Automatyka. System INTELYO

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Automatyka. System INTELYO"

Transkrypt

1 Automatyka System INTELYO

2 Konfiguracja on-line zamiast programowania

3 Motywacja W dziedzinie automatyki budynkowej przyjęło się, że oprogramowanie pisane jest przez producenta urządzeń. Z naszego punktu widzenia prowadzi to do niepożądanych zależności, dlatego naszym celem jest stworzenie oprogramowania, które łączy w sobie integrację różnych urządzeń, sprzętu oraz systemów, w jedną znormalizowaną i przyjazną dla użytkownika platformę. Dążymy do tego, aby zintegrowane systemy były łatwe w obsłudze i konfiguracji. Aby dodawanie lub modyfikacje elementów było łatwe, przy zachowaniu niezawodności systemu i możliwości jego rozbudowy (skalowalność). Wszystko to przy zapewnieniu racjonalnych warunków finansowych. Dzięki skalowalności, niezależnie czy mamy do czynienia z gospodarstwem domowym, czy też ze skomplikowanym systemem budynków przemysłowych, wdrożenie systemu nie wiąże się ze zmianą metod programowania, do których przywykłeś. Nasi zadowoleni klienci z całego świata potwierdzają to każdego dnia. Należą do nich m.in.: Arkońska Business Park w Gdańsku, Polska Media Centrum w Sosnowcu, Polska Rezydencje Pałacowa w Warszawie, Polska Teatr Ronacher w Wiedniu, Austria Central station w Capetown, RPA Mansion of a baseball w Los Angeles, USA Lotnisko międzynarodowe w Capetown, RPA

4 Twoje możliwości Pojęcie automatyki budynkowej nie zostało jeszcze całkowicie zrozumiane. Automatyka budynkowa nie oznacza utraty kontroli nad urządzeniami i zdarzeniami, lecz inteligentne wsparcie, bezpieczeństwo, wygodę i efektywne zarządzanie budynkiem. Wyobraź sobie,... zarządzasz ogromnym kompleksem budynków składającym się z wielu obiektów. INTELYO.system poinformuje o bieżącym stanie Twojego budynku, oraz zawiadomi bezzwłocznie o niesprawnym oświetleniu lub alarmie, jak również o zakłóceniach w pracy systemu. Wyobraź sobie,... jesteś w operze lub w kinie martwiąc się czy Twoja córka przyjdzie do domu na czas. INTELYO.system powiadomi Cię za pomocą sms-a w momencie, kiedy Twoja córka otworzy drzwi od domu. Wyobraź sobie, możesz użyć oświetlenia by wprowadzić się w dobry nastrój. Dzięki INTELYO.system staje się to możliwe. Wyobraź sobie,... specjalnie dobrany tryb ściemniania światła pozwala na spokojne zasypianie Twoich dzieci. Wyobraź sobie,... przypadkowo zatrzasnęły się drzwi. INTELYO. system może otworzyć je za pomocą skanera linii papilarnych lub telefonu komórkowego. Wyobraź sobie,... zależnie od pory dnia, oświetlenie jest optymalnie sterowane, aby uzyskać wymaganą ilość światła. Na przykład oświetlenie imitujące światło dzienne uzależnione od pory dnia. Wyobraź sobie,... jesteś informowany, że Twoja koncentracja bądź samopoczucie może się pogorszyć w chwili, gdy stężenie CO2 w Twoim otoczeniu wzrośnie.

5 Przykłady automatyzacji Centralne wyłączenie/włączenie (przycisk alarmowy) Sceny wejścia/wyjścia Zegar z kalendarzem Sceny Sekwencje (makra) Indywidualne sterowanie pomieszczeniem Sterowanie ogrzewaniem Wykrywanie obecności Sterowanie oświetleniem (włącz, wyłącz i ściemnianie) Kontrola światła dziennego (oświetlenia/żaluzji) Automatyczne wyłączanie piekarnika Wsparcie i raporty (sms, , RSS) Wizualizacje (x.touch, iphone, ipad) Symulator obecności Pomiar energii (wykresy) Badanie jakości powietrza Dostęp RFID Zarządzeni żaluzjami Sterowanie kolorem oświetlenia Kontrola multimediów Alarm deszczowy (zamykanie okien w przypadku deszczu) Alarm przed wiatrem (zamykanie żaluzji i okien) Funkcja poranna Nawadnianie ogrodu Zarządzanie basenem Rejestracja wszystkich operacji Harmonogramy

6 Wydarzenia Monitoring energetyczny Statystyki Urządzenia nadzoru iphone/ipad x.live Telefon Baza danych INTELYO.db TCP/IP Oprogramowanie do konfiguracji INTELYO.manager Sieć wewnętrzna lub internet PC x.vision Wizualizacje TCP/IP INTELYO.sytem Panel dotykowy x.touch TCP/IP, RS 232 SMS PC Temperatura Wiadomości System alarmowy Urządzenia Kamery Video RSS RFID Kontrola dostępu Urządzenia multimedialne Multiroom A/V Struktura systemu INTELYO Sterownik główny zbiera informacje z różnych urządzeń, systemów oraz zarządza całym budynkiem w oparciu o zebrane dane. Liczba możliwych do zintegrowania obiektów jest uzależniona od wielkości systemu. Wszystkie zmiany wykonywane podczas konfiguracji systemu wprowadzane są w czasie rzeczywistym - na bieżąco, bez konieczności restartowania systemu lub przerywania jego pracy. System INTELYO jest dostępny w czterech opcjach: INTELYO.30 INTELYO.100 INTELYO.1000 INTELYO.unlimited Numery oznaczają liczbę możliwych do zintegrowania elementów takich jak: światło, żaluzje, elektryczne okna, ekrany, przełączalne gniazda, otwieranie drzwi oraz kontrola zaworów, dlatego łatwo określić wielkość potrzebnego systemu. Niezależnie, którą opcję wybierzesz: INTELYO.30 czy INTELYO.100, wszystkie funkcje pozostają takie same, dlatego każdą z nich można w przyszłości rozbudowywać aż do INTELYO.unlimited.

7 Czujniki dymu Czujniki ruchu Czujniki zalania Czujniki opadów Czujniki siły wiatru Czujniki oświetlenia Czujniki temperatury Wizualizacja Bezpieczeństwo Klimatyzacja AGD Ogrzewanie Audio/Video TCP/IP, RS 232, RS 485 Monitoring Oświetlenie Okna Rolety/Żaluzje Kontrola dostępu Kontrola mediów Sterowanie ręczne Funkcje czasowe Stacja pogodowa Pilot Drzwi Wentylacja MODUBUS EtherCAT Beckhoff ADS BACnet DALI EnOcean KNX DMX Za pomocą bazy danych zapisywane są zdarzenia oraz zużycie energii, co pozwala na nadzór nad urządzeniem i tworzenie statystyk. Polecenia systemowe, mogą być również przesyłane za pomocą wiadomości SMS, lub RSS. Wszystkie magistrale systemowe takie jak: EIB/KNX, DALI, EnOcean, BACnet, MODBUS, Beckhoff ADS i EtherCAT są częścią systemu. Dane są przesyłane za pomocą protokołów TCP/IP, RS232 lub RS485. INTELYO.system ma otwarty i udokumentowany interfejs XML dla aplikacji sterujących oraz wizualizacji. Taki sam interfejs jest także użyty w naszym oprogramowaniu x.live i x.touch, co daje programistom możliwość tworzenia własnych aplikacji. x.vision pracuje jako zintegrowana aplikacja w INTELYO.system. Wizualizacja jest dostępna z poziomu przeglądarki internetowej. Dla programistów: dzięki naszej strukturze programistycznej, każdy może przyczynić się do rozwoju INTELYO.system oraz sprawić, że efekty jego pracy będą dostępne dla innych (INTELYO.store). Kolejne funkcjonalności są łączone w system operacyjny i mogą być używane jednocześnie.

8 Oprogramowanie do konfiguracji (INTELYO.manager) INTELYO.manager jest oprogramowaniem, które zapewnia zarazem maksymalną łatwość obsługi i pełną funkcjonalność. INTELYO.manager opiera się na strukturze eclipse i może być dynamicznie dostosowywany do każdych wymagań zupełnie jak INTELYO.system. INTELYO.manager jest kompatybilny z każdym systemem operacyjnym (Windows, Mac, Linux). Połączenia między elementami systemu, np. przyciskami i lampami, wykonuje się prostą metodą drag-and -drop. Bardziej skomplikowane zależności można rejestrować za pomocą funkcji makro, po czym odtwarzać je za każdym razem, gdy tego potrzebujemy.

9 Funkcje kopiuj - wklej oraz uczenie i automatyczne zapamiętywanie połączeń, zwłaszcza w przypadku dużych budynków pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Za sprawą rejestracji danych można prześledzić zdarzenia nawet parę lat wstecz. Wszystkie zmiany przeprowadzane w programie są rejestrowane. Można je łatwo sprawdzić w zakładce work history. Zakładka event history przedstawia wszystkie zdarzenia rejestrowane przez system. Dzięki wszechstronnemu filtrowi systemowemu niepotrzebne zdarzenia są odrzucane. Jest to bardzo przydatne, gdy system jest rozległy a interesujące nas informacje dotyczą tylko małego zakresu.

