OILexpo to jedyna na polskim rynku oferta wystawiennicza dla branży olejowej i smarnej.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "OILexpo to jedyna na polskim rynku oferta wystawiennicza dla branży olejowej i smarnej."

Transkrypt

1 PODSUMOWANIE Zakończyła się trzecia edycja Targów Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo 2013 zorganizowana w Centrum Targowo Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu, w dniach listopada 2013 roku. Wydarzenie odbywało się razem z Targami Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki HAPexpo, Targami Robotyzacjii Automatyzacji ROBOTshow oraz Przemysłu Gumowego i Tworzyw Sztucznych RubPlast EXPO. To dla nas ogromna przyjemność, że po raz kolejny mogliśmy gościć w Expo Silesia, firmy z branży automatyki, gumy, hydrauliki, pneumatyki, robotyki, technik smarowniczych, tworzyw sztucznych oraz utrzymania ruchu w zakładach produkcyjnych. Ofertę uzupełniała prezentacja usług i rozwiązań z branży BHP. Wszystkie powyższe wydarzenia tworzyły zestaw Targów dedykowanych przemysłowi i jego wielu gałęziom, które w naszym regionie są bardzo dobrze rozwinięte. W imprezie uczestniczyło 90 firm, w tym instytucje i media branżowe, z krajów takich jak: Austria, Niemcy, Czechy, Holandia, Finlandia, Indie. OILexpo to jedyna na polskim rynku oferta wystawiennicza dla branży olejowej i smarnej.

2 UDANE SPOTKANIE SPECJALISTÓW W targach OILexpo 2013 uczestniczyły firmy dostarczające na polski rynek wysokiej klasy specjalistyczne oleje i smary. Wystawcami targów byli czołowi producenci i dystrybutorzy olejów oraz środków smarnych znajdujących zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Były to m.in. takie firmy jak: TOTAL POLSKA, ULTRALUBE, LUBRIDUTCH B.V., UNIVAR POLAND, MOLYKOTE, CHEMNAFT oraz SMART PLUS autoryzowany dystrybutor środków smarnych MOBIL - firma została Srebrnym Partnerem tegorocznych targów. Wystawcy posiadali w ofercie oleje silnikowe, przekładniowe, smary, płyny eksploatacyjne do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i maszyn roboczych oraz oleje przemysłowe do niemal wszystkich zastosowań. Produkty Wystawców skierowane były również dla przemysłu chemicznego, spożywczego, hutniczego, górnictwa, rolnictwa i lotnictwa oraz do utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych. Firmy uczestniczące w targach oferowały m. in.: najwyższej jakości urządzenia pomiarowe i badawcze służące do badania właściwości smarów, olejów, paliw i innych produktów ropopochodnych (ANTON PAAR) oleje maszynowe, hydrauliczne, przekładniowe; oleje do turbin i sprężarek; oleje do urządzeń pneumatycznych; nośniki ciepła; oleje białe; oleje formierskie; oleje obróbcze, oleje hartownicze, oleje do tłoczenia; smary; środki ochrony czasowej; ciecze emulgujące do obróbki metalu; środki smarowe dla przemysłu spożywczego (TOTAL POLSKA) oleje smarne oleje bazowe o wysokiej jakości oraz zrównoważonym pakiecie dodatków umożliwiające optymalne działanie pojazdów (LUBRIDUTCH) najnowocześniejsze części, komponenty oraz podzespoły do maszyn przemysłowych, fabryk oraz linii produkcyjnych (HENNLICH)

3 kompletne systemy i podzespoły do nanoszenia smarów i olejów, dozowanie płynów i past w montażu i produkcji (AMB MAREK BERNACIAK) odzież ochronną, roboczą i reklamową z zakresu BHP, okulary ochronne (BOGMAR, OPTIBLOK) zamknięty system kontenerowy do olejów smarnych i smarów, używany w przemyśle olejowym, który stosowany jest w zakładach przemysłowych, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo zanieczyszczenia środka smarnego (FLUID BAG) odkurzacze przemysłowe m. in. do separacji chłodziwa i oleju (MEGAN) urządzenia grzewcze, w tym palniki multiolejowe zasilane olejami po recyklingu odpadów foliowych i gumowych/opon (MTM Dariusz Seferyński) urządzenia filtracyjne przeznaczone do przemysłowych układów hydraulicznych w niemalże wszystkich gałęziach przemysłu (SEETECH POLSLA) liczniki cząstek w oleju (TECHNOPOMIAR) aparaturę do pomiaru i analizy dźwięku oraz drgań. Wraz z wyposażeniem stanowią idealne narzędzia do wykonywania pomiarów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska, badań technicznych oraz kontroli i utrzymania ruchu (SVANTEK) materiały pomocnicze dla przemysłu: kleje przemysłowe, smary specjalne, silikony przemysłowe i specjalne, materiały ścierne i szlifierki pneumatyczne (UNIVAR, MOLYKOTE)

