Integracja informacji o pacjencie przy jego łóżku w połączeniu z transportem na terenie szpitala. InfInIty omega

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Integracja informacji o pacjencie przy jego łóżku w połączeniu z transportem na terenie szpitala. InfInIty omega"

Transkrypt

1 MT Integracja informacji o pacjencie przy jego łóżku w połączeniu z transportem na terenie szpitala InfInIty omega

2 W firmie Dräger wiemy, że posiadanie pełnej informacji o pacjencie jest istotne dla zapewnienia mu opieki na odpowiednim poziomie. Dlatego właśnie podnieśliśmy monitorowanie pacjenta na wyższy poziom, przez dostarczenie informacji tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna bezpośrednio do miejsca terapii.

3 3 Widzieć więcej Wiedzieć więcej MT Aby zrozumieć stan pacjenta, potrzebny jest pełny przegląd wszystkich dostępnych informacji o nim. Obserwacja bieżących parametrów życiowych to tylko pierwszy krok. Aby podejmować decyzje w oparciu o wiedzę, lekarz potrzebuje również wyników badań laboratoryjnych, diagnostyki obrazowej i danych historycznych. Infinity Omega zapewnia dostęp do tych wszystkich informacji przy łóżku pacjenta na jednym dużym, 20 calowym ekranie. Infinity Omega jest flagowym zestawem monitorującym firmy Dräger, integrującym monitory serii Infinity Delta ze stacją dokującą oraz stację roboczą C700 for IT z oprogramowaniem Infinity Explorer. Uzyskano w ten sposób efekt synergii sprowadzający niezbędne informacje do miejsca, gdzie są najbardziej potrzebne pomaga to w podejmowaniu decyzji, oszczędza czas potrzebny na szukanie informacji i może pomóc zredukować ryzyko błędów medycznych.

4 4 Co to jest Infinity omega? D MT monitor Infinity Delta ze stacją dokującą Opatentowana stacja dokująca Infinity Docking Station zasila i łączy z siecią informatyczną monitor Delta lub Delta XL w czasie, gdy jest on zamontowany na stanowisku. Każdy oddział może odpowiednio skonfigurować monitory w celu optymalnego dopasowania do potrzeb i zapamiętać te konfiguracje w stacjach dokujących na każdym stanowisku. Monitor podłączony do stacji dokującej automatycznie przyjmuje te ustawienia, między innymi: sposób wyświetlania monitorowanych parametrów i krzywych dynamicznych, konfigurację ekranu oraz granice alarmowe. D Stacja robocza Infinity C700 for It* Infinity C700 jest urządzeniem medycznym, zawierającym w jednej obudowie komputer PC zgodny ze standardami przemysłowymi i 20 calowy kolorowy ekran panoramiczny, ułatwiający przeglądanie informacji z większej odległości. Możliwości oprogramowania Infinity Explorer ponad dwukrotnie zwiększają liczbę jednocześnie oglądanych monitorowanych parametrów, w porównaniu z monitorem serii Delta. Układ chłodzenia bez wentylatora zmniejsza poziom hałasu i gromadzenie zanieczyszczeń, a opcjonalne pokrętło uzupełnia możliwości nawigacyjne ekranu dotykowego. * Zestaw Infinity Omega jest dostępny również z 17 calowymi stacjami roboczymi MDS II i MDS III. D oprogramowanie Infinity explorer Zakładki ekranowe zapewniają dostęp do aplikacji klinicznych. Infinity Explorer umożliwia wyświetlenie wszystkich parametrów i krzywych dynamicznych z monitora przyłóżkowego, informacji z innych systemów za pośrednictwem HL7 oraz danych trafiających do monitora z dodatkowych urządzeń. Możliwe jest również przeglądanie obrazów DICOM i podgląd innych monitorów (wymaga serwera Infinity Gateway). Poza tym pozwala uruchomić do 4 aplikacji w oknie przeglądarki www, do 4 aplikacji Windows i połączyć się z Internetem za pośrednictwem Internet Explorera, z uwzględnieniem ograniczeń szpitalnych.

