2017 1 Oferta współpracy Wśród rosnącej liczby firm i usług czasem trudno odnaleźć tę,

Bardziej szczegółowo

Nowa strona internetowa Twojej Firmy w 3 dni!

Nowa strona internetowa Twojej Firmy w 3 dni! www.stronaw3dni.pl Nowa strona internetowa Twojej Firmy w 3 dni! W pakiecie: + indywidualny projekt + wersja mobilna + domena i hosting na rok gratis! od 1299 zł 989 zł netto ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ

Bardziej szczegółowo

Poznaj osiem kroków naszej współpracy:

Poznaj osiem kroków naszej współpracy: Oferta Poznaj osiem kroków naszej współpracy: 1 2 3 4 5 6 7 8 Spotykamy się z Tobą lub kontaktujemy telefonicznie/mailowo w celu zapoznania się z Twoimi potrzebami i przedstawienia Ci oferty. W zależności

Bardziej szczegółowo

Dlaczego filmy online mają tak duże znaczenie dla marketingu mobilnego

Dlaczego filmy online mają tak duże znaczenie dla marketingu mobilnego Dlaczego filmy online mają tak duże znaczenie dla marketingu mobilnego Żyjemy w czasach, w których konsument odruchowo sięga po telefon, kiedy czegoś chce albo potrzebuje. opublikowany kwiecień 2015 Chce

Bardziej szczegółowo

INTERNET - NOWOCZESNY MARKETING

INTERNET - NOWOCZESNY MARKETING STRONA INTERNETOWA TO JUŻ ZBYT MAŁO! INTERNET ROZWIJA SIĘ Z KAŻDYM DNIEM MÓWIMY JUŻ O: SEM Search Engine Marketing, czyli wszystko co wiąże się z marketingiem internetowym w wyszukiwarkach. SEM jest słowem

Bardziej szczegółowo

Czy Twoja strona internetowa sprzedaje?

Czy Twoja strona internetowa sprzedaje? Czy Twoja strona internetowa sprzedaje? Przed Tobą formularz, który pomoże Ci ocenić czy Twoja strona jest wykonana prawidłowo. Przy każdym pytaniu znajduje się skala punktów możliwych do uzyskania, wydrukuj

Bardziej szczegółowo

Tak wygląda biuro Oriflame Polska od środka

Tak wygląda biuro Oriflame Polska od środka Tak wygląda biuro Oriflame Polska od środka Gdyby, to była mafia już bym nie żyła... Oto jak z koleżankami otrzymujemy kosmetyki, bawimy się wyśmienicie i jeszcze przy tym zarabiamy (oraz jak możesz do

Bardziej szczegółowo

Czym jest. Inbound Marketing?

Czym jest. Inbound Marketing? Czym jest Inbound Marketing? Co to jest Inbound Marketing? Inbound Marketing to skuteczny marketing internetowy służący do promocji biznesu i marki za pośrednictwem Internetu. Jest to strategia marketingowa

Bardziej szczegółowo

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Każdy ma prawo do rabatu Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie

Bardziej szczegółowo

Zebrana w ten sposób baza może zapewnić stałe źródło dochodów i uniezależni Cię od płatnych reklam i portali zakupów grupowych.

Zebrana w ten sposób baza może zapewnić stałe źródło dochodów i uniezależni Cię od płatnych reklam i portali zakupów grupowych. Witaj! W poprzedniej części pisałem o tym jak ważne jest to, aby strona internetowa wyposażona była w odpowiednie narzędzia do zbierania adresów e-mail potencjalnych klientów. Zebrana w ten sposób baza

Bardziej szczegółowo

FILM - BANK (A2 / B1)

FILM - BANK (A2 / B1) FILM - BANK (A2 / B1) Pierre i Maria: Dzień dobry Pani! Pracownik: Dzień dobry! W czym mogę pomóc? Pierre: Jesteśmy zainteresowani założeniem konta w Państwa banku. Pochodzimy z Francji, ale teraz mieszkamy

Bardziej szczegółowo

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych. Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych. Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi Podstawowe informacje na temat pozycjonowania Według badań Search Engine Watch 81% internautów

Bardziej szczegółowo

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe?

