Poradnik przeciwko pseudo pozycjonerom

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Poradnik przeciwko pseudo pozycjonerom"

Transkrypt

1 Poradnik przeciwko pseudo pozycjonerom Witam serdecznie, przedstawiciel polskich SEO, swoich danych nie ujawniam by uniknąć kłopotów. Napisałem ten oto poradnik, by uzmysłowić wielu z was, osobą, które już zakupiły pozycjonowanie u trefnych pozycjonerów, bądź zastanawiają się nad jego kupnem. Na nielegalną, oraz nierzetelną pracę owych panów mam niezaprzeczalne dowody. Do przedstawieniu państwu ich wiedzy posunąłem się do radykalnych, a nawet haniebnych sposobów. Z góry proszę o wytrwałe przeczytanie całej treści, a zapewniam, że nawet 10zł będzie państwu szkoda wydać na owych oszustów. 1. Na pierwszą część informatora chciałem przedstawić czynniki, jakie są dozwolone, oraz zabronione przez wyszukiwarki. Tekst pobrany ze strony : Właściwie napisana, dobra strona WWW powinna z pewnością zająć odpowiednią dla siebie pozycję w wynikach wyszukiwania. Uzyskanie tej pozycji wcale nie musi się wiązać z podjęciem działań nadzwyczajnych, mistycznych, owianych nadzwyczajną tajemnicą przez co poniektórych "guru" od pozycjonowania stron na wyszukiwarkach. Oczywiście można podnieść pozycję nawet bardzo kiepskiej witryny i to w zasadzie na dowolne hasło wyszukiwania, jednak działania takie mają zazwyczaj już z założenia, ze swojej natury, bardzo niewiele wspólnego z właściwymi formami postępowania w sieci. Proponowanie, przez co poniektórych takich rozwiązań w formie oferty nie tylko kłóci się z tymi formami, ale dodatkowo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Na szczęście skuteczność takich form działania coraz częściej na wielu z wyszukiwarek przynosi coraz bardziej mierne, często również bardzo nietrwałe wyniki. Wyszukiwarki zmieniając coraz częściej algorytmy wyszukiwania przed tego rodzaju działaniem po prostu się bronią. Całkowicie inną formą jest zaprojektowanie i zbudowanie dobrej, ciekawej witryny i w efekcie zadbanie o jej pozycję. Twórca takiej strony może z powodzeniem wykorzystać do tego działania cały szereg innych, dostępnych i przynależnych niejako tym stronom form postępowania. Zaczym jednak zaczniemy się zastanawiać, co robić odpowiedzieć by sobie trzeba na pytanie, czego robić nie należy, co grozi bezpowrotnym najczęściej wykluczeniem strony z zasobów wyszukiwarek i w rezultacie może przyczynić do tego, że wszelkie nasze dalsze działania zostaną pozbawione jakiegokolwiek sensu.

2 Do najczęściej stosowanych sposobów mających na celu podniesienie rankingu strony, które jednak przez większość wiodących wyszukiwarek są rozpoznawane należą: nadużywanie ilości powtórzeń słów kluczowych w metatagach, umieszczanie w treści dokumentu zbyt wielkiej ilości komentarzy oraz używanie w nich powtórzeń: <! słowa kluczowe zawarte w komentarzach > stosowanie powtórzeń słów w opisach i nadmierne ich rozbudowywanie alt="słowa kluczowe zawarte w opisie obrazka" title="słowa kluczowe zawarte w opisie np. tabeli", stosowanie powtórzeń słów w nagłówkach zawartych pomiędzy znacznikami: <h1></h1>... <h6></h6>... stosowanie powtórzeń zawartych w treści odnośników typu: <a href="...">hotele, hotele, hotele...</a> ukrywanie tekstu zawierającego słowa kluczowe w kolorze tła, ukrywanie tych tekstów poprzez zmniejszenie wielkości czcionki, budowanie "pustych", spreparowanych stron zawierających jedynie połączenia do stron docelowych, <META HTTPEQUIV="refresh" CONTENT="URL=http://nowa_strona.html"> przekierowania z takich stron typu: <META HTTPEQUIV="refresh" CONTENT="30; URL=http://.../nowa.html"> szczególnie w przypadkach, gdy czas przekierowania jest krótszy od 30s, Nadużywanie "cierpliwości" wyszukiwarek może skończyć się dość nieoczekiwanie i znacznie łatwiej niż się może pozornie wydawać, co ważne najprędzej z tych, które są najwyżej cenione przez Internautów. Oczywiście często koniecznym jest cierpliwe eksperymentowanie mające na celu poprawienie pozycji strony w rankingu, jednak nigdy nie należy dla własnego dobra przekraczać norm wynikających chociażby ze zdrowego rozsądku. W żadnym przypadku nie można też sobie pozwolić na jakiekolwiek zlekceważenie, nawet pozornie błachych informacji podanych w systemach pomocy wyszukiwarek. Po przeczytaniu tej informacji, zapewne nabrali państwo już pewnej wiedzy na temat przyczyn blokowania strony w wyszukiwarkach, jak i czynnikach o tym decydujących. Definicja spamu w wyszukiwarkach znajduję się na stronie:

3 Zakazane techniki podczas pozycjonowania strony: Pragnę jeszcze podzielić się opiniami prawdziwych polskich pozycjonerów, którzy w czynny i bierny sposób rozmawiają o sytuacji na rynku, metodach i wielu wielu ważnych w świecie optymalizacji sprawach. Oto niektóre posty: Na forum były próby zakończenia działalności oszustów, niestety zakończone fiaskiem: 2. Kolejnym, drugim krokiem na udowodnienie oszustom ich haniebnych postaw będzie przedstawienie państwu sposobu, jakim wabią pozycjonerzy klienta na swych aukcjach. Zobaczmy na jedną z aukcji: oraz Właściciel konta, jak i niedouczony pozycjoner chwali się screenami ze stron wypozycjonowanuch. Proponuję sprawdzić czy nadal pozycje figurują na wychwalanej pozycji. Jeżeli strona utrzymuje się na pozycji, to znaczy, że jej właściciel w porę się zorientował i wszystkie struktury spamu zostały usunięte. Przykładem na to może być hasło bulgaria, na screenie wyraźnie widać tytuł strony, natomiast w dotychczasowym wyglądzie strony, tytuł jest całkiem inny. Uzyskiwane pozycje są osiągane przez krótki czas. W tym okresie państwa domena, strona, sklep, forum, serwer itp. wiąże się z niewiarygodnie wielkimi konsekwencjami, jakimi jest skreślenie z wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach. Jak widać na aukcji już ponad 300 osób! zostało zagrożonych nielegalną działalnością. Zastanawia mnie tylko dlaczego allegro nie reaguje na wiadomości, skargi od pozycjonerów rzetelnych jak i chwilowo zadowolonych klientów, którzy wystawili swój komentarz, będąc w pełni zadowolenia z BYŁEJ pozycji.

