Przewodnik Użytkownika

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Przewodnik Użytkownika"

Transkrypt

1 Przewodnik Użytkownika Uzyskiwanie największych korzyści z użytkowania BearingNet.

2 Co to jest BearingNet? BearingNet to Sieć Dystrybutorów Łożysk. BearingNet ma jeden tylko cel: pomagać Dystrybutorom Łożysk w prowadzeniu wymiany handlowej w sposób szybszy i skuteczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. BearingNet pracuje na katalogach ofertowych ponad 1121 dystrybutorów, zgromadzonych w jednej ogromnej bazie danych, zawierającej 6,445,685 pozycji katalogowych. Za pomocą jednego tylko polecenia wyszukiwania, dystrybutorzy mogą odnaleźć dane łożysko i odnaleźć wszystkie firmy, w których ofercie jest ono w danej chwili dostępne. BearingNet zapewnia również dostęp do narzędzi wyszukiwania on-line, pozwalających na wysyłanie zapytań bezpośrednio z ekranu wyników wyszukiwania, co przyspiesza i ułatwia uzyskiwanie informacji o cenach i warunkach dostawy. Dystrybutorzy uzyskują szybszy dostęp do większej ilości informacji, co czyni z BearingNet idealne narzędzie dla firm poszukujących specjalnych produktów na zamówienie. Każdego dnia, BearingNet pomaga ponad 1000 dystrybutorom w odnajdowaniu ponad 50,000 różnych typów łożysk i wysyła przeszło 5000 zapytań. To przeszło zapytań każdego miesiąca!!! BearingNet udostępnia również stronę Ofert Specjalnych, pozwalającą dystrybutorom na reklamowanie nadmiarów magazynowych, stronę Poszukiwane, gdzie będą mogli poszukiwać ofert poszukiwanych przez nich produktów oraz bardzo popularne wśród użytkowników Forum, gdzie można porozmawiać o wszystkim, od piłki nożnej po FAG i najczęściej zadawane pytania.

3 Jak działa BearingNet? Po pierwsze, upewnij się, czy masz już login i lasło. Jeżeli nie masz jeszcze loginu i hasła, przejdź do i kliknij Formularz zgłoszeniowy bezpłatnego dostępu próbnego. Wypełnij formularz zgłoszeniowy, wyślemy Ci login i hasło. Logowanie do systemu Wpisz swój login i hasło i kliknij Go Ekran Powitania Ekran zawiera ogromną ilość informacji. Ekran Powitania pokazuje informacje na temat liczebności ofert i dostępnych pozycji, liczbę zapytań w opcji Poszukiwane, ofert w opcji Oferty Specjalne, Zapytań, nowych tematów na Forum, nowych użytkowników i nowych ofert katalogowych, a także informacje branżowe, informacje o dniach wolnych od pracy oraz komunikaty systemowe dodane od daty ostatniego logowania. Najważniejszym elementem systemu BearingNet jest obszerna baza danych łożysk. Żaden inny system nie zapewnia dostępu do tak dużej liczby ofert. Dystrybutorzy korzystają z bazy BearingNet do wyszukiwania i kupowania dowolnych istniejących typów łożysk. BearingNet to najskuteczniejszy sposób wyszukiwania trudnych do zdobycia łożysk, znaczna część transakcji przeprowadzanych za pośrednictwem BearingNet to zakupy łożysk specjalnych, dostępnych na zamówienie. Aby wyszukać dane łożyska, wpisz jego numer w polu Wyszukiwania i kliknij Go.

4 Ekran Wyników Wyszukiwania Na ekranie tym wyświetlana jest lista wszystkich dostawców oferujących poszukiwane przez użytkownika łożysko. Lista ofert wyświetlana jest w kolejności ich aktualności. Na wykazie pojawia się Ilość, Marka i dane kontaktowe do dostawcy. Z poziomu tego ekranu możliwe jest wysł anie zapytania bezpośrednio do dostawcy. Aby wysłać zapytanie, wystarczy zaznaczyć łożyska i kliknąć w polu Wyślij zapytanie. Wpisać Ilość, warunki dostawy i kliknąć WYŚLIJ BearingNet automatycznie wysyła zapytania. Kopia zapytania zostaje zapisana w folderze Wysłane Zapytana, sekcji Zapytań Ofertowych BearingNet. Oferty zainteresowanych dystrybutorów są automatycznie przesyłane do autora zapytania. Wszelkie kontakty z dostawcami są bezpośrednie. BearingNet NIE pobiera prowizji od jakichkolwiek produktów zakupionych lub sprzedanych za pośrednictwem usługi. Aby uzyskać więcej informacji na temat wybranego dostawcy, kliknij na nazwie firmy. Aby przejść do kolejnego wyszukiwania, wprowadź nowy numer łożyska i kliknij w OK

