Przewodnik Użytkownika

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Przewodnik Użytkownika"

Transkrypt

1 Przewodnik Użytkownika Uzyskiwanie największych korzyści z użytkowania BearingNet.

2 Co to jest BearingNet? BearingNet to Sieć Dystrybutorów Łożysk. BearingNet ma jeden tylko cel: pomagać Dystrybutorom Łożysk w prowadzeniu wymiany handlowej w sposób szybszy i skuteczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. BearingNet pracuje na katalogach ofertowych ponad 1121 dystrybutorów, zgromadzonych w jednej ogromnej bazie danych, zawierającej 6,445,685 pozycji katalogowych. Za pomocą jednego tylko polecenia wyszukiwania, dystrybutorzy mogą odnaleźć dane łożysko i odnaleźć wszystkie firmy, w których ofercie jest ono w danej chwili dostępne. BearingNet zapewnia również dostęp do narzędzi wyszukiwania on-line, pozwalających na wysyłanie zapytań bezpośrednio z ekranu wyników wyszukiwania, co przyspiesza i ułatwia uzyskiwanie informacji o cenach i warunkach dostawy. Dystrybutorzy uzyskują szybszy dostęp do większej ilości informacji, co czyni z BearingNet idealne narzędzie dla firm poszukujących specjalnych produktów na zamówienie. Każdego dnia, BearingNet pomaga ponad 1000 dystrybutorom w odnajdowaniu ponad 50,000 różnych typów łożysk i wysyła przeszło 5000 zapytań. To przeszło zapytań każdego miesiąca!!! BearingNet udostępnia również stronę Ofert Specjalnych, pozwalającą dystrybutorom na reklamowanie nadmiarów magazynowych, stronę Poszukiwane, gdzie będą mogli poszukiwać ofert poszukiwanych przez nich produktów oraz bardzo popularne wśród użytkowników Forum, gdzie można porozmawiać o wszystkim, od piłki nożnej po FAG i najczęściej zadawane pytania.

3 Jak działa BearingNet? Po pierwsze, upewnij się, czy masz już login i lasło. Jeżeli nie masz jeszcze loginu i hasła, przejdź do i kliknij Formularz zgłoszeniowy bezpłatnego dostępu próbnego. Wypełnij formularz zgłoszeniowy, wyślemy Ci login i hasło. Logowanie do systemu Wpisz swój login i hasło i kliknij Go Ekran Powitania Ekran zawiera ogromną ilość informacji. Ekran Powitania pokazuje informacje na temat liczebności ofert i dostępnych pozycji, liczbę zapytań w opcji Poszukiwane, ofert w opcji Oferty Specjalne, Zapytań, nowych tematów na Forum, nowych użytkowników i nowych ofert katalogowych, a także informacje branżowe, informacje o dniach wolnych od pracy oraz komunikaty systemowe dodane od daty ostatniego logowania. Najważniejszym elementem systemu BearingNet jest obszerna baza danych łożysk. Żaden inny system nie zapewnia dostępu do tak dużej liczby ofert. Dystrybutorzy korzystają z bazy BearingNet do wyszukiwania i kupowania dowolnych istniejących typów łożysk. BearingNet to najskuteczniejszy sposób wyszukiwania trudnych do zdobycia łożysk, znaczna część transakcji przeprowadzanych za pośrednictwem BearingNet to zakupy łożysk specjalnych, dostępnych na zamówienie. Aby wyszukać dane łożyska, wpisz jego numer w polu Wyszukiwania i kliknij Go.

4 Ekran Wyników Wyszukiwania Na ekranie tym wyświetlana jest lista wszystkich dostawców oferujących poszukiwane przez użytkownika łożysko. Lista ofert wyświetlana jest w kolejności ich aktualności. Na wykazie pojawia się Ilość, Marka i dane kontaktowe do dostawcy. Z poziomu tego ekranu możliwe jest wysł anie zapytania bezpośrednio do dostawcy. Aby wysłać zapytanie, wystarczy zaznaczyć łożyska i kliknąć w polu Wyślij zapytanie. Wpisać Ilość, warunki dostawy i kliknąć WYŚLIJ BearingNet automatycznie wysyła zapytania. Kopia zapytania zostaje zapisana w folderze Wysłane Zapytana, sekcji Zapytań Ofertowych BearingNet. Oferty zainteresowanych dystrybutorów są automatycznie przesyłane do autora zapytania. Wszelkie kontakty z dostawcami są bezpośrednie. BearingNet NIE pobiera prowizji od jakichkolwiek produktów zakupionych lub sprzedanych za pośrednictwem usługi. Aby uzyskać więcej informacji na temat wybranego dostawcy, kliknij na nazwie firmy. Aby przejść do kolejnego wyszukiwania, wprowadź nowy numer łożyska i kliknij w OK

5 Zamienniki (Odpowiedniki łożysk) Opcja Odpowiedniki wyświetla listę łożysk alternatywnych dla poszukiwanego elementu. Wpisując w polu Numer Łożyska i klikając opcję Odpowiedniki, uzyskasz dostęp do pełnej listy wszystkich łożysk, których numery zaczynają się od Można również wyświetlić listę Numerów Łożysk, zawierających określone oznaczenie. Aby wyszukać wszystkie łożyska z literą K w prefiksie oznaczenia, wpisz i K w polu wyszukiwania i kliknij na OK. Już teraz istnieje możliwość wyboru kilku pozycji i wyświetlenia ich wszystkich na stronie wyników wyszukiwania jednocześnie, tym samym oszczędzając czas poświęcony na wyszukiwanie. Sposób uż ycia tejż e funcji: * Zaznacz okienko obok pozycji, która Cię interesuje * kliknij "szukaj" (OK) BearingNet wyświetli listę łożysk, o numerach rozpoczynających się na i zawierających K. Narzędzie ZAMIENNIKI jest bardzo użyteczne przy wyszukiwaniu łożysk ze skomplikowanymi oznaczeniami. Pozwala na wyszukanie łożysk o podobnych częściach początkowych oznaczenia, tak by uzyskać dostę p do wszystkich potencjalnych dostawców. Aby przeglądać wyniki dla któregoś z wyszukanych numerów łożysk, wystarczy kliknąć na jego numer na liście.

6 Poszukiwane / SOS Dystrybutorzy, którzy potrzebują pilnie znaleźć jakieś łożysko, lub poszukują najlepszej oferty cenowej mogą korzystać ze strony Poszukiwane/SOS i ogłaszać tam swoje zapotrzebowanie. Jeżeli inni dystrybutorzy, oglądający zawartość tej strony są w stanie dostarczyć poszukiwaną pozycję, mogą nawiązać z jej poziomu bezpośredni kontakt z zainteresowaną firmą. Poszczególne pozycje mogą być bardzo szybko dodawane do listy poszukiwanych, przez kliknięcie na polecenie DODAJ i uzupełnienie formularza strony POSZUKIWANE. Poszukiwane pozycje są umieszczane na liście w kolejności dat zgłoszenia, a starsze wpisy usuwane są po 7 dniach.

7 Oferty Specjalne BearingNet jest narzędziem, którego zasadniczym celem jest wspomaganie dystrybutorów w odnajdywaniu rzadkich i nietypowych łożysk, lub łożysk potrzebnych w bardzo krótkich terminach. Aby wspomóc dystrybutorów, którzy mają w swoich zapasach magazynowych nadmiary łożysk, stworzyliśmy strony Oferty Specjalne. Na stronie Oferty Specjalne, dystrybutorzy mogą prezentować swoją ofertę sprzedażową. Większość pozycji zawiera również informacje cenowe, a listy są regularnie przeglądane przez innych dystrybutorów. Jeżeli któryś z dystrybutorów jest zainteresowany zakupem, może się bezpośrednio skontaktować z oferentem. Listę można przeglądać według numerów elementów lub Nazwy Firmy. Aby przeglądać listę skróconą, wpisz część numeru łożyska w polu Wyszukiwania w górnej części listy i kliknij w WYSZUKAJ. (na przykład, aby wyświetlić wszystkie łożyska typu NU z listy Ofert Specjalnych, wpisz NU w polu WYSZUKAJ ). W pierwszej kolejności wyświetlane są zawsze najświeższe oferty. Pozycje z tej listy są automatycznie usuwane po 30 dniach.

