I KOMUNIA ŚWIĘTA 13 MAJA 2012

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "I KOMUNIA ŚWIĘTA 13 MAJA 2012"

Transkrypt

1 Strona 1 Na dziedzińcu przed kościołem I KOMUNIA ŚWIĘTA 13 MAJA 2012 Kapłan: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Wierni: Na wieki wieków. Amen. Kapłan: Bardzo się cieszę, że nasza parafia może przeżywać ten radosny dzień. Niewiele jest w ciągu roku tak pięknych i wzruszających uroczystości jak dzisiejsza, związana z udzieleniem po raz pierwszy Komunii Świętej dzieciom z naszej rodziny parafialnej. Tym bardziej cieszymy się i pragniemy, by te chwile mocno zapisały się w naszej pamięci. Myślę, że dzisiaj w wyjątkowy sposób łączy nas miłość chrześcijańska i wspólne pragnienie, aby te dzieci zostały napełnione pełnią Bożych darów, które sprawią, że dzieci będą szczęśliwe i zachowane od wszelkiego zła, a kroczenie za Jezusem będzie dla nich zaszczytem i łaską, nadającą właściwy sens ich życiu. Już za chwilę będziemy się o to gorąco modlić w czasie Mszy Świętej. Teraz niech dzieci poproszą rodziców o błogosławieństwo. (Julia Sobecka): Kochani tatusiowie, wiemy, że zawsze możemy na was liczyć, bo nas kochacie i troszczycie się o nas. (Jakub Kwaśnicki): Dzisiaj, w dniu naszej Pierwszej Komunii Świętej, prosimy was o błogosławieństwo. Dla nas to ważny znak waszej miłości. (Marcela Hausman): Kochane mamusie, wiemy, że jesteście dla nas wielkim darem. Dziękujemy dzisiaj za waszą miłość, dobroć i łagodność. (Wiktor Kobiałka): Prosimy was, byście dały nam swe błogosławieństwo, tak jak dajecie nam każdego dnia swoje serce. Kapłan: Proszę, aby ojcowie położyli teraz swoje dłonie na głowie swojego dziecka i powtarzali słowa błogosławieństwa, po czym dzieci odpowiedzą: Amen. Tata: Moje błogosławieństwo niech ci towarzyszy teraz i przez całe życie. Dzieci: Amen.

2 Strona 2 Kapłan: Proszę, aby teraz mamy położyły swoje dłonie na głowie swojego dziecka i powtarzały słowa błogosławieństwa, po czym dzieci ponownie odpowiedzą: Amen. Mama: Moje błogosławieństwo niech idzie za tobą i chroni cię każdego dnia. Dzieci: Amen. Kapłan: Módlmy się. Dobry Ojcze, w dniu naszego chrztu uczyniłeś nas swoimi dziećmi i wezwałeś do trwania przy Tobie we wspólnocie Kościoła. Niech ta święcona woda, którą będziemy pokropieni, przypomni tamten ważny dzień i zjednoczy nas we wspólnej modlitwie, aby pośrodku nas był Chrystus, Twój Syn, którego przyjmą po raz pierwszy zgromadzone tutaj dzieci. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Wierni: Amen. Kapłan kropi wiernych święconą wodą i w procesji przechodzi ze zgromadzonymi do kościoła.

3 Strona 3 W kościele PRZED rozpoczęciem Mszy świętej Rodzice: Cieszymy się bardzo, że w czasie tej uroczystej Mszy Świętej nasze dzieci będą mogły przyjąć największy dar Boga Ojca - dar Jego Syna. Wiemy, że Chrystus przyjdzie dziś do nich, bo je mocno kocha. Przez dar Komunii Świętej stanie się jeszcze bardziej ich Przyjacielem i Przewodnikiem, będzie dla nich Chlebem, który daje życie wieczne. Drogi Księże Proboszczu, prosimy, abyś sprawował tę Mszę Świętą w intencji naszych dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy przyjmą sakrament miłości - Eucharystię. Mamy nadzieję, że dla wielu z nas będzie to nowy etap w życiu z wiary, że mocniej zapragniemy Chleba Życia, to znaczy Jezusa Chrystusa. (Magdalena Kowal): My wiemy, że Bóg jest miłością i że z miłością przychodzi do nas. Dziś pragniemy poczuć to całym sercem. (Arkadiusz Błażkowski): Dlatego czekamy na tę chwilę, gdy wreszcie przyjmiemy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Chcemy to uczynić z wielką wiarą i miłością. Prosimy więc wszystkich o modlitwę za nas.

