Bezpieczeństwo w sklepach, składach i magazynach. Ochrona przed włamaniem i pożarem. plan [03] broszura: Sklepy, składy i magazyny

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Bezpieczeństwo w sklepach, składach i magazynach. Ochrona przed włamaniem i pożarem. plan [03] broszura: Sklepy, składy i magazyny"

Transkrypt

1 Bezpieczeństwo w sklepach, składach i magazynach. Ochrona przed włamaniem i pożarem. plan [03] broszura: Sklepy, składy i magazyny

2

3 obiekt plan 03 strona 3 Obiekt. Dom mody. TELENOT jest czołowym niemieckim producentem systemów zabezpieczeń dla handlu detalicznego. Tworzy profesjonalne rozwiązania dla każdej branży: od pojedynczych sklepów aż po filie specjalistycznych sieci handlowych i ponadregionalne koncerny. Oferuje specjalne rozwiązania dla sklepów dyskontowych i filii z dostawami późnymi i nocnymi, a także magazynów z łatwo psującym się towarem. Dla wielu koncernów handlowych działających na skalę krajową i międzynarodową TELENOT przygotowuje ustandaryzowane koncepcje i podręczniki bezpieczeństwa w celu zagwarantowania spójnych rozwiązań, również dla organizacji branżowych. W obiekcie wzorcowym, położonym w ścisłym śródmieściu, znany w regionie dom mody prezentuje na 2300 metrach kwadratowych współczesną modę znanych marek dla wszystkich kategorii wiekowych. Przy planowaniu koncepcji bezpieczeństwa w tym obiekcie na pierwszym planie była ochrona przed włamaniem i pożarem oraz stylowa, subtelna stylistyka, która zwłaszcza w tego typu miejscach ma duże znaczenie. TELENOT opracował dla domu mody kompleksową koncepcję bezpieczeństwa, która dyskretnie wpisuje się w otoczenie nowoczesnych pomieszczeń handlowych. Oprócz instalacji sygnalizacji włamania TELENOT zainstalował system sygnalizacji pożarowej.

4 strona 4 plan 03 przegląd Przegląd. Koncepcja strona 5 Obsługa instalacji i kontrola dostępu strona 6/7 Ochrona przed włamaniem strona 8/9 Ochrona przeciwpożarowa strona 10/11 Alarm strona 12/13 Dodatkowe bezpieczeństwo strona 14 Gwarancja bezpieczeństwa strona 15

5 koncepcja plan 03 strona 5 Koncepcja. Bezpieczeństwo w pomieszczeniach handlowych i magazynowych. Wymagania Ochrona pracowników i klientów Ochrona mienia Kontrolowany dostęp Ochrona obszarów newralgicznych Wysoki standard bezpieczeństwa Estetyczne wkomponowanie elementów systemu zabezpieczeń Realizacja Kontrola dostępu do obszarów newralgicznych i w celu zazbrajania systemu włamania Instalacja alarmowa zapewniająca niezawodną detekcję prób włamania Instalacja sygnalizacji pożarowej zapewniająca niezawodną detekcję pożarów i alarmowanie pracowników i klientów w przypadku zagrożenia Urządzenia transmisyjne przesyłające alarmy do właściwych jednostek Estetyczne manipulatory do sterowania systemem

6 strona 6 plan 03 Obsługa instalacji i kontrola dostępu Kontrolowany dostęp w strefie dla personelu. Kontrola poprzez czytnik i chip. Obsługa nowoczesnego systemu alarmowego musi być wkomponowana w pracę sklepu i działać w zasadzie automatycznie. Jednocześnie system kontroli dostępu musi niezawodnie chronić określone pomieszczenia przed dostępem nieupoważnionych osób. Wyjątkowo prosta w obsłudze jest instalacja sygnalizacji włamania TELENOT: załącza się ją bez klucza, na czytniku kontroli dostępu. Jeżeli instalacja jest zazbrojona, drzwi są zabezpieczone za pomocą blokady elektromechanicznej. Tym samym drzwi można otworzyć tylko w przypadku rozbrojenia instalacji, a ryzyko fałszywych alarmów jest ograniczone do minimum. Dzięki modułowej budowie instalację można dopasować do wielkości sklepu i konkretnych wymogów bezpieczeństwa. Za pomocą czytnika kontroli dostępu reguluje się ponadto dostęp do pomieszczeń nie dla wszystkich otwartych. Pracownicy otrzymują transponder z chipem, dzięki któremu mogą wchodzić do np. pomieszczeń magazynowych. Nie ma ryzyka pozostawienia przez niedopatrzenie klucza w zamku. Problemem nie jest też zagubienie transpondera: zamiast wymieniać cały komplet kluczy, zablokowuje się zagubiony chip i wydaje pracownikowi nowy.

