Dążąc do tworzenia wartości cywilizacyjnej i postępu

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Dążąc do tworzenia wartości cywilizacyjnej i postępu"

Transkrypt

1 Company Profile

2 Dążąc do tworzenia wartości cywilizacyjnej i postępu

3 Spis treści Słowo od Prezesa Zarządu Grupa Intracom Holdings Grupa Intrakat Sfery działalności Spółki zależne grupy w grecji Certyfikaty Zasoby ludzkie Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstwa Zarząd

4 04 05 Słowo od Prezesa Zarządu Paiania, budynek Α7, Intracom IT Services Paiania, budynek ΑΙΤ Sokratis P. Kokkalis Słowo od Prezesa Zarządu Spółka Intrakat, stanowiąca konstrukcyjną gałąź Grupy Intracom Holdings, w ciągu ostatnich trzech lat zanotowała tendencję wzrostową w Grecji i za granicą. Z wieloletnim doświadczeniem, bogatą wiedzą techniczną oraz skoncentrowaną strategią, wkracza dynamicznie w nowe sektory działalności takie jak ochrona środowiska czy energetyka, uznawane za najbardziej rozwijające się branże współczesnego przemysłu. Zaufanie do ludzi oraz szacunek dla udziałowców, klientów i naszych współpracowników tworzą wartość umacniającą pozycję spółki Intrakat jako jednego z liderów branży.

5 06 07 Słowo od Dyrektora Wykonawczego Patra, Centrum Nauki i Edukacji, Liceum Arsakeio Patra, Centrum Nauki i Edukacji, Liceum Arsakeio Słowo od Dyrektora Wykonawczego Petros Souretis Pięciolatka okazała się kluczowa dla rozwoju firmy Intrakat. Ważne cele strategiczne osiągnięto w szczególnie trudnych warunkach, kładąc zdrowe fundamenty pod dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Nasza strategia, po uzyskaniu licencji najwyższej kategorii (7-ej), koncentruje się na poszukiwaniu złożonych projektów infrastrukturalnych w dziedzinach telekomunikacji, gazownictwa, obiektów przemysłowych i specjalistycznych (szpitale, obiekty sportowe itp.), a przede wszystkim projektów dotyczących środowiska i energii. Zasadniczy cel stanowią projekty finansowane ze środków własnych oraz w ramach partnerstwa publicznoprywatnego, a w sektorze nieruchomości nasze zainteresowanie skupia się na wybranych projektach w Grecji i za granicą. Uzbrojona w wieloletnie doświadczenie i bogatą wiedzę specjalistyczną spółka Intrakat stawia czoła wyzwaniom, jakie stają przed krajową i zagraniczną branżą budowlaną ze stanowczością, konsekwencją i przy zachowaniu stabilnego tempa rozwoju. Petros Souretis W globalnym kontekście gospodarczym, w którym przyszło nam działać, umacniamy swoje struktury i orientację na sektory wymagające wysokiej specjalizacji oraz projekty budujące świadomość środowiskową, przy równoczesnym utrzymaniu swojej obecności na perspektywicznych rynkach międzynarodowych.

6 08 09 Grupa Intracom Holdings Ateny, budynek hellas online Paiania, budynek ΑΙΤ Grupa Intracom Holdings Spółka Intrakat jest członkiem Intracom Holdings, jednej z największych wielonarodowych grup branży nowoczesnych technologii w Europie Południowo-Wschodniej, działającej w sektorach produktów i rozwiązań telekomunikacyjnych, elektronicznej administracji, systemów informatycznych dla instytucji finansowych i dużych przedsiębiorstw, elektroniki dla przemysłu obronnego, telefonii stacjonarnej i szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz usług budowlanych. Poza firmą Intrakat, najważniejszymi spółkami Grupy są Intracom Telecom, Intracom IT Services, Intracom Defense Electronics oraz hellas online. Posiadając 30-letnie doświadczenie, pracowników, znaczące inwestycje w badania i rozwój oraz szeroką sieć firm powiązanych i współpracujących w 21 krajach, Grupa Intracom Holdings odgrywa pierwszoplanową rolę na światowym rynku, realizując wysokiej jakości projekty pod klucz oraz aktywnie uczestnicząc w tworzeniu i rozwijaniu nowych technologii.

7 10 11 Grupa Intrakat Ateny, budynek przy ulicy Aristotelous Paiania, amfiteatr w budynku ΑΙΤ Marousi, budynek SATO Grupa Intrakat Spółka Intrakat stała się w przeciągu ostatnich pięciu lat jednym z najsilniejszych przedsiębiorstw branży budowlanej w Grecji, prowadząc równocześnie intensywną działalność poza jej granicami. Ze strategicznym przygotowaniem i nowoczesną strukturą organizacyjną, odpowiada na wyzwania pojawiające się przed międzynarodową branżą budowlaną, umacniając swoją obecność na rynku światowym. Zarząd Dyrektor Wykonawczy Kontrola Wewnętrzna Założona w roku 1987, należy do grupy spółek Intracom Holdings Od listopada roku 2001 notowana na Ateńskiej Giełdzie W grudniu 2005 dokonuje fuzji przez wchłonięcie przedsiębiorstwa konstrukcji stalowych Intramet W lutym roku 2009 zaliczona do najwyższej kategorii (7-ej) w Rejestrze Kontrahentów Publicznych Ministerstwa Środowiska, Zagospodarowania Przestrzennego i Robót Publicznych Biuro PR Departament Spółek Zależnych i Rozwoju Zagranicznego Departament Spraw Administracyjnych Departament Finansowy Generalna Dyrekcja Konstrukcji Stalowych i Robót Telekomunikacyjnych Generalna Dyrekcja Budów i Robót Infrastrukturalnych

8 12 13 Intrakat na arenie międzynarodowej Marousi, Olimpijskie Centrum Tenisowe Polska Rumunia Albania Grecja Cypr Syria Intrakat na arenie międzynarodowej Za pośrednictwem sieci spółek powiązanych i oddziałów firma Intrakat funkcjonuje poza Grecją w wielu innych krajach. Dalsza ekspansja zogniskowana jest na sektorach i rynkach z dobrymi perspektywami biznesowymi, takich jak projekty związane z przesyłem danych (telekomunikacja, światłowody itp.) czy nieruchomości. Kraków - Polska, kompleks mieszkalno-handlowy Garden Residence Kraje, w których obecność firmy jest szczególnie widoczna to Rumunia, Polska, Syria, Albania i Cypr. Do ważniejszych spółek zagranicznych grupy należą: INTRACOM CONSTRUCT S.A. z siedzibą w Rumunii INTRAKAT INTERNATIONAL LIMITED z siedzibą na Cyprze INTRAKAT SYRIA z siedzibą w Syrii INTRAKAT POLAND z siedzibą w Polsce INTRAKAT ALBANIA z siedzibą w Albanii