5 Zamienniki (Odpowiedniki łożysk) Opcja Odpowiedniki wyświetla listę łożysk alternatywnych dla poszukiwanego elementu. Wpisując w polu Numer Łożyska i klikając opcję Odpowiedniki, uzyskasz dostęp do pełnej listy wszystkich łożysk, których numery zaczynają się od Można również wyświetlić listę Numerów Łożysk, zawierających określone oznaczenie. Aby wyszukać wszystkie łożyska z literą K w prefiksie oznaczenia, wpisz i K w polu wyszukiwania i kliknij na OK. Już teraz istnieje możliwość wyboru kilku pozycji i wyświetlenia ich wszystkich na stronie wyników wyszukiwania jednocześnie, tym samym oszczędzając czas poświęcony na wyszukiwanie. Sposób uż ycia tejż e funcji: * Zaznacz okienko obok pozycji, która Cię interesuje * kliknij "szukaj" (OK) BearingNet wyświetli listę łożysk, o numerach rozpoczynających się na i zawierających K. Narzędzie ZAMIENNIKI jest bardzo użyteczne przy wyszukiwaniu łożysk ze skomplikowanymi oznaczeniami. Pozwala na wyszukanie łożysk o podobnych częściach początkowych oznaczenia, tak by uzyskać dostę p do wszystkich potencjalnych dostawców. Aby przeglądać wyniki dla któregoś z wyszukanych numerów łożysk, wystarczy kliknąć na jego numer na liście.

6 Poszukiwane / SOS Dystrybutorzy, którzy potrzebują pilnie znaleźć jakieś łożysko, lub poszukują najlepszej oferty cenowej mogą korzystać ze strony Poszukiwane/SOS i ogłaszać tam swoje zapotrzebowanie. Jeżeli inni dystrybutorzy, oglądający zawartość tej strony są w stanie dostarczyć poszukiwaną pozycję, mogą nawiązać z jej poziomu bezpośredni kontakt z zainteresowaną firmą. Poszczególne pozycje mogą być bardzo szybko dodawane do listy poszukiwanych, przez kliknięcie na polecenie DODAJ i uzupełnienie formularza strony POSZUKIWANE. Poszukiwane pozycje są umieszczane na liście w kolejności dat zgłoszenia, a starsze wpisy usuwane są po 7 dniach.

7 Oferty Specjalne BearingNet jest narzędziem, którego zasadniczym celem jest wspomaganie dystrybutorów w odnajdywaniu rzadkich i nietypowych łożysk, lub łożysk potrzebnych w bardzo krótkich terminach. Aby wspomóc dystrybutorów, którzy mają w swoich zapasach magazynowych nadmiary łożysk, stworzyliśmy strony Oferty Specjalne. Na stronie Oferty Specjalne, dystrybutorzy mogą prezentować swoją ofertę sprzedażową. Większość pozycji zawiera również informacje cenowe, a listy są regularnie przeglądane przez innych dystrybutorów. Jeżeli któryś z dystrybutorów jest zainteresowany zakupem, może się bezpośrednio skontaktować z oferentem. Listę można przeglądać według numerów elementów lub Nazwy Firmy. Aby przeglądać listę skróconą, wpisz część numeru łożyska w polu Wyszukiwania w górnej części listy i kliknij w WYSZUKAJ. (na przykład, aby wyświetlić wszystkie łożyska typu NU z listy Ofert Specjalnych, wpisz NU w polu WYSZUKAJ ). W pierwszej kolejności wyświetlane są zawsze najświeższe oferty. Pozycje z tej listy są automatycznie usuwane po 30 dniach.

8 Katalog Firm / Dane firmy Katalog Firm Katalog Firm zawiera listę wszystkich firm, które aktualnie korzystają z BearingNet. Lista może być sortowana według Nazwy Firmy lub Kraju. Aby obejrzeć dane Firmy, kliknij jej nazwę. Dane Firmy Pojawia się ekran Dane Firmy. Pojawiają się również dane kontaktowe i biznesowe Firm.

9 Forums Firmy mogą odczytywać i tworzyć wiadomości lub odpowiadać na inne wiadomości. Ta część serwisu służy do publikowania komunikatów, zadawania pytań i rozrywki.

