KATALOG ŚRODKÓW CZYSTOŚCI.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "KATALOG ŚRODKÓW CZYSTOŚCI. www.freden.pl"

Transkrypt

1 KATALOG ŚRODKÓW CZYSTOŚCI KATALOG ŚRODKÓW

2 . Eco-Nova GmbH jest na rynku Business-to-Business specjalistą w zakresie ekologicznych i wysokiej jakości profilowanych środków czyszczących. Liczne nasze produkty zostały sprawdzone pod względem bezpieczeństwa użytkowania przy żywności i posiadają certyfikat ISEGA, który umożliwia stosowanie Ich w zakładach przetwórstwa spożywczego. Wszystkie produkty z Eco-Nova są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Do produkcji naszych środków zostały użyte surowce w 100% biodegradowalne Nasze produkty zostały opracowane i wykonane w taki sposób, aby nie stwarzały zagrożenia dla zdrowia i środowiska. Co roku dobrowolnie poddajemy się certyfikacji zgodnie z normą ISO 9001:2008, zapewniając naszym partnerom biznesowym wysokiej jakości standardy jakości ISO.

3 Opis Zalety Eco-Nova Nasze wysokiej jakości rozwiązania zapewniają pełne bezpieczeństwo zarówno dla środowiska, jak i zdrowia pracowników. Bezpieczne i naturalne rozpuszczalniki Kodowanie kolorem produktów i opakowań Nieszkodliwość dla żywności Absolutnie żadnych toksycznych substancji 100% biodegradowalne Bezpieczne dla zdrowia Co oferujemy? W naszych laboratoriach opracowujemy produkty spełniające wymagania rynku: Tworzenie i testowanie nowych środków Rozwój istniejących Produkcja środków według potrzeb Klientów Gwarancja jakości

4 Wstęp do produktów Eco-Nova: kwasy, roztwory alkaliczne i naturalne rozpuszczalniki Kwasy Usuwają kamień i rdzę Niskie ph (0-7) Środki alkaliczne Usuwają oleje, tłuszcze i białka Wysokie ph (7-14) Rozpuszczalniki Usuwają smary, oleje, kleje, silikon, poliuretan Grupy produktów Rozpuszczalniki Kwasy Proszki Mydła Środki alkaliczne Dezynfekcja Środki neutralne Smary

5 Grupy produktów Smary Nasze chłodziwa są odpowiednie do skrawania oraz szlifowania. Eco-Nova dostarcza również smary odpowiednie dla procesów żywnościowych. Rozpuszczalniki Używa się ich do usuwania oleju, tłuszczu, poliuretanu, klejów, graffiti, smoły i asfaltu. Roztwory alkaliczne Roztwory alkaliczne (zasady) są przeciwieństwem kwasów. Nasze produkty alkaliczne nadają się do myjek wysokociśnieniowych i czyszczenia podłogi. Środki dezynfekujące Środki bakteriobójcze Eco-Nova są stosowane do dezynfekcji i czyszczenia wszystkich rodzajów sprzętu, narzędzi i powierzchni.

6 Grupy produktów Kwasy Produkty z tej grupy świetnie nadają się do usuwania kamienia, rdzy i osadów metalowych lub jako środek czyszczący do urządzeń sanitarnych. Środki i pasty Stosowane jako środki czyszczące do np. wanien ultradźwiękowych lub jako adsorbent do platform roboczych. Roztwory neutralne Produkty Eco-Nova o neutralnym ph posiadają bardzo wiele zastosowań począwszy od uniwersalnych środków czyszczących do mebli biurowych po płyny do mycia okien. Prywatne marki Eco-Nova oferuje Państwu możliwość sprzedaży naszych produktów ekologicznych pod własną marką

7 Silconova Produkty Smary SILCONOVA bezpieczny spray silikonowy nie zawierający substancji szkodliwych. SILCONOVA przeciwdziała naładowaniu elektrostatycznemu i chroni przed osadzaniem się brudu. Siliconova ma ogromną siłę przenikania i dociera do miejsc, do których nie docierają normalne oleje i tłuszcze. Temperatura zapłony wynosi 63ºC. SILCONOVA może być stosowana również w przemyśle spożywczym. Novatronic NOVATRONIC wypierający wilgoć, środek konserwujący do urządzeń elektrycznych, chroniący powierzchnie metalowe przed rdzą. NOVATRONIC jest stworzony na bazie niearomatyzowanych rozpuszczalników, ma dobre własności czyszczące i smarujące. Temperatura zapłonu wynosi 50ºC. Novagrease Food NOVAGREASE FOOD wysokowartościowy tłuszcz, na bazie skoncentrowanej dyspersji koloidowych cząstek teflonu/ptfe w tłuszczu spożywczym. Teflon/PTFE posiada bardzo niski współczynnik tarcia powierzchniowego i opiera się szczególnie wysokiemu ciśnieniu powierzchniowemu. NOVAGREASE FOOD został stworzony do stosowania w przemyśle spożywczym. Novacool B NF Novatef NOVACOOL B NF jedyny w swoim rodzaju smar chłodzący na bazie składników roślinnych, nadający się szczególnie przy obróbce skrawaniem (od lekkiej po umiarkowaną). NOVACOOL B NF nie zawiera aminów, azotynów, fenoli i chloru. NOVATEF skoncentrowana dyspersja koloidowych cząstek teflonu/ptfe w biodegradalnym oleju naturalnym. Dzięki bardzo specyficznemu pakietowi dodatków NOVATEF jest rewolucyjnym, wysokojakościowym środkiem smarującym, czyszczącym i konserwującym. Cząstki teflonu/ptfe gwarantują szczególnie niski współczynnik tarcia powierzchniowego i opierają się bardzo dużemu ciśnieniu powierzchniowemu. W przypadku niewystarczającego smarowania duży udział cząstek teflonu/ptfe zapobiega kontaktowi metal-na-metal i gwarantuje dzięki temu dużą ochronę.