9 14 15 Sfery działalności Patra, Centrum Nauki i Edukacji, Liceum Arsakeio IASO Thessalias Sfery działalności Za pomocą swoich przedsiębiorstw Intrakat wykonuje duże i złożone projekty zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Wśród klientów firmy znajdują się instytucje publiczne takie jak Ministerstwo Środowiska, Zagospodarowania Przestrzennego i Robót Publicznych, Generalny Sekretariat Sportu, Greckie Przedsiębiorstwo Telekomunikacji OTE, Krajowa Dyspozycja Gazu Ziemnego DES- FA, samorządy terytorialne, ale również firmy prywatne z szeroko pojmowanego sektora użyteczności publicznej takie jak IASO, Filekpaideftiki Etairia, hellas online, Siemens, Société Générale, Vodafone, Wind Hellas, Forthnet, Benrubi, Euromedica i inne. Poniżej przedstawione są pokrótce wybrane projekty spółki w poszczególnych sektorach:

10 16 17 Projekty Budowlane - Budynki i budowle Karpathos, Państwowy Port Lotniczy Marousi, budynek firmy Benrubi Pylaia Saloniki, sklep Leroy Merlin PROJEKTY BUDOWLANE Budynki i budowle Firma Intrakat prowadziła już wiele projektów budowlanych - biura, sklepy, parkingi, budynki wielopoziomowe itd. - niezmiennie utrzymując wysoką jakość i terminowość swoich prac. Budowa nowego budynku nauk przyrodniczych z amfiteatralną salą wykładową i laboratoriami (dwa dwupiętrowe budynki podpiwniczone) oraz rozbudowa sali gimnastycznej gimnazjum-liceum Arsakeio w Patrze, m2. Budowa kompleksu mieszkalno-handlowego Garden Residence, m2 w Krakowie - Polska. Budowa nowych budynków terminalu lotniska, państwowy port lotniczy w Karpathos. Budowa osiedla domków letniskowych w Ag. Konstantinos, Fthiotida. Budowa biblioteki Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Ag. Ioanni Renti Attikis. Budowa siedmiopiętrowego biurowca i parkingu z czterema podziemnymi kondygnacjami, m2 na skrzyżowaniu ulic Ipeirou i Aristotelous w Atenach. Remont i modernizacja budynku Benrubi w Marousi, m2. Budowa żłobków w Markopoulo i Anoixi Attikis. Muzeum Olympiakosu na stadionie G. Karaiskaki Budowa trzypiętrowego biurowca dla Intracom Holdings, m2 w Xanthi. Budowa dwupiętrowego biurowca wraz z podpiwniczeniem dla Intracom Holdings, m2 w Patrze. Remont Instytutu Włoskiego w Atenach. Remont Kancelarii Prezydenta i Kancelarii Premiera.

11 Faliro, stadion Karaiskaki Projekty Budowlane - Obiekty sportowe Projekty Budowlane - Szpitale IASO Thessalias Szpital w Katerini Volos, stadion Panthessaliko Obiekty sportowe Grupa Intrakat posiada duże doświadczenie i ekspercką wiedzą w sektorze obiektów sportowych. Budowa olimpijskiego ośrodka tenisowego w Ateńskim Centrum Olimpijskim. Budowa pływalni w Ateńskim Centrum Olimpijskim. Budowa stadionu Panthessaliko w N. Ioania Volou. Budowa overlays (tymczasowe, stałe lub przenośne instalacje na potrzeby Igrzysk Olimpijskich 2004). Centrum Treningowe dla THRYLOS S.A. w Ag. Ioanni Renti. Przebudowa stadionu Rizoupoli. Budowa 33 boisk dla związków piłki nożnej w Grecji. Szpitale Wraz z przyjęciem i realizacją ważnych projektów w służbie zdrowia, grupa zdobyła duże doświadczenie w projektowaniu i budowie zakładów opieki zdrowotnej, odgrywając aktywną rolę we wrażliwym społecznie sektorze ochrony zdrowia: IASO THESSALIAS S.A. Budowa prywatnej kliniki ogólnej na 169 łóżek, o powierzchni m2, w Larisie. REA S.A. Budowa siedmiopiętrowej kliniki ginekologiczno-położniczej i chirurgicznej z czterema kondygnacjami pod ziemią, na 145 łóżek, o powierzchni m2, w Pireusie. Nowy Szpital w Katerini. Dokończenie budowy szpitala z czterema kondygnacjami nadziemnymi i dwiema podziemnymi, na 217 łóżek, o powierzchni m2. Nowy Szpital na Korfu. Dokończenie budowy szpitala z czterema kondygnacjami nadziemnymi i dwiema podziemnymi, na 277 łóżek, m2. Klinika Ionios na Korfu. Budowa trzypiętrowej prywatnej kliniki z podpiwniczeniem, na 114 łóżek, m2, wyspa Korfu.

12 20 21 Projekty Budowlane - Sieci handlowe Projekty Budowlane - Obiekty przemysłowe Paiania, siedziba firmy Lakis Gavalas S.A. Sieci handlowe Obiekty przemysłowe Vodafone: Urządzenie placówek w różnych miastach Grecji. Wind Hellas: Budowa i remont sieci sklepów firmowych w całej Grecji. Société Générale: Budowa placówek w różnych rejonach Attyki. Lakis Gavalas S.A. nowa siedziba firmy w Paiania Attikis. Leroy Merlin nowy sklep o powierzchni m 2 w Pylaia, Saloniki. Argo Rom Plastics nowy zakład produkcyjny o powierzchni m 2 w Bukareszcie. Nowe centrum dystrybucyjne produktów rolnych o powierzchni m 2 dla przedsiębiorstwa Agro Food, w Cluz - Rumunia. Instalacje przemysłowe i magazyny o powierzchni m2 dla Chipita w Rumunii. Chalkida, zakłady przemysłowe AGET Iraklis

13 22 23 Konstrukcje Stalowe Larisa, zakłady Intrakat Η Intrakat, ο κατασκευαστικός βραχίονας του Ομίλου Intracom Holdings. KONSTRUKCJE STALOWE Dzięki swojej pionowej strukturze dział konstrukcji stalowych oferuje kompleksową usługę obejmującą planowanie, projektowanie, opracowanie, wytworzenie i montaż złożonych konstrukcji stalowych. Jego działania są równie dynamiczne w dziedzinie zastosowań obronnych. Zakłady konstrukcji stalowych (wcześniej Intramet), założono w roku 1987 i zaliczały się one do najnowocześniejszych w Europie jednostek przemysłu konstrukcji stalowych i elektromechanicznych. W roku 2005 przeprowadzono fuzję ze spółką Intrakat, której Intramet stanowił od tej pory gałąź w sektorze konstrukcji stalowych. Zakłady znajdują się w Giannouli Larisas, na obszarze o łącznej powierzchni m2 ( m2 stanowią obiekty zadaszone) i zatrudniają ponad 214 osób. Firma oferuje konkurencyjne produkty i usługi na najwyższym poziomie na rynku greckim i międzynarodowym dzięki ciągłemu unowocześnianiu oraz wdrażaniu innowacyjnych metod, takich jak ultranowoczesne linie produkcyjne oparte na aplikacjach CAD/CAM i automatyce. Posiadając w pełni wyposażone laboratorium kontroli jakości i zaawansowany system zapewnienia jakości (certyfikat ISO 9001), oferujące pełną identyfikację całości procedur oraz certyfikowane systemy zarządzania środowiskowego (ΕΝ ISO 14001) i bezpieczeństwa i higieny pracy (OHSAS 18001), firma spełnia z powodzeniem nawet najsurowsze międzynarodowe wymogi. Wśród klientów firmy są duże instytucje i podmioty prywatne, między innymi: Publiczne Przedsiębiorstwo Energetyczne DEI, Greckie Przedsiębiorstwo Telekomunikacji OTE, Greckie Zakłady Lotnicze EAV, Koleje Greckie OSE, Trolejbusy Ateny-Pireus ILPAP, Zarząd Budynków Szkolnych OSK, AGET Iraklis, Siemens, Vodafone, Wind Hellas, Cosmote, Mega, Antenna, Alpha, ABB, Alstom, Areva, Boeing i Raytheon. Zakłady obejmują następujące wydziały, oferujące szeroką gamę produktów, usług i złożonych konstrukcji: konstrukcje stalowe (produkty stalowe i konstrukcje); konstrukcje elektromechaniczne (kompleksowe konstrukcje z cienkich blach; zastosowania obronne); cynkownia ogniowa (galwanizernia); obróbka powierzchniowa (technologie malowania).

