Automatyka. System INTELYO

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Automatyka. System INTELYO"

Transkrypt

1 Automatyka System INTELYO

2 Konfiguracja on-line zamiast programowania

3 Motywacja W dziedzinie automatyki budynkowej przyjęło się, że oprogramowanie pisane jest przez producenta urządzeń. Z naszego punktu widzenia prowadzi to do niepożądanych zależności, dlatego naszym celem jest stworzenie oprogramowania, które łączy w sobie integrację różnych urządzeń, sprzętu oraz systemów, w jedną znormalizowaną i przyjazną dla użytkownika platformę. Dążymy do tego, aby zintegrowane systemy były łatwe w obsłudze i konfiguracji. Aby dodawanie lub modyfikacje elementów było łatwe, przy zachowaniu niezawodności systemu i możliwości jego rozbudowy (skalowalność). Wszystko to przy zapewnieniu racjonalnych warunków finansowych. Dzięki skalowalności, niezależnie czy mamy do czynienia z gospodarstwem domowym, czy też ze skomplikowanym systemem budynków przemysłowych, wdrożenie systemu nie wiąże się ze zmianą metod programowania, do których przywykłeś. Nasi zadowoleni klienci z całego świata potwierdzają to każdego dnia. Należą do nich m.in.: Arkońska Business Park w Gdańsku, Polska Media Centrum w Sosnowcu, Polska Rezydencje Pałacowa w Warszawie, Polska Teatr Ronacher w Wiedniu, Austria Central station w Capetown, RPA Mansion of a baseball w Los Angeles, USA Lotnisko międzynarodowe w Capetown, RPA

4 Twoje możliwości Pojęcie automatyki budynkowej nie zostało jeszcze całkowicie zrozumiane. Automatyka budynkowa nie oznacza utraty kontroli nad urządzeniami i zdarzeniami, lecz inteligentne wsparcie, bezpieczeństwo, wygodę i efektywne zarządzanie budynkiem. Wyobraź sobie,... zarządzasz ogromnym kompleksem budynków składającym się z wielu obiektów. INTELYO.system poinformuje o bieżącym stanie Twojego budynku, oraz zawiadomi bezzwłocznie o niesprawnym oświetleniu lub alarmie, jak również o zakłóceniach w pracy systemu. Wyobraź sobie,... jesteś w operze lub w kinie martwiąc się czy Twoja córka przyjdzie do domu na czas. INTELYO.system powiadomi Cię za pomocą sms-a w momencie, kiedy Twoja córka otworzy drzwi od domu. Wyobraź sobie, możesz użyć oświetlenia by wprowadzić się w dobry nastrój. Dzięki INTELYO.system staje się to możliwe. Wyobraź sobie,... specjalnie dobrany tryb ściemniania światła pozwala na spokojne zasypianie Twoich dzieci. Wyobraź sobie,... przypadkowo zatrzasnęły się drzwi. INTELYO. system może otworzyć je za pomocą skanera linii papilarnych lub telefonu komórkowego. Wyobraź sobie,... zależnie od pory dnia, oświetlenie jest optymalnie sterowane, aby uzyskać wymaganą ilość światła. Na przykład oświetlenie imitujące światło dzienne uzależnione od pory dnia. Wyobraź sobie,... jesteś informowany, że Twoja koncentracja bądź samopoczucie może się pogorszyć w chwili, gdy stężenie CO2 w Twoim otoczeniu wzrośnie.

5 Przykłady automatyzacji Centralne wyłączenie/włączenie (przycisk alarmowy) Sceny wejścia/wyjścia Zegar z kalendarzem Sceny Sekwencje (makra) Indywidualne sterowanie pomieszczeniem Sterowanie ogrzewaniem Wykrywanie obecności Sterowanie oświetleniem (włącz, wyłącz i ściemnianie) Kontrola światła dziennego (oświetlenia/żaluzji) Automatyczne wyłączanie piekarnika Wsparcie i raporty (sms, , RSS) Wizualizacje (x.touch, iphone, ipad) Symulator obecności Pomiar energii (wykresy) Badanie jakości powietrza Dostęp RFID Zarządzeni żaluzjami Sterowanie kolorem oświetlenia Kontrola multimediów Alarm deszczowy (zamykanie okien w przypadku deszczu) Alarm przed wiatrem (zamykanie żaluzji i okien) Funkcja poranna Nawadnianie ogrodu Zarządzanie basenem Rejestracja wszystkich operacji Harmonogramy

6 Wydarzenia Monitoring energetyczny Statystyki Urządzenia nadzoru iphone/ipad x.live Telefon Baza danych INTELYO.db TCP/IP Oprogramowanie do konfiguracji INTELYO.manager Sieć wewnętrzna lub internet PC x.vision Wizualizacje TCP/IP INTELYO.sytem Panel dotykowy x.touch TCP/IP, RS 232 SMS PC Temperatura Wiadomości System alarmowy Urządzenia Kamery Video RSS RFID Kontrola dostępu Urządzenia multimedialne Multiroom A/V Struktura systemu INTELYO Sterownik główny zbiera informacje z różnych urządzeń, systemów oraz zarządza całym budynkiem w oparciu o zebrane dane. Liczba możliwych do zintegrowania obiektów jest uzależniona od wielkości systemu. Wszystkie zmiany wykonywane podczas konfiguracji systemu wprowadzane są w czasie rzeczywistym - na bieżąco, bez konieczności restartowania systemu lub przerywania jego pracy. System INTELYO jest dostępny w czterech opcjach: INTELYO.30 INTELYO.100 INTELYO.1000 INTELYO.unlimited Numery oznaczają liczbę możliwych do zintegrowania elementów takich jak: światło, żaluzje, elektryczne okna, ekrany, przełączalne gniazda, otwieranie drzwi oraz kontrola zaworów, dlatego łatwo określić wielkość potrzebnego systemu. Niezależnie, którą opcję wybierzesz: INTELYO.30 czy INTELYO.100, wszystkie funkcje pozostają takie same, dlatego każdą z nich można w przyszłości rozbudowywać aż do INTELYO.unlimited.

