Nr zlecenia: 53/15/11/2017/Car-Port STANDARD z dnia: Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Szymon Nowak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy OPINIA TECHNICZNA Zadanie: Ocena stanu technicznego oraz określenie wartości rynkowej DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] XI-2017 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: TMBAG7NE7E0191811 Marka: SKODA Nr rejestracyjny: PO5C275 Model pojazdu: Octavia III 1.6 TDI-CR Nr Info-Ekspert: 034-02214 Wersja: Active Rok produkcji: 2014 Wskazanie drogomierza Data pierwszej rejestracji Data ważności badania technicznego 80310 km 2014/05/05 2019/04/28 Rodzaj nadwozia Dop. masa całk. liftback 5 drzwiowy 1850 kg Rodzaj silnika Pojemność / Moc silnika Doładowanie Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów Rodzaj skrzyni biegów Rodzaj napędu z zapłonem samoczynnym 1598 ccm / 77kW (105KM) Turbosp. z chłodn. powietrza 4 / rzędowy / 16 manualna przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Srebrny 2-warstwowy z efektem metalicznym Strona 1
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 ABS - system zapobiegający blokowaniu kół 2 3 Blokada mechanizmu różnicowego EDS Fotel kierowcy z regulacją wysokości 4 5 Głośniki 4 szt. Gniazdo 12V w bagażniku 6 7 8 9 10 Hamulec antykolizyjny Immobilizer Kierownica 4-ramienna Klimatyzacja manualna Climatic Komputer pokładowy 11 12 Kurtyny powietrzne boczne Lusterka zewnętrzne podgrzewane i regul. elektr. Mocowanie fotelika dziecięcego ISOFIX na tylnym siedzeniu Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna kolanowa kierowcy Poduszka powietrzna pasażera z możliwością odłączenia Poduszki powietrzne boczne przednie Reflektory halogenowe elopsoidalne Schowek chłodzony 13 14 15 16 17 18 19 L.p. Nazwa elementu wyposażenia 20 Sygnalizacja niezapiętych pasów bezp. na wszystkich fotelach 21 Sygnalizacja otwartych drzwi 22 Sygnalizacja pozostawienia włączonych świateł 23 System DSR 24 System dystrybucji siły hamowania elektroniczny EBV 25 System elektronicznej kontroli toru jazdy ESP 26 System kontroli poślizgu ASR/MSR 27 System pokolizyjny ACS 28 System stabilizacji toru jazdy przyczepy TSA 29 System wspomagajacy hamowanie w zakrętach 30 Szyby przednie regulowane elektr. 31 Szyby przyciemniane 32 Światła do jazdy dziennej 33 34 35 Tarcze kół stalowe 6Jx15 Wspomaganie układu kierowniczego Zamek centralny zdalnie sterowany + 2 kluczyki składane Zestaw naprawczy opon Złącze MDI 36 37 WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p. 1 2 3 Nazwa elementu wyposażenia Koło zapasowe pełnowymiarowe Lakier metalizowany Radioodtwarzacz Skoda Auto Swing CD + MP3 OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: MICHELIN 195/65 Przednie prawe: MICHELIN 195/65 Tylne lewe: MICHELIN 195/65 Tylne prawe: MICHELIN 195/65 R15 R15 R15 R15 91H 91H 91H 91H ENERGY SAVER TL A0/S1/G1 ENERGY SAVER TL A0/S1/G1 ENERGY SAVER TL A0/S1/G1 ENERGY SAVER TL A0/S1/G1 Bieżnik [mm] 5,0 5,0 5,0 5,0 KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (-) KOREKTY RÓŻNE: Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) Automatyczna, szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (-) Strona 2
OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia L Zarysowania powłoki lakierowej 1 Błotnik przedni 2 Pokrywa przednia 3 Drzwi boczne przednie L Odpryski powłoki lakierowej 4 Drzwi boczne przednie P Zarysowania powłoki lakierowej 5 Drzwi boczne tylne L poj. wgniecenie, odpryski 6 Drzwi boczne tylne P Zarysowania powłoki lakierowej 7 Błotnik tylny L poj. wgniecenie 8 Błotnik tylny P Odpryski powłoki lakierowej 9 Drzwi tyłu nadwozia Opis Fot. nr Zarysowania powłoki lakierowej, odpryski Zarysowania powłoki lakierowej Pojazd nosi typowe dla jego okresu eksploatacji uszkodzenia powłoki lakierowej ( zarysowania, odpryski itp.) NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: 180-190 Błotnik przedni lewy: 240-320 Dach: 180-190 Błotnik przedni prawy: 20-250 Drzwi przednie lewe: 320-360 Drzwi przednie prawe : 240-260 Drzwi tylne lewe: 280-310 Drzwi tylne prawe: 240-280 Błotnik tylny lewy: 200-270 Błotnik tylny prawy: 240-260 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: 180-200 L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 180-190 2 Dach 180-190 3 Błotnik przedni L Opis 240-320 Strona 3
4 Drzwi przednie L 320-360 5 Drzwi tylne L 280-310 6 Błotnik tylny L 200-270 7 Błotnik przedni P 20-250 8 Drzwi przednie P 240-260 9 Drzwi tylne P 240-280 10 Błotnik tylny P 240-260 11 Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia 180-200 NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Zderzak tylny Przetarcie lakieru 2 Szyba przednia Odpryski warstwy zewnętrznej Opis Fot. nr NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne Wnetrze pojazdu nosi typowe dla jego okresu eksploatacji zabrudzenia oraz zu?ycie wszystkich elementów. JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG 2 Przyspieszenia pojazdu BEZ UWAG 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie ABS BEZ UWAG 11 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 12 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 13 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkością do 30 km/h. DOKUMENTY I KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa TAK 2 Kluczyki (ilość sztuk) 2 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Instrukcja obsługi TAK 7 Gaśnica TAK 8 Trójkąt ostrzegawczy TAK 9 Apteczka TAK Strona 4
POZOSTAŁE INFORMACJE 1 Pochodzenie pojazdu Salon Polska Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Pomiar powłoki lakierowej został wykonany urządzeniem będącym w posiadaniu rzeczoznawcy. Pomiar wykonany innym przyrządem może się różnić. ü Rzeczoznawca podczas oględzin poza warsztatem nie jest w stanie stwierdzić wypadkowej przeszłości pojazdu. W przypadku podwyższonych wartości pomiarów powłoki lakierowej, konieczna jest ekspertyza w warunkach warsztatowych. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Przed odbiorem pojazdu, kupujący zobowiązany jest do konfrontacji rzeczywistego stanu z informacjami zawartymi w wycenie. Podpisanie protokołu odbioru jest równoznaczne ze zrzeczeniem się wszelkich roszczeń co do stanu technicznego. ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Wyposażenie standardowe wg. Info - Ekspert. Rzeczoznawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy programu. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 5
Fot. nr 69 Fot. nr 70 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 40