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe? Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Pozycjonowanie to wszelkie działania mające na celu podniesienie pozycji strony internetowej, na określone słowa kluczowe, w wyszukiwarce Google. Dlaczego

Bardziej szczegółowo

OFERTA HANDLOWA TO TO FOTOGRAFIA SPRZEDAJE PRODUKT

OFERTA HANDLOWA TO TO FOTOGRAFIA SPRZEDAJE PRODUKT OFERTA HANDLOWA TO TO FOTOGRAFIA SPRZEDAJE PRODUKT Spis treści 1. O firmie 2. Zakres usług 3. Dlaczego My? 4. Schemat procesu usług 5. Tabela opłat 6. Forma i tryb rozliczania 7. Dodatkowe informacje 2

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2012

Oferta reklamowa 2012 Oferta reklamowa 2012 To jedna z najlepszych stron internetowych o tematyce Franczyzy w sieci. Portalfranczyza.pl jest portalem internetowym przedstawiającym system franczyzy w Polsce. Działąjący już od

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2013

Oferta reklamowa 2013 Oferta reklamowa 2013 To jedna z najlepszych stron internetowych o tematyce Franczyzy w sieci. Portalfranczyza.pl jest portalem internetowym przedstawiającym system franczyzy w Polsce. Działąjący już od

Bardziej szczegółowo

Co umieścić na stronie www, by klienci zostawiali nam swoje adresy email i numery telefonów

Co umieścić na stronie www, by klienci zostawiali nam swoje adresy email i numery telefonów Co umieścić na stronie www, by klienci zostawiali nam swoje adresy email i numery telefonów 5 krytycznych punktów strony www, w których klient decyduje: zostawiam im swój email i numer telefonu, lub zamykam

Bardziej szczegółowo

Praktyczny Biznesowy Kurs DVD + książka

Praktyczny Biznesowy Kurs DVD + książka Praktyczny Biznesowy Kurs DVD + książka Praktyczny Biznesowy Kurs DVD + książka Od Pomysłu do Pieniędzy to praktyczny kurs DVD + książka podręcznik, który opracowałem na bazie kilkunastu lat moich doświadczeń

Bardziej szczegółowo

TANIE ZAKUPY NA CAŁYM ŚWIECIE. PORADNIK SUPERKUPCA

TANIE ZAKUPY NA CAŁYM ŚWIECIE. PORADNIK SUPERKUPCA Przemysław Mielcarski: Tanie zakupy na całym świecie 2 Przemysław Mielcarski TANIE ZAKUPY NA CAŁYM ŚWIECIE. PORADNIK SUPERKUPCA Copyright by Przemysław Mielcarski & e-bookowo 2009 Grafika i projekt okładki:

Bardziej szczegółowo

Poradnik SEO. Ilu z nich szuka Twojego produktu? Jak skutecznie to wykorzystać?

Poradnik SEO. Ilu z nich szuka Twojego produktu? Jak skutecznie to wykorzystać? Poradnik SEO Poradnik SEO Internet to najszybciej rozwijające się medium. W Polsce jest już 15 mln użytkowników, ponad 90% z nich używa wyszukiwarki Google. Dziennie użytkownicy zadają ponad 130 milionów

Bardziej szczegółowo

Sklepy Internetowe oferta

Sklepy Internetowe oferta Sklepy Internetowe oferta Kilka słów o nas Agencja Interaktywna CleverAgency powstała jako odpowiedź na współczesne potrzeby przedsiębiorców. W obecnych czasach obecność firmy w Internecie jest obowiązkowa,

Bardziej szczegółowo

POMOC W REALIZACJI CELÓW FINANSOWYCH

POMOC W REALIZACJI CELÓW FINANSOWYCH POMOC W REALIZACJI CELÓW FINANSOWYCH Szczegółową instrukcję znajdziesz tu: http://marciniwuc.com/ Miesiąc:. (np. Styczeń 2015) Punkt 1: Wyznacz Twoje 20 minut z finansami. Moje 20 minut na finanse to:

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa w serwisach Grupy Marketingowej TAI

