I Powoływanie i zatwierdzanie zawodników do kadry narodowej seniorów, młodych jeźdźców, juniorów, jeźdźców na kucach i dzieci.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "I Powoływanie i zatwierdzanie zawodników do kadry narodowej seniorów, młodych jeźdźców, juniorów, jeźdźców na kucach i dzieci."

Transkrypt

1 REGULAMIN powoływania zawodników do kadry narodowej seniorów, młodych jeźdźców, juniorów, jeźdźców na kucach i dzieci oraz zasady i warunki reprezentowania barw narodowych w zawodach międzynarodowych w dyscyplinie ujeżdżenia w Polskim Związku Jeździeckim I Powoływanie i zatwierdzanie zawodników do kadry narodowej seniorów, młodych jeźdźców, juniorów, jeźdźców na kucach i dzieci. Kadra narodowa seniorów, młodych jeźdźców, juniorów, juniorów młodszych, jeźdźców na kucach i dzieci powoływana jest raz w roku na okres od 1 stycznia do 31 grudnia. Głównym kryterium powoływania do Kadry Narodowej jest progresja wynikowa i dyspozycyjność pary koń/jeździec w perspektywie startów międzynarodowych. Menadżer dyscypliny powołuje w skład Kadry Narodowej zawodników posiadających polskie obywatelstwo, których wyniki uzyskane w półroczu poprzedzającym moment powołania, dają podstawę do ich poprawy lub utrzymania w kolejnym okresie startowym. Zmiany w składzie Kadry mogą być dokonywane co trzy miesiące na podstawie oceny realizacji planu szkoleniowego i rozliczenia postawionych zadań w poprzednim okresie oraz osiągniętych wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym lub innych zdarzeń, mogących mieć wpływ na dyspozycyjność do startu w zawodach międzynarodowych pary koń/jeździec. Dokładna liczba członków Kadry Narodowej danej grupy wiekowej wynika z potrzeb szkoleniowych i możliwości finansowych PZJ Kadrę Narodową seniorów, młodych jeźdźców, juniorów, juniorów młodszych, jeźdźców na kucach i dzieci zatwierdza Zarząd PZJ na wniosek Menadżera dyscypliny uzgodniony z Dyrektorem Sportowym PZJ. 1. Kadrę Narodową Seniorów (powyżej 21 roku życia) stanowią zawodnicy (pary koń-jeździec) spełniający poniższe warunki Regulaminu: wyników umożliwia udział Mistrzostwach Europy, Pucharze Świata lub Igrzyskach Olimpijskich (wiek w FEI od 18 lat).. Są to pary, które w konkursie GP (CS-2 lub CS-4) uzyskały w zawodach międzynarodowych trzykrotnie wynik powyżej 64%. Zawodnikom w wieku poniżej 25 lat zalicza się również wyniki uzyskane w konkursie Grand Prix Young Rider (CS-3). wyników umożliwia udział w zawodach międzynarodowych. Są to pary, które w zawodach międzynarodowych w konkursie GP (CS-2 lub CS-4) lub Internediate II (CS-1) uzyskały trzykrotnie wynik powyżej 61% lub w konkursie Św. Jerzego (CC-2 = CC-4) lub Intermediate I (CC-7) uzyskały trzykrotnie wyniki powyżej 64% (para startująca w małej rundzie może być powoływana do kadry B tylko przez dwa lata).