4 ( stąd też powstał pomysł napisania informatora, by dotrzeć indywidualnie do każdego allegrowicza, by każdy z was miał możliwość poznania prawdy) 3. Szczegółowe dowody na spam. W tym punkcie przedstawie państwu szokujące dowody na spam na stronach pana z auckji : Biorąc się za analizę kodu źródłowego strony, prawdziwy pozycjoner na wstępie wykryje nieprawidłowości! Oto niektóre z nich : Strona poniżej przedstawiam ewidentny przykład spamu!!!! Spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam <DIV id=rajdy style="zindex: 1; LEFT: 1px; WIDTH: 400px; POSITION: absolute; TOP: 90000px; HEIGHT: 8px"> <H1>Karty telefoniczne. Strona po więcona karcie telefonicznej Kopernik, służ±cej do rozmów z Wielkiej Brytanii do wielu krajów wiata, również do Polski.</h1><b>Praca w Wielkiej Brytanii, Anglii, Londynie, wyjazdy.</b> <A href="http://www.kopernik.co.uk/dys.html" alt="karty telefoniczne. Praca, anglia wielka brytania,praca w brytanii,zarabianie,wakacje,wyjazd">praca w Wielkiej Brytanii. Strona po więcona karcie telefonicznej Kopernik, służ±cej do rozmów z Wielkiej Brytanii do wielu krajów wiata, również do Polski.</A><B>Karty telefoniczne. Praca, anglia wielka brytania,praca w brytanii,zarabianie,wakacje,wyjazd</b> <A href="http://www.kopernik.co.uk/dys.html" alt="praca w Wielkiej Brytanii. Praca, anglia wielka brytania,praca w brytanii,zarabianie,wakacje,wyjazd">praca w Wielkiej Brytanii. Strona po więcona karcie telefonicznej Kopernik, służ±cej do rozmów z Wielkiej Brytanii do wielu krajów wiata, również do Polski.</A><B>Karty telefoniczne. Praca, anglia wielka brytania,praca w brytanii,zarabianie,wakacje,wyjazd</b> <A href="http://www.kopernik.co.uk/kontakt.html" alt="praca w Anglii. Praca, anglia wielka brytania,praca w brytanii,zarabianie,wakacje,wyjazd">praca w Wielkiej Brytanii. Strona

5 po więcona karcie telefonicznej Kopernik, służ±cej do rozmów z Wielkiej Brytanii do wielu krajów wiata, również do Polski.</A><B>Karty telefoniczne. Praca, anglia wielka brytania,praca w brytanii,zarabianie,wakacje,wyjazd</b> <A href="http://www.kopernik.co.uk/cennik.html" alt="karty telefoniczne. Praca, anglia wielka brytania,praca w brytanii,zarabianie,wakacje,wyjazd">praca w Wielkiej Brytanii. Strona po więcona karcie telefonicznej Kopernik, służ±cej do rozmów z Wielkiej Brytanii do wielu krajów wiata, również do Polski.</A><B>Karty telefoniczne. Praca, anglia wielka brytania,praca w brytanii,zarabianie,wakacje,wyjazd</b> <A href="http://www.kopernik.co.uk/forum.html" alt="karty telefoniczne. Praca, anglia wielka brytania,praca w brytanii,zarabianie,wakacje,wyjazd">praca w Wielkiej Brytanii. Strona po więcona karcie telefonicznej Kopernik, służ±cej do rozmów z Wielkiej Brytanii do wielu krajów wiata, również do Polski.</A><B>Karty telefoniczne. Praca, anglia wielka brytania,praca w brytanii,zarabianie,wakacje,wyjazd</b><a href="http://www.kopernik.co.uk/dys.html" alt="karty telefoniczne. Praca, anglia wielka brytania,praca w brytanii,zarabianie,wakacje,wyjazd">praca w Wielkiej Brytanii. Strona po więcona karcie telefonicznej Kopernik, służ±cej do rozmów z Wielkiej Brytanii do wielu krajów wiata, również do Polski.</A><B>Karty telefoniczne. Praca, anglia wielka brytania,praca w brytanii,zarabianie,wakacje,wyjazd</b> </DIV> Spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam Tłumacząc co to takiego. Jest to ukryty tekst, którego nie widać na stronie, jest to ukrywanie odnościków z dużą zawartością słów kluczowych. Jeśli moderator wyszukwiarki zauważy nieprawidłowość ta domena zostaje skasowana bezpowrotnie z wyszukiwarki! Kolejny przykład spamu użytego przez tego pana. Jest to błyskawiczne przekierowania na inna stroną, zastanawia mnie tylko ile spamu zawiera strona, której nie możemy dostrzec przed przekierowaniem adres :

