Gazetka porajskich gimnazjalistów

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Gazetka porajskich gimnazjalistów"

Transkrypt

1 Numer 01-02/2015 Gazetka porajskich gimnazjalistów W tym numerze: Najlepsi z najlepszych w I semestrze Terminarz Konkursów Przedmiotowych JSNT 2 2 Początek roku kalendarzowego to jednocześnie zakończenie pierwszego semestru roku szkolnego i czas na pierwsze podsumowania - str. 2 W Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych troje naszych uczniów zakwalifikowało się do III etapu: Agata Gajewska z biologii, Benjamin Bojanek z języka niemieckiego i Kacper Kret z WOSu. Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki! Natomiast inni mogą swoich sił w Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez JSNT- str. 2 i 4. Dla uczniów klas trzecich to wyjątkowo trudny i ważny rok! Muszą zdać jak najlepiej egzaminy gimnazjalne i zdecydować co dalej? Ekspertami w wyborze zawodu pomagają rodzice - str. 3 Rodzic ekspertem w wyborze zawodu Kazik-Band na podium Opowieść wigilijna według Nibylandii Interdyscyplinarnego Konkursu im. Marii Goeppert-Mayer Zastanów się, zanim udostępnisz! Dzień Amora 6 Moja przygoda w Szwecji 7-8 Sportowe sukcesy 9 Rusz głową! 10 Koło Teatralne Nibylandia na koniec karnawału 2015 zaprosiło wszystkich do Kina Bajka na Opowieść wigilijną - str lutego, w kilkudziesięciu państwach na całym świecie obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, w tym roku pod hasłem Razem tworzymy lepszy internet, aby zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego internetu - str lutego na całym świecie obchodzone są Walentynki, czyli święto zakochanych. U nas był natomiast Dzień Amora - str. 6 W ferie zimowe odwiedził nas absolwent naszego Gimnazjum, który obecnie kontynuuje naukę w szkole w Szwecji i opowiedział nam jak rozpoczęła się jego przygoda - str. 7-8 Nasz zespół wokalno - instrumentalny Kazik-Band ma na swoim koncie już kilka sukcesów- str. 3 Nasi sportowcy też nieźle sobie radzą i zdobywają kolejne trofea - str. 9

2 Numer 01-02/2015 Str. 2 Lp Najlepsi z najlepszych w I semestrze A oto lista uczniów, którzy w I semestrze roku szkolnego , uzyskali średnią ocen 4,75 i powyżej. Serdecznie gratulujemy :-) Klasa Ia Jakub Macoch 4,93 Natalia Pala 4,93 Aleksandra Krzyczmonik 4,80 Klasa Ib Wiktoria Wiśniewska 4,80 Klasa Ic Oliwia Sobota 5,07 Zuzanna Rodek 4,80 Klasa Id Olga Szymaniec 5,07 Laura Maroń 4,80 Imię i nazwisko koordynatora Klasa IIa Balwierz 4,87 Aleksandra Zalejska 4,80 Mikołaj Sapokowski 4,80 Klasa IIb Ilona Panek 5,00 Klasa IIc Natalia Ucieklak 5,13 Adrian Klimek 4,93 Mateusz Pasek 4,80 Klasa IIIa Agata Gajewska 5,3 Karolina Skóra 5,1 Klasa IIIb Paulina Błaszczyk 5,00 Radosław Szydłowski 5,00 Aleksandra Bereza 4,83 Klasa IIIc Błażej Cierpiał 4,91 Terminarz konkursów na rok szkolny 2014/2015 organizowanych pod patronatem Jurajskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych Przedmiot Szkoła- organizator I etap II etap 1. Jarosław Durka historia Gim. nr 1 Myszków Jarosław Durka wos Gim. nr 1 Myszków Beata Buła j. angielski Gim. nr 4 Myszków Anna Durka chemia Gim. nr 3 Myszków Urszula Różycka geografia Gim. nr 1 Myszków Elżbieta Pierzchała j. polski Gim. nr 4 Myszków Iwona Niedbał j. niemiecki Gim. Koziegłowy Anna Wiśniewska matematyka Gim. Koziegłowy Edyta Struska fizyka Gim. Pińczyce Maria Cwanek biologia Gim. Koziegłowy Paweł Włodarczyk informatyka Gim. Koziegłowy Więcej informacji na stronie:

3 Numer 01-02/2015 Str. 3 Rodzic ekspertem w wyborze zawodu. W styczniu, w naszym Gimnazjum ruszył autorskie program: Rodzic ekspertem w wyborze zawodu. W ramach tego projektu Rodzice naszych uczniów będą pomagali młodzieży w podjęciu decyzji związanych z wyborem szkoły, a w konsekwencji może nawet zawodu. Pierwsze spotkanie poprowadziła Pani Anna Pasek, wspierana przez nauczycielkę plastyki, Panią Martę Jędrzejewską. Pani Anna pokazała uczniom, w jaki sposób można wykorzystać swój talent plastyczny. Choć nie jest z wykształcenia artystą plastykiem, od ponad 20 lat zarabia dekorując ozdoby świąteczne. Jej prace trafiają nie tylko na lokalny rynek, ale także zagraniczny, m.in.. do Stanów Zjednoczonych. W warsztatach, które przygotowała dla naszych uczniów wzięło udział 14 trzecioklasistów. Gimnazjaliści mieli okazję stworzyć własne ozdoby choinkowe i zmierzyć się z tym, jak się okazało, niełatwym zadaniem. Po warsztatach wszyscy byli zachwyceni. Uczniowie pytani o wrażenia najczęściej nie mogli wyjść z zachwytu na temat szybkości pracy Pani Anny, niesamowitej wyobraźni plastycznej i piękna tworzonych przez nią ozdób. Sama prowadząca stwierdziła, że w grupie słuchaczy byli uczniowie, którzy mają predyspozycje do wykonywania podobnych zawodów. Dziękujemy Pani Aniu! Monika Leszczyńska opiekun projektu PS. Bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy innych Rodziców. Każda inicjatywa jest dla nas cenna, niezależnie od zawodu, jaki Państwo wykonujecie. Wystarczy, że opowiecie uczniom o swoim zawodzie, jego plusach i minusach, szansach, jakie stwarza i zagrożeniach. Będziemy wdzięczni, bo wiedza praktyków jest niezastąpiona. Kazik-Band na podium 23 stycznia 2015 r. w Gimnazjum nr 12 został zorganizowany VIII Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Celem przedsięwzięcia było upamiętnienie 70. rocznicy wyzwolenia Częstochowy spod okupacji niemieckiej oraz 70. rocznicy bezwarunkowej kapitulacji Niemiec. Nasz szkolny zespół wokalnoinstrumentalny Kazik- Band zajął II miejsce w kategorii pieśń zespół. Warto przypomnieć, że nasz zespół zdobył również wyróżnienie w XIX Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Myszkowie, na którym Oliwia Cabaj i Zofia Dyja również zdobyły wyróżnienia w kategorii solistów. Gratulujemy!! Zdjęcie pochodzi ze strony:

4 Numer 01-02/2015 Str. 4 Opowieść wigilijna według Nibylandii Dnia 30 stycznia 2015 r. tj. w piątek, w porajskim Kinie Bajka wraz z kołem teatralnym Nibylandia, odegrałam sztukę pt. Opowieść wigilijna. Głównym bohaterem przedstawienia był Scrooge, grany przez Bartłomieja Durę. Wraz z nim na scenie pojawili się: siostrzenica- Oliwia Cabaj, Bob Adrian Klimek, Żona Boba- Klaudia Siwek, dzieci- Natalia Nowotna, Natalia Szewczyk, Agata Fąfera, Mateusz Pasek, Sylwia Grzybowska, duchy- Ilona Panek, Radosław Szydłowski, Magdalena Francuz, Ola Krzyczmonik, Panie- Wiktoria Kostarczyk, Sandra Kramarzyk, oprawa muzyczna i efekty specjalne Piotr Jadczyk. reżyseria p. Monika Leszczyńska Występ obejrzało wiele osób. Na widowni zasiedli nasi najbliżsi. Było nam niezmiernie miło gościć babcie i dziadków, rodziców, ciocie i wujków. Nie zabrakło też kolegów i koleżanek. Na zaproszenie odpowiedzieli niektórzy nauczyciele i ich bliscy, a także osoby wspierające szkołę. Obecne były: dyrektor GOK-u p. Magdalena Ryziuk- Wilk, wicestarosta powiatu myszkowskiego p. Anna Socha- Korendo, przewodnicząca Rady Gminy p. Katarzyna Kaźmierczak oraz niektórzy radni: p. Małgorzata Rodek, p.elżbieta Sitek oraz p. Edward Mizera. Przedstawienie dostarczyło widzom wielu wzruszeń, a burza oklasków świadczyła o tym, że spektakl bardzo się podobał. Pani dyrektor Beata Cichoń, która po spektaklu rozdała nam słodycze stwierdziła, że czuła się jak w prawdziwym teatrze. Na zakończenie wszyscy kolędowaliśmy. Przy wyjściu z kina wychodzącym gościom rozdawaliśmy cegiełki z logo naszego koła. Dzięki temu zebraliśmy fundusze na wyjazd do teatru w Krakowie. Już 12 maja w Teatrze im. Juliusza Słowackiego obejrzymy spektakl pt.: Chory z urojenia. W roli głównej wystąpi Andrzej Grabowski. Już nie możemy się doczekać!!! Dziękujemy wszystkim za finansowe wsparcie i życzliwość. Ilona Panek Rzecznik prasowy koła Nibylandia, Sekretarz SU Interdyscyplinarnego Konkursu im. Marii Goeppert-Mayer 29 stycznia dwie trzyosobowe drużyny z naszego Gimnazjum w składzie: Agata Gajewska, Zofia Dyja, Karolina Skóra oraz Paulina Błaszczyk, Radosław Szydłowski, Bartosz Świąć wzięli udział w piątej edycji Interdyscyplinarnego Konkursu w języku angielskim im. Marii Goeppert-Mayer w Liceum im. Kopernika w Katowicach. Zadania były trudne, ale nasi dzielni gimnazjaliści z zapałem przystąpili do walki. Gratulujemy! Trójka naszych uczniów zakwalifikowała się do III (ostatniego!) etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych: Agata Gajewska z biologii, Benjamin Bojanek z języka niemieckiego i Kacper Kret z WOSu. Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki!! Przypomnijmy, że tytuł laureata zwalnia z odpowiedniej części egzaminów gimnazjalnych, zatem jest o co walczyć!!!

