Komisja Konkursowa Urząd Miasta i Gminy Prabuty ul. Kwidzyńska Prabuty

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Komisja Konkursowa Urząd Miasta i Gminy Prabuty ul. Kwidzyńska 2 82-550 Prabuty"

Transkrypt

1 Marcin Kruszyński Prabuty, ul. Chodkiewicza Prabuty Komisja Konkursowa Urząd Miasta i Gminy Prabuty ul. Kwidzyńska Prabuty dot. konkursu na stanowisko Dyrektora Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu. Koncepcja funkcjonowania i rozwoju Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu. Koncepcja funkcjonowania i rozwoju PCKiS mojego autorstwa jest wynikiem doświadczenia nabytego podczas pracy z prabucką kulturą i sportem, znajomości projektu budżetu Centrum przedstawionego w dniu r. podczas obrad otwartej Komisji ds. Oświaty Kultury i Sportu Rady Miejskiej Prabut, oraz własnych spostrzeżeń odnośnie realiów i potrzeb mieszkańców Prabut. Istotnym elementem wszelkich działań animacyjno-inwestycyjnorealizacyjnych Centrum winno być pozyskiwanie środków pozabudżetowych na ich realizację - nie mniej jednak określenie jakie zadanie jest w stanie otrzymać dofinansowanie, zależy od samych regulaminów przyznawania środków, wchodzenia lub mijania określonych działań wspierających z UE - toteż będę zaznaczał w kolejnych elementach strategii te działania, które według mnie, na dzień dzisiejszy, miałyby szansę wsparcia ze źródeł pozabudżetowych. Moją koncepcję podzieliłem na 5 działów, a pomysły zawarte w nich będę rozwijał o dodatkowy komentarz: DZIAŁ 1 - Funkcjonowanie PCKiS - Struktura zatrudnienia - dyrektor odpowiedzialny za sprawy finansowe i animację kultury, zastępca dyrektora odpowiedzialny za sprawy administracji obiektami i mieniem PCKiS, animator kultury odpowiedzialny za działania kulturalne i rekreacyjno sportowe na terenie miasta Prabuty, animator kultury odpowiedzialny za animacją kultury na terenach wiejskich oraz sprawy związane z obsługą informatyczną PCKiS, księgowa odpowiedzialna za prowadzenie rachunkowości, kadry i płace PCKiS, sprzątaczka. - Zawarcie umów zleceń z instruktorami odpowiedzialnymi za: * koordynacja działań rekreacyjno-sportowych

2 * kurs tańca (towarzyskiego i dance) * kurs szachowy * koło teatralne wiejskie * koło teatralne młodzieżowe * działania muzyczne i obsługa sali muzycznej * kurs gitarowy * warsztaty wokalne dla dzieci * zajęcia rzeźbiarskie * chór miejski * zespół śpiewaczy na terenie wiejskim. - Rewitalizacja budynku PCKiS - w początkowym okresie wydzielenie dodatkowych pomieszczeń biurowych, malowanie, niezbędne wyposażenie (biurka, komputery, oprogramowanie, artykuły biurowe), w późniejszym okresie sięgnięcie po środki pozabudżetowe w celu remontu generalnego budynku Centrum. - Wykonanie projektu na zagospodarowanie pomieszczeń po byłej kotłowni i realizacja inwestycji. - Adaptacja przestrzeni sali PCKiS na potrzeby nowoczesnego eksponowania wystaw czasowych. - Utworzenie w budynku Centrum warunków do profesjonalnej obsługi konferencji i spotkań (ale nie spotkań typu: imprezy okolicznościowe, stypy, wesela, przyjęcia). - Rozbudowa i modernizacja systemu zabezpieczeń budynku PCKiS (alarmy, środki konwencjonalne np. wymiana drzwi wejściowych przednich i tylnych) - Remont łazienek tylnych. - Przystosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. - Wydzielenie magazynu na techniczny sprzęt wartościowy. - Funkcjonowanie sali PCKiS winno priorytetowo przedkładać działalność statutową nad zarobkową. - Stworzenie systemu informatycznego centrum z serwerem zabezpieczenia danych Centrum (dokumenty, zdjęcia, audio i video). - Szkolenia dla pracowników Centrum (priorytetowo SEP, szkolenia techniczne). - Stworzenie możliwości rejestracji audio i video imprez - Unormowanie przepisów BHP odnośnie: czasu pracy pracowników, sposobu rozliczania nadgodzin, bezpieczeństwa na imprezach, środków zabezpieczających. - W późniejszym okresie zakup samochodu dostawczo-osobowego nieodzownego w organizacji imprez i zmniejszającego koszty transportu, a także stwarzającego niezależność transportową Centrum.