6 Następna strona z tym jego nieszczęsnym hasłem filmy z rajdów. Perfidny spam: Spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam <DIV id=rajdy style="zindex: 1; LEFT: 1px; WIDTH: 400px; POSITION: absolute; TOP: 90000px; HEIGHT: 8px"> <H1>Rajdy samochodowe. W serwisie znajdziesz: newsy, relacje, rajdy w Polsce oraz rajdy na wiecie, wyniki, zdjęcia, filmy, opisy aut wrc, gry rajdowe.</h1><b>serwis zawiera opisy kjsy,opisy samochodów rajdowych oraz dział po więcony Krzysztofowi Hołowczycowi. Możesz przeczytać artykuły po więcone rajdowej technice jazdy. Szkoła pilotażu, aktualno ci ze wiata, rajdy w Polsce, rajdy na Swiecie. Filmy z rajdów. Także tapety rajdówek. Na naszych stronach znajduja się także opisy rajdowych gier komputerowych np. Colin McRae Rally 4.0. Możesz się także wymienić z nami linkami lub umie cić reklame.</b> <A href="http://www.rajdy.div.pl/filmy/filmy.htm" alt="filmy z rajdów. Rajdy, relacje newsy tuning zdjęcia galeria rallyfoto nielegalne colin gry wrc giełda super 1600 wap. Serwis po więcony kulig, hołek, hołowczyc, kuzaj, czopik, tarnów amk, autoklub, automobilklub, rally">filmy rajdowe. W serwisie znajdziesz: newsy, relacje, rajdy w Polsce oraz rajdy na wiecie, wyniki, zdjęcia, filmy, opisy aut wrc, gry rajdowe.</a><b>serwis zawiera opisy kjsy,opisy samochodów rajdowych oraz dział po więcony Krzysztofowi Hołowczycowi. Możesz przeczytać artykuły po więcone rajdowej technice jazdy. Szkoła pilotażu, aktualno ci ze wiata, rajdy w Polsce, rajdy na Swiecie. Filmy z rajdów. Także tapety rajdówek. Na naszych stronach znajduja się także opisy rajdowych gier komputerowych np. Colin McRae Rally 4.0. Możesz się także wymienić z nami linkami lub umie cić reklame.</b> <A href="http://www.rajdy.div.pl/galeria/galeria.htm" alt="filmy z rajdów. Rajdy, relacje newsy tuning zdjęcia galeria rallyfoto nielegalne colin gry wrc giełda super 1600 wap. Serwis po więcony kulig, hołek, hołowczyc, kuzaj, czopik, tarnów amk, autoklub, automobilklub, rally">filmy rajdowe. W serwisie znajdziesz: newsy, relacje, rajdy w Polsce oraz rajdy na wiecie, wyniki, zdjęcia, filmy, opisy aut wrc, gry rajdowe.</a><b>serwis zawiera opisy kjsy,opisy samochodów rajdowych oraz dział po więcony Krzysztofowi Hołowczycowi. Możesz przeczytać artykuły po więcone rajdowej technice jazdy. Szkoła pilotażu, aktualno ci ze wiata, rajdy w Polsce, rajdy na Swiecie. Filmy z rajdów. Także tapety rajdówek. Na naszych stronach znajduja się także opisy rajdowych gier komputerowych np. Colin McRae Rally 4.0. Możesz się także wymienić z nami linkami lub umie cić reklame.</b> <A href="http://www.rajdy.div.pl/holek/holek.php" alt="filmy z rajdów. Rajdy, relacje newsy tuning zdjęcia galeria rallyfoto nielegalne colin gry wrc giełda super 1600 wap. Serwis po więcony kulig, hołek, hołowczyc, kuzaj, czopik, tarnów amk, autoklub, automobilklub, rally">rajdy samochodowe. W serwisie znajdziesz: newsy, relacje, rajdy w Polsce oraz rajdy na wiecie, wyniki, zdjęcia, filmy, opisy aut wrc, gry rajdowe.</a><b>serwis zawiera opisy kjsy,opisy samochodów rajdowych oraz dział po więcony Krzysztofowi Hołowczycowi. Możesz przeczytać artykuły po więcone rajdowej technice jazdy. Szkoła pilotażu, aktualno ci ze wiata, rajdy w Polsce, rajdy na Swiecie. Filmy z rajdów. Także tapety rajdówek. Na naszych stronach znajduja się