5 Numer 01-02/2015 Str. 5 Zastanów się, zanim udostępnisz! 10 lutego, w kilkudziesięciu państwach na całym świecie obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Internet jest specyficznym miejscem, ponieważ jego zawartość jest tworzona przez wszystkich jego użytkowników i tak naprawdę każdy z nas jest odpowiedzialny za to, co udostępniamy on-line. Dlatego też tegoroczne obchody organizowane są pod hasłem Razem tworzymy lepszy internet, aby zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego internetu. Wszyscy wiemy doskonale, że wszystkie materiały zamieszczane w sieci np. zdjęcia, teksty, utwory muzyczne, filmy mają swoich twórców i są chronione prawami autorskimi. Oczywiście możemy z nich korzystać lub udostępniać pod warunkiem, że podamy dane autora lub źródło (link lub tzw. adres bibliograficzny). A co z informacjami o nas samych, które udostępniamy, bardziej lub mniej świadomie, w sieci? Żeby założyć konto pocztowe trzeba wypełnić formularz z dość szczegółowymi danymi osobistymi, podobnie przy rejestrowaniu się na przeróżnych stronach np. sklepach internetowych, formach dyskusyjnych itp. Gdzie trafiają te dane i po co one komu? Informacja ma swoją wartość. Wartość ta ma podwójne znaczenie. Pierwsze to jakość informacji, jej przydatność i wiarygodność. Drugie rozumienie wartości to koszt i cena. W dzisiejszym świecie informacja porównywana jest do towarów. Coraz częściej informacja jest przedmiotem handlu i transakcji finansowych. Informacje gromadzi się głównie z dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na ochronę bezpieczeństwa publicznego. Prawo nakazuje operatorom gromadzić dane telekomunikacyjne. Drugi powód to reklamy. Jeśli wydaje Wam się, że korzystanie z wyszukiwarek, portali informacyjnych czy społecznościowych oraz kont e -mailowych jest bezpłatne, to jesteście w błędzie! Płacimy, nie tylko kupując towar (np. książkę, płytę lub buty). Walutą jest też nasza uwaga. Płacimy, skupiając się na informacjach, np. oglądając reklamy. Im większą uwagę jakaś informacja przyciąga, tym bardziej wzrasta jej wartość. Płacimy udostępniając właścicielom tych serwisów swoje dane i pozwalamy na śledzenie swojej działalności w sieci. Te informacje są bardzo cenne, ponieważ na ich podstawie można precyzyjnie określić, jakie produkty mogą nas zainteresować i jakie reklamy powinny do nas trafić. Na takiej zasadzie działają systemy informatyczne, które automatycznie zbierają informacje o naszej aktywności w internecie i wysyłają do użytkowników reklamy tzw. adserwery. Czy nadal myślicie, że jesteśmy w sieci anonimowi? Jeśli tak, to musicie wiedzieć, że jest to największy mit, który nie wiadomo dlaczego po tylu latach, nadal nie został obalony. Każdy komputer identyfikuje się numerem IP, ale i innymi danymi, których suma pozwala rozróżnić konkretne komputery i często przypisać je do konkretnego użytkownika. Na tej podstawie można ustalić, kto dostarcza internet, z jakich przeglądarek i systemu operacyjnego korzystasz, a nawet jakie zainstalowałeś czcionki lub gdzie w danej chwili przebywasz. Można także odtworzyć historię wyszukiwań. Logowanie się do internetu oznacza, że będzie wiadomo, ile czasu w nim spędzisz i że cały ruch na twoim komputerze zostanie zapisany na serwerze dostawcy usług telekomunikacyjnych. Przeglądarki zapamiętują odwiedzane strony, wyszukiwarki pytania, które zadajesz. Dzięki tzw. ciasteczkom (pliki cookies ) serwery stron mogą śledzić twoją aktywność w sieci. Jeśli przy logowaniu się na jakiś portal podałeś dane osobowe, to wszystkie te informacje, które składają się na twój cyfrowy ślad, mogą zostać ze sobą automatycznie połączone. Informacje o swoich użytkownikach gromadzą także portale społecznościowe. Te wszystkie dane zestawione ze sobą mogą stworzyć unikalny profil użytkownika. Są kopalnią wiedzy na temat naszego stylu życia, preferencji, tego, kiedy i z kim się komunikujemy, gdzie przebywamy, kim jesteśmy. Komunikacja nigdy nie jest anonimowa. Sytuacja, w której wymieniasz się z kimś informacjami, wymaga tego, żeby w jakiś sposób się przedstawić lub zaprezentować. Staraj się pamiętać o swoim cyfrowym śladzie. Zaprezentowane do tej pory zagadnienia dotyczą informacji, które zostawiamy w sieci ale nie są one jawne dla innych użytkowników. A co z danymi osobowymi oraz zdjęciami i filmami, które zawierają również nasz wizerunek (a bardzo często też członków naszej rodziny czy znajomych!) udostępnianych oficjalnie np. na profilach społecznościowych czy blogach? Czy zastanawialiście się kiedyś czy to jest bezpieczne? Internet bardzo ułatwia nam przekazanie innym danych o sobie, które niekoniecznie powinny trafić do

6 Numer 01-02/2015 Str. 6 Zastanów się, zanim udostępnisz! (cd.) ich wiadomości. Bardzo łatwo jest umieścić o kilka zdjęć za dużo lub udostępnić je niewłaściwym osobom do ich wiadomości. Bardzo łatwo jest umieścić o kilka zdjęć za dużo lub udostępnić je niewłaściwym osobom powoduje to, że inni mogą je swobodnie rozpowszechniać bez naszej zgody. Dlatego warto wyraźnie określić granice prywatności i konsekwentnie dzielić się nią wyłącznie z tymi, na których zależy nam najbardziej. Jednym słowem Zastanów się, zanim udostępnisz! Pod takim właśnie hasłem ruszyła kampania zorganizowana przez kampania firmy Facebook opracowana we współpracy z kanadyjską organizacją MediaSmart. W Polsce partnerem kampanii jest Fundacja Dzieci Niczyje. Głównym celem jest zwrócenie uwagi dzieciom i młodzieży konsekwencje publikowania i udostępnianych przez nich danych osobowych i wizerunkowych. Facebook radzi: zanim podzielisz się informacjami na swój temat, zadaj sobie kilka pytań: Czy chcę, aby inni widzieli mnie w ten sposób? Czy ktoś mógłby to wykorzystać, aby mi zaszkodzić? Czy zmartwi mnie, jeśli ktoś udostępni to innym osobom? Jaka jest najgorsza rzecz, która może się stać, jeśli to udostępnię? Zdjęcia są wieczne! Niektórzy myślą, że przekazanie nagiego lub nacechowanego seksualnie zdjęcia dziewczynie, chłopakowi albo osobie, z którą chcą być w przyszłości jest dowodem miłości lub zaufania. Zachowaj ostrożność i pamiętaj, że zdjęcie może przetrwać dłużej niż związek. Pamiętaj, że jeśli ktoś prosi cię o udostępnienie czegoś, czego nie masz ochoty udostępniać, masz prawo odmówić. Nikt, kto cię kocha i szanuje, nie będzie na ciebie naciskać, ani ci grozić. Co zrobić, gdy coś poszło nie tak Jeśli udostępnisz coś niestosownego, po pierwsze poproś osoby, którym to udostępniłeś(aś), aby nie przesyłały tego dalej. Jeśli ktoś inny opublikował coś wysłanego przez ciebie, najpierw poproś go o usunięcie materiału. W większości przypadków to wystarczy. Jeśli nieprzyjemna sytuacja spotkała cię na Facebooku i obawiasz się samodzielnej konfrontacji z osobą, która opublikowała coś o tobie, lub nie wiesz, co napisać, Facebook udostępnia narzędzie do zgłaszania społecznościowego z komunikatami, których możesz użyć, oraz opcją poproszenia o pomoc rodzica, nauczyciela lub zaufanego znajomego. JB Artykuł opracowany z wykorzystaniem źródeł: Dzień Amora 20 lutego br. strzała Amora znów uderzyła w Gimnazjum w Poraju. Szkołę przepełniły wszelkie odcienie różu, czerwieni oraz bieli. Królowały również serduszka i wszelkie motywy miłosne. Aż czuć było ducha miłości unoszącego się w szkolnych, szarych na co dzień, korytarzach. Dzień Amora to punktowana konkurencja w Turnieju klas 1 z 10. Najliczniej przebrali się uczniowie klasy IIIa i to oni zdobyli 10pkt, drugie miejsce i 9pkt zdobyła IIIb, a ostatnie miejsce na podium i 8pkt wywalczyła klasa IIb. Taki dzień był miłym kontrastem dla zwykłej codzienności. Walentynki coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. (na podst. Wikipedii) Agata Fąfera kl.ic