Oferta reklamowa w serwisach Grupy Marketingowej TAI Oferta reklamowa w serwisach Grupy Marketingowej TAI Targetmarketing.pl to serwis, w którym w prosty i szybki sposób można kupić marketingową bazę danych, stworzyć własną kampanię e-mailingową oraz pozyskać

Bardziej szczegółowo

Opis systemu lojalnościowego e-lar bank. www.e-lar.pl

Opis systemu lojalnościowego e-lar bank. www.e-lar.pl Opis systemu lojalnościowego e-lar bank www.e-lar.pl 1 Spis treści 1. strona startowa 2. założenie konta - rejestracja 3. logowanie 4. panel menu: 1. jak to działa 2. nagrody 3. sklepy 4. kontakt 5. menu

Bardziej szczegółowo

Pomyśl o darmowym hotspot Wi-Fi w Twojej firmie.

Pomyśl o darmowym hotspot Wi-Fi w Twojej firmie. Pomyśl o darmowym hotspot Wi-Fi w Twojej firmie. Potrafimy zwiększyć aktywność użytkowników na Twojej stronie na Facebooku i zapewnić im łatwy dostęp do sieci Wi-Fi Usługa HotSpot-WiFi.pl Oferowana przez

Bardziej szczegółowo

Jak się promujemy? Jak się zareklamować? Oferujemy Klientom 2 Pakiety Reklamowe: PAKIET WIZERUNKOWY

Jak się promujemy? Jak się zareklamować? Oferujemy Klientom 2 Pakiety Reklamowe: PAKIET WIZERUNKOWY Czym jest portal e-biurowce? Portal e-biurowce oferuje między innymi reklamę firmom, których działalność związana jest z: budową, aranżacją i zarządzaniem inwestycjami biurowymi. Dzięki współpracy z nami,

Bardziej szczegółowo

--------------------------------- Zacznij Zarabiać

--------------------------------- Zacznij Zarabiać NetWork Dostarcza GoDealla.pl GoDealla NetWork --------------------------------- Zacznij Zarabiać na zakupach grupowych na Facebook u Czym jest GoDealla Network? GoDealla.pl to największy polski agregator

Bardziej szczegółowo

Oferta agencji interaktywnej.

Oferta agencji interaktywnej. Oferta agencji interaktywnej. Perfekcyjnie wykonana promocja Twojej firmy. Zaufaj DiGnet Media, przekonasz się, że warto! Promocja, reklama, marketing słowa te znane są każdemu przedsiębiorcy. Bez nich

Bardziej szczegółowo

Dzięki ćwiczeniom z panią Suzuki w szkole Hagukumi oraz z moją mamą nauczyłem się komunikować za pomocą pisma. Teraz umiem nawet pisać na komputerze.

Dzięki ćwiczeniom z panią Suzuki w szkole Hagukumi oraz z moją mamą nauczyłem się komunikować za pomocą pisma. Teraz umiem nawet pisać na komputerze. Przedmowa Kiedy byłem mały, nawet nie wiedziałem, że jestem dzieckiem specjalnej troski. Jak się o tym dowiedziałem? Ludzie powiedzieli mi, że jestem inny niż wszyscy i że to jest problem. To była prawda.

Bardziej szczegółowo

ŁAMIEMY GRANICE KOMUNIKACJI ZOBACZ JAK PAN LIM ROZWIĄZAŁ PROBLEMY W SWOJEJ FIRMIE»

ŁAMIEMY GRANICE KOMUNIKACJI ZOBACZ JAK PAN LIM ROZWIĄZAŁ PROBLEMY W SWOJEJ FIRMIE» ZOBACZ JAK PAN LIM ROZWIĄZAŁ PROBLEMY W SWOJEJ FIRMIE» Co to jest Limtel.pl? Limtel.pl jest internetową platformą, dzięki której możesz przygotować infolinię lub centralę telefoniczną przy pomocy przeglądarki

Bardziej szczegółowo

MARKETING I REKLAMA KAMPANIE PPC ANALIZA RYNKU. SKLEPY E-COMMERCE FOTOGRAFIA REKLAMOWA GRAFIKA i KEY VISUALS STRONY WWW TECHNOLOGIE IT DESIGN THINKING