8 Katalog Firm / Dane firmy Katalog Firm Katalog Firm zawiera listę wszystkich firm, które aktualnie korzystają z BearingNet. Lista może być sortowana według Nazwy Firmy lub Kraju. Aby obejrzeć dane Firmy, kliknij jej nazwę. Dane Firmy Pojawia się ekran Dane Firmy. Pojawiają się również dane kontaktowe i biznesowe Firm.

9 Forums Firmy mogą odczytywać i tworzyć wiadomości lub odpowiadać na inne wiadomości. Ta część serwisu służy do publikowania komunikatów, zadawania pytań i rozrywki.

10 Katalogi i Utrzymanie bazy danych Spis katalogowy Serwis BearingNet zawiera ponad 4,6 miliona pozycji katalogowych. Ekran Katalogu pokazuje wszystkie informacje o indywidualnych katalogach ofertowych każdego z dystrybutorów. BearingNet pokazuje dane ilościowe i wiek wyświetlanego katalogu ofertowego, zapewniając również dystrybutorom możliwość dodawania i edycji ograniczonej ilości pozycji w trybie on-line. Pierwszy zapis Twojego Najłatwiejszym sposobem zamieszczenia Twojego katalogu w naszym serwisie jest wysłanie go do nas pocztą elektroniczną w formacie arkusza Excel (lub podobnym). Potrzebne nam dane to numer części, ilość i marka. Po jej przygotowaniu, prześlij swoją listę katalogową na adres: Prosimy o przesyłanie listy zastępczej (aktualizacji) co najmniej raz w miesiącu. Wszystkie zapytania są przesyłane bezpośrednio do oferentów. Jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie dodawania swoich katalogów ofertowych do Twoje Konto W tym module serwisu, dystrybutorzy mogą aktualizować dane firmy, edytować i usuwać pozycje i oferty umieszczane na stronach Poszukiwane i Oferty Specjalne, zmieniać hasła, języki obsługi oraz modyfikować inne ustawienia użytkownika i systemu.

11 Zapytania i Oferty Zarówno zapytania o oferty cenowe jak i same oferty przygotowuje się w Systemie Zarządzania Ofertami serwisu BearingNet. W zależności od tego, czy kupujesz produkty, czy je sprzedajesz, system używa kategorii "Sprzedaż" lub "Zakup". Zapytania o oferty cenowe Zapytania o oferty cenowe przygotowuje się i wysyła z ekranu wyników wyszukiwania. Po przygotowaniu zapytania serwis BearingNet bezzwłocznie je rozsyła, dzięki czemu można liczyć na szybkie otrzymanie oferty. Serwis BearingNet wysyła ponad 5000 zapytań ofertowych dziennie. Przeglądanie zapytań i ofert Aby przejrzeć zapytania lub oferty kliknij na link 'OFERTY', po czym zaznacz numer interesującej Cię części. Przychodzące zapytania są oznaczone jako 'Sprzedaż (nowe)'. Zapytania o oferty cenowe oraz same oferty można wyświetlić wybierając następujące opcje: Skrzynka zapytań pokazuje nowe zapytania wysłane odnośnie oferowanych przez Ciebie produktów na sprzedaż. Sprzedaż W trakcie realizacji pokazuje wszystkie nowe zapytania, wyceny, które wysłałeś i odpowiedzi zwrotne dotyczące produktów, które oferujesz na sprzedaż. Skrzynka wyceny pokazuje nową wycenę dotyczącą zapytania jakie wysłałeś w sprawie produktów, które chciałbyś zakupić. Zakup W trakcie realizacji wyświetlanie wszystkich wysłanych przez Ciebie zapytań, jak również wszystkich otrzymanych odpowiedzi i ofert. Wiadomości są automatycznie usuwane po trzech tygodniach, chyba, że je zapiszesz. Zapisane wiadomości można przejrzeć w sekcji Zapisane dotyczy sprzedaży lub zakupu. Możesz również przeglądać elementy posegregowane według użytkowników lub firm. Aby przeszukać wiadomości, kliknij na pasek wyszukiwanie i wybierz kryteria wyszukiwania. Elementy w tabeli można sortować klikając na nagłówki kolumn. Przygotowywanie oferty Klikając na numer części wybierz pozycję Sprzedaż (nowe). Pojawi się formularz przygotowywania oferty. Aby wysłać ofertę, zaznacz opcję 'Szybka oferta', wypełnij pola formularza i kliknij polecenie 'Wyślij'. Jeśli potrzebujesz więcej informacji zanim wyślesz wycenę, zaznacz opcję 'Wyślij odpowiedź', wpisz treść wiadomości i kliknij polecenie 'Wyślij'. Jeżeli nie chcesz wysyłać oferty za pośrednictwem serwisu BearingNet, zaznacz opcję 'Wyślij ofertę faksem lub przez '. Jeżeli nie chcesz składać oferty, zaznacz opcję 'nie można złożyć oferty', w zależności od potrzeby wpisz odpowiednią wiadomość i kliknij polecenie 'Wyślij'.

12 Zapytania i Oferty Zapisywanie i usuwanie ofert Aby zapisać lub usunąć ofertę zaznacz pole wyboru obok danego elementu, po czym wybierz odpowiednie działanie z rozwijanej listy na górze strony i kliknij przycisk 'OK'. Niezapisane przez Ciebie oferty są automatycznie usuwane po trzech tygodniach. Przypisywanie użytkownika do firmy Zapytania ofertowe są automatycznie przypisywane do odpowiedzialnego za sprzedaż pracownika Twojej firmy, jednak przypisania można zmieniać. Aby zmienić przypisanie oferty zaznacz pole wyboru i wybierz z rozwijanej listy danego użytkownika, po czym kliknij przycisk 'OK'. Aby przypisać użytkownika do danej firmy, przejdź do formularza 'TWOJE KONTO' i kliknij na polecenie 'Ustawienia ofert'. Zaznacz użytkownika, który ma się zajmować zapytaniami danej firmy, zaznacz tę firmę, po czym kliknij przycisk 'OK'. Użytkownika można również przypisać do danego kraju lub regionu (na przykład ustawiając przesyłanie wszystkich zapytań ofertowych od klientów z Hiszpanii do władającego językiem hiszpańskim pracownika działu sprzedaży). Klikając na odpowiednie pole wyboru zaznacz nazwę użytkownika, zaznacz wybrany kraj lub region, po czym kliknij przycisk 'OK'. Dalsze tego typu zmiany można wprowadzać bez ograniczeń. Nowe ustawienia będą działać dla kolejnych nadchodzących zapytań, ale nie wstecz. Ustawienia komunikacji Serwis BearingNet automatycznie przesyła do wybranych użytkowników całą korespondencję prowadzoną za pośrednictwem Systemu Zarządzania Ofertami jako wiadomość . Jeżeli chcesz ograniczyć liczbę lub rodzaj otrzymywanych pocztą elektroniczną powiadomień, przejdź do formularza "Ustawienia użytkownika" i wybierz odpowiadający Ci poziom szczegółowości powiadomień. Na zapytania ofertowe można również odpowiadać bezpośrednio za pomocą faksu lub poczty elektronicznej, z pominięciem Systemu Zarządzania Ofertami. Zmiany tej dokonuje się w formularzu 'TWOJE KONTO', gdzie należy kliknąć na 'Ustawienia firmy' i wybrać opcję 'odpowiedzi faksem lub e- mailem".