7 Obsługa instalacji i kontrola dostępu plan 03 strona 7 Dom mody reguluje dostęp za pomocą czytnika cryplock produkcji TELENOT.

8 strona 8 plan 03 ochrona przed włamaniem

9 Ochrona przed włamaniem plan 03 strona 9 Bezpieczeństwo NA CAŁEJ POWIERZCHNI. Estetyczne czujki ruchu do monitorowania pomieszczeń i towaru. Oprócz kontroli wszystkich drzwi wejściowych TELENOT zwiększył bezpieczeństwo pomieszczeń poprzez zastosowanie czujek ruchu. Oznacza to ochronę stref potencjalnie narażonych na wtargnięcie intruzów. W przypadku domu mody są to przede wszystkim pomieszczenia handlowe. Dom mody zdecydował się na czujki ruchu comstar VAYO. Czujka ta jest dostępna w różnych stylizowanych obudowach: od bursztynowej czerwieni i szczotkowanej stali szlachetnej aż po metaliczną czerń. TELENOT oferuje estetyczne czujki łączące piękno formy z niezawodnością i funkcjonalnością. Drzwi wejściowe są zabezpieczone w dodatkowy sposób. Czujki magnetyczne i kontakty rygli monitorują je pod kątem otwarcia i zaryglowania. Witryny wyposażono w czujniki stłuczenia szkła. W przypadku napadu pracownicy mogą wywołać za pomocą przycisku napadowego również cichy alarm. Czujka wygląda jak włącznik światła, pośrodku którego znajduje się czerwony guzik. Czujka ruchu comstar VAYO dostępna jest w różnych obudowach.

10 strona 10 plan 03 ochrona przeciwpożarowa

11 Ochrona przeciwpożarowa plan 03 strona 11 Ochrona przed ogniem. Instalacja sygnalizacji pożarowej: wczesna detekcja pożaru. W celu ochrony pracowników, klientów i towarów przed pożarem TELENOT zainstalował czujki dymu we wszystkich strefach domu mody. Automatyczne czujki dymu TELENOT są maksymalnie czułe i wykrywają cząstki dymu już w fazie tlenia. Dodatkowo w różnych miejscach w budynku zamontowano ręczne ostrzegacze pożarowe. Umożliwia to bardzo wczesne uruchomienie alarmu akustycznego za pomocą lokalnej syreny ostrzegawczej i jednoczesną transmisję komunikatu do centrali sygnalizacji pożarowej.