3 - Unormowanie sposobu wykorzystania samochodów prywatnych do celów służbowych. DZIAŁ 2 - Administracja mieniem PCKiS Oprócz statutowych działań Centrum na obiektach (utrzymanie, zapewnienie bezpieczeństwa) : - Stworzenie w Kościółku Polskim warunków do organizacji konferencji, wystaw, koncertów - Zagospodarowanie murów Zamku - stworzenie bezpiecznego miejsca na drobne imprezy rekreacyjno-kulturalne - Rewitalizacja Parku Miejskiego - wykoszenie, karczowanie i uporządkowanie roślinności, adaptacja boiska, drobne prace murarskie, a w późniejszym okresie pozyskanie środków pozabudżetowych na wykonanie projektu i kompleksową rewitalizację Parku - Uregulowanie kwestii zasilania (wymogi BHP i dostęp do prądu) na boiskach i obiektach sportowych. - Modernizacja i rozszerzenie zabezpieczeń (alarmy, monitoring, środki tradycyjne) na obiektach Centrum. - Rozwiązanie kwestii funkcjonowania stoisk gastronomicznych na Plaży Miejskiej - Wspieranie rozwoju plaży nad jeziorem Sowica DZIAŁ 3 - Promocja kultury, sportu i rekreacji Działania w tej kwestii dotychczas będące w powijakach to kluczowy kierunek rozwoju dla Centrum w czasach funkcjonowania w społeczeństwie informatycznym: - Strona WWW Centrum tętniąca życiem, z forum dyskusyjnym. - Nasilona działalność promocyjna na portalach społecznościowych: Facebook, Nasza Klasa, Twitter, MySpace itp. - Utworzenie kanału YouTube Centrum - promocja poprzez materiały video. - Tworzenie Gazety Prabuckiej przez Komitet Redakcyjny i Redaktorów z zewnątrz. - Wspieranie działalności wiadomości audio z portalu - Promocja działań na innych portalach internetowych. - Podjęcie prób utworzenia radia internetowego Prabut.