8 Ro zpuszczalniki R ozpuszczalnik to ciecz która się rozpuszcza w postaci stałej, ciekłej lub gazowej, uzyskując roztwór. Najczęstszym rozpuszczalnikiem stosowanym w życiu codziennym jest woda. Rozpuszczalniki są zazwyczaj bezbarwnymi cieczami, wiele z nich ma charakterystyczny zapach. Stężenie roztworu jest ilością związku, która rozpuszcza się w określonej ilości rozpuszczalnika Dynova DYNOVA jest przemysłowym odtłuszczaczem na bazie naturalnego rozpuszczalnika i odaromatyzowanych węglowodorów. DYNOVA rozpuszcza trudne zabrudzenia, jak np.: bitum, oleje, tłuszcze, żywice itp. Temperatura zapłonu wynosi 57ºC. Meltan MELTAN jest silnym i bezpiecznym środkiem czyszczącym do usuwania wysoce reaktywnych klejów, takich jak: izocyjaniany i poliuretany, polisiarczki oraz wielu rozpuszczalnych w wodzie lakierów oraz klejów, a także dodatków.temperatura zapłonu wynosi 100 o C. Produkt posiada certyfikat o przydatności do kontaktu z żywnością. Meltanova MELTANOVA jest przemysłowym środkiem czyszczącym, stworzonym specjalnie do czyszczenia urządzeń/narzędzi do kleju termotopliwego. Stworzona na bazie naturalnego rozpuszczalnika MELTANOVA jest całkowicie biodegradalna, niearomatyzowana. MELTANOVA emulguje z wodą. Poza klejami MELTANOVA rozpuszcza także bitum, graffiti, tłuszcze i oleje. Temperatura zapłonu wynosi ok. 54ºC. Produkt posiada certyfikat ISEGA o przydatności do kontaktu z żywnością.

9 Ro zpuszczalniki Meltan-Plus MELTAN-PLUS jest pewnym, szybko działającym, biodegradalnym zmywaczem. Został stworzony specjalnie, by pewnie i dbając o środowisko usuwać w śluzach powłoki bitumiczne zawierające azbest. Temperatura zapłonu wynosi >100ºC. Novasolv NOVASOLV szybko działający, stworzony na bazie biodegradalnych składników środek do usuwania farb i atramentu. NOVASOLV usuwa również kleje. Ekologiczny charakter produktu sprawia, że może on być stosowany zamiast wielu obciążających środowisko i szkodzących zdrowiu rozpuszczalników chemicznych. Temperatura zapłonu wynosi 105ºC. NOVASOLV nie podlega obowiązkowi znakowania. Novasolv 50 NOVASOLV 50 to jedyny w swoim rodzaju naturalny produkt stosowany jako odtłuszczacz przemysłowy, ale także do usuwania graffiti. Naturalny charakter NOVASOLV 50 czyni z niego produkt przyjazny dla środowiska. Temperatura zapłonu wynosi ok. 50ºC. Novasolv 60 NOVASOLV 60 przyjazny dla środowiska odtłuszczacz. Stworzony na bazie odaromatyzowanych węglowodorów, co czyni go pewnym w użyciu. Produkt usuwa np.: oleje, tłuszcze czy żywice. Temperatura zapłonu wynosi 63ºC.

10 Ro zpuszczalniki Novasolv 65 NOVASOLV 65 mieszanka rozpuszczalników stworzona specjalnie do obszarów, gdzie farby i kleje usuwa się tradycyjnymi rozpuszczalnikami. Z temperaturą zapłonu 65ºC produkt znajduje się powyżej granicy oznakowania. NOVASOLV 65 nie podlega obowiązkowi znakowania. Novasolv 75 NOVASOLV 75 biodegradalny środek czyszczący do specjalnych zastosowań w gałęziach przemysłu zajmujących się farbami i pigmentami (masterbatchy itp.). NOVASOLV 75 jest niearomatyzowany, emulguje z wodą. Temperatura zapłonu wynosi ok. 54ºC. Novasolv 100 NOVASOLV 100 odtłuszczacz przyjazny dla środowiska. Stworzony na bazie odaromatyzowanych węglowodorów, co czyni go pewnym w użyciu. Produkt usuwa np.: oleje, tłuszcze, żywice lub atrament. Temperatura zapłonu wynosi 105ºC. Plexinova PLEXINOVA pewna alternatywa dla wszystkich rodzajów niebezpiecznych, szkodliwych dla środowiska rozpuszczalników, które są używane do czyszczenia płyt drukarskich, walców itp. w drukarniach. PLEXINOVA jest biodegradalna i ma wysoką temperaturę zapłonu (79ºC). PLEXINOVA usuwa farby, atrament i dzięki temu nadaje się do usuwania graffiti, atramentu, zabrudzeń po markerach. PLEXINOVA nie podlega obowiązkowi znakowania. Produkt posiada certyfikat ISEGA o przydatności do kontaktu z żywnością.