4 Strona 4 Modlitwa wiernych Kapłan: Z wiarą przedstawmy teraz Panu Bogu nasze prośby. (Alina Komonicka): Módlmy się za Kościół święty, aby karmił wszystkich chrześcijan słowem Bożym i chlebem Eucharystycznym, który daje życie wieczne. Ciebie prosimy... (Sebastian Szabaga): Módlmy się za naszych rodziców i rodzeństwo, krewnych i przyjaciół, aby cieszyli się darem głębokiej wiary, zdrowiem, pokojem serca i radością życia. Ciebie prosimy... (Martyna Posiadała): Módlmy się za kapłanów, katechetów, nauczycieli i za wszystkich, którzy nam pomagali w przygotowaniu do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej, aby Bóg obdarzył ich błogosławieństwem i tymi darami, które potrzebne im są do szczęścia i do zbawienia. Ciebie prosimy... (Łukasz Skórka): Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Komunii Świętej, aby kochały Go całym sercem i wiernie przy Nim trwały. Ciebie prosimy... (Kacper Żygadło): Módlmy się za zmarłych z naszych rodzin, aby dobry Bóg obdarzył ich miłosierdziem, przebaczeniem i pełnią szczęścia w niebie. Ciebie prosimy... (Miłosz Bednarczyk): Módlmy się za nas, tutaj zgromadzonych, aby każdy z nas był wdzięczny za dar Eucharystii i przeżywał z wiarą i miłością spotkanie z Panem Jezusem w Komunii Świętej. Ciebie prosimy... Kapłan: Panie, przyjmij nasze prośby, które z wielką wiarą, nadzieją i miłością składamy na Twoim ołtarzu. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

5 Strona 5 Procesja z darami W czasie procesji z darami wyznaczone przez katechetę dzieci czytają krótkie komentarze, równocześnie niosący dary wręczają je Celebransowi, a następnie rozpoczyna się wspólny śpiew pieśni. (Laura Komorowska): Boże, z Twojej dobroci ziemia daje nam chleb. Prosimy, przyjmij go i przemień w Ciało swojego Syna, abyśmy Nim nakarmieni, mieli życie w niebie. (Krzysztof Kaszowski): Boże, z Twojej dobroci ziemia daje winne grona. Przyjmij to wino i przemień je w Krew swojego Syna, abyśmy nią napojeni, radowali się ze świętymi w niebie. (Sandra Piotrowska): Boże, zapalona świeca przypomina nam, że pośród nas jest Chrystus, który nas kocha. Spraw, aby każdy z nas płonął miłością do Ciebie. (Kamil Guzdek): Boże, Ty stworzyłeś wspaniały świat, który cieszy nasze oczy. Pomóż nam tak postępować, aby nasze życie było tak piękne, jak te kwiaty. (Paweł Łacina): Boże, prosimy, przyjmij ten dar, jaki pragniemy złożyć razem z naszymi rodzicami. On jest wyrazem naszej miłości i wdzięczności. DARY OFIARNE HOSTIA WINO ŚWIECA KWIATY CHLEB Klaudia Kwiatkowska Marcel Majkrzak Adam Pszeniczny Natalia Krzeczowska Dawid Krzysik

