catulus Business Developers With our personal approach, speed and accuracy we have an excelent team in the area of Business Development.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "catulus Business Developers With our personal approach, speed and accuracy we have an excelent team in the area of Business Development."

Transkrypt

1 Business Developers With our personal approach, speed and accuracy we have an excelent team in the area of Business Development. polski

2 Catulus Consultancy & Interim Management BV Catulus jest agencją konsultingową oferującą jednocześnie usługi z zakresu interim management. Firmę wyróżnia szybkość i precyzja działania oraz indywidualne podejście w każdym analizowanym przypadku. Właśnie w oparciu o te cechy Catulus chce budować swoją reputację w zakresie analizy strategicznej oraz zarządzania i nadzoru. Na sukces Catulus pracuje grono wysokiej klasy niezależnych konsultantów i doświadczonych menadżerów. Każdy z nich to profesjonalista z bogatym doświadczeniem zdobytym na rynku samochodowym, w transporcie i logistyce, dystrybucji, handlu i produkcji oraz recyklingu i przemyśle morskim. Ze względu na bliską współpracę każdy z nich może wykorzystać ogromne doświadczenie innych członków zespołu złożonego wyłącznie z wysoko wykwalifikowanych ekspertów. Wizja Najbliższa przyszłość będzie charakteryzować się wzrostem globalizacji, wzrośnie świadomość i akceptacja różnic kulturowych, ochrona środowiska i recykling nabiorą większego znaczenia, poszerzy się dostęp do surowców, powstaną nowe rynki oraz wzrośnie znaczenie świadomości zdrowia i zapotrzebowane na wszelkich usług związane z jego pielęgnacją i poprawą jakości życia. To oznacza, że w życiu prywatnym i zawodowym każdego z nas pojawią się wyzwania, które zmienią nasze relacje. Świat biznesu stanie przed intelektualnym wyzwaniem zrównoważenia wszystkich procesów zachodzących w zmieniającej się rzeczywistości, wyzwań i potrzeb. Realizacja tego wyzwania będzie możliwa między innymi poprzez stworzenie środowiska, w którym wyzwoli się ludzka kreatywność i innowacyjność. To oznacza, że zachowanie takich cech jak efektywność i konkurencyjność wymagać będzie ogromnych umiejętności budowania oraz bardziej złożonego stylu zarządzania. Dlatego Catulus myśli w kategoriach analizy, kształtowania, rozwoju i rezultatów.