13 Zapytania i Oferty Program BearingNet AutoUpload służy do szybkiego i łatwego przesyłania spisu towarów znajdujących się na stanie, bez konieczności wysyłania go mailem do biura BearingNetu. Tworzenie i formatowanie własnego spisu katalogowego Po utworzeniu własnego spisu, należy go prawidłowo sformatować. Poniżej zamieszczono prawidłowo sformatowany arkusz kalkulacyjny Excela, który zawiera wszystkie informacje niezbędne do pracy z programem AutoUpload. Aby utworzyć arkusz kalkulacyjny (jak na ilustracji powyżej), proszę postępować w następujący sposób: 1. W komórce A1: Wpisz swoją Nazwę użytkownika serwisu BearingNet, USER ID której używasz do logowania się do serwisu. 2. W komórce B1: Wpisz swoją unikalną Nazwę katalogu BearingNet, STOCK ID którą możesz znaleźć klikając "Twoje konto", a następnie "Twój spis katlogowy". Twój kod będzie podobny do tego przykładu: 7SAD-SNHF-R5HN-3RKK 3. W komórce C1: Wpisz "1" lub "0". Cyfra "1" oznacza, że chcesz ZASTĄPIĆ cały spis katalogowy w serwisie BearingNet nowym spisem. Cyfra "0" oznacza, że chcesz DODAĆ artykuły z nowego spisu katalogowy do spisu istniejącego w serwisie BearingNet. 4. W komórce D1: Wpisz adres , na który ma zostać przesłana wiadomość od serwisu BearingNet z potwierdzeniem przyjęcia. Wiadomość ta będzie potwierdzeniem, że spis towarów został prawidłowo wprowadzony. B oznacza Bearings (ŁOŻYSKA.) S oznacza Sprockets (KOŁA ZĘBATE.) C oznacza Chains (ŁAŃCUCHY.) L oznacza Seals (USZCZELNIACZE.) T oznacza Belts (PASKI KLINOWE.) P oznacza Pulleys (KOŁA PASOWE.) M oznacza Miscellaneous (RÓŻNE.) Komórki A2, B2, C2, D2 i E2 stanowią informacje dla Ciebie i zawierają opisy tego, co należy wpisać w poniższe kolumny: Kolumna A przeznaczona jest na NUMER KATA- LOGOWY artykułu, (PART NUMBER) który chcesz wprowadzić. Kolumna B przeznaczona jest na MARKĘ artykułu, (BRAND) który chcesz wprowadzić. Kolumna C przeznaczona jest na ILOŚĆ artykułu, (QUANTITY) który chcesz wprowadzić. Kolumna D przeznaczona jest na OPIS artykułu, (DESCRIPTION) który chcesz wprowadzić. Kolumna E przeznaczona jest na "TYP EPN" typ (PT TYPE) elementu przeniesienia napędu, który chcesz wprowadzić. Znak "!" oznacza, że linia zawierająca ten znak zostanie zignorowana przez program AutoUpload, i nie zostanie wprowadzona do serwisu BearingNet.

14 Więcej informacji na temat funkcji automatycznego pobierania Teraz należy zapisać utworzony spis. W tym celu kliknij zakładkę Plik, następnie polecenie Zapisz jako, a następnie wskaż miejsce na Twoim komputerze, gdzie plik ma zostać zapisany.odpowiednio nazwij plik, wybierz dla niego l kację I wybierz format, w którym plik musi zostać zapisany: Tekst (rozdzielany znakami tabulacji). Jeśli zapiszesz plik w jakimkolwiek innym formacie, zostanie on automatycznie odrzucony. Przesyłanie spisu katalogowego Na stronie spisu katalogowego widoczny jest link do automatycznego przesłania katalogu, który po kliknięciu o worzy nową stronę. Kliknij przycisk Przeglądaj i wybierz miejsce, w którym zapisałeś plik. Po odnalezieniu i zaznaczeniu pliku naciśnij przycisk Prześlij. Ostatnia wyświetlana strona zawiera potwierdzenie, że plik jest przetwarzany.

15 Tryb Wielu Użytkowników Tryb wielu użytkowników dostępny na BearingNET umożliwia stworzenie różnych nazw użytkownika dla różnych osób i działów w firmie. Jeżeli w Twojej firmie wielu użytkowników używa BearingNet, możesz skorzystać z tej funkcji, oferującej następujące możliwości: Każdy pracownik lub dział może podać własne dane kontaktowe. Użytkownicy mogą wprowadzić dokładną nazwę swojego stanowiska. Dane kontaktowe poszczególnych pracowników o różnych nazwach użytkownika będą wyświetlane na stronie ze szczegółowymi danymi firmy. Inni użytkownicy BearingNet będą mogli się kontaktować bezpośrednio z poszczególnymi użytkownikami. Każdy użytkownik może wybrać swoje ulubione ustawienia takie, jak rozmiar czcionki, wyszukiwanie według regionu. Każdy użytkownik może zobaczyć, co jest nowego od czasu ostatniego logowania Administrator firmy może ograniczyć poszczególnym użytkownikom dostęp do niektórych funkcji BearingNet i usunąć nazwy użytkowników w przypadku pracowników, którzy odeszli z firmy. Jak Korzystać Z: Aby dodać nowego użytkownika, przejdź do "TWOJE KONTO", a następnie do "ZARZĄDZAJ UŻYTKOWNIKAMI". Aby dodać nowego użytkownika, kliknij przycisk "Dodaj nowego użytkownika". Wyświetlony zostanie formularz Dodaj nowego użytkownika. Wprowadź wymagane dane i kliknij "Zapisz", aby zakończyć. Każdy Użytkownik może mieć inne uprawnienia dostępu. Użytkownicy z uprawnieniami administratora mają dostęp do wszystkich działów BearingNet i mogą też Dodawać, Zmieniać i Usuwać innych użytkowników. Jeżeli nie chcesz, aby nowy Użytkownik miał takie uprawnienia, upewnij się, że opcja "Uprawnienia administratora" nie została zaznaczona. Użytkownicy będą mogli użyć własnej nazwy użytkownika i hasła, aby uzyskać dostęp do BearingNet. Aby Zmienić Użytkownika, kliknij nazwę użytkownika, którego chcesz zmienić. Wyświetlone są informacje o użytkowniku. Zmień informacje I zapisz zmiany. Aby Usunąć Użytkownika kliknij polecenie "Usuń" wyświetlone obok nazwy użytkownika, którego chcesz usunąć.

16 Mobile BearingNet Specjalnie zaprojektowany dla użytkowników telefonów komórkowych i palmtopów. Łatwy w użyciu i dostępny we wszystkich językach obsługiwanych przez BearingNet. Wyszukiwanie łożysk/sprawdź własne zapasy w magazynie. Pełna baza danych członków zawierająca dane kontaktowe i bezpośredni numer telefoniczny. Lista poszukiwanych części. Logowanie Uruchom przeglądarkę telefonu komórkowego. Przejdź do: wprowadź nazwę użytkownika i hasło i kliknij "zaloguj się". Wyświetla się menu. Wyszukiwanie łożysk Wybierz "Wyszukaj" w menu. Wpisz identyfikator łożyska. Wybierz "Wyślij". Każda firma, która ma łożyska w swojej ofercie jest umieszczona na liście. Twoje własne zapasy magazynowe zawsze są wyświetlane w pierwszej kolejności. Dzięki temu możesz sprawdzić stan magazynu za pomocą urządzenia przenośnego, kiedy nie ma Cię w biurze. Można wyświetlić możliwości alternatywne. Aby zobaczyć informacje kontaktowe określonej firmy, kliknij nazwę firmy. Wyświetlą się szczegółowe dane firmy. Informacje o firmach można przeglądać według krajów lub przez "Wyszukiwanie firm". Aby wyszukać firmę, wpisz część nazwy firmy. Wyświetli się lista firm. Aby zobaczyć szczegółowe dane, wybierz nazwę firmy. Pod każdy numer telefonu można zadzwonić automatycznie, wybierając ten numer. Aby zobaczyć stronę poszukiwanych części, kliknij "Poszukiwane".

