Zasady kwalifikacji do sztafet 4 x 100m kobiet na imprezy mistrzowskie w sezonie 2013

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Zasady kwalifikacji do sztafet 4 x 100m kobiet na imprezy mistrzowskie w sezonie 2013"

Transkrypt

1 Zasady kwalifikacji do sztafet 4 x 100m kobiet na imprezy Mistrzostwa Świata, Moskwa r. 1. Pierwsze trzy zawodniczki w biegu na 100 m z Mistrzostw Polski w Toruniu r. 2. Czwarta zawodniczka, z kolejnym najlepszym wynikiem sezonu w biegu na 100m, uzyskanym na 3. Piątą oraz szóstą zawodniczkę powołuje Trener kadry narodowej po uzgodnieniu z Trenerem Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Tampere r. 1. Pierwsze trzy zawodniczki w biegu na 100 m z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy w dniach r. 2. Czwarta zawodniczka, z kolejnym najlepszym wynikiem sezonu w biegu na 100m, uzyskanym na wyszczególnionych zawodach do r. 1. Pierwsze trzy zawodniczki w biegu na 100 m z Mistrzostw Polski Juniorów w Krakowie w dniach r. 2. Czwarta zawodniczka, z kolejnym najlepszym wynikiem sezonu w biegu na 100 m w sezonie 2013r., uzyskanym na wyszczególnionych zawodach do r. 3. Piątą oraz szóstą zawodniczkę powołuje Trener kadry narodowej po uzgodnieniu z Trenerem Drużynowe Mistrzostwa Europy, Gateshead r. Sześć zawodniczek powołanych przez trenera kadry narodowej, po uzgodnieniu z Trenerem

2 Zasady kwalifikacji do sztafet 4 x 100m mężczyzn na imprezy Mistrzostwa Świata, Moskwa r. 1. Pierwszych trzech zawodników w biegu na 100 m z Mistrzostw Polski w Toruniu w dniach r. 2. Czwarty zawodnik, z kolejnym najlepszym wynikiem sezonu w biegu na 100m, uzyskanym na 3. Piątego oraz szóstego zawodnika powołuje Trener kadry narodowej po Mistrzostwach Polski w Toruniu r, po uzgodnieniu z Trenerem Głównym bloku sprintu i Kierownikiem Szkolenia PZLA. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Tampere r. 1. Pierwszych trzech zawodników w biegu na 100 m z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy w dniach r. 2. Czwarty zawodnik, z kolejnym najlepszym wynikiem sezonu w biegu na 100m, uzyskanym na wyszczególnionych zawodach. 1. Pierwszych trzech zawodników w biegu na 100 m z Mistrzostw Polski Juniorów w Krakowie w dniach r. 2. Czwarty zawodnik, z kolejnym najlepszym wynikiem sezonu w biegu na 100m, uzyskanym na wyszczególnionych zawodach. Drużynowe Mistrzostwa Europy, Gateshead r. Sześciu zawodników powołanych przez trenera kadry narodowej, po uzgodnieniu z Kierownikiem Szkolenia PZLA do dnia r.

3 Uwagi dotyczące powoływania zawodniczek/zawodników do wszystkich sztafet 4x100m: 1. Dobór zawodniczek/zawodników powoływanych przez Trenera kadry narodowej do sztafety, polegać będzie na ocenie następujących parametrów: - wyniki w sezonie 2013, uzyskane w zawodach wymienionych poniżej, - drugi wynik w sezonie ( powtarzalny - zbliżony do najlepszego), - miejsce w Mistrzostwach Polski (poszczególnych kategorii wiekowych), - realizacja procesu szkolenia centralnego ( jeżeli było założone) w sezonie 2013, - stan zdrowia, - dyspozycyjność do uczestnictwa w biegach sztafetowych w sezonie Szósty reprezentant sztafety będzie powołany na imprezę mistrzowską w sytuacji, gdy przynajmniej jedna osoba uzyska wskaźnik indywidualny na w/w zawody. W przypadku powoływania pięcio- osobowych składów sztafet zostanie zastosowana zasada: - pierwsze trzy zawodniczki/zawodnicy z poszczególnych Mistrzostw Polski, - czwarta/y oraz piąta/y zawodniczka/zawodnik powoływana/y przez trenera kadry narodowej na zasadach przyjętych jw. 3. Wykaz zawodów, z których wyniki w sezonu 2013, będą brane pod uwagę przy powoływaniu zawodniczek/zawodników do Drużynowych Mistrzostw Europy -uzyskane do 16.06, Młodzieżowych Mistrzostw Europy -uzyskane do 30.06, Mistrzostw Europy Juniorów-uzyskane do 05.07, Mistrzostwa Świata Moskwa uzyskane do Kalendarz PZLA: - Zawody klasy MM, M ( oraz dla juniorów - liga juniorów). Wykaz zawodów za granicą: - Drużynowe Mistrzostwa Europy - Gateshead - Mistrzostwa Europy U23 - Tampere - Mistrzostwa Europy Juniorów - Rieti - Kalendarz IAAF - Diamentowa Liga, Grand Prix - Kalendarz EA - zawody rangi Permit oraz Premium. 4. Zakwalifikowanie się do składu sztafety nie gwarantuje udziału w niej. Decyzję, o składzie w jakim pobiegnie sztafeta, podejmuje bezpośrednio trener prowadzący daną kadrę narodową, przed samym startem.