7 Numer 01-02/2015 Str. 7 Wyjeżdżam do Szwecji! - Te słowa mojej mamy 4 lata temu rozpoczęły moją przygodę w Szwecji, gdy byłem jeszcze w pierwszej klasie gimnazjum. Wtedy nigdy bym nie pomyślał, że, będąc już w drugiej klasie międzynarodowej szkoły w Sztokholmie, będę mógł napisać taki artykuł mówiący o tym, jak wyglądały moje początki w Szwecji, moja droga do rozpoczęcia nauki w tej szkole oraz rozpoczęcie programu IB - czyli Matury Międzynarodowej, którą będę pisał już w maju Decyzję o moim wyjeździe podjąłem mniej więcej w połowie trzeciej klasy gimnazjum. Co prawda, pisałem egzaminy gimnazjalne oraz wybrałem i złożyłem dokumenty do jednego z częstochowskich liceów, lecz można powiedzieć, że zrobiłem to dla zabawy... Chciałem tylko sprawdzić, gdzie udałoby mi się kontynuować naukę, jeślibym został w Polsce. Pierwszym krokiem do podjęcia nauki w Szwecji, było znalezienie odpowiedniej szkoły. Oczywiście, jako osoba niemówiąca w ogóle w języku szwedzkim, nie brałem pod uwagę żadnej ze szwedzkich szkół. Od początku wiedziałem, że jedyna opcja dla mnie to szkoła anglojęzyczna lub międzynarodowa. Aby być w stanie porozumiewać się w miarę bez najmniejszych problemów w języku angielskim, jeszcze będąc w Polsce, uczęszczałem przez rok do Native Speakera poleconego mi przez moją nauczycielkę języka angielskiego - p. Iwonę Pelkę. Moje lekcje polegały na godzinnym rozmawianiu tylko i wyłącznie w języku angielskim. Muszę stwierdzić, że to przygotowanie bardzo pozytywnie wpłynęło na moje umiejętności i pewność w komunikowaniu się w języku angielskim. Parę tygodni spędziłem na szukaniu odpowiedniej szkoły, która zgodziłaby się mnie przyjąć. Po trudnych poszukiwaniach udało mi się znaleźć kilka szkół, które naprawdę mi się spodobały. Do każdej z nich napisałem maila i od każdej dostałem natychmiast wiadomość z odpowiedziami na moje wszystkie pytania. We wszystkich z nich dostępny był jedyny znany przeze mnie program uczony w języku angielskim - IB (Międzynarodowa Matura). W tym momencie musiałem w końcu dowiedzieć się dokładniej, na czym ten Moja przygoda w Szwecji program polega. Według Wikipedii: Matura międzynarodowa (International Baccalaureate (IB) Diploma Programme) część międzynarodowego programu edukacyjnego International Baccalaureate. Jest to dwuletni program nauczania na poziomie liceum ogólnokształcącego, zazwyczaj w całości w języku obcym, zakończony egzaminem maturalnym. W programie uczestniczy 3488 szkół w 125 krajach. Dyplom IB jest honorowany i uznawany za prestiżowy w wielu uczelniach na całym świecie. Matura międzynarodowa jest traktowana jako równorzędny egzamin z angielskimi A - level (m.in. w Oxfordzie, Cambridge). Kiedy już w pełni zapoznałem się z programem, mogłem podejmować kolejne kroki w związku z wybraniem szkoły. Tak naprawdę, to od początku chyba tylko jedna z tych wszystkich szkół brała na poważnie moją kandydaturę. Była to najlepsza z trzech szwedzkich szkół z internatem (tak, w całym kraju są tylko trzy takie szkoły - każda z nich ma status prywatnej, ale tylko dlatego, że dysponuje internatem). Bardzo łatwo dało się zauważyć, że osoba, z którą cały czas miałem kontakt mailowy, była bardzo zaangażowana w moje ewentualne przyjęcie i o wszystko się troszczyła. Dowiedziałem się, że aby zostać przyjętym do tego programu w tej szkole, należy zdać dwa egzaminy przygotowane przez szkołę macierzystą - jeden z j. angielskiego, a drugi z matematyki. Z racji, że cały czas chodziłem do trzeciej klasy gimnazjum w Polsce, nie mogłem pojechać do Szwecji tylko po to, żeby napisać egzamin. Dlatego zaproponowano mi, aby egzaminy zostały wysłane do mnie do Poraja, a ja pod okiem nauczycieli miałbym je napisać i od razu odesłać. Parę tygodni później znalazłem się już na liście kandydatów, a egzaminy czekały już do napisania. W tym czasie udało mi się po raz pierwszy odwiedzić swoją przyszłą szkołę. Muszę przyznać, że nie było czegoś, czym nie byłbym zaskoczony. Pierwsze, co zobaczyłem, to olbrzymie wzgórze, na którym znajdowała się, a tak przynajmniej mi się wydawało, szkoła. Jednak były to tylko biura pracowników szkoły - dyrektora, sekretarek, księgowych, psychologów, pielęgniarek itd. To właśnie tam znalazłem osobę, która zajmowała się rekrutacją mojej kandydatury (to z nią przez cały czas utrzymywałem kontakt mailowy). Oczywiście miałem przygotowaną długa listę pytań. Dowiedziałem się, że dla szkoły ważna jest opieka nad uczniem, dlatego wszystko, za co w Polsce się płaci, tu jest darmowe - począwszy od książek i przyborów szkolnych, a kończąc na rocznym bilecie autobusowym, laptopach czy ipadach dla każdego ucznia.

8 Numer 01-02/2015 Str. 8 Moja przygoda w Szwecji c.d. czas utrzymywałem kontakt mailowy). Oczywiście miałem przygotowaną długa listę pytań. Dowiedziałem się, że dla szkoły ważna jest opieka nad uczniem, dlatego wszystko, za co w Polsce się płaci, tu jest darmowe - począwszy od książek i przyborów szkolnych, a kończąc na rocznym bilecie autobusowym, laptopach czy ipadach dla każdego ucznia. Zostałem oprowadzony po szkole i całym kampusie. Przyjechawszy z malutkiej polskiej szkoły, znalazłem się jakby w innym świecie. Byłem wyjątkowo zaskoczony tym, co zobaczyłem. Szkoła, której większość ścian wykonano ze szkła, miała kilka pięter - każde z nich było przeznaczone na inne rodzaje przedmiotów. Na dole były sale matematyczne, piętro wyżej znajdowały się sale do nauk ścisłych. Na kolejnym poziomie możemy znaleźć sale od nauk humanistycznych, a na samej górze sale językowe. Każda z nich była wyposażona w projektor, tablicę multimedialną i wiele innych nowoczesnych urządzeń. W kampusie liczącym kilka hektarów powierzchni można znaleźć 8 domów, w których mieszkają uczniowie, olbrzymie hale sportowe, salę taneczną, boiska do koszykówki, tenisa, siatkówki, do tego siłownie i wielki obiekt sportowy do biegów, a do tego stok narciarski i aula wykładowa. Dla każdego ucznia dostępny jest odpowiednik naszej stołówki w świetlicy, czyli olbrzymia restauracja, z której uczniowie mogą korzystać, ile razy dziennie chcą oraz mogą jeść tyle, ile są tylko w stanie. Po mojej kilkudniowej wizycie w Szwecji musiałem wrócić do Polski i w końcu napisać te dwa egzaminy. Cześć matematyczną napisałem pod okiem p. Justyny Białas, natomiast egzamin z j. angielskiego napisałem pod kierunkiem p. Iwony Pelki oraz p. A. Chwist. Warunki do napisania ww. egzaminów zostały przygotowane dla mnie bardzo profesjonalnie. Parę dni po odesłaniu egzaminów dowiedziałem się najważniejszego - dostałem się do szkoły oraz oficjalnie zostałem wpisany na listę przyjętych uczniów! Teraz mogłem zacząć przygotowania do wyprowadzki do Szwecji oraz rozpoczęcia nauki w nowej szkole. Mój rok szkolny rozpoczął się pod koniec sierpnia. Parę dni wcześniej musiałem kupić. Dzień przed oficjalnym rozpoczęciem roku szkolnego (w niedzielę) zostało zorganizowane specjalne przyjecie dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Była to prezentacja w auli, poczęstunek oraz spotkanie organizacyjne z wychowawcami (każda klasa ma co najmniej dwóch wychowawców). Wtedy po raz pierwszy poznałem swoje wychowawczynie. Kolejnego dnia nastąpiło już oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Tradycją szkoły jest marsz wszystkich uczniów ze wzgórza do auli, akademia, a potem spotkanie z mentorami i zapoznanie ze swoją klasą. W moim przypadku klasa nie była duża, ponieważ liczyła nieco ponad 20 osób, ale to wystarczyło, żeby każda osoba była z innego kraju. Moi nowi koledzy pochodzą z Austrii, Australii, USA, Argentyny, Francji, Włoch i wielu innych niesamowitych krajów z każdego zakątka świata. Następnego dnia był już pierwszy dzień lekcji, zapoznanie ze wszystkimi przedmiotami i nauczycielami, którzy ich uczą. W moim przypadku to: język angielski, język szwedzki, matematyka, w-f, nauki ścisłe, muzyka, sztuka, historia. Oczywiście największym wyzwaniem dla mnie było to, że wszystkie lekcje są prowadzone w języku angielskim - ale po pewnym czasie nie zwraca się na to w ogóle uwagi i zapomina się, że lekcje nie są w języku polskim - przestaje się widzieć jakąkolwiek różnicę. Wybór tej szkoły był jedną z najtrafniejszych decyzji w moim życiu, ponieważ mam możliwość poznania osób z tylu rożnych krajów, wychowanych w tylu rożnych kulturach i mówiących tyloma rożnymi językami. Dodatkowo mogę przekonać się, jak wygląda nauka w międzynarodowej szkole realizującej program międzynarodowej matury, której dyplom otwiera drzwi czołowych uniwersytetów na całym świecie. Ale o programie chciałbym opowiedzieć w kolejnym artykule. Tak wyglądała moja przygoda w Szwecji i wierzę, że szybko się nie skończy Miłosz Bednarski