2 2. Kadrę Narodową Młodych Jeźdźców (wiek lat) stanowią zawodnicy (pary koń-jeździec) spełniający poniższe warunki Regulaminu: wyników umożliwia udział w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców (wiek w FEI lat). Są to pary, które w programie Św. Jerzego (CC-2 = CC-4) lub w programie międzynarodowym konkursu indywidualnego ME Młodych Jeźdźców (CC-3) w zawodach międzynarodowych uzyskały trzykrotnie wynik powyżej 64%. wyników umożliwia udział w zawodach CDIY i CDI***. Są to pary, które w programie Św. Jerzego (CC-2 = CC-4) lub w programie międzynarodowym konkursu indywidualnego ME Młodych Jeźdźców (CC-3) uzyskały trzykrotnie wynik powyżej 61%. 3. Kadrę Narodową Juniorów (wiek lat) stanowią zawodnicy (pary końjeździec) spełniający poniższe warunki Regulaminu: wyników umożliwia udział w Mistrzostwach Europy Juniorów (wiek w FEI lat).. Są to pary, które w programie międzynarodowym konkursu indywidualnego ME Juniorów (C-5) uzyskały trzykrotnie wynik powyżej 64%. wyników umożliwia udział w zawodach CDIJ. Są to pary, które w programie międzynarodowym konkursu zespołowego lub indywidualnego ME Juniorów (C- 4 lub C-5) uzyskały trzykrotnie wynik powyżej 61%. Do tej kadry mogą być powoływani również medaliści OOM startujący na dużych koniach, którzy w finale (w programie P-9) uzyskały wynik powyżej 64%. 4. Kadrę Narodową Jeźdźców na Kucach (wiek lat) stanowią zawodnicy (pary koń-jeździec) spełniający poniższe warunki Regulaminu: wyników umożliwia udział w Mistrzostwach Europy jeźdźców na Kucach (wiek w FEI lat).. Są to pary, które w programie międzynarodowym konkursu indywidualnego ME Jeźdźców na Kucach (N-3) uzyskały trzykrotnie wynik powyżej 62%. wyników umożliwia udział w zawodach CDIP. Są to pary, które w programie międzynarodowym konkursu zespołowego lub indywidualnego ME Jeźdźców na Kucach (N-2 lub N-3) uzyskały wynik powyżej 60%. Do tej kadry mogą być powoływani również medaliści OOM startujący na kucach, którzy w finale (w programie P-8) uzyskały wynik powyżej 62%.

3 5. Kadrę Narodową Dzieci (wiek lat) stanowią zawodnicy (pary koń-jeździec) spełniający poniższe warunki Regulaminu: wyników umożliwia udział w Mistrzostwach Europy Dzieci (wiek w FEI lat). Są to pary, które w programie międzynarodowym konkursu indywidualnego ME Dzieci (P-9) uzyskały trzykrotnie wynik powyżej 62%. wyników umożliwia udział w zawodach CDICh. Są to pary, które w programie międzynarodowym konkursu zespołowego lub indywidualnego ME Dzieci (P-4 lub P-9) uzyskały wynik powyżej 60%. 6. Do wyników będących podstawą do rozpatrywania przynależności pary końjeździec do kadry brane są pod uwagę tylko rezultaty uzyskiwane w konkursach klasycznych, bez programów dowolnych z muzyką (kür). 7. Zawodnicy powoływani do kadry narodowej powinni spełniać wymogi stawiane przed nimi przez PZJ, tzn.: brać udział w Mistrzostwach Polski posiadać aktualną licencję PZJ, a w przypadku kadry A również licencję FEI złożyć deklarację uczestnictwa w procesie szkoleniowym mieć podpisaną umowę z właścicielem konia akceptującą warunki uczestnictwa w procesie szkoleniowym i zawodach osiągać określone wyniki w zawodach wskazanych na każdy rok przez PZJ, ustalonych z menadżerem dyscypliny/trenerem kadry, lub/i zgrupowaniach organizowanych przez PZJ prezentować odpowiednią postawę i zdyscyplinowanie, 8. Do składu kadry narodowej Menadżer dyscypliny może wyjątkowo powołać parę koń/jeździec z pominięciem kryteriów podanych wyżej. Decyzja ta musi być pisemnie umotywowana. 9. Warunkowo do kadry B Menadżer dyscypliny może zakwalifikować jeźdźca zmieniającego kategorię wiekową (np. junior młody jeździec), o ile jeździec ten w półroczu poprzedzającym zmianę grupy wiekowej startując w programie nowej kategorii uzyskał wynik nie niższy niż 61%. II. Powoływanie do reprezentacji na zawody międzynarodowe. 1. Do reprezentacji na zawody międzynarodowe rangi mistrzowskiej mogą być powoływani zawodnicy, którzy są członkami Kadry Narodowej odpowiedniej kategorii wiekowej spełniający kryteria wyznaczone przez FEI i Komisję Sportową PZJ. 2. Gotowość do startu w zawodach międzynarodowych rangi mistrzowskiej pary koń/jeździec muszą potwierdzić podczas zawodów kontrolnych (polskich lub zagranicznych). sędziowanych przez sędziów międzynarodowych Zawodnicy kadry A są zwolnieni z udziału w tych zawodach.