3 1. Biografia Konsultanta Leo CJ Louvet Jest partnerem zarządzającym konsultantem oraz interim managerem w Catulus Consultancy. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym marketingiem i sprzedażą, business development i procesach zmiany kultury biznesowej w takich działach gospodarki jak rynek pojazdów użytkowych i samochodów osobowych, transport i logistyka, rozwój sieci dealerskich, zaopatrzenie przemysłu wytwórczego oraz przemysł morski. Zanim założył Catulus Consultancy, Leo C.J. Louvet był dyrektorem zarządzającym DAF Trucks Niemcy odpowiedzialnym za logistykę, rynek części zamiennych oraz rozwój sieci dealerskiej. Wcześniej odpowiadał za rozwój sieci dealerskie DAF Trucks w Europie Centralnej i Wschodniej oraz przez wiele lat piastował kierownicze stanowiska różnego szczebla w działach marketingu i sprzedaży. W czasie swojej kariery pracował na podobnych stanowiskach w kilku organizacjach np. na stanowisku dyrektora Paccar Parts Europa oraz dyrektora marketingu i sprzedaży w Europe Inalfa Roof Systems (globalny dostawca OEM dla przemysłu samochodowego z fabrykami w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych). Jeszcze wcześniej był menadżerem w dziale sprzedaży Honda Motor Netherlands (przedstawicielstwo Honda Motor Japan Ltd) gdzie zajmował się rozwojem sieci dealerskiej, zapewnieniem efektywności organizacji oraz niwelowaniem ogromnych różnic kulturowych w strukturach i stylach zarządzania. Obecnie jako konsultant - interim manager w Catulus zajmuje się analizą, konsultingiem, wyznaczaniem kierunków dla strategicznego rozwoju organizacji, wzmocnieniem ich pozycji na rynku, jak również rozwojem transeuropejskich sieci dystrybucyjnych dla wiodących europejskich producentów z branży transportowej i budowlanej. Dla jednego z azjatyckich koncernów z branży pojazdów użytkowych Catulus przygotował pełną strategię wprowadzenia na rynek Europejski nowej marki pojazdu. Pracując razem z partnerami biznesowymi takimi jak Smart Group opracował specjalny trening i wytyczne działań wpierających edukację swoich klientów i ich personel. Oprócz opisanej działalności operacyjne Leo C.J. Louvet jest również członkiem zarządu w jednej z firm wytwarzających i sprzedających komponenty samochodowe. Ogromne doświadczenie zdobyte w ciągu lat pracy na tak wielu ważnych i odpowiedzialnych stanowiskach z pewnością może przynieść korzyści wielu firmom. Leo C.J. Louvet rozpoczynał karierę od pracy w działach sprzedaży u dealerów takich producentów jak Peugeot i Ford przechodząc przez cały szereg stanowisk w działach technicznych oraz związanych z handlem i zarządzaniem. Leo C.J. Louvet jest intelektualistą, skutecznym profesjonalistą zorientowanym na praktyczny sukces, znającym realia rynku komponentów dla przemysłu samochodowego, ich sprzedaż hurtową i detaliczną oraz posiadającym ogromną wiedzę nt. organizacji rynku obsługi posprzedażnej.

4 2. Étendue des activités 2.1 Catulus Consultancy Opierając się na doświadczeniu naszych konsultantów jesteśmy w stanie wykreować wartość dodaną na wszystkich poziomach organizacji Twojej firmy. Od działu wsparcia po zarząd. Nasi konsultanci zapewnią: Optymalizację zarządzania i kwalifikacji kadry zarządzającej Przegląd i głęboką analizę struktury Twojej firmy Uporządkowanie odpowiedzialności kierownictwa i personelu Tworzenie kreatywnych wyzwań i pobudzenie innowacji Jesteśmy profesjonalistami oferującymi niezwykle bogate doświadczenie oraz trening, z którego Ty jako klient zawsze możesz skorzystać. 2.2 Catulus Interim Management Angażując Catulus dostajesz do dyspozycji bogate i cenne doświadczenia managerów, którzy z powodzeniem poprowadzą długoterminowe skomplikowane projekty poruszając się delikatnie nawet w otoczeniu pełnym konfliktów. Jesteśmy twoim partnerem: We wspieraniu i realizacji projektów, W zarządzaniu podczas okresów kryzysu, kiedy w krytycznych momentach poprowadzimy zarząd W pokonywaniu niezdolności do działania Pomożemy rozwijać Twój interes poprzez: Rozpoznanie rynku, planowanie biznesu i promowanie marki Tworzenie modelu i rozbudowę sieci dystrybucji i sprzedaży Wyszukiwanie odpowiednich rynków, partnerów biznesowych lub agentów Wyszukiwanie możliwości eksportu Nasi menadżerowie razem z Tobą zawsze znajdą najlepsze rozwiązanie. 2.3 Rozwój sieci europejskich Catulus pomoże Ci zrealizować Twoje międzynarodowe ambicje. Czy uważasz, że dla Twoich produktów istnieje rynek w centralnej, południowej lub wschodniej Europie? Czy postawiłeś sobie za cel poprawienie rozpoznawalności Twojej marki w Europie centralnej i Rosji? Czy brakuje Ci czasu na rozbudowę sieci w Europie? Catulus pomoże zrealizować Twoje międzynarodowe ambicje oferując wsparcie dla każdego etapu internacjonalizacji. Zajmiemy się rozpoznaniem lokalnej sytuacji, razem z Tobą znajdziemy najwłaściwszych lokalnych partnerów i pomożemy poprzez analizę rynkową oraz wyszukując najlepsze kanały sprzedaży. Wszystkie elementy wsparcia wykonujemy z uwzględnieniem specyfiki lokalnego rynku, jego mechanizmów i panujących na nim zwyczajów.