10 INTELYO.30 System INTELYO.30 zapewnia użytkownikom prywatnym oszczędność energii, komfort, a przede wszystkim nowy wymiar bezpieczeństwa. Kiedy opuszczasz dom oprogramowanie może odtworzyć cały scenariusz wyjście z domu po naciśnięciu jednego przycisku lub po upływie określonego czasu. System będzie kontrolować wszystkie urządzenia wykonawcze i przełączniki tak, aby otwarte okna były zamykane w przypadku deszczu lub w celu zabezpieczenia domu przed włamaniami. Żaluzje, dzięki informacjom ze stacji pogodowej, ustawią się w odpowiednim położeniu, zapewniając nagrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń, w zależności od potrzeb. Za pomocą zdalnej kontroli można włączyć ogrzewanie tuż przed powrotem do domu. Możesz korzystać ze wszystkich funkcji systemu za pomocą iphone a, ipod a lub panelu dotykowego. Aplikacja, nie tylko służy do sterowania, lecz także wyświetla aktualne dane takie jak np. temperatura i statusy urządzeń. Niezależnie gdzie jesteś, korzystając z iphone a jesteś cały czas połączony z Twoim domem i w każdej chwili możesz sprawdzić czy światło jest wyłączone lub czy drzwi wejściowe są zamknięte. W razie wystąpienia błędu, bądź wyzwolenia czujnika ruchu, niezwłocznie otrzymasz powiadomienie sms em. Zaletą jest również mnogość możliwych konfiguracji w mieszkaniu: jeśli przestawisz meble w salonie nie musisz kłaść nowego okablowania, funkcje przełączników mogą być łatwo zmienione w oprogramowaniu. Kino domowe Włączasz DVD naciśnięciem klawisza. Jednocześnie okna są automatycznie zasłaniane, światła gaszone a Ty możesz się zrelaksować i skupić na filmie. x.live Korzystając z ipad a można sterować systemem multiroom a także automatyką domową. Regulacja koloru oświetlenia Zimne światło daje efekt ożywienia, natomiast ciepłe światło jest bardziej komfortowe oraz usypiające.

11 INTELYO.30 System INTELYO.30 jest właściwym rozwiązaniem zarówno dla małych firm, jak i dla sal konferencyjnych. Hotel Gruner w Solden stosuje INTELYO.30 do sterowania oświetleniem w całym budynku. Ogrom przełączników zastąpiono trzema panelami dotykowymi. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość centralnego przełączania oraz ściemniania wielu pojedynczych źródeł światła. W przypadku innego projektu INTELYO.30 wykorzystano do zarządzania salą konferencyjną. Scena projekcja ściemnia światła, opuszcza ekran, a następnie włączą odtwarzacz wideo bądź system wideokonferencji. Jeśli jest to konieczne przyciski ścienne można wykorzystać jako przełączniki do sterowania głośnością. Villa w Los Angeles, USA Nagrodzona KNX-Award Dom jednorodzinny w Schwarzach, Austria System dostępu z czytnikiem linii papilarnych otwiera drzwi i włącza oświetlenie w korytarzu. Hotel Grüner w Sölden, Austria Ze względu na innowacyjny interfejs użytkownika wszystkim zarządzamy z poziomu pulpitu panela, przełączniki ścienne nie są już potrzebne.

12 INTELYO.100 System ze 100 (lub więcej) elementami wykonawczymi jest wykorzystywany w budynkach średniej wielkości jak np. ten w pobliżu Heron w Austrii. W sześciu salach konferencyjnych znajdują się elementy multimedialne, począwszy od wzmacniaczy i na rzutnikach kończąc. Elementy te są sterowane przez system INTELYO.100. System dostarcza technikowi niezbędnych informacji o stanie urządzeń w obiekcie. Technik może zostać przeszkolony przez naszą firmę z posługiwania się oprogramowaniem nawet jeśli nie jest programistą. System w budynku, czuwa również nad włączaniem światła w chwili, gdy ktoś wchodzi do pomieszczenia, a dzięki timerom, wyłączającym oświetlenie po określonym czasie, oszczędza się energię elektryczną. Od godziny oświetlenie załączają czujniki ruchu. Wszystkie żaluzje są sterowane jednocześnie w celu zagwarantowania jednolitego wyglądu fasady. Wygląd i odczucie Sterowanie żaluzjami jest zależne od kąta padania promieni słonecznych, który jest ustalany przez dane ze stacji pogodowej, a także pozycji słońca. Wszystkie żaluzje kontroluje się, aby pozostawały na jednakowym poziomie w celu zapewnienia jednolitego wyglądu zewnętrznego budynku. Heron, Dornbirn, Austria Dzięki prostocie systemu programowanie oraz modyfikowanie konfiguracji może być przeprowadzone przez technika. Zarządzanie obiektem Wszystkie zdarzenia są zapamiętywane oraz podawane w przystępny sposób.

13 INTELYO.1000 Im większy budynek tym ważniejsza jest rejestracja danych, zwłaszcza obliczeń zużycia energii, które informują nas o możliwościach jej oszczędzania. Na powierzchni całkowitej 35000m 2 budynku firmy Schletter nasz system zarządza temperaturą pomieszczeń. Setki okien otwieranych jednocześnie w porze nocnej, zapewnia wentylację i stanowi efektywny oraz bardzo oszczędny system klimatyzacji. Podczas dnia żaluzje regulują temperaturę wewnętrzną, automatycznie zasłaniając nasłonecznioną elewację. Kolejną istotną zaletą INTELYO. system jest możliwość przeniesienia i kopiowania konfiguracji. Raz skonfigurowane w systemie urządzenie, może być skopiowane i wielokrotnie używane w innych obiektach. Podczas uruchamiania systemu kilku techników może pracować jednocześnie nad tym samym projektem. Regulacja światła dziennego W zależności od jasności na zewnątrz budynku, lampy są ściemniane do wymaganego poziomu. Schletter GmbH, Kirchdorf, Niemcy INTELYO.system pozwala na prostą współpracę różnych operatorów. Przełączanie w zależności od obecności Żaluzje i oświetlenie jest przełączane w tryb automatyczny, w chwili gdy pomieszczenie opuszczą wszystkie osoby. Jednocześnie system rejestruje parametry żaluzji i oświetlenia, po czym przywraca je do poprzedniego stanu jeśli ktoś wejdzie do pomieszczenia.

14 INTELYO.unlimited Naszym celem jest nieograniczona automatyka budynkowa. Kompleks budynków wielkości lotniska w Cape Town ma odpowiednie warunki, aby wykorzystać wszystkie możliwości automatyki budynkowej. Oszczędzamy energię dzięki regulacji oświetlenia w zależności od światła dziennego oraz dzięki wyłączaniu nieużywanych stref. Wymiana pojedynczych lamp jest bardzo czasochłonna oraz stwarza dodatkowe koszty. Dzięki bieżącej kontroli cyklu życia lamp, w chwili zużycia następuje automatyczne wysyłanie maila do techników, przez co wymiana starych lamp może być przeprowadzona za jednym razem. Dodatkowo w wyniku kontroli czasu załączania lamp zwiększa się ich żywotność. Kierownik obiektu może obserwować stan wszystkich lamp na graficznym podglądzie. Lotnisko międzynarodowe w Capetown, RPA INTELYO.system kontroluje kilka tysięcy lamp. Dział konserwacji jest automatycznie informowany drogą ową o czasie działania oświetlenia oraz awariach lamp.

15 Oszczędzaj energię Poprzez celowe włączanie i wyłączanie jednostek pobierających energię elektryczną można zredukować zużycie energii o 30%.

16 Wizualizacja Skupiamy się na technologii state-of-the-art, aby sprawić, że interfejs użytkownika jest tak wygodny w obsłudze jak to tylko możliwe, oraz pozwala użytkownikowi sterować złożonymi procesami z każdego miejsca i o każdej porze. Na następnych stronach zaprezentujemy kilka naszych produktów bazujących na tym pomyśle, które można użyć z INTELYO.system. Dla programistów: interfejs XML jest otwarty i może być wykorzystany przez każdego do stworzenia własnego sterowania oraz wizualizacji.

17 Możliwie najprostsza nawigacja Zdajemy sobie sprawę, że automatyka budynkowa przyjmie się jedynie wtedy, gdy sprosta wymaganiom życia codziennego. Dlatego skupiamy się na ludziach.

18 XL Apple ipad Przejrzysta obsługa, dzięki wyświetlaniu możliwie największej liczby urządzeń wykonawczych, reprezentowanych graficznie w postaci ikon. Apple iphone Aby mieć stały podgląd bieżącego stanu systemu, oczywistą alternatywą zarządzania zdalnego jest iphone.

19 x.live / x.touch Do zarządzania automatyką budynkową, służy wygodna aplikacja na urządzenia Apple (iphone/ipad) i Android bądź panel dotykowy. Oprogramowanie to konfiguruje się w ciągu kilku minut. Temperatura, światło i rolety, sceny, wiadomości oraz wiele innych opcji może być zarządzanych przy użyciu tych trzech prostych i wygodnych urządzeń. Wizualizacja jest łatwo modyfikowalna i dostosowywana do Twoich indywidualnych potrzeb. Wykorzystanie technologii drag-and-drop sprawia, że obsługa jest jeszcze prostsza. Panel dotykowy PC Zamocowany na stałe panel dotykowy sprawia, że wiele przycisków ściennych staje się zbędnych. Panel ponadto dostarcza użytkownikowi wartościowych informacji jak np. zużycie energii elektrycznej.

20 x.touch 7 Oprogramowanie panelu dotykowego Android x.touch 7 Szklany panel dotykowy do każdego pokoju. x.touch 7 został zaprojektowany do sterowania i monitoringu wszystkich urządzeń elektrycznych w budynku. Dostępny z każdego pomieszczenia zintegrowany system powiadamiania, może być zaprogramowany do informowania o interesujących Cię zdarzeniach i alarmach. Na panelu możesz włączyć ulubiony utwór z muzycznej biblioteki, regulować głośność, czy też odczytać nazwę granej właśnie piosenki. Dzięki funkcji wideodomofonu, możesz z panelu przywitać i otworzyć drzwi swoim gościom. Przykład zastosowania: Apartament/dom jako główny panel w każdym pokoju, Biuro jako główny panel w każdym biurze, w salach konferencyjnych i pokojach narad, Hotel jako główny panel w każdym pokoju. Funkcje: Sterowanie oświetleniem, żaluzjami, ogrzewaniem i klimatyzacją, Automatyczna konfiguracja, Montaż pionowy lub poziomy, VoIP Phone (przesyłanie dźwięku w technologii IP), Termoregulator (wbudowany czujnik temperatury), Sterownik multiroom u, Powiadomienia i alarmy, Zintegrowana przeglądarka internetowa, Zabezpieczanie wybranych funkcji za pomocą hasła, Czujnik natężenia światła. Dostępne kolory ramki: Czarna błyszcząca / Biała błyszcząca

21 x.touch 7 Oprogramowanie panelu dotykowego Android

22 x.vision Grafika wektorowa web (SVG) Wyświetlanie pełnoekranowe Menu przeglądarki może być całkowicie ukryte. x.vision jest doskonałym rozwiązaniem dla paneli dotykowych PC jak i dla innych urządzeń.