9 Numer 01-02/2015 Str. 9 Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w Żarkach W dniu r w Żarkach Miasto odbył się powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt szkół gimnazjalnych. W turnieju uczestniczyły trzy drużyny z naszego powiatu: Gimnazjum Żarki Miasto, Gimnazjum Żarki Letnisko i Gimnazjum Poraj. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym" do dwóch wyranych setów. Wygrało Gimnazjum w Żarkach Letnisko, drugie miejsce przypadło Gimnazjum w Poraju, a trzecie gospodarzowi turnieju. WYNIKI: Gim. Poraj-Gim.Żarki Let 1:2 (25:7,23:25,12:15) Gim. Żarki M.-Gim. Poraj 0:2 (16:25,23:25) Gim Zarki Let.-Gim Żarki M. 1:2 (20:25,25:21,13:15) Bardzo dobry turniej w wykonaniu moich zawodniczek, widać gołym okiem postępy drużyny. Tak naprawdę umiejętności siatkarskie mamy na dużo wyższym poziomie niż przeciwnicy, brakuje nam troszkę warunków fizycznych i boiskowego cwaniactwa.tak turniej podsumował trener Paweł Churas. Międzypowiatowa Liga Piłki Halowej Reprezentacja Piłki Nożnej Gimnazjum w Poraju zakończyła udział w Międzypowiatowej Lidze Piłki Halowej szkół gimnazjalnych sezon 2014/2015 w Koziegłowach zajmując ostatecznie II miejsce. Po nieudanej pierwszej kolejce (porażka z Pińczycami i Woźnikami) nasi chłopcy nie załamali się i dzielnie walczyli do końca wygrywając już wszystkie spotkania (z: Lgotą Górną, Psarami, Koziegłowami I, Koziegłowami II. Klasyfikacja: I miejsce- Woźniki, II miejsce- Poraj, III miejsce- Koziegłowy I. Skład reprezentacji: Mikołaj Barczyk 3a, Błażej Cierpiał 3c, Maciej Mordoń 3c, Rafał Gil 3b, Kacper Białas 3b, Dawid Zasik 2b, Aleksander Górecki 1a, Dominik Makuch 2a, Adrian Wróbel 3c, Dawid Ligus 2b. Mistrzostwo Rejonu w Szachach Reprezentacja Szachowa Gimnazjum w Poraju po raz kolejny w FINAŁACH WOJEWÓDZKICH! Agata Gajewska i Aleksandra Bereza już trzeci raz z rzędu zdobyły Mistrzostwo Rejonu w Szachach i tym samym wystartują w finałach wojewódzkich, w których w roku szkolnym 2012/2013 zdobyły 3 miejsce, a 8 miejsce w 2013/2014. Natomiast reprezentacja chłopców w składzie Marcin Gajewski i Artur Dębski drugi raz stanęła na najwyższym podium w rejonach, na finałach wojewódzkich w roku szkolnym 2013/2014 zajęła 14 miejsce. Składamy naszej drużynie gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów na finałach wojewódzkich. Uczeń naszego Gimnazjum MIKOŁAJ BARCZYK, który obecnie reprezentuje klub AZS Częstochowa 2020, został brązowym medalistą Mistrzostw Śląska kadetów w piłce siatkowej. Tym samym zespół w którym gra MIkołaj, awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

10 Numer 01-02/2015 Str. 10 St Valentine s Day Ukazuje się od 2000 r. Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Poraju ul. Górnicza Poraj tel./fax. (034) Opiekun zespołu redakcyjnego: p. Justyna Białas Zapraszamy na naszego bloga: Jeśli chcesz być współautorem Termokontenera przyślij swój artykuł na adres: Dołącz do nas!!! Czekamy na Ciebie!!!

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego Miasto i Gmina Siewierz - http://www.siewierz.pl/ Data umieszczenia informacji: 2009-06-23 10:05:45 Zakończenie roku szkolnego Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Niedługo tylko wspomnieniem pozostaną sprawdziany,

Bardziej szczegółowo

NR 1 Gimnazjum nr 3. w Zbrachlinie

NR 1 Gimnazjum nr 3. w Zbrachlinie OKRUCHY SZKOLNE GAZETKA DLA CAŁEJ RODZINY NR 1 Gimnazjum nr 3 STYCZEŃ 2012 Opracowanie: zespół redakcyjny w Zbrachlinie Witamy wszystkich! Jesteśmy na półmetku roku szkolnego. Oceny lepsze czy gorsze zostały

Bardziej szczegółowo

PROGRAM DNIA OTWARTEGO DLA KANDYDATEK I KANDYDATÓW DO KLASY I GIMNAZJUM NR 2 W WOŁOMINIE GODZ.17.30

PROGRAM DNIA OTWARTEGO DLA KANDYDATEK I KANDYDATÓW DO KLASY I GIMNAZJUM NR 2 W WOŁOMINIE GODZ.17.30 PROGRAM DNIA OTWARTEGO DLA KANDYDATEK I KANDYDATÓW DO KLASY I GIMNAZJUM NR 2 W WOŁOMINIE - 27.04.2015 GODZ.17.30 - SALA GIMNASTYCZNA POWITANIE UCZNIÓW I RODZICÓW W SALI GIMNASTYCZNEJ PRZEZ PANIĄ DYREKTOR

Bardziej szczegółowo

Gimnazjum przy ALON 42

Gimnazjum przy ALON 42 Gimnazjum przy ALON 42 00-735 Warszawa, ul. Iwicka 47B tel. 841-15-45, 841-29-05 Sekretariat: sekretariat@alon42.waw.pl Dyrektor: w.zientarski@alon42.waw.pl Informacje o gimnazjum Wszystkich chętnych prosimy

Bardziej szczegółowo

BEZPIECZEŃSTWO DOBRE PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU BOGATY WYBÓR ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH BAZA SZKOŁY BEZPOŚREDNI DOSTĘP DO ORLIKA DOBRY DOJAZD DOMOWE OBIADY

BEZPIECZEŃSTWO DOBRE PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU BOGATY WYBÓR ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH BAZA SZKOŁY BEZPOŚREDNI DOSTĘP DO ORLIKA DOBRY DOJAZD DOMOWE OBIADY BEZPIECZEŃSTWO DOBRE PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU BOGATY WYBÓR ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH INDYWIDUALNA PRACA Z UCZNIEM ZDOLNYM I MAJĄCYM PROBLEMY W NAUCE BAZA SZKOŁY BEZPOŚREDNI DOSTĘP DO ORLIKA DOBRY DOJAZD DOMOWE

Bardziej szczegółowo

Gimnazjum Nr 5 w Rzeszowie

Gimnazjum Nr 5 w Rzeszowie L.P. Imię i Nazwisko nauczyciela (opiekun) Nazwa konkursu szkolnych () Liczba laureatów konkursu imię i nazwisko laureatów międzyszkolnych ( I, II, II) o zasięgu wojewódzkim (laureaci) o zasięgu ogólnopolskim

Bardziej szczegółowo

INNOWACYJNE METODY NAUCZANIA JĘZYKÓW OBCYCH

INNOWACYJNE METODY NAUCZANIA JĘZYKÓW OBCYCH KLASY SPORTOWE ODNOSZĄCE OGÓLNOPOLSKIE SUKCESY INNOWACYJNE METODY NAUCZANIA JĘZYKÓW OBCYCH EUROPEJSKI PROGRAM COMENIUS NOWOCZESNY I NAJWIĘKSZY W MIEŚCIE KOMPLEKS SPORTOWY ORAZ BEZPOŚREDNI DOSTĘP DO ORLIKA

Bardziej szczegółowo

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW GIMNAZJUM W PORAJU W ROKU SZKOLNYM 2013-2014

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW GIMNAZJUM W PORAJU W ROKU SZKOLNYM 2013-2014 OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW GIMNAZJUM W PORAJU W ROKU SZKOLNYM 2013-2014 Lp. Nazwa konkursu Ranga konkursu Ilość uczniów biorących udział Etap szkolny Etap rejonowy 1 Etap wojewódzki Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Bardziej szczegółowo

UDZIAŁ W KONKURSACH I ZAWODACH SPORTOWYCH UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W MARZĘCICACH

UDZIAŁ W KONKURSACH I ZAWODACH SPORTOWYCH UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W MARZĘCICACH UDZIAŁ W KONKURSACH I ZAWODACH SPORTOWYCH UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W MARZĘCICACH KONKURSY PRZEDMIOTOWE Uczniowie ze szkoły podstawowej w listopadzie i grudniu przystąpili do 4 konkursów przedmiotowych organizowanych

Bardziej szczegółowo

Wykaz zajęć prowadzonych przez nauczycieli Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach w roku szkolnym 2015/2016 w ramach art. 42 ust. 2 ustawy Karta Nauczyciela

Wykaz zajęć prowadzonych przez nauczycieli Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach w roku szkolnym 2015/2016 w ramach art. 42 ust. 2 ustawy Karta Nauczyciela Wykaz zajęć prowadzonych przez nauczycieli Zespołu Szkół nr w Suwałkach w roku szkolnym 0/0 w ramach art. 4 ust. ustawy Karta Nauczyciela L.p. Nazwisko i imię Pensum (etat) Gim, LO, SP Liczba godzin w

Bardziej szczegółowo

www.liceum.demo.pl www.korfanty.katowice.pl

www.liceum.demo.pl www.korfanty.katowice.pl www.liceum.demo.pl www.korfanty.katowice.pl N A S Z P A T R O N Nasza szkoła działa od 1.09.1991 r. Posiada uprawnienia szkoły publicznej od kwietnia 1992 roku. Realizujemy program MENiS, a także poszerzony

Bardziej szczegółowo

Osiągnięcia uczniów Gimnazjum nr 4 w Wolbrom 2013/2014

Osiągnięcia uczniów Gimnazjum nr 4 w Wolbrom 2013/2014 Małopolskie Konkursy Przedmiotowe: Osiągnięcia uczniów Gimnazjum nr 4 w Wolbrom 2013/2014 1. Małopolski Konkurs Matematyczny Mikołaj Fuglewicz kl. IIId- awans do etapu wojewódzkiego opiekun Tomasz Żak

Bardziej szczegółowo

Konkurs o tytuł Mistrza Informatyki SP10. LAUREACI (Konkurs matematyczny i historyczny) Osiągnięcia 4-6 ( )

Konkurs o tytuł Mistrza Informatyki SP10. LAUREACI (Konkurs matematyczny i historyczny) Osiągnięcia 4-6 ( ) LAUREACI (Konkurs matematyczny i historyczny) Dnia 16 czerwca 2011 roku w auli budynku Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie odbyło się podsumowanie tegorocznych konkursów przedmiotowych. Wzięli