7 Czujniki dymu Czujniki ruchu Czujniki zalania Czujniki opadów Czujniki siły wiatru Czujniki oświetlenia Czujniki temperatury Wizualizacja Bezpieczeństwo Klimatyzacja AGD Ogrzewanie Audio/Video TCP/IP, RS 232, RS 485 Monitoring Oświetlenie Okna Rolety/Żaluzje Kontrola dostępu Kontrola mediów Sterowanie ręczne Funkcje czasowe Stacja pogodowa Pilot Drzwi Wentylacja MODUBUS EtherCAT Beckhoff ADS BACnet DALI EnOcean KNX DMX Za pomocą bazy danych zapisywane są zdarzenia oraz zużycie energii, co pozwala na nadzór nad urządzeniem i tworzenie statystyk. Polecenia systemowe, mogą być również przesyłane za pomocą wiadomości SMS, lub RSS. Wszystkie magistrale systemowe takie jak: EIB/KNX, DALI, EnOcean, BACnet, MODBUS, Beckhoff ADS i EtherCAT są częścią systemu. Dane są przesyłane za pomocą protokołów TCP/IP, RS232 lub RS485. INTELYO.system ma otwarty i udokumentowany interfejs XML dla aplikacji sterujących oraz wizualizacji. Taki sam interfejs jest także użyty w naszym oprogramowaniu x.live i x.touch, co daje programistom możliwość tworzenia własnych aplikacji. x.vision pracuje jako zintegrowana aplikacja w INTELYO.system. Wizualizacja jest dostępna z poziomu przeglądarki internetowej. Dla programistów: dzięki naszej strukturze programistycznej, każdy może przyczynić się do rozwoju INTELYO.system oraz sprawić, że efekty jego pracy będą dostępne dla innych (INTELYO.store). Kolejne funkcjonalności są łączone w system operacyjny i mogą być używane jednocześnie.

8 Oprogramowanie do konfiguracji (INTELYO.manager) INTELYO.manager jest oprogramowaniem, które zapewnia zarazem maksymalną łatwość obsługi i pełną funkcjonalność. INTELYO.manager opiera się na strukturze eclipse i może być dynamicznie dostosowywany do każdych wymagań zupełnie jak INTELYO.system. INTELYO.manager jest kompatybilny z każdym systemem operacyjnym (Windows, Mac, Linux). Połączenia między elementami systemu, np. przyciskami i lampami, wykonuje się prostą metodą drag-and -drop. Bardziej skomplikowane zależności można rejestrować za pomocą funkcji makro, po czym odtwarzać je za każdym razem, gdy tego potrzebujemy.

9 Funkcje kopiuj - wklej oraz uczenie i automatyczne zapamiętywanie połączeń, zwłaszcza w przypadku dużych budynków pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Za sprawą rejestracji danych można prześledzić zdarzenia nawet parę lat wstecz. Wszystkie zmiany przeprowadzane w programie są rejestrowane. Można je łatwo sprawdzić w zakładce work history. Zakładka event history przedstawia wszystkie zdarzenia rejestrowane przez system. Dzięki wszechstronnemu filtrowi systemowemu niepotrzebne zdarzenia są odrzucane. Jest to bardzo przydatne, gdy system jest rozległy a interesujące nas informacje dotyczą tylko małego zakresu.

10 INTELYO.30 System INTELYO.30 zapewnia użytkownikom prywatnym oszczędność energii, komfort, a przede wszystkim nowy wymiar bezpieczeństwa. Kiedy opuszczasz dom oprogramowanie może odtworzyć cały scenariusz wyjście z domu po naciśnięciu jednego przycisku lub po upływie określonego czasu. System będzie kontrolować wszystkie urządzenia wykonawcze i przełączniki tak, aby otwarte okna były zamykane w przypadku deszczu lub w celu zabezpieczenia domu przed włamaniami. Żaluzje, dzięki informacjom ze stacji pogodowej, ustawią się w odpowiednim położeniu, zapewniając nagrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń, w zależności od potrzeb. Za pomocą zdalnej kontroli można włączyć ogrzewanie tuż przed powrotem do domu. Możesz korzystać ze wszystkich funkcji systemu za pomocą iphone a, ipod a lub panelu dotykowego. Aplikacja, nie tylko służy do sterowania, lecz także wyświetla aktualne dane takie jak np. temperatura i statusy urządzeń. Niezależnie gdzie jesteś, korzystając z iphone a jesteś cały czas połączony z Twoim domem i w każdej chwili możesz sprawdzić czy światło jest wyłączone lub czy drzwi wejściowe są zamknięte. W razie wystąpienia błędu, bądź wyzwolenia czujnika ruchu, niezwłocznie otrzymasz powiadomienie sms em. Zaletą jest również mnogość możliwych konfiguracji w mieszkaniu: jeśli przestawisz meble w salonie nie musisz kłaść nowego okablowania, funkcje przełączników mogą być łatwo zmienione w oprogramowaniu. Kino domowe Włączasz DVD naciśnięciem klawisza. Jednocześnie okna są automatycznie zasłaniane, światła gaszone a Ty możesz się zrelaksować i skupić na filmie. x.live Korzystając z ipad a można sterować systemem multiroom a także automatyką domową. Regulacja koloru oświetlenia Zimne światło daje efekt ożywienia, natomiast ciepłe światło jest bardziej komfortowe oraz usypiające.

11 INTELYO.30 System INTELYO.30 jest właściwym rozwiązaniem zarówno dla małych firm, jak i dla sal konferencyjnych. Hotel Gruner w Solden stosuje INTELYO.30 do sterowania oświetleniem w całym budynku. Ogrom przełączników zastąpiono trzema panelami dotykowymi. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość centralnego przełączania oraz ściemniania wielu pojedynczych źródeł światła. W przypadku innego projektu INTELYO.30 wykorzystano do zarządzania salą konferencyjną. Scena projekcja ściemnia światła, opuszcza ekran, a następnie włączą odtwarzacz wideo bądź system wideokonferencji. Jeśli jest to konieczne przyciski ścienne można wykorzystać jako przełączniki do sterowania głośnością. Villa w Los Angeles, USA Nagrodzona KNX-Award Dom jednorodzinny w Schwarzach, Austria System dostępu z czytnikiem linii papilarnych otwiera drzwi i włącza oświetlenie w korytarzu. Hotel Grüner w Sölden, Austria Ze względu na innowacyjny interfejs użytkownika wszystkim zarządzamy z poziomu pulpitu panela, przełączniki ścienne nie są już potrzebne.

