Teksty na I komunię 1 S t r o n a

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Teksty na I komunię 1 S t r o n a"

Transkrypt

1 1 S t r o n a 1 Błogosławieństwo przed kościołem Prośba dzieci Kinga Celińska W dniu naszej pierwszej Komunii Świętej. Gdy mamy przyjąć do serca Boga. Co złego było już nie pamiętaj Ojcze kochany i Matko droga. Filip Maciejewski Wznieście swe dłonie błogosławiące. Naznaczcie krzyżem wasze pociechy. By serca nasze były gorące. By uciekały precz od nas grzechy. Ksiądz rodzice powtarzają Boże pobłogosław nasze dzieci. Zachowaj ich serca ozdobione Twą łaską w czystości, aby mogły wejść na drogi w Twoim Królestwie. Chryste, który zapraszasz je do swojego stołu, niech ten pokarm da im siły w radosnym podążaniu Twoimi śladami. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego Rodzice wchodzą do kościoła. Ksiądz kropi dzieci wodą święconą, wejście dzieci do kościoła Natalia Ostapczuk Abyśmy z Bogiem dziś zjednoczeni. Nigdy od niego nie odstąpili. Błogosławieństwem waszym wzmocnieni. W łasce na co dzień bez grzechu żyli Ksiądz Kochane dzieci teraz wasi rodzice wraz z nami, wyciągną nad wami swoje dłonie i przekażą specjalne, rodzicielskie błogosławieństwo wyrażające miłość i troskę o was.

2 2 S t r o n a Dzieci 2 Prośba o udzielenie komunii św. Jan Mincewicz Choć jeszcze jestem taka mała, dziś przeżywam bardzo wiele. Rodzina się dziś tu zebrała, a w sercach wszystkich dzieci jakby wesele. Julia Reszotnik Dzisiaj Jezusa oczekują, serca swe Mu pragną dać, tak mocno Boga czują żeby Go całą duszą brać Rodzice Elżbieta Maciejewska Wielebny Księże Proboszczu! W imieniu wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych przedstawiamy nasze dzieci wspólnoty parafialnej, które pragną zjednoczyć się z Chrystusem w Eucharystii. Jesteśmy dziś bardzo wzruszeni, bo nasze dzieci, maja przyjąć do swych serc Jezusa. Przygotowywały się bardzo pilnie a my im w tym pomagaliśmy. Chcemy być wierni Chrystusowi, Jego Ewangelii i pragniemy prowadzić życie sakramentalne. Stanisław Mincewicz Prosimy abyś, drogi księże proboszczu, dziś w uroczystym dniu I Komunii Świętej podał naszym dzieciom po raz pierwszy Jezusa i włączył je przez Eucharystię do pełnego uczestnictwa we Mszy świętej. Moc, którą otrzymają w Eucharystii będzie wystarczającą pomocą, aby zachowały zjednoczenie z Bogiem i dawały świadectwo wiary. My rodzice dołożymy wszelkich starań, by częsta Komunia święta tych dzieci prowadziła je do coraz pełniejszej jedności z Chrystusem. Będziemy stać na straży wierności Jego przykazaniom w naszych rodzinach, będziemy dążyć, byśmy należycie rozumieli znaczenie czynów i słów Chrystusa oraz znaków przez Niego dokonywanych we współczesnym świecie. Tak nam dopomóż Bóg