MARKETING I REKLAMA KAMPANIE PPC ANALIZA RYNKU. SKLEPY E-COMMERCE FOTOGRAFIA REKLAMOWA GRAFIKA i KEY VISUALS STRONY WWW TECHNOLOGIE IT DESIGN THINKING MARKETING I REKLAMA KAMPANIE PPC ANALIZA RYNKU Praca z nami daje możliwości korzystania z zespołu specjalistów zawsze wtedy, gdy ich potrzebujesz, bez zbędnych kosztów stałych. Odpowiednio realizowana

Bardziej szczegółowo

Jak zrobić zakupy za pośrednictwem Rekshopa?

Jak zrobić zakupy za pośrednictwem Rekshopa? Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o. Jak zrobić zakupy za pośrednictwem Rekshopa? www.rekshop.pl Poradnik, który przeprowadzi cię krok po kroku przez kolejne etapy dokonywania zakupów za pośrednictwem

Bardziej szczegółowo

Jak założyć konto? Co znajdziesz na FWF? Strona Narzędzia Jak dokonać płatności? Lista autorów... 12

Jak założyć konto? Co znajdziesz na FWF? Strona Narzędzia Jak dokonać płatności? Lista autorów... 12 Użytkowniku, chcesz w szybki i przystępny sposób poznać możliwości serwisu FWF? Zapoznaj się instrukcją, z której dowiesz się, jak korzystać z funkcjonalności, które przyczynią się udoskonalenia procesów

Bardziej szczegółowo

CENNIK USŁUG W TWOIM MIEŚCIE

CENNIK USŁUG W TWOIM MIEŚCIE CENNIK USŁUG W TWOIM MIEŚCIE Znajdź! Porównaj! Wybieraj! Gezoruj! 1 Dzięki wciąż rosnącej roli internetu wśród konsumentów budujemy portal www.gezor.pl, który powstał z myślą o rosnącej konkurencji na

Bardziej szczegółowo

Czy warto przygotować kampanię wyborczą w mediach społecznościowych i jak to zrobić?

Czy warto przygotować kampanię wyborczą w mediach społecznościowych i jak to zrobić? Czy warto przygotować kampanię wyborczą w mediach społecznościowych i jak to zrobić? Warsztat, Kongres Kobiet 9.05.2014 Czy social media są potrzebne w kampanii? Z internetu korzysta 61,4% Polaków (18,51

Bardziej szczegółowo

1. Uruchom stronię poczta.foof.pl (pisane bez www). Powinien wyświetlić się następujący ekran

1. Uruchom stronię poczta.foof.pl (pisane bez www). Powinien wyświetlić się następujący ekran Proces rejestracji jest dokładnie opisany na stronie konkursu. Skoro jednak masz problemy upewnij się, że prawidłowo wykonujesz następujące czynności. Jeżeli w dalszym ciągu będziesz miał problemy napisz

Bardziej szczegółowo

Spis treści. 1. Wstęp 2. Rejestracja 3. Logowanie 4. Moje konto 5. Program poleconych 6. Narzędzia Wydawcy 7. Zakończenie

Spis treści. 1. Wstęp 2. Rejestracja 3. Logowanie 4. Moje konto 5. Program poleconych 6. Narzędzia Wydawcy 7. Zakończenie 1. Wstęp 2. Rejestracja 3. Logowanie 4. Moje konto 5. Program poleconych 6. Narzędzia Wydawcy 7. Zakończenie Spis treści 1. Wstęp Adlove to nowoczesna i bezpłatna usługa skracania adresów URL. Możesz zarabiać

Bardziej szczegółowo

Ty i Google. Niezbędnik dla początkującego

Ty i Google. Niezbędnik dla początkującego Ty i Google Niezbędnik dla początkującego Podstawowe usługi... Jedno konto, wszystkie usługi Jeśli założysz konto w serwisie google masz wtedy dostęp do wszystkich jego funkcji, również tych zaawansowanych.