4 Zasady kwalifikacji do sztafet 4 x 400m kobiet na imprezy Mistrzostwa Świata, Moskwa r. 1. Pierwsze trzy zawodniczki w biegu na 400 m z Mistrzostw Polski w Toruniu r. 2. Czwarta zawodniczka, z kolejnym najlepszym wynikiem sezonu w biegu na 400m, uzyskanym na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Tampere r. 1. Pierwsze trzy zawodniczki w biegu na 400 m z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy w dniach r. 2. Czwarta zawodniczka, z kolejnym najlepszym wynikiem sezonu w biegu na 400m, uzyskanym na wyszczególnionych zawodach do r. 1. Pierwsze trzy zawodniczki w biegu na 400 m z Mistrzostw Polski Juniorów w Krakowie w dniach r. 2. Czwarta zawodniczka, z kolejnym najlepszym wynikiem sezonu w biegu na 400m, uzyskanym na wyszczególnionych zawodach do r. Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, Donieck r. Zawodniczki do sztafety szwedzkiej:100m lub 200m minima indywidualne, 300m, 400m - minimum wynik 56,00s oraz zawodniczki rezerwowe, powołuje Trener Główny bloku sprintu, po uzgodnieniu z Kierownikiem Szkolenia PZLA. Drużynowe Mistrzostwa Europy, Gateshead r. Sześć zawodniczek powołanych przez trenera kadry narodowej, po uzgodnieniu z Trenerem Głównym bloku sprintu i Kierownikiem Szkolenia PZLA do dnia r.

5 Zasady kwalifikacji do sztafet 4 x 400m mężczyzn na imprezy Mistrzostwa Świata, Moskwa r. 1. Pierwszych trzech zawodników w biegu na 400 m z Mistrzostw Polski w Toruniu w dniach r. 2. Czwarty zawodnik, z kolejnym najlepszym wynikiem sezonu w biegu na 400m, uzyskanym na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Tampere r. 1. Pierwszych trzech zawodników w biegu na 400 m z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy w dniach r. 2. Czwarty zawodnik, z kolejnym najlepszym wynikiem sezonu w biegu na 400m, uzyskanym na wyszczególnionych zawodach do r. 3. Piąty oraz szósty zawodnik powołany przez trenera kadry narodowej, po uzgodnieniu z Trenerem 1. Pierwszych trzech zawodników w biegu na 400 m z Mistrzostw Polski Juniorów w Krakowie w dniach r. 2. Czwarty zawodnik, z kolejnym najlepszym wynikiem sezonu w biegu na 400m, uzyskanym na wyszczególnionych zawodach do r. Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, Donieck r. Zawodników do sztafety szwedzkiej:100m lub 200m minima indywidualne, 300m, 400m minimum wynik 48,60s oraz zawodników rezerwowych, powołuje Trener Główny bloku sprintu, po uzgodnieniu z Kierownikiem Szkolenia PZLA. Drużynowe Mistrzostwa Europy, Gateshead r. Sześciu zawodników powołanych przez Trenera kadry narodowej w uzgodnieniu z Trenerem Głównym bloku sprintu i Kierownikiem Szkolenia PZLA do dnia r.

6 Uwagi dotyczące powoływania zawodniczek/zawodników do wszystkich sztafet 4x400m: 1. Zawodniczki/zawodnicy biegający 400mppł mogą zakwalifikować się do sztafety 4x400m na tych samych zasadach jak wyżej, po przeliczeniu: wynik 400mppł 2.70sek. = wynik 400m ( zasada dotyczy zawodników powoływanych na podstawie czasów lub powoływanych przez trenera kadry narodowej). 2. Dobór zawodniczek/zawodników powoływanych przez Trenera kadry narodowej do sztafety polegać będzie na ocenie następujących parametrów: - wyniki w sezonie 2013 uzyskane w zawodach wymienionych poniżej, - drugi wynik w sezonie ( powtarzalny - zbliżony do najlepszego), - miejsce w Mistrzostwach Polski (poszczególnych kategorii wiekowych), - realizacja procesu szkolenia centralnego ( jeżeli było założone) w sezonie 2013, - stan zdrowia, - dyspozycyjność do uczestnictwa w biegach sztafetowych w sezonie Szósty reprezentant sztafety będzie powołany na imprezę mistrzowską w sytuacji, gdy przynajmniej jedna osoba uzyska wskaźnik indywidualny na w/w zawody. W przypadku powoływania pięcio- osobowych składów sztafet zostanie zastosowana zasada: - pierwsze trzy zawodniczki/zawodnicy z poszczególnych Mistrzostw Polski, - czwarta/y oraz piąta/y zawodniczka/zawodnik powoływana/y przez trenera kadry narodowej na zasadach przyjętych jw. 3. Wykaz zawodów, z których wyniki w sezonu 2013, będą brane pod uwagę przy powoływaniu zawodniczek/zawodników do Drużynowych Mistrzostw Europy -uzyskane do 16.06, Młodzieżowych Mistrzostw Europy -uzyskane do 30.06, Mistrzostw Europy Juniorów-uzyskane do 05.07, Mistrzostwa Świata Moskwa uzyskane do Kalendarz PZLA: - Zawody klasy MM, M ( oraz dla juniorów - liga juniorów). Wykaz zawodów za granicą: - Drużynowe Mistrzostwa Europy - Gateshead - Mistrzostwa Europy U23 - Tampere - Mistrzostwa Europy Juniorów - Rieti - Kalendarz IAAF - Diamentowa Liga, Grand Prix - Kalendarz EA - zawody rangi Permit oraz Premium 4. Zakwalifikowanie się do składu sztafety nie gwarantuje udziału w niej. Decyzję o składzie w jakim pobiegnie sztafeta podczas imprezy podejmuje bezpośrednio trener prowadzący daną kadrę narodową przed samym startem.