23 x.vision Oprogramowanie panelu dotykowego PC x.vision Nadaj wizualizacji własny wygląd dodaj swoje logo, bądź logo Twojej firmy. Jako, że system bazuje na technologii internetowej może być indywidualnie modyfikowany - praktycznie wszystko jest możliwe. W wizualizacji można przedstawić plan piętra lub obrazy poszczególnych pokoi, włączając w to rzeczywiste rozmieszczenie ich wyposażenia, lub też przebieg procesów technologicznych jak np. operację przepompowywania w ogrzewaniu solarnym. Dzięki temu masz wirtualne przedstawienie procesów, które właśnie się odbywają. Widok na plan piętra Wykorzystano realistyczne tła, tak aby zapewnić użytkownikowi lepszy pogląd. Tła mogą być stworzone w programach CAD jak i przy wykorzystaniu zdjęć automatyzowanego pomieszczenia.

24 Instalacja naszego systemu jest prosta Stworzyliśmy innowacyjne rozwiązanie do integracji urządzeń oraz systemów zawarte w ujednoliconej i prostej w obsłudze platformie. Wszystko to w bezkonkurencyjnej cenie. INTELYO x.web / INTELYO x.live urządzenia mobilne 745 kwh INTELYO x.touch 7 biały INTELYO x.touch 7 czarny 3G/LTE WLAN next.controller pro x.tension x.dim sieć lokalna WLAN Router Internet KNX MBUS DALI RS232 RS485 Multimedia Kamery IP Domofony x.cloud Pogoda, SMS Skupiamy się na użytkowniku i dajemy mu możliwość łatwego zarządzania wszystkimi elementami systemu i nieograniczone możliwości rozbudowy. Nasz prosty w obsłudze i intuicyjny system może być wykorzystywany nie tylko w domach, ale również w dużych instalacjach przemysłowych i komercyjnych. INTELYO.manager Oprogramowanie konfiguracyjne Konfigurowanie na żywo zamiast klasycznego programowania - zarówno podczas uruchamiania jak i eksploatowania budynku. INTELYO.manager działa na wszystkich głównych systemach operacyjnych - Windows, Mac i Linux. Jedno oprogramowanie do: Konfiguracji Tworzenia przebiegów zużycia energii Raportowania Wizualizacji Zalety programu: Współpraca z wieloma urządzeniami Łatwa w użyciu i przejrzysta platforma Intuicyjna obsługa Oszczędność czasu i pieniędzy

25 Kontrolery INTELYO i rozszerzenia Głównym elementem Twojego systemu jest kontroler, który posiada funkcje takie jak: sceny, sekwencje, harmonogramy, wiadomości, kontrola oświetlenia, ściemniania, regulacja temperatury i wiele więcej. Dostępne są dwa typy kontrolerów, jak również moduły rozszerzające. INTELYO.controller - kontroler główny INTELYO.controller zbiera dane z urządzeń znajdujących się w pomieszczeniach i steruje wszystkimi elementami Twojej instalacji automatyki. Wystarczy jedno wciśniecie klawisza. 2 x RS232/RS485 1 x Ethernet 1 x połączenie dla modułu rozszerzeń Przechowywanie danych na karcie SD Pobór mocy w czasie pracy na poziomie 3W Dodatki - możliwość rozszerzenia podstawowych funkcji INTELYO.controller pro - kontroler główny Integracja INTELYO.controller pro z systemami KNX, DALI i M-BUS daje Ci nieograniczone możliwości. Funkcje dodatkowe ponad INTELYO.controller 1 x KNX 2 x DALI 1 x M-BUS 2 x Ethernet Wbudowany zasilacz dla wszystkich interfejsów INTELYO x.tension - moduł rozszerzeń Wszechstronne rozwiązanie pozwalające na rozszerzenie systemu automatyki o dodatkowe wejścia i wyjścia. Wyjścia/wejścia cyfrowe i analogowe 8 zestyków z możliwością ręcznego sterowania (status pokazywany diodą LED). Kondensator łagodzący skoki napięcia powstające podczas przełączania przekaźników INTELYO x.dim - moduł rozszerzeń Urządzenie dające możliwość ściemniania oświetlenia w Twoim domu. Dostępne od roku wyjścia ściemniające Interfejs Plug&Play do łączenia z kontrolerami i innymi modułami W zależności od potrzeb można integrować ze sobą wiele modułów rozszerzających. Podłączenie lub odłączenie rozszerzeń automatycznie wprowadza zmiany w konfiguracji - bez konieczności ponownego uruchamiania systemu.

26 Wizualizacja i sterowanie Wizualizacja umożliwia użytkownikowi wygodne i intuicyjne sterowanie systemem, za pomocą najnowszych osiągnięć techniki. Zdajemy sobie sprawę, że automatyka budynkowa przyjmie się jedynie wtedy, gdy sprosta wymaganiom życia codziennego. Dlatego skupiamy się na ludziach. x.touch 7 Panel dotykowy Panel dotykowy INTELYO x.touch do montażu na ścianie służy do obsługi typowych funkcji i poleceń systemu. Łatwa obsługa i konfiguracja Montaż na ścianie (poziomy lub pionowy) Funkcje wideodomofonu Pokojowy czujnik temperatury Czujnik natężenia światła Wyświetlanie informacji i alarmów x.live Aplikacja Aplikacja sterująca INTELYO x.live dla urządzeń Apple ipad/ iphone, Android i paneli dotykowych pozwalająca na zarządzanie systemem. Dzięki funkcji drag-and-drop tworzenie wizualizacji jest proste i pozwala na dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb użytkownika. Łatwa obsługa za pomocą urządzeń Apple i Android Wygoda i elastyczność Przesyłanie powiadomień za pomocą SMS/ Wyświetlanie informacji i alarmów Dostępne za darmo w sieci x.web Aplikacja sieciowa Prosta i wygodna obsługa z domu, pracy lub podczas wyjazdu. Aplikacja INTELYO x.web działa na wszystkich dostępnych przeglądarkach. Łatwa obsługa za pomocą przeglądarki Komfort i elastyczność Wyświetlanie informacji i alarmów Nie wymaga instalacji

27 Wszystko od jednego integratora Komfort - oszczędność - jakość. Ciesz się komfortem i optymalizuj wydajność oraz bezpieczeństwo pojedynczych pokoi lub całego budynku. Oszczędzanie energii jest proste Rosnące ceny sprawiają, że mądre gospodarowanie zużyciem energii jest nie tylko problemem finansowym, ale również ekonomicznym. W związku z tym oferujemy dokładne przebiegi zużycia energii, aby łatwo monitorować i kontrolować koszty. Dowiedz się jak oszczędzać wykorzystując w pełni potencjał naszego systemu. Liczne i łatwe możliwości rozbudowy Rozwiń swój system sterowania budynkiem w zależności od życzeń i potrzeb - masz praktycznie nieograniczone możliwości. INTELYO.bms - Twój system zarządzania budynkiem Integracja INTELYO.bms z istniejącymi systemami zapewnia centralne sterowanie oraz automatykę i pozwala na przyłączanie wielu kontrolerów. Ponadto INTELYO.bms posiada wiele dodatkowych funkcji, o których chętnie Ci opowiemy. Platforma do tworzenia Stwórz własne dodatki i zarabiaj na nich. 100% jakości Nasze produkty cechują się najwyższą jakością, która przekłada się na dużą niezawodność i wydajność systemu. Nasza oferta cenowa Nie płać za coś czego nie potrzebujesz. Dodatkowe urządzenia i oprogramowanie możesz znaleźć na naszej stronie internetowej: Konfiguracja online Przed złożeniem zamówienia możesz skonfigurować wygląd instalacji w Twoim budynku, podać liczbę pokoi, stworzyć schemat oświetlenia i wiele więcej. Konfigurator sam dobierze odpowiednie produkty. Dostarczane urządzenia są wstępnie skonfigurowane i gotowe do pracy. Tuning dla Twojego domu Posiadamy rozwiązania odpo wiednie dla różnych obszarów - mieszkania, domy, hotele, gastronomia, rozrywka, sport, obiekty biurowe, użyteczności publicznej oraz przemysł.

28 Centralizacja Stworzyliśmy innowacyjne rozwiązanie, które łączy integrację różnych urządzeń oraz systemów w ujednoliconej i prostej w obsłudze platformie. INTELYO.bms (system zarządzania budynkiem) pozwala na centralne sterowanie, wizualizacje i komunikacje pomiędzy różnymi systemami. System zarządzania budynkiem Rejestrowanie pracy urządzeń fotowoltaicznych DALI KNX RS232 RS485 M-BUS INTELYO x.touch 7 Touchpanel INTELYO x.web / x.live urządzenia mobilne System przechowywania danych INTELYO.controller x.tension x.dim Samochody z napędem elektrycznym RS232 RS485 INTELYO x.touch 7 Touchpanel Urządzenia w sieci INTELYO.controller x.tension x.dim INTELYO x.web / INTELYO x.live urządzenia mobilne zentrales Netzwerk RS232 RS kwh sieć centralna 3G/LTE WLAN INTELYO.controller x.tension x.tension x.tension x.dim WLAN Router sieć strukturalna zentrales Netzwerk Internet x.cloud Pogoda, SMS INTELYO.bms

29 INTELYO.bms Serwer centralny zbiera informacje od wszystkich kontrolerów. Pozwala na centralne zarządzanie oraz zbieranie i przesyłanie informacji. Rozwiązanie takie pozwala na integrowanie wielu dodatkowych urządzeń. Rodzaj i wielkość serwerów ustala się na podstawie ilości podłączonych urządzeń INTELYO.controller/pro. Konfiguracja centralna (INTELYO.manager) Centralne działanie i wizualizacje (INTELYO.web, INTELYO x.live, INTELYO x.vision) Automatyka międzysystemowa Centralna rejestracja danych Zarządzanie zużyciem energii (INTELYO.energy) Duża ilość wstępnie zintegrowanych dodatków INTELYO.bms 20 maks. liczba kontrolerów 20 INTELYO.bms 5 maks. liczba kontrolerów 5 INTELYO.bms 50 INTELYO.bms 100 INTELYO.bms 250 maks. liczba kontrolerów INTELYO.vbms Dla istniejącej infrastruktury serwerowej INTELYO.bms dostępny jest jako oprogramowanie VMware (INTELYO.vmba).

