Dążąc do tworzenia wartości cywilizacyjnej i postępu

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Dążąc do tworzenia wartości cywilizacyjnej i postępu"

Transkrypt

1 Company Profile

2 Dążąc do tworzenia wartości cywilizacyjnej i postępu

3 Spis treści Słowo od Prezesa Zarządu Grupa Intracom Holdings Grupa Intrakat Sfery działalności Spółki zależne grupy w grecji Certyfikaty Zasoby ludzkie Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstwa Zarząd

4 04 05 Słowo od Prezesa Zarządu Paiania, budynek Α7, Intracom IT Services Paiania, budynek ΑΙΤ Sokratis P. Kokkalis Słowo od Prezesa Zarządu Spółka Intrakat, stanowiąca konstrukcyjną gałąź Grupy Intracom Holdings, w ciągu ostatnich trzech lat zanotowała tendencję wzrostową w Grecji i za granicą. Z wieloletnim doświadczeniem, bogatą wiedzą techniczną oraz skoncentrowaną strategią, wkracza dynamicznie w nowe sektory działalności takie jak ochrona środowiska czy energetyka, uznawane za najbardziej rozwijające się branże współczesnego przemysłu. Zaufanie do ludzi oraz szacunek dla udziałowców, klientów i naszych współpracowników tworzą wartość umacniającą pozycję spółki Intrakat jako jednego z liderów branży.

5 06 07 Słowo od Dyrektora Wykonawczego Patra, Centrum Nauki i Edukacji, Liceum Arsakeio Patra, Centrum Nauki i Edukacji, Liceum Arsakeio Słowo od Dyrektora Wykonawczego Petros Souretis Pięciolatka okazała się kluczowa dla rozwoju firmy Intrakat. Ważne cele strategiczne osiągnięto w szczególnie trudnych warunkach, kładąc zdrowe fundamenty pod dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Nasza strategia, po uzyskaniu licencji najwyższej kategorii (7-ej), koncentruje się na poszukiwaniu złożonych projektów infrastrukturalnych w dziedzinach telekomunikacji, gazownictwa, obiektów przemysłowych i specjalistycznych (szpitale, obiekty sportowe itp.), a przede wszystkim projektów dotyczących środowiska i energii. Zasadniczy cel stanowią projekty finansowane ze środków własnych oraz w ramach partnerstwa publicznoprywatnego, a w sektorze nieruchomości nasze zainteresowanie skupia się na wybranych projektach w Grecji i za granicą. Uzbrojona w wieloletnie doświadczenie i bogatą wiedzę specjalistyczną spółka Intrakat stawia czoła wyzwaniom, jakie stają przed krajową i zagraniczną branżą budowlaną ze stanowczością, konsekwencją i przy zachowaniu stabilnego tempa rozwoju. Petros Souretis W globalnym kontekście gospodarczym, w którym przyszło nam działać, umacniamy swoje struktury i orientację na sektory wymagające wysokiej specjalizacji oraz projekty budujące świadomość środowiskową, przy równoczesnym utrzymaniu swojej obecności na perspektywicznych rynkach międzynarodowych.

6 08 09 Grupa Intracom Holdings Ateny, budynek hellas online Paiania, budynek ΑΙΤ Grupa Intracom Holdings Spółka Intrakat jest członkiem Intracom Holdings, jednej z największych wielonarodowych grup branży nowoczesnych technologii w Europie Południowo-Wschodniej, działającej w sektorach produktów i rozwiązań telekomunikacyjnych, elektronicznej administracji, systemów informatycznych dla instytucji finansowych i dużych przedsiębiorstw, elektroniki dla przemysłu obronnego, telefonii stacjonarnej i szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz usług budowlanych. Poza firmą Intrakat, najważniejszymi spółkami Grupy są Intracom Telecom, Intracom IT Services, Intracom Defense Electronics oraz hellas online. Posiadając 30-letnie doświadczenie, pracowników, znaczące inwestycje w badania i rozwój oraz szeroką sieć firm powiązanych i współpracujących w 21 krajach, Grupa Intracom Holdings odgrywa pierwszoplanową rolę na światowym rynku, realizując wysokiej jakości projekty pod klucz oraz aktywnie uczestnicząc w tworzeniu i rozwijaniu nowych technologii.

7 10 11 Grupa Intrakat Ateny, budynek przy ulicy Aristotelous Paiania, amfiteatr w budynku ΑΙΤ Marousi, budynek SATO Grupa Intrakat Spółka Intrakat stała się w przeciągu ostatnich pięciu lat jednym z najsilniejszych przedsiębiorstw branży budowlanej w Grecji, prowadząc równocześnie intensywną działalność poza jej granicami. Ze strategicznym przygotowaniem i nowoczesną strukturą organizacyjną, odpowiada na wyzwania pojawiające się przed międzynarodową branżą budowlaną, umacniając swoją obecność na rynku światowym. Zarząd Dyrektor Wykonawczy Kontrola Wewnętrzna Założona w roku 1987, należy do grupy spółek Intracom Holdings Od listopada roku 2001 notowana na Ateńskiej Giełdzie W grudniu 2005 dokonuje fuzji przez wchłonięcie przedsiębiorstwa konstrukcji stalowych Intramet W lutym roku 2009 zaliczona do najwyższej kategorii (7-ej) w Rejestrze Kontrahentów Publicznych Ministerstwa Środowiska, Zagospodarowania Przestrzennego i Robót Publicznych Biuro PR Departament Spółek Zależnych i Rozwoju Zagranicznego Departament Spraw Administracyjnych Departament Finansowy Generalna Dyrekcja Konstrukcji Stalowych i Robót Telekomunikacyjnych Generalna Dyrekcja Budów i Robót Infrastrukturalnych

8 12 13 Intrakat na arenie międzynarodowej Marousi, Olimpijskie Centrum Tenisowe Polska Rumunia Albania Grecja Cypr Syria Intrakat na arenie międzynarodowej Za pośrednictwem sieci spółek powiązanych i oddziałów firma Intrakat funkcjonuje poza Grecją w wielu innych krajach. Dalsza ekspansja zogniskowana jest na sektorach i rynkach z dobrymi perspektywami biznesowymi, takich jak projekty związane z przesyłem danych (telekomunikacja, światłowody itp.) czy nieruchomości. Kraków - Polska, kompleks mieszkalno-handlowy Garden Residence Kraje, w których obecność firmy jest szczególnie widoczna to Rumunia, Polska, Syria, Albania i Cypr. Do ważniejszych spółek zagranicznych grupy należą: INTRACOM CONSTRUCT S.A. z siedzibą w Rumunii INTRAKAT INTERNATIONAL LIMITED z siedzibą na Cyprze INTRAKAT SYRIA z siedzibą w Syrii INTRAKAT POLAND z siedzibą w Polsce INTRAKAT ALBANIA z siedzibą w Albanii

9 14 15 Sfery działalności Patra, Centrum Nauki i Edukacji, Liceum Arsakeio IASO Thessalias Sfery działalności Za pomocą swoich przedsiębiorstw Intrakat wykonuje duże i złożone projekty zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Wśród klientów firmy znajdują się instytucje publiczne takie jak Ministerstwo Środowiska, Zagospodarowania Przestrzennego i Robót Publicznych, Generalny Sekretariat Sportu, Greckie Przedsiębiorstwo Telekomunikacji OTE, Krajowa Dyspozycja Gazu Ziemnego DES- FA, samorządy terytorialne, ale również firmy prywatne z szeroko pojmowanego sektora użyteczności publicznej takie jak IASO, Filekpaideftiki Etairia, hellas online, Siemens, Société Générale, Vodafone, Wind Hellas, Forthnet, Benrubi, Euromedica i inne. Poniżej przedstawione są pokrótce wybrane projekty spółki w poszczególnych sektorach:

10 16 17 Projekty Budowlane - Budynki i budowle Karpathos, Państwowy Port Lotniczy Marousi, budynek firmy Benrubi Pylaia Saloniki, sklep Leroy Merlin PROJEKTY BUDOWLANE Budynki i budowle Firma Intrakat prowadziła już wiele projektów budowlanych - biura, sklepy, parkingi, budynki wielopoziomowe itd. - niezmiennie utrzymując wysoką jakość i terminowość swoich prac. Budowa nowego budynku nauk przyrodniczych z amfiteatralną salą wykładową i laboratoriami (dwa dwupiętrowe budynki podpiwniczone) oraz rozbudowa sali gimnastycznej gimnazjum-liceum Arsakeio w Patrze, m2. Budowa kompleksu mieszkalno-handlowego Garden Residence, m2 w Krakowie - Polska. Budowa nowych budynków terminalu lotniska, państwowy port lotniczy w Karpathos. Budowa osiedla domków letniskowych w Ag. Konstantinos, Fthiotida. Budowa biblioteki Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Ag. Ioanni Renti Attikis. Budowa siedmiopiętrowego biurowca i parkingu z czterema podziemnymi kondygnacjami, m2 na skrzyżowaniu ulic Ipeirou i Aristotelous w Atenach. Remont i modernizacja budynku Benrubi w Marousi, m2. Budowa żłobków w Markopoulo i Anoixi Attikis. Muzeum Olympiakosu na stadionie G. Karaiskaki Budowa trzypiętrowego biurowca dla Intracom Holdings, m2 w Xanthi. Budowa dwupiętrowego biurowca wraz z podpiwniczeniem dla Intracom Holdings, m2 w Patrze. Remont Instytutu Włoskiego w Atenach. Remont Kancelarii Prezydenta i Kancelarii Premiera.

11 Faliro, stadion Karaiskaki Projekty Budowlane - Obiekty sportowe Projekty Budowlane - Szpitale IASO Thessalias Szpital w Katerini Volos, stadion Panthessaliko Obiekty sportowe Grupa Intrakat posiada duże doświadczenie i ekspercką wiedzą w sektorze obiektów sportowych. Budowa olimpijskiego ośrodka tenisowego w Ateńskim Centrum Olimpijskim. Budowa pływalni w Ateńskim Centrum Olimpijskim. Budowa stadionu Panthessaliko w N. Ioania Volou. Budowa overlays (tymczasowe, stałe lub przenośne instalacje na potrzeby Igrzysk Olimpijskich 2004). Centrum Treningowe dla THRYLOS S.A. w Ag. Ioanni Renti. Przebudowa stadionu Rizoupoli. Budowa 33 boisk dla związków piłki nożnej w Grecji. Szpitale Wraz z przyjęciem i realizacją ważnych projektów w służbie zdrowia, grupa zdobyła duże doświadczenie w projektowaniu i budowie zakładów opieki zdrowotnej, odgrywając aktywną rolę we wrażliwym społecznie sektorze ochrony zdrowia: IASO THESSALIAS S.A. Budowa prywatnej kliniki ogólnej na 169 łóżek, o powierzchni m2, w Larisie. REA S.A. Budowa siedmiopiętrowej kliniki ginekologiczno-położniczej i chirurgicznej z czterema kondygnacjami pod ziemią, na 145 łóżek, o powierzchni m2, w Pireusie. Nowy Szpital w Katerini. Dokończenie budowy szpitala z czterema kondygnacjami nadziemnymi i dwiema podziemnymi, na 217 łóżek, o powierzchni m2. Nowy Szpital na Korfu. Dokończenie budowy szpitala z czterema kondygnacjami nadziemnymi i dwiema podziemnymi, na 277 łóżek, m2. Klinika Ionios na Korfu. Budowa trzypiętrowej prywatnej kliniki z podpiwniczeniem, na 114 łóżek, m2, wyspa Korfu.

