Nr zlecenia: 88/20/09/2017/Car-Port STANDARD z dnia: 2017/09/20 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Mateusz Gumkowski/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego oraz określenie wartości rynkowej DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] IX-2017 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: TMBJS25J9E3050591 Marka: SKODA Nr rejestracyjny: WE858GJ Model pojazdu: Fabia II 1.6 TDI-CR MR`11 Nr Info-Ekspert: 034-02278 Wersja: Ambition+ Rok produkcji: 2013 Wskazanie drogomierza Data pierwszej rejestracji Data ważności badania technicznego 181324 km 2013/10/16 2018/10/14 Rodzaj nadwozia Dop. masa całk. kombi (uniwersalne) 5 drzwiowe 1679 kg Rodzaj silnika Pojemność / Moc silnika Doładowanie Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów Rodzaj skrzyni biegów Rodzaj napędu z zapłonem samoczynnym 1598 ccm / 55kW (75KM) Turbosp. z chłodn. powietrza 4 / rzędowy / 16 manualna przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Niebieski 2-warstwowy typu uni Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 ABS - system zapobiegający blokowaniu kół 2 3 4 5 6 7 L.p. Nazwa elementu wyposażenia 16 Sygnalizacja niezapiętego pasa bezpieczeństwa kierowcy 17 System elektronicznej kontroli toru jazdy ESP 18 System p/poślizgowy ASR + EDS 19 System p/poślizgowy MSR 20 System pokolizyjny ACS 21 System wspomagania nagłego hamowania 22 Szyby przednie regulowane elektr. + zamek centralny 23 Szyby przyciemniane 24 Światła p/mgielne przednie 25 Światła z regulacją kąta pochylenia 26 Światło dodatkowe STOP 27 Wlew paliwa zamykany na klucz Fotel kierowcy z regulacją wysokości Immobilizer Klimatyzacja Kolumna kierownicy regulowana Komputer pokładowy Lusterka zewnętrzne podgrzewane elektr. 8 9 10 11 12 Lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna pasażera Poduszki powietrzne boczne przednie Przygotowanie do montażu radia, głośniki 4 szt. Radioodtwarzacz Skoda Auto Swing CD + MP3 Roleta do bagażnika automatyczna Siedzenia tylne dzielone asymetrycznie 13 14 15 28 Wspomaganie układu kierowniczego zmienne 29 30 Zamek centralny zdalnie sterowany Zestaw naprawczy opon WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. 1 2 3 4 Nazwa elementu wyposażenia Autoalarm z czujnikiem ruchu Czujniki parkowania - tył Koło zapasowe Podłokietnik przedni z zamykanym schowkiem OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: BRIDGESTONE 195/55 Przednie prawe: BRIDGESTONE 195/55 Tylne lewe: BRIDGESTONE 195/55 Tylne prawe: BRIDGESTONE 195/55 R15 R15 R15 R15 85H 85H 85H 85H Bieżnik [mm] 4,5 3,8 4,9 5,1 TURANZA ER 300 TL TURANZA ER 300 TL TURANZA ER 300 TL TURANZA ER 300 TL KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (+) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) Regionalna sytuacja rynkowa (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu 1 Pokrywa przednia 2 Drzwi boczne przednie L/P Rodzaj uszkodzenia Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej L Wgniecione z zarysowaniami powłoki lakierowej Strona 2
3 Drzwi boczne przednie P Wygięta krawędź drzwi 4 Drzwi boczne tylne L Zarysowania powłoki lakierowej 5 Drzwi boczne tylne P Zarysowania powłoki lakierowej 6 Dach 7 Błotnik tylny L Wgnieciony z zarysowaniami powłoki lakierowej 8 Błotnik tylny P Zarysowania powłoki lakierowej 9 Drzwi tyłu nadwozia Wgnieciony z zarysowaniami powłoki lakierowej Pozostałości okleiny reklamowych. Zarysowania we wnękach drzwi tylnych. Zmatowiała powierzchnia lakierowa. Pojazd nosi typowe dla jego okresu eksploatacji uszkodzenia powłoki lakierowej (niewielkie zarysowania, odpryski itp.) NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: 100-150 Błotnik przedni lewy: 100-150 Dach: 100-150 Błotnik przedni prawy: 100-150 Drzwi przednie lewe: 100-150 Drzwi przednie prawe : 100-150 Drzwi tylne lewe: 100-150 Drzwi tylne prawe: 100-150 Błotnik tylny lewy: 100-150 Błotnik tylny prawy: 100-150 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 100-150 L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 100-150 2 Dach 100-150 3 Błotnik przedni L 100-150 4 Drzwi przednie L 100-150 5 Drzwi tylne L 100-150 6 Błotnik tylny L 100-150 7 Błotnik przedni P 100-150 Opis Strona 3
