Instrukcja obsługi do owalnych basenów firmy INTEX

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Instrukcja obsługi do owalnych basenów firmy INTEX"

Transkrypt

1 Strona 1 Instrukcja obsługi do owalnych basenów firmy INTEX Wymiary : 366 cm x 509 cm 366 cm x 610 cm 366 cm x 732 cm 366 cm x 853 cm Spis treści : Ostrzeżenia przeczytaj przed montażem - strona 1 Wykaz części - strona 2 Montaż - strony 3-8 Osuszanie i przechowywanie po sezonie - strona 8 Konserwacja i stosowanie chemii basenowej - strona 8 Problemy mogące wystąpić - strona 9 Zasady bezpieczeństwa - strona 9 Przeczytaj uważnie wszystkie punkty poniższej instrukcji przed rozpoczęciem montażu Ostrzeżenia! Dzieci muszą znajdować się cały czas pod kompetentnym nadzorem osób dorosłych podczas kąpieli w basenie Upewnij się, że dzieci nie mają możliwości niezauważonego wejścia do basenu, poprzez nie zamknięte drzwi czy okna W celu zabezpieczenia dostania się w pobliże basenu małych dzieci i zwierząt można zainstalować ogrodzenie. Basen jak i wszystkie akcesoria muszą być montowane wyłącznie przez osoby dorosły. Nie nurkuj, nie skacz i nie ześlizguj się do basenu. Nie opieraj się, nie siadaj okrakiem na nadmuchiwanej krawędzi basenu może to stać się przyczyną wypadku lub wypłynięcia wody. Nie pozwalaj innym osobom na wspinanie się po ścianach basenu i siadania na nich. Zabierz wszystkie zabawki i sprzęt do pływania z basenu i jego pobliża, gdy basen nie jest używany. W/w rzeczy przyciągają uwagę małych dzieci. Odsuń wszystkie krzesła, stoły i przedmioty, z których dzieci mogą dostać się do basenu na odległość co najmniej 1,5 m. Zawsze miej w pobliżu sprzęt ratunkowy i spis telefonów ratunkowych. Nigdy nie pływaj samemu i nie pozwalaj na to innym. Nie przebywaj w basenie po spożyciu alkoholu bądź zażyciu lekarstw. Nie pozwól dzieciom na kontakt z pokrywą basenową ze względu na możliwość zaplątania, utonięcia lub innych poważnych obrażeń. Pokrywa basenowa musi zostać zdjęta przed korzystaniem z basenów. Nikt nie może znajdować się w basenie pod pokrywą. Nie zasłaniaj basenu, jeśli ktokolwiek się w nim znajduje. Utrzymuj porządek wokół basenu, aby uniknąć poślizgnięcia się bądź upadku. Utrzymuj wodę w należytej czystości, aby zapobiec chorobom osób korzystających z basenu. Nie pij wody basenowej i kieruj się zasadami higieny. Baseny są narażone na zużycie i zniszczenie. Jeśli nie są rozkładane i konserwowane prawidłowo może to spowodować zniszczenie lub osłabienie ich struktury. Może to spowodować nagły wyciek dużej ilości wody, co doprowadzić może do uszkodzeń ciała bądź zniszczeniu rzeczy znajdujących się w pobliżu. Dzieci i osoby ułomne muszą znajdować się pod ciągłym, kompetentnym nadzorem Nigdy nie pozostawiaj dzieci bez nadzoru Nie zastosowanie się do powyższych ostrzeżeń może spowodować zniszczenie posesji, uszkodzenie ciała lub nawet śmierć!

