- Damian Skiba
- 5 lat temu
1 Nr zlecenia: 73/06/11/2018/Car-Port STANDARD z dnia: Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy Poglądowy raport stanu technicznego Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] XI-2018 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: W0LPD8EK8E Marka: OPEL Nr rejestracyjny: WE295JA Model pojazdu: Astra IV Sports Tourer 1.7 CDTI Nr Info-Ekspert: Wersja: Enjoy S&S Rok produkcji: 2014 Wskazanie drogomierza Data pierwszej rejestracji Data ważności badania technicznego km Rodzaj nadwozia Dop. masa całk. kombi (uniwersalne) 5 drzwiowe 2120 kg* Rodzaj silnika Pojemność / Moc silnika Doładowanie Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów Rodzaj skrzyni biegów Rodzaj napędu z zapłonem samoczynnym 1686 ccm / 81kW (110KM) Turbosp. z chłodn. powietrza 4 / rzędowy / 16 manualna przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) 2-warstwowy z efektem metalicznym Strona 1
2 WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p Nazwa elementu wyposażenia ABS - system zapobiegający blokowaniu kół Fotel kierowcy z regulacją wysokości Kierownica pokryta skórą Klimatyzacja Kolumna kierownicy regulowana Komputer pokładowy Kurtyny powietrzne boczne Lusterka zewnętrzne podgrzewane elektrycznie Lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie Lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia Nawiew powietrza na siedzenia tylne Podłoga bagażnika 3-poziomowa Flex Floor Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera z możliwością odłączenia Poduszki powietrzne boczne przednie L.p Nazwa elementu wyposażenia Radioodtwarzacz CD/MP3 400 Relingi dachowe Siedzenia tylne dzielone i składane 60/40 Sterowanie radiem w kierownicy Sygnalizacja niezapiętych pasów przednich System elektronicznej kontroli toru jazdy ESP System kontroli trakcji TCS System Start/Stop Szyby przednie regulowane elektr. Światła do jazdy dziennej Tarcze kół alum. 16" Tempomat z ogranicznikiem prędkości Wspomaganie układu kierowniczego Zagłówki foteli przednich aktywne WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 Lakier metalizowany 2 Pakiet Flotowy 2 Koło zapasowe dojazdowe Autoalarm Pakiet Oświetlenia Wnętrza 3 Pakiet Funkcjonalny 2 Podłokietnik centralny przedni Światła p/mgielne przednie Czujniki parkowania - przód Czujniki parkowania - tył OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: CONTINENTAL 215/60 Przednie prawe: CONTINENTAL 215/60 Tylne lewe: KLEBER 215/60 R16 Tylne prawe: KLEBER 215/60 R16 R16 R16 95H 95H 99V 99V Bieżnik [mm] 2,2 1,9 6,1 5,9 XL ECO CONTACT 5 TL XL ECO CONTACT 5 TL DYNAXER HP3 TL DYNAXER HP3 TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) Szybka Sprzedaż - sprzedaż do 6 miesięcy (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) UWAGI RZECZOZNAWCY DOTYCZĄCE WYCENY Zastosowana dodatkowa ujemna korekta wynika z zasad wyceny zaaprobowanych przez Stowarzyszenie Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego opisanego w punkcie 1.3 Instrukcji Określania Wartości Pojazdów nr , dla tego typu ofert - Szybka Sprzedaż - sprzedaż do 6 miesięcy. Korekta ujemna Szybka Sprzedaż - sprzedaż do 6 miesięcy ma za zadanie urealnić wartość rynkową do wystawienia pojazdu na portal aukcyjny. Strona 2
3 OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Drzwi boczne tylne L Zarysowania powłoki lakierowej 2 Słupek środkowy P Punktowe wgniecenia 3 Próg L Wgniecenie Opis Fot. nr Na pozostałych elementach oblachowania bryły nadwozia stwierdzono również typowe dla jego okresu eksploatacji uszkodzenia powłoki lakierowej ( zarysowania, odpryski, itp.) NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: Błotnik przedni lewy: Dach: Błotnik przedni prawy: Drzwi przednie lewe: Drzwi przednie prawe : Drzwi tylne lewe: Drzwi tylne prawe: Błotnik tylny lewy: Błotnik tylny prawy: Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia Dach Błotnik przedni L Drzwi przednie L Drzwi tylne L Błotnik tylny L Błotnik przedni P Drzwi przednie P Opis Strona 3