3 3 S t r o n a Psalm. Emilia Ostapczuk 3 Czytania Czytanie I. Dorota Łukasiak PIERWSZE CZYTANIE Dz 14, Bóg działa przez ludzi Czytanie z Dziejów Apostolskich. Paweł i Barnaba wrócili do Listry, do Ikonium i do Antiochii, umacniając dusze uczniów, zachęcając do wytrwania w wierze, bo przez wiele ucisków trzeba nam wejść do królestwa Bożego. Kiedy w każdym Kościele wśród modlitw i postów ustanowili im starszych, polecili ich Panu, w którego uwierzyli. Potem przeszli przez Pizydię i przybyli do Pamfilii. Nauczali w Perge, zeszli do Attalii, a stąd odpłynęli do Antiochii, gdzie za łaską Bożą zostali przeznaczeni do dzieła, które wykonali. Kiedy przybyli i zebrali miejscowy Kościół, opowiedzieli, jak wiele Bóg przez nich zdziałał i jak otworzył poganom podwoje wiary. Oto słowo Boże. Refren: Będę Cię sławił, Boże mój i Królu, Pan jest łagodny i miłosierny, * nieskory do gniewu i bardzo łaskawy. Pan jest dobry dla wszystkich, * a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył. Refren. Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła niech Cię błogosławią Twoi święci. Niech mówią o chwale Twojego królestwa * i niech głoszą Twoją potęgę. Refren. Aby synom ludzkim oznajmić Twoją potęgę * i wspaniałość chwały Twojego królestwa. Królestwo Twoje królestwem wszystkich wieków, * przez wszystkie pokolenia Twoje panowanie. Refren.

4 4 S t r o n a Czytanie II Marcin Zabawa 7-10 DRUGIE CZYTANIE l J 4, Bóg jest miłością Czytanie z Księgi Apokalipsy świętego Jana Apostoła. Ja, Jan, ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły i morza już nie ma. I Miasto Święte Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swojego męża. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: «Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi". I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już odtąd nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły». I rzekł Siedzący na tronie: «Oto czynię wszystko nowe». Oto słowo Boże. a. Alleluja b. Ewangelia c. Kazanie d. Po kazaniu odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych Przy zapalonych świecach. Świece zapalają rodzice 4 Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych - świece Drogie Dzieci. Zanim po raz pierwszy spotkacie się ze Zbawicielem w Eucharystii, aby jeszcze ściślej się z nim zjednoczyć, wspomnijcie na wiarę, którą otrzymaliście na Chrzcie św., a którą Wasi Rodzice i Chrzestni wyznali razem z Kościołem. Pytam każdego z Was: Czy wyrzekasz się grzechu, aby żyć w wolności Dzieci Bożych? Czy wyrzekasz się wszystkiego, co prowadzi do zła, aby Cię grzech nie opanował? Czy wyrzekasz się szatana, który jest głównym sprawcą grzechu? A teraz wyznajcie wiarę: Czy wierzysz w Boga Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi? Czy wierzysz w Jezusa Chrystusa, Syn Jego Jedynego, Pana naszego, narodzonego z Maryi Dziewicy, umęczonego i pogrzebanego, który powstał z martwych i zasiada po prawicy Ojca? Czy wierzysz w Ducha Świętego, święty Kościół Powszechny, obcowanie świętych, odpuszczenie grzechów, zmartwychwstanie ciała i życie wieczne? Czy przyrzekasz za pomocą łaski Bożej zachowywać wiernie przykazania Boskie i kościelne? Czy przyrzekasz pogłębiać swoją wiarę i uczęszczać na lekcje religii?

5 5 S t r o n a Taka jest nasza wiara, taka jest wiara Kościoła, której wyznawanie jest naszą chlubą w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. Odpowiadamy: Amen. W czasie modlitwy wiernych do stolika z darami idzie p. Waldemar Mincewicz. 5 Modlitwa wiernych Tatuś Andrzej Reszotnik 1. Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby polscy święci oraz mądrzy Polacy byli wzorem dla jej Dzieci. Chłopiec Łukasz Łukasiak 2. Módlmy się za naszych rodziców, aby ich żywa wiara była dla nas przykładem, aby Bóg błogosławił im w każdej chwili życia. Mamusia Jolanta Krawczyk 3. Módlmy się za chrzestnych i dziadków naszych dzieci, aby Bóg obdarzył ich dobrym zdrowiem, a nade wszystko miłosierdziem. Dziewczynka Emilia Ostapczuk 4. Módlmy się za Kościół święty, aby wzrastał w wierze, nadziei i miłości. Dziadzio lub babcia Krystyna Kuzawska 5. Módlmy się za nasze wnuki, aby ten dzień był początkiem ich wędrówki z Jezusem na ścieżce Życia, aby zostali obdarzeni siłą i mocą, potrzebną do odważnego świadczenia o Bogu.