2 Strona 2 Wykaz części : Przed rozpoczęciem montażu, sprawdź zawartość opakowania i zapoznaj się z wszystkimi częściami. Plunger valwe = zawór tłokowy Large strainer = duży filtr Pump hose = wąż pompy Filter pump = pompa filtrująca Typ basenu ilość sztuk Numer Opis 549 cm 610 cm 732 cm 853 cm Uwagi 05OM-01 Pozioma belka A Nasadka LM-7 i przycisk spręż.lm-8 w komplecie 05OM-02 Pozioma belka B Przycisk spręż.lm-8 w komplecie 05OM-03 Pozioma belka C Nasadka LM-7 w komplecie 05OM-04 Uchwyt ograniczający OM-05 Podstawka w kształcie litery U Nasadka LM-6 i podwójny zacisk spręż.lm-9 w komplecie 05OM-06 Powłoka basenowa OM-08 Mata pod spód basenu LM-6 Nasadka podstawki LM-7 Nakładki belek LM-8 Przycisk sprężynujący LM-9 Podwójny zacisk sprężynujący LM-10 Pręcik łączący

3 Strona 3 Instrukcja montażu : Wprowadzenie : Przed montażem wskazane jest obejrzenie kasety video znajdującej się w komplecie. Minimum dwie osoby dorosłe potrzebne są do rozstawienia basenu, optymalna ilość to cztery. Zapewnij około 2 metrów wolnej przestrzeni wokół miejsca, gdzie będzie stał basen, aby ułatwić sobie montaż. Jeden koniec powłoki basenowej ma otwór do połączenia węża oznaczony +. Drugi koniec basenu powinien znajdować się w pobliżu źródła prądu. Rada : Sprawdź, lokalne lub państwowe prawo dotyczące bezpieczeństwa dzieci, zabezpieczeń, oświetlenia basenu. Informacje dotyczące przygotowania gruntu 1. Grunt pod basen musi być płaski i idealnie wypoziomowany. 2. Grunt musi być wystarczająco zwarty, aby wytrzymać ciśnienie wody w basenie. 3. Dokładnie oczyść miejsce pod basen z nieczystości, kamieni i ostrych przedmiotów aby nie uszkodziły one powłoki basenowej oraz nie stały się przyczyną zranienia użytkowników basenu. 4. Jeśli podłoże nie jest dostatecznie twarde ( piasek, ziemia, trawa) niezbędne jest podłożenie kawałków desek ( wymiar 38 x 38 x 3 cm ) pod każdą nogę stelaża. Opcjonalnie można użyć kawałków żelaza, kafelków bądź dachówek. 5.Nie rozkładać basenu na powierzchniach pochyłych lub spadkach terenu. 6.Miękkie i sypkie podłoże nie nadaje się do rozłożenia na nim basenu. 7.W razie problemów skonsultuj się ze swoim sprzedawcą.

4 Strona 4 1. Wyjmij dywanik z kartonu numer 1 i rozłóż go całkowicie, tak by, zachować odległość 1,5-2 metrów od ścian, płotów, drzew itp. Wyjmij powłokę basenową (06OM-06) z kartonu i połóż ją na dywaniku. Rozłóż ją, aby rozgrzała się na słońcu, co spowoduje łatwiejszy montaż. Upewnij się, że powłoka jest rozłożona centrycznie na dywaniku. Nie ciągnij powłoki po ziemi, gdyż może to spowodować jej uszkodzenie i wyciek wody. liner powłoka basenowa electrical source - źródło prądu 2. Wyjmij wszystkie części z kartonu(ów) i połóż je w miejscu, gdzie będą montowane. Zapoznaj się z listą części na stronie 2. Ważne : Nie rozpoczynaj montażu, jeśli jakieś części brakują. Skontaktuj się wówczas ze sprzedawcą bądź punktem serwisowym.