11 Ro zpuszczalniki Remobest Purex REMOBEST pewny, silnie działający zmywacz z biodegradalnych składników. Został stworzony specjalnie do usuwania klejów bitumicznych zawierających azbest, przy czym włókna azbestu są wiązane. REMOBEST ma łagodny zapach, jest całkowicie wolny od chlorku etylenu i aromatów. Temperatura zapłonu wynosi ok. 54ºC. PUREX silny, pewny środek czyszczący do różnych klejów, np.: izocyjaniany, poliuretany, polisiarczki i wiele stwardniałych lakierów i klejów rozpuszczalnych w wodzie, jak również do wielu dodatków i mieszanin. Remocare REMOCARE szybko działający, biodegradalny środek do usuwania kleju. Ekologiczny charakter produktu sprawia, że może on być stosowany zamiast wielu obciążających środowisko i szkodzących zdrowiu zmywaczy chemicznych. Temperatura zapłonu wynosi ok. 102ºC. REMOCARE nie podlega obowiązkowi znakowania. Remonova REMONOVA szybko działający, biodegradalny zmywacz. REMONOVA usuwa pewnie, a przy tym bezpiecznie dla środowiska, farby i powłoki, zastępuje wiele zmywaczy obciążających środowisko i szkodzących zdrowiu. Nadaje się szczególnie do usuwania graffiti. Temperatura zapłonu wynosi ok. 70ºC. REMONOVA nie podlega obowiązkowi znakowania.

12 Ro zpuszczalniki Remox REMOX szybko działający, biodegradalny zmywacz. Usuwa pewnie, a przy tym bezpiecznie dla środowiska resztki kleju i powłok zawierających azbest. Ekologiczny charakter produktu sprawia, że może on być stosowany zamiast wielu ob-ciążających środowisko i szkodzących zdrowiu produktów chemicznych. Temperatura zapłonu wynosi ok. 105ºC. Veconova VECONOVA przemysłowy środek czyszczący na bazie szczególnie czystych, niearomatyzowanych, syntetycznych węglowodorów. VECONOVA jest bezzapachowa, nadaje się szczególnie do usuwania bitumu, oleju, tłuszczu, żywicy itp. Temperatura zapłonu wynosi 62ºC. Produkt posiada certyfikat ISEGA o przydatności do kontaktu z żywnością. Veconova 10 VECONOVA 10 przemysłowy środek czyszczący na bazie szczególnie czystych, niearomatyzowanych i syntetycznych węglowodorów. Produkt jest bezzapachowy, tzn. brak zapachu oleju związanego zazwyczaj ze stosowaniem rozpuszczalników. Ze względu na bardzo niską temperaturę zapłonu >13ºC produkt można zastosować wszędzie, gdzie potrzebne jest szybkie odparowanie. Pomimo szybkiego odparowania VECONOVA 10 nie emituje żadnych szkodliwych oparów.

13 Roztwory alkaliczne Z asady (alkaliczne ph 7 i więcej) mogą być traktowane jako przeciwieństwo chemiczne kwasów. Reakcję pomiędzy kwasem i zasadą nazywamy neutralizają. Zasady i kwasy są postrzegane jako przeciwieństwo ponieważ efektem kwasu jest zwiększenie stężenia jonów hydroniowych (H3O+) w wodzie, a zasad redukcja. Novafloor NOVAFLOOR - skoncentrowany środek czyszczący do podłóg do rozcieńczenia z wodą, do stosowania w myjkach podłogowych oraz użycia ręcznego. NOVAFLOOR jest stworzony na bazie całkowicie biodegradalnych i naturalnych substancji powierzchniowo czynnych i detergentów. NOVAFLOOR jest stworzony specjalnie do czyszczenia podłóg. NOVAFLOOR jest mocno pieniący, deemulgujący i odpowiada normie B 5105 (wartość graniczna: 80 mg/l). Produkt posiada certyfikat ISEGA o przydatności do kontaktu z żywnością. Novafloor-Extra NOVAFLOOR-EXTRA skoncentrowany środek czyszczący do podłóg do rozcieńczania z wodą, do stosowania w myjkach podłogowych oraz użycia ręcznego. NOVAFLOOR- EXTRA jest stworzony na bazie całkowicie biodegradalnych i naturalnych substancji powierzchniowo czynnych, detergentów i aktywnych rozpuszczlników. NOVAFLOOR- EXTRA stworzony specjalnie do jeszcze skuteczniejszego czyszczenia podłóg. Novafloor-Plus NOVAFLOOR-PLUS skoncentrowany środek czyszczący do podłóg do rozcieńczania z wodą, do stosowania w myjkach podłogowych oraz użycia ręcznego. NOVAFLOOR-PLUS jest stworzony na bazie całkowicie biodegradalnych i naturalnych substancji powierzchniowo czynnych, detergentów i aktywnych rozpuszczlników. Ze wzglęu na zawartość rozpuszczalników NOVAFLOOR-PLUS nadaje się szczególnie do szczególnie trudnych zabrudzeń przemysłowych. Produkt posiada certyfikat ISEGA o przydatności do kontaktu z żywnością.