6 Strona 6 Komunia Święta Słowo dzieci przed przyjęciem Komunii Świętej (po słowach Panie, nie jestem godzien...) (Żaklina Szuban): Panie Jezu, dziękuję że już za chwilę przyjdziesz do mnie. Bardzo tęskniłem za Tobą i czekałem na tę chwilę, kiedy zamieszkasz we mnie. (Hubert Chrobak): Proszę Cię, przyjdź i obdarz mnie miłością, pokojem i Bożą radością. Dodaj mi sił, abym umiał żyć tak, jak Ty chcesz, w przyjaźni z Tobą i każdym człowiekiem. (WSZYSTKIE DZIECI): Amen. PRZYJĘCIE KOMUNII ŚWIĘTEJ DZIĘKCZYNIENIE (po przyjęciu Komunii świętej) (Paweł Pęcak): Panie Jezu, przyszedłeś do nas, tak jak kiedyś do apostołów. Przyszedłeś pod postacią chleba i wina i jesteś z nami tak blisko, jak nigdy dotąd. (Katarzyna Towarnicka): Ten dzień zawsze będziemy wspominać z radością. Bo jest on dla nas wyjątkowy. Przecież od dnia dzisiejszego możemy spotykać się z Tobą w kościele, przyjmując Cię podczas Komunii Świętej. (Michał Szymański): Dlatego dziękujemy Ci, Panie Jezu, z całego serca. Wiemy, że przez dar Komunii Świętej jeszcze mocniej będziemy trwać w przyjaźni z Tobą. Kochamy Cię i pragniemy wyrazić naszą wdzięczność słowami piosenki. PIEŚŃ NA DZIĘKCZYNIENIE: Boża radość jak rzeka... MODLITWA PO KOMUNII

7 Strona 7 PODZIĘKOWANIA Podziękowanie dla księdza proboszcza (Patryk Wytrykus): Drogi Księże Proboszczu, dziękujemy za to, że dałeś nam dzisiaj Pana Jezusa w Komunii Świętej, Cieszymy się, że w tym niezwykłym dla nas dniu byłeś przy nas. Bardzo cenimy sobie twoją troskę o nas i serce, jakie włożyłeś w przygotowanie nas do spotkania z Panem Jezusem w sakramentach pokuty i Eucharystii. (Jan Hryniszyn): Drogi Księże Proboszczu, obiecujemy naszą gorącą modlitwę w twojej intencji. Będziemy prosić dla Ciebie o Boże błogosławieństwo, o siły potrzebne do radosnej pracy dla Pana Jezusa, o to, aby przyniosła ona wiele dobra całej naszej parafii. Podziękowanie dla rodziców (Jakub Kaglik): Kochani Rodzice, jesteśmy szczęśliwi, że was mamy. Wiemy, że każdego dnia otaczacie nas miłością, bo kto jak kto, ale wy potraficie kochać wielkim sercem. Może nie zawsze mówimy wam: Kocham cię", ale przecież nosimy was w naszych sercach jak największy skarb. (Patryk Wojdyło): Dzisiejsza uroczystość Komunii Świętej jest także waszym świętem, bo to wy przyprowadziliście nas do Pana Jezusa. Już od chrztu wędrowaliśmy z wami do kościoła. Od was uczyliśmy się modlić, pod waszą opieką odrabialiśmy lekcje z religii. Tak wiele uczyniliście dla nas. Dlatego pragniemy wam powiedzieć: Jesteście cudowni, kochamy was".