5 Strona 5 3. Upewnij się, że powłoka jest całkowicie rozłożona na dywaniku.rozpoczynając z jednej strony powłoki, wsuń zamknięty koniec belki poziomej A do rękawa, znajdującego się w rogu. Kontynuuj wciskając belkę B w belkę A i belkę C wciskając w belkę B. Utrzymuj wyrównany poziom pomiędzy otworami belek i otworami rękawów w pokrywie. Kontynuuj wkładanie wszystkich belek ABC w rękawy i zrób to samo z innej strony. Połączenie belek jest różne w zależności od rozmiaru basenu, patrz tabela poniżej. Rozmiar basenu Liczba nóg w kształcie litery U na Połączenie belek każdej stronie 305 cm x549 cm 2 A-C 366 cm x 610 cm 2 A-C 366 cm x 732 cm 3 A-B-C 366 cm x 853 cm 4 A-B-B-C 4. Nałóż uchwyt ( 05OM-04) na podstawkę w kształcie litery U (05OM-05) i przeciągnij go tak, aby znalazł się na spodzie U ( patrz rysunek ) Powyższą czynność powtórz ze wszystkimi uchwytami i podstawkami. Ważne : Upewnij się, że wokół dywaniku jest 1,5 2 metrów wolnej przestrzeni. 5. Wierzchołki podstawek w kształcie U mają podwójny sprężynowy zacisk, który jest fabrycznie zamocowany. Górną część uchwytu umocuj w otworach belek A-B-C ściskając palcami dolną część guzików. Powyższa czynność pozwoli na łatwiejsze zamocowanie podstawek w belkach. Kiedy podstawka w kształcie litry U znajdzie się już w belce, przy pomocy palców pozwól, aby podstawka zatrzasnęła się na właściwym miejscu. Powyższą czynność powtórz ze wszystkimi podstawkami.

6 Strona 6 6. Włóż pręcik mocujący do powstałych z zakładek otworów, aby połączyć uchwyt powłoki basenowej z uchwytami ograniczającymi. 7. Pociągnij podstawkę od basenu tak,aby uchwyt się naprężył. Powtórz tę czynność ze wszystkimi uchwytami. 8. Jeśli podłoże nie jest dostatecznie twarde ( piasek, ziemia, trawa) niezbędne jest podłożenie kawałków desek ( wymiar 38 x 38 x 3 cm ) pod każdą nogę stelaża. Podstawki w kształcie litery U muszą być umieszczone centralnie na desce. Deska powinna być umieszczona tak, aby jej słoje biegły prostopadle do nogi stelaża.

7 Strona 7 9. Potrząśnij nadmuchiwaną krawędzią basenu, aby upewnić się, że znajduje się ona na zewnątrz ścian basenu i jest zwrócona ku górze. Napompuj górną krawędź ( obręcz ), utrzymując ją centrycznie w stosunku do basenu. Ważne! Do pompowania nie używać urządzeń sprężających powietrze. Nie przepompować. Ważne : Temperatura powietrza i wody ma wpływ na ciśnienie powietrza w nadmuchiwanej krawędzi ( obręczy ). Optymalnym rozwiązaniem jest pozostawienie miejsca na ewentualne rozprężenie się powietrza poprzez działanie promieni słonecznych itp. Podczas upałów sprawdź, czy nie wypuścić pewną ilość powietrza, aby uniknąć uszkodzenia. W żadnym wypadku firma Intex, jej agenci oraz pracownicy nie będą odpowiedzialni za uszkodzenia nadmuchiwanej krawędzi ( obręczy ) powstałe przez nieuwagę, brak dozoru lub czynniki zewnętrzne. 10. Przed napełnieniem wody do basenu, upewnij się, że : Wszystkie podstawki w kształcie litery U ( 05OM-05 ) są zamocowane równo. Wszystkie uchwyty ograniczające ( 05OM-04 ) są umieszczone centrycznie w podstawkach w kształcie litery U ( 05OM-05 ) Uchwyty powłoki basenowej są naciągnięte na zewnątrz spodu basenu, a uchwyty ograniczające ( 05OM-04 ) są naciągnięte lub leżą płasko na ziemi. Zawór odpływowy wewnątrz basenu jest zamknięty, a nasadka na zewnątrz jest dokręcona szczelnie. Napełnij basen wodą na wysokość 2-3 cm i sprawdź czy podłoga basenu jest równa. Ważne : Jeśli woda spływa w kierunku jednej ściany, grunt pod basenem nie jest dokładnie wypoziomowany. Musisz wypuścić wodę z basenu, wyrównać grunt i zacząć całą procedurę od nowa. Zacznij wygładzać pozostałe zmarszczki od środka basenu w kierunku ścian basenu. Jeśli przyczyną powstania zmarszczek jest dywanik, dwie osoby powinny pociągnąć go z każdej strony w celu wygładzenia jego powierzchni. 11. Ściany basenu będą rosły w miarę napełniania wodą. Ważne : W trakcie napełniania basenu wodą, sprawdź co jakiś czas czy podstawki (05 OM-05) są równo i dokładnie wyrównane z poziomymi belkami. 12. Basen można napełniać do spodu nadmuchiwanego pierścienia. 13.Dla bezpieczeństwa i zapewnienia dobrej zabawy zapoznaj swoją rodzinę z zasadami bezpieczeństwa.