5 2. Catulus Coaching & Training 2.4 Catulus Coaching & Training Catulus Coaching & Training stanowi uzupełnienie i rozszerzenie naszej oferty tak, że zawiera ona kompletny pakiet usług. Ściśle współpracując ze Smart Group BV z Vught w Holandii, oferujemy pełne wsparcie dla Twojej organizacji. Rozróżniamy elementy analizy procesów biznesowych i elementy edukacyjne, jak również aspekty personalne takie jak budowa i rozwój zespołu. Coaching Każdy z konsultantów Smart Group ukończył trening pedagogiczny i posiada szerokie doświadczenie w coachingu pracowników z czego Ty możesz zawsze skorzystać.

6 3. Cases 3.1 Catulus jako Twój Konsultant Optymalizacja i restrukturyzacja zespołów zarządzających B2B grupą korporacyjną Badanie rynku oraz rozbudowa europejskiej sieci konsultingowej i szkoleniowej Strategiczne plany rozwoju dla producentów komponentów OEM Tworzenie i organizacja czynnych struktur doradczych w wielu firmach Czynny nadzór nad: o Zarządzaniem nieruchomościami o Zarządzaniem średniej wielkości multibrandowych dealerów samochodowych o Dostawcami komponentów OEM na rynek pojazdów samochodowych o organizacją europejskich sieci handlowych części zamiennych 3.2 Catulus jako partner w Interim Management: Tworzenie strategii rozwojowych, zarządzanie marketingiem i sprzedażą, tworzenie europejsk iej sieci dla kluczowych dostawców sprzętu budowlanego Przemysł samochodowy OEM, wsparcie dla strategicznych planów z pro aktywną częścią dla rozwoju nowych globalnych rynków 3.3 Catulus jako partner w tworzeniu europejskich sieci dystrybucji i sprzedaży Tworzenie strategicznych planów wprowadzających nowych graczy na europejski rynek samo chodowy Organizacja exportu dla producentów sprzętu budowlanego przeznaczonego do transportu pionowego Wsparcie działalności eksportowej i wprowadzanie nowych produktów na niszowe segmenty rynku sprzętu budowlanego i transportowego

7 4. współpraca z Catulus 4.1 Praca dla Catulus Konsulting & Interim Management BV Catulus jest zawsze otwarty na profesjonalnych interim managerów oraz konsultantów. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą skontaktuj się z nami. Swoją aplikację zawierającą aktualne zdjęcie, dane kontaktowe oraz opis własnego doświadczenia możesz wysłać poprzez pocztę elektroniczną. Po przeanalizowaniu Twojej aplikacji niezwłocznie poinformujemy cię o kolejnych krokach procesu rekrutacji. Nasz adres to

8 5. Contact 5.1 Catulus Consultancy & Interim Management BV Leo Louvet Tweede Hervendreef JB s-hertogenbosch The Netherlands T: +31 (0) (0) M: +31 (0) (0) F: +31 (0)

Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce

Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce Od Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej W ostatnich latach polsko-chińskie stosunki polityczno-gospodarcze przechodzą ogromne zmiany. Wizyta Prezydenta

Bardziej szczegółowo

General Management Program. Uwaga: Tylko 175 miejsc. Start od jesieni 2013 r. General. Advanced. Multimedia content provided by

General Management Program. Uwaga: Tylko 175 miejsc. Start od jesieni 2013 r. General. Advanced. Multimedia content provided by General Management Program Uwaga: Tylko 175 miejsc. Start od jesieni 2013 r. Advanced General Basic Multimedia content provided by Szczegóły: str. 12-16, 18-19 General Management Program Kompleksowy, praktyczny

Bardziej szczegółowo

Management 2014. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów!