4 DZIAŁ 4 - Kultura Kluczowym problemem prabuckiej kultury jest brak szerokiego współdziałania między Jednostką Kultury, placówkami oświatowymi, organizacjami i stowarzyszeniami. Wymienione podmioty korzystają z sal i obsługi technicznej rzadko prosząc o wsparcie merytoryczne, organizacyjne czy kooperację działań. Niezbędnym staje się moim zdaniem powołanie otwartego dla wszystkich mieszkańców Prabuckiego Forum Kultury i rozmowy na jego forum na temat oczekiwań, pomysłów i sposobów realizacji poszczególnych działań. Tworzenie kultury w oparciu o sugestie mieszkańców daje poczucie integracji i zapewnia powodzenie działań dla wspólnego dobra Prabut. Współpraca zaś z wymienionymi podmiotami zapewnia bogatą wielopoziomową ofertę kulturalną i zapewnia jakość oraz doświadczenia zarówno dla PCKiS jak współtworzących przedsięwzięcia. W działaniach kulturalnych zwracam uwagę także na: - Utworzenie kół zainteresowań wymienionych w sekcji Funkcjonowanie PCKiS. - Wspieranie działań Uniwersytetu III wieku i zaangażowanie członków w organizację imprez PCKiS. - Otwartość na pomysły imprez ze środowisk nieformalnych (muzycznych, artystycznych) - Stworzenie warunków do rozwoju prabuckim amatorom fotografii. - Działania motywacyjna środowiska muzycznego - warsztaty i prezentacja zewnętrzna dokonań np. na festiwalach. - Wspieranie działań kulturalnych z udziałem harcerzy. - Próba pozyskania sponsorów na kluczowe imprezy plenerowe Prabut. - Podjęcie rozmów z Fundacją WOŚP o utworzeniu w Prabutach stałej wspólnej imprezy masowej (np. festiwalu folkowego). - Rozwój Festiwalu Viva Musica i poszerzenie o nowe style. - Wieczory taneczne dla 40-latków połączone z kursem tańca towarzyskiego. - Zaprzestanie organizacji imprez o charakterze dyskotekowym na Plaży Miejskiej - tego typu imprezy zapewniające odpowiedni poziom ochrony w miejscach zamkniętych (dyskoteki i kluby) całkowicie nie sprawdzają się w warunkach otwartych - sprzyjają rozwojowi wandalizmu i chuligaństwa - należy sprawić aby chuligani poczuli się na jakichkolwiek imprezach PCKiS osobami niechcianymi, a nie jak dotychczas panami sytuacji - w miejsce tych imprez proponuję wieczory z ogniskiem i łagodniejszymi formami muzycznymi np. szantami czy muzyka folkową - pasującą do charakteru Plaży. - Organizacja konkursów w szkołach promujących Park Miejski i oraz inne obiekty Centrum a następnie organizowanie w tych miejscach imprez tematycznych (plastycznych, fotograficznych, rekreacyjnych, happeningów)

5 - Zwiększenie ochrony na imprezach plenerowych Centrum. - Działania na terenie wiejskim: konkursy artystyczne między sołectwami, wyjazdowe warsztaty kół zainteresowań Centrum w poszczególnych świetlicach wiejskich, organizacja imprez kulturalnych w świetlicach (wystaw, koncertów, spotkań artystycznych) - Zmniejszenie liczby Festynów Wiejskich do 3-4 w roku w miejscach wybieranych rokrocznie przechodnio - zapewnienie wyższego poziomu artystycznego i lepszego bezpieczeństwa. - Animacja turniejów artystycznych o charakterze międzyszkolnym. - Próba utworzenia grupy teatralnej Prabut dla osób dorosłych. - Stworzenie harmonogramu imprez kulturalnych PCKiS. - Wspieranie badań nad prabuckimi zabytkami i umiejscowienie na nich imprez kulturalnych (wystawy, happeningi). - Promocja zabytków Prabut na zewnątrz poprzez działania kulturalne. - Imprezy z udziałem kół gospodyń wiejskich - happeningi, imprezy kulinarne. Wspólnym mianownikiem działań kulturalnych winna być OTWARTOŚĆ na sugestie mieszkańców i poszczególnych środowisk ale także zaangażowanie ich w tworzenie prabuckiej kultury. DZIAŁ 5 - Sport i rekreacja PCKiS nie może ingerować w działania statutowe jednostek sportowych (klubów, stowarzyszeń), nie mniej jednak konieczne jest zaangażowanie tych podmiotów do organizacji i udziału w imprezach Centrum, tak aby nabrały one wymiaru wielopoziomowego. Moim zdaniem współpraca kultury ze sportem może przynieść tylko korzyści. Podobnie jak w kulturze proponuję utworzyć Prabuckie Forum Sportu i Rekreacji - miejsce wymiany doświadczeń i animacji ruchu sportowego. Należy zwrócić uwagę na: - Animację imprez rekreacyjnych jako uzupełnienia imprez masowych - Utworzenie turniejów z zaangażowaniem terenów wiejskich - Utworzenie imprez tematycznych (rowery, kajaki, nordic walking) - Animacja imprez w skate-parku - Stworzenie harmonogramu imprez kulturalnych PCKiS - Nacisk na tworzenie imprez w nowych obiektach sportowych - Wykorzystanie murów Zamku do organizacji turniejów łuczniczych.