8 Strona 8 Osuszanie i przechowywanie przez dłuższy okres czasu Zapoznaj się z lokalnymi przepisami dotyczącymi pozbycia się wody basenowej. 1. Upewnij się, że zatyczka do wypuszczania wody jest umieszczona wewnątrz zaworu wypustowego. 2. Odkręć nakrętkę z zaworu na zewnętrznej ścianie basenu. 3. Połącz żeńską końcówkę węża z nasadką. 4. Umieść drugi koniec węża w miejscu, gdzie woda może bezpiecznie spływać. 5. Połącz nasadkę węża z zaworem. Uwaga: Woda natychmiast zacznie wypływać. 6. Odłącz nasadkę od węża po wypuszczeniu wody. 7. Ponownie zamocuj nakrętkę na zawór od wewnętrznej strony basenu. 8. Zdemontuj basen, postępując zgodnie z instrukcją, ale według odwrotnej kolejności. Wypuść powietrze z obręczy basenu. 9. Upewnij się, że wszystkie części basenu są suche, jeśli nie, to wystaw je na słońce celem osuszenia. 10. Ułóż powłokę w kształt prostokąta. Zaczynając z jednej strony, zwiń podwójnie jedną szóstą powłoki. Zrób to samo z drugą stroną. 11. Jak będziesz miał już dwie złożone strony, nałóż jedną na drugą, podobnie jak zamykasz książkę. 12. Nałóż jeden długi koniec basenu na drugi i zwiń powłokę. 13. Przechowuj basen wraz z akcesoriami w suchym miejscu. 14. Do przechowywania można użyć oryginalnego kartonu. Konserwacja basenu Utrzymywanie właściwego składu chemicznego wody może wpłynąć nie tylko na wygląd zewnętrzny powłoki basenu ale i na możliwość wykorzystywania jej przez wiele sezonów. Badając skład wody zawsze postępuj zgodnie z instrukcją dołączoną do zakupionego zestawu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się ze sprzedawcą bądź producentem. Przechowuj wszystkie środki chemiczne i testery w miejscach niedostępnych dla dzieci. 1. Nie dopuszczaj do kontaktu powłoki basenu z chlorem, zanim ten w pełni się nie rozpuści. Oznacza to, że granulat lub tabletki chloru powinny być najpierw rozpuszczone w naczyniu z wodą i dopiero w tej formie mogą być dodane do wody basenowej. 2. Nie mieszaj różnych środków chemicznych, używaj ich osobno i wymieszaj je dobrze z wodą basenową zanim zaczniesz stosować inny środek. 3. Opłukiwanie stóp przed wejściem do basenu pomoże w utrzymaniu wody w czystości. 4. Produkowane przez firmę Intex siatki do czyszczenia lustra wody jak i odkurzacz służą do pomocy w utrzymaniu wody w czystości.