8 Strona 8 Podziękowanie dla katechetów (Michał Bębnowicz): Pragniemy także podziękować naszym drogim katechetom. Dziękujemy za to, że nie zabrakło wam cierpliwości, że pomagaliście nam z miłością i czyniliście wszystko, żeby ten dzień był dla nas radosny i bardzo uroczysty. (Jakub Rosół): To dzięki wam wiemy dużo więcej o Panu Jezusie. Wiemy, że On kocha każdego z nas, że pragnie naszego szczęścia i zbawienia, że warto szukać w Nim Przyjaciela. Dzisiaj, w dniu Pierwszej Komunii Świętej, nie tylko to wiemy, ale także czujemy całym sercem. Prosimy, abyście dalej nam pomagali żyć w przyjaźni z Panem Jezusem. Podziękowanie dla gości (Maksymilian Kruk): Drodzy Goście, jest nam bardzo miło, że przybyliście na nasze święto i razem z nami dzielicie radość z przyjścia do nas Pana Jezusa w Komunii Świętej. Wiemy, że modliliście się za nas całym sercem: babcie, dziadkowie, rodzeństwo, rodzice chrzestni, krewni, przyjaciele, a także dyrektorzy, nauczyciele i wychowawcy z naszych szkół. (Konrad Górski): Wasza pomoc i życzliwość towarzyszyła nam od samego początku w przygotowaniu do uroczystej Pierwszej Komunii Świętej. Wdzięczni za to, składamy obietnicę, że będziemy pamiętać o was w naszych modlitwach. Wszystkim tutaj w kościele mówimy z wdzięcznością: Bóg zapłać".

9 Strona 9 WIERSZYKI 1. Oliwia Młot: Chodził Jezus smutny, bo mieszkania szukał i wreszcie do mego serduszka zapukał. Ja mu drzwi na oścież dzisiaj otworzyłem i do swego serca szczerze zaprosiłem. 3. Martyna Stopak: Dziękujemy Ci, Jezu, za ten dzień wspaniały, w którym zamieszkałeś w naszych sercach małych. Za to, że nas kochasz - choć czasem zgrzeszymy i Twe Boskie Serce bardzo zasmucimy. 2. Jakub Dudziński: Postaram się teraz, by tu dobrze miał i aby na zawsze zostać ze mną chciał. Będę kochał ludzi i będę uczciwy, pójdę w świat z Jezusem, więc będę szczęśliwy. 4. Wiktor Lambora: Za to, że nam zsyłasz Twoich łask strumienie, za krzyż na Golgocie, co dał nam zbawienie. Dziękujemy Kapłanom, którzy nas uczyli jak się przygotować do tej wielkiej chwili. Pójdę w świat z Jezusem - tak naprawdę trzeba. To jedyna droga, co wiedzie do nieba.

10 Strona Mikołaj Mazurek: Za to, że nam wskazywali drogę do świętości, za troskę i dobroć, morze cierpliwości. Bóg zapłać" gorące Księżom ukochanym wszystkim dzieciom sercem i duszą oddanym. I nauczycielom, którzy nas kształtują, uczą polskiej mowy, no i wychowują. 7. Radosław Lis: Jezu nasz Kochany, który jesteś w niebie, dzisiaj z głębi serca wołamy do Ciebie: Naucz nas pokory, daj nam dar mądrości, byśmy się od Ciebie uczyli miłości. 6. Jan Drabczyński: Dziękujemy Wam, rodzice Kochani i mili, żeście nas pacierza pierwsi nauczyli. Za skarb naszej wiary, za gorące serce, za codzienną troskę i strudzone ręce. 8. Adrian Potocki: Byśmy wiary strzegli w każdej życia chwili i nigdy się krzyża Twego nie wstydzili. Byśmy szanowali człowieka drugiego. A Ty swoją mocą uchroń nas od złego. Babciom i dziadziusiom dzięki też składamy, że w ten dzień szczęśliwy zechcieli być z nami.