4 BRANŻOWI ZWIEDZAJĄCY Targi odwiedziło blisko 3000 osób w tym 2178 specjalistów z branży. Wydarzenie odbyło się w najbardziej uprzemysłowionym regionie Polski, koncentrującym najważniejsze grupy odbiorców m.in. z branży: górniczej, hutniczej, smarowniczej, gumowej, narzędziowej, maszynowej, motoryzacyjnej, spożywczej, farmaceutycznej, rolniczej. Targi OILexpo odwiedzili m.in. przedstwiciele takich firm jak: Tryumf Sp. z o.o., Inter Cars S.A., Plasma System S.A., Orlen Oil Sp. z o.o., Lotos Oil S.A., Madejski, Yamazaki Mazak Central Europe Sp. z o.o., Marat Sp. z o.o., BP Techem S.A., Galika Sp. z o.o., Naftochem Sp. z o.o., ExxonMobil Poland Sp. z o.o., Balluff Sp. z o.o., Fagumit Sp. z o.o., Severstallat Silesia Sp. z o.o., Bibis Menos Sp. z o.o., Instytut Nafty i Gazu, Laboratorium Produktów Naftowych, Kluber Sp. z o.o., Samasz Sp. z o.o., Eurpol Technology, Magneti Marelli, Abplanalp Consulting Sp. z o.o., Prooil s.c., Hydro-Vacuum S.A., Liquip Polska Sp. z o.o.

5 SEMINARIA I NAUKOWE SPOTKANIA Tegorocznym Targom towarzyszyło szereg wydarzeń, w tym: III Seminarium pt.: Współczesne problemy smarowania maszyn i urządzeń, którego prelegentami byli przedstawiciele Politechniki Śląskiej, Polskiego Towarzystwa Trybologicznego oraz przedstawiciele firm uczestniczących w targach. Powyższe spotkania były doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi technologiami i nowinkami rynkowymi, a także wstęp do dyskusji dotyczącej np. stosowania olejów w maszynach i urządzeniach górniczych, zastosowania centralnych układów smarowania, badania właściwości tribologicznych smarów plastycznych, nanomateriałów jako substancji smarnych. Drugim wydarzeniem towarzyszącym targom było Seminarium pt: Bezpieczeństwo na stanowisku pracy organizowane przy współudziale Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy z Katowic. Podczas tego wydarzenia można było posłuchać ciekawych wykładów m.in. na temat wybuchowości gazów i par oraz pomiaru hałasu i wibracji na stanowisku pracy.

6 WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE Wśród ciekawostek targowych na stoisku jednego z Wystawców firmy SmarT Plus znalazł się symulator jazdy samochodem wyścigowym PORSCHE GT3 na mobilnej platformie, z zastosowaniem systemu ruchu, o 6 stopniach swobody. Ten symulator jest jedną z najbardziej zaawansowanych maszyn, którą można spotkać na polskim rynku. Ruchoma platforma oparta na siłownikach oraz przekładniach zapewnia unikatowe doznania grającemu. Symulator odznacza się doskonałym właściwościami dynamicznymi i odwzorowaniem ruchu. W tej maszynie naprawdę można się poczuć jak w samochodzie wyścigowym pędzącym po torze. Kierowca poczuje każdy wybój, każdy zakręt każdy uślizg osi. Wrażenia z jazdy są wyjątkowe. Innowacją na skalę europejską jest możliwość instalacji dowolnego samochodu osobowego na platformie! NOWOŚCI TARGOWE Na stoiskach Wystawców zaprezentowane zostały liczne nowości: Firma FLUID-BAG: System FLUID-BAG zamknięty system kontenerowy do płynów i substancji półstałych (System Multi, System Flexi, Stacja Rozładowcza, PowerbagPress nowe rozwiązanie do rozładunku bardzo lepkich cieczy i ciał stałych) Firma SEETECH POLSKA: Agregat filtracyjny serii 1032, Agregat filtracyjny serii , Filtr niskociśnieniowy SHP Firma HENNLICH:Nowa smarownica PowerLuber 18V, Pompa smarowa P502, Mechaniczny układ smarowania olejem i smarem MOS/MOP 212+MGP 101 Firma LUBRIDUTCH: Urządzenie MotorX 690. Firma OPTIBLOK: SafetyLINE - Okulary ochronne-korekcyjne XTREME