5 5 Zalety z klinicznego punktu widzenia 20 Calowy ekran Dotykowy Zdobywca wyróżnień* Infinity C700 jest komputerową stacją roboczą klasy medycznej, wykorzystującą najnowsze rozwiązania techniczne, łączącą w jednej obudowie komputer i 20 panoramiczny ekran dotykowy. Szklana, wytrzymała powierzchnia ekranu zapewnia dużą jasność obrazu i szerokie kąty widzenia. Płaska konstrukcja oszczędza miejsce przy łóżku pacjenta, a konwekcyjne chłodzenie bez wentylatora ułatwia utrzymanie higienicznego środowiska. Pełna InformaCja o PaCjenCIe Infinity Omega zbiera informacje z różnych źródeł, takich jak sygnały parametrów życiowych, wyniki badań laboratoryjnych, dane z systemów informatycznych szpitala, a także obrazy w formacie DICOM i HTML, pozwalając oglądać na jednym wspólnym ekranie również zdjęcia rentgenowskie oraz obrazy ze skanerów i rezonansu magnetycznego. MT ZIntegrowane rozwiązanie Z Dwoma ekranami Dwa oddzielne ekrany dostarczają informacje jednocześnie wielu osobom. Monitor Infinity Delta wyświetla parametry życiowe bezpośrednio przy łóżku, a stacja C700 może być umieszczona w miejscu, które najbardziej pasuje do przyjętego przebiegu pracy przy łóżku, na uchwycie sufitowym, na ścianie po drugiej stronie sali lub nawet na zewnątrz sali, dla zapewnienia separacji. kontrola Z DwóCh miejsc Dla poprawienia ergonomii stanowiska pacjenta, zestaw Infinity Omega pozwala sterować funkcjami monitora pacjenta, takimi jak np. alarmy, zerowanie, czy uruchamianie procedur zarówno z monitora Delta, jak i ze stacji C700. * Stacja robocza Dräger Infinity C700 uzyskała w 2009 r. nagrodę za projekt od if International Forum Design. BeZProBlemowy transport Monitory serii Delta są jednocześnie monitorami stacjonarnymi i transportowymi, a więc ten sam monitor może pozostawać przy pacjencie przez cały proces leczenia. Ułatwia to zapewnienie ciągłości monitorowania w czasie transportu i eliminuje konieczność posiadania dodatkowego monitora transportowego.

6 6 jak działa Infinity omega? MT MT MT MT Infinity CentralStation Zdalny dostęp monitor Infinity Delta w czasie transportu MT www lab PaCS his

7 7 Parametry życiowe: Parametry życiowe w 10 konfigurowanych widokach D D D D Parametry Podgląd Innovian Internet Obrazy Podgląd monitorów: Podgląd innych monitorów, z możliwością jednoczesnego wyświetlania danych 4 różnych pacjentów Innovian: Elektroniczna karta chorobowa pacjenta Internet: Aplikacje internetowe lub pracujące w sieci szpitala D obrazy: Obrazy DICOM i oparte na www obrazy PACS Standardowa sieć szpitala/sieć Infinity (Infinity onenet) Infinity OneNet pozwala na połączenie przewodowe i bezprzewodowe monitorów w sieć przy wykorzystaniu istniejącej sieci szpitalnej, bez konieczności budowania oddzielnej sieci.