Bardziej szczegółowo

Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku. Słów kilka o Naszej a niedługo już i Waszej szkole

Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku. Słów kilka o Naszej a niedługo już i Waszej szkole Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku Słów kilka o Naszej a niedługo już i Waszej szkole Krótka historia szkoły Gimnazjum roku rozpoczęło swoją działalność 1 września 1999 roku (to już prawie 15

Bardziej szczegółowo

Facebook, Nasza klasa i inne. www.facebook.com. podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 2. Facebook

Facebook, Nasza klasa i inne. www.facebook.com. podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych. Cz. 2. Facebook Facebook, Nasza klasa i inne podstawowe informacje o serwisach społeczności internetowych Cz. 2. Facebook www.facebook.com Facebook to drugi najczęściej wykorzystywany portal społecznościowy w Polsce i

Bardziej szczegółowo

NASZE SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

NASZE SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2012/2013 NASZE SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2012/2013 Efektem pracy z uczniem zdolnym w ramach kół przedmiotowych i zajęć sportowych w roku szkolnym 2012/2013 są liczne sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Aleksandry

Bardziej szczegółowo

KLASA IA g. KLASA IB g

KLASA IA g. KLASA IB g TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH GIMNAZJUM IM. MARIANA KOSZEWSKIEGO W KOŚCIANIE KLASA IA g 8.00-8.45 WDŻWR 01 W-f Matematyka 5 Muzyka 13 Matematyka 2 8.55-9.40 Matematyka 2 Historia 3 Zajęcia techniczne

Bardziej szczegółowo

wyników nauczania w I

wyników nauczania w I Podsumowanie wyników nauczania w I semestrze. ZESPÓŁ SZKÓŁ W KORYCINIE Rok szkolny 2007/2008 Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Klasa I A 1. Wynimko Zuzanna 2. Romanowski Tomasz 3. Kimborowicz

Bardziej szczegółowo

Zespół Matematyczno - Informatyczny 2014

Zespół Matematyczno - Informatyczny 2014 Zespół Matematyczno - Informatyczny 2014 MATEMATYKA W GIMNAZJUM Konkursy matematyczne w gimnazjum Mocną stroną naszego gimnazjum jest duża różnorodność konkursów matematycznych. Nasi uczniowie chętnie

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR DLA GIMNAZJALISTÓW

INFORMATOR DLA GIMNAZJALISTÓW INFORMATOR DLA GIMNAZJALISTÓW ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1 im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego Morro W BARLINKU ROK SZKOLNY 2012/2013 Drodzy Rodzice i Absolwenci Gimnazjum! Przedstawiamy wam ofertę

Bardziej szczegółowo

Filip Stanoszek: IV miejsce (drużynowo) w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Filip Stanoszek: IV miejsce (drużynowo) w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym KLASA I a Natalia Szymańska 5,0 Dominika Krupa 4,9 Kamil Jochemski 4,9 Paweł Hyziński 4,8 I miejsce w Górze Grosza Aleksandra Socha: II miejsce (drużynowo) w kategorii duet/trio/zespół w XII Międzygimnazjalnym

Bardziej szczegółowo

INTERNETOWE WYDANIE GAZETKI ZESPOŁU SZKÓŁ W KORZYBIU

INTERNETOWE WYDANIE GAZETKI ZESPOŁU SZKÓŁ W KORZYBIU Zespół Szkół w Korzybiu ul. Dworcowa 6 77230, Korzybie Numer 8 01/15 ORGANIZATOR PROJEKTU PARTNER INTERNETOWE WYDANIE GAZETKI ZESPOŁU SZKÓŁ W KORZYBIU gimnazjalny Drugi raz wzięliśmy udział w ie języka

Bardziej szczegółowo

Dyrekcja szkoły dyrektor szkoły zastępca dyrektora mgr Ewa Malec mgr Anna Liwocha

Dyrekcja szkoły dyrektor szkoły zastępca dyrektora mgr Ewa Malec mgr Anna Liwocha Dyrekcja szkoły dyrektor szkoły mgr Ewa Malec zastępca dyrektora mgr Anna Liwocha Rzecznik Praw Ucznia W naszej szkole - jako w jedynej placówce edukacyjnej w Powiecie Kozienickim - występuje osoba Rzecznika

Bardziej szczegółowo

I miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Szczecina w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej

I miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Szczecina w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej I miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Szczecina w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Międzyszkolne zawody sportowe to najważniejszy etap sportowej rywalizacji dla wielu uczniów z naszej szkoły. Na Miejskim

Bardziej szczegółowo

Gimnazjum Dwujęzyczne. Im. Św. Kingi. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. w Tarnowie

Gimnazjum Dwujęzyczne. Im. Św. Kingi. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. w Tarnowie Gimnazjum Dwujęzyczne Im. Św. Kingi w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie Gimnazjum Dwujęzyczne w ZSO nr 2 w Tarnowie to Szkoła o bogatej historii, mimo, że istnieje dopiero od roku 2001.

Bardziej szczegółowo

NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA

NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA W lutym br. został ogłoszony, kolejny już w tym roku szkolnym, konkurs plastyczny dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach,

Bardziej szczegółowo

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE Typy szkół ponadgimnazjalnych Do wyboru są trzy typy szkół ponadgimnazjalnych: 1. liceum ogólnokształcące (LO) 2. technikum (T) 3. zasadnicza szkoła zawodowa (ZSZ) Każdy typ szkoły

Bardziej szczegółowo

PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 1 WE WŁOSZCZOWIE

PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 1 WE WŁOSZCZOWIE PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 1 WE WŁOSZCZOWIE Jedynka drzwi swe otwiera gościnnie, Jedynka serdecznie Was przyjmie. O SZKOLE Dzielimy budynek ze szkołą podstawową. Przy szkole mieści się hala sportowa, gdzie

Bardziej szczegółowo

Sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum w Suskowoli

Sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum w Suskowoli Sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum w Suskowoli Grażyna Rojek, 29.09.2010 Sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum w Suskowoli w roku szkolnym 2009/2010 Ilona Kołodziej kl. IIIa - laureat Wojewódzkiego

Bardziej szczegółowo

Znów jesteśmy w szkole!!!

Znów jesteśmy w szkole!!! Znów jesteśmy w szkole!!! 1 września 2003r. uroczystymi apelami rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani dyrektor Elżbieta Pytka powitała nas i naszych rodziców bardzo serdecznie. Następnie wprowadzony został

Bardziej szczegółowo

INFORMATYKA. Portale społecznościowe

INFORMATYKA. Portale społecznościowe SCENARIUSZ LEKCJI PRZEDMIOT: INFORMATYKA TEMAT: Portale społecznościowe AUTOR SCENARIUSZA: mgr inż. Anna Stanisławska OPRACOWANIE ELEKTRONICZNO GRAFICZNE : mgr Beata Rusin TEMAT LEKCJI Portale społecznościowe

Bardziej szczegółowo

GIMNAZJUM NR 15 ul. Sowińskiego 50/56 91-485 Łódź

GIMNAZJUM NR 15 ul. Sowińskiego 50/56 91-485 Łódź Telefon / fax: (0-42) 616-81-24 Poczta elektroniczna: gimnazjumxv@gmail.com Strona szkoły: gim15lodz.pl Sekretariat szkoły czynny: poniedziałek-piątek od 8:00 do 16:00 Dojazd do szkoły: Tramwaj (przystanek:

Bardziej szczegółowo

Zespół Szkół nr 6 w Płocku informuje, że od 01 września 2013 roku nasza szkoła posiada status kandydacki w programie Matury Międzynarodowej (Diploma

Zespół Szkół nr 6 w Płocku informuje, że od 01 września 2013 roku nasza szkoła posiada status kandydacki w programie Matury Międzynarodowej (Diploma Zespół Szkół nr 6 w Płocku informuje, że od 01 września 2013 roku nasza szkoła posiada status kandydacki w programie Matury Międzynarodowej (Diploma Programme International Baccalaureate). Do Pana Dyrektora

Bardziej szczegółowo

Standardy zachowań w Internecie

Standardy zachowań w Internecie Standardy zachowań w Internecie Posiadasz konta w serwisach społecznościowych? Jeśli tak, poniższa instrukcja jest dla Ciebie. Pokażemy, jak skorzystać z ustawień prywatności, by publikowane przez Ciebie

Bardziej szczegółowo

Mikser GAZETKA SZKOLNA UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 5 W RACIBORZU

Mikser GAZETKA SZKOLNA UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 5 W RACIBORZU WITAMY WAS W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2016/2017 Witamy. na stronie Naszej gazetki szkolnej, która również w tym roku szkolnym będzie w wersji elektronicznej. Chyba bardziej dla Was dostępnej. Każdy numer będziemy

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN PRZYJĘĆ DO I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KATOWICACH

REGULAMIN PRZYJĘĆ DO I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KATOWICACH REGULAMIN PRZYJĘĆ DO I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KATOWICACH Nabór do I LO im. M. Kopernika w Katowicach przeprowadzany jest drogą elektroniczną. Zgodnie

Bardziej szczegółowo

ZESPÓŁ SZKÓŁ W RESKU SPOTKANIE Z RODZICAMI 12 IV Opracowanie Agata Popielarz

ZESPÓŁ SZKÓŁ W RESKU SPOTKANIE Z RODZICAMI 12 IV Opracowanie Agata Popielarz ZESPÓŁ SZKÓŁ W RESKU SPOTKANIE Z RODZICAMI 12 IV 2016 Opracowanie Agata Popielarz PLAN SPOTKANIA 1. Konkursy. 2. Sport. 3. Z życia szkoły. 4. Wycieczki. 5. My w środowisku. Konkurs kuratoryjny języka polskiego

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN REKRUTACJI do klas pierwszych na rok szkolny 2015/2016 obowiązujący w Zespole Szkół Agrobiznesu w Człuchowie