7 TARGOWY KONKURS Podczas imprezy przyznano nagrody targowe: Medal Expo Silesia w kategorii najlepszy produkt prezentowany na targach komisja konkursowa przyznała firmie Svantek za zespół mierników poziomu emisji hałasu. Wyróżnienie zostało przyznane firmie MTM Dariusz Seferyński za PALNIK OLEJOWY CTB 180/KTS 220 kw. Certyfikat nadania tytułu SREBRNEGO PARTNERA targów OILexpo2013 otrzymała firma SmarT Plus - autoryzowany dystrybutor środków smarnych MOBIL.

8

9 ZAPRASZAMY ZA ROK Dziękujemy Wystawcom i Partnerom za pomoc w tworzeniu tego wydarzenia! Już dziś zapraszamy Państwa na kolejna edycję Targów OILexpo, które odbędą się na początku listopada 2014 roku. Szczegóły na temat wydarzenia znaleźć można na stronie Zapraszamy do współtworzenia Targów OILexpo! Kontakt: Małgorzata Mazur Menedżer Targów OILexpo tel. 32/ tel. kom , fax. 32/ mail:

MAINTENANCE. Kraków 29-30 października 2014 r. www.easyfairs.com/pl/mtc2014. V Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji

MAINTENANCE. Kraków 29-30 października 2014 r. www.easyfairs.com/pl/mtc2014. V Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE Kraków 29-30 października 2014 r. V Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji 2014 www.easyfairs.com/pl/mtc2014 MAINTENANCE V Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji

Bardziej szczegółowo

Maintenance 06-07. Kraków. Jedyne takie targi w Polsce. www.mtc.krakow.pl. października

Maintenance 06-07. Kraków. Jedyne takie targi w Polsce. www.mtc.krakow.pl. października Maintenance VI Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji 06-07 października 2015 Kraków Jedyne takie targi w Polsce www.mtc.krakow.pl Szanowni Państwo, Mamy przyjemność poinformować

Bardziej szczegółowo

kompozyt-expo 3. Targi Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych Wydawca: Targi w Krakowie Sp. z o.o.

kompozyt-expo 3. Targi Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych Wydawca: Targi w Krakowie Sp. z o.o. BIULETYN kompozyt-expo 3. Targi Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych 2/2012 Wydawca: Targi w Krakowie Sp. z o.o. LATO POD ZNAKIEM KOMPOZYTÓW Mimo iż sezon urlopowy rozpoczął

Bardziej szczegółowo

FORUM NARZĘDZIOWE. Raport CAD/CAM - strona 38. www.dmgmoriseiki.com DWUMIESIĘCZNIK INFORMACYJNO - TECHNICZNY ISSN 1509-426X

FORUM NARZĘDZIOWE. Raport CAD/CAM - strona 38. www.dmgmoriseiki.com DWUMIESIĘCZNIK INFORMACYJNO - TECHNICZNY ISSN 1509-426X FORUM ARZĘDZIOWE ISS 1509-426X DWUMIESIĘCZIK IFORMACYJO - TECHICZY UMER 06 (57) 2012 Raport CAD/CAM - strona 38 PRODUKCJA SPRZEDAŻ I SERWIS www.dmgmoriseiki.com Aluminium na formy wtryskowe i rozdmuchowe

Bardziej szczegółowo

Informator wydawniczy 2015

Informator wydawniczy 2015 Na licencji Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych Informator wydawniczy 2015 USA www.utrzymanieruchu.pl 1 Kalendarz wydawniczy 2015 STYCZEŃ / LUTY MARZEC / KWIECIEŃ MONITOROWANIE I DIAGNOSTYKA