8 8 Bezproblemowy transport pacjenta W uzupełnieniu zalet wynikających z udostępnienia dwóch ekranów na stanowisku pacjenta, Infinity Omega oferuje również doskonałe rozwiązanie transportu wewnątrz szpitala dzięki opatentowanej technologii Pick and Go. Technologia Pick and Go pozwala po prostu zdjąć monitor ze stanowiska i zabrać go z przewożonym pacjentem, bez konieczności przełączania. Nie ma konieczności czekania na powrót monitora transportowego, bo każdy monitor pacjenta jest jednocześnie monitorem transportowym. Duże ułatwienie dla personelu i większe bezpieczeństwo pacjenta. Jeśli zachodzi potrzeba przeniesienia pacjenta z jednego oddziału na drugi lub jeśli trzeba pojechać z pacjentem na badania, wystarczy po prostu odpiąć monitor ze stacji dokującej i zabrać go z pacjentem. Po dotarciu pacjenta na nowe miejsce lub powrocie po badaniach wystarczy zapiąć monitor na stacji dokującej, a monitor automatycznie skonfiguruje się do wymagań danego stanowiska. Monitory Delta wykorzystują bezpieczną i szyfrowaną (WPA2) sieć bezprzewodową do przesyłania parametrów życiowych pacjenta podczas transportu, umożliwiając ciągły nadzór i zbieranie danych przez centralę Infinity CentralStation. Monitory bez połączenia bezprzewodowego kontynuują zbieranie parametrów życiowych pacjenta podczas jego transportu. Po zadokowaniu monitora dane te stają się dostępne w sieci Infinity i mogą być automatycznie załadowane do karty chorobowej Innovian, a informacje o trendach i zdarzeniach mogą być przesyłane do centrali Infinity CentralStation. MT MT MT MT W tradycyjnych systemach przygotowanie pacjenta do transportu wymaga zwykle długiego czasu. Pacjenci z Infinity Omega są cały czas gotowi do transportu, bez przerw w monitorowaniu i zbieraniu danych.

9 9 korzyści wynikające Z technologii PICk and go Kontynuacja monitorowania w czasie transportu wszystkich parametrów, które są monitorowane na stanowisku Brak konieczności stosowania osobnego monitora transportowego Możliwość zastosowania tylko jednego monitora przez cały czas pobytu pacjenta na różnych oddziałach w szpitalu Łatwa zamiana monitora stacjonarnego w transportowy oraz połączenia przewodowego na bezprzewodowe Przekazanie do systemu wszystkich danych pacjenta zebranych w czasie transportu MT ZgoDnośĆ Z ZaleCenIamI DotyCZąCymI transportu PaCjenta Monitory Infinity umożliwiają spełnienie wszystkich zaleceń organizacji Society of Critical Care Medicine, mówiących że: Każdy krytycznie chory pacjent podczas transportu powinien być tak samo monitorowany pod względem podstawowych parametrów fizjologicznych, jak w czasie pobytu na oddziale intensywnej terapii. Źródło: Society of Critical Care Medicine: Guidelines for the Inter- and Intra-hospital Transport of Critically Ill Patients; J. Warren, MD, et. al MT

10 10 D D MT Integracja danych pacjenta przy jego łóżku Infinity Omega udostępnia wszystkie potrzebne komputerowe aplikacje kliniczne przy łóżku pacjenta i pozwala łatwo przełączać się między tymi aplikacjami dzięki systemowi zakładek. Jedną z dostępnych aplikacji jest Innovian Solution Suite firmy Dräger system zarządzania danymi pacjenta o dużych możliwościach, pozwalający w łatwy sposób zintegrować dane z urządzeń medycznych i systemów oddziałowych, w celu stworzenia kompletnego zestawu danych pacjenta elektronicznej karty chorobowej. Ta karta może przemieszczać się razem z pacjentem z jednego oddziału, takiego jak Sala Operacyjna lub Oddział Intensywnej Terapii do innego zapewniając cały czas dostęp do informacji niezbędnej do zapewnienia wyższego poziomu opieki. Poza tym Infinity Omega zapewnia szybki dostęp do archiwalnych zapisów EKG danego pacjenta za pośrednictwem aplikacji Infinity MegaCare, będącej opartym na www systemem zarządzania bazą danych zapisów EKG firmy Dräger, a także do obrazów diagnostycznych DICOM, skanów i zdjęć rentgenowskich. Innovian Critical Care obrazy DICom