12 20 21 Projekty Budowlane - Sieci handlowe Projekty Budowlane - Obiekty przemysłowe Paiania, siedziba firmy Lakis Gavalas S.A. Sieci handlowe Obiekty przemysłowe Vodafone: Urządzenie placówek w różnych miastach Grecji. Wind Hellas: Budowa i remont sieci sklepów firmowych w całej Grecji. Société Générale: Budowa placówek w różnych rejonach Attyki. Lakis Gavalas S.A. nowa siedziba firmy w Paiania Attikis. Leroy Merlin nowy sklep o powierzchni m 2 w Pylaia, Saloniki. Argo Rom Plastics nowy zakład produkcyjny o powierzchni m 2 w Bukareszcie. Nowe centrum dystrybucyjne produktów rolnych o powierzchni m 2 dla przedsiębiorstwa Agro Food, w Cluz - Rumunia. Instalacje przemysłowe i magazyny o powierzchni m2 dla Chipita w Rumunii. Chalkida, zakłady przemysłowe AGET Iraklis

13 22 23 Konstrukcje Stalowe Larisa, zakłady Intrakat Η Intrakat, ο κατασκευαστικός βραχίονας του Ομίλου Intracom Holdings. KONSTRUKCJE STALOWE Dzięki swojej pionowej strukturze dział konstrukcji stalowych oferuje kompleksową usługę obejmującą planowanie, projektowanie, opracowanie, wytworzenie i montaż złożonych konstrukcji stalowych. Jego działania są równie dynamiczne w dziedzinie zastosowań obronnych. Zakłady konstrukcji stalowych (wcześniej Intramet), założono w roku 1987 i zaliczały się one do najnowocześniejszych w Europie jednostek przemysłu konstrukcji stalowych i elektromechanicznych. W roku 2005 przeprowadzono fuzję ze spółką Intrakat, której Intramet stanowił od tej pory gałąź w sektorze konstrukcji stalowych. Zakłady znajdują się w Giannouli Larisas, na obszarze o łącznej powierzchni m2 ( m2 stanowią obiekty zadaszone) i zatrudniają ponad 214 osób. Firma oferuje konkurencyjne produkty i usługi na najwyższym poziomie na rynku greckim i międzynarodowym dzięki ciągłemu unowocześnianiu oraz wdrażaniu innowacyjnych metod, takich jak ultranowoczesne linie produkcyjne oparte na aplikacjach CAD/CAM i automatyce. Posiadając w pełni wyposażone laboratorium kontroli jakości i zaawansowany system zapewnienia jakości (certyfikat ISO 9001), oferujące pełną identyfikację całości procedur oraz certyfikowane systemy zarządzania środowiskowego (ΕΝ ISO 14001) i bezpieczeństwa i higieny pracy (OHSAS 18001), firma spełnia z powodzeniem nawet najsurowsze międzynarodowe wymogi. Wśród klientów firmy są duże instytucje i podmioty prywatne, między innymi: Publiczne Przedsiębiorstwo Energetyczne DEI, Greckie Przedsiębiorstwo Telekomunikacji OTE, Greckie Zakłady Lotnicze EAV, Koleje Greckie OSE, Trolejbusy Ateny-Pireus ILPAP, Zarząd Budynków Szkolnych OSK, AGET Iraklis, Siemens, Vodafone, Wind Hellas, Cosmote, Mega, Antenna, Alpha, ABB, Alstom, Areva, Boeing i Raytheon. Zakłady obejmują następujące wydziały, oferujące szeroką gamę produktów, usług i złożonych konstrukcji: konstrukcje stalowe (produkty stalowe i konstrukcje); konstrukcje elektromechaniczne (kompleksowe konstrukcje z cienkich blach; zastosowania obronne); cynkownia ogniowa (galwanizernia); obróbka powierzchniowa (technologie malowania).

14 24 25 Konstrukcje Stalowe - Zakład konstrukcji stalowych Faliro, dach Stadionu Tae Kwon Do Zakład konstrukcji stalowych Zasadniczym przedmiotem działalności zakładu konstrukcji stalowych jest produkcja kratownic z kształtowników oraz ciężkich konstrukcji stalowych. Produkty konstrukcje kratownicowe z kształtowników i konstrukcje rurowe: słupy energetyczne, pomosty podstacji, maszty i akcesoria do nich, słupy trakcji kolejowej, wieże radarowe; ciężkie konstrukcje stalowe: kratownice trójwymiarowe, budynki o stalowym szkielecie, stadiony i hangary, Intrapark, infrastruktura i wyposażenie dla przemysłu, konstrukcje specjalne. Ważniejsze projekty zakładu konstrukcji stalowych Budowa linii przesyłowej wysokiego napięcia Amyntaio - Filippi dla DEI. Budowa dwóch mostów stalowych na drodze Egnatia Odos w rejonie Metsovo. Zaprojektowanie i wykonanie dwóch stacji napędowych do przenośników taśmowych Β=1800 mm w nowym węźle kopalni odkrywkowej Pola Kardia w Zagłębiu Węgla Brunatnego Kardia, dla DEI. Wykonanie trzech stacji napędowych (głowic) i trzech stacji powrotnych przenośników taśmowych Β=2400 mm dla odkrywki południowo-zachodniej Pola Ypsilantis dla DEI. Wykonanie estakad przenośników taśmowych i pomostów do posadowienia osprzętu mechanicznego przenośników do kopalni Mavropigi, dla DEI. Wykonanie i instalacja otwieranych pokryw do przenośników popiołu w odkrywce Pola Południowego, dla DEI. Wykonanie i montaż zadaszeń metalowych dla zakładów AGET Iraklis w Chalkida. Wykonanie budynków o szkielecie stalowym dla Vert & Blanc na Cyprze. Dostawa, transport, posadowienie i relokacja 600 kontenerowych sal szkolnych na greckiej prowincji. Wykonanie metalowego zadaszenia stadionu Karaiskaki. Zaprojektowanie i wykonanie trybuny głównej na hipodromie olimpijskim w Markopoulo Attikis. Zaprojektowanie i wykonanie areny na hipodromie olimpijskim w Markopoulo Attikis. Zaprojektowanie i wykonanie konstrukcji stalowej dachu na stadionie Tae Kwon Do w Faliro Attikis. Wykonanie konstrukcji stalowej zadaszenia stadionu Panthessaliko w N. Ionia Volou. Konstrukcja stalowa pływalni w Ateńskim Centrum Olimpijskim w Marousi Attikis. Wykonanie konstrukcji stalowej zadaszenia boiska w Aigaleo. Wykonanie hangaru na samoloty w Pachi Megaron. Wykonanie konstrukcji stalowej budynku Carrefour S.A. w Nafplio.

15 26 27 Konstrukcje Stalowe - Zakład konstrukcji stalowych Konstrukcje Stalowe - Zakład konstrukcji elektromechanicznych Zakłady w Larisa, cynkownia ogniowa Słup sieci energetycznej Zakład konstrukcji elektromechanicznych Zakład konstrukcji elektromechanicznych zajmuje się głównie wykonywaniem zintegrowanych produktów z blachy oraz elementów dla przemysłu obronnego. Prefabrykowane kontenery Stalowe szafki Produkty Produkty z blachy samonośne takie jak kabiny zewnętrzne i wewnętrzne, budki telefoniczne i konsole dyspozytorów oraz urządzenia do wspomagania osprzętu elektronicznego. Prefabrykowane stalowe kontenery np. szafy do osprzętu elektronicznego i prądnic, jedno- i dwu-poziomowe zespoły kontenerowe, kontenery do stacji bazowych telefonii komórkowej, kontenery składane (flat-pack) Zarząd Budynków Szkolnych OSK. Zastosowania obronne Wytwarzanie produktów z blach cienkich. Cięcie, kształtowanie, ochrona powierzchniowa i malowanie stali, aluminium oraz stali nierdzewnej. Obróbka wykonywana jest zgodnie ze standardami wojskowymi. Zakłady posiadają wyspecjalizowany osprzęt do obróbki powierzchni oraz wykonywania powłok malarskich, dzięki czemu są w stanie zaspokoić niemal wszelkie wymogi sektora. Ulepszenia i przeróbki istniejącego sprzętu wojskowego, takiego jak różnego rodzaju pojazdy, opancerzone pojazdy do przewozu ludzi itp.

16 28 29 Projekty Infrastrukturalne - Gaz ziemny Projekty Infrastrukturalne - Kolej Region Centralnej i Południowej Attyki, budowa sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego Gazociąg wysokiej przepustowości, Komotini Alexandroupoli PROJEKTY INFRASTRUKTURALNE Gaz ziemny Sektor energetyczny i powiązane z nim projekty rozwojowe reprezentują jeden z głównych obszarów działalności spółki Intrakat. Firma weszła do tego sektora jako członek konsorcjów powołanych do realizacji robót gazowniczych w Grecji. Wieloletnie i wszechstronne doświadczenie, które zdobyła przy realizacji wielu inwestycji, pozwala jej z powodzeniem realizować duże projekty. W sumie firma wzięła udział w budowie podziemnych sieci gazowych o łącznej długości 700 km. Kolej Rumuńskie koleje państwowe (C.F.R. S.A.): Modernizacja systemu monitoringu (CED) oraz budowa budynku dyspozytorni na dworcu kolejowym w Timisoara, Rumunia. Modernizacja systemu monitoringu (CED) na dworcu kolejowym w Bukareszcie. Przebudowa dworca kolejowego o powierzchni m2 w Oradea, Rumunia. Ważniejsze projekty EPA ATTIKIS S.A. wykonanie sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego , 441 km z polietylenu i 39 km ze stali. DEPA S.A. konserwacja systemu przesyłu gazu ziemnego i instalacji w Sektorze Północnym (od Koula do Platamonas i Komotini). EPA ATTIKIS S.A. wykonanie gazociągu i sieci dystrybucyjnej w południowej i centralnej Attyce, 238 km z polietylenu i 10 km ze stali. Prometheus GAS S.A. wykonanie robót inżynieryjno-budowlanych na gazociągu wysokiej przepustowości Komotini-Alexandroupoli, długość 54 km.

17 30 31 Projekty Infrastrukturalne - Infrastruktura drogowa Szosa Egnatia Odos, odcinek Strymonas-Ag. Andreas Infrastruktura drogowa Autostrada Wschodniego Peloponezu, odcinek Korynt-Tripoli-Kalamata z odgałęzieniem Lefktro-Sparta, długość 182,5 km. Egnatia Odos S.A. - przebudowa drogi krajowej Saloniki-Kavala, odcinek Strymonas-Ag. Andreas, 51 km. MINISTERSTWO ŚRODOWISKA, ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO I ROBÓT PUB- LICZNYCH - SEKRETARIAT GENERALNY ROBÓT PUBLICZNYCH - D7- regulacja potoku Xiria, Korynt. Egnatia Odos S.A. - wykonanie odcinków od węzła Chrysoupoli do tunelu Nestos i od tunelu Nestos do węzła Vanianios. Egnatia Odos S.A. - wykonanie węzła Karianis oraz roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej rejonu N. Peramou, droga krajowa Saloniki-Kavala. MINISTERSTWO ŚRODOWISKA, ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO I ROBÓT PUBLICZNYCH - obwodnica Arta Filippiadas - odcinek Ag. Dimitrios-Sellades, 39 km. MINISTERSTWO ŚRODOWISKA, ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO I ROBÓT PUBLICZNYCH - SEKRETARIAT GENERALNY ROBÓT PUBLICZNYCH - instalacja elektronicznych urządzeń kontroli prędkości w podkowie zatoki Maliakos. VOREINO PELLIS S.A. - wykonanie infrastruktury hydroelektrowni o mocy 41 MW, w rejonie Rema Asprorema Północna Aridaia, okręg Pellis. Ministerstwo Rozwoju Rolnictwa i Żywności budowa zapory w niecce Filiatra woj. Messinias o łącznej objętości m3 i zdolności magazynowania zbiornika 8 mln m3.