Biały Tydzień po Pierwszej Komunii Świętej

Biały Tydzień po Pierwszej Komunii Świętej Wprowadzenie We wstępie do adhortacji apostolskiej Sacramentum Caritatis O Eucharystii, źródle i szczycie życia i misji Kościoła Ojciec Święty Benedykt XVI napisał: W sakramencie Ołtarza Pan przychodzi

Bardziej szczegółowo

1. Modlitwa na rozpoczęcie i na zakończenie spotkania modlitewnego

1. Modlitwa na rozpoczęcie i na zakończenie spotkania modlitewnego Chrystusa, i wszystkie Dary, których udziela On ludzkości. Módl się, droga Matko, aby wszystkim duszom został przyznany Dar Zbawienia Wiecznego. Chroń mnie przed jedną światową religią (158) Modlitwa Krucjaty

Bardziej szczegółowo

Uczeń wierzy w obecność Jezusa i chce się modlić. Uczeń samodzielnie odmawia modlitwę Zdrowaś Maryjo

Uczeń wierzy w obecność Jezusa i chce się modlić. Uczeń samodzielnie odmawia modlitwę Zdrowaś Maryjo Klasa I S E M E S T R I I. Witam Bądź pozdrowiony, Panie! 1. Wymagania podstawowe 2. Wymagania ponadpodstawowe (rozszerzające i dopełniające) Uczeń potrafi nawiązywać kontakty z rówieśnikami i Uczeń używa

Bardziej szczegółowo

Przyjmujemy Pana Jezusa

Przyjmujemy Pana Jezusa Przyjmujemy Pana Jezusa Podręcznik do nauki religii dla klasy III szkoły podstawowej pod redakcją ks. Andrzeja Krasińskiego WYDZIAŁ KATECHETYCZNY KURII DIECEZJALNEJ PŁOCKIEJ PŁOCK 2014 Podręcznik numer

Bardziej szczegółowo

A-a-a alleluja 222 Abba Ojcze...170 Albowiem tak Bóg umiłował świat...74 Alleluja...138 Alleluja, Amen, Amen, Alleluja...68 Alleluja biją dzwony..

A-a-a alleluja 222 Abba Ojcze...170 Albowiem tak Bóg umiłował świat...74 Alleluja...138 Alleluja, Amen, Amen, Alleluja...68 Alleluja biją dzwony.. SPIS TREŚCI NR PIEŚNI A-a-a alleluja 222 Abba Ojcze...170 Albowiem tak Bóg umiłował świat...74 Alleluja...138 Alleluja, Amen, Amen, Alleluja...68 Alleluja biją dzwony..218 Alleluja chwalcie Pana...95 Alleluja,

Bardziej szczegółowo

GDY NA ANIOŁ PAŃSKI WŁAŚNIE TY

GDY NA ANIOŁ PAŃSKI WŁAŚNIE TY GDY NA ANIOŁ PAŃSKI Gdy na Anioł Pański bije dzwon Maryjo A E A fis Dusza moja śpiewa Tobie pieśń D A E Niechaj wdzięczne nutki A E Przed tron Twój płyną fis D Naszej wiary i radości zew. A E D A Najpiękniejsza

Bardziej szczegółowo

Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła, wyboru papieża oraz za kardynałów.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła, wyboru papieża oraz za kardynałów. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła, wyboru papieża oraz za kardynałów. Modlitwa duszy najmniejszej: Bądź uwielbiony Panie! Jesteś światłem mojej duszy! Jesteś radością moją i moim życiem.

Bardziej szczegółowo

10.Boże Twa łaska nad nami jest, Twoja miłość przychodzi wciąż. Działasz w mocy pośród nas, Przenikasz serca, gładzisz grzech.

10.Boże Twa łaska nad nami jest, Twoja miłość przychodzi wciąż. Działasz w mocy pośród nas, Przenikasz serca, gładzisz grzech. 1.Aby uwielbić Jezusa 2x Koniecznie potrzeba nam Ducha Świętego Ducha Świętego koniecznie potrzeba Wciąż naprzód i naprzód 2x Z Jezusem iść 3x Wielbiąc Go 2x 2. Alleluja! Wznieś pod niebo głos Pan dal

Bardziej szczegółowo

Piosenki i pieśni religijne

Piosenki i pieśni religijne Piosenki i pieśni religijne Ś P I E W N I K 1. Jezus jest pośród nas, FG obecny tu w Duchu swym. C a Wszystkich nas wzywa - zbliżcie się. F G C (C7) x 2 Znów dotknij serc nasz Panie, F G napełń nas swym