12 INTELYO.100 System ze 100 (lub więcej) elementami wykonawczymi jest wykorzystywany w budynkach średniej wielkości jak np. ten w pobliżu Heron w Austrii. W sześciu salach konferencyjnych znajdują się elementy multimedialne, począwszy od wzmacniaczy i na rzutnikach kończąc. Elementy te są sterowane przez system INTELYO.100. System dostarcza technikowi niezbędnych informacji o stanie urządzeń w obiekcie. Technik może zostać przeszkolony przez naszą firmę z posługiwania się oprogramowaniem nawet jeśli nie jest programistą. System w budynku, czuwa również nad włączaniem światła w chwili, gdy ktoś wchodzi do pomieszczenia, a dzięki timerom, wyłączającym oświetlenie po określonym czasie, oszczędza się energię elektryczną. Od godziny oświetlenie załączają czujniki ruchu. Wszystkie żaluzje są sterowane jednocześnie w celu zagwarantowania jednolitego wyglądu fasady. Wygląd i odczucie Sterowanie żaluzjami jest zależne od kąta padania promieni słonecznych, który jest ustalany przez dane ze stacji pogodowej, a także pozycji słońca. Wszystkie żaluzje kontroluje się, aby pozostawały na jednakowym poziomie w celu zapewnienia jednolitego wyglądu zewnętrznego budynku. Heron, Dornbirn, Austria Dzięki prostocie systemu programowanie oraz modyfikowanie konfiguracji może być przeprowadzone przez technika. Zarządzanie obiektem Wszystkie zdarzenia są zapamiętywane oraz podawane w przystępny sposób.

13 INTELYO.1000 Im większy budynek tym ważniejsza jest rejestracja danych, zwłaszcza obliczeń zużycia energii, które informują nas o możliwościach jej oszczędzania. Na powierzchni całkowitej 35000m 2 budynku firmy Schletter nasz system zarządza temperaturą pomieszczeń. Setki okien otwieranych jednocześnie w porze nocnej, zapewnia wentylację i stanowi efektywny oraz bardzo oszczędny system klimatyzacji. Podczas dnia żaluzje regulują temperaturę wewnętrzną, automatycznie zasłaniając nasłonecznioną elewację. Kolejną istotną zaletą INTELYO. system jest możliwość przeniesienia i kopiowania konfiguracji. Raz skonfigurowane w systemie urządzenie, może być skopiowane i wielokrotnie używane w innych obiektach. Podczas uruchamiania systemu kilku techników może pracować jednocześnie nad tym samym projektem. Regulacja światła dziennego W zależności od jasności na zewnątrz budynku, lampy są ściemniane do wymaganego poziomu. Schletter GmbH, Kirchdorf, Niemcy INTELYO.system pozwala na prostą współpracę różnych operatorów. Przełączanie w zależności od obecności Żaluzje i oświetlenie jest przełączane w tryb automatyczny, w chwili gdy pomieszczenie opuszczą wszystkie osoby. Jednocześnie system rejestruje parametry żaluzji i oświetlenia, po czym przywraca je do poprzedniego stanu jeśli ktoś wejdzie do pomieszczenia.

14 INTELYO.unlimited Naszym celem jest nieograniczona automatyka budynkowa. Kompleks budynków wielkości lotniska w Cape Town ma odpowiednie warunki, aby wykorzystać wszystkie możliwości automatyki budynkowej. Oszczędzamy energię dzięki regulacji oświetlenia w zależności od światła dziennego oraz dzięki wyłączaniu nieużywanych stref. Wymiana pojedynczych lamp jest bardzo czasochłonna oraz stwarza dodatkowe koszty. Dzięki bieżącej kontroli cyklu życia lamp, w chwili zużycia następuje automatyczne wysyłanie maila do techników, przez co wymiana starych lamp może być przeprowadzona za jednym razem. Dodatkowo w wyniku kontroli czasu załączania lamp zwiększa się ich żywotność. Kierownik obiektu może obserwować stan wszystkich lamp na graficznym podglądzie. Lotnisko międzynarodowe w Capetown, RPA INTELYO.system kontroluje kilka tysięcy lamp. Dział konserwacji jest automatycznie informowany drogą ową o czasie działania oświetlenia oraz awariach lamp.

15 Oszczędzaj energię Poprzez celowe włączanie i wyłączanie jednostek pobierających energię elektryczną można zredukować zużycie energii o 30%.

16 Wizualizacja Skupiamy się na technologii state-of-the-art, aby sprawić, że interfejs użytkownika jest tak wygodny w obsłudze jak to tylko możliwe, oraz pozwala użytkownikowi sterować złożonymi procesami z każdego miejsca i o każdej porze. Na następnych stronach zaprezentujemy kilka naszych produktów bazujących na tym pomyśle, które można użyć z INTELYO.system. Dla programistów: interfejs XML jest otwarty i może być wykorzystany przez każdego do stworzenia własnego sterowania oraz wizualizacji.

17 Możliwie najprostsza nawigacja Zdajemy sobie sprawę, że automatyka budynkowa przyjmie się jedynie wtedy, gdy sprosta wymaganiom życia codziennego. Dlatego skupiamy się na ludziach.

18 XL Apple ipad Przejrzysta obsługa, dzięki wyświetlaniu możliwie największej liczby urządzeń wykonawczych, reprezentowanych graficznie w postaci ikon. Apple iphone Aby mieć stały podgląd bieżącego stanu systemu, oczywistą alternatywą zarządzania zdalnego jest iphone.

19 x.live / x.touch Do zarządzania automatyką budynkową, służy wygodna aplikacja na urządzenia Apple (iphone/ipad) i Android bądź panel dotykowy. Oprogramowanie to konfiguruje się w ciągu kilku minut. Temperatura, światło i rolety, sceny, wiadomości oraz wiele innych opcji może być zarządzanych przy użyciu tych trzech prostych i wygodnych urządzeń. Wizualizacja jest łatwo modyfikowalna i dostosowywana do Twoich indywidualnych potrzeb. Wykorzystanie technologii drag-and-drop sprawia, że obsługa jest jeszcze prostsza. Panel dotykowy PC Zamocowany na stałe panel dotykowy sprawia, że wiele przycisków ściennych staje się zbędnych. Panel ponadto dostarcza użytkownikowi wartościowych informacji jak np. zużycie energii elektrycznej.