18 32 33 Projekty Telekomunikacyjne - Sieci szerokopasmowe PROJEKTY TELEKOMUNIKACYJNE Sieci szerokopasmowe Firma Intrakat zajmuje czołową pozycję w sektorze budowy łączności szerokopasmowej, poświadczoną zrealizowanymi projektami wykonywanymi dla wielkich przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, prywatnych operatorów oraz instytucji publicznych w Grecji i za granicą. Wysoka specjalizacja, efektywna organizacja i nowoczesne metody realizacji projektów pozwoliły firmie ukończyć szereg kompleksowych projektów związanych z: sieciami światłowodowymi; sieciami dostępowymi i centralami telefonicznymi; sieciami szkieletowymi; bezprzewodowymi sieciami szerokopasmowymi. Specjalizacja w dziedzinie sieci światłowodowych Firma Intrakat posiada duże doświadczenie i wiedzę ekspercką w zakresie robót związanych z sieciami światłowodowymi zdobyte podczas 15-letniej działalności w tej branży na terenie Grecji i poza granicami kraju. Stosując nowe technologie i mając wysoko wyspecjalizowany personel, Intrakat jest w stanie oferować sprawdzone, kompleksowe rozwiązania w szerokim spektrum usług dotyczących tego typu projektów: Usługi Planowanie Projektowanie i uzyskiwanie pozwoleń; Zarządzanie projektem; Pozyskiwanie terenu pod węzły telekomunikacyjne; Roboty ziemne i układanie przewodów / mikrokanałów; Okablowanie / mikrokanały, łączniki i zakończenia; Uruchamianie i przekazywanie sieci do eksploatacji; Dokumentacja / inwentaryzacja robót; Konserwacja i pomoc techniczna.

19 34 35 Projekty Telekomunikacyjne - Sieci szerokopasmowe Ważniejsi klienci Spółka Intrakat realizowała duże projekty o strategicznym znaczeniu we współpracy z dużymi przedsiębiorstwami telekomunikacyjnymi w Grecji i za granicą, takimi jak Vodafone, hellas online, Forthnet, Attica Telecom, Wind Hellas, ERGOSE, Armentel, Moldtelecom, 6TK, PTK. Ważniejsze projekty W ciągu ostatnich 8 lat firma Intrakat zainstalowała ok km sieci światłowodowych. Vodafone - pierścień światłowodowy dla Attyki / sieć światłowodowa pomiędzy Atenami a Salonikami km. Społeczeństwo Informacyjne - sieci metropolitalne w dużych ośrodkach miejskich Grecji, 800 km, 280 węzłów dostępowych FTTH, 1400 punktów dostępowych FTTH, 238 punktów dostępowych Wi-Max i Wi-Fi. hellas online - metropolitalne sieci światłowodowe oraz peryferyjne sieci szkieletowe w całej Grecji, km. Forthnet - metropolitalne sieci światłowodowe, 430 km. Moldtelecom - sieć światłowodowa w Mołdawii, km. GSM-R - sieć światłowodowa dla systemu GSM-R Greckich Kolei OSE, 600 km. KOLEJE GRECKIE OSE - ułożenie sieci światłowodowych na trasie kolejowej Patra-Ateny-Saloniki-Promachonas, 775 km. PTK - poprowadzenie światłowodu od miasta Prisztina do granicy Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii w Kosowie, 80 km. DEPA - sieć światłowodowa łącząca stacje Diavata-Karperi, 73 km. Wind Hellas - metropolitalna sieć światłowodowa w Atenach, 30 km. Wind Hellas - sieć światłowodowa Peloponezu, 150 km. KOLEJKA ELEKTRYCZNA ATENY PIREUS ISAP - ułożenie światłowodu wzdłuż linii Pireus-Kifisia, 32,5 km. Sieci światłowodowe Hol Vodafone Forthnet Miejscowości

20 36 37 Projekty Telekomunikacyjne - Systemy bezprzewodowej transmisji danych Systemy bezprzewodowej transmisji danych Attiko Metro S.A. - instalacja systemów radiowych na 18 stacjach metra. ΟΤΕ S.A. - instalacja abonenckich rolniczych systemów radiowych, 250 systemów (11 stacji na system) w całej Grecji. Intracom Holdings - TETRA C4Ι instalacja osprzętu elektronicznego TETRA, 151 stacji w Attyce. OTE S.A., Cosmote, Vodafone, hellas online instalacja systemów szerokopasmowego dostępu bezprzewodowego (LMDS), 120 stacji w całej Grecji. STE Syria - dostawa i montaż wyposażenia bezprzewodowych systemów dostępu wielopunktowego (Point to Multipoint Wireless Access System PMP), 890 stacji w całym kraju. Sieci ΟΤΕ S.A. - system synchronizacji OTE, 125 stacji synchronizacji. Vodafone - usługi wsparcia i roboty budowlane na sieci światłowodowej Pierścienia Attyckiego. Stacje i sieci telefonii komórkowej Vodafone Wind Hellas Cosmote - budowa stacji bazowych telefonii komórkowej dla trzech głównych operatorów w Grecji. Cosmote - Union - instalacja systemów telekomunikacyjnych telefonii komórkowej (DCS ), 950 stacji i 250 łącz mikrofalowych. Cosmote Rumunia - usługi pozyskania, projektowania i budowy 210 stacji telefonii komórkowej w Rumunii. Vodafone Albania - usługi pozyskania, projektowania i budowy 15 stacji telefonii komórkowej w Albanii. Globul - budowa 120 stacji bazowych telefonii komórkowej dla ΟΤΕ w Bułgarii. Projekty specjalne Port lotniczy Eleftherios Venizelos instalacja systemów telekomunikacyjnych na lotnisku Eleftherios Venizelos dla operatorów Vodafone, Cosmote oraz Wind Hellas. Ministerstwo Marynarki Handlowej roboty elektromechaniczne w ramach systemu zarządzania ruchem statków - VTMIS, 16 systemów radarowo-przekaźnikowych, 5 systemów VTS i 1 system VTMIS. Utrzymanie ruchu Wind Hellas - konserwacja sieci ok. 750 stacji bazowych firmy. Wind Hellas - konserwacja sieci światłowodowej. Wind Hellas - konserwacja 11 central telekomunikacyjnych. Forthnet - konserwacja 33 central telekomunikacyjnych. hellas online - konserwacja całej sieci światłowodowej w Grecji, km.

21 38 39 Projekty środowiskowe Oinofyta, oczyszczalnia biologiczna Ogniwa fotowoltaiczne Projekty środowiskowe - zarządzanie odpadami Ważnym celem strategicznym firmy Intrakat jest uczestnictwo w projektach środowiskowych, zarządzania zasobami naturalnymi i ekologicznego rozwoju. W sektorze zarządzania odpadami spółka wyraziła już swoje zainteresowanie pozyskiwaniem energii z odpadów, a zwłaszcza budową, prowadzeniem i utrzymaniem miejskich zakładów spalania śmieci wytwarzających energię. Projekty Rekultywacja miejsc składowania odpadów w okręgach Kastoria, Grevena, Florina i Kozani. Zaprojektowanie i budowa stacji uzdatniania wody w sołectwie Agios Thomas. Rekultywacja środowiskowa w rejonie Schisto Panoramatos. Prowadzenie i utrzymanie oczyszczalni ścieków Oinofyta - Schimatari. Projekty w zakresie odnawialnych źródeł energii Ogniwa fotowoltaiczne Intrakat działa również w sektorze odnawialnych źródeł energii dostarczając kompleksowych rozwiązań w zakresie projektowania, budowy i konserwacji farm fotowoltaicznych. Ważniejsze projekty w tym sektorze to: 3 farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 300 kw w Asopeia Voiotias. 4 farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 400 kw w Thermo Aitoloakarnanias. Farma fotowoltaiczna o mocy 504 kw w Mesolongi. 14 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy kw na Krecie. Specjalne autonomiczne hybrydowe jednostki dostarczające energię (AOSS).

22 40 41 Spółki Zależne Grupy w Grecji Thiva, zakład uzdatniania wody Ag. Konstantinos Fthiotidas, osiedle domków letnich SPÓŁKI ZALEŻNE GRUPY W GRECJI Grupa Intrakat składa się z sześciu spółek zależnych: PRISMA DOMI ATE Przedsiębiorstwo budowy, instalacji i zarządzania odpadami. PRISMA DOMI ATE posiada licencję 5-ej kategorii w Rejestrze Kontrahentów Publicznych oraz ogromne doświadczenie w sektorze robót środowiskowych, w którym się specjalizuje. Wykonała znaczącą ilość projektów dotyczących oczyszczania biologicznego, uzdatniania wody, hydrologii i przetwarzania odpadów. Firma posiada dział badawczo-rozwojowy zajmujący się najnowocześniejszymi technologiami. EUROKAT ΑΤΕ Przedsiębiorstwo budowy i zarządzania parkingami. Założone w roku 2005 posiada licencję kontrahenta publicznego 3-ej kategorii, rozszerzając w ten sposób zakres wykonywanych przez grupę robót. Firma zajmuje się projektami konstrukcyjnymi i energetycznymi w sektorze publicznym i prywatnym. Posiada też doświadczenie w prowadzeniu i zarządzaniu parkingami. ΙΝΜΑΙΝΤ Przedsiębiorstwo utrzymania infrastruktury. Świadczy kompleksowe usługi zarządzania, prowadzenia i utrzymania obiektów mieszkalnych, przemysłowych i sportowych. FRACASSO Hellas. Przedsiębiorstwo systemów bezpieczeństwa drogowego. Spółka jest owocem współpracy pomiędzy firmą Intrakat a włoską spółką FRACASSO SpA posiadającą wieloletnie doświadczenie i specjalistyczną wiedzę w dziedzinie systemów bezpieczeństwa drogowego. FRACASSO Hellas projektuje, wykonuje i oferuje systemy ochronnych barier stalowych do współczesnych autostrad, w pełni zharmonizowane z europejskimi i międzynarodowymi normami bezpieczeństwa (ΕΝ 1317). INTRADEVELOPMENT Przedsiębiorstwo zajmujące się głównie modernizowaniem, zarządzaniem i eksploatacją nieruchomości. Najważniejszym jego projektem jest zarządzanie budową stadionu Karaiskaki. KEPA Attikis Przedsiębiorstwo instalacji gazu ziemnego. Firma zajmuje się projektowaniem, konstruowaniem, instalowaniem i utrzymaniem sieci oraz sprzętu do przesyłu gazu ziemnego, zapewniając kompleksową obsługę potrzeb swoich klientów.