Bardziej szczegółowo

Śpiewnik Wrocław 2013

Śpiewnik Wrocław 2013 Śpiewnik DROGA Wrocław 2013 1 Tytuł Strona 001 Abyśmy byli jedno... 10 002 Albowiem tak Bóg umiłował świat... 10 003 Allelu, o alle, allelu, allelu, alleluja.... 10 004 Alleluja, chwalcie Pana u świątyni

Bardziej szczegółowo

Myśli Ojca Pio na każdy dzień roku STYCZEŃ

Myśli Ojca Pio na każdy dzień roku STYCZEŃ STYCZEŃ 1. Dzięki Łasce Bożej jesteśmy u zarania Nowego Roku. Czy ujrzymy jego koniec, to tylko sam Bóg wie. Ten rok powinien być całkowicie poświęcony wynagradzaniu błędów przeszłości i czynieniu [dobrych]

Bardziej szczegółowo

O czym żołnierzom mówił ks. Piotr Skarga Dlaczego chodzimy w procesjach? DWUTYGODNIK ORDYNARIATU POLOWEGO WOJSKA POLSKIEGO

O czym żołnierzom mówił ks. Piotr Skarga Dlaczego chodzimy w procesjach? DWUTYGODNIK ORDYNARIATU POLOWEGO WOJSKA POLSKIEGO DWUTYGODNIK ORDYNARIATU POLOWEGO WOJSKA POLSKIEGO Rok XXI nr 11 (447) 1-15 czerwca 2012 r. O czym żołnierzom mówił ks. Piotr Skarga Dlaczego chodzimy w procesjach? Fot. Krzysztof Stępkowski Refleksje niedzielne

Bardziej szczegółowo

DZISIAJ TU, JUTRO TAM

DZISIAJ TU, JUTRO TAM 1 S t r o n a 1. AKT SKURUCHY 1.Panie, przebacz Nam! Ojcze, zapomnij Nam! Zapomnij nam nasze winy, Przywołaj kiedy błądzimy, Ojcze zapomnij nam. 2.Panie przyjmij nas! Ojcze przygarnij nas! I w swej Ojcowskiej

Bardziej szczegółowo

Przewodnik metodyczny. Klasa II szkoły podstawowej

Przewodnik metodyczny. Klasa II szkoły podstawowej Jezus przychodzi do nas Przewodnik metodyczny Jezus przychodzi do nas Klasa II szkoły podstawowej Kielce 2009 Przewodnik metodyczny do nauczania religii rzymsko-katolickiej według podręcznika nr AZ-12-02/9-1,

Bardziej szczegółowo

ŚPIEWNIK PIEŚNI I PIOSENEK PIELGRZYMKOWYCH GRUPY TĘCZOWEJ II - 1 -

ŚPIEWNIK PIEŚNI I PIOSENEK PIELGRZYMKOWYCH GRUPY TĘCZOWEJ II - 1 - 1. Abba Ojcze 2. Amen jak Maryja 3. Apel Jasnogórski 4. Barka 5. Bądź pozdrowiony 6. Bądź z nami w kontakcie 7. Będę śpiewał 8. Blues Maryjny 9. Bo nikt nie ma z nas 10. BoŜa radość jak rzeka 11. Bóg kocha

Bardziej szczegółowo

ŚPIEWNIK. Gloriosa Trinitá. Każde spojrzenie na krzyż, niech niepokojem zagości, Bo wszystko w życiu to nic, wobec tak wielkiej miłości.