BearingNet - AutoUpload

BearingNet - AutoUpload Zawartość BearingNet AutoUpload... 2 Opcja 1 - Tworzenie i formatowanie własnego spisu katalogowego... 2 Przesyłanie spisu katalogowego... 5 Przesyłanie za pomocą protokołu FTP (użytkownicy zaawansowani)...

Bardziej szczegółowo

BearingNet - Spis katalogowy

BearingNet - Spis katalogowy Contents Wprowadzenie... 2 Twoja tabela zapasów... 3 Dodaj katalog... 4 Edycja lub kasowanie listy zapasów... 5 Tabela obsługi danych o zapasach... 7 Inwentarz: zadanie... 7 Opcja 1 - Tworzenie i formatowanie

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja. DriveConfigurator Konfigurator produktu firmy SEW-EURODRIVE

Skrócona instrukcja. DriveConfigurator Konfigurator produktu firmy SEW-EURODRIVE Technika napędowa \ Automatyzacja napędów \ Integracja systemowa \ Usługi Skrócona instrukcja DriveConfigurator Konfigurator produktu firmy SEW-EURODRIVE Wydanie 11/2014 20089333/PL SEW-EURODRIVE Driving

Bardziej szczegółowo

Poszukiwane Łożyska Zawartość

Poszukiwane Łożyska Zawartość Zawartość Wstęp... 2 Dodawanie rzeczy do listy poszukiwanych produktów:... 3 Produkty dodane w ciągu ostatnich 24 godzin... 4 Wyszukiwanie w sekcji Poszukiwanie... 5 1 Wstęp Ta strona BearingNet pozwala

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik

Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik Spis treści 1. DOSTĘP DO SERWISU... 2 1.1 REJESTRACJA... 2 1.2 LOGOWANIE... 4 1.3 RESETOWANIE HASŁA... 4 2. SKŁADANIE ZAMÓWIENIA... 5 2.1 WYBÓR GRUPY PRODUKTÓW...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Centrum rozliczeniowe UPS 2015 United Parcel Service of America, Inc. Nazwa UPS, marka UPS i kolor brązowy są znakami towarowymi firmy United Parcel Service of America, Inc. Wszelkie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA dla opiekunów SKC

INSTRUKCJA dla opiekunów SKC INSTRUKCJA dla opiekunów SKC 1 Spis treści Wstęp...3 Logowanie się do systemu...4 Poczta...5 Strona...6 Aktualności...7 Dodawanie zdjęć do aktualności...7 Galerie...8 Dodawanie zdjęć do galerii...9 Pliki...10

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Szybki start

Przewodnik Szybki start Używanie usługi Office 365 na telefonie z systemem Android Przewodnik Szybki start Sprawdzanie poczty e-mail Skonfiguruj telefon z systemem Android w celu wysyłania i odbierania poczty za pomocą konta

Bardziej szczegółowo

FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika

FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika O FedEx efaktura Zyskaj kontrolę, bezpieczeństwo i dostęp do swoich faktur o każdej porze, gdziekolwiek jesteś. Z systemem FedEx efaktura oszczędzisz nie tylko czas,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi platformy B2B b2b.polishtextilegroup.com

Instrukcja obsługi platformy B2B b2b.polishtextilegroup.com Instrukcja obsługi platformy B2B b2b.polishtextilegroup.com Spis treści 1. Miejsce docelowe platformy 2 2. Logowanie na platformę 3 2.1. Wygenerowanie nowego hasła 3 3. Poruszanie się po platformie 4 3.1.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar

Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar UWAGA dostęp do Google Scholar wymaga posiadania konta Google. Utworzenie jednego konta Google pozwala na dostęp do wszystkich usług Google. Oznacza to, że jeśli

Bardziej szczegółowo

1. LOGOWANIE DO SYSTEMU

1. LOGOWANIE DO SYSTEMU 1. LOGOWANIE DO SYSTEMU Aby zalogować się do systemu należy do okna przeglądarki internetowej wpisać adres: mindstormlab.com/cms Należy upewnić się, że w pasku adresu przeglądarki po wprowadzeniu poprawnego

Bardziej szczegółowo

Możesz teraz dodatkowo, poza telefonem do naszego Centrum Obsługi Klienta, samodzielnie, za pomocą Internetu, zająć się następującymi sprawami:

Możesz teraz dodatkowo, poza telefonem do naszego Centrum Obsługi Klienta, samodzielnie, za pomocą Internetu, zająć się następującymi sprawami: Drogi Kliencie, Możesz teraz dodatkowo, poza telefonem do naszego Centrum Obsługi Klienta, samodzielnie, za pomocą Internetu, zająć się następującymi sprawami: Sprawdzić najbliższe planowane terminy dostaw,

Bardziej szczegółowo

SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTEM CRM7

SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTEM CRM7 SYSTEM ZARZĄDZANIA RELACJAMI Z KLIENTEM CRM7 Administracja instrukcja Panel administracyjny jest dostępny z menu po lewej stronie ekranu. Użytkownicy bez uprawnień administracyjnych mają tylko możliwość

Bardziej szczegółowo

Mobilny CRM BY CTI 1

Mobilny CRM BY CTI 1 Mobilny CRM BY CTI 1 Spis treści 1. Wstęp...3 2. Instrukcja do programu...3 2.1. Lewe menu...4 2.1.1. Zakładka klient...5 2.1.2. Zakładka spotkania... 10 2.1.3. Zakładka kalendarz... 17 2.1.4. Zakładka

Bardziej szczegółowo

ELEKTRONICZNA KSIĄŻKA ZDARZEŃ

ELEKTRONICZNA KSIĄŻKA ZDARZEŃ ELEKTRONICZNA KSIĄŻKA ZDARZEŃ Instrukcja obsługi 1. WSTĘP... 2 2. LOGOWANIE DO SYSTEMU... 2 3. STRONA GŁÓWNA... 3 4. EWIDENCJA RUCHU... 4 4.1. Dodanie osoby wchodzącej na teren obiektu... 4 4.2. Dodanie

Bardziej szczegółowo

EBSCOhost Wyszukiwanie podstawowe dla Bibliotek akademickich

EBSCOhost Wyszukiwanie podstawowe dla Bibliotek akademickich EBSCOhost Wyszukiwanie podstawowe dla Bibliotek akademickich Szkolenie support.ebsco.com Witamy w szkoleniu EBSCO Publishing dotyczącym Wyszukiwania podstawowego dla Bibliotek akademickich, zwięzłym przewodniku

Bardziej szczegółowo

Biblioteki publiczne

Biblioteki publiczne Instrukcja pracy w programie do gromadzenia danych statystycznych w ramach projektu Analiza Funkcjonowania Bibliotek Biblioteki publiczne Spis treści 1. Użytkownicy i uprawnienia 1 2. Logowanie/rejestracja

Bardziej szczegółowo

1. Instalacja Programu

1. Instalacja Programu Instrukcja obsługi dla programu Raporcik 2005 1. Instalacja Programu Program dostarczony jest na płycie cd, którą otrzymali Państwo od naszej firmy. Aby zainstalować program Raporcik 2005 należy : Włożyć

Bardziej szczegółowo

Wszystkie prawa zastrzeżone. NOWY BIZNESLINK FAQ dla Klientów

Wszystkie prawa zastrzeżone. NOWY BIZNESLINK FAQ dla Klientów Wszystkie prawa zastrzeżone NOWY BIZNESLINK FAQ dla Klientów SPIS TREŚCI Strona I. Rejestracja i konfiguracja konta... 3 1. W jaki sposób mogę się zarejestrować?... 3 1.1 Czy mogę zalogować się używając

Bardziej szczegółowo

Biblioteki publiczne

Biblioteki publiczne Instrukcja pracy w programie do gromadzenia danych statystycznych w ramach projektu Analiza Funkcjonowania Bibliotek Biblioteki publiczne Spis treści 1. Użytkownicy i uprawnienia 1 2. Logowanie/rejestracja

Bardziej szczegółowo

WellCommerce Poradnik: Sprzedaż

WellCommerce Poradnik: Sprzedaż WellCommerce Poradnik: Sprzedaż Spis treści well W tej części poradnika poznasz funkcje WellCommerce odpowiedzialne za obsługę sprzedaży. 2 Spis treści... 2 Wstęp... 3 Logowanie do panelu administratora...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O.