4 9 Drzwi tylne P Błotnik tylny P Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. 1 Nazwa elementu L/P Zderzak przedni Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Opis Fot. nr Starcia powłoki lakierowej NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. 1 Nazwa elementu L/P Fotel przedni kpl. L Rodzaj uszkodzenia Poplamiony Wnętrze pojazdu nosi typowe dla jego okresu eksploatacji zabrudzenia oraz zużycie wszystkich elementów. SILNIK z osprzętem, układem paliwowym i wydechowym Zapocenia olejowe JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 11 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 12 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkością do 15 km/h. DOKUMENTY I KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 2 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Instrukcja obsługi TAK 7 Gaśnica TAK 8 Trójkąt ostrzegawczy TAK Strona 4
5 Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Przedmiotowy Raport sporządzony został jedynie na potrzeby i czas trwania aukcji oraz wyłącznie dla firmy Car-Port.Użycie Raportu w innym celu, w innym czasie, przez inny podmiot jest niedopuszczalne i zabronione. ü Niniejsza wycena służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Pomiar powłoki lakierowej został wykonany urządzeniem będącym w posiadaniu rzeczoznawcy. Pomiar wykonany innym przyrządem może się różnić. ü Rzeczoznawca podczas oględzin poza warsztatem nie jest w stanie stwierdzić wypadkowej przeszłości pojazdu. W przypadku podwyższonych wartości pomiarów powłoki lakierowej, konieczna jest ekspertyza w warunkach warsztatowych. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Przed odbiorem pojazdu, kupujący zobowiązany jest do konfrontacji rzeczywistego stanu z informacjami zawartymi w wycenie. Odbiór przedmiotu jest równoznaczny ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń, co do stanu technicznego. ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü ü ü ü W przypadku ujawnienia dodatkowych informacji dotyczących przedmiotowego pojazdu, niedostępnych w czasie wykonywania niniejszej opinii, zaprezentowane stanowisko może ulec zmianie. W opinii założono, że nie wykryto żadnych faktów, które mogłyby istotnie wpływać na wartość wycenionego pojazdu, jeśli w opisie pojazdu nie widnieje inaczej. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy wynikające z przedstawionych informacji otrzymanych od użytkownika/sprzedawcy/zamawiającego wycenę, jeśli brak podstaw do kwestionowania ich zgodności ze stanem rzeczywistym lub też ustalenie stanu rzeczywistego przez rzeczoznawcę było niemożliwe lub znacznie utrudnione. Wyposażenie standardowe wg. Info - Ekspert. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy programu. ü Opis stanu technicznego pojazdu jest ważny na dzień oględzin. Rzeczoznawca nie bierze odpowiedzialności za zmiany stanu pojazdu wynikające z dalszej eksploatacji lub postoju (np. uszkodzenie akumulatora, powiększenie lub powstanie ognisk korozji, uszkodzenie układu hamulcowego, itp.) ü Jeżeli elementy jednostki napędowej, układu przeniesienia napędu itp., są rozmontowane, rzeczoznawca nie weryfikuje kompletności poszczególnych układów. Możliwość wystąpienia braków w kompletacji (np. ze względu na wykorzystanie unieruchomionego pojazdu jako dawcy części. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 5
6 DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA Fot. nr 1 Fot. nr 2 Strona 6
7 Fot. nr 3 Fot. nr 4 Strona 7
8 Fot. nr 5 Fot. nr 6 Strona 8
9 Fot. nr 7 Fot. nr 8 Strona 9
10 Fot. nr 9 Fot. nr 10 Strona 10
11 Fot. nr 11 Fot. nr 12 Strona 11
12 Fot. nr 13 Fot. nr 14 Strona 12
13 Fot. nr 15 Fot. nr 16 Strona 13