12 strona 12 plan 03 alarm Ochrona z alarmem. Alarm wewnętrzny i lokalny oraz alarm zdalny. Alarm zdalny Alarm zdalny transmitowany jest przez dopuszczone urządzenie transmisyjne bezpośrednio do właściwej jednostki, np. firmy ochroniarskiej. Możliwa jest również transmisja przez połączenie telefoniczne lub SMS-em do określonego kręgu osób. Alarm wewnętrzny Alarm wewnętrzny jest bardzo ważny w przypadku pożaru: umożliwia ratowanie życia i mienia. Syreny odpowiednio wcześnie ostrzegają pracowników i klientów domu mody o zagrożeniu. W tym przypadku zamontowano na suficie wewnętrzne syreny ostrzegawcze TELENOT. Alarm lokalny Oprócz alarmu wewnętrznego TELENOT zainstalował na fasadzie budynku alarm lokalny. Alarm sygnalizowany syreną i światłem błyskowym uruchamia się na przykład przy próbie włamania, odstraszając w ten sposób intruza. Oprócz tego zwraca uwagę przechodniów i sąsiadów. Wszystkie komponenty instalacji alarmowej, które zastosowano w domu mody, spełniają specjalne standardy jakości. Ciągła funkcjonalność i całkowita niezawodność przez lata (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu) są przy tym nieodzownym warunkiem. Produkty TELENOT posiadają zabezpieczenia antysabotażowe, styki zerwania, zabezpieczenia przed spryskaniem i zasilanie awaryjne. Poprzez zastosowanie najnowocześniejszych technologii produkcji i duży udział produkcji własnej w niemieckim zakładzie firma TELENOT oferuje produkty najwyższej jakości. Dla właścicieli sklepów, którzy chcą być informowani o stanie bezpieczeństwa również po zamknięciu sklepu, TELENOT oferuje aplikację do instalacji alarmowych, dzięki której w każdej chwili można sprawdzić komunikaty o statusie. Ponadto, w przypadku włamania właściciel informowany jest telefonicznie lub SMS-em.

13 Alarm plan 03 strona 13

14 strona 14 plan 03 kurtyna podczerwieni Dodatkowe bezpieczeństwo. Pozostałe komponenty instalacji TELENOT. Oprócz urządzeń zainstalowanych w domu mody asortyment TELENOT obejmuje również inne doskonale sprawdzające się w sklepach komponenty instalacji alarmowej. I tak na przykład bogato zaaranżowane wystawy można zabezpieczyć za pomocą specjalnych kurtyn podczerwieni. Alarm uruchamiany jest natychmiast po skradzeniu przykładowo biżuterii czy zegarka. Dzięki aplikacjom do instalacji alarmowych firmy TELENOT właściciel sklepu w każdej chwili jest informowany o stanie bezpieczeństwa i może sterować instalacją przez smartfona, będąc poza miejscem pracy. Informację o włamaniu lub pożarze otrzymuje SMS-em lub telefonicznie. W przypadku monitorowania towarów łatwo psujących się zastosowanie ma wiele innych czujników, jak np. czujniki temperatury granicznej.

15 gwarancja bezpieczeństwa plan 03 strona 15 Gwarancja. Sprawdzone bezpieczeństwo. TELENOT jako czołowy niemiecki producent elektronicznych systemów zabezpieczeń i instalacji alarmowych oferuje bezpieczne rozwiązania do różnych zastosowań. Aplikacje lifestylowe, doskonały wygląd i modułowa budowa systemu zachwycają klientów handlowych, przemysłowych i prywatnych. Optymalne połączenie estetyki, funkcjonalności i niezawodności jest podstawą filozofii przedsiębiorstwa TELENOT. Wszystkie produkty TELENOT posiadają aprobaty niemieckiej placówki badawczej i certyfikującej VdS Schadenverhütung oraz austriackiego związku agencji ochrony (VSÖ) i są oznaczone numerem kontrolnym urządzenia (G-Nummer). Optymalna kompatybilność poszczególnych komponentów instalacji alarmowej atestowana jest w formie numeru systemowego (VdS-S-Nummer lub klasa VSÖ GS-N i WS). Aprobaty zarówno pojedynczych urządzeń, jak i całych systemów oznaczają dla użytkownika gwarancję bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa, na którym można polegać. Ośrodek badawczy VdS Schadenverhütung to przedsiębiorstwo Niemieckiego Związku Ubezpieczycieli (GDV). Zarówno VdS, jak i VSÖ są oficjalnymi instytucjami badawczymi i certyfikującymi systemy zabezpieczeń. Działają one na rzecz ochrony mienia i życia. Certyfikat DIN EN ISO 9001 Nr-VdS S Austriacki Związek Agencji Ochrony Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa w gospodarce Badenii-Wirtembergii ISO 9001 Organ Niemieckiego Związku Ubezpieczycieli Szwajcarski Związek Instalatorów Systemów Alarmowych Niemieckie Stowarzyszenie Firm Budowlanych i Firm Partnerskich Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa w gospodarce Północnych Niemieczech

16 Technika zabezpieczeń firmy TELENOT. Chroniąca. Estetyczna. Pewna. Broszury z tej serii: Chętnie odpowiemy na pytania i udzielimy więcej informacji. Prosimy o kontakt. plan [ 01 ] broszura: Bezpieczeństwo w domu. plan [ 02 ] broszura: Bezpieczeństwo w biurach. plan [ 03 ] broszura: Bezpieczeństwo w sklepach, składach i magazynach. plan [ 04 ] broszura: Bezpieczeństwo w przemyśle. plan [ 05 ] broszura: Bezpieczeństwo w gabinetach lekarskich. plan [ 06 ] broszura: Bezpieczeństwo w sieciach handlowych i dyskontach ,5(04)

Bezpieczeństwo w przemyśle. Ochrona przed włamaniem, pożarem i nieupoważnionym dostępem. plan [04] broszura: Budynki przemysłowe

Bezpieczeństwo w przemyśle. Ochrona przed włamaniem, pożarem i nieupoważnionym dostępem. plan [04] broszura: Budynki przemysłowe Bezpieczeństwo w przemyśle. Ochrona przed włamaniem, pożarem i nieupoważnionym dostępem. plan [04] broszura: Budynki przemysłowe obiekt plan 04 strona 3 Obiekt. Betzold WYDAWNICTWO POMOCY DYDAKTYCZNYCH

Bardziej szczegółowo

Agencja ochrony osób i mienia

Agencja ochrony osób i mienia Agencja ochrony osób i mienia Systemy zabezpieczeń Monitoring obiektów i pojazdów Konwojowanie Grupy interwencyjne Ochrona mienia Usługi porządkowe Agencja Ochrony NOVA SYSTEM od lat zaliczana jest do

Bardziej szczegółowo

TELETECHNIKA I INSTALACJE NISKOPRĄDOWE

TELETECHNIKA I INSTALACJE NISKOPRĄDOWE 2 TELETECHNIKA I INSTALACJE NISKOPRĄDOWE C.P.U. ZETO Sp. z o.o to przedsiębiorstwo branży informatycznej, posiadające również wieloletnie już doświadczenie w projektowaniu i realizacji usług teletechnicznych.

Bardziej szczegółowo

Centrala alarmowa Easy Series. Przegląd systemu

Centrala alarmowa Easy Series. Przegląd systemu Centrala alarmowa Easy Series Przegląd systemu Spis treści 3 1. Najważniejsze informacje 2. Schemat systemu 5 2.1 Panel sterujący Easy Series 6 Możliwe stany centrali Easy Series: 7 2.2 Centrala alarmowa

Bardziej szczegółowo

bezpiecz e. Z nami drzwi są Program produktów KFV: niezawodny, komfortowy, uniwersalny.

bezpiecz e. Z nami drzwi są Program produktów KFV: niezawodny, komfortowy, uniwersalny. Z nami drzwi są bezpiecz e. Program produktów KFV: niezawodny, komfortowy, uniwersalny. OKUCIA OKIENNE OKUCIA DO DRZWI OKUCIA DO DRZWI PRZESUWNYCH TECHNIKA WIETRZENIA AUTOMATYKA OKUCIA DO DRZWI 2 W ten

Bardziej szczegółowo

C&C Partners technologia z tradycjami

C&C Partners technologia z tradycjami Konferencja Proces produkcyjny włókna światłowodowego System wizyjny NET AlphaVision XL i ML Serwer VirtuoSIS Czytniki Sirius Legic Finsecure Apollo 1/2014 C&C Partners technologia z tradycjami Potrzeba

Bardziej szczegółowo

Zakład Systemów Komputerowych Sp. z o.o. oferta wyrobów

Zakład Systemów Komputerowych Sp. z o.o. oferta wyrobów Zakład Systemów Komputerowych Sp. z o.o. oferta wyrobów Kraków 2014 Spis treści 1) SYSTEMY INTELIGENTNEGO BUDYNKU... 5 a) System Zarządzania Bezpieczeństwem w obiekcie... 5 i) System Kontroli Dostępu...