20 x.touch 7 Oprogramowanie panelu dotykowego Android x.touch 7 Szklany panel dotykowy do każdego pokoju. x.touch 7 został zaprojektowany do sterowania i monitoringu wszystkich urządzeń elektrycznych w budynku. Dostępny z każdego pomieszczenia zintegrowany system powiadamiania, może być zaprogramowany do informowania o interesujących Cię zdarzeniach i alarmach. Na panelu możesz włączyć ulubiony utwór z muzycznej biblioteki, regulować głośność, czy też odczytać nazwę granej właśnie piosenki. Dzięki funkcji wideodomofonu, możesz z panelu przywitać i otworzyć drzwi swoim gościom. Przykład zastosowania: Apartament/dom jako główny panel w każdym pokoju, Biuro jako główny panel w każdym biurze, w salach konferencyjnych i pokojach narad, Hotel jako główny panel w każdym pokoju. Funkcje: Sterowanie oświetleniem, żaluzjami, ogrzewaniem i klimatyzacją, Automatyczna konfiguracja, Montaż pionowy lub poziomy, VoIP Phone (przesyłanie dźwięku w technologii IP), Termoregulator (wbudowany czujnik temperatury), Sterownik multiroom u, Powiadomienia i alarmy, Zintegrowana przeglądarka internetowa, Zabezpieczanie wybranych funkcji za pomocą hasła, Czujnik natężenia światła. Dostępne kolory ramki: Czarna błyszcząca / Biała błyszcząca

21 x.touch 7 Oprogramowanie panelu dotykowego Android

22 x.vision Grafika wektorowa web (SVG) Wyświetlanie pełnoekranowe Menu przeglądarki może być całkowicie ukryte. x.vision jest doskonałym rozwiązaniem dla paneli dotykowych PC jak i dla innych urządzeń.

23 x.vision Oprogramowanie panelu dotykowego PC x.vision Nadaj wizualizacji własny wygląd dodaj swoje logo, bądź logo Twojej firmy. Jako, że system bazuje na technologii internetowej może być indywidualnie modyfikowany - praktycznie wszystko jest możliwe. W wizualizacji można przedstawić plan piętra lub obrazy poszczególnych pokoi, włączając w to rzeczywiste rozmieszczenie ich wyposażenia, lub też przebieg procesów technologicznych jak np. operację przepompowywania w ogrzewaniu solarnym. Dzięki temu masz wirtualne przedstawienie procesów, które właśnie się odbywają. Widok na plan piętra Wykorzystano realistyczne tła, tak aby zapewnić użytkownikowi lepszy pogląd. Tła mogą być stworzone w programach CAD jak i przy wykorzystaniu zdjęć automatyzowanego pomieszczenia.

24 Instalacja naszego systemu jest prosta Stworzyliśmy innowacyjne rozwiązanie do integracji urządzeń oraz systemów zawarte w ujednoliconej i prostej w obsłudze platformie. Wszystko to w bezkonkurencyjnej cenie. INTELYO x.web / INTELYO x.live urządzenia mobilne 745 kwh INTELYO x.touch 7 biały INTELYO x.touch 7 czarny 3G/LTE WLAN next.controller pro x.tension x.dim sieć lokalna WLAN Router Internet KNX MBUS DALI RS232 RS485 Multimedia Kamery IP Domofony x.cloud Pogoda, SMS Skupiamy się na użytkowniku i dajemy mu możliwość łatwego zarządzania wszystkimi elementami systemu i nieograniczone możliwości rozbudowy. Nasz prosty w obsłudze i intuicyjny system może być wykorzystywany nie tylko w domach, ale również w dużych instalacjach przemysłowych i komercyjnych. INTELYO.manager Oprogramowanie konfiguracyjne Konfigurowanie na żywo zamiast klasycznego programowania - zarówno podczas uruchamiania jak i eksploatowania budynku. INTELYO.manager działa na wszystkich głównych systemach operacyjnych - Windows, Mac i Linux. Jedno oprogramowanie do: Konfiguracji Tworzenia przebiegów zużycia energii Raportowania Wizualizacji Zalety programu: Współpraca z wieloma urządzeniami Łatwa w użyciu i przejrzysta platforma Intuicyjna obsługa Oszczędność czasu i pieniędzy

25 Kontrolery INTELYO i rozszerzenia Głównym elementem Twojego systemu jest kontroler, który posiada funkcje takie jak: sceny, sekwencje, harmonogramy, wiadomości, kontrola oświetlenia, ściemniania, regulacja temperatury i wiele więcej. Dostępne są dwa typy kontrolerów, jak również moduły rozszerzające. INTELYO.controller - kontroler główny INTELYO.controller zbiera dane z urządzeń znajdujących się w pomieszczeniach i steruje wszystkimi elementami Twojej instalacji automatyki. Wystarczy jedno wciśniecie klawisza. 2 x RS232/RS485 1 x Ethernet 1 x połączenie dla modułu rozszerzeń Przechowywanie danych na karcie SD Pobór mocy w czasie pracy na poziomie 3W Dodatki - możliwość rozszerzenia podstawowych funkcji INTELYO.controller pro - kontroler główny Integracja INTELYO.controller pro z systemami KNX, DALI i M-BUS daje Ci nieograniczone możliwości. Funkcje dodatkowe ponad INTELYO.controller 1 x KNX 2 x DALI 1 x M-BUS 2 x Ethernet Wbudowany zasilacz dla wszystkich interfejsów INTELYO x.tension - moduł rozszerzeń Wszechstronne rozwiązanie pozwalające na rozszerzenie systemu automatyki o dodatkowe wejścia i wyjścia. Wyjścia/wejścia cyfrowe i analogowe 8 zestyków z możliwością ręcznego sterowania (status pokazywany diodą LED). Kondensator łagodzący skoki napięcia powstające podczas przełączania przekaźników INTELYO x.dim - moduł rozszerzeń Urządzenie dające możliwość ściemniania oświetlenia w Twoim domu. Dostępne od roku wyjścia ściemniające Interfejs Plug&Play do łączenia z kontrolerami i innymi modułami W zależności od potrzeb można integrować ze sobą wiele modułów rozszerzających. Podłączenie lub odłączenie rozszerzeń automatycznie wprowadza zmiany w konfiguracji - bez konieczności ponownego uruchamiania systemu.