7 także opisy rajdowych gier komputerowych np. Colin McRae Rally 4.0. Możesz się także wymienić z nami linkami lub umie cić reklame.</b> <A href="http://www.rajdy.div.pl/download/download.htm" alt="filmy z rajdów. Rajdy, relacje newsy tuning zdjęcia galeria rallyfoto nielegalne colin gry wrc giełda super 1600 wap. Serwis po więcony kulig, hołek, hołowczyc, kuzaj, czopik, tarnów amk, autoklub, automobilklub, rally">tuning. W serwisie znajdziesz: newsy, relacje, rajdy w Polsce oraz rajdy na wiecie, wyniki, zdjęcia, filmy, opisy aut wrc, gry rajdowe.</a><b>serwis zawiera opisy kjsy,opisy samochodów rajdowych oraz dział po więcony Krzysztofowi Hołowczycowi. Możesz przeczytać artykuły po więcone rajdowej technice jazdy. Szkoła pilotażu, aktualno ci ze wiata, rajdy w Polsce, rajdy na Swiecie. Filmy z rajdów. Także tapety rajdówek. Na naszych stronach znajduja się także opisy rajdowych gier komputerowych np. Colin McRae Rally 4.0. Możesz się także wymienić z nami linkami lub umie cić reklame.</b> <A href="http://www.rajdy.div.pl/intro/menu2.php" alt="zdjęcia z rajdów. Rajdy, relacje newsy tuning zdjęcia galeria rallyfoto nielegalne colin gry wrc giełda super 1600 wap. Serwis po więcony kulig, hołek, hołowczyc, kuzaj, czopik, tarnów amk, autoklub, automobilklub, rally">filmy rajdowe. W serwisie znajdziesz: newsy, relacje, rajdy w Polsce oraz rajdy na wiecie, wyniki, zdjęcia, filmy, opisy aut wrc, gry rajdowe.</a><b>serwis zawiera opisy kjsy,opisy samochodów rajdowych oraz dział po więcony Krzysztofowi Hołowczycowi. Możesz przeczytać artykuły po więcone rajdowej technice jazdy. Szkoła pilotażu, aktualno ci ze wiata, rajdy w Polsce, rajdy na Swiecie. Filmy z rajdów. Także tapety rajdówek. Na naszych stronach znajduja się także opisy rajdowych gier komputerowych np. Colin McRae Rally 4.0. Możesz się także wymienić z nami linkami lub umie cić reklame.</b><a href="http://www.rajdy.div.pl/gry/gry.htm" alt="zdjęcia z rajdów. Rajdy, relacje newsy tuning zdjęcia galeria rallyfoto nielegalne colin gry wrc giełda super 1600 wap. Serwis po więcony kulig, hołek, hołowczyc, kuzaj, czopik, tarnów amk, autoklub, automobilklub, rally">filmy rajdowe. W serwisie znajdziesz: newsy, relacje, rajdy w Polsce oraz rajdy na wiecie, wyniki, zdjęcia, filmy, opisy aut wrc, gry rajdowe.</a><b>serwis zawiera opisy kjsy,opisy samochodów rajdowych oraz dział po więcony Krzysztofowi Hołowczycowi. Możesz przeczytać artykuły po więcone rajdowej technice jazdy. Szkoła pilotażu, aktualno ci ze wiata, rajdy w Polsce, rajdy na Swiecie. Filmy z rajdów. Także tapety rajdówek. Na naszych stronach znajduja się także opisy rajdowych gier komputerowych np. Colin McRae Rally 4.0. Możesz się także wymienić z nami linkami lub umie cić reklame.</b><a href="http://www.rajdy.div.pl/rajdy/polska/polska_04.php" alt="zdjęcia z rajdów. Rajdy, relacje newsy tuning zdjęcia galeria rallyfoto nielegalne colin gry wrc giełda super 1600 wap. Serwis po więcony kulig, hołek, hołowczyc, kuzaj, czopik, tarnów amk, autoklub, automobilklub, rally">filmy rajdowe. W serwisie znajdziesz: newsy, relacje, rajdy w Polsce oraz rajdy na wiecie, wyniki, zdjęcia, filmy, opisy aut wrc, gry rajdowe.</a><b>serwis zawiera opisy kjsy,opisy samochodów rajdowych oraz dział po więcony Krzysztofowi Hołowczycowi. Możesz przeczytać artykuły po więcone rajdowej technice jazdy. Szkoła pilotażu, aktualno ci ze wiata, rajdy w Polsce, rajdy na Swiecie. Filmy z rajdów. Także tapety rajdówek. Na naszych stronach znajduja się także opisy rajdowych gier komputerowych np. Colin McRae Rally 4.0. Możesz się także wymienić z nami linkami lub umie cić reklame.</b><a href="http://www.rajdy.div.pl/rajdy/swiat/swiat_04.php" alt="rajdy samochodowe. Rajdy, relacje newsy tuning zdjęcia galeria rallyfoto nielegalne colin gry wrc giełda super 1600 wap. Serwis po więcony kulig, hołek, hołowczyc, kuzaj, czopik, tarnów amk, autoklub, automobilklub, rally">rajdy samochodowe. W serwisie znajdziesz:

8 newsy, relacje, rajdy w Polsce oraz rajdy na wiecie, wyniki, zdjęcia, filmy, opisy aut wrc, gry rajdowe.</a><b>rajdy samochodowe. Serwis zawiera opisy kjsy,opisy samochodów rajdowych, rajdy w Polsce i na wiecie oraz dział po więcony Krzysztofowi Hołowczycowi. Możesz przeczytać artykuły po więcone rajdowej technice jazdy. Szkoła pilotażu, aktualno ci ze wiata, rajdy w Polsce, rajdy na Swiecie. Filmy z rajdów. Także tapety rajdówek. Na naszych stronach znajduja się także opisy rajdowych gier komputerowych np. Colin McRae Rally 4.0. Możesz się także wymienić z nami linkami lub umie cić reklame.</b> </DIV> Spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam spam Przypatrzmy się aukcji mistrza, pisze on tam takie bzdury: Nasza "ekipa" zajmuje się pozycjonowanie stron www od 6 lat, w tym czasie wypozycjonowalismy tysiące stron (zazwyczaj wszystkie na 1 stronę). Na Allegro działamy od niedawna ale już mamy na koncie ponad 130 stron wypozycjonowanych dla allegrowiczów, którzy nam zaufali (zobacz niżej na przykładowe komentarze zachwyconych allegrowiczów!!!). Przy pozycjonowaniu wykorzystujemy "patenty", do których doszliśmy przez lata naszej pracy i obecnie mamy perfekcyjnie opanowane pozycjonowanie w polskich wyszukiwarkach. Trochę prawdy: pozycjonowanie 6 lat yyy, przesada, 6 lat temu webmasterzy dopiero rozpatrywali możliwości stworzenia działających wyszukiwarek. W katalogu publicznym osobnik ma 21 lat, wiec musiał zacząc pozycjonować w wieku 15 lat! ( o Boże :D ) Patenty, ciekawe ukryte warstwy div były dostępne na forach, z których zostały przez tego delikwenta pożyczone.. Ok. starczy już tego, bo naprawdę patrząc na to serce aż boli, gdy się wspomni te setki osób, wydawających po 10 zl za oszustwo. Samych 300 osób wykupiło usługę u jednego z panów co daje dochód do tej pory: 300*10= 3000 zł! Drugi osobnik chwali się już 130 zadowolonymi klientami, co daje 1300 zł poprzez oszustwo Razem panowie oszukali już polskich webmasterów na 4300 zł BRAWO DLA ALLEGRO!