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O. Instrukcja Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl 1Strona 1 z 12 Spis treści Wstęp... 3 Rejestracja... 3 Aktywacja konta... 5 Rozpoczęcie pracy z systemem... 7 Pierwsze logowanie do systemu...

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Szybki start

Przewodnik Szybki start Przewodnik Szybki start Program Microsoft Access 2013 wygląda inaczej niż wcześniejsze wersje, dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik, aby skrócić czas nauki jego obsługi. Zmienianie rozmiaru ekranu lub

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Zaplecza epk w zakresie zarządzania tłumaczeniami opisów procedur, publikacji oraz poradników przedsiębiorcy

Instrukcja obsługi Zaplecza epk w zakresie zarządzania tłumaczeniami opisów procedur, publikacji oraz poradników przedsiębiorcy Instrukcja obsługi Zaplecza epk w zakresie zarządzania tłumaczeniami opisów procedur, publikacji oraz poradników przedsiębiorcy Spis treści: 1 WSTĘP... 3 2 DOSTĘP DO SYSTEMU... 3 3 OPIS OGÓLNY SEKCJI TŁUMACZENIA...

Bardziej szczegółowo

Platforma zakupowa GRUPY TAURON

Platforma zakupowa GRUPY TAURON Platforma zakupowa GRUPY TAURON Podręcznik dla oferenta Rejestracja w systemie Pierwsze logowanie do systemu Podstawowe elementy interfejsu użytkownika Strefa publiczna systemu Version 1.0 1 1. Rejestracja

Bardziej szczegółowo

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web (www.login.eramail.pl) INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści Internetowy serwis Era mail dostępny przez komputer z podłączeniem do Internetu (aplikacja sieci Web)

Bardziej szczegółowo

Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych:

Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Rejestracja- MDK Przeglądanie oferty i rejestracja kandydata Informacje ogólne Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Internet Explorer

Bardziej szczegółowo

WPROWADZANIE ZLECEŃ POPRZEZ STRONĘ WWW.KACZMARSKI.PL INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

WPROWADZANIE ZLECEŃ POPRZEZ STRONĘ WWW.KACZMARSKI.PL INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA WPROWADZANIE ZLECEŃ POPRZEZ STRONĘ WWW.KACZMARSKI.PL INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA WSTĘP... 2 1 UWARUNKOWANIA TECHNICZNE... 2 2 UWARUNKOWANIA FORMALNE... 2 3 LOGOWANIE DO SERWISU... 2 4 WIDOK STRONY GŁÓWNEJ...

Bardziej szczegółowo

Nabór Bursy/CKU. Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych:

Nabór Bursy/CKU. Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Nabór Bursy/CKU Przeglądanie oferty i rejestracja kandydata Informacje ogólne Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Internet Explorer

Bardziej szczegółowo

Mercedes-Benz WebParts

Mercedes-Benz WebParts Mercedes-Benz WebParts Informator dla Klientów Mercedes-Benz WebParts, został gruntownie przebudowany, ten materiał zawiera krótki przegląd podstawowych funkcjonalności dla wersji 4.0 Ekran startowy Po

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika LSI WRPO

Podręcznik Użytkownika LSI WRPO Podręcznik użytkownika Lokalnego Systemu Informatycznego do obsługi Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 2013 w zakresie wypełniania wniosków o dofinansowanie Wersja 1 Podręcznik

Bardziej szczegółowo

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu. ibok. Internetowe Biuro Obsługi Klienta. Instrukcja obsługi

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu. ibok. Internetowe Biuro Obsługi Klienta. Instrukcja obsługi Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu ibok Internetowe Biuro Obsługi Klienta Instrukcja obsługi SPIS TREŚCI 1. AUTORYZACJA UŻYTKOWNIKA W SYSTEMIE IBOK... 3 1.1 Logowanie... 3 1.2 Przywracanie

Bardziej szczegółowo

Pierwsze logowanie do systemu Uczniowie Optivum NET

Pierwsze logowanie do systemu Uczniowie Optivum NET System Uczniowie Optivum NET materiały dodatkowe 1 Pierwsze logowanie do systemu Uczniowie Optivum NET Ćwiczenie 1. Tworzenie hasła dostępu do systemu Uczniowie Optivum NET Jeśli Twoje dane, a w szczególności

Bardziej szczegółowo

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu Spis treści 1. Zgłoszenia serwisowe wstęp... 2 2. Obsługa konta w solidnym serwisie... 2 Rejestracja w serwisie...3 Logowanie się do serwisu...4 Zmiana danych...5 3. Zakładanie i podgląd zgłoszenia...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA DORADCY ZAWODOWEGO JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU DORADCY ZAWODOWEGO narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Czas zawodowców wielkopolskie kształcenie zawodowe Wielkopolski

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Administratora portalu. aplikacji. Wirtualna szkoła

Dokumentacja Administratora portalu. aplikacji. Wirtualna szkoła Dokumentacja Administratora portalu aplikacji Wirtualna szkoła aktualna na dzień 20.12.2012 Wykonawca: Young Digital Planet SA 2012 Strona 2 z 15 Spis Treści Wirtualna szkoła SYSTEM ZARZĄDZANIA NAUCZANIEM...

Bardziej szczegółowo

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu Wprowadzenie Memeo Instant Backup pozwala w łatwy sposób chronić dane przed zagrożeniami cyfrowego świata. Aplikacja regularnie i automatycznie tworzy kopie zapasowe ważnych plików znajdujących się na

Bardziej szczegółowo

Przewodnik użytkownika systemu AgentWorks podwójna kontrola wydanie 11 wersja polska

Przewodnik użytkownika systemu AgentWorks podwójna kontrola wydanie 11 wersja polska Przewodnik użytkownika systemu AgentWorks podwójna kontrola wydanie 11 wersja polska 09/01/2013 2012 MoneyGram International Wszelkie prawa zastrzeżone. Spis treści 1. Zatwierdzenia menedżera... 2 2. Zgłoszenia

Bardziej szczegółowo

MATERIAŁY - udostępnianie materiałów dydaktycznych w sieci SGH

MATERIAŁY - udostępnianie materiałów dydaktycznych w sieci SGH MATERIAŁY - udostępnianie materiałów dydaktycznych w sieci SGH SPIS TREŚCI i EKRANÓW WSTĘP Ekran1: Wstęp. Logowanie Ekran2: Strona początkowa UDOSTEPNIONE MATERIAŁY Ekran3: Dostępne materiały Ekran4: Zawartość

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Panelu Sklep

Instrukcja obsługi Panelu Sklep Instrukcja obsługi Panelu Sklep Spis treści: Logowanie Lista wniosków Filtr Stan Edycja wniosku Ustawienia sklepu Zmiana hasła Blokada hasła Generator Linków w Panelu Sklep Strona 1 z 22 Logowanie Panel

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Administratora Szkoły

Podręcznik Administratora Szkoły Projekt systemowy 'Fascynujący Świat Nauki i Technologii' nr POKL.09.01.02-16-001/13 jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt systemowy Fascynujący

Bardziej szczegółowo

- 1 Laboratorium fotografii cyfrowej Foto Video Hennig

- 1 Laboratorium fotografii cyfrowej Foto Video Hennig Foto Video Hennig, ul. Krótka 20,83-110 Tczew tel. 58 531 79 24,, kontakt@foto-hennig.pl Instalacja i użytkowanie programu FotoSender 3.0 Pobieranie i instalacja: 1. Pobieranie i instalacja Fotosendera

Bardziej szczegółowo

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA CYFROWY URZĄD Województwa Warmińsko Mazurskiego Część użytkownika

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA CYFROWY URZĄD Województwa Warmińsko Mazurskiego Część użytkownika ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA CYFROWY URZĄD Województwa Warmińsko Mazurskiego Część użytkownika WERSJA 1.0 Twórca oprogramowania: Województwo Warmińsko Mazurskie Olsztyn, 28 lipca 2011r. Spis treści