ŚPIEWNIK. Gloriosa Trinitá. Każde spojrzenie na krzyż, niech niepokojem zagości, Bo wszystko w życiu to nic, wobec tak wielkiej miłości. Każde spojrzenie na krzyż, niech niepokojem zagości, Bo wszystko w życiu to nic, wobec tak wielkiej miłości. 128A. ŻYCIE NOWE Przybądź do nas Duchu Życia, Natchnij sobą nas, mocą ulecz nas. Ref. Ja to

Bardziej szczegółowo

Jedyną jest. GC/G 7. 6.BĄDŹ UWIELBIONY Bądź uwielbiony /3x Panie mój

Jedyną jest. GC/G 7. 6.BĄDŹ UWIELBIONY Bądź uwielbiony /3x Panie mój 1.MÓJ ZBAWICIEL Mój Zbawiciel, On bardzo kocha mnie, Ja nie wiem czemu miłością darzy mnie. On mi nowe życie dzisiaj ofiarować chce. Będę, będę mieszkał razem z Panem mym. Hej, hej, hej, Nananana CGda

Bardziej szczegółowo

Nr 2 Rok I kwiecień 2014

Nr 2 Rok I kwiecień 2014 Nr 2 Rok I kwiecień 2014 Otwórzcie drzwi Chrystusowi (Bł. Jan Paweł II) W NUMERZE: Z historii parafii Śluby wieczyste Ośrodek SAN DAMIANO w Chęcinach Żyć Mszą świętą Wywiad z misjonarzem z Kazachstanu

Bardziej szczegółowo

CZĘŚCI ZMIENNE LITURGII EUCHARYSTYCZNEJ PREFACJE

CZĘŚCI ZMIENNE LITURGII EUCHARYSTYCZNEJ PREFACJE CĘŚCI MIENNE LITURGII EUCHARYSTYCNEJ Prefacje śpiewane: PREFACJE W czasie Adwentu I przez Jezusa Chrystusa Pana naszego. * Albowiem Jego posłałeś do Swojego ludu, * aby lud, który chodził w ciemności ujrzał

Bardziej szczegółowo

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ 2 Kor 8,9. Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić. EWANGELIA Łk 16,1-13

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ 2 Kor 8,9. Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić. EWANGELIA Łk 16,1-13 Nr 239 / 22 września 2013 ISSN 2080-0010 XXV Niedziela Zwykła LITURGIA SŁOWA PIERWSZE CZYTANIE Am 8,4-7 Słuchajcie tego wy, którzy gnębicie ubogiego i bezrolnego pozostawiacie bez pracy, którzy mówicie:

Bardziej szczegółowo

Program formacyjny diakonii wyzwolenia 2013/2014 Modlitwa członków KWC

Program formacyjny diakonii wyzwolenia 2013/2014 Modlitwa członków KWC Program formacyjny diakonii wyzwolenia 2013/2014 Modlitwa członków KWC Wprowadzenie Główną linią programu formacyjnego opracowanego na okres wrzesień 2013 czerwiec 2014 dla diakonii wyzwolenia jest aspekt

Bardziej szczegółowo

MODLITEWNIK ANIELSKI PEREGRYNACJA FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z SANKTUARIUM W MONTE SANT ANGELO. Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła

MODLITEWNIK ANIELSKI PEREGRYNACJA FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z SANKTUARIUM W MONTE SANT ANGELO. Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła MODLITEWNIK ANIELSKI PEREGRYNACJA FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z SANKTUARIUM W MONTE SANT ANGELO Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła Komisja peregrynacyjna: ks. Adam Żurad CSMA, ks. Tadeusz Musz

Bardziej szczegółowo

PIEŚNI DO DUCHA ŚWIĘTEGO

PIEŚNI DO DUCHA ŚWIĘTEGO I PIEŚNI DO DUCHA ŚWIĘTEGO 1. PRZYBĄDŹ, DUCHU ŚWIĘTY Przybądź, Duchy Święty a d G e Spuść z niebiosów wzięty a d G e Światła Twego strumień! C d G C Przyjdź, Ojcze ubogich, e/ a e Dawco darów mnogich,