11 11 Dostęp do danych w dowolnym miejscu szpitala i poza nim Wartości oferowane przez Infinity Omega sięgają dalej niż stanowisko pacjenta, rozciągają się na cały szpital. Informacje o pacjencie zebrane na stanowisku i w czasie transportu trafiają za pośrednictwem sieci Infinity do systemu centralnego nadzoru. Zdalny dostęp do danych przyspiesza podejmowanie decyzji wybór zestawu Infinity Omega pozwala w pełni skorzystać z innych rozwiązań firmy Dräger, ułatwiających dostęp do danych w dowolnym miejscu. Przykładowo, oprogramowanie Infinity Symhony Suite sprawia, iż dane zgromadzone w centrali Infinity CentralStation dostępne są wszędzie tam, gdzie sięga sieć informatyczna szpitala. MT MT

12 12 Do wszystkich obszarów opieki D MT element kompletnego rozwiązania Infinity Omega jest elementem w pełni zintegrowanego rozwiązania firmy Dräger, firmy o zasięgu ogólnoświatowym, mającej ponad stuletnie doświadczenie w konstruowaniu urządzeń medycznych dla krytycznie chorych pacjentów. Rozwiązania firmy Dräger uwzględniają przyłóżkowe systemy monitorowania, transport wewnątrzszpitalny i telemetrię. Oferujemy rozwiązania oparte na www, usprawniające pracę i zapewniające zdalny dostęp, przewodowe i bezprzewodowe połączenie z siecią włączając w to współdzielenie informatycznej sieci szpitala i sieci monitorowania oraz zestaw usług zapewniających ochronę inwestycji. Otwarta platforma naszych rozwiązań zapewnia elastyczność pozwalającą nadążać za zmieniającymi się potrzebami szpitala, dając ochronę inwestycji teraz i w przyszłości.

13 13 D MT Infinity omega to kolejny krok w kierunku realizacji w pełni zintegrowanego środowiska intensywnej terapii.

14 Centrala Drägerwerk AG & Co. KGaA Moislinger Allee Lubeka, Niemcy Producent: Draeger Medical Systems, Inc Quarry Road Telford, PA 18969, USA System zarządzania jakością firmy Draeger Medical Systems, Inc. jest zgodny z normami ISO 13485, ISO 9001 i aneksem II.3 Dyrektywy 93/42/EWG (Urządzenia medyczne). PolSka Dräger Polska Sp. z o.o. ul. Sułkowskiego 18a Bydgoszcz Tel (-34, -35) Fax Communications & Sales Marketing PL PJ Zastrzegamy prawo zmian 2014 Drägerwerk AG & Co. KGaA

Monitorowanie pacjenta Infinity Acute Care System

Monitorowanie pacjenta Infinity Acute Care System Monitorowanie pacjenta Infinity Acute Care System Systemem monitorowania Infinity Acute Care System daje nowe możliwości usprawnienia organizacji pracy w szpitalu. To nowatorskie rozwiązanie z dwoma ekranami

Bardziej szczegółowo

D-64708-2012. Witaj na wyższym poziomie DRÄGER PRIMUS INFINITY EMPOWERED

D-64708-2012. Witaj na wyższym poziomie DRÄGER PRIMUS INFINITY EMPOWERED D-64708-2012 Witaj na wyższym poziomie DRÄGER PRIMUS INFINITY EMPOWERED 02 Większa wydajność procesów na Sali operacyjnej D-64712-2012 D-64709-2012 SKOMPLIKOWANE WYZWANIA Wraz z coraz większą zachorowalnością

Bardziej szczegółowo

D-8896-2011. Dopasowana konstrukcja DRÄGER PERSEUS A500

D-8896-2011. Dopasowana konstrukcja DRÄGER PERSEUS A500 D-8896-2011 Dopasowana konstrukcja DRÄGER PERSEUS A500 2 Większa przestrzeń do pracy D-9093-2011 D-8803-2011 WIELKIE NADZIEJE Od czasu wprowadzenia aparatów do znieczulania, niewiele się zmieniło w zakresie