Bardziej szczegółowo

FORUM NARZĘDZIOWE 36-37 DWUMIESIĘCZNIK INFORMACYJNO - TECHNICZNY ISSN 1509-426X

FORUM NARZĘDZIOWE 36-37 DWUMIESIĘCZNIK INFORMACYJNO - TECHNICZNY ISSN 1509-426X FORUM ARZĘDZIOWE ISS 1509-426X DWUMIESIĘCZIK IFORMACYJO - TECHICZY UMER 02 (59) 2013 36-37 MACH TOOL, Poznań 04. 07. 06. 2013 Hala 7A, Stoisko 10 cooperation sustains innovation Obrabiarki serii LX owy

Bardziej szczegółowo

FORUM NARZĘDZIOWE DWUMIESIĘCZNIK INFORMACYJNO - TECHNICZNY ISSN 1509-426X

FORUM NARZĘDZIOWE DWUMIESIĘCZNIK INFORMACYJNO - TECHNICZNY ISSN 1509-426X FORUM ARZĘDZIOWE ISS 1509-426X DWUMIESIÊCZIK IFORMACYJO - TECHICZY DWUMIESIĘCZIK IFORMACYJO - TECHICZY UMER 05 (68) 2014 UMER 3 (72) 2015 Lekkie i proste w obsłudze ręczne skanery firmy Creaform. Przeznaczone

Bardziej szczegółowo

Spotkanie po raz drugi Producenci i dystrybutorzy: obrabiarek, reprezentujący

Spotkanie po raz drugi Producenci i dystrybutorzy: obrabiarek, reprezentujący rp.pl www. toolex.pl TOOLEXDodatek specjalny 2009 Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki w Expo Silesia Sosnowiec, 23 25 września 2009 Spotkanie po raz drugi Producenci i dystrybutorzy: obrabiarek,

Bardziej szczegółowo

15-17. października. Kraków

15-17. października. Kraków biuletyn 3/2013 EUROTOOL 18. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów BLACH-TECH-EXPO 5. Targi Obróbki, Łączenia i Powlekania Blach Salon Technologii CAx Salon Kooperacji

Bardziej szczegółowo

FORUM NARZĘDZIOWE ISSN 1509-426X

FORUM NARZĘDZIOWE ISSN 1509-426X FORUM ARZĘDZIOWE ISS 1509-426X DWUMIESIĘCZIK IFORMACYJO - TECHICZY UMER 03-04 (60/61) 2013 Superior Clamping and Gripping - ajwyższy czas, aby Dzięki przemyślanym rozwiązaniom odkrywamy potencjały tam,

Bardziej szczegółowo

1/2015 EUROTOOL BLACH-TECH-EXPO SALON TECHNOLOGII CAX SALON KOOPERACJI PRZEMYSŁOWEJ SALON AUTOMATYKI I ROBOTYKI 13-15.10.2015

1/2015 EUROTOOL BLACH-TECH-EXPO SALON TECHNOLOGII CAX SALON KOOPERACJI PRZEMYSŁOWEJ SALON AUTOMATYKI I ROBOTYKI 13-15.10.2015 BIULETYN EUROTOOL 1/2015 BLACH-TECH-EXPO SALON TECHNOLOGII CAX SALON KOOPERACJI PRZEMYSŁOWEJ SALON AUTOMATYKI I ROBOTYKI 13-15.10.2015 20 LAT MINĘŁO Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń

Bardziej szczegółowo

III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju.

III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju. KATALOG LAUREATÓW III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCY www.liderzyinnowacji.pl Publikacja bezpłatna. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji

Bardziej szczegółowo

BLACH-TECH-EXPO. ul. Galicyjska 9. 14-16 października 2014, Kraków. Szanowni Państwo! biuletyn 2014

BLACH-TECH-EXPO. ul. Galicyjska 9. 14-16 października 2014, Kraków. Szanowni Państwo! biuletyn 2014 EUROTOOL BLACH-TECH-EXPO 14-16 października 2014, Kraków Salon Technologii CAx Salon Kooperacji Przemysłowej Salon Automatyki i Robotyki Szanowni Państwo! biuletyn 2014 Na tę wiadomość czekaliśmy z utęsknieniem

Bardziej szczegółowo

Oleje silnikowe Turdus oraz inne środki smarne do samochodów ciężarowych i autobusów

Oleje silnikowe Turdus oraz inne środki smarne do samochodów ciężarowych i autobusów Oleje silnikowe Turdus oraz inne środki smarne do samochodów ciężarowych i autobusów Spółka LOTOS Oil S.A. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Grupy LOTOS S.A. - dynamicznie rozwijającego się i nowocześnie