10 Katalogi i Utrzymanie bazy danych Spis katalogowy Serwis BearingNet zawiera ponad 4,6 miliona pozycji katalogowych. Ekran Katalogu pokazuje wszystkie informacje o indywidualnych katalogach ofertowych każdego z dystrybutorów. BearingNet pokazuje dane ilościowe i wiek wyświetlanego katalogu ofertowego, zapewniając również dystrybutorom możliwość dodawania i edycji ograniczonej ilości pozycji w trybie on-line. Pierwszy zapis Twojego Najłatwiejszym sposobem zamieszczenia Twojego katalogu w naszym serwisie jest wysłanie go do nas pocztą elektroniczną w formacie arkusza Excel (lub podobnym). Potrzebne nam dane to numer części, ilość i marka. Po jej przygotowaniu, prześlij swoją listę katalogową na adres: Prosimy o przesyłanie listy zastępczej (aktualizacji) co najmniej raz w miesiącu. Wszystkie zapytania są przesyłane bezpośrednio do oferentów. Jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie dodawania swoich katalogów ofertowych do Twoje Konto W tym module serwisu, dystrybutorzy mogą aktualizować dane firmy, edytować i usuwać pozycje i oferty umieszczane na stronach Poszukiwane i Oferty Specjalne, zmieniać hasła, języki obsługi oraz modyfikować inne ustawienia użytkownika i systemu.

11 Zapytania i Oferty Zarówno zapytania o oferty cenowe jak i same oferty przygotowuje się w Systemie Zarządzania Ofertami serwisu BearingNet. W zależności od tego, czy kupujesz produkty, czy je sprzedajesz, system używa kategorii "Sprzedaż" lub "Zakup". Zapytania o oferty cenowe Zapytania o oferty cenowe przygotowuje się i wysyła z ekranu wyników wyszukiwania. Po przygotowaniu zapytania serwis BearingNet bezzwłocznie je rozsyła, dzięki czemu można liczyć na szybkie otrzymanie oferty. Serwis BearingNet wysyła ponad 5000 zapytań ofertowych dziennie. Przeglądanie zapytań i ofert Aby przejrzeć zapytania lub oferty kliknij na link 'OFERTY', po czym zaznacz numer interesującej Cię części. Przychodzące zapytania są oznaczone jako 'Sprzedaż (nowe)'. Zapytania o oferty cenowe oraz same oferty można wyświetlić wybierając następujące opcje: Skrzynka zapytań pokazuje nowe zapytania wysłane odnośnie oferowanych przez Ciebie produktów na sprzedaż. Sprzedaż W trakcie realizacji pokazuje wszystkie nowe zapytania, wyceny, które wysłałeś i odpowiedzi zwrotne dotyczące produktów, które oferujesz na sprzedaż. Skrzynka wyceny pokazuje nową wycenę dotyczącą zapytania jakie wysłałeś w sprawie produktów, które chciałbyś zakupić. Zakup W trakcie realizacji wyświetlanie wszystkich wysłanych przez Ciebie zapytań, jak również wszystkich otrzymanych odpowiedzi i ofert. Wiadomości są automatycznie usuwane po trzech tygodniach, chyba, że je zapiszesz. Zapisane wiadomości można przejrzeć w sekcji Zapisane dotyczy sprzedaży lub zakupu. Możesz również przeglądać elementy posegregowane według użytkowników lub firm. Aby przeszukać wiadomości, kliknij na pasek wyszukiwanie i wybierz kryteria wyszukiwania. Elementy w tabeli można sortować klikając na nagłówki kolumn. Przygotowywanie oferty Klikając na numer części wybierz pozycję Sprzedaż (nowe). Pojawi się formularz przygotowywania oferty. Aby wysłać ofertę, zaznacz opcję 'Szybka oferta', wypełnij pola formularza i kliknij polecenie 'Wyślij'. Jeśli potrzebujesz więcej informacji zanim wyślesz wycenę, zaznacz opcję 'Wyślij odpowiedź', wpisz treść wiadomości i kliknij polecenie 'Wyślij'. Jeżeli nie chcesz wysyłać oferty za pośrednictwem serwisu BearingNet, zaznacz opcję 'Wyślij ofertę faksem lub przez '. Jeżeli nie chcesz składać oferty, zaznacz opcję 'nie można złożyć oferty', w zależności od potrzeby wpisz odpowiednią wiadomość i kliknij polecenie 'Wyślij'.