Bardziej szczegółowo

ANKIETA STANOWIĄCA ZAŁĄCZNIK DO UMOWY DZIERŻAWY NAZWY DOMENY I SERWISU WWW

ANKIETA STANOWIĄCA ZAŁĄCZNIK DO UMOWY DZIERŻAWY NAZWY DOMENY I SERWISU WWW ANKIETA STANOWIĄCA ZAŁĄCZNIK DO UMOWY DZIERŻAWY NAZWY DOMENY I SERWISU WWW Prosimy o rzetelne wypełnienie wszystkich pól. Wyczerpujące informacje pozwolą nam nie tylko Państwa poznać, ale i znaleźć najciekawsze

Bardziej szczegółowo

Platforma Inwestycyjna CARFORFRIEND.DE Jak to działa? tel.

Platforma Inwestycyjna CARFORFRIEND.DE Jak to działa?     tel. Platforma Inwestycyjna CARFORFRIEND.DE Jak to działa? www.carforfriend.pl www.carforfriend.de Dlaczego używane samochody? Rynek używanych samochodów szybko wzrasta. Z jednej strony wręcz nieetycznie drogie

Bardziej szczegółowo

SKLEPYTUTAJ platforma handlowa SKLEPYTUTAJ pierwszej prawdziwej wyszukiwarce sklepów w Polsce Targuj się Towar na żądanie bez rejestracji

SKLEPYTUTAJ platforma handlowa SKLEPYTUTAJ pierwszej prawdziwej wyszukiwarce sklepów w Polsce Targuj się Towar na żądanie bez rejestracji Portal SKLEPYTUTAJ to potężna platforma handlowa zapewniająca perfekcyjną komunikację między użytkownikami. Będąc w SKLEPYTUTAJ masz szansę na stały wzrost liczby klientów. Nasza firma oferuje szereg korzyści

Bardziej szczegółowo

omnia.pl, ul. Kraszewskiego 62A, 37-500 Jarosław, tel. +48 16 621 58 10 www.omnia.pl kontakt@omnia.pl

omnia.pl, ul. Kraszewskiego 62A, 37-500 Jarosław, tel. +48 16 621 58 10 www.omnia.pl kontakt@omnia.pl .firma Dostarczamy profesjonalne usługi oparte o nowoczesne technologie internetowe Na wstępie Wszystko dla naszych Klientów Jesteśmy świadomi, że strona internetowa to niezastąpione źródło informacji,

Bardziej szczegółowo

Oferta, obok której nie przejdziesz obojętnie...

Oferta, obok której nie przejdziesz obojętnie... Oferta, obok której nie przejdziesz obojętnie... Oferta, którą prezentujemy na tej stronie obejmuję budowę stron internetowych w oparciu o proste, czytelne, wysokiej jakości gotowe autorskie szablony(

Bardziej szczegółowo

ROZWIJANIE SWOICH POMYSŁÓW

ROZWIJANIE SWOICH POMYSŁÓW ROZWIJANIE SWOICH POMYSŁÓW Jeżeli decydujemy się na założenie nowego biznesu, powinniśmy poświęcić trochę czasu na rozwinięcie naszych pomysłów z tym związanych. Jedną z największych zalet bycia przedsiębiorcą

Bardziej szczegółowo

Chcesz mieć profesjonalny Blog w swojej kancelarii ale:

Chcesz mieć profesjonalny Blog w swojej kancelarii ale: lex.blog Chcesz mieć profesjonalny Blog w swojej kancelarii ale: - nie masz czasu, - wiedzy i doświadczenia w promocji biznesu prawniczego, - nie masz czasu ani ochoty na naukę obsługi tego narzędzia,

Bardziej szczegółowo

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych

Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Innowacyjny na skalę światową system kart rabatowych Najbardziej rozwojowe rabaty Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak

Bardziej szczegółowo

Konto Basic (bezpłatne)

Konto Basic (bezpłatne) W poprzednich artykułach z cyklu dotyczącego platformy LinkedIn omawialiśmy budowanie wizerunku prawnika i sieci kontaktów biznesowych, prezentację osobistych osiągnięć zawodowych oraz komunikację z użytkownikami.