Bardziej szczegółowo

Budowanie listy Odbiorców

Budowanie listy Odbiorców Budowanie listy Odbiorców W tym przewodniku dowiesz się jak Skutecznie budować listę Odbiorców, korzystając z narzędzi dostępnych w Twoim koncie oraz zarządzać ustawieniami subskrypcji. Budowanie listy

Bardziej szczegółowo

Aby skorzystać z wyżej wymienionych funkcji zaloguj się na swoje konto w e-dok zgodnie z opisanymi poniżej 7 krokami:

Aby skorzystać z wyżej wymienionych funkcji zaloguj się na swoje konto w e-dok zgodnie z opisanymi poniżej 7 krokami: Drogi Kliencie, Możesz teraz dodatkowo, poza telefonem na naszą Infolinię, samodzielnie, za pomocą Internetu, załatwić następujące sprawy: Sprawdzić najbliższe planowane terminy dostaw, Zapoznać się oraz

Bardziej szczegółowo

Z Małej Szkoły w Wielki Świat

Z Małej Szkoły w Wielki Świat Pierwsze kroki na witrynie edukacyjnej projektu Z Małej Szkoły w Wielki Świat Spis treści Witryna edukacyjna projektu Z Małej Szkoły w Wielki Świat...2 Pierwsze logowanie... 3 Uzupełnienie profilu użytkownika...3

Bardziej szczegółowo

DHL EXPRESS. 1 DHL IntraShip Przewodnik

DHL EXPRESS. 1 DHL IntraShip Przewodnik DHL EXPRESS 1 DHL IntraShip Przewodnik LOGOWANIE Użyj swojej nazwy użytkownika i hasła, aby zalogować się do DHL IntraShip na stronie https://www.intrashipeu.dhl.com (lub skorzystaj z lokalnego adresu

Bardziej szczegółowo

Obsługa. Portalu Dostawcy

Obsługa. Portalu Dostawcy Obsługa Portalu Dostawcy Schemat funkcji dostępnych w Portalu Dostawcy LDO Funkcje Portalu Dostawcy w układzie merytorycznym Strona główna Ustawienia Profil Zmiana hasła Powrót do strony głównej z dowolnego

Bardziej szczegółowo

DigiSkills D3.5 Instrukcja korzystania z zasobów DigiSkills

DigiSkills D3.5 Instrukcja korzystania z zasobów DigiSkills Nr 531300-LLP-1-2012-1-GR-KA3-KA3NW DigiSkills: Network for the enhancement of digital competence skills DigiSkills D3.5 Instrukcja korzystania z zasobów DigiSkills Spis treści 1. Zakres dokumentu... 3

Bardziej szczegółowo

Baza Aktów Własnych. Autor: Piotr Jegorow. ABC PRO Sp. z o.o.

Baza Aktów Własnych. Autor: Piotr Jegorow. ABC PRO Sp. z o.o. ABC PRO Sp. z o.o. Podręcznik przeznaczony dla użytkowników Bazy Aktów Własnych Zawiera zmiany w wersji z dnia 12.12.2013 r. Data: 13 grudnia 2013 Autor: Piotr Jegorow Spis treści Wykaz zmian... 3 Zmiana

Bardziej szczegółowo

Elektroniczny Urząd Podawczy

Elektroniczny Urząd Podawczy Elektroniczny Urząd Podawczy Dzięki Elektronicznemu Urzędowi Podawczemu Beneficjent może wypełnić i wysłać formularz wniosku o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa

Bardziej szczegółowo

REJESTRACJA I PUBLIKACJA ARTYKUŁÓW W SERWISIE. www.swiat-angielskiego.pl TUTORIAL

REJESTRACJA I PUBLIKACJA ARTYKUŁÓW W SERWISIE. www.swiat-angielskiego.pl TUTORIAL REJESTRACJA I PUBLIKACJA ARTYKUŁÓW W SERWISIE www.swiat-angielskiego.pl TUTORIAL REJESTRACJA Aby zostać Redaktorem portalu i mieć możliwość publikacji swoich artykułów należy wykonać krok 1 REJESTRACJA

Bardziej szczegółowo

Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców

Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców W tym przewodniku dowiesz się jak Skutecznie budować listę Odbiorców, korzystając z narzędzi dostępnych w Twoim koncie oraz zarządzać ustawieniami subskrypcji. Każda

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA FIRM SZKOLENIOWYCH JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU FIRMY SZKOLENIOWEJ narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Czas zawodowców wielkopolskie kształcenie zawodowe Wielkopolski

Bardziej szczegółowo

UPS CampusShip Podręczny przewodnik Lipiec 2010 r.

UPS CampusShip Podręczny przewodnik Lipiec 2010 r. 2010 United Parcel Service of America, Inc. UPS, znak marki UPS i brązowy kolor są znakami handlowymi United Parcel Service of America, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. UPS CampusShip Podręczny przewodnik

Bardziej szczegółowo

BearingNet Strona tytułowa

BearingNet Strona tytułowa Wprowadzenie Kiedy już się zalogujesz, wprowadzając Twoją nazwę użytkownika oraz hasło, po kliknięciu na przycisk Login, zostaniesz przeniesiony do Strony Głównej. Na tej stronie znajduje się wiele róznych

Bardziej szczegółowo

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Windows 8.1 instalacja i aktualizacja Zaktualizuj BIOS, aplikacje, sterowniki i uruchom usługę Windows Update Wybierz typ instalacji Zainstaluj

Bardziej szczegółowo

ADMINISTRATOR SZKOŁY. Instrukcja użytkownika portalu www.eduscience.pl

ADMINISTRATOR SZKOŁY. Instrukcja użytkownika portalu www.eduscience.pl Instrukcja użytkownika portalu www.eduscience.pl ADMINISTRATOR SZKOŁY Spis treści 1. Logowanie...4 1.1. Przypomnienie hasła...5 1.2. Rejestracja...6 2. Strona główna...7 3. Panel użytkownika...8 3.1.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika platformy szkoleniowej Audatex. wersja 1.2

Podręcznik użytkownika platformy szkoleniowej Audatex. wersja 1.2 Podręcznik użytkownika platformy szkoleniowej Audatex wersja 1.2 Warszawa 2015 Spis treści 1. Zakup kursu... 3 2. Logowanie do systemu... 3 2.1. Jak zalogować się do systemu?... 3 2.2. Co zrobić kiedy

Bardziej szczegółowo

Poradnik jak dokonać zakupów na stronie internetowej firmy

Poradnik jak dokonać zakupów na stronie internetowej firmy Poradnik jak dokonać zakupów na stronie internetowej firmy Spis stron 1. Zakupy przy użyciu standardowego przeglądania kategorii... 2 2. Zakupy przy wykorzystaniu pola SZUKAJ.... 4 3. Finalizacja zamówienia...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Integracja z istore. Wersja z 07/02/2015. Copyright Zakupteraz.pl

Instrukcja Integracja z istore. Wersja z 07/02/2015. Copyright Zakupteraz.pl Instrukcja Integracja z istore Wersja z 07/02/2015 Copyright Zakupteraz.pl 1. SPIS TREŚCI 1. SPIS TREŚCI... 2 2. WSTĘP... 3 3. OPIS PROCEDURY INTEGRACJI... 4 1.1. LOGOWANIE... 4 1.2. PANEL KLIENTA INTEGRACJA

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Systemie Internetowym Sez@m dla Klientów posiadających w tym systemie dostęp wyłącznie do kart kredytowych i innych kredytów.