Bardziej szczegółowo

D-60415-2012. Nowe oblicze anestezji DRÄGER ZEUS INFINITY EMPOWERED

D-60415-2012. Nowe oblicze anestezji DRÄGER ZEUS INFINITY EMPOWERED D-60415-2012 Nowe oblicze anestezji DRÄGER ZEUS INFINITY EMPOWERED 02 Czy możemy zrobić więcej? Tak ze znieczuleniem TCA D-60694-2012 D-60768-2012 CIĘŻKIE CZASY Nowoczesna anestezjologia staje dzisiaj

Bardziej szczegółowo

Bogactwo informacji w zasięgu ręki. Przyłóżkowe monitory pacjenta IntelliVue MX600, MX700 i MX800

Bogactwo informacji w zasięgu ręki. Przyłóżkowe monitory pacjenta IntelliVue MX600, MX700 i MX800 Bogactwo informacji w zasięgu ręki Przyłóżkowe monitory pacjenta IntelliVue MX600, MX700 i MX800 Zaufanie klientów podstawą do rozwoju produktów Monitory pacjenta IntelliVue firmy Philips są najlepiej

Bardziej szczegółowo

Centrala Vista 120 CMS

Centrala Vista 120 CMS Centrala Vista 120 CMS W dzisiejszych czasach szpitale szukają sposobu na podniesienie jednocześnie jakości leczenia i wydajności. Łatwa w użyciu centrala Vista 120 CMS umożliwia centralne monitorowanie

Bardziej szczegółowo

CGM NETRAAD. Radiologiczny System Informatyczny. Synchronizing Healthcare

CGM NETRAAD. Radiologiczny System Informatyczny. Synchronizing Healthcare CGM NETRAAD Radiologiczny System Informatyczny Synchronizing Healthcare SPIS TREŚCI 01 System NetRAAD w pełni cyfrowa diagnostyka 1.1. Schemat budowy sieci NetRAAD 1.2. Architektura systemu 1.3. Skalowalność

Bardziej szczegółowo

D-19673-2015. Do różnych potrzeb klinicznych VISTA 120

D-19673-2015. Do różnych potrzeb klinicznych VISTA 120 D-19673-2015 Do różnych potrzeb klinicznych VISTA 120 02 VISTA 120 Monitorowanie podstawowych parametrów za przystępną cenę D-3533-2011 Szpitale na całym świecie stają przed wspólnym wyzwaniem: zapewnienia

Bardziej szczegółowo

Dräger Pendula Uchwyt do mocowania zestawu monitorów

Dräger Pendula Uchwyt do mocowania zestawu monitorów Uchwyt do mocowania zestawu monitorów Sufitowy uchwyt do mocowania zestawu monitorów dla dopasowanego i ergonomicznego stanowiska pracy oraz łatwego i bezpiecznego pozycjonowania monitorów w hybrydowych

Bardziej szczegółowo

rozwiązania Alstor w zakresie ucyfrowienia szpitala

rozwiązania Alstor w zakresie ucyfrowienia szpitala rozwiązania Alstor w zakresie ucyfrowienia szpitala 01 Stacje diagnostyczne i lekarskie 02 Oprogramowanie diagnostyczne 03 Obrazowanie na sali operacyjnej 04 Ucyfrowienie dokumentacji szpitalnej 05 Infrastruktura

Bardziej szczegółowo

IMPAX 6 IMPAX 6....bo nie wszystkie systemy PACS sà takie same.

IMPAX 6 IMPAX 6....bo nie wszystkie systemy PACS sà takie same. IMPAX 6 IMPAX 6...bo nie wszystkie systemy PACS sà takie same. Solidny fundament systemów informatycznych w Twoim szpitalu Placówki s u by zdrowia na całym Êwiecie wykorzystujà nowoczesne technologie zarzàdzania

Bardziej szczegółowo

System LIFENET BROSZURA PRODUKTU

System LIFENET BROSZURA PRODUKTU System LIFENET BROSZURA PRODUKTU System LIFENET Podczas transportu jak i na oddziale ratunkowym skuteczność, osiągnięta dzięki sprzętowi, odpowiednim informacjom i właściwym decyzjom oznacza lepsze wyniki