4 3. Do reprezentowania barw narodowych w zawodach międzynarodowych będą powoływani zawodnicy, którzy spełniają wymogi określane przez Komisję Sportową PZJ tzn. osiągną odpowiednie wyniki w zawodach, startach kontrolnych i sprawdzianach wyznaczonych przez Komisję Sportową, 4. Do reprezentacji na zawody międzynarodowe rangi mistrzowskiej Menadżer dyscypliny może wyjątkowo powołać parę koń/jeździec z pominięciem kryteriów podanych wyżej. Decyzja ta musi być pisemnie umotywowana. 5. Zgłoszenia zawodników na wszystkie zawody międzynarodowe są dokonywane przez biuro PZJ, po zgłoszeniu i zatwierdzeniu startu przez Menadżera dyscypliny. III. Przez reprezentowanie barw narodowych w zawodach międzynarodowych należy rozumieć udział zawodników w: 1. Mistrzostwach Świata i Pucharze Świata Seniorów, Mistrzostwach Europy Seniorów, Młodych Jeźdźców, Juniorów, Jeźdźców na kucach i Dzieci tylko zawodnicy odpowiedniej kadry A, 2. Do zawodów międzynarodowych innej rangi mogą być zgłaszane pary, które mają udokumentowany start kwalifikacyjny w bieżącym roku na zawodach regionalnych lub wyższych w jednym z programów obowiązkowych rozgrywanych na tychże zawodach międzynarodowych, z wynikiem procentowym nie niższym niż 60%.. IV. Zatwierdzanie reprezentacji narodowej seniorów, juniorów i juniorów młodszych na zawody międzynarodowe. 1. Składy reprezentacji na zawody międzynarodowe rangi mistrzowskiej zatwierdza Zarząd PZJ po otrzymaniu propozycji od Menadżera dyscypliny uzgodnionych z trenerem kadry i przedkłada je do zatwierdzenia przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. 2. Składy reprezentacji na inne zawody międzynarodowe ustala i zatwierdza Menadżer dyscypliny samodzielnie lub na wniosek trenera kadry. V. PZJ finansuje przygotowania zawodników wytypowanych przez Menadżer dyscypliny do startu w imprezie głównej, do poziomu przyznanej na ten cel dotacji celowej z Ministerstwa Sportu i Turystyki. VI. Regulamin został zatwierdzony przez Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego

5

WYTYCZNE SPORTOWE W SNOWBOARDZIE NA SEZON 2014/2015 1. Kategorie wiekowe i licencje w snowboardzie:

WYTYCZNE SPORTOWE W SNOWBOARDZIE NA SEZON 2014/2015 1. Kategorie wiekowe i licencje w snowboardzie: WYTYCZNE SPORTOWE W SNOWBOARDZIE NA SEZON 2014/2015 1. Kategorie wiekowe i licencje w snowboardzie: Konkurencje alpejskie (PAR), Snowboardcross (SBX), Big Air (BA) kategorie PZN Senior/ka Junior (-ka)

Bardziej szczegółowo

XVII Memoriał Danuty Marszałek-Waligórskiej

XVII Memoriał Danuty Marszałek-Waligórskiej XVII Memoriał Danuty Marszałek-Waligórskiej Propozycje Zawodów Ogólnopolskich w Ujeżdżeniu 12.-14. października 2012r. INFORMACJE OGÓLNE 1. Organizator: Stowarzyszenie Klub Sportowy Bór Toporzysko 454

Bardziej szczegółowo

POLSKIE TOWARZYSTWO TANECZNE

POLSKIE TOWARZYSTWO TANECZNE POLSKIE TOWARZYSTWO TANECZNE PRZEPISY SPORTOWEGO TAŃCA TOWARZYSKIEGO ZAŁĄCZNIK NR 2 SYSTEM KWALIFIKACJI PAR DO MISTRZOSTW POLSKI PTT W SPORCIE TANECZNYM Tylko do użytku wewnątrzorganizacyjnego Redakcja:

Bardziej szczegółowo

www.kjkszary.pl Klub Jazdy Konnej Szary Ul. Krakowska 131 32-091 Michałowice

www.kjkszary.pl Klub Jazdy Konnej Szary Ul. Krakowska 131 32-091 Michałowice XVI HALOWY PUCHAR POLSKI SENIORÓW, MŁODYCH JEŹDŹCÓW, JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH NA KUCACH ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE I REGIONALNE W UJEŻDŻENIU 10-12.04.2015 KJK SZARY MICHAŁOWICE www.kjkszary.pl Adres Klub