STRATEGIA ROZWOJU GMINY WIEPRZ NA LATA 2007 2015

STRATEGIA ROZWOJU GMINY WIEPRZ NA LATA 2007 2015 Załącznik nr 1 do uchwały nr XV/70/07 z dnia 10 października 2007 roku Gmina Wieprz STRATEGIA ROZWOJU GMINY WIEPRZ NA LATA 2007 2015 Wieprz 2007 1 Spis treści Gmina Wieprz...1 1. Wstęp... 2 2. Przyjęta

Bardziej szczegółowo

"DIAGNOZA POTRZEB SZKOLENIOWYCH INSTYTUCJI KULTURALNYCH NA MAZOWSZU" RAPORT Z BADANIA

DIAGNOZA POTRZEB SZKOLENIOWYCH INSTYTUCJI KULTURALNYCH NA MAZOWSZU RAPORT Z BADANIA "DIAGNOZA POTRZEB SZKOLENIOWYCH INSTYTUCJI KULTURALNYCH NA MAZOWSZU" RAPORT Z BADANIA Raport z badania realizowanego przez zespół Fundacji Obserwatorium na zlecenie Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki

Bardziej szczegółowo

WSPÓŁPRACA MIASTA GDAŃSKA Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI

WSPÓŁPRACA MIASTA GDAŃSKA Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI WSPÓŁPRACA MIASTA GDAŃSKA Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI W ROKU 2012 SPRAWOZDANIE Sprawozdanie z wykonania Uchwały Rady Miasta Gdańska nr XVIII/305/11 z dnia 29 września 2011 r. w sprawie przyjęcia Programu

Bardziej szczegółowo

OPIS DOBREJ PRAKTYKI. UL. JAGIELLOŃSKA 33, 33-300 NOWY SĄCZ województwo. ko@starostwo.nowy-sacz.pl

OPIS DOBREJ PRAKTYKI. UL. JAGIELLOŃSKA 33, 33-300 NOWY SĄCZ województwo. ko@starostwo.nowy-sacz.pl OPIS DOBREJ PRAKTYKI Dane dotyczące gminy/powiatu nazwa inicjatywy WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI nazwa gminy/powiatu POWIAT NOWOSĄDECKI dokładny adres UL. JAGIELLOŃSKA 33, 33-300 NOWY SĄCZ województwo

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA ROZWOJU MIASTA CZARNKÓW. na lata 2015 2025

STRATEGIA ROZWOJU MIASTA CZARNKÓW. na lata 2015 2025 STRATEGIA ROZWOJU MIASTA CZARNKÓW na lata 2015 2025 OPRACOWANIE Urząd Miasta Czarnków WSPÓŁPRACA Grupa Ergo Sp. z o.o., ul. Strzegomska 3B/3C l. 91, 53-611 Wrocław URZĄD MIASTA CZARNKÓW PL. WOLNOŚCI 6,

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA ROZWOJU SPORTU W GMINIE MIEJSKIEJ CZŁUCHÓW NA LATA 2014 2020

STRATEGIA ROZWOJU SPORTU W GMINIE MIEJSKIEJ CZŁUCHÓW NA LATA 2014 2020 STRATEGIA ROZWOJU SPORTU W GMINIE MIEJSKIEJ CZŁUCHÓW NA LATA 2014 2020 I. Wprowadzenie. We współczesnym świecie na określenie aktywności fizycznej jednostek i grup oraz jej organizowanie w różnych formach

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z realizacji programu Działań Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Dąbrowie Górniczej na lata 2012 2016 za rok 2013

Sprawozdanie z realizacji programu Działań Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Dąbrowie Górniczej na lata 2012 2016 za rok 2013 Załącznik nr 1 Sprawozdanie z realizacji programu Działań Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Dąbrowie Górniczej na lata 2012 2016 za rok 2013 PRIORYTET I. Działania w kierunku usprawniania i podwyższania

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA MARZEŃ Program zwiększania szans edukacyjnych uczniów z gmin wiejskich