26 Wizualizacja i sterowanie Wizualizacja umożliwia użytkownikowi wygodne i intuicyjne sterowanie systemem, za pomocą najnowszych osiągnięć techniki. Zdajemy sobie sprawę, że automatyka budynkowa przyjmie się jedynie wtedy, gdy sprosta wymaganiom życia codziennego. Dlatego skupiamy się na ludziach. x.touch 7 Panel dotykowy Panel dotykowy INTELYO x.touch do montażu na ścianie służy do obsługi typowych funkcji i poleceń systemu. Łatwa obsługa i konfiguracja Montaż na ścianie (poziomy lub pionowy) Funkcje wideodomofonu Pokojowy czujnik temperatury Czujnik natężenia światła Wyświetlanie informacji i alarmów x.live Aplikacja Aplikacja sterująca INTELYO x.live dla urządzeń Apple ipad/ iphone, Android i paneli dotykowych pozwalająca na zarządzanie systemem. Dzięki funkcji drag-and-drop tworzenie wizualizacji jest proste i pozwala na dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb użytkownika. Łatwa obsługa za pomocą urządzeń Apple i Android Wygoda i elastyczność Przesyłanie powiadomień za pomocą SMS/ Wyświetlanie informacji i alarmów Dostępne za darmo w sieci x.web Aplikacja sieciowa Prosta i wygodna obsługa z domu, pracy lub podczas wyjazdu. Aplikacja INTELYO x.web działa na wszystkich dostępnych przeglądarkach. Łatwa obsługa za pomocą przeglądarki Komfort i elastyczność Wyświetlanie informacji i alarmów Nie wymaga instalacji

27 Wszystko od jednego integratora Komfort - oszczędność - jakość. Ciesz się komfortem i optymalizuj wydajność oraz bezpieczeństwo pojedynczych pokoi lub całego budynku. Oszczędzanie energii jest proste Rosnące ceny sprawiają, że mądre gospodarowanie zużyciem energii jest nie tylko problemem finansowym, ale również ekonomicznym. W związku z tym oferujemy dokładne przebiegi zużycia energii, aby łatwo monitorować i kontrolować koszty. Dowiedz się jak oszczędzać wykorzystując w pełni potencjał naszego systemu. Liczne i łatwe możliwości rozbudowy Rozwiń swój system sterowania budynkiem w zależności od życzeń i potrzeb - masz praktycznie nieograniczone możliwości. INTELYO.bms - Twój system zarządzania budynkiem Integracja INTELYO.bms z istniejącymi systemami zapewnia centralne sterowanie oraz automatykę i pozwala na przyłączanie wielu kontrolerów. Ponadto INTELYO.bms posiada wiele dodatkowych funkcji, o których chętnie Ci opowiemy. Platforma do tworzenia Stwórz własne dodatki i zarabiaj na nich. 100% jakości Nasze produkty cechują się najwyższą jakością, która przekłada się na dużą niezawodność i wydajność systemu. Nasza oferta cenowa Nie płać za coś czego nie potrzebujesz. Dodatkowe urządzenia i oprogramowanie możesz znaleźć na naszej stronie internetowej: Konfiguracja online Przed złożeniem zamówienia możesz skonfigurować wygląd instalacji w Twoim budynku, podać liczbę pokoi, stworzyć schemat oświetlenia i wiele więcej. Konfigurator sam dobierze odpowiednie produkty. Dostarczane urządzenia są wstępnie skonfigurowane i gotowe do pracy. Tuning dla Twojego domu Posiadamy rozwiązania odpo wiednie dla różnych obszarów - mieszkania, domy, hotele, gastronomia, rozrywka, sport, obiekty biurowe, użyteczności publicznej oraz przemysł.

28 Centralizacja Stworzyliśmy innowacyjne rozwiązanie, które łączy integrację różnych urządzeń oraz systemów w ujednoliconej i prostej w obsłudze platformie. INTELYO.bms (system zarządzania budynkiem) pozwala na centralne sterowanie, wizualizacje i komunikacje pomiędzy różnymi systemami. System zarządzania budynkiem Rejestrowanie pracy urządzeń fotowoltaicznych DALI KNX RS232 RS485 M-BUS INTELYO x.touch 7 Touchpanel INTELYO x.web / x.live urządzenia mobilne System przechowywania danych INTELYO.controller x.tension x.dim Samochody z napędem elektrycznym RS232 RS485 INTELYO x.touch 7 Touchpanel Urządzenia w sieci INTELYO.controller x.tension x.dim INTELYO x.web / INTELYO x.live urządzenia mobilne zentrales Netzwerk RS232 RS kwh sieć centralna 3G/LTE WLAN INTELYO.controller x.tension x.tension x.tension x.dim WLAN Router sieć strukturalna zentrales Netzwerk Internet x.cloud Pogoda, SMS INTELYO.bms

29 INTELYO.bms Serwer centralny zbiera informacje od wszystkich kontrolerów. Pozwala na centralne zarządzanie oraz zbieranie i przesyłanie informacji. Rozwiązanie takie pozwala na integrowanie wielu dodatkowych urządzeń. Rodzaj i wielkość serwerów ustala się na podstawie ilości podłączonych urządzeń INTELYO.controller/pro. Konfiguracja centralna (INTELYO.manager) Centralne działanie i wizualizacje (INTELYO.web, INTELYO x.live, INTELYO x.vision) Automatyka międzysystemowa Centralna rejestracja danych Zarządzanie zużyciem energii (INTELYO.energy) Duża ilość wstępnie zintegrowanych dodatków INTELYO.bms 20 maks. liczba kontrolerów 20 INTELYO.bms 5 maks. liczba kontrolerów 5 INTELYO.bms 50 INTELYO.bms 100 INTELYO.bms 250 maks. liczba kontrolerów INTELYO.vbms Dla istniejącej infrastruktury serwerowej INTELYO.bms dostępny jest jako oprogramowanie VMware (INTELYO.vmba).