6 6 S t r o n a Chłopiec Michał Krawczyk 6. Nie sposób nie pamiętać o naszym drogim Ojcu Świętym, błogosławionym Janie Pawle II. Prosimy Cię Boże, abyśmy nie zmarnowali Jego nauk i pouczeń, abyśmy nie lękali się jutra spoglądali odważnie w jutro. Po powrocie osób czytających modlitwę wiernych wychodzą p. Stanisław i Jan Mincewicz ( Komentarz do darów ) a później p. niosący dary 1 Zapalona świeca Mateusz Parchotiuk Chłopiec 2 Kwiaty Julia Reszotnik Dziewczynka 3 Dar I komunijny Robert i Beata Ostapczuk Ojciec Matka 4 Zobowiązania I komunijne rodziców Zbigniew i Dorota Łukasiak Ojciec Matka 5 Chleby Michał Zabawa, Filip Maciejewski Chłopiec Chłopiec 6 Wino i woda Celeński Mariusz Komunikanty Celińska Urszula Ojciec Matka Komentarze do darów Syn Jan Mincewicz Ojciec Stanisław Mincewicz Ojciec Na tym ołtarzu za chwilę spełni się cud przemiany wina i chleba w Krew i Ciało Pańskie. Dzieci i ich rodzice przyniosą dary, są one wyrazem miłości względem Boga, najlepszego Ojca i naszego kościoła Syna Mateusz niesie do ołtarza zapaloną święcę. Jest ona znakiem naszej wiary w zmartwychwstałego Chrystusa. Niech ta wiara świeci w naszych sercach i rozjaśnia nasze Życie. Ojciec Julia niesie kwiaty. Są ona znakiem naszej dbałości o piękno naszego życia a także troski o naszą świątynię i przydrożne kapliczki i krzyże Syna Tato i mama Emilii niosą dar rodzin pierwszokomunijnych przeznaczony dla naszej świątyni jest nim ornat z wyhaftowanym obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ojciec Tato i mama Łukasza niosą deklaracje rodziców w których zobowiązują się do niepodawania i nieczęstowania napojami alkoholowymi z racji uroczystości komunijnych

7 7 S t r o n a Syna Michał i Filip przynoszą Chlebki, które ksiądz pobłogosławi na znak chleba, którym Pan Jezus nakarmił lud słuchający Go wytrwale na pustkowiu, i który po Swym zmartwychwstaniu przygotował nad jeziorem dla Swoich uczniów Ojciec Mama i Tato Kingi niosą wino i wodę które zmieszane staną się krwią Pana Jezusa podczas tej Mszy św. oraz przaśny chleb, który przemieniony mocą chrystusowego kapłaństwa stanie się prawdziwym Ciałem Pana Jezusa i będzie nam udzielany w komunii św. Po komunii św. 6 Dziękczynienie Bogu Dziecko I Mateusz Parchotiuk Kiedy dziś Jezus ukryty w Hostii, zstąpił do naszych serc bezszelestnie i gdy weselem w nich dziś zagościł wtedy każdy z nas cicho westchnął: Za przygotowanie darów odpowiedzialny jest Wojciech Maciejewski Po przyniesieniu darów rozpoczyna się liturgia eucharystyczna. Dziecko II Kinga Celińska Jezu nasz kochany, który jesteś w Niebie. Dzisiaj z głębi serca wołamy do Ciebie: naucz nas pokory, daj nam dar mądrości, byśmy się od Ciebie uczyli miłości. Komunię św. przyjmują najpierw dzieci z rodzicami chrzestnymi, w następnej kolejności pozostałe osoby uczestniczące we Mszy św Dziecko III Michał Zabawa Byśmy wiary strzegli w każdej życia chwili i nigdy się krzyża Twego nie wstydzili, byśmy szanowali człowieka każdego. A Ty Panie swoją mocą uchroń nas od złego.