9 Strona 9 Problemy mogące wystąpić w czasie użytkowania basenu Problem Opis Przyczyna Środki zaradcze Algi - zielona woda - zielone lub czarne plamy na powłoce basenu - powłoka jest śliska i wyczuwalny jest nieprzyjemny zapach -niewłaściwy odczyn ph lub poziom chloru - zastosować chlorowanie wody. Sprawdź ph wody i dostosuj do poziomu sugerowanego przez sprzedawcę - delikatnie wyczyść plamy - utrzymuj właściwy Kolor wody Zawiesina na powierzchni wody - woda zmienia swoją barwę po użyciu preparatów zawierających chlor - woda ma mętny, mleczny wygląd - utlenianie zawartego w wodzie żelaza, magnezu bądź miedzi pod wpływem dodanego chloru. - twarda woda dzięki za wysokiemu poziomowi ph. - zawartośc chloru jest za mała poziom ph - dostosuj ph do właściwej wartości - włącz pompę filtrującą aż do oczyszczenia wody - regularnie czyść lub wymień wkład pompy - sprawdź ph. Skonsultuj się z lokalnym sprzedawcą w tej sprawie. - sprawdź poziom chloru - oczyść lub wymień wkład do pompy filtrującej Ubytek wody Osad na dnie basenu Liście na powierzchni wody - poziom wody jest niższy niż ubiegłego dnia - brud lub piasek na dnie basenu - liście na powierzchni wody - rozdarcie lub dziura w powłoce basenu - nakrętka na zaworze pompy jest nie dokręcona - ciągłe wchodzenie i wychodzenie z basenu bez oczyszczenia ciała - basen rozłożony jest za blisko drzew - zlokalizuj miejsce wycieku wody i w celu naprawy użyj dołączonej łatki - dokręć nakrętkę - użyj odkurzacza firmy Intex do oczyszczenia dna - przy pomocy siatki firmy Intex oczyść lustro wody z liści Zasady bezpieczeństwa Spędzanie czasu w wodzie może być zarówno źródłem zabawy, jak i mieć właściwości lecznicze. Jakkolwiek, niesie za sobą także element ryzyka w postaci możliwości odniesienia obrażeń, a w krańcowym przypadku nawet śmierci. Aby powyższe ryzyko zminimalizować, stosuj się zawsze do ostrzeżeń i zasad zawartych w instrukcji, na produkcie i na opakowaniu. Pamiętaj, że ostrzeżenia, uwagi i instrukcje wspomniane w w/w punktach nie wyczerpują oczywiście wszystkich możliwości odniesienia obrażeń, czy też zaistnienia niebezpieczeństwa. W celu ograniczenia do minimum zaistnienia przykrych wypadków, wskazane byłoby : nauczenie się pływać zapoznanie się z zasadami udzielania pierwszej pomocy poinstruowanie każdego opiekującego się pływającymi dziećmi o potencjalnym niebezpieczeństwie i korzystaniu ze sprzętu ratunkowego oraz zabezpieczeniu niepowołanego dostępu do basenu. Nauczenie dzieci, co robić podczas zaistnienia niebezpieczeństwa. Kierowanie się zawsze zdrowym rozsądkiem podczas zabawy w wodzie Nadzorowanie, pilnowanie i kontrolowanie.

OKRĄGŁY BASEN STELAŻOWY MODELE 305 732 CM

OKRĄGŁY BASEN STELAŻOWY MODELE 305 732 CM WAZNE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA Przeczytaj i postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami zanim zaczniesz montaż i użytkowanie basenu. OKRĄGŁY BASEN STELAŻOWY MODELE 305 732 CM INSTRUKCJA OBSŁUGI Firma INTEX

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi kullanma kılavuzu

instrukcja obsługi kullanma kılavuzu instrukcja obsługi kullanma kılavuzu Pralka Çamaşır Makinesi Steam System EWF 127570W 2 electrolux Spis treści Electrolux. Thinking of you. Aby dowiedzieć się więcej o naszej filozofii, odwiedź naszą stronę

Bardziej szczegółowo

POLSKI 4. Spis treści. Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

POLSKI 4. Spis treści. Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa RENLIG PL TR FWM7D5 POLSKI 4 TÜRKÇE 37 POLSKI 4 Spis treści Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa 4 Opis urządzenia 8 Panel sterowania 9 Pierwsze użycie 13 Dostosowanie ustawień do własnych preferencji 13

Bardziej szczegółowo

Uwaga! W cenie urządzenia zawarte jest bezpłatne uruchomienie przez autoryzowaną firmę serwisową. Uruchomienie nie zawiera kosztów dojazdu serwisanta

Uwaga! W cenie urządzenia zawarte jest bezpłatne uruchomienie przez autoryzowaną firmę serwisową. Uruchomienie nie zawiera kosztów dojazdu serwisanta 2 Uwaga! W cenie urządzenia zawarte jest bezpłatne uruchomienie przez autoryzowaną firmę serwisową. Uruchomienie nie zawiera kosztów dojazdu serwisanta do klienta. Spis treści Dane podstawowe 4 Rozdział