Bardziej szczegółowo

JABLOTRON 100. katalog produktów

JABLOTRON 100. katalog produktów JABLOTRON 100 katalog produktów Spis treści Centrale sterujące i komunikatory 4 Urządzenia przewodowe dla magistrali BUS 6 Moduły dostępu BUS 6 Czujniki BUS 8 Ochrona wewnątrz obiektu BUS 8 Ochrona obwodowa

Bardziej szczegółowo

Koncepcja funkcjonalno techniczna Medycznego Centrum Baz Danych (Medical Data Center) wraz z infrastrukturą dla potrzeb przyszłego Klastra e- Zdrowie

Koncepcja funkcjonalno techniczna Medycznego Centrum Baz Danych (Medical Data Center) wraz z infrastrukturą dla potrzeb przyszłego Klastra e- Zdrowie Koncepcja funkcjonalno techniczna Medycznego Centrum Baz Danych (Medical Data Center) wraz z infrastrukturą dla potrzeb przyszłego Klastra e- Zdrowie 1 Spis treści 1. Obszary zastosowań rynek CMPD. 1.1.

Bardziej szczegółowo

Instytut Kontroli Technicznej ZAUFANIE PRZEZ BEZPIECZEŃSTWO. Działająca w Europie duża organizacja rzeczoznawcza w zakresie ochrony ppoż.

Instytut Kontroli Technicznej ZAUFANIE PRZEZ BEZPIECZEŃSTWO. Działająca w Europie duża organizacja rzeczoznawcza w zakresie ochrony ppoż. ZAUFANIE PRZEZ BEZPIECZEŃSTWO Instytut Kontroli Technicznej Działająca w Europie duża organizacja rzeczoznawcza w zakresie ochrony ppoż. Rzeczoznawcza kompetencja w zakresie ochrony ppoż. na miejscu. INSTYTUT

Bardziej szczegółowo

System sprzedaży Schrack Seconet w Polsce.

System sprzedaży Schrack Seconet w Polsce. Pismo dla Inwestorów, Użytkowników, Projektantów oraz Partnerów Schrack Seconet Polska www.schrack-seconet.pl O D W Y D A W C Y Szanowni Klienci, Partnerzy Schrack Seconet w Polsce! System sprzedaży Schrack

Bardziej szczegółowo

JABLOTRON 100. Katalog produktów

JABLOTRON 100. Katalog produktów JABLOTRON 100 Katalog produktów Spis treści Centrale sterujące i komunikatory 4 Urządzenia przewodowe dla magistrali BUS 6 Moduły dostępu BUS 6 Czujniki BUS 7 Ochrona wewnątrz obiektu BUS 7 Ochrona obwodowa

Bardziej szczegółowo

WYTYCZNE STEROWANIA URZĄDZENIAMI PRZECIWPOŻAROWYMI

WYTYCZNE STEROWANIA URZĄDZENIAMI PRZECIWPOŻAROWYMI mł. bryg. inż. Janusz SAWICKI Zakład Aprobat Technicznych CNBOP WYTYCZNE STEROWANIA URZĄDZENIAMI PRZECIWPOŻAROWYMI Zasady sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi Streszczenie Artykuł zawiera wytyczne

Bardziej szczegółowo

Inteligentne systemy alarmowe. Katalog produktów SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU KONTROLA DOSTĘPU MONITORING

Inteligentne systemy alarmowe. Katalog produktów SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU KONTROLA DOSTĘPU MONITORING Inteligentne systemy alarmowe Katalog produktów SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU KONTROLA DOSTĘPU MONITORING Inteligentne systemy alarmowe PONAD 20 LAT DOŚWIADCZENIA Profesjonalna ochrona każdego

Bardziej szczegółowo

zaawansowane technologie informatyczne

zaawansowane technologie informatyczne zaawansowane technologie informatyczne 1 Profil działalności Poznańska spółka informatyczna TALEX powstała w 1989 roku. TALEX świadczy zaawansowane usługi informatyczne dla dużych i średnich przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