14 24 25 Konstrukcje Stalowe - Zakład konstrukcji stalowych Faliro, dach Stadionu Tae Kwon Do Zakład konstrukcji stalowych Zasadniczym przedmiotem działalności zakładu konstrukcji stalowych jest produkcja kratownic z kształtowników oraz ciężkich konstrukcji stalowych. Produkty konstrukcje kratownicowe z kształtowników i konstrukcje rurowe: słupy energetyczne, pomosty podstacji, maszty i akcesoria do nich, słupy trakcji kolejowej, wieże radarowe; ciężkie konstrukcje stalowe: kratownice trójwymiarowe, budynki o stalowym szkielecie, stadiony i hangary, Intrapark, infrastruktura i wyposażenie dla przemysłu, konstrukcje specjalne. Ważniejsze projekty zakładu konstrukcji stalowych Budowa linii przesyłowej wysokiego napięcia Amyntaio - Filippi dla DEI. Budowa dwóch mostów stalowych na drodze Egnatia Odos w rejonie Metsovo. Zaprojektowanie i wykonanie dwóch stacji napędowych do przenośników taśmowych Β=1800 mm w nowym węźle kopalni odkrywkowej Pola Kardia w Zagłębiu Węgla Brunatnego Kardia, dla DEI. Wykonanie trzech stacji napędowych (głowic) i trzech stacji powrotnych przenośników taśmowych Β=2400 mm dla odkrywki południowo-zachodniej Pola Ypsilantis dla DEI. Wykonanie estakad przenośników taśmowych i pomostów do posadowienia osprzętu mechanicznego przenośników do kopalni Mavropigi, dla DEI. Wykonanie i instalacja otwieranych pokryw do przenośników popiołu w odkrywce Pola Południowego, dla DEI. Wykonanie i montaż zadaszeń metalowych dla zakładów AGET Iraklis w Chalkida. Wykonanie budynków o szkielecie stalowym dla Vert & Blanc na Cyprze. Dostawa, transport, posadowienie i relokacja 600 kontenerowych sal szkolnych na greckiej prowincji. Wykonanie metalowego zadaszenia stadionu Karaiskaki. Zaprojektowanie i wykonanie trybuny głównej na hipodromie olimpijskim w Markopoulo Attikis. Zaprojektowanie i wykonanie areny na hipodromie olimpijskim w Markopoulo Attikis. Zaprojektowanie i wykonanie konstrukcji stalowej dachu na stadionie Tae Kwon Do w Faliro Attikis. Wykonanie konstrukcji stalowej zadaszenia stadionu Panthessaliko w N. Ionia Volou. Konstrukcja stalowa pływalni w Ateńskim Centrum Olimpijskim w Marousi Attikis. Wykonanie konstrukcji stalowej zadaszenia boiska w Aigaleo. Wykonanie hangaru na samoloty w Pachi Megaron. Wykonanie konstrukcji stalowej budynku Carrefour S.A. w Nafplio.

15 26 27 Konstrukcje Stalowe - Zakład konstrukcji stalowych Konstrukcje Stalowe - Zakład konstrukcji elektromechanicznych Zakłady w Larisa, cynkownia ogniowa Słup sieci energetycznej Zakład konstrukcji elektromechanicznych Zakład konstrukcji elektromechanicznych zajmuje się głównie wykonywaniem zintegrowanych produktów z blachy oraz elementów dla przemysłu obronnego. Prefabrykowane kontenery Stalowe szafki Produkty Produkty z blachy samonośne takie jak kabiny zewnętrzne i wewnętrzne, budki telefoniczne i konsole dyspozytorów oraz urządzenia do wspomagania osprzętu elektronicznego. Prefabrykowane stalowe kontenery np. szafy do osprzętu elektronicznego i prądnic, jedno- i dwu-poziomowe zespoły kontenerowe, kontenery do stacji bazowych telefonii komórkowej, kontenery składane (flat-pack) Zarząd Budynków Szkolnych OSK. Zastosowania obronne Wytwarzanie produktów z blach cienkich. Cięcie, kształtowanie, ochrona powierzchniowa i malowanie stali, aluminium oraz stali nierdzewnej. Obróbka wykonywana jest zgodnie ze standardami wojskowymi. Zakłady posiadają wyspecjalizowany osprzęt do obróbki powierzchni oraz wykonywania powłok malarskich, dzięki czemu są w stanie zaspokoić niemal wszelkie wymogi sektora. Ulepszenia i przeróbki istniejącego sprzętu wojskowego, takiego jak różnego rodzaju pojazdy, opancerzone pojazdy do przewozu ludzi itp.

16 28 29 Projekty Infrastrukturalne - Gaz ziemny Projekty Infrastrukturalne - Kolej Region Centralnej i Południowej Attyki, budowa sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego Gazociąg wysokiej przepustowości, Komotini Alexandroupoli PROJEKTY INFRASTRUKTURALNE Gaz ziemny Sektor energetyczny i powiązane z nim projekty rozwojowe reprezentują jeden z głównych obszarów działalności spółki Intrakat. Firma weszła do tego sektora jako członek konsorcjów powołanych do realizacji robót gazowniczych w Grecji. Wieloletnie i wszechstronne doświadczenie, które zdobyła przy realizacji wielu inwestycji, pozwala jej z powodzeniem realizować duże projekty. W sumie firma wzięła udział w budowie podziemnych sieci gazowych o łącznej długości 700 km. Kolej Rumuńskie koleje państwowe (C.F.R. S.A.): Modernizacja systemu monitoringu (CED) oraz budowa budynku dyspozytorni na dworcu kolejowym w Timisoara, Rumunia. Modernizacja systemu monitoringu (CED) na dworcu kolejowym w Bukareszcie. Przebudowa dworca kolejowego o powierzchni m2 w Oradea, Rumunia. Ważniejsze projekty EPA ATTIKIS S.A. wykonanie sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego , 441 km z polietylenu i 39 km ze stali. DEPA S.A. konserwacja systemu przesyłu gazu ziemnego i instalacji w Sektorze Północnym (od Koula do Platamonas i Komotini). EPA ATTIKIS S.A. wykonanie gazociągu i sieci dystrybucyjnej w południowej i centralnej Attyce, 238 km z polietylenu i 10 km ze stali. Prometheus GAS S.A. wykonanie robót inżynieryjno-budowlanych na gazociągu wysokiej przepustowości Komotini-Alexandroupoli, długość 54 km.