8 8 S t r o n a 7 Dziękczynienie ludziom Proboszczowi Filip Maciejewski Kochany Księże Proboszczu! Tak troskliwie o nas myślisz, Po ojcowsku w sercu swoim, Bo Ci zlecił DOBRY PASTERZ Natalia Ostapczuk Paś mój sługo, owce swoje. Z Bożych pastwisk owce małe Dobrą rękę Twoją czują Oto masz je dziś przy sobie One właśnie Ci DZIĘKUJĄ! Nauczycielom Emilia Ostapczuk Dziś, gdy Jezus po raz pierwszy Do serc naszych przyszedł Chcemy wychowawców naszych Włączyć w swą modlitwę. Julia Reszotnik Za Wasza pracę nad nami Za wysiłki i zmagania Dziś składamy za nas wszystkich Szczere swe podziękowania. Dziadkom Jan Mincewicz Dziadkom i babciom dziś dziękujemy Za ich opiekę i dobroć Kiedy w serduszku radość czujemy Chcemy za szyje was objąć Chrzestnym Łukasz Łukasiak Chrzestni są po to by nam nie brakło Miłości Boga i wiary Dobrze, że dzisiaj z nami jesteście Gdy nas przepełnia radość bez miary Michał Krawczyk I prosimy z głębi duszy By was Jezus miał w swej pieczy Przeciwności wszystkie skruszył Przyszłość w życiu zabezpieczył.

9 9 S t r o n a Rodzicom Mateusz Parchotiuk 1. Pamiętasz mamo, kiedy nakreśliłaś pierwszy znak krzyża na czole dziecięcym? Ty mnie pacierza uczyłaś mówić i kochać Boga całym sercem Pamiętasz tato, jak w świętą niedzielę brałeś mnie na ręce swoje i podnosiłeś wysoko w kościele, aby widziały Boga oczka moje. Kinga Celińska 2. To Tobie kochana mamusiu i tobie kochany tatusiu, Zawdzięczam Boga i wiarę świętą Wyście pierwsi o Nim szeptali I wpajaliście ku Niemu miłość niepojętą Michał Zabawa 3. Niech dobry Bóg Wam drodzy rodzice wynagrodzi. Wspiera Was łaską w każdej potrzebie Obdarzy radością na ziemi I szczęściem w niebie. a. Przed błogosławieństwem następuje: Poświęcenie chlebków Poświęcenie obrazków b. Po błogosławieństwie końcowym z kościoła wychodzą goście i pozostałe osoby ( zostają rodzice) c. Dzieci odbierają obrazki i chleby ( przekazują je rodzicom) d. Rodzice z obrazkami i chlebami wychodzą ustawiając się przed kościołem w oczekiwaniu wyjścia dzieci. W kościele pozostają p. Fotograf i osoby robiące zdjęcia. e. Po zdjęciu p. Fotografa czas na zdjęcia dla innych osób. f. Wyjście wszystkich z kościoła, po chwili w kościoła wychodzą dzieci. g. Obiad w domu zaczynami od modlitwy ( Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Pod Twoją Obronę ) i podzielenia błogosławionego chleba.