SZKOŁA MARZEŃ Program zwiększania szans edukacyjnych uczniów z gmin wiejskich Kopia Szkola Marzen (Quark 6) III.qxp 2005-06-15 16:53 Page 1 SZKOŁA MARZEŃ Program zwiększania szans edukacyjnych uczniów z gmin wiejskich Poradnik dla szkół Kopia Szkola Marzen (Quark 6) III.qxp 2005-06-15

Bardziej szczegółowo

[PROGRAM DZIAŁAŃ SPOŁECZNO- GOSPODARCZYCH DLA ZESPOŁU STAROMIEJSKIEGO W TORUNIU]

[PROGRAM DZIAŁAŃ SPOŁECZNO- GOSPODARCZYCH DLA ZESPOŁU STAROMIEJSKIEGO W TORUNIU] 2013 Urząd Miasta Torunia Biuro Toruńskiego Centrum Miasta [PROGRAM DZIAŁAŃ SPOŁECZNO- GOSPODARCZYCH DLA ZESPOŁU STAROMIEJSKIEGO W TORUNIU] Program zawiera 50 zadań szczegółowych, podzielonych na dziewięć

Bardziej szczegółowo

Roczny program współpracy Miasta Częstochowy z organizacjami pozarządowymi oraz. pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2013 rok.

Roczny program współpracy Miasta Częstochowy z organizacjami pozarządowymi oraz. pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2013 rok. Załącznik do Uchwały... Rady Miasta Częstochowy z dnia... Roczny program współpracy Miasta Częstochowy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia

Bardziej szczegółowo

KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA I ROZWOJU PRZEDSZKOLA NR 250,, AKWARELKA W WARSZAWIE 2013-2017

KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA I ROZWOJU PRZEDSZKOLA NR 250,, AKWARELKA W WARSZAWIE 2013-2017 KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA I ROZWOJU PRZEDSZKOLA NR 250,, AKWARELKA W WARSZAWIE 2013-2017 CHARAKTERYSTYKA PRZEDSZKOLA NR 250,,AKWARELKA W WARSZAWIE Przedszkole nr 250,, Akwarelka jest placówką oświatowo

Bardziej szczegółowo

BIULETYN OWES OŚRODEK WSPARCIA EKONOMII SPOŁECZNEJ

BIULETYN OWES OŚRODEK WSPARCIA EKONOMII SPOŁECZNEJ BIULETYN OWES OŚRODEK WSPARCIA EKONOMII SPOŁECZNEJ 04/2015 Szkoła Liderów ES, Laboratorium Animacji Społecznej, Animacja Lokalna, Studium Budowania Partnerstw. Inicjatywy lokalne, Akademia ES, Współpraca

Bardziej szczegółowo

Tel./fax (061) 640 45 50, 505 184 288 e-mail: sekretariat@pcprwrzesnia.pl

Tel./fax (061) 640 45 50, 505 184 288 e-mail: sekretariat@pcprwrzesnia.pl Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrześni 62-300 Września, ul. Wojska Polskiego 1 Tel./fax (061) 640 45 50, 505 184 288 e-mail: sekretariat@pcprwrzesnia.pl SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI POWIATOWEGO CENTRUM

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z REALIZACJI KIERUNKÓW POLITYKI OŚWIATOWEJ MIASTA W LATACH 2006-2010. WNIOSKI I ZAMIERZENIA NA PRZYSZŁOŚĆ

RAPORT Z REALIZACJI KIERUNKÓW POLITYKI OŚWIATOWEJ MIASTA W LATACH 2006-2010. WNIOSKI I ZAMIERZENIA NA PRZYSZŁOŚĆ RAPORT Z REALIZACJI KIERUNKÓW POLITYKI OŚWIATOWEJ MIASTA W LATACH 2006-2010. WNIOSKI I ZAMIERZENIA NA PRZYSZŁOŚĆ Opole, lipiec 2010 r. Spis treści I. Wstęp 3 II. Informacja o realizacji zadań 3 1. Sieć

Bardziej szczegółowo

Załącznik do Uchwały Rady Miasta Krakowa nr... KRAKÓW, 2012 r.