Bardziej szczegółowo

Informator wydawniczy 2013

Informator wydawniczy 2013 Zawsze w czołówce Informator wydawniczy 2013 Na licencji Wydawca USA www.utrzymanieruchu.pl 1 Kalendarz wydawniczy 2013 STYCZEŃ LUTY MARZEC KWIECIEŃ MAJ CZERWIEC Zamknięcie numeru 10.01 18.01 15.02 14.03

Bardziej szczegółowo

TARGI OBRÓBKI, MAGAZYNOWANIA, PRZEŁADUNKU, TRANSPORTU I LOGISTYKI MATERIAŁÓW SYPKICH I MASOWYCH

TARGI OBRÓBKI, MAGAZYNOWANIA, PRZEŁADUNKU, TRANSPORTU I LOGISTYKI MATERIAŁÓW SYPKICH I MASOWYCH SyMas 2010 TARGI OBRÓBKI, MAGAZYNOWANIA, PRZEŁADUNKU, TRANSPORTU I LOGISTYKI MATERIAŁÓW SYPKICH I MASOWYCH Katalog WYSTAWCÓW Kraków 1-2.12.2010 Maintenance 2010 TARGI UTRzYMANIA RUCHU, PLANOWANIA I OPTYMALIZACJI

Bardziej szczegółowo

WWW.E-AUTONAPRAWA.PL

WWW.E-AUTONAPRAWA.PL Autonaprawa ISSN 1897-3280 M I E S I Ę C Z N I K B R A N Ż O W Y PAŹDZIERNIK 2014 (86) WWW.E-AUTONAPRAWA.PL Gościnnie na naszych łamach: Maciej Hadryś Wymiana filtra oleju Piotr Kasprzak dodatki do olejów

Bardziej szczegółowo

FORUM NARZĘDZIOWE. www.oberon3d.pl. W tym numerze: »» Raport szlifierek - str. 28»» Raport oprogramowania CAD/CAM - str. 46

FORUM NARZĘDZIOWE. www.oberon3d.pl. W tym numerze: »» Raport szlifierek - str. 28»» Raport oprogramowania CAD/CAM - str. 46 FORUM ARZĘDZIOWE ISS 1509426X DWUMIESIĘCZIK IFORMACYJO TECHICZY UMER 04 (49) 2011 Współrzędnościowe Maszyny Pomiarowe więcej na stronie 36 www.oberon3d.pl W tym numerze:»» Raport szlifierek str. 28»» Raport

Bardziej szczegółowo

Siemens VDO Automotive

Siemens VDO Automotive DRAB POL R A B P O L WYDANIE BEZPŁATNE * DWUMIESIĘCZNIK Przedstawiamy firmę 2001 Listopad - Grudzień Siemens VDO Automotive 6 Nr0

Bardziej szczegółowo

www.e-autonaprawa.pl Gościnnie na naszych łamach:

www.e-autonaprawa.pl Gościnnie na naszych łamach: Autonaprawa M I E S I Ę C Z N I K B R A N Ż O W Y MARZEC 2010 ISSN 1897-3280 www.e-autonaprawa.pl Gościnnie na naszych łamach: Marek Dębiński, Katarzyna Drabik, Rafał Kobza, Danuta Michałus-Sokołowska,

Bardziej szczegółowo

15-17. października. Kraków

15-17. października. Kraków biuletyn 2/2013 EUROTOOL 18. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów BLACH-TECH-EXPO 5. Targi Obróbki, Łączenia i Powlekania Blach Salon Technologii CAx Salon Kooperacji

Bardziej szczegółowo

TARGI TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ

TARGI TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ (01) KWIECIEŃ 2012 TARGI TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ POZNAŃSKI MAGAZYN TARGOWY WYDANIE SPECJALNE ISSN 1230-8994 Złote Medale MTP str. 10 NOWOŚCI TARGOWE str. 12 TWÓJ SPECJALISTA W ZAKRESIE CZUJNIKÓW I PRZEŁĄCZNIKÓW

Bardziej szczegółowo

YF003N. Najszybszy robot Kawasaki 69 (3/2011) ISSN 1507-3890

YF003N. Najszybszy robot Kawasaki 69 (3/2011) ISSN 1507-3890 69 (3/2011) ISSN 1507-3890 YF003N Najszybszy robot Kawasaki Nowa seria przemienników Astraada Drive Moduły komunikacyjne Profinet Nowoczesne projektowanie stanowisk zrobotyzowanych www.biuletyn.astor.com.pl