9 4. Punkt czwarty informatora, ostateczny cios jaki zadałem owym agregatom. Poniżej przedstawiam rozmowę na gg z panem o nr gg Zapraszam do zapoznania się z dialogiem, w którym dowiecie się państwo jaka jest rzeczywista wiedza pana Podpuszczając go rozmówca zadawał pytania, na jakie odpowiedz powinien znać każdy, nawet początkujący pozycjoner. Niestety jego wiedza zawodzi. Ja (15:47) Aga Budziszynska firma ****** z tej strony Ja (15:47) w sprawie pozycjonowania pisze (15:47) Slucham. Ja (15:48) wstepnie napisze, ze firma chwilowo nie posiada strony, ponieważ czekamy na serwer, ale strona istnieje, dlatego narazie nie pokaze Panu witryny (15:48) Aha (15:49) A o czym to strona Ja (15:49) zajmujemy sie projektowaniem stron jak i pozycjonowaniem, zauważyłam pana na aukcjach, poniewaz poszukujemy osoby, ktora by chciala pozycjonowac dla naszych klientów, czy bylby pan zainteresowany? Ja (15:49) płace oczywiscie takie jak pan sobie zażyczy Ja (15:49) szukamy osób chętnych ponieważ w tej chwili pozycjonuje u nas 1 osoba, lecz zamówień jest tyle ze ta osoba sie poprostu nie wyrabia Ja (15:49) byłby pan zainteresowany współpracą? Ja (15:50) oczywiscie jeśli pan potrzebuje to jest możliwosć podpisania umowy " o dzieło" lub tez wystawienie vatu Ja (15:50)? Ja (15:51) halo? Ja (15:53) Ja (15:57) jak Pan będzie, prosze odpisac (15:57) Juz jestem (15:58) Mysle, ze bylbym zainteresowany. Moge poznac dokladniejsze warunki wspolpracy

10 Ja (15:58) ok świetnie prosze przeczytać, co napisałam wcześniej Ja (15:58) tak oczywiście : (15:58) Tzn. interesuje mnie ile dostawalbym od 1 strony, ile tych stron mialbym pozycjonowac np. tygodniowo (15:59) I na jakie miejsca i w jakich wyszukiwarkach. Ja (15:59) 1. zakladamy panu skrzynke pocztowa na naszym przyszlym serwerze, na ktora otrzymuje pan zlecenia 2. przy kazdym zleceniu otrzymuje pan maila, jakie haslo, jaka strona, jakie wyszukiwarki 3. prosze podac cene jaka by Pana interesowała za 1 stronę Ja (16:00) miejsca oczywiscie jaknajwyzsze, powiedzmy ze pierwsza piątka na 1 odslonie (16:00) Pozycjonuje tylko w Onet, WP, Interia, Netsprint (16:00) Google nie wchodzi w gre,. Ja (16:01) no to by sie nawet układa idealnie, bo pan Piotrek ( drugi pozycjoner) zajmuje sie google tylko i wyłącznie Ja (16:01) dlatego do Pana uderzam (16:01) Ja (16:01) ile pan ma wogle lat? bo tak pan to wiadomo moze na Ty? Ja (16:02) wiek oczywiscie nie ma znaczenia, liczy sie tylko i wyłacznie umiejętnosc (16:02) (16:02) Mozemy byc na Ty Ja (16:02) ok Ja (16:02) Agnieszka ja nie panu nie powiem (16:03) Mateusz Ja (16:03) (bardzo prosze szybciej odpisywac mam bardzo malo czasu) a chcialam dokończyc z Toba rozmowe ustalic co trzeba

11 Ja (16:03) ok czesc Mateusz Ja (16:03) wiec taką mam jeszcze sprawe, jak długo pozycjonujesz strony? (16:03) OK, postaramn sie szybciej. Ja (16:03) i ile juz ich wypozycjonowałes? (16:04) Ponad 300 Ja (16:04) czy zdażają się klienci niezadowoleni? (16:04) Od ponad pol roku pozycjonuje (16:04) Zdarzaja sie, ale tylko na slowa zwiazane z GSM, sexem Ja (16:04) no można sie tego spodziewać rozumiem sytuacje, Piotrek mi tez wiele o tym opowiada (16:05) To sa ciezkie kategorie. Ja (16:05) a co do umiejętności Mateusz to... z kad masz te wiedze (16:05) No i jeszcze mp3 tez ciezko. Ja (16:05) z/w (16:05) Kursy, ksiazki, praktyka itd. Ja (16:12) juz, jestem w domu i mam małego synka wiec czasami znikam Ja (16:12) ale wracając do rzeczy, Ja (16:12) kursy ksiazki praktyka powiadasz Ja (16:12) ok (16:13) No tak Ja (16:13) dobra a jest możliwość szerszego dostepu do wiadomości dla Ciebie? (16:14) Tzn. jak szerszego bo troszke nie rozumiem... Ja (16:15) ponieważ juz z Piotrkiem rozmawiałam na Twój temat i on mowi ze obadał juz Twoją pracę, mówi mi ze używasz jakiegos nielegalnego kodu, z tego co widze w archiwum napisal ze sa to

12 znaczniki <!text> uzywane zbyt czescto, oraz inne techniki tzw. "ukrywanie warstw" poprzez div't Tak napisał. Ale nie chodzi o to ze spamujesz tylko o uzyskiwanie miejsca, czyli mimo to chcemy wpspółpracowac niska cena przekonuje jednak (16:16) W zadnym wypadku nie spamuje wyszukiwarek, bo jak do tej pory nie usuneli ani jednej strony klienta. Ja (16:17) sorka ale ja sie nie znam zbytnio, jestem sekretarka i mowie co sie dowiedzialam tylko (16:17) Aha Ja (16:17) ale wierze Piotrkowi, on pozycjonuje dla google i ma naprawde dobre wyniki, wiedze ogromna... Ja (16:17) no wiec chyba ma troche racji Ja (16:18) ale nie szkodzi, ważne, że uzyskujesz pozycje (16:18) Moze i te znaczniki nie sa zbyt legalne, ale w niczym nie przeszkadzaja. Ja (16:19) no w sumie tak, ale ukrytych warst uzywasz, badz uzywales, bo nie ukrywam juz od dluższego czasu sie szykujemy na Ciebie zanim komukolwiek zaproponujemy wspołprace chcemy jak najwiecej miec informacji o Twojej pracy (16:19) Rozumiem. Ja (16:21) takze no troche o Tobie wiem ( metodach) Ja (16:21) a czy nieuzywając ich tez potrafiłbys osiągnąć sukces? (16:21) Hmm... nie mam pojecia, bo nie probowalem... Ja (16:21) Aha ok, Ja (16:21) powiedz mi jeszcze puki mam czas Ja (16:22) ile czasu potrzebujesz RZECZYWIŚCIE na dopasowanie kodu do 1 strony? Ja (16:22) ile min? (16:22) Jeden dzien... Ja (16:22) o matko, myslałam ze pare min