REGULAMIN REKRUTACJI do klas pierwszych na rok szkolny 2015/2016 obowiązujący w Zespole Szkół Agrobiznesu w Człuchowie REGULAMIN REKRUTACJI do klas pierwszych na rok szkolny 2015/2016 obowiązujący w Zespole Szkół Agrobiznesu w Człuchowie W roku szkol. 2015/2016 Zespół Szkół Agrobiznesu klas I w następujących zawodach :

Bardziej szczegółowo

Zespół Szkół Społecznych nr 3 Społecznego Towarzystwa Oświatowego

Zespół Szkół Społecznych nr 3 Społecznego Towarzystwa Oświatowego Zespół Szkół Społecznych nr 3 Społecznego Towarzystwa Oświatowego Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 Społecznego Towarzystwa Oświatowego Społeczne Gimnazjum nr 3 Społecznego Towarzystwa Oświatowego Sprawozdanie

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2011/2012 do V Liceum Ogólnokształcącego im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

REGULAMIN REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2011/2012 do V Liceum Ogólnokształcącego im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej REGULAMIN REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2011/2012 do V Liceum Ogólnokształcącego im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej Na podstawie: Decyzji Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach Nr SE KZ 41010

Bardziej szczegółowo

Spotkanie z rodzicami przyszłorocznych gimnazjalistów

Spotkanie z rodzicami przyszłorocznych gimnazjalistów Spotkanie z rodzicami przyszłorocznych gimnazjalistów Serdecznie zapraszamy! dyr. Maria Bielska-Kahan dyr.wojciech Musiał www.gimnazjum.proszowice.pl Strona internetowa Kilka informacji o szkole: W gimnazjum

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie osiągnięć pracy Zespołu Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Gimnazjum w Tumlinie w roku szkolnym 2009/2010

Podsumowanie osiągnięć pracy Zespołu Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Gimnazjum w Tumlinie w roku szkolnym 2009/2010 Podsumowanie osiągnięć pracy Zespołu Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Gimnazjum w Tumlinie w roku szkolnym 2009/2010 Laureaci konkursów przedmiotowych: Imię i nazwisko klasa przedmiot opiekun Marcelina

Bardziej szczegółowo

Pismo uczniów klas IV VI SP nr 1 w Skawinie Czerwiec 2005 Nr 5. Już za chwileczkę, Już za momencik...wakacje!!!

Pismo uczniów klas IV VI SP nr 1 w Skawinie Czerwiec 2005 Nr 5. Już za chwileczkę, Już za momencik...wakacje!!! Pismo uczniów klas IV VI SP nr 1 w Skawinie Czerwiec 2005 Nr 5 Już za chwileczkę, Już za momencik...wakacje!!! TO BYŁO WSPANIAŁE 6 LAT... Po sześciu latach nauki w naszej szkole pożegnamy nasze koleżanki

Bardziej szczegółowo

PROPOZYCJE SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU W OKRESIE FERII ZIMOWYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ KALISKICH /SZKOŁY PROWADZĄ ZAJĘCIA TYLKO DLA SWOICH UCZNIÓW/

PROPOZYCJE SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU W OKRESIE FERII ZIMOWYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ KALISKICH /SZKOŁY PROWADZĄ ZAJĘCIA TYLKO DLA SWOICH UCZNIÓW/ PROPOZYCJE SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU W OKRESIE FERII ZIMOWYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ KALISKICH /SZKOŁY PROWADZĄ ZAJĘCIA TYLKO DLA SWOICH UCZNIÓW/ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11 UL. POMORSKA 7, KALISZ, TEL.0-62/760

Bardziej szczegółowo

Ankieta dla ucznia. Badanie Szkolnych Uwarunkowań Efektywności Kształcenia Etap VII, 2014. Miejsce na kod ucznia

Ankieta dla ucznia. Badanie Szkolnych Uwarunkowań Efektywności Kształcenia Etap VII, 2014. Miejsce na kod ucznia UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY Ankieta dla ucznia Badanie Szkolnych Uwarunkowań Efektywności Kształcenia Etap VII, 2014 Miejsce na kod ucznia Ankieta, o której wypełnienie Cię prosimy, zawiera

Bardziej szczegółowo

Mikser GAZETKA SZKOLNA UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 5 W RACIBORZU

Mikser GAZETKA SZKOLNA UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 5 W RACIBORZU WITAMY WAS W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2015/2016 Witam Nazywam się Jolanta Otlik i jestem opiekunem Naszej gazetki szkolnej, która również w tym roku szkolnym będzie w wersji elektronicznej. Chyba bardziej dla

Bardziej szczegółowo

SUKCESY UCZNIÓW - konkursy - rok szkolny 2014/2015 - JĘZYK POLSKI, HISTORIA

SUKCESY UCZNIÓW - konkursy - rok szkolny 2014/2015 - JĘZYK POLSKI, HISTORIA SUKCESY UCZNIÓW - konkursy - rok szkolny 2014/2015 - JĘZYK POLSKI, HISTORIA Nazwa konkursu ucznia Uzyskany wynik klasa nauczyciela Pięknego Czytania Oliwia Szypulska Karolina Baniak Artur Dokurna Julia

Bardziej szczegółowo

Publiczne Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

Publiczne Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim Lp. ucznia Publiczne Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim Klasa Osiągnięcia nauczyciela, który przygotował ucznia do Agnieszka Zaremba 1 Wojciech Czajkowski II Laureat Konkursu

Bardziej szczegółowo

DEKLARACJA PROFILOWA

DEKLARACJA PROFILOWA A1 DEKLARACJA PROFILOWA Imię i nazwisko kandydata... Preferowane kierunki przyszłych studiów...... Uczeń Gdańskiego Liceum Autonomicznego sam tworzy i modyfikuje swój profil kształcenia. Czyni to poprzez

Bardziej szczegółowo

Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2015/2016

Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2015/2016 Zespół Szkolny w Cegłowie dn. 15.09.2015 Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2015/2016 lp. Imię i nazwisko prowadzącego Nazwa zajęć Adresat (klasa) Termin spotkań (dzień, godzina lekcyjna) 1 Bereda Aleksandra

Bardziej szczegółowo

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie w Kołaczycach oferta edukacyjna na rok szkolny 2012/2013

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie w Kołaczycach oferta edukacyjna na rok szkolny 2012/2013 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie w Kołaczycach oferta edukacyjna na rok szkolny 2012/2013 Kierunki kształcenia: Klasa humanistyczno - dziennikarska Przedmioty o rozszerzonym wymiarze

Bardziej szczegółowo

Konkursy wewnętrzne i zewnętrzne rok szkolny 2014/2015 semestr I Lp Nazwa zasięg Zajęte miejsce (w przypadku indywidualnych proszę podać dane ucznia)

Konkursy wewnętrzne i zewnętrzne rok szkolny 2014/2015 semestr I Lp Nazwa zasięg Zajęte miejsce (w przypadku indywidualnych proszę podać dane ucznia) Konkursy wewnętrzne i zewnętrzne rok 2014/2015 semestr I Lp Nazwa zasięg Zajęte miejsce (w przypadku indywidualnych proszę podać dane ucznia) Osoba przygotowująca Liczba uczestniczących uczniów 1 Klasyfikacja

Bardziej szczegółowo

rok 2013 / 2014 Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Świat malowany kolorami wiosny" I miejsce - Jakub Wójcik klasa II

rok 2013 / 2014 Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Świat malowany kolorami wiosny I miejsce - Jakub Wójcik klasa II rok 2013 / 2014 Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Świat malowany kolorami wiosny" I miejsce - Jakub Wójcik klasa II SZCZĘŚLIWY MAŁY OKR DLA ÓSEMKI 8 maja 2014 roku w Domu Kultury "Śnieżka" odbyły się eliminacje

Bardziej szczegółowo

Zestawienie osiągnięć uczniów: konkursy, olimpiady, zawody sportowe w II okresie roku szkolnego 2015/2016

Zestawienie osiągnięć uczniów: konkursy, olimpiady, zawody sportowe w II okresie roku szkolnego 2015/2016 Zestawienie osiągnięć uczniów: konkursy, olimpiady, zawody sportowe w II okresie roku szkolnego 2015/ Lp. Nazwa konkursu, zawodów Data zawodów, konkursu Imię i nazwisko ucznia, klasa Osoba odpowiedzialna

Bardziej szczegółowo

Uczniowski Klub Sportowy GIM 92 Ursynów

Uczniowski Klub Sportowy GIM 92 Ursynów Uczniowski Klub Sportowy GIM 92 Ursynów Warszawa, 2011 Kim jesteśmy Uczniowski Klub Sportowy GIM 92 Ursynów rozpoczął działalność w 2005 roku. Aktualnie w klubie działają 3 sekcje: - sekcja pływacka, -

Bardziej szczegółowo

do klas pierwszych na rok szkolny 2014/2015 obowiązujący w Zespole Szkół Agrobiznesu w Człuchowie

do klas pierwszych na rok szkolny 2014/2015 obowiązujący w Zespole Szkół Agrobiznesu w Człuchowie REGULAMIN REKRUTACJI do klas pierwszych na rok szkolny 2014/2015 obowiązujący w Zespole Szkół Agrobiznesu w Człuchowie W roku szkol. 2014/2015 Zespół Szkół Agrobiznesu w Człuchowie planuje utworzenie klas

Bardziej szczegółowo

Konkurs Kraina Tauronka dla klas 1 3 oraz 4 6 szkół podstawowych https://krainatauronka.pl/

Konkurs Kraina Tauronka dla klas 1 3 oraz 4 6 szkół podstawowych https://krainatauronka.pl/ Konkurs Kraina Tauronka dla klas 1 3 oraz 4 6 szkół podstawowych https://krainatauronka.pl/ W październiku wychowawczyni zarejestrowała naszą klasę IVa do udziału w internetowym konkursie Kraina Tauronka.