Bardziej szczegółowo

Kombinezony ochrony chemicznej Instrukcja użytkownika EVO/VPS/Super/Light

Kombinezony ochrony chemicznej Instrukcja użytkownika EVO/VPS/Super/Light Kombinezony ochrony chemicznej Instrukcja użytkownika EVO/VPS/Super/Light 1 2 SPIS TREŚCI...Strona Ważne...7 Certyfikaty i zezwolenia...8 Opis kombinezonów...8 Zezwolenie typu EC...8 Zezwolenie NFPA...9

Bardziej szczegółowo

Roteo 20HV/25H/35/35G User Manual. Version 1.2

Roteo 20HV/25H/35/35G User Manual. Version 1.2 Roteo 20V/25/35/35G User Manual Version 1.2 A B C D E F 1 4 2 3 6 5 11 10 7 8 9 2 4 6 5 3 7 8 9 1 8 7 6 2 3 9 1 4 5 1 6 3 4 5 2 RRC350 RRC350 1 2 3 4 5 6 7 12 11 5 7 9 3 1 10 4 6 8 13 2 Roteo 35/35G: 12

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA EKSPLOATACJI. Dwupłaszczowych zbiorników przeznaczonych do naziemnego składowania i dystrybucji AdBlue. BlueMaster

INSTRUKCJA EKSPLOATACJI. Dwupłaszczowych zbiorników przeznaczonych do naziemnego składowania i dystrybucji AdBlue. BlueMaster INSTRUKCJA EKSPLOATACJI Dwupłaszczowych zbiorników przeznaczonych do naziemnego składowania i dystrybucji AdBlue BlueMaster PL INSTRUKCJA EKSPLOATACJI DWUPŁASZCZOWYCH ZBIORNIKÓW PRZEZNACZONYCH DO NAZIEMNEGO

Bardziej szczegółowo

Instrukcja montażu i obsługi zmiękczaczy jonowymiennych AQUAHOME 20 AQUAHOME 30

Instrukcja montażu i obsługi zmiękczaczy jonowymiennych AQUAHOME 20 AQUAHOME 30 Instrukcja montażu i obsługi zmiękczaczy jonowymiennych AQUAHOME 20 AQUAHOME 30 W CENIE URZĄDZENIA ZAWARTE JEST BEZPŁATNE URUCHOMIENIE PRZEZ AUTORYZOWANĄ FIRMĘ SERWISOWĄ. URUCHOMIENIE NIE ZAWIERA KOSZTÓW

Bardziej szczegółowo

[XX OC] Speed- Mix. Instrukcja obsługi Instalacja i konserwacja

[XX OC] Speed- Mix. Instrukcja obsługi Instalacja i konserwacja [XX OC] Speed- Mix Instrukcja obsługi Instalacja i konserwacja 2 POKRYWA PRZEDNIE DRZWI WYŚWIETLACZ PANEL WYBORU PRZYCISKÓW POJEMNIKI PROWADNICE MISY MIESZAJĄCE ZBIORNIK NA WODĘ (WERSJA AA) OBUDOWA MECHANIZMU

Bardziej szczegółowo

WAŻNE INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA

WAŻNE INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA WAŻNE INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA BEZPIECZEŃSTWO ORAZ BEZPIECZEŃSTWO OSÓB TRZECICH JEST BARDZO WAŻNE Niniejsza instrukcja zawiera ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa, z którymi należy się zapoznać

Bardziej szczegółowo

1B 20 1B 27 1B 30 1B 40 1B 50. 43381807-POL-12.05-0.03 Printed in Germany

1B 20 1B 27 1B 30 1B 40 1B 50. 43381807-POL-12.05-0.03 Printed in Germany INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA 1B 20 1B 27 1B 30 1B 40 1B 50 43381807-POL-12.05-0.03 Printed in Germany 33 Nowy silnik wysokoprężny firmy HATZ Silnik jest przeznaczony tylko i wyłącznie do celu określonego i sprawdzonego

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Pompa insulinowa Swiss made Termin handlowy oraz logotyp Bluetooth są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. a ich wykorzystanie przez firmę Roche jest objęte licencją. Inne nazwy