LCN. Spis treści. Wprowadzenie Przykłady zastosowań. Dlaczego LCN? Referencje. Podstawy. Przegląd produktów. LCN w przeglądzie

LCN. Spis treści. Wprowadzenie Przykłady zastosowań. Dlaczego LCN? Referencje. Podstawy. Przegląd produktów. LCN w przeglądzie Wprowadzenie Przykłady zastosowań Dlaczego LCN? Referencje Podstawy Przegląd produktów LCN w przeglądzie Spis treści LCN LCN - Perfekcyjne sterowanie budynkiem. 4 Technika stosowana w budynkach, a LCN

Bardziej szczegółowo

Pismo dla Inwestorów, Użytkowników, Projektantów oraz Partnerów Schrack Seconet Polska

Pismo dla Inwestorów, Użytkowników, Projektantów oraz Partnerów Schrack Seconet Polska Wydanie nr 14 Pismo dla Inwestorów, Użytkowników, Projektantów oraz Partnerów Schrack Seconet Polska 2 Schrack Design Tool 3 Ogólnopolskie Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego Schrack

Bardziej szczegółowo

Inteligentne systemy alarmowe. Katalog produktów SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU KONTROLA DOSTĘPU MONITORING

Inteligentne systemy alarmowe. Katalog produktów SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU KONTROLA DOSTĘPU MONITORING Inteligentne systemy alarmowe Katalog produktów SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU KONTROLA DOSTĘPU MONITORING Inteligentne systemy alarmowe PONAD 20 LAT DOŚWIADCZENIA Od chwili powstania w 1990, każdy

Bardziej szczegółowo

PROJEKT BUDOWLANY - WYKONAWCZY INSTALACJI SYGNALIZACJI POŻAROWEJ

PROJEKT BUDOWLANY - WYKONAWCZY INSTALACJI SYGNALIZACJI POŻAROWEJ Egz. / I PRJEKT BUDWLANY - WYKNAWCZY INSTALACJI SYGNALIZACJI PŻARWEJ Temat: biekt: Przebudowa pomieszczeń w związku z dostosowaniem do wymagań ze względu na warunki bezpieczeństwa pożarowego w budynku

Bardziej szczegółowo

Monika Zabielska. Warszawa, marzec 2013

Monika Zabielska. Warszawa, marzec 2013 Jednostka projektowa: AWANSS 05-805 KANIE, UL. WARSZAWSKA 22 tel. / fax.: 22 770 01 19, 501 199 350 www.awanss.pl Obiekt: Temat opracowania: BUDYNEK BIUROWY 15-110 BIAŁYSTOK ul. Kamienna17 CZĘŚĆ IV Dokumentacja

Bardziej szczegółowo

Inteligentne systemy alarmowe. Katalog produktów SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU KONTROLA DOSTĘPU MONITORING

Inteligentne systemy alarmowe. Katalog produktów SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU KONTROLA DOSTĘPU MONITORING Inteligentne systemy alarmowe Katalog produktów SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU KONTROLA DOSTĘPU MONITORING Inteligentne systemy alarmowe PONAD 20 LAT DOŚWIADCZENIA Od chwili powstania w 1990, każdy

Bardziej szczegółowo

Inteligentne systemy alarmowe. Katalog produktów. SYSTEMY SYGNALIZACJI WłAMANIA I NAPADU KONTROLA DOSTĘPU MONITORING

Inteligentne systemy alarmowe. Katalog produktów. SYSTEMY SYGNALIZACJI WłAMANIA I NAPADU KONTROLA DOSTĘPU MONITORING Inteligentne systemy alarmowe Katalog produktów SYSTEMY SYGNALIZACJI WłAMANIA I NAPADU KONTROLA DOSTĘPU MONITORING Inteligentne systemy alarmowe PONAD 20 LAT DOŚWIADCZENIA Od chwili powstania w 1990, każdy

Bardziej szczegółowo

activpilot Control Nowa klasa czujników zamknięcia zintegrowanych z okuciem technika okienna

activpilot Control Nowa klasa czujników zamknięcia zintegrowanych z okuciem technika okienna activpilot Control Nowa klasa czujników zamknięcia zintegrowanych z okuciem technika okienna Katalog 0/0 Nr druku 000 / 0 PL Spis treści Informacje ogólne o produkcie Strony - Podstawowe dane techniczne