30 Skupiamy się na użyteczności i ludziach Wizualizacja umożliwia użytkownikowi wygodne i intuicyjne sterowanie systemem za pomocą najnowszych osiągnięć techniki. Zdajemy sobie sprawę, że automatyka budynkowa przyjmie się jedynie wtedy, gdy sprosta wymaganiom życia codziennego. Dlatego skupiamy się na ludziach. INTELYO.manager Oprogramowanie konfiguracyjne INTELYO.manager jest oprogramowaniem, które łączy złożone funkcje z prostą obsługą. Pozwala na konfiguracje i zarządzanie urządzeniami połączonymi z INTELYO.controller/ pro. Dzięki swoim funkcjom oprogramowanie pozwala zaoszczędzić czas, zwłaszcza w przypadku większych budynków. Możliwość zapisywania i przechowywania danych pozwala przeglądać wyniki nawet sprzed kilku lat. INTELYO.manager działa na wszystkich głównych systemach operacyjnych - Windows, Mac i Linux. Jedno oprogramowanie do: Konfiguracji Tworzenia przebiegów zużycia energii Raportowania Wizualizacji Wyświetlanie informacji i alarmów Współpraca z wieloma urządzeniami Łatwa w użyciu i przejrzysta platforma Łatwa obsługa Oszczędność czasu i pieniędzy INTELYO x.vision Oprogramowanie do wizualizacji Twórz wizualizacje systemu, w przejrzysty sposób pokazujące połączenia i działanie instalacji. Oprogramowanie pozwala na dostosowywanie wizualizacji do indywidualnych potrzeb, wklejanie planów pięter i zdjęć poszczególnych pomieszczeń. Dodatkowo umożliwia przeglądanie aktywności różnych procesów, takich jak ogrzewanie wody za pomocą energii słonecznej. Podgląd schematu połączeń Opis wektorowy Oparte na sieci Web Sterowanie i monitorowanie systemu Możliwość indywidualnego rozszerzania INTELYO.energy Oprogramowanie do zarządzania zużyciem energii INTELYO.energy jest oprogramowaniem stworzonym do monitorowania i zarządzania zużyciem energii. Dzięki temu pozwala na poprawę efektywności energetycznej każdego budynku. Jest doskonałym narzędziem do zbierania danych o zużyciu energii, tworzenia raportów oraz wykresów w postaci plików PDF i przesyłania ich przez . Dzięki możliwości przeprowadzania dokładnych obliczeń i monitorowania obciążeń, INTELYO. energy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zmniejszyć koszty związane z energią. Automatyczne tworzenie raportów Przechowywanie danych z okresu kilku lat Możliwość tworzenia diagramów Optymalizacja zużycia energii

31 Wszystko od jednego integratora Komfort - oszczędność - jakość. Ciesz się komfortem i optymalizuj wydajność oraz bezpieczeństwo pojedynczych pokoi lub całego budynku. Centralizacja Podłącz kontroler by uzyskać kompletny system zarządzania budynkiem, z centralną konfiguracją i sterowaniem. Baza danych System może rejestrować i zabezpieczać dane z całego budynku. System automatycznie tworzy kopie zapasowe według określonego harmonogramu i pozwala je zachować nawet podczas zmiany kontrolera. System aktualizacji System zarządzania licencjami i aktualizacjami pozwala na łatwą i szybką instalację aktualizacji oprogramowania dla INTELYO.bms i kontrolerów. System powiadomień Zintegrowany system alarmowania i przesyłania wiadomości przez cały czas przesyła informacje o zaistniałych wydarzeniach. Dodatkowo posiada opcję przesyłania niepotwierdzonych alarmów do dodatkowych odbiorców. Serwer SIP Zintegrowany serwer SIP łączy obsługę komunikacji VoIP i domofonu z INTELYO x.touch 7 i innymi urządzeniami VoIP. Zarządzanie uprawnieniami Możliwość nadawania indywidualnych uprawnień każdemu użytkownikowi za pomocą oprogramowania konfiguracyjnego. Standardy otwarte Wbudowana w INTELYO.bms obsługa systemów otwartych, takich jak BACnet/IP. Tuning dla Twojej Firmy Posiadamy rozwiązania odpowiednie dla różnych obszarów - mieszkania, domy, hotele, gastronomia, rozrywka, sport, obiekty biurowe i użyteczności publicznej oraz przemysł.

32 INTELYO Sp. z o.o. ul. Zelwerowicza 4/4; Warszawa, Polska T , F

Zawartość. KNX Projektów. Systemy pomiarowe w inteligentnych budynkach 2. Wydajność energii w budynku szkolnym 3

Zawartość. KNX Projektów. Systemy pomiarowe w inteligentnych budynkach 2. Wydajność energii w budynku szkolnym 3 Rozwiązania KNX Zawartość Systemy pomiarowe w inteligentnych budynkach 2 Wydajność energii w budynku szkolnym 3 Efektywne wykorzystanie energii w domach 4 Oszczędzanie energii w budynkach przemysłowych

Bardziej szczegółowo

Living Space. Nowa wizja mieszkania System KNX do sterowania instalacjami w budynkach mieszkalnych i komercyjnych

Living Space. Nowa wizja mieszkania System KNX do sterowania instalacjami w budynkach mieszkalnych i komercyjnych Living Space Nowa wizja mieszkania System KNX do sterowania instalacjami w budynkach mieszkalnych i komercyjnych Mo Mój nastr Mój dom 2 Broszura KNX je życie ój Moja kontrola System KNX pozwala sterować

Bardziej szczegółowo

www.domat-int.com DOMAT PRZEGLĄD PRODUKTÓW

www.domat-int.com DOMAT PRZEGLĄD PRODUKTÓW www.domat-int.com DOMAT PRZEGLĄD PRODUKTÓW CONTENTS Profil przedsiębiorstwa 3 Zalety systemu 4 Nowości 5 Przegląd systemu 6 Topologia systemu 7 Kontrolery MiniPLC 8 Narzędzie inżynierskie SoftPLC 9 Stacje

Bardziej szczegółowo

Saia S-Energy Manager wizualizacja i kontrola energii system zarządzania zużyciem energii

Saia S-Energy Manager wizualizacja i kontrola energii system zarządzania zużyciem energii B I U L E T Y N I N F O R M A C YJ N Y F I R M Y S A B U R I S S N 1 8 9 8-5 2 2 X w w w. s a b u r. c o m. p l n r 2 [4 6 ] / 2 0 1 0 str. 9 11 Saia S-Energy Manager wizualizacja i kontrola energii system

