Toshiba Klimatyzacja

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Toshiba Klimatyzacja"

Transkrypt

1 Toshiba Klimatyzacja

2 Grupa Toshiba Początki Toshiby sięgają roku 1875 i są związane z dwoma wielkimi wynalazcami. Hisashige Tanaka, azjatycki Thomas Edison, słynął ze swojej pomysłowości. Hasło witające gości fabryki Tanaka Engineering Works, Ułatwiamy życie rzeczami potrzebnymi ludziom, wyrażało jego głębokie poświęcenie sprawie poprawy jakości ludzkiego życia. Ichisuke Fujioka był ojcem japońskiej elektroniki. Wyprodukował pierwsze japońskie żarówki i kładł podwaliny japońskiego przemysłu elektronicznego. Dziś, po ponad 130 latach, Grupa Toshiba dostarcza szeroki zakres produktów i usług, opartych na najlepszych innowacyjnych technologiach i cechujących się najwyższą jakością. Poprzez stały rozwój innowacyjnych technologii staramy się tworzyć produkty i usługi polepszające życie człowieka, prowadzące do rozkwitu zdrowego społeczeństwa. W roku 2006 Grupa Toshiba uzyskała skonsolidowany przychód przekraczający 60 miliardów dolarów, przy zatrudnieniu około pracowników na całym świecie.

3 Szeroka gama innowacyjnych produktów. Charakterystyka naszej Marki Produkty cyfrowe: telefony komórkowe o wysokiej wartości dodanej, zaawansowane produkty audiowizualne, komputery osobiste i systemy komunikacji biznesowej. Urządzenia i elementy elektroniczne: zawansowane technologie półprzewodnikowe i monitory. Systemy infrastruktury społecznej: krytyczne elementy procesówwytwarzania energii, aparatury nadawczej, transportu, zarządzania finansami, sprzęt i systemy logistyczne. Toshiba dostarcza technologie i produkty znane ze swojej innowacyjności i artyzmu, sprawiające, iż życie staje się bezpieczniejsze, bardziej komfortowe i wydajne. Wnosimy ducha innowacji wraz z naszą pasją i przekonaniem, iż należy kształtować przyszłość wspomagając globalne środowisko stanowiące nasze wspólne dziedzictwo. Wobec naszych klientów, partnerów biznesowych i społeczności na całym świecie zachowujemy bliskie relacje, oparte na zaufaniu i szacunku. Urządzenia użytkowe: systemy klimatyzacyjne mieszkaniowe i komercyjne, elektronika samochodowa i usługi sieciowe.

4 Toshiba Klimatyzacja Historia rozwoju klimatyzatorów w Toshibie sięga roku 1930, kiedy to firma opracowała pierwszą japońską sprężarkę hermetyczną do zastosowań chłodniczych. W roku 1961 opracowaliśmy pierwsze na świecie klimatyzatory mieszkaniowe typu split. W roku 1980 natomiast opracowaliśmy pierwszy na świecie klimatyzator inwerterowy, produkt zbudowany z wykorzystaniem zaawansowanych autorskich technologii, urzeczywistniający zasadę poprawy wydajności przy zaoszczędzeniu energii. Wkrótce po wynalezieniu i rozpoczęciu sprzedaży przez Toshibę klimatyzatora inwerterowego cały japoński rynek przeszedł na technologię inwerterową. W roku 1993 wprowadziliśmy nasze cyfrowe dwutłokowe klimatyzatory rotacyjne jako nową linię produktową, cechującą się cichą pracą i jeszcze większą energooszczędnością. Nasze zaangażowanie w nieustanne badania rozwojowe ukierunkowane na osiągnięcie większych oszczędności energii sprawia, iż Toshiba jest liderem technologii energooszczędnych i kontroli klimatu. W roku 2007 wprowadziliśmy Super Daiseikai, z najlepszą w swojej klasie efektywnością energetyczną.