MODLITEWNIK ANIELSKI PEREGRYNACJA FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z SANKTUARIUM W MONTE SANT ANGELO. Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła

MODLITEWNIK ANIELSKI PEREGRYNACJA FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z SANKTUARIUM W MONTE SANT ANGELO. Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła MODLITEWNIK ANIELSKI PEREGRYNACJA FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z SANKTUARIUM W MONTE SANT ANGELO Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła Komisja peregrynacyjna: ks. Adam Żurad CSMA, ks. Tadeusz Musz

Bardziej szczegółowo

CZĘŚCI ZMIENNE LITURGII EUCHARYSTYCZNEJ PREFACJE

CZĘŚCI ZMIENNE LITURGII EUCHARYSTYCZNEJ PREFACJE CĘŚCI MIENNE LITURGII EUCHARYSTYCNEJ Prefacje śpiewane: PREFACJE W czasie Adwentu I przez Jezusa Chrystusa Pana naszego. * Albowiem Jego posłałeś do Swojego ludu, * aby lud, który chodził w ciemności ujrzał

Bardziej szczegółowo

GDY NA ANIOŁ PAŃSKI WŁAŚNIE TY

GDY NA ANIOŁ PAŃSKI WŁAŚNIE TY GDY NA ANIOŁ PAŃSKI Gdy na Anioł Pański bije dzwon Maryjo A E A fis Dusza moja śpiewa Tobie pieśń D A E Niechaj wdzięczne nutki A E Przed tron Twój płyną fis D Naszej wiary i radości zew. A E D A Najpiękniejsza

Bardziej szczegółowo

1. Modlitwa na rozpoczęcie i na zakończenie spotkania modlitewnego

1. Modlitwa na rozpoczęcie i na zakończenie spotkania modlitewnego Chrystusa, i wszystkie Dary, których udziela On ludzkości. Módl się, droga Matko, aby wszystkim duszom został przyznany Dar Zbawienia Wiecznego. Chroń mnie przed jedną światową religią (158) Modlitwa Krucjaty

Bardziej szczegółowo

Przyjmujemy Pana Jezusa

Przyjmujemy Pana Jezusa Przyjmujemy Pana Jezusa Podręcznik do nauki religii dla klasy III szkoły podstawowej pod redakcją ks. Andrzeja Krasińskiego WYDZIAŁ KATECHETYCZNY KURII DIECEZJALNEJ PŁOCKIEJ PŁOCK 2014 Podręcznik numer

Bardziej szczegółowo

630. Alleluja, Jezus Panem moim jest! e D h e Alleluja, Jemu chwała, Jemu cześć!

630. Alleluja, Jezus Panem moim jest! e D h e Alleluja, Jemu chwała, Jemu cześć! Powiedz Mu całą winę swą, D 7 On ci swój pokój, szczęście da. G D 629. To jest mój Pan, to jest mój Bóg F B To Jego Miłość mnie ogarnia. B F g C To właśnie dziś. C F B (F) 2. Tyś jest mój Pan, Tyś jest

Bardziej szczegółowo

Jedyną jest. GC/G 7. 6.BĄDŹ UWIELBIONY Bądź uwielbiony /3x Panie mój

Jedyną jest. GC/G 7. 6.BĄDŹ UWIELBIONY Bądź uwielbiony /3x Panie mój 1.MÓJ ZBAWICIEL Mój Zbawiciel, On bardzo kocha mnie, Ja nie wiem czemu miłością darzy mnie. On mi nowe życie dzisiaj ofiarować chce. Będę, będę mieszkał razem z Panem mym. Hej, hej, hej, Nananana CGda

Bardziej szczegółowo

Biały Tydzień po Pierwszej Komunii Świętej

Biały Tydzień po Pierwszej Komunii Świętej Wprowadzenie We wstępie do adhortacji apostolskiej Sacramentum Caritatis O Eucharystii, źródle i szczycie życia i misji Kościoła Ojciec Święty Benedykt XVI napisał: W sakramencie Ołtarza Pan przychodzi

Bardziej szczegółowo

WIECZÓR JANA PAWŁA II

WIECZÓR JANA PAWŁA II WIECZÓR JANA PAWŁA II Spotkanie w rodzinach i kościołach maj 2011 71 GŁOS PAPIEŻA: (nagranie 1.mp3 Legnica, 2.06.1997): Trzeba "wielkiego czynu i wielkiego dzieła", aby współczesna kultura otworzyła się