14 Roztwory zasadowe Novapressure NOVAPRESSURE - preparat czyszczący do zastosowania w myjkach ciśnieniowych. Jest wysoko skoncentrowany, skuteczny w użyciu, całkowicie biodegradowalny. Novapressure zawiera zmiękczacz wody, jest deemulgujący i odpowiada normie B 5105 (wartość graniczna: 80mg/l). Supernova SUPERNOVA - silny, biodegradowalny odtłuszczacz przemysłowy z dodatkiem sody naturalnej. Supernova jest wysoko skoncentrowana, rozcieńczalna w wodzie (nie koroduje) i dzięki temu szczególnie wydajna. W miejscach pracy, gdzie wolno pracować z wodą, stanowi alternatywę dla zastosowania rozpuszczalników. Supernova Food SUPERNOVA FOOD - odpowiada swoim składem i działaniem preparatowi Supernova, receptura jest jednak dopasowana do szczególnych wymogów przemysłu spożywczego. Supernova Food spełnia wszystkie wymogi stawiane przez system HACCP. Produkt posiada certyfikat ISEGA o przydatności do kontaktu z żywnością. Tensol-Plus TENSOL-PLUS - skoncentrowany, rozcieńczalny w wodzie środek do czyszczenia z farb. Tensol-Plus jest niearomatyzowany i całkowicie biodegradowalny. Ten środek został stworzony specjalnie do usuwania farb, atramentu, pigmentów farb, może być stosowany ręcznie lub w myjkach. Produk posiada certyfikat ISEGA o przydatności do kontaktu z żywnością.

15 Roztwory zasadowe Ultranova Ultranova - bardzo silny, rozcieńczalny w wodzie odtłuszczacz. Rozpuszcza najtrudniejsze zabrudzenia, jak resztki krwi, białka, przypalony tłuszcz. Ultranova spełnia wszystkie wymagania stawiane środkom czyszczącym przez system HACCP. Produkt posiada certyfikat ISEGA o przydatności do kontaktu z żywnością Greenex GREENEX rozwiązanie do usuwania mchu, alg, osadu z pleśni i drożdżdy. GREENEX jest środkiem czyszczącym, który jest całkowicie biodegradalny i może być stosowany na dachówkach, marmurze, pomnikach, płytkach tarasowych, płytkach ściennych, metalach itd. GREENEX działa szybko, skutecznie i zapobiegawczo. Novafoam NOVAFOAM skoncentrowany, rozpuszczalny w wodzie środek czyszczący na bazie naturalnych, biodegradowalnych substancji powierzchniowo czynnych. NOVAFOAM spełnia wszystkie wymagania stawiane środkom czyszczącym przez system HACCP.

16 Środki dezynfekujące Środki dezynfekujące są środkami przeciwbakteryjnymi, które są stosowane na obiekty nieożywione, by zniszczyć mikroorganizmy. Proces ten jest znany jako proces dezynfekcji. Środki dezynfekujące powinny być zasadniczo odróżnione od antybiotyków, które niszczą mikroorganizmy w organizmie i od środków antyseptycznych, które niszczą mikroorganizmy na żywej tkance. Środki do dezynfekcji są preparatami bardzo mocno odkażającymi, zabijają ponad 99,9% docelowych mikroorganizmów w niektórych sytuacjach. Bardzo niewielka ilość dezynfekantów oraz środków odkażających jest w stanie całkowicie wysterylizować daną powierzchnię (sterylizacja - całkowite wyeliminowanie wszystkich drobnoustrojów). Bakteryjne endospory są najbardziej odporne na działanie środków dezynfekcyjnych, niemniej jednak niektóre wirusy i bakterie posiadają również pewną tolerancję. Micronova MICRONOVA przeznaczona do mycia i dezynfekowania powierzchni, urządzeń i przedmiotów codziennego użytku. MICRONOVA jest dopuszczona jako środek dezynfekujący. Produkt posiada certyfikat ISEGA o przydatności do kontaktu z żywnością.

17 Kwasy Meganova Novamentall Food NOVAMETALL FOOD biodegradalny, przyjazny dla środowiska środek czyszczący. Stworzony specjalnie z myślą o pewnym usuwaniu osadów (rdza itp.) ze stali nierdzewnej. Szczególnie zalecany do stosowania w przemyśle spożywczym. Nova-Road Sannova K was (często reprezentowany wzorem ogólnym HA [H+A-] ) jest tradycyjnie uważany za dowolny związek chemiczny, który po rozpuszczeniu w wodzie daje roztwór o wartości ph niższej niż 7,0. Twierdzenie to przybliża nowoczesną definicję James Bronsted i Martin Lowry, którzy niezależnie określili kwas jako związek, który przekazuje jon wodorowy (H +) do innego związku (tzw. podstawy). Typowe przykłady obejmują kwas octowy (ocet) i kwas siarkowy (stosowany w akumulatorach samochodowych). Systemy kwas / zasada różnią się od reakcji redoks tym, że nie dochodzi do zmiany w stopniu utlenienia. MEGANOVA szczególnie skuteczny i silny środek czyszczący do osadów wapiennych, alg, rdzy itp. MEGANOVA jest produktem naturalnym, który jest stosowany w rozcieńczonej formie. NOVA-ROAD skuteczny koncentrat czyszczący do myjni samochodowych, felg, czyszczenia płytek. Ten biodegradalny produkt usuwa zanieczyszczenia atmosferyczne, wapno, rdzę, osady z alg, osady z mydła oraz zacieki cementowe. Produkt posiada certyfikat ISEGA o przydatności do kontaktu z żywnością. SANNOVA silny środek czyszczący do czyszczenia umywalek łazienkowych, pisuarów, płytek, wanien, kabin prysznicowych itp. SANNOVA jest lepka, dzięki czemu dobrze wnika w brud. Dodatkowo SANNOVA ma działanie odkamieniające i pozostawia przyjemny świeży zapach.