17 30 31 Projekty Infrastrukturalne - Infrastruktura drogowa Szosa Egnatia Odos, odcinek Strymonas-Ag. Andreas Infrastruktura drogowa Autostrada Wschodniego Peloponezu, odcinek Korynt-Tripoli-Kalamata z odgałęzieniem Lefktro-Sparta, długość 182,5 km. Egnatia Odos S.A. - przebudowa drogi krajowej Saloniki-Kavala, odcinek Strymonas-Ag. Andreas, 51 km. MINISTERSTWO ŚRODOWISKA, ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO I ROBÓT PUB- LICZNYCH - SEKRETARIAT GENERALNY ROBÓT PUBLICZNYCH - D7- regulacja potoku Xiria, Korynt. Egnatia Odos S.A. - wykonanie odcinków od węzła Chrysoupoli do tunelu Nestos i od tunelu Nestos do węzła Vanianios. Egnatia Odos S.A. - wykonanie węzła Karianis oraz roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej rejonu N. Peramou, droga krajowa Saloniki-Kavala. MINISTERSTWO ŚRODOWISKA, ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO I ROBÓT PUBLICZNYCH - obwodnica Arta Filippiadas - odcinek Ag. Dimitrios-Sellades, 39 km. MINISTERSTWO ŚRODOWISKA, ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO I ROBÓT PUBLICZNYCH - SEKRETARIAT GENERALNY ROBÓT PUBLICZNYCH - instalacja elektronicznych urządzeń kontroli prędkości w podkowie zatoki Maliakos. VOREINO PELLIS S.A. - wykonanie infrastruktury hydroelektrowni o mocy 41 MW, w rejonie Rema Asprorema Północna Aridaia, okręg Pellis. Ministerstwo Rozwoju Rolnictwa i Żywności budowa zapory w niecce Filiatra woj. Messinias o łącznej objętości m3 i zdolności magazynowania zbiornika 8 mln m3.

18 32 33 Projekty Telekomunikacyjne - Sieci szerokopasmowe PROJEKTY TELEKOMUNIKACYJNE Sieci szerokopasmowe Firma Intrakat zajmuje czołową pozycję w sektorze budowy łączności szerokopasmowej, poświadczoną zrealizowanymi projektami wykonywanymi dla wielkich przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, prywatnych operatorów oraz instytucji publicznych w Grecji i za granicą. Wysoka specjalizacja, efektywna organizacja i nowoczesne metody realizacji projektów pozwoliły firmie ukończyć szereg kompleksowych projektów związanych z: sieciami światłowodowymi; sieciami dostępowymi i centralami telefonicznymi; sieciami szkieletowymi; bezprzewodowymi sieciami szerokopasmowymi. Specjalizacja w dziedzinie sieci światłowodowych Firma Intrakat posiada duże doświadczenie i wiedzę ekspercką w zakresie robót związanych z sieciami światłowodowymi zdobyte podczas 15-letniej działalności w tej branży na terenie Grecji i poza granicami kraju. Stosując nowe technologie i mając wysoko wyspecjalizowany personel, Intrakat jest w stanie oferować sprawdzone, kompleksowe rozwiązania w szerokim spektrum usług dotyczących tego typu projektów: Usługi Planowanie Projektowanie i uzyskiwanie pozwoleń; Zarządzanie projektem; Pozyskiwanie terenu pod węzły telekomunikacyjne; Roboty ziemne i układanie przewodów / mikrokanałów; Okablowanie / mikrokanały, łączniki i zakończenia; Uruchamianie i przekazywanie sieci do eksploatacji; Dokumentacja / inwentaryzacja robót; Konserwacja i pomoc techniczna.

19 34 35 Projekty Telekomunikacyjne - Sieci szerokopasmowe Ważniejsi klienci Spółka Intrakat realizowała duże projekty o strategicznym znaczeniu we współpracy z dużymi przedsiębiorstwami telekomunikacyjnymi w Grecji i za granicą, takimi jak Vodafone, hellas online, Forthnet, Attica Telecom, Wind Hellas, ERGOSE, Armentel, Moldtelecom, 6TK, PTK. Ważniejsze projekty W ciągu ostatnich 8 lat firma Intrakat zainstalowała ok km sieci światłowodowych. Vodafone - pierścień światłowodowy dla Attyki / sieć światłowodowa pomiędzy Atenami a Salonikami km. Społeczeństwo Informacyjne - sieci metropolitalne w dużych ośrodkach miejskich Grecji, 800 km, 280 węzłów dostępowych FTTH, 1400 punktów dostępowych FTTH, 238 punktów dostępowych Wi-Max i Wi-Fi. hellas online - metropolitalne sieci światłowodowe oraz peryferyjne sieci szkieletowe w całej Grecji, km. Forthnet - metropolitalne sieci światłowodowe, 430 km. Moldtelecom - sieć światłowodowa w Mołdawii, km. GSM-R - sieć światłowodowa dla systemu GSM-R Greckich Kolei OSE, 600 km. KOLEJE GRECKIE OSE - ułożenie sieci światłowodowych na trasie kolejowej Patra-Ateny-Saloniki-Promachonas, 775 km. PTK - poprowadzenie światłowodu od miasta Prisztina do granicy Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii w Kosowie, 80 km. DEPA - sieć światłowodowa łącząca stacje Diavata-Karperi, 73 km. Wind Hellas - metropolitalna sieć światłowodowa w Atenach, 30 km. Wind Hellas - sieć światłowodowa Peloponezu, 150 km. KOLEJKA ELEKTRYCZNA ATENY PIREUS ISAP - ułożenie światłowodu wzdłuż linii Pireus-Kifisia, 32,5 km. Sieci światłowodowe Hol Vodafone Forthnet Miejscowości