Bardziej szczegółowo

Program DRZWI OTWARTYCH w LO Nr XVII im. A. Osieckiej

Program DRZWI OTWARTYCH w LO Nr XVII im. A. Osieckiej Program DRZWI OTWARTYCH w LO Nr XVII im. A. Osieckiej 23. 04. 2016 R. (SOBOTA) W GODZINACH 9:00 14:00 Zapraszamy do zwiedzania szkoły, gabinetów i sal przedmiotowych SZKOLNY PUNKT INFORMACYJNY dla KANDYDATÓW

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN VII REGIONALNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO JUNIOR ENGLISH COMBAT DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW

REGULAMIN VII REGIONALNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO JUNIOR ENGLISH COMBAT DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW REGULAMIN VII REGIONALNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO JUNIOR ENGLISH COMBAT DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW Organizatorem Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego Junior English Combat dla uczniów gimnazjów jest

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN REKRUTACJI KANDYDATÓW DO KLASY PIERWSZEJ I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. ŚW. BARBARY W CHODZIEŻY NA ROK SZKOLNY 2015/2016

REGULAMIN REKRUTACJI KANDYDATÓW DO KLASY PIERWSZEJ I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. ŚW. BARBARY W CHODZIEŻY NA ROK SZKOLNY 2015/2016 REGULAMIN REKRUTACJI KANDYDATÓW DO KLASY PIERWSZEJ I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. ŚW. BARBARY W CHODZIEŻY NA ROK SZKOLNY 2015/2016 Podstawa prawna: ustawa z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie

Bardziej szczegółowo

KONKURSY JĘZYK ANGIELSKI ROK SZKOLNY 2013/2014. Semestr II

KONKURSY JĘZYK ANGIELSKI ROK SZKOLNY 2013/2014. Semestr II KONKURSY JĘZYK ANGIELSKI ROK SZKOLNY 2013/2014 Semestr II OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PRZEDMIOTOWA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO OLIMPUSEK sesja zimowa 2014 W dniu 08.01.2014 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO II PÓŁROCZE 2013/2014

PODSUMOWANIE PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO II PÓŁROCZE 2013/2014 PODSUMOWANIE PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO II PÓŁROCZE 2013/2014 Apele szkolne Apel z okazji Rocznicy Konstytucji 3 Maja Dzień Europejski Dzień Świętego Patryka Tydzień Języka Polskiego Święto Liczby Π

Bardziej szczegółowo

Gimnazjum nr 6 im. Królowej św. Jadwigi w Zamościu OFERTA DLA UCZNIÓW KLAS I W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Gimnazjum nr 6 im. Królowej św. Jadwigi w Zamościu OFERTA DLA UCZNIÓW KLAS I W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 Gimnazjum nr 6 im. Królowej św. Jadwigi w Zamościu OFERTA DLA UCZNIÓW KLAS I W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 STANDARD EDUKACYJNY W szkole realizujemy standardową ofertę edukacyjną zaplanowaną przez Ministerstwo

Bardziej szczegółowo

Wyniki ankiety Ja w Sieci

Wyniki ankiety Ja w Sieci Wyniki ankiety Ja w Sieci Ankieta Ja w Sieci została przeprowadzona w ramach projektu edukacyjnego Czy jestem bezpieczny w Sieci?. W ankiecie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie Gimnazjum im. W. S. Reymonta

Bardziej szczegółowo

ECHO SZKOŁY - GAZETKA SZKOLNA

ECHO SZKOŁY - GAZETKA SZKOLNA FRAGMENTY GAZETKI NR 2 ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY IM. J. JANUSZEWSKIEJ W CIEMNEM ECHO SZKOŁY - GAZETKA SZKOLNA listopad grudzień 2010, styczeń 2011 Numer 2 Rok szkolny 2010/2011 Wydarzenia: 10.11 apel

Bardziej szczegółowo

Więcej zdjęć możesz obejrzeć w galerii. Wystarczy skopiować poniższy link.

Więcej zdjęć możesz obejrzeć w galerii. Wystarczy skopiować poniższy link. Jesteśmy szkołą innowacyjną od dwóch lat realizujemy wyjątkową na skalę kraju innowację pedagogiczną - autorską klasę I B matematyczno-fizyczno-informatyczną, w której realizuje się odwróconą szkołę z

Bardziej szczegółowo

Klasa OH (wstępna dwujęzyczna z językiem hiszpańskim)

Klasa OH (wstępna dwujęzyczna z językiem hiszpańskim) W roku szkolnym 2014/15 proponujemy: Symbol oddziału Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania Języki obce Przedmioty uwzględnione w procesie rekrutacji 0H historia geografia język hiszpański język

Bardziej szczegółowo

Przewodnik gimnazjalisty systemu e-rekrutacja. PTH Technika

Przewodnik gimnazjalisty systemu e-rekrutacja. PTH Technika Przewodnik gimnazjalisty systemu e-rekrutacja PTH Technika Spis treści Spis treści...2 Przeglądanie ofert szkół... 3 Lista szkół...3 Wizytówka wybranej szkoły...4 Lista oddziałów wybranej szkoły... 6 Widok

Bardziej szczegółowo

XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku

XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku INFORMATOR 2010r. Bądź odważny idź Zbigniew Herbert 80-297 Gdańsk, ul. Dobrowolskiego 6 tel.: (0-58) 347 97 12 e-mail: xxlo@xxlo.pl www.xxlo.pl

Bardziej szczegółowo

DOBRA SZKOŁA- LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ

DOBRA SZKOŁA- LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ DOBRA SZKOŁA- LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ BEZPIECZEŃSTWO DOBRE PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU BOGATY WYBÓR ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH INDYWIDUALNA PRACA Z UCZNIEM ZDOLNYM I MAJĄCYM PROBLEMY W NAUCE BAZA SZKOŁY BEZPOŚREDNI

Bardziej szczegółowo

Nasze sukcesy z przyrody i geografii. Turniej turystyczno krajoznawczy

Nasze sukcesy z przyrody i geografii. Turniej turystyczno krajoznawczy Nasze sukcesy z przyrody i geografii Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Przyrody Olimpus 1. 2. 3. 4. 5. Adamowicz Dominika Oszajca Rafał Sandra Isadzhanyan Wilczewska Gabriela Waluch Eryk

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN PRZYJĘĆ DO KLASY PIERWSZEJ II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. GUSTAWA MORCINKA NA ROK SZKOLNY 2012/2013

REGULAMIN PRZYJĘĆ DO KLASY PIERWSZEJ II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. GUSTAWA MORCINKA NA ROK SZKOLNY 2012/2013 REGULAMIN PRZYJĘĆ DO KLASY PIERWSZEJ II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. GUSTAWA MORCINKA NA ROK SZKOLNY 2012/2013 Podstawa prawna: 23 ust. 2 i 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia

Bardziej szczegółowo

na rok szkolny 201 5/201 6

na rok szkolny 201 5/201 6 ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLN OKSZTAŁCĄCYCH N R 15 W KRAKOWI E UL. RYDYGIERA 20, 30-695 KRAKÓW, (12).657.75.62, (12).657.05.88, WWW.ZSO15KRAKOW.EDU.PL GIMNAZJUM NR 33 IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO IInformator d

Bardziej szczegółowo

Realizacja zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2015/2016 koła i fakultety

Realizacja zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2015/2016 koła i fakultety Realizacja zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2015/2016 koła i fakultety Imię i nazwisko nauczyciela 1. Achtabowska Maria Konsultacje przedmiotowe fizyka; 1B, 2B terminy ustalane 6 zajęcia laboratoryjne

Bardziej szczegółowo

Regulamin przyjęć kandydatów do klas pierwszych w roku szkolnym 2014/2015

Regulamin przyjęć kandydatów do klas pierwszych w roku szkolnym 2014/2015 Podstawa Prawna: Regulamin przyjęć kandydatów do klas pierwszych w roku szkolnym 2014/2015 Postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty nr OP-DO.110.2.2.2014 z dnia 5 lutego 2014 r. w sprawie terminów przeprowadzania

Bardziej szczegółowo

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW GIMNAZJUM IM. A. OSIECKIEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W KAMIENICY POLSKIEJ W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW GIMNAZJUM IM. A. OSIECKIEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W KAMIENICY POLSKIEJ W ROKU SZKOLNYM 2011/2012 OSĄGNĘCA UCZNÓW GMNAZJUM M. A. OSECKEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W KAMENCY POLSKEJ W ROKU SZKOLNYM 2011/2012 Lp. 1. 2. 3. 4. 5. 27.09.2011 r. 27.09.2011 r. 07.10.2011 r. Mstów 11.10.2011 r. Poraj 25.10.2011 r. X

Bardziej szczegółowo

NAGRODA BURMISTRZA RADŁOWA. Zespół Szkół w Radłowie

NAGRODA BURMISTRZA RADŁOWA. Zespół Szkół w Radłowie NAGRODA BURMISTRZA RADŁOWA Zespół Szkół w Radłowie AMELIA SROKA KL. IV SP Zespół Szkół w Radłowie - wyniki w nauce średnia 5,5, - zajęcie III miejsca w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej,

Bardziej szczegółowo

Wyniki konkursów w ZSI 03.-06.2012

Wyniki konkursów w ZSI 03.-06.2012 Wyniki konkursów w ZSI 03.-06.2012 "Warto być dobrym" Zwyciężczynią pierwszej edycji akcji w naszej szkole została Laura Beliczyńska z klasy 6A. Gratulujemy! KATEGORIA: klasy 1-3 KATEGORIA: klasy 4-6 KATEGORIA:

Bardziej szczegółowo

Aleksandra Klonowska, nauczyciel języka angielskiego, wychowawca klasy IIIi. Monika Błędowska, nauczyciel języka angielskiego, wychowawca klasy Ib

Aleksandra Klonowska, nauczyciel języka angielskiego, wychowawca klasy IIIi. Monika Błędowska, nauczyciel języka angielskiego, wychowawca klasy Ib Monika Błędowska, nauczyciel języka angielskiego, wychowawca klasy Ib Myślę, że Drzwi Otwarte w naszej szkole jest dobrze zorganizowany. Dzieci włożyły dużo pracy w zorganizowanie tej imprezy. Oczywiście,

Bardziej szczegółowo

Egzamin gimnazjalny. Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie z rodzicami klas III- 11 września 2017r.