12 Zapytania i Oferty Zapisywanie i usuwanie ofert Aby zapisać lub usunąć ofertę zaznacz pole wyboru obok danego elementu, po czym wybierz odpowiednie działanie z rozwijanej listy na górze strony i kliknij przycisk 'OK'. Niezapisane przez Ciebie oferty są automatycznie usuwane po trzech tygodniach. Przypisywanie użytkownika do firmy Zapytania ofertowe są automatycznie przypisywane do odpowiedzialnego za sprzedaż pracownika Twojej firmy, jednak przypisania można zmieniać. Aby zmienić przypisanie oferty zaznacz pole wyboru i wybierz z rozwijanej listy danego użytkownika, po czym kliknij przycisk 'OK'. Aby przypisać użytkownika do danej firmy, przejdź do formularza 'TWOJE KONTO' i kliknij na polecenie 'Ustawienia ofert'. Zaznacz użytkownika, który ma się zajmować zapytaniami danej firmy, zaznacz tę firmę, po czym kliknij przycisk 'OK'. Użytkownika można również przypisać do danego kraju lub regionu (na przykład ustawiając przesyłanie wszystkich zapytań ofertowych od klientów z Hiszpanii do władającego językiem hiszpańskim pracownika działu sprzedaży). Klikając na odpowiednie pole wyboru zaznacz nazwę użytkownika, zaznacz wybrany kraj lub region, po czym kliknij przycisk 'OK'. Dalsze tego typu zmiany można wprowadzać bez ograniczeń. Nowe ustawienia będą działać dla kolejnych nadchodzących zapytań, ale nie wstecz. Ustawienia komunikacji Serwis BearingNet automatycznie przesyła do wybranych użytkowników całą korespondencję prowadzoną za pośrednictwem Systemu Zarządzania Ofertami jako wiadomość . Jeżeli chcesz ograniczyć liczbę lub rodzaj otrzymywanych pocztą elektroniczną powiadomień, przejdź do formularza "Ustawienia użytkownika" i wybierz odpowiadający Ci poziom szczegółowości powiadomień. Na zapytania ofertowe można również odpowiadać bezpośrednio za pomocą faksu lub poczty elektronicznej, z pominięciem Systemu Zarządzania Ofertami. Zmiany tej dokonuje się w formularzu 'TWOJE KONTO', gdzie należy kliknąć na 'Ustawienia firmy' i wybrać opcję 'odpowiedzi faksem lub e- mailem".

13 Zapytania i Oferty Program BearingNet AutoUpload służy do szybkiego i łatwego przesyłania spisu towarów znajdujących się na stanie, bez konieczności wysyłania go mailem do biura BearingNetu. Tworzenie i formatowanie własnego spisu katalogowego Po utworzeniu własnego spisu, należy go prawidłowo sformatować. Poniżej zamieszczono prawidłowo sformatowany arkusz kalkulacyjny Excela, który zawiera wszystkie informacje niezbędne do pracy z programem AutoUpload. Aby utworzyć arkusz kalkulacyjny (jak na ilustracji powyżej), proszę postępować w następujący sposób: 1. W komórce A1: Wpisz swoją Nazwę użytkownika serwisu BearingNet, USER ID której używasz do logowania się do serwisu. 2. W komórce B1: Wpisz swoją unikalną Nazwę katalogu BearingNet, STOCK ID którą możesz znaleźć klikając "Twoje konto", a następnie "Twój spis katlogowy". Twój kod będzie podobny do tego przykładu: 7SAD-SNHF-R5HN-3RKK 3. W komórce C1: Wpisz "1" lub "0". Cyfra "1" oznacza, że chcesz ZASTĄPIĆ cały spis katalogowy w serwisie BearingNet nowym spisem. Cyfra "0" oznacza, że chcesz DODAĆ artykuły z nowego spisu katalogowy do spisu istniejącego w serwisie BearingNet. 4. W komórce D1: Wpisz adres , na który ma zostać przesłana wiadomość od serwisu BearingNet z potwierdzeniem przyjęcia. Wiadomość ta będzie potwierdzeniem, że spis towarów został prawidłowo wprowadzony. B oznacza Bearings (ŁOŻYSKA.) S oznacza Sprockets (KOŁA ZĘBATE.) C oznacza Chains (ŁAŃCUCHY.) L oznacza Seals (USZCZELNIACZE.) T oznacza Belts (PASKI KLINOWE.) P oznacza Pulleys (KOŁA PASOWE.) M oznacza Miscellaneous (RÓŻNE.) Komórki A2, B2, C2, D2 i E2 stanowią informacje dla Ciebie i zawierają opisy tego, co należy wpisać w poniższe kolumny: Kolumna A przeznaczona jest na NUMER KATA- LOGOWY artykułu, (PART NUMBER) który chcesz wprowadzić. Kolumna B przeznaczona jest na MARKĘ artykułu, (BRAND) który chcesz wprowadzić. Kolumna C przeznaczona jest na ILOŚĆ artykułu, (QUANTITY) który chcesz wprowadzić. Kolumna D przeznaczona jest na OPIS artykułu, (DESCRIPTION) który chcesz wprowadzić. Kolumna E przeznaczona jest na "TYP EPN" typ (PT TYPE) elementu przeniesienia napędu, który chcesz wprowadzić. Znak "!" oznacza, że linia zawierająca ten znak zostanie zignorowana przez program AutoUpload, i nie zostanie wprowadzona do serwisu BearingNet.