18 Kwasy Foamacid 321 Novascal FOAMACID potężna, skoncentrowana i rozpuszczalna w wodzie kwaśna piana czyszcząca, do mycia w przemyśle przetwórstwa spożywczego, na bazie naturalnych, biodegradowalnych składników aktywnych. Foamacid 321 jest idealny do usuwania wapna, białek, cukrów, i innych rodzajów zanieczyszczeń w przemyśle spożywczym. NOVASCAL skuteczny odkamieniacz kodowany kolorystycznie. Stosowany do czyszczenia wymienników ciepła lub podgrzewaczy. Produkt wskazuje punkt neutralizacji poprzez zmianę koloru, dzięki czemu widoczne jest całkowite odwapnienie w zamkniętych systemach. NOVASCAL jest całkowicie biodegradalny i dzięki naturalnemu charakterowi może zastąpić wiele obciążających środowisko odkamieniaczy chemicznych na bazie agresywnych kwasów, np.: kwas fosforowy, kwas siarkowy czy kwas solny. Oxinova OXINOVA rozcieńczalny w wodzie, biodegradalny środek czyszczący do usuwania wapna, zacieków cementowych, śladów betonu, śladów po mydle, czyszczenia miejsc porażonych algami, rdzą itp. Oxinova Food OXINOVA FOOD rozcieńczalny w wodzie, biodegradalny środek czyszczący do usuwania wapna, zacieków cementowych, śladów betonu, śladów po mydle, czyszczenia miejsc porażonych algami, rdzą itp. Receptura OXINOVA FOOD jest dopasowana do przemysłu spożywczego. Produkt posiada certyfikat ISEGA o przydatności do kontaktu z żywnością.

19 Środki neutralne ph jest miarą kwasowości lub zasadowości w roztworze. Wodne roztwory w temperaturze 25 C o ph mniejszym niż 7 uważa się za kwaśne, podczas gdy te o ph większym niż 7, są uważane za zasadowe (alkaliczne). PH 7,00 w 25 C jest neutralne, ponieważ w tym ph stężenie H3O + w przybliżeniu równa stężeniu OH w czystej wodzie. Novax NOVAX skuteczna alternatywa dla wszystkich rodzajów niebezpiecznych, szkodliwych, obciążających środowisko środków czyszczących stosowanych do czyszczenia okien, mebli, komputerów, stołów roboczych. NOVAX jest biodegradalny i jest stosowany w formie rozcieńczonej. Temperatura zapłonu wynosi 30ºC. Produkt odparowuje bardzo szybko również w formie rozcieńczonej. Novatrax Novatrax jest silnym, skoncentrowanym i rozpuszczalnym w wodzie obojętnym środkiem czyszczącym wyprodukowanym na bazie całkowicie biodegradowalnych składników powierzchniowo czynnych. Novatrax to rewolucyjny produkt i jest mocny w obszarze wodnych neutralnych środków czyszczących. Neutralna moc oczyszczająca Novatrax z łatwością usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia i nagromadzone warstwy tłuszczu, które utrudniają efektywną pracę maszyn, narzędzi i pomieszczeń. Ze względu na naturalny i neutralny charakter Novatrax to rewolucyjny produkt, który może zastąpić wiele tradycyjnych odtłuszczaczy chemicznych, które są szkodliwe dla środowiska.

20 Proszki i pasty Novasorb Ecocare NOVASORB produkt mineralny o działaniu absorbującym. Dzięki drobnej ziarnistości naturalnego granulatu powstaje duża powierzchnia produktu. Ta powoduje optymalny kontakt pomiędzy cieczą, która ma zostać wytarta, a miner-ałem. NOVASORB jest profesjonalnym środkiem absorbującym do powierzchni przemysłowych wszelkiego rodzaju. To istotny wkład w czystość i bezpieczeństwo miejsca pracy. ECOCARE silne mydło do rąk z dodatkiem naturalnych rozpuszczalników i substancji pielęgnujących (Aloe vera). ECOCARE zostało stworzone specjalnie do obszarów przemysłu związanych z pracą z farbami i atramentem. ECOCARE jest całkowicie biodegradalny i wyjątkowo wydajny dzięki swojej sile czyszczącej. Novahand NOVAHAND niezwykłe mydło do rąk do usuwania bardzo trudnych zabrudzeń. Unikatowość NOVAHAND polega na braku rozpuszczalników, zamiast nich działanie wspierają dodane ziarnka mydła. NOVAHAND jest całkowicie biodegradalny i wyjątkowo wydajny dzięki swojej sile czyszczącej. Novazyme NOVAZYME produkt biologiczny, składający się z mieszanki bakterii i enzymów. NOVAZYME został stworzony do czyszczenia i konserwowania w naturalny sposób rur kanalizacyjnych, zbiorników szamba, zbiorników tłuszczu itp. Poprzez regulowanie często zaburzonej równowagi ekologicznej NOVAZYME zapobiega zatykaniu się rur i zbiorników oraz powstawaniu brzydkich zapachów. Stosowany regularnie zmniejsza koszty opróżniania i czyszczenia zbiorników.