Załącznik do Uchwały Rady Miasta Krakowa nr... KRAKÓW, 2012 r. Załącznik do Uchwały Rady Miasta Krakowa nr... PROGRAM ROZWOJU SPORTU W KRAKOWIE NA LATA 2013-2015 PROJEKT KRAKÓW, 2012 r. I. WSTĘP Kraków ma bogatą sportową historię. Rok 1885 jest szczególną datą w dziejach

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI STRATEGII ROZWOJU POWIATU TORUŃSKIEGO NA LATA 2012-2020

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI STRATEGII ROZWOJU POWIATU TORUŃSKIEGO NA LATA 2012-2020 PR.061.1.2014 A.S. SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI STRATEGII ROZWOJU POWIATU TORUŃSKIEGO NA LATA 2012-2020 Niniejsze opracowanie zawiera sprawozdanie z realizacji celów strategicznych wynikających ze Strategii

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA ROZWOJU KULTURY GMINY GNIEWINO W LATACH 2005-2015

STRATEGIA ROZWOJU KULTURY GMINY GNIEWINO W LATACH 2005-2015 STRATEGIA ROZWOJU KULTURY GMINY GNIEWINO W LATACH 2005-2015 Maj 2005 1 Reagując na zmieniające się otoczenie i potrzeby uŝytkowników, biblioteki powinny łączyć w coraz większym stopniu podstawową działalność

Bardziej szczegółowo

PROGRAM ROZWOJU OŚWIATY W GMINIE WIEPRZ NA LATA 2015-2020

PROGRAM ROZWOJU OŚWIATY W GMINIE WIEPRZ NA LATA 2015-2020 PROGRAM ROZWOJU OŚWIATY W GMINIE WIEPRZ NA LATA 1 1. WSTĘP Podstawą rozwoju i postępu cywilizacyjnego każdego społeczeństwa jest potencjał ludzki. Od tego jak przebiega kształcenie i wychowanie młodego

Bardziej szczegółowo

Aspiracje i potrzeby kulturowe młodzieży gimnazjalnej z gminy Babice. Jak im sprostać?

Aspiracje i potrzeby kulturowe młodzieży gimnazjalnej z gminy Babice. Jak im sprostać? Aspiracje i potrzeby kulturowe młodzieży gimnazjalnej z gminy Babice. Jak im sprostać? Raport z badań społecznych Proszę pana, tu nie ma gdzie wyjść! (z wywiadu z gimnazjalistą) Aspiracje i potrzeby kulturowe

Bardziej szczegółowo

Oceny jednostek miejskich za 2013 rok Opole, dnia 31.07.2014 r.

Oceny jednostek miejskich za 2013 rok Opole, dnia 31.07.2014 r. KW.060.00003.2014 KW.ZD.00053.2014 Oceny jednostek miejskich za 2013 rok Opole, dnia 31.07.2014 r. Spis treści I Tabela prezentująca propozycje ocen poszczególnych podmiotów biorących 3 udział w procesie

Bardziej szczegółowo

POWIAT STAROGARDZKI GMINA MIEJSKA STAROGARD GDAŃSKI GMINA STAROGARD GDAŃSKI GMINA BOBOWO ZAŁĄCZNIK 1.6. Opracowanie dokumentu:

POWIAT STAROGARDZKI GMINA MIEJSKA STAROGARD GDAŃSKI GMINA STAROGARD GDAŃSKI GMINA BOBOWO ZAŁĄCZNIK 1.6. Opracowanie dokumentu: POWIAT STAROGARDZKI GMINA MIEJSKA STAROGARD GDAŃSKI GMINA STAROGARD GDAŃSKI GMINA BOBOWO STRATEGIA ROZWOJU STAROGARDZKIEGO MIEJSKIEGO OBSZARU FUNKCJONALNEGO ZAŁĄCZNIK 1.6 PLAN DZIAŁANIA DLA STRATEGICZNEGO

Bardziej szczegółowo

Załącznik do uchwały nr... Rady Ministrów z dnia... Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań

Załącznik do uchwały nr... Rady Ministrów z dnia... Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Załącznik do uchwały nr... Rady Ministrów z dnia... Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezp iieczn iiej SPIS TREŚCI 1. Ogólne założenia programu Razem bezpieczniej.