14 Więcej informacji na temat funkcji automatycznego pobierania Teraz należy zapisać utworzony spis. W tym celu kliknij zakładkę Plik, następnie polecenie Zapisz jako, a następnie wskaż miejsce na Twoim komputerze, gdzie plik ma zostać zapisany.odpowiednio nazwij plik, wybierz dla niego l kację I wybierz format, w którym plik musi zostać zapisany: Tekst (rozdzielany znakami tabulacji). Jeśli zapiszesz plik w jakimkolwiek innym formacie, zostanie on automatycznie odrzucony. Przesyłanie spisu katalogowego Na stronie spisu katalogowego widoczny jest link do automatycznego przesłania katalogu, który po kliknięciu o worzy nową stronę. Kliknij przycisk Przeglądaj i wybierz miejsce, w którym zapisałeś plik. Po odnalezieniu i zaznaczeniu pliku naciśnij przycisk Prześlij. Ostatnia wyświetlana strona zawiera potwierdzenie, że plik jest przetwarzany.

15 Tryb Wielu Użytkowników Tryb wielu użytkowników dostępny na BearingNET umożliwia stworzenie różnych nazw użytkownika dla różnych osób i działów w firmie. Jeżeli w Twojej firmie wielu użytkowników używa BearingNet, możesz skorzystać z tej funkcji, oferującej następujące możliwości: Każdy pracownik lub dział może podać własne dane kontaktowe. Użytkownicy mogą wprowadzić dokładną nazwę swojego stanowiska. Dane kontaktowe poszczególnych pracowników o różnych nazwach użytkownika będą wyświetlane na stronie ze szczegółowymi danymi firmy. Inni użytkownicy BearingNet będą mogli się kontaktować bezpośrednio z poszczególnymi użytkownikami. Każdy użytkownik może wybrać swoje ulubione ustawienia takie, jak rozmiar czcionki, wyszukiwanie według regionu. Każdy użytkownik może zobaczyć, co jest nowego od czasu ostatniego logowania Administrator firmy może ograniczyć poszczególnym użytkownikom dostęp do niektórych funkcji BearingNet i usunąć nazwy użytkowników w przypadku pracowników, którzy odeszli z firmy. Jak Korzystać Z: Aby dodać nowego użytkownika, przejdź do "TWOJE KONTO", a następnie do "ZARZĄDZAJ UŻYTKOWNIKAMI". Aby dodać nowego użytkownika, kliknij przycisk "Dodaj nowego użytkownika". Wyświetlony zostanie formularz Dodaj nowego użytkownika. Wprowadź wymagane dane i kliknij "Zapisz", aby zakończyć. Każdy Użytkownik może mieć inne uprawnienia dostępu. Użytkownicy z uprawnieniami administratora mają dostęp do wszystkich działów BearingNet i mogą też Dodawać, Zmieniać i Usuwać innych użytkowników. Jeżeli nie chcesz, aby nowy Użytkownik miał takie uprawnienia, upewnij się, że opcja "Uprawnienia administratora" nie została zaznaczona. Użytkownicy będą mogli użyć własnej nazwy użytkownika i hasła, aby uzyskać dostęp do BearingNet. Aby Zmienić Użytkownika, kliknij nazwę użytkownika, którego chcesz zmienić. Wyświetlone są informacje o użytkowniku. Zmień informacje I zapisz zmiany. Aby Usunąć Użytkownika kliknij polecenie "Usuń" wyświetlone obok nazwy użytkownika, którego chcesz usunąć.