Bardziej szczegółowo

Terminal naftowy: klucz do bezpieczeństwa energetycznego kraju. magazyn biznesowo-gospodarczy CHEMIA ENERGETYKA EKOLOGIA

Terminal naftowy: klucz do bezpieczeństwa energetycznego kraju. magazyn biznesowo-gospodarczy CHEMIA ENERGETYKA EKOLOGIA magazyn biznesowo-gospodarczy Nr 7/2014 2015 Cena 4,20 zł (w tym 8% VAT) Terminal naftowy: klucz do bezpieczeństwa energetycznego kraju ISSN 2084-0616 CHEMIA ENERGETYKA EKOLOGIA ZAKOTWICZ TU SWÓJ BIZNES

Bardziej szczegółowo

CoroMill 176. innowacja we frezowaniu. Miesięcznik Naukowo-Techniczny Agenda Wydawnicza SIMP NR 3/2013

CoroMill 176. innowacja we frezowaniu. Miesięcznik Naukowo-Techniczny Agenda Wydawnicza SIMP NR 3/2013 Rok założenia 1909 www.mechanik.media.pl PL ISSN 0025-6552 Index 36522X Cena 16,00 zł (w tym 8% VAT) Miesięcznik Naukowo-Techniczny Agenda Wydawnicza SIMP NR 3/2013 CoroMill 176 innowacja we frezowaniu

Bardziej szczegółowo

Innowacyjne produkty Dolnego Śląska. Dolnośląski Bon na Innowacje czyli jak przedsiębiorcy korzystają na współpracy z nauką

Innowacyjne produkty Dolnego Śląska. Dolnośląski Bon na Innowacje czyli jak przedsiębiorcy korzystają na współpracy z nauką Innowacyjne produkty Dolnego Śląska Dolnośląski Bon na Innowacje czyli jak przedsiębiorcy korzystają na współpracy z nauką Dokument opracowany przez konsorcjum w składzie: Wrocławskie Centrum Transferu

Bardziej szczegółowo

WWW.E-AUTONAPRAWA.PL

WWW.E-AUTONAPRAWA.PL Autonaprawa ISSN 1897-3280 M I E S I Ę C Z N I K B R A N Ż O W Y PAŹDZIERNIK 2013 (75) WWW.E-AUTONAPRAWA.PL Gościnnie na naszych łamach: Krzysztof Antkowiak Diodowe lampy warsztatowe Alfred Franke Wskaźniki

Bardziej szczegółowo

,,ZAINSTALUJ SIĘ W POZNANIU. ŻYJ, PRACUJ I DZIAŁAJ W BEZPIECZNYM, INTELIGENTNYM I NOWOCZESNYM OTOCZENIU

,,ZAINSTALUJ SIĘ W POZNANIU. ŻYJ, PRACUJ I DZIAŁAJ W BEZPIECZNYM, INTELIGENTNYM I NOWOCZESNYM OTOCZENIU Informacja prasowa, kwiecień 2014,,ZAINSTALUJ SIĘ W POZNANIU. ŻYJ, PRACUJ I DZIAŁAJ W BEZPIECZNYM, INTELIGENTNYM I NOWOCZESNYM OTOCZENIU W dniach 8 11 kwietnia 2014 roku Międzynarodowe Targi Poznańskie

Bardziej szczegółowo

WWW.E-AUTONAPRAWA.PL

WWW.E-AUTONAPRAWA.PL Autonaprawa ISSN 1897-3280 M I E S I Ę C Z N I K B R A N Ż O W Y MARZEC 2012 WWW.E-AUTONAPRAWA.PL DODATEK SPECJALNY: OLEJE SILNIKOWE Gościnnie na naszych łamach: Alfred Franke Prawo do bezpieczeństwa Michał

Bardziej szczegółowo

egzemplarz bezpłatny biuletyn Regionalnej Sieci Promocji i Transferu Technologii nr 2/2010 (4)

egzemplarz bezpłatny biuletyn Regionalnej Sieci Promocji i Transferu Technologii nr 2/2010 (4) egzemplarz bezpłatny biuletyn Regionalnej Sieci Promocji i Transferu Technologii nr 2/2010 (4) nr 2/2010 (4) biuletyn nr 2/2010 (4) biuletyn s.1 Szanowni Państwo, Innowacje są nam potrzebne! Upowszechnienie

Bardziej szczegółowo