23 42 43 CERTYFIKATY ZASOBY LUDZKIE Antycypując wymogi współczesnego rynku oraz rozwój wydarzeń na arenie krajowej i zagranicznej, spółka Intrakat wdrożyła i certyfikowała w roku 1997 system zapewnienia jakości zgodny z międzynarodową normą BS EN ISO 9002/1994 w celu umocnienia swojej pozycji w branży budowlanej i poszerzenia perspektyw biznesowych. Firma została ponownie oceniona przez Grecki Komitet Normalizacyjny (ELOT) według Normy ELOT ΕΝ ISO 9001:2000 w roku 2005, a następnie według Normy EN ELOT ISO 9001:2008 we wrześniu roku 2009 i otrzymała certyfikat w zakresie projektowania, wykonywania, instalowania i wspomagania technicznego robót budowlanych, wodnych, portowych, elektromechanicznych i przemysłowo-energetycznych, robót drogowych, infrastruktury telekomunikacyjnej, instalacji gazu ziemnego, obiektów sportowych oraz systemów i sieci informatycznych. Dla takiego samego zakresu usług w odniesieniu do branży konstrukcyjnej, w lutym 2010 r. firma Intrakat zdobyła certyfikaty wystawione przez TUV HELLAS poświadczające spełnianie normy OHSAS 18001:2007 przez wdrożony system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy oraz certyfikat EN ISO 14001:2004 dla swojego systemu zarządzania środowiskowego. Intrakat posiada również certyfikaty systemów zarządzania dla branży konstrukcji stalowych tj. certyfikat jakości ISO 9001:2000, certyfikat środowiskowy ISO 14001:1996 oraz certyfikat bezpieczeństwa i higieny OHSAS 18001:1999. Przywiązując najwyższą wagę do człowieka i uznając pracowników za swój największy kapitał, firma prowadzi politykę personalną w sposób zmierzający do ukształtowania sprzyjającego współpracy, koleżeńskiego i efektywnego środowiska pracy. Filozofia spółki Intrakat kładzie nacisk na ustawiczne kształcenie i doskonalenie zawodowe pracowników, mające na celu utrzymanie wysokiego poziomu kadr w każdej dziedzinie prowadzonej przez siebie działalności. Intrakat zatrudnia obecnie 520 osób, w tym personel naukowy, techniczny i zarządzający o najwyższych kwalifikacjach naukowych i technicznych. W siedzibie spółki oraz na budowach w Grecji i za granicą zatrudnionych jest łącznie 360 pracowników, tworzących młodą i zdolną kadrę, która swą wiedzą i możliwościami gwarantuje dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Centrala spółki Intrakat Personel techniczny i administracyjny 46,73% Z wykształceniem wyższym zawodowym 16,34% Z wykształceniem akademickim 36,93% Personel zakładów Intrakat w Larisa składa się ze starannie dobranych specjalistów: naukowców, menadżerów oraz pracowników technicznych i liczy łącznie 214 osób. Zakłady Intrakat Personel techniczny i nadzoru 77,46% Z wykształceniem wyższym zawodowym 15,02% Z wykształceniem wyższym akademickim 7,51% 15,02% 36,93% 16,34% 7,51% 46,73% 77,46%

24 44 45 Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstwa ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA PRZEDSIĘBIORSTWA Dążąc do tworzenia wartości cywilizacyjnej i postępu Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstwa stanowi obecnie istotny element współczesnej firmy. Zakłada zrównoważone podejście do gospodarczego, społecznego i środowiskowego wpływu funkcjonowania przedsiębiorstwa i opiera się na trzech filarach rozwoju gospodarczego, opłacalności i spójności społecznej. Unia Europejska określa odpowiedzialność społeczną przedsiębiorstwa jako koncepcję, zgodnie z którą przedsiębiorstwa dobrowolnie uwzględniają problematykę społeczną i ekologiczną w swojej działalności komercyjnej i stosunkach z zainteresowanymi stronami. Grupa Intrakat, zmierzając do ciągłego doskonalenia, opracowuje procedury dotyczące zarówno swojego wewnętrznego funkcjonowania, jak i kontaktów z ogółem społeczeństwa w celu polepszenia współpracy między zainteresowanymi stronami i ustalenia wzorców oraz systematycznego monitorowania, sprawdzania i certyfikowania procedur kontroli społecznej. Konsekwentnie, stabilnie i wrażliwie wdraża swą strategię w zakresie odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa poprzez szereg działań i praktyk skoncentrowanych wokół czterech zasadniczych osi: Zasoby ludzkie - Dbałość o pracowników Rynek - Funkcjonowanie jako aktywny członek społeczności Środowisko naturalne - Zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju Społeczeństwo - Szacunek i wsparcie społeczności lokalnej i szerszej

25 46 47 Działania Paiania, amfiteatr w budynku ΑΙΤ Działania Jako aktywny zbiorowy podmiot obywatelski Intrakat uczestniczy w szerokim spektrum działań: Społeczność - Międzynarodowe Centrum Praw Obywatelskich, Fundacja Kokkalisa, Fundacja dla Osób z Zespołem Williamsa w Rumunii, Grecka Sieć na rzecz CSR. Środowisko, technologia - Program zalesień Arktouros na górze Penteli i Paneio, konferencje i spotkania nt. gospodarki odpadami w Mykonos, Thiva i na Krecie, kampania środowiskowa gminy Paiania, program wsparcia dla obszarów zniszczonych przez pożary, dni FTTHx. SYNERGIA Rada Odzyskiwania Energii z Odpadów - INTRAKAT inwestując w udokumentowaną naukowo wiedzę i informację jest sponsorem Rady Odzyskiwania Energii z Odpadów SYNERGIA, która jest ciałem naukowo-badawczym, powiązanym ze swoim odpowiednikiem na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Wśród jej członków są naukowcy z większości greckich uniwersytetów, z uniwersytetów zagranicznych oraz Konfederacji CEWEP. SYNERGIA zajmuje się kwestiami z zakresu odzyskiwania energii z odpadów, mając na celu rozwijanie programów badawczych oraz propagowanie informacji naukowej wśród ogółu społeczeństwa, posiadając jednocześnie kadrę niezbędną do monitorowania zakładów spalarni odpadów. Sport - Futbolowa Spółka Akcyjna Olympiakos, Klub Szachowy Kavala, Futbolowa Spółka Akcyjna Kavala, Międzynarodowe Zawody Surfingowe na wyspie Karpathos. Sztuka, kultura - Festiwal Filippi w Kavala, Festiwal Cosmopolis, wystawy architektury Legorreta+Legorreta oraz Luisa Barragana w Muzeum Benaki, wystawa Kavalieratosa w Muzeum Benaki, imprezy z okazji 170 lat Politechniki Ateńskiej, Centrum Kultury Falani w Larisa. ZARZĄD Sokratis P. Kokkalis, Prezes Dimitrios Ch. Klonis, Wiceprezes Petros K. Souretis, Dyrektor Wykonawczy Nikolaos - Sokratis D. Lamproukos, Członek Zarządu Charalampos K. Kallis, Członek Zarządu Dimitrios A. Pappas, Członek Zarządu Sokratis S. Kokkalis, Członek Zarządu Ioannis K. Chrysikopoulos, Członek Zarządu Alexandros E. Mylonakis, Członek Zarządu Ilias E. Iliopoulos, Członek Zarządu Anastasios M. Tsoufis, Członek Zarządu

26 GRUPA INTRAKAT W GRECJI: INTRAKAT 19 km Leof. Paiania - Markopoulo, Paiania K.P Tel Faks web: PRISMA DOMI ATE 19 km Leof. Paiania - Markopoulo, Paiania K.P Tel , Faks , web: EUROKAT ATE 19 km Leof. Paiania - Markopoulo, Paiania K.P Tel Faks INMAINT 21 km Nea Odos Paiania - Markopouloχ, Koropi K.P Tel , Faks web: FRACASSO HELLAS S.A. 5 km Ethniki Odos Larisa-Tyrnavos Giannouli Larisas Tel Faks web: INTRADEVELOPMENT 19 km Leof. Paiania - Markopoulo, Paiania K.P Tel Faks GRUPA INTRAKAT ZA GRANICĄ: INTRACOM CONSTRUCT S.A. 69 Cernica Al. (parter, budynek C), Oras Pantelimon, Ilfov County, Cod Postal , Rumunia Tel Faks web: INTRAKAT INTERNATIONAL LIMITED 36 Kypranoros Str, 5th Floor, 1061 Nikozja, Cypr P.O. Box 27377, 1644 Nikozja Cypr Tel Faks web: INTRAKAT SYRIA BRANCH Saaed Bin Abi Wakass Road, Building 16, Damascus West Mazzeh, Syria Tel , Faks web: INTRAKAT POLAND BRANCH ul. Basztowa 23/7A, Kraków, Polska Tel Faks web: INTRAKAT ALBANIA BRANCH Deshmoret e 4 Shkurtit str, P.O. Box 8264, Tirana, Albania Tel Faks web: KEPA ATTIKIS S.A. Trachonon 3, Alimos, K.P Tel Faks web:

27 INTRAKAT 19 km Leof. Paiania - Markopoulo, Paiania K.P Τel Faks

1 01 Prezentacja spółki

1 01 Prezentacja spółki Prezentacja spółki 1 Prezentacja spółki Słowo od Prezesa Zarządu str. 4 Słowo od Dyrektora Wykonawczego str. 5 3 Grupa INTRACOM HOLDINGS str. 6 INTRAKAT str. 10 Sfery działalności str. 14. Przedsięwzięcia

Bardziej szczegółowo

Skutecznie korzystamy z obecności naszego kraju w Unii Europejskiej. Stawiamy na rozwój regionów i lepszą jakość życia.

Skutecznie korzystamy z obecności naszego kraju w Unii Europejskiej. Stawiamy na rozwój regionów i lepszą jakość życia. Możliwości finansowania projektów budowlanych w Polsce ze środków UE w świetle nowej perspektywy finansowania 2014-2020 Warszawa, 24 września 2013 r. 1 Dotychczasowe doświadczenia Skutecznie korzystamy

Bardziej szczegółowo

ISO 9001 ISO 14001 OHSAS 18001

ISO 9001 ISO 14001 OHSAS 18001 ISO 9001 ISO 14001 OHSAS 18001 ZINTEGROWANY SYSTEM ZARZĄDZANIA W TRAKCJA PRKiI S.A. Warszawa, maj 2015 SYSTEM ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ Od 1999 roku Trakcja PRKiI S.A. mając na uwadze satysfakcję Klienta i

Bardziej szczegółowo

Grupa LINTER - Spółki partnerskie

Grupa LINTER - Spółki partnerskie 1 Grupa LINTER - Spółki partnerskie systemy transportowe, urządzenia do przeróbki minerałów elementy systemów transportowych usługi górnicze Mining usługi górnicze projektowanie handel międzynarodowy BPL

Bardziej szczegółowo

Politechnika Łódzka CENTRUM TRANSPORTU SZYNOWEGO - CETRANS POLITECHNIKA ŁÓDZKA

Politechnika Łódzka CENTRUM TRANSPORTU SZYNOWEGO - CETRANS POLITECHNIKA ŁÓDZKA CENTRUM - CETRANS Bartosik M.: Centrum Transportu Szynowego CTS CETRANS Politechniki Łódzkiej. Misja, cele i zadania. Nauka, technika i edukacja. POLSKIE KOLEJE DUŻYCH PRĘDKOŚCI W TRANSEUROPEJSKIEJ SIECI

Bardziej szczegółowo

Przyszłość to technologia

Przyszłość to technologia Przyszłość to technologia - twórz ją z nami Innowacyjne projekty dla prestiżowych klientów Wdrażamy jedne z największych w kraju projekty z dziedziny informatyki i nowoczesnych technologii. Realizujemy

Bardziej szczegółowo

Produkty według specyfikacji klienta

Produkty według specyfikacji klienta Produkty według specyfikacji klienta Oferta Wemeco Wemeco jest prężnie rozwijającą się firmą specjalizującą się w produkcji wyrobów i elementów konstrukcyjnych według specyfikacji klienta: ze stali, stali

Bardziej szczegółowo

Światowy partner lokalnych inicjatyw

Światowy partner lokalnych inicjatyw tunele drogi Światowy partner lokalnych inicjatyw Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zajmujący czołowe pozycje we wszystkich dziedzinach swojej działalności: produkcji cementu,

Bardziej szczegółowo

W jaki sposób park technologiczny może wspomóc transfer wiedzy na Mazowszu. Michał Dzierżawski Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A.