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Najem-Wynajem.pl

Przewodnik po Najem-Wynajem.pl Przewodnik po Najem-Wynajem.pl Witamy na Najem-Wynajem.pl! Dziękujemy za okazane nam zaufanie i cieszymy się z nawiązanej współpracy. Rozpoczęcie współpracy z Najem Wynajem to szansa zaistnienia w największym

Bardziej szczegółowo

Na każde spotkanie z klientem bądź bardzo dokładnie przygotowany

Na każde spotkanie z klientem bądź bardzo dokładnie przygotowany NA KAŻDE SPOTKANIE Z KLIENTEM BĄDŹ BARDZO... 5 Na każde spotkanie z klientem bądź bardzo dokładnie przygotowany Jeśli codzienne uczyłbyś się, myślał i planował czas, mógłbyś rozwinąć i wykorzystać siłę,

Bardziej szczegółowo

Biurowce. Jak się promujemy? Czym jest portal e-biurowce? Jak się zareklamować? PAKIET ZŁOTY PAKIET SREBRNY. www.e-biurowce.pl

Biurowce. Jak się promujemy? Czym jest portal e-biurowce? Jak się zareklamować? PAKIET ZŁOTY PAKIET SREBRNY. www.e-biurowce.pl Czym jest portal e-biurowce? Portal e-biurowce umożliwia wizerunkową i merytoryczną reklamę Państwa biurowca. Dzięki zestawieniu wszystkich materiałów tekstowych i graficznych, potencjalny najemca ma w

Bardziej szczegółowo

Autor: Przemysław Jóskowiak. Wydawca: Stratego24 Przemysław Jóskowiak ul. Piękna 20, 00-549 Warszawa. Kontakt: kontakt@stratego24.

Autor: Przemysław Jóskowiak. Wydawca: Stratego24 Przemysław Jóskowiak ul. Piękna 20, 00-549 Warszawa. Kontakt: kontakt@stratego24. Autor: Przemysław Jóskowiak 2 Wydawca: Stratego24 Przemysław Jóskowiak ul. Piękna 20, 00-549 Warszawa Kontakt: kontakt@stratego24.pl Treści prezentowane w ramach tej publikacji są subiektywną oceną autora

Bardziej szczegółowo

PROFESJONALNY PARTNER TWOJEGO BIZNESU

PROFESJONALNY PARTNER TWOJEGO BIZNESU PROFESJONALNY PARTNER TWOJEGO BIZNESU KATALOG OFERTOWY 1 PONAD 450 WYKONANYCH PROJEKTÓW PONAD 100 WYKONANYCH STRON INTERNETOWYCH O Firmie Jesteśmy Agencją Reklamową oferującą profesjonalne rozwiązania

Bardziej szczegółowo

Koszmar Zdrady. Jak sprawdzić czy to już zdrada, czy jeszcze niewinny flirt? Odkryj szybki i potwierdzony sposób na sprawdzenie swoich obaw.

Koszmar Zdrady. Jak sprawdzić czy to już zdrada, czy jeszcze niewinny flirt? Odkryj szybki i potwierdzony sposób na sprawdzenie swoich obaw. Koszmar Zdrady Jak sprawdzić czy to już zdrada, czy jeszcze niewinny flirt? Odkryj szybki i potwierdzony sposób na sprawdzenie swoich obaw. Przejmij stery swojego życia. 1 Czy mój partner jest mi wierny?

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA JAK ZAROBIĆ W PROSTY SPOSÓB W INTERNECIE 878 PLN BEZ INWESTYCJI I SPRZEDAŻY.

INSTRUKCJA JAK ZAROBIĆ W PROSTY SPOSÓB W INTERNECIE 878 PLN BEZ INWESTYCJI I SPRZEDAŻY. g INSTRUKCJA JAK ZAROBIĆ W PROSTY SPOSÓB W INTERNECIE 878 PLN BEZ INWESTYCJI I SPRZEDAŻY. Jeśli będziesz chcieć, pomogę Ci powtarzać ten, lub lepszy wynik co miesiąc, ale najpierw proszę wykonaj kroki

Bardziej szczegółowo

Jak wyłowić nowoczesnego klienta internetową wędką? Finanse w Internecie jak złowić więcej w sieci, 20 marca 2014