Management 2014. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów! POLECA General Management Program UWAGA: Tylko 175 miejsc. Start od jesieni 2013 r. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów! Management 2014 ADVANCED Uznany

Bardziej szczegółowo

Management. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów! Ponad 1800 absolwentów poprzednich edycji!

Management. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów! Ponad 1800 absolwentów poprzednich edycji! General Management Program Dwunasta edycja w Polsce! Nowość: Portal Wiedzy Management Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów! Advanced General Basic Management

Bardziej szczegółowo

PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska. Sprzedaż i Marketing. Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl

PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska. Sprzedaż i Marketing. Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2013 / 2014 Polska Sprzedaż i Marketing Specialists in sales and marketing recruitment www.michaelpage.pl 3 SPIS TREŚCI Wstęp...5 O Michael Page...6 Metodyka...7 1. DOBRA KONSUMENCKIE

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca General Management Program Uwaga: Tylko 175 miejsc. Start od września 2012 r. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów!

Bardziej szczegółowo

Kluczowe informacje, jak je znaleźć?

Kluczowe informacje, jak je znaleźć? Kluczowe informacje, jak je znaleźć? Nowoczesne rozwiązania biznesowe do planowania i budżetowania, analiz i raportowania, sprawozdawczości i kontrolingu. CUSTOM PUBLISHING Advertising Supplement IBM Kluczowe

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca Advanced Executive Education UWAGA: Tylko 100 miejsc. Start od września 2012 r. Wybitni światowi eksperci i najnowsze metody budowy wartości firmy w warunkach niepewności

Bardziej szczegółowo

Zestaw narzędzi managerskich

Zestaw narzędzi managerskich Wzmocnienie zarządzania aktywnością biznesową w sieciach gospodarczych Projekt Leonardo da Vinci numer. 2011-1-PL1-LEO05-19900 Zestaw narzędzi managerskich dla kierujących sieciami biznesowymi Philip Ammerman

Bardziej szczegółowo

Członek EI Consulting Group. Programy szkoleniowe. DORADCA Consultants Ltd.

Członek EI Consulting Group. Programy szkoleniowe. DORADCA Consultants Ltd. Programy szkoleniowe DORADCA Consultants Ltd. Gdynia, marzec 2012 Spis treści: DORADCA Consultants Ltd.... 3 Lista szkoleń DORADCA Consultants Ltd.... 3 Standardy zarządzania... 4 Sprzedaż business-to-business

Bardziej szczegółowo

FMCG SZANSĘ IT BRANŻA Z PRZYSZŁOŚCIĄ DAJ SOBIE PROGRAM MENADŻERSKI WIELKI ZIMOWY KONKURS: WYGRAJ CIEKAWE NAGRODY! www.eurostudent.

FMCG SZANSĘ IT BRANŻA Z PRZYSZŁOŚCIĄ DAJ SOBIE PROGRAM MENADŻERSKI WIELKI ZIMOWY KONKURS: WYGRAJ CIEKAWE NAGRODY! www.eurostudent. WIELKI ZIMOWY KONKURS: WYGRAJ CIEKAWE NAGRODY! www.eurostudent.pl grudzień/ styczeń 2014/15 RAPORT NUMERU FMCG BRANŻA WARTA UWAGI PROGRAM MENADŻERSKI W GRUPIE EUROCASH DAJ SOBIE SZANSĘ ODKRYJ SWOJE KOMPETENCJE

Bardziej szczegółowo

Inicjatywy klastrowe:

Inicjatywy klastrowe: Polskie klastry i polityka klastrowa 2011 Inicjatywy klastrowe: skuteczne działanie i strategiczny rozwój Redakcja: Marita Koszarek Inicjatywy klastrowe: skuteczne działanie i strategiczny rozwój pod redakcją