30 Skupiamy się na użyteczności i ludziach Wizualizacja umożliwia użytkownikowi wygodne i intuicyjne sterowanie systemem za pomocą najnowszych osiągnięć techniki. Zdajemy sobie sprawę, że automatyka budynkowa przyjmie się jedynie wtedy, gdy sprosta wymaganiom życia codziennego. Dlatego skupiamy się na ludziach. INTELYO.manager Oprogramowanie konfiguracyjne INTELYO.manager jest oprogramowaniem, które łączy złożone funkcje z prostą obsługą. Pozwala na konfiguracje i zarządzanie urządzeniami połączonymi z INTELYO.controller/ pro. Dzięki swoim funkcjom oprogramowanie pozwala zaoszczędzić czas, zwłaszcza w przypadku większych budynków. Możliwość zapisywania i przechowywania danych pozwala przeglądać wyniki nawet sprzed kilku lat. INTELYO.manager działa na wszystkich głównych systemach operacyjnych - Windows, Mac i Linux. Jedno oprogramowanie do: Konfiguracji Tworzenia przebiegów zużycia energii Raportowania Wizualizacji Wyświetlanie informacji i alarmów Współpraca z wieloma urządzeniami Łatwa w użyciu i przejrzysta platforma Łatwa obsługa Oszczędność czasu i pieniędzy INTELYO x.vision Oprogramowanie do wizualizacji Twórz wizualizacje systemu, w przejrzysty sposób pokazujące połączenia i działanie instalacji. Oprogramowanie pozwala na dostosowywanie wizualizacji do indywidualnych potrzeb, wklejanie planów pięter i zdjęć poszczególnych pomieszczeń. Dodatkowo umożliwia przeglądanie aktywności różnych procesów, takich jak ogrzewanie wody za pomocą energii słonecznej. Podgląd schematu połączeń Opis wektorowy Oparte na sieci Web Sterowanie i monitorowanie systemu Możliwość indywidualnego rozszerzania INTELYO.energy Oprogramowanie do zarządzania zużyciem energii INTELYO.energy jest oprogramowaniem stworzonym do monitorowania i zarządzania zużyciem energii. Dzięki temu pozwala na poprawę efektywności energetycznej każdego budynku. Jest doskonałym narzędziem do zbierania danych o zużyciu energii, tworzenia raportów oraz wykresów w postaci plików PDF i przesyłania ich przez . Dzięki możliwości przeprowadzania dokładnych obliczeń i monitorowania obciążeń, INTELYO. energy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zmniejszyć koszty związane z energią. Automatyczne tworzenie raportów Przechowywanie danych z okresu kilku lat Możliwość tworzenia diagramów Optymalizacja zużycia energii

31 Wszystko od jednego integratora Komfort - oszczędność - jakość. Ciesz się komfortem i optymalizuj wydajność oraz bezpieczeństwo pojedynczych pokoi lub całego budynku. Centralizacja Podłącz kontroler by uzyskać kompletny system zarządzania budynkiem, z centralną konfiguracją i sterowaniem. Baza danych System może rejestrować i zabezpieczać dane z całego budynku. System automatycznie tworzy kopie zapasowe według określonego harmonogramu i pozwala je zachować nawet podczas zmiany kontrolera. System aktualizacji System zarządzania licencjami i aktualizacjami pozwala na łatwą i szybką instalację aktualizacji oprogramowania dla INTELYO.bms i kontrolerów. System powiadomień Zintegrowany system alarmowania i przesyłania wiadomości przez cały czas przesyła informacje o zaistniałych wydarzeniach. Dodatkowo posiada opcję przesyłania niepotwierdzonych alarmów do dodatkowych odbiorców. Serwer SIP Zintegrowany serwer SIP łączy obsługę komunikacji VoIP i domofonu z INTELYO x.touch 7 i innymi urządzeniami VoIP. Zarządzanie uprawnieniami Możliwość nadawania indywidualnych uprawnień każdemu użytkownikowi za pomocą oprogramowania konfiguracyjnego. Standardy otwarte Wbudowana w INTELYO.bms obsługa systemów otwartych, takich jak BACnet/IP. Tuning dla Twojej Firmy Posiadamy rozwiązania odpowiednie dla różnych obszarów - mieszkania, domy, hotele, gastronomia, rozrywka, sport, obiekty biurowe i użyteczności publicznej oraz przemysł.

32 INTELYO Sp. z o.o. ul. Zelwerowicza 4/4; Warszawa, Polska T , F

Automatyka. Twój wybór

Automatyka. Twój wybór Automatyka Twój wybór Oparte na technologii Apple zarządzenie domem i multimediami Definiowanie nowoczesności inteligentnego domu. System automatyki, kontroli, komunikacji i audio/video firmy Savant to

Bardziej szczegółowo

Dom inteligentny - komfort, bezpieczeństwo, oszczędność!

Dom inteligentny - komfort, bezpieczeństwo, oszczędność! Dom inteligentny - komfort, bezpieczeństwo, oszczędność! Dom inteligentny = Dom interak System bezprzewodowy Delta Dore to sterowanie zdalne lub lokalne za pomocą tabletu lub smartfonu, kreowanie zależności,

Bardziej szczegółowo

EMITER Sp. z o.o. Katowice. DIVUS DOMUS, Teletask i Sienna w automatyce budynkowej. Wrocław 28-29.05.2009

EMITER Sp. z o.o. Katowice. DIVUS DOMUS, Teletask i Sienna w automatyce budynkowej. Wrocław 28-29.05.2009 EMITER Sp. z o.o. Katowice Rozwiązania DIVUS DOMUS, Teletask i Sienna w automatyce budynkowej Wrocław 28-29.05.2009 DIVUS Domus. system automatyki budynkowej DIVUS Domus to innowacyjny komputer PC do automatyki

Bardziej szczegółowo

Energi Savr NodeTM Uniwersalne, energooszczędne rozwiązanie sterowania oświetleniem, które jest łatwe do zainstalowania i rozbudowy.

Energi Savr NodeTM Uniwersalne, energooszczędne rozwiązanie sterowania oświetleniem, które jest łatwe do zainstalowania i rozbudowy. Energi Savr NodeTM Uniwersalne, energooszczędne rozwiązanie sterowania oświetleniem, które jest łatwe do zainstalowania i rozbudowy. oszczędzaj energię z firmą LutronTM NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O MODULE

Bardziej szczegółowo

Inteligentna automatyka budynkowa

Inteligentna automatyka budynkowa Inteligentna automatyka budynkowa Co to jest Fibaro? FIBARO to pierwszy na świecie tak funkcjonalny inteligentny system zarządzania budynkiem. FIBARO to nowoczesne, bezprzewodowe połączenie urządzeń domowych

Bardziej szczegółowo

FIBARO SYSTEM od podstaw

FIBARO SYSTEM od podstaw Inteligentna Inteligentna automatyka automatyka budynkowa budynkowa FIBARO SYSTEM od podstaw Co to jest Fibaro? FIBARO to pierwszy na świecie tak funkcjonalny inteligentny system zarządzania budynkiem.

Bardziej szczegółowo

Rynek Ciepła Systemowego Puławy 10-12.02.2015. Sterowanie i monitoring węzłów cieplnych w oparciu o sterownik CLIMATIX DHN.

Rynek Ciepła Systemowego Puławy 10-12.02.2015. Sterowanie i monitoring węzłów cieplnych w oparciu o sterownik CLIMATIX DHN. Rynek Ciepła Systemowego Puławy 10-12.02.2015 Sterowanie i monitoring węzłów cieplnych w oparciu o sterownik CLIMAIX DHN Strona 1 Andrzej Romanowski, Siemens Sp. z o.o. Urządzenia regulacyjne węzłów cieplnych

Bardziej szczegółowo

Nowa oferta KNX do zastosowań budynkowych

Nowa oferta KNX do zastosowań budynkowych Nowa oferta KNX do zastosowań budynkowych > Bramki integrujące: homelynk i spacelynk > Panele dotykowe U.motion Kamil Konopka Product Manager KNX i SmartStruxure Lite Bramki integrujące: homelynk i spacelynk

Bardziej szczegółowo

Współczesne usługi monitoringu NOWE TRENDY

Współczesne usługi monitoringu NOWE TRENDY Nowe trendy AGENDA 1. Współczesne usługi monitoringu 2. Omówienie wybranych usług dodanych Monitoring wizyjny Hosting wideo Alarm w chmurze Hosting GPS 3. Mobilne rozwiązania 4. Smart home Współczesne

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1. Przegląd bramofonu SAFE

Rozdział 1. Przegląd bramofonu SAFE Spis treści INSTRUKCJA OBSŁUGI SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1. PRZEGLĄD BRAMOFONU SAFE... 2 1.1 OPIS... 2 1.2. FUNKCJE... 2 1.3. WYMAGANIA SYSTEMOWE... 2 1.4. ROZPOCZĘCIE UŻYTKOWANIA... 3 ROZDZIAŁ2. DZIAŁANIE