13 Ja (16:23) chcialam juz pochwalic ze błyskawica a Ty caly dzien na 1 strone? (16:23) Ja sie nie spiesze... Ja (16:23) jak Ty te wszystkie zamowienia realizujesz skoro masz tyle? (16:23) Tzn. nie caly dzien. Ja (16:23) i cały dzien siedzisz i 1 strone caly czas robisz? (16:23) W ciagu dnia max. przystosuje 510 stron (16:23) Nie, nie. Ja (16:23) mi chodzi ile czasu dopasowujesz kod do 1 strony? (16:23) Mowie w ciagu dnia zrobie 510 stron, na wiecej nie mam czasu (16:23) 1 strony 1520 min. Ja (16:24) no o to mi chodzilo, teraz pochwale, ze idziesz jak błyskawica widze (16:24) Ja (16:24) ile chcesz za pozycjonowanie 1 strony dla owych 4 wyszukiwarek? (16:25) Hm, 15 Ja (16:25) tani jestes? Ja (16:25) dlaczego tylko 15? (16:25) No nie zdzieram... Ja (16:25) tzn to dobrze ale Piotrek za samo google bierze 3 cyfrową sumę (16:25) Ale jesli moze byc wiecej to mile widziane. Ja (16:26) no ale Piotrek wiem ze robi wszystko w 100% pewnie, a do Ciebie dopiero przekonania bede nabierała (16:26) I ma klientow za "100"

14 Ja (16:26) 300 wprawdzie Ja (16:26) to powazne firmy Ja (16:26) a jakich technik mi jeszce powiedz używasz Ja (16:27)? (16:27) 300 Ja (16:27) no powazne zgłoszenia mamy (16:27) Rozumiem. Ja (16:27) Ja (16:26) a jakich technik mi jeszce powiedz używasz (16:28) Najwiecej po tittle Ja (16:28) yy tzn / (16:29) No ze szukarka szuka po tittle strony... Ja (16:29) o tego to nie wiedzialam Ja (16:29) wiec wystarczy wymyslec dobry tytul i zdobywasz wyszukiwarke? (16:29) Nie tylko... Ja (16:30) a juz chcialam krzyknac eureka Ja (16:30) no ale i tak widze ze skoro piszesz ze po title to dobry jestes Ja (16:30) a co jeszcze wplywa na pozycje dobra? (16:31) Na WP klikohit (16:31) Na pewno domena. Ja (16:31) o włąsnie (16:31) Na pewno poziom merytoryczny strony. Ja (16:31) klikohit, Piotrek mowil o tym ze to klikniecia w adres

15 (16:31) Ja (16:32) powiedz mi jak to mozliwe, przeciez strone pozycjonujesz, i chyba nie klikasz w adresy co chwile, a pozycje uzyskujesz:? Ja (16:32) jak to mozliwe? (16:32) Klikohit tylko pomaga. Ja (16:32) i co klikasz tak? (16:32) Jesli strona jest czesto odwiedzana tym lepiej w pozycjonowaniu (16:33) Nie klikam... Ja (16:33) ehh widze ze tego nie zrozumiem Ja (16:33) a interia i onet? jak tam sie robi? (16:33) Onet dla mnie jest najlatwiejszy. Ja (16:33) a czemuz to? (16:34) A nie wiem, jakos tak, najlatwiej mi tam jest uzyskiwac pozycje. Ja (16:34) a interia? (16:34) Tez nie jest trudno. Ja (16:34) no to widze ze jakas tam wiedze masz Ja (16:35) teraz mi jeszcze powiedz taka rzecz... Ja (16:35) ostatnie mysle Ja (16:35)... Ja (16:35) na aukcji pozkazujesz screeny z pozycji, jednak niektore w rzeczywiscosci są bardzo daleko tej pozycji, albo nawet jej nie mozna znalesc? dlaczego? np. odchudzanie Ja (16:36) ile taka strona utrzymuje sie na wynikach? Ja (16:36) (szybciutko bo ide zaraz )

16 (16:36) Z tym odchudzaniem to nie wiem co sie stalo, byla bardzo wysoko i nagle bum, nie ma. Wydaje mi sie, ze klient zmienil strukture strony i tak wyszlo (16:36) Utrzymywac powinna sie dozytownio... Ja (16:37) z tego co ja wiem, to dozywotnio to niemozliwe, poniewaz inne strony tez sie staraja o pozycje Ja (16:37) no cuż.. Ja (16:37) ymm Ja (16:37) powiedz mi jeszcze Ja (16:37) miałam sie spytac czy wiesz co to jest Page Rank? pisz zybciutko bo za 23 min uciekam (16:38) Wiem. Ja (16:38) co takiego? (16:38) No im wiekszy tym lepiej dla strony (16:38) Ja (16:38) jak sie go uzyskuje? (16:38) Im wiecej linkow tej strony na innych stronach, tym wiekszy PG (16:38) PR Ja (16:39) ok widze ze wiesz Ja (16:39) anachor text co to? (16:39) Pierwsze slysze takie cos (16:39) Tego nie wiem... Ja (16:39) yhm Ja (16:40) cloaking co to? (16:40) Te terminy chyba z google (16:40) Bo tez nie wiem.