5 Carrier, stanowiący część United Technologies Corporation (NYSE:UTX), jest największym na świecie dostawcą rozwiązań grzewczych, klimatyzacyjnych i chłodniczych. Firma została założona w roku 1915 w Nowym Jorku przez Willisa Carriera, który wynalazł nowoczesną klimatyzację w roku Toshiba Carrier Corporation Toshiba Carrier Corporation powstała w roku 1999 jako wspólne przedsięwzięcie działu klimatyzacji Toshiba Corporation oraz Carrier Corporation. Wraz z powstaniem Toshiba Carrier Corporation, dwie wielkie firmy połączyły swe siły w dostarczaniu szerokiej gamy rozwiązań klimatyzacyjnych w wiodącej technologii. Po połączeniu mocnych stron i technologii obu firm, wraz z rozległą międzynarodową siecią Carrier Corporation, powstał wielki efekt synergii, który sprawił, iż Toshiba Carrier stał się głównym graczem na globalnym rynku urządzeń klimatyzacyjnych.

6 Nasza wizja Postęp Eko-Ewolucji. Przy stosunkowo późnym pojawieniu się w toku ewolucji ziemskiej, niezaprzeczalnie rasa ludzka wywarła znacząco większy wpływ na ekosystem naszej planety, niż jakakolwiek inna forma życia. Wszystkie organizmy do pewnego stopnia dokonują zmian naszego środowiska globalnego, jednak żaden z nich nie czyni tego tak zasadniczo jak ludzie. Wielu naukowców twierdzi, iż działalność człowieka przyspieszyła zanieczyszczenie i zmiany klimatyczne w stosunku do naturalnego procesu ewolucyjnego. W ujęciu globalnym poziom dwutlenku węgla i średnich temperatur regionalnych rosną w alarmującym tempie, wpływając na przyrodę i cywilizację. W miastach, w których żyjemy, jakość powietrza stale się pogarsza. Niezależnie od przyczyn, wniosek jest prosty: przyszłość zależy od nas wszystkich, możemy więc uczynić więcej, aby poprawić bieżącą sytuację. Sedno filozofii Toshiba Klimatyzacja stanowi głębokie poszanowanie naszego środowiska globalnego i pełne pasji dążenie do poprawy jakości życia naszych klientów na całym świecie. Jako element takiego zaangażowania opracowujemy najnowocześniejsze technologie i usprawnienia, służące ludziom na całym świecie, oferując idealną

7 harmonię między komfortem i produktami ekologicznymi. Prowadzimy prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie efektywnych energetycznie, czystszych technologii i innowacyjnych produktów, które nie tylko zużywają znacząco mniej energii, lecz również utrzymują jakość powietrza poprzez najnowocześniejsze systemy oczyszczania powietrza w zastosowaniach domowych i biznesowych. Staramy się stanowić przykład dostawcy systemów klimatyzacyjnych o najwyższej jakości, zapewniających wartość dodaną, w sposób odpowiedzialny przyczyniając się do postępu ludzkości. Wizję tę zwiemy Postępem Eko-Ewolucji. Technologia i Środowisko Toshiba uzyskała międzynarodowe uznanie w dziedzinie wytwarzania produktów energooszczędnych dotyczy to również i fabryk zorientowanych na środowisko. System ochrony środowiska stosowany w firmie uzyskał certyfikat ISO Nasze wysiłki zmierzają również do aktywnego rozwiązywania problemu globalnego ocieplenia, czego przykład stanowi wczesne zastosowanie czynnika R410A, nowej substancji z grupy HFC o zerowym potencjale niszczenia warstwy ozonowej. Toshiba jest pierwszym japońskim producentem, który zastosował czynnik chłodniczy R410A we wszystkich swoich produktach. Produkty opracowane w wyniku prac naukowo-badawczych Toshiby dedykowane do ochrony środowiska uzyskały międzynarodowe uznanie i 14 nagród w najważniejszych w branży kategoriach, w tym Nagrodę Ministra Handlu Międzynarodowego i Przemysłu rządu Japonii.