Bardziej szczegółowo

Ćwiczenie ABIS-C2. Integracja automatyki pomieszczeo domowych

Ćwiczenie ABIS-C2. Integracja automatyki pomieszczeo domowych AUTOMATYKA BUDYNKOWA IMPLEMENTACJA W SIECIACH INTELIGENTNYCH KATEDRA ENERGOELEKTRONIKI I AUTOMATYKI SYSTEMÓW PRZETWARZANIA ENERGII AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA WWW.KANIUP.AGH.EDU.PL WWW.AGH.EDU.PL Temat:

Bardziej szczegółowo

Opis systemu CitectFacilities. (nadrzędny system sterowania i kontroli procesu technologicznego)

Opis systemu CitectFacilities. (nadrzędny system sterowania i kontroli procesu technologicznego) Opis systemu CitectFacilities (nadrzędny system sterowania i kontroli procesu technologicznego) I. Wstęp. Zdalny system sterowania, wizualizacji i nadzoru zostanie wykonany w oparciu o aplikację CitectFacilities,

Bardziej szczegółowo

Systemy sterowania i nadzoru w budynkach

Systemy sterowania i nadzoru w budynkach Systemy sterowania i nadzoru w budynkach Inteligentne instalacje elektryczne (4) Intelligent Home Control Koncepcja systemu Studia Podyplomowe Wydział Elektrotechniki i Informatyki Koncepcja IHC Koncepcja

Bardziej szczegółowo

radość życia w inteligentnym domu

radość życia w inteligentnym domu WWW.SYNERGIATECH.PLW W. E. komfort i bezpieczeństwo na wyciągnięcie ręki SNG - Synergia radość życia w inteligentnym domu Wyobraź sobie dom lub mieszkanie, który reaguje na Twoje potrzeby, w którym czujesz

Bardziej szczegółowo

Oferta handlowa. System monitoringu i kontroli dostępu

Oferta handlowa. System monitoringu i kontroli dostępu Oferta handlowa System monitoringu i kontroli dostępu Opis systemu System monitorowania pomieszczeń pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa chronionego obiektu. Kontrola dostępu może odbywać się przez karty

Bardziej szczegółowo

FIBARO SYSTEM od podstaw

FIBARO SYSTEM od podstaw Inteligentna Inteligentna automatyka automatyka budynkowa budynkowa FIBARO SYSTEM od podstaw Co to jest Fibaro? FIBARO to pierwszy na świecie tak funkcjonalny inteligentny system zarządzania budynkiem.

Bardziej szczegółowo

HOMS. Steruj zdalnie swoim domem i przyciągaj klientów do biura. Leszno, czerwiec 2015 r.

HOMS. Steruj zdalnie swoim domem i przyciągaj klientów do biura. Leszno, czerwiec 2015 r. HOMS Steruj zdalnie swoim domem i przyciągaj klientów do biura Leszno, czerwiec 2015 r. Agenda: 1. HOMS, czyli BMS u operatora. 2. Centrale i instalacja HOMS. 3. Dostęp online. 4. Logika systemu. 1. HOMS,

Bardziej szczegółowo

Automatyka Grzewcza. Automatyka. Bezpieczeństwo

Automatyka Grzewcza. Automatyka. Bezpieczeństwo DELTA Zestawy DORE Inteligentny - ZESTAWY Budynek STARTOWE Automatyka Grzewcza Automatyka Bezpieczeństwo ZESTAW DEWELOPERSKI Elementy zestawu Ekran dotykowy LCD do zarządzania alarmem, ogrzewaniem i automatyką

Bardziej szczegółowo

Systemy zdalnego zarządzania i monitoringu: Carel platforma PRO. Tomasz Andracki, Bydgoszcz 2010-11-06

Systemy zdalnego zarządzania i monitoringu: Carel platforma PRO. Tomasz Andracki, Bydgoszcz 2010-11-06 Systemy zdalnego zarządzania i monitoringu: Carel platforma PRO Tomasz Andracki, Bydgoszcz 2010-11-06 PlantVisorPRO PlantWatchPRO Kompletny system nadzoru, monitoringu oraz zdalnego zarządzania nad instalacjami

Bardziej szczegółowo

PRODUKCJA CWU I REGULACJA TEMPERATURY WODY W BASENACH

PRODUKCJA CWU I REGULACJA TEMPERATURY WODY W BASENACH PRODUKCJA CWU I REGULACJA TEMPERATURY WODY W BASENACH Pomiar natężenia oświetlenia Ogrzewanie basenów Zapobieganie bakteriom legionella 4 2 1 17 7 3 10 9 8 ZESTAW BCP-240 1 13 12 6 11 14 2 3 18 17 REZYDENCJE

Bardziej szczegółowo

Versa. Wszechstronne centrale alarmowe

Versa. Wszechstronne centrale alarmowe Versa Wszechstronne centrale alarmowe Wszechstronne centrale alarmowe VERSA to nowoczesne centrale alarmowe przeznaczone do zabezpieczania mieszkań, domów i małych obiektów biurowohandlowych. Swoją wszechstronność

Bardziej szczegółowo

Kompletny system multimedialny, łatwe w użyciu a jednocześnie bogate w oferowane funkcje narzędzie wspomagające oprawę liturgii i pracę duszpasterską

Kompletny system multimedialny, łatwe w użyciu a jednocześnie bogate w oferowane funkcje narzędzie wspomagające oprawę liturgii i pracę duszpasterską Kompletny system multimedialny, łatwe w użyciu a jednocześnie bogate w oferowane funkcje narzędzie wspomagające oprawę liturgii i pracę duszpasterską w parafii. Funkcje systemu - wyświetlanie tekstów pieśni

Bardziej szczegółowo

Bezpieczeństwo i wygoda w zasięgu dotyku

Bezpieczeństwo i wygoda w zasięgu dotyku MANIPULATOR DOTYKOWY Bezpieczeństwo i wygoda w zasięgu dotyku INT TSG Połączenie niewielkich rozmiarów oraz atrakcyjnego wzornictwa powoduje, że INT TSG doskonale komponować się będzie zarówno w nowocześnie,

Bardziej szczegółowo

JUŻ ZA 1400,00 ZŁ BRUTTO MOŻESZ MONITOROWAĆ I KONTROLOWAĆ SWOJĄ FIRMĘ LUB MIESZKANIE ZA POMOCĄ TELEFONU KOMÓRKOWEGO

JUŻ ZA 1400,00 ZŁ BRUTTO MOŻESZ MONITOROWAĆ I KONTROLOWAĆ SWOJĄ FIRMĘ LUB MIESZKANIE ZA POMOCĄ TELEFONU KOMÓRKOWEGO Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe KOMSERWIS sp. z o. o. 15-044 Białystok, ul. Piasta 16 tel. 85 744-30-30, 85 744-28-63, fax. 85 744-30-30 KRS Nr 0000148643 w SR Białystok, XII Wydz. Gosp., Kapitał

Bardziej szczegółowo

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Eura-Tech Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Pobieranie aplikacji Przed rozpoczęciem ustawiania kamery IP, pobierz i zainstaluj aplikację Eura Cam. W sklepie Google Play wyszukaj aplikację EuraCam Funkcjonalność

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania dla społeczności Seria Easy Series dla domów i bloków mieszkalnych

Rozwiązania dla społeczności Seria Easy Series dla domów i bloków mieszkalnych Rozwiązania dla społeczności Seria Easy Series dla domów i bloków mieszkalnych 2 Centrala alarmowa Easy Series Prosta i niezawodna ochrona Podnieś wartość swojej nieruchomości Luksusowe apartamentowce,

Bardziej szczegółowo

Dla innych to jeszcze innowacja dla nas to już standard

Dla innych to jeszcze innowacja dla nas to już standard Budynki wyposażone w systemy oświetlenia LED Panele fotowoltaiczne Przetwarzające energię słoneczną w elektryczną Mieszkania z funkcją sterowania ciepłem, światłem, ochroną poprzez urządzenia mobilne Instalacje

Bardziej szczegółowo

INTELIGENTNA SALA OPERACYJNA ALVO INTEGRA

INTELIGENTNA SALA OPERACYJNA ALVO INTEGRA INTELIGENTNA SALA OPERACYJNA W W W. A LVO. P L 2 PO PIERWSZE INTEGRACJA Zintegrowany System Sterowania Salą Operacyjną ALVO Integra umożliwia intuicyjne bezprzewodowe sterowanie wyposażeniem medycznym

Bardziej szczegółowo

Kontrola dostępu, System zarządzania

Kontrola dostępu, System zarządzania Kontrola dostępu, System zarządzania Falcon to obszerny system zarządzania i kontroli dostępu. Pozwala na kontrolowanie pracowników, gości, ochrony w małych i średnich firmach. Jedną z głównych zalet systemu

Bardziej szczegółowo

PROJEKT ZESPOŁOWY SEMESTR LETNI 2011/2012 INTELIGENTNA SALA WYKŁADOWA GRUPA SALA 201

PROJEKT ZESPOŁOWY SEMESTR LETNI 2011/2012 INTELIGENTNA SALA WYKŁADOWA GRUPA SALA 201 PROJEKT ZESPOŁOWY SEMESTR LETNI 2011/2012 INTELIGENTNA SALA WYKŁADOWA GRUPA SALA 201 TEMAT Wymagania systemów WERSJA 1.0 AUTOR Paweł Dmochowski, cała grupa DATA 16.04.2012 INTELIGENTNA SALA WYKŁADOWA Wymagania

Bardziej szczegółowo

ViewIt 2.0. System Monitoringu i Zarządzania Sygnalizacjami Świetlnymi. Funkcje

ViewIt 2.0. System Monitoringu i Zarządzania Sygnalizacjami Świetlnymi. Funkcje ViewIt 2.0 System Monitoringu i Zarządzania Sygnalizacjami Świetlnymi Funkcje Monitoring urządzeń: > sterowniki sygnalizacji świetlnej, > kamery, > stacje metrologiczne, > inne Zdalne sterowanie funkcjami

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie. Smart Home Automation

Wprowadzenie. Smart Home Automation 1/60 Wprowadzenie Smart Home Automation Wprowadzenie Plan prezentacji 1. Wprowadzenie 2. Cechy systemu 3. Miniserver i LoxBUS 4. Aplikacja Loxone Config 5. Moduły rozszerzeń 6. Interfejsy użytkownika 7.