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 11 czerwca 2013r. Walne Zebranie Delegatów. Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego

Warszawa, dnia 11 czerwca 2013r. Walne Zebranie Delegatów. Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego Warszawa, dnia 11 czerwca 2013r. Walne Zebranie Delegatów Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego Szanowni Delegaci, W dniu 1 grudnia 2012r. wybraliście władze Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego,

Bardziej szczegółowo

Mistrzostw Świata Juniorów BnO

Mistrzostw Świata Juniorów BnO Zasady powoływania zawodników do reprezentacji Polski w BnO na Mistrzostw Świata Juniorów (JWOC 2015) i Mistrzostwa Europy Juniorów (EYOC 2015) oraz zasady kwalifikacji zawodników do Kadry Narodowej na

Bardziej szczegółowo

Polski Związek Zapaśniczy w Warszawie Tel./fax.: (22) 624-81-11, 624-01-69, 652-19-03

Polski Związek Zapaśniczy w Warszawie Tel./fax.: (22) 624-81-11, 624-01-69, 652-19-03 Polski Związek Zapaśniczy w Warszawie Tel./fax.: (22) 624-81-11, 624-01-69, 652-19-03 e-mail: pzz@zapasy.org.pl, www.zapasy.org.pl REGULAMIN ORGANIZACJI IMPREZ SPORTOWYCH 2014-2016 Opracowanie: Komisja

Bardziej szczegółowo

www.kjkszary.pl Klub Jazdy Konnej Szary Ul. Krakowska 131 32-091 Michałowice

www.kjkszary.pl Klub Jazdy Konnej Szary Ul. Krakowska 131 32-091 Michałowice XVI HALOWY PUCHAR POLSKI SENIORÓW, MŁODYCH JEŹDŹCÓW, JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH NA KUCACH ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE I REGIONALNE W UJEŻDŻENIU 10-12.04.2015 KJK SZARY MICHAŁOWICE www.kjkszary.pl Adres Klub

Bardziej szczegółowo

Warunki Ogólne: Propozycje zatwierdzone przez PZJ (Konrad Rychlik) Warszawa, dn. 2015-03-04. Rok: 2015 DYSCYPLINA: B

Warunki Ogólne: Propozycje zatwierdzone przez PZJ (Konrad Rychlik) Warszawa, dn. 2015-03-04. Rok: 2015 DYSCYPLINA: B Ranga: HZO B 3* El. HPP2015 Miejsce: KJK Szary Michałowice Data: 27-29.03.2015 Warunki Ogólne: Zawody przeprowadzone będą zgodnie z następującymi przepisami*: - Przepisy Ogólne PZJ (rok: 2014) - Przepisy

Bardziej szczegółowo

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU RUGBY - TEKST JEDNOLITY

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU RUGBY - TEKST JEDNOLITY STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU RUGBY - TEKST JEDNOLITY Warszawa 2014 STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU RUGBY Rozdział I Postanowienia ogólne 1. Polski Związek Rugby (w skrócie PZR), zwany dalej Związkiem, jest polskim

Bardziej szczegółowo

KOMUNIKAT ZARZĄDU PZPN IX/2013 Z DNIA 14 SIERPNIA 2013 ROKU

KOMUNIKAT ZARZĄDU PZPN IX/2013 Z DNIA 14 SIERPNIA 2013 ROKU KOMUNIKAT ZARZĄDU PZPN IX/2013 Z DNIA 14 SIERPNIA 2013 ROKU Spis treści: 1. Uchwała nr IX/223 z dnia 14 sierpnia 2013 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie przyjęcia porządku obrad posiedzenia

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA ROZWOJU BIATHLONU W POLSCE NA LATA 2007-2014

STRATEGIA ROZWOJU BIATHLONU W POLSCE NA LATA 2007-2014 STRATEGIA ROZWOJU BIATHLONU W POLSCE NA LATA 2007-2014 Katowice, WRZESIEŃ 2007 1 Wprowadzenie Strategia rozwoju biathlonu w Polsce to scenariusz osiągania celów przyszłości, do których dąŝą wszyscy członkowie

Bardziej szczegółowo

Statut Polskiego Związku Jeździeckiego

Statut Polskiego Związku Jeździeckiego Statut Polskiego Związku Jeździeckiego Tekst jednolity Statutu Polskiego Związku Jeździeckiego, uwzględniający zmiany uchwalone 3 marca 2012 r. przez Walny Sprawozdawczy Zjazd Delegatów Polskiego Związku