Bardziej szczegółowo

Comarch e-zdrowie Kompleksowe rozwiązania IT dla branży medycznej

Comarch e-zdrowie Kompleksowe rozwiązania IT dla branży medycznej Comarch e-zdrowie Kompleksowe rozwiązania IT dla branży medycznej Comarch e-zdrowie opieka medyczna jutra Wszystkie systemy i urządzenia Comarch zaprojektowano w ścisłej współpracy z profesjonalistami

Bardziej szczegółowo

Proficy* HMI/SCADA ifix* 5.0 PL nowy wygląd, funkcje i możliwości

Proficy* HMI/SCADA ifix* 5.0 PL nowy wygląd, funkcje i możliwości Proficy* HMI/SCADA ifix* 5.0 PL nowy wygląd, funkcje i możliwości Dostępny od ponad 10 lat na polskim rynku automatyki system wizualizacji ifix firmy GE Intelligent Platforms jest kluczowym elementem systemu

Bardziej szczegółowo

Więcej danych w zasięgu ręki

Więcej danych w zasięgu ręki Więcej danych w zasięgu ręki System PACS Media Distribution Center (MDC) 2.3 firmy Philips dla placówek medycznych Dostępny w ofercie firmy Philips system PACS Media Distribution Center (MDC) w wersji

Bardziej szczegółowo

Sufitowa jednostka zasilająca Agila Medyczne jednostki zasilające

Sufitowa jednostka zasilająca Agila Medyczne jednostki zasilające Sufitowa jednostka zasilająca Agila Medyczne jednostki zasilające Rodzina kompaktowych i ergonomicznych sufitowych jednostek zasilających Agila oferuje szeroki zakres konfiguracji i opcji do wyboru, wykorzystując

Bardziej szczegółowo

ZARYS PROJEKTU UCYFROWIENIA ZAKŁADU RADIOLOGII Z SYSTEMEM ARCHIWIZACJI BADAŃ PACS I DYSTRYBUCJI ROZWIĄZANIA FIRMY CARESTREAM HEALTH

ZARYS PROJEKTU UCYFROWIENIA ZAKŁADU RADIOLOGII Z SYSTEMEM ARCHIWIZACJI BADAŃ PACS I DYSTRYBUCJI ROZWIĄZANIA FIRMY CARESTREAM HEALTH ZARYS PROJEKTU UCYFROWIENIA ZAKŁADU RADIOLOGII Z SYSTEMEM ARCHIWIZACJI BADAŃ PACS I DYSTRYBUCJI ROZWIĄZANIA FIRMY CARESTREAM HEALTH Producent: Carestream Health Inc, 150 Verona Street Rochester, NY 14608

Bardziej szczegółowo

Nowa, otwarta platforma oprogramowania przemysłowego w najnowszych technologiach

Nowa, otwarta platforma oprogramowania przemysłowego w najnowszych technologiach Nowa, otwarta platforma oprogramowania przemysłowego w najnowszych technologiach I punti di forza della moderna ed innovativa tecnologia di Automation Platform.NExT PROGEA prezentuje Automation Platform.NExT,

Bardziej szczegółowo

Andover Continuum Katalog produktów

Andover Continuum Katalog produktów Katalog produktów Wydanie: Sierpień 2007 Spis treści TAC Informacje ogólne...informacje ogólne 3 Charakterystyka systemu...charakterystyka systemu 7 Oprogramowanie...Oprogramowanie 11 Wprowadzenie...Oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

OptiMED24. oprogramowanie do kompleksowego zarządzania przychodnią

OptiMED24. oprogramowanie do kompleksowego zarządzania przychodnią OptiMED24 oprogramowanie do kompleksowego zarządzania przychodnią Informatyzacja - nie czekaj na ostatni dzwonek! Coraz więcej placówek medycznych inwestuje w nowoczesne technologie informatyczne, aby