Bardziej szczegółowo

e dzisiejszej. Stosowanie opisywanych narzędzi je

e dzisiejszej. Stosowanie opisywanych narzędzi je Edited with the trial version of Foxit Advanced PDF Editor To remove this notice, visit: www.foxitsoftware.com/shopping Gry i Symulacje e dzisiejszej. Stosowanie opisywanych narzędzi je o w biznesie oraz

Bardziej szczegółowo

OFERTA. doradztwo szkolenia konsulting

OFERTA. doradztwo szkolenia konsulting OFERTA doradztwo szkolenia konsulting Jak się rozwijać na trudnym rynku? Proponujemy jedyne na rynku rozwiązanie łączące profesjonalne i kompleksowe wsparcie dla Państwa firmy w optymalnym wykorzystaniu

Bardziej szczegółowo

nastudia.ath.bielsko.pl

nastudia.ath.bielsko.pl STUDIA PODYPLOMOWE WYDZIAŁ BUDOWY MASZYN I INFORMATYKI WYDZIAŁ NAUK O MATERIAŁACH I ŚRODOWISKU Doradca zawodowy Edukacja dla bezpieczeństwa Informatyka i technologie informacyjne Szkoła systemów informatycznych,

Bardziej szczegółowo

ROZWIĄZANIA DLA DEALERÓW SAMOCHODÓW

ROZWIĄZANIA DLA DEALERÓW SAMOCHODÓW NAPĘDZANI PRZEZ INFORMATYKĘ ROZWIĄZANIA DLA DEALERÓW SAMOCHODÓW ŚCIEŻKA DO ZYSKÓW Kompleksowe wsparcie punktu dealerskiego. jest wieloletnim partnerem globalnej firmy incadea, która oferuje rozwiązania

Bardziej szczegółowo

Wszystko o ERP. S&T pokonuje granice precyzyjnymi rozwiązaniami. Właściwy wybór dla zakładów użyteczności publicznej

Wszystko o ERP. S&T pokonuje granice precyzyjnymi rozwiązaniami. Właściwy wybór dla zakładów użyteczności publicznej Wydanie 01/2008 Międzynarodowy Magazyn Klientów Grupy S&T Właściwy wybór dla zakładów użyteczności publicznej Najlepsze rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego Wszystko o ERP S&T pokonuje granice precyzyjnymi

Bardziej szczegółowo

OUTSOURCING 2012-2013

OUTSOURCING 2012-2013 18 Klucz do efektywnego outsourcingu IT Outsourcing często jest odrzucany z powodu bądź to obaw o koszty, bądź przekonania, jakoby zewnętrzny wykonawca nie miał takiej wiedzy na temat danego klienta, jaką

Bardziej szczegółowo

1. Ogólna charakterystyka prowadzonych studiów

1. Ogólna charakterystyka prowadzonych studiów 1. Ogólna charakterystyka prowadzonych studiów 1.1. Nazwa kierunku studiów ZARZĄDZANIE 1.2. Poziom kształcenia Studia I stopnia 1.3. Profil kształcenia Ogólnoakademicki 1.4. Forma studiów (stacjonarne/niestacjonarne)

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie przez wartości

Zarządzanie przez wartości 1 S&T w Polsce Services Polska to polski oddział Grupy S&T. Oferuje klientom pełen zakres usług w takich S&T obszarach jak: konsulting, outsourcing, projektowanie i wdrażanie systemów informatycznych,

Bardziej szczegółowo

Akademia Strategicznego Przywództwa (Management II) Nabór do ostatnich grup 5. edycji trwa! Zapisz si na www.icaninstitute.pl/asp

Akademia Strategicznego Przywództwa (Management II) Nabór do ostatnich grup 5. edycji trwa! Zapisz si na www.icaninstitute.pl/asp Harvard Business Review Polska rekomenduje Advanced Executive Education Piąta edycja w Polsce Wybitni światowi eksperci i najnowsze metody budowy wartości firmy w warunkach niepewności i intensywnej konkurencji

Bardziej szczegółowo

Żyjemy w czasach, kiedy skuteczność i sukces wymagają odwagi w sięganiu po niekonwencjonalne rozwiązania.