17 Ja (16:40) no równiez z google ale dotycza wszystkich wyszukwiarek Ja (16:41) Piotrek kazal spytac (16:41) Ja (16:41) od czego zaleza podwójne wyniki w onecie? (16:42) Jak podwojne Ja (16:42) ok nie wiesz, czasami są podwójne wyniki Ja (16:42) są to pozycje z wyszukiwarki i katalogu (16:42) Ja (16:42) onet clawler co to takiego? (16:42) Katalog to co innego i szukarka co innego Ja (16:43) tak ale wyniki sa czasami podwójne na wynikach (16:43) Nie wiedzialem... Ja (16:43) onet clawler co to takiego? (16:43) Nie wiem. Ja (16:44) jaki jest czas na dodanie strony do wynikow onet interia wp? Ja (16:44) odpisz bo juz ide (16:44) 1420 dni. Ja (16:44) dobra Ja (16:45) jak będę to sie dogadamy jeszce, pozdrawiam i dzieki wielkie za poświecony czas pap Mam nadzieję, że dokładnie państwo przeczytaliście text. Co prawda to haniebne zachowanie pokazywać rozmowę prywatną, ale lepiej chyba nie udowodnie brak wiedzy tego pana. Rozmawiający zadawał pytania, typu anachor text, cloaking, onet crawler itp. na te pytanie powinien bez

Pozycjonowanie krok po kroku 1

Pozycjonowanie krok po kroku 1 Pozycjonowanie krok po kroku 1 Pozycjonowanie krok po kroku 2 Copyright by Sławomir Gdak, rok 2011 Autor: Sławomir Gdak Tytuł: Pozycjonowanie krok po kroku Data: 01.09.2011 Niniejsza publikacja nie może

Bardziej szczegółowo

Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie?

Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie? Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie? www.100eurodziennie.pl Jest to robocza wersja poradnika na temat zarabiania w Internecie. H. Bernaciak J. Gortatowska Sz. Miałkas M. Rogoziński P. Wójcik 1

Bardziej szczegółowo

Atrakcyjny Email. Twój przewodnik po Email Marketingu!

Atrakcyjny Email. Twój przewodnik po Email Marketingu! Atrakcyjny Email Marketing Twój przewodnik po Email Marketingu! Copyright 2012 Nowoczesny MLM www.atrakcyjny-email-marketing.pl pawelgrzech@gmail.com Paweł Grzech 1 SŁOWEM WSTĘPU Wysyłam miesięcznie wiadomości

Bardziej szczegółowo

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE 2012 - Krzysztof Morawski 1 Do swobodnego kopiowania i rozpowszechniania! Zezwala się na: łączenie tej publikacji z innymi

Bardziej szczegółowo

Jak zdobyć klientów i czytelników?

Jak zdobyć klientów i czytelników? Autor dołożył wszelkich starań, by zawarte w tej publikacji informacje, były kompletne i rzetelne. Nie bierze jednak żadnej odpowiedzialności za ich wykorzystywanie. Autor nie ponosi żadnej odpowiedzialności

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0 1 Spis treści Wstęp... 3 Dla kogo jest ten e- book?... 4 Komu polecam tego e- booka?... 4 Czego dowiesz się, czytając tego e- booka?... 4 Rozdział 1 - Co zyskujesz dzięki posiadaniu własnej strony WWW?...

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja, dostarczona przez

Darmowa publikacja, dostarczona przez Copyright for Polish edition by Katarzyna Gajkowska & ZloteMysli.pl Data: 1.10.2008 Tytuł: Moje początki w programie partnerskim Autor: Katarzyna Gajkowska Wydanie III (uzupełnione) Korekta: Sylwia Fortuna,

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Pierwsze miejsce w wyszukiwarkach" Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Copyright by Złote Myśli

Bardziej szczegółowo

Zarabianie na blogu podstawy. Poradnik dla początkujących

Zarabianie na blogu podstawy. Poradnik dla początkujących Zarabianie na blogu podstawy. Poradnik dla początkujących Słowo wstępu dla kogo jest ten poradnik? Krótki poradnik, który masz przed sobą dotyczy zarabiania na blogach, ale zarabiania w szczególny sposób,

Bardziej szczegółowo

E-MARKETING PRAWNICZY

E-MARKETING PRAWNICZY E-MARKETING PRAWNICZY Promocja kancelarii prawnej drugiej dekadzie XXI wieku Niewątpliwie żyjemy w świecie gigantycznych i bezprecedensowych zmian. Nie dotyczą one jedynie technologii, ale w ogóle globalnego

Bardziej szczegółowo

Pozycjonowanie stron dla początkujących!

Pozycjonowanie stron dla początkujących! Pozycjonowanie stron dla początkujących! SPIS TREŚCI Rozdział 1: Wprowadzenie Czym jest pozycjonowanie Podstawy pozycjonowania Rozdział 2: Podstawy pozycjonowania Dobór słów kluczowych i ocena konkurencji

Bardziej szczegółowo

PATRONAT REKLAMA WYDAWCA GRAFIKA I SKŁAD ADRES DO KORESPONDENCJI PISZCIE DO NAS REDAKTOR NACZELNY AUTORZY NUMERU

PATRONAT REKLAMA WYDAWCA GRAFIKA I SKŁAD ADRES DO KORESPONDENCJI PISZCIE DO NAS REDAKTOR NACZELNY AUTORZY NUMERU PATRONAT WYDAWCA Duarte Leszek Wolany ul. Studzienna 18/25 15-771 Białystok NIP: 966-174-99-46 ADRES DO KORESPONDENCJI SEM Specialist ul. Zawiszy 16A/91 01-167 Warszawa REDAKTOR NACZELNY Leszek Wolany

Bardziej szczegółowo

Raport opracowany na podstawie badań obejmujących ponad 500 firm z woj. lubuskiego. Raport by: Jacek Brzuz Akademia Biznesu Online

Raport opracowany na podstawie badań obejmujących ponad 500 firm z woj. lubuskiego. Raport by: Jacek Brzuz Akademia Biznesu Online SZOKUJĄCY RAPORT DLACZEGO POLSKIE FIRMY TRACĄ OGROMNE PIENIĄDZE JAK UNIKNĄĆ BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZEZ PRZEDSIĘBIORCÓW ZOSTAWIAJĄCYCH ZNACZNE SUMY PIENIĘDZY NA PRZYSŁOWIOWYM STOLE Raport opracowany na podstawie

Bardziej szczegółowo

Po co analizować konkurencję?... 2. - Ilość wyników... 5. - Ilość wyników z frazą w tytule... 6. - Ilość adresów URL ze słowem kluczowym...