Bardziej szczegółowo

Andover Continum Katalog produktów

Andover Continum Katalog produktów Andover Continum Katalog produktów Katalog produktów 2010/2011 Spis treści Schneider Electric Buildings... Informacje ogólne 1 Charakterystyka systemu... Charakterystyka systemu 5 Oprogramowanie... Oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

DocuWare 5 ProductInfo 1

DocuWare 5 ProductInfo 1 DocuWare 5 ProductInfo Profesjonalny system Enterprise Content Management DocuWare to nowoczesne oprogramowanie do zarządzania dokumentami klasy Enterprise Content Management. DocuWare zapewnia szybki

Bardziej szczegółowo

Diagnoza stanu infrastruktury ICT jednostek służby zdrowia w projekcie MSIM

Diagnoza stanu infrastruktury ICT jednostek służby zdrowia w projekcie MSIM Diagnoza stanu infrastruktury ICT jednostek służby zdrowia w projekcie MSIM CZERWIEC 0 Spis treści DIAGNOZA STANU INFRASTRUKTURY ICT... SPIS TREŚCI... WSTĘP... DEFINICJE PRZYJĘTYCH POJĘĆ... 4 METODYKA

Bardziej szczegółowo

strona 14 strona 10 strona 20 strona 4

strona 14 strona 10 strona 20 strona 4 Astraada HMI Panele operatorskie i komputery przemysłowe strona 14 Nowe produkty Kawasaki strona 10 Nowy Historian od Wonderware strona 20 GE Intelligent Platforms - oferta ASTOR rodem z General Electric

Bardziej szczegółowo

KS-MEDIS Z A K A Ż E N I A S Z P I T A L N E. Zakażenia Szpitalne Projekt Informatyczny Czynnego Nadzoru nad Zakażeniami Szpitalnymi

KS-MEDIS Z A K A Ż E N I A S Z P I T A L N E. Zakażenia Szpitalne Projekt Informatyczny Czynnego Nadzoru nad Zakażeniami Szpitalnymi Z A K A Ż E N I A S Z P I T A L N E Zakażenia Szpitalne Projekt Informatyczny Czynnego Nadzoru nad Zakażeniami Szpitalnymi Nowoczesny nadzór nad zakażeniami PTZS i KAMSOFT w profilaktyce zakażeń szpitalnych

Bardziej szczegółowo

Nowe paradygmaty przetwarzania danych w sieciach inteligencji otoczenia dużej skali

Nowe paradygmaty przetwarzania danych w sieciach inteligencji otoczenia dużej skali Zakład Zaawansowanych Technik Informacyjnych (Z-6) Nowe paradygmaty przetwarzania danych w sieciach inteligencji otoczenia dużej skali Monitorowanie osób starszych i projekt EDFAS Praca nr 06300048 Warszawa,

Bardziej szczegółowo

Czy spodziewałeś się, że można współpracować lepiej? Teraz tak. Freestorm. Wizualna współpraca

Czy spodziewałeś się, że można współpracować lepiej? Teraz tak. Freestorm. Wizualna współpraca Czy spodziewałeś się, że można współpracować lepiej? Teraz tak. Freestorm Wizualna współpraca Pięć podstawowych elementów wizualnej współpracy Intuicyjne wyświetlacze interaktywne 4 Oprogramowanie wspierające

Bardziej szczegółowo

Competence in Video Security. Katalog 2 011

Competence in Video Security. Katalog 2 011 Competence in Video Security compe ence Katalog 2 011 GEUTEBRÜCK Katalog 2011 PRZYSZŁOŚĆ BUDOWANA JEST NA PRZESZŁOŚCI* Praktycznie codziennie rynek zalewany jest nowymi produktami. Nasz nowy katalog zawiera

Bardziej szczegółowo

DocuWare 5 ProductInfo 1

DocuWare 5 ProductInfo 1 DocuWare 5 Product Info Profesjonalny system Enterprise Content Management DocuWare to nowoczesne oprogramowanie do zarządzania dokumentami klasy Enterprise Content Management. DocuWare zapewnia szybki

Bardziej szczegółowo