Bardziej szczegółowo

Piosenki i pieśni religijne

Piosenki i pieśni religijne Piosenki i pieśni religijne Ś P I E W N I K 1. Jezus jest pośród nas, FG obecny tu w Duchu swym. C a Wszystkich nas wzywa - zbliżcie się. F G C (C7) x 2 Znów dotknij serc nasz Panie, F G napełń nas swym

Bardziej szczegółowo

ŚPIEWNIK. Gloriosa Trinitá. Każde spojrzenie na krzyż, niech niepokojem zagości, Bo wszystko w życiu to nic, wobec tak wielkiej miłości.

ŚPIEWNIK. Gloriosa Trinitá. Każde spojrzenie na krzyż, niech niepokojem zagości, Bo wszystko w życiu to nic, wobec tak wielkiej miłości. Każde spojrzenie na krzyż, niech niepokojem zagości, Bo wszystko w życiu to nic, wobec tak wielkiej miłości. 128A. ŻYCIE NOWE Przybądź do nas Duchu Życia, Natchnij sobą nas, mocą ulecz nas. Ref. Ja to

Bardziej szczegółowo

PACIERZ - MODLITWY PODSTAWOWE

PACIERZ - MODLITWY PODSTAWOWE 1 PACIERZ - MODLITWY PODSTAWOWE Modlić się znaczy dać trochę swojego czasu Chrystusowi, zawierzyć Mu, pozostawać w milczącym słuchaniu Jego Słowa, pozwalać mu odbić się echem w sercu. ~ Jan Paweł II Bez

Bardziej szczegółowo

Uczeń wierzy w obecność Jezusa i chce się modlić. Uczeń samodzielnie odmawia modlitwę Zdrowaś Maryjo

Uczeń wierzy w obecność Jezusa i chce się modlić. Uczeń samodzielnie odmawia modlitwę Zdrowaś Maryjo Klasa I S E M E S T R I I. Witam Bądź pozdrowiony, Panie! 1. Wymagania podstawowe 2. Wymagania ponadpodstawowe (rozszerzające i dopełniające) Uczeń potrafi nawiązywać kontakty z rówieśnikami i Uczeń używa

Bardziej szczegółowo

10.Boże Twa łaska nad nami jest, Twoja miłość przychodzi wciąż. Działasz w mocy pośród nas, Przenikasz serca, gładzisz grzech.

10.Boże Twa łaska nad nami jest, Twoja miłość przychodzi wciąż. Działasz w mocy pośród nas, Przenikasz serca, gładzisz grzech. 1.Aby uwielbić Jezusa 2x Koniecznie potrzeba nam Ducha Świętego Ducha Świętego koniecznie potrzeba Wciąż naprzód i naprzód 2x Z Jezusem iść 3x Wielbiąc Go 2x 2. Alleluja! Wznieś pod niebo głos Pan dal

Bardziej szczegółowo

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ 2 Kor 8,9. Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić. EWANGELIA Łk 16,1-13

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ 2 Kor 8,9. Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić. EWANGELIA Łk 16,1-13 Nr 239 / 22 września 2013 ISSN 2080-0010 XXV Niedziela Zwykła LITURGIA SŁOWA PIERWSZE CZYTANIE Am 8,4-7 Słuchajcie tego wy, którzy gnębicie ubogiego i bezrolnego pozostawiacie bez pracy, którzy mówicie:

Bardziej szczegółowo

DZISIAJ TU, JUTRO TAM

DZISIAJ TU, JUTRO TAM 1 S t r o n a 1. AKT SKURUCHY 1.Panie, przebacz Nam! Ojcze, zapomnij Nam! Zapomnij nam nasze winy, Przywołaj kiedy błądzimy, Ojcze zapomnij nam. 2.Panie przyjmij nas! Ojcze przygarnij nas! I w swej Ojcowskiej