Bardziej szczegółowo

Telewizor LCD. Instrukcja obsługi A-EHH-100-81(1) Instrukcja podłączenia i programowania. Odbiór audycji telewizyjnych

Telewizor LCD. Instrukcja obsługi A-EHH-100-81(1) Instrukcja podłączenia i programowania. Odbiór audycji telewizyjnych A-EHH-100-81(1) Telewizor LCD Instrukcja obsługi Instrukcja podłączenia i programowania Odbiór audycji telewizyjnych Korzystanie z dodatkowych urządzeń Korzystanie z funkcji MENU Informacje dodatkowe KDL-46R473A

Bardziej szczegółowo

Komputer firmy Acer serii Aspire S3. Podręcznik użytkownika

Komputer firmy Acer serii Aspire S3. Podręcznik użytkownika Komputer firmy Acer serii Aspire S3 Podręcznik użytkownika 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. Podręcznik użytkownika Komputer firmy Acer serii Aspire S3 Wydanie oryginalne: 02/2012 Oznaczenie modelu: Numer

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika ML-375x Series Podręcznik użytkownika Podstawowy imagine the possibilities Niniejszy podręcznik zawiera informacje dotyczące instalacji, podstawowej obsługi oraz rozwiązywania problemów w systemie Windows.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI

INSTRUKCJA INSTALACJI MODEL: MX-B382 CYFROWY SYSTEM WIELOFUNKCYJNY INSTRUKCJA INSTALACJI Niniejszą instrukcję należy przechowywać w dostępnym miejscu i korzystać z niej, gdy zajdzie konieczność. Uwaga! Aby całkowicie odłączyć

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi BN46-00299C-03

Instrukcja obsługi BN46-00299C-03 Instrukcja obsługi PE40C PE46C PE55C Kolor i wygląd mogą się różnić w zależności od produktu. Jego specyfikacja może bez wcześniejszego powiadomienia ulec zmianie mającej na celu poprawę jakości pracy.

Bardziej szczegółowo

Projektor Acer. Seria X1160/X1260 Podręcznik użytkownika

Projektor Acer. Seria X1160/X1260 Podręcznik użytkownika Projektor Acer Seria X1160/X1260 Podręcznik użytkownika Copyright 2007. Acer Incorporated. Wszelkie prawa zastrzeżone. Podręcznik użytkownika projektora Acer serii X1160/X1260 Wydanie oryginalne: 8/2007

Bardziej szczegółowo

Bezpieczeństwo w magazynie. Instrukcja obsługi regałów paletowych o zmiennej konfiguracji Działanie, użytkowanie, kontrola i konserwacja

Bezpieczeństwo w magazynie. Instrukcja obsługi regałów paletowych o zmiennej konfiguracji Działanie, użytkowanie, kontrola i konserwacja Bezpieczeństwo w magazynie Instrukcja obsługi regałów paletowych o zmiennej konfiguracji Działanie, użytkowanie, kontrola i konserwacja Spis treści INSTRUKCJA OBSŁUGI REGAŁÓW PALETOWYCH O ZMIENNEJ KONFIGURACJI

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi CAESAR 14 3 E *1.032004PL*

Instrukcja obsługi CAESAR 14 3 E *1.032004PL* Instrukcja obsługi PL CAESAR 14 3 E *1.032004PL* Immergas Polska Sp. z o.o. uchyla się od odpowiedzialności spowodowanej błędami w druku. Immergas Polska Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian.

Bardziej szczegółowo

ECONCEPT 15-25 A Kocioł kondensacyjny wiszący jednofunkcyjny

ECONCEPT 15-25 A Kocioł kondensacyjny wiszący jednofunkcyjny Kocioł kondensacyjny wiszący jednofunkcyjny INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA, INSTALOWANIA I KONSERWACJI 2 ! Uważnie przeczytać ostrzeżenia znajdujące się w niniejszej instrukcji, ponieważ dostarczają one ważnych

Bardziej szczegółowo

19-calowy Kolorowy monitor Ciekłokrystaliczny (LCD)