Jak wyłowić nowoczesnego klienta internetową wędką? Finanse w Internecie jak złowić więcej w sieci, 20 marca 2014 Jak wyłowić nowoczesnego klienta internetową wędką? Finanse w Internecie jak złowić więcej w sieci, 20 marca 2014 Informatyk, przedsiębiorca, współtwórca wielu serwisów internetowych jak: Kim jestem? Rys

Bardziej szczegółowo

Oferta dla restauracji

Oferta dla restauracji Co możemy zaoferować..? Zdjęcia lokalu i serwowanych potraw Stworzenie identyfikacji wizualnej restauracji logo wizytówki papier firmowy Marketing internetowy profesjonalna strona internetowa dbanie o

Bardziej szczegółowo

Kampania linków sponsorowanych Google Adwors

Kampania linków sponsorowanych Google Adwors Kampania linków sponsorowanych Google Adwors Sens istnienia każdego serwisu internetowego realizuje się poprzez odwiedzających go Użytkowników. Nawet najbardziej funkcjonalny i efektowny serwis stanie

Bardziej szczegółowo

Copyright 2015 Monika Górska

Copyright 2015 Monika Górska 1 Wiesz jaka jest różnica między produktem a marką? Produkt się kupuje a w markę się wierzy. Kiedy używasz opowieści, budujesz Twoją markę. A kiedy kupujesz cos markowego, nie zastanawiasz się specjalnie

Bardziej szczegółowo

Poniżej przestawiono kilka porad ułatwiających rozpoczęcie częstych zadań. Rozpoczynanie serii

Poniżej przestawiono kilka porad ułatwiających rozpoczęcie częstych zadań. Rozpoczynanie serii Poniżej przestawiono kilka porad ułatwiających rozpoczęcie częstych zadań. Rozpoczynanie serii 2 Microsoft Dynamics CRM 2013 & Microsoft Dynamics CRM Online, jesień 2013 Po pierwsze należy zaznaczyć właściwy

Bardziej szczegółowo

MIKRO I MAŁE FIRMY W INTERNECIE 2015

MIKRO I MAŁE FIRMY W INTERNECIE 2015 MIKRO I MAŁE FIRMY W INTERNECIE 2015 Raport na temat wykorzystania internetu i jego korzyści w prowadzeniu biznesu przez polskich przedsiębiorców Badanie zrealizowane przez nazwa.pl w czerwcu 2015 r. Ankietę

Bardziej szczegółowo

korepetycje zdalne, na żywo, przez internet.

korepetycje zdalne, na żywo, przez internet. Zacznij budować własny dochodowy biznes oparty o korepetycje zdalne, na żywo, przez internet. Oferuj korepetytorom pracę, polecaj korepetycje zdalne uczniom, zachęcaj inne osoby do budowania własnego biznesu.

Bardziej szczegółowo

Brief klienta. Agencja Kreatywna NADi ul. Batorego 31 lok. 5 92-308 Łódź. tel. +48 502 285 578 nadi@nadi.pl www.nadi.pl. (Nazwa firmy) (Adres)

Brief klienta. Agencja Kreatywna NADi ul. Batorego 31 lok. 5 92-308 Łódź. tel. +48 502 285 578 nadi@nadi.pl www.nadi.pl. (Nazwa firmy) (Adres) Agencja Kreatywna NADi ul. Batorego 31 lok. 5 92-308 Łódź Brief klienta tel. +48 502 285 578 nadi@nadi.pl www.nadi.pl.......................................... (Nazwa firmy).............................................................................................................................

Bardziej szczegółowo

8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia

8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia http://produktywnie.pl RAPORT 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia Jakub Ujejski Powered 1 by PROINCOME Jakub Ujejski Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona 1 z 10 1. Wstawaj wcześniej Pomysł, wydawać

Bardziej szczegółowo

copyspace WEB2PRINT PROJEKTOWANIE I EDYCJA PRZEZ INTERNET www.yemo.nl

copyspace WEB2PRINT PROJEKTOWANIE I EDYCJA PRZEZ INTERNET www.yemo.nl WEB2PRINT PROJEKTOWANIE I EDYCJA PRZEZ INTERNET SAMODZIELNE POZYSKUJ I UTRZYMUJ PROJEKTOSWOICH WANIE KLIENTÓW CECHY SYSTEMU Udostępnij swoim klientom narzędzie do samodzielnego projektowania produktu,