Bardziej szczegółowo

Thinx Poland. Piotr Jelonek Główny specjalista ds. rozwoju sieci CCIE #15426

Thinx Poland. Piotr Jelonek Główny specjalista ds. rozwoju sieci CCIE #15426 System monitoringu infrastruktury Thinx Poland Piotr Jelonek Główny specjalista ds. rozwoju sieci CCIE #15426 ATMAN - System monitoringu serwerowni 13000 zmiennych 2.000 progów alarmowych 2.600 logowanych

Bardziej szczegółowo

Zestawy Inteligentny Budynek

Zestawy Inteligentny Budynek Zestawy Inteligentny Budynek Zestaw deweloperski Zestaw deweloperski: Ekran dotykowy LCD do zarządzania alarmem, ogrzewaniem i automatyką Zestaw do sterowania ogrzewaniem dla TYDOM 4000 do sterowania oświetleniem

Bardziej szczegółowo

Regio Regulatory Pomieszczeniowe

Regio Regulatory Pomieszczeniowe Regio Regulatory Pomieszczeniowe Stylowa i komfortowa regulacja strefowa na każdym poziomie Regulacja strefowa na każdym poziomie... Regio jest nowym typoszeregiem regulatorów dla systemów HVAC oraz dla

Bardziej szczegółowo

Upgrade systemu Cockpit w 3 krokach

Upgrade systemu Cockpit w 3 krokach Upgrade systemu Cockpit w 3 krokach Kontroler Oto Twoje własne centrum zarządzania najważniejszym miejscem na świecie: domem. To niepozorne urządzenie jest sercem inteligentnego systemu Cockpit. Łączy

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki v 1.0, 22-05-2014 1 Spis treści 1. Wprowadzenie do technologii HD-CVI...3 2. Pierwsze uruchomienie...3 3. Logowanie i przegląd menu rejestratora...4 4. Ustawienia

Bardziej szczegółowo

InPro BMS InPro BMS SIEMENS

InPro BMS InPro BMS SIEMENS InPro Siemens OPC InPro BMS Produkt InPro BMS jest w sprzedaży od 2000 roku. W ostatnich kilku latach staliśmy się liderem wśród dostawców informatycznych rozwiązań dla systemów bezpieczeństwa. Oferowane

Bardziej szczegółowo

Interfejsy do integracji różnych standardów w komunikacyjnych w inteligentnym budynku

Interfejsy do integracji różnych standardów w komunikacyjnych w inteligentnym budynku Interfejsy do integracji różnych standardów w komunikacyjnych w inteligentnym budynku Konferencja Inteligentnych Systemów w Budynkowych 7-8 8 maja 2012 Wrocław APTOM System Sp. z o.o. www.aptom.pl 1 Komunikacja

Bardziej szczegółowo

spacelynk Sterownik logiczny Ref. LSS Pomoc w projektowaniu Całościowe rozwiązanie

spacelynk Sterownik logiczny Ref. LSS Pomoc w projektowaniu Całościowe rozwiązanie spacelynk Product description March 2015 spacelynk Sterownik logiczny Ref. LSS100200 Pomoc w projektowaniu Całościowe rozwiązanie 1 1) Prezentacja... 3 2) Instalacja... 4 3) Protokoły komunikacji... 6

Bardziej szczegółowo

Dlaczego KNX? Logo KNX - znak towarowy

Dlaczego KNX? Logo KNX - znak towarowy ZAKOR Sp. z o.o. 59-220 Legnica, ul. Złotoryjska 80/2 Tel: (76) 85 250 50 Fax: (76) 72 30 863 biuro@zakor.com.pl NIP:691-02-04-599 www.zakor.com.pl Dlaczego KNX? Logo KNX - znak towarowy Wprowadzenie Stowarzyszenie

Bardziej szczegółowo

Budujemy inteligentny dom

Budujemy inteligentny dom Budujemy inteligentny dom Wiele osób będących na etapie budowy lub remontu domu rozważa instalację automatyki budynkowej. Dla wielu osób inteligentny dom kojarzy się z wygodą użytkowania, ale i bardzo

Bardziej szczegółowo

Podstawowe informacje:

Podstawowe informacje: Podstawowe informacje: CPA net to nowy system zdalnego monitorowania i zarządzania oświetleniem przez stronę www w czasie rzeczywistym z pozycji komputera oraz urządzenia mobilnego. Umożliwia inteligentne

Bardziej szczegółowo

Dimmer 2. Kolejny etap w rozwoju inteligencji

Dimmer 2. Kolejny etap w rozwoju inteligencji Dimmer 2 Kolejny etap w rozwoju inteligencji Informacje Ogólne Automatyczne wykrywanie źródła światła przez wbudowany, zaawansowany mechanizm kalibracji Pomiar mocy i energii podłączonego źródła światła

Bardziej szczegółowo

Historia firmy vbass. vbass Inteligentny Dom KNX Email: vbass@vbass.pl Telefon: 58 350-04-04 509-381-853 www.vbass.pl

Historia firmy vbass. vbass Inteligentny Dom KNX Email: vbass@vbass.pl Telefon: 58 350-04-04 509-381-853 www.vbass.pl Inteligentny DOM Historia firmy vbass vbass jest firmą specjalizacją się w inteligentnych instalacjach, integracji sieciowej i realizacji systemów dostosowanych do wymagań klienta. Oferujemy kompleksowe

Bardziej szczegółowo

FIBARO SYSTEM od podstaw

FIBARO SYSTEM od podstaw Inteligentna Inteligentna automatyka automatyka budynkowa budynkowa FIBARO SYSTEM od podstaw Co to jest Fibaro? FIBARO to pierwszy na świecie tak funkcjonalny inteligentny system zarządzania budynkiem.

Bardziej szczegółowo

Koszty energii elektrycznej pod kontrolą Gotowe rozwiązanie do zarządzania energią

Koszty energii elektrycznej pod kontrolą Gotowe rozwiązanie do zarządzania energią Koszty energii elektrycznej pod kontrolą Gotowe rozwiązanie do zarządzania energią Liczniki energii elektrycznej z interfejsem komunikacyjnym i panel operatorski z wbudowaną aplikacją do rejestracji i

Bardziej szczegółowo

UPGRADE AQUA 3000 OPEN ZE STEROWNIKIEM ECC2

UPGRADE AQUA 3000 OPEN ZE STEROWNIKIEM ECC2 UPGRADE AQUA 3000 OPEN ZE STEROWNIKIEM ECC2 Interfejs systemu zarządzania wodą AQUA 3000 open do komunikacji mobilnej i komunikacji z automatyką budynkową BMS UPGRADE AQUA 3000 OPEN ZE STEROWNIKIEM ECC2

Bardziej szczegółowo

System LIGHTIFY Home firmy OSRAM

System LIGHTIFY Home firmy OSRAM System LIGHTIFY Home firmy OSRAM OSRAM LIGHTIFY : Stwórz inteligentne mieszkanie Światło nigdy nie było tak wzbogacone, pomocne, zindywidualizowane i połączone a oświetlenie nigdy aż tak znakomite. + +

Bardziej szczegółowo

System powiadamiania TS400

System powiadamiania TS400 System powiadamiania TS400 System powiadamiania i wskazywania awarii TS400 opracowany zgodnie z DIN 19235 stanowi ofertę doskonałej platformy monitorującej, w szczególności systemy techniczne i instalacje

Bardziej szczegółowo

Inteligentne sterowanie

Inteligentne sterowanie i ThorluxSmart System wykorzystuje najnowszą technologięcyfrową aby zapewnić prostą, skuteczną metodę sterowania oświetleniem, która minimalizuje zużycie energii przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego

Bardziej szczegółowo

Cyfrowy system nagłośnieniowy i dźwiękowy system ostrzegawczy Praesideo Skuteczny przekaz komunikatów, niezależnie od sytuacji

Cyfrowy system nagłośnieniowy i dźwiękowy system ostrzegawczy Praesideo Skuteczny przekaz komunikatów, niezależnie od sytuacji Cyfrowy system nagłośnieniowy i dźwiękowy system ostrzegawczy Praesideo Skuteczny przekaz komunikatów, niezależnie od sytuacji 2 System nagłośnieniowy i dźwiękowy system ostrzegawczy Praesideo firmy Bosch

Bardziej szczegółowo

ANDROID CMS dla urządzeń z systemem Android instrukcja użytkownika

ANDROID CMS dla urządzeń z systemem Android instrukcja użytkownika ANDROID CMS dla urządzeń z systemem Android instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika wersja 1.0 (Styczeń 2012) Instrukcja dla programu w wersji 3.0.9 1 Spis treści 1 WSTĘP... 3 1.1 Opis systemu...

Bardziej szczegółowo

HYDRO-ECO-SYSTEM. Sieciowe systemy monitoringu w instalacjach przemysłowych i ochrony środowiska

HYDRO-ECO-SYSTEM. Sieciowe systemy monitoringu w instalacjach przemysłowych i ochrony środowiska HYDRO-ECO-SYSTEM Sieciowe systemy monitoringu w instalacjach przemysłowych i ochrony środowiska 1000 1100 0001 0110 1011 1100 0001 0110 1011 1100 0001 0110 1011 1100 0001 0110 1011 1100 1001 1101 0010

Bardziej szczegółowo

InPro SIEMENS AX wsparcie dla Systemów Telewizji Przemysłowej

InPro SIEMENS AX wsparcie dla Systemów Telewizji Przemysłowej InPro SIEMENS AX wsparcie dla Systemów Telewizji Przemysłowej Produkt InPro BMS Produkt InPro BMS jest w sprzedaży od 2000 roku. W ostatnich kilku latach staliśmy się liderem wśród dostawców informatycznych

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki IPOX

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki IPOX Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki IPOX v 1.1, 07-09-2015 1 Spis treści 1. Pierwsze uruchomienie...3 2. Logowanie i przegląd menu rejestratora...4 3. Ustawienia nagrywania...6 4. Odtwarzanie

Bardziej szczegółowo

Dlaczego sterowniki pogodowe calormatic?