8 Przywódctwo technologiczne Toshiba Klimatyzacja szczyci się ponad 1200 patentami w Japonii i za granicą, co stanowi ilość wyjątkową dla każdej firmy. Podstawa przywództwa w dziedzinie produkcji klimatyzatorów leży w autorskich pracach badawczo - rozwojowych nad zaawansowanymi technologiami i elementami podstawowymi, wzmacnianych przez skonsolidowany system zarządzania oparty na współpracy, obejmujący każdy etap od projektowania i wdrożenia, przez kontrolę jakości, produkcję, transport, instalację i szkolenia serwisowe dla naszych klientów. Sądzimy, że są to sprawy kluczowe, jeżeli mamy podejmować pełną odpowiedzialność za produkty, które oferujemy naszym klientom. Prace badawczo-rozwojowe nad zaawansowanymi technologiami są prowadzone we współpracy z Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Toshiby, jak również przez wymianę informacji na temat ostatnich osiągnięć z inżynierami i specjalistami z innych oddziałów Toshiby. Współpraca wiąże się również ze współdziałaniem z wiodącymi uniwersytetami nad opracowywaniem fundamentalnych, innowacyjnych technologii, jak i ze światowymi liderami technologicznymi w badaniu i rozwoju najnowocześniejszych elementów.

9 Jakość 9 Wszystkie klimatyzatory Toshiba są wytwarzane zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami jakości, wiążącymi się z szeregiem kontroli jakości na każdym etapie produkcji. Nasze rygorystyczne testy wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt i technologie, zapewniając najlepszą w swojej klasie jakość przed wypuszczeniem produktu na rynki światowe. Cały proces produkcyjny jest certyfikowany przez uznane międzynarodowe instytuty do spraw zapewnienia jakości. Klimatyzatory Toshiba uzyskały certyfikat ISO 9001 w zakresie zarządzania kontrolą jakości i zapewnienia jakości.

10 Toshiba produkcja Główne linie produkcyjne Toshiba Klimatyzacja są zlokalizowane w Japonii i Tajlandii. Toshiba Carrier Corporation Japan Fabryka Toshiba Fuji Works jest bazą opracowywania produktów wykorzystujących najnowocześniejsze technologie klimatyzacyjne. Fabryka jest usytuowana w szczególnym miejscu, na tle wspaniałego piękna góry Fuji, najwyższego i najbardziej okazałego szczytu w Japonii, symbolu Japończyków. Od rozpoczęcia działalności w roku 1943, fabryka Toshiba Fuji Works stanowiła miejsce narodzin wielu doskonałych produktów, w tym pierwszego na świecie bezkanałowego klimatyzatora typu split oraz pierwszego na świecie (bezkanałowego) klimatyzatora inwerterowego typu split. Fabryka stanowi obecnie bazę opracowywania i produkcji klimatyzatorów dla sektorów mieszkaniowych i komercyjnych: sprężarek stanowiących serce klimatyzatora oraz zaawansowanych inwerterów, kluczowych elementów, w których stosowane są najbardziej zaawansowane technologie Toshiba Carrier Thailand Corporation Fabryka zlokalizowana w Pathumthani, w odległości około 40 km od Bangkoku, stanowi bazę produkcyjną szerokiego zakresu mieszkaniowych i małych komercyjnych produktów Toshiba, charakteryzujących się najnowocześniejszymi technologiami efektywności energetycznej. Ponieważ fabryka rozpoczęła swoją działalność w roku 1989, firma uzyskała bardzo wiele certyfikatów dotyczących jakości, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Klimatyzatory Toshiba z fabryki w Tajlandii są dystrybuowane w ponad 50 krajach na całym świecie.

11 Prestiżowe projekty 11 Systemy Toshiba Air Conditioning zostały wybrane do wielu szeroko znanych na świecie budynków. Od muzeów i hal sportowych do najlepszych sklepów czy restauracji. Klimatyzatory Toshiba oferują najlepsze rozwiązanie każdego problemu. Rzym, Włochy Musei Capitolini Wielka Brytania, River Island shops Ateny, Grecja Olympics Stadium