16 Mobile BearingNet Specjalnie zaprojektowany dla użytkowników telefonów komórkowych i palmtopów. Łatwy w użyciu i dostępny we wszystkich językach obsługiwanych przez BearingNet. Wyszukiwanie łożysk/sprawdź własne zapasy w magazynie. Pełna baza danych członków zawierająca dane kontaktowe i bezpośredni numer telefoniczny. Lista poszukiwanych części. Logowanie Uruchom przeglądarkę telefonu komórkowego. Przejdź do: wprowadź nazwę użytkownika i hasło i kliknij "zaloguj się". Wyświetla się menu. Wyszukiwanie łożysk Wybierz "Wyszukaj" w menu. Wpisz identyfikator łożyska. Wybierz "Wyślij". Każda firma, która ma łożyska w swojej ofercie jest umieszczona na liście. Twoje własne zapasy magazynowe zawsze są wyświetlane w pierwszej kolejności. Dzięki temu możesz sprawdzić stan magazynu za pomocą urządzenia przenośnego, kiedy nie ma Cię w biurze. Można wyświetlić możliwości alternatywne. Aby zobaczyć informacje kontaktowe określonej firmy, kliknij nazwę firmy. Wyświetlą się szczegółowe dane firmy. Informacje o firmach można przeglądać według krajów lub przez "Wyszukiwanie firm". Aby wyszukać firmę, wpisz część nazwy firmy. Wyświetli się lista firm. Aby zobaczyć szczegółowe dane, wybierz nazwę firmy. Pod każdy numer telefonu można zadzwonić automatycznie, wybierając ten numer. Aby zobaczyć stronę poszukiwanych części, kliknij "Poszukiwane".

BearingNet - Spis katalogowy

BearingNet - Spis katalogowy Contents Wprowadzenie... 2 Twoja tabela zapasów... 3 Dodaj katalog... 4 Edycja lub kasowanie listy zapasów... 5 Tabela obsługi danych o zapasach... 7 Inwentarz: zadanie... 7 Opcja 1 - Tworzenie i formatowanie

Bardziej szczegółowo

BearingNet - AutoUpload

BearingNet - AutoUpload Zawartość BearingNet AutoUpload... 2 Opcja 1 - Tworzenie i formatowanie własnego spisu katalogowego... 2 Przesyłanie spisu katalogowego... 5 Przesyłanie za pomocą protokołu FTP (użytkownicy zaawansowani)...

Bardziej szczegółowo

PareX Internetowa giełda części zamiennych

PareX Internetowa giełda części zamiennych Podręcznik Użytkownika PareX Internetowa giełda części zamiennych Q:\DATEDU\PareX\Instrukcje\PareX_podrecznik_uzytkownika.doc Vector Polska Spzoo T +48-22/56 90 888 Skype: hotlinecdp_vectorpolska Lektykarska

Bardziej szczegółowo

BizDesk. Dokumentacja Oprogramowania BizDesk w wersji 2.5. Copyright 2006 TRASKO NETWORK Wszelkie Prawa Zastrzeżone

BizDesk. Dokumentacja Oprogramowania BizDesk w wersji 2.5. Copyright 2006 TRASKO NETWORK Wszelkie Prawa Zastrzeżone Dokumentacja Oprogramowania w wersji 2.5 SPIS TREŚCI 1. 2. Pierwsze kroki z systemem 4 1.1. Wstęp 4 1.2. Opcja darmowa 4 1.3. Opcja płatna 4 1.4. Instalacja systemu 4 Moduły systemu 6 2.1. Licencje 7 2.2.

Bardziej szczegółowo

1. Podstawowe wiadomości... 9

1. Podstawowe wiadomości... 9 CRM v. 4.2.8 2 CRM - SPIS TREŚCI: 1. Podstawowe wiadomości... 9 1.1. Ekran... 9 1.1.1. Wygląd i elementy typowego formularza... 9 1.1.2. Pasek narzędziowy... 10 1.2. Podstawowe działania... 11 1.2.1. Klawisze

Bardziej szczegółowo

Twój przewodnik po.tel

Twój przewodnik po.tel Twój przewodnik po.tel Maj 2009 SPIS TREŚCI KONCEPCJA 3 CO MOGĘ ZROBIĆ Z.TEL? 4 CZEGO NALEŻY UNIKAĆ PODCZAS KORZYSTANIA Z.TEL? 6 SKONFIGURUJ SWOJĄ STRONĘ.TEL 7 Ustawienia konta 7 Ustawienia e-mail 8 PANEL

Bardziej szczegółowo

Grundfos Extranet. Instrukcja użytkownika

Grundfos Extranet. Instrukcja użytkownika Grundfos Extranet Instrukcja użytkownika Wprowadzenie do sieci Grundfos Extranet Kilka słów na temat 2 Niniejsza instrukcja stanowi wprowadzenie do sieci Grundfos Extranet. Grundfos Extranet jest ciągle

Bardziej szczegółowo

Platforma zaopatrzeniowa b2b24.pl Podręcznik użytkownika. Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. b2b24.pl

Platforma zaopatrzeniowa b2b24.pl Podręcznik użytkownika. Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. b2b24.pl Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki b2b24.pl Platforma zaopatrzeniowa dla przedsiębiorstw Strona 1 z 35 SPIS TREŚCI 1. WPROWADZENIE... 3 2. B2B24.PL... 3 2.1. STRONA GŁÓWNA... 3 2.1.1.