8 Drzwi przednie P 100-150 9 Drzwi tylne P 100-150 10 Błotnik tylny P 100-150 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia 100-150 NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Zderzak przedni Odpryski powłoki lakierowej 2 Zderzak tylny Zarysowany 3 Szyba przednia Odpryski warstwy zewnętrznej Opis Fot. nr Opis Fot. nr NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Fotel przedni kpl. L Zabrudzony 2 Fotel przedni kpl. P Zabrudzony 3 Kanapa tylna Zabrudzona 4 Wykładzina dachu (podsufitka) Poprzecierana Wnętrze pojazdu nosi typowe dla jego okresu eksploatacji zabrudzenia oraz zużycie wszystkich elementów. JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 11 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 12 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkością do 15 km/h. DOKUMENTY I KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 2 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Instrukcja obsługi TAK 7 Gaśnica TAK 8 Trójkąt ostrzegawczy TAK 9 Apteczka TAK Strona 4
Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Pomiar powłoki lakierowej został wykonany urządzeniem będącym w posiadaniu rzeczoznawcy. Pomiar wykonany innym przyrządem może się różnić. ü Rzeczoznawca podczas oględzin poza warsztatem nie jest w stanie stwierdzić wypadkowej przeszłości pojazdu. W przypadku podwyższonych wartości pomiarów powłoki lakierowej, konieczna jest ekspertyza w warunkach warsztatowych. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Przed odbiorem pojazdu, kupujący zobowiązany jest do konfrontacji rzeczywistego stanu z informacjami zawartymi w wycenie. Podpisanie protokołu odbioru jest równoznaczne ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń co do stanu technicznego. ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wyposażenie standardowe wg. Info - Ekspert. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy programu. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 5
Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 41
Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 42
Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 43
Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 44
Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 45
Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 46
Fot. nr 83 Fot. nr 84 Strona 47
Fot. nr 85 Fot. nr 86 Strona 48
Fot. nr 87 Fot. nr 88 Strona 49
Fot. nr 89 Fot. nr 90 Strona 50
Fot. nr 91 Fot. nr 92 Strona 51
Fot. nr 93 Fot. nr 94 Strona 52
Fot. nr 95 Fot. nr 96 Strona 53
Fot. nr 97 Fot. nr 98 Strona 54
Fot. nr 99 Fot. nr 100 Strona 55
Fot. nr 101 Fot. nr 102 Strona 56
Fot. nr 103 Fot. nr 104 Strona 57
Fot. nr 105 Fot. nr 106 Strona 58
Fot. nr 107 Fot. nr 108 Strona 59
Fot. nr 109 Fot. nr 110 Strona 60
Fot. nr 111 Fot. nr 112 Strona 61
Fot. nr 113 Fot. nr 114 Strona 62
Fot. nr 115 Fot. nr 116 Strona 63
Fot. nr 117 Fot. nr 118 Strona 64
Fot. nr 119 Fot. nr 120 Strona 65
Fot. nr 121 Fot. nr 122 Strona 66
Fot. nr 123 Fot. nr 124 Strona 67
Fot. nr 125 Fot. nr 126 Strona 68
Fot. nr 127 Fot. nr 128 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 69