12 Zakres produktów Mieszkaniowe Gama produktów mieszkaniowych Toshiby cechuje się najbardziej zaawansowaną technologią, zapewniającą wyższą efektywność energetyczną i komfort, jak również nowymi systemami filtrowania powietrza zapewniający zdrowsze środowisko domowe. Super Daiseikai Największa energooszczędność (COP=5,1)* oraz zaawansowany system filtrowania i oczyszczania powietrza z oczyszczaniem Srebrowo-Plazmowym i funkcją samooczyszczania ozonem w małym stężeniu. *model 10k Daiseikai Najlepsze osiągi w dziedzinie oszczędności energii, przy współczynniku COP* przekraczającym wartość 4, z aktywnym oczyszczaniem powietrza za pomocą Jonizatora i wyjątkowo cichych jednostek wewnętrznych. *model 10k Inwerter Najcichsze jednostki wewnętrzne w swojej klasie, o wysokiej efektywności energetycznej, wyposażone w system filtracji 7 w 1 z Witaminą C. Systemy inwerterowe Multi-split Wyposażone w inwerter hybrydowy DC Toshiby, zapewniają wyższą wydajność, efektywność energetyczną i niezawodność. Dostępna jest szeroka gama jednostek wewnętrznych. Super Daiseikai kaseta 4-drogowa kanałowy GDV

13 Małe systemy komercyjne Dla małych obiektów komercyjnych, systemy Digital Inverter oraz Super Digital Inverter zapewniają najbardziej zaawansowane funkcje gwarantujące wyższy poziom efektywności energetycznej i komfortu. W połączeniu z szeroką gamą jednostek wewnętrznych zapewniają zwiększoną elastyczność. VRF 13 Technologia VRF Toshiby stanowi najlepsze rozwiązanie dla wielkich obiektów i budynków komercyjnych, takich jak hotele, budynki biurowe, centra handlowe czy nawet wille. SMMS, SHRM i MiNi-SMMS gwarantują wysoki poziom efektywności energetycznej oraz zmniejszone wymogi konserwacyjne. Szeroka gama jednostek wewnętrznych sprawia, iż VRF stanowi wybór najbardziej elastyczny, spełniający każde wymaganie.

14 Globalna Kampania Toshiba Postęp Eko-Ewolucji W roku 2007 Toshiba Klimatyzacja przeprowadziła światową kampanię informacyjną wspierającą wysiłki w kierunku stałej innowacyjności, zmierzającej do dostarczania najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów polepszających poziom komfortu człowieka i przyczyniających się do ochrony zasobów naturalnych. Toshiba, wprowadza w nową ere klimatyzacji. Druk Reklama

15 15 POS Zewnętrzne TV

16 Carrier Polska Sp. z o.o. tel , fax Wersja Główna 1.0 Grudzień 2007 Producent zastrzega sobie prawo do zmian w specyfikacji produktu, danych i zdjęciach bez uprzedzenia.

AQUAREA NOWA SERIA WYSOKOWYDAJNYCH POMP CIEPŁA 2014-2015

AQUAREA NOWA SERIA WYSOKOWYDAJNYCH POMP CIEPŁA 2014-2015 QURE NOW SERI WYSOKOWYDJNYCH POMP CIEPŁ 2014-2015 QURE NOW SERI POMP CIEPŁ POWIETRZE-WOD 2014-2015 NOWOŚĆ 2014 / 2015 POMPY CIEPŁ POWIETRZE-WOD SERII QURE Spis treści HISTORI IR CONDITIONING GROUP... 6

Bardziej szczegółowo

Grupa Tiens - profil firmy

Grupa Tiens - profil firmy Grupa Tiens - profil firmy Brama Yangcun Tool Obszar rozwoju Wuging w Tianjin Stołówka pracownicza Stoisko Kantor Mapa orientacyjna Międzynarodowy Park Zdrowia TIENS rozwija się dynamicznie Siedziba Grupy

Bardziej szczegółowo

2009_ac_katalog_pl:2009_RAC_Katalog 3/15/09 9:31 PM Page 60. Powietrze, które zmienia jakość życia obudź wyobraźnię

2009_ac_katalog_pl:2009_RAC_Katalog 3/15/09 9:31 PM Page 60. Powietrze, które zmienia jakość życia obudź wyobraźnię 2009_ac_katalog_pl:2009_RAC_Katalog 3/15/09 9:31 PM Page 60 Powietrze, które zmienia jakość życia obudź wyobraźnię Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. ul. Szturmowa 2a, 02-678 Warszawa tel. +48 22 607