Bardziej szczegółowo

Andover Continuum Katalog produktów

Andover Continuum Katalog produktów Katalog produktów Wydanie: Sierpień 2007 Spis treści TAC Informacje ogólne...informacje ogólne 3 Charakterystyka systemu...charakterystyka systemu 7 Oprogramowanie...Oprogramowanie 11 Wprowadzenie...Oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania dla sterowania oświetleniem i żaluzjami. Open to Wireless TM rozwiązania i urządzenia bezprzewodowe

Rozwiązania dla sterowania oświetleniem i żaluzjami. Open to Wireless TM rozwiązania i urządzenia bezprzewodowe INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA DLA EKOLOGICZNYCH BUDYNKÓW Przegląd produktów EC Net AX Integracja i zarządzanie instalacjami oparty o technologię Web i HVAC: BACnet i LONWORKS Jakość powietrza i komfort Rozwiązania

Bardziej szczegółowo

LCN. Spis treści. Wprowadzenie Przykłady zastosowań. Dlaczego LCN? Referencje. Podstawy. Przegląd produktów. LCN w przeglądzie

LCN. Spis treści. Wprowadzenie Przykłady zastosowań. Dlaczego LCN? Referencje. Podstawy. Przegląd produktów. LCN w przeglądzie Wprowadzenie Przykłady zastosowań Dlaczego LCN? Referencje Podstawy Przegląd produktów LCN w przeglądzie Spis treści LCN LCN - Perfekcyjne sterowanie budynkiem. 4 Technika stosowana w budynkach, a LCN

Bardziej szczegółowo

System ABB-free@home Sterowanie instalacjami domowymi tak proste, jak nigdy dotąd

System ABB-free@home Sterowanie instalacjami domowymi tak proste, jak nigdy dotąd System ABB-free@home Sterowanie instalacjami domowymi tak proste, jak nigdy dotąd Ułatwienie pracy Instalacja i uruchamianie jeszcze nigdy nie były tak łatwe. ABB-free@home to prosty system automatyki

Bardziej szczegółowo

Możliwości Systemu APA Vision BMS dla domu i przemysłu Wrzesień 2013

Możliwości Systemu APA Vision BMS dla domu i przemysłu Wrzesień 2013 Możliwości Systemu APA Vision BMS dla domu i przemysłu Wrzesień 2013 www.apainnovative.pl www.visionsystem.pl Strona 2 z 19 APA Vision BMS to scentralizowany i modułowy system zarządzania inteligentnym

Bardziej szczegółowo

Competence in Video Security. Katalog 2 011

Competence in Video Security. Katalog 2 011 Competence in Video Security compe ence Katalog 2 011 GEUTEBRÜCK Katalog 2011 PRZYSZŁOŚĆ BUDOWANA JEST NA PRZESZŁOŚCI* Praktycznie codziennie rynek zalewany jest nowymi produktami. Nasz nowy katalog zawiera

Bardziej szczegółowo

Możliwości Systemu APA Vision BMS dla domu i przemysłu Grudzień 2012

Możliwości Systemu APA Vision BMS dla domu i przemysłu Grudzień 2012 Możliwości Systemu APA Vision BMS dla domu i przemysłu Grudzień 2012 www.visionsystem.pl Strona 2 z 18 APA Vision BMS to scentralizowany i modułowy system zarządzania inteligentnym budynkiem. Jest w pełni

Bardziej szczegółowo

INTELIGENCJA BUDYNKÓW

INTELIGENCJA BUDYNKÓW INTELIGENCJA BUDYNKÓW innowacja 2 Interfejs konfiguracyjny FIBARO HC2 Interfejs FIBARO dla telefonów komórkowych Interfejs FIBARO dla ipad a FIBARO System FIBARO to obecnie najdoskonalsze rozwiązanie automatyki

Bardziej szczegółowo

SIMATIC PCS 7. System sterowania procesami. www.siemens.pl/pcs7

SIMATIC PCS 7. System sterowania procesami. www.siemens.pl/pcs7 SIMATIC PCS 7 System sterowania procesami www.siemens.pl/pcs7 Całkowicie zintegrowana automatyka SIMATIC PCS 7, jako jeden z czołowych w świecie systemów sterowania procesami, w aktualnej wersji 8.0 cechujący

Bardziej szczegółowo

Movicon. Movicon. Najbardziej innowacyjna, elastyczna i skalowalna technologia oprogramowania SCADA/HMI. Wyłączny Dystrybutor

Movicon. Movicon. Najbardziej innowacyjna, elastyczna i skalowalna technologia oprogramowania SCADA/HMI. Wyłączny Dystrybutor Movicon Monitoring vision and control Movicon Monitoring vision and control Najbardziej innowacyjna, elastyczna i skalowalna technologia oprogramowania SCADA/HMI Wyłączny Dystrybutor Rozwiązania dla: przemysłu

Bardziej szczegółowo

INTELIGENCJA BUDYNKÓW

INTELIGENCJA BUDYNKÓW Home intelligence INTELIGENCJA BUDYNKÓW Innowacja 2 Interfejs konfiguracyjny FIBARO HC2 oraz HC Lite Interfejs FIBARO dla telefonów komórkowych Interfejs FIBARO dla tabletów FIBARO System FIBARO to obecnie

Bardziej szczegółowo

Jak ALSTOM Power zwiększył efektywność wykorzystania parku maszynowego?

Jak ALSTOM Power zwiększył efektywność wykorzystania parku maszynowego? Nr 83 1/ 2015 ISSN: 1507 3890 biuletyn.astor.com.pl Jak ALSTOM Power zwiększył efektywność wykorzystania parku maszynowego? (s. 26) Comodis otwarty i bezprzewodowy system BMS. Wywiad ze Stefanem Życzkowskim

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie przemysłowe. Architektura ArchestrA. Tajemnica skutecznych wdrożeń

Oprogramowanie przemysłowe. Architektura ArchestrA. Tajemnica skutecznych wdrożeń Oprogramowanie przemysłowe Architektura ArchestrA Tajemnica skutecznych wdrożeń 3 ASTOR Sp. z o.o. ul. Smoleńsk 29, 31-112 Kraków tel. (012) 428 63 00 fax (012) 428 63 09 e-mail: info1@astor.com.pl http://www.astor.com.pl

Bardziej szczegółowo

SIMATIC WinCC flexible. Uniwersalność zastosowań we wszystkich aplikacjach HMI od Micro Paneli do komputerów PC SIMATIC HMI. www.siemens.