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1 Zasady ubiegania się o stypendium socjalne

Rozdział 1 Zasady ubiegania się o stypendium socjalne Regulamin pomocy materialnej - ustalania wysokości, przyznawania i wypłacania świadczeń pomocy materialnej studentom i doktorantom w Akademii Leona Koźmińskiego na rok akademicki 2014/2015 Postanowienia

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

REGULAMIN przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Załącznik do zarządzenia Rektora Nr 145 z dnia 12 września 2013 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu REGULAMIN

Bardziej szczegółowo

Ranga zawodów: ZO-B1* (CSN) Miejsce: OLSZA Internet: www.sportowyczempionat.pl www.kjagrohandel.pl Data:11-13.09.2015R.

Ranga zawodów: ZO-B1* (CSN) Miejsce: OLSZA Internet: www.sportowyczempionat.pl www.kjagrohandel.pl Data:11-13.09.2015R. Ranga zawodów: ZO-B1* (CSN) Miejsce: OLSZA Internet: www.sportowyczempionat.pl www.kjagrohandel.pl Data:11-13.09.2015R. VII SPORTOWY CZEMPIONAT POLSKI MŁODYCH KONI (4,5,6,7-LETNICH) XXI MEMORIAŁ JANA KANTEGO

Bardziej szczegółowo

PRZEPISY OGÓLNE DLA ŁYŻWIARSTWA SZYBKIEGO INDEKS Ustalenia przyjęte przez Kongres ISU, czerwiec 2010.

PRZEPISY OGÓLNE DLA ŁYŻWIARSTWA SZYBKIEGO INDEKS Ustalenia przyjęte przez Kongres ISU, czerwiec 2010. 1 PRZEPISY OGÓLNE DLA ŁYŻWIARSTWA SZYBKIEGO INDEKS Ustalenia przyjęte przez Kongres ISU, czerwiec 2010. A. PRZEPISY OGÓLNE paragraf 100 Definicja Kluby Stowarzyszone Zawody ISU Prawa 101 Regulamin B. STATUS

Bardziej szczegółowo

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY POLSKA LIGA JEŹDZIECKA ELIMINACJE MPMK KONI 4,5 LETNICH

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY POLSKA LIGA JEŹDZIECKA ELIMINACJE MPMK KONI 4,5 LETNICH Miejsce: JAKUBOWICE Data: 16-19.07.2015 ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY POLSKA LIGA JEŹDZIECKA ELIMINACJE MPMK KONI 4,5 LETNICH Warunki Ogólne: Zawody przeprowadzone będą zgodnie z następującymi

Bardziej szczegółowo

Lubuskie Kolegium Sędziów ZASADY. awansu i spadku sędziów w klasie B Lubuskiego Kolegium Sędziów w Zielonej Górze. Obowiązują od sezonu 2013/2014

Lubuskie Kolegium Sędziów ZASADY. awansu i spadku sędziów w klasie B Lubuskiego Kolegium Sędziów w Zielonej Górze. Obowiązują od sezonu 2013/2014 Lubuskie Kolegium Sędziów ZASADY awansu i spadku sędziów w klasie B Lubuskiego Kolegium Sędziów w Zielonej Górze Obowiązują od sezonu 2013/2014 Wrzesień 2013 Rozdział I. Postanowienia ogólne 1. Niniejsze

Bardziej szczegółowo

KOMUNIKAT ZARZĄDU PZPN VI/2015 Z DNIA 13 MAJA 2015 ROKU

KOMUNIKAT ZARZĄDU PZPN VI/2015 Z DNIA 13 MAJA 2015 ROKU KOMUNIKAT ZARZĄDU PZPN VI/2015 Z DNIA 13 MAJA 2015 ROKU Spis treści: 1. Uchwała nr VI/77 z dnia 13 maja 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie przyjęcia porządku obrad posiedzenia Zarządu

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ROZGRYWEK POLSKIEGO ZWIĄZKU TENISA STOŁOWEGO na sezon 2009/2010

REGULAMIN ROZGRYWEK POLSKIEGO ZWIĄZKU TENISA STOŁOWEGO na sezon 2009/2010 REGULAMIN ROZGRYWEK POLSKIEGO ZWIĄZKU TENISA STOŁOWEGO na sezon 2009/2010 POSTANOWIENIA OGÓLNE Sezon rozgrywkowy w tenisie stołowym trwa od 1 lipca do 30 czerwca roku następnego. 1. ROZGRYWKI SZCZEBLA

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. KIELCE 18-19 kwietnia 2015 r.