CENNIK PRODUKTÓW EILFIX

CENNIK PRODUKTÓW EILFIX CENNIK PRODUKTÓW EILFIX podane ceny nie zawierają kosztów dostawy PASTY DO MYCIA RĄK Mycie i pielęgnacja rąk nazwa symbol pojem. op. oz paleta netto brutto PASTA DO MYCIA RĄK Pasta produkowana na bazie

Bardziej szczegółowo

Aktywny środek do czyszczenia stali szlachetnej (NSF) 500 ml (Aktiv Edelstahl-Reiniger) Kod produktu: 63308401

Aktywny środek do czyszczenia stali szlachetnej (NSF) 500 ml (Aktiv Edelstahl-Reiniger) Kod produktu: 63308401 Aktywny środek do czyszczenia stali szlachetnej (NSF) 500 ml (Aktiv Edelstahl-Reiniger) Kod produktu: 63308401 : Aktywny środek czyszczący do stali szlachetnej CARAMBA czyści skutecznie wszystkie metalowe

Bardziej szczegółowo

PROFESJONALNE ŚRODKI CZYSZCZĄCE

PROFESJONALNE ŚRODKI CZYSZCZĄCE PROFESJONALNE ŚRODKI CZYSZCZĄCE edycja marzec 2010 TENZI: Profesjonalnie i czysto Sławomir Wasiak Mistrz Polski 2008 2009 budowa i przygotowanie nowego auta do sezonu 2010 RALLY TEAM Terminarz rajdów 2010

Bardziej szczegółowo

Kwadratura trójkąta. 1. Linie produktów 2. Systemy dozowania 3. Serwis i obsługa Klienta 4. Doradztwo i szkolenia

Kwadratura trójkąta. 1. Linie produktów 2. Systemy dozowania 3. Serwis i obsługa Klienta 4. Doradztwo i szkolenia Institutional Division Asortyment produktów Institutional Division 1. Linie produktów 2. Systemy dozowania 3. Serwis i obsługa Klienta 4. Doradztwo i szkolenia Kwadratura trójkąta Klienci naszej firmy

Bardziej szczegółowo

Zaawansowane środki czyszczące Dla utrzymania ruchu, napraw i przemysłu

Zaawansowane środki czyszczące Dla utrzymania ruchu, napraw i przemysłu Zaawansowane środki czyszczące Dla utrzymania ruchu, napraw i przemysłu Właściwe rozwiązanie Do każdej aplikacji Loctite 7012 Czyszczenie części mechanicznych w warsztatach naprawczych Środek czyszczący

Bardziej szczegółowo

ORAPI JAKOŚĆ GWARANTOWANA

ORAPI JAKOŚĆ GWARANTOWANA ORAPI to firma francuska mieszcząca się w Lyonie. Tam zgrupowane są laboratoria i zakłady produkcyjne. Produkujemy specjalistyczne produkty do konserwacji i ochrony w przemyśle. Profesjonalne smary, kleje,

Bardziej szczegółowo

Metoda tradycyjna. Produkty oferowane przez ACT POLSKA dostępne są w systemie sprzedaży bezpośredniej. Zapraszamy do lektury naszego katalogu.

Metoda tradycyjna. Produkty oferowane przez ACT POLSKA dostępne są w systemie sprzedaży bezpośredniej. Zapraszamy do lektury naszego katalogu. Koncepcja sprzątania w zgodzie z naturą Katalog ACT Polska 2013 / 2014 Firma ACT POLSKA swój początek wiąże z Rudolfem Nordinem, założycielem szwedzkiej firmy ACT, który to w 1990 roku wynalazł, jako pierwszy

Bardziej szczegółowo

Katalog środków chemicznych

Katalog środków chemicznych Katalog środków chemicznych WSPÓŁPRACA HANDLOWA: mail: marcin@optinet.com.pl telefon: 0-507 03 95 94 ZAMÓWIENIA: mailem: biuro@optinet.com.pl faxem: (22) 754 69 72 telefonicznie: (22) 754 69 69-71 2 SPIS

Bardziej szczegółowo

Profesjonalne środki. do produkcji. konserwacji. napraw. katalog produktów

Profesjonalne środki. do produkcji. konserwacji. napraw. katalog produktów worldwide Profesjonalne środki do produkcji konserwacji napraw katalog produktów światowa jakość W każdych warunkach 1 2 3 4 5 6 7 8 Spis treści Strony O firmie 3 Plastyczne Metale 4 8 Repair Stick 9 Kleje

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI POGOTOWIE EKOLOGICZNE 0-607 597 964 0-607 597 965 0-601 827 847 0-609 044 656 0-609 541 108