Przewodnik po Systemie Internetowym Sez@m dla Klientów posiadających w tym systemie dostęp wyłącznie do kart kredytowych i innych kredytów. Przewodnik po Systemie Internetowym Sez@m dla Klientów posiadających w tym systemie dostęp wyłącznie do kart kredytowych i innych kredytów. Spis treści WSTĘP... 2 LOGOWANIE DO SYSTEMU SEZ@M... 3 SAMODZIELNE

Bardziej szczegółowo

https://lsi.ncbr.gov.pl

https://lsi.ncbr.gov.pl Instrukcja składania wniosku o dofinansowanie w systemie informatycznym IP na potrzeby konkursu nr 2/1.1.2/2015 INFORMACJE OGÓLNE 1. Wnioski o dofinansowanie projektu w ramach konkursu nr 2/1.1.2/2015

Bardziej szczegółowo

1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych.

1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych. 1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki e-mail za pomocą otrzymanych danych. 2. Po poprawnym zalogowaniu się, przejdziemy do nowej skrzynki. Ważną informacją jest zajętość

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU IRF DLA BIURA RACHUNKOWEGO Program Rachmistrz/Rewizor. Strona0

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU IRF DLA BIURA RACHUNKOWEGO Program Rachmistrz/Rewizor. Strona0 INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU IRF DLA BIURA RACHUNKOWEGO Program Rachmistrz/Rewizor Strona0 1. Zaloguj się na konto IRF, na adres: http://irf-system.pl 2. Hasło można zmienić, klikając w ustawienia. Strona1

Bardziej szczegółowo

Instrukcja zarządzania kontem przedsiębiorstwa w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl

Instrukcja zarządzania kontem przedsiębiorstwa w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl Instrukcja zarządzania kontem przedsiębiorstwa w serwisie internetowym www.esiop.legionowo.pl Rejestracja w serwisie: Aby utworzyć konto w serwisie, należy otworzyć w przeglądarce internetowej stronę www.esiop.legionowo.pl,

Bardziej szczegółowo

Facebook, Nasza klasa i inne. www.facebook.com. podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 2. Facebook

Facebook, Nasza klasa i inne. www.facebook.com. podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 2. Facebook Facebook, Nasza klasa i inne podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych Cz. 2. Facebook www.facebook.com Facebook to drugi najczęściej wykorzystywany portal społecznościowy w Polsce i

Bardziej szczegółowo

WEBTRUCKER INSTRUKCJA OBSŁUGI V.2.6

WEBTRUCKER INSTRUKCJA OBSŁUGI V.2.6 WEBTRUCKER INSTRUKCJA OBSŁUGI V.2.6 WebTrucker instrukcja obsługi v. 2.5 2 Spis treści: Uruchamianie... 3 1 wprowadzenie przesyłki... 4 1.1. Dodaj przesyłkę kurierską... 4 1.2. Szablon przesyłek... 7 1.3.

Bardziej szczegółowo

Grundfos Extranet. Instrukcja użytkownika

Grundfos Extranet. Instrukcja użytkownika Grundfos Extranet Instrukcja użytkownika Wprowadzenie do sieci Grundfos Extranet Kilka słów na temat 2 Niniejsza instrukcja stanowi wprowadzenie do sieci Grundfos Extranet. Grundfos Extranet jest ciągle

Bardziej szczegółowo

Spis treści. 1. Logowanie. 2. Strona startowa. 3. Moje dane. 4. Towary. 5. Zamówienia. 6. Promocje

Spis treści. 1. Logowanie. 2. Strona startowa. 3. Moje dane. 4. Towary. 5. Zamówienia. 6. Promocje INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści 1. Logowanie 2. Strona startowa 3. Moje dane 4. Towary 5. Zamówienia 6. Promocje 1. Logowanie Logowanie do Internetowego Systemu Sprzedaży odbywa się na stronie www.partner-parts.pl/izam

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po konfiguracji Comarch ERP e-sklep z wszystko.pl

Przewodnik po konfiguracji Comarch ERP e-sklep z wszystko.pl Przewodnik po konfiguracji Comarch ERP e-sklep z wszystko.pl Spis treści 1 INFORMACJE WSTĘPNE... 3 2 INTEGRACJA COMARCH ERP E-SKLEP Z WSZYSTKO.PL... 4 2.1 KONFIGURACJA... 4 2.2 MAPOWANIE DOSTAW I PŁATNOŚCI...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Publikujący aplikacji Wykaz2

Podręcznik użytkownika Publikujący aplikacji Wykaz2 Podręcznik użytkownika Publikujący aplikacji Wykaz2 TiMSI Sp z o o ul Czapli 63, 02-781 Warszawa tel : +48 22 644 86 76, fax: +48 22 644 78 52 NIP: 951-19-39-800 Sąd Rejonowy dla mst Warszawy w Warszawie,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi portalu MojeHR moduł pracownika

Instrukcja obsługi portalu MojeHR moduł pracownika Spis treści:. Strona startowa MojeHR 2 2. 3 3. Okno rejestracji pracownika 4 4. Konto pracownika 9 5. Znajdź ofertę 0 6. Edycja informacji 7. Zmiana hasła 8. Edycja zdjęcia 2 9. Zobacz swoje CV 2 0. Edycja

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI SKLEPU INTERNETOWEGO. Alu System Plus Sp.J. ul.leśna 2d 32-500 Chrzanów, tel.(+48-32) 625-71-38 sprzedaz@alusystem.

INSTRUKCJA OBSŁUGI SKLEPU INTERNETOWEGO. Alu System Plus Sp.J. ul.leśna 2d 32-500 Chrzanów, tel.(+48-32) 625-71-38 sprzedaz@alusystem. INSTRUKCJA OBSŁUGI SKLEPU INTERNETOWEGO 1. Jak rozpocząć zakupy? Aby złoŝyć zamówienie w sklepie naleŝy zalogować się, klikając na linka Zaloguj w prawym górnym rogu ekranu. Następnie naleŝy podać nazwę

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla użytkowników serwisu internetowego

Instrukcja dla użytkowników serwisu internetowego Instrukcja dla użytkowników serwisu internetowego 1 2 Spis treści SPIS TREŚCI... 2 I WSTĘP... 3 II OPIS FUNKCJONALNOŚCI... 3 1. LOGOWANIE DO SERWISU INTERNETOWEGO... 3 1.1 Reguły bezpieczeństwa... 3 2.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. Zobacz jak w prosty sposób założyć swoją własną stronę www. ZDJĘĆ DODAWANIE INFORMACJI EDYCJA

Instrukcja. Zobacz jak w prosty sposób założyć swoją własną stronę www. ZDJĘĆ DODAWANIE INFORMACJI EDYCJA 1 Instrukcja Zobacz jak w prosty sposób założyć swoją własną stronę www. REJESTRACJA DODAWANIE INFORMACJI DODAWANIE ZDJĘĆ EDYCJA 2 KROK 1. Jak zarejestrować się na Kardiowizyta.pl? 1. Wejdź na stronę www.kardiowizyta.pl

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK PO SYSTEMIE INTERNETOWYM DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYCH W TYM SYSTEMIE DOSTĘP WYŁĄCZNIE DO KART KREDYTOWYCH I INNYCH KREDYTÓW

PRZEWODNIK PO SYSTEMIE INTERNETOWYM DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYCH W TYM SYSTEMIE DOSTĘP WYŁĄCZNIE DO KART KREDYTOWYCH I INNYCH KREDYTÓW PRZEWODNIK PO SYSTEMIE INTERNETOWYM SEZ@M DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYCH W TYM SYSTEMIE DOSTĘP WYŁĄCZNIE DO KART KREDYTOWYCH I INNYCH KREDYTÓW SPIS TREŚCI Wstęp 2 Logowanie do systemu Sez@m 3 Samodzielne odblokowanie

Bardziej szczegółowo

GroupWise WebAccess Basic Interface

GroupWise WebAccess Basic Interface GroupWise WebAccess Basic Interface szybki start 8 Novell GroupWise WebAccess Basic Interface SZYBKI START www.novell.com Korzystanie z programu GroupWise WebAccess Basic Interface Po zainstalowaniu przez

Bardziej szczegółowo

Dostęp do poczty za pomocą przeglądarki internetowej

Dostęp do poczty za pomocą przeglądarki internetowej Dostęp do poczty za pomocą przeglądarki internetowej Wstęp Dostęp do poczty za pomocą przeglądarki internetowej zarówno przed zmianą systemu poczty, jak i po niej, odbywa się poprzez stronę http://mail.kozminski.edu.pl.