Bardziej szczegółowo

O czym żołnierzom mówił ks. Piotr Skarga Dlaczego chodzimy w procesjach? DWUTYGODNIK ORDYNARIATU POLOWEGO WOJSKA POLSKIEGO

O czym żołnierzom mówił ks. Piotr Skarga Dlaczego chodzimy w procesjach? DWUTYGODNIK ORDYNARIATU POLOWEGO WOJSKA POLSKIEGO DWUTYGODNIK ORDYNARIATU POLOWEGO WOJSKA POLSKIEGO Rok XXI nr 11 (447) 1-15 czerwca 2012 r. O czym żołnierzom mówił ks. Piotr Skarga Dlaczego chodzimy w procesjach? Fot. Krzysztof Stępkowski Refleksje niedzielne

Bardziej szczegółowo

ŚWIĘTO EPIFANII. Ciemność ustępuje, a światłość prawdziwa już świeci. (1 J 2,8) A cała ziemia niech będzie pełna chwały jego! Amen, Amen.

ŚWIĘTO EPIFANII. Ciemność ustępuje, a światłość prawdziwa już świeci. (1 J 2,8) A cała ziemia niech będzie pełna chwały jego! Amen, Amen. ŚWIĘTO EPIFANII 1 Barwa liturgiczna: biała ŚWIĘTO EPIFANII Hasło dnia: Ciemność ustępuje, a światłość prawdziwa już świeci. (1 J 2,8) Psalm dnia: Ps 72,1-3.10-13.19 1. Boże! Daj królowi prawa swoje I sprawiedliwość

Bardziej szczegółowo

PIEŚNI DO DUCHA ŚWIĘTEGO

PIEŚNI DO DUCHA ŚWIĘTEGO I PIEŚNI DO DUCHA ŚWIĘTEGO 1. PRZYBĄDŹ, DUCHU ŚWIĘTY Przybądź, Duchy Święty a d G e Spuść z niebiosów wzięty a d G e Światła Twego strumień! C d G C Przyjdź, Ojcze ubogich, e/ a e Dawco darów mnogich,

Bardziej szczegółowo

A-a-a alleluja 222 Abba Ojcze...170 Albowiem tak Bóg umiłował świat...74 Alleluja...138 Alleluja, Amen, Amen, Alleluja...68 Alleluja biją dzwony..

A-a-a alleluja 222 Abba Ojcze...170 Albowiem tak Bóg umiłował świat...74 Alleluja...138 Alleluja, Amen, Amen, Alleluja...68 Alleluja biją dzwony.. SPIS TREŚCI NR PIEŚNI A-a-a alleluja 222 Abba Ojcze...170 Albowiem tak Bóg umiłował świat...74 Alleluja...138 Alleluja, Amen, Amen, Alleluja...68 Alleluja biją dzwony..218 Alleluja chwalcie Pana...95 Alleluja,

Bardziej szczegółowo

Nr 2 Rok I kwiecień 2014

Nr 2 Rok I kwiecień 2014 Nr 2 Rok I kwiecień 2014 Otwórzcie drzwi Chrystusowi (Bł. Jan Paweł II) W NUMERZE: Z historii parafii Śluby wieczyste Ośrodek SAN DAMIANO w Chęcinach Żyć Mszą świętą Wywiad z misjonarzem z Kazachstanu

Bardziej szczegółowo

Śpiewnik Wrocław 2013

Śpiewnik Wrocław 2013 Śpiewnik DROGA Wrocław 2013 1 Tytuł Strona 001 Abyśmy byli jedno... 10 002 Albowiem tak Bóg umiłował świat... 10 003 Allelu, o alle, allelu, allelu, alleluja.... 10 004 Alleluja, chwalcie Pana u świątyni