W jaki sposób park technologiczny może wspomóc transfer wiedzy na Mazowszu. Michał Dzierżawski Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A. W jaki sposób park technologiczny może wspomóc transfer wiedzy na Mazowszu Michał Dzierżawski Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A. Rys historyczny: Koncepcja Parku Przemysłowo- Technologicznego

Bardziej szczegółowo

Ogłoszenie nr z dnia r. Rzeszów: OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA OGŁOSZENIE DOTYCZY: Ogłoszenia o zamówieniu INFORMACJE O

Ogłoszenie nr z dnia r. Rzeszów: OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA OGŁOSZENIE DOTYCZY: Ogłoszenia o zamówieniu INFORMACJE O Ogłoszenie nr 93527-2017 z dnia 2017-06-06 r. Rzeszów: OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA OGŁOSZENIE DOTYCZY: Ogłoszenia o zamówieniu INFORMACJE O ZMIENIANYM OGŁOSZENIU Numer: 519187-N-2017 Data: 26/05/2017

Bardziej szczegółowo

NAJWAŻNIEJSZE JEST NIEWIDOCZNE...

NAJWAŻNIEJSZE JEST NIEWIDOCZNE... NAJWAŻNIEJSZE JEST NIEWIDOCZNE......TAK JAK 170 TYS. KM NASZYCH GAZOCIĄGÓW. 2 MIEJSCE NA RYNKU GAZU DZIAŁALNOŚĆ PSG MIEJSCE NA RYNKU GAZU DZIAŁALNOŚĆ PSG Jesteśmy nowoczesnym przedsiębiorstwem o bogatych

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA ROZWOJU GMINY STRZELCE OPOLSKIE CZĘŚĆ IV: PROPONOWANE PROJEKTY I PROGRAMY ROZWOJOWE

STRATEGIA ROZWOJU GMINY STRZELCE OPOLSKIE CZĘŚĆ IV: PROPONOWANE PROJEKTY I PROGRAMY ROZWOJOWE 1 STRATEGIA ROZWOJU GMINY STRZELCE OPOLSKIE CZĘŚĆ IV: PROPONOWANE PROJEKTY I PROGRAMY ROZWOJOWE W prezentacji proponowanych działań i realizacji, przyjęto następującą konstrukcję. Do wymienionych we wcześniejszym

Bardziej szczegółowo

Zespół do spraw Transformacji Przemysłowej Departament Innowacji

Zespół do spraw Transformacji Przemysłowej Departament Innowacji Zespół do spraw Transformacji Przemysłowej 26.07.2016 Departament Innowacji Kierunki transformacji polskiej gospodarki 5 Filarów rozwoju gospodarczego Polski Reindustrializacja Rozwój innowacyjnych firm

Bardziej szczegółowo

Aneks nr 1 do Strategii rozwoju OPEN-NET S.A. na lata 2014-2016 REALIZACJA STRATEGII ROZWOJU PRZEZ GRUPĘ KAPITAŁOWĄ OPEN-NET S.A.

Aneks nr 1 do Strategii rozwoju OPEN-NET S.A. na lata 2014-2016 REALIZACJA STRATEGII ROZWOJU PRZEZ GRUPĘ KAPITAŁOWĄ OPEN-NET S.A. Aneks nr 1 do Strategii rozwoju OPEN-NET S.A. na lata 2014-2016 REALIZACJA STRATEGII ROZWOJU PRZEZ GRUPĘ KAPITAŁOWĄ OPEN-NET S.A. Cel - pozyskiwanie środków finansowych na realizację inwestycji infrastrukturalnych

Bardziej szczegółowo

Budujemy w najbardziej strategicznych sektorach gospodarki. Jarosław Kowszewicz Kraków, I 2015

Budujemy w najbardziej strategicznych sektorach gospodarki. Jarosław Kowszewicz Kraków, I 2015 Budujemy w najbardziej strategicznych sektorach gospodarki Jarosław Kowszewicz Kraków, I 2015 Nasza szara codzienność Wykorzystanie zielonego bezemisyjnego źródła energii w roli elementu szkieletu proekologicznego

Bardziej szczegółowo

Urządzenia Elektroniki Morskiej Systemy Elektroniki Morskiej

Urządzenia Elektroniki Morskiej Systemy Elektroniki Morskiej Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej Katedra Systemów Elektroniki Morskiej Stacja Badań Hydroakustycznych Urządzenia Elektroniki Morskiej Systemy Elektroniki Morskiej

Bardziej szczegółowo

Aktywne formy kreowania współpracy

Aktywne formy kreowania współpracy Projekt nr... Kształtowanie sieci współpracy na rzecz bezpieczeństwa energetycznego Dolnego Śląska ze szczególnym uwzględnieniem aspektów ekonomiczno społecznych Aktywne formy kreowania współpracy Dr inż.

Bardziej szczegółowo

Wojciech Grządzielski, Adam Jaśkowski, Grzegorz Wielgus

Wojciech Grządzielski, Adam Jaśkowski, Grzegorz Wielgus SIEĆ DYSTRYBUCYJNA OGNIWEM STRATEGICZNEJ ROZBUDOWY SYSTEMU GAZOWEGO ZWIĘKSZAJĄCEGO BEZPIECZEŃSTWO DOSTAW GAZU ZIEMNEGO ORAZ STOPIEŃ DOSTĘPU SPOŁECZEŃSTWA DO SIECI Wojciech Grządzielski, Adam Jaśkowski,

Bardziej szczegółowo

Technologia oparta na doświadczeniu

Technologia oparta na doświadczeniu Technologia oparta na doświadczeniu Obróbka skrawaniem str. 03 Automatyka przemysłowa str. 06 Prace ślusarskie i spawalnicze str. 10 Instalacje technologiczne str. 12 zobacz video Relokacja maszyn przemysłowych

Bardziej szczegółowo

BIATEL BIT S.A. kompetencje i doświadczenie w budowie szerokopasmowych sieci teleinformatycznych

BIATEL BIT S.A. kompetencje i doświadczenie w budowie szerokopasmowych sieci teleinformatycznych BIATEL BIT S.A. kompetencje i doświadczenie w budowie szerokopasmowych sieci teleinformatycznych Omówienie zrealizowanych projektów, z uwzględnieniem technologii, zakresu i zasięgu sieci. Bobrowa Dolina,

Bardziej szczegółowo

List intencyjny o strategicznym partnerstwie między AC SA. a Politechniką Białostocką

List intencyjny o strategicznym partnerstwie między AC SA. a Politechniką Białostocką Informacja prasowa Białystok, 1 grudnia 2012 List intencyjny o strategicznym partnerstwie między AC SA a Politechniką Białostocką W dniu 30.11.2012 r. w siedzibie Politechniki Białostockiej doszło do podpisania

Bardziej szczegółowo

Oferujemy kompleksową obsługę inwestycji "od projektu do efektu".

Oferujemy kompleksową obsługę inwestycji od projektu do efektu. O nas Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska EkoWodrol Spółka z o.o. z siedzibą w Koszalinie istnieje od roku 1992, jednak tradycje firmy na Pomorzu Środkowym sięgają 1959 roku. Od wielu lat z powodzeniem

Bardziej szczegółowo

wobec problemów współczesności i wyzwań przyszłości.

wobec problemów współczesności i wyzwań przyszłości. Krzysztof Szydłowski Prezes Zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Samorządowych wobec problemów współczesności i wyzwań przyszłości. Lublin, 29 kwietnia 2014 r Konferencja realizowana jest w ramach projektu

Bardziej szczegółowo

Fundusze unijne dla województwa podkarpackiego w latach 2007-2015

Fundusze unijne dla województwa podkarpackiego w latach 2007-2015 MINISTERSTWO ROZWOJU REGIONALNEGO www.mrr.gov.pl tel. 022 461 31 45 media@mrr.gov.pl faks 022 461 33 10 Fundusze unijne dla województwa podkarpackiego w latach 2007-2015 W latach 2007-2015 do województwa

Bardziej szczegółowo

20 LAT DOŚWIADCZEŃ Rok założenia 1989

20 LAT DOŚWIADCZEŃ Rok założenia 1989 20 LAT DOŚWIADCZEŃ Rok założenia 1989 Nowa jakość konstrukcji stalowych Konstrukcje specjalne Quinto Sp. z o.o. 41-922 Radzionków, ul. Objazdowa 5-9 tel. +48 32 289 04 15, fax.: +48 32 289 57 82 Dział

Bardziej szczegółowo

Narodowy Operator Systemu Dystrybucyjnego Gazu Ziemnego

Narodowy Operator Systemu Dystrybucyjnego Gazu Ziemnego Narodowy Operator Systemu Dystrybucyjnego Gazu Ziemnego 2 PSG Polska Spółka Gazownictwa (PSG) to Narodowy Operator Systemu Dystrybucyjnego Gazu Ziemnego i europejski lider w branży dystrybucji tego paliwa.