Dlaczego sterowniki pogodowe calormatic? Sterowniki pogodowe Dlaczego sterowniki pogodowe? Bo łączą komfort i ekonomię użytkowania. Ponieważ wybiega w przyszłość. 450 Sterownik pogodowy do współpracy z kotłami wyposażonymi w złącze komunikacyjne

Bardziej szczegółowo

2. Zawartość dokumentacji. 1. Strona tytułowa. 2. Zawartość dokumentacji. 3. Spis rysunków. 4. Opis instalacji kontroli dostępu. 3.

2. Zawartość dokumentacji. 1. Strona tytułowa. 2. Zawartość dokumentacji. 3. Spis rysunków. 4. Opis instalacji kontroli dostępu. 3. 2. Zawartość dokumentacji 1. Strona tytułowa. 2. Zawartość dokumentacji. 3. Spis rysunków. 4. Opis instalacji kontroli dostępu. 3. Spis rysunków Rys nr 1 schemat instalacji KD Piwnica Rys nr 2 schemat

Bardziej szczegółowo

Małe i średnie budynki Nowe i modernizowane Wytyczne projektowe Kompletne rozwiązanie

Małe i średnie budynki Nowe i modernizowane Wytyczne projektowe Kompletne rozwiązanie Małe i średnie budynki Nowe i modernizowane Wytyczne projektowe Kompletne rozwiązanie 1 1) Wprowadzenie... 3 2) Sterowanie/automatyka w budynku... 4 2.1) Interfejsy sterowania... 4 2.1.1) Sterowanie za

Bardziej szczegółowo

Aplikacje mobilne ios

Aplikacje mobilne ios Aplikacje mobilne ios 1 Spis treści 1.Aplikacje Mobilne...3 2.Kategoria Centrale...4 3.Kategoria Główne Menu...5 4.Kategoria Nawigacja...6 5.Kategoria Czujniki...7 6.Kategoria Prąd...8 7.Kategoria Kamery...9

Bardziej szczegółowo

KAM-TECH sklep internetowy

KAM-TECH sklep internetowy TV PRZEMYSŁOWA > rejestratory cyfrowe DVR > 16 kanałowe > Model : Producent : BCS Specyfikacja: tryb pracy: pentaplex liczba wejść wideo: 16 (BNC) liczba wyjść wideo: 1 x BNC + VGA, HDMI liczba wejść/wyjść

Bardziej szczegółowo

INTELIGENTNY DOM Systemy zarządzania energią

INTELIGENTNY DOM Systemy zarządzania energią mgr inż. Leszek Muszyński icomfort INTELIGENTNY DOM Systemy zarządzania energią ENERGYREGION - Efektywny rozwój rozproszonej energetyki odnawialnej w połączeniu z konwencjonalną w regionach. Inteligentny

Bardziej szczegółowo

Internet TeleControl VITOCOM 300 VITODATA 300

Internet TeleControl VITOCOM 300 VITODATA 300 Internet TeleControl VITOCOM 300 VITODATA 300 Aktualne, przejrzyste i w korzystnej cenie Vitocom 300 oraz Vitodata 300 pozwalają na dostęp do wszystkich parametrów instalacji, również w przypadku szczególnie

Bardziej szczegółowo

Opcje Standardowa WiFi PM+ PM+/WiFi GPRS PM+/GPRS Licznik

Opcje Standardowa WiFi PM+ PM+/WiFi GPRS PM+/GPRS Licznik Years Maksymalna moc instalacji fotowoltaicznej 2000 kwp Opcjonalne Powermanagement i regulacja cos fi Prezentacja graficzna oraz obsługa na kolorowym, dotykowym wyświetlaczu TFT oraz przejrzysty wyświetlacz

Bardziej szczegółowo

Zacznij niezwykłą przygodę z INTELIGENTNYM DOMEM

Zacznij niezwykłą przygodę z INTELIGENTNYM DOMEM Zacznij niezwykłą przygodę z INTELIGENTNYM DOMEM Przekonaj się, jak inteligentny może być Twój dom FIBARO STARTER KIT to prosty sposób, aby poznać zalety automatyki domowej. Pięć inteligentnych urządzeń,

Bardziej szczegółowo

Systemy sterowania budynkami

Systemy sterowania budynkami Systemy sterowania budynkami mgr. inż. Jan Michał Krawczyk jan.krawczyk@hemms.pl +48 602 78 77 74 Konferencja Ochrona środowiska i odnawialne źródła energii Akademia Górniczo - Hutnicza Kraków, 11 Grudnia

Bardziej szczegółowo

Monitoring i sterowanie przy pomocy urządzeń mobilnych

Monitoring i sterowanie przy pomocy urządzeń mobilnych Monitoring i sterowanie przy pomocy urządzeń mobilnych Przeznaczenie produktu Moduł Asix Mobile stanowi rozszerzenie zestawu narzędzi i programów dostępnych w ramach systemu Asix o funkcjonalności dedykowanej

Bardziej szczegółowo

Slican dla Twojego hotelu, sanatorium i SPA

Slican dla Twojego hotelu, sanatorium i SPA Slican dla Twojego hotelu, sanatorium i SPA Hotel jest wyjątkowym wyzwaniem dla integratora sieci telekomunikacyjnej. Właściciel hotelu zapewniając swoim klientom wysoką jakość obsługi oferuje nie tylko

Bardziej szczegółowo

Bezprzewodowy GRAFIK Eye QS

Bezprzewodowy GRAFIK Eye QS Bezprzewodowy GRAFIK Eye QS Oświetlenie, rolety i kontrolowanie zużycia energii dostosowane do potrzeb Wideo Konferencja A/V Zdjęcie Nic Lehoux oszczędzaj energię z firmą LutronTM CO TO JEST GRAFIK EYE

Bardziej szczegółowo

Inteligentna automatyka budynkowa

Inteligentna automatyka budynkowa Inteligentna automatyka budynkowa Mózg Systemu Fibaro Home Center Urządzenie sterujące i zarządzające systemem Fibaro, Bezprzewodowo komunikuje się z komponentami systemu Fibaro, Pozwala kontrolować do

Bardziej szczegółowo

Kamera Domu Inteligentnego. Instrukcja instalacji

Kamera Domu Inteligentnego. Instrukcja instalacji Kamera Domu Inteligentnego Instrukcja instalacji 1 Spis treści 1.Wprowadzenie... 3 2.Wymagania sprzętowe... 3 3.Specyfikacja techniczna... 3 4.Schemat urządzenia... 4 5.Instalacja urządzenia... 4 6.Instalacja

Bardziej szczegółowo

Satel Integra FIBARO

Satel Integra FIBARO Konfiguracja systemu alarmowego Satel Integra do współpracy z systemem FIBARO Poznań, 15 maja 2015r. 1 FIBARO Home Center 2 umożliwia integrację z systemem alarmowym Satel. Jest to realizowane na poziomie

Bardziej szczegółowo

Prosty i efektywny sposób zabezpieczenia Twojego mienia

Prosty i efektywny sposób zabezpieczenia Twojego mienia Galaxy Flex Zintegrowany system sygnalizacji włamania i napadu oraz kontroli dostępu firmy Honeywell Galaxy Flex Prosty i efektywny sposób zabezpieczenia Twojego mienia W końcu możesz być pewny, że jesteś

Bardziej szczegółowo

Systemy automatyki domowej

Systemy automatyki domowej Systemy automatyki domowej Inteligentny Dom Zobacz jak moŝe wyglądać Twój Dom Teletask Teletask system magistralowy System w całości tworzony w Europie Belgia Dystrybuowany w ponad 20 krajach Pełna gama

Bardziej szczegółowo

Nowe spojrzenie na systemy monitoringu i sterowania sieciami ciepłowniczymi

Nowe spojrzenie na systemy monitoringu i sterowania sieciami ciepłowniczymi Nowe spojrzenie na systemy monitoringu i sterowania sieciami ciepłowniczymi Leszek Jabłoński Cele optymalizacja pracy sieci ciepłowniczej zwiększenie efektywności energetycznej większe bezpieczeństwo dostaw

Bardziej szczegółowo

Zawory równoważące w SYSTEMACH REGIN

Zawory równoważące w SYSTEMACH REGIN Zawory równoważące w SYSTEMACH REGIN Zawory równoważące Zawory równoważące mają na celu zrównoważenie instalacji grzewczych i wody lodowej, tak aby pozostałe elementy instalacji, takie jak grzejniki, nagrzewnice,

Bardziej szczegółowo

Nasz cel: zapewnienie całodobowego dostępu zdalnego i sterowania kamerami. Dynamic Transcoding

Nasz cel: zapewnienie całodobowego dostępu zdalnego i sterowania kamerami. Dynamic Transcoding Nasz cel: zapewnienie całodobowego dostępu zdalnego i sterowania kamerami Dynamic Transcoding 2 Dynamic Transcoding Całodobowy dostęp zdalny i zdalne sterowanie w dowolnym miejscu i czasie Do tej pory

Bardziej szczegółowo

Skalowalność to najlepsze rozwiązanie. Nowy system Social Alarm Management 7 Professional.