Bardziej szczegółowo

NOWE JEDNOSTKI DO ZASTOSOWAŃ KOMERCYJNYCH NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ 2015 2016

NOWE JEDNOSTKI DO ZASTOSOWAŃ KOMERCYJNYCH NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ 2015 2016 NOWE JEDNOSTKI DO ZASTOSOWAŃ KOMERCYJNYCH NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ 2015 2016 PACi STANDARD - PACi ELITE NOWE SYSTEMY POWIETRZE-POWIETRZE DO ZASTOSOWAŃ KOMERCYJNYCH 2015-2016 NOWE PRODUKTY 2015 / 2016 JEDNOSTKI

Bardziej szczegółowo

Ekologia, ekonomia i bezpieczeństwo Innowacyjne rozwiązania w dziedzinie systemów napędowych i technologii

Ekologia, ekonomia i bezpieczeństwo Innowacyjne rozwiązania w dziedzinie systemów napędowych i technologii Ekologia, ekonomia i bezpieczeństwo Innowacyjne rozwiązania w dziedzinie systemów napędowych i technologii 2 3 Wprowadzenie Przyjazne dla środowiska i wydajne układy napędowe oraz nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

1 050 etatowych pracowników. 1 Europejskie centrum rozwoju HVAC&R ISO 9001

1 050 etatowych pracowników. 1 Europejskie centrum rozwoju HVAC&R ISO 9001 Smart Refrigeration Kim jesteśmy Fakty i liczby Obecny w całej strefie EMEIA Nasze zobowiązania Nasze rynki E Solutions, oznaka naszego zaangażowania w ochronę środowiska Nasze certyfikaty Centrum szkoleniowe

Bardziej szczegółowo

URZĄDZENIA DOMOWE // SYSTEMY OGRZEWANIA I KLIMATYZACJI KAŻDE POMIESZCZENIE MA ZNACZENIE

URZĄDZENIA DOMOWE // SYSTEMY OGRZEWANIA I KLIMATYZACJI KAŻDE POMIESZCZENIE MA ZNACZENIE URZĄDZENIA DOMOWE // SYSTEMY OGRZEWANIA I KLIMATYZACJI 2011 KAŻDE POMIESZCZENIE MA ZNACZENIE Ekologiczny styl życia WEDŁUG firmy Panasonic na całym świecie promujemy rozwiązania z praktycznie zerową emisją

Bardziej szczegółowo

RAPORT CSR 2011 NIKON Wersja PDF. RAPORT CSR 2011 firmy Nikon

RAPORT CSR 2011 NIKON Wersja PDF. RAPORT CSR 2011 firmy Nikon RAPORT CSR 2011 NIKON Wersja PDF 1 RAPORT CSR 2011 firmy Nikon Profil Grupy Nikon Dane firmy Nazwa firmy: NIKON CORPORATION Centrala: Shin-Yurakucho Bldg., 12-1, Yurakucho 1-chome, Chiyoda-ku, Tokio 100-8331,

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po systemie

Przewodnik po systemie Przewodnik po systemie Produkty, usługi i układy sterowania dla zintegrowanych rozwiązań klimatyzacyjnych i chłodniczych w obiektach handlowych i przemysłowych CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU System tylko chłodzący

Bardziej szczegółowo

Nowoczesne spojrzenie na technologie zagospodarowania odpadów

Nowoczesne spojrzenie na technologie zagospodarowania odpadów Nowoczesne spojrzenie na technologie zagospodarowania odpadów Andrzej Białowiec Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Katedra Biotechnologii w Ochronie Środowiska Instytut Energii Sp. z o.o. Postęp

Bardziej szczegółowo

Committed to More. Korporacyjny raport zrównoważonego rozwoju UPS za rok 2014

Committed to More. Korporacyjny raport zrównoważonego rozwoju UPS za rok 2014 Committed to More Korporacyjny raport zrównoważonego rozwoju UPS za rok 2014 Firma UPS jest światowym liderem w branży logistycznej. Nasza oferta obejmuje szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie łańcucha

Bardziej szczegółowo

Wynajem przez 24 h na dobę / 7 dni w tygodniu urządzeń wytwarzających energię i sterujących temperaturą

Wynajem przez 24 h na dobę / 7 dni w tygodniu urządzeń wytwarzających energię i sterujących temperaturą Wynajem przez 24 h na dobę / 7 dni w tygodniu urządzeń wytwarzających energię i sterujących temperaturą KAMIENIE MILOWE NASZEJ HISTORII 1962-2010 1962 Założenie firmy w Holandii 1973 Otwarcie brytyjskiego