Bardziej szczegółowo

Strategia Rozwoju Gminy Biecz

Strategia Rozwoju Gminy Biecz Strategia Rozwoju Gminy Biecz Uchwała Nr XI/123/99 Rady Miejskiej w Bieczu z dnia 29 września 1999 roku w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Gminy Biecz. Na podstawie art.18 ust.2 pkt.6 ustawy z dnia

Bardziej szczegółowo

Załącznik do uchwały nr 218/2006 Rady Ministrów z dnia 18 grudnia 2006 roku. Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań

Załącznik do uchwały nr 218/2006 Rady Ministrów z dnia 18 grudnia 2006 roku. Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Załącznik do uchwały nr 218/2006 Rady Ministrów z dnia 18 grudnia 2006 roku Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezp iieczn iiej SPIS TREŚCI 1. Ogólne założenia programu

Bardziej szczegółowo

Urząd Miasta Czeladź

Urząd Miasta Czeladź Urząd Miasta Czeladź Realizacja Strategii Rozwoju Miasta Czeladź i zadań w ramach WPI na 2005 rok z uwzględnieniem informacji o pozyskanych przez Gminę środkach z funduszy unijnych Czeladź, marzec 2006r.

Bardziej szczegółowo

ZINTEGROWANA STRATEGIA ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH NA LATA 2006-2013

ZINTEGROWANA STRATEGIA ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH NA LATA 2006-2013 ZINTEGROWANA STRATEGIA ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH NA LATA 2006-2013 Gmina Miastko i Trzebielino PARTNERSTWO PN. LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA WRZECIONO kwiecień 2006 r. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Bardziej szczegółowo

ProNGO standardy III sektora Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. średnie.

ProNGO standardy III sektora Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. średnie. Standardy prowadzenia placówki edukacyjnej 1 przez organizacje pozarządowe, wypracowane przez przedstawicieli organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego w Wielkopolsce i Śląsku przy

Bardziej szczegółowo

Gminny Ośrodek Kultury Gminna Biblioteka Publiczna w Mirczu

Gminny Ośrodek Kultury Gminna Biblioteka Publiczna w Mirczu Gminny Ośrodek Kultury Gminna Biblioteka Publiczna w Mirczu Plan rozwoju biblioteki na lata 2012-2015 I. Wizytówka biblioteki fot. Budynek GOK i GBP Gmina Mircze jest terenem rolniczym, nieskażonym przemysłem

Bardziej szczegółowo

Samorządowy Program Działań na Rzecz Osób. Niepełnosprawnych w Powiecie Janowskim. na lata 2006-2016

Samorządowy Program Działań na Rzecz Osób. Niepełnosprawnych w Powiecie Janowskim. na lata 2006-2016 Samorządowy Program Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Janowskim na lata 2006-2016 Janów Lubelski 2006 rok Spis treści: I. Wstęp...4 II. III. IV. Diagnoza środowiska osób niepełnosprawnych

Bardziej szczegółowo

WDROŻENIE. MODELU WSPÓŁPRACY JST-NGO w 6 gminach powiatu łukowskiego. Opracowanie Agnieszka Wróblewska. e o

WDROŻENIE. MODELU WSPÓŁPRACY JST-NGO w 6 gminach powiatu łukowskiego. Opracowanie Agnieszka Wróblewska. e o WDROŻENIE MODELU WSPÓŁPRACY JST-NGO w 6 gminach powiatu łukowskiego Opracowanie Agnieszka Wróblewska e o s e o s Publikacja powstała w ramach projektu Razem jesteśmy najsilniejsi wdrożenie modelu współpracy

Bardziej szczegółowo