Bardziej szczegółowo

Regionalna Strategia Innowacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego Inteligentne specjalizaje

Regionalna Strategia Innowacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego Inteligentne specjalizaje Regionalna Strategia Innowacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego Inteligentne specjalizaje Toruń, 13.12.2012 Co oznacza inteligentna specjalizacja? Inteligentna specjalizacja to: identyfikowanie wyjątkowych

Bardziej szczegółowo

Innowacyjne rozwiązania budowy sieci szerokopasmowych Grupa Technitel

Innowacyjne rozwiązania budowy sieci szerokopasmowych Grupa Technitel Innowacyjne rozwiązania budowy sieci szerokopasmowych Grupa Technitel Grupa Technitel Siedziba w Łodzi Oddział Warszawa Oddział Kraków Firma Technitel została stworzona przez osoby posiadające bogate doświadczenie

Bardziej szczegółowo

BOLESŁAWIEC, 19-20 Listopad 2009

BOLESŁAWIEC, 19-20 Listopad 2009 BUDOWA OSTATNIEJ MILI BOLESŁAWIEC, 19-20 Listopad 2009 Siedziba spółki Leszno, ul. Lipowa 26 Oddział w Lubinie przy ul. Skłodowskiej 70 Oddział w Koninie przy ul. Popiełuszki 2 Oddział w Zgorzelcu przy

Bardziej szczegółowo

Instalacje fotowoltaiczne - praktyczne aspekty instalowania systemów PV

Instalacje fotowoltaiczne - praktyczne aspekty instalowania systemów PV Oferta szkolenia z zakresu PV: Instalacje fotowoltaiczne - praktyczne aspekty instalowania systemów PV Długo oczekiwana przez cały sektor energetyki odnawialnej Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE)

Bardziej szczegółowo

projektowanie, nadzory, ekspertyzy

projektowanie, nadzory, ekspertyzy projektowanie, nadzory, ekspertyzy FIRMIE Chętnie Pracownie Inżynierskie SOCHA to firma, która z powodzeniem funkcjonuje na rynku inwestycji budowlanych. Główny przedmiot naszej działalności to szeroko

Bardziej szczegółowo

Ekoinnowacyjne Katowice

Ekoinnowacyjne Katowice Ekoinnowacyjne Katowice Ekoinnowacje w Polsce Stan obecny. Bariery rozwoju. Możliwości wsparcia Katowice, 08.12.2016 r. Plan prezentacji 1. Wstęp 2. Ekoinnowacje w Katowicach podmioty zewnętrzne 3. Ekoinnowacje

Bardziej szczegółowo

I. BADANIA I ROZWÓJ TECHNOLOGICZNY (B+RT), INNOWACJE I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

I. BADANIA I ROZWÓJ TECHNOLOGICZNY (B+RT), INNOWACJE I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ Wydatki strukturalne klasyfikowane są i wykazywane w sprawozdaniu według oznaczonych cyfrą rzymską obszarów tematycznych oraz oznaczonych cyframi arabskimi Kodów interwencji funduszy strukturalnych zgodnie

Bardziej szczegółowo

IZBA GOSPODARCZA GAZOWNICTWA

IZBA GOSPODARCZA GAZOWNICTWA IZBA GOSPODARCZA GAZOWNICTWA Pozyskiwanie środków UE na inwestycje firm gazowniczych w perspektywie budżetowej 2014-2020 Warszawa, 2 grudnia 2011 r. KIM JESTEŚMY Izba Gospodarcza Gazownictwa została utworzona

Bardziej szczegółowo

Polityka innowacyjna Województwa Mazowieckiego

Polityka innowacyjna Województwa Mazowieckiego Polityka innowacyjna Województwa Mazowieckiego Konferencja Innowacje w przemyśle a zmiany klimatu Warszawa, dn. 28 maja 2009 r. 1 Warszawa, dn.28 maja 2009 r. Plan prezentacji: Regionalna Strategia Innowacji

Bardziej szczegółowo

Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej.

Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej. Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej www.caps-group.com 2 CO ROBIMY? Grupa CAPS oferuje innowacyjne i skuteczne rozwiązania dla kompleksowego wyposażenia powierzchni handlowych, edukacyjnych, biurowych,

Bardziej szczegółowo

OFERTA OUTSOURCING IT

OFERTA OUTSOURCING IT OFERTA OUTSOURCING IT ; ; ; ; PERSPEKTIVA OUTSOURCING IT Wyspecjalizowany zespół pracowników firmy PERSPEKTIVA wykonuje kompleksowe usługi z branży IT dla firm i instytucji, a także dla klientów indywidualnych.

Bardziej szczegółowo

L.P. NAZWA AKTU PRAWNEGO LICZBA PYTAŃ

L.P. NAZWA AKTU PRAWNEGO LICZBA PYTAŃ UPRAWNIENIA BUDOWLANE 07 - LISTA AKTÓW PRAWNYCH Ustawa z dnia 07.07.99 r. Prawo budowlane. 5 7 9 0 Jednolity tekst Dz. U..90 Zmiany: Dz. U..9, Dz. U..5, Dz. U..50, Dz.U..55 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury

Bardziej szczegółowo

OFERTA NA PRZYGOTOWANIE AKTUALIZACJI ZAŁOŻEŃ DO PLANU ZAOPATRZENIA W CIEPŁO, ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ I PALIWA GAZOWE

OFERTA NA PRZYGOTOWANIE AKTUALIZACJI ZAŁOŻEŃ DO PLANU ZAOPATRZENIA W CIEPŁO, ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ I PALIWA GAZOWE OFERTA NA PRZYGOTOWANIE AKTUALIZACJI ZAŁOŻEŃ DO PLANU ZAOPATRZENIA W CIEPŁO, ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ I PALIWA GAZOWE 2 z 5 Szanowni Państwo, Urzędy gmin i miast będąc gospodarzami na swoim terenie, poprzez

Bardziej szczegółowo

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim w nowej perspektywie finansowej LRPO 2013-2020

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim w nowej perspektywie finansowej LRPO 2013-2020 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim w nowej perspektywie finansowej LRPO 2013-2020 Strategia Uczelni w powiązaniu z kluczowymi inwestycjami regionalnymi. Utworzenie parku naukowo-przemysłowego

Bardziej szczegółowo

Osiągnięcia Projektu systemowego Zarządzanie, wdrażanie i monitorowanie Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego

Osiągnięcia Projektu systemowego Zarządzanie, wdrażanie i monitorowanie Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego Osiągnięcia Projektu systemowego Zarządzanie, wdrażanie i monitorowanie Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego Katowice, 25 kwietnia 2012r. Projekt - charakterystyka Wdrażanie Regionalnej

Bardziej szczegółowo

Warsztaty: Dla innowacji w ramach projektu systemowego,,sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych. Cieszyn, 7 maj 2015 r.

Warsztaty: Dla innowacji w ramach projektu systemowego,,sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych. Cieszyn, 7 maj 2015 r. Warsztaty: Dla innowacji w ramach projektu systemowego,,sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych Cieszyn, 7 maj 2015 r. Plan prezentacji Obserwatorium medyczne -zakres i struktura działania. Obserwatorium

Bardziej szczegółowo

Tematyczna giełda współpracy: Ochrona środowiska na polsko-saksońskim pograniczu. www.sn-pl.eu

Tematyczna giełda współpracy: Ochrona środowiska na polsko-saksońskim pograniczu. www.sn-pl.eu Tematyczna giełda współpracy: Ochrona środowiska na polsko-saksońskim pograniczu www.sn-pl.eu Cele główne Ochrona i poprawa stanu środowiska, w tym: Poprawa ochrony przeciwpowodziowej Stworzenie ukierunkowanej

Bardziej szczegółowo

BUDUJEMY LEPSZY ŚWIAT WAG S.A. WORLD ACOUSTIC GROUP PRZEMYSŁ I ENERGIA SKUTECZNIE OGRANICZAMY ŚRODOWISKOWY HAŁAS PRZEMYSŁOWY

BUDUJEMY LEPSZY ŚWIAT WAG S.A. WORLD ACOUSTIC GROUP PRZEMYSŁ I ENERGIA SKUTECZNIE OGRANICZAMY ŚRODOWISKOWY HAŁAS PRZEMYSŁOWY PRZEMYSŁ I ENERGIA SKUTECZNIE OGRANICZAMY ŚRODOWISKOWY HAŁAS PRZEMYSŁOWY WWW.WAGSA.EU World Acoustic Group SA to dynamicznie rozwijająca się firma inżynieryjno budowlana, oferująca głównie produkty i usługi

Bardziej szczegółowo

WSTĘP MISJA I CELE KLASTRA

WSTĘP MISJA I CELE KLASTRA WSTĘP Dokument ten zawiera informacje na temat powołania do życia Klastra Rzecznego Mazovia. Ideą powstania takiego klastra na Mazowszu jest chęć przywrócenia transportu i turystyki na rzekach województwa

Bardziej szczegółowo

S-7.1. Kraków Gospodarka Odpadami, etap I

S-7.1. Kraków Gospodarka Odpadami, etap I S-7 I N F R A S T R U K T U R A O C H R O N Y Ś R O D O W I S K A S-7.1 Kraków Gospodarka Odpadami, etap I Rozbudowa składowiska odpadów komunalnych Barycz. Budowa kontenerowej kompostowni o wydajności

Bardziej szczegółowo

80 km (60 min.) 40 km (40 min.) 7 km (12 min.) 6 km (10 min.) 45 km (50 min.) 200m 500m

80 km (60 min.) 40 km (40 min.) 7 km (12 min.) 6 km (10 min.) 45 km (50 min.) 200m 500m PPPT to miejsce kreujące i wspomagające procesy gospodarcze oparte na innowacyjnych projektach oraz programach naukowo-badawczych, które doprowadzą do zwiększenia konkurencyjności rynkowej jego Klientów.

Bardziej szczegółowo

KROSNO. Jeden z najważniejszych i najlepiej rozwijających się ośrodków gospodarczych w południowo wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim.

KROSNO. Jeden z najważniejszych i najlepiej rozwijających się ośrodków gospodarczych w południowo wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim. 1 KROSNO Jeden z najważniejszych i najlepiej rozwijających się ośrodków gospodarczych w południowo wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim. Największe atuty: kapitał ludzki dostępność wykwalifikowanych

Bardziej szczegółowo

Infratel OPERATOR INFRASTRUKTURALNY SP. Z O.O. Tel. +48 42 656 40 88 ul. Łąkowa 29 www.infratel.pl Faks +48 42 288 40 37 Łódź, 90-554 info@infratel.

Infratel OPERATOR INFRASTRUKTURALNY SP. Z O.O. Tel. +48 42 656 40 88 ul. Łąkowa 29 www.infratel.pl Faks +48 42 288 40 37 Łódź, 90-554 info@infratel. Infratel OPERATOR INFRASTRUKTURALNY SP. Z O.O. Tel. +48 42 656 40 88 ul. Łąkowa 29 www.infratel.pl Faks +48 42 288 40 37 Łódź, 90-554 info@infratel.pl Spis treści Spis treści Informacje o firmie 1 Operator

Bardziej szczegółowo

kierunkową rozwoju informatyzacji Polski do roku 2013 oraz perspektywiczną prognozą transformacji społeczeństwa informacyjnego do roku 2020.

kierunkową rozwoju informatyzacji Polski do roku 2013 oraz perspektywiczną prognozą transformacji społeczeństwa informacyjnego do roku 2020. Z A T W I E R D Z A M P R E Z E S Polskiego Komitetu Normalizacyjnego /-/ dr inż. Tomasz SCHWEITZER Strategia informatyzacji Polskiego Komitetu Normalizacyjnego na lata 2009-2013 1. Wprowadzenie Informatyzacja

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 do ogłoszenia o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. na dzień 27 czerwca 2013 roku

Załącznik nr 1 do ogłoszenia o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. na dzień 27 czerwca 2013 roku Załącznik nr 1 do ogłoszenia o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. na dzień 27 czerwca 2013 roku Informacja dotycząca proponowanych zmian w Statucie Spółki Poniżej

Bardziej szczegółowo

Planowane inwestycje miejskie w zakresie transportu. VII Konferencja naukowo-techniczna Problemy komunikacyjne Aglomeracji Szczecińskiej