Bardziej szczegółowo

Dom Pomocy Społecznej. Lokalizacja: Kietrz, Plac Biskupa Konrada 1. Klisino 100 48-118 Lisięcice

Dom Pomocy Społecznej. Lokalizacja: Kietrz, Plac Biskupa Konrada 1. Klisino 100 48-118 Lisięcice Przedsiębiorstwo Usług Pożarniczych TECHNO-POŻ 45-837 Opole, ul. Wrocławska 118 tel/fax 077 4543690, 4566626, 0 602351009 e:mail - technopoz@techno-poz.pl, www. techno-poz.pl Projekt wykonawczy montażu

Bardziej szczegółowo

BRAMY SEGMENTOWE BRAMY ROLETOWE BRAMY PODWIESZANE PRZESUWNE AUTOMATYKA BRAMY PRZEMYSŁOWE

BRAMY SEGMENTOWE BRAMY ROLETOWE BRAMY PODWIESZANE PRZESUWNE AUTOMATYKA BRAMY PRZEMYSŁOWE BRAMY SEGMENTOWE BRAMY ROLETOWE BRAMY PODWIESZANE PRZESUWNE AUTOMATYKA BRAMY PRZEMYSŁOWE WIŚNIOWSKI Początek produkcji paneli - kształtowanie blachy Składowanie gotowych paneli do bram segmentowych 2 SPIS

Bardziej szczegółowo

Mobilny Panel Zarządzania VirtualMAP

Mobilny Panel Zarządzania VirtualMAP Wydanie Nr 13 Pismo dla Inwestorów, Użytkowników, Projektantów oraz Partnerów Schrack Seconet Polska 2 Szkolenia, edukacja 3 Rok 2012 Integral over IP 4/5 Nowość w ofercie Schrack Seconet 6/7 Integral

Bardziej szczegółowo

INFRASTRUKTURA OŚRODKÓW OBLICZENIOWYCH

INFRASTRUKTURA OŚRODKÓW OBLICZENIOWYCH Krzysztof B. Politowski INFRASTRUKTURA OŚRODKÓW OBLICZENIOWYCH Warszawa 2010 r. Wydanie I Str. 2 Spis treści 1 Wprowadzenie... 5 2 Lokalizacja... 6 3 Infrastruktura architektoniczna i budowlana... 9 4

Bardziej szczegółowo

Inteligentne systemy alarmowe. Katalog produktów SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU KONTROLA DOSTĘPU MONITORING CCTV

Inteligentne systemy alarmowe. Katalog produktów SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU KONTROLA DOSTĘPU MONITORING CCTV Inteligentne systemy alarmowe Katalog produktów SYSTEMY SYGNALIZACJI WŁAMANIA I NAPADU KONTROLA DOSTĘPU MONITORING CCTV Inteligentne systemy alarmowe PONAD 20 LAT DOŚWIADCZENIA Od chwili powstania w 1990,

Bardziej szczegółowo

Zawartość. KNX Projektów. Systemy pomiarowe w inteligentnych budynkach 2. Wydajność energii w budynku szkolnym 3

Zawartość. KNX Projektów. Systemy pomiarowe w inteligentnych budynkach 2. Wydajność energii w budynku szkolnym 3 Rozwiązania KNX Zawartość Systemy pomiarowe w inteligentnych budynkach 2 Wydajność energii w budynku szkolnym 3 Efektywne wykorzystanie energii w domach 4 Oszczędzanie energii w budynkach przemysłowych

Bardziej szczegółowo

1. Przedmiot opracowania

1. Przedmiot opracowania Spis treści 1. Przedmiot opracowania... 2 2. Zakres systemu... 2 3. Analiza zagroŝeń.... 2 5. Cechy systemu... 3 6. Elementy systemu... 5 6.1. Centrala alarmowa... 5 6.2. Czujki dualne (PIR/MW).... 7 6.3.

Bardziej szczegółowo