Bardziej szczegółowo

GALACTICA VIRGO. Instrukcja Użytkownika FIRMA I PRODUKT POLSKI 2006-2010 - GALACTICA

GALACTICA VIRGO. Instrukcja Użytkownika FIRMA I PRODUKT POLSKI 2006-2010 - GALACTICA GALACTICA VIRGO FIRMA I PRODUKT POLSKI 2006-2010 - GALACTICA I. INFORMACJE PODSTAWOWE... 4 I.1. Logowanie do systemu... 4 I.2. Budowa okienka... 4 I.2.1. Pasek górnego menu okna...5 I.2.2. Lista i jej

Bardziej szczegółowo

Bank Millennium. Millenet dla Przedsiębiorstw Przewodnik użytkownika

Bank Millennium. Millenet dla Przedsiębiorstw Przewodnik użytkownika Bank Millennium Millenet dla Przedsiębiorstw Przewodnik użytkownika Spis treści Millenet tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu...3 Co należy zrobić, aby otworzyć Millenet dla Przedsiębiorstw?...4

Bardziej szczegółowo

WGSM.pl. ver. 2.0. Profesjonalne rozwiązania dla branży GSM

WGSM.pl. ver. 2.0. Profesjonalne rozwiązania dla branży GSM ver. 2.0. Profesjonalne rozwiązania dla branży GSM Spis treści 1. Wstęp... 1.1. Czym jest?... 1.2. Wymagania systemu... 2. Logowanie do systemu 3. Panel Zarządzanie sklepami 3.1. Menu panelu Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube 1 Spis treści 1. Wstęp... 4 2. Instalacja systemu (administrator)... 7 3. Pierwsze uruchomienie (administrator)...10 3.1. Połączenie z innego komputera...12

Bardziej szczegółowo

CRM instrukcja użytkownika 1/61 Lucid CRM

CRM instrukcja użytkownika 1/61 Lucid CRM CRM instrukcja użytkownika 1/61 Lucid CRM instrukcja użytkownika 1 Założenia systemu 1.1 Słownik pojęć 2 Opis modułów 2.1 [Biuro] Projekty 2.1.1 Tworzenie nowego Projektu. 2.2 [Biuro] Zadania 2.2.1 Tworzenie

Bardziej szczegółowo

CRMadar Instrukcja Obsługi.

CRMadar Instrukcja Obsługi. CRMadar Instrukcja Obsługi. MADAR Sp. z o.o. 41-819 Zabrze, ul. Skłodowskiej 12d/3 Biuro Handlowe: 41-800 Zabrze, ul. Pośpiecha 23 http://www.madar.com.pl e-mail: madar@madar.com.pl tel./fax (0 32) 278-66-65,

Bardziej szczegółowo

enova 9.1 CRM podręcznik Użytkownika

enova 9.1 CRM podręcznik Użytkownika Soneta Sp z o.o. ul. Wadowicka 8A 30-432 Kraków tel./fax (0-12) 261-36-45 http://www.enova.pl e-mail: crm@enova.pl enova 9.1 CRM podręcznik Użytkownika Strona 1 z 113 SPIS TREŚCI Wprowadzenie do modułu

Bardziej szczegółowo

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego)

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego) Spis treści Logowanie... 4 Ustawienia konta...5 Użytkownicy... 7 *Kredyty ( Dodatkowe funkcjonalności - SaldeoSMART)...8 Menu Główne... 8 Dodanie nowego konta dla Firmy - Klienta Biura...10 Wybór formatu

Bardziej szczegółowo

NDot System. N.S New Image - wersja lokalna Instrukcja obsługi. Spis treści. Spis treści. www.ndot.pl

NDot System. N.S New Image - wersja lokalna Instrukcja obsługi. Spis treści. Spis treści. www.ndot.pl N.S New Image - wersja lokalna Instrukcja obsługi Spis treści Spis treści 1.Wymagania programu N.S New Image wersja lokalna...2 2.Instalacja programu... 3 3.Aktualizacja programu do nowszej wersji...6

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi poczty elektronicznej Office 365 i programu Microsoft Lync 2013