20 36 37 Projekty Telekomunikacyjne - Systemy bezprzewodowej transmisji danych Systemy bezprzewodowej transmisji danych Attiko Metro S.A. - instalacja systemów radiowych na 18 stacjach metra. ΟΤΕ S.A. - instalacja abonenckich rolniczych systemów radiowych, 250 systemów (11 stacji na system) w całej Grecji. Intracom Holdings - TETRA C4Ι instalacja osprzętu elektronicznego TETRA, 151 stacji w Attyce. OTE S.A., Cosmote, Vodafone, hellas online instalacja systemów szerokopasmowego dostępu bezprzewodowego (LMDS), 120 stacji w całej Grecji. STE Syria - dostawa i montaż wyposażenia bezprzewodowych systemów dostępu wielopunktowego (Point to Multipoint Wireless Access System PMP), 890 stacji w całym kraju. Sieci ΟΤΕ S.A. - system synchronizacji OTE, 125 stacji synchronizacji. Vodafone - usługi wsparcia i roboty budowlane na sieci światłowodowej Pierścienia Attyckiego. Stacje i sieci telefonii komórkowej Vodafone Wind Hellas Cosmote - budowa stacji bazowych telefonii komórkowej dla trzech głównych operatorów w Grecji. Cosmote - Union - instalacja systemów telekomunikacyjnych telefonii komórkowej (DCS ), 950 stacji i 250 łącz mikrofalowych. Cosmote Rumunia - usługi pozyskania, projektowania i budowy 210 stacji telefonii komórkowej w Rumunii. Vodafone Albania - usługi pozyskania, projektowania i budowy 15 stacji telefonii komórkowej w Albanii. Globul - budowa 120 stacji bazowych telefonii komórkowej dla ΟΤΕ w Bułgarii. Projekty specjalne Port lotniczy Eleftherios Venizelos instalacja systemów telekomunikacyjnych na lotnisku Eleftherios Venizelos dla operatorów Vodafone, Cosmote oraz Wind Hellas. Ministerstwo Marynarki Handlowej roboty elektromechaniczne w ramach systemu zarządzania ruchem statków - VTMIS, 16 systemów radarowo-przekaźnikowych, 5 systemów VTS i 1 system VTMIS. Utrzymanie ruchu Wind Hellas - konserwacja sieci ok. 750 stacji bazowych firmy. Wind Hellas - konserwacja sieci światłowodowej. Wind Hellas - konserwacja 11 central telekomunikacyjnych. Forthnet - konserwacja 33 central telekomunikacyjnych. hellas online - konserwacja całej sieci światłowodowej w Grecji, km.

21 38 39 Projekty środowiskowe Oinofyta, oczyszczalnia biologiczna Ogniwa fotowoltaiczne Projekty środowiskowe - zarządzanie odpadami Ważnym celem strategicznym firmy Intrakat jest uczestnictwo w projektach środowiskowych, zarządzania zasobami naturalnymi i ekologicznego rozwoju. W sektorze zarządzania odpadami spółka wyraziła już swoje zainteresowanie pozyskiwaniem energii z odpadów, a zwłaszcza budową, prowadzeniem i utrzymaniem miejskich zakładów spalania śmieci wytwarzających energię. Projekty Rekultywacja miejsc składowania odpadów w okręgach Kastoria, Grevena, Florina i Kozani. Zaprojektowanie i budowa stacji uzdatniania wody w sołectwie Agios Thomas. Rekultywacja środowiskowa w rejonie Schisto Panoramatos. Prowadzenie i utrzymanie oczyszczalni ścieków Oinofyta - Schimatari. Projekty w zakresie odnawialnych źródeł energii Ogniwa fotowoltaiczne Intrakat działa również w sektorze odnawialnych źródeł energii dostarczając kompleksowych rozwiązań w zakresie projektowania, budowy i konserwacji farm fotowoltaicznych. Ważniejsze projekty w tym sektorze to: 3 farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 300 kw w Asopeia Voiotias. 4 farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 400 kw w Thermo Aitoloakarnanias. Farma fotowoltaiczna o mocy 504 kw w Mesolongi. 14 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy kw na Krecie. Specjalne autonomiczne hybrydowe jednostki dostarczające energię (AOSS).

22 40 41 Spółki Zależne Grupy w Grecji Thiva, zakład uzdatniania wody Ag. Konstantinos Fthiotidas, osiedle domków letnich SPÓŁKI ZALEŻNE GRUPY W GRECJI Grupa Intrakat składa się z sześciu spółek zależnych: PRISMA DOMI ATE Przedsiębiorstwo budowy, instalacji i zarządzania odpadami. PRISMA DOMI ATE posiada licencję 5-ej kategorii w Rejestrze Kontrahentów Publicznych oraz ogromne doświadczenie w sektorze robót środowiskowych, w którym się specjalizuje. Wykonała znaczącą ilość projektów dotyczących oczyszczania biologicznego, uzdatniania wody, hydrologii i przetwarzania odpadów. Firma posiada dział badawczo-rozwojowy zajmujący się najnowocześniejszymi technologiami. EUROKAT ΑΤΕ Przedsiębiorstwo budowy i zarządzania parkingami. Założone w roku 2005 posiada licencję kontrahenta publicznego 3-ej kategorii, rozszerzając w ten sposób zakres wykonywanych przez grupę robót. Firma zajmuje się projektami konstrukcyjnymi i energetycznymi w sektorze publicznym i prywatnym. Posiada też doświadczenie w prowadzeniu i zarządzaniu parkingami. ΙΝΜΑΙΝΤ Przedsiębiorstwo utrzymania infrastruktury. Świadczy kompleksowe usługi zarządzania, prowadzenia i utrzymania obiektów mieszkalnych, przemysłowych i sportowych. FRACASSO Hellas. Przedsiębiorstwo systemów bezpieczeństwa drogowego. Spółka jest owocem współpracy pomiędzy firmą Intrakat a włoską spółką FRACASSO SpA posiadającą wieloletnie doświadczenie i specjalistyczną wiedzę w dziedzinie systemów bezpieczeństwa drogowego. FRACASSO Hellas projektuje, wykonuje i oferuje systemy ochronnych barier stalowych do współczesnych autostrad, w pełni zharmonizowane z europejskimi i międzynarodowymi normami bezpieczeństwa (ΕΝ 1317). INTRADEVELOPMENT Przedsiębiorstwo zajmujące się głównie modernizowaniem, zarządzaniem i eksploatacją nieruchomości. Najważniejszym jego projektem jest zarządzanie budową stadionu Karaiskaki. KEPA Attikis Przedsiębiorstwo instalacji gazu ziemnego. Firma zajmuje się projektowaniem, konstruowaniem, instalowaniem i utrzymaniem sieci oraz sprzętu do przesyłu gazu ziemnego, zapewniając kompleksową obsługę potrzeb swoich klientów.