Bardziej szczegółowo

Częstochowa, 14 sierpnia 1991 Przemówienie powitalne do uczestników VI Światowego Dnia Młodzieży

Częstochowa, 14 sierpnia 1991 Przemówienie powitalne do uczestników VI Światowego Dnia Młodzieży Dla GIMANZJUM Częstochowa, 14 sierpnia 1991 Przemówienie powitalne do uczestników VI Światowego Dnia Młodzieży 1. Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś (Łk 11, 27). Wraz z wami wszystkimi,

Bardziej szczegółowo

630. Alleluja, Jezus Panem moim jest! e D h e Alleluja, Jemu chwała, Jemu cześć!

630. Alleluja, Jezus Panem moim jest! e D h e Alleluja, Jemu chwała, Jemu cześć! Powiedz Mu całą winę swą, D 7 On ci swój pokój, szczęście da. G D 629. To jest mój Pan, to jest mój Bóg F B To Jego Miłość mnie ogarnia. B F g C To właśnie dziś. C F B (F) 2. Tyś jest mój Pan, Tyś jest

Bardziej szczegółowo

25 maja 2008 r. Dziękujcie Panu, bo jest dobry. dziękować jako wspólnota parafialna

25 maja 2008 r. Dziękujcie Panu, bo jest dobry. dziękować jako wspólnota parafialna VERBUM Miesięcznik parafii pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Zagórzu numer 5(53)/2008 25 maja 2008 r. Dziękujcie Panu, bo jest dobry 1 czerwca 2008 roku został ogłoszony przez Metropolitę Warszawskiego, księdza

Bardziej szczegółowo

"Nie traćcie czasu, czyńcie dobro i to wiele dobra, a nie będziecie nigdy żałowali, żeście je uczynili." MYŚLI KSIĘDZA BOSKO na każdy dzień roku

Nie traćcie czasu, czyńcie dobro i to wiele dobra, a nie będziecie nigdy żałowali, żeście je uczynili. MYŚLI KSIĘDZA BOSKO na każdy dzień roku "Nie traćcie czasu, czyńcie dobro i to wiele dobra, a nie będziecie nigdy żałowali, żeście je uczynili." MYŚLI KSIĘDZA BOSKO na każdy dzień roku STYCZEŃ... Czy jestem blisko czy daleko, zawsze myślę o

Bardziej szczegółowo

ŻYĆ JUBILEUSZEM! Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej, Kraków - Borek Fałęcki. Nr 4/2000 (25 ROK V) PAŹDZIERNIK ISSN 1428-3093

ŻYĆ JUBILEUSZEM! Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej, Kraków - Borek Fałęcki. Nr 4/2000 (25 ROK V) PAŹDZIERNIK ISSN 1428-3093 ISSN 1428-3093 Nr 4/2000 (25 ROK V) PAŹDZIERNIK Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej, Kraków - Borek Fałęcki ŻYĆ JUBILEUSZEM! Już ponad dziewięć miesięcy dzieli nas od chwili, gdy papież Jan Paweł II w noc

Bardziej szczegółowo

SŁUŻYĆ TYM DAREM, JAKI KAŻDY OTRZYMAŁ

SŁUŻYĆ TYM DAREM, JAKI KAŻDY OTRZYMAŁ Podkomisja ds. Służby Liturgicznej SŁUŻYĆ TYM DAREM, JAKI KAŻDY OTRZYMAŁ Program formacyjny służby liturgicznej 2013 2 WSTĘP Dnia 27 listopada 2008 roku, podczas 346. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu

Bardziej szczegółowo

WIECZÓR JANA PAWŁA II

WIECZÓR JANA PAWŁA II WIECZÓR JANA PAWŁA II Spotkanie w rodzinach i kościołach maj 2011 71 GŁOS PAPIEŻA: (nagranie 1.mp3 Legnica, 2.06.1997): Trzeba "wielkiego czynu i wielkiego dzieła", aby współczesna kultura otworzyła się

Bardziej szczegółowo