SPIS TREŚCI POGOTOWIE EKOLOGICZNE 0-607 597 964 0-607 597 965 0-601 827 847 0-609 044 656 0-609 541 108 1 CENNE RADY 1 To i owo... 3 Rodzaje sorbentów 6 Zmywacze ropopochodnych 9 DYSPERGENTY 10 Sintan 15 SORBENTY CIĘŻKIE 16 Sorbent Compakt 19 Sorbent Nonaqua 20 Kobra Sintac 21 SORBENTY LEKKIE 22 Sorbent

Bardziej szczegółowo

CENNIK NA PREPARATY DO MYCIA I PILĘGNACJI SAMOCHODÓW FIRMY FLOWEY PREPARATY DO MYCIA BEZDOTYKOWEGO I RĘCZNEGO

CENNIK NA PREPARATY DO MYCIA I PILĘGNACJI SAMOCHODÓW FIRMY FLOWEY PREPARATY DO MYCIA BEZDOTYKOWEGO I RĘCZNEGO P.P.H.U. KARTPOL ul.oszmiańska11 03-503 Warszawa tel/fax: 022 678 16 06, tel: 022 619 27 18 e-mail: tarbudsc@flowey.pl www.flowey.pl CENNIK NA PREPARATY DO MYCIA I PILĘGNACJI SAMOCHODÓW FIRMY FLOWEY PREPARATY

Bardziej szczegółowo

Pomożemy Ci zbudować i wykończyć Twój dom

Pomożemy Ci zbudować i wykończyć Twój dom Pomożemy Ci zbudować i wykończyć Twój dom KATALOG PRODUKTÓW Farby 1- Grunty 3 Impregnaty 4-5 Ochrona drewna 6 Plastyfikatory 7 Dezynfekcja 8 Preparaty czyszczące 9-10 Środki czyszczące dla domu 11 Kleje

Bardziej szczegółowo

Profesjonalne środki. do produkcji. konserwacji. napraw. katalog produktów

Profesjonalne środki. do produkcji. konserwacji. napraw. katalog produktów PL w orld wide Profesjonalne środki do produkcji konserwacji napraw katalog produktów W każdych warunkach! światowa jakość światowa jakość Witamy, Miło nam, że zainteresowali się Państwo technologiami

Bardziej szczegółowo

Koncepcja życia w zgodzie z naturą. Katalog ACT Polska /2015

Koncepcja życia w zgodzie z naturą. Katalog ACT Polska /2015 Koncepcja życia w zgodzie z naturą Katalog ACT Polska /2015 / 2016 ACT Polska istnieje w naszym kraju na rynku sprzedaży bezpośredniej już od 15 lat, a swój początek wiąże z założycielem szwedzkiej firmy

Bardziej szczegółowo

ŚRODKI ANTYADHEZYJNE DO UWALNIANA WYROBÓW Z FORM

ŚRODKI ANTYADHEZYJNE DO UWALNIANA WYROBÓW Z FORM Rozdział VI: Środki antyadhezyjne... Rozdział VI ŚRODKI ANTYADHEZYJNE DO UWALNIANA WYROBÓW Z FORM Istnieje duża grupa środków przeznaczonych do ułatwiania uwalniania wyrobów z form. Dotychczas nie zostały

Bardziej szczegółowo

KATALOG PRODUKTÓW PROFESJONALNE ŚRODKI CHEMICZNE. Be the world s leading away from home skin care system company

KATALOG PRODUKTÓW PROFESJONALNE ŚRODKI CHEMICZNE. Be the world s leading away from home skin care system company KATALOG PRODUKTÓW PROFESJONALNE ŚRODKI CHEMICZNE Be the world s leading away from home skin care system company CHEMITECH Polska Sp. z o.o. działa na polskim rynku od 1994 roku. Pracujemy bardzo ciężko,

Bardziej szczegółowo

Car Line 2015. z dumą wyprodukowane w POLSCE

Car Line 2015. z dumą wyprodukowane w POLSCE Car Line 205 z dumą wyprodukowane w POLSCE tenziquartz.com Istniejemy od 999 roku. W nowej siedzibie pracujemy od 203 roku. Dział Szkoleniowy to 4 nowoczesne, w pełni wyposażone sale wykładowe. Szkolenia

Bardziej szczegółowo

MGhigiena. kabin prysznicowych SUCHA PIANA. nano bio. Cząstki srebra w higienie wyjątkowa technika NANO SILVER

MGhigiena. kabin prysznicowych SUCHA PIANA. nano bio. Cząstki srebra w higienie wyjątkowa technika NANO SILVER MGhigiena R 95-100 Zgierz, ul. A. Struga 18 marka własna MGhigiena 42 7160888 793 01 01 01 www.mghigiena.pl biuro@mghigiena.pl www.mghigiena.com KATALOG_2013 Mycie i dezynfekcja w przetwórstwie spożywczym

Bardziej szczegółowo

Czyść Pielęgnuj Odpoczywaj P R Z E G L Ą D P R O D U K T Ó W 2 0 0 8 / 2 0 0 9

Czyść Pielęgnuj Odpoczywaj P R Z E G L Ą D P R O D U K T Ó W 2 0 0 8 / 2 0 0 9 Czyść Pielęgnuj Odpoczywaj P R Z E G L Ą D P R O D U K T Ó W 2 0 0 8 / 2 0 0 9 Rozwiązanie w chemii Środki chemiczne ułatwiają bez wątpienia Państwa codzienną pracę. Oferujemy Państwu szeroki wachlarz