Skalowalność to najlepsze rozwiązanie. Nowy system Social Alarm Management 7 Professional. Skalowalność to najlepsze rozwiązanie. Nowy system Social Alarm Management 7 Professional. 2 Skuteczność dzięki dopasowaniu idealne rozwiązania gwarancją sukcesu W celu umożliwienia natychmiastowej reakcji

Bardziej szczegółowo

proxi - sterowanie przez Bluetooth Smart.

proxi - sterowanie przez Bluetooth Smart. proxi - sterowanie przez Bluetooth Smart. Każde urządzenie w zasięgu ręki Eric Schmidt, prezes wykonawczy Google, Podczas spotkania z przedstawicielami świata polityki i biznesu w Davos, w czasie trwania

Bardziej szczegółowo

KAMSOFT S.A. prezentacja firmy

KAMSOFT S.A. prezentacja firmy Andrzej Wolnik KAMSOFT S.A. prezentacja firmy Jedna z najsilniejszych polskich grup kapitałowych działająca na szeroko pojętym rynku usług informatycznych. Działalność firmy obejmuje projektowanie i wytwarzanie

Bardziej szczegółowo

Przykładowe rozwiązania Informacje kontaktowe

Przykładowe rozwiązania Informacje kontaktowe strona 2-7 strona 8-14 strona 15 Prezentacja ogólna Przykładowe rozwiązania Informacje kontaktowe Fibaro to jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów inteligentnego sterowania. Obejmuje możliwość

Bardziej szczegółowo

Nowoczesne systemy sterowania oraz zdalnej kontroli i wizualizacji. DP ViewNet

Nowoczesne systemy sterowania oraz zdalnej kontroli i wizualizacji. DP ViewNet Nowoczesne systemy sterowania oraz zdalnej kontroli i wizualizacji DP ViewNet Zaawansowane systemy sterowania Nowa seria central DP to także najnowocześniejsze układy sterowania Automatyka central DP została

Bardziej szczegółowo

SystEm Fox Sprytne rozwiązania dla Twojego domu

SystEm Fox Sprytne rozwiązania dla Twojego domu SystEm Fox Sprytne rozwiązania dla Twojego domu Darmowe aplikacje na smartfony i tablety prosta instalacja i programowanie intuicyjna obsługa Oszczędność energii Nowoczesny dizajn Fox 1 Dlaczego FOX konfiguracja

Bardziej szczegółowo

BEZPIECZNY OBIEKT Zabezpiecz Kontroluj Zarządzaj Oszczędzaj

BEZPIECZNY OBIEKT Zabezpiecz Kontroluj Zarządzaj Oszczędzaj BEZPIECZNY OBIEKT Zabezpiecz Kontroluj Zarządzaj Oszczędzaj PRO BEZPIECZNY OBIEKT Większe zyski Twojej firmy to nie tylko rosnąca sprzedaż i powiekszanie grupy odbiorców. Ich wzrost osiągniesz również

Bardziej szczegółowo

Nowoczesne technologie kluczem do znaczących oszczędności i poprawy funkcjonalności oświetlenia. (przykłady zrealizowanych inwestycji)

Nowoczesne technologie kluczem do znaczących oszczędności i poprawy funkcjonalności oświetlenia. (przykłady zrealizowanych inwestycji) Nowoczesne technologie kluczem do znaczących oszczędności i poprawy funkcjonalności oświetlenia (przykłady zrealizowanych inwestycji) 1 Rozwój rynku oświetleniowego (bez oświetlenia samochodowego i rynku

Bardziej szczegółowo

Aktualności. Inteligentna modernizacja z systemem SMARTHOME 2012/1. www.beg-luxomat.com. Czujniki ruchu i obecności. Lampy i wyłączniki zmierzchowe

Aktualności. Inteligentna modernizacja z systemem SMARTHOME 2012/1. www.beg-luxomat.com. Czujniki ruchu i obecności. Lampy i wyłączniki zmierzchowe Aktualności 2012/1 www.beg-luxomat.com Czujniki ruchu i obecności Lampy i wyłączniki zmierzchowe Inteligentna modernizacja z systemem SMARTHOME V-box SMARTHOME KNX Zegary SAFETYLUX Strona 4-5 Wygodnie,

Bardziej szczegółowo

ŁATWE STEROWANIE CENTRALNYM OGRZEWANIEM

ŁATWE STEROWANIE CENTRALNYM OGRZEWANIEM AUTOMATYKA DO SYSTEMÓW GRZEWCZYCH ŁATWE STEROWANIE CENTRALNYM OGRZEWANIEM Choć sercem systemu centralnego ogrzewania bez wątpienia jest źródło ciepła, czyli kocioł, to często nie zdajemy sobie sprawy,

Bardziej szczegółowo

kolekcja nowej generacji

kolekcja nowej generacji kolekcja nowej generacji SMILE to nowe doświadczenie w dziedzinie videodomofonów. Spokojny i inteligenty dzięki konstrukcji pozwalającej na integrację z każdym otoczeniem. Zaawansowane zarządzanie monitorem,

Bardziej szczegółowo

GE Security. Alliance. zaawansowany system zarządzania bezpieczeństwem

GE Security. Alliance. zaawansowany system zarządzania bezpieczeństwem GE Security Alliance zaawansowany system zarządzania bezpieczeństwem Podstawowe cechy systemu Alliance: Aplikacja wielostanowiskowa maksymalnie 1 serwer + 9 stacji klienckich Umożliwia jednoczesną pracę

Bardziej szczegółowo

PAIGO Z-SOFT INSTRUKCJA OBSŁUGI

PAIGO Z-SOFT INSTRUKCJA OBSŁUGI PAIGO Z-SOFT INSTRUKCJA OBSŁUGI Przedmowa Dziękujemy za zakup Paigo Z-Soft. Przed rozpoczęciem użytkowania urządzenia Paigo prosimy o zapoznanie się z niniejszą instrukcją, procedurami oraz funkcjami.

Bardziej szczegółowo

Systemy klimatyzacyjne na wodę lodową KaCool D

Systemy klimatyzacyjne na wodę lodową KaCool D Systemy klimatyzacyjne na wodę lodową KaCool D Zalety KaCool D Bezkonkurencyjne zalety Szczegóły Dane techniczne Warianty regulacji Wymiary Korzyści dla klienta! KaCool D: zaskakująco niewidoczny w suficie.

Bardziej szczegółowo

Super WISE. Produkt systemowy dla systemu wentylacji zależnej od potrzeb Swegon WISE. Krótka charakterystyka

Super WISE. Produkt systemowy dla systemu wentylacji zależnej od potrzeb Swegon WISE. Krótka charakterystyka Produkt systemowy dla systemu wentylacji zależnej od potrzeb Swegon WISE Krótka charakterystyka Optymalizacji ciśnienia powietrza nawiewanego i wywiewanego Dodawanie i odejmowanie z przepływów w strefie

Bardziej szczegółowo

Inteligentny dom w systemie xcomfort

Inteligentny dom w systemie xcomfort www.eaton.eu www.xcomfort.pl Inteligentny dom w systemie xcomfort URUCHAMIANIE GOTOWYCH SCEN ŚWIETLNYCH ŁAGODNE ZAPALANIE ŚWIATŁA W NOCY np. scena do czytania np. scena nastrojowa Twoje dziecko wchodzi

Bardziej szczegółowo

34 sterowanie sterownik centralny CE51-24/E(M) Nazwa modelu Zasilanie Wymiary (HxWxD) Waga CE51-24/E(M) 220V~240V, 50/60 Hz 185 x 131 x 68 mm 557 g Ustawienia zegara systemowego Alarm i wyświetlanie kodów

Bardziej szczegółowo

Urządzenie InelNET-01 służy do sterowania radiowym systemem SSN-04R firmy INEL poprzez internet.

Urządzenie InelNET-01 służy do sterowania radiowym systemem SSN-04R firmy INEL poprzez internet. InelNET-01 Urządzenie InelNET-01 służy do sterowania radiowym systemem SSN-04R firmy INEL poprzez internet. Urządzenie nie wymaga instalacji dodatkowych aplikacji na urządzeniach dostępowych takich jak:

Bardziej szczegółowo

1. Zamawiający. SRTime sp. j. Pawłowski & Jelonek ul. Mickiewicza 59 40-085 Katowice NIP 9542474897 REGON 278229112. 2. Przedmiot zamówienia

1. Zamawiający. SRTime sp. j. Pawłowski & Jelonek ul. Mickiewicza 59 40-085 Katowice NIP 9542474897 REGON 278229112. 2. Przedmiot zamówienia Zapytanie ofertowe nr 1/2015 z dnia 02.01.2015 na wykonanie Instalacja zintegrowanego, zdalnie sterowanego systemu zabezpieczającego i monitorującego serwerownię. 1. Zamawiający SRTime sp. j. Pawłowski

Bardziej szczegółowo

AAT Holding sp. z o.o.

AAT Holding sp. z o.o. AAT Holding sp. z o.o. Zobrazowanie strumieni wideo Dwa niezależne okna wideo Jednoczesne wyświetlanie do 72 strumieni (2 x 36 strumieni) w rozdzielczości od VGA do 2MPX Włączanie/wyłączanie, zagnieżdżanie,

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika programu. Ceremonia 3.1

Podręcznik użytkownika programu. Ceremonia 3.1 Podręcznik użytkownika programu Ceremonia 3.1 1 Spis treści O programie...3 Główne okno programu...4 Edytor pieśni...7 Okno ustawień programu...8 Edycja kategorii pieśni...9 Edytor schematów slajdów...10

Bardziej szczegółowo

Aplikacja JunkersHome swobodna, zdalna komunikacja z systemem grzewczym w Twoim domu

Aplikacja JunkersHome swobodna, zdalna komunikacja z systemem grzewczym w Twoim domu Aplikacja JunkersHome swobodna, zdalna komunikacja z systemem grzewczym w Twoim domu 2 Aplikacja JunkersHome JunkersHome mobilne sterowanie systemem ogrzewania Wyobraź sobie: wychodzisz z pracy, a w domu

Bardziej szczegółowo