Bardziej szczegółowo

Przewodnik... Tworzenie ankiet

Przewodnik... Tworzenie ankiet Przewodnik... Tworzenie ankiet W tym przewodniku dowiesz się jak Dowiesz się, w jaki sposób zadawać pytania tak często, jak potrzebujesz i uzyskiwać informacje pomocne w ulepszeniu Twoich produktów i kampanii

Bardziej szczegółowo

Projekt z przedmiotu Projektowanie systemów teleinformatycznych

Projekt z przedmiotu Projektowanie systemów teleinformatycznych Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie Projekt z przedmiotu Projektowanie systemów teleinformatycznych Temat : Centrum Raportowania Sprzedaży w sieciach telefonii komórkowej Wykonali: Pasula Marcin

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO

INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO KROK 1 W celu uzupełnienia formularza rejestracyjnego należy zarejestrować/zalogować się w Społeczności CEO https://spolecznosc.ceo.org.pl. Społeczność CEO

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA GENERATORA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE DLA WNIOSKODAWCÓW Historia zmian dokumentu Nr wersji Data wersji Komentarz/Uwagi/Zakres zmian 1.0 2015-11-19 Utworzenie dokumentu 1 Spis treści

Bardziej szczegółowo

1. Pobieranie i instalacja FotoSendera

1. Pobieranie i instalacja FotoSendera Jak zamówić zdjęcia przez FotoSender? Spis treści: 1. Pobieranie i instalacja FotoSendera 2. Logowanie 3. Opis okna programu 4. Tworzenie i wysyłanie zlecenia Krok 1: Wybór zdjęć Krok 2: Podsumowanie zlecenia

Bardziej szczegółowo

Wersja 2 I 10. April 2014 I Christian Rüdiger, Peter Baarß

Wersja 2 I 10. April 2014 I Christian Rüdiger, Peter Baarß Kalendarz wydarzeń Krótka instrukcja Wersja 2 I 10. April 2014 I Christian Rüdiger, Peter Baarß Krótka instrukcja: Kalendarz wydarze ńi Strona 2 z 20 Spis treści 1 Logowanie... 4 2 Strona startowa... 6

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Integracja z RedCart. Wersja z Copyright Zakupteraz.pl

Instrukcja Integracja z RedCart. Wersja z Copyright Zakupteraz.pl Instrukcja Integracja z RedCart Wersja z 10.07.2016 Copyright Zakupteraz.pl 1. SPIS TREŚCI 1. SPIS TREŚCI... 2 2. WSTĘP... 3 3. OPIS PROCEDURY INTEGRACJI... 4 1.1. LOGOWANIE... 4 1.2. PANEL KLIENTA INTEGRACJA

Bardziej szczegółowo

Obsługa kalendarza wizyt w serwisie elekarze. Podręcznik użytkownika

Obsługa kalendarza wizyt w serwisie elekarze. Podręcznik użytkownika Obsługa kalendarza wizyt w serwisie elekarze Podręcznik użytkownika Informacje ogólne... 3 Cennik usług... 4 1. Ustawianie cennika w Strefie Lekarza... 4 a) Kolumna specjalizacja... 4 b) Kolumna nazwa

Bardziej szczegółowo

Instrukcja redaktora strony

Instrukcja redaktora strony Warszawa 14.02.2011 Instrukcja redaktora strony http://przedszkole198.edu.pl wersja: 1.1 1. Zasady ogólne 1.1. Elementy formularza do wprowadzania treści Wyróżniamy następujące elementy do wprowadzania

Bardziej szczegółowo

Instrukcja rezerwacji obozów poprzez Panel on-line

Instrukcja rezerwacji obozów poprzez Panel on-line Instrukcja rezerwacji obozów poprzez Panel on-line (04.11.2014) Jak założyć konto? Na stronie do logowania należy uruchomić procedurę rejestracji zgodnie z procedurą. i postępować Podany przez Państwa

Bardziej szczegółowo

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza Instrukcja dla administratora Wersja 1.6.0 Przewodnik przeznaczony jest dla użytkowników, którzy administrują kontem urzędu w systemie Elektronicznej Skrzynki Podawczej.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika zapraszamy! Witamy w podręczniku użytkownika dotyczące:. W podręczniku znajdują się szczegółowe informacje Nawigacji w naszym systemie zamówień online Przesyłania zamówienia z własnego

Bardziej szczegółowo

Moduł Notatki Systemu Obsługi Zamówień Publicznych UTP-Bydgoszcz Instrukcja postępowania do 1000 Euro

Moduł Notatki Systemu Obsługi Zamówień Publicznych UTP-Bydgoszcz Instrukcja postępowania do 1000 Euro Moduł Notatki Systemu Obsługi Zamówień Publicznych UTP-Bydgoszcz Instrukcja postępowania do 1000 Euro Spis treści 1. Logowanie się do systemu...2 2. Wybranie z menu Nowe zamówienie...2 3. Wypełnienie formularza...2

Bardziej szczegółowo

Instrukcja korzystania z platformy B2B Black Point S.A.

Instrukcja korzystania z platformy B2B Black Point S.A. Instrukcja korzystania z platformy B2B Black Point S.A. 1. Rejestracja Po wejściu na stronę partner.blackpoint.pl należy nacisnąć przycisk Zarejestruj się Pojawi się okno do wypełnienia danych: Po wprowadzeniu

Bardziej szczegółowo

Archiwum Prac Dyplomowych

Archiwum Prac Dyplomowych Archiwum Prac Dyplomowych Instrukcja dla studentów 1. Logowanie do APD Adres internetowy serwisu Archiwum Prac Dyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego: http://apd.uj.edu.pl Aby zalogować się do serwisu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi platformy B2B Polcolorit S.A.

Instrukcja obsługi platformy B2B Polcolorit S.A. Instrukcja obsługi platformy B2B Polcolorit S.A. www.polcolorit.com.pl Spis treści: 1. Wstęp... 2 2. Logowanie... 3 3. Układ B2B... 5 4. Składanie zamówień... 9 5. Zarządzanie użytkownikami... 13 1. Wstęp

Bardziej szczegółowo

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007)

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Instrukcja numer D1/04_01/Z Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Opiekun pracowni internetowej cz. 1 (D1) Tworzenie kopii zapasowej ustawień systemowych serwera - Zadania do wykonania

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania CAD/CAM/CAE/PDM. esupport. System wsparcia technicznego firmy Premium Solutions Polska. Autoryzowany Dystrybutor:

Rozwiązania CAD/CAM/CAE/PDM. esupport. System wsparcia technicznego firmy Premium Solutions Polska. Autoryzowany Dystrybutor: Rozwiązania CAD/CAM/CAE/PDM esupport System wsparcia technicznego firmy Premium Solutions Polska Autoryzowany Dystrybutor: Spis treści: 1. Wstęp... 3 2. Uruchomienie... 4 3. Rejestracja Użytkownika...

Bardziej szczegółowo

IIIIIIIIIIIIIIIMMIMMIII

IIIIIIIIIIIIIIIMMIMMIII IIIIIIIIIIIIIIIMMIMMIII O programie Program Itelix itender Manager przeznaczony jest do zarządzania zapytaniami ofertowymi przesyłanymi za pomocą poczty elektronicznej przez firmy korzystające z systemu

Bardziej szczegółowo

unikupon.pl Unikupon PC Instrukcja obsługi

unikupon.pl Unikupon PC Instrukcja obsługi unikupon.pl Unikupon PC Instrukcja obsługi Spis treści 1. Uruchamianie programu...3 1.1 Logowanie...3 2. Korzystanie z menu programu...4 3. Doładowanie online...5 4. Sprzedaż kuponu...6 5. Zamówienia...8

Bardziej szczegółowo