Bardziej szczegółowo

PRZEDSTAWIAMY EKOLOGICZNĄ LINIĘ

PRZEDSTAWIAMY EKOLOGICZNĄ LINIĘ PRZEDSTAWIAMY EKOLOGICZNĄ LINIĘ PRODUKTÓW BIOLOGICZNYCH bioexpert PRODUKTY bioexpert SĄ: EKOLOGICZNE SKUTECZNE - EKONOMICZNE Zalecane stosowanie Nazwa preparatu TABLETKI BIOLOGICZNE bioexpert do szamb

Bardziej szczegółowo

katalog produktów nr 8

katalog produktów nr 8 katalog produktów nr 8 dla Ciebie dla Twojego domu 2013 spis treści K U KITCHEN UNIVERSAL płyn do mycia lodówek i mikrofalówek (fridge and microwave cleaner) new! płyn do mycia płyt ceramicznych (ceramic

Bardziej szczegółowo

Przemysłowe Powłoki malarskie NA PowierzCHNie metalowe

Przemysłowe Powłoki malarskie NA PowierzCHNie metalowe Przemysłowe Powłoki MALARSKIE NA POWIERZCHNIE METALOWE Przemysłowe powłoki malarskie na powierzchnie metalowe Przemysłowe powłoki malarskie na powierzchnie metalowe Zespół redakcyjny Raimo Flink Minna

Bardziej szczegółowo

9/30/2013. Serdecznie witamy W firmie MKL SolidTechnology GmbH

9/30/2013. Serdecznie witamy W firmie MKL SolidTechnology GmbH Serdecznie witamy W firmie MKL SolidTechnology GmbH Zachęcamy do zdrowego remontowania i modernizowania używając materiałów budowlanych zawierających wapień oraz technologii MKL SolidTechnology GmbH Szczęść

Bardziej szczegółowo

Materiały informacyjno-szkoleniowe dla Partnerów Biznesowych FM GROUP

Materiały informacyjno-szkoleniowe dla Partnerów Biznesowych FM GROUP K S I Ę G A P R O D U K T Ó W Materiały informacyjno-szkoleniowe dla Partnerów Biznesowych FM GROUP marzec 2015 S P I S T R E Ś C I PRODUKTY DO OGRODU (GARDEN) Płyn myjący do powierzchni plastikowych (Plastic

Bardziej szczegółowo

Niszczenie drobnoustrojów poza organizmem ludzkim

Niszczenie drobnoustrojów poza organizmem ludzkim Niszczenie drobnoustrojów poza organizmem ludzkim Metody niszczenia drobnoustrojów. Podstawowe definicje: dekontaminacja, sanityzacja, dezynfekcja, sterylizacja. Sanityzacja, dezynfekcja, sterylizacja

Bardziej szczegółowo

Przewodnik do wdra ania zasad GMP / GHP i systemu HACCP w zak adach ywienia zbiorowego

Przewodnik do wdra ania zasad GMP / GHP i systemu HACCP w zak adach ywienia zbiorowego Halina Turlejska, Urszula Pelzner, Eliza Konecka-Matyjek, Katarzyna WiÊniewska Przewodnik do wdra ania zasad GMP / GHP i systemu HACCP w zak adach ywienia zbiorowego Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Bardziej szczegółowo

Kabiny walk-in. Jak zaprojektować strefę natryskową? Jak zabezpieczyć materiały przed wilgocią? Temat numeru Ocieplanie

Kabiny walk-in. Jak zaprojektować strefę natryskową? Jak zabezpieczyć materiały przed wilgocią? Temat numeru Ocieplanie nr 1 (3) 2014 kwartalnik profesjonalnego wykonawcy www.ceresit-pro.pl Twórcza strefa Kabiny walk-in Jak zaprojektować strefę natryskową? Jak zabezpieczyć materiały przed wilgocią? Temat numeru Ocieplanie

Bardziej szczegółowo

Poradnik malowania elewacji

Poradnik malowania elewacji Poradnik malowania elewacji ARBY ELEWACYJNE FARBY ELEWACYJNE FARBY ELEWACYJNE FARBY ELEWACYJNE F Praktyczne wskazówki Oferta produktów Wstęp Malowanie elewacji budynków to najpopularniejsze i jednocześnie

Bardziej szczegółowo

Katalog środków chemicznych

Katalog środków chemicznych Katalog środków chemicznych BSM Group Sp. z o.o. Sp. k. Toruń, ul.mickiewicza 82 www.bsmgastro.pl Dział handlowy: tel. +48 (56) 658 72 35 firma@bsmgastro.pl Serwis: tel. +48 (56) 655 46 00 faks: (56) 658

Bardziej szczegółowo

BOLIX Complex renowacje system renowacji i ochrony mikrobiologicznej ścian zewnętrznych budynków

BOLIX Complex renowacje system renowacji i ochrony mikrobiologicznej ścian zewnętrznych budynków REKOMENDACJA TECHNICZNA ITB RT ITB-1185/2010 BOLIX Complex renowacje system renowacji i ochrony mikrobiologicznej ścian zewnętrznych budynków WARSZAWA Rekomendacja techniczna została opracowana w Zakładzie

Bardziej szczegółowo