SIMATIC WinCC flexible. Uniwersalność zastosowań we wszystkich aplikacjach HMI od Micro Paneli do komputerów PC SIMATIC HMI. www.siemens. SIMATIC WinCC flexible Uniwersalność zastosowań we wszystkich aplikacjach HMI od Micro Paneli do komputerów PC SIMATIC HMI www.siemens.pl/hmi SIMATIC WinCC flexible Nowoczesność rozwiązań, pewność inwestycji

Bardziej szczegółowo

Mobilny Panel Zarządzania VirtualMAP

Mobilny Panel Zarządzania VirtualMAP Wydanie Nr 13 Pismo dla Inwestorów, Użytkowników, Projektantów oraz Partnerów Schrack Seconet Polska 2 Szkolenia, edukacja 3 Rok 2012 Integral over IP 4/5 Nowość w ofercie Schrack Seconet 6/7 Integral

Bardziej szczegółowo

Najbardziej inteligentny system bezpieczenstwa na swiecie. Nedap Security Management

Najbardziej inteligentny system bezpieczenstwa na swiecie. Nedap Security Management Najbardziej inteligentny system bezpieczenstwa na swiecie. Nedap Security Management Czas zburzyć mury. Zdarza się, że cała branża uznaje pewne długotrwałe problemy za nierozwiązywalne. Jednakże, aby całkowicie

Bardziej szczegółowo

SST IN. Szczegółowa Specyfikacja Techniczna - INSTALACJE NISKOPRĄDOWE

SST IN. Szczegółowa Specyfikacja Techniczna - INSTALACJE NISKOPRĄDOWE SST IN Szczegółowa Specyfikacja Techniczna - INSTALACJE NISKOPRĄDOWE Dla obiektu Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach Dokumentację opracowali: Krzysztof Duda Przemysław Marek Adam Wiej Katowice,

Bardziej szczegółowo

Inteligentne sterowanie oświetleniem. Dla małych, średnich i dużych posesji

Inteligentne sterowanie oświetleniem. Dla małych, średnich i dużych posesji Inteligentne sterowanie oświetleniem Dla małych, średnich i dużych posesji Szybka instalacja i przekazanie systemu do użytkowania dzięki rozwiązaniom przyjaznym dla użytkownika. Maksymalna elastyczność

Bardziej szczegółowo

Przejrzysty odczyt i wizualizacja

Przejrzysty odczyt i wizualizacja MITSUBISHI EECTRIC FACTORY AUTOMATION HMI Panele operatorskie Skuteczna komunikacja Przejrzysty odczyt i wizualizacja Wizualizacja systemu i procesu /// Ekran dotykowy i przyciski funkcyjne /// Narzędzia

Bardziej szczegółowo

ektr ) 9 (2 4 1 0 /2 2 r N Nowości rynkowe s. 7-11 Oświetlenie drogowe s. 38-41

ektr ) 9 (2 4 1 0 /2 2 r N Nowości rynkowe s. 7-11 Oświetlenie drogowe s. 38-41 Nr 2/2014(29) ISSN 1895-5452 BEZPŁATNA GAZETA INFORMACYJNA UNII HURTOWNI ELEKTRYCZNYCH ektro Nowości rynkowe s. 7-11 Oświetlenie drogowe s. 38-41 Szanowni Państwo, Z przyjemnością prezentujemy kolejne

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia , Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia Zakup oprogramowania do zarządzania laboratoryjnymi systemami energetycznymi w Centrum Badawczym PAN w Jabłonnie. Załącznik nr 6 do SIWZ 39/PN/SKO/2015 i Stosowane

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania teleinformatyczne dla biznesu. Connect Better. Do More.

Rozwiązania teleinformatyczne dla biznesu. Connect Better. Do More. Rozwiązania teleinformatyczne dla biznesu Connect Better. Do More. LG-Ericsson jest południowokoreańskim producentem wysokiej klasy urządzeń telekomunikacyjnych i informatycznych dla Operatorów Telekomunikacyjnych

Bardziej szczegółowo

Jednolita Platforma Wymiany Informacji, czyli strategiczne podejście do inwestycji IT w obszarze zunifikowanej komunikacji i pracy grupowej

Jednolita Platforma Wymiany Informacji, czyli strategiczne podejście do inwestycji IT w obszarze zunifikowanej komunikacji i pracy grupowej Jednolita Platforma Wymiany Informacji, czyli strategiczne podejście do inwestycji IT w obszarze zunifikowanej komunikacji i pracy grupowej Przykładowe rozwiązania możliwe do realizacji na platformie Lotus

Bardziej szczegółowo

NOWOŚĆ!!! Telesterowniki serii MOBI nowy wymiar telemetrii GSM/GPRS. poświęcony profesjonalnym rozwiązaniom telemetrii GPRS i lokalizacji GPS

NOWOŚĆ!!! Telesterowniki serii MOBI nowy wymiar telemetrii GSM/GPRS. poświęcony profesjonalnym rozwiązaniom telemetrii GPRS i lokalizacji GPS wydanie 1/12 (5), marzec 2012 Moduły lokalizacyjne ML-931 GPS firmy Inventia monitorują polskie żubry! NOWOŚĆ!!! Telesterowniki serii MOBI nowy wymiar telemetrii GSM/GPRS MAGAZYN TELEMETRYCZNY poświęcony

Bardziej szczegółowo

Katalog produktów 2012/13

Katalog produktów 2012/13 Katalog produktów 2012/13 P U R E I P - C O M M U N I C A T I O N S Wersja polska Communicate & Collaborate. Boost Your Efficiency. ESTOS Software for Unified Communications The ESTOS Unified Communications

Bardziej szczegółowo

CLOUD. szkolenia. online COMPUTING? Oszczędzaj dzięki inteligentnym rozwiązaniom. edycja#1. Telefonia IP. nowoczesna SALA KONFERENCYJNA

CLOUD. szkolenia. online COMPUTING? Oszczędzaj dzięki inteligentnym rozwiązaniom. edycja#1. Telefonia IP. nowoczesna SALA KONFERENCYJNA PRAKTYCZNY PRZEWODNIK edycja#1 Inteligentne rozwiązania dla biznesu i administracji Oszczędzaj dzięki inteligentnym rozwiązaniom Wspieramy naszych klientów w efektywnym wykorzystaniu nowych technologii

Bardziej szczegółowo