Bardziej szczegółowo

Ekoinnowacje UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY

Ekoinnowacje UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY 2010 Ekoinnowacje UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Warszawa 2010 Ekoinnowacje Publikacja powstała w ramach działania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Bardziej szczegółowo

Działania w dziedzinie Zarządzanie Technologią

Działania w dziedzinie Zarządzanie Technologią Działania w dziedzinie Zarządzania Technologią Zarządzanie Technologią Międzynarodowe Centrum Nauki i Zaawansowanej Technologii ICS we współpracy z Organizacją ds. Rozwoju Przemysłowego Narodów Zjednoczonych

Bardziej szczegółowo

Kreatywnie w zgodzie z naturą. Człowiek najlepsza inwestycja

Kreatywnie w zgodzie z naturą. Człowiek najlepsza inwestycja Kreatywnie w zgodzie z naturą Człowiek najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Kreatywnie w zgodzie z naturą Pierwsza dekada

Bardziej szczegółowo

CSR Code. Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Nowy Styl 2012/2013

CSR Code. Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Nowy Styl 2012/2013 CSR Code 2012/2013 CSR Code Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Nowy Styl 2012/2013 Spis treści Grupa Nowy Styl w liczbach 4 1 Kim jesteśmy? 9 1.1 Nasza strategia 14 1.2 Władze spółki 16 1.3 Wyniki finansowe

Bardziej szczegółowo

pompy ciepła powietrze-woda SeRii aquarea // SySTemy ogrzewania i KLimaTyZacJi 2011

pompy ciepła powietrze-woda SeRii aquarea // SySTemy ogrzewania i KLimaTyZacJi 2011 pompy ciepła POWIETRZE-WODA SERII Aquarea // SYSTEMY OGRZEWANIA I KLIMATYZACJI 2011 KAŻDY dom MA ZNACZENIE Ekologiczny styl życia według firmy Panasonic na całym świecie promujemy rozwiązania z praktycznie

Bardziej szczegółowo

Katalog. Systemy. Klimatyzacyjne

Katalog. Systemy. Klimatyzacyjne Katalog 2013 Systemy Klimatyzacyjne Ulepsz swój świat KLIMATYZACJA CHŁODNICT WO OGRZEWANIE SYSTEMY WODNE Naszą misją i sensem naszego istnienia jest identyfikowanie i uświadamianie sobie przyszłych potrzeb

Bardziej szczegółowo

C301dn/C321dn. Najwyższa jakość koloru i drukowanie dwustronne dla mikro i małych firm. Kolor/mono

C301dn/C321dn. Najwyższa jakość koloru i drukowanie dwustronne dla mikro i małych firm. Kolor/mono C301dn/C321dn Najwyższa jakość koloru i drukowanie dwustronne dla mikro i małych firm A4 a Kolor/mono a Druk dwustronny/obsługa sieci a Wydruki A6 do 1320 mm i 220 g/m 2 a 1 5 użytkowników a PO REJESTRACJI

Bardziej szczegółowo

III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju.

III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju. KATALOG LAUREATÓW III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCY www.liderzyinnowacji.pl Publikacja bezpłatna. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji

Bardziej szczegółowo

7PR. jutrzejsze odpowiedzi mają swój początek dziś SIODMY PROGRAM RAMOWY

7PR. jutrzejsze odpowiedzi mają swój początek dziś SIODMY PROGRAM RAMOWY 7PR jutrzejsze odpowiedzi mają swój początek dziś SIODMY PROGRAM RAMOWY 7PR W SKRÓCIE 7PR jest skrótem od Siódmego programu ramowego w zakresie badań i rozwoju technologicznego. Jest to główny mechanizm

Bardziej szczegółowo

ZrównoważonyrozwójRWEwPolsce

ZrównoważonyrozwójRWEwPolsce ZrównoważonyrozwójRWEwPolsce Raport2010 RWE Polska ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 41 00-347 Warszawa T +48 22 821 41 31 F +48 22 821 33 29 RAPORT 2010 01 SPIS TREŚCI Prezes Zarządu RWE Polska o odpowiedzialności