19-calowy Kolorowy monitor Ciekłokrystaliczny (LCD) 19-calowy Kolorowy monitor Ciekłokrystaliczny (LCD) Instrukcja obsługi Copyright 2005, Wszystkie prawa zastrzeżone. Niniejszy podręcznik chroniony jest prawem autorskim. Znaki towarowe: MS-DOS i Windows

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Ploter tnący Podręcznik użytkownika Dziękujemy za nabycie produktu. W celu właściwego i bezpiecznego stosowania oraz pełnego zrozumienia możliwości urządzenia, prosimy przeczytać podręcznik i przechowywać

Bardziej szczegółowo

HTC HD2 Skrócony przewodnik

HTC HD2 Skrócony przewodnik HTC HD2 Skrócony przewodnik Skrócony przewodnik Przeczytaj przed włączeniem urządzenia PO WYJĘCIU URZĄDZENIA Z OPAKOWANIA AKUMULATOR NIE JEST NAŁADOWANY. NIE WYJMOWAĆ AKUMULATORA PODCZAS ŁADOWANIA URZĄDZENIA.

Bardziej szczegółowo

LC-40LE830E LC-40LE830RU LC-40LE831E LC-40LE831S

LC-40LE830E LC-40LE830RU LC-40LE831E LC-40LE831S MODEL LC-46LE830E LC-46LE830RU LC-46LE831E LC-46LE831S INSTRUKCJA OBSŁUGI TELEWIZOR KOLOROWY LCD LC-40LE830E LC-40LE830RU LC-40LE831E LC-40LE831S ASA Oświadczenie CE: Niniejszym firma SHARP Electronics

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi i bezpieczeństwa

Instrukcja obsługi i bezpieczeństwa Instrukcja obsługi i bezpieczeństwa Pierwotne instrukcje - Ta instrukcja powinna zawsze znajdować się w maszynie Modele 1930ES/2030ES/2630ES/ 2646ES/3246ES ANSI P/N 3122783 January 18, 2011 Polish Operation

Bardziej szczegółowo

GRILL LOKOMOTYWA Z KOMORĄ DO WĘDZENIA INSTRUKCJA MONTAŻU I BEZPIECZEŃSTWA

GRILL LOKOMOTYWA Z KOMORĄ DO WĘDZENIA INSTRUKCJA MONTAŻU I BEZPIECZEŃSTWA GRILL LOKOMOTYWA Z KOMORĄ DO WĘDZENIA MG503 INSTRUKCJA MONTAŻU I BEZPIECZEŃSTWA Szanowni Państwo, Dziękujemy za zakup produktu Master Grill&Party. Grill Lokomotywa umożliwia przygotowanie potraw z grilla

Bardziej szczegółowo

JSC FORTEZA FORTEZA PC (50m 100m 200m)

JSC FORTEZA FORTEZA PC (50m 100m 200m) Mikrofalowa bariera Bistatyczna Forteza 50, 100, 200 PC Instrukcja obsługi i Instrukcja serwisowa 2012-04-12 2012 Odwiedź naszą stronę internetową: www.forteza.pl Spis treści 1. Wprowadzenie... 3 2. Zastosowanie...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja eksploatacji SUNNY TRIPOWER 5000TL / 6000TL / 7000TL / 8000TL / 9000TL / 10000TL / 12000TL

Instrukcja eksploatacji SUNNY TRIPOWER 5000TL / 6000TL / 7000TL / 8000TL / 9000TL / 10000TL / 12000TL Instrukcja eksploatacji SUNNY TRIPOWER 5000TL / 6000TL / 7000TL / 8000TL / 9000TL / 10000TL / 12000TL STP5-10TL-20-BE-pl-13 Wersja 1.3 POLSKI Przepisy prawne SMA Solar Technology AG Przepisy prawne Informacje

Bardziej szczegółowo

Monitor UV-900. Instrukcja obsługi. Dokument przetłumaczony z języka angielskiego

Monitor UV-900. Instrukcja obsługi. Dokument przetłumaczony z języka angielskiego Monitor UV-900 Instrukcja obsługi Dokument przetłumaczony z języka angielskiego Strona celowo pozostawiona pusta Spis treści Spis treści Wprowadzenie.... Wymagania wstępne....2 Ważne informacje dla Użytkownika....3

Bardziej szczegółowo