Bardziej szczegółowo

Jak zdobyćpierwszy milion w Internecie i dobrze sięprzy tym bawić? V Pomorskie Forum Przedsiębiorczości Gdynia, 14 maja 2010

Jak zdobyćpierwszy milion w Internecie i dobrze sięprzy tym bawić? V Pomorskie Forum Przedsiębiorczości Gdynia, 14 maja 2010 Jak zdobyćpierwszy milion w Internecie i dobrze sięprzy tym bawić? V Pomorskie Forum Przedsiębiorczości Gdynia, 14 maja 2010 JAK TO SIĘDZIEJE? 2005 potrzeba zakupu analiza możliwości pomysł potrzeba działania

Bardziej szczegółowo

Wystartuj z Głową Na Karku. Zbuduj Solidne Fundamenty

Wystartuj z Głową Na Karku. Zbuduj Solidne Fundamenty Wystartuj z Głową Na Karku Zbuduj Solidne Fundamenty Witaj w programie Zarabiaj Na Wiedzy Czy masz właściwy sposób myślenia? Czy wierzysz w to co robisz? Czy koncentrujesz się na tym co ważne? Czy masz

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy program - Szkoła Planowania Biznesu -

Szczegółowy program - Szkoła Planowania Biznesu - Szczegółowy program - Szkoła Planowania Biznesu - Przed seminarium otrzymasz bonusowe narzędzia w mailu: Przegląd najbardziej zyskownych branż i generatorów pomysłów na biznes dzięki temu otrzymasz inspirację

Bardziej szczegółowo

Witaj, tutaj Marcin Grodecki. Tym razem chcę pokazać cztery mniej znane sposoby na wyszukiwanie okazyjnych cenowo mieszkań.

Witaj, tutaj Marcin Grodecki. Tym razem chcę pokazać cztery mniej znane sposoby na wyszukiwanie okazyjnych cenowo mieszkań. Marcin Grodecki Witaj, tutaj Marcin Grodecki. Inwestuję w nieruchomości, a także pomagam, jako radca prawny, przy wszelkich zawiłościach dotyczących nieruchomości. Tym razem chcę pokazać cztery mniej znane

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2013

Oferta reklamowa 2013 Oferta reklamowa 2013 Nr 1 w Polsce Biuranet.pl jest największym portalem o tematyce nieruchomości komercyjnych w Polsce. Działąjący już od 2006, systematycznie rozwijany, od lat pomaga w wynajęciu wolnej

Bardziej szczegółowo

Jak Zarobić Na Fakcie Własnego Rozwoju I Edukacji. Czyli propozycja, której NIKT jeszcze nie złożył w e-biznesie ani w Polsce ani na świecie.

Jak Zarobić Na Fakcie Własnego Rozwoju I Edukacji. Czyli propozycja, której NIKT jeszcze nie złożył w e-biznesie ani w Polsce ani na świecie. Jak Zarobić Na Fakcie Własnego Rozwoju I Edukacji Czyli propozycja, której NIKT jeszcze nie złożył w e-biznesie ani w Polsce ani na świecie. Przede wszystkim dziękuję Ci, że chciałeś zapoznać się z moją

Bardziej szczegółowo

Prosta droga do informacji. Oferta reklamowa w portalu drogowym www.edroga.pl

Prosta droga do informacji. Oferta reklamowa w portalu drogowym www.edroga.pl Prosta droga do informacji Oferta reklamowa w portalu drogowym www.edroga.pl O portalu... Gdzie znajdziesz największą grupę polskich drogowców? W portalu drogowym edroga.pl. Ten największy portal branżowy

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA Krok po kroku

INSTRUKCJA Krok po kroku INSTRUKCJA Krok po kroku Witaj, Cieszę się, że postanowiłeś pobrać ten krótki dokument, ponieważ z pewnością pozwoli Tobie na szybkie zrozumienie działania w moneytomoney. Przedstawiam więc Tobie system

Bardziej szczegółowo