Bardziej szczegółowo

Inteligentne miasta SMART CITY. Tarnów miasto pilotaży. Klaster Inteligentnego Budownictwa. Forum Klastrów Małopolski

Inteligentne miasta SMART CITY. Tarnów miasto pilotaży. Klaster Inteligentnego Budownictwa. Forum Klastrów Małopolski INNOWACJE DLA MAŁOPOLSKI nr 1 (36) 2015 KWIECIEŃ ISSN 1898-5009 Periodyk wydawany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Inteligentne miasta SMART CITY Tarnów miasto pilotaży Klaster Inteligentnego

Bardziej szczegółowo

str. 3 Dar Natury str. 5 Zanam - Legmet str. 7

str. 3 Dar Natury str. 5 Zanam - Legmet str. 7 DODATEK INFORMACYJNO - PROMOCYJNY www.biznesraport.com Dodatek Informacyjno-Promocyjny Biznes Raport środa 31 grudnia 2008 nr 12 (37) 1 nr 12 (37) środa 31 grudnia 2008 www.biznesraport.com Partner Programu

Bardziej szczegółowo

jak KORZySTAĆ Z TEGO KATALOGu

jak KORZySTAĆ Z TEGO KATALOGu jak KORZySTAĆ Z TEGO KATALOGu Linia produktów Norton dzieli się na łatwe w użyciu, kodowane kolorami, grupy: ŚCIERNICE DO PRZECINANIA I SZLIFOWANIA NARZĘDZIA ŚCIERNE NASyPOWE/BEARTEx NARZĘDZIA ŚCIERNE

Bardziej szczegółowo

Raport firmy Canon dotyczący zrównoważonego rozwoju w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w 2013 roku

Raport firmy Canon dotyczący zrównoważonego rozwoju w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w 2013 roku Raport firmy Canon dotyczący zrównoważonego rozwoju w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w 2013 roku canon-europe.com Spis treści 3 List od Prezydenta i Dyrektora Generalnego firmy Canon w regionie

Bardziej szczegółowo

THINK! PRZYSZŁOŚĆ JEST ZIELONA. Dlaczego warto inwestować w Green IT? NANO- TECHNOLOGIA IT w krainie krasnoludków

THINK! PRZYSZŁOŚĆ JEST ZIELONA. Dlaczego warto inwestować w Green IT? NANO- TECHNOLOGIA IT w krainie krasnoludków THINK! MAGAZYN DLA KLIENTÓW IBM POLSKA 3/2008 ROZMOWA HENDRERCILIT Z CEO: O przedsiębiorstwie innowacyjnym NANO- TECHNOLOGIA IT w krainie krasnoludków (EAM) ENTERPRISE ASSET MANAGEMENT Wsparcie w wielu

Bardziej szczegółowo

Mitsubishi Electric Systemy klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła

Mitsubishi Electric Systemy klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła LIVING ENVIRONMENT SYSTEMS Mitsubishi Electric Systemy klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła NASZE ROZWIĄZANIA DLA TWOJEGO KOMFORTU O firmie Klimatyzacja światowej marki Mitsubishi Electric zapewnia komfortowy

Bardziej szczegółowo

Czym jest ErP? Informator dla projektantów, instalatorów i użytkowników. Dotyczy klimatyzatorów do 12 kw. strona 1 /16 MITSUBISHI ELECTRIC

Czym jest ErP? Informator dla projektantów, instalatorów i użytkowników. Dotyczy klimatyzatorów do 12 kw. strona 1 /16 MITSUBISHI ELECTRIC Czym jest ErP? Informator dla projektantów, instalatorów i użytkowników Dotyczy klimatyzatorów do 12 kw strona 1 /16 Dbamy o klimat Mitsubishi Electric od lat wyznacza nowe standardy w branży urządzeń

Bardziej szczegółowo

Polska na zielono. Człowiek najlepsza inwestycja. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Polska na zielono. Człowiek najlepsza inwestycja. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Polska na zielono Człowiek najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Już prawie 20 lat jednym z najgorętszych tematów w dyskusji

Bardziej szczegółowo