Bardziej szczegółowo

Jezu, zburz wszystkie mury

Jezu, zburz wszystkie mury Jezu, zburz wszystkie mury 7 DNIOWE MODLITEWNE OBLĘŻENIE JERYCHA Ks. Kamil Spolankiewicz (POLECANA, SKUTECZNA PRAKTYKA DUCHOWA DLA WSZYSTKICH INTENCJI) I. Przeczytać z listu św. Pawła do Efezjan z rozdziału

Bardziej szczegółowo

11.09.2013 12.09.2013 3.10.2013. 14.10.2013 15.09.2013 16.10.2013 16.09.2013 20.09.2013 16.10.2013 10.10.2013 12.10.2013 Powo³anie

11.09.2013 12.09.2013 3.10.2013. 14.10.2013 15.09.2013 16.10.2013 16.09.2013 20.09.2013 16.10.2013 10.10.2013 12.10.2013 Powo³anie Po wo ³a ni e 1 11.09.2013 Kościół jako Matka: Kościół jest rzeczywiście matką chrześcijan. Kościół towarzyszy nam w całym życiu wiary, w całym życiu chrześcijańskim. Zadajmy więc sobie pytanie: jaka jest

Bardziej szczegółowo

Życie w łasce franciszkanina świeckiego

Życie w łasce franciszkanina świeckiego Życie w łasce franciszkanina świeckiego Materiały do formacji permanentnej we Franciszkańskim Zakonie Świeckich w Polsce NA ROK 2014 1. Natura łaski (KKK 1996 2005) O. Andrzej Romanowski OFMCap 2. Żyć

Bardziej szczegółowo

Program formacyjny diakonii wyzwolenia 2013/2014 Modlitwa członków KWC

Program formacyjny diakonii wyzwolenia 2013/2014 Modlitwa członków KWC Program formacyjny diakonii wyzwolenia 2013/2014 Modlitwa członków KWC Wprowadzenie Główną linią programu formacyjnego opracowanego na okres wrzesień 2013 czerwiec 2014 dla diakonii wyzwolenia jest aspekt

Bardziej szczegółowo

Przewodnik metodyczny. Klasa II szkoły podstawowej

Przewodnik metodyczny. Klasa II szkoły podstawowej Jezus przychodzi do nas Przewodnik metodyczny Jezus przychodzi do nas Klasa II szkoły podstawowej Kielce 2009 Przewodnik metodyczny do nauczania religii rzymsko-katolickiej według podręcznika nr AZ-12-02/9-1,

Bardziej szczegółowo

Częstochowa, 14 sierpnia 1991 Przemówienie powitalne do uczestników VI Światowego Dnia Młodzieży

Częstochowa, 14 sierpnia 1991 Przemówienie powitalne do uczestników VI Światowego Dnia Młodzieży Dla GIMANZJUM Częstochowa, 14 sierpnia 1991 Przemówienie powitalne do uczestników VI Światowego Dnia Młodzieży 1. Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś (Łk 11, 27). Wraz z wami wszystkimi,

Bardziej szczegółowo

Rozważania liturgiczne na każdy dzień

Rozważania liturgiczne na każdy dzień Rozważania liturgiczne na każdy dzień Włodzimierz Zatorski OSB Rozważania liturgiczne na każdy dzień T. 2b: Okres Wielkanocny Spis rozważań Rozważania na Okres Wielkanocny Wigilia Paschalna A, B, C...

Bardziej szczegółowo

Myśli Ojca Pio na każdy dzień roku STYCZEŃ

Myśli Ojca Pio na każdy dzień roku STYCZEŃ STYCZEŃ 1. Dzięki Łasce Bożej jesteśmy u zarania Nowego Roku. Czy ujrzymy jego koniec, to tylko sam Bóg wie. Ten rok powinien być całkowicie poświęcony wynagradzaniu błędów przeszłości i czynieniu [dobrych]

Bardziej szczegółowo