Egzamin gimnazjalny. Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie z rodzicami klas III- 11 września 2017r. Egzamin gimnazjalny. Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie z rodzicami klas III- 11 września 2017r. Warunkiem ukończenia gimnazjum jest przystąpienie do trzech części egzaminu gimnazjalnego.

Bardziej szczegółowo

MIEJSKIE GIMNAZJUM NR 4

MIEJSKIE GIMNAZJUM NR 4 MIEJSKIE GIMNAZJUM NR 4 DLACZEGO WARTO WYBRAD MG 4? duża, przestronna i dobrze wyposażona placówka nauka na jedną zmianę nowoczesne metody nauczania języków obcych udział w programach europejskich nowoczesny

Bardziej szczegółowo

mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi mlibro Zestaw darmowych aplikacji do zainstalowania

mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi mlibro Zestaw darmowych aplikacji do zainstalowania mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi zasobami edukacyjnymi przygotowanymi przez Wydawnictwo Klett oraz zasobami tworzonymi przy pomocy narzędzia minstructor, dostępna z każdego komputera PC,

Bardziej szczegółowo

SKO SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI

SKO SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI SKO SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI ROK 2013/2014 SKO - START! We wrześniu Szkolna Kasa Oszczędności pod patronatem Banku Spółdzielczego wznowiła swoją działalność. Każdy członek SKO otrzymał nową książeczkę,

Bardziej szczegółowo

W roku szkolnym 2014/2015 pierwszy dzwonek zabrzmiał... 1 września. Jak zawsze rozpoczęcie roku szkolnego obchodziliśmy bardzo uroczyście w naszej

W roku szkolnym 2014/2015 pierwszy dzwonek zabrzmiał... 1 września. Jak zawsze rozpoczęcie roku szkolnego obchodziliśmy bardzo uroczyście w naszej W roku szkolnym 2014/2015 pierwszy dzwonek zabrzmiał... 1 września. Jak zawsze rozpoczęcie roku szkolnego obchodziliśmy bardzo uroczyście w naszej szkole. Zaczęliśmy od mszy świętej o godzinie 8.00. Następnie

Bardziej szczegółowo

Rejestracja partnerstwa etwinning: przewodnik krok po kroku

Rejestracja partnerstwa etwinning: przewodnik krok po kroku Rejestracja partnerstwa etwinning: przewodnik krok po kroku Informacje ogólne strona 2 Krok 1: Szukaj partnera strona 3 1) Szukanie automatyczne strona 3 2) Szukanie zaawansowane strona 4 3) Szukanie według

Bardziej szczegółowo

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego 61-164 Poznań. tel./fax 61 8773632. e-mail: lo14@vp.pl http://czternastelo.pl

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego 61-164 Poznań. tel./fax 61 8773632. e-mail: lo14@vp.pl http://czternastelo.pl XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego 61-164 Poznań tel./fax 61 8773632 e-mail: lo14@vp.pl http://czternastelo.pl Gmach Szkoły Nasza lokalizacja Jak do nas dojechać? T: 4, 7, 12, 13 A:

Bardziej szczegółowo

Wykaz zajęć dodatkowych w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku na rok szkolny 2015/2016 Język polski

Wykaz zajęć dodatkowych w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku na rok szkolny 2015/2016 Język polski Wykaz zajęć dodatkowych w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku na rok szkolny 2015/2016 Język polski 1 Iwona Finokiet poniedziałek 13.25-14.10 Zajęcia dla gimnazjum; praca z tekstem kultury (sala

Bardziej szczegółowo

Zajęcia pozalekcyjne realizowane w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu w roku szkolnym 2015/2016

Zajęcia pozalekcyjne realizowane w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu w roku szkolnym 2015/2016 Zajęcia pozalekcyjne realizowane w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu w roku szkolnym 2015/2016 LP PROWADZĄCY RODZAJ ZAJĘĆ 1. Baran Agnieszka Konsultacje z biologii dla uczniów

Bardziej szczegółowo

Regulamin IB MYP dla klas certyfikowanych oraz niecertyfikowanych w Prywatnym Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. I. J. Paderewskiego w Lublinie

Regulamin IB MYP dla klas certyfikowanych oraz niecertyfikowanych w Prywatnym Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. I. J. Paderewskiego w Lublinie Regulamin IB MYP dla klas certyfikowanych oraz niecertyfikowanych w Prywatnym Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. I. J. Paderewskiego w Lublinie I. Zasady ogólne 1. Regulamin programu IB MYP, zwanego

Bardziej szczegółowo

XXXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie REKRUTACJA 2013/2014

XXXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie REKRUTACJA 2013/2014 REKRUTACJA 2013/2014 1 godziny z im. Jarosława rozp. Dąbrowskiego (minimalna Przedmioty nauczane w zakresie liczba godzin liczba godzin w podstawowym w cyklu) tygodniu język polski 360 12 dwa języki obce

Bardziej szczegółowo

DAWNYCH WSPOMNIEŃ CZAR

DAWNYCH WSPOMNIEŃ CZAR DAWNYCH WSPOMNIEŃ CZAR Tak to się zaczęło. Pan dyrektor Wyskiel Obchody 1-majowe Jedna z sal w latach 70-tych Zabawa karnawałowa Pani Morawiec z uczniami w czasie zabawy noworocznej Wybieramy przedstawicieli

Bardziej szczegółowo

Spotkanie z rodzicami przyszłorocznych gimnazjalistów

Spotkanie z rodzicami przyszłorocznych gimnazjalistów Spotkanie z rodzicami przyszłorocznych gimnazjalistów Serdecznie zapraszamy! dyr. Maria Bielska-Kahan dyr.wojciech Musiał www.gimnazjum.proszowice.pl Strona internetowa Kilka informacji o szkole: W gimnazjum

Bardziej szczegółowo

Zakochaj się w Zanie. zakochaj się w Zanie Zan is fun oferta 2016/2017 sportowe zabawy w Zanie. albumy.

Zakochaj się w Zanie.  zakochaj się w Zanie Zan is fun oferta 2016/2017 sportowe zabawy w Zanie. albumy. Zakochaj się w Zanie zdjęcia albumy 2 Zakochaj się w Zanie zdjęcia albumy 3 Zan is fun zdjęcia albumy 4 Zan is fun zdjęcia albumy 5 Zan is fun zdjęcia albumy 6 Zan is fun zdjęcia albumy 7 oferta 2016/2017

Bardziej szczegółowo

Igor Siódmiak. Moim wychowawcą był Pan Łukasz Kwiatkowski. Lekcji w-f uczył mnie Pan Jacek Lesiuk, więc chętnie uczęszczałem na te lekcje.

Igor Siódmiak. Moim wychowawcą był Pan Łukasz Kwiatkowski. Lekcji w-f uczył mnie Pan Jacek Lesiuk, więc chętnie uczęszczałem na te lekcje. Igor Siódmiak Jak wspominasz szkołę? Szkołę wspominam bardzo dobrze, miałem bardzo zgraną klasę. Panowała w niej bardzo miłą atmosfera. Z nauczycielami zawsze można było porozmawiać. Kto był Twoim wychowawcą?

Bardziej szczegółowo

Twój Salon Kosmetyczny na. Twój doradca w internecie

Twój Salon Kosmetyczny na. Twój doradca w internecie Twój Salon Kosmetyczny na Twój doradca w internecie Czy prowadzisz już fanpage na Facebook Swojego salonu? TAK NIE Sprawdź na kolejnych slajdach czy wszystkie elementy są przez ciebie dobrze przygotowanie

Bardziej szczegółowo

SZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA

SZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA SZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA (uchwała Rady Pedagogicznej nr 3/2015/2016 z dnia 31 sierpnia 2015 r.) Przedmiot Program Autor Nr Realizacja programu w szkole Biologia Puls życia Anna Zdziennicka 1/

Bardziej szczegółowo

ANALIZA PORÓWNAWCZA WYNIKÓW UZYSKANYCH PRZEZ UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W NASZEJ SZKOLE, A WYNIKAMI UZYSKANYMI NA ŚWIADECTWIE

ANALIZA PORÓWNAWCZA WYNIKÓW UZYSKANYCH PRZEZ UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W NASZEJ SZKOLE, A WYNIKAMI UZYSKANYMI NA ŚWIADECTWIE ANALIZA PORÓWNAWCZA WYNIKÓW UZYSKANYCH PRZEZ UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W NASZEJ SZKOLE, A WYNIKAMI UZYSKANYMI NA ŚWIADECTWIE GIMNAZJALNYM. Język polski Język angielski KLASA I Wyniki

Bardziej szczegółowo

Gimnazjum Językowe im. Josepha Conrada -Korzeniowskiego STO

Gimnazjum Językowe im. Josepha Conrada -Korzeniowskiego STO Gimnazjum Językowe im. Josepha Conrada -Korzeniowskiego STO ul. Edukacji 11a 43-100 Tychy tel.: 32 219 02 40 e-mail: szkola@zssto.org www.zssto.org Szkoła a niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Bardziej szczegółowo

Kryteria rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 do III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi

Kryteria rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 do III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Kryteria rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 do III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Wymagane dokumenty 1. Podanie (wydruk formularza z programu rekrutacji elektronicznej podpisany

Bardziej szczegółowo

Publiczne Gimnazjum Nr 35. Łódź, ul. Czernika 1/3 tel./fax www:zso8.edupage.org.pl

Publiczne Gimnazjum Nr 35. Łódź, ul. Czernika 1/3 tel./fax www:zso8.edupage.org.pl Publiczne Gimnazjum Nr 35 Łódź, ul. Czernika 1/3 tel./fax 42-673-86-83 www:zso8.edupage.org.pl Czernika 1/3 - Widzew - Wschód - Park Górka Widzewska Szkoła przyjazna dziecku z dysleksją. Szkoła promująca

Bardziej szczegółowo