Instrukcja obsługi poczty elektronicznej Office 365 i programu Microsoft Lync 2013 Instrukcja obsługi poczty elektronicznej Office 365 i programu Microsoft Lync 2013 Autorstwo: Praca została wykonana przez uczniów ZST im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, pod nadzorem Artura Rudnickiego.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika Oprogramowanie Integra 7 Moduły dodatkowe

Podręcznik Użytkownika Oprogramowanie Integra 7 Moduły dodatkowe Podręcznik Użytkownika Oprogramowanie Integra 7 Moduły dodatkowe Spis treści SPIS TREŚCI... 1 1. MODUŁ ZDJĘĆ I USZKODZEŃ... 4 1.1 KARTA ZLECENIA... 4 1.2 DOŁĄCZANIE ZDJĘĆ DO KARTOTEK TOWARÓW... 7 1.3 DOŁĄCZANIE

Bardziej szczegółowo

BITDEFENDER SMALL OFFICE SECURITY

BITDEFENDER SMALL OFFICE SECURITY BITDEFENDER SMALL OFFICE SECURITY Przewodnik Partnerski Bitdefender Small Office Security Przewodnik Partnerski Data publikacji 2015.01.08 Copyright 2015 Bitdefender Uwagi prawne Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bardziej szczegółowo

Obieg dokumentów v. 4.2.8

Obieg dokumentów v. 4.2.8 Obieg dokumentów v. 4.2.8 2 Obieg Dokumentów - SPIS TREŚCI: 1. Wstęp... 5 2. Uruchomienie... 6 3. Funkcje... 7 4. Obieg dokumentów... 9 4.1. Skrzynka... 9 4.1.1. Panel statusów, folderów, segregatorów....

Bardziej szczegółowo

enova 9.3 CRM podręcznik Użytkownika

enova 9.3 CRM podręcznik Użytkownika Soneta Sp z o.o. ul. Wadowicka 8A 30-432 Kraków tel./fax (0-12) 261-36-45 http://www.enova.pl e-mail: crm@enova.pl enova 9.3 CRM podręcznik Użytkownika 1 WPROWADZENIE DO MODUŁU CRM... 6 2 KONFIGURACJA

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Firma 2013. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Firma 2013. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Firma 2013 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Firma 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Gabinet Lekarski 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Gabinet Lekarski 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Gabinet Lekarski 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Gabinet Lekarski 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. DYMO Label TM v.8

Instrukcja użytkownika. DYMO Label TM v.8 Instrukcja użytkownika DYMO Label TM v.8 Prawa autorskie Znaki towarowe 2012 Sanford, L.P. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zaktualizowano 1/25/2013. Zabrania się powielania oraz przesyłania jakiejkolwiek części

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Google Analytics

Przewodnik po Google Analytics Przewodnik po Google Analytics Spis treści Spis treści...2 Wstęp...4 1. Czym jest Google Analytics...5 1.1. Możliwości Google Analytics...5 1.1.1. ROI z reklam...5 1.1.2. Śledzenie multimedialne i wielokanałowe...5

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM

ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM WARSZAWA 2009 1 Spis Treści ROZDZIAŁ 1 WSTĘP... 6 O MARCE ASSECO WAPRO... 6 KRÓTKO O HISTORII SYSTEMÓW CRM... 6 PO CO NAM SYSTEM CRM?... 7 O PROGRAMIE WF-CRM...

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE O PROGRAMIE

INFORMACJE O PROGRAMIE Użyte narzędzia: Microsoft.Net Framework 2.0, Microsoft Microsoft Visual Studio 2005, Microsoft InstallShield 12 Proffesional Edition, InstallShield Software Microsoft Office FrontPage XP, Microsoft DemoShield

Bardziej szczegółowo

Podręcznik WebIssues. Wersja 1.1-beta1. Michał Męciński

Podręcznik WebIssues. Wersja 1.1-beta1. Michał Męciński Wersja 1.1-beta1 Michał Męciński : Wersja 1.1-beta1 Michał Męciński Copyright 2007-2013 Zespół WebIssues Udziela się zezwolenia na kopiowanie, rozpowszechnianie i modyfikację tego dokumentu zgodnie z zasadami

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu Przechowalnia, depozyt opon wersja 1.40

Instrukcja obsługi programu Przechowalnia, depozyt opon wersja 1.40 Instrukcja obsługi programu Przechowalnia, depozyt opon wersja 1.40 1. INFORMACJE OGÓLNE O PROGRAMIE... 2 1.1. INSTALACJA PROGRAMU... 2 2. ZASADY OBSŁUGI PROGRAMU... 2 2.1. URUCHOMIENIE PROGRAMU I REJESTRACJA...

Bardziej szczegółowo