23 42 43 CERTYFIKATY ZASOBY LUDZKIE Antycypując wymogi współczesnego rynku oraz rozwój wydarzeń na arenie krajowej i zagranicznej, spółka Intrakat wdrożyła i certyfikowała w roku 1997 system zapewnienia jakości zgodny z międzynarodową normą BS EN ISO 9002/1994 w celu umocnienia swojej pozycji w branży budowlanej i poszerzenia perspektyw biznesowych. Firma została ponownie oceniona przez Grecki Komitet Normalizacyjny (ELOT) według Normy ELOT ΕΝ ISO 9001:2000 w roku 2005, a następnie według Normy EN ELOT ISO 9001:2008 we wrześniu roku 2009 i otrzymała certyfikat w zakresie projektowania, wykonywania, instalowania i wspomagania technicznego robót budowlanych, wodnych, portowych, elektromechanicznych i przemysłowo-energetycznych, robót drogowych, infrastruktury telekomunikacyjnej, instalacji gazu ziemnego, obiektów sportowych oraz systemów i sieci informatycznych. Dla takiego samego zakresu usług w odniesieniu do branży konstrukcyjnej, w lutym 2010 r. firma Intrakat zdobyła certyfikaty wystawione przez TUV HELLAS poświadczające spełnianie normy OHSAS 18001:2007 przez wdrożony system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy oraz certyfikat EN ISO 14001:2004 dla swojego systemu zarządzania środowiskowego. Intrakat posiada również certyfikaty systemów zarządzania dla branży konstrukcji stalowych tj. certyfikat jakości ISO 9001:2000, certyfikat środowiskowy ISO 14001:1996 oraz certyfikat bezpieczeństwa i higieny OHSAS 18001:1999. Przywiązując najwyższą wagę do człowieka i uznając pracowników za swój największy kapitał, firma prowadzi politykę personalną w sposób zmierzający do ukształtowania sprzyjającego współpracy, koleżeńskiego i efektywnego środowiska pracy. Filozofia spółki Intrakat kładzie nacisk na ustawiczne kształcenie i doskonalenie zawodowe pracowników, mające na celu utrzymanie wysokiego poziomu kadr w każdej dziedzinie prowadzonej przez siebie działalności. Intrakat zatrudnia obecnie 520 osób, w tym personel naukowy, techniczny i zarządzający o najwyższych kwalifikacjach naukowych i technicznych. W siedzibie spółki oraz na budowach w Grecji i za granicą zatrudnionych jest łącznie 360 pracowników, tworzących młodą i zdolną kadrę, która swą wiedzą i możliwościami gwarantuje dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Centrala spółki Intrakat Personel techniczny i administracyjny 46,73% Z wykształceniem wyższym zawodowym 16,34% Z wykształceniem akademickim 36,93% Personel zakładów Intrakat w Larisa składa się ze starannie dobranych specjalistów: naukowców, menadżerów oraz pracowników technicznych i liczy łącznie 214 osób. Zakłady Intrakat Personel techniczny i nadzoru 77,46% Z wykształceniem wyższym zawodowym 15,02% Z wykształceniem wyższym akademickim 7,51% 15,02% 36,93% 16,34% 7,51% 46,73% 77,46%

24 44 45 Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstwa ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA PRZEDSIĘBIORSTWA Dążąc do tworzenia wartości cywilizacyjnej i postępu Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstwa stanowi obecnie istotny element współczesnej firmy. Zakłada zrównoważone podejście do gospodarczego, społecznego i środowiskowego wpływu funkcjonowania przedsiębiorstwa i opiera się na trzech filarach rozwoju gospodarczego, opłacalności i spójności społecznej. Unia Europejska określa odpowiedzialność społeczną przedsiębiorstwa jako koncepcję, zgodnie z którą przedsiębiorstwa dobrowolnie uwzględniają problematykę społeczną i ekologiczną w swojej działalności komercyjnej i stosunkach z zainteresowanymi stronami. Grupa Intrakat, zmierzając do ciągłego doskonalenia, opracowuje procedury dotyczące zarówno swojego wewnętrznego funkcjonowania, jak i kontaktów z ogółem społeczeństwa w celu polepszenia współpracy między zainteresowanymi stronami i ustalenia wzorców oraz systematycznego monitorowania, sprawdzania i certyfikowania procedur kontroli społecznej. Konsekwentnie, stabilnie i wrażliwie wdraża swą strategię w zakresie odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa poprzez szereg działań i praktyk skoncentrowanych wokół czterech zasadniczych osi: Zasoby ludzkie - Dbałość o pracowników Rynek - Funkcjonowanie jako aktywny członek społeczności Środowisko naturalne - Zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju Społeczeństwo - Szacunek i wsparcie społeczności lokalnej i szerszej

25 46 47 Działania Paiania, amfiteatr w budynku ΑΙΤ Działania Jako aktywny zbiorowy podmiot obywatelski Intrakat uczestniczy w szerokim spektrum działań: Społeczność - Międzynarodowe Centrum Praw Obywatelskich, Fundacja Kokkalisa, Fundacja dla Osób z Zespołem Williamsa w Rumunii, Grecka Sieć na rzecz CSR. Środowisko, technologia - Program zalesień Arktouros na górze Penteli i Paneio, konferencje i spotkania nt. gospodarki odpadami w Mykonos, Thiva i na Krecie, kampania środowiskowa gminy Paiania, program wsparcia dla obszarów zniszczonych przez pożary, dni FTTHx. SYNERGIA Rada Odzyskiwania Energii z Odpadów - INTRAKAT inwestując w udokumentowaną naukowo wiedzę i informację jest sponsorem Rady Odzyskiwania Energii z Odpadów SYNERGIA, która jest ciałem naukowo-badawczym, powiązanym ze swoim odpowiednikiem na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Wśród jej członków są naukowcy z większości greckich uniwersytetów, z uniwersytetów zagranicznych oraz Konfederacji CEWEP. SYNERGIA zajmuje się kwestiami z zakresu odzyskiwania energii z odpadów, mając na celu rozwijanie programów badawczych oraz propagowanie informacji naukowej wśród ogółu społeczeństwa, posiadając jednocześnie kadrę niezbędną do monitorowania zakładów spalarni odpadów. Sport - Futbolowa Spółka Akcyjna Olympiakos, Klub Szachowy Kavala, Futbolowa Spółka Akcyjna Kavala, Międzynarodowe Zawody Surfingowe na wyspie Karpathos. Sztuka, kultura - Festiwal Filippi w Kavala, Festiwal Cosmopolis, wystawy architektury Legorreta+Legorreta oraz Luisa Barragana w Muzeum Benaki, wystawa Kavalieratosa w Muzeum Benaki, imprezy z okazji 170 lat Politechniki Ateńskiej, Centrum Kultury Falani w Larisa. ZARZĄD Sokratis P. Kokkalis, Prezes Dimitrios Ch. Klonis, Wiceprezes Petros K. Souretis, Dyrektor Wykonawczy Nikolaos - Sokratis D. Lamproukos, Członek Zarządu Charalampos K. Kallis, Członek Zarządu Dimitrios A. Pappas, Członek Zarządu Sokratis S. Kokkalis, Członek Zarządu Ioannis K. Chrysikopoulos, Członek Zarządu Alexandros E. Mylonakis, Członek Zarządu Ilias E. Iliopoulos, Członek Zarządu Anastasios M. Tsoufis, Członek Zarządu

26 GRUPA INTRAKAT W GRECJI: INTRAKAT 19 km Leof. Paiania - Markopoulo, Paiania K.P Tel Faks web: PRISMA DOMI ATE 19 km Leof. Paiania - Markopoulo, Paiania K.P Tel , Faks , web: EUROKAT ATE 19 km Leof. Paiania - Markopoulo, Paiania K.P Tel Faks INMAINT 21 km Nea Odos Paiania - Markopouloχ, Koropi K.P Tel , Faks web: FRACASSO HELLAS S.A. 5 km Ethniki Odos Larisa-Tyrnavos Giannouli Larisas Tel Faks web: INTRADEVELOPMENT 19 km Leof. Paiania - Markopoulo, Paiania K.P Tel Faks GRUPA INTRAKAT ZA GRANICĄ: INTRACOM CONSTRUCT S.A. 69 Cernica Al. (parter, budynek C), Oras Pantelimon, Ilfov County, Cod Postal , Rumunia Tel Faks web: INTRAKAT INTERNATIONAL LIMITED 36 Kypranoros Str, 5th Floor, 1061 Nikozja, Cypr P.O. Box 27377, 1644 Nikozja Cypr Tel Faks web: INTRAKAT SYRIA BRANCH Saaed Bin Abi Wakass Road, Building 16, Damascus West Mazzeh, Syria Tel , Faks web: INTRAKAT POLAND BRANCH ul. Basztowa 23/7A, Kraków, Polska Tel Faks web: INTRAKAT ALBANIA BRANCH Deshmoret e 4 Shkurtit str, P.O. Box 8264, Tirana, Albania Tel Faks web: KEPA ATTIKIS S.A. Trachonon 3, Alimos, K.P Tel Faks web:

27 INTRAKAT 19 km Leof. Paiania - Markopoulo, Paiania K.P Τel Faks

PROJEKT REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO NA LATA 2014-2020 (wersja 5.1)

PROJEKT REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO NA LATA 2014-2020 (wersja 5.1) Załącznik nr 1 do Uchwały nr 655/327/IV/2014 Zarządu Województwa Śląskiego z dnia 10 kwietnia 2014 r. Zarząd Województwa Śląskiego PROJEKT REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO NA LATA

Bardziej szczegółowo

KATALOG FIRM został wydany w ramach projektu Promocja Inwestycyjna Lublina z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata

KATALOG FIRM został wydany w ramach projektu Promocja Inwestycyjna Lublina z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata KATALOG FIRM został wydany w ramach projektu Promocja Inwestycyjna Lublina z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Działanie 2.4 Marketing gospodarczy, Schemat B,

Bardziej szczegółowo

III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju.

III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju. KATALOG LAUREATÓW III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCY www.liderzyinnowacji.pl Publikacja bezpłatna. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji

Bardziej szczegółowo

EKSPERTYZA DOTYCZĄCA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W KONTEKŚCIE STRATEGII ROZWOJU SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO POLSKI WSCHODNIEJ DO ROKU 2020

EKSPERTYZA DOTYCZĄCA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W KONTEKŚCIE STRATEGII ROZWOJU SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO POLSKI WSCHODNIEJ DO ROKU 2020 Zdzisław Piasta EKSPERTYZA DOTYCZĄCA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W KONTEKŚCIE STRATEGII ROZWOJU SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO POLSKI WSCHODNIEJ DO ROKU 2020 917 SPIS TREŚCI A. Specyfika województwa świętokrzyskiego

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA ZINTEGROWANEGO I ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU MIASTA GLIWICE DO ROKU 2022

STRATEGIA ZINTEGROWANEGO I ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU MIASTA GLIWICE DO ROKU 2022 Załącznik do Uchwały Nr HLII/880/2014 Rady Miejskiej w Gliwicach z dnia 20 marca 2014 r. SAMORZĄD MIASTA GLIWICE STRATEGIA ZINTEGROWANEGO I ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU MIASTA GLIWICE DO ROKU 2022 AKTUALIZACJA

Bardziej szczegółowo

Paweł Jędraś Lider Leszczyńskiego Klastra Budowlanego

Paweł Jędraś Lider Leszczyńskiego Klastra Budowlanego Spis Treści Wstęp str. 2 Razem dla lepszych efektów str. 3 Struktura podmiotów w budownictwie wg działów str. 3 Siła synergii str. 3 Stawiamy na rozwój str. 4 Budujemy wspólną przyszłość str. 4 Koordynator

Bardziej szczegółowo

Założenia Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020

Założenia Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 Załącznik nr 1 do uchwały Nr. Zarządu Województwa Lubuskiego z dnia. kwietnia 2013 r. Materiał roboczy Założenia Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 Departament Rozwoju Regionalnego i Współpracy

Bardziej szczegółowo

ZrównoważonyrozwójRWEwPolsce

ZrównoważonyrozwójRWEwPolsce ZrównoważonyrozwójRWEwPolsce Raport2010 RWE Polska ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 41 00-347 Warszawa T +48 22 821 41 31 F +48 22 821 33 29 RAPORT 2010 01 SPIS TREŚCI Prezes Zarządu RWE Polska o odpowiedzialności

Bardziej szczegółowo

Raport zrównoważonego rozwoju RWE Polska i RWE Stoen Operator 2013

Raport zrównoważonego rozwoju RWE Polska i RWE Stoen Operator 2013 RWE Polska Raport zrównoważonego rozwoju RWE Polska i RWE Stoen Operator 2013 RWE Polska RWE Stoen Operator ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 41 00-347 Warszawa www.rwe.pl ul. Piękna 46 00-672 Warszawa www.rwestoenoperator.pl

Bardziej szczegółowo

PROJEKT REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO NA LATA 2014-2020

PROJEKT REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO NA LATA 2014-2020 Załącznik nr 1 do Uchwały 2083/380/IV/2014 Zarządu Województwa Śląskiego z dnia 14 listopada 2014 Zarząd Województwa Śląskiego PROJEKT REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO NA LATA 2014-2020

Bardziej szczegółowo

1. WYWIAD Z PREZESEM JERZYM WIŚNIEWSKIM

1. WYWIAD Z PREZESEM JERZYM WIŚNIEWSKIM SPÓŁKA PBG 1. WYWIAD Z PREZESEM JERZYM WIŚNIEWSKIM 1. Panie Prezesie, w podsumowującym ubiegły rok Liście do Akcjonariuszy wspomina Pan o transakcji z hiszpańskim OHL, dotyczącej sprzedaży 51% akcji Hydrobudowy

Bardziej szczegółowo

Zamawiający: Wykonawca:

Zamawiający: Wykonawca: Gdańsk, maj 2015 Zamawiający: Miasto Kolno ul. Wojska Polskiego 20 18-500 Kolno Wykonawca: EU-CONSULT Sp. z o.o. ul. Wały Piastowskie 1 80-855 Gdańsk www.eu-consult.pl Strona 2 z 150 Spis treści 1. WYKAZ

Bardziej szczegółowo

Strategia Rozwoju Gminy Kudowa Zdrój oraz Rozwoju Produktów Turystycznych

Strategia Rozwoju Gminy Kudowa Zdrój oraz Rozwoju Produktów Turystycznych Strategia Rozwoju Gminy Kudowa Zdrój oraz Rozwoju Produktów Turystycznych PART S.A., Warszawa, sierpień - grudzień 2003 r. STRATEGIA ROZWOJU GMINY KUDOWA ZDRÓJ ORAZ ROZWOJU PRODUKTÓW TURYSTYCZNYCH copyright

Bardziej szczegółowo

REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO 2014 2020 PROJEKT

REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO 2014 2020 PROJEKT REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO 2014 2020 PROJEKT 8 KWIETNIA 2014 R. SPIS TREŚCI SEKCJA 1. STRATEGIA DOTYCZĄCA WKŁADU PROGRAMU OPERACYJNEGO W REALIZACJĘUNIJNEJ STRATEGII

Bardziej szczegółowo

REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO NA LATA 2014-2020

REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO NA LATA 2014-2020 Zarząd Województwa Śląskiego REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO NA LATA 2014-2020 Katowice, grudzień 2014 r. Opracowanie: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Strona 2 SPIS TREŚCI