Żyjemy w czasach, kiedy skuteczność i sukces wymagają odwagi w sięganiu po niekonwencjonalne rozwiązania. P A R T T I M E E X E C U T I V E S T U D I A M B A Szanowni Państwo! Żyjemy w czasach, kiedy skuteczność i sukces wymagają odwagi w sięganiu po niekonwencjonalne rozwiązania. W zarządzaniu wyniki coraz

Bardziej szczegółowo

www.adventureforthought.com

www.adventureforthought.com Adventure for Thought leadership&strategy ul. Zagłoby 10A, 54-514 Wrocław +48 71 789 52 64 aft@adventureforthought.com Firma konsultingowo-szkoleniowa Adventure for Thought istnieje od 1991 roku. Założona

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca tylko 100 miejsc Zajęcia i materiały w języku polskim! (dostępne także materiały źródłowe w języku angielskim) edycja 2015 Wizja poprawia jakość przywództwa Advanced

Bardziej szczegółowo

Żyjemy w czasach, kiedy skuteczność i sukces wymagają odwagi w sięganiu po niekonwencjonalne rozwiązania.

Żyjemy w czasach, kiedy skuteczność i sukces wymagają odwagi w sięganiu po niekonwencjonalne rozwiązania. P A R T T I M E E X E C U T I V E S T U D I A M B A Szanowni Państwo! Żyjemy w czasach, kiedy skuteczność i sukces wymagają odwagi w sięganiu po niekonwencjonalne rozwiązania. W zarządzaniu wyniki coraz

Bardziej szczegółowo

BUSINESS PACKAGE OF KNOWLEDGE BIZNESOWE PAKIETY WIEDZY

BUSINESS PACKAGE OF KNOWLEDGE BIZNESOWE PAKIETY WIEDZY BUSINESS PACKAGE OF KNOWLEDGE BIZNESOWE PAKIETY WIEDZY SEKRETEM BIZNESU JEST WIEDZIEĆ TO, CZEGO NIE WIEDZĄ INNI Arystoteles Onassis Szanowni Państwo, Lubelskie Centrum Consultingu sp. z o.o. prowadzi

Bardziej szczegółowo

MICHAEL PAGE GLOBALNY BAROMETR HR 2013

MICHAEL PAGE GLOBALNY BAROMETR HR 2013 MICHAEL PAGE Plan działania w obszarze HR wspólny cel strategiczny, różne priorytety regionalne ŚWIEŻE SPOJRZENIE NA ZMIANY ZACHODZĄCE W OBSZARZE ZARZĄDZANIA ZASOBAMI LUDZKIMI WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE WSTĘP

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu Nowoczesnej Firmy S.A. z działalności za rok 2012

Sprawozdanie Zarządu Nowoczesnej Firmy S.A. z działalności za rok 2012 Sprawozdanie Zarządu Nowoczesnej Firmy S.A. z działalności za rok 2012 Strona 1 I INFORMACJE OGÓLNE Nowoczesna Firma S.A.. została zarejestrowana w Sądzie Rejowym dla m. St. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy

Bardziej szczegółowo

Spis treści. IT@PL rynek pracy IT w Polsce

Spis treści. IT@PL rynek pracy IT w Polsce Spis treści Słowo wstępu... 3 Sektor IT w Polsce - wprowadzenie... 4 Czynniki determinujące rozwój rynku IT w Polsce... 5 O badaniu IT@PL... 7 Cel badania... 7 Metodologia badania... 7 Edukacja polskich

Bardziej szczegółowo

III edycja poznaj wnioski i opinie specjalistów z sektora outsourcingu

III edycja poznaj wnioski i opinie specjalistów z sektora outsourcingu Ogólnopolskie Badanie Rynku 2013 Outsourcingu III edycja poznaj wnioski i opinie specjalistów z sektora outsourcingu Payroll consulting Administracja wynagrodzeniami Zarzàdzanie dokumentacjà personalnà

Bardziej szczegółowo