Planowane inwestycje miejskie w zakresie transportu. VII Konferencja naukowo-techniczna Problemy komunikacyjne Aglomeracji Szczecińskiej Planowane inwestycje miejskie w zakresie transportu VII Konferencja naukowo-techniczna Problemy komunikacyjne Aglomeracji Szczecińskiej Dokumenty strategiczne 1. Dokument kierunkowy: - Strategia Rozwoju

Bardziej szczegółowo

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Cel główny: Rozwój polskiej gospodarki w oparciu o innowacyjne przedsiębiorstwa Cele szczegółowe: zwiększenie innowacyjności przedsiębiorstw, wzrost konkurencyjności

Bardziej szczegółowo

Kierunki i zadania do Strategii Rozwoju Gminy Zgierz na lata 2014-2020

Kierunki i zadania do Strategii Rozwoju Gminy Zgierz na lata 2014-2020 Kierunki i zadania do Strategii Rozwoju Gminy Zgierz na lata 2014-2020 Obszar I Infrastruktura społeczna. 1. Wspieranie aktywności oraz integracji społeczności lokalnej. 2. Wspieranie i aktywizacja mieszkańców

Bardziej szczegółowo

Więcej niż agencja badawcza ASM CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU. www.asm-poland.com.pl

Więcej niż agencja badawcza ASM CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU. www.asm-poland.com.pl Więcej niż agencja badawcza ASM CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU ASM CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU www.asm-poland.com.pl Więcej niż agencja badawcza ASM CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU ASM CENTRUM BADAŃ I ANALIZ

Bardziej szczegółowo

Rewitalizacja terenów stoczniowych w Gdyni projekt Bałtycki Port Nowych Technologii

Rewitalizacja terenów stoczniowych w Gdyni projekt Bałtycki Port Nowych Technologii Rewitalizacja terenów stoczniowych w Gdyni projekt Bałtycki Port Nowych Technologii BPNT założenia projektu Bałtycki Port Nowych Technologii innowacyjny projekt biznesowy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Bardziej szczegółowo

Prezentacja inwestorska

Prezentacja inwestorska Prezentacja inwestorska Profil biznesu kooperacja w zakresie produkcji elementów wykonanych z blach + PRODUKCJA SYSTEMÓW ODPROWADZANIA SPALIN WYKONANYCH ZE STALI NIERDZEWNYCH + handel akcesoriami i elementami

Bardziej szczegółowo

PODSTAWOWE INFORMACJE

PODSTAWOWE INFORMACJE PODSTAWOWE INFORMACJE API Sp. z o.o. to polska firma budowlana działająca na rynku od 2008 roku. Oferta API Sp. z o.o. obejmuje 3 główne obszary: - Wykonawstwo robót ogólnobudowlanych - Wykonawstwo obiektów

Bardziej szczegółowo

SPÓŁKA AKCYJNA. źródło ekologicznej energii

SPÓŁKA AKCYJNA. źródło ekologicznej energii SPÓŁKA AKCYJNA źródło ekologicznej energii Spis treści Informacje o Spółce Rynek LPG w Polsce Działalność Spółki Rozlewnia gazu Najwyższa jakość obsługi Debiut giełdowy Struktura akcjonariatu Status Spółki

Bardziej szczegółowo

Potencjał inwestycyjny w polskim sektorze budownictwa energetycznego sięga 30 mld euro

Potencjał inwestycyjny w polskim sektorze budownictwa energetycznego sięga 30 mld euro Kwiecień 2013 Katarzyna Bednarz Potencjał inwestycyjny w polskim sektorze budownictwa energetycznego sięga 30 mld euro Jedną z najważniejszych cech polskiego sektora energetycznego jest struktura produkcji

Bardziej szczegółowo

OBR NEMO SP. Z O.O. - WPROWADZENIE. Adrian Chudy Ośrodek Badawczo Rozwojowy Nemo Sp. z o.o.

OBR NEMO SP. Z O.O. - WPROWADZENIE. Adrian Chudy Ośrodek Badawczo Rozwojowy Nemo Sp. z o.o. OBR NEMO SP. Z O.O. - WPROWADZENIE Adrian Chudy Ośrodek Badawczo Rozwojowy Nemo Sp. z o.o. OBR NEMO KIM JESTEŚMY Misją firmy jest stymulowanie postępu technicznego i technologicznego z zakresu Odnawialnych

Bardziej szczegółowo

Planowanie strategiczne w gospodarce wodnej

Planowanie strategiczne w gospodarce wodnej Plany Zarządzania Ryzykiem Powodziowym dla obszarów dorzeczy i regionów wodnych Planowanie strategiczne w gospodarce wodnej Witold Sumisławski Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Warszawa, 13 stycznia

Bardziej szczegółowo

* * * INFRASTRUKTURA SPORTOWA W REGIONACH

* * * INFRASTRUKTURA SPORTOWA W REGIONACH Fundusze Europejskie na sport Sport odgrywa coraz ważniejszą rolę ze względu na jego znaczenie w aspekcie społecznym, edukacyjnym i kulturowym. Dlatego Fundusze Europejskie zaplanowane w narodowej Strategii

Bardziej szczegółowo

* * * INFRASTRUKTURA SPORTOWA W REGIONACH

* * * INFRASTRUKTURA SPORTOWA W REGIONACH Sport odgrywa coraz ważniejszą rolę ze względu na jego znaczenie w aspekcie społecznym, edukacyjnym i kulturowym. Dlatego Fundusze Europejskie zaplanowane w narodowej Strategii Spójności 2007-2013 sprzyjają

Bardziej szczegółowo

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Kolegium Dziekańskie Dziekan: dr hab. inż. Adam Czornik prof. nzw w Pol. Śl. Prodziekan ds. Nauki i Współpracy

Bardziej szczegółowo

Prezentacja najmu powierzchni biurowej w Biznes Parku Kraszewskiego 1 Październik 2013

Prezentacja najmu powierzchni biurowej w Biznes Parku Kraszewskiego 1 Październik 2013 Prezentacja najmu powierzchni biurowej w Biznes Parku Kraszewskiego 1 Październik 2013 Podstawowe informacje Biznes Park Kraszewskiego 1 to zespół 5 budynków biurowych klasy A i B: Alfa, Beta, Gamma, Delta,

Bardziej szczegółowo

Grupa DEKRA w Polsce ZAPEWNIAMY BEZPIECZEŃSTWO

Grupa DEKRA w Polsce ZAPEWNIAMY BEZPIECZEŃSTWO Grupa DEKRA w Polsce ZAPEWNIAMY BEZPIECZEŃSTWO DEKRA SE Witamy w DEKRA DEKRA to światowy lider usług dla przemysłu, certyfikacji systemów zarządzania, badań wyrobów, odbiorów technicznych, rzeczoznawstwa,

Bardziej szczegółowo

12.08.2014, Łódź. Szkolenie z zakresu krajowych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020

12.08.2014, Łódź. Szkolenie z zakresu krajowych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 12.08.2014, Łódź Szkolenie z zakresu krajowych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 12.08.2014, Łódź PLAN PREZENTACJI 1. Opis Programu Operacyjnego

Bardziej szczegółowo

18 lutego 2011 tel.: fax:

18 lutego 2011 tel.: fax: 18 lutego 2011 Misja firmy Work Express: Oferujemy stałą gotowość do zaspokajania potrzeb klientów dzięki posiadanym kompetencjom i doświadczeniu, nieustannie budując organizację opartą na wiedzy. Specjaliści

Bardziej szczegółowo

Jerzy Majchrzak Dyrektor Departamentu Innowacji i Przemysłu

Jerzy Majchrzak Dyrektor Departamentu Innowacji i Przemysłu Jerzy Majchrzak Dyrektor Departamentu Innowacji i Przemysłu AUTOEVENT 2014 2 PRZEMYSŁ MOTORYZACYJNY Jeden z największych producentów samochodów i komponentów motoryzacyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Bardziej szczegółowo

PODSTAWOWE INFORMACJE

PODSTAWOWE INFORMACJE PODSTAWOWE INFORMACJE API Sp. z o.o. to polska firma budowlana działająca na rynku od 2008 roku. Oferta API Sp. z o.o. obejmuje 3 główne obszary: - Wykonawstwo robót ogólnobudowlanych - Wykonawstwo obiektów

Bardziej szczegółowo

Dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych w ramach aktualnych programów wsparcia dla przedsiębiorców 04.09.2015

Dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych w ramach aktualnych programów wsparcia dla przedsiębiorców 04.09.2015 Dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych w ramach aktualnych programów wsparcia dla przedsiębiorców 04.09.2015 O ADM Consulting Group S.A. Dotacje UE Opracowywanie dokumentacji aplikacyjnych Pomoc w doborze

Bardziej szczegółowo

GOLICE WIND FARM SP. Z O.O. UL. SIENNA 86/ WARSAW

GOLICE WIND FARM SP. Z O.O. UL. SIENNA 86/ WARSAW BUDOWA FARMY WIATROWEJ O MOCY 38MW WRAZ Z NIEZBĘDNĄ INFRASTRUKTURĄ TOWARZYSZĄCĄ W POBLIŻU MIEJSCOWOŚCI GOLICE No.: CCI 2010PL161PR034 PAWEŁ TARCZEWSKI PEŁNOMOCNIK GOLICE WIND FARM SP. Z O.O. UL. SIENNA

Bardziej szczegółowo

KODEKS POSTĘPOWANIA DLA DOSTAWCÓW PKN ORLEN

KODEKS POSTĘPOWANIA DLA DOSTAWCÓW PKN ORLEN KODEKS POSTĘPOWANIA DLA DOSTAWCÓW PKN ORLEN WPROWADZENIE PKN ORLEN jest czołową firmą w branży paliwowo-energetycznej, należącą do grona największych spółek w Polsce i najcenniejszych polskich marek. Od

Bardziej szczegółowo

Indykatywny wykaz wstępnie zidentyfikowanych projektów inwestycyjnych i nieinwestycyjnych w ramach inicjatywy Aktywne Roztocze

Indykatywny wykaz wstępnie zidentyfikowanych projektów inwestycyjnych i nieinwestycyjnych w ramach inicjatywy Aktywne Roztocze Załącznik Indykatywny wykaz wstępnie zidentyfikowanych projektów inwestycyjnych i nieinwestycyjnych w ramach inicjatywy Aktywne Roztocze GMINA ZWIERZYNIEC Cel Strategiczny 1. Lepsza dostępność komunikacyjna

Bardziej szczegółowo

Siemens partnerem technologicznym dla uczelni wyższych. Organizacja spółki regionalnej Dane i fakty Współpraca z uczelniami Rozwiązania

Siemens partnerem technologicznym dla uczelni wyższych. Organizacja spółki regionalnej Dane i fakty Współpraca z uczelniami Rozwiązania Siemens partnerem technologicznym dla uczelni wyższych Organizacja spółki regionalnej Dane i fakty Współpraca z uczelniami Rozwiązania Siemens Sp. z o.o. Struktura organizacyjna firmy Zarząd Działy centralne

Bardziej szczegółowo

ergo energy to: www.ergoenergy.pl

ergo energy to: www.ergoenergy.pl ergo energy to: Sprzedaż energii elektrycznej na terenie całego kraju. Lider w implementacji nowatorskich rozwiązań. Realizacja projektów w ramach programów unijnych. Realizacja programów inwestycyjnych