Bardziej szczegółowo

O nas. Grupę Kapitałową ANWILU SA stanowi 10 spółek: Największą jest Spolana a.s., przejęta w październiku 2006 roku:

O nas. Grupę Kapitałową ANWILU SA stanowi 10 spółek: Największą jest Spolana a.s., przejęta w październiku 2006 roku: O nas Grupa ANWIL produkuje i sprzedaje suspensyjny polichlorek winylu, nawozy azotowe, chloroalkalia oraz inne chemikalia. Należymy do Grupy Kapitałowej PKN ORLEN S.A., największej i najbardziej nowoczesnej

Bardziej szczegółowo

Raport zrównoważonego rozwoju Telekomunikacji Polskiej za rok 2006

Raport zrównoważonego rozwoju Telekomunikacji Polskiej za rok 2006 Raport zrównoważonego rozwoju Telekomunikacji Polskiej za rok 2006 Warszawa, październik 2007 Spis treści (indeks GRI) Wizja i strategia........................................................... 5 Wizja

Bardziej szczegółowo

Strategia Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020

Strategia Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020 Oddajemy w Państwa ręce dokument, który, mam nadzieję, stanie się realnym planem rozwoju Dolnego Śląska na najbliższych osiem lat. Strategia Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020 jasno wytycza cele i

Bardziej szczegółowo

Wspieranie gospodarki morskiej poprzez realizację wybranych projektów w Akademii Morskiej w Szczecinie. Konrad Frontczak

Wspieranie gospodarki morskiej poprzez realizację wybranych projektów w Akademii Morskiej w Szczecinie. Konrad Frontczak Wspieranie gospodarki morskiej poprzez realizację wybranych projektów w Akademii Morskiej w Szczecinie Konrad Frontczak Szczecin, 2010 1 Wspieranie gospodarki morskiej poprzez realizację wybranych projektów

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 10. Słowniczek

Załącznik nr 10. Słowniczek Załącznik nr 10 Szczegółowy opis priorytetów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 Katowice, październik 2014 r. LISTA POJĘĆ DLA PROJEKTÓW REALIZOWANYCH W RAMACH USZCZEGÓŁOWIENIA

Bardziej szczegółowo

St rat e g i a R o z w o j u Wo j e w ó d z t w a Dolno ś l ą s k i e g o 2 0 2 0

St rat e g i a R o z w o j u Wo j e w ó d z t w a Dolno ś l ą s k i e g o 2 0 2 0 1 1 S t r o n a St rat e g i a R o z w o j u Wo j e w ó d z t w a Dolno ś l ą s k i e g o 2 0 2 0 Oddajemy w Państwa ręce dokument, który, mam nadzieję, stanie się realnym planem rozwoju Dolnego Śląska

Bardziej szczegółowo

List Prezesa Zarządu. 6 Zarząd 8 9. Grupa Kapitałowa ANWIL. 10 O Nas 12 14. Kalendarium Wydarzeń 2010. 20 Energetyka 22 Rozwój 24 26

List Prezesa Zarządu. 6 Zarząd 8 9. Grupa Kapitałowa ANWIL. 10 O Nas 12 14. Kalendarium Wydarzeń 2010. 20 Energetyka 22 Rozwój 24 26 2010 Raport Roczny 2 4 List Przewodniczącego Rady Nadzorczej List Prezesa Zarządu Spis treści 6 Zarząd 8 9 Rada Nadzorcza, Struktura Akcjonariatu, Schemat organizacyjny Grupa Kapitałowa ANWIL 10 O Nas

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR... RADY MIASTA GDYNI z dnia... 2013 r.

UCHWAŁA NR... RADY MIASTA GDYNI z dnia... 2013 r. UCHWAŁA NR... RADY MIASTA GDYNI z dnia... 2013 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu rozszerzonego dokumentu pn. "Zintegrowany Plan Zrównoważonego Rozwoju Obszarów Miasta Gdyni

Bardziej szczegółowo

Strategia rozwoju Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego w ramach projektu DISKE

Strategia rozwoju Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego w ramach projektu DISKE Strategia rozwoju Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego w ramach projektu DISKE BDKM Grupa Doradcza Warszawa, czerwiec 2011 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Programu Współpracy Transgranicznej

Bardziej szczegółowo

Wykorzystanie funduszy europejskich w Warszawie. Raport 2009 r. Publikacja jest współfinansowana ze środków Komisji Europejskiej

Wykorzystanie funduszy europejskich w Warszawie. Raport 2009 r. Publikacja jest współfinansowana ze środków Komisji Europejskiej Wykorzystanie funduszy europejskich w Warszawie Raport 009 r. Publikacja jest współfinansowana ze środków Komisji Europejskiej Szanowni Państwo, Warszawa jest gospodarczym, politycznym i kulturalnym centrum

Bardziej szczegółowo

R A P O R T E K O L O G I C Z N Y 2 0 0 7

R A P O R T E K O L O G I C Z N Y 2 0 0 7 R A P O R T E K O L O G I C Z N Y 2 0 0 7 R A P O R T E K O L O G I C Z N Y 2 0 0 7 Szanowni Czytelnicy! Jednym z celów zawartych w misji ANWILU SA jest dążenie do wzrostu wartości Spółki przy zachowaniu

Bardziej szczegółowo

INWESTUJEMY W BEZPIECZEŃSTWO

INWESTUJEMY W BEZPIECZEŃSTWO ZINTEGROWANY RAPORT ROCZNY Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. ul. Mszczonowska 4, 02-337 Warszawa tel.: 22 220 18 00, faks: 22 220 16 06 2014 www.gaz-system.pl INWESTUJEMY W BEZPIECZEŃSTWO

Bardziej szczegółowo

Odpowiedzialna energia. Wprowadzenie do Raportu Społecznego GK PGNiG 2011

Odpowiedzialna energia. Wprowadzenie do Raportu Społecznego GK PGNiG 2011 Odpowiedzialna energia Wprowadzenie do Raportu Społecznego GK PGNiG 2011 Odpowiedzialna energia Wprowadzenie do Raportu Społecznego GK PGNiG 2011 Odpowiedzialna energia 3 Spis treści Misja i wartości

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności DEKPOL S.A. za rok 2014

Sprawozdanie Zarządu z działalności DEKPOL S.A. za rok 2014 Sprawozdanie Zarządu z działalności DEKPOL S.A. za rok 2014 Pinczyn, dnia 29 kwietnia 2015 roku Spis treści: 1. WYBRANE DANE FINANSOWE... 4 2. ORGANIZACJA DEKPOL SA... 6 2.1. Podstawowe informacje o Spółce...

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Zapraszam do inwestowania w Malborku! Z poważaniem. Burmistrz Miasta Malborka Andrzej Rychłowski

Szanowni Państwo, Zapraszam do inwestowania w Malborku! Z poważaniem. Burmistrz Miasta Malborka Andrzej Rychłowski Szanowni Państwo, Strategiczne znaczenie Malborka, miasta położonego nad rzeką Nogat, od wieków wyznaczała zlokalizowana tu siedziba Zakonu Krzyżackiego oraz korzystne położenie na skrzyżowaniu szlaków

Bardziej szczegółowo