Po co analizować konkurencję?... 2. - Ilość wyników... 5. - Ilość wyników z frazą w tytule... 6. - Ilość adresów URL ze słowem kluczowym... Spis treści Po co analizować konkurencję?... 2 Krok 1. Zaczynamy od parametrów, jakie poda nam bezpośrednio wyszukiwarka... 5 - Ilość wyników... 5 - Ilość wyników z frazą w tytule... 6 - Ilość adresów

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE O MOŻLIWOŚCIACH REDYSTRYBUCJI TEGO OPRACOWANIA ZNAJDZIESZ NA www.receptanasukces.pl/a/book-reseller.html

INFORMACJE O MOŻLIWOŚCIACH REDYSTRYBUCJI TEGO OPRACOWANIA ZNAJDZIESZ NA www.receptanasukces.pl/a/book-reseller.html NOTA PRAWNA UWAGA! ZARÓWNO AUTOR NINIEJSZEJ PUBLIKACJI, ANI OSOBA DYSTRYBUUJĄCA NINIEJSZY PODRĘCZNIK (W SPOSÓB BEZPOŚREDNI, LUB POŚREDNI) NIE PONOSI ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA REZULTATY WYKORZYSTANIA

Bardziej szczegółowo

Przewodnik SEO SEM, czyli jak promować stronę małej firmy w Internecie

Przewodnik SEO SEM, czyli jak promować stronę małej firmy w Internecie Przewodnik SEO SEM, czyli jak promować stronę małej firmy w Internecie Przewodnik reklamy i promocji stron WWW w Internecie dla małych firm i początkujących przedsiębiorców Mariusz Gąsiewski www.ittechnology.us

Bardziej szczegółowo

Empower Network Poradnik Osiągania Ponadprzeciętnych Rezultatów

Empower Network Poradnik Osiągania Ponadprzeciętnych Rezultatów Empower Network Poradnik Osiągania Ponadprzeciętnych Rezultatów Co to jest Empower Network? Empower Network to projekt o unikalnym modelu biznesowym oparty o sprzedaż produktów cyfrowych. Został stworzony

Bardziej szczegółowo

Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae. WNOP odcinek 016

Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae. WNOP odcinek 016 WNOP odcinek 016 Zarabianie na blogu część 2, czyli jak współpracuję z firmami Opis odcinka: /016 To jest podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy, odcinek szesnasty. Cześć, dzień dobry, witam Cię w szesnastym

Bardziej szczegółowo

Paweł Budynek. Metody optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych Methods of search engine optimization

Paweł Budynek. Metody optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych Methods of search engine optimization Paweł Budynek Metody optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych Methods of search engine optimization Praca licencjacka Promotor: dr inż. Rafał Wojciechowski KIERUNEK: Informatyka i ekonometria

Bardziej szczegółowo

Sklep internetowy. sukces trzeba zaplanować

Sklep internetowy. sukces trzeba zaplanować Sklep internetowy sukces trzeba zaplanować Copyright by Paweł Meyer Projekt okładki Jakub Piesik ISBN 978-83-272-3809-2 Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie i kopiowanie całości lub części publikacji

Bardziej szczegółowo

Przewodnika SEM SEO. Przewodnik reklamy i promocji stron WWW w Internecie dla małych firm i początkujących przedsiębiorców.

Przewodnika SEM SEO. Przewodnik reklamy i promocji stron WWW w Internecie dla małych firm i początkujących przedsiębiorców. Przewodnika SEM SEO Przewodnik reklamy i promocji stron WWW w Internecie dla małych firm i początkujących przedsiębiorców Wersja skrócona Mariusz Gąsiewski 1 O czym jest ten kurs Kurs ten w krótki i szybki

Bardziej szczegółowo

Mój biznes w Internecie

Mój biznes w Internecie Mój biznes w Internecie Budowanie małego biznesu opartego na technologiach informatycznych Wojciech Murzyn Przedsiębiorczość w Internecie Marcin Mastykarz E-handel Piotr Skirski Jak wykorzystanie zaawansowanych

Bardziej szczegółowo

Jesteś gotowy na sukces?

Jesteś gotowy na sukces? magazyn firmy nr 1[1]_2009 Poradnik o usługach internetowych dla przedsiębiorców ekspert Jesteś gotowy na sukces? Wykorzystaj potęgę Internetu w Twojej firmie Doradca numeru: w numerze również Estetyczna

Bardziej szczegółowo

Ten darmowy ebook zawiera fragment pełnej wersji pod tytułem: Mistrzologia

Ten darmowy ebook zawiera fragment pełnej wersji pod tytułem: Mistrzologia Ten darmowy ebook zawiera fragment pełnej wersji pod tytułem: Mistrzologia Niniejsza publikacja może być kopiowana, oraz dowolnie rozprowadzana tylko i wyłącznie w formie dostarczonej przez Wydawcę. Zabronione

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Mistrzologia" Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Copyright by Złote Myśli & Arkadiusz Podlaski,

Bardziej szczegółowo

MARKETING W WYSZUKIWARKACH

MARKETING W WYSZUKIWARKACH Grudzień 2011 RAPORT MARKETING W WYSZUKIWARKACH Sponsor Partnerzy Wydawca Nie nachalnie, lecz skutecznie Klikamy w nie czasem nawet nie zdając sobie sprawy, że to linki sponsorowane. Nie ma to jednak dla

Bardziej szczegółowo

Content marketing. Przewodnik dla przedsiębiorców. Wrocław, 2014 r.

Content marketing. Przewodnik dla przedsiębiorców. Wrocław, 2014 r. Content marketing Przewodnik dla przedsiębiorców Wrocław, 2014 r. Spis treści 1. Geneza powstania i trudne początki... 4 1.1 Początki content marketing marketingu treści... 4 1.2 Handlowcy a marketing

Bardziej szczegółowo

Wynik Jakości od A do Z

Wynik Jakości od A do Z Wynik Jakości od A do Z Krótki przewodnik dla reklamodawców Google AdWords By Przemysław Modrzewski AdWords Certified Trainer www.marketinglab.pl Drogi czytelniku, Ciszę się, że skorzystałeś z możliwości

Bardziej szczegółowo