Bardziej szczegółowo

Znaczenie statystyki publicznej w procesie monitorowania zrównoważonego rozwoju na przykładzie SRWP 2020

Znaczenie statystyki publicznej w procesie monitorowania zrównoważonego rozwoju na przykładzie SRWP 2020 Znaczenie statystyki publicznej w procesie monitorowania zrównoważonego rozwoju na przykładzie SRWP 2020 Augustów, 3-4 września 2015 r. 1 mgr Małgorzata Fiedorczuk mgr Maciej Muczyński Urząd Marszałkowski

Bardziej szczegółowo

PLAN OCHRONY KLIMATU I ADAPTACJI DO SKUTKÓW ZMIAN KLIMATU DLA MIASTA BYDGOSZCZY NA LATA ZAŁĄCZNIK II. 20% do 2020 roku

PLAN OCHRONY KLIMATU I ADAPTACJI DO SKUTKÓW ZMIAN KLIMATU DLA MIASTA BYDGOSZCZY NA LATA ZAŁĄCZNIK II. 20% do 2020 roku PLAN OCHRONY KLIMATU I ADAPTACJI DO SKUTKÓW ZMIAN KLIMATU DLA MIASTA BYDGOSZCZY NA LATA 2012-2020 ZAŁĄCZNIK II Ogólny Cel Redukcji CO2 20% do 2020 roku Rok bazowy 2005 emisji w roku bazowym (2005) 2 639

Bardziej szczegółowo

Działania Rządu na rzecz CSR w Polsce. Zespół do spraw Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw

Działania Rządu na rzecz CSR w Polsce. Zespół do spraw Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw Działania Rządu na rzecz CSR w Polsce 2 Trendy yglobalne Globalizacja Zmiany demograficzne Zmiany klimatu WYZWANIE: Konieczność budowania trwałych podstaw wzrostu umożliwiających realizację aspiracji rozwojowych

Bardziej szczegółowo

HISTORIA. 1872 r. FABRIK CHEMISCHER PRODUKTE UNION A.G.

HISTORIA. 1872 r. FABRIK CHEMISCHER PRODUKTE UNION A.G. FOSFAN 2011 HISTORIA 1872 r. FABRIK CHEMISCHER PRODUKTE UNION A.G. 1946 r. 23 LISTOPADA, PAŃSTWOWA FABRYKA SUPERFOSFATU W SZCZECINIE 1949 r. ZAKŁADY PRZEMYSŁU FOSFOROWEGO W SZCZECINIE, POMORSKIE ZAKŁADY

Bardziej szczegółowo

Opis Przedmiotu Zamówienia

Opis Przedmiotu Zamówienia Załącznik nr 1 Opis Przedmiotu Zamówienia 1. Przedmiot zamówienia Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji założenia techniczne i funkcjonalne, dla przedsięwzięcia pn. Inteligentny

Bardziej szczegółowo

Wybrane aspekty rozwoju współczesnego rynku ciepła

Wybrane aspekty rozwoju współczesnego rynku ciepła Wybrane aspekty rozwoju współczesnego rynku ciepła Bożena Ewa Matusiak UŁ REC 2013 2013-11-24 REC 2013 Nałęczów 1 Agenda 1 2 3 Wprowadzenie Model prosumenta i model ESCO Ciepło rozproszone a budownictwo

Bardziej szczegółowo

Elektrownie. Sieci transportowe. > > Elektrownie wiatrowe > > Elektrownie fotowoltaiczne > > Elektrownie wykorzystujące biomasę

Elektrownie. Sieci transportowe. > > Elektrownie wiatrowe > > Elektrownie fotowoltaiczne > > Elektrownie wykorzystujące biomasę Ekologiczny park energii w Bergheim // Austria Sieci trakcyjne Dworzec główny Linz // Austria Elektrownie > > Elektrownie wiatrowe > > Elektrownie fotowoltaiczne > > Elektrownie wykorzystujące biomasę

Bardziej szczegółowo

WiComm dla innowacyjnego Pomorza

WiComm dla innowacyjnego Pomorza Centrum Doskonałości WiComm WiComm dla innowacyjnego Pomorza Michał Mrozowski wicomm@wicomm.pl Centrum Doskonałości WiComm Inżynieria Systemów Komunikacji Bezprzewodowej Politechnika Gdańska Ul. Narutowicza

Bardziej szczegółowo

Zintegrowany system monitorowania procesów produkcji w oparciu o sieci światłowodowe na przykładzie Zakładu Górniczego Piekary

Zintegrowany system monitorowania procesów produkcji w oparciu o sieci światłowodowe na przykładzie Zakładu Górniczego Piekary Zintegrowany system monitorowania procesów produkcji w oparciu o sieci światłowodowe na przykładzie Zakładu Górniczego Piekary dr inż. Antoni Wojaczek 1, mgr inż. Marek Wituła 2, mgr inż. Mieczysław Timler

Bardziej szczegółowo

Konferencja Polityka energetyczna Państwa a innowacyjne aspekty gospodarowania energią w regionie 18 czerwca 2009 r. Warszawa

Konferencja Polityka energetyczna Państwa a innowacyjne aspekty gospodarowania energią w regionie 18 czerwca 2009 r. Warszawa 1 Mazowsze wobec wyzwań przyszłości Konferencja Polityka energetyczna Państwa a innowacyjne aspekty gospodarowania energią w regionie 18 czerwca 2009 r. Warszawa 2 Strategia Rozwoju Województwa Mazowieckiego

Bardziej szczegółowo

USŁUGI PRZECHOWYWANIA I PRZETWARZANIA DANYCH DLA ROZWIĄZAŃ Smart Grid i Smart City

USŁUGI PRZECHOWYWANIA I PRZETWARZANIA DANYCH DLA ROZWIĄZAŃ Smart Grid i Smart City USŁUGI PRZECHOWYWANIA I PRZETWARZANIA DANYCH DLA ROZWIĄZAŃ Smart Grid i Smart City Andrzej Bogun Członek Zarządu PWPW SA 2 USŁUGI PRZECHOWYWANIA I PRZETWARZANIA DANYCH DLA ROZWIĄZAŃ Smart Grid i Smart

Bardziej szczegółowo

Podstawowe informacje o spółce PKO BP

Podstawowe informacje o spółce PKO BP Podstawowe informacje o spółce PKO BP PKO BANK POLSKI S.A. jeden z najstarszych banków w Polsce. W opinii wielu pokoleń Polaków uważany jest za bezpieczną i silną instytucję finansową. Większościowym akcjonariuszem

Bardziej szczegółowo

Transport jako jeden z priorytetów polityki spójności

Transport jako jeden z priorytetów polityki spójności Rozpoczynamy cykl prezentowania zapisów programów operacyjnych funduszy europejskich 20142020, poświęconych sektorowi usług publicznych, jakim jest szeroko rozumiany transport. Zajrzymy do programu krajowego

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJA PRZEDSIĘBIORSTWA

PREZENTACJA PRZEDSIĘBIORSTWA PREZENTACJA PRZEDSIĘBIORSTWA Plan prezentacji O nas Profil działalności Najważniejsze wydarzenia Grupa kapitałowa Nasza oferta Zakres działalności Wydziały usługowe i produkcyjne Fakty i liczby Statystki

Bardziej szczegółowo

Firma Profim powstała ponad dwadzieścia lat temu. Obecnie spółka jest czołowym producentem foteli i krzeseł biurowych w kraju.

Firma Profim powstała ponad dwadzieścia lat temu. Obecnie spółka jest czołowym producentem foteli i krzeseł biurowych w kraju. Firma Profim powstała ponad dwadzieścia lat temu. Obecnie spółka jest czołowym producentem foteli i krzeseł biurowych w kraju. Celem firmy jest osiągnięcie pozycji jednego z największych producentów siedzisk

Bardziej szczegółowo

ZINTEGROWANY SYSTEM ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ

ZINTEGROWANY SYSTEM ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ Janusz Bronisław Berdowski EUROPEJSKA UCZELNIA INFORMATYCZNO-EKONOMICZNA W WARSZAWIE ZINTEGROWANY SYSTEM ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ Od jakości nie ma odwrotu, gdyż na rynku globalnym nie walczy się tylko ceną

Bardziej szczegółowo

Skala wsparcia obszarów wiejskich w ramach krajowych i regionalnych programów operacyjnych na lata 2007-2013

Skala wsparcia obszarów wiejskich w ramach krajowych i regionalnych programów operacyjnych na lata 2007-2013 Konferencja Polityka spójności na rzecz rozwoju obszarów wiejskich Skala wsparcia obszarów wiejskich w ramach krajowych i regionalnych programów operacyjnych na lata 2007-2013 dr Hanna Jahns Sekretarz

Bardziej szczegółowo

Pierwszy w Polsce System Zarządzania Energią (SZE) w oparciu o normę PN-EN ISO 50001 w Dzierżoniowie. Warszawa 8 maja 2013 r.

Pierwszy w Polsce System Zarządzania Energią (SZE) w oparciu o normę PN-EN ISO 50001 w Dzierżoniowie. Warszawa 8 maja 2013 r. Pierwszy w Polsce System Zarządzania Energią (SZE) w oparciu o normę PN-EN ISO 50001 w Dzierżoniowie Warszawa 8 maja 2013 r. Efektywne zarządzanie energią jest jednym z warunków krytycznych do osiągnięcia

Bardziej szczegółowo

Trochę o zawodach, w których kształcimy

Trochę o zawodach, w których kształcimy Trochę o zawodach, w których kształcimy TECHNIK ELEKTRYK Dział elektryczności jest bardzo szeroką i ciągle rozwijającą się dziedziną nauki, w której każdy może znaleźć obszar zgodny z własnym zainteresowaniem,

Bardziej szczegółowo

Załącznik do Polityki wspierania rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego Miasta Szczecina Wykaz programów realizacyjnych wraz z ogólnym harmonogramem działań Przewidywany Kod progra mu Nazwa programu Cele

Bardziej szczegółowo

z dnia... w sprawie listy spółek o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego

z dnia... w sprawie listy spółek o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego projekt z dnia 17.11.2005 r. ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia... w sprawie listy spółek o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego Na podstawie art. 8 ust. 2 ustawy

Bardziej szczegółowo

MONTECO PREZENTACJA OFERTOWA FIRMY. Sp z o.o. MONTECO Sp. z o.o.

MONTECO PREZENTACJA OFERTOWA FIRMY. Sp z o.o. MONTECO Sp. z o.o. PREZENTACJA OFERTOWA FIRMY Sp. z o.o. Oddział: WWW..COM.PL NIP: 527 273 57 70 REGON: 361438107 KRS: 0000556347 ŚWIADCZYMY USŁUGI W ZAKRESIE Montaż oraz wymianę instalacji elektrycznych Budowę sieci trans

Bardziej szczegółowo

REALIZACJA INWESTYCJI DROGOWYCH W ZAŁOŻENIACH PROJEKTU PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO. WIELKOPOLSKA 2020+

REALIZACJA INWESTYCJI DROGOWYCH W ZAŁOŻENIACH PROJEKTU PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO. WIELKOPOLSKA 2020+ REALIZACJA INWESTYCJI DROGOWYCH W ZAŁOŻENIACH PROJEKTU PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO. WIELKOPOLSKA 2020+ TOMASZ KUŹNIAR WIELKOPOLSKIE BIURO PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO

Bardziej szczegółowo