REGULAMIN. KIELCE 18-19 kwietnia 2015 r. REGULAMIN XXXIX MISTRZOSTW POLSKI W KULTURYSTYCE I FITNESS UROCZYSTE OBCHODY 70-LECIA KLUBY TĘCZA - SPOŁEM - KIELCE (ELIMINACJE DO MISTRZOSTW EUROPY IFBB) KIELCE 18-19 kwietnia 2015 r. 1. HONOROWY PATRONAT

Bardziej szczegółowo

Zasady awansów i spadków sędziów III ligi grupy świętokrzysko-małopolskiej w sezonie 2012/2013

Zasady awansów i spadków sędziów III ligi grupy świętokrzysko-małopolskiej w sezonie 2012/2013 Zasady awansów i spadków sędziów III ligi grupy świętokrzysko-małopolskiej w sezonie 2012/2013 Rozdział I. POSTANOWIENIA OGÓLNE. 1. Niniejsze zasady zostały dostosowane do wymogów Konwencji Sędziowskiej

Bardziej szczegółowo

Założenia strategii rozwoju dziedziny sportu alpinizm do roku 2015

Założenia strategii rozwoju dziedziny sportu alpinizm do roku 2015 Ministerstwo Sportu Departament Sportu Kwalifikowanego ul. Krucza 24/26 00-921 Warszawa L.dz. PZA - Warszawa, 09.01.2008 ul. Noakowskiego 10 m. 12 00-688 WARSZAWA tel./fax: +48 22 875-8505 e-mail: biuro@pza.org.pl

Bardziej szczegółowo

Ogłasza się otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Miasta Chełm w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2014 roku.

Ogłasza się otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Miasta Chełm w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2014 roku. Działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 Nr 234 poz. 1536 z późn. zm.) oraz Zarządzenia Nr 668/13 Prezydenta

Bardziej szczegółowo

Przykładowy zakres prac Komitetu Organizacyjnego przed opracowaniem regulaminu zawodów - zadania do realizacji:

Przykładowy zakres prac Komitetu Organizacyjnego przed opracowaniem regulaminu zawodów - zadania do realizacji: Podstawowym warunkiem rozwoju sportu i spełnienia przezeń funkcji społecznej jest właściwa realizacja współzawodnictwa. Stąd też działalność wszystkich osób oraz instytucji związanych ze sportem jest skoncentrowana

Bardziej szczegółowo

Rozdział I Postanowienia Ogólne

Rozdział I Postanowienia Ogólne STATUT AEROKLUBU POLSKIEGO Przyjęty na XXXII Walnym Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Delegatów Aeroklubu Polskiego obradującym w dniu 29 czerwca 2013 ze zmianami uchwalonymi na XXXIII Walnym Nadzwyczajnym Zgromadzeniu

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN RAMOWY GÓRSKICH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

REGULAMIN RAMOWY GÓRSKICH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI Stan prawny na dzień 1 stycznia 2014 REGULAMIN RAMOWY GÓRSKICH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI 2014 Polski Związek Motorowy Główna Komisja Sportu Samochodowego www.pzm.pl Spis treści: 1. Ustalenia ogólne...

Bardziej szczegółowo

Informacja na temat stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2013/2014

Informacja na temat stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2013/2014 Warszawa, dn. 27 czerwca 2013 r. Informacja na temat stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2013/2014 Od dnia 1 lipca 2013 r. rektorzy uczelni mogą składać wnioski o

Bardziej szczegółowo

POLSKI ZWIĄZEK BILARDOWY KOMISJA POLSKIEJ LIGI BILARDOWEJ

POLSKI ZWIĄZEK BILARDOWY KOMISJA POLSKIEJ LIGI BILARDOWEJ POLSKI ZWIĄZEK BILARDOWY KOMISJA POLSKIEJ LIGI BILARDOWEJ 83-110 Tczew ul. Kard. Wyszyńskiego 18 tel. 602 36 47 48 e-mail: 2liga@bilard-sport.pl, www.bilard-sport.pl REGULAMIN I POLSKIEJ LIGI BILARDOWEJ

Bardziej szczegółowo