14 Fot. nr 17 Fot. nr 18 Strona 14
15 Fot. nr 19 Fot. nr 20 Strona 15
16 Fot. nr 21 Fot. nr 22 Strona 16
17 Fot. nr 23 Fot. nr 24 Strona 17
18 Fot. nr 25 Fot. nr 26 Strona 18
19 Fot. nr 27 Fot. nr 28 Strona 19
20 Fot. nr 29 Fot. nr 30 Strona 20
21 Fot. nr 31 Fot. nr 32 Strona 21
22 Fot. nr 33 Fot. nr 34 Strona 22
23 Fot. nr 35 Fot. nr 36 Strona 23
24 Fot. nr 37 Fot. nr 38 Strona 24
25 Fot. nr 39 Fot. nr 40 Strona 25
26 Fot. nr 41 Fot. nr 42 Strona 26
27 Fot. nr 43 Fot. nr 44 Strona 27
28 Fot. nr 45 Fot. nr 46 Strona 28
29 Fot. nr 47 Fot. nr 48 Strona 29
30 Fot. nr 49 Fot. nr 50 Strona 30
31 Fot. nr 51 Fot. nr 52 Strona 31
32 Fot. nr 53 Fot. nr 54 Strona 32
33 Fot. nr 55 Fot. nr 56 Strona 33
34 Fot. nr 57 Fot. nr 58 Strona 34
35 Fot. nr 59 Fot. nr 60 Strona 35
36 Fot. nr 61 Fot. nr 62 Strona 36
37 Fot. nr 63 Fot. nr 64 Strona 37
38 Fot. nr 65 Fot. nr 66 Strona 38
39 Fot. nr 67 Fot. nr 68 Strona 39
40 Fot. nr 69 Fot. nr 70 Strona 40
41 Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 41
42 Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 42
43 Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 43
44 Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 44
45 Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 45
46 Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 46
47 Fot. nr 83 Fot. nr 84 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 47
Nr zlecenia: 77/06/11/2018/Car-Port STANDARD z dnia: 2018/11/06 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny
Nr zlecenia: 12/28/09/2018/Car-Port STANDARD z dnia: 2018/09/28 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż. Adrian Zubiak/ zatw. pion weryfikacyjny
Nr zlecenia: 35/05/12/2018/Car-Port STANDARD z dnia: 2018/12/05 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż. Adrian Zubiak/ zatw. pion weryfikacyjny
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:37/19/07/2017/car-port STANDARD
Bardziej szczegółowoOpinia techniczna numer: JK z dnia: 2019/02/17 Rzeczoznawca : J. Kiliszek nr upr.751, S. Kurmanowski nr upr.1234
Opinia techniczna numer: z dnia: Rzeczoznawca : J. Kiliszek nr upr.751, S. Kurmanowski nr upr.1234 Zleceniodawca:IDEA LEASING S.A. Adres: STRZEGOMSKA 42B, 53-611 WROCŁAW Zlec. pismo, znak: ZLECENIE ZGODNIE
Nr zlecenia: 71/21/11/2018/Car-Port STANDARD z dnia: 2018-11-21 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:63/13/07/2017/car-port STANDARD
Nr zlecenia: 43/15/12/2017/Car-Port STANDARD z dnia: 2017/12/15 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Dominik Sobczak/ zatw. Pion weryfikacyjny
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:54/02/12/2016/car-port STANDARD
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:105/06/12/2016/car-port STANDARD
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:38/08/12/2016/car-port STANDARD
Bardziej szczegółowoZleceniodawca: STRABAG Sp. z o.o. Parzniewska Pruszków. Rzeczoznawca: Inż. Andrzej Dobrowińsk/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy
Nr zlecenia: 46/29/11/2017/STRABAG z dnia: 2017/11/29 Zleceniodawca: STRABAG Sp. z o.o. Parzniewska 10 05-800 Pruszków Rzeczoznawca: Inż. Andrzej Dobrowińsk/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy RAPORT
Nr zlecenia: 52/22/02/2019/Car-Port STANDARD z dnia: 2019/02/22 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:34/27/04/2017/car-port STANDARD
Nr zlecenia:34/27/04/2017/car-port STANDARD z dnia: 2017/04/27 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Mateusz Gumkowski/zatw. Pion Weryfikacyjny
Nr zlecenia:96/29/11/2016/hitachi z dnia: 2016/11/29 Zleceniodawca: Hitachi Capital Polska Sp. z o.o. Palisadowa 20/22 01-940 Warszawa Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy
Nr zlecenia: 57/21/11/2018/Car-Port STANDARD z dnia: 2018/11/21 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny